חלומות ומשמעותם

מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מאיה* »

ועוד תוספת משמעותית אני חולמת המון על כך מהחלום הראשון כשאני רוצה לברוח ממישהו שרומה לעשות לי משהו אני מסוגלת להיות בלתי נראית או להעילם פתאום וככה כאילו יש לי כוחות זה משהו שחוזר המון המון פעמים בחיי. בכלל חלומות זה דבר מרתק במיוחד שיש לי חלומות נבואיים.... שבוע וחודש קסום!
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מאיה* »

• להיעלם.
  • שרוצה.
שאלה_של_חולמת*
הצטרפות: 17 פברואר 2009, 12:38

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי שאלה_של_חולמת* »

חלמת כל הלילה על.....צבים.
בכל הגדלים ובכל המינים!
שאפילו הפלאפון שלי הופך לצב!
מה עושים?
מה זה אומר?
מישהיא יודעת? תודה.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

צבים מתקשרים אצלי ליציבות,כי מי שכל הזמן נמצא בבית ,לא חשוף כמעט לשום דבר ..
בנוסף צבים הם גם חיות עתיקות מאוד וגם משך החיים שלהם ארוך.

חשובה גם התחושה ,אם בכלל היתה לך : האם זה היה חלום נעים או מלחיץ וכ'
שאלה_של_חולמת*

חלומות ומשמעותם

תודה לך איילה.
זכור לי שהגעתי לחצר של בית ולנגד עיני התגלה המחזה של עשרות צבים. ופתאום גם הפלאפון שלי הפך לצב. הוצאתי אותו מהכיס של המעיל וראיתי איך יוצאות שתי רגליים ושתי ידיים,כמו שהצב מוציא אותן לאחר שסיים את התכנסותו בביתו.
אני זוכרת שזו היתה הרגשה קצת לא נעימה,מעמד מלחיץ. הם לא צרו עליי,או איימו עליי,אחרי הכל זכרתי שזו חיה ידידותית ,אבל המעמד לא היה נעים.
אני גם לא זוכרת את המשך החלום משם.
שאלה_של_חולמת*

חלומות ומשמעותם

לפני כמה זמן,לא הרבה,אולי חודש,היתה לי שיחה עם האיש ושנינו ביכינו על היעלמותה של החיה הזו מהנוף.
פעם שהייתי קטנה,בדרך לגן,הייתי יכולה לעצור הכל ולהגיד לאמא- וואוו,אמא, הנה צב!
היום נראה לי שזה כבר לא קיים. הלוואי ואני טועה.
ופתאום קיבלתי מהם עשרות בחלומי.
מעניין.
עדיין_לא_כאן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2006, 12:52

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי עדיין_לא_כאן* »

מחפשת את המשמעות של חלום. אפילו לא הייתי מגדירה את זה כחלום אלא יותר כחזיון.... גיליתי שאני בהריון לא מתוכנן. ומכיוון שלא חשבתי שארצה עוד ילדים זה גם לא היה ממש רצוי. התלבטתי מה לעשות ולפני השינה ביקשתי לקבל סימן (לא יודעת ממי). הדבר היחיד שאני זוכרת זו "תמונה" סטטית של פרסת סוס (Horseshoe) שהופיעה פעמיים.
זה נשמע מוזר אבל אני מרגישה שזה הסימן שביקשתי. הבעיה שאני לא מבינה אותו. תעזרו לי בבקשה, לפרש, להבין ולדעת מה המסר שקבלתי.
פז*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 19:00

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פז* »

חלמתי הלילה שאישי היה בהריון ולקראת סוף החלום התחילו לו צירים
ואני עזרתי לו , השכבתי אותו במיטה בתנוחה נוחה ועיסיתי לו את הגב
התעוררתי לפני הלידה עצמה...

מה זה יכול לסמל?
(חוצמזה שאני קוראת יותר מדי סיפורי לידת בית)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

גיליתי שאני בהריון לא מתוכנן. ומכיוון שלא חשבתי שארצה עוד ילדים זה גם לא היה ממש רצוי. התלבטתי מה לעשות ולפני השינה ביקשתי לקבל סימן (לא יודעת ממי). הדבר היחיד שאני זוכרת זו "תמונה" סטטית של פרסת סוס (Horseshoe) שהופיעה פעמיים
פרסה = תוספת מלאכותית שאנחנו מצמידים לרגל הסוס כדי להגן עליה מפציעות בדרך.
הפרסה היא מצד אחד מגן, מצד שני תוספת מלאכותית. היא מצד אחד סמל שמביא מזל, מצד שני חוסמת וסוגרת את הרגל המקורית של הסוס (נדמה לי שהתקנתה גם כואבת לסוס, אבל אני לא בטוחה).
יש לחיזיון הרבה פתרונות אם משליכים את כל המשמעויות הללו של פרסה להריון, למניעתו, להולדתו... רק את יודעת מה מתאים.

(אגב מה עשית בסוף?)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלונית* »

פרסת סוס (Horseshoe
פרסת סוס קשורה לברכה. מזל. הגנה (=משהו שחשוב לשמור עליו ?).
אע"פ שההריון לא מתוכנן יש בו ברכה ונראה שמבקשים שתראי זאת כך במיוחד נוכח הדילמה אשר עלתה בך.
בהצלחה.
פלונית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלונית* »

חלמתי הלילה שאישי היה בהריון ולקראת סוף החלום התחילו לו צירים
הריון מייצג משהו אשר מתבשל אצל החולם ומחכה לזמן הנכון לצאת החוצה ולהתגשם בעולם החומר (רעיון/ תוכנית/ תובנה וכו').
הצירים מלמדים כי תהליך הדגירה הבשלה עומד להסתיים ממש בקרוב ומשהו חדש עומד לנבוט בחייך. בהצלחה.
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יער_ה* »

בשבוע האחרון חלמתי הרבה חלומות.. למשל לפני כמה ימים חלמתי שאני נמצאת אצל רופאת שיניים, היא מספרת לי איך מתמחים ברפואת שיניים: "מתחילים עם עטין של פרה, אח"כ עוברים לשן של תנין, ואחרי זה לבני אדם".

היום חלמתי (זה רק סוף החלום) על שלושה דורבנים שמטפסים על חומה גבוהה ועוברים אותה ונכנסים לתוך חדר.

יש רעיונות מה הדורבנים מסמלים? החלומות האלה לא ממש מובנים ובכלל, מה פתאום כל שטף החלומות הזה?
פז*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 19:00

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פז* »

תודה פלונית!

ובשורות טובות לכולן !
אמא_של_שוקו*
הצטרפות: 17 אפריל 2008, 15:49
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שוקו*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אמא_של_שוקו* »

אני ממש שמחה למצוא כאן את הדף הזה! בדיוק בזמן - אתמול בלילה חלמתי חלום שמטריד אותי מאוד....

חלמתי שאני מגיעה עם ההורים שלי למרפאת עיניים מיוחדת כדי לטפל בעיניה של אימי (לאימי באמת יש בעיניים בעיה גנטית שעלולה להתפרץ והיא במעקב בגללה, אך בינתיים טפו טפו טפו...). בחלום הבעיה כנראה התפרצה - ואנחנו מגיעים כדי שיטפלו באימי בדחיפות... לפתע פונה אליי הרופאה הראשית ומציעה לי לבצע את הניתוח בעינייה של אימי בעצמי. היא מתחילה להסביר לי איך ומה בדיוק עושים ואני נורא מפוחדת אבל מבינה שאין ברירה ואהיה חייבת לנתח את אימי כי : "זה המבחן שלי" !

כאן פחות או יותר התעוררתי ולא הצלחתי לחזור לישון-
מה מרמז החלום?
אני זוכרת שהמחשבה הראשונה שעברה לי בראש כשהתעוררתי הייתה- את צריכה שינוי בקריירה, להפסיק את לימודי התואר וללמוד מחדש מקצוע טיפולי כלשהוא (רפואה? 0-: ) , זה היעוד שלך, זה המבחן שלך , וכך תוכלי לעזור (?) לאימך.

טיפשי כמו שזה נשמע.. אני יודעת (:
אבל מטריד אותי מאוד משום מה.

{והמרגיעון אומר: 70 פנים לתורה. אז לעזוב הכל ולפנות אל בית המדרש? (-;)
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מתחילים עם עטין של פרה, אח"כ עוברים לשן של תנין,
שיני חלב, ואז שיני בשר?

לא פירטת את הרגשות שלך בחלום. זה עוזר לתת כיוון.
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

אני חושבת שהפירוש לחלום הוא תמיד אצל החולם ולכן אני מציעה לך להקשיב לאסוציאציה ה"טפשית" שעלתה לך מיד.
לא בהכרח לעזוב הכל וללכת ללמוד רפואה אבל לחשוב למה דווקא זה מה שעלה לך?
את לא מרוצה מהלימודים? רצית מקצוע טיפולי אבל לא הלכת ללמוד את זה?

אולי החלום מרמז על הקשר שלך עם אמך, לאו דווקא הקטע הרפואי אלא בכלל.
"זה המבחן שלי"
אולי את מרגישה שאת צריכה להוכיח דברים לסביבה שלך

בקיצור, לא יודעת אם אני בכיוון בכלל... אבל תקשיבי לעצמך, במיוחד אם החלום מטריד אותך .
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

הבת שלה = "בבת עינה". העין היא מסמלת אותך, איכשהו? ולכן גם אולי
הבעיה התפרצה = עומדת למבחן?

כיוון אחר:
להפסיק את לימודי התואר וללמוד מחדש מקצוע טיפולי כלשהוא
זה משהו שאמא שלך אומרת או חושבת? או שאולי זה מה שאת רוצה לעשות, והיית רוצה לקבל את התמיכה של אמא שלך, את הדחיפה שלה, את הגב שלה, החסות שלה (כלכלית, למשל)?
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יער_ה* »

טליה, רעיון יפה, לא חשבתי על זה ככה! ({{}}שיני חלב, ואז שיני בשר?{{}})
בשני החלומות הייתי די שוות נפש, נינוחה ורגועה. לא התעוררו בי רגשות מסויימים..
מתעתדת_ללדת*
הצטרפות: 26 מאי 2009, 08:38
דף אישי: הדף האישי של מתעתדת_ללדת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מתעתדת_ללדת* »

אמא של שוקו, העין היא ראי הנפש, ומכאן החיבור שבא לך כפתרון ללמוד מקצוע טיפולי,
שכן הטיפול או המגע לו אמך זקוקה ממך - הוא בנפש.

יערה, ריבוי החיות בחלומות מצביע על רגשות מודחקים, חיה= יצריות, חיבור למשהו בסיסי.
ככל שהחיה יותר בסיבית וקורבה לקרקע (כלומר יותר זוחלת ופחות מתורבתת) כך הרגשות הם יותר בסיסיים.
כאן שלושת הדורבנים צולחים את החומה וחודרים אל המרחב שלך.
שיניים בדרך כלל מדברים על פחדים או טרדות.
הייתי מחכה לחלום הבא בסדרה לראות מה יש להגיד לדורבנים.

חלומות פז לכולנו.
פלונית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלונית* »

חלמתי שאני מגיעה עם ההורים שלי למרפאת עיניים מיוחדת כדי לטפל בעיניה של אימי (לאימי באמת יש בעיניים בעיה גנטית שעלולה להתפרץ והיא במעקב בגללה, אך בינתיים טפו טפו טפו...). בחלום הבעיה כנראה התפרצה - ואנחנו מגיעים כדי שיטפלו באימי בדחיפות... לפתע פונה אליי הרופאה הראשית ומציעה לי לבצע את הניתוח בעינייה של אימי בעצמי. היא מתחילה להסביר לי איך ומה בדיוק עושים ואני נורא מפוחדת אבל מבינה שאין ברירה ואהיה חייבת לנתח את אימי כי : "זה המבחן שלי" !

לעיתים קרובות דמויות נוספות בחלום מייצגים היבטים שלנו.
אם כן, אימך מייצגת היבט שלך (ולא את עצמה) כמו גם חוסר איזון ( הבעייה בעיניים) המבקש את טיפולך את ( ומציעה לי לבצע את הניתוח בעינייה של אימי בעצמי)
<צריכה להיות הדגשה על המילה "לי" - כלומר העשייה שלך משמעותית בדרך לפתרון.>

העין היא הראי של הנפש כפי שנאמר כאן והיא גם קשורה לדרך בה אנחנו מתבוננים אל העולם (גישה/ תפישות/ עשייה/ הלך רוח וכו') וכאן עולה מהחלום באופן משמעותי צורך בשינוי/ ריפוי.

לכן ובהמשך לדברייך גם אני ממליצה לך להקשיב לתחושה הראשונית גם אם זה נראה לך טיפשי .
זכרי כי בסופו של דבר החלום נארג עבור האסוציאציות האישיות שלך ואת אמורה להבינו באופן אינטואיטיבי.

על כן, ייתכן מאווד ששווה לך לשקול:

שינוי בקריירה, להפסיק את לימודי התואר וללמוד מחדש מקצוע טיפולי כלשהוא (רפואה? ) , זה היעוד שלך, זה המבחן שלך , וכך תוכלי לעזור (?) לאימך.
אולי ענף ברפואה המשלימה/ הוליסטית או כל עיסוק אחר שנותן לזולת מרחב של סיוע/ נתינה וכפועל יוצא מביא עימו מימד של ריפוי לכל הנוגעים בדבר.
ולדעתי כך תוכלי לעזור לעצמך ולסובבייך (אני לא נתפשת כאן ספציפית לאימך משום שלדעתי היא אינה מייצגת את עצמה כאן).
בהצלחה
החולמת*
הצטרפות: 16 דצמבר 2004, 14:36

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי החולמת* »

חלמתי הלילה שני חלומות מוזרים
.
במציאות: היות ולא הרגשתי טוב והיות והיה קשה לי להירדם ישנתי בסלון (על מנת לא להפריע את מנוחתם של ילדיי ובעלי), וקראתי את הכתבות בעיתון ,על סוהא ערפאת (שבין היתר אמרה שאם היה לה בן היתה מגדלת אותו כמחבל מתאבד). ועל כורדיסטן, על המלחמה וההרג שעשה סדאם חוסן בגז חרדל בכורדים ילדים נשים וטף וכו.. על כך שמנסים להיות מדינה עצמאית, ועל כך שמשווים את עצמם לישראל, ומעוניינים ליחסים כאלו או אחרים עם ישראל.
כמו כן קראתי על השב"כ ועל המחבל היהודי.... טייטל.

בחלום:
אנו מס נשים יושבות עם קבוצה של נשים כורדיות והילדים שלהם, הן עסוקות באריגה או משהוא כזה, פתאום הנשים הכורדיות זועפות עלינו ואנו לא מבינות למה?
כל הקבוצה מתארגנת נגדנו ומאשימות אותנו במשהוא שלא ברור לנו מהוא. הקבוצה מתקפלת.
ואז מסתבר שיש משהוא מחריד... שעוד אנו לא יודעות מה זה, ושבישראל אף פעם לא היה מצב כזה. הסיבה שהן כעסו היתה כי התקרבנו למקום שבו הן החביאו חומר תעמולה.
ואז אומרים לנו שהקבוצה הזאת אימצה ילדים קטנים שהם ממש פעוטות ותינוקות על מנת לעשותם פצצה חייה. והתפקיד שלנו זה להציל את הילדים הקטנים האלה. עכשיו אם נציל אותם ניצתייר כחוטפי תינוקות. ואם לא נציל אותם אז הם יתפוצצו.

אח"כ אני מוצאת את עצמי בין טירסות של עצים מחפשת אחרי ילדה קטנה כבת 3-4 (בערך בגיל הבת שלי). אני אמורה להציל אותה. בטירסה מעליי מחפשים אותה בני המשפחה שלה. והם אמורים לעשות אותה לפצצה מהלכת . המכונית שלי מס טירסות למטה... ואני מבחינה בילדה מאחרי העצים. אני עושה חשבון שלא אוכל להגיע למכונית מבלי שיראו אותי ואני נשכבת על הילדה כדי להחביא אותה.
שני אחים שלה (אח ואחות ) יותר גדולים 6-7,(גם גיל של הבת שלי), מוצאים אותנו ואני מבינה שלא אוכל להציל אותה. הם אומרים לי בשפה שלהם (ואני משום מה מבינה אותם) את יכולה לברוח נעשה כאילו שלא ראינו... זהוא התעוררתי.
יש עוד חלום מוזר ארשום אותו אחר כך .
אודה למי שיש תובנות....
החולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי החולמת* »

המשך... חלום שני
אנו יוצאים לטיול, שתי חברות ואני ,מגיעות למין אולמות/מערות (משהו בסיגנון אולמות האבירים בעכו) רק שמדובר באולמות שמדורגים אחד מעל השני (כמו בטרסות). בכל אולם יש משפחה , מתברר לנו שאנו לא יכולות להגן על עצמנו כי לא הבאנו נשק. לכל משפחה יש נשק, והיא מגנה על עצמה. אין אפשרות להצטרף למשפחה אחרת אנו חייבות להגן על עצמנו. אני מנסה לקבל נשק/או עזרה אבל לא מצליחה. מגעים לאולם העליון האחרון. מאשימים אותנו במשהו לא יודעת במה, אבל הדרך היחידה להגן על הבנות שלי זה להסכים שיוציאו אותי להורג. (מעניין שלאורך כל החלום אין תחושה של פחד,אני פועלת עיניינית וזה בסדר מצידי להסכים שיוצאו אותי להורג.)אני צריכה רק להחליט באיזה אופן אמות. פתאום מגעים שניים עם חלוק לבן ואני אמורה לשתות מהם משהו וכך למות (גם עכשיו אין תחושת פחד או עצב, זה פשוט משהוא שצריך לקרות).
אני נפרדת משתי אחיות שלי ע"י זה שאני נותנת להן ערמה של סוודרים חדשים מסודרים בקפידה, ואני אומרת להן סוודרים חדשים לגמרי עדיין הטיקט מחובר להם ,חבל עליהם תשתמשו בהם ותחלקו אותם בינכים.
האחיות שלי צוחקות עליי ועל הטעם שלי בבגדים (כאילו שנלך בסוודרים מיושנים,מבחינה אופנתית כאלה).
אחר כך החברות שיצאתי איתן לטיול מגיעות ואומרות שאני בככלל לא אשמה ולא הייתי צריכה להיות מוצאת להורג, אלא להיפיך אני עזרתי להן. אך זה מאוחר מידיי כי כנראה כבר שתיתי את התמיסה.

אני עכשיו באולם דומה לאולמות הקודמים רק שהוא בודד ועל הקרקע, אני ביחד עם בעלי מכורבלת איתו (אני אמורה להיות מתה) ואני אומרת לו שלא ישאר באולם כי אני מתה והם יכעסו אם יראו אותו איתי. בעלי מרגיע אותי ואומר לי לא לדאוג ושאני בכלל לא מתה והם לא יודעים. אני אומרת לו אז הם ידעו והוא צוחק ואומר לי שלא לדאוג. אני שמחה שהוא איתי ואני נרגעת.

תמונה אחרונה , אנו צועדות כמה נשים בנהים אני ואמא שלי, אני עדיין אמורה להיות מתה ואמא שלי עם הנשים צועדות לכיוון בית הכנסת. הנשים לא רואות אותי רק אמא שלי... אשה אחת אומרת שאין לה תחתונים אז אמא שלי נותנת לה את התחתונים שלה. אני אומרת לאמא שלי אבל איך תלכי בלי תחתונים ואמא שלי אומרת לי מה איכפת לך אל תגידי כלום.
אנו עוברות מהבית של אמא שלי ואמא שלי אומרת לנשים שהיא חייבת ללכת הבייתה להתלבש, ולי היא אומרת להוריד את המחרוזת שלי מהצוואר. הנשים ממשיכות לבית הכנסת.
אני מורידה את המחרוזת מהצוואר כשברור לי שתיכף היא מחזירה לי אותה. אבל היא לוקחת את המחרוזת וזורקת אותה בין האבנים.
אני כועסת ואומרת לאמא שלי השתגעת מה עשית? אני צריכה את המחרוזת. אמא שלי עונה: אני לא השתגעתי את השתגעת אם את חושבת שאני אתן להם להרוג את הילדה שלי. כל החיים שלי עבדתי עם הFBI ועכשיו אני יצרתי איתם קשר, המחרוזת שלך זרוקה ויחשבו שנכש אותך נחש.
האיש מה FBI, יקח אותך לאמריקה שם תחיי בעיירה נידחת ותגדלי ארנבונים. כשיישכח הכל יצטרפו אלייך גם בעלך והילדים ואז תעשו מה שתרצו.
(בהתחלה אני כועסת ואז בעצם מבינה מה קרה, אז גם אני מתחילה להרגיש פחד על מה שקרה ושמחה על שאמא שלי הצילה אותי.)

שני חלומות הזויים לגמרי. אשמח לאסוצאציות, תובנות, פרושים או מה שבניהים.
החולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי החולמת* »

מקפיצה ל מה חדש אוליי בכל זאת יהיו "פיתרונים". לחלומות דלעי"ל? תודה .
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חלמתי הלילה שאני יולדת, אני רווקה בת 28 ללא ילדים ולא במערכת יחסים, בחלום ילדתי זוג תאומות בנות (מקסימות וחמודות, כמובן) במעין בריכה טבעית, כמו מעין, מקום מאד נעים בינות סלעים וצמחים, החלום היה כולו באווירה טובה והרגשתי שלווה ומאושרת לכל אורכו. באיזשהו שלב אחרי הלידה, לא ישר , הלכתי למסיבה והן לא היו איתי, למען האמת הן לא היו איתי בכלל אחרי הלידה אבל לא הרגשתי רע עם זה, הרגשתי שמחה כל הזמן.
מאד אוהבת חלומות וכשבא אחד כזה מעניין במיוחד אני מנסה להבין אותו, אז רציתי לדעת, אם משהו מבין קצת בתחום, אשמח לכיוון, רעיון שאליו החלום עשוי להיות קשור.
אשמח לכתוב עוד פרטים על עצמי ועל חיי כרגע אם זה רלוונטי להבנת החלום.
תודה והמשך חלימה נעימה
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

לפתע פונה אליי הרופאה הראשית ומציעה לי לבצע את הניתוח בעינייה של אימי בעצמי. היא מתחילה להסביר לי איך ומה בדיוק עושים ואני נורא מפוחדת אבל מבינה שאין ברירה ואהיה חייבת לנתח את אימי כי : "זה המבחן שלי" !

אמא של שוקו, כתבת את זה כבר מזמן, אבל אני רק עכשיו קראתי את הדף, ועלה בדעתי - עיניים קשורות לראייה. אולי הרגשת שאת רוצה שאמא שלך תִראה משהו? אולי הרגשת שהתפקיד שלך הוא לגרום לה לראות את זה?

החולמת, אין לי רעיונות בשבילך, אבל היה ממש מרתק לקרוא. וואו !

(כלכך הזוי ומלא פרטים, שהיו רגעים שהיה נראה שלא יכול להיות חלום כזה, ובטח המצאת את הכול. במחשבה שנייה, אם מישהו יכול להמציא דבר כזה מהדמיון, אז חלום לא יכול? :-) הרי החלום זה הדמיון הכי פרוע שיש.
אבל החלומות שלך באמת 'עולים על כל דמיון'... :-))
יערה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 19:37

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יערה* »

חלמתי שאני מניקה תינוק בפעם הראשונה תינוק שילדתי וזה כל כך כואב לי ואני בוכה בכי כמו שתינוק בוכה, יללות חזקות כאלה. והכאבים עצומים. ..
במציאות אני עדיין רווקה ומשתוקקת לזוגיות ולידה... יש למישהיא רעיון מה זה אומר?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

יש למישהיא רעיון מה זה אומר?
לי עולה: בלבול בין נתינה וקבלה.
הנקה = הענקה, נתינה לתינוק. אבל את בעצם גם התינוק כי את בוכה כמוהו.
את נותנת אבל כואב לך לתת ואולי היית מעדיפה להיות בצד המקבל?
צועקת לתשומת לב כמו שתינוק זועק, אולי מקווה שיבינו אותך כמו שמפרשים בכי של תינוק, בלי מילים?
יערה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יערה* »

ואוו קרטונית, פירשת מדהים!!, זה כל כך נכון. אני ממש בוכה (בכי נורמאלי של אשה) תודה.! מדהים!
יערה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יערה* »

אני כנראה בתקופה מטורפת... חייבת לספר על עוד חלום שהוא אולי חלום תיקון לחלום שכתבתי קודם...
אז בחלום אני בהריון הולכת עם אמא שלי ואחותי לבית חולים (כנראה) ואני בכלל לא יודעת שאני בהריון רק אמא שלי ואחותי (הגדולה) יודעות והרופא שואל אם עברו 9 חודשים כבר ( ואני בפנים מבינה שכנראה אני בהריון) ואז אנחנו נכנסים לחדר כייפי עם מלא מזרונים וכולם כל כך נחמדים וטובים אלי ומאחלים לי בהצלחה ובאים עוד כל מיני חברים ונותנים לי מלא תשומת לב כל הזמן ואני מאושרת, ואני בוחרת מזרון ושוכבת עליו ואז מבינה שכנראה אני צריכה ללדת ומחכה שיכאב לי ולא כאב בכלל אז מבין הרגליים שלי אני מוציאה תינוקת עם עגילים ורודים,ובכלל לא כאב והייתי כל כך מאושרת והסתכלתי עליה והיא הייתה כל כך יפה ונעמדה על הרגליים ורצתה לינוק ואז אמא שלי באה וחיבקה אותי והרגשתי אושר כמו שרק כל האמהות מספרות לי (שכשאת אמא נוצר קשר יותר עמוק עם אמא שלך) אז התחבקנו שלושתינו וזו הייתה פעם ראשונה שאמא שלי כל כך אהבה אותי,...זה היה מדהים.. והייתי נותנת הכל בשביל לחזור לרגע המופלא הזה ....שקרה בחלום......
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

מהר לפני שיישכח... חלום מפורט וחי מאוד.

חלמתי על חברה מן העבר (מחו"ל) שנפטרה בפתאומיות לפני כשנה.
בחלום היא אכן מתה, אבל היא מגלה שכל עוד היא נשארת ב"משבצת" פיזית מסוימת היא ממשיכה לחיות. "משבצת" - הכוונה ממש לשטח קטן על הרצפה ליד הכניסה לבית קולנוע גדול בעיר.... על השטח הזה היא פורשת שטיח צמרירי קטן בצבע חרדל, ונשארת לשבת עליו כל הזמן כדי שתישאר חיה.
אני באה לבקר אותה שם כמה וכמה פעמים. בן זוגה (שבמציאות נפרדה ממנו כבר לפני שנים) יושב איתה שם, צמוד. גם חברים אחרים לפעמים, ממש עושים משמרות.
לפעמים כשאני הולכת בעיר לענייניי- העיר נראית קצת כמו העיר האירופית וקצת כמו תל אביב - אני אפילו רואה אותה. פעם ראיתי מרחוק ולא ניגשתי כי איכשהו לא היה לי נעים.

בחלום כשאני מבקרת אותה, אני מסתכלת עליה, על הבשר, ותוהה אם הוא מתכלה לאט לאט, אם הישיבה על המחצלת הזו גורמת לה באמת לא למות בכלל או שמא רק לדעוך לאט לאט.
החולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי החולמת* »

_(כלכך הזוי ומלא פרטים, שהיו רגעים שהיה נראה שלא יכול להיות חלום כזה, ובטח המצאת את הכול. במחשבה שנייה, אם מישהו יכול להמציא דבר כזה מהדמיון, אז חלום לא יכול? הרי החלום זה הדמיון הכי פרוע שיש.
אבל החלומות שלך באמת 'עולים על כל דמיון'... )_
אהבה את חמודה, אכן החלומות הם הזויים ... עכשיו כשקראתי את מה שכתבתי אפילו לא זכרתי בעצמי את פרטי החלום עד שקראתי. בשבוע שחלמתי את החלומות הסתובבתי עם הפרטים בראש מס ימים. (זכרתי כל כך הרבה פרטים מהחלום כי בבוקר מאחר והטריד אותי כתבתי לי ראשי פרקים מהחלומות.)
חבל רק שאין איזה שהוא פותר חלומות ... הצעה לסטרט אפ תוכנה שתפתור חלומות לפי הפריטים המופעים בחלום.
אמא שלי לפעמים פותרת חלומות והפתרונות שלה מתקיימם לפעמיים
אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

הצעה לסטרט אפ תוכנה שתפתור חלומות לפי הפריטים המופעים בחלום.
וואלה ! :-0 |Y|
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

... אני אשמח אם למישהו/י יש רעיון לגבי פשר החלום :-) אותי הוא השאיר מבולבלת. מזמן לא היה לי חלום "סרט" כזה, כל כך עשיר ומלא פרטים.
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

קרוטונית, כמה כיוונים (סתם זורקת):
  • משהו לגבי הזיכרון שלך אותה, או מה בעצם נשאר ממנה בעולם, עכשיו שעברה שנה מאז נפרדה ממך. (עלה לי בגלל ה"משבצת" שבה היא עוד מתקיימת, כמו איזה מקום בראש/בלב שלך שבו היא עדיין חיה).
  • אולי ביטוי לפחד שלך עצמך מהמוות, ומה נשאר מאיתנו (האם הבשר מתכלה? ומה לגבי האדם?)
  • אולי סוג של תקשור איתה באמצעות החלום (כלומר - היא באה למסור משהו). לומר שהיא עדיין קיימת אי שם (זה, כמובן, רק אם אתמתחברתלתיאוריות כאלו)
מקווה שזה נתן משהו...
אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

קרוטונית, אני שמעתי לא אחת שמה שחשוב בפרשנות של חלום זה איזו הרגשה הייתה לך בחלום ובאיזו הרגשה התעוררת ממנו או נשארה לך אחר כך.

אז מהתיאור שלך לא ברור אם הרגשת טוב לראות אותה, אם שמחת, או אם הרגשת לא טוב, למשל - קושי, צער, פחד?
ואולי כן הרגשת טוב לראות אותה אבל לא הרגשת טוב עם הישיבה שלה על המשבצת?
מה זה עשה לך לראות אותה יושבת על המשבצת הזאת?

פעם ראיתי מרחוק ולא ניגשתי כי איכשהו לא היה לי נעים.
למה בעצם לא היה לך נעים?
(המצב שלה הפחיד אותך - כמו למשל לבקר אדם גוסס? או לא היה לך נעים שאת חיה והיא צריכה להיות על המשבצת? או מה...?)

אני מסתכלת עליה, על הבשר, ותוהה אם הוא מתכלה לאט לאט, אם הישיבה על המחצלת הזו גורמת לה באמת לא למות בכלל או שמא רק לדעוך לאט לאט.
האם זו תְהִייה רק ברמה של השכל או שהיא מעורבת בפחד?

ובגדול - איזו הרגשה נשארה לך מהחלום?

<לא יודעת לפתור, אבל נראה לי שתיאור ההרגשה יכול יותר לתת כיוון>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

ההרגשה שהתעוררתי איתה היתה בכיוון שכתבה רוניתה, של היא באה למסור משהו
היתה לי הרגשה שהיא באה איכשהו או נמצאת בחדר. אפילו רציתי לקום לשירותים ופחדתי :-|

<איך אני אלך לישון עכשיו עם זה...?>

מוזר שראיתי בחלום את החבר הקודם שלה דווקא. אולי כי אותו אני מכירה, ואת החבר האחרון לא יצא לי לפגוש. מצד שני ייתכן שדווקא החבר הקודם "שומר על קשר" איתה באופן יותר חזק. ואילו האחרון, כששאלתי אותו מה שלומו (במייל), אמר still an empty house (כלומר אצלו היא לא ממש מבקרת...).

_משהו לגבי הזיכרון שלך אותה, או מה בעצם נשאר ממנה בעולם, עכשיו שעברה שנה מאז נפרדה ממך. (עלה לי בגלל ה"משבצת" שבה היא עוד מתקיימת, כמו איזה מקום בראש/בלב שלך שבו היא עדיין חיה).
אולי ביטוי לפחד שלך עצמך מהמוות, ומה נשאר מאיתנו (האם הבשר מתכלה? ומה לגבי האדם?)_
אבל גם אלה כיוונים די מדויקים...
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי סלט_פירות* »

לדעתי אלה געגועים עזים.

בערך 4 חודשים אחרי שהתחתנתי, חלמתי על אחות של סבתא שלי (שהיתה לי כמו סבתא בעצמה), שנפטרה שנתיים וחצי קודם. חלמתי שהיא באה לבקר את המשפחה (אחרי שלכולם ברור שהיא כבר לא איתנו. וכולם מאוד התרגשו ורצו את תשומת ליבה). ובאתי לשאול אותה איך היא מרגישה, והיא החליפה נושא ושאלה על הילדים של אחותי, וכל פעם מישהו אחר ניגש אליה ודיבר איתה, ואז כשסוף סוף התיישבנו לדבר היא שאלה אותי איך היתה החתונה. וכל כך התרגשתי לספר לה על זה... ואז צלצל הטלפון והעיר אותי מהחלום.
ממש כעסתי שפספסתי את סוף החלום.
ובחודשים שאח"כ חלמתי עליה שוב, ובחלום האחרון היא שוב באה לבקר וישבה על הספה ליד סבתא שלי. הסתכלתי עליה מהצד, וחשבתי לעצמי, לא יכול להיות שהיא באמת פה. ולאט לאט היא נעלמה.
מאז לא חלמתי עליה. נפרדתי ממנה בחלום האחרון.
אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

אז למה 'לא היה לך נעים' לגשת כשראית אותה מרחוק?
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

_אפילו רציתי לקום לשירותים ופחדתי
<איך אני אלך לישון עכשיו עם זה...?>_

הֵי, למה לפחד? זו חברה שלך. ואם היא באה לבקר, אז כנראה שלא סתם "חברה לרגע".
ממליצה מאוד על הספר "המוות חשוב לחיים" של אליזבת קובלר-רוס. בי הוא נסך המון אופטימיות ואמונה, תחושה של ביחד. גם מי שמת, עשוי להמשיך ללוות אותנו ולעזור לנו במסענו על פני האדמה.

אני הייתי רואה בזה מחווה של אהבה... ומתרגשת...
<או כך נראֵה לי P-:{{}}>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

תודה רוניתה. אני יודעת את זה ברציו, אבל בתכל'ס מפחדת. (לא פעם ראשונה שאני מרגישה ש"מבקרים" אותי, רק שבד"כ אלה לא "אנשים" שמוכרים לי).

אז למה 'לא היה לך נעים' לגשת כשראית אותה מרחוק?
זו היתה סיטואציה מהסוג של: נפגשנו כבר אתמול כשביקרתי אותה, הבוקר אני יוצאת לסידורים בעיר ורואה אותה מרחוק, שאגיד לה שוב שלום? מין מבוכה חברתית כזו לא ברורה.
מה שנחקק לי בזיכרון הוא גם הפרטים המרובים של הרחוב בעיר. עיר גדולה ובהירה, מצד אחד (ליתר דיוק צד ימין...) רחובות פתוחים ורחבים כמו טיילת, מצד שני "פסאז'ים" מקורים עם המון חנויות. בין החנויות היא עמדה כשראיתי אותה. ואני הלכתי ברחוב הפתוח.

לדעתי אלה געגועים עזים
אני הייתי רואה בזה מחווה של אהבה... ומתרגשת...
תודה :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

סלט פירות, איזה יופי לך, הפרידה הזו..
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נועה* »

חלמתי בלילה בין שישי לשבת חלום מאד חזק ובהיר;
אני בחיפה,עיר הולדתי,שם גדלתי וחייתי עד גיל 20. אני יורדת במדרגות מהכרמל לכיוון העיר התחתית.תוך כדי ירידה במדרגות מצטרף אליי כלב לא מוכר, הוא קופץ עליי ונושך אותי בשובבות ואני מתעצבנת עליו.בסוף אנחנו מגיעים לרחוב הראשי בעיר התחתית,אני בדרך לעבודה(איזו עבודה? זה לא היה ברור)<ואני באמת בצומת דרכים בחיים עם עבודה>. יש מצד שמאל שלי תחנת אוטובוס ואיזה מתקן משחקים לילדים והכלב רץ לשם. אני רואה שם חתול מנומר(כמו נמר,כתום ושחור) וחושבת שהכלב רוצה לרוץ אחריו. פתאום מגיח משם אריה גדול וכהה,תופס את הכלב וגורר אותו משם. אני מאד נסערת ומבוהלת ומתקשרת מהסלולרי למשטרה אבל השיחה לא עוברת.אני מנסה להתקשר מטלפון ציבורי למשטרה ומבקשת שיגיעו לטפל באריה הזה.אני ממשיכה ללכת ורואה את האריה טורף את הכלב מהעבר השני של הכביש. יש בהלה של עוד אנשים מסביב.אני ממשיכה לעבודה ויורדת במין מבנה גבוה מאד שיש עליו כמו מין מגלשה כזו עם שוליים מאד צרים,להזהר לא ליפול....כשאני מגיעה למטה אני ממשיכה ללכת וכאן החלום נהיה מטושטש ואולי נגמר. ספרתי את מהחלקים החזקים שנשארו איתי אחריו.

אודה לרעיונות ופרשנות. החלום היה כ'כ בהיר וממשי ונשאר איתי בצורה מוחשית מאד.
תודה על תשומת הלב.
פלוניתי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2004, 21:36

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוניתי* »

חלמתי שאני שרה לאהובי (שעדיין לא איתי)את השיר של שרית חדד שהולך ככה
ואולי אותי אתה שומע
והקול שלי בך נוגע
ואולי זה רק עוד קצת עוד רגע
עד שתבחין בי
אני כאן ממזמן ,מזמן
עד שתראה אותי בין כל הבלאגן
אין לי ברירה אחרת אין לי ברירה,
אין לי מנוחה עד שאמצא את הדרך ללב שלך...
(לא ידעתי שהמילים נכנסו לי כ"כ חזק לתודעה
פלוניתי*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוניתי* »

נועה
יש עלייך איום שנראה לך בהתחלה שאת יכולה להתמודד איתו (חתול) אך הוא מתברר כחזק ממך(אריה) וטורף את הכלבלב (שאולי מסמל משהו ילדותי שבך שכנראה המציאות הורגת אותו. ואת יודעת שיש לך את הדרך שאת צריכה ללכת בה ואת מתקדמת בגבורה אל עבר הלא נודע.
בקיצור בעיני זה חלום של התבגרות והתגברות על העבר הילדותי ואת מצליחה לא ליפול....
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נועה* »

וואו פלוניתי איזה פרוש מרתק!תודה לך על תשומת הלב.
לילי*
הצטרפות: 03 מרץ 2004, 23:44

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי לילי* »

חלמתי חלום נעים על גבר נשוי שהייתי מאוהבת בו (והיה בינינו רומן קטן עד שהתפקחנו) והיום גיליתי שבאותו היום של החלום אישתו ילדה!! יש הסבר?
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

חלמתי שאני במילואים (?!) )על סירה (?!) ותפקידי למנוע הגעת אויבים לחוף.
מישהו מתקרב ולא עונה לי, אז אני משפריצה עליו קצת, אבל הוא עדיין אדיש, אז אני קוראת לאחראי שלי (שגם הוא מתנהג אלי באדישות). הוא אומר לי שההוא חבר, ואני מנסה להפשיר את קרירותם בכך שאני אומרת להם שאני צריכה את עזרתם מאחר ועברו 20 שנה מאז מילאתי את התפקיד בפעם האחרונה, והרבה דברים נשתכחו ממני. אני מסיימת בצחוק לבבי, אבל ההם נשארים אדישים.
אני זוכרת שמאוד התקשיתי לערוך את החשבון מתי הייתי בצבא, וכשהצלחתי, חישבתי לפי שגילי קרוב לארבעים, בעוד שלמעשה אני בת 34 (כך שבעצם סיימתי את הצבא לפני 13 שנה, בתפקיד לגמרי פקידותי, אגב).
בחלום לא פחדתי מפלישה, לא התעצבנתי על שקראו לי למילואים, ואחרי שלא הצלחתי להתידד עם שני האנשים, לא הוטרדתי בכך.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

אני מסיימת בצחוק לבבי, אבל ההם נשארים אדישים.
רגשות. את מרגישה, חיונית, והם לא.
מים = רגש. את גם על סירה, גם משפריצה מים, גם מנסה להפשיר (שוב דימוי של מים מול קרח!).
האם בחוויה שלך את מנסה לעורר רגשות אצל אחרים, ללא הצלחה? אולי רגשות ישנים שמזמן לא התעוררו?

ואחרי שלא הצלחתי להתידד עם שני האנשים, לא הוטרדתי בכך.
זה דווקא מעניין. כי אם זה לא הטריד אותך, למה בעצם ניסית להשקיע רגשית? אבל זו שאלה בינך לבין עצמך :-)
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

וואו קרוטונית איזה יכוון יפה שבכלל לא עלה על דעתי וחמק מעיני :)
עכשיו כשאני חושבת על זה, אנחנו (וספציפית אני) בתקופה מאוד סואנת וסוערת, שלא מאפשרת לעצור, לנשום, לחשוב, להרגיש. אנחנו (אני) כאילו נסחפים עם האירועים ומנסים להישאר "עם הראש מעל למים" ;) לנשום זה הישג, להרגיש זה לגמרי מותרות. זה גם מתאים לכל העניין הזה של הצבא, שאנחנו מנוהלים במקום "לתפוס פיקוד" על האירועים.
תודה רבה קרוטונית! ממש נחמד ומתאים :)
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי סגו_לה* »

אולי מישהו יודע מה המשמעות של חלום שחוזר,אני נמצאת בעיצומו של צונאמי,מצליחה להזהיר את מי שלידי ואף אני ניצלת,יש לפחות שני גלי צונאמי באותו החלום.

כבר כמה חודשים שהחלום הזה חוזר לי.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

היי,
אני בת 35...אני ממש אובדת עצות כי החלומות שלי מעיקים עליי יותר מידיי, בעשור האחרון לחיי יש לי חלומות שחוזרים על עצמם, הקונטקסט משתנה לעיתים, אבל בחלומות שלי אני תמיד מנסה לעשות משהו ולא מצליחה איכשהוא ליישם את זה, (זה יכול להיות או להכין מזוודה לטיול, או להגיע לעבודה, או סתם להתלבש בבוקר כדי לצאת...לא משנה מה אני מנסה לעשות, אני תמיד מסתובבת סביב עצמי ולא מצליחה לסיים את המשימה), בלילות שאין לי את החלומות האלו, אני חולמת על ים סוער, וגלים גועשים ופחד משתלט עליי...מה שהכי מתסכל אותי זה להתעורר מחלומות כאלה...תחושות של תסכול ועצב משתלטים עליי כל פעם מחדש ומקשים עליי להתעורר מהמיטה ליום חדש.
אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי !
פלוניתי*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוניתי* »

תשאלי את עצמך
מהו הדבר בחיים שאת רוצה לעשות ומפחדת
אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

בחלומות שלי אני תמיד מנסה לעשות משהו ולא מצליחה איכשהוא ליישם את זה, (זה יכול להיות או להכין מזוודה לטיול, או להגיע לעבודה, או סתם להתלבש בבוקר כדי לצאת...לא משנה מה אני מנסה לעשות, אני תמיד מסתובבת סביב עצמי ולא מצליחה לסיים את המשימה),
מאוד מאוד מוכר לי.
חלק גדול מהחלומות שלי הם כאלה.

(ביניהם, גם הרבה חלומות על ניסיונות למצוא מקום לעשות פיפי ובמשך חלום שלם לעבור ממקום למקום ולא למצוא. בין שמתברר לי שהמקום גלוי לעין עוברים ושבים, או שהוא מלוכלך מדי וכו' וכו'.
וגם ניסיונות התקרבות לגבר, שבהם למרות הרצון, אפילו משני הצדדים, האיחוד לא מצליח לקרות, וכל הזמן מאבדים אחד את השני או שיש מכשולים אחרים, והחלום כל הזמן מסתובב במעגלים...
וגם חלומות דומים לאלו שתיארת - ניסיונות להתלבש, ניסיונות לצאת מהבית, ניסיונות לקבץ אנשים שמתפזרים לכל הכיוונים וכו' וכו'....)

בנוסף - יש לי גם חלומות דומים למה שתיארת על גלי ים. לא יודעת אם בדיוק כמו שתיארת - אני חולמת המון על צונאמי - איזה גל ענק ענק ענק בגובה של בניין ענק שעולה פתאום מהחוף.
אצלי זה מפחיד, אבל לפעמים יש בזה גם איזו מתיקות שקוראת לי אליה.

מעניין אותי מה החלומות האלה אומרים עליי, עלייך.
ומעניין אם זה שיש לאנשים חלומות בעלי אופי דומה, אומר שיש להם דפוסים דומים בחיים.
עדיין_לא_כאן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2006, 12:52

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי עדיין_לא_כאן* »

_גיליתי שאני בהריון לא מתוכנן. ומכיוון שלא חשבתי שארצה עוד ילדים זה גם לא היה ממש רצוי. התלבטתי מה לעשות ולפני השינה ביקשתי לקבל סימן (לא יודעת ממי). הדבר היחיד שאני זוכרת זו "תמונה" סטטית של פרסת סוס (Horseshoe) שהופיעה פעמיים
פרסה = תוספת מלאכותית שאנחנו מצמידים לרגל הסוס כדי להגן עליה מפציעות בדרך.
הפרסה היא מצד אחד מגן, מצד שני תוספת מלאכותית. היא מצד אחד סמל שמביא מזל, מצד שני חוסמת וסוגרת את הרגל המקורית של הסוס (נדמה לי שהתקנתה גם כואבת לסוס, אבל אני לא בטוחה).
יש לחיזיון הרבה פתרונות אם משליכים את כל המשמעויות הללו של פרסה להריון, למניעתו, להולדתו... רק את יודעת מה מתאים.
(אגב מה עשית בסוף?)_

כשקראתי את התשובות כאן זה היה כבר אחרי שהחלטתי להשאיר את המתנה הלא צפויה שקיבלתי. מאוד נהניתי מהפרשנות, תודה!
בסוף נולד לי בן והוא אהוב ורצוי מאוד.

ומצאתי עוד הסבר מאוד מעניין כאן:

There is good reason to suppose that the crescent form of the horseshoe links the symbol to pagan Moon goddesses of ancient Europe such as Artemis and Diana, and that the protection invoked is that of the goddess herself, or, more particularly, of her sacred vulva. As such, the horseshoe is related to other magically protective doorway-goddesses, such as the Irish sheela-na-gig, and to lunar protectresses such as the Blessed Virgin Mary, who is often shown standing on a crescent moon and placed within a vulval mandorla or vesica pisces.

אז אולי ה- goddess בעצמה השיבה לבקשה שלי |H|
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי גוונים* »

מישהו יודע מה המשמעות של חלום על מוות של בן משפחה קרוב (אמא)?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

בסוף נולד לי בן והוא אהוב ורצוי מאוד.
איזה יופי! |תינוק|
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

מילון חלומות
כמובן שכל סמל צריך לפרש בהקשרו. אבל יש גם ארכיטיפים מקובלים שאפשר למצוא שם.
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ורד_דרור* »

יש לי חבר טוב שנמצא בצרה צרורה, בסכנת חיים ממש ולא אוכל לפרט.
הלילה חלמתי שכל המשפחה והחברים נפגשים כדי לחכות לו שיחזור מחו"ל מצילומים של סרט שצילם, אך הוא מתעכב. יש קצת חששות וקצת אכזבה ומפסיקים לחכות בצורה אקטיבית ורק נמצאים שם כולם. אני הלכתי לחדר אחר עם עוד אנשים וכמה ילדים. הכל הכל לבן, הקירות, האנשים, הבגדים.
ואז פתאום הוא מגיע אבל אין התנפלות עליו, הוא רק אומר משהו על הסרט, וכולנו יושבים לאכול. יש כמה חדרים לבנים ובכל חדר יושבת, על הריצפה, קבוצה סביב השולחן לאכול. אני נכנסת לחדר בו ישב ג'קי לוי וגם החבר שלי אבל אין לי מקום לשבת ואני עומדת.
יש איזו תחושת אכזבה או החמצה למרות שראינו אותו עכשיו אחרי הרבה זמן שהוא לא היה והוא בסדר, בריא ושלם.

אני יכולה לראות בחלום הרבה פרטים שברור לי למה הם הגיעו. רק עניין הצבע הלבן והישיבה על הריצפה מפחידים אותי. מישהו יודע על זה משהו?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

כרמית, מה זה "בהזדמנות"?
אני מוחקת את כל ההודעות האחרונות החל משלי. לא בא לי להיות מוטרדת מהודעות כגון שלך. אם את רוצה לספר לי משהו, כתבי לי מייל (אפשר להגיע אליו דרך דף הבית שלי ).
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי כרמית* »

בימים הקרובים
אכתוב לך בדף שלך ולאחר מכן תמחקי מייד את התשובה שאכתוב
הרבה אושר וברכות בשנה החדשה
י*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 02:57

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי י* »

לפני שבוע חלמתי שאמא שלי מתאבדת ושכחתי מהחלום. הבוקר, תוך כדי חלום אחר, נזכרתי בזה והתחלתי לבכות. מה זה אומר?

אני רואה שגם לגוונים היתה שאלה דומה..
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

אלא אם את מחפשת את המשמעות המיסטית של החלום (בקשר לזה אני לא מבינה כלום), אז אולי יעזור אם תפרטי בכמה מילים על היחסים ביניכן, ארועים או שינויים ראויים לציון בחייה לאחרונה...
בגדול מוות מייצג שינוי גדול. אולי היא לקראת שינוי גדול שאת לא מסכימה איתו?
י*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 02:57

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי י* »

טליה תודה על תגובתך
אני לא מצליחה לחשוב על אירועים משמעותיים בחייה או שינוי גדול שעומד לקרות. מה שכן בחודשים האחרונים התרחקנו מעט - התקשורת בינינו טובה וחשובה לשתינו ובו בזמן יש קצת התרחקות כי כל אחת בחייה ובענייניה. זה נראה לי כמו תהליך טבעי והגיוני.
החולמת_המסתורית*
הצטרפות: 15 יוני 2011, 18:12

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי החולמת_המסתורית* »

חלמתי לפני מספר לילות, שאני מתעוררת באמצע רחוב ליד שלדים וגופות. המשטרה שבאה אמרה לי שאכלתי אותם, ואני אומרת להם שאכלתי אותם בטעות. ואז אני מגיעה למשפט, מייצגת אותי עורכת דין ואני מקבלת מאסר עולם, ואז אני בוכה. בנוסף לפני כמה לילות חלמתי שאמא שלי שופכת לי מלח לפה. ולפני כמה חודשים חלמתי שאני מטיילת עם אח שלי בפארק, והוא לבוש בחליפת סנאי. ואז הוא נכנס למעלית אני רודפת אחריו, ומןפיר המעלית יוצא קולב וחוטף אותי. אשמח אם תוכלו לפרש לי את החלומות המוזרים הללו, כי הם מאד מטרידים את מנוחתי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

סמלים חזקים מאוד וקשים, במבט ראשון. אולי נעזוב אותם ונלך לרגשות שמתעוררים:

בחלום הראשון - הואשמת על לא עוול בכפך. הענישו אותך. חוסר אונים. המערכת כולה נגדך. עורכת הדין אולי היא את? את לא מצליחה להגן על עצמך מפני עונש. בסך הכל מדובר בגופות, אנשים שכבר מתו. את לא זו שהרגת אותם. הפשע שלך אינו מוסרי נגדם, הוא נגד עצמך. את קניבלית של גופות, ועושה זאת בשנתך (מעניין שבחלום חלמת שאת מתעוררת). האם את מרגישה שאת ניזונה מהעבר יותר מדי? האם את עושה זאת תוך רגשות אשם, מנסה להסתיר? האם את מנסה להתנער מהעבר אבל דברים קודמים שעשית, בכלל לא מתוך מודעות או מתוך זדון, לא מניחים לך? אולי הגיע הזמן להחליף עו"ד? :-)

בחלום השני: "מייבשים אותך". מי שאמורים לדאוג לך, מתעללים בך. האם אמא (דודה / אחות גדולה) שלך מנסה להשתיקך, להכתיב לך איך לפעול או לחשוב? האם דמות כלשהי שנתפסת כמזינה, בעצם פועלת נגדך, בוגדת בך?
ואולי את היא זו שבשבתך כאמא של עצמך, במקום להאכיל את עצמך, "מייבשת את עצמך", מונעת מעצמך לקבל דברים טובים וכופה על עצמך עונשים?

בחלום השלישי: זהויות מתהפכות. מה שנדמה כאדם קרוב הוא בעצם בעל חיים. מה שנדמה עצם דומם הוא בעצם יצור בעל כוונות זדון. תחושה של הטעיה, של צורך לרדוף, להוכיח את האמת. האם את חיה בתחושה שהקרובים לך בעצם מתנכרים לך, חומקים ממך, ואת לא מסוגלת להתקרב בחזרה?
לאן הקולב לוקח אותך? קולב הוא "זהות ריקה", מתלה ללא בגד (אפילו הבגד הוא ריק ללא האדם), והוא לוקח אותך נגד רצונך. תחושה שהריקנות נכפית עליך. בידי מי? את מאפשרת לסליל מתכת/פלסטיק להכתיב את צעדייך. אולי החלום בא להרגיע, להגיד: זה רק קולב, חפץ ריק שמסמל היעדר. אם תרצי תשתחררי בקלות ממנו. וגם אחיך הוא בעצם לא חיה רעה, הוא סנאי - בעל חיים חמוד, חרוץ, נעים.

את יודעת את התשובות... :-) ואולי מה שמעבר לזה.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מישהו יודע מה אומר חלום על זה שירו בי בבטן וירד לי מלא דם ולאמא שלי ואחותי לא היה אכפת מזה והם התעלמו ממני?(אני בת 17 אם יש קשר)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

איך את הרגשת בזמן החלום? עם איזו תחושה התעוררת? (עצב / תימהון / הקלה / כעס / לחץ/ קנאה...? או משהו אחר?)
איפה אמא שלך ואחותך היו ממוקמות ביחס אליך? (האם את שכבת / עמדת / ישבת, ומה איתן?)
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אני* »

מה המשמעות של יונה שמגיעה דרך החלון ונכנסת לבית? אני יושבת על עדן החלון עם אחי הגדול וקוראת ליונה הזאת בשם אחי הקטן שמת ויש לה עינים בצבע כמו שהיה לאחי (כחול) ואז היונה עפה ואני שואלת איפה הילד שלי ואז אני רואה שהוא יושב לידי על עדן החלון ואני מבינה שהוא גלגול של הנשמה של אחי. מה מסמלת היונה?
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי שאני באיזה בית ודודה שלי שהיא בהריון ראשון שלה בחודש מתקדם באה לבשר לי שאח שלה דוד שלי נפטר מה זה אומר?
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קואלה* »

חלום מזעזע שחלמתי הבוקר. אני מסתכלת על מיכל אביעד הדקומנטרסיטית שמצלמת סרט ובו חמור שנכנס בטעות לאיזה מכונה בגדול של החמור שטוחנת בשר ואז הוא נלכד שם. יש עוד אנשים מסביב שהם לא מסוגלים לראות את המחזה הנוראי ומפנים את ראשם לאחור ושמים ידים על האוזנים אבל אני שומעת את הזעקת כאב הנוראית שיוצאת מהחמור רגע לפני שהוא מת. הזעקה נשמעה אנושית והחלום לא מרפה ממני. מישהו יודע לפרש אותו?
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אלמונית* »

חלמתי שהבן זוג שלי הציע לי נישואים , וענד לי על היד 3 טבעות . וכשהסתכלתי על הטבעות הן היו שייכות לאמא שלי ....
אחת מהטבעות הייתה טבעת שהיהלום שלה נפל , והשנייה הייתה טבעת נישואין ( ואמא שלי רווקה ) - והשלישית הייתה
סתם טבעת . ואמא שלי הסתכלה עליי ואמרה לי '' תורידי את הטבעת נישואין , היא מקוללת . אסור לשים אותה .. ''
והתעוררתי מהחלום , ושוב נרדמתי וחלמתי על אבא שלי - שהיייתה לו עוגה והוא לא רצה להביא לי ( ובמציאות אני לא מדברת איתו )
והוא כל הזמן אמר לי זה לא מגיע לך .. אפשר פירוש לשנייהם בבקשה ? !
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קואלה* »

נראה לי שהחלום שלך מזהיר אותך לא לעשות את הטעויות של הוריך בזוגיות. או שהוריך לא נתנו לך מודל ראוי לזוגיות
טבעות מייצגות התחיבות
הטבעת ללא יהלום מיצגת לדעתי זוגיות ללא שפע כלכלי, או את האירוסים- השלב שלפני החתונה.
מה מייצג עבורך המספר 3?
אתם אולי חברים 3 שנים?
למה אמא שלך לא התחתנה? למה אבא שלך לא בקשר איתך?
אולי הטבעת "סתם" מיצגת את הפחד מגירושים, לאחר האירוסים ללא יהלום והנישואים ה"מקוללים"
אמא שלך היא קול בתוכך. האם היא קול ההגיון, או הפחד? זה רק את יודעת
אבא שלך שלא רוצה להביא לך את העוגה מייצג לדעתי את המתיקות, ההנאה והשפע שגזל ממך
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

החלום עם החמור-לשים לב לצעקות הצילו שנשמעות סביבך.
אין לי מושג מה , אבל יש כאן מסר שאת נדרשת להחליט-או שאת עושה מעשה אמיץ ,או שזה גדול עליך ואת תדווחי למי שיכול לטפל בזה.

החלום על הטבעות:
לי נראה שלחלום על 3 טבעות - זה כאילו לחנוק מישהו עם 3 טבעות חנק.
באופן אישי, אני הסתובבתי קצת זמן עם טבעת נישואין וזה עשה לי שלפוחית,אז הורדתי את זה . תודה לאל, הזוגיות שלי טובה .
אם מרגישים בחלום שחסר משהו, אז כן, אולי זה חוסר שפע,או אולי חסר של משהו אחר, משהו מבריק ומרגש.במקום זה סתם חור מכוער.נניח שפינטזת שתצאו לאופרה ובסוף סתם עמדת בתור בסופר וכאבו לך הרגלים.

אמא שלך מזהירה אותך לא להתחתן,אבא שלך לא נותן לך עוגה,האם את מרגישה שבדרך שבה גידלו אותך הם נתנו לך הרגשה שמגיע לך משהו טוב לעצמך בחיים הללו?
לימדו אותך שאת יכולה לסמוך על עצמך שאת יודעת מה טוב בשבילך ?
אולי זה השיעור שלך עכשיו-להפוך דף מכל מה שקרה בילדות שלך ובצעירותך,להשתחרר מהדפוסים/ציפיות של ההורים שלך ומהדעות שלהם. ולשקול את המערכת יחסים היטב ,להתיעץ עם מי שצריך להתיעץ ולהבין אם זה הדבר הנכון.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

שלום לך...חלמתי שלום מוזר שאני זוכרת חלקים ממנו..אני זוכרת חלק מהחלום שנכנס שד לילדה שלי שהיא בגיל חודש וחצי והוא לא רוצה לצאת אני אומרת לו תיצא והוא לא אומר לי לא רוצה לצאת לא רוצה...
וחלמתי אתמול עוד חלום...שבעלי עלה למיטה לישון אם עוד 2 אנשים שאני לא מכירה ואני אומרת לו תן לי ולילדה שלי לישון איתכם כי יש נחשים בבית הוא אמר לי אני יהרוג אותם לקח סכין גדולה והתחיל להרוג את הנחשים הוא הוריד להם את הראש לכולם וראיתי עוד נחש נימצא על המיטה קוברה גדולה ירוקה ושאר הנחשים היו בצבע חום אדום
חולמת*
הצטרפות: 03 יוני 2005, 15:24

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

חלמתי שהבת שלי, בת 4, הוכשה ע"י נחש. אנשים מסביבי נתנו לי מיד משחות טבעיות למרוח ואמרו שאם תוך 10 דקות הנפיחות לא תרד אז צריך עזרה קונבנציונלית. ואני חפשתי וחפשתי את המקום על הרגל שלה ולא מצאתי, בסוף, ממש בקושי , מצאתי איזה נפיחות קטנה ומרחתי. אבל אחרי רגע אמרתי- לא! תקראו עכשיו לאמבולנס, לא מחכים יותר. שמעתי את מי שהתקשרה למד"א מנסה לדבר אתם ואחרי רגע העבירה לי את הטלפון והוא התחיל לשאול, כמו מתוך טופס, "זה סיבוך שך סרטן X?" ואני עונה- לא, אבל הכיש אותה נחש וחבל על כל שניה עם השאלות שלך, ואז הוא לא הגיב אלי או לא שמע אותי, ואני מנסה לצעוק ולדבר אתו ובסוף אומרת לו לשלוח את האמבולנס לאיזה בית קפה במושב ליד המקום שהיינו בו (מקום די נידח) והקו ניתק. ניסיתי להתקשר שוב ושוב ולא היה קו. פתאום בנזוגי היה שם ויחד התחלנו ללכת אתה לכיוון בית הקפה, היא הולכת בעצמה ואנחנו מתחילים התנהלות עם המכוניות-איפה נחנה ואיך נקפיץ אחד את השני, ואני כל הזמן עושה חישובים שצריך להגיע לבי"ח תוך חצי שעה מההכשה וכמה זמן עבר ונכנסת להיסטריה שאני הולכת לאבד אותה

התעוררתי בפחד נורא והוא לא עובר. מה זה נחש שמכיש? והאם טיפולים טבעיים שהיא מקבלת לא מספיקים וצריך לטפל קונבנציונלי? האם היא בסכנה כלשהי?
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חולמת, אני לא יודעת אם צריך לפרש מילולית בצורה הזו. בחלום מפרשים את הרגשות: הפחד שלך שנשאר בסוף החלום מאוד משמעותי.
אבל מעבר לזה - על מה החלום? יש המון קולות מסביבך, מכל מיני כיוונים, כולם מנסים לומר לך שהם יודעים יותר טוב ממך מה טוב לבת שלך. ובחלום את הודפת את כולם ונלחמת כדי לתת לה טיפול מתאים. מזווית מסוימת, זה בעצם חלום על הקשיים שלך להקשיב לעצמך בתוך ההורות ובתוך הלחצים החברתיים שהיא מביאה.
ישנו גם העניין של תקשורת והקשבה, ליתר דיוק חוסר תקשורת: השאלות שלך לא נשמעות, את מנסה לדבר בטלפון ואין קו, יש בעיה של נגישות עם האוטו. וגם חוסר אמון מאוד גדול בממסד ובהתנהלותו.
כל זאת, בעוד שלמעשה הילדה שהוכשה בכלל הולכת ברגל.... (האם הוכשה או שאמרו לך שהוכשה?), ובן זוגך שותף מלא איתך בסיפור הזה. אבל ההרגשה שלך היא שאת לבד ובסכנה גדולה.
מהזווית הזו, יכול להיות שהחלום הוא על החרדות שלך שמבלבלות את החוש הבריא ואת הקול הפנימי שלך.

<קרוטונית>
חולמת*
הצטרפות: 03 יוני 2005, 15:24

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

קרוטונית, תודה רבה רבה, זה ממש מעניין מה שראית בחלום שלי, כל ההבטים שהזכרת מאוד נוגעים בי. ויש לי תחושה שהילדה היא בעצם אני...
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

חלמתי שאני גוססת ממחלה קשה.
התחושה לא היתה של פחד.
דיברתי עם אחת האחיות שלי: זו שקטנה ממני רק בשנה, היא חיה בארגנטינה עם בן זוגה, והם לא רוצים ילדים.
הייתי עסוקה בלנחם אותה (ש"יהיה בסדר"), והצטערתי שאין לי זמן להיות עסוקה בלהתאבל על עצמי, על אובדן החיים שלי.
לא מבינה מה זה אומר :-\
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

חלמתי על מים שממיסים מתכות: משאית שהובילה מים נמסה, ומים שיוצרים להבת אש או פיצוץ קטן בבואם במגע עם מתכת: ראיתי תכשיטים שיוצרים פיצוץ קטן. הלכתי עם אנשים שבמציאות אני לא מכירה לאנשהו, בשל הצרה הזו שנחתה עלינו: ההתנהגות המוזרה של המים. הורדתי את העגילים והטבעת שענדתי (במציאות יש לי 3 טבעות ואני לא עונדת עגילים. אלו שיש לי, שונים מאלו שענדתי בחלום). עוד בחלום, פתחנו דלת, ומאחוריה הופיעה נערה צעירה, עם צמות ג'ינג'יות, שבחיוך נבוך אמרה שהיא לא מבינה איך היא הגיעה לכאן ומה היא עושה כאן. היא נכנסה לחדר במציאות אחרת.
נבוכה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2004, 23:48

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נבוכה* »

חלום של ליל אמש, מטריד ומגעיל. לא יודעת איך לפרש .
הייתי עם אבי ועם אחי. היינו במקום קטן ודי סגור. הם השתמשו בי לצורכיהם.
הם שגלו אותי. אבי היה ראשון. אני עם הגב אליהם נשענת על מושב ואבי מאחורי עושה את שלו עם קולות. הוא מסיים ,יוצא בשקט ונכנס אחי אלי ככה באותה תנוחה. אני לא זזה כדי לא להרגיש. כאילו אני לא קיימת . ואז גם הוא גומר ויוצא. והכל נעשה בשקט עם הסכמה בינם שככה זה,הם משתמשים בי לצורכיהם.
היום היה לי יום נורא. מלא עצב מבוכה .גועל. רוצה לישון כדי לשכוח.
ולא. לא מדובר כאן על מקום חבוי שלי שבו אני נמשכת אליהם. לא ולא.
קורא/ת ויש לו תובנה אודה על שיתוף.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

אנסה לפרש ,
קודם כל ((-))
אבא שלך ואח שלך מסמלים את הגברים בחייך, סמכותיים, חזקים, והם מנצלים אותך, ביחד,
אולי זה נובע מתוך רתיעה שיש לך מהמין הגברי, וליצר הזה שזה קיים גם במשפחתך עם הקרובים לך ביותר, שאת יודעת שמאחורי גבך הם "עושים את זה " בשקט,
בעצם זה לא חייב להיות רתיעה שיש לך או טראומה,זה טבעי, אני יכולה להבין שזה התת מודע שמשתחרר בחלום,יצר המין הגברי הוא היצר החזק ביותר,
אבל למה הם מנצלים אותך... אולי במציאות הם משתמשים בך למשהו? אולי יש בך משהו שמפחד מהם? או מהמין הגברי?

טוב, כתבתי מחשבות שצצו לי, זה נושא רגיש ואני מקווה הוספתי לך משהו, יכול להיות שזה לא הכיוון בכלל,
מאחלת לך חלומות טובים ונעימים
נבוכה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נבוכה* »

תודה רבה אלמונית. רתיעה מגברים קיימת מאד.
נבוכה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נבוכה* »

שבוע ימים בדיוק לקח לי להבין את החלום. זה הגיע בבום. וזה אחרי עלבון קשה ..
ברוך השם, זה לא אחי ולא אבי!!
תודה פלונית על הפירוש. לא הייתי מגיע להבנה בעצמי. להבנה שהגברים בחלום לא בהכרח אחי ואבי.
השאלה שאני שואלת את עצמי ואולי את הקוראות/ים, האם החלום הוא תרגום של תחושה שלי , או האם החלום הוא תרגום המציאות נוכחה?? זה שאלה כללית כמובן.
תודה !
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלום הוא משהו שבא מתוך הפנמיות שלך,דברים שעוברים עלייך במציאות החיצונית ובמצב של שינה משתחררים רגשות\תחושות שהודחקו
נבוכה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נבוכה* »

תודה :-) , פירוש אחד מיני כמה.
אני מניחה ששאלתי הייתה די היפוטתית, שכן לעולם לא נדע האם החלום הוא מסר חיצוני ממעונייני טובתנו שבא לשקף לנו דברים שאיננו יכולים לראות, או ...התחושות שאנחנו מסתירים מעצמנו ומתגלים בחלום.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

מסר חיצוני ממעונייני טובתנו
קראתי את המשפט כמה פעמים, ולא הבנתי למה התכוונת מי אלה ה"מעוניני טובתנו"?
אולי התכוונת לאיזשהו כח עליון? אז לזה אני מתחברת, זה אכן תחום ה"לא נודע" ולכן זה עניין של אמונה, אני מאמינה שיש מסרים מעולמות עליונים שבאים אלינו בחלומות,
כשישנים- הנשמה יוצאת מהגוף, הגוף נח, והנשמה מסתובבת ומתקנת תיקונים שחלקם אנחנו זוכרים
נבוכה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נבוכה* »

כן, לכך התכוונתי. :-) , לבורא ומלאכיו..זה נשמע ילדותי לאנשים מסוימים, אבל גם אני נוטה להאמין שזה קורה.

והנשמה מסתובבת ומתקנת תיקונים לגמרי !!!!
אני_דולב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2012, 11:05
דף אישי: הדף האישי של אני_דולב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אני_דולב* »

והרי חלום:
אני נמצאת איפשהו עם בן זוגי, שאינו בן זוגי שבמציאות אלא בחור אחר, מומצא. אנחנו פוגשים במקרה בקרובים רחוקים ועוצרים לומר שלום ולשיחה קצרה. הבחור שאיתי, בן זוגי בחלום. שונה. ממש הפוך, בכל מאפיין חיצוני, מהאיש שלי בחיים. הוא גבוה מאד מאד ורזה כמו אטריה, עורו כהה מאד והוא מתהדר בזקן שחור. אישי האהוב הוא אשכנזי בהיר מאד, מבנה גופו חסון ורחב ובעוד הוא גבוה ממני, הוא לא מגיע ל-1.80, מה עוד גם שהוא מתגלח בקפידה וסולד מיציאה מהבית בזיפים.

בחלום, בעודנו מדברים עם האנשים, אנחנו עומדים מחובקים. הוא אוחז בי חזק וזה נעים לי. לפתע אנחנו מתחילים להתנשק והנשיקה מלאת פרטים ותחושות והיא נפלאה. טוב לי עם הבחור הזה ואני שמחה בו.

לפתע אני נזכרת בתומר שלי, אישי האמיתי שעד לאותה עת לא היה חלק מהתמונה. אני מרגישה געגועים עזים אליו ומחשבות נואשות על שאין לבחור הזה שאיתי ולקשר איתו שום טעם כי אני רוצה את תומר, אני אוהבת את תומר. אני רואה בעיני רוחי את העתיד שיבוא עם הבחור הכהה שיהיה מלא בגעגוע וערגה לתומר, שמסיבה לא מפורטת, הוא לא בחיי. לילד המשותף שלנו, אין איזכור בחלום.

קמתי גדושה ברגשות אהבה וגעגוע לאיש שנמצא באותה העת בסלון, הלכתי אליו והיבטתי בו וההרגשה היתה כאילו לא ראיתיו זמן רב.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי הבוקר חלום בו אני מגלה שכל שיער ראשי בחלק הקידמי חסר.
אני מתביישת בוכה ולא יודעת מה לעשות... אייך לצאת מהבית?!?
מה זה מסמל?
יוסף*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 22:42

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יוסף* »

הי פלונית לדעתי זה מסמל חוסר אונים
שליחת תגובה

חזור אל “חלומות”