אטרקציות בתל אביב

רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי רותי_קליין* »

אחרי חמישה ימים (כמעט) בעיר הגדולה (גם כמעט, ישנו בכפר סבא...) אני קודם כל רוצה להצדיע לכל מי שמצליח לגדל את ילדיו בעיר. עם או בלי חינוך ביתי.
הבנות התנהגו כאילו הן על שוקולד (מה גם שהן גם היו על שוקולד) וגם אני. אבל אין כאן שום ביקורת. אני מעריכה באמת ונהנתי מכל רגע.
אני חושבת שתל אביב היא בית ספר ענק, הרבה יותר מהטבע הסובב אותנו.
אז להמלצות - קודם כל לקחת את הזמן. להתעלם מצרחות הבנות ומצפירות המכוניות העצבניות מסביב ולא לפחד ללכת לאיבוד. בסוף הצלחתי להגיע לכל מקום שהתכוונתי. ואם אפשר גם לא להגזים. לנו היתה הפריבילגיה של הרבה ימים אז נסיתי לא להכניס יותר מידי ביום. כמובן שהיה יום אחד שהגזמתי וגם שילמתי על זה את המחיר.
דרום תל אביב - יצור מברשות - דרך יפו 39, פינת נחלת בנימין 89, טלפון 5606505. איש נחמד בחנות קטנטנה שמיצר מברשות. וכל מה שדומה (מטאטאים, מברשת לשירותים, מנקי בקבוקים וכו' וכו'). קניתי לבנות מטאטאים מעץ והוא גם הכין לי במיוחד מגבים קטנים (אני מחפשת מאז שנעמה נולדה). הייתי בעננים. נראה לי שאם באים עם ילדים גדולים מספיק כדאי להתקשר לפני ולברר מתי הוא גם מכין ובטח מדהים לראות.
ברוק - תכשיטנות ומלאכת יד - דרך יפו 33 5175806. חנות נחמדה עם כל מיני מפרסים ועד חרוזים. נחמד אבל לא שווה לבוא במיוחד.
גרובשטיין - רחוב החלוצים 18 (שוק לוינסקי) - חנות מדהימה לכל אוהבי הבישול והאפיה. למרות שקצת צפוף.
חנות נוספת באותו סגנון אבל יותר מרווחת (ואם נוסעים במיוחד אז אני מעדיפה אותה) - 4 שף - קרליבך 11 ת"א 5611803
(בגרובשטיין עדיף לבוא מצוידים ברשימה. ב4 שף לא. רק מאד קשה לא להתפתות לקניות מופרזות...). ציוד וגם חומרים.

ונעבור לדיזינגוף - צפון דיזינגוף התמלא בחנויות של מעצבים. אני ממליצה על נעמה בצלאל דיזינגוף 212 5232964. יש בגדים בהנחות ויש גם בהמשך הרחוב חנות עודפים. קצת יקר אבל שווה אפילו בשביל לשטוף את העינים. החנות מרווחת והתיחסו אלינו מקסים למרות הבלגן שהקטנה עשתה.
קצת בהמשך יש גם חנות של סיגל דקל שגם היא בעיני גאונה.

בעיניני מסעדות - בדיזינגוף פינת שד' בן גוריון יש מקום שנראה בהתחלה כמו קיוסק גדול. אנשים יושבים מסביב ובפנים עומדים ה"טבחים" ומכינים מצד אחד סנדויצים טובים ומהצד השני פסטות. זול, קל ואנחנו לקחנו לנו פסטה בקופסאת פלסטיק והמשכנו בשדרה והתישבנו לאכול על יד מגלשה (שליאור התיחסה אליה כמעט כאילו היא פגשה את אבא).
מי של מכיר - אורנה ואלה בשינקין. מומלץ וטעים.

בטח יש מיליון המלצות והמון דברים שרק המקומיים מכירים. אז בבקשה - תכתבו שיהיה לנו לביקור הבא!
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

כדאי ללכת לרחוב בן יהודה, בין בן גוריון לגורדון, יש שם פינה איטלקית: פיצה דקיקה וטובה וגלידה יוצאת מן הכלל. מעולה. אפשר לקחת ולרדת לים במרחק 5 דקות הליכה.

זו בעצם ההמלצה העיקרית בת"א (ופרס ניחומים לגרים בה): הים. בחורף בקיץ בסתיו ובאביב.

בגינה של גן העיר יש מפלי מים ובעלי הכלבים מביאים לשם את הכלבים שממהרים לקפוץ פנימה ולשכשך במזרקות. (אפשר לרדת לגן מהקומה העליונה של גן העיר/מרכז ענב, או להגיע משד' בן גוריון)

אם מגיעים למוזיאון ת"א (וגם אם לא) כדאי ללכת לגינת דובנוב שמאחורי. המון ילדים וכלבים, בעיקר בשבתות. גינה מקסימה.

טיול לאורך הירקון: באזור של בבלי יש המון אקשן עם פינת חי ומתקני עץ גדולים, וגשר. אבל גם סתם ללכת/לרוץ/לגלוש/לרכוב לאורך הנחל זה נחמד.

אנחנו אוהבים את שוק הכרמל ואת שוק לוינסקי (ברחוב לוינסקי בפלורנטין, לא רחוק מהתחנה המרכזית) שם יש את כל סוגי התבלינים, עלים לתה, בורקס תורכי. המון ריחות (וגם המון לכלוך).

זה בינתיים...

<ענת נזכרת בכל מה שהיא אוהבת בת"א, ממש לפני שהיא עוזבת אותה>
אמבט_ים*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 00:27
דף אישי: הדף האישי של אמבט_ים*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אמבט_ים* »

אנחנו גרים בת"א רק שנה וארבעה חודשים, אז ממה שהכרנו נהננו ואהבנו: נוה צדק, מרכז סוזן דלל, רח' שבזי על חנויותיו, הבתים הצבעוניים, השווקים, הכרמל, בצלאל, התקווה, הפשפשים.
שמענו פעם אחת שעת סיפור בבית אריאלה בשד שאול המלך, (כל יום חמישי ב-17:00) 10 ש"ח יש שם גם ספריה.
ההיינו במגדלי עזריאלי במגדל העגול בקומה האחרונה ישנו מצפה על כל ת"א, עם משקפות +אוזניות על מה שרואים, נחמד הילדות בעיקר רצו במעגלים.
עדיין לא הייתי אבל כבר שמעתי על המקום והיום במקרה גם ראיתי בעיתון:"הגן הבוטני" ברח' הרצל 155, שמעתי שיש שם בע"ח ולא כלואים(נבקר שם ואני אדווח אם אכן זה כך).
לאכול במכולת הסינית ליד שוק הכרמל זול וטעים, ובדר שקשוקה ביפו תענוג.

דרך אגב מישהו מהתל- אביבים יודע אם עדיין קיים מוזאון השעווה בכלבו שלום?
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

נדמה לי שכן.

שוק הפשפשים! בהחלט!

יש מסעדה חביבה ביותר באזור (חוץ מד"ר שקשוקה). קוראים לה "פועה" (רח' רבי יוחנן 3). היא מעוצבת עם רהיטים ועם פיצ'פקעס מהשוק ויש שם אוכל מיוחד וטעים. בכיוון טבעי ובריא, אבל לא רק. לא ממש זול, אם אני זוכרת נכון.

ואפשר ללכת ליפו העתיקה, להסתובב בסמטאות, לרדת לנמל, לבקר במוזיאון אילנה גור שיש לו גג יפה עם נוף נפלא.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי בשמת_א* »

המממ... בתור ילידת ת"א דור שלישי אני בכלל לא תל אביבית... (-:

יצור מברשות - דרך יפו 39, פינת נחלת בנימין 89, טלפון 5606506. איש נחמד בחנות קטנטנה שמיצר מברשות.
גדול! נפלא! אני מחפשת שנים! זה היה פעם בהרצל ונעלם!!!! וואו, עשית לי את היום!
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי רותי* »

גינת דובנוב נהדרת בכל יום ושעה (כבר כתבתי עליה).

בצמוד לגינה:
מוזיאון ת"א -
ליד המוזיאון יש גן פסלים יפה, הכניסה אליו חינם.
להכנס למוזיאון עולה כסף, אבל אפשר להיכנס חינם עם כרטיס ישראכרט זהב (מי שמגיע הרבה, ואין לו כרטיס כזה, יכול לעשות מנוי). יש שם אגף ילדים קטן אך חביב (תלוי בתערוכה, כרגע יש בנושא המים), אם הילדים מאפשרים אפשר להסתובב בכל התערוכות (עכשיו יש בין היתר תערוכה של פיקאסו).
המיזוג מצוין, וזה פתרון טוב לקטנטנים לימי הקיץ הבלתי אפשריים של תל אביב. אני מכירה אמהות שבגלל המיזוג עשו לעצמן / למטפלות שלהן מנוי.

בצמוד יש את ספרית בית אריאלה. אפשר להכנס ולקרוא, וגם שם יש תמיד תערוכות, שלפעמים מעניינות ילדים.

בבית האופרה (גם הוא צמוד באותו מתחם) יש פעם בשבוע שבועיים אחה"צ הופעות שמיועדות לילדים. כדאי לברר את הפרטים ישירות אצלם.
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

תגא 3 ותגא 1

חנויות ספרים משומשים, לאוהבי הג'אנר.
במקום האחרון שהייתם מצפים למצוא תרבות: מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, בין הפועלים הזרים, מועדוני החשפנות, מורכי השוארמה והדיסקים המזוייפים נמצאות שתי חנויות ספרים משומשים, אחת של שלוש מאות מטרים רבועים, והשניה של חצי דונם.

טיול באוניברסיטת תל אביב

בכניסה הראשית, מחוץ לאוניברסיטה, יש מרצפות ועליהן כתובות אושיות התרבות, כמו "אני חושב משמע אני קיים". יש לי חבר אשר אוהב ללכת לשם ולדרוך על הרומנטיקנים הגרמנים...
בתוך האוניברסיטה יש כמה יצירות אומנות חביבות, והצמחיה מטופחת. אני אוהב במיוחד את "חלון לים" - מעין חלון בשיחים עבותים אשר דרכו רואים את רחוב איינשטיין ואת הים.
באוניברסיטה נמצאים גם בית התפוצות ומרכז צ'ימבליסטה למורשת יהודית
רינת*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2001, 15:14

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי רינת* »

הגנים (זואולוגי ובוטני) שליד בית הספר לטבע באבו כביר - לאלו התכוונת, אמבט ים?
הזואולוגי באמת חביב, אבל אין שם ממש המון חיות חופשיות - כמה 'במבי'ם, 3-4 שקנאים. רב החיות בכלוביהן (עופות דורסים, דורבנים, זאבים, שועלים ואפילו תנין אחד) וכמה בפינת הליטוף (ארנבות, אוגרים). בכלל, מדובר גם בבית חולים לחיות פצועות וחולות שנמצאות בטבע, אז אפשר גם למצוא חסידה עם רגל חבושה ויעל עם קרן שבורה וכל מיני כאלו.
הגן הבוטני ממש קרוב לשם, אין בו חיות אבל יש צל, פינות סתר נעימות וצמחיה מאזורים שונים בארץ.
בשנה האחרונה הגנים בסכנת סגירה - תנובה הפסיקו לתמוך כי הרגישו, כנראה, שכבר מרקו את חטאיהם בעניין הסיליקון או האנטיביוטיקה או מה-שלא-יהיה ששפכו לחלב פעם. מאז לא מוצאים תומך קבוע, והעניינים כל הזמן מתנדנדים, כך שבביקור בגן החיות אפשר להרגיש שגם תורמים באיזה שהוא אופן להמשך פעילותו, בכלל שווה.

בכלל, עכשיו הזמן הכי מוצלח לבקר חיות. עוד לא מעולפות מחום, כבר לא רטובות מגשם. אחלה בילוי שבת.
אמבט_ים*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 00:27
דף אישי: הדף האישי של אמבט_ים*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אמבט_ים* »

רותי, נראה לי שאנחנו מדברות על אותו מקום. ותודה על תוספת המידע על זה וגם על כל השאר.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי לילה_טוב* »

היינו היום בגן הזואולוגי והיה ממש נחמד. תודה לשירי על היוזמה!
וגם קיבלנו הצעה למנוי שנתי בלתי מוגבל במאתיים שקל לשתי נפשות (עוד מאה לילד נוסף, לא תינוק), אבל רק אם נהיה קבוצה. אז...תחשבו על זה!
אנונימי

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אנונימי »

גרובשטיין - נורא יקר אצלם!
את רוב המוצרים שלהם אפשר להשיג גם במקומות אחרים, במחירים הרבה יותר נוחים (כמו למשל אצל לובלינסקי בקינג ג'ורג').

שוק לוינסקי הוא אטרקציה בפני עצמו, אבל ספציפית, יש שם את פרג - חנות התבלינים המופלאה.

חלון לים - בפעם האחרונה שביקרתי באוני' ת"א, לא ראו לא ים ולא רחוב. רק שיחים. זה היה די עצוב, כי בערך פעם בשבוע, נהגתי להציץ בו, וחהנות מהתמונה המשתנה... כשזה רק שיחים, זה נראה הרבה יותר סטטי, ולכן פחות אטרקטיבי עבורי.

הים בת"א (ועד הרצליה כמדומני) מזוהם, לא?

נמל יפו, ככר קדומים שמעליו, סמטאות המזלות שליד, יפים בעיני.
נהר_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 09:26
דף אישי: הדף האישי של נהר_שליט*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי נהר_שליט* »

אני רוצה בבקשה המלצה על חנות בדים גדולה בתל אביב, אם אפשר עם הרבה פייטים ונוצצים. תודה :-)
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

מדרחוב נחלת בנימין בתל-אביב מוצף בחנויות כאלה (יש לפחות 20 חנויות בדים במתחם הקטן הזה בלבד!). ממולץ ללכת בימים ושעות שיריד האומנים שם אינו פעיל, שכן אז ניתן לראות את חלונות הראווה.
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

יש עוד חנויות כאלה בהמשך אותו הרחוב (כשנגמר החלק המרוצף).
אור_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 14:20
דף אישי: הדף האישי של אור_שליט*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אור_שליט* »

תודה.
אנחנו מהצפון, מכירים את תל-אביב מעט מאוד.
האם תוכלו בבקשה להסביר איך מגיעים? (אם זה קשה אז תגידו רק שם של רחוב).
אמא_מתחדשת*

אטרקציות בתל אביב

רח' נחלת בנימין. כדאי להתחיל ליד שוק הכרמל וללכת דרומה. מגיעים אוטובוס 4 מהתחנה המרכזית ויש גם מוניות שירות.

>שיהייה בכייף אני כבר לא הסתובבתי לקניות בת"א לפחות שנתיים ולפעמים קצת מתגעגעת<
אמא_מתחדשת*

אטרקציות בתל אביב

תוספת קטנה: בימים שישי ושלישי יש במדרחוב (נחלת בנימין) יריד אמנים - דוכני תכשיטים וכל מיני חפצים יפים.
זה נחמד לראות את כל הדוכנים, אבל יותר קשה להבחין בחלונות הראוה של החנויות ומצריך יותר חיפוש אחר סוגי החנויות הרצויות.
נהר_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 09:26
דף אישי: הדף האישי של נהר_שליט*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי נהר_שליט* »

תודה רבה.
זוהרה_ה*
הצטרפות: 01 מרץ 2004, 09:31
דף אישי: הדף האישי של זוהרה_ה*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי זוהרה_ה* »

בחלקו התחתון של שוק הכרמל יש מגרש חניה גדול,
מעברו השני של מגרש החניה לכוון צפון מערב יש מכולת סינית קטנה ובצמוד אליה מסעדה סינית. לא הרבה מכירים.....מומלץ בחום, האוכל טעים ומגוון, השירות נפלא, המנות גדולות והמחירים קטנים.
בתאבון
זור*
הצטרפות: 28 מרץ 2004, 00:19

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי זור* »

בתוך השוק יש חנות בשם מזרח ומערב, לדעתי היא טובה יותר מהמכולת הסינית.
זוהרה_ה*
הצטרפות: 01 מרץ 2004, 09:31
דף אישי: הדף האישי של זוהרה_ה*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי זוהרה_ה* »

זור,
יכול להיות, אבל אני התייחסתי למסעדה!!!
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי רותי_קליין* »

דיאדה - רחוב בן גוריון. http://dyada.co.il
גם מסעדה וגם פעילויות לילדים ותינוקות
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מורן* »

וואי אטרקציות בת"א?! יש המון..
רחוב שינקין-פעם חנויות יקרות ,היום הרבה חנויות יד שנייה ,כולם הורידו מחירים,זה לא מה שהיה פעם,מומלץ!!!
ר"ח קינג ג'ורג' (מקביל לשינקין) -המון חנויות זולות ומגניבות,יש גם את שוק בצלאל,ליד,מומלץ,יש חנות אחת של בגדים מהממים,לאירועים וכו' ,באמת
בגדים מיוחדים.
ר"ח אלנבי גם חנויות זולות.
מי שרוצה לדעת על חנויות ספציפיות אשמח לעזור,גרתי באזור שנה וחצי וטיילתי המון.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

כמה מקומות שאני אוהבת בתל אביב:
  1. מוזיאון נחום גוטמן בנווה צדק.
  2. רח' קינג ג'ורג': בגלל עצי הפיקוס (?) הישנים והמקסימים שנשארו באמצע הכביש, להזכיר לנו שפעם לא היו שם כל כך הרבה מכוניות, בגלל גן מאיר, בגלל סמטה אלמונית עם הבית הישן היפיפה שמסתתר בתוכה.
  3. מתחם מונטיפיורי-יבנה והסביבה, מעוז האדריכלות האקלקטית והבאוהאוז. אפשר לטייל שם סתם ואפשר להצטרף לסיור מודרך. (טל' של מרכז הבאוהאוס: 5220249)
  4. ברבוע בין אבן גבירול, נורדאו, בן יהודה ובני דן מסתתרות כמה גינות ציבוריות מקסימות.
דגנית_ב‏*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2004, 15:34
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב‏*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי דגנית_ב‏* »

פארק הירקון: אחרי הצהריים מלא רצים, הולכים,כלבים, ילדים. מגרשי ספורט עסוקים והרקדות. לפעמים גם מתנפחים (בתשלום).
הייתי כמה ימים בת"א בסוף יוני ובילינו שם עם הכלב של אחותי. אין הרגשה של צפיפות, יושבים ושוטפים את העיניים
בתל אביבים ללא הפסקה. אפשר להביא גם מיני גלגיליות וסקייט בורד וכל מה שזז חוץ ממכונית. לא בטוחה על אופניים.

מה עם המדרחוב? לא חייבים לקנות שם כלום.
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי שולה* »

עריית ת"א עורכת סיורים מ ד ה י מ י ם על חלקים שונים או על נושאים בעיר (שוק הפשפשים, שוק לוינסקי, נווה צדק, יפו, רח' רוטשילד, ועוד...). אני הייתי בסיור טעימות על כרם התימנים ששילב גם טיול וגם אוכל בכרם ובאזור שבזי שהתקיים בשישי בבוקר - צהריים. מומלץ לבוא בזוג או כמה חברות או זוגות. יש להתעניין בעירייה על מועדי הסיורים בטלפון 5166188 - 03 והם ישמחו לשלוח לכם דפי מידע על הסיורים השונים עם כל התאריכים. הסיורים הם בעלות של 45 ש"ח למשתתף. מחיר סימלי וחוויה משגעת. יש גם סיורים ליליים, יש על אופניים ועוד אטרקציות. התשלום מתבצע טלפונית בכרטיס אשראי ואחריו מודיעים על נקודת המפגש.
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

הים בת"א (ועד הרצליה כמדומני) מזוהם, לא?
עכשיו זה הזמן הכי טוב לים של ת"א. אנחנו אוהבים לעשות טיול לים עם הילדים. ממשיכים ת'טיול על החוף ובסוף מתיישבים איפשהו קפה/תה/ארוחת בוקר. יש בחורף שלנו הרבה ימי שמש יפהפיים. הכי כיף לשבת מכורבלים במעיל ולקרוא עיתון או לפתור תשבץ.
> מה פתאום להיכנס לים?! הוא בעיקר רטוב מדי... <
חוצמזה אני מאוהבי בתי הקפה. יש בת"א לכל טעם ולכל מצברוח. השבוע ישבתי באחד ברח' אלקלעי שבמתחם בזל והרגשתי כמו באמסטרדם.
מתוקה_מתחילה_מחדש*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של מתוקה_מתחילה_מחדש*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מתוקה_מתחילה_מחדש* »

בתור מי שעזבה את ת"א רק לפני שבועיים יכולה להמליץ על מליון דברים ומקוה לא לגלוש לנוסטלגיה.
יש כל כך הרבה מקומות טובים לאכול, לא כולם יקרים ופלצנים -
תענוג שהיה באבן גבירול ועבר נדמה לי לשד' רוטשילד, יש להם אחלה אוכל, אמיתי כזה.
פועה בתוך שוק הפשפשים
נועה ביפו העתיקה שם אפשר לנשנש גבינות ולשתות יין טוב והמקום זרוק במידה ורומנטי להפליא. ובכלל להסתובב ביום או בלילה בסמטאות של יפו העתיקה זו חויה מאוד נעימה.
אורנה ואלה האגדיות מרח' שנקין - הכי טעים בעולם ואף פעם לא מאכזב.

עם ילדים אין כמו חוף הים,
הליכה על הטיילת בשעה שאינה עמוסה\
הרחבה של סוזן דלאל (אפשר לבוא עם אופניים, קורקינט, רולר בליידס וכו')
פארק הירקון עם מרחבי הדשא האינסופיים.
הספריה ברחוב לסל (ליד שד' בן גוריון) שהיא מספיק אינטימית אבל יש בה המון.

וחוץ מזה כיף עם ילדים או בלעדיהם להסתובב שעות בשוק הכרמל ובשוק לוינסקי. ללכת למעדניה של חיים רפאל בלוינסקי ביום שישי אחה"צ ולקנות כל מיני מטעמים בלקניים לשבת (גבינה מלוחה של המאירי עם מליון אחוזי שומן, עלי גפן...) וממול לקנות בורקס תורכי, קטניות ותבלינים ולהנות מכל רגע.
<מתוקה תוהה אם לא יצא נוסטלגי מדי>
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

מתוקה מתחילה מחדש , מגיע לך |*|
נתת אחלה חמלצות (= המלצות חמות)
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי שולה* »

יש לעריית ת"א סיורים שונים באזורים שונים של העיר בד"כ בימי שישי בבוקר. יש גם סיור בלשי בחמישי בלילה וסיור עם אופניים על הטיילת ובשוק הפשפשים, בנווה צדק, בכרם התימנים... וגם על נושאים או אנשים (באוהאוס, ביאליק, ...) - מאוד שווה ומומלץ.
אפשר לקחת יום שישי אחד ולבלות אותו בפארק הירקון בפיקניק ליד המים, אולי לקחת סירה ולשוט...
יש את החוף הנפרד (שהוא ריק יותר)- דרומית ל"מציצים" , החלוקה היא נשים בימים לא זוגיים וגברים בזוגיים, ומשעה מסויימת אחה"צ אפשר להכנס בלי הגבלת מין... ולהנות משקיעה נעימה בלי הרבה בלגאן מסביב (ובחופי ת"א לא חסר).
יש סביב הבימה כל מיני גנים עם סמטאות סמויות. אני ממליצה על גלריית פריסקופ ברח' בן יהודה (פ.ארלוזורוב וצפונה, בצד המזרחי) יש שם תערוכות קטנות של כל מיני מעצבים ואפשר "ליפול" על משהו ממש שווה.
טיול על השוברי גלים !!! להסתכל על הדייגים ולהנות מקצת שפריצים...
יש גם את חוף הפירצה והצוק בצפון העיר שהם נחמדים...
את שוק בצלאל עם המציאות והבגדים בגרושים...
יפו - תמיד מנצחת בגדול - מאפיית אבולעפיה סביב השעון (תרתי משמע) והטיילת עד לנמל ועליה לסמטאות הציוריות על המזלות השונים... ואם פתוח אז לא להפסיד את אבו חסן / עלי קרוואן - החומוס השווה ביותר !
בפלורנטין יש את רח' כפר גלעדי ושם יש חגיגת צעצועים ושמונצ'עס ואיבזור מלא לכל גחמה... גם תחפושות או קישוטי סוכה או כל ציוד לקראת חג כל שהוא. נחמד להסתובב שם לפני הקריסמס (למרות שאת רוב האורחים מהארצות השונות העיפו בברוטליות בפרשת "העובדים הזרים") - חוויה נחמדה ואפילו אנטרופולוגית במקצת...
מאפיית "לחמים" החשמונאים 99 ביום שיש בצהריים - תופעה שאין כמותה...
כל האירועים התל אביביים - מצעדים למיניהם... פסטיבלים בנמל...פסטיבלי גורמה עם הנחות במסעדות... או השווקים הרגילים - כל שלישי ושיש - נחלת בינימין ושוק המעצבים בסנטר בשישי - בקיצור לא חסר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

על פי רעיון של נועה ברוך מדף אחר:
האם יש דף המלצות על מקומות לאן כדאי לצאת עם ילדים (חוץ ממפגשים) ? משהו בנוסח בסיורים הלימודיים, או המלצות אישיות של אנשים שביקרו עם הילדים (לא בשבת!!!) במקומות מעניינים...

אני מתחילה עם המובן מאליו:
  • מוזיאונים למיניהם
  • חוף הים בימי חול, תרתי משמע
  • שכונות ייחודיות או רחובות עם סיפורים מעניינים: נוה צדק (מרכז סוזן דלאל, מוזיאון נחום גוטמן ואח"כ לאכול גלידה). כרם התימנים (שוק הכרמל, כמה סמטאות שקטות ואח"כ מסעדה תימנית). מעונות עובדים הפזורים בעיר, אם יש חברים שם. שדרות רוטשילד (כל השדרות, ולהסתכל על בתי באוהאוס, יש גם ספר על בתים תל אביביים שממש הולך לפי רחובות ומספרי בתים). להצטרף לסיור של מסלול התפוז. וכולי וכולי.
  • חנויות של אספנים (ספרים נדירים, חפצי אספנות, בולים ומטבעות, חנויות רטרו...). צריך לוודא שהמוכר/בעל החנות יהיה ידידותי.
  • נמל ת"א המחודש (לא בימים של שמש קופחת. עדיף לקראת השקיעה). מסלול הליכה מקסים ובטוח על המזח. אפשר לספור סירות ואניות שעוברות, אפשר להשתולל עם בימבה/אופניים ברחבה הגדולה, אפשר להסתכל על הדייגים ועל החתולים שגונבים להם את הדגים..)
  • נגריות ובתי מלאכה בפלורנטין - יש לפחות מקום אחד (נדמה לי בדרך שלמה) שמוכרים רהיטי עץ גולמיים, אפשר להסתובב שם שעות, לצאת עם חומרי יצירה וחומרי גלם.
  • שוק לוינסקי, שוק התבלינים. לבוא עם רשימה ולקנות לא לפי הרשימה :-P
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

והיום במקרה גם ראיתי בעיתון:"הגן הבוטני" ברח' הרצל 155, שמעתי שיש שם בע"ח ולא כלואים(נבקר שם ואני אדווח אם אכן זה כך).
כלואים לגמרי...
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אוף! איםה אפשר למצוא בעיר הזו פרחי לוונדר מיובשים?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

מונונוקי,
בדקת גם בחנויות בשוק לוינסקי? ספציפית אלו שמוכרות כל מני סוגים של תמציות צמחים לחליטה... אני די משוכנע שראיתי לבנדר (למרות שאני לא זוכר אם זה היה פרחים מיובשים או מיצוי לוונדרי אחר)
החנות שאני מדבר עליה נמצאת על לוינסקי בין זבולון לנחלת בנימין (מול איזה בית כנסת אם אני זוכר נכון), והיא נקראת "ארמה". יש לידה איזה פיצוחי משה ובניו.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אילה_א* »

מונו
שוק הכרמל ארבע חניות אחרי איפה שמתחיל האוכל ,צד ימין (הגעת מאלנבי) תספרי מהדוכן ממתקים הראשון
עמרני שני התימנים הכי חמודים בעולם
אבל תזהרי מהם הם יגידו לך במתק שפתיים מה עוד וימכרו לך המון דברים שלא תיכננת לקנות :-)
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

פרחי לוונדר מיובשים?
לאחרונה הלוונדר פרח וחשבתי שיכולתי לקטוף מלא פרחים, את מעוניינת ?

משהו בנוסח בסיורים הלימודיים, או המלצות אישיות של אנשים שביקרו עם הילדים (לא בשבת!!!) במקומות מעניינים...
עכשיו כשהשמש תתחיל לתקוף, חשוב שיהיו מקומות ללכת אליהם, ולא דווקא 'טיול בשדרה' ( אם ברורה כוונתי), אני מחפשת מקומות מעניינים להעביר בהם זמן שתהיה בו חווית למידה/התנסות/כייף/עניין - הכל הולך :-)

למשל - חוות הפרפרים על הגג בעזריאלי שיש שם עכשיו גם תערוכת זוחלים נדירה.
נועה_ברוך*

אטרקציות בתל אביב

תערוכת זוחלים נדירה תיקון טעות: זוחלים נדירים.

מעונות עובדים הפזורים בעיר, אם יש חברים שם.
תוכלי לפרט, מה אלו ומה יש לראות שם?

חנויות של אספנים (ספרים נדירים, חפצי אספנות, בולים ומטבעות, חנויות רטרו...). צריך לוודא שהמוכר/בעל החנות יהיה ידידותי.
מי מכיר חנויות כאלו, יש המלצות?
תודה
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

_מעונות עובדים הפזורים בעיר, אם יש חברים שם.
תוכלי לפרט, מה אלו ומה יש לראות שם?_
זה אולי לילדים קצת יותר גדולים. מעונות עובדים הם מקום קסום בלב העיר, גם בגלל שיש להם שטחי גינה גדולים יחסית ומטופחים בד"כ, וגם בגלל הסיפור ההיסטורי מאחוריהם. אני מכירה במזא"ה 65 ויש גם בפרישמן 35 פינת פרוג.

מעתיקה קטע על מעונות עובדים מהקישור הזה

בית דירות הכולל מבנה רציף סביב גינה משותפת רחבת ידיים, שאליה ניתן להגיע מקומת העמודים שברחוב פרישמן. קומת הקרקע שפנתה לגינה הייתה מיועדת לפעילות חברתית והכילה גני ילדים, חדרי קריאה, צרכנייה, מרפאה וכד' - מעין קיבוץ בתוך העיר.
הגינה סמלה את חיי החברה המשותפים והבנייה מסביב לחצר איפשרה יצירת מרחק מקסימלי בין הבתים. בדרך זו ניתן היה לשמור על תנאי תאורה ואוורור לכל הדיירים.

אדריכל אריה שרון, חבר קיבוץ גן שמואל, היה תלמידו של האדריכל הנס מאייר שהאמין שחובתו של האדריכל לתרום לתיקון מצב החברה. המסר של האדריכלות החברתית תאם את האידיאולוגיה של תנועת העבודה בשנות ה-30. עקרונות תכנון מעונות העובדים היו הדגשת השוני מהסביבה הבורגנית, פונקציונליות ופשטות, וכמובן אחידות ושוויון בין הדיירים.

בין ה'עובדים' שגרו במעונות ניתן למנות את יוסף שפרינצק, מראשי ההסתדרות, את לוי אשכול שהיה אז נציג תנועת העבודה בהסתדרות, את יוסף אבידר (מראשי ההגנה), המשורר אברהם שלונסקי, את מרדכי נמיר ועוד עסקנים, שחקנים ואנשי רוח. לפועל העירוני האמיתי לא היה מספיק כסף כדי לרכוש דירה ב'צפון העיר'.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

_חנויות של אספנים (ספרים נדירים, חפצי אספנות, בולים ומטבעות, חנויות רטרו...). צריך לוודא שהמוכר/בעל החנות יהיה ידידותי.
מי מכיר חנויות כאלו, יש המלצות?_
אני מכירה בעיקר בלב העיר. חנויות בולים ליד בית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי, ממש בפנים. וגם בסביבות אלנבי רוטשילד.
חנויות ספרים משומשים ונדירים וכריכת ספרים - אחת באלנבי מול בית הכנסת, אחת לספרים נדירים (ויקרא, נדמה לי) מול כיכר רבין. יש הנסיך הקטן במלך ג'ורג' וגם בסמטה פלונית.
רטרו - יש ברש"י פינת המלך ג'ורג' (עם בית קפה קטן), בעיקר בגדים וכלי בית, וגם בטשרניחובסקי פינת המכבי, עם תקליטים וצעצועים ישנים (המוכר צעיר וחייכן אבל קצת סטלן :-P ) . לחלק מהחנויות אפשר גם להביא/למכור/לקבל זיכוי על חפצים שלכם.
עינ_התכלת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:05
דף אישי: הדף האישי של עינ_התכלת*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי עינ_התכלת* »

גדול! נפלא! אני מחפשת שנים! זה היה פעם בהרצל ונעלם!!!! וואו, עשית לי את היום

זה לא נעלם, זה שם. קניתי שם לפני כמה חודשים.
אורי_יורמן*

אטרקציות בתל אביב

על חוף התופים שמעתם?
כל יום שישי משעות אחרה"ץ עד אמצע הלילה (השיא הוא בשעות השקיעה) יושבים מלא מתופפים ופשוט ממשיכים וממשיכים בלי הפסקה.
המקום מושך אליו גם מלא טיפוסים, כמו ג'אגלרים (הסיבה שאני הגעתי לשם), רקדנים, אקרובטים, סטלנים מכל מני סוגים, וגם סתם אנשים שנראה כאילו קהילת באופן טבעי פשוט מדברת עליהם.

מתי שמחשיך יש הרבה אנשים שעושים ג'אגלינג באש, שזאת אטרקציה בפני עצמה, ועוד חינם!
לדעתי שווה לבוא גם עם ילדים.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי קט_קטית* »

לא אמרת איפה הקסם הזה קורה
אורי_יורמן*

אטרקציות בתל אביב

אני אנסה בשני הסברים:
  • זה החוף שליד הדולפינריום, טיפה צפונית לגן צ'ארלס קלור. יש שם שובר גלים מאונך לקו החוף - חוף התופים הוא החוף שגובל עם שובר הגלים מכיוון צפון.
  • זה החוף הכי דרומי של הטיילת בתל אביב.
המתופפים נמצאים ממש ליד שובר הגלים.
נועה_ברוך*

אטרקציות בתל אביב

המתופפים נמצאים ממש ליד שובר הגלים
יש תופים גם לקהל ? או שכל אחד מביא משלו?
תודה, יופי של המלצה.
אורי_יורמן*

אטרקציות בתל אביב

יש תופים גם לקהל ? או שכל אחד מביא משלו?
כל אחד מביא משלו.

אבל אם אין לך תוף ובא לך להשתמש בתוף של מישהו לכמה דקות, נראה לי שלא תהיה לך בעיה למצוא מישהו נחמד שירשה לך.
(just a wild guess, נא לא לבנות על זה)
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אל_דנטה* »

וגם בטשרניחובסקי פינת המכבי, עם תקליטים וצעצועים ישנים (המוכר צעיר וחייכן אבל קצת סטלן tongue )
סטלן סטלן אבל רצה 300 שקל על רובוט ויינטג' מהאייטיז שלא עובד והיה קשוח כמו קיר בהתמקחות.

(אבל כן מכר את הסינגל של ניק קייב "טופלו" ב ש"ח15. דפקט אמיתי :-))
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אילה_א* »

גם אתה רצית את הרובוט? האחיין שלי עדיין ממתין שאני אברר כמה הוא עולה ולפעמים גם חולם עליו .
אולי נקנה אותו בשותף:-)
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מיכל* »

מישהו יודע אם סגרו את בריכת גורדון? אני מחפשת המלצה לבריכה נחמדה בת"א לבלות עם הילדות שלי בשבוע הבא.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

ירדנו לעיר הגדולה היינו שם שבוע - יש הרבה מה להמליץ, אבל ההמלצה הכי שלי היא לישון באכסנייה ביפו - על שוק הפשפשים, מקום מדליק, זול ומעוצב כמו הבית (עם רהיטי שוק הפשפשים), יש מטבח מרכזי לבישולים, גג ובעלי בית ממש נחמדים. הכי נחמד - לרדת כל בוקר לשוק ולעשות סיבוב של דברים שווים או תחרות הדבר הכי מוזר שמוכרים (חשבונות חשמל של מישהו)
קרוב לים, קרוב לד"ר לק, לד"ר שקשוקה, לאבולעפיה. פועה נחמדה אבל סלט הקינואה שלהם היה יקר בטירוף ומוצף סויה....
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

אני מחפשת המלצה לבריכה נחמדה בת"א
לי חברה המליצה על הבריכה בקאנטרי דקל (בבלי), שם יש בריכה לקטנים. אבל לא הייתי שם בעצמי.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

בעזריאלי יש חממת פרפרים, היינו שם לפני שנה והיה ממש נחמד ולא יקר. הבנתי שזה פתוח גם עכשו כל יום.
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי שיריק* »

רציתי להמליץ גם על קבלת השבת בחוף התופים, אבל רואה שהקדימו אותי.. מצטרפת להמלצה בחום!! השבוע היינו עם האחייניות, היה מקסים קסום ונפלא, שכחנו להביא את הפויז, הלוו לנו. הכל באוירה ואנרגיות כל כך טובות ומזמינות. בוא, תהיה מי שאתה.
הבנות היו בהלם מהג'אגלינג אש. גם אנחנו. היה שם ילד בן 6 שעשה פויז עם אש!!
והכי הכי... מסתובב שם מישהו עם תרמוס ומוכר גאראם צ'אי...(ובייגלה)
תומיקה_מיק_שועל*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2005, 21:43
דף אישי: הדף האישי של תומיקה_מיק_שועל*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי תומיקה_מיק_שועל* »

אוי, תל אביב , תל אביב.... אי אפשר איתה (פיחרעשלחץכסף) ןאי אפשר בלעדיה (יםצבעיםאנשיםבתים) .
כתבו על סימטה פלונית-אלמונית, יש לה גם סיפור רומנטי מאד (האדריכל שפירא, זה של השכונה, בנה אותה לאהובתו) והפתעה אמיתית אריה (פעם הסמטה לא היתה מוארת ומאוכלסת ב הנסיך הקטן והאריה היה חי לאור הירח! נשבעת!). רחוב ביאליק הנוסטלגי: בית ביאליק, בית ראובן, הספריה למוסיקה, בית העיריה הישן עם הפסיפס הנפלא של גוטמן שמתאר את העיר. יש משם מעבר קטן לטשרנחובסקי, והופ- אתם בגן מאיר. חוף התופים נעשה יותר טוב אחרי הקיץ- יש אפילו איזה מ"ר חול פנוי.
אני_היא*
הצטרפות: 05 מרץ 2009, 20:54

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אני_היא* »

מקומות לינה זולים בתל אביב. מישהו מכיר? משהו פשוט שמתאים גם לילדים?
דניאל_של_מורן_וענבר*
הצטרפות: 27 ינואר 2008, 20:49
דף אישי: הדף האישי של דניאל_של_מורן_וענבר*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי דניאל_של_מורן_וענבר* »

מנצלת את הדף לחזור על ההמלצה שלי-
הגן הטרופי וגן הקקטוסים- מקום קסום ומופלא בתוך גני יהושע (מול הלונה פארק) במחיר סימלי של 10 ש"ח לבנאדם.
ועוד בת"א- הנמל (בסופי שבוע יש פעילויות שונות בחינם, דוכני אמנים וחפצים יד שניה)
מסעדה- 24 רופי
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

מקומות לינה זולים בתל אביב.
אכסניית הנוער של בית דניאל ברח' בני דן.
יש הרבה חדרים זולים להשכיר ברח' בן יהודה, ליד הים. אבל צריך לבדוק קודם אם ה"שכנים" במקום הם תיירים צעירים (כי אז אתם צפויים למסיבות אלכוהול ומוזיקה עד השעות הקטנות).
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

עוד אפשרות זה להציע החלפת בתים, או לחפש מישהו שנוסע ורוצה להשכיר את ביתו לתקופה קצרה.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

מסעדה- 24 רופי
מצטרפת להמלצה ומוסיפה עוד אחת:
חומוס אבו דאבי, ברח' קינג ג'ורג' (לא זוכרת איזה מספר, אבל זה בצד הצפוני, קצת אחרי הסנטר).
החומוס טעים, הצוות נחמד, אם לא שבעת - מקבלים תוספת, המחירים הוגנים.
אה, והמקום קרוי לא על שם המדינה, אלא על שם מוזיקת הדאב שמתנגנת שם ללא הפסקה.

אם אתם במרכז ת"א ומחפשים ארוחת צהריים חביבה, זאת יופי של אופציה.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

רח' קינג ג'ורג': בגלל עצי הפיקוס (?) הישנים והמקסימים שנשארו באמצע הכביש, להזכיר לנו שפעם לא היו שם כל כך הרבה מכוניות, בגלל גן מאיר, בגלל סמטה אלמונית עם הבית הישן היפיפה שמסתתר בתוכה.
שקמים, ואפילו אלו מהשיר.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי רק_טוב* »

אני היא-
מקומות לינה זולים בתל אביב. מישהו מכיר? משהו פשוט שמתאים גם לילדים?

_ירדנו לעיר הגדולה היינו שם שבוע - יש הרבה מה להמליץ, אבל ההמלצה הכי שלי היא לישון באכסנייה ביפו - על שוק הפשפשים, מקום מדליק, זול ומעוצב כמו הבית (עם רהיטי שוק הפשפשים), יש מטבח מרכזי לבישולים, גג ובעלי בית ממש נחמדים. הכי נחמד - לרדת כל בוקר לשוק ולעשות סיבוב של דברים שווים או תחרות הדבר הכי מוזר שמוכרים (חשבונות חשמל של מישהו)
קרוב לים, קרוב לד"ר לק, לד"ר שקשוקה, לאבולעפיה. פועה נחמדה אבל סלט הקינואה שלהם היה יקר בטירוף ומוצף סויה...._

מצטרפת בחום להמלצה.
קבוצת_המטיילים*
הצטרפות: 18 אפריל 2009, 01:38

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי קבוצת_המטיילים* »

רצינו להמליץ על ביקור במוזיאון "בית יוסף באו"- בקרנו שם השבוע. זהו מוזיאון קטן, מרגש, מעניין, מלא הומור והפתעות. ברח' ברדיצ'בסקי 9 ת"א.
הרגשנו כאילו חזרנו אחורה בזמן. הכל השתמר שם בדיוק כמו לפני 40 שנה. מתברר שיוסף היה מחלוצי האנימציה בארץ ובנה במו ידיו את כל המכשירים. הוא היה אחד מניצולי אוסקר שינדלר ואת חתונתו עם אשתו רבקה מראים בסרט "רשימת שינדלר". הוא היה צייר, גרפיקאי, סופר ומשורר מחונן ותאמינו או לא אבל הכל עשה בהומור- אפילו את זכרונותיו מתקופת השואה כתב בסגנון זה בספר: "שנות תרצ"ח". גם את השפה העברית הוא חקר וכתב ספר בהומור על העברית וצייר ציורים המלווים את פירושי ומשחקי המילים.
שווה ביקור גם עם ילדים. הבעיה שצריך לתאם מראש. לקח לנו קצת זמן לאתר את הבנות שמפעילות את המוזיאון ולכן אתן לכם את הטלפון: 054-4212730
יהלומית*
הצטרפות: 11 דצמבר 2007, 18:15

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי יהלומית* »

שלום לכולם
משפחה של בעלי מגיעים אלינו בסוכות מהדרום הרחוק וחשבתי
לטייל איתם בתל אביב.
יש לנו ילדים בסביבות 7-9 וגם תינוקת.
אשמח להמלצות.
תודה.
צ'ילי_ושמן_זית*
הצטרפות: 12 פברואר 2009, 21:20
דף אישי: הדף האישי של צ'ילי_ושמן_זית*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי צ'ילי_ושמן_זית* »

יהלומית בזכותך גיליתי את הדף (צץ במה חדש..) אז הנה 10 המלצות שכבר כתבו לפני ואני יכולה רק להצטרף בחום -
  1. הים, הים ועוד פעם הים... סתם טיול על הטיילת, חוף צ'ארלס קלור הנהדר (יש גם מתקנים מעניינים לילדים), חוף מציצים הססגוני, שוברי הגלים, הנמל.
  2. פארק הירקון שאין כמותו. מן שילוב כזה מלא סתירות ונהדר של טבע אורבני, שוקק חיים וגם שקט ורגוע, צופן אין סוף פינות נסתרות והפתעות מהשפך וכל הדרך במעלה הנחל עד שנמאס ללכת (או יותר טוב באופניים או סקטים למינהם ואם כבר אז להגיע עד שבע תחנות לפחות).
  3. יפו. העתיקה והלא עתיקה. השעון, הפישפש, הסמטאות והנמל, רח יפת עם כל החומוסיות והכנסיות, שד' ירושליים עם שדרת העצים הרחבה ומלא חנויות זולות של הכל מכל. חוף הקשתות המדהים על קצה בת ים.
  4. שווקים: כרמל, לוינסקי, בצלאל.
  5. שכונות ישנות, ארכיקטטורה ואוירה: נווה צדק, אזור נחלת בנימין, אזור יבנה - מונטיפיורי.
  6. מוזיאונים ותערוכות.
  7. ג'ימבורים ומקומות פעילות סגורים לילדים - בקומת המזרקה של גן העיר בחינם. בדיאדה בנמל בתשלום אבל מאוד חביב.
  8. רחובות מפורסמים: שינקין, קינג ג'ורג,רוטשילד, נחלת בנימין (במיוחד בשלישי ושישי עת מדרחוב האומנים פעיל).
  9. גינות ציבוריות קטנות וחביבות. כמה מומלצות שיצא לי להכיר - בדרום העיר: ליד גבעת עליה ביפו. על קיבוץ גלויות צמוד לתחנת דלק פז - חורשה וגינה עם מתקנים נהדרים. מרכז העיר: גינת דובנוב. גן מאיר בקינג ג'ורג'.
  10. מסעדות מכל סגנון ולכל כיס. כמי שהתגוררה הרבה בפריפריות תמיד נהניתי לנצל את החוויות הקולינריות שמזמנת תא. להמלצות מסעדות בתא כבר צריך לפתוח דף נפרד....
פירוט על כל המקומות האלו תוכלי למצוא באתר של עיריית תא ושם גם תמצאי כל מיני ארועים ותערוכות משתנות שאולי יקרצו לכם. כדאי אולי גם להשיג עותק של עכבר העיר ולהתעדכן בעוד כמה שמות חמים בעיר.

ועכשיו לשאלה אחרת לקהל המבינים (אורי יורמן אולי?) מה קרה לחוף התופים? על מה ולמה ומתי הפסיק הקסם? לא הייתי פה כמה שנים והנה בשישי האחרון הלכתי והופתעתי לגלות חוף ריק....
מיכל*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מיכל* »

מבקשת המלצה למסעדה טובה ולא יקרה במרחק הליכה מהיכל התרבות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

מסעדה? או בית קפה שמגיש גם מנות חמות? כאלה יש שם הרבה, וכולם טובים.
ישנו "קפה נוח" באחד העם פינת החשמונאים.
ישנו קפה בשם "חצי נחמה" על הפינה של שד' בן ציון ואחד העם, ועוד קפה ששכחתי את שמו על הפינה של שד' רוטשילד ובן ציון.
כאמור כולם מגישים גם ארוחות של ממש, עסקיות וכאלה.
בשביל מסעדה "אמיתית" תצטרכי ללכת עד אבן גבירול, או עד רח' דיזנגוף.
מיכל*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי מיכל* »

אבן גבירול זה בסדר אבל סמוך ללונדון מיניסטור
אורי_יורמן*

אטרקציות בתל אביב

שייק של גרגרים מרימון שלם, 2 וחצי אגסים מהפריזר, 3 קוביות קרח ו7 תמרים,
בררררררר במשך איזה 2 דקות בבלנדר ויטמיקס
זאת גם אטרקציה, ורודה למדי, וקרירה ביום חם חם,
והיא בתל אביב,
אז חשבתי שזה רלוונטי
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי חוט_השני* »

אם זה בצהרים אז יש באינדירה ההודית עסקית מצויינת.
נדמה לי 45 - 55 שח לארוחה מלאה (ראשונה עיקרית סלט נאן שתיה קינוח)
וטעים
בלונדון מיניסטור
בערב יקר
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אטרקציות בתל אביב

סמוך ללונדון מיניסטור
לא רחוק ישנה מסעדה איטלקית נחמדה בשם אמורה מיו
וממש בקצה לונדון מיניסטור יש את אינדירה, מסעדה הודית סימפטית מאוד.
יש גם ג'ירף, נדמה לי, איפשהו בסביבה..

זאת גם אטרקציה, ורודה למדי, וקרירה ביום חם חם
:-)
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי שלולית_י* »

מחפשת המלצה על מלון נחמד ומיוחד ללילה אחד, עבורנו (זוג).
רוצים משהו מיוחד עם אוירה (אבל לא במפלס המחירים המטורף של מלון הבוטיק בנוה צדק, למשל...)
רצוי במרחק הליכה מאטרקציות שונות במרכז העיר
תודה.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי חוט_השני* »

קומ"ג - ג'ינס
:-D
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי קוראת* »

ממש בקצה לונדון מיניסטור יש את אינדירה, מסעדה הודית סימפטית מאוד.
מסעדה מקסימה וטעימה ולא יקרה! היא בחוץ בפאה הצפונית של לונדון מיניסטור.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

אטרקציות בתל אביב

שליחה על ידי שרון* »

לגבי מלון נחמד
יש את האכסניה בשוק הפשפשים ביפו שהיא מקום נעים ומיוחד
חדרים מקסימים ומחירים בסדר
שליחת תגובה

חזור אל “דפים לשירות הקהילה”