תינוקות ומזון חי

שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי שקדי_ה* »

תודה על העצות! ניסינו כבר יומיים ברציפות שייק והולך לא רע (למרות שעדיין הילד מתעניין יותר בכוסות עם השייק שלנו מאשר בכוס שלו. אולי הוא מבין שהגרסה שלו פחות מעניינת...)

לגבי ההשתנקויות- נו טוב. אני מכירה את המאמר של יונת ואני דווקא נותנת לו להכניס לפה מה שהוא רוצה, אבל כשהוא משתנק עדיין הופכת אותו וטופחת על הגב... שנים של חינוך, כנראה.
לא רואה את עצמי עושה משהו אחר עד שאראה במו עיני ילד (של מישהו אחר, כן? P-: ) משתנק ואת אימו השלווה והרגועה לא הופכת אותו וטופחת עליו. בנושא הזה יש פער בין מה שאני מבינה בראש לבין מה שאני עושה. צריך לחיות בשבט, כבר אמרנו?
הילהלה_לנד*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2010, 11:53
דף אישי: הדף האישי של הילהלה_לנד*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי הילהלה_לנד* »

שלום לכולן.יש לי בת,בת 8 חוד'.אתמול נתתי לה טיפונת של קשיו שלעסתי,היא מאד אהבה אבל אחרי 20 דק' בערך כל הגוף שלה האדים .בעיקר בפנים.האם זה אומר שהיא רגישה לכל סוגי האגוזים? ומתי אפשר לנסות שוב אם בכלל?
בכלל נהנית לקרוא את הדף הזה מאד ומחכימה הרבה, וגם מגלה שדברים שעשיתי מתוך אינסטיקט ונראו (בעיקר לאמא שלי :-) ) לא הגיוניים,הם דוקא הכי הגיוניים שיש...
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

סביר שהיא רגישה לקשיו.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

סביר שהיא רגישה לקשיו
לא יודעת. יש נטיה לאמר שרגישות מופיעה רק בחשיפה שניה ז"א הגוף צריך לפתח נוגדנים לגורם הלא רצוי הנ"ל כדי להגיב בדחיה שלו...
אולי היא רגישה למשהו אחר שבא עם הקשיו נגיד חומרי הדברה או חומרים מעקבי התעפשות שלפעמים באים יחד עם אגוזים? משהו שהגוף שלה כבר נחשף אליו קודם בלי לדעת אפילו.
ילדת_טבע*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

שייק? בכוס. מה, לא?
אצלנו הלך מעולה שייק בכוס עם כפית ליד כדי להפוך את המריחות הרבה יותר אפקטיביות. גם ככה הם היו צריכים משהו בכל יד אז זה ממש ענה על הדרישה :-)
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

קשיו, בפרט לא אורגני, יכולות להיות בו שאריות של חומרי הדברה אבל גם שאריות מן הקליפה הרעילה שבה עטוף הפרי.
לא הייתי מתחילה עם קשיו בשלב זה. אגוזים אחרים? בפרט שקדים (מושרים אם רוצים שיצא לה מזה משהו) כן.
סליחה על הקצרנות.
ילדת_טבע*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

כשנותנים פירות וירקות שלמים אז ממש שלמים? בלי לחתוך בכלל?
תלוי. אני נתתי פירות רכים שלמים כך פוטנציאל התיסכול הוא נמוך יותר. אצל הילדים שלי השיניים יצאו יחסית מאוחר כך שלא היה להם איך לנשוך קליפה של תפוח למשל. במקרה כזה נתתי חתיכה עם קליפה. כזו שתהיה גדולה ונוחה להחזקה.
ראית פעם איך ציפורים מנקרות את התפוח מתוך הקליפה? בצורה עיגולית יפה יפה סביב סביב עד שמגיעים למרכז. ככה הילדים שלי אכלו תפוחים. היום מעדיפים עם קליפה. חוץ מכל מיני דודות וסבתות אף אחד לא קילף להם תפוחים (והם די היו בשוק לגלות שזה אפשרי).
גם פירות שהקליפה שלהם לא כל כך טעימה נהגתי לקלף כמו למשל רוב ההדרים שקליפתם מרה או חריפה. לבן שלי היתה חיבה גדולה לקליפה של קלמנטינות ומאוד אהב לאכול אותן בקליפתן למשל אבל אז היה פשוט סוחב אותן מהסלסלה או מהתיק שלי.
מעולם לא הוצאתי חרצנים לילדים שלי. מעולם לא חתכתי ענבים.

אגב, התהדרותה של ניצן, אני לא יכולה להתהדר בביתי הבררנית אבל בני הוא ממש כליל השלמות בכל נושא הקולינריה. שניהם אגב, טוענים בכל תוקף ששייק ירוק זה שוקו (לפעמים אני מוסיפה להם קקאו ואז הם גם צודקים).
שקדי_ה*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי שקדי_ה* »

פירות רכים שלמים
איזה פירות? וברכים האם הכוונה שחיכית עד שהם מאוד בשלים? גם הילדון אצלי מסרב להצמיח שיניים (בן 7 וחצי חודשים)
בינתיים בגזרת הפירות והירקות החתוכים נתתי:
  • גזר פרוס לאורכו (ננשך כהלכה ונזנח די מהר)
  • פרוסות תפוח (אהוב מאוד, קצת יותר קשה להחזקה)
  • מלפפון חתוך לאורך לרבעים (הילדון מגרד אותו היטב עם החניכיים, ומוריד גם חתיכות מהקליפה- ראי תיאור ההשתנקות לעיל)
  • ליבה של אגס (שאריות של אגס שאכלתי, נמצץ בהנאה רבה. רק מה, נגמרה עונת האגסים ואין אורגני)
  • גבעול סלרי
  • גבעול בצל ירוק
בכלל, עכשיו הפירות קצת דלים. למעט פירות הדר. אפשר לתת פירות הדר? זה לא חומצי מדי?
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אגס זה רך ממש, למה לא לתת שלם? בד"כ פירות קיץ הם רכים יותר. תשמעו, לסתות של תינוקות הן רבות עוצמה, אל תחשבו ששיניים הן חזות הכל.
חוץ מאלה, אני מזכירה שממש ממש ממש ממש אין צורך להתחנף אל חוש הטעם שלהם עם סוכר. אני בפירוש מדגישה ירקות בחצי השנה הראשונה לטעימות ולאכילה עצמאית.
הילהלה_לנד*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2010, 11:53
דף אישי: הדף האישי של הילהלה_לנד*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי הילהלה_לנד* »

תודה על התשובות...

סליחה על הקצרנות.
לעומת התשובה הראשונה שלך ("סביר שהיא רגישה לקשיו" סוף) זה היה ממש ארוך :-) אוקיי,הבנתי את ענין הקשיו.ננסה שקדים. ואם אחליט על קשיו בהמשך אז רק אורגני!

בכלל, עכשיו הפירות קצת דלים. למעט פירות הדר. אפשר לתת פירות הדר? זה לא חומצי מדי?

גם לקטנה שלי עוד אין שיניים והיא מוצצת בהנאה רבה פלחי קלמנטינה,עגבניות שלמות,אבוקדו שלם
בקשר לחומציות-תנסי ממש מעט בהתחלה,כמה מציצות מפלח,תראי אם בכלל טעים לו ואם אין תגובה רגישה,ומשם תמשיכי.
עם אבוקדו בכלל לא נראה לי שיש בעיה ובאופן מפתיע (או שלא) הקטנה שלי הצליחה לפצוע את הקליפה די מהר ומצצה במרץ,ואח"כ עוד הסתובבה חצי יום עם הצ'ופצ'יק של האבוקדו בפה מוצצת ולועסת אותו בהנאה.
עגבניה-כמו עם הקלמנטינה.
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

התָנצוּל היה כולל. :-)
שכחנו בננות לרגע. הן רכות. תני עם הקליפה, זה פשוט כל כך שווה את זה... לוקח להם סד"ג של שנה עד שהם מפסיקים למצוץ גם את הקליפה בתאווה ולבקש שיקלפו להם. אני חושבת (וכבר דיברנו על זה איפשהו) שיש ערך לעבודה שהם משקיעים באוכל ולמה שיוצא להם מזה. לא בקטע של "חינוך לא מפנק" :-P אלא באמת בקטע של זה שהם בנויים לחקר הזה, ובנויים לחפש את הזוית, ובנויים לפצח את הבעיה הזו והם נהנים מזה אש.
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

והם נהנים מזה אש.
:-) הצחיק אותי
שקדי_ה*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי שקדי_ה* »

אוקי, בננה עם קליפה. לרשום לעצמי לא לתת את זה ביום שאחת הסבתות כאן.
ליבת אגס נתתי סתם ככה כי אני אכלתי והוא לטש עיניים, וזה מה שנשאר.

איזה עוד ירקות לא מבושלים אפשר לתת? צנוניות? סלק? קולורבי? שומר? מה עוד?
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

סלרי, תפרחות ברוקולי, פלפל, צנונית יכול להיות שלא יהיה לו טעים, סלק זה נהדר אבל ממש מלכלך :-) קולרבי ושומר נשמע טוב, קישוא, דלעת. הכל טעמים ששווה לדגום.
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כרוב וכרובית שכחתי.
שקדי_ה*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי שקדי_ה* »

סלק רק באמבטיה כמובן!
ילדת_טבע*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

כן, שומר. לא פגשתי תינוק שלא מת על שומר. אצלי גם עלים של שומר הלכו (והולכים עד היום, הם הלהיט של הילדים הרבה יותר מהגזע עצמו).
אגב פירות. יש לנו איזה עניין. הבת שלי חוקרת טבע ידועה, בודקת כל דבר לעומקו של עניין, מה שורש, מה פרי מה גזע, מה פרח ומה עלה. אז גם עגבניה ומלפפון הם פירות, כן?
כשאני מגישה לה צלחת של "ירקות" חתוכים היא מסיימת ואומרת לי "אמא, אפשר לקבל עוד פירות?" אם אני קוראת לגזר ירקות היא מתקנת אותי, אם אני קוראת לברוקולי ירקות היא מתקנת אותי. ככה זה אצלנו. התרגלתי.
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

את יכולה להגיד לה שגזר זה לא פרי. והבת שלי, אותו הדבר. ברוקולי זו "תפרחת", פלפל/עגבניה/מלפפון הם "פירות". הסברתי לה את ההבדל בין האבחנה הבוטנית והאבחנה הקולינארית, אז עכשיו היא כבר לא מתקנת אותי :-P
ילדת_טבע*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

היא יודעת שגזר זה לא פרי אני מפגרת וקוראת לו ירק... הוא בכלל לא ירוק כמובן.
ניצן_אמ*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גזר זה שורש מעובה וכתום זו סתם בחירה סגנונית מהונדסת, במקור הוא היה בכל מיני צבעים. כמו תירס.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

תינוקות ומזון חי

שליחה על ידי אום_שלום* »

אוקי, בננה עם קליפה. לרשום לעצמי לא לתת את זה ביום שאחת הסבתות כאן.
הגורה בת ארבעה חודשים ולעת עתה לא מראה שום סימנים של עניין באוכל שלא בא מתוך הציצי אבל אני כבר מדמיינת שההתנגדות לתזונה חיה עלולה להיות חריפה אף יותר מההתנגדות ללידה מחוץ לבית חולים.
הולך להיות לנו מעניין (-:
שליחת תגובה

חזור אל “אלימות והתעללות בזוגיות”