שינוי צועד

אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

_הרי כולנו רוצים גם דברים שאין, ולכולנו יש רגעי תסכול. זו לא חייבת להיות בעיה. לפעמים זה מנוף לצמיחה. גם לילד, גם למבוגר.
תשובה יפה!_

חשוב לי לזכור
הרי יש כל כך הרבה רגעים כאלה עם הילדים
דוקא עם הקטנה אני לגמרי מצליחה לראות את זה ולהכיל את זה ואותה בסיטואציה כזו שהיא רוצה משהו ומתוסכלת, ואי אפשר, או אמא לא מרשה.

תודה לכולכן על התמיכה (בעצם,זה מה שהייתי צריכה)
ורסיסים-גם על ההזדהות

עוד לא עשיתי את השיחה איתו, ביומיים האחרונים רגוע יותר בגזרת הבגדים. וחשבתי שאולי צריך לקנות לו נעלי ספורט חדשות, יכול להיות שזה יעזור, כי הקטנות קטנות, אז נקנה חדשות ואולי יהיו גם לחורף כאשר יגיע, יכול להיות שזה משהו תחושתי (כבר היו לנו שנים שהיה קשה לו להפרד מהנעליים,או מהגרביים), ואם הוא לא חם לו בתוך זה,שיהנה.
אולי בעניין הנעליים דוקא צריך להרחיב את המגוון ולא לצמצם, כי המגוון שישנו כנראה לא מתאים כל כך לרגליו, מכל סיבה שהיא (גודל/תחושה)

מתלבטת לגבי ההרדמה של הקטנה. נהיה יותר קשה להרדים אותה
לאחרונה היא נרדמת כמעט רק בעגלה בטיול בחוץ. זה די קשה מכמה סיבות.
  1. אם אני לבד בבית עם מי ישארו הגדולים
  2. בצהרים חם,ממש לא קל לי לטייל כך בחוץ, ותכף עוד יגיעו ימים חמים יותר. לא רואה את עצמי באוגוסט עושה טיולים בחוץ בחום.
המנשא כבר לא רלוונטי מזמן, אולי צריך לנסות שוב? אבל הוא קצת קטן לה,לא בטוחה שנוח לה לישון כך.
אין לי עוד רעיונות. ובהנקה לא תמיד הולך (ולא תמיד אני רוצה) וגם לא בשכיבה איתי במיטה (זה יקרה רק אם היא ממש גמורה מעייפות)
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אולי אולי היא נכנסת לגיל שבו שנתצהריים היא רק אופציונלית??
שמתי לב אצל הילדים שלי שלא היו במעונות( לעומת שני הגדולים שכן היו) שביום רגיל הם ויתרו על שנת הצהריים הרבה יותר מוקדם מאלה שהיו במסגרת. במקרה שהיתה נסיעה באוטו היו משלימים שינה בנסיעות.
בכל מקרה, אני חושבת שכשגדלים בבית בלי סדר יום נוקשה וברור, העסק הזה קצת משתנה וגם מרגיש לי שמוציאין הרבה יותר אנרגיה כשצריך להתנהל מחוץ לבית, בקבוצה עם הרבה ילדים ופעילויות...
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

שינוי צועד

שליחה על ידי גוונים* »

_מתלבטת לגבי ההרדמה של הקטנה. נהיה יותר קשה להרדים אותה
לאחרונה היא נרדמת כמעט רק בעגלה בטיול בחוץ. זה די קשה מכמה סיבות._
זה בול מה שנהיה אצלנו. ובאמת רציתי לשאול כאן, את כל האימהות המנוסות. מה עושים? אי אפשר תמיד ללכת לטיול בעגלה...
גם כשהיא מתעוררת בלילה ונניח יונקת קצת אבל לא נרדמת, היא כבר לא רוצה לינוק עוד ואין איך להרדים אותה חזרה והיא רק מתעוררת יותר ויותר ואז אני מוצאת את עצמי עם תינוקת עירנית באמצע הלילה.
היא מסרבת למנשא. בתהליך הדרגתי, שבימים האחרונים הגיע כבר לסירוב מוחלט... ובהנקה היא לא תמיד נרדמת, בעיקר לא בערב. וסתם לשכב במיטה ולשיר/לספר/ללטף/לטפוח - לא הולך. נראה שהיא רוצה דווקא, היא נשכבת בשמחה אבל אחרי שתי שניות זזה, קמה, קופצת ואחרי לא הרבה זמן זה הופך להשתוללות.
אז... איך עוד מרדימים??
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

אולי אולי היא נכנסת לגיל שבו שנתצהריים היא רק אופציונלית??
לא נראה לי שעדיין. למרות שהגדולים שלי גם לא היו חרפנים גדולים ומעולם לא היו מאלה שגם בגיל 4 ישנים צהריים, אלא שעניין שנת הצהרים התחיל לקרטע קצת בגיל שנתיים ונסחב חצי שנה כי אי אפשר היה לוותר עליה עדיין ובגיל שנתיים וחצי זהו,היה אפשר לוותר עליה.
אצלה אני רואה כמובן שיש שינוי מהעבר, בערב היא כבר לא נראית עייפה בשעה 7 כמו פעם, אז לוקחים אותה לישון יותר מאוחר (כמובן תלוי מתי וכמה ישנה בצהרים). אבל היא כן עייפה, אני רואה שהיא עייפה ונודניקית כבר ונתלית עליי (כשהיא לא עייפה היא כבר לא נתלית עליי כל כך הרבה וכבר לא מבקשת להיות בידים), ומבקשת לינוק (היא מבקשת לינוק רק כשהיא עייפה או חולה,נדיר שהיא מבקשת סתם).
ואם קורה ששנת הצהרים מתאחרת והיא לא ישנה עד 3 נגיד,היא פשוט תנחת איפה שלא יהיה ותישן, אי אפשר למשוך אותה עד הערב.

אבל חשבתי אולי לנסות להרגיל אותה לישון בשכיבה במיטה. להשכיב לישון ממש מאוחר כך שתהיה כבר עייפה, ולתת לאבא להכנס איתה למיטה שלנו ולנסות להרדים אותה. כדי שההרגל יהיה לישון כששוכבים במיטה ולא רק לישון כשיונקים. בתקווה שגם אבא יוכל להרדים אותה. (את זה אני רוצה מסיבות אחרות, אני מרגישה שאני צריכה להתפנות לילדים האחרים קצת בהרדמה)

גוונים
הלילה היה לי את זה (זה לא קורה לנו כל כך הרבה, הבעיה לרוב היא בערב ולא בלילה) שהתעוררה ולא נרדמה מחדש בהנקה. פשוט לא הסכמתי לוותר, שכבתי לידה במיטה ולא נתתי לה לרדת, הנקתי שוב כמה פעמים וחיבקתי. אמרתי לה שלא קמים עכשו ושלילה (פעם אחת היא הלכה לסלון ורצתה ללכת לחדר הילדים כמו שהיא תמיד עושה בבוקר ומעירה אותם, לא הרשתי לה והחזרתי למיטה שלנו). אמרתי לה שכולם ישנים ,חיבקתי והנקתי שוב ושוב בסוף היא נרדמה.
לא יודעת אם זה יפה או לא ככה להכריח, בכל מקרה היא לא בכתה ודי קיבלה בסוף את הכורח ונרדמה.
את מתכוונת להמשיך להניק יחד עם ההריון?
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

ממש לא מספיקה לכתוב ולקרוא כאן כמו שהייתי רוצה. אין לי זמן. הקטנה כבר ישנה צהרים יותר מאוחר,ואז נותר לי זמן קצר יותר עד שהילדים חוזרים (ואז אני גם קצת נתקעת עם ילדה ישנה וילד שצריך להביא)
וגם מרגישה לא מפוקסת כל כך. אאוט ומרחפת
גוונים*

שינוי צועד

שליחה על ידי גוונים* »

אמרתי לה שלא קמים עכשו ושלילה (פעם אחת היא הלכה לסלון ורצתה ללכת לחדר הילדים כמו שהיא תמיד עושה בבוקר ומעירה אותם, לא הרשתי לה והחזרתי למיטה שלנו). אמרתי לה שכולם ישנים ,חיבקתי והנקתי שוב ושוב בסוף היא נרדמה.
אולי כי היא גדולה יותר ומבינה יותר אז זה עובד. אצלנו לא נראה לי שזה היה עובד, היא מתחילה לזחול בכל המיטה ולהעמד ולהשתולל ורק יוצאת ממצב השינה.

לא יודעת אם זה יפה או לא ככה להכריח,
נראה לי בסדר גמור, אם זה עובד אז למה לא:-)

את מתכוונת להמשיך להניק יחד עם ההריון?
האמת שלא... אני רוצה להפסיק (בהנחה שההריון ממשיך... נחכה עוד כמה שבועות עד לקבלת החלטות).
אבל אין לי מושג אפילו איך לגשת לכל עניין הגמילה. המחשבה על זה נורא קשה לי אז אני פשוט דוחה את זה בינתיים (את המחשבה) מה שבטוח לא מועיל.
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

אולי כי היא גדולה יותר ומבינה יותר אז זה עובד.
אולי. אבל היא גדלה מהר:-) אז אולי עוד מעט זה יעבוד גם.

בהנחה שההריון ממשיך.
למה את כל כך דואגת? יש לך היסטוריה של הפלות או משהו? , נכון שזה אפשרי,אבל אפשרי גם שלא. (אישית,טפו טפו, לא היתה לי אף הפלה)
גוונים*

שינוי צועד

שליחה על ידי גוונים* »

היו לי כמה הריונות כימיים (עוד לפני הפלה, שההריון נופל עוד לפני הדופק) ואני קרובה לגיל ארבעים.
האמת שלפני כמה ימים עברתי את היום הכי מאוחר שאליו הגעתי בהריונות שנפלו. אז אולי אני באמת צריכה להירגע.
יש לי הרגשה שאני אתייחס לזה כעובדה מוגמרת רק אחרי שאהיה אצל הרופא ואראה באולטרהסאונד
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

שינוי צועד

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

ממש לא מספיקה לכתוב ולקרוא כאן כמו שהייתי רוצה.
גם אני, בייחוד כשהקטנה נעשתה סובלנית הרבה פחות להנקות מול המחשב. וגם אותה קשה להרדים אבל זה לא לגמרי חדש... :-/
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

מין לאחר לידה (2002-06-16T17:22:00)

קישור לעצמי
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

קוראת ב למה לא גן
ומבינה שזו אני, זו אני והדפקט שלי.
זה שאין לי פתרון, חוסם לי את כל הכוחות. ואני לא מצליחה כלום. סיבות והסברים יש הרבה, ואולי זה נכון אצל חלק,לי זה לא יעזור. כלום לא יהיה מספיק כדי לעזור.
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

למה ?????

למה מה שהולך שם כל-כך מערער אותך?

מי אמר שחינוך ביתי הוא הדבר הנכון לכולם?
תזכרי איפה את קוראת את הדברים. זכותך ואולי אפילו חובתך לברור; קחי את מה שמדבר אלייך והותירי לאחרים את מה שלא.
את לא כל אחד. אך אחד בעצם אינו כל אחד.

שוב אני מזכירה שכל אחד ואחת מאתנו שונים ויש לנו מסע חיים עם מטרות שונות.

אז אני משאירה את הילדים בבית אבל ממש לא מפותחת בענייני תזונה ( עכשו סיימו לאכול פסטה לבנה עם רוטב כתום וחלקם התענגו על כריות עם חלב) מוגדלת עם חיתולים ובלי פשפושים ועוד כהנה וכהנה.

את מי שאת ואת בוחרת את הבחירות הכי טובות המתאימות לך ולבני משפחתך, בסדר הזה, בשאיפה (())
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

למה מה שהולך שם כל-כך מערער אותך?
כי אני מעורערת באופן בסיסי
כי אני יצאתי לא משהו ומאוד סובלת מרבית הזמן ואני די חוששת שילדיי יצאו כמוני. אם הם לא זה יהיה בזכות בעלי, ואז הם יסבלו מדפקטים אחרים כמו שהוא,למרות שהוא לפחות מתפקד.
כי אני מנסה לבחור מה שיהיה הכי טוב לילדים שלי כשהתנאים הבסיסיים עצמם מאוד מאוד גרועים. גרוע להיות עם אמא בבית כי זה לא יהיה טוב לאף אחד ככה איך שהיא, וגרוע ללכת לגנים כי זה לא מוצלח גם מה שהולך שם. ולבחור מסגרת טובה יותר מהמצוי קורה מקסימום עד גיל 3, אחר כך או שאין או שזה יקר שאי אפשר.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שינוי צועד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

בדיוק נכנסתי כדי להודות לך על התמיכה ועל זה שאת מבינה אותי כל כך ונותנת לגיטימיות לצורך שלי לזמן זוגי ואישי גם כשאני אמא.

תודה רבה! עזרת לי ממש, אין לך מושג עד כמה.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

למרות שהוא לפחות מתפקד
???!!!
ונדמה לך שאת לא?!
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

נדמה לך שאת לא?!
אני לא
זה מאוד זועק,כי אני לא עובדת. ואני צריכה. אי אפשר לראות את זה אחרת.
(טוב, נו,זו הרי שיחה חוזרת על עצמה לא?)
ולגבי תפקוד היומיום עם הבית, טוב, לא הייתי קוראת לרווחה כמובן, אבל ממש לא מספק בעיניי את צרכיהם הרגשיים של ילדיי. (ואני בכלל לא מדברת על ניהול כל ענייני הבית)

נכנסתי כדי להודות לך על התמיכה ועל זה שאת מבינה אותי כל כך ונותנת לגיטימיות לצורך שלי לזמן זוגי ואישי גם כשאני אמא.
בשמחה {@
שתמשיכי להיות אמא מקסימה כמו שאת, ונראה לי שבשביל זה את צריכה להכיר בצרכייך שלא ליפול למקום של לוותר על עצמך ובסוף כולם יצאו מופסדים. (אני רואה את זה מאוד חזק ואני לא מצליחה לצאת מזה בעצמי)
תפילה_לאם*

שינוי צועד

(טוב, נו,זו הרי שיחה חוזרת על עצמה לא?)
כן. זה מה שחשבתי כבר כשכתבתי קודם.
אבל הרי ברור גם לך שזה לא נמדד במשקפי שחור ולבן, הכול או לא כלום. יש הרבה מאוד דברים שאת עושה מלבד העבודה. וגם עבודה היא משהו שכן עשית, ודווקא השחרור ממנה לפחות לעת עתה היה מעשה של תפקוד, בחירה אקטיבית.
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

מעניין האם המטרה שלנו בחיים היא העבודה בחוץ או העבודה בפניך ( בתוך הנפש פנימה...)
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

האם המטרה שלנו בחיים היא העבודה בחוץ או העבודה בפניך ( בתוך הנפש פנימה...)
זה לא כל כך משנה מה התשובה
משערת שהמטרה היא עבודה בפנים, אבל זה לא רלוונטי בכלל אם יש צורך לעבוד כדי לקיים משפחה
אני בכלל לא נכנסת לעניין של המקום שלי והמעמד שלי בעיני עצמי ובעיני החברה אם אני לא עובדת וכל מיני כאלה, אין לי בכלל הפריבילגיה לזה. זה לא משנה בכלל אל מול הצורך לעבוד כדי להכניס משכורת. זה אמיתי לגמרי, פרקטי לגמרי. השרדותי לגמרי.
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

זה גם לא משנה ההגדרות והאשמה או לא
משנה התכלס, והפחד שלי מה יהיה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

למה אני כועסת על עצמי כל כך? ולא אוהבת את עצמי איך שאני כל כך? וכועסת על כל הדברים שאני לא?
הרי אם הייתי חברה שלי הייתי אוהבת אותי מאוד, אני מסוג האנשים שאני אוהבת, אני אוהבת נשים רגישות, קשובות, שאוהבות וחושבות על ילדיהן ומשפחתן יותר מאשר על הקריירה שלהן-גם אם זה לא תמיד מצליח כמו שרוצים, מופנמות וחיות הרבה בפנים יותר מאשר בחוץ, לא מוחצנות, איטיות, עושות לאט, חושבות לאט, לא רוח סערה, אוהבות שקט ושיחה כנה על פני אטרקציות גדולות, שהבית שלהן קצת מבולגן והן לא ממש מספיקות, שחשוב להן כל מיני דברים אבל הן לא לגמרי מצליחות לבצע הכל, הרבה בשאיפה ולא בפועל.

זה לא אומר שאני לא אוהבת סוגים אחרים של אנשים,אבל אני אוהבת מאוד את הסוג הזה, הרגיש מאוד מאוד אז למה את עצמי לא?
תפילה_לאם*

שינוי צועד

נגעת ללבי מאוד.
את מתוקה.
זה הפרפקציוניזם הארור הזה, לא? <כמוני כמוך>
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

אני שמחה שכתבת.

כשהתחלת לכתוב כאן שוב דופי על עצמך בעקבות הקריאה בדף על הגנים, הרגשתי שאולי אין טעם ממש לנסות לענות אלא יותר לספק רשת תמיכה שבה תוכלי להרשות לעצמך לגעת שוב הפצעים שונים ולכלות מחדש מי את ולהדוק את האופציה להסכים להיות את ואולי אפילו לאהוב אותך כפי שאת.

אני מצטרפת לגמרי למה שכתבת כאן בשורות האחרונות.

מחבקת אותך (())
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

אני חושבת שזה לא הפרפקציוניזם אלא יותר הקושי הזה להיות חריגה, שונה כל-כך ממה שנראה שהוא רוב העולם.

אבל אחרי שבוחנים את זה באמת לעומק זה לא בדיוק כך. פשוט הדמויות שהן שונות מאתנו נוטות אולי להיות יותר קולניות ודעתניות כך שנוצר ת האשליה שככה זה הרוב... מבינה ?
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

"מתוקות
בהחלט השתפר מצב רוחי
גם היה טיפול טוב, טיפול כמעט ללא מילים וכנראה זה מה שהיה טוב בו.
אני כנראה צריכה להפחית קצת מילים,חושבת שזה גם מתבטא פה,פחות ניתוחי ניתוחים.
משהו קטן שינה כיוון,רק במחשבה בגמישות,לא בפועל, אבל זה משנה המון
אורי
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

אני חושבת שזה גם וגם
גם פרפקציוניזם וגם הקושי להיות חריגה
וגם כל הזמן מה חושבים עליי האחרים
,'האחרים'. מין משהו אמורים כזה של לא בטוח מה הוא כולל,אבל תמיד אהיה לא בסדר אל מולו
איך לעזאזל הודפים את זה קצת?

אורי
מיכל_בז*

שינוי צועד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

גם אני מאוד אוהבת אנשים מהסוג שלך.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

איך לעזאזל הודפים את זה קצת?
נזכרתי ששמעתי פעם על איזו חסידות קיצונית, שאני לא זוכרת מה הסיבה המדויקת שבגינה חסידיה אמורים להשפיל את עצמם במכוון. גם לא זוכרת את כל הדוגמות לפדיחות המכוונות, אבל אחת מהן היא משהו כמו ללכת ולנסות לקנות מסמרים בבית מרקחת או באיזו חנות אחר שברור שאינה מחזיקה כאלה במלאי שלה.

ואם אני מנסה לחשוב מי אלה 'האחרים' - נראה לי שמדובר בעצם בקולות פנימיים שלנו. אמנם חלקם צמחו בוודאי מתוך אימוץ קולות מהסביבה וסינון ועיבוד כלשהם שלהם, אבל בסופו של דבר אלה דימויים ותפיסות שבתוכנו.
<סליחה אם יוצא לי קצת לא מפוקס. יום כזה.>
תפילה_לאם*

שינוי צועד

ללכת ולנסות לקנות מסמרים בבית מרקחת
כמובן שזה ניסיון (כושל?) להכניס רוח שטות והומור ולא עצה...
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

גם אני מאוד אוהבת אנשים מהסוג שלך
{@
את מותק מיכל

ללכת ולנסות לקנות מסמרים בבית מרקחת
מוכר לי משהו כזה
אבל האמת שלא הבנתי כל כך את הקשר :-| אולי תסבירי שוב?
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שינוי צועד

שליחה על ידי יולי_קו »

אורי, לכי לישון, כבר לילה.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

זה היה בקשר להדיפת מה חושבים עליי האחרים .
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

אורי, לכי לישון, כבר לילה.
:-)
זה עוד שעה מוקדמת בשבילי
כשאין לי זמן לעצמי כל היום אז הלילה הופך לזמן לעצמי, לא יכולה אחרת..

אורי
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שינוי צועד

שליחה על ידי יולי_קו »

מזל שלא עלית על זה שגם אני הייתי ערה ומשוטטת ב'באופן' במקום לישון. מזל.
וגם אני ככה.

בהקשר לשיחה במעלה הדף, אני מאוד אוהבת את איך שאת מצטיירת לי בעקבות כל מה שקראתי ממה שאת כותבת.
בעיקר העדינות, הצניעות, והבדיקה פנימה. איכויות מדהימות לדעתי. ברור שזה בא עם איטיות . אחרת אי אפשר לשים לב לגוונים העדינים. לדקויות .

שבת שלום.
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

מזל שלא עלית על זה שגם אני הייתי ערה ומשוטטת ב'באופן' במקום לישון. מזל.

האמת שלא ריפרשתי אז ראיתי רק למחרת שהוספת אצלי הודעה וזה כנראה איבד אצלי את כל הפואנטה של ההומור:-) (נו,ואני לא מבינה בדיחות, זה רגיל אצלי, השתפרתי מאז שהתחתנתי עם הבעל הציני שלי שכל דבר הופך לבדיחה ואני אפילו מספרת בדיחות בעצמי לפעמים,אבל עדיין אני מצליחה יותר טוב בהבנת הבדיחות שלו ופחות עם של אחרים...)

וגם אני ככה.
כן..
אמהות שכמונו...

_אני מאוד אוהבת את איך שאת מצטיירת לי בעקבות כל מה שקראתי ממה שאת כותבת.
בעיקר העדינות, הצניעות, והבדיקה פנימה. איכויות מדהימות לדעתי. ברור שזה בא עם איטיות . אחרת אי אפשר לשים לב לגוונים העדינים. לדקויות ._
{@
תודה לך על זה, רגשת אותי ותודה שהפנת את תשומת לבי לאיכות הזו שאני נוטה להדחיק הצידה כי היא נראית לי חשובה הרבה פחות מהמהירות וההספק הכל כך חשובים במירוץ של עולמינו (ושל משימותיי בבית כאמא)
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

היתה לי שיחה לא קלה עם בעלי
אני חושבת פחות התוכן שלה ויותר מה שהיא עשתה לי

התחלתי לאט לאט להבין שאולי לא בטוח שזה מתאים שנחזור לגור איפה שגרנו קודם. ולא קל לי עם זה כי זה כאילו 'ההסכם' שהיה בינינו כשעברנו לפה. מצד שני אני גם לא רואה אותנו ממשיכים לגור פה, והתחלתי לחשוב על אפשרויות אחרות. עצם זה שהתחלתי בכלל לחשוב על זה זה שינוי עצום מבחינה מחשבתית בשבילי, כי אני נורא תקועה בקוביה של איך דברים צריכים להיות.
אבל לאט לאט ראיתי שהתוכנית שלי לעבור טיפול ולהשתנות ואז להיות מסוגלת לחזור בדיוק לאותו הדבר שעזבתי ולהמשיך בדיוק באותה נקודה שהפסקתי, לא בהכרח יכולה להתמשש ושאולי, יכול להיות שצריך להתחיל לחשוב על תכנית אחרת לחיים, עם כמה שזה נורא קשה לי.
זו היתה רק תובנה, בלי בכלל אפשרויות מעשיות. וכשהיינו לאחרונה אצל חברים שגרים במקום מרוחק, התחלתי לחשוב שאולי אני צריכה מקום כזה. מקום שאולי בו יהיו אנשים פחות לחוצים,פחות במירוץ, שאולי יהיה זול יותר מהמקום המרכזי והיקר(!) שגרנו בו קודם. שוב, בלי אפשרות מעשית,כי האפשרות של החברים לא רלוונטית לנו.

אני לא אוהבת לומר לבעלי דברים שהם אצלי רק בגדר מחשבה ראשונית (כי הוא ישר מעביר למציאות, מה שאצלי לוקח זמן הבשלה), מצד שני קשה לי לחשוב מחשבות מהותיות ולא לספר לו בכלל כלום. גם בגלל שאז בפעם הבאה שאנחנו מדברים כשאני כן מגיעה למסקנות יותר אופרטיביות זה מרגיש כמו קפיצה בשבילו (כי הוא לא עבר איתי את הדרך והגיע רק במסקנה), וגם בכלל שבכל זאת הוא חי פה לצדי. אבל באמת כשאני מספרת לו הוא ישר שואל מה זה אומר ומה הולך לקרות ומה אני רוצה, וכל מיני שאלות ומציאות שאני עוד בכלל לא נמצאת בה ומערבל לי את כל מה שיש לי בראש ובלב, ומזרז אותי לדעת דברים שאני עוד לא.
וזה מה שקרה כאן, אמרתי קובץ של מחשבות שהסתובבו לי בראש בגדר של גמישות מחשבתית שהצלחתי להגיע אליה - לדמיין לי משהו אחר, עתיד אחר מהעתיד שתמיד יש לי בראש לגבי איפה אנחנו חיים.

מקווה להמשיך תכף
תפילה_לאם*

שינוי צועד

קוראת.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

ושלחתי לך מיילונצ'יק.

והתחלתי לחשוב על אפשרויות אחרות. עצם זה שהתחלתי בכלל לחשוב על זה זה שינוי עצום מבחינה מחשבתית בשבילי,
יפה!
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

ממשיכה
(ישנתי המון בצהרים, מקווה שמחר זה לא יתנקם בי בעייפות קשה. לפחות בעלי נמצא בבוקר כדי לקחת את הילדים, ככה זה בחופש יש פחות פקקים והוא יותר גמיש מתי לנסוע)

בעלי היה בשוק ופשוט שתק למשך כמה זמן
לא חשבתי שזה יכניס אותו להלם כזה. (כי כשאני חושבת על זה דוקא כן אמרתי משהו על זה שלא מתחשק לי לחזור למקום המגורים הקודם שלנו בגלל מערכת החינוך שם, אז זה לא חדש לחלוטין) אבל כנראה האפשרות של לגור במקום נידח שהעלתי פתאום עשתה לו ממש רע. ורק אחר כך הבנתי שזה בגלל שאנחנו כל כך שונים.
בשבילי המחשבה של לגור במקום שאין בו הרבה אנשים ושקט ולא קורה שום דבר ורחוק ממקום מרכזי - זה לא נורא, יש בזה את האיכויות של השקט שאני כל כך צריכה. ובשבילו זה אחד הדברים המאיימים ביותר:שקט,שעמום. בשבילי שקט ושעמום הם חברים, אני מייחלת לקצת כאלה, בשבילו זה הדברים שהכי קשים לו. הוא אוהב את המירוץ הזה, הוא אוהב המולה, רעש, עשיה, אקשן. כל מה שאני לא.
ואיך אנחנו מגשרים על הפער הזה? שתמיד קיים בינינו.
בחיים שלנו הפשרה היא שהוא יוצא גם בלעדיי לכל מיני מקומות, כי אני צריכה הרבה בית והוא צריך הרבה חוץ. אבל הוא קצת מאוכזב מזה גם אם התרגל, ואני מרגישה שאני מאכזבת גם אם זה לא גורם לי לשנות, ובמקביל תוהה אם אני לא ממדרת את עצמי גם ממקומות שהיה לי נחמד להיות בהם בסופו של דבר ואולי לא כדאי לי כך. אבל איך מגשרים על הפער לגבי מקום מגורים כשמראש יש בעייתיות גדולה, כי אחת הסיבות היא שאני רוצה לגור במקום זול יותר בגלל שאני לא מסוגלת לעבוד, לפחות לא במה שעבדתי קודם (אבל בחיי שאני לא מבינה איך חוזרים לעבודה באופן כללי), וגם רוצה להיות כמה שיותר בבית בשביל הילדים ושלא ילכו לצהרונים (שכמובן גם הם עולים כסף שאני רוצה לחסוך לצד זה). אז איזה מקומות זה כבר משאיר לנו, ובל נשכח את המקום שבו הוא עובד,שגם אם לא אכפת לו להחליף אותו (ואפילו רוצה מאוד) ,בכל זאת הוא צריך למצוא משהו אחר וזה לא בכל מקום שאנחנו נבחר בהכרח.

נראה לי שכשהתחתנו וקבענו את מקום מגורינו, אני לא ידעתי מה אני רוצה ומתוך כך זרמתי אחריו ,וגם פשוט המשכנו לגור איפה שגרנו קודם (ידעתי מה אני לא רוצה ולשם לא הלכנו, היום אני לא בטוחה שצדקתי), אבל לא בטוחה שזו היתה בחירה טובה ואולי צריך לבחור אחרת עכשו. ונראה לי שזה הופך עליו את עולמו (וגם עליי את עולמי). הוא ביקש/אמר/דרש/כעס שהוא גם חלק פה והוא גם רוצה לקבוע איפה נגור. אמרתי לו שנכון,אבל ראיתי שהוא מפחד שלא יעזור לו.
עם כל ההתלבטויות והשאלות שלי לעצמי, אני צריכה לזכור שגם הוא קיים פה עם דעותיו וצרכיו, מה שמסבך עוד יותר את הכל ומצמצם עוד יותר את האפשרויות.
קשה לי כל כך לא לדעת, קשה לי כל כך שהכל מתהפך לי וששום דבר שום דבר לא ידוע ולא בטוח ולא יציב.אני כל כך זקוקה ליציבות, מרגישה שהכל מערער אותי כשזה כך, שכל החיים שלי מסביב מושפעים מזה. ואני עצבנית וחסרת סבלנות בגלל זה,כי אני מרגישה כל כך לא יציבה ולא בטוחה.

:-(
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שינוי צועד

שליחה על ידי אישה_במסע* »

הוא ביקש/אמר/דרש/כעס שהוא גם חלק פה והוא גם רוצה לקבוע איפה נגור

לי זה נשמע שעד עכשיו גרתם במקום שמתאים לו ולא מתאים לך, ממצב שבו ההתחשבות היא בעיקר בו את מבקשת בסך הכל שיוויון, אפילו לא איזון, רק שיוויון.

כל התהליך שאת עוברת נשמע לי מעורר כבוד. באמת.
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

ממצב שבו ההתחשבות היא בעיקר בו את מבקשת בסך הכל שיוויון,
זה נכון שגרנו במקום שמתאים לו, אבל זה לא נכון שההתחשבות היתה בעיקר בו, גם אני חשבתי שטוב לי שם (ואכן היה לי טוב מהרבה בחינות, ועדיין אני לא בטוחה בכלל שאני לא רוצה לחזור לשם). וזה מה שהוא חשב כל הזמן: שגם לי טוב שם,שגם אני רוצה לגור שם, שזה מקום שמתאים לי ושם שנינו רוצים לגור. פתאום מתהפך עליו הכל וקשה לו לקבל את זה ולעשות שינויים במה שתכנן ואיך שראה את עתידו. לו הייתי מציבה את זה אז בהתחלה שלנו,היה לו הרבה יותר קל לקבל את זה ולהבין את זה ולמצוא איזון בינינו (ואפילו לעשות מה שאני רוצה) , אבל עכשו זה קשה ככה.

(שמי לב שחלק מהשיקולים שלי הם כלכליים, בגלל שהמקום יקר מאוד למגורים ולא רק בגלל שלא היה לי טוב ולא התאים לי. לוליא הקטע הכלכלי יכול להיות שהייתי מסכינה עם כל השאר, רק שעניין העבודה שלי כל כך חשוב ומהותי שאני חייבת לקחת את השיקול הזה בחשבון)

כל התהליך שאני עוברת זה אי יציבות בשבילי וגם אי יציבות בשבילו, הוא אמנם מתמודד עם אי יציבות הרבה יותר טוב ממני,אבל גם הוא רוצה לדעת לאן כל העסק הולך ולהיות חלק מההשפעה עליו. התהליך המאוד לא ברור לו (וגם לי) שאני עוברת, קשה לו. (וזה עוד אחרי שהוא עבר לפה בשבילי,למרות שתנאי המגורים פה לא משו והכל פיצי כל כך, ויש עוד כמה עניינים שלא טובים לנו פה. חלק גם כן טובים כמובן. המעבר לפה קרה ברגע האחרון בלי הרבה הכנה, בלי הרבה שיחה ותכנון, פתאום באמצע החיים, והוא המשיך לקוות לחזור כי זה מה שאמרתי אז, ופתאום אני אומרת אחרת. מותר לי, זכותי לשנות את דעתי ולחשוב אחרת, אבל זה קשה לו)
דוקא אני מבינה אותו, אבל זה מקשה עליי עוד יותר בכל התהליך הלא ברור שלי.
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

לאט לאט, גם כשמשפצים בית צריך קודם להרוס ואז לבנות.
את בתהליך וכמו שכתבת לא בהכרח חוזרים אחורה אלא מתקדמים, אולי בכלל מחכה לכם אוצר מעבר לפינה בהמשך המסלול?
התחלת להפוך אבן על אבן במסע שלך פנימה, בעזרת ה', תפגשו הרבה דברים טובים בדרך {@
תפילה_לאם*

שינוי צועד

את אומרת גם לו מה שאת כותבת כאן?
שזה תהליך, שלוקח זמן, שאת לא יודעת מה התחנה הסופית, שאת מבינה אותו, שאת מחשיבה אותו ושומרת על מקומו בקבלת ההחלטות...?
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

שינוי צועד

שליחה על ידי טלי_ב* »

והתחלתי לחשוב על אפשרויות אחרות. עצם זה שהתחלתי בכלל לחשוב על זה זה שינוי עצום מבחינה מחשבתית בשבילי,
זוכרת שכתבת פה פעם על איך את לא מאפשרת לעצמך טיפה מרווח לצאת מהמציאות ומהמגבלות ומלמה אי אפשר וכו', כדי קצת לדמיין משהו אחר (אז ניסחת את זה טוב יותר). איזה דבר מדהים זה השינוי הזה. כאילו קסם. המון עבודה קשה, אבל אז, כאילו פתאום, זה אחרת והכל אחרת.

נשמע לי ממש ממש טבעי מה שעובר עליכם. אנשים משתנים בחיים... וזה ממש בסדר וזה גם ממש בסדר שיהיה לבן הזוג קשה עם זה בהתחלה. זן הסתגלות למצב חדש. אתם תמצאו את הפתרון בסוף שיתאים לשניכם.
טלי_ב*

שינוי צועד

שליחה על ידי טלי_ב* »

אני אוהבת מאוד את הסוג הזה, הרגיש מאוד מאוד אז למה את עצמי לא?
לא הספקתי לכתוב אז, אבל ריגשת אותי מאוד עם כל הפיסקה הזו שכתבת.
אלו ניצנים של אהבה עצמית @} קטנים ועדינים כאלו...
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

אני הקראתי את הפיסקה ההיא לגיסתי והיא היתה המומה ונפעמת. האמת, כשהקראתי את זה פתאם בקול זה נשמע אחרת, עוד הרבה יותר עוצמתי ומשמעותי.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

טלי ורסיסים, אתן כותבות בחן ובדיוק את המילים שלא מצאתי. @}
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

אולי בכלל מחכה לכם אוצר מעבר לפינה בהמשך המסלול?
:-) הלואי
ותודה שהזכרת לי שיש פינה שאולי יש דברים שונים ואחרים מאחוריה

_את אומרת גם לו מה שאת כותבת כאן?
שזה תהליך, שלוקח זמן, שאת לא יודעת מה התחנה הסופית, שאת מבינה אותו, שאת מחשיבה אותו ושומרת על מקומו בקבלת ההחלטות...?_
אומרת. זה לא מתקבל איך שאת מציגה את זה. כשאת מציגה את זה זה נשמע טוב, אני מרגישה שאני מתרצת תירוצים, שאני לא מספקת את הסחורה (הסחורה=מה לעזאזל קורה ומה הולך לקרות הלאה? ומתי?? ובמפורט בבקשה). מרגישה שההסברים שלי נופלים על אזניים שלא מבינות,שלא מצליחות להקשיב. ובעיקר יש שדר שכזה כל הזמן שבעצם אני מפונקת, כי העולם לא מסתדר לי בדיוק כמו שמתאים לי אז אני שוברת את כל הכלים.

זוכרת שכתבת פה פעם על איך את לא מאפשרת לעצמך טיפה מרווח לצאת מהמציאות ומהמגבלות ומלמה אי אפשר וכו', כדי קצת לדמיין משהו אחר (אז ניסחת את זה טוב יותר). איזה דבר מדהים זה השינוי הזה. כאילו קסם. המון עבודה קשה, אבל אז, כאילו פתאום, זה אחרת והכל אחרת.
תודה שהזכרת לי,זה באמת חשוב לראות את הדרך.
לגבי העבודה הקשה. אמרתי לו שאני עובדת קשה כדי שדברים ישתנו, הוא הסתכל עליי, לא מבין. בעיניו אני לא עובדת ולא כלום,רק בוכה שרע לי כל הזמן,וכמה שהוא לא משתדל ומוותר ושקיבלתי כל מה שביקשתי-עדיין רע לי כל הזמן,אז מה כבר אפשר לעשות איתי. (מילים שלי,אבל נראה לי שהן מתארות)

נשמע לי ממש ממש טבעי מה שעובר עליכם. אנשים משתנים בחיים...
נכון. מנסה להזכיר לעצמי את זה. בעיקר ש לגמרי מותר לי לשנות את דעתי ואת רצונותיי למרות שתמיד חשבתי משהו אחד עכשו אני אולי חושבת אחרת, וגם שמותר לי שיהיה לי קשה ומותר לי לרצות דברים לא מקובלים ונורמלים כפי שהסביבה תופסת אותם. אני לא חייבת להתיישר כי זה מה ש'נורמלי' . הוא בכלל לא מצליח לצאת מהראש ה'נורמלי' ולא מקבל את זה שאני חושבת שהנורמלי לא מתאים לי ולמשפחה. חושב שאני חיה בסרט וזהו. איזה ויכוח היה לי בדיוק על זה איתו, וכמה שהטיעונים שלי השתפרו ומצליחים לעמוד בויכוח, עדיין שכנוע אין פה, אפילו לא הבנה.
אני מתווכחת על דברים שגם לי קשה לקבל. ועל היתרים שגם לי קשה להתיר.

_אבל ריגשת אותי מאוד עם כל הפיסקה הזו שכתבת.
אלו ניצנים של אהבה עצמית קטנים ועדינים כאלו..._
הלוואי

אני הקראתי את הפיסקה ההיא לגיסתי והיא היתה המומה ונפעמת. האמת, כשהקראתי את זה פתאם בקול זה נשמע אחרת, עוד הרבה יותר עוצמתי ומשמעותי.
נחמד להיות מקור לציטוט
זה באמת קטע נחמד אחרי הכל. והוא כל כך אני תמיד.
(הנה אני מפרגנת לעצמי,תראו)

וחשבתי שוב על הקטע הזה ועל סוג האנשים הזה, ויכול להיות שאני חושבת שאני עצמי אוהבת את סוג האנשים הזה,אבל זה לא סוג 'טוב' של אנשים, יש סוג יותר 'טוב' ואלה הם האנשים הפחות רגישים ובעיקר היעילים והזריזים והחברותיים והמספיקים שרואים ושומעים אותם תמיד (יש לי שתי גיסות כאלה, נחמדות ביותר,אבל כמה קשה לי מולן כי זה מזכיר לי כל מה שאני לא. ומצחיק מה יוצא: שדוקא הבעלים שלהן יותר דומים לרגישים יותר,שקטים יותר חששנים יותר,פחות מספיקים ויעילים. כמו אני ובעלי בעצם, ואלה האחים שלו..)
חושבת לעצמי אם זה מה שנדמה לי שבעלי משדר ולכן זה כל כך קשה לי. אם אני חושבת שהאיטיים השקטים הם סוג האנשים שהוא פחות אוהב או פחות מעריך, שהם שווים פחות.
ואני בכלל לא בטוחה שזה נכון שהוא חושב את זה. ולמה בכלל בחר בי כשתמיד מאז ומעולם זה היה מאוד ברור שאני מהזן הזה. וחושבת על חברים שלו, וממש לא כולם כמוהו והוא אוהב כל מיני. אז מה בעצם העניין הזה?
לא מצליחה להתבטא. יש פה משהו שלא הוגדר לי.
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

סליחה שאני ממש מציקה עם זה אבל בסוף הגעת לקרוא את "אדם רגיש מאד"?

אני קוראת את מה שאת כותבת ושוב ושוב רוצה להגיד לך: לא!! את לא מפונקת!!
שנים שניסית לפעול העולם כמו כל האחרים. זה עשה לך רע. מאד רע.

יש בעולם צורך בכל סוגי האנשים. העולם והאנטשות זקוקה גם לנמרצים ולמתקתקים וגם לאיטיים הצוללים למעמקים.

כשאת תצליחי לראות ולהאמין שמה שאת תופסת כחסרונות שלך הם בעצם סגולות ואיכויות שלך, תקבלי אותן ואולי אפילו תצליחי להעריך אותן ובטח ובטח שלא להילחם בהן יהיה לך קצת יותר קל לנוע בעולם ולשחרר את השיפוט הפנימי המחמיר .

(())
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

כן, קראתי, אבל לא סיימתי עד הסוף, טוב שאת מזכירה לי (הוא לא כתוב מספיק קולח,אז בסוף יצא שלא הצלחתי להכריח את עצמי לסיים, ושכחתי מזה). היא נתנה לי הרבה מאוד נקודות למחשבה, ולראות דברים מהפרספקטיבה של היותי אדם רגיש מאוד לפי הגדרתה (ולהבין שזו רגישות כוללת של כל החושים בכל התחומים ולא רק רגישות הנפש) זה פתח לי מאוד את ההסתכלות על עצמי. (וגם ההסתכלות על הבת שלי המאוד רגישה , גם בעלי קרא והבין אותה יותר)
אבל (אנחה) היא לא הצליחה לשכנע אותי ש העולם והאנושות זקוקה גם לנמרצים ולמתקתקים וגם לאיטיים הצוללים למעמקים.
וש שמה שאת תופסת כחסרונות שלך הם בעצם סגולות ואיכויות שלך
אולי כי לא סיימתי את הספר?
אולי כי סביבתי המיידית תמיד כזו שמה שרואים בסופו של יום זה כמה הספקת. בוודאי עם הילדים והבית שתמיד יש עוד מה לעשות והעבודה לא נגמרת. אז מי שמספיק יותר רואים את זה ומעריכים את זה טוב טוב.
גם כשעבדתי זה היה כך,ולמרות שבעבודה שלי הרגישות היתה חשובה מאוד, עדיין היה מאוד חשוב כמה הספקת, (היו מקומות שזה היה הכי חשוב, אבל בכל מקום זה היה חשוב ובכל מקום היה צריך להספיק). מרגישה שזה העולם של היום, ואם אני לא פורשת מהעולם (כמו שאני עושה עכשו, וכמו שאני חושבת לעשות ומחפשת את הדרך לעשות את זה) אז אין לי סיכוי להיות אני ומי שאני ולהצליח לחיות ולנשום בו זמנית (שלא לדבר על לתפקד ולהתפרנס במקביל לילדים ולבית). ואז אני לא 'נורמלית' ולא חיה בעולם ה'נורמלי' , ושונה מאוד מכולם ומכל מה שסביבי, ולא מצליחה להשתלב. אני לא מבינה איך אנשים רגישים מאוד בכלל משתלבים בעולם, מתפרנסים,מגדלים ילדים. איך הם חיים במירוץ הזה ומצליחים לחיות?

אגב, גם אצל ההורים שלי -אמא שלי רגישה מאוד (ואיטית, ומעמיקה, ומתעייפת מהר על כל שטות) ואבא שלי יעיל וזריז ומספיק ולא כל כך רגיש. ואני חייבת לומר שזה מאוד קשה לי לראות את עצמי בדמות אמא שלי. וכשהיא מתלוננת שיש לה המון עבודה והיא עייפה מאוד ואין לה זמן והיא לא מספיקה, אני קצת מזלזלת כי היא לא עובדת שבוע מלא, ו'מה כבר היא עשתה היום' , ואין לה ילדים קטנים כמובן שהיא מתעסקת איתם כל היום כמוני, אז למה היא כל כך עייפה על כלום? ומזכירה לעצמי שגם אני כזאת, וזה רק מעצבן אותי יותר.
וכמובן מול בעלי, שאני אף פעם לא מספיקה את מה שהוא, ולמרות שהוא יודע ולא מצפה, עדיין הוא מופתע כל פעם מחדש.
היעילות וההספק הם ערכים/צרכים כל כך חזקים שאני לא מצליחה לצאת מזה, והזמן הוא משאב כל כך חסר בעולמי שזה הופך חשוב חשוב

השלב שאני בו עכשו הוא כזה שאני מקבלת את עצמי שככה אני, אבל תופסת את התכונות האלה כחסרונות. ואז יוצא שאני מיואשת ולא רואה תקווה,וגם מציגה את עצמי כך כאדם עם המון חסרונות (למול בעלי)

אורי
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

אפשר לדבר הרבה על העולם בחוץ אבל קשה עד בלתי אפשרי לשנות אותו בהליכה בגדולות.

אני חושבת שחלק מההתבגרות שלי הוא ההבנה שאני יכולה לשנות רק את עצמי. איך אפשר לבקש מאחרים להתייחס בכבוד ולהעריך את זה כשבתוכך את בזה לזה?
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

אגב, דוקא מי שמבין ומעריך את מה שאני עושה כל יום זאת אמא שלי כמובן. היא יודעת כמה אנרגיות צריך בשביל לגדל ילדים, גם על בשרה כאמא וגם על בשרה כאדם שמתעייף מהר ונגמרות לו האנרגיות.
זה עוזר לי אבל לא מספיק, אל מול כל השאר
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

אני חושבת שחלק מההתבגרות שלי הוא ההבנה שאני יכולה לשנות רק את עצמי. איך אפשר לבקש מאחרים להתייחס בכבוד ולהעריך את זה כשבתוכך את בזה לזה?
ואיך מתמודדים עם הנצרך האמיתי? זה שבאמת צריך להספיק כל מיני דברים?

אורי
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

ואת צודקת כמובן
(עוד אנחה)
אוף

הבעיה שמרוב מרוץ אני לא מצליחה לעצור להקשיב באמת, להשתמש במה שטוב בי, אז יצאת בהפסד מכל הכיוונים:-(
בשביל לחזור לאיכויות שלי אני צריכה עוד כל כך הרבה עבודה (וזמן) והקשבה, גם בתוכי הכל רץ ורועש ובלאגן, בראש ובגוף
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

בחוויה שלי, זה תהליך נורא ארוך. אולי מסע חיים שלמים. אני מתקדמת בזה קצת ונסוגה קמעה האלוהים מזמן לי שוב ושוב התנסויות והזדמנויות ללמוד.
לפעמים זה מייאש ומכעיס או מייאש ומתסכל. לשמחתי, הוא שלח לי חברה טובה שעוזרת לי ואני לה.

אני חושבת שגם את זכית כאן בחברות מלוות ואוהבות שמוקירות אותך ועוזרות לך לראות כמה טוב יש בך ואיך הכל זו שאלה של נקודת מבט.

אני כותבת לך כאן וחושבת על הספר "אמנות ההקשבה לפעימות הלב", איך יש תרבויות שלמות שבהן דווקא בריטיים והמעמיקים הם אושיות הקהילה, הגורואים...

(()) של שותפה למסע {@
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

רסיסים
(())
תודה

קראתי בזמנו את הספר (תוך לילה לבן אחד-כמו פעם,כשהייתי נערה תולעת ספרים),הוא היה באמת יפה,אבל מוזר גם

אורי
אביבה123*
הצטרפות: 12 דצמבר 2013, 08:47

שינוי צועד

שליחה על ידי אביבה123* »

אני קוראת עכשיו פעם ראשונה.
מאד אהבתי את הפוסט:
אורי (24.04.2015 02:44)
יש שם הבנות מאד מעמיקות ונכונות על אחריות ועל חלוקת תפקידים בין בני זוג.
גם בעלי לא לגמרי מבין (כך נראה) את האחריות הרבה (ללא קשר לעשייה) הקשורה לילדים.
אפילו אם הוא עושה בפועל נניח שליש או רבע מהדברים שקשורים אליהם,
המאמץ מהצד שלי הוא פי 10 או 20 (ולא פי 4),
מכיוון שאני זו שמתכננת הכל, בודקת, שוקלת, מתיעצת, זוכרת, מתאמת, מזכירה, דואגת, מוטרדת, קוראת, מחליטה, חושבת...
ועוד אצלי הם ענקיים (11 + 14).
לא פלא שהוא נלחץ מהכסף ואת לא.
אולי באמת כי הוא האחראי האולטימטיבי לעניין, בדיוק כמו שאת עם הילדים, ללא קשר למה שאת עושה (או יודעת) בפועל בענייני כסף.
אביבה123*
הצטרפות: 12 דצמבר 2013, 08:47

שינוי צועד

שליחה על ידי אביבה123* »

הבנתי פתאום משהו. זה גם "הוגן" שלכל אחד יהיה דבר אחד עיקרי שהוא "לחוץ" ממנו.
אם האישה לחוצה מהילדים והבעל מהפרנסה - זה הגיוני.
אם אחד מהם לחוץ משניהם והשני רק מאחד - אז אולי מישהו פה לא לוקח את מלוא האחריות שהוא אמור,
וככה זה נופל על השני.
(או כל חלוקת תפקידים אחרת כמובן)
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

תודה אביבה שאת מחזירה אותי אחורה. זה נחמד לחזור לדבריי ועדיין כל כך רלוונטי
חושבת על מה שכתבת...
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

_הבנתי פתאום משהו. זה גם "הוגן" שלכל אחד יהיה דבר אחד עיקרי שהוא "לחוץ" ממנו.
אם האישה לחוצה מהילדים והבעל מהפרנסה - זה הגיוני._
כן, אולי, אבל זה צריך להיות ברור ועל השולחן שזה כך לשני בני הזוג. וגם לפרגן לשני ולא לכעוס עליו בגלל שהוא לא לחוץ ולרצות שגם הוא יהיה לחוץ.
גם יש הבדל בין להיות לחוץ לבין לקיחת אחריות, זה לא אותו דבר ואפשר לקחת אחריות גם בלי להיות לחוץ
מרגישה שאני לא מצליחה להתבטא כל כך,אבל משהו בכל זאת לא מאוזן לי.
אישה_במסע*

שינוי צועד

גם יש הבדל בין להיות לחוץ לבין לקיחת אחריות, זה לא אותו דבר ואפשר לקחת אחריות גם בלי להיות לחוץ
מסכימה מאוד. במה לחץ מועיל בחיים? קצת כמו אשמה ואחריות.
אישה_במסע*

שינוי צועד

_אני קוראת את מה שאת כותבת ושוב ושוב רוצה להגיד לך: לא!! את לא מפונקת!!
שנים שניסית לפעול העולם כמו כל האחרים. זה עשה לך רע. מאד רע.

יש בעולם צורך בכל סוגי האנשים. העולם והאנטשות זקוקה גם לנמרצים ולמתקתקים וגם לאיטיים הצוללים למעמקים.

כשאת תצליחי לראות ולהאמין שמה שאת תופסת כחסרונות שלך הם בעצם סגולות ואיכויות שלך, תקבלי אותן ואולי אפילו תצליחי להעריך אותן ובטח ובטח שלא להילחם בהן יהיה לך קצת יותר קל לנוע בעולם ולשחרר את השיפוט הפנימי המחמיר ._
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

(())
תודה אישה

אני חושבת על זה המון לאחרונה, מנסה למצוא את היתרונות שפעם ידעתי, לפני שהרגשתי שהחיים מכריחים אותי להספיק להספיק, ומתקשה מאוד למצוא, מתקשה בכלל לחזור לפאזה הזו של השקט הפנימי הזה
דיברתי על זה קצת עם בעלי, על זה שאנשים הם שונים עם היתרונות של זה,לא נראה לי שהוא הבין או הצליח לראות מעבר לעניין ההספק
מי יודע איפה אפשר לקרוא על זה? חוץ מאשר בספר אנשים רגישים מאוד? אולי יש פה דף בנושא או שהנושא מוכנס בתוכו
לנסות להשתכנע קצת בעצמי
טלי_ב*

שינוי צועד

שליחה על ידי טלי_ב* »

משאירה לך כאן את אחד הגריינים האהובים עליי:
במצבים כאלה אני חייבת להזכיר לעצמי שבסוף הדרך לא מחלקים פרסים למי שהיה "בסדר" לפי קריטריון של מאן דהוא (או אפילו של כל החברה שבתוכה אנחנו חיים). יותר מזה, בסוף יש RESET של המערכת, כולל כל הסידורים ש"הספקת", הקריירה המפוארת שכן או לא פיתחת, כל הפעמים ששטפת רצפה או סידרת מיטה - הכל נמחק. לכן אין שום טעם לעשות אותם אם הם לא עושים לך טוב, כי זה לא נספר בשום מקום
עוברת אורח מתוך כשאת בבית
אולי שם גם יש דיון על הנושא, אני לא זוכרת.
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

אני כועסת עליו. על שכאילו הוא לא מאפשר לי את השקט הזה ולא נותן לגיטימציה לזה או ערך.
ויודעת שאני בכלל לא צריכה לשים את זה אצלו.זה שלי.
אני צריכה בעצמי להכיר בערך, לראות את הטוב שבזה,הטוב לעצמי,הטוב למשפחתי, הטוב לעולם.
זה בודאי יותר קשה כשהוא לא רואה את זה,או לא מסוגל להכיר בזה,אבל זה לא אומר שזה אצלו.
מרגישה שאני צריכה סביבה חברית יותר תומכת,אבל חסר לי מאוד פה. לא תומכת ולא סתם. נורא לבד לי,וזה חלק המקשה
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

טלי
אני גם אוהבת את הגריין הזה
וגם הדף ההוא מעניין. אם כי,ככל הדפים הרבים שאני רוצה לקרוא לא הצלחתי לקרוא המון.
אורי
תפילה_לאם*

שינוי צועד

אורי היקרה,
מה שלומך?
איך התחילה השנה?
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

הי תפילה
השנה התחילה די טוב, אבל יש לנו עוד להמשיך את ההתחלה, או להתחיל את ההמשך.
בקיצור, עוד לא סיימנו את ההתחלה :-)

בקושי מספיקה להיות פה.לרפרף. כל כך עמוסה בימים אלו.
גם מרגישה שאין לי הרבה מילים, שדברים קורים לי בלי מילים ואולי זה עדיף לי כרגע.

רק באתי להניח פה מחשבה
לגבי כאבי הגוף וכאבי הנפש
כשלילד כואב משהו בגוף מאוד דחוף להציע לתת לו מיד אקמול, על כל דבר קטן, כי למה לסבול? (בעלי, חמותי -חזק בקטע הזה) . לתת לגוף להתמודד? בשביל מה? לתת לילד להתמודד? למה? הכי טוב לתת אקמול או דברים חזקים יותר. אמא שמנסה לתת לגוף של הילד להתמודד לבד היא אמא שקצת מתעללת בילד שלה ומניחה לו לסבול.
אבל כשכואב משהו בנפש לילד (או למבוגר. אם זה משהו מהסוג היומיומי ולא דבר גדול) אף אחד לא מעלה בדעתו שצריך להציע משהו להקלה. להפך, זה מחשל, צריך להתמודד. שהילד ילמד, זה דבר קטן למה צריך לעשות מזה ביג דיל. שיתגבר זה טוב לו. אמא שמנסה להציע הקלה בצורת נוכחות שלה היא סתם דואגת יותר מדי ו'לא משחררת'.

אף אחד לא המציא תרופות קלילות שכאלה כמו אקמול כזה לנפש, ואף הורה לא יעלה בדעתו לתת לילדו דבר כזה רק כי קצת לא טוב לו ואין לו מצב רוח או שהיה לו יום קשה. (לא שאני טוענת שצריך, רק מציינת כנקודה למחשבה)

אורי
אישה_במסע*

שינוי צועד

אורי

מתי נותנים לאנשים להתמודד? באמת להתמודד עם הבעיות שלהם ולא לברוח לטלוויזיה, לאינטרנט, לאכול, לעבודה, לכל מקום שהוא - העיקר לברוח...
מעלים בהחלט את האפשרות לתת אקמול לנפש. נניח, ממתק. זה דומה יותר לאקמול.

ונוכחות אמהית, זה לא אקמול - זו תרופה.

(ומצד שני, יש הורים שלא נותנים אקמול. לפעמים יש בזה מהספרטניות. לפעמים האמון של ההורים ביכולת של הילד להתמודד משפיעים לטובה, וכמו שקורה עם לא מעט ציפיות, האמון יוצר ילד שראוי לאמון הזה)
טלי_ב*

שינוי צועד

שליחה על ידי טלי_ב* »

אישה, בעיקרון אני חושבת שאת צודקת, אבל נדמה לי שההשוואה קצת אחרת (מאוד מצאה חן בעיניי, במיוחד אגב זה שביליתי את השבוע האחרון בגן ילדים וכל מה שראיתי) -
הטיעון של "למה לסבול" עולה תדיר בהקשר לכאב גופני, וכאב נפשי יותר מנפנפים, לפחות ברטוריקה - לא נורא, זה מחשל, ככה זה אין ברירה וכו'. בפועל, לא ברטוריקה, באמת לא פעם משתמשים ב"אקמולים" למיניהם. אבל הרטוריקה בכל זאת מצביעה על הבדל בתפיסה - כאב בגוף זה משהו שחייבים למנוע ככל האפשר, וכאב בנפש ממש לא. שני הצדדים של התפיסה הזו, בקיצוניות שלהם, לא נכונים בעיני.
מיכל_בז*

שינוי צועד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

כאב בגוף זה משהו שחייבים למנוע ככל האפשר, וכאב בנפש ממש לא. שני הצדדים של התפיסה הזו, בקיצוניות שלהם, לא נכונים בעיני.
כן. אני מסכימה איתך. גם אני ראיתי את זה השבוע בגן ולכן אנחנו והגן כבר לא.

אורי! שתדעי לך שחשבתי עלייך המון המון. בהקשר של להישאר בבית וגם הייתה לי איזו תקווה שאולי את גרה קרוב לפה (פרדס חנה).
טוב לשמוע שההתחלה טובה. משמח לגמרי.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

טוב לשמוע שההתחלה טובה. משמח לגמרי.
וההבחנה שלך מדויקת גם בעיניי. ועצובה.
ביום שישי האחרון נכנסתי לעבוד עם ילד אחד מתוך עשרות פצפונים בגן טרום-טרום. הוא היה במצב רוח טוב, אבל לא הייתי מסוגלת לשמוע מה הוא אומר לי מרוב זעקות ה"אני רוצה את אבא" וה"א-מא! א-מא!" שסביבי. :-(
התכווץ לי הלב, והתגובות של הגננת לא הרחיבו אותו בחזרה: בהתחלה חיבקה ואחרי זמן מה - "בכינו מספיק" ובהמשך - "מה, את רוצה שגם אני אתחיל לבכות?"
|אוף|
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

האפשרות לתת אקמול לנפש. נניח, ממתק. זה דומה יותר לאקמול.
נכון. צודקת
לא חשבתי על כך

ודברי טלי בהמשך מאוד מבטאים את דעתי על התפיסה הזו
הרטוריקה בכל זאת מצביעה על הבדל בתפיסה - כאב בגוף זה משהו שחייבים למנוע ככל האפשר, וכאב בנפש ממש לא

אני למען האמת קצת הפוך. וגם זו נקודה למחשבה. בשבילי כאבי גוף הם נסבלים ביותר וניתנים להתמודדות ולכן אני לא מבינה למה לפעמים כמעט 'כופים' עליי לקחת משככי כאבים, כי אני נורא מוזרה על כך שאני מוכנה לסבול.
אבל כשאני מנסה לעשות דברים כדי למנוע את כאבי הנפש שלי, ולמצוא לי דרך להתמודד איתם, אני ממש מוזרה. אבל אלה הכאבים הקשים יותר שלי ואלה שאני ממש מתקפלת ולא מצליחה להתמודד איתם.
מחפשת לי את המילים המדוייקות כי רוצה לנסח את זה לבעלי. כי הוא בדיוק שם הפוך ממני במקום הזה. לא מוכן לסבול את הכאב הפיזי, לוקח אופטלגין על כל דבר, לא מבין למה אני לא. ומזלזל מאוד בכאב הנפשי וחושב שהוא 'מחשל' 'ניתן להתמודדות'

תפילה
באמת בעסה כל זה. כי גם הילדים שהצליחו להרגע בסוף חווים את כל האוירה הזו.

מיכל
לא, אני לא קרובה אלייך בכלל
|L|

אורי
תפילה_לאם*

שינוי צועד

שמחה שאת כותבת ומאירה.
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

היום כמעט כמו מחדש הסתגלות למסגרות
שמחה שיש לי היכולת כרגע לתת לזה את הזמן. זה עוזר להם.

ובהפוך לזה:
לקראת השנה החדשה וההתחלות החדשות של כולם עלו לי מחשבות על דרכי בגידול הילדים.
חשבתי על כל האנרגיות שאני משקיעה ועל כך שאני עייפה מותשת קורסת סובלת די מאז שנולדו לי הילדים. שאולי זה נכון שאני צריכה תמיכה אבל אין לי היכן להשיג אותה באמת, ובצורה שבה אני זקוקה לה. וסביבתי המיידית לא ממש תומכת בדרכי. לפעמים באופן חלקי, לפעמים ממש הפוך.
וחשבתי לעצמי אולי אנסה לתאר לעצמי את המצב האחר שבו הייתי יכולה להיות. מצב של אידיאולוגיה אחרת של טיפול בילדים. כזאת שלא גומרת את כוחותיי ואני לא נצרכת להיות שם באופן מלא וכל כולי לזמן ארוווווווך 24 שעות ביממה. רציתי לתאר לי מצב כזה כמובן כדי לשלול אותו. כדי לראות שזה לא עדיף, שדרכי שבה חייתי עד כה עדיפה,למרות כל תוצאותיה בשבילי.
ו...
פתאום התחלתי לחשוב הפוך

ניסיתי לתאר לעצמי את עצמי, מוסרת ילד בין גיל שלושה חודשים לחצי שנה למעון מ7 עד 4 , מפסיקה להניק ומתחילה מטרנה, שולחת את כולם לצהרונים תמיד. נפרדת מהם ביום הראשון בבכי כי 'ככה זה'. מלמדת את התינוקות להרדם בעצמם עם בקבוק במיטה ועם בכי כדי שילמדו להרדם לבד. יום מסודר, חוקים ברורים.

פתאום כל זה נראה לי הרבה יותר יציב ממה שיש עכשו בבית הזה.
גם לי,אבל קודם כל לילדים.
כרגע יש להם אמא לא יציבה, שלא מצליחה לתת להם מה שהיא רצתה לתת להם ולכן עשתה את כל ההשתדלות לכתחילה. יש לנו כאוס בבית, גם מבחינת מה שהילדים יכולים לצפות ממני מבחינה רגשית, וגם מעשית. אמא קורסת, עייפה, שנמאס לה.
אמא שלא רוצה להיות איתם בכלל, והיא איתם רק מכורח זה שהם ילדיה והיא ילדה אותם ועכשו צריכה לגדל אותם,ויש לה אידאולוגיה לגבי איך צריך לגדל אותם, אם כבר הגיעו לעולם.
ואבא ואמא במתח זה עם זה, על חוסר הסכמה תמידי.

אולי עדיף את היציבות ההיא שבאה לא בטוב וסופה יותר טוב.
אישה_במסע*

שינוי צועד

יציבות זה חשוב? זה מאוד חשוב? למה?
מיכל_בז*

שינוי צועד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אורי, אני כל כך מזדהה איתך... מהמקום הקטן שלי של תינוקת אחת שלא אוכלת כמו שצריך ולא ישנה. אני רואה את הבת של גיסתי שנמצאת במשפחתון מגיל חצי שנה וישנה לילות שלמים ואוכלת כל כך יפה ובא לי לצרוח.
מצד שני עלמה היא בהחלט רוח חופשית, אין מה לדבר. רק שאלוהים יודעת למי זה תורם...

מה שכן, רציתי להגיד לך שממש לא נראה לי שהיית בין כה וכה יכולה לעשות את הדברים אחרת. יש לך לב רך, במובן הטוב של הביטוי.
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

יציבות זה חשוב?
אני חושבת על השאה שלך
ולי התשובה 'כן' כל כך ברורה, אבל אני לא יודעת לתרץ כל כך
אני פשט מרגישה שבשבילי יציבות היא בסיס הכרחי ושבלעדיה אני אבודה (ולכן אני די אבודה בשלבים רבים של חיי, ובזמנים בהם יש לי יציבות החיים הרבה יותר טובים). אז התשובה הראשונה שלי היא שככה אני מרגישה, בלי סיבה.
והתשובה השניה קשורה קצת לזה שאני אדם רגיש מאוד (אולי אנשים רגישים מאוד ). ומשם באה התשובה שלי. אז יכול להיות שזה רק עבורי.
אדם ברגיל מסנן המון המון גירויים ומתייחס רק לחלק מהגירויים. בתקופה לא יציבה יש יותר גירויים להתייחס ולהגיב אליהם כי אין משהו שנשאר סטטי ברקע שעליו אפשר לסמוך שהוא נשאר כמות שהוא. צריך תוך כדי תנועה כל הזמן להתייחס להכל. זה מציף וזה מעייף. וזה גם מפחיד (זה קשור לעוררות יותר שעליה מדובר בספר לעיל).
אותי חוסר יציבות מערער ברמות.

ממש לא נראה לי שהיית בין כה וכה יכולה לעשות את הדברים אחרת.
מממ..
תוך כדי שכתבתי מה שכתבתי חשבתי לעצמי האם זה היה עובד לי? האם הייתי מצליחה לנהוג בצורה כזו. וייתכן מאוד שלא, שאני פשוט לא כזאת, ולא הייתי עומדת בזה.
יש לי חברה בריטית ואצלה באמת הכל נורא מסודר כזה והחוקים ברורים, וזה פשוט טבעי לה שזה ככה. אני אפילו לא בטוחה שהילדים שלה בוכים כשהם הולכים לישון, הם פשוט הולכים לישון כי ברור שהולכים לישון. זה לא טבעי לי הדבר הזה. כך שייתכן שבכל מקרה הייתי מגיעה לכאוס. ובכל זאת יש לי הרהורי כפירה אם הדרך שלי הובילה אותי עד הלום. וההלום הזה לא כל כך מוצלח בלשון המעטה.

אורי
אורי*

שינוי צועד

שליחה על ידי אורי* »

ממש מזמן לא כתבתי פה

מחשבות על 'טוב לב'
זה תמיד היה נראה לי תכונה רצויה מאוד. ועכשו אני שואלת את עצמי האם התכונה הזו היא בעצם אצל רוב האנשים שהם כאלו סוג של ויתור עצמי? סוג של אני אל שווה בתור עצמי ואני לא חזק מספיק כדי לעמוד על מי שאני אז אני מוותר למען אחרים ואיכשהו זה יוצא טוב לב
כי אצלי זה בטוח קשור. לא ברור לי אם זה קשר הכרחי

הבנתי שקשה לי להיות עם הילדים שלי
מן משהו שאין לי מה לעשות איתו
הורדתי את כל הדברים האחרים, אפילו הורדתי את מספר השעות שאני צריכה להיות עם הקטנה,עכשו כשהיא הולכת למסגרת חלקית חלק מהשבוע
ומה שנשאר זה ש
קשה לי להיות עם הילדים שלי את כל השעות האלה מהצהרים ועד הערב, עד הלילה (תלוי מתי בעלי חוזר. כשהוא חוזר זה לפעמים נעשה קל יותר. לפעמים גם לא כי הערבים פשוט יכולים להיות קשים ומאתגרים אצלינו. וכי גם ככה כל הילדים נדבקים לאמא בדבק מגע. וצריך משהו מאוד מאוד מפתה מצד אבא כדי שירצו דוקא אותו, ולו אין מוטיבציה מספקת לנסות להיות כזה. )
אין לי מושג מה אני עושה עם הדבר הזה
אם מצד האידיאולוגיה שלי אמא צריכה להיות עם הילדים שלה וילדים צריכים להיות בבית. לפחות מהצהרים (כי לעשות חינוך ביתי ממש אני לא מסוגלת). אז מה אני עושה עם הדבר הזה שקשה לי כל כך.
אני מרגישה שאני מפוחדת כל יום מהשעות הארוכות האלה שאהיה איתם. ממש מרגישה את זה בגוף, את הלחץ והעצבים המתוחים שלי לקראת ההגעה שלהם.
זה כבר לא רק העייפות שהייתי בה. אני כבר הרבה פחות עייפה. אני יכולה לנוח ולכאורה יש לי מספיק זמן לנוח. ויש לי גם זמן פנוי בחלק מן הבקרים כשהקטנה לא איתי. והילדים כבר קצת גדלו והם משחקים אחד עם השני ואני מצליחה לעשות דברים בבית גם כשהם ישנם, אפילו עם הקטנה. ויש לי רגעי שקט קצרים שאף אחד לא רוצה אותי כי הם משחקים יחד כולם (הקטנה אפילו משחקת לבד עם עצמה קצת. מתוקה כזאת - בעיקר עם הבובות או הפליימוביל)
וקשה לי.
קשה לי להיות איתם. גם כשהם לא רבים. גם כשהם לא כולם רוצים אותי בו זמנית. גם כשהם סתם ככה נמצאים בלי איזה סצנה מיוחדת.

וכל כך הרבה חשבתי שאני אעשה בבקרים האלה שיתפנו לי אחרי שהקטנה תתחיל באופן מסודר, ואני רק מבזבזת את הזמן ונמרחת. וחלק מזה זה בגלל החשש מהצהרים שהילדים יחזרו, אז מרגישה צורך לנוח ולזמן לעצמי מהר מהר לפני שיחזרו. אני אפילו לא יודעת למה.

מרגישה שאני ממשיכה לחיות בהשרדות כל הזמן
זה לא נגמר
אני לא עולה שלב משלב ההגנה על עצמי לשלב התשוקה לחיות ולפעול
מתחבאת מהחיים
אישה_במסע*

שינוי צועד

(())
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שינוי צועד

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

אני מציעה שתזמיני לדף את עירית לוי. נראה לי שהיא תוכל לעזור.
תפילה_לאם*

שינוי צועד

ואיכשהו זה יוצא טוב לב
מזכיר לי נקודה שאני רוצה לדון בה. מקווה להגיע לזה בקרוב אצלי או אצלך. @}

מרגישה שמבינה משהו מתוך מה שאת כותבת:
כשאני מדמיינת שיהיה לי זמן לעצמי לעשות מה שארצה, להספיק מטלות דחויות, לנוח, ליצור ו... ה-כ-ו-ל, אני מגלה מהר שהפנטזיה הזאת חייבת להתפרע ולהשתרע על טווח זמן רחב. יום לא מספיק. שבוע לא מספיק. הבנתי שמדובר ב... חודשיים!
וכמובן שבפועל אפשר להגיע לכל היותר לשעות בודדות, ואז קשה לדעת ממה להתחיל, והתחושה הבולטת היא של שעון החול ההולך ואוזל עד ששוב אקרא לדגל. (והרי לפעמים אי אפשר לדעת מתי זה יקרה - אני יכולה לבנות על שנת טרום צהריים של כשעתיים, ופתאום היא תתעורר מוקדם מהצפוי או לא תירדם בכלל.)
שולחת (())
טלי_ב*

שינוי צועד

שליחה על ידי טלי_ב* »

(())
מה בעצם את מרגישה כשאת איתם? יכולה לפרוט קצת את הקושי?
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

עכשו גיליתי שפיספסתי כאן לא מעט...

רק לגבי הדברים האחרונים שלך: אני תוהה ו רוצה לשאול אותך האם יש לך בראש כל הזמן איזה מודל של איך האמהות שלך אמורה להראות?

יכול להיות שמה שגוזל הרבה מהכוחות שלך זה ההשוואה לאמא הזו שאת אולי לא ?

הייתי מנסה לפרק קצת את המונח הזה: להיות עם הילדים , מה זה בדיוק אומר? מה זה דורש ממך ?

אני למשל, מגיל מסוים, נמצאת הרבה יותר ליד הילדים ולא איתם ממש. זה קורה מעצמו.
תינוק קטן זקוק לי צמוד צמוד אליו שאהיה קשובה לכל הצרכים שלו, אבין אותם ואנסה להיענות להם. בהדרגה, התינוק הולך ומתרחק ממני, הופך לפעוט סקרן שמגלה את מקומו בעולם ואז לילד שנהנה לשחק לצידי ולא בהכרח איתי.

באופן הזה, יש לי עם הרבה "זמן לעצמי" אפילו שכולנו יחד באותו בית, מבינה ?
רסיסים_של_אור*

שינוי צועד

ולגביי הדברים שכתבת אי שם על הדרך האחרת לגדל ילדים והנטייה שלנו להאמין ששיטה טחאת היתה עושה לנו חיים קלים יותר אומר שני דברים:
  1. אשה חכמה לימדה אותי פעם לא להשוות את הפנים שלי עם החוץ של מישהו אחר - אנחנו נוטים לראות רק את פני השטח אצל הורים וילדים אחרים, לכיוון שאנחנו באות ממקום של הרבה ביקורת כלפי עצמנו אנחנו כמובן רואות רק אחת כל מה ש טוב ויפה אצלם...
  1. אצלי לפחות, המחשבות האלה על איך היו נראים חיי אם רק הייתי הולכת כמה בחירות אחרות, מעידה לרוב על הקושי שלי (חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב...) לקבל את עצמי כמו שאני, עם הרגישות והחולשות אבל גם עם הערכים ו הצורך להיות נאמנה לעצמי ולאמת הוא הפנימית שלי.
(())
תפילה_לאם*

שינוי צועד

_ואיכשהו זה יוצא טוב לב
מזכיר לי נקודה שאני רוצה לדון בה. מקווה להגיע לזה בקרוב אצלי או אצלך._
כתבתי אצלי. הכיוון שלי שונה משלך, אבל אולי תמצאי בו עניין, ואולי יעזור לך לברר גם משהו מהזווית שלך. @}
מיכל_בז*

שינוי צועד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אוף אורי, חיבוק.

תגידי, אתם יוצאים מהבית? הולכים לחברים וזה? (אני מניחה שכן אבל חשבתי לשאול. באמת קשה להיות מבוגר אחד עם שלושה ילדים! כאילו, נשמע לי גם מתוח וגם משעמם.)
פלוני_אלמונית*

שינוי צועד

ואז קשה לדעת ממה להתחיל, והתחושה הבולטת היא של שעון החול ההולך ואוזל עד ששוב אקרא לדגל.
אוה , כל כך כן

תגידי, אתם יוצאים מהבית? הולכים לחברים וזה?
ממש בקושי
אין לי הרבה חברים פה. אז זה קורה באופן די נדיר
אז הילדים הולכים לחברים שלהם לפעמים או שבאים לפה. אבל אני עצמי לא פוגשת הרבה אנשים, לפחות לא לזמן ארוך (כן פוגשת אמהות בגן וכאלה ומשוחחת על הא ודא, אבל זה קצר ולא מספק בכלל) ויכול להיות מאוד שזה לב העניין.
באופן מוזר זו אחת הסיבות שלפעמים כן בא לי לעבוד (חלילה לא במה שעבדתי בו קודם) כי אז לפחות אפגוש קצת אנשים בגיל נורמלי.

לא להשוות את הפנים שלי עם החוץ של מישהו אחר
את כל כך צודקת ואני כל פעם מחדש טועה שם וחושבת בכל זאת כמה החיים שלי גרועים וכמה אני גרועה

מעידה לרוב על הקושי שלי (חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב...) לקבל את עצמי כמו שאני, עם הרגישות והחולשות אבל גם עם הערכים ו הצורך להיות נאמנה לעצמי ולאמת הוא הפנימית שלי.
כן. האמת שהערכים והבחירות שלי מאוד חזקים ומובילים אותי. ולפעמים אני מרגישה חלשה כל כך וכשאני מסתכלת על זה אני אומרת לעצמי שבעצם זה נורא חזק העמידה הזו על שלי, זה לא פשוט בכלל.
והנאמנות לעצמי עכשו זה אחד הדברים החזקים כי מרגישה שחוסר נאמנות כזו זה מה שהפיל אותי כל כך, ולא מוכנה לזה שוב.
מרגישה שהחולשה הגדולה היתה קשורה בזה ושאני צריכה למצוא שם את החיבור הזה ואז אמצא את הכוחות. בינתים לא מוצאת. לא את השביל לא את הכוחות.

יכול להיות שמה שגוזל הרבה מהכוחות שלך זה ההשוואה לאמא הזו שאת אולי לא ?
כן. זה קצת אבסורדי כי כשאני מנסה למצוא דמות אחת ספיציפית כזו אני לא מוצאת. אני פשוט מחברת לי כמה תכונות טובות מכמה אמהות שאני מעריכה ויוצאת לי דמות אידיאלית שהיא אני רוצה להיות.

אני למשל, מגיל מסוים, נמצאת הרבה יותר ליד הילדים ולא איתם ממש.
אני מרגישה שזה מה שאני עושה. אבל גם מרגישה שהילדים מאוד מאוד דורשים אותי, ומאוד משדרים לי שהם רוצים עוד ממני. ואני לא מרגיש מסוגלת לעמוד בזה.
הבן שלי ביקש שאשחק איתו היום. מראש לא רציתי בכלל, אבל חשבתי שבטח הוא רוצה סולמות וחבלים או משהו בסגנון. הוא רצה שאשחק איתו בפליימוביל.
אני לא מסוגלת לשחק בפליימוביל , ואני גם ממש ממש לא מעוניינת בזה. גם מגע הם לא מקבלים מספיק ממני, שני הגדולים. בעיקר לא הגדולה שיותר קשה לי איתה.

אבל זו רק דוגמא ממש קטנה ואפילו לא מייצגת לכמה אני מרגישה שהילדים שלי רוצים וצריכים אותי ואני לא עונה על הציפיות. ובעיקר מרגישה שלא עונה על הצרכים הרגשיים שלהם (הפליימוביל דוקא לא דוגמא טובה לזה). אני מרגישה לא מספיק קשובה ולא מספיק שם.
(פתאום כשאני כותבת אני חושבת שבמידה מסויימת דוקא השתפרתי. אפילו עם הגדולה. אז טוב שאני כותבת.)

אורי
מיכל_בז*

שינוי צועד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

דמות אידיאלית שהיא אני רוצה להיות.

איך היא?
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות (אמיתיות ומדומות)”