הצילו הלידה מתקרבת ומה יהיה עם הברית

כמעטאמאלבן*
הצטרפות: 09 נובמבר 2010, 08:05

שליחה על ידי כמעטאמאלבן* »

תודה תמרושרוש על המילים המחזקות. כל תמיכה פה עוזרת לי, למרות שכרגע אין פתרון באופק.
נראה לי שהוא מתחיל להפנים את מה שעובר עלי. ומקשיב לי כשאנחנו מדברים על זה.
ואני מקשיבה לו. אבל שנינו מאוד במצב מאוד עגום כרגע, בעיקר כי הבנו שיש ביננו בעיית תקשורת (במאמר מוסגר אני חייבת לציין שכבר לפני שנה הרגשתי משהו כזה. ובדיוק בגלל בעיית התקשורת, לא דיברנו על זה, כי אנחנו לא יודעים להפתח אחד לשני. דווקא עניין הברית, חוץ מהריב עצמו, העלה את זה וכשאנחנו כן מדברים לעומק, נראה שזה משתפר), ואנחנו מחכים לתור שלנו לייעוץ (עוד שבועיים בערך).
אני לא רוצה לתלות תקוות בייעוץ ולייחל שהכל יסתדר מיד אחרי שנתחיל בתהליך, או שלפחות ישתפר באופן משמעותי, אבל נדמה לי שלזה אנחנו מחכים עכשיו. מזלינו שיש עוד זמן עד הלידה.

ובינתיים פגשתי בחורה צעירה עם תינוק בן חודשיים שהיה לה סיפור מאוד דומה לסיפור של טדליק (מוהל רופא בעל שם מצוין פה, פגע בכלי דם, דימום מתמשך... ובסיפור הזה הם לא הלכו לבי"ח (הלואי והייתי מבינה למה לא) אלא אליו והיחס שהם קיבלו היה מחפיר). ואני שוב מזועזעת ונרעשת כולי. :-(
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אני חושבת שדווקא סיפור כזה הוא דרך מצוינת לחזק את הטיעון שלך מול בעלך ולהקל עליו לבלוע את הגלולה המרה.
"אני מבינה כמה שחשוב לך לעשות ברית אבל תראה מה קרה לX, היא עשתה בדיוק מה שאנחנו מתכננים, רופא עם שם מצוין, ותראה מה קרה, הילד יכול היה למות, איך אתה מצפה שאני אקח את הסיכון הזה?"
גם לו יהיה קל יותר לתלות את העדר הברית בסיפור הזה מול אבא שלו "מצטער, אבל אשתי ממש נחרדה מהמקרה הזה שקרה לשכנה שלנו, באמת מקרה מזעזע ויכול היה להגמר רע מאד".
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

חותמת על כל מילה של תמרוש ++.
כבר אמרתי לך למעלה. הכי עצוב לי שאת לא מחובקת ללא הרף ונתמכת מכל כיוון. כמו שאת עושה עכשיו בשביל העובר המתוק שלך. אבל כנראה שהכאבלב שבשמירה עליהם מתחיל כבר בבטן... אני מבטיחה לך שלא תתחרטי על זה. גם לי היה סיפור של ריחוק עקב הבחירה הזו, וכמו אצל כל מי ששאלתי ושמעתי, בסוף האהבה לילד גוברת על הכל.
בעניין סיפורי הזוועה, הקטע הוא שהם נורא נפוצים אבל ממש מושתקים. נכון שראיות אנקדוטליות יכולות להטות את הכף, אבל פה, במקרה, הסטטיסטיקה עושה עבודה מצויינת.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אבל שנינו מאוד במצב מאוד עגום כרגע, בעיקר כי הבנו שיש ביננו בעיית תקשורת (במאמר מוסגר אני חייבת לציין שכבר לפני שנה הרגשתי משהו כזה. ובדיוק בגלל בעיית התקשורת, לא דיברנו על זה, כי אנחנו לא יודעים להפתח אחד לשני. דווקא עניין הברית, חוץ מהריב עצמו, העלה את זה וכשאנחנו כן מדברים לעומק, נראה שזה משתפר), ואנחנו מחכים לתור שלנו לייעוץ (עוד שבועיים בערך).
דווקא הפסקה הזאת נטעה בי אופטימיות עצומה.
למה? מכיוון שעניין הברית, קשה ככל שיהיה, העלה בעיית תקשורת קיימת בין שניכם, שאם לא היתה מטופלת עלולה לגרום לכם צרות צרורות... למשך כל החיים פחות או יותר.
(ככה זה עם בעיות תקשורת. הן ממררות לבניאדם את החיים)
אבל בזכות המחלוקת הזאת היא עלתה, ועכשיו אתם מכירים בה (את יודעת איזה צעד עצום זה?) והולכים לעשות עם זה משהו חיובי.
בקיצור, האם כל דבר בחיים הוא שיעור? לא, אבל נושא המילה נהיה בשביל שניכם הזדמנות לצמיחה מסוג טוב.
אני מאמינה בכל לבי שאתם תקחו את ההזדמנות הזאת בארבע ידיים ותצמחו ותשתפרו דרכה. כאינדיווידואלים וכזוג.
(())(())(())(())(())(())
פרח_היסמין*
הצטרפות: 25 נובמבר 2010, 10:10

שליחה על ידי פרח_היסמין* »

The anti-circumcision hysteria has to end!!!
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

העלה את זה וכשאנחנו כן מדברים לעומק, נראה שזה משתפר

כל מילה של תמרוש. אני איתך. מהצד זה נראה שאתם כל כך מתקדמים, ממש עוברים דרך קושי גדול ומתפתחים.
ממש מעורר השראה! |L|
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

The anti-circumcision hysteria has to end!!!
נכון מאוד.
כשיפסיקו לחתוך תינוקות מאסיבית ואוטומטית ובלי סיבה ומחשבה - גם אנחנו נוכל לשבת ולהירגע, ולהניח לצדיקים לחתוך, באמונתם יחיו.
אבל כל עוד אני שומעת סביב המילה יותר תירוצים מאשר סיבות-אמת - ממש אין לי סיבה לא להיות אנטי.

ודרך אגב, אם כבר להיכנס לוויכוחים הזויים - ולמה אני עושה את זה לעצמי, למה - המורה הרוחנית שלי אמרה פעם שיש קשר בין מילה נורמטיבית שלא מתוך מחשבה ואמונה לבין רמת האלימות המתמשכת שהחברה הישראלית חיה בה.
פרח_היסמין*

Who hysterical better go get appropriate medical treatment
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

who speak inglish crap go get teacher. troll teacher good, speak good troll inglish.
פרח_היסמין*

i dont know english . i'm very sorry
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

troll teacher good, speak good troll inglish

LOL
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אפשר למחוק את כל זה? נראה לי לא מתאים לדף :-\
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

_נראה לי שהוא מתחיל להפנים את מה שעובר עלי. ומקשיב לי כשאנחנו מדברים על זה.
ואני מקשיבה לו._
טוב לשמוע, שולחת לך עוד חיזוק בדרך... (())
אלינור_בבית*
הצטרפות: 21 פברואר 2010, 20:30
דף אישי: הדף האישי של אלינור_בבית*

שליחה על ידי אלינור_בבית* »

כמעטאמאלבן יקרה,
הסרטים שהראיתי לו הם אותם הסרטים שבטח נחשפת אליהם דרך "גונן על הילד" ו "בן שלם".יש את הסרט המתורגם על תפקיד העורלה ויש את הסרט של רופאים נגד ברית מילה.אולי יש עוד כמה ביוטיוב אבל אלה העיקריים שראינו.
רוצה לשתף,
שבוע אחרי שסיפרתי שנראה לי שהוא איתי ומשוכנע יצא לנו להזכיר את הנושא באופן ספונטני בנסיעה באוטו בזמן שעברנו דירה והמובילים מחכים לנו בלחץ של זמן היסטרי.
פתאום הוא אמר שהוא כן עדיין חושב שצריך לעשות ואני כאילו קיבלתי חץ בלב,באותו רגע לא עניין אותי לא זמן ולא מקום,פשוט השתתקתי והתחלתי להרגיש רע,שהבטן שלי מתהפכת.
למרות שזה לא היה המקום והזמן לפתוח את זה שוב לדיון היתי חייבת לענות ונוצר וויכוח מטופש שאין מצב שיגיע לאנשהו.
הנושא נסגר מבחינתו ב"עכשיו?עכשיו שכל העולם על הראש שלי את רוצה לדבר על זה?מה נסגר איתך?"
ואני אמרתי מבחינתי שישרף הבית עם המובילים ביחד אני לא חותכת את הילד שלי ולא מעניין אותי כלום.
ירדתי אצל ההורים שלי והוא המשיך לבית החדש לקבל את המובילים והארגזים(כמה רחובות ליד).
הרגשתי רע,הלכתי לשירותים ושילשלתי.הרגשתי שהבטן שלי רוצה להקיא את עצמה.
ליטפתי את ביתי הקטנה הרכה והמתוקה ורעד של מחשבה עברה בי..איך מישהו יכול לחשוב לחתוך תינוק,תינוק רך,התגלמות התמימות והמתיקות שכל כך זקוק לאהבה?
הלכתי שוב לשירותים ופרצתי בבכי.כשהוא חזר ראה שאני מרוחקת ועצובה.שאל אם זה בגלל מעבר הדירה /-:
נשברתי ובכיתי לו,הוא הרגיש אותי והבין עד כמה ואמר שלא אדאג ושאף אחד לא יעשה משהו בניגוד לרצוני.
הוא הבטיח להיות איתי ואני מקווה שבאמת יהיה כך כי בפנים אני מרגישה שהוא לא לגמרי חושב כמוני.
אני מרגישה שאני זקוקה לו לעמוד מול המשפחה הקרובה וכל כך לא רוצה להרגיש לבד נגד כל העולם.
מקווה שאצלכם יש התקדמות,מחזיקה אצבעות.
כמעטאמאלבן*

אלינור, תודה. יש לי את הקישור הזה אבל משום מה בתוך כל הלינקים ששמרתי לעצמי, לא התעמקתי באתר הזה באופן ספציפי ואני רואה שיש שם עוד מידע. מצד שני לשלוח לו את זה, זה לא ממש אובייקטיבי כי מדובר על אתר עם אג'נדה.

אני מרגישה שיש התקדמות. והיתה לנו עוד שיחה. והבנו שאנחנו חייבים לפתור את הסבך שעומד ביננו. הבעיה היא שמאוד קשה להתקרב בדיוק בגלל העניין של הברית. העניין שרצינו לשים בצד לזמן מה. כי התפתחה ביננו עוינות. ואחרי דברים אישיים שהוא אמר בשיחות קודמות על הנושא (מה זה אומר מבחינתו לו למול), הבנתי שאני אוייבת שלו.
ודווקא בגלל שאנחנו בסופו של דבר כן מבינים אחד את השני, עוד יותר קשה לנו למצוא פשרה, להתקרב. אנחנו מבינים שלא נוכל לשכנע אחד את השני. ושאחד מאיתנו יצטרך להכנע.

עשיתי צעד ענק ואמרתי לו שאני מוכנה לשקול מילה תנכית. הרעיון לא מאוד מוצא חן בעיני, אבל אם מדברים על פשרה, זו הדרך שאני מוכנה לחשוב עליה, במקום להתבצר.
הבעיה היא שהוא לא יודע על מה אני מדברת. כי הוא לא מכיר את הפרטים הטכנים של המילה. הוא קצת קרא לינקים ששלחתי לו אבל רק חלק מהם והפסיק באמצע. ומרוב שהדעה שלו מבוססת על רגש עמוק (ואני מאמינה לו שזה כל כך עמוק בתוכו ששומדבר אחר לא רלוונטי), הוא לא יכול לנהל איתי דיון ברמה שהייתי רוצה.
הסברתי לו שאני חייבת שהוא ילך ויברר מה זה וילמד. ובעיקר שיבין שמבחינתי זה אפילו מעבר לפשרה. זה המון. זה יותר מדי. ואני מוכנה לשקול את זה למענו.

קשה לי לתת לו מידע אובייקטיבי כי הוא לא לוקח את זה כפשוטו כשזה בא ממני. הוא צריך לחקור את זה בעצמו ולהשתמש בלינקים ששלחתי לו. כי כל דבר שאני אומרת, הוא מכחיש או מנסה לסתור על סמך כלום. אין לו את המספרים או את הסטטיסטיקות. וכשאני מבקשת הוכחות, שישלח לי חומר שישכנע אותי, הוא אומר שזה לא משנה.
(מצד אחד מדברים על הרופאים שמבצעים את זה, וכשאני מראה לו ואומרת לו שארגוני הרופאים של מדינות גדולות ומכובדות כבר לא ממליצים על זה, הוא אומר שהמניע הרפואי לא רלוונטי כי זו לא המטרה של החיתוך מבחינתו. יש לזה חשיבות אחרת. אני מבינה את זה, אבל ממש חבל לבזבז אנרגיות בויכוח על זה אם בסוף העובדות והמציאות סביבינו לא משנות.).

אלינור, זה פשוט מדהים. הם לא תמיד מבינים שמילה קטנה שלהם יכולה לערער את כל קיומינו כשמדובר בילדים שלנו, בעיקר כשאנחנו בהריון.
כבר יצא לי להזכיר לו שאני בהריון, ושהמצב הזה לא בדיוק מיטיב עם ההריון. הוא כבר קולט את זה ומנסה לפייס ובעיקר להתקרב אבל גם לו קשה, יש לו מחסום בעניין. זה כמו דרך ללא מוצא. מבוי סתום. בור פעור שנמצא ביננו ולמרות האהבה והרצון החזק של שנינו להתקרב, זה תקוע שם ובינתיים לא ממש זז.
(כבר אמרתי שאני מחכה כבר לפגישת היעוץ? ... אני מקווה שעד אז נעשה קצת התקדמות בעצמינו, כי ממש קשה ככה).

>שולחת<
(והמרגיעון "מותר לכעוס". כאילו, דאה?)
כמעטאמאלבן*

ועכשיו שמתי לב שכתבתי בהתחלה
אני מרגישה שיש התקדמות.

ומצד שני איך הכל תקוע.

אולי ההתקדמות היא בעובדה שאנחנו מכירים בבעיה. ושאנחנו מוכנים ורוצים לפתור אותה. ובכל זאת, מתסכל.
אנחנו פשוט עצובים.
תזמורת_הים*

עשיתי צעד ענק ואמרתי לו שאני מוכנה לשקול מילה תנכית.
אכן צעד יפה. אבל אין באמת דבר כזה היום. לא תמצאי אף מוהל שיעשה זאת- ואת עלולה להיות מולכת שולל- למצוא מוהל שיבטיח שזה מה שהא עושה וברגע האמת יחתוך הכל.
<עשיתי בירור מאד מקיף בזמנו>
שוב חוזרת, זה לא יעזור לנסות לשכנע. שום טיעון רציונלי לא יעבוד פה. עצם זה שהנושא עומד לדיון מעיד מבחינתו על כך שקיימת האופציה שהוא צודק ושתהיה ברית. רק סירוב חד משמעי לדון בנושא יבהיר לו את עמדתך האמיתית.
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שליחה על ידי רוני.של.4* »

רק סירוב חד משמעי לדון בנושא יבהיר לו את עמדתך האמיתית.
מסכימה עם תזמורת. אם את לא מוכנה לברית, את צריכה להיות נחרצת. זה לא סותר את השאר: מבינה, מכילה, אוהבת... אליו ואל שיקוליו. אבל הילד במקום ראשון, תמיד.

<רוני חכמה בלילה... האיש שלה מיד הבין עניין, ולא עשה חוכמות :-P את מוזמנת להתעלם בחינניות>
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

תני לו לקרוא את חנוך בן-ימי. שיתחיל בעתיד המילה והיהדות ואח"כ תני לו גם את קרבן הברית. בשום אופן לא להפוך את הסדר הזה.
כמעטאמאלבן*

אבל אין באמת דבר כזה היום
לא בררתי עדיין כאן (אני בחו"ל) אבל נדמה לי שהדברים יכולים להיות קצת שונים פה לעומת הארץ. ואולי אני משלה את עצמי.

ניצן, נתתי לו לקרוא את עתיד המילה. הוא נתפס לחלק שהוא כתב על כך שלא רצוי לוותר על ברית מילה ושחז"ל אמרו שהמילה משולה לכל המצוות יחד (והעיקר שזה סותר את זה שאמרתי שלא למול זה פחות גרוע מלא לשמור שבת או לאכול חמץ בפסח. כל השאר לא רלוונטי). את קורבן הברית הוא עוד לא קרא.
כמעטאמאלבן*

אני לא במצב של לנסות לשכנע. רק לדבר על הנושא. כי למרות שהוא יודע ששנינו בעמדתינו, לא ממש יכולים לזוז ממנה, הוא הסביר לי יפה את הצד הרגשי של הדברים שלו. וגם אני הסברתי את הצד הרגשי של הדברים שלי, ובכל זאת כל עוד הוא לא למד את מה שאני למדתי, כאילו חסר פה משהו בדיאלוג ויהיה קשה יותר למצוא פשרה, או שאחד מאיתנו באמת יגיע למצב שהוא מוכן לוותר. כרגע זה לא נראה באופק.

(לפחות סוף סוף היתה התקרבות פיזית. הגיע הזמן).
כמעטאמאלבן*

האיש שלה מיד הבין עניין
ואני חשבתי, בפעם הראשונה שהעלתי את הנושא (לגמרי בקטנה, בתחילת ההריון עם השניה. עוד לפני הדברים שהוא אמר לפני שלוש שנים בהריון עם השלישית), שהוא יבין עניין. כאדם פתוח ורציונלי, הוא לפחות יתעניין בנושא כמוני (אוקיי לא כמוני, אבל לפחות קצת. מתוך סקרנות והטלת ספק), אבל הסתבר לי שהדעות שלו והאמונות שלו אחרות ממה שחשבתי.
אני מודה שלא קל לי לקבל את זה. את האטימות מכל רעיון אחר. ואני רואה שזה קורה להרבה גברים. לאו דווקא ממניעים אמוניים.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

הוא יכול לקרוא את כל מה שקראת ועדיין לא ללמוד.
אנחנו בוחרים מה לקחת ועל מה לוותר מכל מה שמוצע לנו - איך אומרים - אפשר להביא את הסוס אל השוקת, אבל לשתות הוא ישתה בעצמו.
בחירה.

מחזק אותך בבחירתך. גם אצלנו לא היה קל. לעיתים זה עדיין עולה (שנתיים וארבעה).

אם את לא מוכנה לברית, את צריכה להיות נחרצת.
לבן זוגך יש את כל החברה מסביב לתמוך בלחתוך. לך יש את הנחרצות.

החברה אומרת: למה לא לחתוך? את - למה כן??
קיבלת כבר תשובה שסיפקה אותך? אם לא, אין חותכים.

יש מקומות שאת יודעת שאת צודקת, למרות הכל. את מרגישה כך?
אני מרגיש כך, בקשר לטכנאי הצעיר שלי, השלם והמתוק...

צוויל
כמעטאמאלבן*

אחרי שיחה קצרה ולא ממצה עם אבא שלי, הוא אומר כמה דברים:
  1. זו החלטה רק שלנו. ומבחינתו, אם נחליט יחד לא לחתוך, אז הוא יקבל את זה. (אבא שלי חילוני אדוק, אבל בעניין הזה... נו, נדמה לי שנשפכו הרבה מילים על הנושא. אבל מפתיע אותי כל פעם מחדש, בעיקר מאנשים שקרובים אלי).
  2. אני צריכה להסתכל על התמונה הכוללת. שזה כולל את המשפחה מסביב. שזה כולל בעיקר את היחסים שלי ושל האיש.
ויוצא שהוא מתבטא באופן מאוד דומה לבעלי. אני שואלת אותו למה זה טוב. שיגיד למה כן לעשות. הוא אומר - זה לא רלוונטי.
מה כן רלוונטי? רק שכולם בסוף יהיה מרוצים, חוץ ממני ומהילד?
הוא מזלזל בכמות האנשים שלא מלים שהולכת וגדלה ואומר שזה זניח. |אוף|
מצד שני הוא אומר לי שאני לא צריכה לשכנע אותו, כי זה רק ביני לבין בעלי. והוא צודק. אבל הטיעונים האלה מחרפנים אותי. אף אחד מסביבי לא מוכן להסתכל על האקט הזה כפשוטו ולהבין כמה זה לא שייך לתקופתינו ופוגע בילדים שלנו.
(כמובן שגם יצא לו מהפה משהו כמו - במשך אלפי שנים העם היהודי טעה ורק את צודקת?)

צוויל, אתה צודק. ברור שאני לא יכולה לגרום לו ללמוד. אבל לכוון אותו למידע שאני קראתי, ולמרות שבהתחלה (לפני כמה שנים) היה לי קשה לקבל את הרעיון, העובדות בסופו של דבר עשו את שלהן, את זה אני יכולה לעשות, כדי לדבר איתו באותה רמה. שלפחות ידע מה הוא מתכנן לעשות לילד שלו ומה ההשלכות לעתיד.
כי כשאני מדברת על הפרטים הטכנים והנזק שנחקר במשך שנים, הוא מתעלם מזה ולא לוקח את המלים האלה כעובדות בשטח אלא כדרך שלי לנסות לשכנע אותו.
המלל והסרטים המזעזעים צריכים להגיע גם אליו כדי שנוכל לקחת החלטה משותפת. לגרום לי להכנע ולאנוס אותי לעשות משהו לתינוק שרק נולד זה לא נובע משומדבר משותף.
טל_שלג*
הצטרפות: 27 נובמבר 2010, 17:48

שליחה על ידי טל_שלג* »

תתגרשי ואל תעשי חשבון
תמצאי גבר שיודע מה זה חתיכת העורלה שווה ויקרה
אז תתגרשי ונקסט
תזמורת_הים*

המלל והסרטים המזעזעים צריכים להגיע גם אליו כדי שנוכל לקחת החלטה משותפת
כמו שזה נראה מבחינתו ההחלטה המשותפת היחידה שבאה בחשבון כרגע היא לחתוך.
האם את מוכנה לקבל החלטה חד צדדית? סיכוי טוב שזו תהיה הדרך היחידה שלך לא למול.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

לא קל, לא קל.
מה שתפס אותי זה במשך אלפי שנים העם היהודי טעה ורק את צודקת? D-:
זה אומר, בעברית פשוטה, אין לי מה להגיד. כמו "אנו עם קטן מוקף אויבים." במשך אלפי שנים, נאמר, סקלו נואפות או אפו סוקלים, ומה, פתאום טעות? הא!
ואת אל תתחרפני. שכווווולם יתחרפנו ואת תחושי כלפיהם הבנה ואמפתיה על חירפונם - ועדיין תעשי מה שנכון.

ואולי אי אפשר החלטה משותפת?
אולי הוא צריך אותך בתור "ההיא שלא מסכימה" ?
ותחשבי על זה (-: .

שולח לך מטען חיזוקים תלת ערוצי משוכלל

צוויל
ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

שולחת רק מלא חיבוקים. חיזוקים. איחולים לכוח. הלוואי שתצליחי.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_מה שתפס אותי זה במשך אלפי שנים העם היהודי טעה ורק את צודקת?
זה אומר, בעברית פשוטה, אין לי מה להגיד. כמו "אנו עם קטן מוקף אויבים."_
אור לגויים! מאור הגולה!
דיסוננס קוגניטיבי? מה זה?
כמעטאמאלבן*

כמו שזה נראה מבחינתו ההחלטה המשותפת היחידה שבאה בחשבון כרגע היא לחתוך.
כן, כמו שההחלטה מצדי היא לא לחתוך, והוא מודע לכך. לכן התחושה של מבוי סתום, כי אנחנו מרגישים שיהיה קשה להגיע למשהו משותף או פשרה. שנינו צודקים.

אולי הוא צריך אותך בתור "ההיא שלא מסכימה" ?
הלואי וזה היה נכון. הוא אומר (ואני מקווה שלא אתחרט שחשפתי פה בדף דברים אישיים שלו) שאם לא תהיה ברית, הוא ירגיש שהילד לא לגמרי שלו.
זה פשוט מעציב אותי. ובעיקר מעמיד אותי במצב לא נעים כפליים. אני לא חושבת שהדברים האלה הם מניפולציה נטו. ככה הוא מרגיש.
הסתבר שמה שאבא שלו אמר לו בצעירותו, היה בגלל שהוא רצה להתריס, כחלק מהויכוחים התאולוגים שהיו בינהם (אבא שלו חוזר בתשובה, והוא היה בן טפש עשרה שהרגיש חכם על כולם). כשהוא העלה את הנושא הוא ידע מראש שהוא לא מאמין במה שהוא אומר, אלא אמר את זה רק כהתרסה. כי היה ברור לו מלידה, שחייבים לעשות את זה.

מילים כל כך קיצוניות, מאדם שאני מכירה כאוהב, פתוח, חילוני, רציונלי, ספקן - זה פשוט זר לי. וכמה שאני מנסה לקבל את זה, זה לא משכנע אותי פשוט ללכת עם זה.
מדהים איך לא לעשות משהו יכול להרעיש עולמות. פשוט מדהים.

דיסוננס קוגניטיבי? מה זה?
אוי. אם אני אבוא אליו, או אל אבא שלי עם המושג הזה בהקשר הזה, אני כבר רואה מה תהיה התגובה.
פקיחת העיניים היא תהליך קשה וארוך, עד בלתי אפשרי כשמדובר בנושא הזה. שוב |אוף|.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_אולי הוא צריך אותך בתור "ההיא שלא מסכימה" ?
הלואי וזה היה נכון. הוא אומר (ואני מקווה שלא אתחרט שחשפתי פה בדף דברים אישיים שלו) שאם לא תהיה ברית, הוא ירגיש שהילד לא לגמרי שלו._
שיהיה לך ברור לגמרי, גם אם הוא הכי אותנטי בעולם כרגע כשהוא אומר את זה, שזה לא מחזיק מים. ממש ממש ההיפך.
שאלה אולי תלושה, אבל איך האמהות שלך מול האבהות שלו? יכול להיות שאת טוטאלית והוא לוקח מקום משני? עולה בי הרגשה (שהיא לגמרי לגמרי שלי, אני הרי לא מכירה אותו בכלל בכלל!) של מישהו שצריך "לקחת נתח" יותר משמעותי בהורות. להטביע את החותם שלו - "זה ממני!" אולי אפשר לחשוב בכיוון הזה? ואולי זה כי בדיוק היום קראתי כמה רשימות מאלפות על כמה החברה הישראלית עוד מונעת ממניעים פטריארכליים כל כך אנכרוניסטיים ושוביניסטיים, ואיך כל השיח וההתנהגות רויים בזה שכמעט ולא שמים לב כמה שהדברים לא מאוזנים ואפילו לא ניתנים להיפוך נוח ("לתרגם" משפט מנקבה לזכר למשל, הופך את המשפט למופרך.)
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אני אפרט יותר למה אני מתכוונת, כי נראה לי שמרב שאני נזהרת לא לדרוך על יבלות אני יוצאת לא ברורה.
אני יודעת שיש לא מעט גברים שיש להם נשים מאד אימהיות ו"רצפיות" עד שזה קצת דוחק אותם מתפקיד המטפל או מהמקום שלוקח אחריות והחלטות הוריות. כאילו השלב הזה כשהם עוד תינוקות ומחוברים לאמא מתארך והולך, והם כבר מורגלים לקחת את כיסא טייס המשנה, בפרט כשאמא גם בבית ומבלה את רוב הזמן עם הילדים ויש להם איזה ריתמוס שלהם שהאבא רק מפר אותו..
זה תיאור מצב מבחינתי, לא משהו שיפוטי.
חוץ מזה, יש את עניין האהבה כטיפול, על פני האהבה כ"רגש". כשמטפלים במישהו/במשהו אז אוהבים אותו. כשאוהבים מישהו/משהו אז מטפלים בו. (אמא שאוהבת יותר זה הזיכוך של זה, אבל גם בית, לא מטופל, לא אהוב. מטופל, אהוב. חיית מחמד. אותו הדבר.) יש גברים שלא מחליפים חיתול ולא מקריאים סיפור, והנשים מתקוממות, ונראה לי שהן לא מתקוממות (רק) על זה שהן מחליפות חיתול בלעדית, אלא על זה שהן רוצות את האהבה הטיפולית הזו לילד שלהן מהאבא שלו.
קיצור, נראה לי, ואולי אני טועה פה בענק, שבאיזשהו מקום הוא מרגיש שהילדות "שלך". (אני לא מתבלבלת נכון? יש לכם בנות, נכון? :-S מוח גבינה שוויצרית) ורוצה להרגיש שהילד גם שלו. לא רק שלו, גם שלו. לי תמיד היתה תחושה, והתחזקה עם הבת ועם הבן, שאמהות ובנות זה משהו שמחובר דרך הבטן לשושלת אדירה של נשים. והגברים עוזבים את בית האבות והאמהות ומתחברים לאיזו שושלת כזו בנישואין. ושהצורך הזה להתחבר לשושלת גברית הוא מאד חזק. עד כדי הצורך להטביע ממש חותם פיזי על רך נולד ולהגיד "זה שלי. זה אני. זה בשר מבשרי."
אז אני מבינה את הדבר הקמאי הזה מהבטן, אני לא מבינה את הביטוי הזה שלו, האלים. ומציעה (אם אני לא לגמרי לגמרי לגמרי לגמרי OFF פה) לחתור לכיוון שבו הילדות הרבה יותר שלו. דרך טיפול והחלטות. ממש ממש עכשיו. אפילו לא מחר. כבר עכשיו. זמן איכות, התארגנות למחר, לא יודעת מה. וכשהילד יבוא, לתת לו להיות קצת אמא שלו. זה, נראה לי, הרבה יותר עמוק מהצורך שלו לחתוך עורלות, אם את שואלת אותי.
אבל כאמור, אולי אני הכי בסרט :-)
כמעטאמאלבן*

איך האמהות שלך מול האבהות שלו? יכול להיות שאת טוטאלית והוא לוקח מקום משני?
כתבתי גם למעלה שהוא מתלונן שאני לוקחת את ההחלטות ההוריות בערך מאז שהבכורה נולדה. ברור שטכנית זה לא נכון, אבל זו ההרגשה שלו בגלל התנגדות שלו לחלק מהנושאים והמציאות הכתיבה אחרת (מה שבפועל עשיתי, אם זה לישון עם היונקת התורנית או להניק עד גיל שלא לגמרי מצא חן בעיניו. כולל עכשיו עם הקטנה). והוא גם אמר את זה כשדובר על הברית, שהנה יש פה משהו שהוא רוצה להחליט כי זה בנפשו, והוא לא מוכן לוותר...

הוא דווקא אבא מאוד טיפולי לילדות, כך שזה לא לגמרי מתאים לתאוריה, אבל באופן חלקי יש פה הקבלות, שגם היו פה בדיון למעלה כשהצטרפתי לדף. לתת לו לעשות יותר עם הילדות, דווקא יעשה פה את ההפך כי הוא עושה הרבה ובעיקר בתקופה האחרונה כשהוא יודע שמה שקורה ביננו משפיע עלי פיזית, הוא עוד יותר מתאמץ, למעני.
לגבי ההתארגנות לאחרי הלידה, אולי זה נושא לדף אחר, אבל בכל מקרה החלטתי שהפעם יהיה אחרת כי הוא הרגיש שאחרי שתי הלידות האחרונות אני הייתי עם התינוקת והוא היה עם הגדולות, ושאני צריכה להיות יותר מעורבת, בשביל כולנו כי לכולם קשה. והוא צודק, ואני כבר מתכננת (בעצם אנחנו מתכננים, זה עלה בחלק מהשיחות האחרונות שלנו) להקדיש יותר זמן לגדולות ולתת לו להיות עם התינוק כשהוא לא צריך לינוק. הכל במגבלות הפיזיות של אחרי לידה, וגם בחודשים שאחרי כן, שיכולים גם הם להיות תובענים (כך היה עם הקטנה).
כמעטאמאלבן*

גם אם הוא הכי אותנטי בעולם כרגע כשהוא אומר את זה, שזה לא מחזיק מים. ממש ממש ההיפך.
למרות שזו ההרגשה שלי גם כן, אני לא יכולה להתעלם ממלים כאלה. זה דורש התייחסות. זה צועק תשומת לב. וזה כל כך עמוק בתוכו כרגע.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

שליחה על ידי ענת* »

כמו שעשית עם ההנקה וקיבלת החלטות לפי המציאות, כך תעשי עם הברית.
הוא רגיל שאת מחליטה מה שמתאים לתינוק, אז תכניסי החלטה זו לאותה קטגוריה.
אני מסכימה עם אולי הוא צריך אותך בתור "ההיא שלא מסכימה" ?
וחושבת שלהגיד שהוא מרגיש ש"הילד לא שלו" זה ממש לדרוך עלייך ולגרום לך צער בכוונה,
הרי זו עובדה שהילד שלו, אז לדעתי את צריכה לא לתת לזה לעבוד עלייך.
תחליטי מה טוב לילד, כמו שהחלטת לכל ילדיך, כי נראה לי שאת יודעת בדיוק מה טוב.

דיברת עם מישהו מקה"ל או במייל שלהם לקבל תמיכה ??

<כל כמה ימים אני נמשכת לדף הזה מחדש, לא יודעת למה>
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אני מתנצלת אם טחנתי מים. כבר הודיתי שלא קראתי את כל הסיפור מהתחלה.
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

הוא ירגיש שהילד לא לגמרי שלו.
זה לא רגש, זו מחשבה. ומחשבה יפה ובוגרת, כי אכן הילד לא לגמרי שלו. אולי הוא אפילו בכלל לא "שלו", במובנים מסוימים. ובמובנים שהוא כן שלו, הוא לבטח גם שלך, האם.
הניתוח שלי, מנקודת המבט הצרה שיש לי, היא שזה מאבק כוח. ולטובת המאבק מגויסת טרמינולוגיה מסוימת. משני הכיוונים.
טליה_אלמתן*

זה ממש לדרוך עלייך ולגרום לך צער בכוונה
הרבה פעמים כשאנחנו שומעים סיפור, הדחף הכי טבעי שלנו הוא לפרש אותו לפי מה שאנחנו מכירים.
האם בעלך נוהג לדרוך עלייך ולגרום לך צער בכוונה? ((-))
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

זה לא רגש, זו מחשבה. ומחשבה יפה ובוגרת, כי אכן הילד לא לגמרי שלו. אולי הוא אפילו בכלל לא "שלו", במובנים מסוימים. ובמובנים שהוא כן שלו, הוא לבטח גם שלך, האם.
מסכימה. אבל התרגום של זה הוא לא ל"שלו" במובן הזה, אלא במובן זה שהוא "של" מישהו אחר...
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הוא ירגיש שהילד לא לגמרי שלו.
תיקון:
עכשיו הוא מרגיש שבעתיד הוא ירגיש שילד שלם לא יהיה לגמרי שלו.
אבל בתכלס, אין לו ולאף אחד אחר מושג קלוש, איך זה יהיה בזמן אמת.
כמו שלי לא היה מושג איך אני ארגיש ביחס לילד שלי, כשייוולד.
(כן, יכולתי לנחש שאוהב אותו. ובאמת אהבתי אותו. אבל איך??? אי אפשר לנחש ואי אפשר לדעת)

גם אני לא חושבת שהדברים האלה הם מניפולציה. הוא כן וישר. ובכל זאת אני לא הייתי מתייחסת אליהם יותר מדי ברצינות. בטח שלא מתעצבת בגללם.
כי כשיגיע הילד... (ואידך זיל גמור)
(כמו שקרה לכל כך הרבה משפחות שסיפוריבן סופרו פה באתר ובמקומות אחרים, שנשבעו שיחרימו את ההורים והילד ביחד, אבל אחרי שהוא נולד, בשר ודם ובכי וחיוך, הם לא יכלו לעמוד בפניו).
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שליחה על ידי רוני.של.4* »

_שאם לא תהיה ברית, הוא ירגיש שהילד לא לגמרי שלו.
שיהיה לך ברור לגמרי, גם אם הוא הכי אותנטי בעולם כרגע כשהוא אומר את זה, שזה לא מחזיק מים. ממש ממש ההיפך._
בדיוק מה שעלה לי בראש. הוא מדבר מתוך צער כרגע - צער על כך שאת חושבת אחרת, על כך שהערכים שהוא גדל עליהם מתפרקים כמו מגדל קלפים אל מול אשה חזקה ונחרצת, שלא מפחדת לשאול שאלות. ברור לך שהוא לא באמת יאהב את התינוק שלו פחות, או יהיה פחות אבא לתינוק. ברגע שיהיה תינוק, תהיה אהבה ושייכות. אל תתפסי לתירוץ הזה כאל משהו רציני מידי - ברור שלא להגיד לו את זה ישירות לפרצופו, אבל בינינו, כן?... ;-)
יש לי חברה שה"פשרה" בהתחלה עם בן הזוג שלה היתה לחכות עם המילה, ולבצע אותה בשלב מאוחר יותר ביחד עם עוד ניתוח הכרחי באיזור. בינתיים הם חיכו וחיכו וחיכו, הניתוח עדיין לא התבצע (הילד בן שנתיים), וגם מילה כבר לא תהיה. האבא התרגל, הבין עניין, ועכשיו הגיע לשלב בו זה כבר לא ממש משנה לו אם תהיה או לא תהיה. ומכיוון שכך, הוא מקבל את זה שלזוגתו זה כן משנה, וזהו. אני חושבת שזה לא ריאלי לחכות שהבנזוג ירגיש בול כמוך.. מספיק שהוא יבין שלך זה מספיק חשוב. אפילו דחיית הקץ בשלב ראשון יכולה להיות שלב אחד בדרכך.
הגזמתן*
הצטרפות: 28 נובמבר 2010, 13:23

שליחה על ידי הגזמתן* »

על כך שהערכים שהוא גדל עליהם מתפרקים כמו מגדל קלפים אל מול אשה חזקה ונחרצת
זהירות.
זהירות.
זהירות.
דיני נפשות.

הוא ייכנע לך בעלך.

ואת תצטרכי לחיות איתו - כנוע.
ולעולם לא יסלח לך על זה, על פירוק הערכים שהוא גדל עליהם.
מנסיון.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ברור לך שהוא לא באמת יאהב את התינוק שלו פחות, או יהיה פחות אבא לתינוק. ברגע שיהיה תינוק, תהיה אהבה ושייכות

כמו שקרה לכל כך הרבה משפחות שסיפוריבן סופרו פה באתר ובמקומות אחרים, שנשבעו שיחרימו את ההורים והילד ביחד, אבל אחרי שהוא נולד, בשר ודם ובכי וחיוך, הם לא יכלו לעמוד בפניו).
איך אפשר לחזות דבר כזה? יש גם לא מעט הורים שמוכיחים בדיוק את ההפך. מאין ההתיימרות של כ"כ הרבה מגיבות כאן לדעת איך ירגיש אב מסורתי לבנו שאינו נימול?

ברית זה מנהג איום, ברברי, מסריח ומזעזע, וגם מסוכן לתינוק. יחד עם זאת, זה לא נורא בכלל.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

_על כך שהערכים שהוא גדל עליהם מתפרקים כמו מגדל קלפים אל מול אשה חזקה ונחרצת
זהירות.
זהירות.
זהירות._
גם אני חושבת. זהירות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אל תתפסי לתירוץ הזה כאל משהו רציני מידי - ברור שלא להגיד לו את זה ישירות לפרצופו, אבל בינינו, כן?...
זה אבא של הילד, לא? בעלה של פותחת הדף? שותף שווה זכויות וחובות שלה? או ילד קטן וטמבל?
כמעטאמאלבן*

כל מה שכתבתן פה עבר לי בראש ובגוף מאז שהוא אמר את זה. ואני גם אמרתי לו שמדובר פה באמירה קיצונית, דומה למה שאבא שלו אמר לו אז.
איך ירגיש אב מסורתי לבנו שאינו נימול?
זהו, שהוא לא מסורתי. לפחות לא בהגדרות המקובלות. חילוני לגמרי. ואני חושדת (ולא יכולה להיות בטוחה בזה) שכמו רוב האנשים שגדלו בישראל, מתוכנת לחשוב ככה, ובעיקר כי הוא עבר את זה בעצמו.
מבחינתו הוא גם לא מקבל את זה שהילד יהיה יהודי בכל מקרה. אי מילה לדעתו כן גורעת מיהדותו.
אני באמת לא יכולה לדעת מה יהיה אחרי הלידה אם לא תהיה ברית.

זהירות
ברור שאני הולכת פה על ביצים.
ומצד שני ברור שגם הוא, כי הוא כבר ירד מהעץ של "הנושא לא לדיון" ואנחנו שנינו יודעים שחייבים להחליט יחד. ומנסים להפסיק לפגוע אחד בשני בדרך.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

טוב... אני קוראת וקוראת וכל פעם מרגישה שאני צריכה להגיד משהו אבל בסוף לא כותבת כלום...
תראי, עולה בי מחשבה, יש סיכוי שמה שקורא עכשיו קשור באופן ישיר לכך שאת בחרת לגדל את הילדים באופן ממש שונה ממה שהוא מכיר ורגיל? את מתארת שאת החלטת על לינה משותפת, הנקה והנקה לטווח ארוך, בטח יש עוד כמה דברים שמאז שהכרתם או "מאז הבאופן הזה" התחלת לעשות שלא בדיוק בנורמה, נגעת בזה קצת איפשהו למעלה. כמה הדברים האלו פריעים לו? על כמה מזה הוא בכלל מדבר? איך לדעתך הוא רואה אותך ואת הזוגיות שלכם נוכח השינויים הללו?
נראה לי שכל הויכוח הזה הוא בעצם נסיון שלו להחזיר אותך לנורמה. אולי גם ככה קשה לו עם אורך החיים שלך? אולי הוא בכלל לא יודע איך לאכול את זה מול החברה וילד "שונה" ועוד מבחירה שלך זה כבר יותר מידי. בכל שאר הדברים לא ממש שאלו אותו ועכשיו סוף סוף שואלים אז הוא אומר "לא!" הלא הזה הוא אותו "לא" שהוא היה אומר על כל דבר "חריג" אחר שהחלטת לעשות.
אני לוקחת את זה טיפה רחוק יותר, אולי הוא בכלל מאוכזב שהשתנת ולא נשארת אותה הנערה איתה התחתן? אולי היה שמח להיות נשוי עכשיו למישהי כאחת העם שהולכת עם הזרם ולא שואלת שאלות.
אני חושבת שאין מנוס מיעוץ זוגי. נראה לי שכל עניין הברית הזה מכיל בתוכו כל כך הרבה מטענים שאם בכלל רוצים להגיע לפיתרון הפלונטר צריך לפרוק אותם אחד אחד.
קשה לי לראות איך אם הוא רואה שהנושא עושה לך כל כך רע הוא עדיין לא מנסה אפילו לקרוא כדי להבין למה אשתו כל כך היסטרית ולו בכדי להפריך את ה"שטויות שיש לה בראש" אלא אם כן הוא מפחד שהוא ישתכנע כי הוא יודע שיש בזה הרבה יותר ממשהו או כי יש בעית תקשורת בסיסית חמורה בה לא כל כך משנה מה תעשי כרגע זה סוג של הקש ששובר את גב הגמל.
מקווה שדיברתי בהגיון ומתנצלת אם נדחפתי שלא במקומי.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

אני קוראת וקוראת וכל פעם מרגישה שאני צריכה להגיד משהו אבל בסוף לא כותבת כלום...
הלוואי עלי...

בקשר לבנזוגך שמרגיש שהילד לא לגמרי שלו, ההרגשה היא לגמרי שלו . (-:
על אותו משקל יוכל לומר שאת צריכה להיות כך או לעשות אחרת, כי הוא מרגיש שאם לא, את לא לגמרי שלו.

צוויל
כמעטאמאלבן*

ילדתטבע, התשובה היא כן ולא.
כחלק ממה שעובר עלינו אנחנו מדברים גם על זה.
כתבת:
את בחרת לגדל את הילדים באופן ממש שונה ממה שהוא מכיר ורגיל
זה לא בדיוק ככה. לא בחרתי, ולא מראש. את הבכורה גידלתי כמו כולם. חיסונים מלא (מלאאאא חיסונים), חיתולים ח"פ, ישנה בחדר משלה במיטתה (אבל ככה היה לה טוב. עניין של אופי, שלה. אחרת היה הרבה יותר קשה לכולנו), ועוד הרבה דברים ששונים ממה שאני עושה היום. חוץ מעניין ההנקה המאוחרת, שגם בסופו של דבר נגמר יפה.
השינוי התחיל וממשיך בהדרגה מאז התקופה של קצת לפני ההריון עם השניה. ובגלל שזה כל כך בהדרגה, זה לא משהו שנפל עליו בבום. כל דבר שחשבתי עליו הלכתי וחקרתי, שיתפתי אותו והחלטנו יחד לנסות. גם ענייני החיסונים, שאני מעלה בשיחות ביננו בתור החלטה הורית משותפת לשמור על הילדים שלנו במסגרת המידע שיש לנו.
וכמובן שדיברנו על איך השתנתי עם השנים, וברור שגם הוא לא בדיוק אותו בחור שהתחתנתי איתו. גדלנו יחד. הפכנו להורים יחד ולמדנו יחד להיות אבא ואמא.
כן, יש דברים שבחרתי לעשות (שוב, לא מראש. רק כדרך התמודדות עם המצב הקיים - אופי הילדה, לזרום עם הצרכים שלה. זה לא תמיד התאים לצרכים שלו. ובהחלט יש בזה משהו. אנחנו מדברים על זה. זה חלק מהדיאלוג שקורה כרגע.
(הוא מגדיר אותי נטורליסטית. אני מבהירה לו שיכלתי להיות הרבה יותר קיצונית ממה שאני בתכל'ס :-P... ובכלל למה להכניס אותי להגדרות. אני זו אני. מי שאני עכשיו.)

חוצמזה, אין לך על מה להתנצל. לא נדחפת. שמחה שנכנסת לדיון.

צוויל, יש יותר ממשהו בדברים שלך. האמירה הזאת נאמרה בעיקר כדי להדגיש עד כמה חמור בעיניו לא למול.
כמעטאמאלבן*

גדלנו יחד.
הכוונה היא להתבגרנו יחד.
אנחנו לא מכירים מהילדות. אבל אנחנו זוג כבר הרבה שנים. הרבה לפני שהבכורה נולדה.
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

גם אני כל הזמן קוראת פה ונמשכת לדף הזה, אבל עד עכשיו לא כתבתי.
רק מאוד שמחתי לראות שעברתם שלב והגעתם לדיון:

_ברור שאני הולכת פה על ביצים.
ומצד שני ברור שגם הוא, כי הוא כבר ירד מהעץ של "הנושא לא לדיון" ואנחנו שנינו יודעים שחייבים להחליט יחד. ומנסים להפסיק לפגוע אחד בשני בדרך._

אני חושבת שזה הרבה יותר חשוב מהכל. אני באופן אישי חושבת שמילה זה הליך מזעזע ומראש הודעתי שאני לא מלה שום ילד שלי, ובכל זאת נראה לי שהרבה יותר חשוב שתעברו לדיון במקום אולטימטומים. זה אפילו יותר חשוב מחיתוך או מניעתו, בעיני.
טליה_אלמתן*

אנשים משתנים בכל יום - בעלי הוא לא האיש שהתחתנתי איתו (הוא אב לחמישה וחצי ילדים וגם הוסיף איזה ק"ג או שניים), אני איננה הבחורה שהוא נישא לה (אני אמא לחמישה וחצי והוספתי... טוב, נעזוב את זה!). גם הילדים אינם הילדים שנולדו לנו: הם למדו ללכת, לדבר, ויש להם כל מיני דברים להגיד בכל מיני נושאים. גם הדעות שלנו השתנו בכל מיני נושאים, לכל מיני כיוונים.
אבל הוא שלי, ואני שלו, והילדים הם שלנו, לנצח נצחים. בלי קשר לכמות הק"ג או הדעות שנוסיף או נשיל.
אנשים משתנים - בכל דקה ממש. זו לא סיבה לפרק משפחה, חלילה. לא זוגיות ולא ילדים.
עדיין_לא_כאן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2006, 12:52

שליחה על ידי עדיין_לא_כאן* »

טוב, מקווה שלא תכעסי על הבוטות. האמת שאני לא עמדתי במצבך אז קל לי לדבר. אבל אחרי שדיברת, הקשבת, הכלת, התגמשת הוא עדיין לא מנסה אפילו לקרוא כדי להבין למה אשתו כל כך היסטרית
אז אני חושבת שזה יותר מסביר שמי שדורש ממך להסכים לחתוך את התינוק שלך, מאבד את הזכות של לסרב אפילו לקרוא.

כל עוד הדיון הזה ממשיך להתנהל מנקודת מוצא כזו, זה ישאר תקוע. לא הייתי מסכימה להמשיך כך אלא עוברת לסירוב נחרץ עד שהוא יעשה את המינימום שזה לשבת ולקרוא את החומר פשוטו כמשמעו, בלי כל מיני פרשנויות פרנואידיות סטייל לא לוקח את המלים האלה כעובדות בשטח אלא כדרך שלי לנסות לשכנע אותו. כי בצורה כזו אפשר לבטל כל טיעון, גם את שלו וכשמבטלים מראש את דברי האחרי אין בעצם דיון.
שני_צו*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שני_צו*

שליחה על ידי שני_צו* »

אנשים משתנים בכל יום

בעקבות תחייתו המחודשת של הדף ניהלתי שיחה עם בן זוגי.
שאלתי האם הוא חושב שעובדת אי המילה של הבן מפריעה לו במערכת היחסים אתו (בן שנתיים וחצי)- ענה- לא. (וזה משהו שהוא כן חשש ממנו לפני והעלה כטיעון).
שאלתי האם הוא חושב שזה מפריע לו במערכת היחסים איתי. ענה- רוב הזמן לא.
שאלתי מה הוא מייעץ לכמעט אמא- אמר לעשות ברית לילד אם היא יכולה.
מה הוא מייעץ לבן זוגה של כמעט אמא- להלחם על הנושא ולהתעקש, אבל לא לפוצץ על זה, לזכור ששלום בית יותר חשוב.

באופן כללי עמדותיו מאוד מאוד השתנו והתמתנו לעומת אלו שהביע בלהט העימות. על אף שהוא אומר שגם היום, אם הייתי מסכימה הוא היה עושה ברית לילד.
ואני חייבת לומר שבעצם גם שלי מאוד התמתנו. אני היום הרבה פחות נחרצת בעמדתי נגד ברית מילה. אני לא מבקרת אנשים שעושים את זה. אני לא חושבת שלעשות ברית מילה זה דבר נורא. אני, באופן אישי, לא הייתי מסוגלת לעשות את זה. אבל אני יכולה בהחלט להבין אנשים שכן עושים.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

שליחה על ידי ענת* »

טליה
_הרבה פעמים כשאנחנו שומעים סיפור, הדחף הכי טבעי שלנו הוא לפרש אותו לפי מה שאנחנו מכירים.
האם בעלך נוהג לדרוך עלייך ולגרום לך צער בכוונה? hug-sad_
בעלי כבר לא בעלי, אבל לא בגלל מה שאמר אלא מה שעשה...
חבר שלי לא יגרום לי צער בכוונה, אני מקווה.
ברור שאנחנו מצפים שהבן זוג לא יצער אותנו, אולם לפעמים כשיש נושא כל כך טעון וגם ככה יש לבעל הרגשה שהוא לא מחליט בנושאי הילדים וסוף סוף בילד הזה הוא יכול להחליט משהו, אז יוצא לפעמים משפט כמו "אני מרגיש שהילד לא שלי".
לא התכוונתי שהוא מצער בכוונה רעה אלא שהמטרה קידשה את האמצעים ובמסגרת המלחמה על הברית וקבלת החלטות יצא לו משפט כזה שמצער את אישתו וגורם לה סבל, וחבל לי שכך יצא.

חבר שלי אומר שבגלל ש כמעטאמאלבן היא לא אני (למשל: היא עושה כבר ילד רביעי עם אותו בעל) אז הפרשנות הכי נכונה היא רק שלה.
הוא מקווה שיחזרו להבין למה הם ביחד ויצליחו לשקם את היחסים ולגשר על הפערים.
הוא רוצה שיהיה טוב לכולם (())

בילד הראשון שלי, הבעל והמשפחה היו באותה דעה וגם לא היה לי שום ידע, רק כאב לי שחותכים חתיכה מהבן שלי, ועד היום.
בהריון חשבתי על הלידה וההנקה, וכשנקשרתי לילד כבר לא היה זמן. הייתי בהסטריה יום לפני ואמא שלי באה להרגיע אותי, הבעל לא היה בבית להרגיע.
בשביל זה חותכים בשמיני, שלא יהיה זמן וכוח לאם למחות ולסרב.
בילד השני שלי כבר היה לי ידע ושותף שלא עושה כי "כולם עושים", והוא שינה את דעתו אחרי הלידה כשלחצו שנעשה.
החבר אמר שמי מהמשפחה שרוצה שנעשה ברית, שיוריד באותה הזדמנות גם לעצמו את כל החבילה |רעיון|
אבא שלי טוען שאני לא יהודיה כי לא עשיתי, אבל אפילו הוא הבין שהוא יכול להיות לא מרוצה אבל כדאי לו להמשיך להיות בקשר(אחרי חודשיים שלא דיבר איתי).

אני מסכימה עם דבריה של עדיין לא כאן, החבר פחות.
טלילה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2005, 03:31

שליחה על ידי טלילה* »

<<>>
מחזקת את ידייך!
כמעטאמאלבן*

כשמבטלים מראש את דברי האחרי אין בעצם דיון.
כך בדיוק אני מרגישה. והוא יודע את זה. הוא גם יודע שעד שהוא יקרא הכל, לא נוכל לדון בנושא. לא ברמה שהייתי רוצה לדון בנושא.
ואני מחכה לו.

שני צו, תודה ששיתפת את תגובותיו של בעלך.
הייתי מאוד רוצה שהוא ידבר עם חברים שלא מלו (שהם בעיקר חברים שלי והוא לא מכיר אותם אישית) או איכשהו ליצור קשר עם קה"ל ובאופן כללי להתייעץ לגבי הנושא לא רק עם אנשים שבעד הנושא (לא רק שהם בעד, הם מעדיפים שזה יקרה לילד הספציפי הזה). הוא מסרב.
מבחינתו, הוא ערב את בני המשפחה כי אלה האנשים הקרובים אלינו ואוהבים אותו ואותי. האנשים אני מדברת איתם (ואתם בינהם) לא מכירים אותו ולא אוהבים אותו, ולכן לא ירצה ליצור קשר או לדבר עם מישהו זר לו על נושא כל כך אישי.
אני יכולה להבין אותו. קשה מאוד לקחת את המסורת הזו שטבועה כל כך בתוכנו ופתאום להסתכל עליה כמו שהיא. בלי כל המסביב.

טלילה, תודה @}

ענת, כמה קשה לעבור את זה. כל כך קשה לי לדמיין את הימים הראשונים אחרי הלידה כשכל מה שהתינוק צריך זה להיות קרוב לאמא שלו ולינוק, ופתאום מגיע הדבר הזה. בטח שזה גורם להיסטריה.
תודה ששיתפת.

אנשים משתנים - בכל דקה ממש. זו לא סיבה לפרק משפחה, חלילה. לא זוגיות ולא ילדים.
נכון. מסכימה עם זה לגמרי.
(היעוץ בשבוע הבא. מקווה שעד אז נצליח להתקדם גם קצת בעצמנו. ונראה לאן זה לוקח את אותנו)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

הוא גם יודע שעד שהוא יקרא הכל, לא נוכל לדון בנושא
גם אני טיפוס אינטלקטואלי שמאוד מאמינה בכוחן של מילים, אבל אישית זה היה ממש מרתיע אותי לו מישהו היה מציע שאעשה משהו שמנוגד מאוד לאמונותיי - וגם מתנה כל דיון בנושא, בכך שאקרא פרק בספר או מאמר. זה נותן תחושה פטרונית.

התנאי הזה גם קצת מחטיא את המטרה, כי הנושא כל כך רגשי, הוא בנפש שניכם, ובד"כ טיעונים רציונליים ואפילו מדעיים לא משפיעים על שינוי רגשות. בטח לא בטווח קצר כזה, של שבועות ספורים (אולי בתהליך של כמה שנים, שמחלחל, כן). נהפוכו, מחקרים מראים שאנשים פשוט לא אוהבים לקרוא מאמרים, ואפילו מנומקים, שיוצאים נחרצות נגד אמונות חזקות שלהם. הם מרפרפים ועוברים הלאה. צריך איזו בשלות ומצע מוכן כדי לקרוא ולהסכים לשינוי. זה לא בא אוטומטית כשנחשפים לטקסט.

ובקיצור, התנאי "שיקרא הכל" עושה לך שירות דב.
דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

על נושא כל כך אישי.
ברית מילה, היא תופעה תרבותית. זה קודם כל תרבותי, חברתי, ורק אח"כ אישי.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הוא גם יודע שעד שהוא יקרא הכל, לא נוכל לדון בנושא
קרוטונית, אני לא התרשמתי שיש פה תנאי מצד כמעטאמא, אלא שהם דנו בנושא ככל שיכלו לדון בלי שהוא יקרא חומרים מסוימים, ועד שהוא לא יתייחס לחומרים האלה, לא יהיה טעם לדון שוב, כי הדיון יחזור על מה שהם כבר אמרו.
תקנו אותי אם אני טועה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

ברית מילה, היא תופעה תרבותית. זה קודם כל תרבותי, חברתי, ורק אח"כ אישי.
זו התפלפלות. היא נכונה, אבל התפלפלות.
גם מרק העוף של האמא היהודייה הוא תופעה תרבותית. אבל מרק העוף של אמא שלי הוא אישי, לגביי.
עדיין_לא_כאן*

זה נותן תחושה פטרונית.
גם לבקש הסכמה למעשה דרסטי כמו ברית תוך סירוב לקרוא מאמר ולהתייחס אליו ברצינות, זו פטרונות ובנוסף זו א-סימטריה לא סבירה בהתייחסות לסוגיה.

הכוונה היא לא שאי אפשר להעלות את הנושא כלל לפני שמישהו יקרא מאמר או מחקר כלשהו. אלא שאחרי כמה סבבי שיחה שעסקו בעיקר ברגשות ואמונות, יש מבוי סתום וצד אחד גם לא ממש בקיא בדברים שהם עובדות ולא דעה של הריונית הורמונלית שמושפעת מהחברות השאנטי שלה (הערה שחברה שלי קיבלה מבן זוגה) . למה שלא יהיו כמה עובדות שמוסכמות על שני הצדדים שעל בסיסן אפשר לקיים את הדיון הערכי/רגשי? כי אי אפשר להתעלם מכך שהידע של רובנו על תפקודי העורלה ומה בדיוק עושים לתינוק בזמן הברית, הוא אפסי. וזה מאוד רלבנטי להחלטה.
טליה_אלמתן*

אבל למיטב הבנתי בן זוגה של כמעטאמאלבן לא טוען שהמידע שהיא מוסרת לו אודות ברית המילה איננו נכון.
סוג המידע (במדעי) פשוט לא מדבר אליו, או לא משפיע על דעתו בנוגע לברית, מכיוון שהמניע שלו לברית הוא דתי/רגשי, ובכל מקרה לא מדעי.
אורה*
הצטרפות: 27 יוני 2005, 09:22

שליחה על ידי אורה* »

כולה יש בישראל אולי 200 לכל היותר של ילדים יהודים לא נימולים. וזה במשך 10 שנים האחרונות
אז למה הרעש המיותר הזה?
תמול או לא תמול, מעניין לי כמו השלג בקוטב...
שחררו...
עדיין_לא_כאן*

אבל למיטב הבנתי בן זוגה של כמעטאמאלבן לא טוען שהמידע שהיא מוסרת לו אודות ברית המילה איננו נכון.

אבל כשמישהו לא יודע מה בעצם עושים לתינוק כשמלים אותו וגם לא מסכים לקרוא את המידע הזה, זה מאוד מקשה על הצד השני להבין ולקבל את ההתעקשות שלו לבצע את האקט הזה.
כמעטאמאלבן*

תמרושרוש - בדיוק ככה. אפילו הפשרה שהצעתי לא יכולה להשקל על ידו כי הוא לא יודע במה מדובר.

טליה - גם את צודקת מבחינת המניע. אבל כדי שהוא יוכל להבין אותי ואת הצד שלי, הוא צריך להיות מודע למה שאני יודעת. ולהבין טוב יותר את מה שאני מרגישה נוכח המידע הלא קל הזה שצריך לעכל כשקוראים אותו. (וכל זאת למרות שהוא כן מבין אותי, אבל לתחושתי לא עד הסוף).

שחררו...
אורה, עד כמה שהדברים שלך לא רלוונטים בדף הזה (זה דף תמיכה, לא דיון של בעד או נגד), "שחררו" - נורא קל להגיד. מאוד ניסיתי לשחרר. בעיקר לטובת השקט הנפשי שלי והזוגיות שלנו והמשפחה והעתיד וכל הדברים שיכולים להתקלקל ולהתמוטט אם אני לא משחררת את זה.
הבעיה שבשחרור יש גם סוג של התנערות מאחריות. ומה לעשות, קשה לי לעמוד מהצד ופשוט לתת לזה לקרות. מדובר פה על לקחת סיכון (גם אם ממזערים את הסיכון, הוא עדיין שם) והאחריות ההורית שלי כרגע לא מאפשרת לי לשחרר את זה.
טליה_אלמתן*

וואלה.
הבנתי :)
ומכיוון שקודם לכן לא הבנתי, אני ממליצה לך להבהיר גם לבן הזוג שאת מעוניינת שיקרא לא כדי לשכנע אותו (או כדי להעביר אותו על דתו ;-)), אלא כדי שיוכל להבין אותך יותר טוב. זה פחות מאיים :-)
כמעטאמאלבן*

טליה, אני מקווה שברור לך שהוא יודע שזה ככה.
בהתחלה אכן שלחתי לו ערמה של לינקים, בתוך הבלגן שהיינו בו.
אבל כשהתחלנו ממש לדבר, הנושא הזה הובהר והוא יודע בדיוק למה אני מבקשת ממנו לקרוא.

כדי להעביר אותו על דתו
אם זה לא היה עצוב, זה בטח היה מצחיק. בטוח במקרה שלנו.
:-)
אורה*
הצטרפות: 27 יוני 2005, 09:22

שליחה על ידי אורה* »

מה יש פה להסביר?
הבנאדם רוצה ברית מתוך אמונה
אז כל החומר לכאן או לכאן לא ישנה את דעתו
שחררי ותשתחררי !!!
דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

זו התפלפלות. היא נכונה, אבל התפלפלות.

זו לא התפלפלות. כדי ללמוד נושא כזה צריך לצאת מהקישקע של עצמך ולהתסכל קצת ימינה ושמאלה, קדימה ואחורה. ורק אז לחזור לעצמך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שחררי ותשתחררי !!!
לא מסכימה, כי זאת אומרת שהאם צריכה לוותר. וזה לא הוגן כלפי כמעטאמאלבן, כי הרי גם היא הורה, אחראית במידה שווה על ה-welfare של העולל בדיוק כמו האב. זה לא "חולצה צהובה או חולצה ירוקה". אלא משהו שהוא בנפש שני ההורים (אם הבנתי נכון).
לכן, לשחרר (במקרה הזה) לא שווה ללהישתחרר.
הם צריכים לדון ביניהם (איכשהו) ולהגיע להחלטה .

<רוזה לי ממחשב אחר>
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

נכון, אבל אם זה אמונה, אמונות יכולות להשתנות, לא? ;-)
<רוזה לי>
כמעטאמאלבן*

כדי ללמוד נושא כזה צריך לצאת מהקישקע של עצמך ולהתסכל קצת ימינה ושמאלה, קדימה ואחורה. ורק אז לחזור לעצמך.
בדיוק בדיוק. ולא תמיד אפשר לחזור לקישקע, אחרי שגילית שהכל השתנה.

אני לא יודעת מה החומר הזה יעשה לו, אם בכלל. אני לוקחת בחשבון שהתהליך אצלי היה הדרגתי ולאורך זמן. מאוד חשוב לי שידע ויפנים את הפרטים הטכנים קודם.

בינתיים אני קצת מצליחה לשים את זה בצד. קצת, כי אני לא יכולה לשכוח או להתעלם מזה לגמרי, שלא לומר לשחרר.
מנסה לנשום בין לבין ולהתמקד בעיקר.
כמעטאמאלבן*

האמת היא, שבמקרה שלו, לא ברור לי שזו אמונה. זה כן משהו שטבוע עמוק בתוכו, לאו דווקא קשור לדת, או לאמונה האישית שלו. (כבר כתבתי שהוא חילוני? מאוד?)
אני מניחה שהרבה גברים חילונים סבורים כמוהו, בלי קשר לאמונה. הם קשורים למסורת הזאת בגופם ובדמם ומאוד קשה להשתחרר מזה ולנפץ אמונות או מחשבות שהיו שם הרבה קודם ככה פתאום באמצע החיים.
רוזה_לי*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 16:57
דף אישי: הדף האישי של רוזה_לי*

שליחה על ידי רוזה_לי* »

זה כן משהו שטבוע עמוק בתוכו, לאו דווקא קשור לדת, או לאמונה האישית שלו.
בעיני זה סוג של אמונה או מחשבה על איך החיים צריכים להתנהל. אמונה ש"ככה כולם עושים, עשו גם לי ושרדתי ואני מרגיש טוב עם הפין הנימול שלי" וכו'.
ואת זה בהחלט אפשר לשנות. אבל יש כאן עוד נושאים, של הזוגיות שלכם, של ההורות שלכם.
האם את תמיד רוצה שהוא יתאים את עצמו אלייך? (זורקת שאלה).
ואת בהחלט מבונה שגם לו יש זכות שווה לשלך בהורות.
והוא לא מסכים שלך יש זכות שווה לשלו להחליט בנושא הברית.
אז בעיני שני המשפטים האחרונים הם עצם הויכוח בינכם, לא "ברית מילה כן או לא".
נכון?
אז הנה נקודה להתחלת דיאלוג.
כמעטאמאלבן*

אני חושבת שבשלב הזה שנינו מבינים שלא רק שיש זכות שווה להחלטה בעניין הברית (או בכל עניין), אלא שחייבים כבר להגיע להחלטה משותפת כדי להרגע ולהמשיך עם ההריון בצורה השלווה ביותר שיכולה להיות.

ובהחלט כן, הזוגיות שלנו כרגע היא ה-נושא. ולכן מנסים לשים את הברית כרגע בצד (וגם בגלל שיש עוד זמן ללידה. אחרת המצב היה הרבה יותר מלחיץ, כמו שהיה לפותחת הדף שהנושא נפתח אצלם בסוף ההריון. לא יכולה לדמיין את הקושי להגיע להחלטה במצב הזה, או אחרי הלידה שאז המצב עוד יותר מסובך ועדין), ולהתמקד בנו.
יש לנו עבודה, והרבה.
טליה_אלמתן*

יש לנו עבודה, והרבה.
איזה יופי :-)
תארילך שלא היה לכם על מה לעבוד חס וחלילה!!!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

כדי ללמוד נושא כזה צריך לצאת מהקישקע של עצמך ולהתסכל קצת ימינה ושמאלה, קדימה ואחורה. ורק אז לחזור לעצמך.
זה סגנון הלימוד שלך, או שאת ממליצה עליו. הוא לא היחיד.
לא כולם רוצים לצאת מהקישקע ולחזור, וזכותם.
אלינור_בבית*
הצטרפות: 21 פברואר 2010, 20:30
דף אישי: הדף האישי של אלינור_בבית*

שליחה על ידי אלינור_בבית* »

הי,שוב מרגישה צורך לשתף.
האיש שלי אמר לי שהוא רוצה שאני אדע שהוא לא שלם עם העניין של לא לעשות ברית ושהוא עוד רוצה לבדוק את הנושא ולהתייעץ.
הוא מודע לעניין הנזק הגופני ולעובדות ולמרות זאת טוען שהוא מרגיש מבפנים שיש עניין רוחני מאד גדול שעומד מאחורי האקט הזה,ושלא סתם דורי דורות משמרים את המנהג הזה.
הוא מרגיש שהעניין הרוחני כנראה הרבה יותר גדול ומשמעותי מעניין חיתוך האיבר וכמו שמרגיש לו זה נועד לשמור על הילד במובן מסוים שאותו אנחנו לא יודעים כפי הנראה.
אני מסכימה איתו בכך שלא הכל אנחנו יודעים ושיש משמעות רוחנית גבוהה מאד לכל מצווה או טקס ביהדות,אבל לעזאזל,דווקא את המצווה הזאת?ומה עם לשמור שבת?גם לזה יש בטוח משמעות רוחנית גבוהה מאד!
אני מנסה להסביר אבל זה מה שהוא מרגיש,ואותי זה מכעיס.
זה גורם לי להיות עצבנית רוב הזמן ובאי שקט.עניין הברית לא זז לי מהראש.אני חושבת על זה המון וזה גורם לי להתכווץ ולהרגיש צער,ואני בהריון וכל כך צריכה להיות באיזון..גם ככה כל פיפס מכאיב לי ומשבש אותי..
אני יודעת בוודאות שאם אתנגד לא תהיה ברית,ולמרות שאני יודעת את זה עדיין העניין הזה לא עוזב אותי ולא יוצא לי מהראש!
אני מרגישה מוטרדת,לבד,וכועסת.
רוצה שיסגר העניין הזה חד וחלק שלא אצטרך לחשוב על זה שניה נוספת.אם היה לו מושג כמה זה הופך אותי מה שהוא מרגיש..
ומצד שני מנסה לשים את ההורמונים לרגע בצד (כן..ממש P-: ) ולהתנהג בצורה בוגרת-זה מה שהבנאדם מרגיש,וזאת זכותו,והוא בסכה"כ משתף אותי בצורה הכי עדינה וכנה שאפשר.
וזה לא מצליח לי!אני נפגעת ומרגישה כאילו הוא רוצה לפגוע בי אישית עם ה"הרגשה" שלו.
מרגישה כמו אמא לביאה שמריחה מישהו שרוצה לפגוע לה בגורים.
בכל פעם שאני נכנסת לבאופן אני אוטומטית נמשכת לקרוא את הדפים שמתעסקים בנושא ואז מרגישה רע ואת הבטן מתהפכת.
בכל פעם שמישהו אומר משפט כמו "אה..איזה יופי בקרוב ניפגש בברית" או "התחייבנו למיילדת שניתן לה תשלום נוסף אחרי הברית" וכו' אני מרגישה את הלב שלי פועם כאילו רוצה להתפוצץ.
אני מתה להגיד להם "לא תהיה שום ברית!" אבל מרגישה שזה עדיין לא פייר כלפי האיש להודיע על ההחלטה לכל העולם בצורה חד צדדית לפני שנסגור את העניין בנינו (והוא ייסגר בלי ברית אם אלחם בכל הכוח בזה לפחות אני בטוחה).
אז לעזאזל,למה כל המתח הנפשי והעינוי הזה??
S-:
מקווה שאצלכם יש התקדמות,
מאחלת סופ"ש רגוע ונעים..@}
טליה_אלמתן*

פלוני דברי הביקורת הואעברו לדף המתאים: ביקורת על הורים שעושים ברית @}

אני יודעת בוודאות שאם אתנגד לא תהיה ברית,ולמרות שאני יודעת את זה עדיין העניין הזה לא עוזב אותי ולא יוצא לי מהראש!
אז לעזאזל,למה כל המתח הנפשי והעינוי הזה??
לדעתי זה בגלל סיבה משמחת מאוד: יש לכם זוגיות טובה, מתחשבת ואוהבת!
זו אך ורק "החוליה החלשה" שלכם, אבל הרגשות שלך (והעובדה שאפילו אם תקבעי בלי דיון והסכמה מלאה לא תהיה ברית) מראים שהשרשרת חזקה ביותר (())
כמעטאמאלבן*

אלינור,
תודה ששיתפת. אני מצטרפת לדברי טליה ומצד שני מבינה אותך. הנושא הזה מציף ומותח ומענה. בדיוק כמו שכתבת.
אני מקווה שתגיעו להסכמה בקרוב.
@}

אצלי אין הרבה שינוי. מצד שני גם לא דיברנו על זה כבר די הרבה זמן. מצד שלישי השבוע יש פגישה ראשונה עם היועצת.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מצד שלישי השבוע יש פגישה ראשונה עם היועצת.
המון המון בהצלחה! @}
עדיין_לא_כאן*

המון המון בהצלחה!
בריבוע!
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שליחה על ידי '_'* »

הוא מודע לעניין הנזק הגופני ולעובדות ולמרות זאת טוען שהוא מרגיש מבפנים שיש עניין רוחני מאד גדול שעומד מאחורי האקט הזה,ושלא סתם דורי דורות משמרים את המנהג הזה.

זה בדיוק דיסוננס קוגניטיבי,
לו היה מדובר במנהג פחות פוגעני , הוא היה נכחד מן העולם
דווקא הפוגענות הקיצונית מחייבת אנשים להסיר כל פקפוק מלבם ולהניח שיש יסוד אמיתי.
כי הם לא רוצים להאמין שהוריהם אכן פגעו בהם כך.

באחד מהספרים של לארי ניבן הוא מתאר מצב שבו השלטונות מחייבים אדם לעשות פשע נוראי (רצח) כדי להבטיח את נאמנותו.
לאחר הרצח הוא לא יעז לפקפק בעליונות המוסדות ששלחו אותו לרצוח, כי יהיה לו מחסום פסיכולוגי בפני ההכרה העצמית שלו כרוצח (אם חלילה יתברר לו שהמוסדות הם חסרי חשיבות)

זה בדיוק הברית.
איך אפשר לפקפק בקיום האל, את משמעות הספק היא שחתכתי לבן שלי את האיבר ללא סיבה ? וגם אם לא האל, איך אפשר לפקפק בחשיבות המנהג.
(איזה מזל שיש למנהג הפרימיטיבי הזה יסוד רוחני, אחרת אילו דברים היינו אומרים על מי שעושה אותו, מזל שזה בכלל לא דומה ליסודות הרוחניים של חיתוך בבנות)
דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

זה גורם לי להיות עצבנית רוב הזמן ובאי שקט.עניין הברית לא זז לי מהראש.אני חושבת על זה המון וזה גורם לי להתכווץ ולהרגיש צער
זה בדיוק התיאור שלי, כשאחותי היתה בהריון P-:

הלופים האלו זה מתיש.
יש לי רעיון- אולי זה מעיד באמת על משהו שתקוע? עלה לי פתאום שאולי כדאי למצוא משמעות רוחנית בטקס, בלי חיתוך?
חיתוך זה חיתוך אפשר לתת לו משמעות ואפשר גם לתת משמעות בלעדיו.
להתמיר את הרגשות למשהו בונה. טוב נו, לתת עצות זה קל (())
בהצלחה @}
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_עלה לי פתאום שאולי כדאי למצוא משמעות רוחנית בטקס, בלי חיתוך?
חיתוך זה חיתוך אפשר לתת לו משמעות ואפשר גם לתת משמעות בלעדיו._

מסכימה.
יש משמעות לטקס. יש משמעות למילים שנאמרות בו. יש משמעות לגיל בו הוא נערך, ולאנשים שמשתתפים בו ולאנשים שצופים בו.
ואפשר למצוא את המשמעות הזאת ולהגשים אותה בטקס ללא חיתוך. או עם איזו הסמלה של חיתוך (למשל, ל"סמן" את התינוק ביין אדום שקודש קודם לכן בידי אדם משמעותי)
כמעטאמאלבן*

יש פגישה ראשונה עם היועצת.
שנדחתה לשבוע הבא, כי כולנו חולים פה.

מרגיש מבפנים שיש עניין רוחני מאד גדול שעומד מאחורי האקט הזה,ושלא סתם דורי דורות משמרים את המנהג הזה.
ככה מרגישים רוב הגברים החילונים שמצודדים במסורת הזו, לפחות אלה שדיברתי איתם וזה בדיוק הרושם שקיבלתי.
גם האיש, גם אבא שלי (שכבר כתבתי שזה לא מסתדר לי עם חילוניותו האדוקה) וגם חברים.

_זה בדיוק דיסוננס קוגניטיבי,
לו היה מדובר במנהג פחות פוגעני , הוא היה נכחד מן העולם
דווקא הפוגענות הקיצונית מחייבת אנשים להסיר כל פקפוק מלבם ולהניח שיש יסוד אמיתי.
כי הם לא רוצים להאמין שהוריהם אכן פגעו בהם כך._
כל מילה.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

חילוניותו האדוקה
אחלה

צוויל
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_מרגיש מבפנים שיש עניין רוחני מאד גדול שעומד מאחורי האקט הזה,ושלא סתם דורי דורות משמרים את המנהג הזה.
ככה מרגישים רוב הגברים החילונים שמצודדים במסורת הזו, לפחות אלה שדיברתי איתם וזה בדיוק הרושם שקיבלתי._
כן. ובד"כ הם מאד רוחניים בכל אספקט של חייהם חוץ מאשר בחיתוך איברים תקינים לתינוקות. בדיוק מה ש ' ' כתב - זו ממש ההגדרה לדיסוננס קוגניטיבי.

שמתי פה כבר את המאמר על הזהות? על זה שאנשים עושים דברים לא רציונאליים ומרגישים גם מומחים בהם, כאשר מעורבת בעניין שאלת זהות? פול גראהם על הנושא
שליחת תגובה

חזור אל “התבטאות”