תוספת ברזל לתינוק יונק

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קלמנ טינה, תוכלי לכתוב בבקשה למה לא נותנים פלורדיקס לילדים ? ?
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ורד_דרור* »

ביתי בת שנה ו 5 ח', לא קיבלה ברזל כשאמרו שצריך (חצי שנה עד שנה) ובבדיקת דם הסתבר שהיא על גבול האנמיה (לא זוכרת ערכים). הרופאה אמרה לתת טיפטיפות - להתחיל מ 6 ולהגיע ל 12, למשך 3 ח'.
כבר שבוע שאנחנו נותנים לה והיא לוקחת בשמחה והשינוי שחל בה כל כך ניכר שזה מדהים אותי. אז ככה: איכות שנת הלילה השתפרה פלאים, משנת צהריים היא מתעוררת בשמחה ולא בבכי, התחילה לחזור על כל מילה שאנחנו אומרים, אוכלת בתיאבון ובשמחה ורוצה עוד, מבסוטה באופן כללי וזה מאוד מאוד משמח.
כנראה שבזמנו היה עדיף לו הייתי בעצמי לוקחת ברזל כדי שהיא תקבל אותו בהנקה אבל עכשיו, עם כל ההתנגדות הפנימית לתוספים, אני שמחה לראות שיש שינוי מיידי לטובה ולכן רציתי לשתף.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

גם אם היית לוקחת ברזל, היא לא היתה מקבלת את הכמות המספקת בהנקה, אחרי גיל חצי שנה. בגיל הזה היא כבר אמורה לאכול מזונות עשירים בברזל, כמו קטניות, עלים ירוקים ועוד.
אני לא ממליצה לתת ברזל אוטומטית כשטיפת חלב אומרים, אבל חייבים לעשות ספירת דם (טיפת דם מהאצבע) כדי לוודא שאין אנמיה. חוסר ברזל בהחלט עשוי להיות מסוכן.
ראי כאן מאמר שלי, חוסר ברזל בילדים ותינוקות
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ורד_דרור* »

תודה על המאמר.
אכן ביקשתי לעשות ספירת דם כשהיא היתה בת 9 ח' כדי לדעת אם לתת וכמה, אבל הרופאה לא הסכימה ואמרה לי פשוט לתת לה ברזל וזהו.
נו, אליה לא חזרתי וברזל לא נתתי.
אנחנו אוכלים המון מאכלים עתירי ברזל בבית ואולי בגלל זה היא לא אנמית גמורה.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי נועה* »

ביתי בת חצי שנה.אני מעונינת לתת לה תוסף ברזל ומעדיפה טבעי, ללא תופעות לוואי וטעם סביר. ניסיתי לתת לה ברזל עדיף של הדס והיא הגיבה נורא לטעם וישר הקיאה. האים מישהוא יכול להמליץ על ברזל טעים לתינוקות מתחת לגיל שנה?
אנה_בננה*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2011, 23:41

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אנה_בננה* »

היי נועה! עבר די הרבה זמן ובכל זאת, יש ברזל די טעים שהתינוקת שלי די אהבה, לריקוד של טבעקום, טבעי חוץ מחומר משמר אחד.... קצת מבאס לתת גם אותו... - שאלה לכולם: זה לא מסוכן לתת חומרים משמרים לתינוקות לתקופות כאלו ארוכות כמו למשל בפריפל שדובר עליו? -האם הפלורויטל הוא פחות טוב באיזשהו אופן? אחרת למה לא לתת אותו וזהו? - או אולי יש תוסף אחר ללא חומרים משמרים מתחת לגיל חצי שנה ? -איך אנחנו גדלנו ללא שום תוספים? (התינוקת שלי בת חצי שנה)
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

איך אנחנו גדלנו ללא שום תוספים?
בזמנו מצאתי מאמרים ובהם סטטיסטיקה על אחוזים גבוהים (אולי 40 %?) של תינוקות עם אנמיה גם לפני 30 שנה...
גם קראתי על השלכות בלי הפיכות להתפתחות המוח בעקבות אנמיה...
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

הפלורויטל הוא פחות טוב באיזשהו אופן? אחרת למה לא לתת אותו וזהו?
עד כמה שידוע לי- הוא עולה הרבה יותר מהפריפול.
אנה_בננה*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2011, 23:41

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אנה_בננה* »

תיקון: פרקיד של טבעקום
בקצב_הלב*
הצטרפות: 29 דצמבר 2010, 16:13
דף אישי: הדף האישי של בקצב_הלב*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בקצב_הלב* »

הקטן בן שנה ובבדיקת דם התגלתה אנמיה- ההמוגלובין היה 8.8 הרופא אמר לתת לו 15 טיפות פריפל ביום ( פלוריויטל הוא לא הסכים לשתות בשום אופן)- ואחרי יומיים שהוא קיבל טיפות הוא משלשל שילשול שבהתחלה שחור (מזכיר מקוניום) וברור שהברזל יוצא החוצה. לי יש הרגשה שהמינון גבוהה מדי ( ראיתי שנותנים 5 טיפות בד"כ). חשבתי להתחיל ב-5 ולעלות משם... אם למישהו יש ניסיון עם הטיפות והשפעותיהם אשמח לשמוע או כל רעיון אחר... תודה!
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

אני ביקשתי בדיקות מקיפות יותר - לבדוק מאגרי ברזל וויטמין B וכל השאר.
היה לי חשוב לדעת אם רק ההמוגולובין נמוך [ברזל] או שהבעיה יותר עמוקה.
וגם השתדלנו לשפר לילד את התזונה.

בכל מקרה אנמיה יכולה לשהפיע על התפתחות בהרבה מובנים - התפתחות המוח למשל מעבר להתפתחות פיסית.
אנחנו בחרנו לא לשחק עם זה.
בדקנו לעומק אבל כן נתנו את המינון המרובע שהומלץ לנו והמשכנו על מעקב בבדיקות דם כל כמה חודשים לבדוק שזה עוזר.
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

היה לי חשוב לדעת אם רק ההמוגולובין נמוך [ברזל] או שהבעיה יותר עמוקה.
??
המוגלובין נמוך זה לא אומר מידית שזה בגלל ברזל. זה יכול להיות בגלל מחסור בבי 12 לדוגמה. מי שיודע לקרוא בדיקת דם יכול להבין ממדדים אחרים אם האמניה היא כתוצאה מחוסר בברזל או כתוצאה מחוסר בבי 12 (לפי גודל כדוריות הדם, הצבע שלהן וכו'.) זה לא סותר בירור של מאגרי הברזל (פריטין) ומצב של בי 12.
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי הילה* »

האם משהי מכירה תופעה של עירנות יתר בגלל נתינת טיפות ברזל?
הילדה שלי בת חצי שנה ומתעוררת המון בלילה, גם ביום ישנה מעט מאוד
היא מקבלת טיפות ברזל מגיל 4 חודשים,
בשבוע האחרון ניסיתי (כמוצא אחרון לפני יועצת שינה) להוריד את טיפות הברזל ובאורח פלא היא ישנה הרבה יותר טוב גם בלילה וגם ביום
מה אתן אומרות? מקרי?
פלונית_אלמונית_אחרת*
הצטרפות: 02 דצמבר 2007, 14:17

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פלונית_אלמונית_אחרת* »

אני לא יודעת על תינוקות, אבל אני יודעת שכאשר יש אנמיה זה גורם לעייפות.
בתור ילדה קטנה היתה לי אנמיה, והייתי נרדמת בשיעורים. ביסודי. לא בתיכון ששיעמם לי
ככה גילו את זה.
שוב, לא יודעת על תינוקות אבל לא בטוח שזה טוב שהיא ישנה יותר טוב.
עשית לה בדיקות דם?
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי הילה* »

לפלונית אלמונית אחרת- אני לא נותנת לה את הטיפות ברזל 5 ימים. אני לא מאמינה שזה כבר היה מייצר חוסר.
לא עשיתי לה בדיקות דם, נתתי לה ברזל כי בטיפת חלב ממליצים לכל תינוק מעל 4 חודשים לקבל תוספת ברזל בטיפות
אורית_אמא_טריה_לתינוקת_בת_חודש_וחצי*
הצטרפות: 01 ינואר 2012, 18:47

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אורית_אמא_טריה_לתינוקת_בת_חודש_וחצי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום, האם מישהי מכירה תופעות לוואי של הקאה של תינוק בגלל שימוש בתוסף ברזל לאמא? החלפתי את "פוריק הריון " ב"פולקס 400" ואני חושדת שבגלל זה הקטנה שלי מקיאה. זה אמנם פעם אחת בערב אבל עדיין. יומים אחרי שאני מפסיקה היא לא מקיאה. אשמח לעצות. תודה אורית
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

אני הייתי מפסיקה לקחת את הברזל.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אילה_א* »

ברור שלהפסיק לתת לה אותו אם היא יונקת כמובן
אם לא אז תתיעצי עם רופא הילדים שלה
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

תינוקי בוכה הרבה עם קצת פריחה בפנים. בן 5 חודשים חצי יום אחרי שהתחלנו פריפל.יש מצב שקשור?התחלנו שלשום לטעום גם אבוקדו..
סול*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2008, 22:43

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי סול* »

הבן שלי בן 8 חודשים מגיל חצי שנה עד היום הוא ירד באחוזון מ 50 ל 25 ועכשיו 10, החלטתי לעשות לו ספירת דם הומ' 10.8 האם זאת אנמיה ? ברזל 57 ומאגרי הברזל פריטין תקין 24.3, ו תרנספרין 257גם תקין. לציין שהוא יונק ואוכל שתי ארוחות של מוצק ביום. האם הערכים האלה מלמדים על חוסר ברזל ואנמיה ?
סול*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2008, 22:43

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי סול* »

שכחתי שהוא מקבל פריפל מגיל 4 חודשים במינון המומלץ לפי טיפת חלב
פנינה*
הצטרפות: 11 נובמבר 2003, 09:37

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פנינה* »

אנחנו בבעיה!
הבן שלי בן 5 חודשים כמעט, עם חוסר ברזל. יונק הנקה מלאה.
גם אני עם חוסר ברזל, התחלתי לאכול מאכלים עשירים בברזל וליטול כמוסות ברזל, אבל כנראה שזה לא מספיק.
הילד עצמו לא מסוגל לטעום כל סוג של ברזל (טיפטיפות, ברזל עדיף של הדס, ברזל מהול במיצי פיות שהמליצו לי בבית מרקחת), בכל פעם שאני מניסה לו לפה הוא מעוות את הפנים כשמזהה את טעם הברזל, "נפגע" ובוכה המון!
הוא לא לוקח בקבוק כך שאני לא יכולה למהול בתמ"ל או חלב אם, וגם עדיין לא אוכל מוצקים, רק טועם.
יש למישהי עצה מה ניתן לעשות??
ג'ני_ענבי*
הצטרפות: 12 דצמבר 2011, 13:09
דף אישי: הדף האישי של ג'ני_ענבי*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ג'ני_ענבי* »

להזריק לו לפה עם טפטפת. אחרי כמה זמן יתרגל. את יכולה לתת לו את מלאסור 11, יש לו טעם שונה ונחמד יותר מתחשירי הברזל האחרים והוא גם טבעי וללא חומרי שימור בשונה מכל השאר. תעשי חיפוש בגוגל ותמצאי בפורום בתפוז את הטלפון של הבית מרקחת שמוכר את זה. גם הבן שלי לא היה מוכן לקחת בהתחלה והיה בוכה ועכשיו כבר אוהב את הטעם :-)
פנינה*
הצטרפות: 11 נובמבר 2003, 09:37

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פנינה* »

תודה רבה! הוא מקבל עם מזרק קטן כבר חודש, אבל, כאמור לא ממש עוזר. אנסה לחפש את המלאסור 11 אולי יהיה מוצלח יותר.
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

איך את יודעת שתוספת ברזל אצלך לא מספיקה לו דרך החלב? עשית לו בדיקת דם לאחר שהתחלת לקחת תוסף ברזל באופן קבוע? אני שואלת גם בשבילי כי גם בת שלי לא לוקחת בקבוק וגם היא שונאת את הטיפות של הדס.
פישפושית*
הצטרפות: 14 ינואר 2012, 22:44

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פישפושית* »

קראתי את כול הדף. מאד מבולבלת. אם עודף ברזל יכול להזיק, וספירת דם מגלה רק המוגלובין שלאו דווקא משקף את מצב הברזל...איך אפשר לדעת אם לתת תוסף ברזל או לא?
האם תוסף ברזל טבעי כמו פלורויטל הוא פחות מזיק? או טוב כטיפול מניעתי?
יש לי תינוקת בת 10 חודשים שלא אוהבת לאכול מוצקים עדיין, רק טעימות, ואני חושבת לתת לה פלורויטל, אבל איך לדעת שאני לא מזיקה לה?
מבולבלת*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 15:47

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי מבולבלת* »

אני חיה בארץ זרה, מאוד מבולבלת ומקווה למצוא פה תשובה.
תינוקת בת שנה וחודש.
אמא צמחונית כמעט טבעונית.
נולדה פגית - שבוע 36+, אבל משקל נמוך (1.600)
קיבלה ברזל מגיל חודש עד חצי שנה.
עדיין יונקת מלא, אוכלת ממש מעט אוכל מוצק.
לפני גיל שנה החלה שוב לקבל תוספת ברזל ונראה שיפור מסוים ברצון שלה למזון מוצק.
עשיתי הפסקה קצרה והלכתי לעשות לה בדיקת דם. לצערי זה לקח הרבה זמן בגלל אילוצים. היום קיבלתי תשובות: המוגלובין 7.9 !!!!!!!!
הרופא המליץ כמובן על טיפות ועם זה אין לי בעיה, כי אין ברירה.
הוא גם המליץ על פרומולה עשירה בברזל וכבד עוף. ממש לא יודעת מה לעשות לגבי שני אלה במיוחד לגבי הכבד.
האם טחינה, חומוס, שקדים וכד, יכולים להיות תחליף נאות?

היא שוקלת 7.5 וזה נחשב מבחינתו לקטן. האם זה ככה לפי הגרף של הארץ??? הילדים פה מאד שמנמנים

אני מקווה לשמוע ממשהי/ו. אני יודעת שהאתר יוצא לחופשה בקרוב. אז אני מקווה שזה בסדר שאני אשים את שאלתי גם בדף אחר.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יעל* »

הי, (())
שום טחינה חומוס ושקדים לא מספקים לגוף ברזל ספיג כמו כבד. אולי תנסי לחשוב על זה כתרופה, לא כאוכל.
על הפורמולה אולי אפשר לוותר, אני ממש לא מאמינה שהברזל שיש שם ייספג (בעיקר אם הפורמולה חלבית. אולי אפילו מהחלב שלך היא סופגת יותר. אגב, מה איתך, את אנמית?). אבל אל תקחי את המילה שלי לזה, תבררי את זה גם הלאה.
  1. 5 בגיל שנה זה קטן. אבל גם הבן שלי, שנולד במשקל תקין ולא היה אנמי מעולם, שקל פחות מ-8 בגיל הזה.
מבולבלת*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 15:47

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי מבולבלת* »

תודה על התשובה המהירה ותודה על החיבוק
אני אנמית. אמא שלי אוכלת בשר וגם תמיד עם מחסור.
הילדה בסך הכל מאד פעילה. מלאת מרץ. חייכנית. בלילות מתעוררת הרבה כדי לאכול אבל גם בגלל היתושים הרבים שיש פה.
אני שוקלת לגבי הכבד. כנראה אין לי ברירה. אני מרגישה שהיא טהורה מדי בשביל לאכול חיה, ועוד איבר שסופח אליו את הרעלים של הגוף. מצד שני לא מצאתי במקום אחד שמדברים על המוגלובין כל כך נמוך.
אז הגיע הזמן לנקוט פעולה.
אשמח לשמוע עוד...
טול_טול*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 19:11
דף אישי: הדף האישי של טול_טול*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי טול_טול* »

ביקרתי בסופ"ש במאהל בדואי מרוחק בשטחים. תינוק מתוק בן תשעה חודשים שבה את ליבי, במעט הערבית שלי דיברתי עם אמא שלו. היא דואגת לו כי הוא מאוד עייף וישן הרבה וגם מעט איטי בהתפתחות, הוא חייכן ומתקשר יפה לפי התרשמותי (אני עובדת עם תינוקות ובד"כ האינסטינקטים שלי טובים) ולא נראה לי שיש בעיה נוספת. אמרתי לה שכדאי בדיקת דם ובעזרת עזרה בתרגום הבנתי שהוא נבדק והתוצאה המוגולובין 9. היא אמרה שהרופא (כנראה רופא חינם שמסתובב בין הבדואים) נתן תרופה, כשבקשתי לראות נתנה לי 3 תרופות שונות (אבקה להוסיף למים נגד התייבשות, אנטיביוטיקה רחבת טווח וטיפות ברזל שהאו"ם מחלק), לא היה נראה שהיא יודעת איזה מהן הרלוונטית. שאלתי על מינון אמרה עשר טיפות, אבל הבקבוק היה מלא. ניסיתי להסביר לה שממש חשוב שתיתן לו את הטיפות ותתיעץ שוב עם רופא, שזה עלול לפגוע לו בהתפתחות וגם אמרתי שבסך הכל הוא נראה מצויין ולא צריך מאוד לדאוג מלבד הברזל. לא ייעצתי על להעלות ברזל בתזונה כי הם מאוד עניים וחיים בתנאים קשים, (לא כל כך רלוונטי שאני העלתי המוגלובין עם צרור פטרוזילה, שאר ירוקים, קטניות והרבה טחינה). הוא יונק וסביר שגם לה יש חוסר. לא יודעת כמה מזה עבר בתרגום, כמה יש לה אפשרות לעשות כאשה בדואית (ביקרץי אצלה באוהל כי היא לא באה לאוהל האירוח). אני לא בקשר איתה וכנראה לא אגיע לשם שוב במהרה, לא נראה לי שהדוד של הילד שאותו אני מכירה יותר כל כך ידחוף בנושא ואני לא יודעת אם יש טעם ללחוץ עליו.
זהו, רק רציתי לפרוק, לא יכולה לשנות את העולם, רק דוגמא קטנה למקום לא רחוק מכאן, בתנאים של עולם שלישי, שכל הדיון המעמיק כאן כמעט לא רלוונטי בשבילו .
התינוק הזה נשאר איתי במחשבתי, בליבי, במיוחד היום שחבר שלח לי תמונה שהוא צילם שלי איתו והחיוך שלי בתמונה כל כך גדול.
אמא_של_נושקי_וטלהצ'וק*
הצטרפות: 20 אפריל 2012, 10:05

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אמא_של_נושקי_וטלהצ'וק* »

אולי מישהו יודע?
על האריזה של 7]פלורויטל 30[/po].html רשום "לא מומלץ לילדים מתחת לגיל שנה!".
עברתי על רשימת הרכיבים ולא מצאתי שם משהו שלא הייתי נותנת.
על מה ולמה ההמלצה הזאת?
איזה תכשירים אתם נותנים לקטנטנים מתחת לשנה?
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי נאוה* »

לא מומלץ לילדים מתחת לגיל שנה!".
אם אני זוכרת נכון הוא מכיל דבש

בכל מקרה אפשר להתיעץ עם הבנות בחברה גרמזה, הן ענייניות ונחמדות (עד היום אפילו לא ניסו לשווק לי דברים)
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

הי,
הפלוריויטל אינו מכיל דבש, ואילו הפלורידקס כן (כך אמר לי הרוקח, הלכתי לודא ובדקתי כרגע על התוית).
איני יודעת על שום מה ההמלצה.
אני נתתי, אבל נדמה לי שאחרי גיל שנה.
אמא_של_נושקי_וטלהצ'וק*
הצטרפות: 20 אפריל 2012, 10:05

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אמא_של_נושקי_וטלהצ'וק* »

הפלוריויטל אינו מכיל דבש
נכון, בגלל זה אני לא מבינה את ההמלצה.
תודה, אשמח לתגובות נוספות.
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

תינוקת בת ארבעה חודשים, יונקת הנקה מלאה. מזה שלושה ימים אני נוטלת ברזל נוזלי של "נובל קאר", בשבילי ובשבילה (לא נותנת לה ברזל בינתיים). הלילה בקושי ישנה, התעוררה המון. באופן כללי מדובר בתינוקת עם קשיי שינה, אבל רציתי לשאול אם לדעתכם אולי בכל זאת מדובר גם בהשפעה של התוסף. תודה
שש*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 21:05

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי שש* »

בן חצי שנה. יונק בלבד. התחלתי לתת לו 6 טיפות ברזל של סופרהרב.
בלילה בקושי ישן, היה נראה שמשהו מציק לו ( חשבתי שאילו כאבי שיניים).
היום בצהריים עשה קקי, עם המון נקודות דם אדומות.
יש למישהו ניסיון דומה ?
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

לאחרונה עסקתי בנושא וחשוב לי לציין: אנחנו מדינת עולם שלישי מבחינות רבות, גם מבחינת תזונה מכיוון שלא נהוג לאכול כאן הרבה בשר בקר, שהוא העשיר בברזל. קשה להגיע עד בלתי אפשרי למצב של עודף ברזל בתינוקות ולעומת זאת חוסר בברזל מאד נפוץ. בתינוקות זה מסוכן עד קטלני. לבי יוצא אל התינוק הבדואי שתואר כאן, אבל לא צריך לחיות במאהל כדי להגיע למצב כזה.
גם אם הבייבי בוכה כשנותנים לו: להתעקש. גם שלי בכתה ולא אהבה והיום שמחה כשרואה את הבקבוק ופותחת פה גדול לברזל.
ישראלונה*
הצטרפות: 06 ינואר 2014, 04:55

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ישראלונה* »

אני גרה בספרד ומעולם לא שמעתי על נתינת תוספות ברזל. יש לי 2 ילדים. הגדול מהם כמעט לא אכל בשר אדום עד לא מזמן (בן 3 כבר). שניהם יונקים. עם שניהם חיכיתי את שחבל התבור יפסיק לפעום לפני שיחתכו אותו. אני נותנת הרבה קטניות. ראית קצת יותר למעלה שגם ביפן לא נותנים תוספות ברזל לתינוקות (מי בכלל חושב לעשות להם בדיקת דם אם הם לא חולים)...
מישהי יכולה להסביר לי למה בארץ נותנים?
יעל*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יעל* »

ממה שאני יודעת, ההמלצות ניתנות בעקבות בדיקות סקר תקופתיות שעושים, ומהן עולה מעת לעת שרוב אוכלוסיית התינוקות והפעוטות בישראל סובלים מחסר בברזל.
(כל פעם באחוזים יותר גבוהים ובדרגה יותר חמורה, אגב. בגלל זה פעם ההמלצה היתה לתת מגיל חצי שנה עד שנה, והיום ההמלצה היא מגיל 4 חודשים עד שנה ומשהו, בלי קשר לתוצאות בדיקת הדם של הילד הספציפי)
(לא יודעת איך עושים את זה אם ממילא כמעט כולם נותנים ברזל. אבל אלה הנתונים שקיבלתי)
יעל*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יעל* »

(אולי בגלל שפעוטות ישראליים, מהרגע שמתחילים לאכול, דוחפים להם גמדים, יופלה-קטנטנים ועוד כל מיני מוצרי חלב במקום אוכל אמיתי, ולפעוטות ספרדיים ויפניים לא?)
ישראלונה*
הצטרפות: 06 ינואר 2014, 04:55

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ישראלונה* »

אבל מתחילים מגיל 4 חודשים. כאן, אני משערת שגם דוחפים דברים דומים (יש משהו שנקרא -הדנונה הראשון שלי- וכו) אבל רק מגיל 9 חודשים אני חושבת. אני כבר לא יודעת אם כאן לא בודקים מספיק או אם בישראל יותר מדי (אולי כסף לחברת התרופות??). ממה שאני רואה בישראל אוהבים לדחוף תרופות ולא לתת לטבע לעשות את שלו (כאן אני מתייחסת גם ליועצות שינה הכל כך נפוצות, מקצוע שכאן לא שמעתי עליו). זה קצת מעצבן אותי (אנחנו מגיעים לגור מאוד בקרוב ולא מזמן נרשמתי בפייסבוק למאמאזון. אני ממש לא יודעת מה אני עושה שם ומה שכתוב שם מאוד מדכא אותי)
אמא_של_פיצית*
הצטרפות: 25 נובמבר 2012, 02:23

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אמא_של_פיצית* »

רציתי לשאול, אם יש לי מחסור הברזל 17 20-170 האם יש לדאוג למחסור אצל היונקת(- 19 חודשים יונקת די הרבה נראה לי וגם אוכלת כל מיני אבל לא מיודע מה המון(

תודה!
חנבץ*
הצטרפות: 30 אפריל 2014, 08:19

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי חנבץ* »

היי,
האם זה סטנדרטי שרופא מפנה לבדיקות דם שכוללות את כל המדדים הרלוונטיים למעקב אחרי ברזל - בלי פריטין וטרנספרין? לאורך הדף כאן יש המלצות\דיסהמלצות על פלוריויטל, פלורידקס ועוד משהו...מה עם טמפה, או תמציות צמחיות (ספירולינה?) תוספת כבד לתזונה? בן שנה וחצי, יונק....
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

מעתיקה מככר השוק:
_היי בשמת, תודה על התשובה.
לדעתך כדאי לבקש בדיקת דם חוזרת שכוללת בדיקה של מאגרי ברזל, פריטין וטרנספרין כדי לקבל את התמונה המלאה? רופאי משפחה ששים לתת אותה, או שזה מצריך התעקשות? יש חיסרון במתן ברזל מלאכותי (פוטנציאל לעצירות, אני מניחה)?
אשמח לבל המלצות על מזונות עתירי ברזל להוסיף לתפריט.
מה עם מאכלי חלב לא ניגר - כמו יוגורט למשל? הוא מאוד אוהב יוגורט עזים..._

כן, כדאי לבקש בדיקת דם חוזרת אבל לא חבל לדקור את החמודי? הייתי מציעה קודם לשפר את הברזל. בשר הודו אדום (קציצות במרק למשל) הכי טוב. פלפל אדום, וגזר, בטטה וכו' עם ויטמין C.
מבחינת ספיגת הברזל אין שום קשר למרקם של החלב. גם יוגורט פוגע בספיגת הברזל. אם את רוצה לתת יוגורט עזים תעשי את זה בארוחה אחת ביום, ואת שאר הארוחות תעשי עם בשר (רצוי הודו ובקר, בעוף אין כמעט ברזל), ביצים, תמרים, שקדים, דבלים, טחינה (יש גם טחינה משקדים, נקראת "שקדיה" או "השקד" או שמות כיוצא באלה), עלים ירוקים.

ברזל מלאכותי יש משני סוגים: הסוגים של קופת חולים שיכולים לעשות עצירות, והסוג הפרטי היקר, פלורדיקס/פלוריויטל או איך קוראים לו - צריך לחפש את זה שמתאים כתוסף ברזל לילדים בגילו, פשוט תקראי את האותיות הקטנות. הוא נספג מצויין ולא גורם לעצירות.

_ולעומת זאת מוצרי חלב זרים (פרות/כבשים/עיזים) מפריעים לספיגה של ברזל
אני זוכרת שקראתי/ שמעתי שיש להפריד מתן תכשיר ברזל מ{הנקה . האם זו טעות?_
טעות.
חלב אם תומך בספיגת ברזל. אין איתו שום בעיה.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי סמדר_נ* »

הוא נספג מצויין ולא גורם לעצירות.
אבל כן לשלשול, אם נוטלים יותר מהכמות המומלצת. הילדים שלי מתים עליו ועשו זאת פעם ללא ידיעתי...
בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל כן לשלשול, אם נוטלים יותר מהכמות המומלצת. הילדים שלי מתים עליו ועשו זאת פעם ללא ידיעתי...
אוי ואבוי D-:
לא עלה בדעתי שיש כאלה D-:

בכל מקרה, זה כמובן "מינון יתר" ולכן יש "לשמור מחוץ להישג ידם של ילדים" P-:
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

חלב אם תומך בספיגת ברזל. אין איתו שום בעיה.
תודה!
אשכוליה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2013, 21:34

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אשכוליה* »

בשמת - המון תודה! תוך כמה מן לדעתך הגיוני לצפות לשיפור - חודש\חודשיים?
בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן, הגיוני לראות שיפור תוך חודש חודשיים. הכל תלוי - איפה בדיוק הבעיה, מה בדיוק המינון שנותנים, איך הספיגה ועוד משתנים. בהצלחה {@
פלוני_אלמונית_א*
הצטרפות: 05 נובמבר 2014, 12:54

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_א* »

_ההנקה אמורה לענות על הצורך בברזל, אבל היא לא (ואני לא יודעת לומר לך למה)
בעבר האבולוציוני שלנו תינוקות החלו לזחול על הרצפה בגיל כ- 6 חודשים, ובין היתר להכניס לפה אדמה, אבנים וכד' - ובזה היה ברזל. כיום כמובן שהם זוחלים רק על שמיכות צבעוניות ורצפות_

אז מה זה אומר?
שצריך לתת לתינוקות ללקק אבנים באופן יזום יותר?
(סלסלת אבנים בין הצעצועים? קערת אדמה בחצר?)
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אורי* »

מה ההמוגלובין הרצוי לתינוק כשעושים בדיקת דם שגרתית?
  1. 10
זה מה שיצא לנו בבדיקה ומבחינת הטווח שהקופה מראה זה בפנים, אבל זכור לי שצריך להיות לפחות 12 או שאני טועה?
לא יודעת אם לתת ברזל או לא (לא נתתי כל כך,למעל האמת,רק מדי פעם, גם שכחתי וגם התלבטתי לגבי זה,אז נתתי מעט. השאלה אם להתחיל לתת)
הקטנה מוכנה לאכול בשר לרוב בצורת קציצות, אבל לא מוכנה לאכול ירקות. הודו בצורה לא טחונה עדיין קשה לה.
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי דנד_י* »

הרגע הרופאה אמרה לי שכשהתוצאה שלה בבדיקה השגרתית הייתה 12 זה היה מאוד גבוה, ש10 זה כבר בסדר בגיל הזה.
היא אף פעם לא קיבלה ברזל, ואני לא צורכת בכלל מוצרי חלב אז אולי זה קשור.
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

אולי אתן יודעות אם העובדה שהקקי של יונק נשאר באותו הצבע והמרקם אחרי שהתחיל ברזל אומרת שהוא לא נספג? הוא לא אמור להפוך לכהה ונוקשה יותר?
אמא_לתאומים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2006, 12:29
דף אישי: הדף האישי של אמא_לתאומים*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי אמא_לתאומים* »

המלצה לברזל אחר מהפריפל?
ולא פלורדיקס.

וגם בישול בסיר ברזל של ירקות לתינוקות מומלץ או שיכול לייצר עודף ברזל?

תודה!
ברזלית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2010, 09:24

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי ברזלית* »

נשים יקרות.
גם אני מחפשת תוסף ברזל טיבעי לתינוקי.
פלורדיקס בעייתי כי יש בו דבש ולא מיועד לתינוק.
עזרה בבקשה??
יוליה*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 01:15

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יוליה* »

האם מישהי נותנת או נתנה אקוסאפ לתינוק שלה?
הבת שלי בת 5 חודשים, נתתי לה טיפטיפות לפני חודש, וזה עשה לה עצירות ובכי.. הפסקתי. אמרו לי אקוסאפ לא עושה עצירות בכלל, אני נותנת לה כבר כמה ימים אקוסאפ בינתיים 4 טיפות לשם ההסתגלות.. היו איזה יומיים לא רצופים שלא עשתה קקי, אבל אתמול והיום עשתה. ביומיים האחרונים היא ישנה פחות טוב מהרגיל, מתעוררת כל שעה בערך בלילה, היום ממש כמעט ולא ישנה ביום, שזה ממש לא אופייני לה. היא תמיד ישנה טוב במשך היום (מינימום 45 דק, בצהריים שעה וחצי, שעתיים) ובלילה מתעוררת בדרך כלל פעם פעמיים. בימים האחרונים נראית עייפה ורוצה לישון אבל לא מצליחה להירדם בכלל! או מתעוררת אחרי 10 דק ואחרי מאמצים של כמעט שעה להרדים אותה. אני תוהה אם זה קשור לברזל?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

תנסי להפסיק את הברזל לכמה ימים ותראי אם יש השפעה.
יוליה*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יוליה* »

זה מה שחשבתי לעשות.. עוד תהייה - יכול להיות שזה שיניים? איך הם מתנהגים כשמתחילה לבקוע שן? היא מכניסה ידיים לפה, אבל לא מצליחה להבין אם זה בגלל שיניים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הכל יכול להיות בגלל שיניים. זה שם קוד לכל תופעה בלתי מוסברת, כמו גזים. מציעה לעשות את הניסוי בברזל, כי זה משהו שאפשר לבדוק באמת.
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בלבוסטה* »

כל תוסף ברזל שניסיתי על עצמי גרם לי לבחילות וכאבי בטן.
כולל שתי טיפות בלבד מהתוספים שנותנים לתינוקות.

רוב הסיכויים שזה גורם לה רע.
תנסי להפסיק כמה ימים ולראות.

לילדים שלי לא נתתי כלל אחרי שאחד הקיא פעמיים כמה שעות אחרי שנתתי (גם רק טיפה).
בגיל תשעה חודשים ביצענו בדיקת דם והברזל שלהם היה תקין.
(דווקא בגיל שלוש כבר לא היה תקין אבל זה לא קשור לינקות).

לא ממליצה להפסיק לתת באופן גורף, אבל אולי אם זה גורם לה לקושי, לנסות לתת דרך מזון ולא תוספים. או אם מותר בגילה, לברר קודם - לתת ספאטון שנחשב נטול תופעות לוואי (ולא בטוחה כמה יעיל, אבל לחלוטין ללא תופעות לוואי).).
יוליה*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יוליה* »

כרגע לא נותנת ברזל ומחכה. נראה מה יהיה. בגדול, פחות אוהבת את הרעיון של לתת ברזל כאשר לא ידוע אם יש צורך בכלל.
נראה לי שהתינוקת שלי רגישה :)) גם טעימות עושות לה בעיות.. נתתי לה בטטה והייתה לה עצירות קשה אחרי זה.. כרגע אני בהפסקת טעימות.
בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

כתבת שהיא רק בת 5 חודשים. טעימות מתחילים מגיל 6 חודשים, וגם זה רק אם התינוקת מגלה סימני מוכנות למזון מוצק.
יוליה*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יוליה* »

היום כבר אומרים שניתן להתחיל טעימות מגיל 4 חודשים גם לפי משרד הבריאות וגם בטיפת חלב. כמובן, אם התינוק מגלה רצון ונכונות.. בגלל זה הפסקתי בינתיים כי ראיתי שזה לא עושה לה טוב אז האטתי את הקצב. עכשיו, האמת, היא ממש מסוקרנת כשרואה אותנו אוכלים או שותים.
בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

היום כבר אומרים שניתן להתחיל טעימות מגיל 4 חודשים
לא.
לפני כמה שנים התחילו ביוזמה חדשה שבה אמרו שניתן להתחיל טעימות מגיל 4 חודשים.
עשו את זה בגלל תגליות מדעיות חדשות, שמצאו שכאשר חושפים תינוקות למזון מוצק תוך כדי הנקה, זה מפחית את הסיכון לאלרגיות ורגישויות.
רשויות הבריאות חששו שבגיל חצי שנה (המומלץ להתחלת טעימות לרוב המכריע של התינוקות) הרוב כבר לא יונקים, ולכן המליצו להקדים את הטעימות מתוך מחשבה שזה ייצא תוך כדי הנקה.
התוצאות היו מאוד רעות.
זה גרם להפסקת גדילה של תינוקות, לירידה במשקל וכמובן לתופעות מאוד בעייתיות במערכת העיכול של התינוקות, שלא בשלים למזון מוצק בגיל 4 חודשים.
כתוצאה מהתוצאות הרעות, משרד הבריאות הפסיק את ההנחיות החדשות הבעייתיות,
אבל עדיין אפשר למצוא את ההנחיות האלה בכל מיני מקומות,
וכמובן יש לא מעט אחיות טיפת חלב ואחרות שלא קלטו את השינוי ואת סיבתו, ועדיין "תקועות" בהמלצה השגויה להתחלת טעימות מגיל 4 חודשים S-:
רוחל*
הצטרפות: 24 מרץ 2014, 03:56

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי רוחל* »

לא מדויק.
ככה כתוב באתר של משרד הבריאות היום:
"מומלץ לחשוף את התינוק למזון מוצק (משלים) בגיל 6 חודשים. לא מומלצת חשיפה לפני גיל 4 חודשים.
בין גיל 4 חודשים ל- 6 חודשים ניתן לחשוף את התינוק למזון מוצק (משלים), אך רק לאחר שהתינוק מראה סימני מוכנות (ראו להלן) ובכמויות מזעריות"
(feeding]מכאן babies first year[/po].aspx )

(אישית, לא הצלחתי להשהות אף ילד שלי עד גיל שישה חודשים. אני מבינה איך זה אפשרי במשפחות שהתינוק נמצא הרבה בעגלה / טרמפולינה / אוניברסיטה וכאלה, אבל במשפחות מהסוג המאכלס יותר את האתר הזה, שהתינוק נמצא המון בידיים ועל הברכיים - איך אפשר למנוע ממנו לטעום בזמן ארוחה משפחתית?)
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יולי_קו »

בקלות- לא מונעים ממנו. נותנים לו לטעום כשהוא יכול לשבת, יודע לתפוס ולהחזיק חפצים ביד, ומביע התעניינות באוכל (מבט, הושטת יד לקחת אוכל). זה קורה בערך בגיל 6 חודשים.
רוחל*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי רוחל* »

אוקיי, כשאני אוכלת והוא על הברכיים שלי הוא תופס וטועם הרבה לפני שהוא יודע לשבת (אצלי לומדים להתיישב באיזה עשרה חודשים ככה). כדי שהוא לא יעשה את זה אני צריכה למנוע ממנו אקטיבית (לא אשכח את קול הזוועות שהרים אצלי מתוק אחד, בן חמישה חודשים, כשניסיתי לקחת עוד נגיסה קלה מתפוח ששדד ממני...)
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי יולי_קו »

אז כנראה הוא בשל כבר אז. הוא מעוניין, והוא מחזיק טוב את המלקוח שלו :-) אולי תארגני בצלחת שלך גם ׳אוכל אצבעות׳, שהוא יכול להחזיק ביד ולמצוץ?
אצלי התיישבו כולם בגיל 4 חודשים, וההתעניינות באוכל היתה באיזור 6 חודשים.
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

וההתעניינות באוכל היתה באיזור 6 חודשים
מעניין. לא חשבתי שהילדים שלי חריגים. חשבתי שרוב התינוקות בשלב הזה מקרבים לפה כל מה שרק אפשר - לטעום, ללקק, לחכך חניכיים כנגד כאבי צמיחה... כשזמין להם אוכל - זה יהיה אוכל (וכשחיים באופן טבעי עם הילדים אז האוכל של ההורים זמין גם לתינוקות).

(סליחה על שהסטתי את הדיון, יוליה)

רוחל.
בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא, ההתעניינות באוכל, הרצון לקחת ממנו, הניסיון האקטיבי לתפוס אוכל ולהכניס אותו לפה ואחר כך גם לנסות לאכול אותו (כלומר לבלוע, ולא מופעל הרפלקס שגורם ללשון של התינוק להוציא אותו החוצה) = אלה חלק מסימני המוכנות לאכילת מזון מוצק (-:
רוחל*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי רוחל* »

לא הבנתי למה מתייחס ה{{}}לא בראש תגובתך.
בשמת_א*

תוספת ברזל לתינוק יונק

שליחה על ידי בשמת_א* »

חשבתי שרוב התינוקות בשלב הזה מקרבים לפה כל מה שרק אפשר

לזה.
לפעמים מקרבים לפה, אבל לא כאוכל ולא בשלים לאכול, אלא דוחפים החוצה.
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

אה... כן, לא ממש כאוכל. כטעימות. לכן קוראים לזה 'שלב הטעימות'... :-) השלב שבו מתחילים להתיידד עם המרקם והריח והטעם. אי אפשר להתחיל ישר מאכילה, מבליעה. אבל כן אפשר (לדעתי, וגם לדעת משרד הבריאות) לאפשר טעימה, ליקוק, נשיכה, מציצה, הכנסה לפה ויריקה בחזרה החוצה... כל הדברים האלה שקטנטנים אוהבים לעשות.
וכשתינוק יהיה בשל גם לבלוע - אחלה, שיבלע.
פלוני_אלמונית*

תוספת ברזל לתינוק יונק

אשמח לייעוץ:
ביתי, בת שנה ושלושה חודשים. פעוטה נבונה, עירנית, פעלתנית, ומפותחת (מתרוצצת בביטחון מגיל 11 חודש (-: ).
אוכלת מוצקים בשילוב 5-6 הנקות לאורך היממה (עד גיל שנה ינקה בלילה כמעט כל שעתיים, אבל מאחר וכבר הייתי מותשת התחלתי לדלל את ההנקות וכעת מתעוררת פעמיים בלילה להנקה). בסה"כ אוכלת כמויות סבירות ויחסית מגוון.
לא קיבלה תוסף ברזל עד היום.

לאחרונה הבחנתי שהיא נשכבת מידי פעם על הרצפה במהלך משחק וכדו', גם בזמנים בהם אין סיבה שתהיה "עייפה". בנוסף אני מתרשמת שהיא מעט חיוורת, וגם מעט רגזנית וחסרת סבלנות (אבל זה כנראה גם יכול להיות סתם "שלב התפתחותי").
מבחינת תזונה אני חוששת שהיא לא מרבה לאכול מוצרים עתיריי ברזל (לא אוכלת שטויות, אבל התפריט לא היה מבוסס על מאכלים עם ספיגת ברזל גבוהה לצערי).

הבנתי שבדיקת ההמוגלובין אינה משקפת בהכרח את מצב הברזל.
אני מתלבטת האם במצב הנתון יש טעם בכלל לבצע את הבדיקה, או פשוט להתחיל (גם אם באיחור) לתת תוסף ברזל, ואם כן איזה תוסף מומלץ, ובאיזה מינון בהנחה שאני לא יודעת אם זה מניעתי או שכבר יש חוסר...
תודה (-:
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות נפוצות בזמן ההריון”