קהילות אלטרנטיביות

אנונימי

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי אנונימי »

שלום לכולם וברוכים הבאים !

זהו מאגר מידע בנושא קהילות אלטרנטיביות.
בארץ ישראל שלנו קיימים מקומות שונים שבהם אנשים מעזים לנסות ולחיות בצורה שונה מהנורמה המקובלת. חלקם מנסים לחיות בדרך ברת קיימא, חלקם שואפים למטרה רוחנית, חלקם לומדים ביחד, וכולם מנסים להגשים קצת יותר ביחד.
אנו מקווים שהמידע שמופיע כאן יעזור לנוודים להגיע למקומות מעניינים, יעזור למקומות מעניינים להתפתח, וייתן השראה לכל השאר.

מאגר זה מבוסס על ויקי. הוא פועל באמצעות תוכנת צ'יק צ'ק בתוך האתר באופן טבעי.
כל אחד יכול (ומוזמן!) להוסיף מידע למאגר ולשנות את מבנהו. אם אינכם יודעים מהו ויקי, ואתם מעוניינים בהסברים, קראו את הוראות שימוש.

{
סער אוסטרייכר (05-05-2005):
שלום לכולם...
אנו מחונכים להאמין שישנה רק דרך חיים אחת נכונה לחיות בעולם הזה, אך רבים מאיתנו אינם מתחברים לאותה דרך אחת "נכונה"...אם רק נעז לשאול לפקוח עיניים ולחפש, נעבור את אותה חומה שהוצבה לנו בילדותנו... נגלה שעולם אחר כבר קיים!
קהילות חדשות צצות בעולם כמו פטריות לאחר הגשם... אם נכיר את אותן דרכים אחרות, נוכל לקבל השראה, כוחות חדשים ללכת בדרכנו ולבנות את דרך החיים הנכונה לנו...
ברצוננו לשפר את מערך התקשורת בין הקהילות, להגדיל את מאגר המידע האלטרנטיבי ולהופכו נגיש לציבור הרחב... לאדם הממוצע שנמאס לו מאותה דרך חיים מנוכרת בה הוא גדל.

אז הנה המידע שנמצע כאן עד כה:

תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי תמי* »

שלום לכולם!
אני מוסיפה פה כמה מקומות מעניינים
המידע נאסף משיטוט בארץ וגם מאתר adama.net
(פורום קהילות ירוקות) - ממה שהבנתי בכל החוות ישמחו למתנדבים ואנשים שרוצים להצטרף -
אולי אפילו לטווח ארוך.

חוות:
אדמאמא - החווה של משפחת רותם בניר משה
אצל גור ועירית נערכים גם קורסים בפרמאקלצ'ר ואפשר לבוא להתנדב
08- 9943364

אור ביער - חווה טיפולית ביער בן שמן
אביב שלו - 0507 - 320290

חווה ביער יתיר :עיזים, צמחי מרפא, ירקות
08 - 6513476

כפר סגול צפון הנגב
אורי - 0522 - 713481

חווה אורגנית ליד קצרין
גיא 0525 - 492370

כפר רפאל - קהילה אנטרופוסופית טיפולית (התחייבות לתקופה ארוכה)
ליד באר שבע - 08 - 6412030

למי שמתעניין בבניה אלטרנטיבית: השכונה בשדה בוקר,
בעין יעקב יש את הבית של דוד רנוב - אדריכל אקולוגי
באשחר - הבית של מלקולם
מרכז בניה באדמה במצפה רמון:0507 - 624338
שחרות
לוטן - יש להם גם מרכז מבקרים אקולוגי ותכנית הכשרה למי שרוצה לחיות ככה ולראות מה שהם עושים
זה מעורר השראה.
קיבוץ לוטן:08 - 6356935
עוד מקומות מעניינים (מי שיודע על עוד מקומות / קהילות או יודע עוד פרטים על המקומות האלה - שיוסיף)
קיבוץ אנתרופוסופי - הרדוף
כליל
מורן
רותם
המקום במצוקי דרגות
עזוז
נאות סמדר - אפשר ומומלץ לבוא להתנדב. מקום קסום ונווה מדבר 08-6358111
קטורה - בקיבוץ קטורה יש את מכון ערבה ללימודי סביבה
ובטח יש ויהיו עוד המון קהילות
אני אוסיף עוד כשיהיה לי מה. בינתיים כדאי שתדעו על פסטיבל האקטיביזם בלוד - 9-11 ליוני
זהו בינתיים .
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

יש מאגר של קהילות "שבטיות" (לא יודע מה ההגדרות שם בדיוק) באתר הזה: http://www.newtribalventures.com/ntv/tribalnetwork
ניר_גירון*
הצטרפות: 04 מרץ 2005, 18:35
דף אישי: הדף האישי של ניר_גירון*

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי ניר_גירון* »

עודד...
המאגר שהפנת אותנו לשם הוא לא בדיוק של קהילות.
המאגר הוא של אנשים אשר משאירים את פרטיהם באחד האתרים של "ישמעאל"... נסיון ליצור קהילה ווירטואלית באינטרנט.
בכל אופן היה נחמד להיזכר שהשארתי שם את הפרטים הישנים שלי לפני 5 שנים.
כל טוב
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

A few days ago a new book was published by Jan Martin Bang called ECOVILLAGES - A practical Guide to Sustainable Communities. Jan was one of the pioneers of the Permaculture movement in Israel. The book presents case studies from around the world and a step-by-step guide for planning, establishing and maintaining a sustainable community in both rural and urban environments

For more information and a leaflet presenting the book contact me: Ron Avrahami, 04-9531674 [email protected]
סער_אוסטרייכר*
הצטרפות: 06 אפריל 2005, 15:55
דף אישי: הדף האישי של סער_אוסטרייכר*

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי סער_אוסטרייכר* »

על קהילה קצת שונה- קהילה זמנית- קהילת מקימי האקטיביזם.

פסטיבל האקטיביזם קרב ובא (עתיד להתקיים השנה בלוד , בתאריכים 9.6.05 – 11).
בהקמת הפסטיבל אנשים שונים נפגשים כדי לממש מטרה משותפת, ושיתוף הפעולה מוליד חוויה קהילתית מהנה (מניסיוני בשנה שעברה). גם מכירים אנשים חדשים, גם נהנים וגם עוזרים לפרוייקט החשוב הזה.

לפרטים - פסטיבל אקטיביזם.
earthchildאופיר*
הצטרפות: 21 מאי 2005, 02:05

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי earthchildאופיר* »

ברכות חמות למקימיי המתחם הוירטואלי הזהת בהזדמנות אחרת אחלוק את המידע שבידי.הייתי שמח למעט יותר סדר ומידע מפורט לגבי כל קהילה לפי נושאים.האם יש דרך לרכז מידע מסודר שכזה בנפרד מבקשות, הערות ושאלות אישיות?
שבת שלום
עודד_דניאל*
הצטרפות: 03 אפריל 2006, 14:54

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי עודד_דניאל* »

היי, אם מעונייניםות, להקים קהילה אלטרנטיבית בירושלים (סטודנטים ולא רק) - נא צרו קשר... אני עצמי סופר, משורר, הוגה-דעות, סטודנט למדעי-הרוח (לימודי הודו, שוקל להחליף לסִפרות) ופעיל מאד, בדילה וב"עלה ירוק", רחובותי במקור (ומעריץ של "עמק הטל"...) ודי-מאסתי, ב"""חיים""" העירוניים... טלפוני הוא:
להתראות, דני.
גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי גליה* »

שלום לכולם. אנחנו משפחה קטנה בשדה גדול במושב ניר עקיבא (ליד נתיבות), מחפשים משפחה או שתיים ליצירת חיים משותפים ברוח יהודית קרובה לאדם ולאדמה.
לפרטים נוספים בשמחה - 089941865/0544674299
חג סוכות שמח!
פלוני_אלמונית*

קהילות אלטרנטיביות

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מחפש מקום אלטרנטיבי לי ולמשפחתי שבו החינוך הוא מקומי\אנטרופוסופי והמקום הוא מספק את צרכי הקהילה ואם אפשר אקולוגי אורגני אשמח לקבל תגובות ל- [email protected]
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

האם יש מקומות ישוב אלטרנטיבי אקולוגי עם בחירות חופשיות בחינוך, למשל חינוך ביתי זה לא מילה גסה שם.
מקום שיכול לקבל משפחה בלי ממש אמצעים שתוכל להצטרף לקהילה ולתת מעצמה ומהכישורים שלנו,
קהילה בלי מחוייבות חוץ מאשר להגיע לחיות ולתת?

ובגדול, אנחנו רוצים ישוב שיוכל לקבל אותנו גם אם אנחנו לא "קונים" בית, ונוכל להיות פעילים ולתרום בישוב, חשבנו על קיבוץ לוטן, אבל נשמח לקבל הצעות נוספות, אפשר לתת תשובה פה או בדף הפרטי שלי.
יעל_יער*
הצטרפות: 20 נובמבר 2012, 18:15
דף אישי: הדף האישי של יעל_יער*

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי יעל_יער* »

שלום, אני אשה בתחילת שנות ה- 40, פסיכולוגית, אוהבת טבע ולהיות עם אנשים, בשנה האחרונה מתחזקת אצלי התשוקה לחיים יותר שבטיים ופראיים. בטח אין את כל מה שיש בחלום, ועדיין מחפשת להצטרף לקהילה, ליצור בית, לאפשרות חיים שתערב יותר "ביחד" ואפשרות לעשות דברים יפים ביחד, לאורך זמן. אולי לא מאד רחוק מחיפה?
אשמח לשמוע מה מכירים, ואולי איך להתקדם, איך לנוע עם זה. חשבתי לעשות מסע בין מקומות כסוג של חופשה, לטייל ולהכיר, ושזה בכלל יהיה דבר יפה. רעיונות?
ענתי_עופר*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2018, 15:34

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי ענתי_עופר* »

יש ב21.9 פסטיבל erthdence שם אפשר בהחלט לפגוש חברים מקהילות שונות בארץ ומהעולם
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי ענת* »

הי חברים מתחברת לגמרי למה שנכתב כאן על ידי אישה בתחילת שנות ה-40 פסיכולוגית, אוהבת טבע ואדם עם תשוקה לחיים שבטיים פראיים ..אשמח לצאת למסע חיפוש משותף איתך ענת 0505216967
הדר*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 05:01

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי הדר* »

בת שישים מחפשת חברה שבה החינוך ואהבת האדמה והטבע הם מרכיבים עקריים. מה עושים כשיש הרבה כוח ורצון לעבוד ורוב ההתישבויות האלטרנטיביות מורכבות מצעירים.
יונה_רובין*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2018, 17:09

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי יונה_רובין* »

אני טיילתי בארץ והתנדבתי בהרבה מקומות/ פסטיבלים.
אז אם אתן מעוניינות לטייל בין קהילות בצפון: תלכו לכליל- בגינה האורגנית, שם אפשר למצוא שבוע קרוב לאדמה, ופוגשים שם אנשים, כי שם קונים ירקות.
לקיבוץ צבעון- קהילה מעניינת. משפחות צעירות.
לאדמה (יישוב אלטרנטיבי לא רחוק מכליל.)
לכו לקדיתא בימי רביעי מעשר עד ארבע, תשאלו איפה ימקא נמצאת. תפגשו את "נשים בחצר קדיתא" עוסקות במלאכות של צמר.
ואם אתם לא רוצים להתרחק מחיפה אז לכו להדר יש בשוק מסעדה של ח'ברה שמצילים אוכל, רובין פוד, ככה מתחילה קהילה, עם עשייה משותפת.

זה רק כמה רעיונות בצפון.
פלוני_אלמונית*

קהילות אלטרנטיביות

היי,רציתי לשאול האם קהילות אלטרנטיביות קיימות בארץ מהבחינה שחברים מקימים ישוב ומקבלים אנשים שחושבים אותו דבר למשל אני בן 63 מחפש להתגורר בקהילה שכזו,האם יקבלו אותי,אשמח מאד,מה שאני רוצה לספר זה שביליתי ועבדתי בעמותה שמטרתה היה תיירות אקולוגית באיסלנד ובאיסלנד העברתי סדנאות צילום לחברים שהגיעו מכל העולם אפילו גם מישראל,אני מחפש קבוצה שחיה בטבע חיי קהילה
סילבי*
הצטרפות: 03 נובמבר 2020, 15:21

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי סילבי* »

שמחה לקרוא את הפוסטים האחרונים, ושותפה לחיפוש קהילה (אני בת 69) , יחד עם 7 חברים, וזה נירא ממש קשה במידינת ישראל (בצרפת יש מעל 900 קהילות מכל הסוגים האפשריים, ברוח האקולוגיה, הסולידריות, לכל הגילאים, ........) אם יש עוד מעוניינים, אפשר לדבר. 0526299109
חיים_אלמונית*
הצטרפות: 17 נובמבר 2020, 19:41

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי חיים_אלמונית* »

יש קהילת דתי אלטרנטיבי?
אביה.*
הצטרפות: 25 מאי 2021, 16:49

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי אביה.* »

אשמח כבודדת. בשלב זה הבן פרח מן הקן.ונותרתי די לבדי בסביבה עירונית ורועשת הייתי רוצה להצטרף..לקהילה תומכת וכפרית♡
בת 55.
שרון_בדרך_חזרה_לארץ*
הצטרפות: 17 אפריל 2022, 16:07

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי שרון_בדרך_חזרה_לארץ* »

זה לא שמאסתי במשהו.
אני בת 65 ומחפשת דרך חדשה בעלת משמעות, עניין, נתינה וקשר איכותי ואמין בין אנשי קהילה.
במקצועי אני מטפלת ברמה הפיזית וברמות קיום נוספות ועוזרת לאנשים ומקילה על סבלם.
אשמח לרעיונות מכם. שרון
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי אורית* »

היי, אני אורית מהמרכז. בת 56, עובדת ועם בן חייל, מתחברת יותר לחיים בטבע מחיים בעיר, מחפשת כל הזמן מידע איך בעוד שנים בודדות עושה שינויי, אולי למקום עם חיי קהילה, אבל בטוח מקום עם נוף ועם עשייה משמעותית. אם מישהו (מכל מין) קורא ומתחבר, מוזמן לכתוב לי בווצאפ: 0523414437
בריגי_נומושי*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2021, 11:16
דף אישי: הדף האישי של בריגי_נומושי*

קהילות אלטרנטיביות

שליחה על ידי בריגי_נומושי* »

היי שלום חברים.ות אשמח לחיבורים פוריים אני מחפשת קהילה רב - גילאית {כי אני נושקת ל60 חורפים להיווסדי ואני ״משומשת במצב טוב ;) אבל לא מרופא״ } ,
מן קומונת קיבוצבוץ שכזו עם ערבות הדדית , אבל שמתנהלת כלכלית :
כל אחד לעצמו / או עם קופה קטנה משותפת לצרכים מסויימים / משהו אחר
קהילה צבעונית בגווניה ודמוקרטית ברוחה ובנפשה ,שחיה בטבע
חיים ידידותיים לסביבה ולבני אדם ,
פה בארץ הקטנה והמטורפת שלנו ,
קהילה שמאשרת לעצמה יומיום מבחירה לגמרי חופשית חיי קהילה חמים פשוטים ויפים
((קצת התפלצנתי אבל הבנתם את הרעיון
>>> בלי מאבקי שליטה עם הממסד על האחזות בקרקע זה בונוס גדול
אפס חמש שמונה 4022403
שליחת תגובה

חזור אל “בלוגים”