שמנה רזה שמנה

ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

התעוררתי באימה. היתה לי הרגשה שמישהו שם לי כרית על הפנים. האוויר לא הגיע אל ריאותי. קמתי בשארית כוחותי והישבתי על המיטה. החדר היה ריק. אף אחד לא שם לי כרית על הפנים.
שקלתי 90 קילו ולא יכולתי לנשום..
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

מכירים את ההרגשה?? אני מקווה מאוד למענכם שלא. אבל אם בכל זאת.. כמה אשמח לדבר על כך עם מישהו שממש ממש מכיר את ההרגשה. יתכן שיחד זה יהיה יותר קל. על כל פנים לדעתי שווה לנסות. ואני מזמינה את מי שרק רוצה לחלוק איתנו בנושא... (או בקובית שוקולד......??? )
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה הנושא? דום נשימה בשינה? חיים עם עודף משקל?
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

לפי ראות עינייך. אשמח לקרוא כל מה שעולה בדעת הקוראים מהקטע הראשון שכתבתי. וכמובן שכל אחד רשאי להבין את זה בדרכו.
תבשיל_קדרה*

שמנה רזה שמנה

:-) אני מזדהה רק עם הקטע של קובית השוקולד (לינט מריר.)
נורמה_טבעית*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 16:07
דף אישי: הדף האישי של נורמה_טבעית*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי נורמה_טבעית* »

שקלתי 90 קילו
אני שוקלת גם, בסביבות 90 קילו, קצת יותר בפעם האחרונה שנשקלתי.
מעולם לא היו לי בעיות נשימה בשינה שנבעו מהמשקל. אולי מדברים אחרים?
תבשיל_קדרה*

שמנה רזה שמנה

מעולם לא היו לי בעיות נשימה בשינה שנבעו מהמשקל
דום נשימה בשינה קשור למשקל. לא כל בעלי משקל יתר סובלים ממנו, אבל (כל?) מי שכן סובל ממנו, סובל יותר כשמשקלו עולה, ופחות כשהוא יורד.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי פלונית* »

מה שעלה לי מהקטע הראשון שכתבת, וגם משם הדף, הוא בחורה רזה שהסיוט שלה הוא להשמין.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

מאוד מאוד מעניין אותי לשמוע.. לקרוא דברים שקשורים לעודף משקל. האמת?? בכלל לא חשוב אם זה משהו מוחשי או רק חשש.
איריס_ו*
הצטרפות: 20 ינואר 2004, 13:30

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי איריס_ו* »

גם אני מזדהה - אני שואלת את עצמי אם אני לא יכולה לנשום בגלל השומן? אולי בגלל דברים נוספים המתחבאים עמוק עמוק מתחת לשומן??????????!!!!!!!!!!!!!???????????????
איריס_ו*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי איריס_ו* »

אני קוראת עכשיו ספר מצוין ומומלץ בנושא - "כמה שוקל האושר" כתבה איילת קלטר.
איריס_ו*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי איריס_ו* »

ועוד ספר מצוין מאת סוזי אורבך "לא עוד דיאטה"
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

זה באמת מעניין. חשבתי על זה לא פעם. האם אני לא נושמת ביגלל השומן? או שאני משמינה במקום להתחיל לנשום?
לפעמים במקומות החשובים בהם אני אמורה לעצור לרגע. לקחת נשימה עמוקה כדי להגיב נכון.. אני עוצרת לרגע. לוקחת ביס שיעזור למחוק את הדילמה. שיעזור להמתיק רגע קשה.
כמה מאושרת הייתי לו ידעתי לנשום במקומות המיותרים שבהם אני אוכלת.
ש_מים_וארץ*
הצטרפות: 15 מרץ 2004, 18:11
דף אישי: הדף האישי של ש_מים_וארץ*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי ש_מים_וארץ* »

לו ידעתי לנשום במקומות המיותרים שבהם אני אוכלת
איזה ניסוח יפה @}
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

חודש רביעי. (עוד טיפה טיפה וזה יהיה כבר חמישי.) ואני עם בטן של שביעי לפחות.
מגיל ארבע עשרה אני רגילה שקמים לי באוטובוס. ועכשיו כל הזמן מול המראה בודקת אם זו בטן של שומן או בטן של הריון. מרגישה שמנה כל כך.. ובעצם לא רק מרגישה. גם רואה. וגם רואה את חברותי שבחודש רביעי איש לא מנחש עליהן בכלל שיש הריון. ואני כל כך עגולה. כל כך מלאה.
ההריון הזה (שעם הרבה תודה לאל הגיע אחרי עבודה לא פשוטה בגיל 46 ושלא ישמע פה חלילה וחס רמז לקיטור !!! רק תודה ותודה ותודה... ובכל זאת.. השומן.. זה כבר חלק אחר.. ) אז ההריון הזה.. הגיע לי במהלך של השמנה. התחלתי את ההריון לאחר שכבר העלתי על גופי 17 ק"ג בתווך של כמה חודשים. ועם ההריון כבר הוספתי עוד 5 ואני מרגישה שרק התחלתי וכבר אני מהלכת כחבית שעומדת להתפקע.
מאושרת מהריון כל כך רצוי. שבא לתוך זוגיות כל כך מופלאה. ומרגישה איזה חלק עצוב של תהליך השמנה לא אהוב.
כותרת הדף הזה ממש לא סתמית. היא בערך מרכז חיי. חיים ארוכים מאוד של שמנה שעל זה בטח עוד אדבר ואספר במהלך הדף הזה.. (90 ק"ג שחולקו על 154 ס"מ קצרצרים)אחר כך הצלחה מסחררת של ירידה נפלאה במשקל בדרך בריאה. ונעימה. עד למשקל של 53 ק"ג. ומיד לאחר מכן עליה תלולה בחזרה. והיום עם 74 ק"ג. אני כל כך מ אושרת עצובה... כל כך מודה לאלוהים ורוצה רק עוד דבר קטן.. את הכוחו. לעמוד מול הביס המיותר הבא..
מחשבות*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 13:49

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי מחשבות* »

בבקשה המשיכי {@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה עם אכלני יתר כפיתיים?[
איריס_ו*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי איריס_ו* »

מה עם אכלני יתר כפיתיים?
שאלה שהבוקר גם אני שואלת את עצמי. אני זקוקה לעזרה? אני לא יכולה לבד? אני מוותרת על שליטה???????
מה דעתכם? האם מישהו השתתף/משתתף במפגשים שלהם?
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

ממליצה בחום !!!
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

הייתי במשך תקופה ארוכה בקבוצת אכלני היתר האנונימים. זה עובד. זה נפלא. ירדתי המון במשקל. אחר כך השתנו להם חיי. שיניתי אזור מגורים. הכנסתי שותף (מדהים) לחיי. טיפולים. הריון.. והיום אני שוב עושה את דרכי מלמעלה למטה (בקילוגרמים. כל השאר בסימן עליה. ) ומתפללת לכוח.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

כמה נחמד !!
סכרת הריון התגלתה בי.
חשבתי שזה יהיה מטריד (בדיקות דם יומיומיות..)
חשבתי שזה יהיה מציק (אסור לי לאכול שום דבר שמכיל סוכר. לי.. שכל כך אוהבת מתוק !!)
והתבדתי. בדיקות הדם הם שעשוע מעניין מבחינתי (בידיעה שסכרת הריונית נעלמת לאחר הלידה ומחקר הדם של הוא זמני בלבד. )
והאוכל? האוכל נפלא. אוכלת בזכות ילדי שבבטן רק אוכל בריא ומזין.
והתוצאה? במשך כל החודש השביעי - ירדתי קילו. איזה כיף !!!
חדשה_באופן_טבעי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 13:20
דף אישי: הדף האישי של חדשה_באופן_טבעי*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי חדשה_באופן_טבעי* »

סיפור.....שבוע שעבר קנינו מס' חברות לעבודה פלאפל: כולן קנו חצי ואני כמובן מנה שלמה ......(את מי משביע חצי פלאפל???) אני סיימתי את המנה כששאר הבנות עדיין לא סיימו את חצי המנה ומכאן התפתח דיון על כמה לא בריא
לאכול מהר ואפילו ביקשתי שיעזרו לי בכך שיזכירו לי לאכול לאט לפני כל ארוחה....עוד בהיותי מהרהרת על סגנון האכילה שלי (בולעת לא לועסת) הגעתי לאחר מס' ימים לקוסמטיקאית שלי ואיך שאני שוכבת במיטת הטיפולים היא אומרת לי את
המשפט הבא (שאין לי שמץ מאיפה בא לה בייחוד לאור העובדה שהיא אף פעם לא זוכרת אותי): "תתחילי לאכול לאט...
ללעוס טוב את האוכל שלך...." קפצתי מהמיטה וששאלתי מאיפה זה בא לה היא אמרה שהיא משום מה הרגישה צורך להגיד לי את זה (ולא בגלל ששמנתי או רזיתי בררתי את זה איתה) בקיצור תוך כדי שיחה איתה הגענו למסקנה שאני
אוכלת כי יש בי רצון להכיל דברים.....וכתוצאה מכך אני אוכלת...כיאלו למלא חורים נפשיים (=חסכים) באוכל חומרי
וגם בגלל האופי שלי שאני רוצה הכל שיקרה מהר ולכן אני גם אוכלת מהר כדי להספיק....גם דיברנו על זה שאנשים שסובלים מעודף משקל אלו בד"כ אנשים שצוברים כעסים.......(טדאאאאם.....) ולמעשה כשנשתחרר מהכעסים נשתחרר גם מהשומנים.....אני לא יודעת מה איתכם אבל אני מאוד התחברתי לקטע....ואולי במקום להתעסק עם השומן החומרי
כדאי לנו לבדוק מה הבעיה עם הנפשי.......ואולי כדאי פשוט למצוא קוסמטקאית כמו שלי שפותרות עוד בעיות מעבר לבעיות
שיעור.........:-)
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

חדשה.. זה בדיוק מה שעושים בקבוצות האנונימיים. מדברים על הכל. על כל מה שקשור לנפש. לרוח. ובעבודה לא קשה של כתיבה ודיבור מורידים במשקל. אם לא מרפים. אם לא מפסיקים פתאום לעשות את התוכנית ללא ויתורים... כי אם כן מפסיקים. קורה מה שקרה לי.. 20 קילו נוספים על גופי החטוב.. ולקום שוב קשה הרבה יותר מאשר להתחיל בפעם הראשונה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איזה בעסה להיות חסה
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי מיה* »

לגבי אכלני יתר כפיתיים, הייתי שם חמש שנים, ההבנה שאוכל זה סוג של התמכרות ולכן יש להוציא מהתפריט כל סוגי הקמח הלבן והסוכר. התהליך נעשה דרך מודעות והבנה בכל רגע מדוע אני רוצה לאכול. יופי של דרך. לי הספיק כי חשתי קצת דת שבה יש שכר ועונש. החלק הנפלא בתוכנית זו ההבנה והקבלה של כל אדם. יש קבוצות בכל הארץ והנפלאות ביותר שמגיעים אליהם מכל הארץ זה בחדרה.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

מיה - אתקן לך טעות קטנטנה ברשותך - או אי אינו מועדון דיאטה. אין בשום חומר כתוב של או אי בקשה להוציא מהתפריט את כל סוגי הקמח הלבן והסוכר. כל שאר הדברים שכתבת.. אכן כן.
שמנמונת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 22:08

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי שמנמונת* »

כל חיי הייתי רזה, וחטובה, עשיתי פעילות גופנית די אינטנסיבית באופן קבוע
המשקל שלי היה אותו דבר מגיל 17 עד גיל 29 בערך ואז.....נכנסתי להריון
המשכתי לעשות פעילות גופנית ולאכול בכמויות מטורפות - הגוף היה זקוק כנראה לרקמת שומן כדי להחזיק את ההריון
ועליתי במשקל די מהר - לפחות בחודשים הראשונים להריון.
ההריון היה נפלא הרגשתי יפה ומושכת ואז אחרי הלידה לא רק שלא חזרתי לעצמי אפילו שמנתי עוד יותר!!
מיותר לציין שאף בגד (מכל מאות הפריטים שרכשתי מאז גיל 17!!!) לא עולה עלי, אני קונה שקים כי אני לא מסוגלת לראות את שיפולי השומן הנשפך מהמכנסיים ויוצר גלים גלים של שומן סביב סביב לגופי העצוב.
אני לא מצליחה לרדת במשקל, לא מצליחה לעשות מספיק פעילות גופנית בגלל הקטן שצריך את אימא ורק עכשיו אני מבינה מה זה להיות לכוד בתוך גוף שמן וכמה קשה להחלץ ממנו
אובדת עצות ובעיקר עצובה
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

"שמנמונת" אם תרשי לי אשמח לעזור.
למרות כל מה שכתבתי כאן ובעיקר למעלה. למרות שאני בסימן עלייה - ירדתי המון במשקל ואשמח לנדב עזרה לכל דורש. תוכלי לקבל את עצותי ולעומתי.. אני מקווה שתצליחי גם לשמור על הצלחות.
אני ממליצה בחום רב מאוד על "או אי" חושבת שזו תוכנית קלה ובריאה. לי אישית שיפרה דברים נוספים מחוץ למשקל שירד. אם תרצי פרטים נוספים לגבי התוכנית. או כתובות של קבוצות - רק תגידי.
שמנמונת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 22:08

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי שמנמונת* »

מה זה או אי
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

או אי זה רשי תיבות של "אכלני יתר אנונימיים" (באנגלית) קבוצת תמיכה מצויינת שעוזרת להבין את האכילה כהתמכרות. והטיפול באכילה הוא כמו הטיפול בכל התמכרות אחרת. (יש בעולם כ- 68 סוגי קבוצות להתמכרויות השונות. מסמים. תלות באנשים. הימורים. עבודה וכו..)
לא מתעסקים בספירת קלוריות. לא שוקלים אף אחד. מבינים שהבעיה היא לא האוכל אלה התלות בו. ההתמכרות אליו. ה"עבודה" באו אי היא נפשית. פיזית. ורוחנית יחד. ידוע שלעשות דיאטה רובינו יודעים. אבל אם לא מטפלים גם בנפש וברוח קשה לשמור עליה לאורך זמן. העבודה באו אי היא אישית לכל אחד.
הפרטים רבים. אשמח לדבר איתך בטלפון אם תרצי. ארשום לך את הטלפון שלי בדף הבית שלי ואת מוזמנת להתקשר בכל זמן. (בעיקר בשבתות)
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

יש גם דף באתר הזה שנקרא 12 צעדים יש שם הרבה שכותבות על או אי יהיה לך עוד מידע.
אנונימית1*
הצטרפות: 12 נובמבר 2005, 13:49

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי אנונימית1* »

ורדה, למה בעצם הפסקת את התוכנית? מה גרם לנסיגה? למה את לא חוזרת ל OA ?
אני ביום ה-14 להמנעות ומרגישה כאילו עליתי על הסוס. אתמול בלילה כשנורא רציתי לנשנש משהו אמרתי לעצמי שלא שווה לקלקל את 13 הימים הנקיים שחלפו. נראה לי בזבוז. אז מה קורה אחרי שמורידים 15קילו? תופסים שאננות וחוזרים לאכול בטימטום? אני נורא פוחדת שזה יקרה לי....

ואגב, מכירה את לרצות מספיק לרזות ?
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

הי אנונימית 1

חשבתי שזה לעולם לא יקרה לי. באמת. הייתי על הסוס. ירדתי המון במשקל (37 קילו!!!) הרגשתי כל כך טוב. נראיתי כל כך טוב. החיים היו טובים. הבריאות היתה כפי שמעולם לא הייתה קודם. הכל הכל היהי מושלם ולמושלמות הזו התווסף לו בן זוג מדהים !!! משהו בלתי רגיל באופיו יופיו ונשמתו. באה לי פתאום בגיל 45 אהבה מהסוג שלא היכרתי. מהסוג שלא ידעתי שקיימת.. והבית התמלא באהבה וב... אוכל טעים. התחלתי להכין מאכלים שלפני זה לא הרשתי לעצמי. התחלתי להכניס הביתה "אויבים" ולא הצלחתי לעמוד בפניהם. בכל סופה של שבת מלאה אהבה כשחזרתי מהתחנה אליה ליויתי את אהובי חזרתי לבית שונתרו בו שאריות טעימות. שנועדו להרשים את בן זוגי החדש. ותחושת ריקנות שלא יכולתי לעמוד מולה. ושני הצרופים האלו העלו את משקלי. שעות רבות של שיחות טלפון מלאו את השעות בהן לפני כן צעדתי. טיפסתי. הזעתי החוצה את כל הקלוריות. האהבה הנפלאה שלי שינתה את חיי ועשתה לי כל כך טוב. אך גבתה גם מחיר. זה התחיל ב15 ק"ג של שומן ללא תרוצים. והיום בחודש תשיעי אני עם 15 מבורכים נוספים.
כמו שאומרים "אחרי החגים.." אני מקווה- אחרי הלידה (שצפוייה בשבועיים הקרובים לכל המאוחר.בע"ה)
בנוסף לכל אלו... עם הזוגיות גם עברתי לאזור מגורים שונה ורחוק מהמוכר לי. ללכת לקבוצה נהיה לי קצת יותר מסובך. קצת יותר מורכב. ואחרי קבוצה כל כך נפלאה שהיתה לי במשך שנים היה לי קשה עם קבוצות אחרות. בקיצור אנונימית 1 - אם יש לך את זה קחי את זה כדבר החשוב ביותר בחייך !!! אל תרפי. אל תקחי יום חופש. ואל תיתפתי לתרוצים.
עצם הפניה שלך אלי עשתה לי געגועים לתוכנית. אשמח מאוד שתעוררי בי עוד כאלו. ואם רק אוכל אחזק גם אותך. אז.. שיהיה לך רק טוב והרבה הרבה כוח לא לקלקל ימים נקיים. לקום מנפילה קשה פי כמה מלהתחיל את התוכנית מהתחלה. אני מוכנה שאם תחשבי על ביס אחד מיותר תתקשרי אלי (המספר שלי מופיע בדף הבית שלי ) ואעשה כמיטב יכולתי למנוע אותו ממך.
ליבי איתך.
בהצלחה.
אנונימית1*

שמנה רזה שמנה

אם יש לך את זה קחי את זה כדבר החשוב ביותר בחייך !!!
האמת היא שממש שם זה נמצא כרגע.

ביס אחד מיותר...אעשה כמיטב יכולתי למנוע אותו ממך
תודה :-) יש משהו שאני יכולה לעשות בשבילך?
אני מניחה שלא רצוי להיכנס להימנעות בהריון אבל אולי למען הגוזל שבפנים תחזרי לקדש את גופך במזון נקי יותר?
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

תודה אנונימית. האמת שאני די משתדלת לאכול דברים שמזינים. יש לי גם סכרת הריון כך שאני מנועה לחלוטין מ כל דבר מתוק מה שעוזר לי בהחלט לא להיכנס לבולמוסי ממתקים. ובהחלט מה שעוזר לי לא להשמין עוד יותר. אשמח אם אוכל לשמור על המנעות המתוקים הזו גם לאחר הלידה. - מספיק שיגידו לי שזה עובר גם בהנקה לתינוק. אמנע מ זה ללא כל קושי. האמת שאני צריכה לברר את זה. חוץ מזה הבטחתי לקבוצה שלי- פה באזור מגורי החדש שאבוא עם התינוק לפגישה. חייבת להראות. הם היו שותפים שלי לכל הקשיים. לכל הטיפולים. לכל הבכי ששפכתי לפני ההריון הזה. אולי הביקור יעשה לי חשק להישאר.
אגב.. אתמול פגשתי מישהי שלפני המון שנים (14 אולי) היתה מאמנת שלי. מאמנת רזה וחתיכה שעוררה בי את הרצון להיות כזו גם... פגשתי אותה אתמול וכמעט לא זהיתי... זה היה עצוב. מאוד עצוב. היא היתה כל כך שונה מזו שהיכרתי אז. האמת? גם מראות כאלו מדליקים בי את הפחד. רק לא לחזור למקום שבו התחלתי. רק לא ליפול עד התחתית.
את יודעת מה? יש לי רעיון מה תוכלי לעשות בשבילי. תהיי פה. וכשיהיה לי קשה.. לפני הביס המיותר.. אפנה גם אני אלייך. הולך?
אנונימית1*

שמנה רזה שמנה

|Y|
מספיק שיגידו לי שזה עובר גם בהנקה לתינוק
הנה, אני אומרת לך. :-)
יהיה לך גם הרבה יותר קל לטפל בתינוק כשאת לא במשקל עודף.
תתחילי בהמנעות קצת אחרי הלידה ואז כשתינוקי יהיה בן שנה כבר תהיי יותר קלה ושמחה עם עצמך. @} אבל גם תשמרי על עצמך בשבועיים האלה עד הלידה ואל תתבלמסי.

פגשתי אותה אתמול וכמעט לא זהיתי... זה היה עצוב. מאוד עצוב.
זה באמת מדהים. כלכך חבל לקלקל את כל העבודה שנעשתה.
קשה לי להבין את זה.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

את מתכוונת שעודף סוכר שלי עובר בהנקה לתינוק???
אנונימית1*

שמנה רזה שמנה

הגיוני לא? תבררי באחד הדפים העוסקים בהנקה או אצל בשמת א
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

ילדתי בשעה טובה את בני "אור" כשמו כן הוא.
עליתי במשך ההריון 15 ק"ג ולאחריו ירדתי 10 בחודש וחצי שעברו מהלידה עליתי קילו נוסף והשבוע התחלתי להימנע מהדברים המיותרים. אני הולכת כפי שבעבר הורדתי קרוב ל40 ק"ג להוריד בהדרגה מוצרים מהתפריט. מקווה לעמוד בזה.
ש_מים_וארץ*
הצטרפות: 15 מרץ 2004, 18:11
דף אישי: הדף האישי של ש_מים_וארץ*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי ש_מים_וארץ* »

<ש מים זו אותה 1 רק כבר לא לגמרי אנונימית >
מזל טוב לך! בשעה טובה, ובהצלחה רבה @}

אני אחרי תקופה קצרה עזבתי את מסגרת אואיי. הפסקתי ללכת לפגישות אבל המשכתי לשמר את תוכנית האוכל.
שלוש מנות קצובות ומדודות של חלבון, פחמימה קטנה (צהריים וערב) וירקות.
יורדת במשקל ממש ממש לאט אבל בטוח.
רק השבוע חזרתי לפעילות גופנית אחרי תקופה ארוכה של פדלאות.
מאוד אופטימית ומרגישה שהשינוי המהותי קורה מבפנים.

תהני מה אור החדש!
@}
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

תודה ש מים וארץ .
שיהיה לך בהצלחה בהמשך הדרך.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

מעניין אם אלו שינויים שבאים בעקבות ההריון. אבל הפעם אני ממש ממש שומרת ועליתי עוד שני קילו נוספים. אני מקווה שהסבלנות תשתלם לי .
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

הסבלנות לא השתלמה. אני עם עוד שני קילו אוףףףףףףףף כמה שזה קשה.
אמאבא_של_רמה*
הצטרפות: 04 דצמבר 2005, 23:24
דף אישי: הדף האישי של אמאבא_של_רמה*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי אמאבא_של_רמה* »

ורדה בן ארי מזל טוב @}
אוי כמה זמן אני מתחבטת במחשבה אם לפתוח דף שיהווה מקום מפגש לשוחח ולעלות את הקשיים היומיומיים בתהליך השלת קילוגרמים, ושינויים תזונתיים,
והנה מצאתי את הדף הזה ונראה לי כדף מתאים, לתמיכה עידוד ועזרה למי שרוצה וצריכה לרדת במשקל ומתמודדת עם הקשיים שכרוכים בכך.
אם נראה גם לך אשמח שנשתף פעולה D-:
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

אשמח לשב איתך על קפה ועוגה...:-)
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי נגה* »

ורדה-
בואי לתוכנית..
זה רק ניהייה קשה יותר לחזור..
נראה לי שאין מסגרת כזו של אהבה בלי תנאים, וגם הימנעות..
מיה- חבל לי שאת מרגישה שיש "שכר ועונש"
אני חווה את התוכנית כל כך אחרת.
רק אהבה.....
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

נגה תודה. כן . קשה לחזור. ולבד ניסיתי שוב ושוב להימנע ממאכלים מיותרים ואז הגיעו אלינו אוזני ההמן האלו. מהסוג הממולא בשוקולד... המממ..... איך אפשר לחזור לדיאטה???? מה שהכי מעצבן? אם במשך יממה יש 24 שעות. ואני עושה דיאטה ממש טובה 23.55 שעות. אז המשקל למחרת נקבע בדיוק לפי אותן חמש דקות שבהן לא שמרתי. מעצבן לא?? יש משהו לא הוגן בדרך שהקלוריות נדבקות לנו בגוף.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

זהו. נראה לי שאני בנפילה איומה. אוכלת המון והכל לפעמים מתחילה לשמור על תזונה נכונה ואחר כך משלימה את הכל ובגדול. כואב לי הגב. כואבת לי הרגל. לא מסוגלת לעשת ספורט. נרשמתי לקנטרי ומאז פתאום הכל כואב ואני לא יכולה לעשות עם זה כלום. עצוב לי נורא. אני מרגישה כמו באותם ימים איומים של 90 הקילוגרם שהייתי בהם לפני כחמש שנים ועכשיו אני מזנקת לקראתם במהירות מטורפת. אני שוקלת היום 79 ק"ג והמשקל רק מאים לעלות. אני כבר אחרי שלושה טוסטים עמוסי גבינה צהובה. שני יוגורטים מלאי סוכר. קערת ענבים.. והכל כמעט בבת אחת. בא לי לבלוע את העולם. בא לי להיות רזה כל כך...
ריח_מנטה*
הצטרפות: 22 ינואר 2005, 14:52

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי ריח_מנטה* »

היי, ורדה בן ארי
אני קוראת שמאוד קשה לך, אכן זה מאוד קשה לצאת ממעגל הדיאטה ולחזור לזה שוב. אבל שימי לב שאחרי שאת אוכלת את מרגישה ממש רע ולכן אולי כדאי לך להתאמץ ממש מעט כבר ממחר בבוקר. נסי לוותר קצת על דברים ממש לא בבת אחת אלא בהדרגה. אולי תזמיני תור לתזונאית ותקבלי תפריט נכון. היא גם יכולה להדריך אותך מה לעשות או לאכול בהתקפת בולמוס של אכילה. הכי חשוב זה שתרגישי טוב עם עצמך כי ברגע שאת מרגישה רע את פונה לאוכל כי אוכל באמת מרגיע אבל לא לאורך זמן כי לאחר הזלילה הגדולה באה האכזבה למה אכלנו וחבל שאכלנו. אז תנסי ואני מאחלת לך בהצלחה@}
רחלה*
הצטרפות: 10 פברואר 2005, 10:11

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי רחלה* »

ממליצה לכולם/ן להכנס לאתר "הרזיה שפויה" ולראות אם זה מתאים לכם. לפני מספר חודשים באופן אינטואיטיבי התחלתי לנהוג לפי השיטה הזאת, אבל מסתבר שגם זה לא קל. למרות זאת, כדאי לקרוא משהו שהוא קצת אחר
אמאל'ה*
הצטרפות: 18 ינואר 2004, 08:35

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי אמאל'ה* »

אחר כך הצלחה מסחררת של ירידה נפלאה במשקל בדרך בריאה. ונעימה
ורדה יקרה, קראתי את כל שכתבת ואשמח ואודה לך מאוד אם תפרטי את הטכניקה שעשית בזמנו כשהצלחת לרדת כל כך הרבה בדרך בריאה.
אולי עצם השחזור והפירוט יהיה לך גם לתזכורת של עזרה עצמית.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

אמאל'ה
הייתי באו אי. ובמקביל הלכתי לנטרופט. שניהם יחד מכת מחץ !!! אבל כמו כל דבר טוב. כשמפסיקים קשה לחזור. כי מה לעשות. עם כל הטוב שהיה עדיין בראש החולה שלי עדיין נעים יותר לא לעשות כלום מלבד לאכול...
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

ורדה, את רוצה לעשות שינוי?
כי זה בסדר גם לומר: אני מקבלת את עצמי כמו שאני, לפחות בשלב זה של חיי

אם את רוצה עזרה,
את יכולה להגדיר איזו עזרה?
הכוונה היא: מה את רוצה לשנות?
ולאו דווקא איך את חושבת שצריך לשנות
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

אילו רק יכולתי.. לשנותו את הראש. את הראש שרוצה רק לאכול. כל היום. כל הזמן. בכל רגע. לאכול ולאכול...
הייתי רוצה פשוט לא לרצות לאכול כל כך הרבה.
קוקה_קולה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של קוקה_קולה*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי קוקה_קולה* »

שלום לכולן אני קוראת באתר הזה כבר זמן מה והוא פשוט נהדר .רציתי גם לשתף אם אפשר
אני ואוכל זה רומן נהדר אך גם אכזר זה לא שיש לי בעיה עם אוכל מסויים אני פשוט בהכחשה מספרת לעצמי סיפורים
שאם רק ארצה אוכל לעשות דיאטה או להיכנס לדרך חיים בריאה הבעיה היא שאני אומרת לעצמי שאני בסדר כמו שאני למרות שממש השמנתי בזמן האחרון ואני פשוט טורפת שוקולדים וקולה כמובן כול מה שמתוק ומשמין.
וזה מעגל כזה אני אומרת טוב כבר השמנתי אז יאלא להסתער והאמת היא שלא טוב לי עם עצמי ככה.
אני מחפשת דרייב משהו שיגרום לי לעשות זאת ולהוריד במשקל ופשוט לא מוצאת. בריאות לא מדבר אליי למרות שזוגי מאוד בעניין ספורט ואוכל בריא ונראה לי ככול שהוא יותר בעניין אני יותר אוכלת לא בריא.
למזלי אני מקנה לילדיי (ארבעה) הרגלים טובים ואכילה נכונה גם של אוכל טוב ומגוון וגם איך לאכול. ולעצמי אני מוותרת או יותר נכון על עצמי אני מותתרת לא משקיעה אין לי כוחות.
למה אני לא במקום הראשון אני חושבת שאני מקבלת את עצמי ומה שיש לי כמובן מאליו ולכן לא מתאמצת ויש בי גם פחד להיות רזה ומושכת.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי קט_קטית* »

אהלן קולה
את יכולה בבקשה לחדד עניין אחד?
למה חשוב לך שהילדים שלך יאכלו בריא ואיך זה מסתדר עם זה שאת לא אוכלת בריא,
או עם זה ש בריאות לא מדבר אליי ?
קוקה_קולה*

שמנה רזה שמנה

דבר אחד זה אני ודבר שני זה הם אני עושה הפרדה כי בבית שלי לא אכלו בריא ולא הייתה מודעות ואני מבינה שזה לא טוב, לגביי הילדים מאוד חשוב לי להעביר להם מסר ומחשבה מה הם מכניסים לגוף לא בפאנטיות כי אם בהבנה וחישוב מה אכלו מה מתכוונים לאכול מתיי כדאי לאכול מה, ושוב באמת העיסוק באוכל הוא לא המרכז והם אוכלים הכול אבל באמת הכול כולל חסה וגם ממתקים הכול במידה. מאוד חשוב לי שלא יהיה כמו שהיה אצלי בבית.
לגביי אני יודעת שאני מכניסה רעלים לגוף ושזה לא טוב ובכול זאת זה לא גורם לי לעשות את הצעד ולשנות את המצב.
קוקה_קולה*

שמנה רזה שמנה

זהו מין סוג של הרס עצמי שאני ממש טובה בו אפילו מצטיינת זה אחד הדברים שאני עושה הכי טוב בעולם. עברתי כבר הרבה טיפולים כולל מספר פסיכולוגים, עוצמת הרכות, מסאג'ים ובאמת שאני רוצה להשתחרר מעצמי רק שאני חושבת שאלו דברים מאוד ראשוניים ובסיסיים מהילדות שלי.
אמא שלי תמיד אומרת שנולדתי קצת לפניי מלחמת יום כיפור והיא הייתה בדיכאון וכול פעם שאכלתי הקאתי (כתינוקת צעירה) ושהיא לא יכלה לטפל בי לכן מטפלת התינוקות הייתה מאכילה אותי. או אבא שלי. יכול להיות שזה קשור.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי קט_קטית* »

אין לי תובנות בינתיים
רציתי רק לעדכן שחשבתי עליך...
שיחתך חשובה לנו {@ (-: (())
קוקה_קולה*

שמנה רזה שמנה

תודה זה באמת נחמד וזה עוזר לכתוב את הדברים ולהוציא אותם מהראש
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

שמנה רזה שמנה

שליחה על ידי נאוה* »

בס"ד
כולנו כאן אמהות.ואני חושבת שחלק מעניין האוכל זה המתח היומיומי. של לדאוג לילדים במשך כל היום ולחטוף משהו על הדרך.אני חושבת שעלינו לרחם על עצמנו ולא לראות את עצמנו בעלות הרס עצמי אלא רק עמוסות ואז יהיה לנו יותר כוח להתמודד ובע"ה לשנות.
ורדה_בן_ארי*

שמנה רזה שמנה

נאווה
לא תמיד העניין הוא מתח דאגה או חוסר זמן. מי שאוהבת לאכול תאכל גם כשאין זמן וכשיש לחץ. אני הגעתי לעודף של 40 ק"ג כשהייתי רווקה לחלוטין. בלי דאגות ולחץ ועם המון זמן פנוי. אחר כך רזיתי. הכרתי בן זוג. ילדתי ילד ובתוך כל האושר שבדרך עליתי שוב את כל ה40 . (מפחיד לחשוב על זה. ועוד יותר מפחיד לראות את זה. )
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”