מיילדות בית

ט_ל*
הצטרפות: 16 נובמבר 2006, 14:41
דף אישי: הדף האישי של ט_ל*

מיילדות בית

שליחה על ידי ט_ל* »

רציתי לשאול האם משהי יודעת אם טובה קרני מיילדת בית או דולה בלבד?
נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

מיילדות בית

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

שולחת משאלתי אל העולם
עוצמת עיני ומייחלת בכל ליבי שאיזו מלאכית בדמות מיילדת תגיע לכאן ותעזור לי ללדת בבית
אנחנו גרים בבאר אורה,ליד אילת. אולי למישהי מסתדר איזה ביקור באזור,בסביבות פברואר?
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

מיילדות בית

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

אם טובה קרני מיילדת בית או דולה בלבד

מיילדת. מקסימה (היתה על תקן מיילדת שנייה בלידה שלי אבל האנרגיות החיוביות שלה עברו היטב למרות הזמן המועט שבילינו יחד).
ט_ל*
הצטרפות: 16 נובמבר 2006, 14:41
דף אישי: הדף האישי של ט_ל*

מיילדות בית

שליחה על ידי ט_ל* »

המון תודה מכירה אותה אישית, והיא אכן מיוחדת במינה-
רציתי להיות בטוחה באשר ל"סיווגה המקצועי".
יולדת_בית_אחת*
הצטרפות: 24 דצמבר 2007, 20:44

מיילדות בית

שליחה על ידי יולדת_בית_אחת* »

רופא שלא פסל את האפשרות ללוות לידת בית הוא דר' גוהר
זה לא שהוא אמר לי "אני אבוא איתך ללידת בית שלך" (טוב האמת גם לא ביקשתי כי אני גרה רחוק ממנו וממילא ידעתי שאלד עם מיכל בונשטיין גם בלידה השניה
בכלאופן אין לי ספק שהוא משתעשע במחשבות על זה ורק צריך שידחפו אותו קצת :-)
דר' יוסי גוהר - חולש על איזור הדרום (עומר להבים דימונה אופקים) :-)
אולי תבדקי איתו אם באר אורה זו אופציה?
הוא שייך למכבי
אבל עובד גם פרטי בב"ש
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

מיילדות בית

שליחה על ידי אישה_אחת* »

גוהר הוא רופא ממש ממש סביר עם תגובת מאד ליברליות ופתוחות ואין לו התנגדות ללידות בית. הוא אכן חולש על אזור הדרום, התאור שמשתעשע במחשבותיו על להגיע ללידת בית הולם אותו אבל לי הוא אמר בפירוש "מעניין אם תמצאי בדרום מישהו כזה" הוא עסוק בטרוף, ממורמר על הממסד,שייך למכבי, מקבל פרטי בביתו שבב"ש ולא נראה לי שיש מצב שיגיע לערבה.אבל מי שמחפשת רופא נשים בדרום אני ממליצה רק עליו שווה לנסוע אליו, אני נוסעת אליו 40 דקות לכל כיוון.הוא גם נחמד ומצחיק ואנוש.בקיצור רציתי להגיד כמה מילים טובות על גוהר.
נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

מיילדות בית

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

רגע לפני...

מנסה בפעם האחרונה ,שולחת תפילתי אל העולם:

אם יש איזו מיילדת בית , מוסמכת,שמוכנה ליילד אחרי קיסרי (ועוד שתי לידות טבעיות לפני כן)
ושבמקרה במקרה נמצאת בנופש באילת מתישהוא בשבועות הקרובים:
אשמח אם תצרי עמי קשר- בשבוע 36+,מאד מחכה לנס שיאפשר לי ללדת בבית.גרה בבאר אורה,15 דקות צפונית לאילת
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מיילדות בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

נ ע מ ה יקרה, מיילדות הבית לא קוראות כאן.
אולי עדיף ליצור קשר עם אירגון אמה"י? או עם אחת ממיילדות הבית היותר דרומיות, ופשוט לשאול אותה אם היא בעצמה או אם היא מכירה? הן בדרך כלל בקשר כלשהו זו עם זו.
חבל שההודעה שלך כאן תתפספס.
(נזכרתי שכשאני הייתי בשבוע 34 או 35, המיילדת שלי נסעה לנופש באילת!)
הרה*
הצטרפות: 07 ינואר 2008, 17:26

מיילדות בית

שליחה על ידי הרה* »

נ-ע-מ-ה דיברת עם נור ים ממצפה רמון?
אם עדיין לא- שווה לנסות
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

מיילדות בית

שליחה על ידי תמר* »

רוצה להמליץ בחום על טובה קרני.
לצערי לא הגענו איתה ללידה עצמה (הגעה למיון בגלל כאבים בכליות התפתחה במהירות ללידה ואפילו לא הספקנו לקרוא לה שתבוא ללוות בבי"ח), אבל הליווי שהיא נתנה לנו היה נהדר - מסור וצמוד וקשוב.
גם בכל הסיפור של הכאבים בכליות, וגם כשאושפזתי בשבוע 33 עם חשש ללידה מוקדמת, טובה היתה שם כל הזמן, פיזית וטלפונית, לתרגם את מה שאומרים הרופאים, לתת חוות דעת ועצות , להנחות ולהרגיע.
אנונימי

מיילדות בית

שליחה על ידי אנונימי »

ד"ר אילן הלוי פתח מרכז לידה טבעית, כולל לידה במים במושב קדימה.
הלידה נעשית שם בליווי שלו, של טל, הידרותרפיסטית, ושל דולה.
http://www.jaharadula.com/
אנונימי

מיילדות בית

שליחה על ידי אנונימי »

האם מישהי ילדה בלידת בית עם ד"ר ברדה ומוכנה לשתף בחוויותיה?
פה או בטלפון שלי: 054-4544135
תודה {@
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

מיילדות בית

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

שלום! למישהי יש המלצות על ברברה או על ג'ודי, או על מיילדת אחרת שמגיעה לאיזור בנימין/שומרון??? אשמח מאוד לשמוע המלצות/ סיפורי לידה (אנחנו בהריון ראשון..)
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

מיילדות בית

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אני ממליצה על ענת תל אורן, נדמה לי שמגיעה. את יכולה לקרוא את סיפור הלידה שלי- לידת הבית של גוזל
ולדבר איתי במייל/ בדף הבית
בעזרת_השם_יתברך*
הצטרפות: 02 מאי 2008, 18:05

מיילדות בית

שליחה על ידי בעזרת_השם_יתברך* »

מחפשת,אולי מישהיא יודעת: האם יש מיילדת דתית-חרדית בירושליים שתסכים ללוות אותי כבר מאמצע ההריון עד אחרי הלידה,כולל,גם אם מתכוונת ללדת בביה"ח?
מטפחת_ירוקה*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2007, 02:17
דף אישי: הדף האישי של מטפחת_ירוקה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מטפחת_ירוקה* »

לבנה במילואה,
ענת תל אורן מגיעה לבנימין, אבל מאוד מאוד תלוי במרחק מבית החולים. היא יילדה שתי חברות שלי, בדולב ובטלמון, ושתיהן מיו מאוד מרוצות.
אור_מגיע*
הצטרפות: 21 מרץ 2007, 09:38

מיילדות בית

שליחה על ידי אור_מגיע* »

ילדתי עם רוזי ארזי בבית חולים פוריה. היא עכשיו פתחה מרכז חדש "לוחשות לתינוקות" ואני ממליצה עליה בחום. בזכותה היתה לי לידה מדהימה. פעם הבאה הייתי רוצה ללדת אצלה. אולי אוסיף סיפור לידה בהמשך.
זוהר_אור_שמים*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 22:17

מיילדות בית

שליחה על ידי זוהר_אור_שמים* »

לפני ארבעה חודשים ילדתי במרכז של נעמי נואה בקיבוץ כברי. לידה נהדרת, נולדה בת במשקל 4.600 מה שבבי"ח היה נגמר בוודאות בקיסרי - עבר ללא סיבוכים, ללא קרעים, ללא היתקעות כתפיים (כפי שאיים הרופא שלי והמליץ על קיסרי יזום).
נעמי, בנוסף להיותה מיילדת בעלת נסיון רב, גם מטפלת בשיאצו, מה שמוסיף לגישה ההוליסטית שמצאה חן בעיניי.
הנוכחות שלה בלידה היתה "בדיוק". הציעה והמליצה ועיסתה כשהיה צריך - וכשלא התאים היא נעלמה לה ברקע וליוותה מרחוק. נשארנו לישון שם - אני, בעלי והתינוקת החדשה. בבוקר התארגנו כיבינו את האור ויצאנו, בשקט ובשלווה הביתה.
לכל מי שמעט מודאגת - המרכז קרוב מאוד לבי"ח נהריה, כך שאם נוצר צורך בפינוי דחוף (וכדאי להביא את זה בחשבון, כי זה קורה לפעמים) אז יש נסיעה של 5 דקות בלי רמזורים.
יולדת_בשנית*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 16:43

מיילדות בית

שליחה על ידי יולדת_בשנית* »

האם מישהו יודע.... מיכל בונשטיין מגיעה עד חיפה? רוצה מאד ללדת איתה בבית
עירית*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 11:43

מיילדות בית

שליחה על ידי עירית* »

רוצה להמליץ בחום רב על ענת תל אורן, שליוותה אותי בלידה של יעל לפני 10 ימים והעניקה לי חוויה מרגשת, מדהימה, בריאה ושלמה. מלבד המקצועיות, הרצינות והידע, ענת שופעת חום אמיתי ואכפתיות יוצאת דופן. אני מרגישה שבזכותה ובזכות בעלי היקר חווית הלידה שלי היתה בדיוק כמו שחלמתי שתהיה. אני מחכה להריון הבא, שאת המעקב של כולו כבר נעשה אצל ענת, מהתחלה ועד הסוף...
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

מיילדות בית

שליחה על ידי שרה_לה* »

אני רוצה לעדכן פרטים של מיילדות. בשל העדר אופצית העריכה, אני מוסיפה פה (וסומכת על עורכות חביבות שיעדכנו בהקדם)
מיה נוטקין טלפון בבית- 077-3456507
מינדי [email protected]
רוזי 0544742780 04 6763447
רותי צור מצפה הושעיה 046560313 0507945279
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מיילדות בית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

שרה לה, תבדקי בבקשה שלא עשיתי טעויות, ואז אמחק את ההודעה שלך.
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

מיילדות בית

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

רוצה להמליץ בחום רב על מיכל בונשטיין המדהימה. אישה נהדרת, מיילדת נהדרת. סייעה לי בכל היבט אפשרי לפני תוך כדי ואחרי הלידה. מדהימה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מיילדות בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רוצה להמליץ בחום על לידה טובה עם נמי נואה
את סיפור הלידה תמצאו בדף הבית שלה
http://www.metaplim.co.il/a.asp?p=19405
תמר_ג*
הצטרפות: 08 יולי 2008, 12:40

מיילדות בית

שליחה על ידי תמר_ג* »

ממליצה בחום על טובה קרני, ילדתי איתה והיא היתה עבורי הרבה יותר ממיילדת.. מדוייקת ומדייקת. אמא אדמה.
אפונוננת_בבטן*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2008, 14:48

מיילדות בית

שליחה על ידי אפונוננת_בבטן* »

שלום לכולן
אני מחפשת מיילדות בית דרומיות שמגיעות לבאר שבע. שמעתי רק על הילרי ושיין ותהיתי אם יש נוספות שמגיעות עד לבאר שבע.
חוץ מזה, קראתי מה שכתבו למעלה על הילרי ועל שיין ואע"פ שזו תהיה לידה שניה שלי, אין לי מושג מה אני צריכה מבחינת תמיכה מהמיילדת שאבחר. בלידה הקודמת קיבלתי אפידורל מפתיחה 4 ולא הרגשתי כלום במהלך כל הלידה. אני רק זוכרת שהצירים בפתיחה 4 היו כל כך חזקים שהרגשתי כאילו כל הגוף שלי נתון במלחציים ושאני לא מסוגלת לנשום או לזוז. עמדתי תוך השענות על קיר או על על המיטה ולא ידעתי מה אני צריכה כדי להקל על זה. איך אדע אם מתאימה לי מיילדת שצופה מהצד ורק מדברת או מישהי שנוגעת ומעסה ופעילה יותר?
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

מיילדות בית

שליחה על ידי מאיה* »

שלום,
האם מישהי ילדה בבית עם ד"ר קרלוס רוזנברג?
או עם ד"ר הלוי?
תודה וחג שמח
פשוט_יעל*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 17:01
דף אישי: הדף האישי של פשוט_יעל*

מיילדות בית

שליחה על ידי פשוט_יעל* »

מאיה שלום

דר.הלוי במקרה הרופא שלי ואני יודעת שהוא מיילד רק אצלו בצימר הלידה שנמצא בחצר הבייתית שלו, פעם אחרונה שבדקתי לידה אצלו עולה 12000שח
כן כן זה אמיתי לגמרי...יקר בטירוף....אומנם מקום מקסים והוא ואישתו שמטפלת בזמן הלידה מאד נחמדים אבל גם המחיר הוא פקטור רציני פה וגם העובדה שזה לא בביתך וזה כבר משנה את החוייה אם זו החוייה שאת מחפשת....
אני אישית יכולה מאד להמליץ לך על רונית קופוליס, איתה ילדתי בבית לפני חודש וחצי ואני סומכת עליה בעיניים עצומות, אם את רוצה אשמח לעזור לך , אני בעצמי דולה וליוותי מספר לידות בית ובית חולים וילדתי פעמיים בבית....אני בדפבית אם את מעוניינת
בכל מקרה שתהייה לך לידה נעימה וחג שמח!
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

מיילדות בית

שליחה על ידי עולם_קטן* »

מאיה,
נראה שאת מעדיפה דווקא רופא מיילד על מילדת?
רק שתדעי שמבחינת מיומנות או בעצם מכל בחינה אחרת, מיילדת לא פחותה מרופא בלידת בית.
אפילו רופא שמיילד בבית אמר לי פעם, כששאלתי מה ההבדל בינו למילדת, שאין שום יתרון נוסף בלקחת אותו על פני מיילדת (אלא אם הוא גורם לך להרגיש בטחון שמיילדת לא גרמה לך לחוש).
בבי"ח יש הבדל, שם במקרה של סיבוך אז רק הרופא יכול לנתח... P-:
גם אני דולה_ (שכרגע עובדת "רק" בתור אמא ל-2) _וילדתי פעמיים בבית , אשמח לעזור וליעץ מנסיוני, ואם את רוצה יש לי גם חומר על לידות בית שאשמח לשלוח לך אם את זקוקה לאי איזו אינפורמציה או חיזוק...
שתהיה לך לידה מעצימה וחג שמח @}
מאיה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מאיה* »

חג שמח ותודה על המידע,
אני לא מעדיפה דווקא רופא אבל נזכרתי מאוחר, אולי בכלל כבר מאוחר מדי אני בשבוע 39.
אני גרה ליד הוד השרון ולכן רונית קופוליס אולי קצת רחוקה מדי
לא מצאתי ברשימות מיילדות בית שנמצאות קרוב יותר חוץ ממיכל בונשטיין. דווקא שני הרופאים כן באזור ולכן שאלתי עליהן.
האם יש בכלל טעם להמשיך ולחפש מישהי עכשיו? אם לא, אעדיף לא להטריד אף אחד בחג עם שאלות או בקשות לאינפורמציה...
שוב, תודה רבה לכן!
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מיילדות בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

לא בטוחה בכלל שרונית רחוקה. היא גרה בשרון ונראה לי שמגיעה גם לכל המרכז.
דברי איתה.
אני מתארת לעצמי שהתראה קצרה לא תפחיד אותה, אם זה יתאים לשתיכן.
רק שתדעי, רונית היא בעקרון המיילדת שלי גם. ילדתי איתה פעמיים ואלד איתה - בתקווה- גם הפעם. האמת היא שעדיין לא נפגשנו (מתוכננות למחר) ואני בשבוע 34-35. אז אמנם זו לא לידה ראשונה שלי איתה, אבל שתדעי שאת לא היחידה...
שואלת*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 10:05

מיילדות בית

שליחה על ידי שואלת* »

יש דולות שמלוות/מוכנות ללוות לידה בבית ללא מיילדת?
יעל_חזון*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2008, 10:20
דף אישי: הדף האישי של יעל_חזון*

מיילדות בית

שליחה על ידי יעל_חזון* »

רוצה להמליץ בחום על רונית, מנסיון שלי ושל שלוש חברותי ומדובר ביחד בהרבה ילדים...
מקצועית, רוחנית , אמיצה, קשובה, אחראית, תומכת, גמישה , מתקשרת עם כל בני הבית, בעלת תחושת שליחות ועוד ועוד.כל מה שנדרש ממילדת בית.מומלצת מאד
יעל_חזון*

מיילדות בית

שליחה על ידי יעל_חזון* »

בדרך כלל אינני אוהבת לדבר סרה במישהו , ובוודאי שלא בפניו, אך למען הקהילה אני מוכרחה שלא להמליץ בחום על אילנה שמש.
היא הגיעה אלי בלידת ביתי הבכורה בשעה 22.00 בדקה אותי, ואמרה שיש עוד זמן, היא הלכה לישון, הבית היה נעים ורגוע , נקי, מלא נרות ויופי, כנראה נעים מדי, כי היא נרדמה את שנת היופי שלה עד: 10.00 בבוקר!!! מאחר ועברתי את כל הלילה לבד עם בעלי וחברה, , היא לא הצליחה וגם לא ניסתה ליצור איתי כל קשר , ובסופו של דבר התפניתי לבית החולים, ללא כל סיבה רפואית, פשוט הלידה לא ממש התקדמה. בבית החולים ילדתי יצאה תוך שעתיים באופן טבעי לגמרי, מתוך ביטחון שהפעם אני בידיים טובות...אחרי הלידה הייתי די שבורה בגלל "הכישלון" וביקשתי ממנה לבוא ולדבר על מה שהיה, היא סרבה להגיע בטענה שהמרחק רב, ואמרה שאני צריכה לבוא אליה. לא הייתי כשירה לכך עם תינוקת בת כמה ימים ותפרים, אז בכך הסתיים הקשר שלנו.
לא שילמתי לה את מלוא הסכום ועל כך אני מרוצה.
את הקטן ילדתי עם רונית קופוליס שנתנה לי חוויה מתקנת נהדרת , כפי שמגיע לי.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מיילדות בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא מצאתי ברשימות מיילדות בית שנמצאות קרוב יותר חוץ ממיכל בונשטיין.
נו? ו..?
מיכל נהדרת! מקסימה!
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

מיילדות בית

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

היא הלכה לישון, הבית היה נעים ורגוע , נקי, מלא נרות ויופי, כנראה נעים מדי, כי היא נרדמה את שנת היופי שלה עד: 10.00 בבוקר!!! מאחר ועברתי את כל הלילה לבד עם בעלי וחברה, , היא לא הצליחה וגם לא ניסתה ליצור איתי כל קשר , ובסופו של דבר התפניתי לבית החולים, ללא כל סיבה רפואית, פשוט הלידה לא ממש התקדמה. בבית החולים ילדתי יצאה תוך שעתיים באופן טבעי לגמרי, מתוך ביטחון שהפעם אני בידיים טובות...
יעל חזון, את כותבת כאן האשמה די חמורה כלפי אילנה, ואני מרגישה שאני לא יכולה להגיב אליה בלי להבין את כל התמונה.
התיאור שלך לא ממש ברור - אם הרגשת שאת זקוקה לאילנה (אפילו רק לשם קבלת חוות דעת על קצב ההתקדמות של הלידה), למה לא הערת אותה משנתה? ולמה התפנית לבית החולים? זו היתה המלצה שלה?
ההולכת_בדרכים*

מיילדות בית

_אני לא מעדיפה דווקא רופא אבל נזכרתי מאוחר, אולי בכלל כבר מאוחר מדי אני בשבוע 39.
אני גרה ליד הוד השרון ולכן רונית קופוליס אולי קצת רחוקה מדי
לא מצאתי ברשימות מיילדות בית שנמצאות קרוב יותר חוץ ממיכל בונשטיין. דווקא שני הרופאים כן באזור ולכן שאלתי עליהן.
האם יש בכלל טעם להמשיך ולחפש מישהי עכשיו? אם לא, אעדיף לא להטריד אף אחד בחג עם שאלות או בקשות לאינפורמציה..._

מאיה, הארץ שלנו קטנה... עד כמה שאני יודעת מיילדות בית מוכנות לנסוע חצי שעה-שעה עד אלייך בלי שום בעיה.
אני גרתי בעבר בהוד השרון. גם אילנה שמש וגם ענת תל אורן היו מוכנות להגיע לשם, אין ספק שגם רונית קופליס היתה באה, ומיכל בונשטיין זה ממש קל"ב :-)
מה שכן, סביר שהיומן שלהן מלא בלידות המתוכננות לשבוע הבא, כי בדרך כלל משריינים מקום משבוע 32, אם לא מוקדם יותר.
מצד שני - אם לידת בית זה מה שאת רוצה - אל תוותרי!
פשוט תבדקי עם כמה שיותר מיילדות ורופאים, והלוואי שתמצאי מי שתוכל ליילד אותך גם בהתראה קצרה. אני בטוחה שזה אפשרי.
ובקשר לחג... מיילדות רגילות לזמינות תמידית, ביום בלילה בשבת ובחג. אין לך זמן לחכות, תבררי עכשיו ושיהיה בהצלחה! @}
עולם_קטן*

מיילדות בית

שליחה על ידי עולם_קטן* »

מיילדות רגילות לזמינות תמידית, ביום בלילה בשבת ובחג. אין לך זמן לחכות, תבררי עכשיו ושיהיה בהצלחה!
המיילדת שיילדה אותי גרה שעה וחצי נסיעה מאיתנו, אז קחי מרחקים בפרופורציות...
ו-אף פעם לא מאוחר מידי!
@}
מאיה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מאיה* »

מיכל מאוד עמוסה אבל קבעתי עם ענת פגישה מחר בבוקר.
אם אני לא אלד לפני כן, זה עוד יכול להסתדר ואני מאוד שמחה |תינוק|
תודה לכולכן!
ההולכת_בדרכים*

מיילדות בית

קבעתי עם ענת פגישה מחר בבוקר

כל הכבוד! |יש|
מאחלת לך לידה טובה ומעצימה @}
יעל_חזון*

מיילדות בית

שליחה על ידי יעל_חזון* »

למה לא הערת אותה משנתה? ולמה התפנית לבית החולים? זו היתה המלצה שלה?

זו היתה לידה ראשונה והייתי כנראה לא לגמרי על הקרקע... מבחינתי הכל היה בסדר, הייתי עם בעלי ועוד חברה ,מורה ליוגה שתמכה ועזרה,והם ליוו אותי בצירים במשך הלילה, לא הרגשתי שאני זקוקה לה, נהנתי מהצירים ומכל החוויה,רק בדיאבד אחרי הכל, הבנתי עד כמה היא לא היתה בסדר.
מה בכלל את הולכת לישון??? מה זה בית מלון?? את בתפקיד, לא? (היא חזרה מקונצרט באותו ערב, היתה עיפה)
בבוקר הצירים נעצרו, כניראה התעייפתי, וזו גם הדרך שלי ללדת, גם בשתי הלידות הבאות חוויתי עצירת צירים, שהתחדשה לאחר כמה שעות.
אחרי שהצירים נחלשו, התחיל לחץ מבחוץ(טלפונים מסבתות) ולי לא היה הביטחון האם הכל בסדר.
הרגשתי שהכל טוב ואני בדרך, אבל לידה ראשונה, ובעלי והחברה לא עם נסיון(אין לה ילדים), ומי שצריכה להנחות ולהוביל, פשוט עמדה מנגד בצורה פאסיבית ולא נתנה לי שום ביטחון , אני יודעת שנשים אחרות ילדו איתה וחוו משהו שונה, אולי לא כל מיילדת מתאימה לכל אישה, אבל אובייקטיבית היא לא התנהגה בעיני כראוי.
לקראת הצהריים לאחר שהיא הנחתה אותנו איך לעורר את הצירים אך ללא הצלחה, היא שאלה והציעה שאולי נתפנה לבית חולים כי זה לא מתקדם, היא לא אמרה: יש בעיה את חייבת להתפנות, היא אמרה שאולי כדי ש, ואני הסכמתי, כבר באותו רגע , כתוצאה מקבלת ההחלטה הופיע ציר כואב במיוחד, ולרגע חשבתי להישאר, אבל אז הבנתי בתוכי שהציר הופיע בעקבות ההחלטה להיתפנות , אז כדי שאני אזרום איתו ואתפנה, ובאמת מאותו רגע הכל קרה מאד מהר, , הגעתי לבית החולים על ארבע , (יאמר לזכותה שהיא נתנה לי עצה טובה לא לומר שהתחלתי את הצירים יום קודם) והמיילדת שפגשתי אומנם היתה פחות רכה וענוגה, אך מיד נתנה לי הרגשה שיש על מי לסמוך, ורק אז שיחררתי שליטה וילדתי את ביתי באופן טבעי.

אחרי שהכרתי את רונית קופוליס, בלידת בני הקטן הבנתי בלי שום צל של ספק שזו לא היתה העכבה שלי, ואם רונית היתה איתי בפעם הראשונה , אין לי ספק שהיתה רואה אותי ועוזרת לי ללדת בבית כפי שרציתי.
כמובן שאחרי הלידה רונית ביקרה אותי מספר פעמים ודאגה לראות שהכל בסדר,לחזק, לברך, לעטוף בכל טוב שלה.
ואילו אילנה פשוט סירבה לבוא!! מה יש לדבר.
עוד_יולדת_בית*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2008, 22:54

מיילדות בית

שליחה על ידי עוד_יולדת_בית* »

גם אני ילדתי בפעם הראשונה עם אילנה, והתאכזבתי. היא כמעט לא נכחה, ומעט מאוד תמכה. גם אחרי הלידה הסיוע שלה היה אפסי.
בשתי הלידות האחרות לקחתי מיילדת אחרת, וזכיתי ליחס - ולטיפול - שונים לגמרי.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

מיילדות בית

שליחה על ידי סלעית* »

יעל, מדברייך עולה שאת מאוכזבת מהלידה הראשונה שלך, ונוח לך להטיל את האשמה בכך שלא התפתחה כמו שציפית, על המיילדת.

לגבי זה שהיא לא באה, תשמעי, אני לא יכולה לדבר בשמה. כן, היה יותר נחמד אילו הייתה באה והייתן יכולות לסגור את המעגל. אני יכולה רק לשער שהיא הרגישה שאת עומדת לצלוב אותה ולא התאים לה להוציא זמן בנסיעה הלוך חזור על שיחה. אפשר גם לשוחח בטלפון. בסופו של דבר היא לא יילדה אותך ולכן אין לה מחוייבות לבוא לטפל בך אחרי הלידה. היא מיילדת, לא חברה וגם לא פסיכולוגית.

עכשיו תקראי שוב בבקשה את המשפטים שאת כתבת:
מבחינתי הכל היה בסדר, הייתי עם בעלי ועוד חברה ,מורה ליוגה שתמכה ועזרה,והם ליוו אותי בצירים במשך הלילה, לא הרגשתי שאני זקוקה לה, נהנתי מהצירים ומכל החוויה
בבוקר הצירים נעצרו, כניראה התעייפתי, וזו גם הדרך שלי ללדת, גם בשתי הלידות הבאות חוויתי עצירת צירים, שהתחדשה לאחר כמה שעות.
לקראת הצהריים לאחר שהיא הנחתה אותנו איך לעורר את הצירים אך ללא הצלחה, היא שאלה והציעה שאולי נתפנה לבית חולים כי זה לא מתקדם
לא שילמתי לה את מלוא הסכום
אגיד לך מה עולה מהם - שבבית הייתה אווירה נעימה, היו איתך אנשים תומכים, לא הרגשת צורך במיילדת לידך (וברור שהיית מעירה אותה אילו היית חשה צורך כזה). מסתבר שבלידות שלך יש שלב ארוך של כמה שעות שבהן נעצרים הצירים. את לא ידעת את זה, וגם המיילדת לא. זה לא דבר שכיח. ניסיתם לעורר את הצירים ללא הצלחה. המיילדת ראתה שהלידה לא מתקדמת והעלתה את האפשרות ללכת לבית חולים.
זו נשמעת לי הצעה מקצועית לגמרי. את אפילו מציינת שבעקבות זאת היא קיבלה תשלום נמוך יותר, כך שבוודאי טובתך עמדה לנגד עיניה. היא כנראה ראתה יולדת בלי צירים, קצת מבולבלת ולא בטוחה, עם לחצים טלפוניים שוודאי לא עוזרים להרגעה ולשחרור.

מה בכלל את הולכת לישון???
גם פה זו נראית לי החלטה מקצועית לגמרי. היא לא צריכה להחזיק לך את היד, בוודאי לא כשיש איתך עוד שני אנשים. היא צריכה להיות עם הרבה כוחות ופוקוס ללידה. אילו הייתה נשארת איתך ערה כל הלילה כשהיא יודעת שלא תלדי בשעות האלה ומגיעה קרועה מעייפות ללידה, זה היה לא מקצועי ובוודאי מעורר כעס.

<מרגיעון: כולנו זקוקים לחיבוק. קחי אחד. לידה לא לפי הציפיות היא חוויה קשה. גם אני עברתי אחת כזאת בפעם היחידה שלא ילדתי עם אילנה שמש>
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

מיילדות בית

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

פעם היה פה דף על אילנה שמש שנמחק, לדעתי, בצדק. כל אשה והצרכים שלה בלידה וכל מילדת היא משהו אחר. אני למשל צריכה מילדת שתהיה אי שם ברקע בשלבים המאוד מאוחרים של הלידה. שיתנו לי לעבור את הצירים בשקט בפינה שלי לבדי או עם הבן זוג (בלידה האחרונה, בבית, ביליתי די לבד בביטחון גמור). אפילו כשהמילדת שלי הציעה לעסות לי את הגב זה היה מיותר לחלוטין מבחינתי, ניסיתי, לא היה לי נעים והמשכנו הלאה. יש נשים שצריכות את המילדת קרובה, מעודדת, מנחמת, מכילה... אני הייתי צריכה אותה ברמה המקצועית וזהו. כזו אני והמילדת שבחרתי היתה מתאימה פה בול. גם היתה לה את היכולת להכיל ולחבק אם פתאום היה מתעורר בי הצורך וגם יכלה לתת מרחב. בחרתי אותה במיוחד בגלל זה. היא התאימה לי. נכון הלידה שלי היתה שניה אבל את יודעת מי את ומכירה את עצמך. אם את אדם שלא חובב קוצ'י מוצ'י ביומיום מה הסיכויים שפתאום בלידה תזדקקי לכך? ואם כן פתאום תזדקקי לזה, לא תעדיפי לקבל את זה מבן זוגך או מישהו קרוב אחר שיהיה איתך? כמובן שזה עובד על להפך, מילדת שבאופיה יותר מתערבת יכולה ממש להעיק על יולדת שממש לא בקטע.
מכל הסיפור שלך בולט העניין שלא התאמן לא את לה ולא היא לך ושזה מה שדפק את כל העסק. חוסר התאמה. לא חוסר מקצועיות.
השיעור שלך, לדעתי, מהלידה ההיא היה בללמוד מי את ומה את צריכה ולהיות יותר קשובה לצרכים שלך. עכשיו נראה לי שהשיעור שלך הוא לשחרר. לא הלך, לא התאים, נכון, הטעם שנשאר לא היה משהו בגלל הסיום אבל הפקת מזה לקחים מקדמים. מעז יצא מתוק, לא? הלאה.
כשתעברי הלאה מציעה לך לקרוא שוב את מה שכתבת ואולי אפילו לשקול למחוק. לדעתי זה לא רלוונטי לדף על מילדות בית. (אני אישית גם חושבת שהמלצות לא ממש רלוונטיות פה אלא ממש תיאורים של סגנון הליווי המילדותי, מה שיתן איזו תמונה לגבי אופי הליווי וריחרוח ראשוני).

<דיסקליימר-לא ילדתי עם אילנה. ילדתי עם שרה'לה שעשתה עבודה מעולה.>
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מיילדות בית

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אני חושבת שמיילדת מקצועית צריכה להיות מסוגלת להבין את הצרכים של היולדת ולהתאים את עצמה אליהם.
בשביל היולדת החוויה היא חד פעמית וקשה מאוד לדעת מראש מה אצטרך בלידה, גם בלידה רביעית. זה משתנה.
המיילדת היא אשת מקצוע ונראה לי לא סביר ולא הגיוני לצפות מהיולדת שתחפש התאמה עם מישהי שהיא לא מכירה. המקצועיות של המיילדת אמורה לאפשר לה לזהות את אופי היולדת והצרכים שלה בעת הלידה.
ישנן מיילדות כאלה, זה לא בשמיים...

חוות הדעת פה בהחלט עוזרות להעריך את אופי המיילדת ואת התאמתה האפשרית ליולדת. מי שמרגישה חוסר איזון יותר ממוזמנת לשתף בחוויה שלה!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מיילדות בית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

היה יותר נחמד אילו הייתה באה והייתן יכולות לסגור את המעגל. אני יכולה רק לשער שהיא הרגישה שאת עומדת לצלוב אותה ולא התאים לה להוציא זמן בנסיעה הלוך חזור על שיחה. אפשר גם לשוחח בטלפון. בסופו של דבר היא לא יילדה אותך ולכן אין לה מחוייבות לבוא לטפל בך אחרי הלידה. היא מיילדת, לא חברה וגם לא פסיכולוגית
בלי קשר לדיון על מהלך הלידה ואחריות היולדת (אני די מסכימה עם דברים שנאמרו כאן) - זו פסקה די מקוממת. המיילדת כן התחילה את התהליך, גם אם היא לא סיימה אותו יש לה מחויבות לשיחת סיכום עם היולדת. לא מן העניין אם היא כן הרגישה או לא הרגישה שהיולדת כועסת עליה. עניין של אחריות מינימלית.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מיילדות בית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לדעתי זה לא רלוונטי לדף על מילדות בית?. (אני אישית גם חושבת שהמלצות לא ממש רלוונטיות פה אלא ממש תיאורים של סגנון הליווי המילדותי, מה שיתן איזו תמונה לגבי אופי הליווי וריחרוח ראשוני).

יש דף מיילדות בית ציפיות ומציאות .
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

רונית קופליס יילדה אותי בתל אביב, כך שלא נראה לי שתהיה לה בעיה להגיע להוד השרון. והיא היתה נפלאה.
מאיה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מאיה* »

שלום לכולן,
סגרנו עם ענת ואני מאוד שמחה שאני לא חייבת להגיע לבית החולים
תודה על התמיכה ושבת שלום
(-:
גל_הנה_אמא*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 14:48
דף אישי: הדף האישי של גל_הנה_אמא*

מיילדות בית

שליחה על ידי גל_הנה_אמא* »

רציתי לספר למי שמתענינת שביקרתי אצל אילנה שמש מתוך רצון ללדת אצלה וכבר בטלפון היא היתה נגד זה שאבוא ללדת אצלה בגלל שמדובר בלידה ראשונה. בכל זאת החלטנו לבוא להתרשם (למרות העלות והנסיעה) מתוך מחשבה שאם היא תתרשם מאיתנו אולי תשנה את גישתה אבל היא עדיין בגישה שאיננה ממליצה לנשים בלידה ראשונה ללדת אצלה. לטענתה לידות ראשונות מתעכבות יותר משניות ומפונות יותר לבתי חולים. העדר רצונה הבולט שאלד אצלה שכנע אותי והיא גם המליצה על במרכז הטבעי בתל השומר, שם אני אכן מקווה ללדת...
טרה_רוסה*

מיילדות בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

:-0
ואם חלק מתפנות, אז מה? זה לא כל כך נורא. לא חבל על כל השאר שיכלו ללדת בבית?
מזכיר לי את בית הספר שבו למדתי, שהעיף את כל התלמידים החלשים מעט, כדי לשפר את הסטטיסטיקות של ציוני הבגרות של בית הספר.
ורד_לב*

מיילדות בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

נשמע קצת מקומם, חייבת לומר...
אני עוקבת אחרי הדיון פה מהצד. לא מכירה את אילנה שמש, אולם הגישה שלה נשמעת לי לא כ"כ מעודדת לידות בית. תמוה בעיניי, מאחר והיא הייתה פה אחת החלוצות, כתבה ספר בנושא, אולי זו פשוט שחיקה?
>ורד מקווה שכן<
יעל_חזון*

מיילדות בית

שליחה על ידי יעל_חזון* »

אחרי שהכרתי את רונית , הבנתי את המשמעות של ליווי בלידת בית, אני לא צריכה פוצי מוצי וזה לא שייך במילימטר למי אני , רונית פשוט נוכחת בלידה , בכל ציר ובכל שלב, נמצאת, ואת ההחלטות מקבלת עם היולדת באומץ (אני מכירה הרבה חברות שלולי היא ,היו מגיעות לבית החולים, אבל היא התעקשה תמכה בדקה ועזרה ודאגה שהכל יסתדר.) אילנה אולי לא מספיק אמיצה אולי לא מספיק מחוברת , לא יודעת מה, אבל פשוט לא מספיק.
תישמעו לידה זו חוויה אישית אני יודעת על נשים שעברו חוויה טובה עם אילנה, במקרה שלי היא פישלה לדעת כל הנוכחים .
ניזכרתי בדבר נוסף שגם הוא פשלה שלה.
לא שתיתי כל הלילה, לא ידעתי שכדאי, והיא הלו ישנה, ולמחרת איבדתי כוח אז היא יעצה לי לאכול משהו, ונתנו לי מעדן חלב(?!) , ברור שמיד הקאתי הכל...אולי אפילו התיבשתי , לא יודעת.
אחר כך קראתי שצריך בלידת בית ארוכה לשתות מים או תה צמחים עם קצת דבש לאנרגיה. ביגלל שאין אינפוזיה.בסיסי לא?
ולגבי המפגש אחרי - כמובן שזו המחויבות שלה, אם לא סיימתי את הלידה , זה לא אומר שאין לה מחויבות.
לגבי התשלום היא דווקא דרשה את מלוא הסכום, אני לא הסכמתי לשלם.
גל_הנה_אמא*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 14:48
דף אישי: הדף האישי של גל_הנה_אמא*

מיילדות בית

שליחה על ידי גל_הנה_אמא* »

זה גם מה שאני הרגשתי. אני לא רוצה להשמע כאילו אני מעבירה עליה ביקורת כי היא עושה רושם של אדם מאד נחמד וגם ללא ספק היתה חלוצה בתחומה. אבל כשמגיע זוג לפני לידה ראשונה עם כל הפחדים והרצון הטוב לללדת באופן טבעי ופעיל ומעורב והיא ממש לא מעוניינת רק בגלל שיותר פשוט לילד לידות שניות.. נו... זה היה די מאכזב אבל לא נורא. אם הכל ילך טוב הלידה הזו אז בטח את הבאה אני כבר יעשה בבית :)
בכל מקרה לאלו ששוקלות ללדת לראשונה בבית אני ממליצה ללכת למיילדת אחרת
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

מיילדות בית

שליחה על ידי נועה* »

ככה זה.... קשר עם מיילדת הוא מצד אחד עסקה. סוג של עסקה. ומצד שני קשר אינטימי. קצת סותר אחד את השני אבל זה מה יש.
ולכן גם אני מסכימה עם החשיבה שלכל אישה יש את המיידלת שמתאים לה יותר ליצור איתה את השותפות המיוחדת הזאת. וזה גם יכול להשתנות מלידה ללידה.
אני למשל לא התחברתי את אחת ממיילדות הבית הכי נערצות בארץ.מישהי מהדרום.האם זה אומר שאני לא מבינה משהו? לא. האם זה אומר שהיא לא מיילדת טובה? לא!
זה באמת חבל שמגלים את חוסר הכימיה תוך כדי לידה ועדיף לגלות זאת משיחת הטלפון הראשונה.
אני מאחלת לכולכלנו תמיד תמיד להתחבר אל המיילדת שנכונה לנו לאותה לידה.
מ_הילה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2008, 19:01

מיילדות בית

שליחה על ידי מ_הילה* »

אני רוצה לעדכן את הפרטים של נעמי נואה-
מיילדת בית ו\או מיילדת ב"ציר להורות" בקבוץ כברי ,שסמוך לבית החולים נהריה.
היא הסכימה שנספר שהיא כבר לא עובדת בבית החולים ולכן פנוייה ליולדות שמעונינות בלידה עם תמיכה הוליסטית או לידת מים.
מדי פעם היא יורדת לאילת ומוכנה גם לילד שם.
שהנייד שלה. 054-4795241
והמייל:[email protected]
מאיה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מאיה* »

שלום לכולם,
זו אני שהחלטתי בסוף שבוע 39 ללדת בבית והצלחתי לעשות את זה עם ענת תל אורן שהביאה גם את עופרית, ויחד עם בעלי כמובן
היה נהדר, מדהים, מעל כל הציפיות, לידה קלה וטבעית כמו שרואים רק בסרטי טבע...
בהצלחה לכל מי שבוחרת בדרך הזו, אני ממליצה לא להרתע מתגובות הסביבה כי זה שווה את זה
טרה_רוסה*

מיילדות בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יש! |יש| מזל טוב.
ורד_לב*

מיילדות בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

מזל טוב!
כיף לשמוע שהסתדר לך טוב {@
פוסט פארטום קל ושפע חלב |תינוק|
ההולכת_בדרכים*

מיילדות בית

כל הכבוד מאיה! שיחקת אותה... :-)
מזל טוב ו פוסט פארטום קל |עוגה| |מתנה| |בלונים|
עולם_קטן*

מיילדות בית

שליחה על ידי עולם_קטן* »

איזה יופי שהצלחת ללדת כמו שרצית @}
שתהיה המון נחת ושפע חלב |עוגה| (אבל כזאת עוגה בריאה ומזינה...)
אפשר להעביר את הברכות לדף משלך אם את רוצה,
ואם יבוא לך תוכלי גם לכתוב סיפור לידה (אני מכורה לסיפורי לידה, בעיקר בבית, בעיקר טובים...)
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

מיילדות בית

שליחה על ידי gani* »

ואם יבוא לך תוכלי גם לכתוב סיפור לידה (אני מכורה לסיפורי לידה, בעיקר בבית, בעיקר טובים...)

שמחה גדולה שהסתדר על הצד הטוב ביותר, ושמחה מכופלת עם ענת:-)
PP קל ושפע חלב ושעות שינה@}
מאיה*

מיילדות בית

שליחה על ידי מאיה* »

תודה רבה לכולכן! איזה יופי של תמיכה.
זה באמת סיפור לידה טוב, למרות שהוא קצר כמו הלידה (כמובן שעל ההתמודדות של לפני והתגובות של אחרי אפשר לכתוב הרבה). אני עדיין מעכלת את כל מה שעבר ואולי אכתוב בהמשך.
רוצה להמליץ בחום רב על ענת תל אורן - היא בהחלט משכמה ומעלה, הצליחה לתמוך גם לפני הלידה כשהיתה חסרה תמיכה מהסביבה והלידה כמובן היתה פשוט מושלמת.
חלווה*
הצטרפות: 12 ינואר 2006, 17:33

מיילדות בית

שליחה על ידי חלווה* »

שלום בנות....ילדתי לידה ראשונה בקיסרי עם חוויות די טראומטיות בכל הקשור לצוות והמיילדת- לפני חודש ילדתי את ביתי השניה בבי"ח- אך שם לשמחתנו הרבה יילדה אותי הילרי שהיתה פשוט מדהימה!!! היא וכל צוות הרופאים, אך היא בראשם, עודדו ותמכו והתייחסו באקטיביות חיובית וטובה כל כך כשבראש מעייניהם- הרצון שלנו ללדת לידה רגילה אחרי הקיסרי הראשון.
אמרו לנו שאין הרבה סיכויים בגלל המבנה שלי ועוד ועוד, ואכן היה קשה (שעה וחצי של צירי לחץ, שאין לי דרך לבטא במילים- כמה שהיה קשה, וקורע- תרתי משמע- לא הפסקתי לצחוק בין הלחיצות, כל הזמן אמרתי לעצמי- הנה זה קורה לי! זה מצליח!!!!) וזה בהכוונתה של הילרי, שפשוט ניגשה אליי, הביטה לי ישר בעיניים ואמרה לי- "את הולכת לעשות את זה, ואני אעזור לך" מדהימה מדהימה.
הילרי היא מיילדת עם עוצמה ומקצועית ויודעת מה לעשות כדי לקדם ולעזור. היא תקיפה- אך רק כשצריך, ולדעתי זה מצויין. כך אני מדמיינת את המיילדות של פעם... היא אחת שיודעת
אם מישהי רוצה לשמוע עליה עוד- בשמחה
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

מיילדות בית

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

בקשר לאילנה שמש-
אני ילדתי את בני השני איתה (הראשון נולד בבי"ח, לצערי מתוך חוסר מודעות פשוט)- ואני מתכוונת ללדת איתה גם את השלישי/ת.
בקשר לכך שהיא לא תומכת בלידות בית- הייתי חייבת להגיב דווקא על זה-

בהריון השני שלי, העובר נחשב דיי גדול, והבכור שלי נולד במשקל 4 קילו ו-45 גרם (בבי"ח, בלידה רגילה- למזלי לא ידעו שהוא יהיה כ"כ גדול)
בכל מקרה- הגעתי אליה אחרי שהתחלתי מפגשים עם מיילדת אחרת.
המיילדת הראשונה שהייתי אצלה (שיש עליה ביקורות מדהימות כאן ובכלל), כששמעה על גודל העובר ועל המשקל של הבכור, כבר התחילה לדבר איתי שאקח בחשבון מעבר לבי"ח באמצע הלידה (הייתי אולי בחודש שמיני), ודיברה בצורה מאוד מחלישה לגבי הסיכויים שלי ללדת בבית. כשהגעתי לאילנה שמש הכל זרם, היא החזירה לי את הבטחון בעצמי ובגופי, ובאמת ילדתי אצלה והיה נפלא.

לי אישית היה מתאים מאוד שבזמן הצירים המיילדת "תעשה קולות של שטיח" בפינה... הייתי עם בעלי ואם הייתי מרגישה צורך ביד מלטפת סביר להניח שהייתי דואגת לחברה/ אחות/ דולה.
מצד שני היה רגע שכמעט ונשברתי (לקראת שלב המעבר...) והשמעתי קולות מסויימים והיא ניגשה אלי, הסתכלה לי בעיניים והנחתה אותי איך לנשום ואילו קולות לעשות, ורק המבט שלה הרגיע אותי כל כך... זה הרגע שאני הכי זוכרת מהשלב ההוא של הצירים הקשים...

גם לדעתי זה ממש עיניין של התאמה.
יש מקום כן לכתוב שזהו סוג הטיפול שאילנה שמש מספקת, אבל לא כביקורת שלילית דווקא, אלא כמידע רלוונטי ונייטרלי כי יש כאלה שדווקא כן יחפשו כזו מיילדת.
לידת_בית*
הצטרפות: 04 דצמבר 2008, 21:27

מיילדות בית

שליחה על ידי לידת_בית* »

שלום רב,
אני ילדתי לפני 6 שבועות עם נעמי נואה והייתי מאוד מרוצה.
הסיפור בקישור http://www.tapuz.co.il/TapuzForum/main/ ... =124453479 "המצורף"
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

מיילדות בית

שליחה על ידי שרה_לה* »

תיקון אי הבנה - לאילנה שמש אכן יש בחצר ביתה שני צימרים מיועדים ללידה, אבל היא בהחלט תומכת ומגיעה ללידה בבית היולדת.
פצק_רשת*
הצטרפות: 17 דצמבר 2008, 13:16

מיילדות בית

שליחה על ידי פצק_רשת* »

אני הולכת ללדת בבית חולים לידה שניה, שנתיים וחצי אחרי קיסרי.
אפשר ללדת עם מיילדת בית בבית חולים? אני רוצה שנתחיל בבית ורק ברגע האחרון נגיע לבית חולים (עשר דקות נסיעה).
מישהי ניסתה?
מי מהמיילדות מוכנה ללידת בית חולים?
כל הבנה בנושא תעזור לי
תודה
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

מיילדות בית

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אפשר ללדת עם מיילדת בית בבית חולים?
רק בבי"ח האנגלי בנצרת, ככל הידוע לי, אפשר להביא את המיילדת שלך מהבית.

אני הגעתי לקפלן עם מיילדת הבית שלי (ככה יצא), אבל קחי בחשבון שהיא תורשה לתפקד שם רק כדולה. בשלב הצירים זה לא משמעותי, אבל בשלב הלחיצות היא לא תוכל לילד אותך ואת תהיי תלויה בגחמות של המיילדת של בי"ח (שלא בהכרח תקבל את הלידה בכל תנוחה, לא בהכרח תמנע מחתך וכו').
מציעה, אם אין סיבוך, להשאר בבית, ואם לנסוע לבי"ח- אם באמת תהיי כבר בשלב מתקדם מאד, לא יהיה כל כך טעם לקחת את המיילדת איתך.
וכמובן צריך לבדוק עם המיילדת שלך מה עמדתה בנושא...
תזמורת_הים*

מיילדות בית

אם באמת תהיי כבר בשלב מתקדם מאד, לא יהיה כל כך טעם לקחת את המיילדת איתך.
מסייגת את עצמי- עכשיו ראיתי שאת ויבקית. במקרה כזה כן שווה לקחת את המיילדת, שתשמור עליך מפני התערבויות מיותרות.
מציעה לך ליצור קשר עם ענת תל אורן.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

מיילדות בית

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

למיילדות בית אסור לקבל קיסריות לשעבר. אם הן לוקחות הן עושות זאת בהנחה שלא יגיעו לבית חולים עם היולדת, כי אם כן יגיעו, משרד בריאות יידע שהן לקחו קיסרית וייקראו לועדת משמעת. לכן אני לא מאמינה שתהיה מיילדת שתסכים לסידור הזה, שבו כביכול קבלה ללידת בית יולדת קיסרית לשעבר.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

מיילדות בית

שליחה על ידי או_רורה* »

ממה שהבנתי זה נכון, זאת אומרת שלמיילדת בית אסור לקחת קיסריות.

מה שאני הולכת לעשות - זה ללדת עם רופא פרטי, ואז גם בבית חולים אף אחד אחר לא נכנס, בודק וכו.
או_רורה*

מיילדות בית

שליחה על ידי או_רורה* »

וניתן לעשות את זה בלניאדו, במעייני הישועה, כמדומני בעין כרם.
תזמורת_הים*

מיילדות בית

לכן אני לא מאמינה שתהיה מיילדת שתסכים לסידור הזה, שבו כביכול קבלה ללידת בית יולדת קיסרית לשעבר.
אני יודעת בודאות על לפחות מיילדת בית אחת שלא לוקחת ויבק בבית אבל כן מסכימה ללוות ויבק בבי"ח. הרי לא מתיחסים לכל לידה שהגיעה בשלב מתקדם כאל לידת בית שהתפנתה לבי"ח...
כמו כן, יש למיטב ידיעתי לפחות 2 מיילדות ששייכות לאמה"י וכן מקבלות ויבק בבית, כך שלא מדויק לומר שזה אסור, אלא שרוב המיילדות מסרבות לעשות זאת.
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

מיילדות בית

שליחה על ידי אנונאימא* »

הן לא סתם מסרבות, זה נוגד את הפרוטוקול של אמה"י.
אבל אפשר לעשות ויבק ביתי גם עם רופא (ברדה / שיפטן) או עם מיילדת שלא קשורה לאמה"י (קרול).
עולם_קטן*

מיילדות בית

שליחה על ידי עולם_קטן* »

או רורה , וכולן בעצם...
שלא תתקרבו ל מעייני-הישועה!!!
בירוקרטיה חלמאית לאחר לידת בית - ובכלל... להחרים!!!
או_רורה*

מיילדות בית

שליחה על ידי או_רורה* »

יו, גם אני שכחתי לציין משהו על מעייני הישועה - יש שם את אחד הרופאים היותר לא טבעיים ומגעילים שנתקלתי בהם במהלך חיי.
אני לא יודעת מה ההשפעה שלו על לידות פרטיות, זה כן.
אבל איכס.

ועכשיו עם מה שאמרה עולם-קטן - באמת להתרחק!
פצק_רשת*
הצטרפות: 17 דצמבר 2008, 13:16

מיילדות בית

שליחה על ידי פצק_רשת* »

תודה,
מאז ששאלתי כבר בדקתי עם שתי מיילדות.
יש מיילדות שבאות על תקן דולה לבית החולים גם אם את אחרי קיסרי, הן לא כאילו ניסו לקחת לידת בית, הן מראש מוגדרות כמלוות לידת בית חולים, כמובן שתלוי בבית החולים.
ויבק בבית עם רופא פרטי הייתי עושה בשמחה רק שאין לי מצב לגייס את הכסף הנדרש.

תזמורת, ענת לוקחת לידות בית חולים? כי ממה שהבנתי היא לא עושה את זה, ברור שאם התחילה איתך לידת בית היא תבוא איתך, אבל זה שונה.
ובכלל אני צריכה לדבר איתך על הנושא. התחלנו בזמנו אבל זו היתה שיחה תיאורטית, עכשיו זה מתחיל להיות יותר רלוונטי (-: אז אם לא נפגש בקרוב במקרה בגן השעשועים- אני אתקשר אליך.
תזמורת_הים*

מיילדות בית

ובכלל אני צריכה לדבר איתך על הנושא. התחלנו בזמנו אבל זו היתה שיחה תיאורטית, עכשיו זה מתחיל להיות יותר רלוונטי אז אם לא נפגש בקרוב במקרה בגן השעשועים- אני אתקשר אליך.
הה? לא ידעתי שאנחנו מכירות :-)
את מי שאני חושבת (זאת עם הבדיחות על אווה בראון)?
מוזמנת להרים טלפון ואסביר לך מה ענת אמרה לי בזמנו על הנושא :-)
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מיילדות בית

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

סיפור הלידה של לידת בית הועבר לדף סיפור הלידה של רוני
או_רורה*

מיילדות בית

שליחה על ידי או_רורה* »

ענת תל אורן לא לוקחת ליווי של לידות לבית חולים. היא מיילדת בית.
וגם מיכל בוננשטיין.
לצערי.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

מיילדות בית

שליחה על ידי אפרת_מ* »

שאלה - קראתי באחד הדפים שחלק ממיילדותה בית לוקחות 200 שקלים על פגישת ההכרות הראשונה שבה מתרשמים ומחליטים האם מתאים או לא.
זה אכן המצב גם כיום? כי לי זה נשמע לגמרי לא סביר.

הרי לא מקבלים כאן שום תוכן/טיפול/ייעוץ מהמיילדת, אלא רק נפגשים להתרשמות הדדית.
ישנם שלל בעלי מקצוע שבהם ייעוץ ראשוני או פגישה ראשונה לתאום ציפיות ולראות האם מתאים לשני הצדדים, אינם בתשלום. בעיקר כאשר מדובר בעסקה שבעל המקצוע מרוויח בגינה סכום לא קטן, כפי שהוא המקרה בלידות בית. במקרים אחרים מגדירים שמחיר הייעוץ/מפגש הכרות מנוכה מהסכום הכולל אם נסגרה עסקה.
מה המצב/סטטוס-קוו בימינו?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מיילדות בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אפרת, יש על זה דיון מעניין בדף מיילדות בית ציפיות ומציאות.
בגדול העניין הוא שמיילדות הבית נתקלו בהמון מקרים שנשים באו ל"פגישת היכרות חינם" בלי שום מחויבות ללידת בית בכלל, ויצא שהמיילדות הקדישו המון זמן לפגישות כאלה. הצורך שעלה אצלן הוא לסנן את הנשים שלא באמת בעניין, ולגרום לנשים להתאמץ להתרשם מהן בשיחת טלפון לפני שהן קובעות פגישה.
מצד שני, פגישת ההיכרות כן מאפשרת לאישה לבוא להתרשם ולשמוע על מידת הבטיחות של לידת בית ללא מחויבות להמשך, כי בצורה בה נתפשת לידת בית היום בארץ, באמת לא הגיוני שאישה תלך על זה בלי להפגש קודם.
אני מניחה שזה גם עניין של היצע וביקוש. מיילדות הבית מציעות שירות ייחודי, ויכולות להרשות לעצמן לסנן לקוחות פוטנציאליות בצורה כזו.
האנרגיה שלהן מושקעת בזמינות פיזית ורגשית ללידות, ופחות ב"קידום מכירות".
<ההולכת בדרכים ממחשב אחר>
תזמורת_הים*

מיילדות בית

מחיר הייעוץ/מפגש הכרות מנוכה מהסכום הכולל אם נסגרה עסקה.
ככה זה באמת עובד בדרך כלל.
פגישה כזאת מנסיוני אורכת כשעתיים (הייתי בשתיים כאלו), והרבה נשים נפגשות עם יותר ממיילדת אחת, כך שמבחינת המיילדות להקדיש את השעתיים האילו בחינם לכל דורש לא נראה לי סביר בכלל.
מעבר לזה- כל מה שאמרה ההולכת.
מגשימה*
הצטרפות: 28 ינואר 2009, 20:20

מיילדות בית

שליחה על ידי מגשימה* »

שלום חברות,

באיזה שלב של ההריון נכון לפנות למיילדות בית לקבוע פגישת הכרות?
מתי נחשב לא מוקדם מדי אבל גם לא מאוחר מדי?
ניסיתי לענות לעצמי ולא הצלחתי...
ההולכת_בדרכים*

מיילדות בית

נראה לי שסביב שבוע 25-30 זה סבבה לפגישת היכרות, אבל גם אם את לפני זה, זה לא צריך להפריע לך להתקשר לשיחת טלפון ראשונית.
ואם את אחרי זה, את גם יכולה לנסות את מזלך - אם המיילדת פנויה בתאריך הלידה המשוער שלך היא תפגוש אותך בשמחה.
שיר_ה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 13:50
דף אישי: הדף האישי של שיר_ה*

מיילדות בית

שליחה על ידי שיר_ה* »

בהריון ראשון פניתי למיילדת בשבוע 11...רציתי לווי רק ממילדת. אחת אמרה שמוקדם מדי ואחרת ברכה אותי על כך. בסופו של דבר זה היה מצויין כי פגשנו 3 מיילדות לפני שמצאנו את שלנו ועשינו זאת בלי לחץ.
נראה לי מאוד אישי ותלוי ברצון/צורך שלך. בשעה טובה
מגשימה*
הצטרפות: 28 ינואר 2009, 20:20

מיילדות בית

שליחה על ידי מגשימה* »

תודה לכן.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

מיילדות בית

שליחה על ידי אמא* »

האם מישהי יודעת אם ד"ר ברדה בירושלים מקבל לידות אחרי קיסרי בבית?
תזמורת_הים*

מיילדות בית

אם ד"ר ברדה בירושלים מקבל לידות אחרי קיסרי בבית עקרונית כן
שליחת תגובה

חזור אל “מה כדאי לדעת לפני שעורכים”