איפה מדברים עם העורכות ארכיון 2015 2018

אמא_לבת_20_חודשים*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2018, 21:43

שליחה על ידי אמא_לבת_20_חודשים* »

למה משתתפים איתי בדיון הזה קרן שמש צהובה?
כי העמוד הזה מטרתו שאדם יוכל לעלות סוגיות שכואבת לו או נוגעות לו בצורה כלשהי בהקשר של האתר. אני לא חושבת שפגעתי באף אחד בשאלות שלי ואם כן התנצלות אמיתות. (לעומת התגובה המאוד גסה שלך ) לא נאה לך לקרוא אותי? אל תקראי. אבל אל תכתבי עלי דברים שבאים בכוונה לפגוע כי זה ממש ממש לא במקום.
קרן_שמש_צהובה*
הצטרפות: 15 מאי 2016, 13:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_צהובה*

שליחה על ידי קרן_שמש_צהובה* »

אבל אל תכתבי עלי דברים שבאים בכוונה לפגוע כי זה ממש ממש לא במקום.
מצטערת.
באמת.
משהו באינטרקציה פה לא ברור לי,
וביקשתי הסבר.
לא התכוונתי חלילה לפגוע, אלא להבין.

בכל מיקרה, מצטערת שפגעתי בך.
התנצלותי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

את מרגישה שאת פה בשביל נטו לענות
עונה גם בשביל תמרוש רוש, כי כן הבנתי את התשובה שלה: כשהיא באה לשתף ביוזמתה, זו בחירה שלה.
אבל כשאת כותבת באיזה דף, ומבקשת שיגיבו לך בנושא שמעניין אותך - למשל, יענו לך על שאלה בנושא שחשוב לך, אבל לא חשוב ברגע זה לאף אחת מאיתנו שקוראת אותך במקרה, אז יכול להיות שבמקרה לגמרי, לאף אחת מאיתנו גם לא יהיה כוח/חשק/פניות להגיב לך בנושא הזה, שמעניין רק אותך ולא אותנו. אם מישהי תגיב, זה מתוך התנדבות להגיב לך, לעזור לך, לשתף פעולה איתך, כי ביקשת, כי פנית.
וכפי שיונת כתבה, זה דורש מאיתנו השקעה.
אז השורה התחתונה:
אם אני כותבת על מה שבא לי, זו לא "התנדבות".
אם אני כותבת על מה שבא לך, אף על פי שלי לא ממש בא לדבר על זה, רק מתוך רצון טוב לסייע לך - זו כן התנדבות.
אמא_לבת_20_חודשים*

בשמת א כן בקטע הזה הבנתי לגמר ומסכימה. כפי שכתבי ליונת:

טוב אם זו היתה הכוונה אז מסירה בפניכם את כובעי. .. מן הסתם יהיה הרבה יותר קל וידרוש פחות אנרגיה לענות למישהי שמספרת על נושא שגם קרוב לליבך מאשר נושא שבתורייה חשוב לך אבל רחוק מחייך כרגע, אפילו אם את ממש רוצה לענות ו"להיות שם" בשביל הכותבת זה ידרוש זמן ואנרגיה.
אמא_לבת_20_חודשים*

_משהו באינטרקציה פה לא ברור לי,
וביקשתי הסבר._
1 ) זה בדיוק מה שאני עשיתי. 2 ) היה הכי קל אם את היית מבקשת אותו ממני במקום להגיד לאנשים לא לענות לי
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הדוגמא היחידה שעולה לי זה מאחת שחיפשה רעיונות מה לעשות עם בן 6 ומישהי אמרה לה שהוא ככה וככה ותעשי/ אל תעשי ככה וככה...
מה הבעיה בזה? מישהי שאלה מה לעשות עם הבן שלה ומישהי אחרת הציעה לה מה לעשות עם הבן שלה - נראה לי (ממה שאת מספרת) תגובה הולמת לגמרי.

בשמת, תודה על הדיברור ;-)
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היה הכי קל אם את היית מבקשת אותו ממני במקום להגיד לאנשים לא לענות לי
יקירה, קרן שמש שאלה אותי מה אני חושבת ומה היחס שלי לדיון, ועשתה את זה, כראוי, בדף שלי - כדי לא להפריע לדיון כאן ולא לחסום אותו - ולדעתי זו שאלה לגיטימית.
היא הטילה ספק בגישה שלי, וגם זה לגיטימי.
ובו זמנית, שימי לב, היא גם הגיבה בהערכה לכך שאני ואחרות ענינו לך.
ברור לי שנעלבת ((-))
אבל זה לא כזה חד-צדדי כמו שאת מציגה את זה.
אמא_לבת_20_חודשים*

טוב זה לא בדיוק היה ככה אבל לא חשוב היא התנצלה ואני מעריכה את זה ועברתי הלאה...

לגבי הדוגמא - היא אמרה לה משהו כמו שהילד שלה נשמע לה כמו....(לא זוכרת) והבחורה נעלבה ששפטה אותה ועזבה את העמוד. לא הייתי מתיחחת לזה אם זה לא היה משו שנתקלתי בו בעוד מקומות פה באתר לכן רציתי להעלות את העניין למודעות...שכולנו נזכור שכולנו אנשים ולכל אחד הסיפור שלו והאמונות שלו ואין יותר ופחות. .אין לזה מקום פה בעיני וגם לא באף פורום לצורך העניין...
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

א. נכון שכולנו אנשים וכולנו צריכים לכבד זה את זה.
ב. בעניינים מסוימים אנחנו לא מאמינים ש"כל אחד והאמונות שלו ואין יותר ופחות". לאתר הזה יש אג'נדה אידיאולוגית, ולפיה יש יותר ויש פחות. למשל, ברמה הכי בנאלית, תמ"ל זה פחות :-P
אז אני, אישית, תמיד מנסה לשים את האדם לפני האידיאולוגיה, כשאני בתכלס עובדת מול אנשים, ולכל הפחות להבין מאיפה הם באים ולהתחיל איפה שהם נמצאים (אחת ממילא אני אאבד אותם ומה הועלנו), אבל ברמה כללית יותר יש לאתר בהחלט סדר עדיפויות אידיאולוגיה ומערכת ערכים מסוימת.
אמא_לבת_20_חודשים*

תמיד מנסה לשים את האדם לפני האידיאולוגיה,

אהבתי..

כן גם בעיני תמל הוא פחות (מן הסתם גם מבחינה ביולוגית הוא פחות) אבל יש להגיד שתמל זה פחות ויש להגיד שאמא שבוחרת בתמל היא פחות...זה נראה כמו דקויות קטנוניות אבל לפעמים זה עושה את כל ההבדל...כי אני מניחה (ומקווה) שהאתר הזה מעודד שיח תרבותי ואמא שתיכנס ותספר שמשתמשת בתמל לא תקבל אמבוש ואבנים לפנים נכון? אלא נסיון להבנה ודיבור של האדם בדיוק כמו שאת עושה בחיים האמיתיים ופה בדיוק מה שמציק לי - גם פה זה "החיים האמיתיים" וגם פה אנשים זה אנשים ולא סתם המציאו את הביטוי "היד קלה על המקלדת"
אמא_לבת_20_חודשים*

ואגב אמא שרוצה לשמוע כמה תמל זה נפלא תיכנס לדף הבית של מטרנה ולא לאתר הזה...אבל אמא שרוצה לשתף חוויות כן תיכנס לכאן...
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

ופה בדיוק מה שמציק לי

אמא לבת 20 חודשים יקרה, זהו האתר הזה. אני משערת שאת לא רוצה שהוא יהפוך למשהו אחר. מה גם שהוא ייחודי מאוד אל מול הקולות החזקים האחרים. זה לא אתר ציבורי שיש לו מחויבות לייצג את כל סוגי האוכלוסיה ושממומן מכספי ציבור. זה אתר קהילתי שממומן בהתנדבות וזו האידיאולוגיה שלו. לא חובה לקרוא אותו, לא חובה לכתוב בו. מי שלא מתאים לה (לא את, מישהי שבאמת לא מתאים לה), יכולה לא להיכנס אליו וגם לפתוח אתר עם אידיאולוגיה הפוכה. זה גם לא אתר עם מונופול כלשהו וכוח עצום שצריך להיזהר כשמשתמשים בו.

קצת מוזר להיכנס לאתר קהילתי פרטי עם אידיאולוגיה ברורה ולהגיד לו להתמתן ושהיד פה קלה על המקלדת ולהעביר ביקורת על הטון שבו ולנסות להתאים אותו למה שלך נראה כנכון. וגם קצת מוזר שכבר מציק לך כשזה אתר עם אלפים רבים של דפים.

אגב, אני אישית חושבת שאת סופר-מתאימה פה ויכולה לקבל פה המון וגם לתת.
אמא_לבת_20_חודשים*

תודה קוראת על המחמאה (:
אבל אני לא מבינה - את אומרת שאני לא צריכה לעלות את זה שחשוב לי דרך ארץ בתגובות ושנזכור שאנחנו רושמים לבני אדם בדיוק כמונו? אני מעלנ את זה פה כי חשה שפה יש טעם...בפייס למשל זה מאבק אבוד ומתרחקת ממנו כמו מאש...
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

שחשוב לי דרך ארץ

אולי פספסתי, אבל להבנתי הבעיה לא היתה דרך ארץ. הרי מדברים פה די יפה. האידיאולוגיה פה והערכים הם פשוט ברורים.
אמא_לבת_20_חודשים*

ערכים ואגנדה כללית סבבה אבל לא על הכל חייב להסכים ומן הראוי שיהיה על זה שיח פורה כמו חדוגמא שיש מהאמהות פה בחינוך ביתי וחלק לא, חלק חיתולים חלק לא ועוד ועוד...
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

ערכים ואגנדה כללית סבבה אבל לא על הכל חייב להסכים ומן הראוי שיהיה על זה שיח פורה כמו חדוגמא שיש מהאמהות פה בחינוך ביתי וחלק לא, חלק חיתולים חלק לא ועוד ועוד..

בעינינו יש פה שיח מאוד פורה בתוך מסגרת האידיאולוגיה הזו. ראי, זה פחות או יותר האתר היחיד שזו האידיאולוגיה הזו, שמייצג קהילה לא גדולה. לעומת זאת, כל השוק, הפרסומות, האתרים עמוסים מאוד באידיאולוגיה הפוכה. אין שום סיבה בעולם שהאתר הייחודי הזה ימתן את עצמו וייבלע בכל השאר. מהשאר יש מספיק.
אמא_לבת_20_חודשים*

אני אמרתי משהו על להיבלע? ולמה את אומרת בעיננו? את עונה בשם עוד מישו? עזבי הדיון הזה כבר נהיה עקר
אמא_לבת_20_חודשים*

אני אמרתי משהו על להיבלע? ולמה את אומרת בעיננו? את עונה בשם עוד מישו? עזבי הדיון הזה כבר נהיה עקר

לא נאמר בכעס או משו..אבל פשוט שיהיה לילה טוב וקסום...
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

אולי הדיון לא מתקדם כי זו ביקורת לחלל האוויר .
אני מצאתי שהכי טוב להעלות הסתייגויות בזמן אמת או להתייעץ לגביהן בדף הזה בזמן אמת.
אמא_לבת_20_חודשים*

יכול להיות...
מה שכן..קוראת אולי זה יעודד אותך לשמוע שיש עשרות פורומים בנושאים הללו כמו למשל הפורום של ללל ומלא קבוצות פייסבוק על חינוך ביתי הנקה ועוד...לא הכל זה "פרסומות" כמו שתיארת..
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

תגידו לי, אתן חייבות להתווכח עם פנאטית הזויה בדף דיון על הפלה? זה דיון זה? תנו לה לכתוב בלי הפרעה עד שתתעייף, ואחר כך ננקה אחריה.
אלמונית_רקדנית*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2018, 19:21

שליחה על ידי אלמונית_רקדנית* »

אני הרגשתי שהשיחה איתה מתחילה להיות די בסדר, היא הפחיתה את רמת חוסר הכבוד כשדרשתי את זה במפורש.

אבל אז באו כמה נשים מהצד "שלי" ותקפו אותה בצורה לא יפה, והכל הדרדר.

ולראות את הצד שלי מתנהג בצורה לא מכבדת כיווץ אותי יותר מכל מה שחיה כתבה בדף על הפלות. כל עוד היא כתבה בצורה תוקפנית וענו לה בנימוס וענייניות היה ברור למי יש את ה moral night ground, ועכשיו זה נראה מהצד כמו אוסף פאנטים שצועקים אחד על השני.

:-(
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשביל מה צריך איתה בכלל שיחה?
בסדר או לא בסדר?
יש פה איזה צד שתוהה? שמתלבט? שרוצה להשתכנע? יש פה איזה גוונים של אפור? פנים לכאן ולכאן?
לא.
יש פה מישהי שבאה להשפריץ דיעות אפלות שלא מתאימות בשום צורה לאידיאולוגיה, לצורת התקשורת ולהתנהלות של האתר הזה, ואחרות שמתרגזות עליה (בזבוז אנרגיה לריק).
והיא מתלוננת שהדף היה פעם וכחני ועכשיו כבר לא. אוי אוי אוי. איזה אסון.
דרך אגב, אפשר להיות נגד הפלות מכל מיני טעמים.
וגם לדבר על זה באופן מכבד ומשכנע.
הגברת (או האדון, השד יודע מי מסתתר מאחורי הכינוי) לא עונה על ההגדרה.
חבל על הכותבות שדרדרו את עצמן לתת רמה של דיון, אבל עליה לא חבל לי. מה זה חשוב למי יש רמה מוסרית ולמי לא? למה את צריכה להצדיק את העמדה שלך? ומה איכפת לך מהתנהגות מטופשת של אחרות בדיון? הדבר היחיד שאפשר ללמוד מזה היא, שהדיון כולו מיותר לחלוטין.

זה גם לא רלבנטי שהיא "הפחיתה את רמת חוסר הכבוד". בכל מקרה מדובר בדמגוגיה זולה מהסוג שלא מתאים לאתר הזה. יותר לטוקבקים בטמקא.
אלמונית_רקדנית*

בשמת
ואיזו סיבה יש לשיחה עם כל אישה אחרת? יש נשים שרוצות לשוחח איתה. זו הסיבה.

אני לא הצדקתי את העמדה. ניסיתי לנהל דיון, והיה לו סיכוי לא רע עד שבאו כמה נשים והגיבו בצורה מגעילה. וזה הרבה יותר צורם לי כשנשים שאני מכירה ומעריכה עושות את זה, לעומת אישה אקראית שאני לא מכירה.

ובנוגע לפתרון שלך - היו לפחות שלוש נשים שרצו לענות לה, וענו לה. מה את רוצה לעשות איתן, בהנחה שאת לא מצליחה לשכנע את כולן קולקטיבית לא לענות?

למחוק גם את התשובות שלהן-שלנו?
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

עשינו טעות שענינו לה, היא מנצלת כל הזדמנות לנגח את האישה היקרה שפתחה את ליבה לגבי הקושי שהיא חווה בעקבות הולדת בנה.
כל פעם שאת, רקדנית,מדברת איתה את נותנת לה במה להגחיך את הסיטואציה .
בעיני זה מאוד פוגעני ואנחנו כולנו צריכות להפסיק ולדון איתה.
כמה פעמים את מוכנה להעלות שוב את אותו הטיעון אחרי שהתעלמה ממנו שוב ושוב,עד שנשארה לבד איתך כדי לדסקס שוב את אותה סוגיה לגבי מין העובר?
לא רק שהיא חוזרת על אותם טיעונים, היא גם מסכסכת ביננו.
דרך אגב, היא גם מחזירה תגובות שלי שמחקתי.
אלמונית_רקדנית*

כמה פעמים? את שתהיה לה הזדמנות הוגנת להגיב. כלומר, הוא יוצג בנפרד, שלא בין כמה וכמה טיעונים, ולא יעורבב באוסף הודעות תוקפניות ולא הוגנות כלפיה.

והיא נשארה לבד איתי כי שאר המתדיינות המנומסות נעלמו כשהתחיל מטח המתקפות על חיה.

זה לגיטימי למחוק אותה, ולגיטימי לדבר איתה. לדעתי ממש לא לגיטימי לתקוף אותה, להמציא עליה דברים ולעוות את מה שהיא כתבה. וזה מה שנעשה.

המתקפות האלו הרסו את הדיון היחסית מנומס שהתחיל להתפתח והפכו אותו לקרב בוץ. וחיה צודקת בכמה הודעות אחרונות שלה - השתיקו אותה במתקפות אישיות, כאחרוני הטוקבקיסטים.
חיה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2003, 00:47

שליחה על ידי חיה* »

פלונית אחרת
אני מנצלת את ההזדמנות לדון על הפלה יזומה ב דף וכחני שעניינו דיון על הפלה יזומה
הוזמנתי לדף הזה אחרי שדיברתי על זה במקומות אחרים לא מתאימים לעיני הרוב וכיבדתי את הבקשה שלא לדבר על זה במקום האחרים אלא היכן שכיוונו אותי.
אתן מנצלות כל הזדמנות להגחיך אותי, לסתום לי את הפה, ובסה״כ המטרה היא למחוק אותי בין במחיקת פוסטים, בהדבקת תוויות של בורה, דתייה, ימנית וכיוב׳ ובין בארגון חרם.
לא עניתי לה כי עניתי על דברים אחרים, לא מסיבה שאין לי תשובה או שהתעלמתי במכוון פשוט התייחסתי לדברים אחרים, והנה עניתי לה.
הסיבה לסכסוך היא לא אני אלא זה שיש כאן נשים שמחפשות לדבר גם אם זה וכחנות על נושא קשה ויש נשים שמחפשות למחוק ולסתום פיות ולקטול בכל הכח כשמדברים שלא לרוחם.
אם החזרתי לך תגובות זה לא היה בכוונה ואני מתנצלת, החזרתי תגובות שלי וכנראה שלך חזרו על-הדרך ממש בלי כוונה.
אלמונית_רקדנית*

חיה,

אני כותבת לך את המגילה הזו, כי אין לי את המייל שלך. לו היה לי, הייתי כותבת לך למייל. אני גם כותבת אותו בתור מישהי שמסתובבת פה כאלמונית הרבה זמן, אבל אף פעם לא הפכה למשתתפת קבועה, עם כינוי מזוהה איתה ודף בית. זה הסיכום שלי את המצב, וזה כנראה הסיכום הכי אובייקטיבי שיצא לך לקרוא.

התגובה הראשונה שלך הייתה לדעתי ממש לא לעניין, והיא עוד כוונה כלפי אישה במצב רגיש מאוד, ולכן בעלת פוטנציאל נזק גדול. אני רואה שכוונתה הייתה טובה, לחזק את האישה שבחרה בבחירה הנכונה והמוסרית בעינייך, אבל לי היא נראתה משתיקה. את כאילו הפכת את הכאב וההתלבטות שלה ללא לגיטימיים, וזה כשהיא מספרת על סביבה שלא ראתה בהם לגיטימיים. זה כמו לפתוח פצע מעלה מוגלה לטיפול, ושיזרו עליו מלח.

חוץ מזה, גם הפרת את כללי האתר, אבל זה די זניח בעיניי, כי עברת לדף המתאים ברגע שאמרו לך.

בנוסף, את כותבת בצורה ששונה מהסגנון המקובל כאן. ויש פה יחס אמביוולנטי כלפי הנושא. מצד אחד, לא רוצים לצנזר ממש לפי סגנון לא מוגדר, מזד שני, כן עושים את זה חלקית.

ובנוסף לזה, את מחזיקה בעמדה יחסית לא פופלרית.

התוצאה? התקפה רבתי. כל מי שתומכת בהפלות באותו להט ואמונה במוסריות דרכה שיש לך, התנפלה עלייך. בצורה לא הוגנת בכלל. ומי שלא, כמוני, לא קמה להגנתך. אבל מה שיותר גרוע, לא רואים פה אותך. אותך בתור בת אדם שרוצה טוב. אני מבינה איך זה יכול לקרות, אבל חושבת שזה לא הוגן כלפייך. הכניסו אותך למשבצת, ועכשיו כל מה שאת עושה ואומרת ישומש נגדך כדי להמשיך ולשמר את הדמות הדמיונית שלך. כל דבר טיפה בעייתי שעשית בשוגג יפורש כזדון, בעוד שמקרה אחר היו מקסימום שואלים אותך, וכנראה מניחים שזו טעות ועשית את זה בלי כוונה. כל מה שתכתבי במקומות אחרים - נשים יקראו ויחשבו שאת הטרול שמתנגד להפלות.

אני חושבת שההודעות שלך בדף של האישה בדכאון היו חסרות רגישות בצורה איומה. שהרצון שלך להציל חיי אדם עיוור אותך לדרך הרגישה והחכמה להתנהל בסיטואציה, ושהיה מוצדק לחלוטין למחוק את ההודעות שלך שם, ולהעביר אותן לדף אחר תכף ומייד. אני לא יודעת מה היה קורה עם הפער בסגנון ביניך לבין האתר. לדעתי היה לך סיכוי סביר להשתלב פה - לא כולם אותו הדבר ואותו הסגנון. את היית מבינה מה מקובל פה ומה לא, ולומדת להכיר את רוח האתר. והנשים היו מכירות אותך בתור אישה. אחרי זה, היה קשה יותר ללהק אותך לתפקיד הרשע בסיפור. ואולי היית מבינה שהאתר הזה הוא לא מה שחיפשת, והולכת. זה גם יכול להיות.

עכשיו, אני לא חושבת שיש לך סיכוי הוגן. רוב נשות האתר הפעילות כרגע (ופעם הוא היה הרבה יותר פעיל) כבר פנו נגדך, ושום דבר שתעשי לא יגרום להן לשנות את השיפוט שלהן. חלק מהן אפילו החליטו שהן יודעות מה הדת שלך יותר טוב ממך (אפשר היה לחשוב שהניסיון עם המתנחלת הימנית מרובת הילדים אבל הבכלל לא דתייה ילמד את השיעור הזה, אבל לא).

אם את עדיין רוצה לכתוב פה, כדאי לך להפסיק לכתוב פה, לעשות הפסקה, לבחור כינוי אחר, ולחזור. האתר הזה יכול להיות יפה ועדין ומכיל לפעמים, למרות שלפעמים הוא גם יכול להיות אכזרי ולא הוגן, כמו שראית בעצמך. אם תבחרי להפסיק לכתוב באתר אבל תרצי להמשיך את הדיון על הפלות, אני אכתוב לך את המייל שלי, או את את שלך, ונמשיך שם.

את מוזמנת למחוק את ההודעה הזו אחרי שתקראי אותה. היא מלכתחילה צריכה הייתה להשלח לאי מייל שלך, לו ידעתי מה הוא.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בזאת סוגרת את הדיון עם חיה בדף הזה. כאן זה דף לדיוני עריכה ולא דף לעוד ויכוח.
לב_שומע*
הצטרפות: 08 ינואר 2014, 17:19
דף אישי: הדף האישי של לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

חיה, אני יכולה להבין את רגשותייך.
תודה אלמונית רקדנית על התגובה הרגישה שלך ואני מאוד מסכימה עם התוכן שלה.

חיה, הדף כאן מיועד לדיון בין משתתפות מוכרות וקבועות במקרים בהם אנחנו זקוקות לדיון על אופי האתר, מה רצוי כאן ומה פחות.
מקרים ברורים זוכים לתגובה מיידית קצרה, דברים מורכבים יותר זוכים לדיון כאן.

אם את רוצה להשאיר את ההודעה שלך ולהמשיך את השיחה עליה אבקש עזרה מהעורכות כאן לערוך אותה לדף נפרד עד שהדיון הזה ימוצה.

אם לא, אז בבקשה לא כאן. הדף כאן לא מיועד לזה. {@
אמא_לבת_20_חודשים*

הדף כאן מיועד לדיון בין משתתפות מוכרות וקבועות במקרים בהם אנחנו

זה ממש ממש לא היה ברור מהשם..אני אפילו הבנתי את זה בדיוק להפך - איפה מדברים עם העורכות ולא בין העורכות...סליחה אם לא היה לי ברור ובגלל זה החליטו שאני "חצופה" מקווה שאנחנו בסדר עכשיו..

תודה אלמונית רקדנית על התגובה הרגישה שלך ואני מאוד מסכימה עם התוכן שלה.

ממש ממש באמת תודה מכל הלב (:
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ובגלל זה החליטו שאני "חצופה"
לדעתי לא. הדאגה שאת "חצופה" לא הובעה לגבי עצם הכתיבה בדף הזה (זה שולי יחסית) אלא לגבי הדיעות שהבעת אודות האתר, בדף זה ובדפים אחרים.
אישית? אני חושבת שכל אחד יכול לכתוב פה בכל דף. לא מקבלת את העמדה שאסור לחדשים באתר לבוא לכתוב בדף הזה.
אבל יש כללים: בדף משתדלים לדון בנושא הדף (למשל הדיון האחרון פה לא צריך להיות בדף הזה). או למשל, איך כותבים (הסגנון, ההתנהלות וכו').
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_מה את רוצה לעשות איתן, בהנחה שאת לא מצליחה לשכנע את כולן קולקטיבית לא לענות?

למחוק גם את התשובות שלהן-שלנו?_

מה אני רוצה לעשות איתן? שום דבר.
אני לא הצעתי למחוק כרגע.
אני הצעתי להפסיק לדבר עם תוקפנות.
את החלטת להמשיך לדבר, להתעלם מהגועל נפש, ופתחת בדיון ענייני ומלא רגש על הנושא עצמו. מה שאת כתבת כן שווה קריאה. לדעתי זה דבר יפה. מינפת דיון מכוער ושיחה עם נפש מכוערת לדיבור על מה שאת רצית לדבר עליו. ומה שאת כתבת, נכתב יפה, בצורה מכובדת ומהלב.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

עשינו טעות שענינו לה, היא מנצלת כל הזדמנות לנגח את האישה היקרה שפתחה את ליבה לגבי הקושי שהיא חווה בעקבות הולדת בנה.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

רקדנית אלמונית,

_כל פעם שאת, רקדנית,מדברת איתה את נותנת לה במה להגחיך את הסיטואציה .
בעיני זה מאוד פוגעני ואנחנו כולנו צריכות להפסיק ולדון איתה._

האופן שבו את מתארת שוב ושוב את הכותבות באתר הוא מחריד. את משמיצה אותן שוב ושוב, מקטלגת אותן שוב ושוב, מייחסת להן בפטרונות חסרת ספק כוונות שוב ושוב (אני יכולה לצטט מדברייך כדי להראות, אבל זה ברור מדברייך). את יוצאת כנגד תוקפנות ותוקפת שוב ושוב ושוב ושוב, כולל את האתר עצמו. ספרתי 18 השמצות לפחות של נשות האתר פה בהודעה אחת ועד 5 באחרת.

מה שעשית הוא מתן לגיטימציה להתנהגות אכזרית, תוך התקפה של מי שיוצאת נגדה.
האופן שבו את מייפה את דברי חיה ומגנה עליה כשהיא ממשיכה לנגח את האישה בדיכאון הוא ממש אכזרי בעצמו. אני ממש מקווה שהאישה בדיכאון לא קראה את דברייך.

מסכימה עם בשמת ש:

_יש פה מישהי שבאה להשפריץ דיעות אפלות שלא מתאימות בשום צורה לאידיאולוגיה, לצורת התקשורת ולהתנהלות של האתר הזה, ואחרות שמתרגזות עליה (בזבוז אנרגיה לריק).
והיא מתלוננת שהדף היה פעם וכחני ועכשיו כבר לא. אוי אוי אוי. איזה אסון._

בקרוב, אמחק את הכול.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

אני, רק שאלה...
האם לדעתכם לשמור או למחוק את הדף הסתבכתי עם הפסיכולוגית שלי, כולל ההמשכים שלו?
זהו דף כבד, גם ההמשכים, לא קשור לנושאי הליבה, ומצד שני היתה בו פעילות ערה של הרבה אנשים שכן כתבו כאן. מצד שלישי אולי הכותבת רוצה את המידע הזה ואין דרך לתקשר איתה ולבקש שתגבה אצלה ואם נמחוק זה יפריע לה ,כי מצד רביעי היא לא השתתפה בדיונים אחרים ולא משתתפת פה בכלל, ונראה שהסיפור נגמר אצלה, ואת התמיכה היא כבר קבלה.
אז מה דעתכן?
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

שליחה על ידי גוונים* »

בלי להיכנס לתוכן הדיון האחרון וגם לא הצלחתי להבין ולהתעמק בכולו (קראתי הכל לאחור, לא בזמן אמת)
ולמרות התוכן הקשה, רציתי רק להגיד שהיה בזה גם משהו ממש נוסטלגי.. מן מנהרת הזמן לתקופות אחרות של האתר.
הרבה הרבה מילים, וניסוחים על ניסוחים, והרבה התגייסות, והרבה רצון טוב וגם קצת עצבים. ממש הזכיר את האתר של פעם, מסתבר שהתגעגעתי:-)
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

האם לדעתכם לשמור או למחוק את הדף הסתבכתי עם הפסיכולוגית שלי, כולל ההמשכים שלו?

לדעתי, לשמור. רבות מהכותבות הוותיקות או הפעילות פה כתבו שם בהשקעה רבה. גם עיסוק בפסיכולוגים הוא די רווח בין פעילי האתר.
חיה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2003, 00:47

שליחה על ידי חיה* »

קור את
את זו שהשמצת וחברותיך יצאו עלייך, בצדק גמור,
לנושא הדיון עצמו לא תרמת בכלום,
עסקת בפוליטיקלי קורקט, תוך כדי מחיקות של מה שלא נראה לך ובלנסות לתייג אותי כבורה דתיה ימנייה ללא ידע במדע ושאר השמצות,
במקרה אני לא מישיבה ממאה שערים אלא מתחום ההייטק אז דיי מהר נראה לי הבנתי איך הדברים עובדים פה,
את דברי בדף התמיכה מחקתם וקיבלתי, את שאר הדברים ביקשתם שאשים בדף שביקשתם ושמתי,
אבקש לא למחוק את הדברים בדף הוכחני, אם תמחקו תכנסו איתי למלחמת עריכה.
נא לכבד דעות של אחרים, תודה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

קוראת, אל תעני ואל תאכילי את הטרול. בבקשה...
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

אלמונית רקדנית,
בחרתי לא להגיב מיד על ההודעות שלך לחיה, כדי לנשום קצת.
עכשיו, כשקצת נשמתי, אני רוצה לשתף אותף במה שאני מרגישה למקרא הפוסטים האחרונים שלך בדף הזה:
אני מרגישה מותקפת.
אני מרגישה שמעלילים עלי.
אני גם מרגישה שתוקפים נשים יקרות שאני בקשר עמוק איתן.
זה לא נעים לי. זה כואב לי. זה גורם לי לרצות ללכת מפה למקום אחר.
אני אשמח אם תשימי לב להבא להתבטא בצורה יותר עדינה, פחות מכלילה, ויותר נקודתית, כדי למנוע מצב של התלהמות, ריב והחרפה.
אני אשמח אם תדגימי רמת שיח גבוהה כדי שאוכל להצטרף לדיונים איתך.
לא חייבים להסכים, אבל אולי נסכים איך לא להסכים?
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

דרך אגב,
אני אשמח אם כל אחת מאיתנו תקרא את השורות שכתבתי ל אלמונית רקדנית, בשביל לבדוק אם משהו מזה מהדהד גם בפוסטים שלה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

_ני מרגישה מותקפת.
אני מרגישה שמעלילים עלי.
אני גם מרגישה שתוקפים נשים יקרות שאני בקשר עמוק איתן.
זה לא נעים לי. זה כואב לי. זה גורם לי לרצות ללכת מפה למקום אחר._

אני לא כתבתי לחיה בהתחלה (עכשיו כן), אבל גם אני חושבת שזה מה שעשית, אלמונית רקדנית. פתחת בהתקפה רבתי על הנשים פה בשביל להגן על אישה שמתנהגת בצורה ממש רעה. על מה ולמה? מוזר מאוד.
אלמונית_רקדנית*

אחת

כשכתבתי את ההודעה ההיא לחיה, ציפיתי לתגובות שליליות משני הצדדים. הרי "תקפתי" - כלומר תיארתי בצורה שיפוטית - את שני הצדדים. כי לדעתי, שניהם התנהגו בצורה לא ראויה. תיארתי את המצב, כמו שאני רואה אותו. והרי שני הצדדים בטוחים בצדקתם. כל צד בטוח שהוא צדיק תמים שלא חטא, והתקיפו אותו באכזריות וללא סיבה. ואם מעירים לו על מעשיו השליליים? הרי הוא ירגיש מותקף, ושמעלילים עליו.
הופתעתי לטובה מתגובתה של חיה, וכבר הרשתי לעצמי לקוות שגם לשאר הנשים יהיה את החן והיכולת להסתכל על מעשיהן מהצד. נראה שטעיתי.

בטח שאת מרגישה מותקפת וכו'. גם הצד השני מרגיש בדיוק אותו הדבר. הלא-באמת-טיעון הזה מוכיח יותר מידי. לפי צורת המחשבה הזו, אסור היה לתקוף את חיה - אני בטוחה שגם היא מרגישה מותקפת ושמעלילים עליה ושהיא רוצה ללכת למקום אחר. וכל זה, כדי להגן על אישה שמתנהגת בצורה ממש רעה.

הסימטריה פה ברורה וגלויה. יש לך טיעון כלשהו שובר סימטריה? איזשהי קנה מידה בסיסי לשיפוט הוגן?

כי אני תיארתי את שני הצדדים בצורה הרבה יותר הגונה משתקפו פה את חנה. והסטנדרט "לצד שלי מותר להתנהג בצורה מגעילה כי הוא שלי" זה לא סטנדרט שאני מוכנה לקבל.

ואם התיאור שלי את המעשים של נשים פה מרגיש כמו מתקפה, אז אולי כדאי להפסיק להאשים את התיאור ולהתחיל להאשים את המעשים.
אלמונית_רקדנית*

יוליקו

ניסיתי מאוד למצוא על מה לענות לך, אבל לא מצאתי שום טיעון. כלומר, שום טיעון שאי אפשר להפנות סימטרית לכל מי שתקפה את חיה. גם לחיה כואב. גם חיה מרגישה שמעלילים עליה (ובאמת מעלילים עליה - אומרים שהיא דתייה ומסרבים להאמין לה שהיא לא, למשל). גם היא מרגישה רצון לעזוב.

אני באמת צריכה לכתוב את זה? זה לא ברור מאליו?

רמת דיון גבוהה בעיני, היא קודם כל העלאת טענות. כל תשובה שניסיתי לכתוב לך נתקלה בחומה הבצורה של אין-טענות. אז אני מקווה שתטעני טענה כלשהי שאפשר להשיב אליה. אולי תתחילי מזה שתכתבי בצורה פחות מכלילה, ויותר נקודתית או לכל הפחות תעלי טענה כלשהי שאפשר להתייחס אליה. (נניח, מה כתבתי לא עדין, או מכליל, או משלא יהיה).

כי תכלס? בינתיים הרושם שלי שחטאי הוא בזה שאני לא בצד שלך בוויכוח. כי מי שבצד שלך יכולה לכתוב בצורה בוטה בהרבה, וזה לא יפריע לך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הסימטריה פה ברורה וגלויה. יש לך טיעון כלשהו שובר סימטריה? איזשהי קנה מידה בסיסי לשיפוט הוגן?

כי היא התחילה, וסליחה על הילדותיות. או במילים אחרות - היא תקפה מישהי ללא כל סיבה או קשר למשהו. כל השאר הגיבו לתוקפנות שלה.
זה כמו שמישהו יכנס למסעדה, ישב לשולחן ויתן אגרוף לאחד הסועדים, ואחרי שתפרוץ תגרה בינו לבין מי שיגן על הנפגע יאמרו שיש אחריות שווה לכל הצדדים והפגיעות סימטריות.
אלמונית_רקדנית*

כל השאר הגיבו לתוקפנות שלה.
מה בדיוק הקשר בין המתקפות עליה לתוקפנות שלה? הייתי מקבלת את הטיעון לו היה קשר בין ההתקפה עליה להתנהלות שלה בדף של אמא בדכאון.

אבל ההתקפות האלו באו אחרי זמן מה, בו היא ניהלה דיון איתי ועם אחרות נגד הפלות. ועל זה גם תקפו אותה - על הדעה החזקה שלה נגד הפלות. קראו לה דוגמטית, ופאנטית, ודתייה, קשרו את זה להשתלטות הימין על האתר. לו הבעיה הייתה באמת הדף ההוא, הרי שהמתקפה הייתה באה מייד אחרי שהיא כתבה שם, ולא אחרי שהיא המשיכה להגן על הדעה שלה, והייתה מתמקדת בהתנהגות שלה בדף ההוא, ולא בזה שהיא באמת-באמת מאמינה שעובר הוא ילד, ושהפלה זה הרג בכוונת תחילה.
הרושם שלי היה הוא שמנסים להשתיק את הדיון. שהדעה שעובר הוא אדם והפלה זה רצח היא לא לגיטימית. ולכן כל מי שמחזיקה בדעה הזו היא פאנטית והזוייה ומותר להגחיך אותה ואת הדעה שלה, ומותר לנסות להשתיק את הדיון. אני ועוד לפחות ארבע נשים שספרתי (או חמש, הפסקתי לספור כשהבנתי שאני מתבלבלת בספירה) ניהלנו דיון תרבותי. ואז קוראת ופלונית אמרו שאין טעם לדבר איתה. ובדיוק כשהגיע החלק המעניין בדיון הגיע מטח התקפות.

תמרוש כתבה ומאוד מצטערת שהתחלת בכלל את הדיון בדף המקורי, ומנעת מאשה ואמא במצוקה את התמיכה והחמלה שהגיעו לה. - זה באמת היה תגובה לתוקפנות, ואני לא סופרת את תמרוש במניין הנשים שתקפו את חיה.

אבל מה הקשר בין זה לאמירות הבאות:
חיה, אם את לא דתיה, נמשיך את הדיון בשבת הקרובה. בינתיים שמענו מספיק את דברי הטעם שלך. תודה. אין צורך שתחזרי עוד על דברייך, בטוח יש המון אתרים נוספים שיוכלו להנות מהאור שאת מפיצה.
_אני סבורה שהדיון עם חיה עקר לחלוטין. היא דוגמטית, לא מטילה ספק בדעותיה, לא מביאה בחשבון שיש סיכוי אפילו קלוש שהיא טועה.
היא באה מין הסתם מחברה דתית מהסוג השמרן מאוד._
הטפה דוגמטית, כחלק מהשתלטות הימין על כל קול ייחודי.
אני יכולה להתערב איתך שחיה דתיה, ושזה חלק מהדתה שמתנגדת לקולות מגוונים ורוצה להכניס בחקיקה הגבלות על החופש האישי של האדם להחליט על גופו ועל אורחות חייו.
את פשוט בורה, שמשתמשת בפסוודו מדע בשביל לנסות להוכיח את הדברים שלך.
תודה לחיה שהזכירה לנו שוב כמה אור יש בבאופן טבעי, וכמה יפה הוא זורח (בציניות)

אם כבר, זה כאילו ילד סטר לילד אחר, ואז, יום אחרי, אחרי שהילד הביע עמדות שמאלניות בשיעור אזרחות, חבורת ילדים מתנפלת עליו בהפסקה, וצועקת "סמולני מסריח".

לי זה לא נראה כמו ילד ש"מחזיר" (למרות שגם במקרה כזה, להתנפל בקבוצה על ילד אחד זה לא כוחות, ואפילו ילדים יודעים את זה), זה נראה כאילו מנסים להשתיק דעה. ליתר דיוק, את הדעה ה"דוגמטית" שעובר הוא ילד והפלה זה רצח. אני ממש לא מסכימה איתה, אבל זו דעה לגיטימית. ולגיטימי להיות בטוחה-מאוד בדעה ולא לשנות אותה. כמו שיש אנשים שמאמינים באלוהים, או בזכויות האדם. אני מאמינה בזכויות האדם, ואין לי שום הוכחות לזה, ואין שום סיכוי בעולם שמישהו ישכנע אותי אחרת. אבל על זה לא יקראו לי דוגמטית...

וגם אם זה היה בתגובה למה שהיא כתבה, אני עדיין חושבת שזה מאוד לא פרופורציאונלי.

תודה על התגובה העניינית @}
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

פלונית רקדנית, ראוי לקחת אחריות על מעשייך.

ואם התיאור שלי את המעשים של נשים פה מרגיש כמו מתקפה, אז אולי כדאי להפסיק להאשים את התיאור ולהתחיל להאשים את המעשים.

לא תיארת! את יודעת זאת היטב. תקפת, הכללת, העללת, ייחסת כוונות, השמצת, התנסחת בצורה פוגענית מאוד. במילים אחרות, כיסחת פה אינספור כותבות. ליבית את הריב בצורה בלתי רגילה.

קחי אחריות (על אף שלא נראה לי שזה יקרה :-( ).
פלונית_אחרת*

אני כתבתי שאם היא לא דתיה שנמשיך לדבר בשבת , זה היה אחרי שהיא הטיחה בנו עלבונות והאשמות (אני לא זוכרת הכל אבל זה כלל פמיניסטיות בתור מילת גנאי וזה היה ממש מגעיל ) שאח"כ מחקה. חשבתי שהיא כן דתייה ורציתי שתפסיק עם הלכלוך שלה והבחישה שלה במה שכתבה האישה בדכאון.
אני גם כתבתי תודה על שהיא הזכירה לנו כמה אור יש בבאופן. זה בכלל לא היה בציניות, באמת מאוד נהנתי מכל הקולות השפויים שעלו שם והתחמם לי הלב.
את לא חייבת להאמין לי, מהדברים שאת כותת פה ביומיים האחרונים נשמע שאת פשוט שונאת את כולנו ומפרשת לאור זה את דברינו.

אני לא אתחיל לצטט את מה שכתבת, אך התעקשת לעודד את חיה להמשיך ולקטול את אותו עניין רגיש שאישה אחת העלתה בתור מקור הסבל שלה.
נראה שאת לחלוטין עיוורת לעלבונות שאת מטיחה.
אלמונית_רקדנית*

זה היה אחרי שהיא הטיחה בנו עלבונות והאשמות
כנראה פספספתי את זה.

זה בכלל לא היה בציניות,
מתנצלת על שפירשתי אותך לא נכון.

אך התעקשת לעודד את חיה להמשיך ולקטול את אותו עניין רגיש שאישה אחת העלתה בתור מקור הסבל שלה.
העבירו את הדיון מהדף של האישה בדכאון לדף ההפלות הווכחני כדי להמשיך אותו. להמשיך אותו במקום בו הוויכוח העקרוני שהעניין הזה עורר לא יפגע במי שרגישה. אני חושבת שזו שאלה לגיטימית לחלוטין בדיון, ושהדעה של חיה לגיטימית לחלוטין. אני לא מסכימה איתה, בכלל, וכתבתי את דעתי שם.
ואני חושבת שהניסיונות להשתיק את הדיון הזה, היו ניסיונות השתקה וצנזורה של דעה. וזה לא בסדר. מי שחושבת שהדעה שהפלה היא רצח לא לגיטימית, ושאין לנהל דיון כזה - שתכתוב, למשל בדף הזה, שהיא חושבת שאין לאפשר דיונים כאלו. אבל ללכת למי שמנהלת דיון ולהגיד לה שתשתוק, או לקרוא לה בשמות או לנסות לגרום לאחרות, שכן רוצות את הדיון הזה להפסיק על ידי אמירות חוזרות ונשנות שאין טעם והכפשה של חיה - לא בסדר.

אני חושבת שכל המשתתפות בדיון הזה שפויות, אבל הקולות שעודדו אותי היו הקולות שהיו בהתחלה. כל הנשים שהגיבו לחיה בצורה מנומסת, העלו טיעונים, ניהלו דיון. המתקפות האישיות והניסיונות להשתיק את הדיון במיני דרכים עקיפות הן לא אות לשפיות בעיניי. ובטח לא הקריאה בשמות (שהיא לא לגיטימית כשחיה עושה את זה, ולא לגיטימית כשהיא מופנית כלפי חיה. בלי סטנדרטים כפולים).

אילו עלבונות אני מטיחה? בינתיים כבר כמה נשים כתבו את זה, ואף אחת לא סיפקה דוגמא.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

אילו עלבונות אני מטיחה? בינתיים כבר כמה נשים כתבו את זה, ואף אחת לא סיפקה דוגמא.

בבקשה:

התוצאה? התקפה רבתי. כל מי שתומכת בהפלות באותו להט ואמונה במוסריות דרכה שיש לך, התנפלה עלייך. בצורה לא הוגנת בכלל. ומי שלא, כמוני, לא קמה להגנתך. אבל מה שיותר גרוע, לא רואים פה אותך. אותך בתור בת אדם שרוצה טוב. אני מבינה איך זה יכול לקרות, אבל חושבת שזה לא הוגן כלפייך. הכניסו אותך למשבצת, ועכשיו כל מה שאת עושה ואומרת ישומש נגדך כדי להמשיך ולשמר את הדמות הדמיונית שלך. כל דבר טיפה בעייתי שעשית בשוגג יפורש כזדון, בעוד שמקרה אחר היו מקסימום שואלים אותך, וכנראה מניחים שזו טעות ועשית את זה בלי כוונה. כל מה שתכתבי במקומות אחרים - נשים יקראו ויחשבו שאת הטרול שמתנגד להפלות.

את מתארת את הכותבות פה כדמוניות ממש: מקטלגות, מפלות, לא רואות אישה כבת אדם, משתמשות באופן מניפולטיבי במה שחיה אומרת כנגדה, מדמיינות...

כשיו, אני לא חושבת שיש לך סיכוי הוגן. רוב נשות האתר הפעילות כרגע (ופעם הוא היה הרבה יותר פעיל) כבר פנו נגדך, ושום דבר שתעשי לא יגרום להן לשנות את השיפוט שלהן. חלק מהן אפילו החליטו שהן יודעות מה הדת שלך יותר טוב ממך (אפשר היה לחשוב שהניסיון עם המתנחלת הימנית מרובת הילדים אבל הבכלל לא דתייה ילמד את השיעור הזה, אבל לא).

את מתארת את הנשים פה כחסרות הגינות, כעושות לינץ', כדוגמטיות בצורה קיצונית, כפטרוניות, ככאלה שמייחסות דברים באופן גחמני, ככאלה שעושות לינץ'.

למרות שלפעמים הוא גם יכול להיות אכזרי ולא הוגן,

את מציגה את הכותבות הנוכחיות כאכזריות, עד כדי כך שכדאי שתיעלם ותחזור בשם אחר.

אם את עדיין רוצה לכתוב פה, כדאי לך להפסיק לכתוב פה, לעשות הפסקה, לבחור כינוי אחר, ולחזור

אלה דברים פוגעניים מאוד מאוד.
פלונית_אחרת*

תקראי את את מה שכתבת ותדלי את כל הפנינים שכתבת על הכותבות באתר, תבדקי את עצמך. אם כמה נשים כתבו את זה אז אולי יש בזה משהו.
איך שאני רואה את הסיטואציה זה שחיה כתבה בצורה פוגענית בדף תמיכה, הפנו אותה לדף אחר וניסו לדון איתה שם באופן תיאורטי, אך היא התעקשה לחזור שוב ושוב לאותו עניין פרטי.
לי ולעוד נשים אולי זה נראה היה כמו בריונות (פה כנראה פיספסת הודעות שהיא כתבה וערכה אחרי התגובות שלנו ) ונאלצנו להתייצב כנגד התוקפנות וגם ניסינו להזהיר אותך שבלי משים (כך לפחות חשבתי ) את נותנת לה במה להמשיך ולחזור ו"לצלוב" את אותה אישה.
את בחרת להמשיך ולעודד אותה תוך כדי הפניית אצבע מאשימה כלפינו.
דרך אגב , באותו הלהט והרבה יותר הייתי מגנה על אישה שמנסים לשכנע לבצע הפלה בניגוד לרצונה /מצפונו. וכך גם עשיתי בעבר.
פלונית_אחרת*

אני רואה שבינתיים קוראת עשתה את העבודה.
אלמונית_רקדנית*

מקטלגות, מפלות, לא רואות אישה כבת אדם, משתמשות באופן מניפולטיבי במה שחיה אומרת כנגדה, מדמיינות...
אני מוכנה להביא ראיות וציטוטים לכל טענה וטענה. באמת לא רואים את חיה בתור בת אדם שרוצה טוב - את זה השמטת. למשל:
כשמישהי אמרה שרואים שלחיה מאוד אכפת מתינוקות, קוראת ענתה: זה ממש לא הסיפור של חיה._ וכל הזמן קוראים לה טרול, ובשמת אמרה ש _מישהי שבאה להשפריץ דיעות אפלות
החלק של הישומש נגדה בא מזה שקטלגו אותה בתור דתייה ושמרנית, וזה עלה בתור טיעון נגדה. מפה גם בא ה"מדומיין" - כי הדתיות הזו מדומיינת. האפליה היא בסטנדרטים הכפולים. פספסתי משהו?

כחסרות הגינות, כעושות לינץ',
כי הנשים פה באמת חסרות הגינות ועושות לינץ'.

כדוגמטיות בצורה קיצונית,
מאיפה זה בא? מזה שאני חושבת שנשים לא ישנו את השיפוט שלהן כלפי חיה? את לא מסכימה איתי? את חושבת שיש סיכוי שהנשים שהחליטו שחיה הן טרול ישנו את דעתן? ואגב, אני בכלל לא חושבת שיש משהו קיצוני במה שקורה פה. לדעתי זו תגובת ingroup-outgroup סטנדרטית לחלוטין של המין האנושי, שקיימת עוד מימי הציידים-קטים. נורמלי, טבעי, שלילי.

כפטרוניות,
סוף סוף הבנתי מאיפה באה הפטרוניות המסתורית הזו! לא, זה שקראו לחיה דתית והתעקשו שהיא כזו למרות שהיא אמרה שלא, זה לא פטרוניות. זה קטלוג.

ככאלה שמייחסות דברים באופן גחמני
אני לא חושבת שזה גחמני בכלל - להפך. הסיבה ברורה - רוב המתנגדות העזות להפלות הן דתיות ושמרניות. סימן שחיה דתיה ושמרנית. צורת הסקת מסקנות מוטעית, אבל לא גחמנית בכלל.

את מציגה את הכותבות הנוכחיות כאכזריות, עד כדי כך שכדאי שתיעלם ותחזור בשם אחר.
כן. ואני חושבת שהאמירה הזו היא אמת. כלומר, אכזריות זו כמובן פרשנות שלי למתקפות של חיה. אבל להעלם ולחזור בשם אחר? זו עצה שאני מביאה מניסיוני האישי, בתור אלמונית מזה שנים רבות. זו המציאות. אם היא תשאר פה הנשים שפנו נגדה יזכרו לה את זה לנצח וימשיכו לתקוף אותה במקומות לא קשורים. אם היא תבחר שם אחר, היא תוכל לנהל עם אותן נשים ממש שעכשיו תוקפות איתה שיחות ידידותיות. אם היא עדיין רוצה לנהל שיחות ידידותיות איתן, זה מה שכדאי לה לעשות.

אם כמה נשים כתבו את זה אז אולי יש בזה משהו.
ואם כמה נשים כתבו שהמתקפה על חיה לא הוגנת אולי יש בזה משהו?

קוראת, תודה שסוף סוף סיפקת דוגמאות @}

פלונית אחרת, אני לא חושבת שהמתקפות של חיה הן הצדקה לתקוף אותה בחזרה.

וכמו שאמרתי, אני חושבת שלדון במקרה הפרטי שבגללו התחיל הדיון, בדף ווכחני שאליו מי שעלולה להפגע ממנו לא תכנס, זה לא רגיש או בעייתי באיזשהו מובן. זה לגמרי לגיטימי לחזור שוב ושוב לאותו עניין פרטי.
פלונית_אחרת*

עכשיו הכל יותר ברור. את פשוט צודקת, מה שאת אומרת הוא אמת, והאחרות אומרות סתם :-)
אלמונית_רקדנית*

מה שאת אומרת הוא אמת, והאחרות אומרות סתם
ניסיתי לענות לך ברצינות, אולם ראיתי שהתחלתי להדרדר רמתך ולנסות להגחיך לטיעונים במקום לענות להם, למרות שיש לי טיעוני נגד.

כן, אני אומרת את האמת, ואת הדעות שלי. אני לא ממציאה דברים על אנשים, בניגוד לאחרות שאכן אומרות כל מיני דברים סתם. למשל, שחיה דתייה ושהכתיבה שלה היא חלק מהמגמה של השתלטות הימין על האתר ומגמת ההדתה. הציטוטים למעלה.

גם את יכולה לא להגן על נשים אומרות דברים סתם, ולהגיד רק עובדות שהן אמת, ואת הדעות שלך. אולי ככה, בפעם הבאה יהיו לך טיעוני נגד, ולא רק ציניות, בתור תשובה.
חיה_כאן*
הצטרפות: 05 נובמבר 2018, 16:13
דף אישי: הדף האישי של חיה_כאן*

שליחה על ידי חיה_כאן* »

אלמונית רקדנית נראה לי שהבנתי את הכללים שהן רוצות פה:
להן יהיה מותר לפגוע ולהביע כל דעה שקופצת להן למוח, להשפיל, להסתלבט, להיות יהירות והכל בלי למצמץ או לחשוב אם זה יפגע במישהו
(דתייה, השתלטות הימין, רוצה להכניס בחקיקה הגבלות על החופש האישי, בורה, חשוכה, טרול...)
ולאחרות אסור. הן מותר להן וימצאו את כל התירוצים להכשיר את זה, זה בסדר מבחינתן, הן לא מבינות שגם אחרות (כמוני) יכולות למצוא תירוצים להתנהגות כזאת,
העיקר הן יטיפו לכאורה לאיזו ״רוח באופן״, שום רוח באופן אין בהתנהלות הבריונית שלכן.
חיה_כאן*
הצטרפות: 05 נובמבר 2018, 16:13
דף אישי: הדף האישי של חיה_כאן*

שליחה על ידי חיה_כאן* »

תראי מה כתבו עכשיו בדף הוכחני
״חיה, אולי די? אני בטוחה שיש פורומים של אגודת אפר"ת, או להב"ה, או או ההאמיש, או אייאטולות אירניים שישמחו להמשיך ולנהל איתך את הדיון הזה. הבנו-הפלה היא רצח. לנשים אין זכות על גופן. הבנו. הבנו. הבנו. די כבר.״
רוח באופן עאלק.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

קוראת, תודה שסוף סוף סיפקת דוגמאות

אלמונית רקדנית, בבקשה. רק שהשתמשת בדוגמאות הללו כדי לכתוב שוב דברי בלע משמיצים ועוינים על כותבות האתר כחבורת נשים נוטרות, אכזריות ומתעללות.

אם היא תשאר פה הנשים שפנו נגדה יזכרו לה את זה לנצח וימשיכו לתקוף אותה במקומות לא קשורים.

מה שאת עושה הוא נורא ונדמה כאילו את לא מודעת למעשייך כלל. ככל שמראים לך את זה, את מחמירה את זה. כמובן מתמיהה ההישארות בקהילה שמתוארת על ידך כך, אבל זו החלטתך האישית.
מה שכן, המשך הדיון איתך עלול להמשיך את ההשמצות האיומות על הכותבות פה.
לכן, אני לוקחת אחריות פורשת מהדיון איתך.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

אני ממש מצטערת על חלקי בקורה בימים האחרונים. לא הייתי צריכה להשיב לחיה מלכתחילה, אלא פשוט למחוק את דבריה. ודאי לא הייתי צריכה להשיב לרקדנית אלמונית. כל זה נתן לה במה להכפשות קהילה קשות וחזרה לתחושה של חוסר מוגנות שרבות הרגישו בתקופה של אישה במסע. יולי קו תיארה היטב.
מתנצלת :-(.
מקווה שהמצב ישכך במהרה.
אלמונית_רקדנית*

מקווה שהמצב ישכך במהרה
רעיון מצויין! גם אני יוצאת מהלא-דיון הזה.
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

היי @}
אז אתמול בלילה נכנסתי וראיתי את החדשות של רני.
האינסטינקט הראשון שלי היה למחוק מהר מהר את דף הבית שלי, ואני רואה שאני לא היחידה.
בינתיים לא עשיתי את זה, ואני רוצה לאוורר כאן את המחשבות שלי ומזמינה אתכן גם.

כתבנו (ואני מתכוונת למי שכתבה כאן באופן קבוע במשך תקופה) דברים מאוד אישיים, חלקינו במידה כזו או אחרת של אנונימיות, מתוך איזו תחושת ביטחון במקום.
הדברים משתנים, ובהפתעה, כמו שדברים נוטים לעשות ברוב חוצפתם (-; , וזה מטלטל.
אני חושבת שאפשר להסכים שלאחרונה לא היה פה משהו משהו מהרבה בחינות. יכול להיות שזו תקופה שהייתה חולפת מעצמה ויכול להיות שלא.
אני גם מאוד מאוד מבינה את השיקולים של רני.
זה לא אומר ששינוי יהיה בהכרח לטעמנו, או שהוא לא יגיע מעורבב עם עוד חסרונות (כנראה שכן), אבל אני מחפשת קצת בתוך עצמי את המקום שמוכן לתת לזה הזדמנות אמתית. מכיוון שלאחרונה לא כתבתי פה ואני לא חושבת שיהיה לי פרץ כתיבה בקרוב, זה בעיקר אומר פשוט לא לברוח מפה ולא למחוק את הדברים שכתבתי.
יכול להיות שיש אחרות שגם ככה הרגישו איזה סוף, והשינוי הזה רק נותן חותמת ממשית או דחיפה אחרונה.
ריפרפתי על דף הבית שלי וחזרתי לאותה מסקנה שהגעתי אליה כשהחלטתי מראש לכתוב את הדברים שכתבתי - אני כן רוצה שהם יהיו בעולם, גם אם זה לא באותה מידה של מוגנות (שמראש כנראה לא הייתה לגמרי מוחשית).
אני חושבת גם שאין המון מקומות איכותיים לכתוב בהם באנונימיות (חלקית או מלאה) וזו אפשרות ממש חשובה בעיני.
בכל אופן, אני מקווה להמשיך לפגוש פה אתכן מדי פעם לפחות |L|
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

הי טלי,
עצרת אותי שניה לפני שמחקתי. מהרהרת על מה שכתבת.
טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

העריכה שהחזירה את הגירסה הזו - מה פשרה? טעות?
טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

החזרתי את ההודעות שנעלמו בעריכה המסתורית.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בעלי אמר לי לא פעם ולא פעמיים: כל מה שאת כותבת באינטרנט, לא משנה איפה, תכתבי מתוך הנחה שמחר הוא עשוי להיות כותרת ראשית בעתון.
ברור שלא עשיתי את זה :-P
וכמוני רבות אחרות.
ועכשיו אנחנו מתמודדות עם ההשלכות.

למזלי, ברוב השנים שכתבתי באתר, כתבתי המון דברים אישיים אבל בעין פקוחה, והייתי מוכנה שזה יתפרסם בעתון. למזלי, כמעט תמיד נמנעתי מלקרוא לאנשים אחרים בחיי בשמם האמיתי. ולכן אין לי בעיה עם כל מה שמופיע פה תחת שמי, טונות של סיפורים אישיים ודעות אישיות.
למזלי, דברים אישיים יותר שכתבתי, התעשתתי ומחקתי זמן קצר אחרי הכתיבה. אז זה היה קל.
אבל אני מאוד מזדהה עם הדאגה של ציל צול ואחרות - הייתי יכולה בקלות להיות במצב דומה.
אני לא יודעת מה יקרה עם האתר הזה, ואף אחת אחרת לא יכולה לחזות את זה.
וזה משהו שתיאורטית היינו צריכות לקחת בחשבון, כמוכתב מהאופי הבסיסי של האינטרנט, אבל לא לקחנו, כי אנחנו אנושיות.
וגם נשים, שרוצות לחלוק ולשתף ולחיות בקהילה ;-)

(())(())(()) לכולנו.
טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

נכון נכון נכון.
וגם אני.
לעניין הזיהוי של כותבות מפה - אני מניחה שגולשות חדשות לא ינסו באופן אקטיבי לזהות כותבות שכתבו בעבר (אם בכלל מישהי תטרח לקרוא את הדפים אחורה, כן?) ויצליבו מידע מדפים שונים וכו'. אבל עדיין ממש ממש מבינה את ההתבאסות.

ותמרוש, קראתי מה שכתבת בדף שפתח רני, אני מרגישה יותר בנוח לענות פה - מסכימה עם איך שאפיינת את פורטל יולדת. לא חושבת שיש איזו אג'נדה של קונבנציונליות שם, אבל זה בפועל מה שיש.
גם אני מנחשת שהגדלת כמות הגולשות כנראה לא תביא לפה את הגולשות שהיינו אנחנו הכי רוצות לפגוש פה... זה קצת מבאס ברמה האישית אבל נראה לי לגיטימי לגמרי.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לי אין בעיה עם מה שכתבתי. אני זוכרת תמיד מה שיונת כתבה ישר מההתחלה: הכל פה ציבורי.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

לעניין הזיהוי של כותבות מפה - אני מניחה שגולשות חדשות לא ינסו באופן אקטיבי לזהות כותבות שכתבו בעבר (אם בכלל מישהי תטרח לקרוא את הדפים אחורה, כן?) ויצליבו מידע מדפים שונים וכו'. אבל עדיין ממש ממש מבינה את ההתבאסות.

גם לדעתי לא יזהו.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

גם אני מנחשת שהגדלת כמות הגולשות כנראה לא תביא לפה את הגולשות שהיינו אנחנו הכי רוצות לפגוש פה
אי אפשר לדעת.
אם הם ישימו כמה כתבות באוריינטציה "טבעית", ויקשרו מהן אל האתר, זה יכול להיות אחלה. אנשים יגידו "או! סוף סוף משהו שאני מתחבר אליו" או "מה?? אני חייבת לדעת על זה יותר" וייכנסו בראש טוב.
הכל תלוי איך החיבור בינינו לבינם יתרחש.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אני בספק כמה קוראות ינהרו לפה, הרי הכל מתרחש בפייסבוק בין כה וכה.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

נכון, אבל גם הפייסבוק זמני ולא ישרוד לעד.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרווחים החדשים המרווחים מדי והמעצבנים - שהופיעו ביחד עם פרסומות גוגל בדף - זה שינוי מכוון כתוצאה מהעברת הבעלות על האתר?
בלתי נסבל.
פלוני_אלמונית*

למה האתר הפך לHTTPS ?
עכשיו הוא לא עולה בגרסאתו כרום קודמות.

וגם טור הצד כל הזמן קופץ , ואי אפשר לגלול אותו עד הסוף, ע"י קונטרול end

השורות מרווחות מדי.

למה במסגרת העברת הבעלות, ישר התחילו לחרבש את מה שהיה טוב. סתם אוטומטית
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

סתם אוטומטית
למה במסגרת נשנאה לפרסומות שיש כאן, אנשים מרגישים בנוח להשמיץ אחרים, סתם אוטומטית?

אני גולשת מהסלולרי. האתר נראה כרגיל מבחינת השורות, יש קישור נוח לתחתית הדף, והאתר אשכרה מותאם לסלולרי.

אבל למה לשאול בנוגע לסיבות, לבקש בנימוס שיתקנו מה שהתחרבש בטעות, כמו שכבר קרה לא פעם בעבר. עדיף מייד לייחס כוונות רעות! זה הרבה יותר כייף

ובחיאת, תעשי טובה לכל מי שלא רוצה וירוסים ושאר מרעין בישין על המחשב שלו - תגלשי בדפדפן מעודכן.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

קשה לי להאמין שמה שאנחנו רואות עכשיו זה תוצר סופי...
מניחה שזו עבודה בתהליך.
פלוני_אלמונית*

אי אפשר לגלול את העמוד עד הסוף, ע"י קונטרול end
מערכת_טבעית*
הצטרפות: 28 נובמבר 2018, 18:17

שליחה על ידי מערכת_טבעית* »

לדיון, עדכונים ופידבקים ניתן להכנס לדף באופן טבעי עדכונים ושינויים
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

תגידו, אפשר למחוק את הדף ניתוח פיסורה טחורים ?
עברתי על כולו ולא נראה לי שהוא שייך לאתר הזה. נכון שנפתח פעם בעבר, בתקופה שבאופן היה אתר קהילתי וכולם דיברו על הכל ובאו להתייעץ על כל דבר, אבל עכשיו הוא סתם אבן שואבת לאנשים שחושבים שזה אתר לתשובות רפואיות.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

תגידו, אפשר למחוק את הדף ניתוח פיסורה טחורים ?

רצוי
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לדעתי שרון ס מחקה בעצמה את הדף שלה כפי שגם מחקה את עצמה מכל הדפים שהשתתפה בהם באתר. גם נעמה נובק מחקה את הדפים שלה ולכן הם ברשימה הנ"ל.

יולי קו, אני בעד.
קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

טיפול בכוויות לא
לחץ וכאב בשלפוחית השתן לא
כביסה לבנה לאחד עם דף אחר או להפוך לכביסה באופן טבעי
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

לאחד דפים אני משאירה למי שמעוניינת.
לדף של שרון אני לא מצליחה להכנס (הוא כתוב מוזר).
בקשר לדף הארכיון של בשמת, אני מרגישה שמן הראוי שבשמת תמחוק בעצמה כשיתאים לה.
את הדף של רוצה להתחזק לא היה לי לב למחוק.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזה דף ארכיון של בשמת? מה פספסתי?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

את הדף של רוצה להתחזק לא היה לי לב למחוק.
צודקת, הלכתי לבדוק ומסכימה.
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”