תרגול חמשת הטיבטים

ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי ה_מערוך* »

יונת, לא הבנתי מדוע מחקת את הדף בגין 'זכויות יוצרים', והלא גיא אמר בתחילת הדף:
_חלקים מסוימים מהחומר נאספו לכאן ממקומות שונים.
אני מביא לכאן את התרגילים עם ביאורים ותוספות לשיטה משלי._

כלומר, אלו רק חלקי טקסט מהאינטרנט + תוספות של גיא. זה לא נשמע לי פוגע בזכויות יוצרים. (אלא אם כן הוא כן העתיק את כל הטקסט מאתר ספציפי).
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הטקסט מועתק מ-NRG. אני מוחקת שוב.
גיא_להב*
הצטרפות: 17 יוני 2007, 19:49
דף אישי: הדף האישי של גיא_להב*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי גיא_להב* »

הטקסט שכתבתי מובא בחלקו מ NRG וחלקו מאתרים אחרים וחלקו ממני. חשבתי כי זכויות היוצרים שייכת לטיבטים :-) אך בכדי להימנע מסוגיות משפטיות עדינות גם שיניתי חלקים בעריכתו ונראה שזה לא מספיק.
אם אתם לא רוצים בו כפי שהוא זה גם בסדר.
גיא_להב*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי גיא_להב* »

להלן שינויים ותוספות לתרגול חמשת הטיבטים שמופיעים בקישור:

החשיבות שבחזרה ה 21 היא שזו חזרה קריטית לחולל המשך פעולה תקינה של הצ'אקרות לאורך זמן. אם יש "פגם" בפעילות הצ'אקרה, התרגול מביא אותה למצב "תקין" כשההשלמה של כך היא בתרגול ה 21. מנקודה זו הצ'אקרה מסתחררת במבנה השלם שלה. אם לא הושלם המבנה, החזרה למצב הקודם של הצ'אקרה יהיה מהיר. כמובן שעם הזמן המבנה יאבד את שלמותו מכיוון שהצ'אקרות משקפות את מצבנו התודעתי. אי אפשר לשנות את עצמנו ע"י ניסיון שליטה בחלק מסוים מעצמנו. כל החלקים שלנו הם רק בבואה, כולל הצ'קרות ולכן ניסיון להשפיע עליהן יחזיק לזמן קצר יחסית. לכן החזרה היומ-יומית. עם זאת לתרגילים השפעה יחסית גבוהה על "תחזוקת" הגוף והנפש.
  1. אין צורך להתרחץ לפני התרגול, התרגול משפיע ברוב המצבים כשעושים אותו נכון.
  2. את התרגילים אין לבצע עם חגורת מכנס או כובע על הראש. אפשרי לחבוש כיפה קטנה שמונחת על מרכז הקודקוד.
  3. בצעו את התרגילים כשהלשון דבוקה אל החיך, הקפידו על כך בעיקר בתרגיל הראשון והשלישי. עשייה זו עוזרת לפעולה תקינה של מעגל סחרור אנרגטי נוסף ומרכזי בגוף.
  4. בסיום התרגיל הראשון המשיכו לעמוד כשהמבט מכוון לאזור מסוים מולכם והמתינו עד שתחושת הסחרור תיפסק. אל תנסו להפסיקו בעצמכם, תנו לסחרור להיפסק מעצמו. את שתי הנשימות בצעו בזמן זה.
  5. נשים בהריון : אם לא תרגלתם את חמשת הטיבטים לפני ההריון הגבילו את מספר החזרות של התרגיל השני, השלישי והחמישי. בהריון מתקדם עשו את התרגיל החמישי עם רכינה לשולחן במקום לרצפה ואת התרגיל השני על מזרן עבה.
  6. מי שרוצה להיות ממש מהמהדרין יתרגל לכיוון דרום אך לא אם כתוצאה מכך הקירות מסביב אינם מאוזנים במקביל לגוף. לכיוון הדרומי השפעה די מתונה על אפקטיביות התרגילים ולכן זה ממש לא הכרחי.
יש גם טיבטי שישי.
גבעה_ירוקה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 21:28
דף אישי: הדף האישי של גבעה_ירוקה*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי גבעה_ירוקה* »

התחלתי לפני כמה ימים להתנסות בתרגילים ואני סקרנית לשמוע ממי שמתרגל ויכול לספר על חוויות מהתרגול ואולי לפרט לגבי הנשימות,ו-האם חשוב שהמספר יהיה זהה בכל התרגילים
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הסבר ואיורים מעולים לתרגילים pf]http://www.mkprojects.com/[po]pf TibetanRites[/po].htm TibetanRites[/po].htm
גיא_להב*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי גיא_להב* »

מספר החזרות בכל תרגיל אכן חשוב שיהיה זהה.
מה בנשימות לא מובן לך?
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

מקפיצה.
בעבר בתור רווקה תרגלתי אותם תקופה, וגם קצת עד שגיליתי שאני בהריון.

האם הכללים שונים קצת לנשים? (צניחת נרתיק ואיברים פנימיים)?
האם מישהי ניסתה ויכולה לשתף אותי על ההשפעות בתחום?
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי יולי_קו »

אני חושבת ומרגישה שהתרגילים הללו, שמאוד התלהבתי מהם, ותרגלתי מספר חודשים (כחצי שנה) הזיקו לשרירי הבטן שלי, ובכל אופן לא הועילו.
גילוי נאות: היתה לי בעיה קודם לכן בשרירי בטן (אחרי הריונות ולידות), והם הומלצו לי על ידי מורה ליוגה חברה שגרה רחוק. היא כן הנחתה ותקנה, אבל תרגלתי עצמאית (בביקור היא בדקה ואמרה שהטכניקה שלי טובה).
אמא_צעירה*

תרגול חמשת הטיבטים

בעיה בשריר הישר? סליחה שאני שואלת, זה חשוב לי כי אחרי הלידה הייתה לי בעיה כזו, טיפלתי בה באופו לא עיקבי ולא בדקתי לאחרונה מה קורה איתם שוב :-/
יולי_קו

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי יולי_קו »

הפרדות שרירים ישרים וגם 3 בקעים קטנים. שמתי לב לאחר הלידה השלישית. זה לא היה לפני ההריון השלישי.
אמא_צעירה*

תרגול חמשת הטיבטים

תודה על התשובה המהירה שלך :-)
אז את אומרת שאני חייבת לבדוק קודם שבאמת הכל הסתדר שם, ורק אחר כך לתרגל, בהקשבה מלאה לגוף ובהדרגתיות איטית מאוד, נכון :-) ?
יולי_קו

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי יולי_קו »

זו דעתי.
זה שונה לגביך, שתרגלת לפני ההריון, לפני שהיתה בעיה, כי תוכלי כנראה להרגיש הבדלים אם יש.
בכל אופן לגבי חמשת הטיבטים ובכלל, אין תרופת פלא אחת שמתאימה לכוווולם לבריאות מושלמת.
ההקשבה חיונית למיקסום התועלת ולמניעת נזקים.
לונג_ג'ון*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2005, 00:36

תרגול חמשת הטיבטים

שליחה על ידי לונג_ג'ון* »

ההקשבה חיונית למיקסום התועלת ולמניעת נזקים. תמיד נכון לכול פעילות, מתרגל כבר מעל לשנה את חמשת הטיבטים ואני ממש ממליץ לגוף ולנפש
שליחת תגובה

חזור אל “פה, שיניים וחניכיים - טבעי”