זהירות קרינה מסוכנת

אנונימי

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור מודעות קרינה
וגם: טלפונים סלולרים מזיקים לבריאות / אנטנות סלולריות / טיפים לשימוש קל בנייד / לחיות בכיף ללא נייד

עצות להפחתת קרינה:
[לוקטו רק חלקית מהדף. הרשימה זקוקה לעריכה ולתוספות....]

עצות מתוך כתבה באינטרנט:
  • הרחיקו את הטלפון הסלולרי ככל האפשר מהגוף: דברו באמצעות רמקול, דיבורית או אוזנייה (חוטית, להבדיל מבלוטות').
  • הימנעו מדיבור באזורים עם קליטה חלשה ובחללים סגורים כמו מעלית.
  • העדיפו לרכוש טלפון נייד עם רמת SAR (רמת הקרינה הספציפית של כל מכשיר, שהיצרן מחויב להציג אותה בעלון הצמוד) נמוכה ככל הניתן.
  • דחו ככל האפשר את הגיל שבו הילדים מקבלים נייד משלהם, והגבילו את השימוש שהם עושים בו.
  • העדיפו חיבור קווי לאינטרנט על פני ראוטר אלחוטי.
  • העדיפו לגלוש במחשב שמחובר ברשת קווית על פני טאבלט שעובד על WI-FI. אם בחרתם בלפטופ, אל תושיבו אותו על הברכיים.
  • הקפידו לדבר בטלפון קווי ולא אלחוטי: רוב הטלפונים האלחוטיים פולטים קרינה לפחות כמו סלולרי. (גם הטלפון וגם התושבת)
  • שמרו מרחק מהמיקרוגל או וותרו עליו לחלוטין.
  • בשעת השינה נתקו את המיטה המתכווננת מהחשמל לאחר שכיוונתם אותה, הימנעו מסדין חשמלי והימנעו משעון מעורר דיגיטלי צמוד לראש.
  • קר לכם? העדיפו חימום עילי. רבים מסוגי החימום התת-רצפתי פולטים קרינה ברמה גבוהה.
עצות של טובי י:
  • אומרים שאם שמים עציצים ליד מכשירים פולטי קרינה הם סופחים אליהם את הקרינה. [לא ברור אם אכן עובד]
  • די ברור שהמרחק ממקור הקרינה לפעמים עושה את ההבדל. למשל לא להטעין את הנייד ליד הראש (למשל כשישנים ויש מנהג להטעין בשידה ליד המיטה). כשיושבים ליד המחשב, להתרחק.
  • רצוי לבדוק אם יש אנטנות בקרבת מקום המגורים ולבקש בדיקה של המשרד לאכות הסביבה בדבר הקרינה שהם פולטים [וטובי מוסיפה: אממה, אם משהו יזוז אחרי שהבדיקה תחזור ויהיו נניח תוצאות לא טובות, אני צנצנת.]
  • יש אפשרות להזמין אדם שעושה בדיקה של רמות קרינה מהמכשירים הביתיים, משהו רדיולוגי. צריך להיות מוכנים להוצאות במידה ורוצים לעשות משהו עם ההמלצות. לפעמים מגלים שמשהו במבנה עצמו פולט קרינה...
עצות נוספות:
  • יש רדיד שאפשר לקנות, שאמור להיות נגד קרינה של מכשירי טלפון ניידים - גם סלולרי וגם אלחוטי דיגיטלי (לא ברור אם אכן עובד).

טובי_י*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 06:09

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טובי_י* »

נדמה שהכל נאמר על קרינה. יש קרינה שנפלטת מהמחשבים, מהפלורסנטים, מהניידים, מהאנטנות של הניידים, ממיקרוגל ועוד.
אבל מה עושים נגד זה? מקווים לטוב? נראה לי לא לעניין.

קראתי ולמדתי כמה דברים, אשמח מאוד מאוד לקבל עוד הארות איך להימנע מהיפגעות או היחשפות לקרינה.

מה שאני יודעת:
  • אומרים שאם שמים עציצים ליד מכשירים פולטי קרינה הם סופחים אליהם את הקרינה. אני עובדת בחדר מפוצץ מכשירים פולטי קרינה, שמנו עציץ והוא מסכן בקושי שורד. בבית, שמתי קקטוס ליד המחשב והוא מת... אולי מרוב שהם ספחו אליהם את הקרינה?! אשמח אם מישהו או מישהי יודעת יותר בעניין.
  • די ברור שהמרחק ממקור הקרינה לפעמים עושה את ההבדל. למשל לא להטעין את הנייד ליד הראש (למשל כשישנים ויש מנהג להטעין בשידה ליד המיטה). כשיושבים ליד המחשב, להתרחק.
  • יש גם את קרינת השמש והפלורסנטים, אז רופאי עור ממליצים קרם הגנה כל היום כל השנה. (ומי שעושה את זה שיקום!).
  • רצוי לבדוק אם יש אנטנות בקרבת מקום המגורים ולבקש בדיקה של המשרד לאכות הסביבה בדבר הקרינה שהם פולטים, אממה, אם משהו יזוז אחרי שהבדיקה תחזור ויהיו נניח תוצאות לא טובות, אני צנצנת. (יונת, אולי צריך אייקון של צנצנת? :-D)
  • יש אפשרות להזמין אדם שעושה בדיקה של רמות קרינה מהמכשירים הביתיים, משהו רדיולוגי. צריך הליות מוכנים להוצאות במידה ורוצים לעשות משהו עם ההמלצות. לפעמים מגלים שמשהו במבנה עצמו פולט קרינה... בסוף התברר שעדיף להיות הומלס :-/ .
אני אישית סובלת מעייפות, בחילות (שקשורות למחלה כרונית שהתפתחה מאז שהתחלתי לעבוד בכור הגרעיני- דהיינו החדר האטום שאני נמצאת בו והמפוצץ מחשבים), קניתי לפני שנתיים מעין עדיליון כזה בחמש מאות ש"ח מקינסיונולוג וסייניטולוג ברעננה- אמר לי לענוד אותו כי זה מנטרל את הנזקים מהקרינה. לא התמדתי, אבל מהמעט שענדתי- לא עזר.

אשמח מאוד מאוד לשמוע חידושים והארות בעניין.
זזתי
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

טובי, אחד הדברים שהכי משפיעים על התחושה כשעובדים בחדר סגור זה סוג התאורה. אם פלורצנטית, עדיף להחליף לרגילה.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי עוף_החול* »

טובי
אני לא יודעת כמה אמת יש בזה אבל לפני מס' שנים התפרסם שאסור להפוך חדרים אטומים לחדרי שינה כי הקירות פולטים חומרים מסוכנים ואסור לישון בחדרים האלה.
אני משערת שהכלל הזה נכון גם לגבי שהיה של שעות רבות בחדר כזה.
אישית אני מאד לא אוהבת חדרים אטומים, אני מרגישה נחנקת בהם.
טובי_י*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טובי_י* »

אני בכלל אוהבת מרחבים והרבה הרבה אויר. אפילו כשקררר מאוד אני עם חלון פתוח וחולצה אוורירית. זה התגבר מאז שהתחלתי לעבוד במקום הנוכחי שלי(4 שנים כבר).
לגבי החדר האטום, אני מתגוררת בדירה בתל אביב בצפן הישן, דהיינו אין חדרים אטומים ואין נעליים....

טרה רוסה - את צודקת לגבי התחושה אבל שוב, במקום העבודה אין אפשרות להחליף (מדובר במוסד גדול ומתוכנן מדי מכדי להכניס שינוי כזה- נורות רגילות זה יותר מדיי בשבילם).
טרה_רוסה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

זה לא סתם עניין של תחושה. ראי הדף דיכאון חורף. את יכולה להביא מנורת שולחן או מנורה עומדת ולשים לידך. זה יעזור.

לפני כמה זמן קראתי קצת על קרינה (לא היה לי כח להתעמק). קנינו שטח ליד קו מתח גבוה וזה הדאיג אותי. ממה שקראתי הבנתי שדווקא נמצא שמתח נמוך מזיק יותר ממתח גבוה. הכי גרוע זה מנורה/שקע/חו חשמל שמוביל לשקע (לפעמים בתוך הקיר ולא רואים) ואשר נמצאים בסביבות הראש במיטה.
אני חושבת שאפשר להזמין בדיקת קרינה דרך המשרד לאיכות הסביבה. אפשר לבדוק באתר שלהם.
צפי*
הצטרפות: 07 מרץ 2004, 05:18

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי צפי* »

את נישמעת מאוד מודאגת?
תבקשי לעשות בדיקת עומס חום בדרך כלל מחשבים פולטים חום ומעט מאוד קרינה
מיכל_דנקנר*
הצטרפות: 24 יוני 2002, 12:54
דף אישי: הדף האישי של מיכל_דנקנר*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי מיכל_דנקנר* »

המשרד לאיכות הסביבה בדק קרינה בבתים בהם החימום הוא תת ריצפתי עם חשמל (חוטי חשמל המצויים מתחת לריצפה).
מעל 2 מיליגאוס קרינה יש סכנה לחלות בלוקמיה.
מד הקרינה בחדר הילדים עמד על 100 מילי גאוס!!!!!
נא הביאו לידיעת מי שמחמם את הבית בדרך זו.
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי רועי_שרון* »

עד כמה שאני יודע יש חשיבות לתדר הקרינה. קרינה בתדרים נמוכים מאד כמו של חשמל לא אמורה להיות מזיקה, גם אם היא בעוצמה של 100 מיליגאוס. אני אשאל את אבא שלי, שבדיוק עכשיו יושב בוועדת המשנה לתקן הקרינה, של וועדת ההוראות הממשלתית בנוגע לתקן החשמל בארץ (או משהו דומה). ואפשר גם לשאול דרך עדי רן את חמו אורן הרטל, שהוא כנראה המומחה מספר אחת בארץ בנושא זה.
נדב_כ''ץ*
הצטרפות: 08 ינואר 2005, 22:35

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי נדב_כ''ץ* »

קחו בחשבון שהשדה המגנטי של כדור הארץ הוא באיזור הגאוס (1 גאוס), כלומר פי 500 מעל התקן!!! בקיצור, יש לשים לב שרוב ההמלצות הללו מלוות בכסת"ח מאסיבי ובורות מופלאה של רוב המעורבים. באמת יש חשיבות לתדר, אבל 50 הרץ (תדירות רשת החשמל) נחשב תדר נמוך ובעוצמות הללו - אין כל סכנה.
סאן_שיין*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 17:46
דף אישי: הדף האישי של סאן_שיין*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי סאן_שיין* »

אם כבר מדברים על קרינה........איפה אפשר למצוא מידע על רמות החשיפה לקרינה בטלפון סלולרי וההשפעות העתידיות? אני מדבר ת המממוווןןן וחושבת על זה הרבה בזמן האחרון.
מיכל_דנקנר*
הצטרפות: 24 יוני 2002, 12:54
דף אישי: הדף האישי של מיכל_דנקנר*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי מיכל_דנקנר* »

המידע נמסר לי על-ידי חברה שלי (עורכת דין) שעוסקת בעניין זה במשרד לאיכות הסביבה.
זוכרים את הסיפור על אחוזי הסרטן הגבוהים בבתים בקרית אונו שקרובים לקו מתח גבוה?
כנראה שיש מידע שחברת החשמל מסתירה מאיתנו
אורלי_אבני*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2005, 12:35

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אורלי_אבני* »

זה נכון שלא כדאי לשהות שעות רבות בממד, לא בגלל פליטת חומרים רעילים אלה מכיון שהקירות בטון לא מאפשרים כניסה לאנרגיה הקוסמית ולכן הגוף לא מקבל את המזון האנרגטי הדרוש לו, ומתרוקן. גם קרינת המכשירים הסובבים אותנו מורידה את הרמה האנרגטית של הגוף. הפטרון יכול להיות מכשיר קטן שהולכים איתו בכיס שנקרא "orgonite" ששואב את האנרגיה המתה שנמצאת בסביבתו ומקרין אנרגיית חיים, טרנספורמטור קטן ששומר את הגוף ברמה אנרגטית גבוה ומונע התעיפות כשעובדים מול מחשב. תחושת החום יכולה לנבוע מזה שהמיקום של הכסא בו את יושבת הוא לא טוב, אולי אם תזוזי חצי מטר שמאלה או ימינה זה יעבור.
אורלי_אבני*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2005, 12:35

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אורלי_אבני* »

מה שהופך את החשמל הביתי למסוכן זה לא העוצמה, אלא עצם זה שהוא אלטרנטיבי.
אנונימי

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אנונימי »

מה לגבי הרדיד הזה שמוכרים, שאמור להיות נגד קרינה של מכשירי טלפון ניידים - גם סלולרי וגם אלחוטי דיגיטלי, שטוענים שגם הוא וגם התושבת/מטען שלו קורנים עוד יותר מהסלולרי?
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אומרים שאם שמים עציצים ליד מכשירים פולטי קרינה הם סופחים אליהם את הקרינה
הקרינה מתפזרת בכל הכיוונים, או לפחות בכל הכיוונים שאליהם היא מופצת, כך שקשה לי לראות איך העציץ סופח אליו את הקרינה שלא מופצת ישירות אליו. או שהכוונה היא פשוט לשבת מאחורי עציץ? :-)

בבית, שמתי קקטוס ליד המחשב והוא מת... אולי מרוב שהם ספחו אליהם את הקרינה?! אשמח אם מישהו או מישהי יודעת יותר בעניין.
דווקא נשמע לי שהוא מת מחוסר קרינה, קרינת שמש... נדמה לי שקקטוסים צריכים הרבה אור באופן כללי (בכל זאת הם גדלים במדבר...)

די ברור שהמרחק ממקור הקרינה לפעמים עושה את ההבדל
בהנחה שהקרינה משפיעה, אז המרחק ממקור עושה את ההבדל. ככל שמתרחקים ממקור הקרינה, יש פחות ממנה.

יש אפשרות להזמין אדם שעושה בדיקה של רמות קרינה מהמכשירים הביתיים, משהו רדיולוגי
בטח יש מידע באינטרנט על זה, אם כי יכול להיות, כמובן, שמכשיר ספציפי יהיה מקולקל ויפלוט יותר קרינה ממה שהוא אמור.
רועי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

הקרינה מתפזרת בכל הכיוונים, או לפחות בכל הכיוונים שאליהם היא מופצת, כך שקשה לי לראות איך העציץ סופח אליו את הקרינה שלא מופצת ישירות אליו
יכול להיות שזה עציץ כבד מאד, כך שהוא מעקם את המרחב. :-)
טובי_י*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טובי_י* »

יופי, השרונים מסתלבטים עליי... :-0

לגבי העציצים, זה דווקא נאמר ממישהו שמתעסק בבדיקות קרינה (אבל מאוד ספציפיות לתחום הרפואה ופחות במכשור ביתי).
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אויש טובי, מה את עושה פה? חשבנו שאנחנו לבד אז הרשנו לעצמנו להתפרע קצת עם ההומור הפרטי שלנו... ;-)
טובי_י*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טובי_י* »

אויש טובי, מה את עושה פה?
נו, ג'ינג'יות והחיישנים שלהן... באתי, אתה יודע.. חשבתי שהולך להיות פה הומור... רק שעציצים לא עושים לי את זה >:)
סתם נו, אין פה תסמונת פולנייה.כל הומור מתקבל בברכה.
אורה_גבריאלי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2004, 08:36
דף אישי: הדף האישי של אורה_גבריאלי*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אורה_גבריאלי* »

ליאת, לגבי הרדיד המסתורי.

לא הצלחתי להבין על פי איזה עיקרון זה אמור לעבוד.

אני מרגישה קרינה או השד יודע מה גם מהסלולרי וגם מהאלחוטי. תחושה מאוד לא משמחת. לפעמים אני מרגישה קרינה מאנטנות סלולריות חזקות במיוחד. כן כן - ממש מרגישה. /-:

למרות ספקותי הרבים החלטתי לנסות את הרדיד המסתורי. התחושה בסלולרי השתפרה מאוד. באלחוטי השתפרה קלות.

אם מישהו יכול לנסות להבין את ההסברים defence]באתר של משווקי הרדידים zone030[/po].asp זה בהחלט יהיה מעניין לשמוע...
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי חני_תה* »

יש היום כתבה בעמוד החדשות הראשי ב נענע על קרינה
הם לא מדברים על תדרים. אבל טוענים שהמיקרו, שואב האבק, מכונת הגילוח, מייבש השיער, הטלויזיה והראוטר של המחשב פולטים קרינה פי מאה מהמותר.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

במוצאי שבת הבא יש אושרת קוטלר בערוץ 10 בשעה 20:00 כמדומני. תהיה כתבה על העמודי מתח גבוה של חברת חשמל.
לכל המתעניינים.
מתעניינת*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 21:26

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי מתעניינת* »

כדאי להזמין מודד קרינה מוסמך הביתה ולמדוד מה יש שם. אפילו כבל חשמל תמים שעובר ליד החלונות יכול להקרין בעוצמה של מעל 2 מיליגאוס לתוך הבית. ומעבר לקיר? אם השכן שם מטען או טלוויזיה מעבר לקיר חדר השינה ? הקרינה ממכשירי חשמל (אלקטרומגנטית) עוברת דרך כל דבר כמעט. הכי חשוב מודד שלא עובד עם המשרד לאיכות הסביבה . הם המניפולטורים הכי גדולים. צריך מישהוא שלא רוקד לפי החליל של חברת החשמל והפורום הסלולארי. האיש עם השיער הלבן שהופיע בכתבה בנענע הוא איש טוב ולא גרידי. אינו פועל מטעם שום גוף ממשלתי. ד"ר זמיר שליטא. הוא גם לא גובה תעריף יקר במיוחד. ההבדל בינו ובין המודדים של המשרד לאיכות הסביבה יכול להגיע ל400 ש"ח! לבדיקה.הוא באיזור תל אביב. שווה להשקיע ולבדוק את הבית היטב .
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

אני לא יודעת בכתבה של אושרת קוטלר בשבת שעברה הייתה אישה שהיה לה בבית מן מכשיר בגודל מחשב כיס ועם זה היא בודקת לעצמה בבית פליטת קרינה מכל המכשירים.
אולי ניתן לקנות כזה??
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ...* »

ניתן.
בארה"ב למשל.
הוא מגיע מכויל מהחברה. לא לתת אותו לכיול אצל המשרד לאיכות הסביבה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי פלונית* »

האם למישהי יש לינק לכתבה של אשורת קוטלר מיום שבת 1.12.07?
פספסתי, ומאד הייתי רוצה לראות.

תודה
פלונית*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי פלונית* »

אבל זו לא הכתבה של אשרת קוטלר? נדמה לי שלה יש תוכנית יותר ארוכה מ7.5 דקות.
הבנתי שבשבת 1.12 היתה כתבה על קרינה מסלולריים.
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

פלונית. זו הייתה כתבה במסגרת חדשותית, ולא תוכנית שלמה בנושא.
פלונית*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי פלונית* »

הא, תודה.
והאם בשבת הקרובה כן תהיה תוכנית שלמה בנושא? כי כתבת
_במוצאי שבת הבא יש אושרת קוטלר בערוץ 10 בשעה 20:00 כמדומני. תהיה כתבה על העמודי מתח גבוה של חברת חשמל.
לכל המתעניינים._
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

זו גם תהיה כתבה קצרה. לא ממש קלטתי את הפטורמט של התוכנית ואת יודעת עם ילדים... שמתחרים על התשומי..בקיצור כדאי בכל מקרה להתעדכן ביום שבת מול המסך.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

אני זקוקה למידע מהימן לגבי אינטרנט אלחוטי.
קיבלנו הצעה להתקנת אינטרנט אלחוטי בישובנו ואני מאוד אשמח אם מישהו שמבין בזה יחווה את דעתו.

מדובר ברויטר אלחוטי בעוצמה של 50 מיליוואט שמוצב במקום מרכזי בישוב ,
ובנוסף, על כול אחד מהבתים שירצו בכך יותקן מודם אלחוטי בעוצמה דומה - מעין מקלט שתפקידו לקלוט הקרינה ולחבר את הבית לאינטרנט.

בחברה המספקת את השירות הראו לי מכתב ממשרד התקשורת המאשר את תקינות הציוד לשימוש ביתי.
הם גם הסבירו לי שהקרינה מהמודם ומהרויטר קטנה מאוד - לשם השוואה קרינה מטלפון סלולארי נעה בין 0.1 - 1 וואט.

אז זה מה שאמרו - ועכשיו אני רוצה לדעת את מה שלא אמרו לי...
אבהיר שאני זקוקה לאינטרנט ככלי עבודה, ואין לנו תשתיות של בזק. האינטרנט הסלולארי (שגם הוא לא בדיוק פרה קדושה) לא עובד אצלנו ביעילות.
בקיצור יש צורך באינטרנט, מצד שני, יתכן שאעדיף לנסוע 10 ק"מ לישוב הסמוך כדי לשלוח קבצים במייל מבוסס בזק...
אני חייבת להיות בטוחה שהאינטרנט האלחוטי הוא אכן בטוח לפני שאסכים להתקין מודם מעל לראשי.
מאוד אשמח למידע נוסף, או להפנייה למקור שיוכל לתת לי מידע מהימן ובלי תלוי.
תודה
טרה_רוסה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ענן, מה עם אינטרנט דרך הוט?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש מודד קרינה בשם זמיר שליטא. לא רוצה לפרסם כאן טלפון שלו. תנסי לחפש ב144. הוא בר הסמכא בכל הקשור לקרינות וגם לא מקבל כסף משופ פורום מסחרי כך שאין חשש ממנו. מאד ישר והגון. יתן לך את כל המידע.
ענן_בעננים*

זהירות קרינה מסוכנת

טרה רוסה
אני חושבת שהוט צריכים תשתיות של בזק כדי להתקין. ובכול מקרה גם הם לא מתלהבים להשקיע בנו....
טרה_רוסה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא, הם לא תלויים בתשתיות של בזק. אצלי אי אפשר היה להתחבר לבזק, כי לא היו תשתיות, אבל להוט כן היו תשתיות כאן. תשאלי אותם.
טרה_רוסה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

וחוץ מזה, לדעתי בזק חייבים לחבר אתכם (אם יש תוכנית מסודרת). הם לא יכולים להחליט שלא בא להם. אצלינו הייתה בעיה של תוכניות וויכוח על תת קרקעי כן או לא, ובגלל זה הם לא חיברו.
ענן_בעננים*

זהירות קרינה מסוכנת

כן בזק חייבים והם עובדים על זה...
אבל זה יכול לקחת כמה שנים ולדעתי הם ידאגו שכך יהיה. כנ"ל כנראה לגבי הוט.
אבל למען הסר ספק אשאל את הוט
תודה
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי נגה* »

לי אין אינטרנט אלחוטי. ידיד שבא לבקרני בא עם מחשב קטן עם אינטרנט אלחוטי, ראה שאפשר להתחבר מביתי להמון ראוטרים אלחוטיים, שכנראה באים מהשכנים.
העוצמה של השידור בביתי היתה גבוהה מאד כאילו הראוטר נמצא בביתי, ולכן הוא יכול לגלוש דרך הראוטר הזה.

זה מאד מעצבן אותי, כי אני נזהרת מקרינה, לא מחזיקה ראוטר אלחוטי, ממעיטה לדבר בסלולורי וכד', והנה מתברר לי שבבית שלי, אני צריכה לספוג קרינה מהשכנים, בגלל שהם רוצים אינטרנט אלחוטי.

השדה האלקטרומגנטי הזה שחודר לביתי נגד רצוניי מצטבר בצורה adiitive, יחד עם כל שאר השדות האלקטרומגנטיים שבאוויר (מהרדיו, מאנטנות סלולוריות , ממכשירי וחויט החשמל בבית). ויודע שמעל 2 מיליגאוס בכל כל רגע נתון, עלול להזיק.

שאלתי היא- איך אפשר להתגונן מקרינת הויפי WI-FI הזו שבביתי, שבאה מהדירות הסמוכות?
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

לא מבינה בזה כלום, אבל בטח אפשאר לעשות איזה בידוד בקירות לא??
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ...* »

יש מודד קרינה בשם זמיר שליטא. לא רוצה לפרסם כאן טלפון שלו. תנסי לחפש ב144. הוא בר הסמכא בכל הקשור לקרינות וגם לא מקבל כסף משופ פורום מסחרי כך שאין חשש ממנו. מאד ישר והגון. יתן לך את כל המידע.
ממליצה גם כן. איש אמין מקצועי ונחמד.
פלוני_אלמונית*

זהירות קרינה מסוכנת

אי אפשר לבודד מקרינה אלקטרומגנטית. רק איזה משהו אימתני מעופרת או פלדה שעולה מאד יקר. אפשר לדבר עם השכנים.
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

איזה דיכאון.
לפחות תזמיני מודד קרינה, גם אני אולי אעשה את זה אם אוכל לעמוד בזה כלכלית
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי נגה* »

לא נעים לי לדבר עם השכנים, ומה כבר אבקש מהם, הרי הם לא ירצו לחזור לאינטרנט חוטי.
ובאמת לצפות את כל הבית שלי בלוחות עופרת או פלדה זה לא ריאלי :-P

ואם אמין מודד ואכן יגלה שיש הרבה שדות אלקטרומגנטיים, של מעל 2 מיליגאוס בכל הבית שלי, מה אעשה?

אוף, למה לא עוצרים את האינטרנט האלחוטי הזה...
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

האם יש מישהו שיודע אם תחנת רדיו מסוכנת לאלה הסמוכים אליה? ואם כן מאיזה מרחק?
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

דוד שלי ומשפחתו גרו פעם בבני ברק, מול האנטנות של גל"צ.
אשתו הזמינה מודד קרינה (לא יודע את שמו) שמדד את הקרינה ואמר שהיא בתחום התקן הישראלי.
אבל, הוא הוסיף, התקן הישראלי גדול פי כמה מהתקן האירופאי והאמריקאי.
הדודים שלי ארזו את מטלטליהם ואת ילדיהם ועברו לאיזור אחר בבני ברק...
הבוסתנאי*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 19:02

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי הבוסתנאי* »

שלום לכולם !!
צריך לברר עם מבינים באלקטרוניקה , אם

כלוב פארדאי יכול לבודד מקרינות מזיקות.

שבת שלום!!!
אביטל_א*
הצטרפות: 15 יוני 2008, 17:49

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אביטל_א* »

כלוב פארדאי מבודד נגד שדות חשמליים בעיקר. כנגד שדות מגנטים (אלו הנוצרים מרשת החשמל למשל) הוא למעשה כמעט שלא משפיע, וכנגד גלי רדיו או מיקרו (סלולרי) הוא אינו מבודד בכלל !

אין לאן לברוח

דרך אגב אפשר לקנות ברשת מכשיר פשוט למדידת קרינה (אם תרצו אמצא קישור) שכן לפי מיטב ידיעתי הבדיקות של הבודקים המוסמכים בדרך כלל שונות מהבדיקות הפרטיות, והמבין יבין.
רועי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

כלוב פארדאי מבודד נגד שדות חשמליים בעיקר. כנגד שדות מגנטים (אלו הנוצרים מרשת החשמל למשל) הוא למעשה כמעט שלא משפיע, וכנגד גלי רדיו או מיקרו (סלולרי) הוא אינו מבודד בכלל
מאיפה הבאת את הטענה הזו? זה פשוט לא נכון. למיטב ידיעתי כלוב פאראדיי מבודד כנגד שדות אלקטרומגנטיים בכל התדירויות. אני גם לא מבין את ההבחנה שאתה עושה בין שדות חשמליים ושדות מגנטיים. אחד לא מתקיים בלי השני, ולכן קוראים לזה שדה אלקטרומגנטי. אלה לא שני שדות שונים, אלא שני מופעים של אותו השדה.
אביטל_א*
הצטרפות: 15 יוני 2008, 17:49

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אביטל_א* »

לשם עיון אנא קרא:
http://en.wikipedia.org/wiki/[po]Faraday cage[/po]

נכון שאלקטרומגנטיות הוא אחד מארבעת כוחות היסוד שהפיזיקה מכירה אך בכל זאת ההבדלים ההתנהגותיים בין המנעדים השונים על הספקטרום גדולים מאד.
לדוגמא: טלפון סלולרי קולט בתוך בית או מכונית וכך גם רדיו. לאומת זאת שדות אלקטרוסטטים (כמו ברקים) מתאפסים לגמרי בתוכם.

אין לאן לברוח
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

לשם עיון אנא קרא:

קראתי:
Mobile phones and radios may have no reception inside elevators or similar structures. Some traditional architectural materials act as Faraday shields in practice. These include plaster with metal lath, and rebar reinforced concrete. These affect the use of cordless phones and wireless networks inside buildings and houses.
רועי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

בוודאי שיש הבדלים משמעותיים בין שדות אלקטרומגנטיים בתדירויות שונות. אבל כלוב פאראדיי יכול לעצור את כולם, אם הרשת שלו מתאימה לתדירות (לדוגמא: אורך הגל של הקרינה של טלפונים סלולריים הוא בערך 10 ס"מ; כלומר שאם בונים רשת ממתכת עם חורים הקטנים באופן משמעותי מ-10 ס"מ אז הכלוב יבודד מקרינה זו). פאראדיי עשה את הניסוי שלו עם נייר כסף: הוא פשוט ציפה את החדר בנייר כסף, וזה כמובן מבודד את כל הקרינות הלא-מייננות כי זו רשת צפופה מאד. אגב, זה גם מה שכתוב בהפניה שנתת לויקיפדיה.
טרה_רוסה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אז בגלל זה אין קליטה בסלולרי בבית שלי? (בית אבן עם רשת ברזל בתוך הבטון). בעצם, גם במרפסת אין קליטה....
ביצה_עלומה*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2007, 11:09
דף אישי: הדף האישי של ביצה_עלומה*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ביצה_עלומה* »

האם מכשיר קוטל יתושים חשמלי פולט קרינה? תודה
נקודות_ורודות_אגדיות*

זהירות קרינה מסוכנת

אביטל א
אני מעוניינת לדעת על המודד קרינה. אם תוכלי לשים קישור והם זה בודק מהימן??
מה זאת אומרת שהבדיקה של המודדים שונה? דברי חופשי, יש בעיה עם זה?
המכשיר מודד כל קרינה בחוץ ובבית?
אשמח לדעת על כזה דבר
תודה רבה
אליס_מיאו*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2007, 00:28
דף אישי: הדף האישי של אליס_מיאו*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אליס_מיאו* »

אז מה אתם אומרים בקשר לרדידים?

קצת מחייה את הדיון... אם יש מידע לגבי זה במקום אחר באתר אשמח להפנייה.
אליס_מיאו*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2007, 00:28
דף אישי: הדף האישי של אליס_מיאו*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אליס_מיאו* »

ומצאתי באינטרנט
"הוא מקל על הרגשת האדם במקום בו מודבקים הרדידים (בעמדת העבודה במשרד, או בחדר העבודה בבית), אבל אינו מגן על האדם מהקרינה. "

לא ברור לי למה...
פאזרו*
הצטרפות: 22 דצמבר 2008, 22:29

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי פאזרו* »

נקודות ורודות אגדיות קרינה אלקטרומגנטית הוא מושג המכיל כמות גדולה של תופעות.
לכן כשמדברים על מודד קרינה חשוב להגדיר איזו קרינה רוצים למדוד. מאחר ולמדידת קרינת רדיו צריך מכשיר שונה מקרינת מיקרו או קרינה בתחום הנראה או UV או IR או כל אחד מעשרות התחומים הקימים בספקטרום של קרינה אלקטרומגנטית.
לכן לא יכול להיות מכשיר אחד שימדוד הכל.

בימנו מה שמטריד אותנו (בתחום הקרינה האלקטרומגנטית) זה בעיקר קרינת מיקרו ורדיו בתדרים של המכשירים הסלולארים
בנוסף יש קרינה של שדה מגנטי וקרינה של שדה חשמלי הנובעים מכל מכשיר חשמלי.

כדי לקבל מדד טוב של הקרינות האלו, אני מעריך שצריך לפחות שלושה מכשירים שונים
ענן_בעננים*

זהירות קרינה מסוכנת

לא ראיתי כאן דיון או מידע לגבי טלפונים אלחוטיים.
המידע שאני מוצאת מפחיד ומבלבל כאחד. מישהו פה בדק את זה?
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי צל_הימים* »

אפשר להתחיל מהפורום הזה , של אנשי מקצוע החוקרים את השפעות הקרינה האלקטרו-מגנטית, ולהלן מובאה:

" מטלפון אלחוטי בבית מהסוג החדש קיימת קרינה אלקטרומגנטית באותה תדירות כמו מהטלפון הסלולרי אולם בשני הבדלים:
א. הטלפון האלחוטי בבית מקרין רק כשמדברים בו, כשלא מדברים הוא אינו מקרין, בניגוד לסלולרי, ולאנטנה הסלולרית.
ב. הטלפון הסלולרי מקרין בפחות עוצמה כשנמצאים באזור קליטה טובה, ואילו הטלפון האלחוטי הביתי מקרין כל הזמן בעוצמה מרבית.

לסיכום: כשמדברים מהטלפון האלחוטי בבית מקבלים יותר קרינה מאשר מהטלפון הסלולרי, אולם כשלא מדברים אין קרינה בניגוד לטלפון הסלולרי, ובניגוד לאנטנות הסלולריות.

בברכה
ד''ר דני וולף
רופא ילדים, ומומחה לנזקי הבריאות של הקרינה האלקטרומגנטית "
צל_הימים*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי צל_הימים* »

10 דקות של ווידאו המסביר על קרינה אלקטרו-מגנטית, מהזווית הבריאותית:
דוקטור זמיר שליטא מסביר -מבוא לקרינה
מיקרוביולוג רפואי, ד"ר לביולוגיה מוליקולרית. חוקר את נושא השפעת החשיפה לקרינה אלקטרו-מגנטית. יועץ עצמאי במפגעי סביבה אלקטרו-מגנטיים וכימיים.

ומאותו חוקר, מאמר:
קרינה סלולרית: על נזק מיידי, סרטן והכחשות (המאמר המלא)
צל_הימים*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי צל_הימים* »

קיבלתי קישור למאמר ממש מקצועי בנושא קרינה ונזקיה:
radiation]בטיחות קרינה – השפעה מסרטנת של קרינת רדיו ומכ''ם - סיכום נושאים הרלוונטיים לצה''ל ולתעשייה risks g[/po].htm.

טעימות:

" עמדת השלטונות בישראל (הכוונה היא למוסדות השלטון הדמוקרטי כגון כנסת, ממשלה ובתי משפט) היתה עד 2007 כי קרינת רדיו ומכ''ם חשודה כמסרטנת מבלי להכריז על כך במפורש. עמדה זו משתקפת מתוך מגוון החלטות ופעולות של מוסדות השלטון. בפרט הותקנו תקנות המקטינות את החשיפה מקרינה מתחנות בסיס על פי שיקול זה, פונו אנטנות של צהל שהיו בקרבה מסוכנת מבחינה זו ליישובים מאוכלסים ויש התחלה של חקיקה לפיצוי על הקטנת ערך דירות שמולם הוקמו אנטנות המסכנות את דייריהם. עמדה זו גם בולטת בדיונים של וועדות הכנסת הדנות מידי פעם בנושא, ראה למשל [50], [50a].

ב-2008 פרסם משרד הבריאות המלצה מפורשת [58] [58a] לצמצם את החשיפה מקרינת טלפונים סלולרים בגלל ממצאים מובהקים של השפעה מסרטנת. זאת בעיקבות המלצה דומה קודמת של האגודה למלחמה בסרטן [55]. יוצא דופן הכמעט יחידי היא הגישה כלפי חיילי צהל לגביהם לא נעשה מאמץ כלשהו להגביל את רמת ההחשיפה אלא אם זו מסכנת אותם ע''י חימום יתר.

התקינה במגזר האזרחי בישראל עדיין מאפשרת חשיפת בני אדם לרמות קרינה החזקות פי הרבה מהמותר במקומות אחרים כמו איטליה, שוויץ ועוד. "

"הטיעון שהיות וקרינת רדיו אינה מייננת היא אינה מסרטנת הינו אבסורדי ושווה ערך לטיעון שקרינה רדיואקטיבית אינה הורגת כי היא אינה מכילה כדורי רובה. מנגנונים אפשריים להיווצרות סרטן הקשורים לקרינת רדיו ומכ''ם שונים מאלה של קרינה רדיואקטיבית. "

השפעה חזקה על המערכת החיסונית בבני אדם החשופים במסגרת עבודתם הכוללת שינוי בכמויות של כדוריות לבנות ושל תוצרי מערכת החיסון בדם מדווחת ב-[25]. המערכת החיסונית מגיבה לחשיפה לקרינה ע''י שינוי משמעותי בתפקודה.

שינויים ב-DNA (החומר הגנטי של התא ) כתוצאה מקרינת רדיו ושל שדות בתדר נמוך יותר מדווחים למשל ב-[21] ובמקורות של [21]. גם Marinelli מצא השפעה על DNA ברמות קרינה נמוכות [53] .

המאמרים ב-[17] מדווחים על העצמה ניכרת של השפעות על התא החי, כולל גם על המנגנונים הגנטיים שלו, כאשר קרינה רגילה מוחלפת בפולסים רבי עוצמה (מכ''ם, EMP ) בלי להגיע לעוצמות המחממות את התא.

[43] מדווח על בדיקות דם של כ-20 משתמשים בטלפון תאי. נמצאו שינויים גנטיים משמעותיים המראים סיכון בריאותי ביחס לקבוצת הביקורת שלא השתמשה בטלפון תאי.

מחקרים של פרופסור רפי קורנשטיין (Korenstein) [26] מראים שברים במבנה הכרומוזומים (Aneuploidy ) בתרביות של תאים אנושיים החשופים קצת מעל לתקן בלי לחממם. זה מעורר חשד להשפעה מסרטנת בבני אדם, בייחוד אם נעשה שימוש במיצוע כדי להרשות עוצמת שדה גדולה יותר, ראה סעיף [מיצוע העוצמה בזמן] בהמשך. גם ב- [37] מוצגת הסברה כי-Aneuploidy הינו הגורם הישיר להיווצרות סרטן ללא קשר לקרינת רדיו.

מחקר ישראלי נוסף [46] מזהה מנגנון מולקולארי מפורט ומשמעותי ברמת התא הבודד המופעל באופן ברור ע''י גלי רדיו.

יש מאמרים הבודקים השפעה של איפנון אמפליטודה של הגל המשודר (AM, Amplitude Modulation ). שידורי פולסים במכ''ם הינם מקרה קיצוני של AM. "

מאמר זה, ומכלול הקישורים ואסמכתאות שהוא מספק, מציגים לנו תמונה אחרת של המחקר סביב השפעות הקרינה, בניגוד לעמדת תעשיית ציוד התקשורת אשר טוענת פעם אחרי פעם "במחקרים לא מציגים נתונים בעלי מובהקות מספקת".
התפוז_האורגני*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2009, 18:58
דף אישי: הדף האישי של התפוז_האורגני*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי התפוז_האורגני* »

הייתי בחיל קשר. הזהירו אותנו המון פעמים מפני קירבה לאנטנות רד"ט, המשדרות בדיוק באותו תחום תדרים של הסלולרי האזרחי. סיפרו לנו על חיילים שניזוקו, ועל הנייר היו הגבלות חמורות ביותר, שלא נאכפו אף פעם.
כספית_ארסן*
הצטרפות: 03 ינואר 2010, 00:28

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי כספית_ארסן* »

שלום, הודעה זו פורסמה בדף פלואוריד והפלרה וחשבתי להעתיק אותה לכאן, אולי תמצאו בכך עניין. אומנם זה לא קשור לקרינה שרובנו חוששים ממנה, אבל מדובר בקרינה סמויה שנובעת מתוך עקבות חומרים רדיואקטיביים שיש במי-הברז ובמזון (השקיית שדות) כתוצאה מהשימוש בשפכים תעשייתיים לצורך "הפלרת" המים, ושמכניסה לגוף שלנו חומרים מסרטנים שבמקרים מסויימים מצטברים בעצמות ופולטים את הקרינה רק כעבור שנים רבות. זוהי סכנה מאד משמעותית - אך סמויה.

חשוב לי להדגיש נקודה מסויימת שעולה מתוך הספרות המדעית, וזה בהקשר של מגיפת הסרטן בשנים האחרונות.

למרות שאף גורם בארץ, עד כמה שידוע לי, לא הכיר בעובדה שייתכנו עקבות של חומרים רדיואקטיביים בחומצה הפלואורוסיליצית, ע"פ המאמר שהבאתי אליו קישור קודם (ושמסתמך על מקורות אקדמיים, מקצועיים ועל הספרות המדעית הרלוונטית) ישנן עדויות מוצקות לקיום עקבות של חומרים רדיואקטיביים מסרטנים בחומצה. השאלה הגדולה: איזה כמויות, איזה חומרים בדיוק, וכמה זה באמת עלול להיות מסוכן. בהתחשב בכך שגורם המוות מס' 1 בשנים האחרונות (הן בארץ והן בארה"ב) הפך להיות סרטן (שהחליף את מחלות הלב - שמדשדשות כעת במקום ה-2) נראה לי סביר מאד לשאול שאלות נוקבות על הקשר בין חומרים רדיואקטיביים מסרטנים, שלכאורה עלולים להימצא בחומצה - ומגיפת הסרטן המתפשטת.

הנה שוב הקישור למאמר:
http://www.earthislandprojects.org/eijo ... o]fluoride phosphates[/po].html

ציטוט של הקטע הרלוונטי:

During wet-process manufacturing, trace amounts of radium and uranium are captured in the pollution scrubber. This process was the subject of an article by H. J. König and G.E. Krüger in the fertilizer industry journal, Phosphorus & Potassium (No. 103, Sept./Oct. 1979) discussed how radionuclides are carried into the fluorosilicic acid.

While the uranium and radium in fluorosilicic acid are known carcinogens, two decay products of uranium are even more carcinogenic: radon-222 and polonium-210.

[...]

Polonium-210, a decay product of bismuth-210, has a half-life of 138 days and gives off intense alpha radiation as it decays into regular lead and becomes stable. Any polonium-210 that might be present in the phosphate concentrate could pose a significant health threat. A very small amount of polonium-210 can be very dangerous, giving off 5,000 times more alpha radiation than the same amount of radium. As little as 0.03 microcuries (6.8 trillionths of a gram) of polonium-210 can be carcinogenic to humans.

The lead isotope behaves like calcium in the body. It may be stored in the bones for years before turning into polonium-210 and triggering a carcinogenic release of alpha radiation.

Drinking water fluoridated with fluorosilicic acid contains radon at every sequence of its decay to polonium. The fresher the pollution concentrate, the more polonium it will contain.

כלומר, כדי לגרום לסרטן בבני אדם, מספיק שתהיה נוכחת במי השתייה כמות זעומה של 6.8 טריליוניות הגרם של פולוניום-210.
טריליונית זה אלפית המיליארדית. כלומר מדובר ב-6.8 מיליארדיות המיליגרם (מ"ג; אלפית הגרם).

בתירגום למספרים: 0.0000000068 מ"ג לליטר. ממספר זה ניתן להגיע לכמות של פולוניום-210 שצריכה להיות בחומצה הפלואורוסיליצית המרוכזת, לכן יש לכפול מספר זה פי-240,000, שכן ע"פ מסמכי משרד הבריאות זהו יחס הדילול שהם משתמשים בו. התוצאה: 0.0016 מ"ג לק"ג.

עכשיו, לפי כל מה שאני יודע וההגיון, 0.0016 מ"ג לק"ג זו באמת כמות קטנה מאד, לא פלא שזה נקרא "עקבות", ועוד יותר "לא פלא" שבמסמך האנליזה הרשמי, שעותק שלו פורסם כאן קודם, לא מצויינת כמות הפולוניום-210 שבחומצה. אולי אין להם אפילו מכשירי מדידה לשם כך...

אולם, מספיק שתהיה בחומצה כמות זו כדי שמי-הברז שאליהם היא מדוללת יכילו כמות שעלולה לגרום לסרטן בבני-אדם. אומנם, זמן מחצית החיים הוא 138 יום, ככה שחומצה מאשתקד תכיל "רק" כרבע מהכמות ההתחלתית, אבל משום מה זה לא מנחם במיוחד, ויעידו על כך הילדים חולי הסרטן.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי מיכל* »

הצילו! לאחר שעברנו דירה גילינו אנטנה של יס ממש מעלינו- מישהו בקיא בפרטים? האם היא מסוכנת? אם כן לאיזה טווח? מה עושים?
תשובות בדף זהירות קרינה מסוכנת
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

הצילו! לאחר שעברנו דירה גילינו אנטנה של יס ממש מעלינו- מישהו בקיא בפרטים? האם היא מסוכנת? אם כן לאיזה טווח? מה עושים?
לא תשובה מוסמכת בכלל אלא רק לפי ההגיון שלי: (כדאי לבדוק עם מומחה בכל זאת)
אנטנה של יס קולטת שידורים שמשודרים מלווין, ולא משדרת. לכן הקרבה לאנטנה לא משמעותית.
אלא אם מדובר באנטנה של תחנת שידור של יס, ולא אנטנה ששמים לקליטת שידורים לבתים. לא יודע אם יש כאלה באיזורי מגורים ואיפה, או איך להבדיל בין סוגי האנטנות.
לא הייתי נלחץ מזה, אבל כן כדאי לבדוק עם מומחה.
נשמח לשמוע אם יש איזו תשובת מומחה מעניינת.
בהצלחה!
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

שאלה למומחים. מצאתי לבת שלי גן נהדר שבדיוק לטעמי. לחרדתי גיליתי ליד הגן ממש צמוד, עמוד עם שנאי של חברת החשמל ומסביב לגן קווי מתח.
מה דעתכם?
רועי_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

אילו קווי מתח? מתח גבוה? מתח עליון? כמה צמוד? כמה זמן ביום הילדים שוהים בחלק הגן הקרוב ביותר לעמוד עם השנאי? קווי המתח שמסביב לגן יוצאים מהשנאי (כלומר הולכים לבתים) או נכנסים אליו (כלומר מביאים את החשמל מחברת החשמל)?

אני לא מומחה, אבל עד כמה שאני יודע עצמת הקרינה מושפעת מהזרם, והזרם גבוה יותר ככל שהמתח נמוך יותר (כלומר, אחרי השנאי). אבל בכל מקרה מדובר על קרינה של שדה חילופין בתדר נמוך מאד (50 מחזורים בשניה), וזה נחשב לא מסוכן. יש כל מיני אנשים שטוענים שהם מסוגלים להרגיש תדרים כאלה, אבל לא הצליחו להוכיח רגישות כזו בניסויים שנעשו בתנאי מעבדה.
אם את רוצה להיות בטוחה אז תזמיני מודד קרינה, ותשווי את התוצאות שלו להמלצות של המשרד לאיכות הסביבה (יש באתר שלו).
רחל_אש*
הצטרפות: 02 יוני 2007, 19:46

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי רחל_אש* »

,אפשר להרגע זה לא פוגע בכלום
שיהיה לך יום טוב
ההולכת_באתרים*

זהירות קרינה מסוכנת

אילו קווי מתח? מתח גבוה? מתח עליון? כמה צמוד? כמה זמן ביום הילדים שוהים בחלק הגן הקרוב ביותר לעמוד עם השנאי? קווי המתח שמסביב לגן יוצאים מהשנאי (כלומר הולכים לבתים) או נכנסים אליו (כלומר מביאים את החשמל מחברת החשמל)?
וואו. לא יודעת, לא מבינה בזה. איך מבררים את זה? המנהלת של הגן טוענת שהוא אושר על ידי משרד הבריאות, מכון התקנים וכו'. אבל למיטב ידיעתי לא בודקים נושא של קרינה. מצאתי בגוגל שבמאי היתה ועדה של הכנסת שדנה בנושא הקרינה מחשמל בגנים.
המנהלת טוענת שהחשמל רק מועבר בקווים האלה. אשמח לשמוע איך מבררים את כל מה ששאלת. תודה
ההולכת_באתרים*

זהירות קרינה מסוכנת

איך אומרים למישהו שעובד איתך באותו חדר שלא ישתמש בסלולארי אלא בנייח במידת האפשר? האם אפשר בכלל לבקש כזה דבר?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי בשמת_א* »

שלא ישתמש בסלולארי אלא בנייח במידת האפשר?
היום, כשיש נייד, אנשים רבים מרגישים שזו גניבה לדבר על חשבון העבודה (בנייח) שיחות פרטיות, ומעדיפים לדבר מהטלפון הפרטי שלהם על חשבונם.
נכון שזה מתנגש עם הבריאות שלהם ושלך...
מה היחסים? האם אפשר בעדינות לשאול למה בעצם הוא/היא מדברים בנייד במקום בנייח? אפשר פשוט להגיד שאת קצת מוטרדת מהקרינה ומעדיפה אם אפשר שכל השיחות בחדר ייעשו מהטלפון הקווי?
לדעתי זו לא שאלה כללית.
זה ממש תלוי מי האדם ומהם היחסים איתו. אי אפשר לענות בלי הנתונים האלה.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

לא יודע בדיוק איפה לשים את זה אבל זה מאוד משמעותי בעיני: הקרינה פוגעת בעצים (המאמר הראשון מבין המאמרים, האחרים עוסקים בנושאים אחרים) אם העץ נפגע קל וחומר שאנחנו נפגעים.
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

קישור ש-אפרת מ הוסיפה היום בככר השוק:
קרינה אלחוטית - מגפה שתשפיע על חמישים אחוז מהאוכלוסיה:
http://www.mako.co.il/digital-weekend/A ... o]facebook share[/po]

מדובר מעבר להשפעה על סרטן גם באלרגיה קשה שמפתחים אנשים מסוימים החשופים באופן קבוע לקרינה ברמות נמוכות.

מתוך הכתבה - איך תפחיתו את הקרינה בחיים:
  • הרחיקו את הטלפון הסלולרי ככל האפשר מהגוף: דברו באמצעות רמקול, דיבורית או אוזנייה (חוטית, להבדיל מבלוטות').
  • הימנעו מדיבור באזורים עם קליטה חלשה ובחללים סגורים כמו מעלית.
  • העדיפו לרכוש טלפון נייד עם רמת SAR (רמת הקרינה הספציפית של כל מכשיר, שהיצרן מחויב להציג אותה בעלון הצמוד) נמוכה ככל הניתן.
  • דחו ככל האפשר את הגיל שבו הילדים מקבלים נייד משלהם, והגבילו את השימוש שהם עושים בו.
  • העדיפו חיבור קווי לאינטרנט על פני ראוטר אלחוטי.
  • העדיפו לגלוש במחשב שמחובר ברשת קווית על פני טאבלט שעובד על WI-FI. אם בחרתם בלפטופ, אל תושיבו אותו על הברכיים.
  • הקפידו לדבר בטלפון קווי ולא אלחוטי: רוב הטלפונים האלחוטיים פולטים קרינה כמו סלולרי.
  • שמרו מרחק מהמיקרוגל או וותרו עליו לחלוטין.
  • בשעת השינה נתקו את המיטה המתכווננת מהחשמל לאחר שכיוונתם אותה, הימנעו מסדין חשמלי והימנעו משעון מעורר דיגיטלי צמוד לראש.
  • קר לכם? העדיפו חימום עילי. רבים מסוגי החימום התת-רצפתי פולטים קרינה ברמה גבוהה.
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

העתקתי את רשימת העצות להפחתת קרינה גם לראש הדף.
רצוי לעבור על הדף וללקט עוד עצות, להוסיף אותן לאותה רשימה.
דף לעריכה.
פלוני_אלמונית*

זהירות קרינה מסוכנת

האם מישהו מכיר טיפול כלשהו שעוזר לתחושות ולתופעות לוואי מהקרינה (כאבי ראש, כאבי אוזן, תחושות מוזרות באיזור הפה והראש והפנים כמו נימלולים)? כמובן חוץ מלהימנע ממגע עם קרינה שאת זה אני מאוד מאוד משתדלת לעשות.
פלוני_אלמונית*

זהירות קרינה מסוכנת

האם מישהו מכיר טיפול כלשהו שעוזר לתחושות ולתופעות לוואי מהקרינה (כאבי ראש, כאבי אוזן, תחושות מוזרות באיזור הפה והראש והפנים כמו נימלולים)? כמובן חוץ מלהימנע ממגע עם קרינה שאת זה אני מאוד מאוד משתדלת לעשות.
פלוני_אלמונית*

זהירות קרינה מסוכנת

האם טאבלט יש בו קרינה יש לי ילדה בת 7 שרוצה מכשיר טאבלט ואני מפחדת...
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי יעלי_לה »

לא הייתי נותנת טאבלט לילדה בת 7, ולא בגלל הקרינה (המזערית, בעלת ההשפעה המצטברת הזניחה ביחס לכמויות הקרינה המזעזעות שאנחנו סופגים כל הזמן מכל ה-WiFi + חשמל + אנטנות סלולריות וכו' וכו' וכו')
אלא בגלל שזה ממכר, וזה יוסיף לה "שעות מסך" מזיקות (מחקרים מראים שהרבה שעות מסך, תקשורת דרך מסכים, ובפרט מסכי מגע, ממש משנים את מבנה המוח שלנו)
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

(מחקרים מראים שהרבה שעות מסך, תקשורת דרך מסכים, ובפרט מסכי מגע, ממש משנים את מבנה המוח שלנו)
יעלי, אשמח להפניות אם יש לך.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי יעלי_לה »

יעלי, אשמח להפניות אם יש לך.

לא למחקרים עצמם אבל -

ספר שטרם קראתי ואני לא יודעת אם תורגם לעברית (יצא רק לפני כמה חודשים): Mind Change מאת סוזן גרינפילד (הכותר המלא הוא
Mind Change: How digital technologies are leaving their mark on our brains)
אני מצטטת כתבה שכוללת ריאיון אתה, מהגיליון האחרון של אפוק טיימס:
"גרינפילד, פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת אוקספורד <...> מציגה מחקרים המצביעים על קשר בין עבודה מול מסכים דיגיטליים לבין הפרעות קשב, תוקפנות, ירידה ביכולות קוגניטיביות כמו חשיבה מעמיקה, זהות עצמית רופפת וסימפטומים שדומים לאוטיזם, כמו ירידה באמפתיה וחוסר התייחסות לבני אדם."

כתבה מכלכליסט מ-2010 בנושא דומה: דיגיטמבלים? מה באמת עושה הטכנולוגיה למוח

וקשר יותר עקיף - כתבה על תאורת לד שמסבירה למה שימוש במסכים מהדור החדש (טלוויזיה מחשב טאבלט סמארטפון) בשעות הערב יכול לפגוע בגדילה של ילדים
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

תודה רבה רבה!
פלוני_אלמונית*

זהירות קרינה מסוכנת

אני גרה ביחידת דיור קטנה, והמקרר נמצא פה, ולא רחוק מהמיטה. אולי 20 מטרים ממנה, אם לא טועה. האם זה מסוכן?

יש לי כאבי ראש, רק עברתי לדירה.
אשמח לדעת אם זה בעייתי. מכיראים זאת מקרוב? תודה!
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ברונית_ב* »

ומה עם מכולות? האם בתים שבנויים ממכולות אוצרים יותר קרינה בגלל המתכת? נגיד כמו במכוניות.
(מפתחת פנטזיה על בית ממכולות)
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אוצרים קרינה? איך?
(קרינה היא תנועה של השדה האלקטרומגנטי, לא ברור לי למה את מתכוונת כשאת אומרת ״לאצור״ אותה.)
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי ברונית_ב* »

צודקת יונת, זאת באמת בחירה משונה של מילה. התכונתי לאותו עיקרון שבגללו שימוש בסמרטפון ברכב (לא כנהגת..) יוצר תחושה של קרינה מוגברת. כאילו שהמתכת של הרכב מגבירה את האפקט, כמו מגנט.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

זהירות קרינה מסוכנת

שליחה על ידי בשמת_א* »

יוצר תחושה של קרינה מוגברת
זו לא תחושה.
זה באמת מגביר. גם באוטו, גם במעלית.
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”