ילדים נמוכי קומה

רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי רוני* »

גם ככה הרבה דברים שגרתיים לא נמצאים
מעולה שאוכלים בריא, אבל לפעמים יש מזון ספציפי שמפריע למערכת. אנחנו טבעוניים וכשהבת שלי היתה בת שנה וחצי היא היתה מתעוררת בבכי זמן קצר לאחר שנרדמה, בבדיקה שעשינו מצאנו שהיא היתה רגישה אז לאבוקדו ולשמיכת נוצות. ברגע שהסרנו, השינה השתנתה לגמרי.
הבן שלי רגיש לחיטה גם לקמח מלא, כדאי להשקיע את האנרגיות במה שמועיל.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בני בן 15 נמוך קומה התחלנו טיפול לפני שנה כשגובהו הייה 139 סמ כיום הוא מטר 1.57 .התחלנו טיפול באופן פרטי שוחק אותנו כספית אך שווה מעוניינת לשמוע הורים כמונו
אמא_של*
הצטרפות: 07 מרץ 2003, 13:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_של*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_של* »

בני בן 15 נמוך קומה התחלנו טיפול לפני שנה כשגובהו הייה 139 סמ כיום הוא מטר 1.57 .התחלנו טיפול באופן פרטי שוחק אותנו כספית אך שווה
וואו, איזו קפיצה. מה הטיפול? הורמון גדילה?
אנחנו התחלנו הורמון גדילה לפני חודש. היא בת תשע וחצי והגובה שלה היה לפני חודש 121.7. סקרנית לראות באיזה קצב זה ישפיע עלינו.
מבחינת עלויות, אנחנו מקבלים את זה בסל תרופות - צריכים להשתתף בשבע מאות שקל מדי רבעון.
אנחנו נותנים ביו טרופין בעזרת העט המיוחד שמזריק את הנוזל עצמו. איך אתם עושים?
ולריה_י*
הצטרפות: 24 מאי 2009, 11:08
דף אישי: הדף האישי של ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

צריכה ייעוץ ותמיכה לקראת טסט ארגינין . פיצי בן שנה וחצי, מאוד מאוד נמוך, כמוני בדיוק. הולך ומתרחק מאחוזון 3. לי עשו את הבדיקה הזו כשהייתי קטנה ולא היה חסר לי הורמון גדילה, ולכן אני מאוד מתלבטת אם להעביר אותו את הסיוט הזה בכלל. היה לנו תור לפני חצי שנה ויום קודם השתפנתי וביטלתי אותו. היום התקשרתי לקבוע תור חדש. ואני מתה מפחד.
אשמח לשמוע ממי שעשה את הבדיקה בגיל צעיר כמו שלנו על איך עוברים את הצום (לילד תיאבון בריא מאוד) ואת כל הדקירות ובכלל טיפים טובים לקראת היום הלא פשוט הזה. תודה....
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

סתם תחושה שלי... הוא הרי כל כך קטן עדיין. למה לעשות את הבדיקה הזאת?
לדעתי לא נותנים בגילאים כאלו הורמון גדילה אלא אם כן זה מקרה קיצון.
מה יקרה אם תחכי עוד שנתיים??
(שואלת באמת מסקרנות. אין לי שום ידע רפואי בנושא מוסמך מלבד מה שחקרתי בעצמי...).
אם בכל זאת תעשי את הבדיקה ממליצה לתת רסקיו רמדי אח"כ...
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

מצטרפת לקוסמת. למה בעצם את הולכת לעשות את הבדיקה?! לא כתבת שום דבר שתומך בבדיקה כרגע.
גם בגיל 5 היה לילד קשה מאוד איתה :-(
חכי כמה שאת יכולה. ממילא לא מטפלים בגיל הזה.
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

זהו, זה מקרה קיצון, וכן יתחילו טיפול עכשיו במידה ו...באמת חסר. הסיכוי נמוך מאוד שבאמת חסר הורמון גדילה. אוף.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

:-(
האם הוא יונק? אולי יעזור לך לקרוא את הנקה בזמן בדיקת דם
גם אם לא יונק, פעוט בגיל הזה הייתי מתעקשת לערסל עלי כל הבדיקה (ומכינה הכל לידי, כי זה לוקח שעות ואולי תצטרכי משהו בינתיים, לשתות/לאכול וכולי).
התחושה שם מאוד קשה - פותחים פרפר בווריד, לוקחים המון מבחנות, אח"כ חוזרים לקחת עוד. לחץ הדם יורד ולכן הוא מזיע, עד שנרדם בגלל לחץ הדם הנמוך, דווקא ההירדמות היא הקלה כמובן. אבל אח"כ מתעורר ומרגיש חלוש מאוד. תקראי על מהלך הבדיקה ותהיי מוכנה לזה. תביאי איתו צעצוע אהוב, ספר, ממתקים בלי חשבון וכל מה שאפשר כדי להקל.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

ואצלנו בינתיים היתה קפיצה: 2.2 ס"מ צמיחה ב-4 החודשים האחרונים |יש|
זה אומר שהוא בקצב גדילה מניח את הדעת. מעקב בעוד חצי שנה, לראות שזה נמשך כך.
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

פותחים פרפר בווריד, לוקחים המון מבחנות, אח"כ חוזרים לקחת עוד. לחץ הדם יורד ולכן הוא מזיע, עד שנרדם
אני לא חושבת שאני מסוגלת לעבור את זה.
אני אוהבת אותו ככה.
מקווה שגם הוא יאהב אותו ככה.
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

אחת, איך היה התיאבון שלו לפני תחילת הטיפול?
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

_אני לא חושבת שאני מסוגלת לעבור את זה.
אני אוהבת אותו ככה._
(())
נסי לברר גם מה ההשלכות אם תתחילו באבחון מאוחר יותר. שאלי לפחות שני רופאים מומחים על זה... יש ביניהם כאלה עם אג'נדה שלמשל דוחפים הורמון גדילה גם בלי חוסר, או מנסים להימנע מהורמון גדילה במידת האפשר וכדומה.

אנחנו לא עושים טיפול בהורמון גדילה! לא נמצא אצלו חוסר, התוצאה היתה ממש גבולית אבל בתחום התקין.

באופן כללי הוא די בררן באוכל. עם זאת, רמת הברזל נמצאה תקינה בבדיקה האחרונה.
בגיל שלכם הוא קיבל תוספת ברזל (היה במשקל נמוך ומצאנו חוסר).
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

זהו, שלי אכלן רציני, אוכל הכל מהכל ובכמויות של מבוגר... הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו כמעט נרדמים על שולחן האוכל אחרי שמזמן סיימנו לאכול והוא עדיין אוכל.. חמוד שכזה... שאלתי כי אני יודעת שחוסר תיאבון הולך עם חסר בהורמון גדילה, ורציתי לקבל עוד חיזוק לתיאוריה.
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

האם הוא יונק?
הבנתי שהוא בצום עד 12 בצהריים! לא?
NMN*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2010, 00:29

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי NMN* »

מומלץ מאד לשלול רגישות לגלוטן, משום שאחד משלל הסימפטומים של הרגישות הוא עכוב גדילה.
בכלל מדהים איך דברים מקושרים זלז, למשל מסתבר שגם סוכרת מקושרת לבלגן הזה.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

זהו, שלי אכלן רציני, אוכל הכל מהכל ובכמויות של מבוגר... הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו כמעט נרדמים על שולחן האוכל אחרי שמזמן סיימנו לאכול והוא עדיין אוכל..
ולריה, מישהי שהבן שלה חולה צליאק סיפרה לי שככה בדיוק הם הבינו שמשהו לא בסדר: אכל כמויות ולא גדל. הסתבר שהוא רגיש לגלוטן.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

מומלץ מאד לשלול רגישות לגלוטן
אבל זו אחת הבדיקות הסטנדרטיות שעושים לפני ששולחים לטסט הורמון גדילה: ברזל, צליאק, בלוטת התריס, אלה המדדים העיקריים.
הרופאים בודקים גם (בהצצה חטופה בלבד) את איבר המין - מסתבר שלבנים עם חוסר בהורמון גדילה יש איבר ממש-ממש פצפון (אל תלכו להסתכל על הבולבולון של הילד עכשיו ותשערו השערות :-P זה רק ממצא תומך).
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

תודה, אבל אין צליאק, כבר כעוברון הוא היה פיצפיצון, והייתי במעקב צמוד.
ואמנם אכן בדקו לו כבר רגישות לצליאק, אבל עשו את זה לפני שהוא אכל גלוטן אי פעם (בגיל 4 -5ח') אז ממילא לא היו יכולים לגלות כי עוד לא היו נוגדנים...
בכל מקרה צליאק זה לא הסיפור שלנו...
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

עדכון:
הלכנו להתיעץ עם פרופסור כלשהו, שגם היה הרופא שלי כל הילדות (ולא הצליח לגלות למה אני לא גודלת וגם לא לעזור לי...) וגם ידוע כהכי טוב בארץ בתחום של הפרעות גדילה. נפרדנו מ-1000 ש"ח, אחרי הנחה, אבל היה שווה.
הוא הוציא את התיק שלי, קרא אותו לעומק, בדק את בני עם סבלנות ולעומק, ואמר שאין סיכוי שחסר לו הורמון גדילה, ולא רק זה, במקרה שלו מתן הורמון גדילה עוד עלול להשאיר אותו יותר נמוך ממה שהוא אמור להיות.
אז קיבלתי פטור מהבדיקה האיומה ההיא, ונראה אם הוא יצליח לפתור את החידה של בני. זה לא שום דבר טריוויאלי ומוכר, כך זה נראה.
רק שלא יהפוך להיות ילד-בית-חולים, כשהוא בריא לגמרי. רק שלא יקבל את התפיסה שהוא חולה.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

נסי לברר גם מה ההשלכות אם תתחילו באבחון מאוחר יותר
זה מה שהייתי עושה.
הוא הוציא את התיק שלי, קרא אותו לעומק, בדק את בני עם סבלנות ולעומק, ואמר שאין סיכוי שחסר לו הורמון גדילה, ולא רק זה, במקרה שלו מתן הורמון גדילה עוד עלול להשאיר אותו יותר נמוך ממה שהוא אמור להיות.
הייתי מבקשת סקונד אופיניון
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

הייתי מבקשת סקונד אופיניון
זה כבר הסקנד אופיניון, אם לא יותר. פשוט לקרוא גם למעלה בדף.
ולריה_י*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ולריה_י* »

זה כבר הסקנד אופיניון, אם לא יותר. פשוט לקרוא גם למעלה בדף.
בהחלט- יש לנו מומחים בכל הגלובוס- ראש מחלקת אנדוקרינלוגיה בבי"ח בארה"ב, ועוד אחד בארגנטינה... אנחנו ממופים טוב....
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי הילה* »

אני חושבת שמתארים פה את הבדיקה של חוסר בהורמון בצורה שגויה. אכן בדיקה לא נעמה אבל לדעתי בהחלט שווה כדי לברר האם ישנה בעיה בריאותית כמו חוסר בהורמון גדילה.
עברנו את הבדיקה בשניידר עם בני שהיה בן שנה וחצי, היה לא קל אבל התמודדנו, והילד עבר אותה והתמודד. נמצא חוסר בהורמון גדילה והתחלנו טיפול. לכל מי שרוצה לשאול עוד על הטיפול- מוזמן לפנות.
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

שוקלת טיפול בהורמון גדילה לבני האמצעי.
בן 6 ורבע
שוקל 14 קילו
גובהו 99 ס"מ(!!)

היינו אצל אנדוקרינולוג אחד, וכנראה שנעבור לאחת אחרת מומחית יותר.
שאלתי: האם קיים מעקב של תופעות לוואי שעלולות להופיע בגיל מאוחר יותר בחיים, או שאין מטופלים בטווח גילאים כזה? כלומר , האם יש מבוגרים בני 40 + שבתור ילדים טופלו בהורמון גדילה ואפשר להסיק מהם מסקנות לגבי הטיפול.
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

נכנסתי בגלל איזה גריין מעניין ונשארתי בגלל דיון מעניין:) ולעיתים מצחיק. בקשר לכל הדיון של ההתחלה, רציתי לציין שאני הייתי מהגבוהים בשכבה לאורך כל הבצפר (אפילו שהייתי מהקטנים כי נולדתי בסוף שנה!) תמיד הסתכלו עלי כגבוהה. במשפחה קראו לי ביג פוט בחיבה, למרות שזה הביך אותי..
היום אני לא נחשבת נמוכה מידי, 1.63, ועם זאת מתייסרת ממש על כל סנטים שפספסתי! יש לי תסביך קטנות! אני משוכנעת שאני נורא נמוכה. זה מציק לי.
ככה שזה ממש יכול ללכת לכל כיוון... ותסמכו על ילד שיפתח את התסביכים המיוחדים והייחודיים לו, עם ובלי קשר לאלו שתנחילו לו..
מעקב התפתחותי לאבחון מוקדם של בעיות כלליות יותר הוא חשוב, זה נכון,
אבל נראה לי שצריכה להיות בעיה הרבה יותר ספציפית בשביל להגיע להתערבות של ממש.
אם לדוגמא הייתי מגלה שבתקופה שגדלתי לאט נתנו לי הורמון גדילה, נראה לי שהייתי ממש מתעצבנת על זה. עם התסביך קטנות והכל....
לפי דעתי, לא כהורה אלא כאדם שיש לו הורים:) גם בעיות יציבה לא חמורות הן לא סיבה להתערבות. אם צפוייה עקימות ניכרת בגב או משהו בסגנון זה עניין אחר... סך הכל כל אחד מתמודד עם המומים האישיים שלו במהלך חייו. הם יכולים להיות גם מנטאליים, והרבה יותר קשה להציג "התערבות מונעת" יעילה בתגובה, למרות שהחברה המודרנית כ"כ מנסה להמציא משהו דומה
אלה לא דפיקויות. אלה ייחודים, בקצוות רחוקים יותר של הסקאלה. אז רב האוכ' על האמצע... נו.. באותה מידה, לא משנה כמה נורמטיביים, גם הייחודים שלהם הם "דפיקויות"
בעילום_הפעם*
הצטרפות: 10 ינואר 2009, 22:46

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי בעילום_הפעם* »

שאלתי: האם קיים מעקב של תופעות לוואי שעלולות להופיע בגיל מאוחר יותר בחיים, או שאין מטופלים בטווח גילאים כזה? כלומר , האם יש מבוגרים בני 40 + שבתור ילדים טופלו בהורמון גדילה ואפשר להסיק מהם מסקנות לגבי הטיפול.

ל כוכב נגה

כן אחי הקטן עבר טיפול כזה בעבר בהיותו ילד.
מה השאלה הספציפית שלך ?
כדי שאוכל להתמקד.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

האם קיים מעקב של תופעות לוואי שעלולות להופיע בגיל מאוחר יותר בחיים, או שאין מטופלים בטווח גילאים כזה? כלומר , האם יש מבוגרים בני 40 + שבתור ילדים טופלו בהורמון גדילה ואפשר להסיק מהם מסקנות לגבי הטיפול.

מחקר של משרד הבריאות הצרפתי - שממצאיו התפרסמו השבוע - מצביע על עלייה בסיכון לתמותה בקרב מי שטופל בילדותו בהורמוני גדילה....
המחקר בחן את הסיכון המתמשך לתמותה בקרב בוגרים שטופלו בילדותם בהורמוני גדילה בין השנים 1985 ו-1996...
נמצא כי נכון לשנת 2007, מתו 93 מתוך 10,489 הילדים שנכללו במחקר - עלייה של 32% בסיכון לתמותה. זאת בהשוואה ל-70 מיתות צפויות לבני אותו גיל באוכלוסייה הכללית. לפי המידע שנאסף עד כה, העלייה כוללת סיכון מוגבר לתמותה מגידולים בעצמות וממחלות לב וכלי דם - לרבות התקפי לב ודימום תוך-מוחי. העלייה בתמותה נמצאה בעיקר בקרב מי שטופלו בילדותם במינונים גבוהים של הורמונים אלו....
המאמר המלא באתר הארץ
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

תודה. קישור מטריד :-/
מצאתי סקירה של השפעת הורמון הגדילה על הגוף.
כוכב_נגה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

וואו)-:
ממש טוב לקרוא קצת מאמרים נגד זה...
נותן פרופורציות למה יותר חשוב בחיים באמת.
תודה טליה ואחת@}
כוכב_נגה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

מחפשת אנדוקרינולוג מוצלח (או כמובן מוצלחת) מקופ"ח מכבי באזור המרכז, מישהו אמין.
קצת לחוצה בעניין.
תודה@}
אמא_של*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_של* »

_בני בן 15 נמוך קומה התחלנו טיפול לפני שנה כשגובהו הייה 139 סמ כיום הוא מטר 1.57 .התחלנו טיפול באופן פרטי שוחק אותנו כספית אך שווה
וואו, איזו קפיצה. מה הטיפול? הורמון גדילה?
אנחנו התחלנו הורמון גדילה לפני חודש. היא בת תשע וחצי והגובה שלה היה לפני חודש 121.7. סקרנית לראות באיזה קצב זה ישפיע עלינו.
מבחינת עלויות, אנחנו מקבלים את זה בסל תרופות - צריכים להשתתף בשבע מאות שקל מדי רבעון.
אנחנו נותנים ביו טרופין בעזרת העט המיוחד שמזריק את הנוזל בעצמו_
רואה במה חדש, נכנסת לעדכן.
שנה אחרי, המתוקה בת 10.5 והגובה 131 כלומר תשעה וחצי ס"מ בשנה
היא גם עלתה במשקל שבעה ק"ג
וגם מאד עסוקה בגדילה, אני מרגישה שאין הרבה פניות החוצה.
מלווים בטיפול הומיאופטי.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

פרופסור פיליפ משה וכל הצוות שלו מהמחלקה האנדוקרינולוגית המצוינת בשניידר.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

שנה אחרי, המתוקה בת 10.5 והגובה 131 כלומר תשעה וחצי ס"מ בשנה
ואו, איזה קצב.... @} תודה על העדכון.
כוכב_נגה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

תודה לפלוני אלמונית. אבל לפי מה שאמרו לי בי"ח שניידר זה לחברי קופ"ח כללית.
אנסה לברר אם אפשר באופן אחר.
שוב תודה על ההמלצה
אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

שלום לכולן
רוצה להתייעץ ולא יודעת עם מי...הבת שלי בת שמונה, מקסימה ונהדרת, ינקה שנתיים , בת שמונה, 114 ס"מ. מוגדרת כבעלת קומה נמוכה קיצונית ללא חסך בהורמון גדילה. הומלץ לנו להתחיל טיפול בהורמון גדילה. החרדה מדירה שינה ...קראתי את המחקר הצרפתי שצוטט פה.. על תמותה בעקבות הטיפול הנ"ל. מצד שני זה מפריע לילדה ולמה לא לעזור אם אפשר...והפחד.. זריקות כל יום משך שנים ואם מפסיקים טרם סיום ההתבגרות כאילו לא עשית כלום. בקיצור אני כבר כמה ימים לא ישנה והייתי שמחה כלכך לשמוע ממישהו שכבר היה שם...
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

שלום אמא מודאגת. אנחנו נותנים תוספת קבועה של ויטמינים, במקביל לאוכל הבריא, ורואים ברוך השם שינוי לטובה. בהמלצת רופא נתנו את ההרכב של מולטיוויטמין של הדס בסוכריות ג'לי. האם עשיתם בדיקות דם לחסר בברזל או משהו אחר? כדאי לעשות בדיקת רגישות למזון (לא קונבנציונלית אלא באמצעות ביקום או מבחן שרירים) - לפעמים זה יכול להוות גורם מעכב לצמיחה והתפתחות. אני רוצה מאוד לחזק אותך ומבינה כל כך את הדאגה המדירה שינה מעינייך, כמה שזה קשה. אם את מאמינה שיש מי שמכוון את הדברים מלמעלה דברי אליו, בקשי שימשוך את חסדו הטוב על ביתך המקסימה. בהצלחה גדולה.
הקוסמת_מארץ_עוץ*

ילדים נמוכי קומה

נשמע בדיוק כמו הבת שלי למרות שלא מודדת גובה בס"מ רק מוודאה שהיא צומחת.
אנחנו החלטנו לוותר על הורמון גדילה ולתת לה להיות בגובה שהיא בוחרת...
אם זה היה בן אולי הייתי שוקלת אבל בת...מקסימום תהיה נמוכה מאוד. אז מה?
אמא_נוסעת*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:03

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_נוסעת* »

לכוכב נגה -
אנחנו (גם מבוטחי מכבי) מטופלים אצל ד"ר טופר (משרדו במרכז האולימפי - נח לגישה). לטעמי הוא מאוהב מידי בהורמוני הגדילה, אבל הוא גם איש מקסים לילדים. הוא די "אישיות" שכדאי לקחת במתינות, אבל אני חושבת שהוא רופא טוב.
בנוסף, אני חושבת שבפ"ת בית החולים (שניידר? בילינסון? ברח לי השם) מצויין ואפשר גם ממכבי, היינו שם בתחילת הדרך, הצוות עשה רושם מצויין! לי פשוט לא התחשק להגיע לביקורת חודשית בבית חולים, אבל עכשיו כשאני חושבת על זה אולי אפשר להגיע גם למרפאות אחרות של הרופאים העובדים שם.

בהצלחה בכל אופן.
אמא_נוסעת*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:03

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_נוסעת* »

אמא מודאגת,
אנחנו מטפלים בהורמון גדילה, וגם מעינינו זה הדיר שינה תקופה ארוכה. אין לי תובנות חכמות לתת לך, בסופו של דבר זו בחירה כ"כ אישית, ועד היום זה מפחיד אותי לפעמים.
לעומת זאת אם תשאלי את הרופא המטפל שלנו, הוא יגיד (וכבר אמר...) שהדאגות מיותרות וההורמון זה פיתרון נהדר. הוא מבחינתו היה נותן את זה לכל אחד מתחת 1.80מ'...

את מוזמנת ליצור איתי קשר במייל, ונוכל לשוחח ואתאר לך איך זה מתנהל אצלנו. להגיד שאני ממליצה - לא כל כך, אבל אנחנו כן בחרנו בזה, אז את יכולה לשמוע את ההתלבטויות שלנו :)
אני בג'ימייל ronli.rotem
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

אנחנו (גם מבוטחי מכבי) מטופלים אצל ד"ר טופר (משרדו במרכז האולימפי - נח לגישה). לטעמי הוא מאוהב מידי בהורמוני הגדילה, אבל הוא גם איש מקסים לילדים
גם אני קיבלתי ממנו רושם כזה, הוא ממליץ בכל מקרה לקחת, אפילו באופן פרטי. לא הרגשתי בנוח עם זה ולכן הלכתי לדעה שנייה אצל ד"ר אורי אייל בחולון (גם כן מכבי), שפועל בגישה שונה. ושם נשארנו.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

שפועל בגישה שונה. ושם נשארנו.
אחת, את יכולה לפרט קצת? איזו גישה?
אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

הי לכולן ותודה על התשובות.
אמא נוסעת, ניסיתי לשלוח לך מייל אבל הכתובת לא היתה ברורה, אשמח אם תכתבי שוב.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

אחת, את יכולה לפרט קצת? איזו גישה?_
פחות התערבותית. אצלנו התוצאה בטסט יצאה גבולי חיובי, לכן לכאורה לא היתה חובה לתת הורמון גדילה (וזה גם לא מכוסה בסל הבריאות), אבל היה קל מאוד להמליץ כן לתת.
ד"ר אייל אמר שכל עוד הילד שומר על מינימום הגדילה, שזה 4 ס"מ בשנה, אפשר להמשיך לעקוב בלי לתת. כשהיה חשש שיש עצירה בגדילה והוא ממש מתקרב למינימום הזה (מלמעלה), המליץ לערוך שוב את הטסט (לא משנה שלבסוף לא ערכנו אותו מסיבות שונות). בינתיים הילד נתן שוב קפיצה והממוצע עומד על 6.5 או 7 ס"מ בשנה, אז ממשיכים לעקוב.
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אלמוני* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

באחוזון 5% זה טוב לילד בן 11.5
אמא_של*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_של* »

עידכון.
מאז יולי היו חודשיים שלא נתנו הורמון, הרגשנו שצריך מנוחה. היתה לי תחושה שהיא נפוחה כאילו, שהיא מכונסת פנימה, רציתי לתת לה קצת שקט מזה.
ובאמת היה מוצלח, חשבנו שרואים שיפור בכל איך שהיא.
אחרי חודשיים חזרנו לתת.
כך יצא שבעצם בחצי השנה האחרונה קיבלה רק ארבעה חודשים את ההורמון. אתמול היינו אצל הרופא: 135. קפיצה של ארבעה סנטימטר.
עכשיו הוא חושש מפני שהיא מתחילה להתפתח ויש טענה כזו שכאשר המחזור מגיע (הלוואי שיגיע! הרי יש לה טרנר ולטרנריות זה לא טריוויאלי) מפסיקים לגדול.
אני לא בטוחה בזה: אני גדלתי אחרי המחזור וגם הבת הגדולה שלי המשיכה לגדול אחרי קבלת המחזור.
על כל פנים, מסרבים לדאוג.
לילה טוב.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

לא-דואגים אתכם.
לא ידעתי שאפשר בכלל לעשות הפסקות כאלה במתן ההורמון (טוב לדעת).
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

שלום,
אני מחפשת אנדוקרינולוג/ית מומלצ/ת לבתי, בת 1.10, לבירור מדוע הפסיקה לגבוה.
רגיש ומקשיב, ושלא ממהר "לתקן"
מעדיפה באיזור זכרון -בנימינה, אבל נגיע לאן שצריך.
קופ"ח כללית
מה בעצם יבדקו שם? זה רק בשביל הפנייה לבדיקה של ה-4 שעות שפונים לרופא כזה?
אני לא מתכוונת לתת הורמון גדילה (ובטח שלא בשלב הזה)
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

בפגישה ראשונה הוא מודד אותה, בודק מצב בריאותי כללי, ומפנה לבדיקות דם שונות. יש המון פרמטרים שיכולים להיות קשורים (לשלול צליאק, רגישות כלשהי, חוסר ברזל ועוד ויטמינים וכולי). מן הסתם יפנה גם לבדיקה של הורמון גדילה.
גם אם את לא מתכוונת לתת הורמון, כדאי לנסות לברר מה המקור לעיכוב בגדילה.
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

תודה רבה!!

אשמח לקבל גם המלצות מנסיונכן/ם...
זוהר_בת_13_וחודשיים*
הצטרפות: 15 אפריל 2012, 18:00

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי זוהר_בת_13_וחודשיים* »

שלום אני זוהר ואני בת 13 וחודשיים
כל הזמן בבית הספר קוראים לי גמדה ואני מתחת ל 5% מה זה אומר?
רוזה_לי*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 16:57
דף אישי: הדף האישי של רוזה_לי*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי רוזה_לי* »

ואני מתחת ל 5% מה זה אומר
זה אומר שיותר מ-95% מקבוצת השווים לגיל העצמות שלך יותר גבוהים ממך.
ליאורה*
הצטרפות: 28 ינואר 2003, 14:15

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ליאורה* »

שאלה למי שהתנסה בבדיקה של הורמון הגדילה:

האנדוקרינולוגית המליצה לבצע את הבדיקה (זו שלוקחת 4 שעות בצום) לאחר מתן כדורים משך 5 ערבים רצופים טרם הבדיקה, שמדמים מצב של גיל ההתבגרות (בתי בת 9 כרגע).
האם למישהו ידוע מה מכילים הכדורים האלה והאם יש השלכה לנוכחות שלהם בגוף?
מה קורה הלאה? אם חסר הורמון גדילה - ישר ממליצים על זריקות? או שיש עוד איזו תחנה בדרך?
תודה.
אחת*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אחת* »

נראה לי שהכי טוב לשאול את הרופאה עצמה מה יש בכדורים הללו. (לנו לא נתנו שום כדורים).
אם אין לך דרך ליצור איתה קשר, נסי לחפש באינטרנט (או בעלון הנייר של המוצר) את שמו של החומר הפעיל בכדורים, ושאלי במרכז טרטולוגי.

אם חסר הורמון גדילה - ישר ממליצים על זריקות? או שיש עוד איזו תחנה בדרך?
עד כמה שידוע לי, זה הטיפול היחידי.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

ועוד שאלה - מה המשמעות של הורמון הגדילה מעבר לענין הגובה. הבנתי שיש עוד תחומים שילד יכול להפגע בהם בגלל חוסר בו. (ליאורה)
המושבניקית*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2005, 22:19

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי המושבניקית* »

הבן שלי בן 4 וחמישה חודשים, נמוך מתחת לאחוזון 3,נמצא במעקב גדילה,עדיין לא הגענו לשלב הטסט של הורמון הגדילה.גם סבא שלו נמוך,היה 1.64 כל חייו.הבן שלי לקח תקופה מסוימת פורמולה סינית בשם TONIFY KIDS של חברת
ברא צמחים,טלפון 04-9899051 המיועדת לבעיות גדילה אצל ילדים,והפורמולה חיזקה לו את התיאבון ולדעתי תרמה לו לגדילה. כמו כן דיקור סיני יכול לחזק תיאבון ולתת תמיכה לתהליך הגדילה
נקווה שלא נגיע לשלב הורמון הגדילה.
מי יודע איזו תרופה הומאופטית עוזרת לגדילה?
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

ועוד שאלה - מה המשמעות של הורמון הגדילה מעבר לענין הגובה. הבנתי שיש עוד תחומים שילד יכול להפגע בהם בגלל חוסר בו. (ליאורה)
מתוך ויקפדיה:
באופן כללי, הסימפטומים של מחסור בהורמון גדילה הינם השמנה מרכזית וכללית, במקביל לירידה במסת השריר, ובנוזל החוץ תאי, ירידה בצפיפות העצם והתייבשות של העור. חולים בעלי מחסור בהורמון גדילה סובלים מהיפרליפידמיה, תנגודת לאניסולין, ירידה בזרימת הדם לכליות ובקצב הסינון בפקעית, ירידה ביכולת לבצע מאמץ ובכוח השריר, תשישות מוקדמת, פגיעה בתפקוד הלב והופעה מוקדמת של טרשת.
כמובן שזה במצבים היותר חמורים.
למיטב ידיעתי חוסר בהורמון גדילה ישפיע גם על התבגרות מינית ולא רק על גובה.
ליאורה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ליאורה* »

תודה. קראתי בויקיפדיה ובאתרים דומים שנותנים מידע יבש לפני שהגעתי הנה.. ההתלבטות שלנו קיימת מפני שהתאבון בסדר גמור, היא אוכלת יפה ומתפקדת רגיל והתפתחות מינית מאוחרת, יש סבירות גבוהה שתקרה כי אני התבגרתי לאט וגם גובהי ממוצע נמוך.
אנחנו מאד נוטים לכוון של לא להגיע לזריקות ההורמון ומשום כך מנסה לשמוע מאנשים עם נסיון אילו השלכות נוספות נראו עם השנים על הילדים, על מנת לקבל החלטה מושכלת ככל שניתן.
מקוה שאני ברורה.
ליאורה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ליאורה* »

מרעננת את שאלתי פה למעלה כי לא נעניתי, מישהו בעל נסיון?
אמא_של*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_של* »

הי ליאורה אפשר לעשות בדיקה של גיל עצמות ולפי זה לדעת אם יש עוד רזרבות גדילה והאם עוד תתבגר ותתן קפיצה בהמשך. מבחינת השלכות - את שואלת לגבי השלכות של נמיכות קומה או לגבי השלכות של ההורמון? אנחנו שנתיים עם ההורמון, היא גדלה סנטמטר לחודש בממוצע וכבר נכנסה לאחוזון 15. זה מצויין כי היא גם נכנסת לנורמה וגם עד כמה שהבנתי חשוב לתפוס גובה כדי לייצר מרחב מספיק לרחם מה שמשפר את האפשרות להולדה.
מבחינת תופעות לוואי של ההורמון, הרופאים מכחישים אבל אנחנו רואים נטיה לדכדוך, ריור מוגבר, אפטות בפה, לפעמים אם המינון גבוה מין התנפחות. כל אלה נשמעים נורא אבל האמת שמדובר בסימפטומים לא מאד בולטים ויתכן שאם לא היינו מדקדקים להתבונן בזכוכית מגדלת לא היינו מבחינים בהם (זה לא שהילדה דכאונית ומריירת). כאשר היא מתלוננת על רוק בפה או כשיש הרבה אפטות אני מקטינה את המינון לכמה זמן. כך גם כשאני רואה שהיא נפוחה כאילו.
אנחנו מתכוונים להמשיך עד שנדע שהיא עוברת את המטר וחמישים ונכנסת לנורמה. (יש לה תסמונת טרנר, על פי הצפי בלי הורמון גדילה היתה צפויה להגיע למטר ארבעים).
ליאורה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ליאורה* »

תודה אמא של,
עשינו גיל עצמות. יש עיכוב וזה אומר שיש סיכוי שהיא תתן קפיצה. מצד שני האנדוקרינולוגית אמרה שרואים את ה"צעירות" באיזור כרית כף היד וזה מראה על סיכוי יותר גבוה למחסור בהורמון גדילה.
לגבי השלכות - אני שואלת לגבי השלכות ההורמון, לא נמיכות הקומה.
היא ממש מתנגדת לבדיקת הדם (גם הפשוטה אצל רופא הילדים וגם המורכבת יותר אצל האנדוקרינולוגית) ואני בהתלבטות.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

יש פה בדף למעלה קישור (לא מרנין) שמישהי שמה על השלכות לטווח ארוך של נטילת הורמון גדילה.

לגבי "מתנגדת לבדיקת הדם" - בדברים האלה אני בד"כ עושה הכל כדי שיסכימו, כולל שוחד הכי מפתה שיש (צעצועים, ממתקים והכל).
נכון שפעם אחת כשהילד ממש צרח, לא איפשרתי לאחיות להחזיק אותו בכוח (כמו שעשו לי כשהייתי ילדה) והסכמתי לו שנלך משם.
אבל באופן עקרוני, גם אצל רופא שיניים הילד נכנס פעם לקטע של בכי וחוסר הסכמה, פעם אחת ויתרתי לו ובפעם הבאה זה קרה שוב. אז היה כבר קצת יותר גדול, ואמרתי לו: אתה יכול לבכות תוך כדי, אתה לא חייב להסכים ממש, אבל לפחות אל תתנגד בכוח, הטיפול הזה חשוב ולא נעכב אותו פעם נוספת. ואז הוא קיבל את זה והכל עבר בשלום. למרות התחושה החמוצה, לדעתי הם גם צריכים אותנו כדי שנסמן להם את הגבול (הגבול הפרטי שלנו), מתי צריך להבליג על אי הנעימות ובכל זאת לעשות כי אחרת עלול להיות גרוע יותר.

בכל אופן לי אמר רופא הילדים שאם מחליטים לקחת, צריך להתחיל בלקיחת ההורמון עוד לפני תחילת גיל ההתבגרות (נגיד גיל 8-9). אני לא יודעת בת כמה בתך אז החשבון הוא שלך, כמה זמן יש.

<אחת>
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

תודה אחתעל התגובה.
הבת שלי כבר בת 9, זה אומר שאי אפשר לחלום. שוב, יש התלבטות ואם לסבך את התמונה עכשיו גם בנזוגי (ואבא שלה..) חושב שזה לא נחוץ. מסכים עם הילדה שכדאי לעזוב את הכל ומאמין שהיא בסדר.
אז מה עכשיו?
(ליאורה)
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

מה עכשיו? אני אישית, אם היא באמת מתחת לאחוזונים הכי נמוכים ותיכף מתבגרת, בבדיקה לא הייתי מחפפת. אחרי שבודקים ורואים מה המצב, אפשר להחליט אם מטפלים או לא, אבל להחליט כשתוצאות הבדיקה ביד.
קומ"ה.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

גובהה של בתי 123 ס"מ, שוקלת 23 קג, היא תכף בת תשע וחצי, עפ"י צילום גיל עצמות יש עיכוב של 2.8 שנים בהתפתחות. היא ב - 1% עפ"י העקומות, לא מתחת.
ליאורה.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

היי הבלוג ממש מעניין , שאלה להחזר שטען שעשה קפיצה בגובה בגיל 18 מתרופת הקסם כמו שכינה אותה, אומנם הפרסום שלו די ישן ,אם הוא רואה את התכתובות או שמשהו יכול לזהות על מה הוא דיבר אשמח לדעת על איזו תרופה הוא מדבר
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

בחור שטען מתקנת
למונית*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 02:39

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי למונית* »

הבת שלי בת 10 גובה 132 היא קיבלה מחזור השאלה שלי עוד כמה היא תגדל?
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

אם היא כבר קיבלה מחזור אז יש סיכוי שלא הרבה.
אבל בלי צילום כף יד ו/או בדיקות הורמון גדילה אי אפשר באמת לדעת רק מהנתונים שנתת.
אילנה_מחיפה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2012, 01:30

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אילנה_מחיפה* »

שלום לכולם
אני ממש זקוקה לעצה בתי בת 15.5 גובה 1.49 חולת ציליאק מאובחנת מזה כ 3 שנים
עשינו בדיקת צילום כף יד אמרו שזהו הפסיקה לגדול ?!?!?
רופאה בדקה אותה ואמרה לה דבר כזה ״ את לא תגבהי יותר ״
השאלה שלי האם משהו נתקל במקרה כזה ? האם יש מה לעשות ? האם הרופאה יכולה להיות
נחרצת בתשובה הזו שלה ??....
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

אם גיל העצמות בצילום זהה לגיל שלה, כלומר אם גיל העצמות בצילום הוא 15.5 או קרוב לזה, אז הרופאה צודקת למרבית הצער.
אם גיל העצמות נמוך יותר אז יש לה עוד לאן לגדול.
כדאי שתבררי את הנתון הזה.

בכל מקרה מומלץ לך לקבוע תור לרופא נוסף, רופא מומחה, שייתן דעה נוספת.
גילה_בהווה*
הצטרפות: 29 מאי 2010, 09:49
דף אישי: הדף האישי של גילה_בהווה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי גילה_בהווה* »

היום היינו עם אביב בייעוץ תזונתי. הוא לא גדל כשנה מגיל 8 חודשים בערך. עכשיו הוא בן 2.5 ואנחנו עדיין בבירור לגבי הגדילה למרות שהוא חזר לגדול אבל עדיין נמוך יחסית לבני גילו כיוון שלא גדל כשנה כאמור.
התייעצנו עם אסף פאיט שמטפל בתזונה סינית, הודית מקרוביוטיקה ועוד.
מאוד הפתיע אותי מה שהוא אמר לנו אז אני משתפת אתכם אבל זה מותאם אישית לבן שלי אז זה לא בשביל לעשות "העתק, הדבק", אלא לפתוח את המחשבה.
  1. לתת בשר/עוף/דגים פעם ביום או ארוחה שלמה או כמות קטנה לצד דגן.
  2. ביצה ביום
  3. לתת חלב פרה אורגני בתוך הדייסה, גהי (חמאה מזוקקת), שמנת חמוצה עם הרבה אחוזי שומן בתוך האוכל. הסבר - יש בחלב פרה פקטורים של גדילה.
  4. לא חשוב לו ירקות - הסיבים מנקים את הגוף והוא צריך לספוג כמה שיותר. סיבים מפריעים בספיגת ויטמינים. אם רוצה לתת אבל לא לדחוף.
  5. דגנים - לא לתת מלאים (מאותה הסיבה כמו הירקות). חיטה זה מעולה.
  6. דברים מאוד עשירים כמו טחינה ואבוקדו לדלל - טחינה בהרבה מים ואפשר גם לימון ושום. אבוקדו למעוך ולהוסיף לימון ותבלינים. שקדיה עדיפה על טחינה.
  7. הכל מבושל, גם פירות. לא קר. מקל על מערכת העיכול.
  8. תבלינים מעוררי תיאבון - גרגירי כוסברה, כמון, שום, לימון, זרעי שומר, ג'ינג'ר יבש, הל.
  9. אצות ספירולינה גם עם פקטור גדילה.
  10. קטניות פחות טוב לו. אם כבר אז עדשים כתומות.
  11. צימוקים שהוא אוהב לתת מבושל בתוך דייסה או אורז.
אז יוצא שמרוב שניסינו שיאכל בריא החסרנו ממנו דברים חיוניים לו. לא נתנו חלב, מיעטנו בבשר, נתנו דגנים מלאים...
מה שגורם לי בין היתר לקבל את מה שהוא אומר זה שזה תואם בדיוק את מה שאביב רוצה לאכול - הוא אוכל מעט מאוד ירקות, מאוד אוהב בשר, עוף, דגים, מאוד רוצה מוצרי חלב (כשרואה אצל אחרים...), מהקיטניות אוכל רק עדשים כתומות, לא מאוד אוהב טחינה. אז ננסה.
מבחינת האנדוקרינולוגית צריך לעשות את התבחין כי היא חושדת בחוסר הורמון גדילה. אסף חושב שאין בעיה. אנחנו עוד שוקלים את הנושא. הקריאה פה בדף עוזרת לי לשאול את השאלות ולהבין יותר.
תודה
הקוסמת_מארץ_עוץ*

ילדים נמוכי קומה

תשמעי יש בכתוב כאן המון בורות
מצטערת על הבוטות א-ב-ל.
"סיבים מפריעים לספיגת ויטמינים"???
כל הויטמינים והמינרלים שאנחנו צמריכים נמצאים בפירות וירקות!
מה? חלב שהוא מזון לעגלים יותר טוב מירקות? פירות?
הרבה שומן דרך אגב מונע את ספיגת הויטמינים וגורם לדם להיות צמיגי...
לא סתם בחלב אם יש 5 אחוז שומן בערך...
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

גם אני תהיתי איך מרפא סיני יכול להצהיר בביטחון כזה ש"אין בעיה" הורמונלית.
ואם הילד צריך המון קלוריות, למה לדלל את הטחינה?
גילה_בהווה*

ילדים נמוכי קומה

קוסמת, לא מדובר בבורות, כי אם בגישות שונות לתזונה. יש הרבה גישות שונות. עליו החלטתי לסמוך כי דברים אחרים שניסיתי לא הצליחו לי וכי הוא נראה לי אדם רציני עם ניסיון והרבה מאוד ידע על תזונה.
הוא לא הצהיר שאין בעיה הורמונלית, אלא העריך כך.
לגבי הטחינה - יש לאביב גם בעיה של ליחה ולדלל עושה שהטחינה תהיה פחות מלחלחת. חוץ מזה כל דבר מאוד עשיר הוא המליץ לדלל או לאכול עם דברים אחרים.
שאלה:
הייתי אצל אנדוקרינולוגית "מחמירה". מחפשת להתייעץ עם רופא/ה נוסף/ת, פחות מחמירה. יש המלצות?
תודה
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

ד"ר אורי אייל, מקבל במכבי.
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

גילה הדברים שכתבת מאוד מעניינים אותי, גם הבן שלי בעבר לא עלה במשקל בצורה תקינה מגיל חצי שנה . (ניסחתי אחרת אבל אז המרגיעון אמר לי ש אגדת המציאות עשויה להיות אחרת לחלוטין רק מעצם השינוי בהגדת המציאות )
כשקראתי את מה שכתבת התחברתי לעניין הדגנים המלאים והירקות והפרות ומאוד מעניין אותי לדעת האם
יש לך כבר עדכונים או תובנות?
גילה_בהווה*

ילדים נמוכי קומה

תודה על ההמלצה, אבל זה מאוד רחוק... אנחנו גרים בצפון. האם למישהו המלצה נוספת?
אינדיאנית, לא עבר מספיק זמן בשביל שיהיו לי תובנות. אביב מבסוט מהתזונה החדשה שלו, זה בטוח (: אעדכן.
אינדי_אנית*

ילדים נמוכי קומה

אנחנו הולכים לד"ר צוקרמן בחדרה,אני לא יודעת להגיד אם היא מחמירה או לא.. זה מספיק צפון?
גילה_בהווה*

ילדים נמוכי קומה

זה יותר קרוב, אפשר להתאמץ על זה. היא במכבי? את יכולה לספר עליה? היא ישר שלחה אתכם לתבחין? היא ממהרת לתת הורמונים?
תודה
ליאורה*

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי ליאורה* »

_גובהה של בתי 123 ס"מ, שוקלת 23 קג, היא תכף בת תשע וחצי, עפ"י צילום גיל עצמות יש עיכוב של 2.8 שנים בהתפתחות. היא ב - 1% עפ"י העקומות, לא מתחת.
מעדכנת לטובת מי שאולי יתעניין בעתיד.
עברנו את "הבדיקה" של רמת הורמון הגדילה. בתי דווחה על בדיקה "קשה אך לא נוראית" במקביל התחלנו טיפול בדיקור, שיאצו וצמחים. בינתיים הגיעה תשובה שאין חוסר בהורמון גדילה. אדווח בעתיד אם יש שינוי בקצב הגדילה.
אינדי_אנית*

ילדים נמוכי קומה

אצלנו אין בעית גדילה מבחינת הגובה, רק המשקל אז אנחנו במעקב ולא ממש עשינו טיפולים, בגלל זה אני לא יודעת להגיד אם היא מחמירה או לא..
היא נחשבת למאוד מומלצת. והיא עובדת בכללית..
לוטוס*
הצטרפות: 11 ינואר 2005, 23:50

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי לוטוס* »

היי לכולם בתי בת חמש גובה 98מס"מ. הרופא המליץ לעשות בדיקה להורמון וללכת ליעוץ גנטי .
אני בלחץ מהבדיקה הקרובה.
נוסף אנחנו אוכלים מעט מוצרי חלב והרבה קטניות ואורז מלא.
חשבתי לעצמי אם היא נמוכה אז לא נורא אולם הרןפא הגדיר זאת "כלא מתפתחת טוב". דיי מבואסת
טופז*
הצטרפות: 25 פברואר 2014, 22:49

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי טופז* »

היום התחלנו טיפול בביוטרופן עם חששות גדולים .
בונבון*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 17:35

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי בונבון* »

בני בן עשר גובה מטר עשרים ושמונה. מאוד מציק לו בעיית הגובה. מחפשת רופא מומלץ עם גישה לילדים. בדיקת כף יד הראתה שנתיים פחות.
פלוני_אלמונית*

ילדים נמוכי קומה

ממליצה על ד"ר אורי אייל שמקבל דרך מכבי.
אביבה123*
הצטרפות: 12 דצמבר 2013, 08:47

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אביבה123* »

לפי הבנתי, אם בדיקת כף היד הראתה שנתיים פחות, זה אומר שהמצב טוב. זה אומר שיש לו שנתיים אקסטרה לגדול, מעבר לשאר הילדים. וזה אומר שאם כרגע הוא בגובה של גיל 8, אז אין מה לדאוג. לא אשת מקצוע כמובן, אבל זה מה שהבנתי ממחקר אינטרנטי שלי בנושא...
בונבון*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 17:35

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי בונבון* »

תודה, מקווה שב"ה יסתדר ללא הורמונים.
אמא_דואגת*
הצטרפות: 15 מאי 2010, 21:33

ילדים נמוכי קומה

שליחה על ידי אמא_דואגת* »

בני בן 12. נתן קפיצה באחוזני גובה אך עדיין נמוך. 1.52 וגיל עצמות נמצא 12. בפרופיל ההורמונים הכל בנורמה.... מה יש לעשות????מישהי נתקלה במקרה כזה?
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות הולכות-חוזרות”