חיסון פפילומה

טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי טלי_מא* »

^טוב. אז הנה גם אני קיבלתי משהו במייל שאני חושבת שמקומו כאן.
ולא רק קיבלתי במייל אלא גם פותחת דף חדש שלם בשביל זה, ר"ל^

מחקר חדש שהתפרסם אתמול מטיל ספק ביותרונות של חיסון פפילומה כפעולה למניעת סרטן רחם ושחלות:
http://www.cmaj.ca/cgi/rapidpdf/cmaj.070944v1

המייל שקיבלתי ציין כי נראה שגם כאן הוכנס החיסון מהר מידי למערכת לפני שנבדק עד תום, בדחיפתן הנלהבת של חברות התרופות.
(טוב, הניסוח של המייל היה טוב יותר)
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שמחה שנפתח על זה דף. לא בקיאה מספיק במידע הקים לגבי החיסון הזה, אבל זו הפעם הראשונה שאני רואה קישור למחקר שלא מהלל אותו. מעניין.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי בשמת_א* »

הפעם הראשונה שאני רואה קישור למחקר שלא מהלל אותו
באמת? אני חשדתי בו מהרגע שיצא לשוק, וראיתי די במהרה קטילה של החיסון הזה עם קישור למחקר, אם אני לא טועה באתר של ד"ר מרקולה.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי חגית_ל* »

גם אני חשדתי בו, והופתעתי ממסע השיווק המאסיבי שזכה לו בתקשורת.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בעוד פחות מחודש אהיה בת 26, גיל המקסימום מבחינת השפעת החיסון ואני מתלבטת
מצד אחד- אני עמוק בתוך קבוצת הסיכון (ריבוי בני זוג, התחלתי מוקדם, אני מעשנת) אך ללא הסטוריה משפחתית ואומרת לעצמי, יש חיסון לסרטן אז למה לא (בהנחה שמניעת סרטן שווה את הסכום הגבוה).
מצד שני- החיסון רק נכנס ועדיין לא ידועות השפעותיו לטווח הרחוק ואני באופן כללי משתדלת להכניס מה שפחות חומרים כימיים לגופי ומאמינה שמה שצריך לקרות יקרה (הרי אני יכולה לקחת חיסון ואז להיכנס לאוטו ולמות חס וחלילה בתאונת דרכים).
אשמח להארות בנושא לכל שביב מידע מהמבינות.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

(ריבוי בני זוג, התחלתי מוקדם, אני מעשנת)
אז במקום להכניס עוד חומרים לגוף פשוט תצאי מקבוצת הסיכון?
(-;
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

חיסון פפילומה

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

מי מכן מוכנה לספר מהו החיסון הזה? זו הפעם הראשונה שאני שומעת עליו.
בשמת_א*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי בשמת_א* »

החיסון רק נכנס ועדיין לא ידועות השפעותיו לטווח הרחוק
כבר יש עליו אזהרות חמורות.
כבר הספיק לגרום מקרי מוות בארה"ב.
אנשים!!!!!!!!!!! תפסיקו להאמין לתעשיית החיסונים. ובשום פנים ואופן אל תהיו שפני ניסיון לשום חיסון חדש!!!!!!!!!
<סליחה על הטון, זה פשוט משגע אותי איך התעשייה רוצה להרוויח כסף בחוסר מוחלט של איכפתיות כלפי חיי אדם, ובזילות מוחלט של התייחסות לבטיחות החיסון>

לגבי וירוס הפפילומה וסרטן - זה לא ממש "סרטן מוירוס" כמו שזה מתואר.
וגורמי הסיכון הכי מרכזיים (שאף אחד לא מפרסם אותם, כי זה לא יעשיר אף אחד כנראה): ירידה חריפה במשקל, ודיכאון.
כשיש שילוב של שני הגורמים האלה יש סיכון גבוה להופעת שינויים טרום סרטניים או סרטניים מהוירוס הזה.
מה ש"מעניין" הוא, שהרופאים יודעים את זה כאשר הם מתשאלים נבדקות, אבל המידע לא מתוייק אצלם בתיקיית ה"מניעה". כך שהם לא יגידו לנבדקת או למטופלת שאלה גורמי הסיכון ושתשים לב.
הם "ייזכרו" במידע הזה רק בתישאול נבדקות שכבר עברו בדיקות וכבר אובחן להן סרטן/טרום סרטן (במסגרת לקיחת היסטוריה רפואית).
(פעם רציתי לכתוב על זה מאמר לכתב עת רפואי אבל החיים זרמו ואני לא הגעתי לכתוב את המאמר הזה עד היום).

גורם סיכון נוסף אפשרי: טובי בראונינג, בספרה "עוצמת הרכות", טוענת ששימוש בטמפונים גורם לשינויים האלה בצוואר הרחם, ומתארת כיצד החלימה "ספונטאנית" מהסרטן הזה פשוט על ידי התנקות מודעת מטמפונים (כלומר, היא עברה לתחבושות, וגם שילבה סוג של דימיון מודרך שבו דמיינה איך היא מתנקה מבפנים יחד עם הזרימה של דם הוסת וכו').
לא יודעת אם זה אנקדוטאלי והסיבה היתה אחרת, אבל יש בזה היגיון (שטמפונים וכימיקלים אחרים שאנחנו "תוקעות" לעצמנו בנרתיק יכולים לגרום שם זיהום, הרעלה איזורית, "היתקעות").
גם זה חומר למחשבה.

אה, עוד נקודה שקשורה לסרטן, ונזכרתי בה בהקשר של ההנקה:
מתברר, שהגוף שלנו מייצר תאים סרטניים כל הזמן.
כל הזמן נוצרים תאים סרטניים בכל מיני מקומות בגוף.
בגוף בריא, שלא סובל מחסימות מסוימות, יש תהליכי ניקוי שכל הזמן אוכלים את התאים הסרטניים ומונעים מהם להתפתח ולהתפשט.
מה עוזר לתהליכי ניקוי: תזונה שטובה לגוף, פעילות גופנית במידה המתאימה לגוף, שינה, רמת שלווה סבירה, וכו'.
מה מפריע להם: כימיקלים (למשל עישון, למשל דיאוקסינים מטמפונים או גם מתחבושות חד פעמיות, למשל מזון זבל), חסמים מסוגים מסוימים, לחץ, מתח, מחסור בויטמינים ומינרלים וכדומה.
אז למשל - גם בשד נוצרים כל הזמן תאים סרטניים. בשד מיניק, אחד הדברים ש"אוכלים" אותם הוא החלב שעובר בצינורות כל הזמן. יש בו חומרים נוגדי סרטן.
וזו רק דוגמא אחת, ששופכת אור מסוים על תהליכים גופניים שלנו, ואיך אנחנו יכולים לתמוך בהם או לחילופין להפריע להם.
בריאות שלמה לכולנו.
פלוני_אלמונית*

חיסון פפילומה

בשמת תודה, הארת את עיני וחיזקת את תחושות הבטן (וצוואר הרחם) שלי.
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

אני בת 22 וחשבתי לעשות את החיסון לסרטן צוואר הרחם.
למישהו יש מידע על מידת היעילות שלו? סיכונים שכרוכים בו וכו'?

תודה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

חיסון פפילומה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני החלטתי שהמחלה הזאת (ולכן גם החיסון הזה) לא ממש רלוונטית לי, בעיקר לנוכח חיי המין המונוגמיים שלי, וההיסטוריה המינית שלי ושל בעלי. סרטן צוואר הרחם, עד כמה שהבנתי, מושפע מאוד מחיי מין רבי שותפים.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

משיטוט קצר באתרים רלוונטים התגלו הדברים הבאים:
  • החיסון ניתן ב-3 חלקים על פני חצי שנה.
  • החיסון הוא לא נגד סרטן צואר הרחם, אלא נגד 4 סוגים של HPV, שיחד אחראים לכ-70% ממקרי סרטן צואר הרחם. על הדרך, את גם מחוסנת נגד 90% ממקרי היבלות באיבר המין.
  • אם כבר נחשפת לאחד או יותר מסוגי ה-HPV האלו, החיסון לא עובד נגדו. לעתים קרובות אין ל-HPV סימפטומים, ואין בדיקה שתגלה אם כבר נחשפת לסוגים האלו של HPV. בקרב האוכלוסיה בארה"ב, כ-50% לוקים באיזשהו סוג של HPV (לאו דוקא ה-4 האלו).
  • ככל שאת צעירה יותר החיסון יעיל יותר, כי הסיכוי שכבר נחשפת לאחד מסוגי ה-HPV יורד. החשיפה היא דרך יחסי מין, אז בעצם מה שמשנה כאן זו ההסטוריה המינית שלך, ולאו דוקא הגיל עצמו.
  • אין מידע על בטיחות החיסון בהריון או אצל נשים מעל גיל 26.
  • בינתיים, התוצאות של הניסויים מראות על חיסון עם אחוז נמוך של תופעות לואי, רובן לא חמורות.
  • עד כה, אין מידע על השלכות לטווח ארוך או יעילות של החיסון ליותר מ-5 שנים, פשוט כי רק לפני כ-5 שנים התחילו לעשות ניסויים בקנה-מידה גדול.
  • בעצם, זה אומר שהם בדקו כמעט רק את ההיווצרות של מה שהם קוראים לו "precancerous lesions", כלומר גידולים קדם-סרטניים. לא עבר מספיק זמן כדי לאפשר לסרטן זמן להתפתח אצל רוב הנבדקות. ההנחה היא שאכן, הורדה במספר הגידולים האלו תוריד את מספר מקרי הסרטן, אבל זה לא יהיה ידוע בוודאות עד שיעברו עוד שנים.
  • החיסון עשוי מהמעטפת החיצונית של הוירוס, כלומר אין סיכוי שתחטפי את המחלה עצמה מהחיסון כמו עם חיסונים שמבוססים על וירוס חי.
  • היארעות סרטן צוואר הרחם בישראל הוא 6 מכל מאה אלף נשים. (מתוך בדיקה וגינלית מה דעתכן)
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

לא קראתי את כל הדף בדיקה וגינלית - הולכת לקרוא.

חיי המין שלי לא מונוגמיים בינתיים...
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

חיסון פפילומה

שליחה על ידי שרון* »

_כבר יש עליו אזהרות חמורות.
כבר הספיק לגרום מקרי מוות בארה"ב._

בשמת, מאין המידע הזה?
בשמת_א*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי בשמת_א* »

תעשי חיפוש באתר של ד"ר מרקולה. יש שם קישור למחקרים המדעיים וניתוח התוצאות. זה אחד המקומות.
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

חיסון פפילומה

שליחה על ידי חוחית* »

תמי את מוכנה לתת תקציר לכאלה שאין להן סבלנות לקרוא באנגלית?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אילה_א* »

קודם כל אחוז סרטן הרחם באוכלוסיה הוא ממש זעיר
ולפלונית ששאלה למעלה ממש בימים אלה בדרכו לישראל חיסון נוסף שמתאים עד גיל ארבעים וחמש אז את יכולה לשקול שוב לפני יום ההולדת
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

אני יכולה לתת תקציר באנגלית מתוך כתבה על הדו"ח. את הכתבה המלאה אפשר למצוא כאן .

One death per month is the average loss of life associated with the cervical cancer vaccine Gardasil according to an FDA report obtained by a government watchdog agency.

Merck, the makers of Gardasil, are poised to make profits in the billions from the vaccine, which protects against some cancer-causing forms of the sexually transmitted human papilloma virus (HPV), but the pharmaceutical giant has come under heavy criticism for fast-tracking the drug onto the market without adequate testing in order to beat out its rivals.

Judicial Watch, a public interest group that campaigns against government corruption, uncovered documents through the Freedom of Information Act that show the US Food and Drug Administration (FDA) received reports of 10 deaths associated with Gardasil since September 2007, and 140 "serious" reports of adverse reactions, including 27 "life threatening" cases, 10 spontaneous abortions, and 6 cases of the debilitating Guillain-Barre Syndrome since January 2008.

Judicial Watch also found 8,864 Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) records associated with Gardasil, more than double the 3,461 events that had been reported with the HPV vaccine in Fall 2007. Many experienced outbreaks of genital warts from the HPV vaccine.

The watchdog group says the number of deaths associated with the vaccine is at least 18 and possibly as many as 20.

Eleven deaths occurred less than a week after receiving the vaccine. Seven women died in less than two days. The most common diagnosed cause was blood clotting. One woman died from a clot within 3 hours of the vaccine. One 20-year-old woman, with no medical history reported, died April 4, 2008 just four days after receiving Gardasil.

The serious adverse events include anaphylactic shock, grand mal convulsion, foaming at mouth, coma, paralysis, and death.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי טלי_מא* »

מתוך הבלוג החדש של ארנה קזין:
אגודת הגיניקולוגים ורופאי הנשים האמריקאים ממליצה לצמצם את תדירות בדיקות הפאפ לגילוי מוקדם של הווירוס הגורם לסרטן צוואר הרחם. מתברר שהבדיקות השגרתיות – והבלתי נעימות והמלחיצות – יוצרות התערבות מוגזמת של מנתחים, כאשר הגוף פעמים רבות מסוגל להיאבק בעצמו בווירוס ואינו זקוק לכל התערבות.
קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3808918,00.html
yael_o*
הצטרפות: 23 מרץ 2009, 01:52

חיסון פפילומה

שליחה על ידי yael_o* »

לפני שנה בערך לקחתי את החיסון הזה, זה היה זמן קצר לפני שגיליתי את כל המידע על תכולת החיסונים. עשיתי את זה בעקבות היסטריה של אמא שבת של חברה שלה נדבקה בפפילומה, וגררתי את זה לאחרי הצבא כדי "להנות" מההנחה של קופ"ח. בגלל שכבר לקחתי נמנעתי מהלכנס לכל המידע עליו כי מה כבר עוד אפשר לעשות.
היום במקרה הגעתי לדיון על תופעת לוואי ובעקבותיו נכנסתי לאתר חסון לראות על מה באמת המהומה...
וזה מפחיד. לחשוב שהכנסתי ככה בלי לחשוב עוד אלומיניום לגוף שלי. ואני אפילו לא זוכרת שמישהו הסביר לי על כל תופעות הלוואי. ולי באותה תקופה לא היה שום ספק בחיסונים.
למזלי לא היתה לי תגובה מרחיקת לכת, ולגבי תופעות קטנות אחרות אין שום דרך לדעת אם בכלל יש קשר לחיסון. אבל זה בוודאי החיסון האחרון שאתייחס אליו בכזו קלות ראש (גם היה האחרון אם לא הייתי שוקלת לטייל בעתיד).

(ובלי קשר בימים האחרונים שמתי לב לפרסומת שמתנוססת על הכביש ליד הבית עם הסיסמה "לא מסתכנים, מתחסנים", באופן די משעשע הם כתבו את ה"מסתכנים" בקטן והדבר הראשון שקראתי זה "לא מתחסנים"...)
vaccine.explorer*
הצטרפות: 16 מרץ 2010, 14:17

חיסון פפילומה

שליחה על ידי vaccine.explorer* »

אני רואה שיש פה כבר דיון רציני בנושא החיסונים לסרטן צוואר הרחם.
אני ערכתי מחקר קטן משל עצמי ופרסמתי בבלוג שלי:

http://vaccinesinc.blogspot.com/2010/02/blog-[po]post 21[/po].html

יש עוד מספר מאמרים בנושא - ראו בבלוג.

השורה תחתונה שלי: שומר נפשו ירחק.
מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

חיסון פפילומה

שליחה על ידי מרב* »

הבוקר - כותרת על פקפוק מערכת הבריאות בחיסון הפפילומה, שעד אתמול כל כך התלהבו ממנו...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4425159,00.htm
אינפור_מציה*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2013, 23:42

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אינפור_מציה* »

שעד אתמול כל כך התלהבו ממנו
השאלה היא מי התלהב.

רוב הסיכויים שהוא עדיין ממשיך להתלהב, וקוטל את הממצאים החדשים ומכנה אותם "פסדו-מדע" ואף "אנטי-מדע". מצאתי דוגמית <ראיה אנקדוטלית> לתגובת אחד כזה, איפשהו ממרחבי האינטרנט:

" אז כולנו יודעים שאחרי חיסון יכולה להופיע אדמומיות קלה ובמקרים חמורים גם כאבי ראש וסחרחורות (במרבית המקרים על רקע פסיכוסומטי).
וכמו במקרים קודמים (ראה מקרה החיסונים הגורמים לאוטיזם) מייד קופצים כמה הזויים פנאטים ומחברים מספר אירועים חסרי כל קשר לרצף קונספירטיבי. מצידי שהבנות שלהם לא יתחסנו ואני מקווה שהן יהיו בריאות. הבנות שלי כבר חוסנו, לפני שקמו האידיוטים שמנסים לעצור את זה. "
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

מזכיר לי שלא נתנו לביטלס להופיע בישראל כי הם מסוממים
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

חיסון פפילומה

שליחה על ידי צוויליך* »

מזכיר לי שלא נתנו לביטלס להופיע בישראל כי הם מסוממים

וטוב שכך! תארי לך שהם היו מגיעים לכאן ומשחיתים את הנוער.
לפחות ככה נשארנו עם זמרי א"י הישנה והטובה, כמו אריק לביא למשל, עם שירי ציוניים תמימים כמו .

שנה טובה

צוויל - למה לא אמרו לו?
פלוני_אלמונית*

חיסון פפילומה

שלום לכולן,
רציתי לדעת בהקשר זה, האם נראה לכן שחלב אם עצמי יכול לרפא נגעים טרום סרטניים מדרגה ראשונה ( הכי נמוכה) שניגרמים כתוצאה מהוירוס הנ"ל? ובכלל נאמר לדלקת בנרתיק וכו'...ואני רוצה להדגיש את עניין חלב האם העצמי מכיוון שמדובר באבר פנימי שקרוב לבלוטת הלימפה,...
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

חיסון פפילומה

שליחה על ידי צפרדע_ית »

http://m.ynet.co.il/Articles/4860728
יצחקו המלעיזים, סיינטיפיק ynet או לא...
אני לא מחסנת. ל.
אופיר*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 15:29

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אופיר* »

מישהי יודעת מדוע מחסנים בנים בני 13 לפפילומה? חשבתי שזה לסרטן צוואר הרחם?
לא רוצה לחסן את בני. מה דעתכן?
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אישה_במסע* »

"זנים אחרים של הנגיף מעורבים בהתפתחות של סוגי סרטן שונים: סרטן צוואר הרחם, סרטן הנרתיק והפות, סרטן הפין, סרטן הפה והלוע וסרטן פי הטבעת."

אפשר למצוא סיקור (של ארגון תומך חיסונים) של התוצאות של עשר שנות שימוש בחיסון פה
אני_מליה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2018, 22:21
דף אישי: הדף האישי של אני_מליה*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אני_מליה* »

מישהי עשתה חיסון פפילומה בגיל מבוגר? ראיתי שהעלו את הגיל ל 45, וממליצים גם לנשים נשואות לעשות במקרה של גירושין או בגידות. מישהי חלתה בזה?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

חיסון פפילומה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני מכירה כמה נשים שעשו כי לא רצו לקחת סיכון.
לדעתי זה תלוי מאסיבית בגורמי הסיכון ובאורח החיים שלך ושל בן/בני הזוג שלך.
בשמת_א*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי בשמת_א* »

לפי מה שידוע לי, זה אחד החיסונים הכי מסוכנים שיש וגם הכי לא מועילים.
מה זה "במקרה של גירושין"? 0-: נשים גרושות לא יודעות להשתמש בקונדום?
אני_מליה*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אני_מליה* »

נשים גרושות לא יודעות להשתמש בקונדום?

הרגת אותי מצחוק.

זה אחד החיסונים הכי מסוכנים שיש וגם הכי לא מועילים.

גם אני שמעתי משהו כזה, שיש הרבה סוגים של המחלה וקשה לחסן לכולם. לא יודעת מה קרה לי בדרך כלל אני לא מקשיבה להפחדות של הרפואה אבל כנראה משהו ב״לפספס את הרכבת״ פתאום הפחיד אותי. ניחא, שתיסע בלעדיי.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

הי, אני שאלתי כמה מומחים לאימונולגיה וספציפית לחיסונים (מאלה מתראיינים מטעם משרד הבריאות ) ואף אחד מהם לא נתן הסבר (אפילו אחד!) למה החיסון נחשב אפקטיבי יותר בגיל ההתבגרות. הם פשוט לא יודעים. זה מוזר מאד, מטריד, אבל אף אחד מהם לא היה יכול לנמק למה ממליץ על החיסון לגיל ההתבגרות ולא אחר כך.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כי אחרי גיל ההתבגרות לרוב האוכלוסיה כבר יש פפילומה.
גם לבת 45 שתמיד היתה מונוגמית.

פפילומה (לסוגיו השונים) הוא וירוס נפוץ ביותר, ובדרך כלל לא גורם לסרטן אלא ליבלות. לפעמים הן נעלמות מעצמן, ובמקרים נדירים מתפתחים עליהן גידולים סרטניים. בשביל למנוע את מקרי הסרטן, מחסנים נגד הפפילומה. מי שכבר נדבקה (חלק גדול מאיתנו) -- אין טעם שתתחסן.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי מיכל_בז* »

קונדום לא יעיל במקרה של פפילומה, כי הוירוס נמצא לא רק בפין עצמו. אפשר גם להידבק ממין אוראלי... זה תענוג מאוד מפוקפק להידבק בפפילומה. יודעת, יש לי, הייתי מתחסנת אם היה חיסון בזמנו ומעולם, אגב, לא עשיתי מין לא מוגן עם פרטנרים מזדמנים.
מיכל_בז*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי מיכל_בז* »

יש סוגים שונים של פפילומה, יש כאלה שיגרמו רק ליבלות ויש כאלה שיגרמו לסרטן. זה לא יבלות שמתפתחות לגידולים. לי היה את הזנים המסוכנים (16 ו18) הם גורמים לשינויים טרום סרטניים בצוואר הרחם ואחר כך לסרטן.
אולי הרציונל שלי אחר, אבל חיסון לסרטן זה לא החלום? לא היית הולכת לעשות ברגע זה חיסון נגד סרטן השד? אני כן.
פלוני_אלמונית*

חיסון פפילומה

גם לבת 45 שתמיד היתה מונוגמית
וגם אם בנזוגה תמיד היה מונוגמי? (כולל - לא הותקפו מינית ולא שום דבר אחר)?
מיכל_בז*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי מיכל_בז* »

זה וירוס שמועבר ביחסי מין. אם שניהם נכנסו בתולים למערכת היחסים ונשארו מונוגמיים וללא שום אינטראקציה מינית, אז אין סיבה שידבקו.
אני_מליה*

חיסון פפילומה

שליחה על ידי אני_מליה* »

פפילומה זה hpv שבודקים בבדיקת דם?
פלוני_אלמונית*

חיסון פפילומה

תודה מיכל. אז אמשיך לסרב לבדיקת פאפ.
פלוני_אלמונית*

חיסון פפילומה

אני גם לא רציתי לעבור בדיקת פאפ כי כבר שנים רבות אני במערכת יחסים מונוגמית ועברתי במהלך התקופה את הבדיקה כמה פעמים ויצא תמיד תקין.
רופא הנשים שלי טען שהבדיקה בודקת בין השאר שינויים לא רצויים ברקמה של צוואר הרחם ולא רק את המצאותו של הוירוס, לכן ממליצים לבצע אותה גם במקרים כמו שלי.
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”