עזרת הקהילה למשפחות נתבעות

יפה*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2003, 16:10

שליחה על ידי יפה* »

קיבלתי סרוב לחינוך ביתי בגלל ש"ההורה הדומיננטי" אינו בבית עד לשעה 14:00.
א) אני ובעלי רואים את שתינו כדומיננטים לענייניהם.
ב) הגשנו להם סדר יום שמתאים ללימוד בוקר עם אבא ולימוד צהריים עם אמא
האם יש לכם מושג איך לערער על דבר כזה?
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

יש כמה דברים שאפשר לומר בנדון:
  1. גם אילו הייתם מקבלים את הנחתם המוטעית שלפיה אמא היא ההורה הדומיננטי, הרי שכל אחד ואחד מתלמידי ביה"ס לא נמצא עם ההורה הדומיננטי שלו עד שעות הצהריים (במקרה הטוב).
האם הם מציעים שתלמידי ביה"ס לא ילכו כל יום לביה"ס אלא יישארו בבית עם אמא?
  1. מאחר שאינכם מקבלים את הנחת היסוד שלהם שלפיה כביכול אמא היא ההורה הדומיננטי, אלא אתם מאמינים בהורות שווה, משותפת ושוויונית, הסיבה לסירוב לא מחזיקה מים.
  2. בקשו את הסעיף הרלוונטי מחוזר המנכ"ל לחינוך ביתי שהם מסתמכים עליו בסירוב שלהם.
מאיזה מחוז אתם? בני כמה הילדים?
תעדכנו ובהצלחה.
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

שליחה על ידי אביבה* »

גם אני אשמח לדעת באיזה מחוז מדובר. מבאס לאללא.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כדאי לערער, זו לא סיבה סבירה לדחיה.
אשמח לשמוע יותר פרטים בטלפון, אם זה בסדר אז בבקשה תכתבי לי אל [email protected] ונחליף טלפונים.
יפה*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2003, 16:10

שליחה על ידי יפה* »

תודה לכם, אנחנו ממחוז ירושלים. יש לי ילדים בחינוך ביתי בגילאי 5,7,8,9,11.
אין לי מושג איך מערערים- יש טופס? מכתב רשמי?
הם לא חוזרים אלי לגבי נהלים.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

יפה, מקווה שהכל יסתדר לך.
תוכלי לקבל את מספר הטלפון שלי מיונת שרון.
(())
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

...אני לומדת את הנושא, לנו זה טיפה מוקדם (בני בן 3).
אבל כרגע אני משתתפת בדיון בנושא במקום אחר , מנסה לעזור בקצת שאני יודעת בנושא...באתי עם כמה שאילות:

כרגע אנחנו לא מפריעים להם והם לא מפריעים לנו
כמה זה נפוץ? אני מכירה כמה...וכמה ששוקלים ללכת בדרך זו. בלי שום קשר למה שאני יודעת בנושא ספציפי הזה, לא מקובל עליי לעבור על חוק.
מנסה להבין האם לשיקולים/בחירות של אותם משפחות שבוחרות בדרך זו יש בסיס?!

חשוב לי לדעת האם דברים הבאים זה רק הפחדות או פחדים חסרי בסיס:
תביעה כשלא לא עומדים בתוכנית לימודים שכוללת 55% מתוכנית של בית הספר?
מבחנים לחונכי חינוך ביתי?
חובה להירשם לבית הספר?

מראש תודה
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מרינה - תלוי באזור שלכם. דברי עם אנשים מהאזור. זה נורא משתנה.
מרינה_מאוהבת_בים*

טליה, תודה על התיחסות אבל אני מקוה מאוד שלא הבנתי אותך או שרק ענית לגבי רישום לבית הספר...
מה תלוי איזור? האם ילדים בחינוך ביתי עושים מבחנים התאמה לתוכנית? יש איזורים שכן ויש שלא? איך זה מוגדר בחוק?
השאילה שלי היא לגבי הכלל בישראל.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אין כלל, לטוב ולרע. יש נוהל די מופשט. כל פקיד יכול לפרש אותו לפי רוחו, לטוב ולרע. במקרה של הקב"ס שלנו זה טוב (הוא צעיר וראש פתוח), ויש מקרים ששמעתי עליהם, שיש למשל איזו דינוזאורית שצריכה להציל את הילדים מההורים שלהם, ותערים קשיים. ברוב-רוב המקרים העניין יבוא אל פתרונו לשביעות רצון המשפחה, אבל הדרך יכולה להיות קלה, או קשה, לפי הפקיד/ה שנפלת עליו/ה.
מרינה_מאוהבת_בים*

יש ילדים שנאלצים לעבור מבחנים? אני חוזרת על השאילה, רוצה להבין את הקצוות של הבעיה...
מרינה_מאוהבת_בים*

ברוב-רוב המקרים העניין יבוא אל פתרונו לשביעות רצון המשפחה, אבל הדרך יכולה להיות קלה, או קשה, לפי הפקיד/ה שנפלת עליו/ה.
האילוץ נוסף שלא הזכרת הוא רמת האסרטיביות של ההורים...
אני מתחילה להבין ... בעיקר איך מגיעים לפתרון לנצל פריצה של מערכת: אם לא מגישים בקשות ולא נרשמים לבית הספר, הילד לא קיים מבחינת מערכת...
מה קורה אם וכאשר המערכת עולה על זה? גם נוהל מופשט?
פלונית_כלשהי*
הצטרפות: 19 יולי 2010, 08:20

שליחה על ידי פלונית_כלשהי* »

יש ילדים שנאלצים לעבור מבחנים?
יש ילדים שהקבס"ית או המפקחת משוחחת איתם, אבל אני חושבת שטעית בהגדרה: זה לא 55% מהתוכנית של ביה"ס, אלא 55% מלימודי הליבה. זה משהו הרבה יותר אמורפי, וזה כולל מספר שבועי של שעות במדעים, בחשבון ושפה, אולי עוד משהו אני לא בקיאה. זה לא משנה איזה מדעים את מלמדת, למשל. התוכנית של ביה"ס משתנה מבי"ס לבי"ס, לכן קשה להנחיל כלל שכזה.
אני בטוחה שלא חייבים לאפשר למפקחת\קב"סית לשוחח עם הילדים. אבל זה שוב תלוי באסרטיביות של ההורים.

_עיקר איך מגיעים לפתרון לנצל פריצה של מערכת: אם לא מגישים בקשות ולא נרשמים לבית הספר, הילד לא קיים מבחינת מערכת...
מה קורה אם וכאשר המערכת עולה על זה? גם נוהל מופשט?_
מתקשרים אליך, וקובעים פגישת היכרות, ואז את צריכה להגיש בקשה לחנ"ב. בתיאוריה אמורים לרשום לבי"ס לפני שמגישים וללכת כל עוד אין אישור. בפועל, זה לא נאכף, כי ברור לכולם שמשפחה שבניה בחנ"ב מאידיאולוגיה לא תשלח את הילדים לביה"ס. והדרך היחידה לקבל אישור היא להצהיר שמדובר באידיאולוגיה, כי אם את עוזבת את המערכת בגלל קשיי הסתגלות וכדומה נוטים שלא לאשר את הבקשה, אלא משדלים אותך למצוא מסגרת חלופית.
מרינה_מאוהבת_בים*

והדרך היחידה לקבל אישור היא להצהיר שמדובר באידיאולוגיה, כי אם את עוזבת את המערכת בגלל קשיי הסתגלות וכדומה נוטים שלא לאשר את הבקשה, אלא משדלים אותך למצוא מסגרת חלופית.
תודה רבה, לא ידעתי, זה מוסיף לתמונה...
מרינה_מאוהבת_בים*

אז מי ואיך מגיעים לתביעות משפטיות ובית משפט?
פלונית_כלשהי*
הצטרפות: 19 יולי 2010, 08:20

שליחה על ידי פלונית_כלשהי* »

מעטים מאד מגיעים לתביעות. לרוב יש סיבה, כמו משהו שמתפרש כהזנחה (או הזנחה באמת ח"ח), גם אם אין באמת הזנחה.
עד כמה שאני יודעת, המערכת נוטה יותר להיטפל לאמהות חד הוריות, עולים חדשים ושאר חלשי החברה, אבל אני מכירה כמה וכמה אמהות חד הוריות ועולים חדשים בחנ"ב, ככה שזה ממש לא גורף. מי שאני מכירה שלא קיבלו, היו אצלם דברים מוזרים, אבל הם כאמור אנקדוטליים כי הם ממש ספורים, ואני לא יודעת להגיד אם זה היה בצדק או לא בצדק, כי אני לא מכירה אותם היטב. שמעתי על כאלו שלא קיבלו אישור לא בצדק, אבל אני ממש לא יודעת אישית.
ממה שאני רואה סביבי, אם המשפחה נורמלית יחסית והילדים מטופלים ולא מוזנחים, אין סיבה לא לקבל אישור.
שמעתי גם על אנשים שתבעו אותם וזה נפתר בערעור (הרבה לפני המשפט), אבל אני לא זוכרת פרטים מדוייקים.
בעיני הפחד מתביעה הוא סיבה ממש לא מספקת ללא להגיש אישור, הסיכוי לזה ממש ממש נמוך.
מרינה_מאוהבת_בים*

הכל הגיוני, השלמתי את התמונה (כמובן ברמת הפירוט הנדרשת לי היום)
אני מניחה שרוב הפחד מתביעה הוא מחוסר אינפורמציה בעיקר...
מעבירה את כל מה שלמדתי היום לדיון ההוא.
תודה רבה
יונת_שרון*

_כרגע אנחנו לא מפריעים להם והם לא מפריעים לנו
כמה זה נפוץ? אני מכירה כמה...וכמה ששוקלים ללכת בדרך זו. בלי שום קשר למה שאני יודעת בנושא ספציפי הזה, לא מקובל עליי לעבור על חוק.
מנסה להבין האם לשיקולים/בחירות של אותם משפחות שבוחרות בדרך זו יש בסיס?!_

זה די נפוץ.
לגבי עבירה על החוק: זה עניין של פרשנות. לא ברור שלמשרד החינוך יש סמכות לפקח על מוסדות חינוך עם פחות מ-10 תלמידים, לא ברור שחוק לימוד חובה סותר חינוך ביתי, ולא ברור שבמקרה של חינוך ביתי אין סתירה בין חוק לימוד חובה לבין חוק יסוד כבוד האדם וחרותו.

_חשוב לי לדעת האם דברים הבאים זה רק הפחדות או פחדים חסרי בסיס:
תביעה כשלא לא עומדים בתוכנית לימודים שכוללת 55% מתוכנית של בית הספר?_

הכוונה היא ל-55% מתוכנית הליבה. ולא מדובר על תוכנית לימודים שכוללת אותה -- הנהלים של משרד החינוך אומרים שהילד צריך להחשף ל-55% מתוכנית הליבה.
כשישבתי וקראתי בעיון את תוכנית הליבה, הבנתי שכל הילדים שאני מכירה אישית נחשפים ליותר מ-55% ממנה. לדעתי היחידים שלא עונים על הקריטריון הזה הם כאלה שחיים בתרבות שונה מאוד מהמיינסטרים הישראלי, כמו חרדים במאה שערים או בדואים בכפרים מבודדים.

מבחנים לחונכי חינוך ביתי?

אין מבחנים כאלה. יש מפקחות שרוצות לשאול את הילדים שאלות ידע, אבל זה לא כלול בנהלים של משרד החינוך -- לפי הנהלים ההורים הם אלה שאחראים להערכת הידע של הילדים. המפקחות צריכות לפקח על ההורים ולא על הילדים.

חובה להירשם לבית הספר?

זה אכן חלק מהנהלים של משרד החינוך. יש משפחות שדוחות את ההרשמה עד שהן מקבלות את האישור הכתוב.

אז מי ואיך מגיעים לתביעות משפטיות ובית משפט?

"כל המשפחות המאושרות דומות, אבל כל משפחה אומללה -- אומללה באופן אחר." (טולסטוי)
אם את משפחה דומה לכולם ("נורמטיבית") אז לא סביר שתהיה בעיה, אלא אם את נתקלת באחת המפקחות הבעייתיות (המפקחת במחוז דרום ועליזה מנדל במחוז ירושלים).
אם משהו אצלך לא שגרתי, יש סיכוי שיהיו בעיות בקבלת האישור. וגם יכול להיות שלא. כמו שכתבו לפני, אישורים ניתנו גם למשפחות חד הוריות, ילדים עם צרכים מיוחדים, הורים עם צרכים מיוחדים, עולים חדשים, ובכלל.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

חייבת לחזק את דבריה של יונת,
הסיבה העיקרית לאי מתן אישור היא, למרבה הצער, המחוז בו את נמצאת קרי: המפקח/ת שעורך את ביקור הבית.
יהלום*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2012, 15:50

שליחה על ידי יהלום* »

אני רוצה להבין מתי בדיוק איבדתי את הזכות ההורית שלי להחליט מה טוב לילד שלי??!! אני גם משתוקקת לדעת מתי חוק חינוך הפך משיוויון הזדמנויות לכל השכבות לגלגול כספים וייבוש מוחות? מי קבע בכלל שכל הילדים צריכים ללמוד את הנושאים האלה?למה צריך לבחון אותם בלחץ על זה?למה להכריח ילדים שזה ממש לא מעניין אותם? ולמה ללמד נושאים שלא משתמשים בהם ואפילו כאלה שלא זוכרים אותם?! ואין עם מי לדבר... :(
אני_דולב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2012, 11:05
דף אישי: הדף האישי של אני_דולב*

שליחה על ידי אני_דולב* »

אומנם דיון יחסית כבר ישן, אבל זה בטח יעניין מי מכם - לגבי הנושא של הילדים המחוננים והיום לימודים פעם בשבוע במסגרת מיוחדת.

אני (ילדה מחוננת שכמותי) הייתי בתכנית הזאת. אמנם עברו כבר 17-18 שנים, אבל חוץ מהמחשבים, אני לא מאמינה שהשתנה שם הרבה. אז אני פשוט רוצה לספר לכם מה עושים שם, כדי שתדעו שילדים בחינוך ביתי מקבלים את זה חופשי חופשי בבית.

פעם בשבוע, במקום לבית הספר האפור שלי, הייתי נוסעת לבית ספר אחר, מיוחד, שנמצא על צלע הר בירושלים, ממש בלב הטבע. למדנו שם
פילוסופיה (שיעור זכור - איך היה העולם בלי הסיפרה 4? ספר מהמורה במתנה: "האיש שידע לחשוב"),
מדעים (שיעור זכור - גידול מושבות חיידקים בצלחות פטרי. הערה: בבית אפשר לבצע בכוס עם כמעט כל דבר בתוכה, לראייה, אוכל שהשארתם יותר מידי זמן במקרר)
תולדות הצילום (שיעור זכור - הכנת מצלמה מפחית קפה נמס, צריך רק גואש שחור. <כתבו לי בדף בית ל"מתכון"> ואח"כ פיתוח התמונות בחדר חושך)
מחשבים - שימוש בסיסי במחשב. בימינו אנו, הילד בן השנה שלי כבר יודע להשתמש לי בסמארטפון עם האצבע...
הייתה גם פינת חי עם אוגרים וכאלה.

זה היה כיף, התענגתי על כל שנייה שם (עזבתי אחרי שנה כי נמאס לי להשלים פעם בשבוע חומר של יום לימודים שלם). אני חושבת שילדי חנ"ב מקבלים את הדברים האלה במנות כפולות ומכופלות בבית.
יהלום*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2012, 15:50

שליחה על ידי יהלום* »

האם מישהו מוכן לעזור לי לכתוב מכתב בקשה לחינוך ביתי? קבסית באיזור טוענת שהיא לא ממליצה לשלוח את המכתב שהכנתי כי הוא לא מתאים ושאבדוק ברשת לגבי מידע נוסף...אתן פרטים נוספים באופן פרטי 1 על 1
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אני פשוט רוצה לספר לכם מה עושים שם
מה שמצער ביותר (ולא מתאים לדף בכלל) שמה מהדברים שתיארת אינו יכול להתאים לכל הילדים כולם "הרגילים", ר"ל, ולעניין כל בר דעת, בבי"ס רגיל?

אישור לחינוך ביתי דוגמאות למכתבים
אני נעזרתי מאוד בדף הזה. פשוט העתקתי קטעים שלמים והוספתי מחיינו אנו.
אני_דולב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2012, 11:05
דף אישי: הדף האישי של אני_דולב*

שליחה על ידי אני_דולב* »

מה שמצער ביותר (ולא מתאים לדף בכלל) שמה מהדברים שתיארת אינו יכול להתאים לכל הילדים כולם "הרגילים", ר"ל, ולעניין כל בר דעת, בבי"ס רגיל?

את צודקת וזה באמת מצער. ונכון, גם לא מתאים לדף בכלל...
לאני_דולב*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2012, 08:46

שליחה על ידי לאני_דולב* »

שמחה שהצלחת להנות מהמסגרת של המחוננים היום לא נותנים ואסור לילדי החינוך הביתי לגשת למבחנים.
טלטל*
הצטרפות: 11 דצמבר 2004, 02:21

שליחה על ידי טלטל* »

שלום, מקווה שיש עוד מישהו שקורא כאן.....
אני מעוניינת בחינוך ביתי מטעמים אחרים, כלומר מכיוון שבני לא מוצא מקום בו הוא מצליח לשרוד את היום.... הוא אוטיסט בתפקוד גבוה עם חרדות שמפריעת לו. האם מישהו כאן התנסה במצב דומה? הבנתי שיש משפחות שאישרו להן חנ"ב לילדים כאלו, האם הם היו צריכים להצהיר מידע כוזב של אידיאולוגיה?
אני לא נגד אידיאולוגיה זו, אך עדיין לא חשבתי על זה מההיבט הזה... לכן אין לי שום אידיאולוגיה.
יונת_שרון*

שלום טלטל,
אני יודעת על ילדים עם אספרגר בחינוך ביתי, ובחו״ל גם ילדים עם אוטיזם. משרד החינוך לא מאשר בקשות על סמך בעיות בהשתלבות במערכת, כי הם מאמינים שלכל ילד אפשר למצוא מקום מתאים במערכת. יחד עם זאת, בסעיף ״אידאלוגיה״ אפשר לכתוב שלפי היכרותך עם הילד ולפי שיקול דעתך, מה שהכי טוב לו כרגע הוא להיות במסגרת המשפחה. לא מתוך התנגדות קטגורית למערכת, אלא מתוך מה שנכון עבורכם כאן ועכשיו.
את מוזמנת לכתוב לי אל [email protected] ולהמשיך שם או להחליף טלפונים.
בהצלחה!
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

את יכולה לקרוא בדף חינוך ביתי לא מה שחשבת
זה מתחיל קשה אבל אופטימי בסך הכל.
שמש_מדברית*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שמש_מדברית*

שליחה על ידי שמש_מדברית* »

לאחר שנים בהן ויתרתי על חינוך ביתי ו"רעיונותיי המטורפים" בהתנגדות בן הזוג ומשפחתו הגיע פרק ב
בפרק ב החליט מר מקסים שהחל לעבוד בעבודה בה המשכורת השתדרגה לסכום יפה של 5 ספרות במקום 4 צנועות להתגרש
היות והוא כדי להרויח את המשכורת השקיע את רב זמנו בעבודה הוא שיסה בי את שרותי הרווחה קצת לפני הפרידה בטענו כי אינני מתפקדת, נכתב תסקיר בו הואשמתי שחור על גבי לבן שאינני מכריחה את הילדים ללכת לבית ספר
אל תטעו - ותחשבו לרגע כי אולי אני באמת אמא כזו שמרשה לילדים לישון כל היום תחת פוך כבד...
הילדים שלי רשומים מקסימום 10 ימי היעדרות בשנה ולא מאחרים כי יהיה רשום להם איחור בתעודה {הם לא ירשו ממני את הגנטיקה הזו} חיוך
אבל להאשים זה קל - הרווחה היא גוף מפלצתי הניזון מצד אחד מאשים ולפעמים אפילו בלי צד
וכך נקלעתי ל3 שנות ייסורי התמודדות עם הרווחה - ומערכת המשפט הישראלית - בהן נקטתי באופן ברור בבחירה לא להאשים כנגד את בן הזוג בשום כלום
זה הלחם שלהם
הם מפרקים בתים ולוקחים את הילדים כשבני הזוג מתחילים להתקוטט
אני אציין כאן בדף רק דבר אחד שחשוב לי לכתוב
ההתמודדות מול מערכות המשפט ועריצות המדינה והרווחה יכולות להתקיים כמו שצריך אם נעבור לקוי התקפה
לתבוע מהמדינה תשלום על כל פעולה לא מקצועית שפוגעת ברווחת הילד
לצערי יש לי אוסף של מספרי טלפון וסיפורי מקרה מתועדים של נשים - אמהות מסורות וכשירות אשר כל חטאן היה עוני, חוסר יכולת להתמודד עם המערכת ועם עושק המחייה של המדינה בה משלמים יותר מס מימי התורכים
לפעמים יחסים עם בן זוג לשעבר היו כדור השלג שהביא עליהן את הרווחה בין אם משיקולי תועלת של בן הזוג בין אם ברצון לנקמה
זה לא הסיפור שלי בכל אופן
כשהתקשרה פקידת הסעד לפני חודשיים אחרי שקט שהיה לי שנה שלמה כדי להתחיל איתי גל חדש של רעש תעשייתי שמייצר לה עבודה והכנסה ולי מפחי נפש כאבי לב והוצאות
סיימנו את השיחה כשהיא בוכה ומתנצלת
רק אמרתי לה שהיא לא תיכנס אליי הביתה לעולם
העברתי את הילדים למשמורת מלאה אצל בן הזוג הקונפורמיסט תוך שאני מתדרכת אותם איך לנצל את המצב לטובתם באופן מירבי
הסברתי להם את הכלכלה הפוליטיקה והפסיכולוגיה במלחמה ליה נקלענו
והתפללתי שיהיה לי הכח למנוע מנשים אחרות לסבול ניתוק ופרידה בכורח בתי המשפט מילדיהן
למזלי זכיתי לגדל את ילדיי בשלווה והם גדולים - הייתי מתה או משתגעת אם היו תינוקות או עוללים במהלך הסיוט הזה שנאלצתי לעבור.

הרווחה היא סרטן במערכת החוק והמשפט של מדינת ישראל
זהו ארגון עצמאי שאין לו שום פיקוח והוא מפעיל את הדברים כך שישא מקסימום רווח כלכלי ופוליטי בעוד הוא משמש ככלי ביקורת ושיפוט לאזרחים בפני בית המשפט
אנחנו יכולים לעשות את השינוי.
יש לי היום משאבים ואני מתייחסת ברצינות רבה למינוף הליך נגד מול מערכת החינוך הרווחה והמשפט
מי שמוכן לעזור לי ולהתגייס אפשר להשאיר לי הודעה בדף הבית אבדוק אותו פעם בשבוע בימי א
ברוכים תהיו
שילת*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 19:54

שליחה על ידי שילת* »

1. אם הילדים רשומים לביתספר אז זה אומר 12 שנות לימוד? שיהיה הוגן.(אולי הפתרון הוא לבקש הוכחת רישום כל שנה)
  2. מהם הסמכויות של מפקח האם מותר לאמת תוצר? (במידה והוא רוצה הוכחות?)
כמו למשל לשאול שאלות בדיקה את הלומד, לראות האם באמת התקדמו בכל חומרי הלימודים?
  1. האם יש לו סמכות לדרוש עוד מקצועות למרות שיש יותר ממה שמבקשים בליבה, או לדרוש למידה באותה רמה כמו כולם כתנאי להמשך אישור? וכיצד ניתן לדעת מה מותר ומה אסור לו ובמידה ואסור והוא עושה, למי פונים?
  2. איפה אפשר למצוא תשובות לגבי כל הנושא הזה? חלק אומרים שמותר לו, וחלק אומרים שאסור. (הבנתי שאסור לבחון. אך, גם שאלות בעל פה את הילד מעמידות אותו למבחן. גם לבקש מהילד להראות לא מה הוא יודע (ואם הילד לא מעוניין או מרוב רגש מאבד פוקוס?)...)
שמעתי משפטים על אסור לו ככה וככה, אבל בשטח הדברים נעשים הפוך. בגלל זה השאלה היכן נמצאות התשובות האמיתיות, ולמי פונים. Thanks
יונת_שרון*

אכן יש בלגן. זה לא במקרה. זה בגלל שחלק מהמפקחים משחקים משחקי כוח, מאיימים, מנצלים את חוסר הידע של המשפחות.

השורה התחתונה היא שההורים אחראים לדאוג לטובת ילדיהם. האם הדרישות של המפקח הן לטובת הילד? כהורה, חובתך למנוע פגיעה בילדים, גם אם היא מגיעה מפקיד ממשלתי.

אני ממליצה ליצור קשר עם משפחות חינוך ביתי באזור מגורייך. הם יכירו את המפקח ויוכלו לתרום מנסיונן איתו.
את מוזמנת גם לכתוב לי ל-[email protected] כדי להחליף טלפונים ולדבר ישירות.
שילת*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 19:54

שליחה על ידי שילת* »

תודה יונת. בכל זאת, האם יש גוף מפקח אשר יכול לעצור את התופעה? ארצה להפנות את השאלות אליו. (מבקר המדינה אולי? או השר עצמו?)
}אסור לעבור על החוק מבחינת משרד החינוך, ומנגד האם מותר לו לעבור על החוק?
יונת_שרון*

הגוף המפקח הוא חגית מאיר, היא האחראית על המפקחים לחינוך ביתי. יחד עם זאת, הכוח שלה מוגבל. אפשר לשלוח לה ערעור אם מבטלים את האישור שלך. אם היא עוזרת -- יופי. אם לא -- אפשר להתעלם ולהמשיך בחינוך במקום בבירוקרטיה, ואפשר ללכת לבג״ץ.

לגבי החוק: המפקחים אינם משפטנים, והם בטוחים שהם עושים מלאכתם נאמנה. כל עוד הנושא לא מגיע למחלקה המשפטית של משרד החינוך, אין באמת בחינה של חוקיות המעשים שלהם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קצת מזועזעת ומנוחמת כאחד
הרווחה אכן גוף לא נעים בלשון המעטה

אצלי ביקר קצין ביקור סדיר בשמונה בערב בטוענה שהוא חייב להציל את הבן שלי
אני צחקתי בתוכי והילדים היו המומים
אני חד הורית והאבא סטודנט חופשי
כל הקשור בילדים אני דואגת ומטפלת
עכשיו לא אחדש לכם כלום קראתי את הפוסטים כאן בשקיקה רבה
הבנתי את מצבי

אשמח לתמיכה וייעוץ ממישהי שעברה את ההליך
ולהיפגש עם חברה כמונו בירושלים
[email protected]
פלוני_אלמוני1*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2020, 15:57
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני1*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני1* »

המלצות על עו"ד עם הצלחות בעתירה מנהלית לאחר ערעור יתקבלו בברכה.
פלוני_אלמוני1*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2020, 15:57
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני1*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני1* »

נראה שהאתר בקושי פעיל. חבל
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”