תחליף נעים למקלחת

שקד*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2002, 22:20

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שקד* »

שלום לכולן\ם,
בזמן האחרון גוברים ייסורי המצפון שלי לגבי המקלחות הארוכות שאני עושה. אני לא מתקלחת כל יום, מהסיבה שקשה לי מאד להפסיק את המקלחת. זה זמן שקט ונעים שאני מאד אוהבת, וזרימת המים די ממכרת בשבילי. יש לי פעוטה ותינוק והחיים יכולים להיות די מעייפים, ולפעמים בסוף היום המקלחת היא זמן הירגעות וריקון המוח. הבעיות הן:
א. מבחינה סביבתית זה אסון, קשה לי עם כמות המים המתוקים והמחוממים (לפעמים בחשמל) שהנעימות שלי גובה
ב. לפעמים מקלחת חמה וממושכת מדי גורמת להרגשה סמרטוטית אחרי שהיא נגמרת.

חשבתי לשים לעצמי סטופר או איזשהו אמצעי מדידת זמן, אבל זה יהרוס לי את כל הכיף.
השאלה שלי לקהל החכם פה היא האם יש רעיונות לפעילות- מחליפת- מקלחת שיכולה לענות על אותם צרכים של שקט, הרגעה וזמן שהוא רק לעצמי ( שזאת גם תכונה חשובה של המקלחת אני חושבת- זה זמן שבו אני דואגת שאני לא אצטרך לזנק החוצה, ואני עושה אותה כשאני יודעת שבן הזוג שלי הוא בתפקיד המזנק לילדים אם צריך).
אני לא מצליחה לחשוב על משהו שירגיש כמו מים ויפעל את אותה פעולה. חשבתי אפילו ללכת למקווה למרות היותי בכלל לא דתיה, אבל זה נראה לי רעיון מוזר וגם נדמה לי שהמים שם קרים, נכון?
תודה רבה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

וואו, בירור מצוין. גם בשבילי.
בקשר למקווה - אז המים שם חמים, אבל הנוהג הוא שתי דקות טבילה ולצאת, אז זה לא יענה על הצורך בהתנתקות מי יודע מה...
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שמנדובה* »

למלא אמבטיה, למרות המקובל לחשוב, יבזבז הרבה פחות מים ממקלחת ממושכת. אפשר לעשות נסיון (במידה והטוש שלך נמצא בתוך אמבט) ולפקוק את האמבט בעת המקלחת, ואז לראות כמה מהר היא מתמלאת.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מזדהה :-)
הפתרון שלי: להתקין חסכמים יעילים על הטוש, ולהתקלח בזרם דק, הכי דק שאפשר.
וגם לספור לאט עד עשרים. כי שמתי לב, שלפעמים אני מתחילה לחשוב על דברים אחרים, ואז לא במודעות למקלחת, והמקלחת אז "מתבזבזת" עלי. אם אני יודעת שאני סופרת עד עשרים ואז גומרת, אז בכל השניות האלה אני במודעות מלאה לתענוג. וגם אם אני בסוף נותנת לעצמי עוד עשרים ;-) - עדיין, גם קיצרתי את זמן המקלחת וגם הייתי במודעות ומיציתי את התענוג במלואו.
שקד*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שקד* »

תודה רבה על התשובות שלכן

המים שם חמים, אבל הנוהג הוא שתי דקות טבילה ולצאת,
וואו ,ממש לא איך שדימיינתי את זה!

הפתרון שלי: להתקין חסכמים יעילים על הטוש
רעיון מעולה, ממילא אנחנו צריכים לעשות את זה. את יודעת איפה משיגים כזה?

אנסה בקרוב את עניין האמבטיה. מסכימה אתך שזה באמת צורך פחות מים, ובנוסף אפשר להשתמש בהם אחר כך לכל מיני דברים. פשוט המקלחת נותנת את האפשרות להגיד לעצמי "אני רק אשטף רגע לפני השינה", אבל אם כבר הכרתי בזה שזה לא המצב.. אפשר כבר ללכת על זה וזהו.
יש עוד רעיונות שלא קשורים למים בכלל? או שפשוט אין לזה תחליף?
תודה ויום טוב
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי אישה_במסע* »

האם יש רעיונות לפעילות- מחליפת- מקלחת שיכולה לענות על אותם צרכים של שקט, הרגעה וזמן שהוא רק לעצמי
לשתות תה? לעשות ספורט? לקרוא ספר? לשמוע מוזיקה?
מבחינתי, זמן שבו אני יושבת ושותה תה הוא קדוש.
ורודה_מהג'ונגל*
הצטרפות: 08 אפריל 2016, 12:09

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי ורודה_מהג'ונגל* »

את יכולה לצחצח שיניים במקלחת, וכשסיימת לצחצח- הסתיימה המקלחת. כמו כן בהדרגה לשנות את מצב המים מחמים לקרים.
זה ירענן אותך מהרגשת הסמרטוטיות שבסיום מקלחת חמה, וגם תמריץ לסיים.

בסופו של דבר זה עניין של משמעת.

פעילות חלופית. למלא גיגית במים חמים והניח בה את הרגליים. אחר כך אפשר למחזר את המים להשקיה או שטיפת רצפה
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי רק_מה* »

אפשר להתקלח קצרות וחם, ואז לשבת עם עצמך והאדים ולעסות את כפות הרגליים, המפרקים, הרקות, הפנים. אפשר להכין לפני כן כוס תה ולשתות אחר כך.
אני גם מאוד אוהבת את המפלט של חדר הרחצה (סופסוף הן בגיל בו הדלת נשארת סגורה).
בקיצור- לצרף פעילות מפנקת אהובה לזמן במקלחת, להכין לפני את מה שצריך (שמן, תה, אוזניות, דף ועט....) ו"לבזבז" רק את הזמן
שמנדובה*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שמנדובה* »

תחליפים שאינם מים - אני חושבת שזה נורא אישי, ותלוי מה חסר לך ומה המקלחת הזו ממלאת עבורך. יש לך ילדים צעירים ואני יכולה לתאר לעצמי שזמן כזה של מנוחת אחריות הוא מצרך נדיר עבורך... אני מזדהה מאוד עם התחושה הזו. ויש לי הרגשה שבגלל שזה היה חשוב לך, גם בן הזוג נרתם ומאפשר לך את הזמן הזה לעצמך, שבמקרה נפל על המקלחת האהובה.

אצלי למשל, כמעט ואין מצב של מקלחת שקטה ואישית בלי שמישהו נכנס, מצטרף, מתאמבט באותו הזמן לידי (אצלי המקלחון מופרד מהאמבט), בא לספר לי משהו, מתלונן וכד׳. לא כי זה בלתי אפשרי להתקלח בפרטיות אצלנו אלא פשוט כי זה פחות קריטי לי. לעומת זאת, התחלתי לאחרונה ללכת פעמיים שלוש בשבוע לשיעור אמנויות לחימה. מצאתי שזה חשוב לי, זה ממלא אותי בזמן לעצמי בלי שום אחריות על אף אחד, נותן לי עניין, וזו פעילות גופנית שאני נהנית ממנה מאוד מאוד. בגלל שהדגשתי בפני כולם פה בבית את החשיבות של זה, כולם נרתמים כדי לאפשר לי ללכת ומשגיחים על בן השנתיים (כולם = אבא וכל שאר הילדים). בלי זה לא יכולתי ללכת.

אני מאמינה שכל דבר, ואת יכולה להתחיל מהרשימה של אישה במסע למשל, יכול להוות עבורך את הזמן הזה. זה רק עניין של לחשוב עם עצמך מה ״עושה לך את זה״.
שמנדובה*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שמנדובה* »

ראי גם זמן לעצמי @}
אל_הלב*
הצטרפות: 05 מאי 2012, 11:14
דף אישי: הדף האישי של אל_הלב*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי אל_הלב* »

אוטוטו קיץ, זמן לעצמך ללכת לשחות, בבאיכה או בים הוא זמן נפלא להרגע ולנוח ולספוג מאנרגיית המים המרפאה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי אחת* »

הליכה/ריצה קלילה גם מנקה את הראש.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

דרך עקיפה: לאמץ את הכלל של
If it's yellow let it mellow, if it's brown flush it down
כלומר, במקום לחסוך במקלחת -- לחסוך בהורדת מים אחרי פיפי.
תמרוש_רוש

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

זה זמן שקט ונעים שאני מאד אוהבת, וזרימת המים די ממכרת בשבילי.
זמן שקט ונעים את יכולה לקבל מהליכת ערב + חיבוק עצים בגינה.
בכוונה הוספתי את עניין העצים, כי נראה לי שאת זקוקה לזרימה ולחיות כדי להתרענן ולהחליף כוחות. חיבוק עצים והתמקדות בעלים, בצורה ובמרקם ובריח, תזין את החלק הזה שבך.
גם שכיבה והתגלגלות בדשא יכולות לעשות את זה, וגם הסתכלות בעננים.

אבל אם מים זה העניין, משהו שעלה בדעתי:
להתקין במיקום מוצלח בבית מזרקה דקורטיבית קטנה ויפה. המים שבה זורמים בעיגול כך שזה לא הרבה מים, ואולי תמצאי כאלה שמופעלות סולארית.
וכשאת צריכה רגע, פשוט לשבת לידה, לטבול אצבעות בזרם ולהתמסטל...

vbv sudnv
ועוד דוגמה
תמרוש_רוש

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

vbv sudnv = הנה דוגמה
:-P
שקד*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שקד* »

וואו, תודה רבה לכל המשיבות לי. יושבת עכשיו לבדוק את ההמלצות שלכן.
כשכתבתי פה בהתחלה זה היה כי הרגשתי שממש אין לי צל של רעיון לפתרון, אבל עכשיו נתתן לי כמה כיוונים ממש טובים.
מתחברת לעיניין ההליכות ואנסה זאת. אולי אפילו ריצה... וגם להסתכלות בעננים, ולעיסוי אחרי מקלחת קצרה. בקיצור יש לכן הרבה עצות טובות כפי שציפיתי :)
שמנדובה-
אני מאמינה שכל דבר, ואת יכולה להתחיל מהרשימה של אישה במסע למשל
איזו רשימה בדיוק? הסתכלתי וראיתי די הרבה דפים, את זוכרת את שם הדף שהתכוונת אליו? או שיש כמה?

תודה!
תמרוש_רוש

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

:-D
זו היתה הרשימה של אישה במסע, כמה פוסטים למעלה:
לשתות תה? לעשות ספורט? לקרוא ספר? לשמוע מוזיקה?
שקד*

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי שקד* »

אה, כזאת רשימה.... :)
חשבתי שהתכוונת למשהו מסובך שאני לא מתמצאת בו פה באתר. סליחה על הסתימות
תמרוש_רוש

תחליף נעים למקלחת

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

:-) את בסדר גמור!