איך מרזים בהריון

אנונימי

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אנונימי »

אזהרה קטנה: אין לרדת במשקל בזמן ההריון, כיוון שפירוק השומנים בגוף יוצר רעלנים שעלולים לפגוע בעובר. ניתן לשלוט בעליה במשקל, זאת אומרת- להשתדל שלא להעלות יותר מדי (ענבל נתן בר)

עוד אחת: מצטרפת לאזהרה! אסור לרדת במשקל גם אם עליתן המון, עצם הירידה גורמת לגוף לשחרר כמויות של רעלים לגוף שאינם טובים לעובר. כדאי להגביר פעילות גופנית, לאכול מזון פחות כבד ושומני, ולהתפלל :-) בכל מקרה זה עובר ואחרי לידה אפשר להתמודד עם זה.
שמנה_מבוהלת_בהריון*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2003, 00:00

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי שמנה_מבוהלת_בהריון* »

כותרת הדף אכן מפתיעה ואפילו מביכה במקצת. זה עתה התברר לי שאני בהריון, שבוע רביעי, שמחה גדולה. אבל
בשנה האחרונה השמנתי שבעה קילו והגעתי למשקל הבלתי נסבל של שמונים וחמש (!) קילוגרם, ובדיוק לפני כמה ימים החלטתי להכנס לדיאטה-ספורט-משמעת עצמית ולהוריד קילוגרמים מיותרים.
עכשיו אני בהיסטריה. מה יהיה? בהריונות קודמים עליתי עשרים קילו בממוצע. אז עכשיו מה? מאה וחמש?!
מלחיץ אותי מאד מאד. נראה לי גם לא בריא, אולי מסוכן אפילו. איך אפשר לשאת משקל כזה, איך אפשר לנשום, איך אפשר ללדת?! אני אהיה הר אדם!.
האם מישהי מכירה שיטה בריאה וידידותית לקטנצ'יק/ית כדי לרזות תוך כדי הריון? (כלומר, לרזות משקל עודף מלפני ההריון?) או לפחות, לא להשמין בצורה פראית?
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

אוכלים אוכל בריא (מזין), בכמות שמתאימה לאדם אחד.
מקפידים לאכול מזון מלא,
ארוחות קטנות לאורך היום,
תוספת מגנזיום - במיוחד אם יש התכווצויות שרירים,
מקפידים שכל ארוחה תכלול מעט חלבון ומעט שומן.

אם תאכלי מזון עשיר במרכיבי מזון, במקום עשיר בקלוריות,
ואם הכמויות יהיו סבירות (קופסת גלידה כחטיף אחה"צ זה למשל, מוגזם...)
אני מאמינה שזה יצליח.

מה שמאוד עוזר זו תחושת מלאות עם ההריון
(לעומת החרדה מ...)
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

מסכימה עם נאוה, זה מתחיל ונגמר בראש, כמו כל דבר אחר. דוגמה קיצונית, יש לי חברה שסבלה מהקאות אחרי כל ארוחה כל זמן ההריון, ורזתה בהריון 2 קילו. שלא לדבר על כך שהיא התחילה אותו רזה מאוד. ברור שיש כאן משהו לא נורמלי, אבל מה שאני מתכוונת לספר הוא שהילדה שלה נולדה בריאה ושלמה, היא בת 5 היום וככל הידוע לי הכל איתה בסדר. ברור שאני לא מאחלת לך או לאף אחד לרזות בזמן ההריון, זה לא נראה לי ממש בריא בכל מקרה, אבל צריך להיות ברור לכל יולדת שהמערכת שלנו בנויה כך שקודם כל התינוק מקבל את כל מה שהוא זקוק לו, ואח"כ האמא. לכן תיאורטית , וגם מעשית כמו שכתבתי כבר, אפשר לרזות גם בהריון.
אם את סובלת מעודף משקל עכשיו, ותאכלי במשך ההריון כמו שנאוה אומרת בשביל אדם אחד, אוכל בריא, מלא וטוב, יכול להיות מצב שלא תעלי במשקל, יחד עם זאת התינוק עדין יקבל את כל מה שהוא צריך בשביל להתפתח מצוין כמו שצריך, ושניכם תרויחו. אז כשתלדי, תרדי במשקל לעומת לפני ההריון. מה שכן, זה מצריך המון הקשבהעצמית, אבל זה טוב בכל מקרה. אני מאחלת לך הריון קל ומהנה ולידה טובה ורבריאה, וגם שתרדי במשקל בזמן או אחרי ההריון מתי שנכון לך.}
אנונימי

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אנונימי »

לפני הכל, אולי ינחם אותך לשמוע שאני התחלתי את ההריון הקודם במשקל יותר גבוה משלך!!! הייתי שמנה בסדר גודל של לוויתן בינוני.
כחודש וחצי לפני סוף ההריון, הפסקתי לגמרי להישקל, כי זה הגיע למספרים שלא הייתי מסוגלת להסתכל עליהם... הייתי אז ממש לוויתן ממוצע בגודלו :-(
הרופאה שליוותה אותי במהלך ההריון לא אהבה את את זה, אבל בפירוש אמרה שאין לי מה לדאוג מבחינה בריאותית לא לי ולא לעובר - ואכן, הלידה היתה לידה רגילה ועברה בשלום, עם תינוק שנולד בריא ובגודל ומשקל רגילים ו"תקינים".

בנוסף, על רגל אחת, הדרך הטובה ביותר בעיני לרדת במשקל - באופן כללי, לאו דוקא בהריון - זה לעשות ספורט, ובעיקר הליכה של 40 דק' לפחות פעמיים בשבוע. ולשלב בזה אכילה מבוקרת בעיקר מבחינת כמויות ולא מבחינת המה.
אבל, לדעתי אם הנושא באמת חשוב לך ומטריד אותך מה שאת צריכה לעשות זה ללכת לדיאטנית.
אני בכלל לא בטוחה שלרדת במשקל במהלך הריון זה משהו שטוב ונכון לעשות.
חשוב לשמור על כושר, טוב לא לעלות יותר מדי במשקל, אבל לרדת? לדעתי לפני כל צעד בכיוון של לרדת במשקל את חייבת להתייעץ עם דיאטנית.
  • מילת עידוד לסיום - אחרי הלידה ירדתי יחסית בקלות כ-13 ק"ג, אבל אז נתקעתי.
התחלתי ללכת לדיאטנית פרטית שהמליצו לי עליה, והיום אני שמחה לספר לך ששנתיים אחרי התחלתי הריון במשקל סביר לגמרי. לא רזה, אבל לדעתי, גם לא שמנה. לקח לי כשנה להגיע למשקל הזה, והמשכתי ועודי ממשיכה להיפגש עם הדיאטנית, אבל בתדירות הרבה יותר נמוכה.

זהו. אם תרצי לדבר על זה, את מוזמנת להתקשר.

בהצלחה!!! (())
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אם_פי_3* »

הריון זה לא זמן טוב לירידה (מתכוננת) במשקל: כשהגוף שורף את מאגרי השומן הוא פולט רעלנים, שעלולים להיות מסוכנים לעובר. כן חשוב לשמור על תזונה בריאה, ללא עודפי קלוריות (במיוחד ממתקים ופחמימות פשוטות) במיוחד שמשקל גבוה מעלה את הסיכון לסכרת, אבל גם ללא פערי קלוריות. התעמלות מתונה (הליכה, יוגה) תמיד טובים - וגם עוזרים לחילוף החומרים.
כתבת, שבשנה האחרונה עלית בצורה חדה במשקל. כדאי, לדעתי, לברר ממה זה נובע. גם היבטים פיזיים וגם פסיכולוגיים. למשל, אם יש לך שחלות פוליציסטיות, והפסקת לקחת גלולות כדי להכנס להריון, זו בהחלט יכולה להיות סיבה. אם זה כך - טיפול סיני יכול מאד לעזור, אבל הייתי מחכה לאחרי ההריון, כי ההריון הוא תקופה רגישה מדי לנסיונות למיניהם.
אמא_שרואה_הופ*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 12:38

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמא_שרואה_הופ* »

אני גיליתי שיש לי סוכר קצת גבוה בחודש שישי,אז נתנו לי דיאטה ,ממש מפלצתית
בסגנון: "כוס אורז +ירקות לארוחת צהריים",ארוחת ביניים "פרי בינוני",וכולי.
אחרי שאכלתי כוסות של כול מיני דברים במשך חודש וחצי רזיתי מאוד אבל גם הייתי כול הזמן רעבה,
בלידה שקלתי 80 + עובר + מים + שומן הריון.
ומאז ההריון פיתחתי תשוקה מוזרה לדברי מתיקה מה שלא היה לי מעולם.
לסיכום עצתי היא :לדחוס לבוקר את הבצקים והמתוקים,
לאכול בצהריים בשר וירקות ואורז ופסטות,
ובערב להסתפק בירקות וביוגורטים,
כמו בכול דיאטה רגילה הכי חשוב זה כמויות לא להפריז.
שמנה_מבוהלת_בהריון*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2003, 00:00

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי שמנה_מבוהלת_בהריון* »

תודה רבה לכולכן. אני עדיין מבוהלת. הלילה התעוררתי מסיוט: בסיוט הייתי במיטה באיזה מקום שלא הכרתי, כנראה בית חולים למרות שלא היה נראה כמו בית חולים, ולא יכולתי לרדת ממנה, וידעתי, שזה מפני שאני שמנהמ די ויש לי בעיה בשרירים שהפכו כולם לשומנים. פתאום ידעתי גם שניתחו אותי והוציאו את התינוקת, כבר לפני שתים עשרה שעות, ועדיין לא הביאו לי אותה. הייתי מזועזעת וכועסת ועצובה נורא נורא, כאילו הכל התפספס לגמרי, והתחלתי לצעוק: תביאו לי אותה להנקה תיכף ומיד! את המילים האלה צעקתי ממש בפועל בקול, ובן זוגי שמע והעיר אותי בעדינות.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לדחוס לבוקר את הבצקים והמתוקים
דווקא מאד לא מומלץ. אם אני לא טועה, עדיף דווקא בבוקר להשתדל מאד לא לאכול פחמימות פשוטות (סוכר ובצקים), ובכל מקרה, אם מוכרחים, אז עדיף טיפין טיפין במשך היום, כדי למנוע עליה גדולה של הסוכר, שאחריה הוא "נופל" ואנחנו מרגישים רעב וצורך ענק במתוק נוסף...
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

בת דודתי השמנמנה עלתה במשך ההריון 5 ק"ג, ילדה תנוקת בריאה ומתוקה וירדה 9 ק"ג אחרי הלידה. אני מעריצה אותה!
אנונימי

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אנונימי »

שמ"ב,
יש דיאטניות ש"מטפלות" לא רק במה בדיוק אכלת היום ומה את צריכה לאכול מעתה והלאה.
הן ממש מדברות איתך על ממה זה נובע ונותנות כלים ממשיים ויעילים להפליא להתמודד ולשנות מה שצריך לשנות.
לדעתי, כדאי מאד מאד שתפני לדיאטנית שכזו.
דאגות מיותרות לא מטיבות עם אף אחד - לא איתך, לא עם עוברך וגם לא עם בן זוגך.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי בשמת_א* »

מסכימה לחלוטין עם אם פי 3 בעניין הבצקים והמתוקים.

הכי הכי בריא מכל הבחינות להתחיל את הבוקר עם פירות ושקדים. פירות הכי טוב לאכול על בטן ריקה (אחרי ארוחה הם גורמים תסיסה ובלגן בבטן?), ועם שקדים, כך הסידן והברזל וכל הדברים הטובים נספגים מצויין, וגם הסוכר של הפירות מתאזן בעיכול השקדים. הסבר על רגל אחת, אבל זה הכיוון.
אמא_שרואה_הופ*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 12:38

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמא_שרואה_הופ* »

בקשר ללדחוס לבוקר את המתוקים ואת הבצקים התכוונתי לכך שזה עדיף מבחינת אנרגיה ושריפת הקלוריות,
נראה לי הרבה יותר הגיוני לאכול עוגה בבוקר מאשר בערב.
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

לא מדוייק, יש גישה שמדברת על כך שפחממות מזמינות פחממות (כלומר מפתחות רעב חדש) ולכן מומלץ לצרוך במשך היום חלבונים (וירקות) ורק לארוחת הערב לאכול את המנה המוקצבת של הפחממות וללכת לישון. זה גם די נכון להריון כי חומרי הבנייה של הגוף הם חלבונים ואחרי הכל אנחנו עסוקות עכשיו בבניית "גוף חדש" . אבל כמובן שהעצה ללכת לדיטאנית שמתמחה בהריון הוא הרעיון הכי טוב.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

השלייה מפרישה חומרים נוגדי-אינסולין (אצל כוווולן, אבל רק אצל הסכרתיות זה מהווה בעיה). החומרים האלה מופרשים באופן מחזורי במשך היממה כשהשיא הוא בלילה. לכן הבוקר הוא זמן ממש לא מוצלח לפחמימות, כיוון שאז רמת האינסולין בגוף נמוכה.

מה שעובד אצלי: דייסת קוואקר מומתקת בסטיוויה (שמורידה את רמת הסוכר בדם). לי יש נטייה לסכרת ואני לוקחת תוספת של כרום וכמוסות חילבה. גיליתי גם שפחמימות בבוקר (ג'חנון של שבת, למשל) גורמים לי לרעב מתמיד במשך כל היום.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אני מחפשת את הקישור לאתר עם הדיאטה עם הסרט הכחול. דיאטה שאמורה למנוע רעלת, למישהי יש מושג? אני לא מוצאת... תודה מראש
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

נכנסתי לפורום הזה פחות מתוך כוונה לרזות בהריון ויותר מתוך נואשות למצוא לי מסגרת של התעמלות בהריון. האם מישהי יכולה להמליץ על משהו באיזור רחובות או על הפורום הרלבנטי ? אני בחודש שישי וגומרת כל יום בכאבי רגליים וטוסיק... למרות שזה ההריון השלישי שלי אני לא משוכנעת שכבר הגיע זמן כאבי התשישות, לא ???
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אולי יוגה תעזור לך? יש בקדרון מישהי מצויינת בשם יעל יוגב.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אפשר טלפון ??? (למרות שאני מעדיפ משהו קבוצתי). בכל מקרה, נראה לכן שיכול להיות קשר בין הכאבים לסוג הנעל / סנדל (בעבר הלכתי רק עם טבע נאות ועכשיו עם סתם סנדל...) ???
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

מאד ממליצה על שיטת ShowDoc]מחשבת הגוף Baby5[/po].asp?SectionID=21&DocID=535&BannerDocID=377
יש בכל הארץ.
בדקי פה
יול_יול*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 13:36
דף אישי: הדף האישי של יול_יול*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי יול_יול* »

שמ"ב,
אני התחלתי את ההריון במשקל סביר, אך עקב חיים שלמים של השמנות והרזיות הייתי בהיסטריה מההשמנה. מרוב היסטריה, לא ממש הצלחתי לשמור על איזשהו איזון ומצאתי את עצמי בסוף ההריון עם עליה של 30 (!!!) קילו.
לדעתי, כדאי מאוד להיות באיזשהי מסגרת של תזונה נכונה, ואת בהחלט לא חייבת לעלות שוב 20 קילו.
את יכולה לנסות דיאטנית ושמעתי של"דיאט קלאב" יש תוכנית שמותאמת להריון והיא טובה.
בכל מקרה, אני מאוד מבינה את הדאגה שלך ומקווה שתרגישי טוב עם גופך ובכלל במהלך ההריון.
מוטרדת*
הצטרפות: 08 נובמבר 2004, 21:09

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מוטרדת* »

מישהי במקרה יודעת אם סביר/ אפשרי/ תקין לעלות רק 2-3 קילו מסוף חודש חמישי ועד הלידה
עליתי כבר 12 קילו עד עכשו- שוקלת 67-68 ומודאגת מאוד
השתדלתי גם להפסיק לעשן, בעיקר בהתחלה
המשקל מעכיר את מצב רוחי!!
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

אני עליתי 10 קילו עד חודש רביעי, ואחר כך התחלתי דיאטה מיוחדת להריון, אצל תזונאית כמובן, ובסופו של דבר עליתי רק 11 קילו כל ההריון, כך שזה אפשרי (כמובן שבהתחלה ירדתי חלק מה- 10 ואחר כך עליתי שוב) אז אל יאוש
עשית כבר בדיקה של סכרת הריון? לפעמים זו הסיבה לדברים
בכל מקרה בהצלחה
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מוטרדת, לדעתי כדאי לך לפנות לתזונאית (אפשר בכל קופת חולים).
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מוטרדת, אולי יעניין אותך לקרוא את תזונה ללידת תינוק בריא.
בהצלחה. @}
מוטרדת*
הצטרפות: 08 נובמבר 2004, 21:09

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מוטרדת* »

תודה רבה בנות כיף לשמוע עידודים, אני אפנה לתזונאית
אמ.*
הצטרפות: 25 פברואר 2010, 13:37

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמ.* »

מה, מאז ועד היום אין אפאחת באתר שמגיעה עם עודף משקל להריון חדש ונלחצת מזה?
קראתי את הדף וכל כך התחברתי אליו!
מעניין מה עם זו שפתחה את הדף...
אני חוששת ומרוב לחץ לא עושה כלום.
אבל, זה נותן לי חשק ללכת לתזונאית, מקווה לא להתאכזב...
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

אם פי 3 (01.10.2003 13:29):
כל מה שהיא אמרה.
ידוע לי על ההילחצות החדשה יחסית של רופאים מנשים בהריון בעודף משקל, או כאלה ש"עולות יותר מדיי" ואני חושבת שהיא מטופשת ומזיקה. הריון הוא זמן לאכול נכון, לא לעשות דיאטה! אחרת, העובר יהיה הפילטר שלכן לרעלים שיופרשו לגוף מפירוק השומנים (אני מזמינה אותך לקרוא את הדיון בהשתתפותי בדף צום רק עם מים ) .
כדאי לקרוא גם מה כותבות מיילדות על דיאטה ועלייה במשקל בהריון. למשל, איינה מיי גאסקין בספריה. אני אקצר לך: הן אומרות מה שהמחקר אומר - שלא עושים דיאטת הרזיה בהריון, כי הנזק לעובר רב על התועלת.
עוד הבט: לחץ. יש לא מעט מחקרים על ההשלכות השליליות של לחץ בהריון. והריון עצמו מייצר לחץ. לא חבל להוסיף למשא הזה עוד אבן? (pun intended).
הבהרה: אני לא בעלת מקצוע או מומחית משום סוג, רק שמנה ( עליתי כ-12 קג בהריון, ילדתי בלי בעיות, המשקל ירד כבר ויורד עוד בהדרגה בהנקה על תזונת איש מערות, בלי הגבלת כמות ובלי להשתדל לרזות).
או כמו שבעלי כותב בחתימה שלו בתפוז, "לא שאמאן - כן שמן".
:-)
ענת_קדם*
הצטרפות: 17 דצמבר 2004, 23:36
דף אישי: הדף האישי של ענת_קדם*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי ענת_קדם* »

אולי זה מעודד ואולי לא, אבל בראיון שראיתי עם מלכת היופי לשעבר גלית לוי היא העידה כי בכל הריון היא עולה 25 ק"ג.
זה מרגיע עבורי לדעת שאני יחד עם הטובות ביותר :)
בהריון הזה אגב אני לא מעלה בכלל הרבה כי עד עכשיו אני עם בחילות והקאות ...סוף חודש שביעי ועדיין יש נשמות טובות שטורחות לומר לי כמה הבטן שלי גדולה.
וכל פעם אני נשארת המומה נוכח הפולשנות של נשים למשקלי או לגודלי.
אמ.*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמ.* »

ידוע לי על ההילחצות החדשה יחסית של רופאים מנשים בהריון בעודף משקל, או כאלה ש"עולות יותר מדיי" ואני חושבת שהיא מטופשת ומזיקה
תמי, בהריון הקודם, הראשון הייתי הר אדם. התחלתי עם משקל עודף של 20 קילו. הרופאה הזהירה אותי ברמה כזו שאני מפחדת ללכת אליה ואני מחפשת רופאה חדשה להריון החדש... ועדיין הגעתי לבצקות איומות ולחשש לרעלת הריון שיש שיאמרו שאינו קשור.
אני בהחלט חוששת ורוצה לעבוד על ההריון החדש ולאכול בריא וטוב ומה שיוצא לי זה שוקולד (חפיסה!) על הבוקר...
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

הריון הוא תקופה של בניה בגוף ולא של פירוק, אל תזיקו לעצמכן ואל תזיקו לעובר, יכול להיות שכדאי לחכות עם ההרזיה לאחרי הלידה.
אמ.*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמ.* »

אוף.
קשה להסביר וכבר אני בעמדת התגוננות.
לא מדובר על דיאטת הרזיה למען גוף חטוב וחתיכי! אחרת לא הייתי מניקה עם חזה בגודל פיל...
מדובר על אכילה נכונה ומבוקרת משהו בריא...
פלונית_אלמונית*

איך מרזים בהריון

אז באמת תזונאית זה פתרון מצויין.
אני הלכתי לתזונאית, את רוב הידע היה לי, פשוט הייתי צריכה למצוא דרך ליישם אותו.
לשמחתי היא הייתה בראש שלי ומאוד עזרה לי, בלי תפריטים וספירת קלוריות, פשוט כמה עקרונות שלפיהם צריך לפעול.
מן הסתם בהריון העקרונות משתנים. לכן תזונאית זה פתרון מצויין.
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי סאלוש* »

קשה להסביר וכבר אני בעמדת התגוננות.

ואני מבינה!
וגם הבנתי, וזה נראה לי הגיוני, שאם את בעודף רציני, ותאכלי בריא ותתעמלי (בצורה מתאימה להריון), אז תעלי מעט מאוד במשקל בהריון, אם בכלל. למעשה אפשר כמעט לא להעלות במשקל - כי הרי יש לגוף עודפים מספיק.

פשוט כמה עקרונות שלפיהם צריך לפעול
זה מה שבד"כ מספיק מבחינת מידע, אלא אם כן יש איזו בעיה בריאותית מיוחדת.
כל השאר זה בעצם בקשר שלך עם עצמך. איך את מרגישה? וכפועל יוצא מזה, אם את מצליחה לשמור על הכללים האלה שאת קובעת לעצמך.

בהצלחה @}
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

אני בהחלט בעד אכילה נכונה בהריון, נגד דיאטת הרזיה. אני בעד עלייה כמה שצריך באופן טבעי ולא לפי החלטות שרירותיות שנכפות מבחוץ. עלייה טבעית יכולה להיות יותר או פחות מהמדדים האלה.
את צריכה להאמין לי שגם אני יודעת איך זה להיות עם עודף משקל גדול בהריון.
אני גם מאוד בעד תזונת-איש מערות בהריון או בכלל, רק תתרחקו מדגים ובעיקר טונה.
נטילת אומגה 3 יכולה לעזור גם היא.
מאמר על NEANDERTHIN:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Artic ... &aId=69105
|יד1| ולכן הקיצור.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אילה_א* »

אוי ליבי איתך
אני כל כך מבינה אותך
אני הייתי אצל דיאטנית מקסימה שהגעתי אליה בגלל הסוכרת הריון והיא ממש עזרה לי עליתי פחות מ10 קילו בהריון
ורוב העליה הייתה בסוף כך שבעצם בהתחלה רזיתי (ראיתי תמונה אני באמת נראית שם יותר רזה)
קוראים לה שוש אבני אם את מצליחה למצוא אותה נראהלי שהיא בבנימינה היא גם מורה ליוגה וגם נחמדה וחיובית
אני שונאת דיאטיקניות שאומרות לא ולא ולא היא בגישת הכן כן כן
מקווה שיהיה לך הריון קל
ושלא תרגישי כמו פיל בסופו (כך אני הרגשתי )
אמ.*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמ.* »

תודה על העידוד.
מרוב לחץ אני מיואשת לחלוטין וטורפת שוקולד ואוכלת ללא חשבון.
אוף! הרזות האלה הכל אצלם בקלות!
אמ.*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמ.* »

כמובן שזה בסתם...
פצפונת*
הצטרפות: 09 פברואר 2004, 20:17

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פצפונת* »

אני התחלתי את ההריון הנוכחי בעודף עצבני של 10 קילו שאותם אני סוחבת המון זמן.
אני שוקלת עכשיו 56-57 וזה המון עבורי כי אני נמוכה, הייתי אמורה להוריד אותם לפני ההריון אך לצערי לא הצלחתי.
אני כל כך מפחדת לעלות הרבה במקשל במיוחד לאור העובדה שכל הריון אני עולה בין 20-25 ק"ג (לגובה שלי זה המון- מטר וחמישים) והריון קודם היתה לי קצת סכרת, אמנם לא ברמה של הזרקת אינסולין אך הייתי צריכה לשמור.

בינתיים אני שבוע13 (מחר אני מסיימת שליש ראשון) והמקל לא עלה אלא אפילו ירדתי חצי קילו ונראה לי שהסוד הוא הארוחות בערב, משתדלת כל ערב לאכול סלטים עם פריכיות אורז ואולי ביצה. בבוקר אני חייבת את הלחם/פיתה, צהריים משתדלת שלא תהיה מנה גדולה מדי ועדיף אם כבר מרקים.

לצערי אני לא כל כך שותה בינתיים ולא יכולה לעשות הליכות כי הרופא הורה להיות במצב מאוזן בגלל דימום וחשש להפלה
אמ.*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אמ.* »

וואו פצפונת, תודה על השיתוף.
גמני בעודף משקל משווע. מעל 20 קילו מיותרים. שבוע 12 כנראה (בשבוע הבא אהיה אצל הרופאה)
אפילו שאני יודעת טוב מאד מה וכמה לאכול לא הצלחתי להתמיד בכלום ועד שהגעתי לדיאטנית כבר גיליתי שאני בהריון.
מה שהצלחתי להכניס לפה זה רק לחם ועוד פעם לחם. ירדתי קצת במשקל ועכשיו חזרתי...
אני מנסה להכניס לתפריט ירקות ולהוריד מהלחם

מקווה שהדימום יפסיק ולא יהיה חשש להפלה. נראה לי שבתחילת השליש השני הסכנה להפלה יורדת...
בהצלחה!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

האם במהלך ההיריון ניתן בכלל לרדת במשקל? כלומר האם מישהי שהיא בתהליך של ירידה במשקל ונכנסת להריון כשהיא עוד במשקל עודף, זה ריאלי שתוריד עוד מספר ק"ג בהריון עצמו? או שזה תהליך שנפסק בהריון?
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי קוראת* »

פלונית, אני חושבת שהדף די עונה על השאלה שלך... קראת אותו?
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

_האם במהלך ההיריון ניתן בכלל לרדת במשקל? כלומר האם מישהי שהיא בתהליך של ירידה במשקל ונכנסת להריון כשהיא עוד במשקל עודף, זה ריאלי שתוריד עוד מספר ק"ג בהריון עצמו? או שזה תהליך שנפסק בהריון?
קישור | העבר | מחק_
אני סיימתי את ההריון עם משקל נמוך יותר ממה שהתחלתי,וזה היה בגלל התזונה המיוחדת לכבוד סכרת הריון,שהצילה אותי מלהיות היפופותם..(ואז התחלתי להניק ונהיתי היפופותם,אך זה סיפור ליום אחר).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אויי בנות , אני בכלל כבר בדיכאון מטורף ולא מצליחה לעשות כלום אני בשבוע 31 תכף נכנסת לחודש שמיני נראת זוועה תמיד הייתי יפה וסקסית ובהריון פשוט מפלצת כל הפרצוף שלי השתהה אני כבר עם 30 קילו ולא מצליחה לרסן את עצמי כבר נתנו לי תפריט ומדידת סוכר 6 פעמים ביום אני פשוט שונאת את עצמי ברמות ועוד אומרים לי שהילד גדול כולי מלאת חששות לא יודעת מה לעשות מחכה שזה כבר אגמר והנסיך יצא לאוויר בריא ויפה אבל מה אחכ ? איך לעזעזעל אפשר להתמודד עם 39 קילו
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

את נשמעת שאת במשבר קאטסטטטטרוופה!

אני יודעת שזה נשמע נורא שאומרים, אבל קחי אויר.
הבעיה הראשונה שצריך להלחם בה זה עינין השנאה העצמית. אם את שואלת אותי- גם לי יש מחשבות כאלו. אני מזה אותן וישר חושבת לעצמי- אני בטח עיפה , כדאי שאלך לישון.
אם אני במיטה עם כאלה מחשבות אז ישנן כמה אופציות חביבות :
  1. סקס , מיזמוזים,חיבוקים, לבכות לבן זוג קצת ואז לתת לו רמז שהגיע הזמן לסקס , מיז...
  2. לקרוא ספר -מטופש ככל שיהיה , העיקר שיקח אותי בין דפיו להרפתקאה מופלאה ,לתובנות מופלאות,לשירה מדהימה ביופיה ..
  3. לנקות את המטבח/השירותים /גיהוץ וכ'

אפשר גם לנהל מחברת של הלקאות אישיות- נראה אותך ממלאת 40 דפים של העסק הזה .
בדרך כלל , כשנכנסים בעובי הקורה יוצא משהו מאוד פרודוקטיבי וממריץ .

ודרך אגב, סקס, אם את בהריון- נצלי כל רגע!אחר כך חמודי ידבק לך לציצי ,דימום כבד של אחרי הלידה ,תתעסקי בפיפי קקי ודי סביר להניח שלא יהיה לך כוח לזה.ואם כבר העינינים מתחממים בינכם- הצופציק מתעורר ולא 'ישן כמו תינוק' וצריך לגשת אליו.
לא מנסה להפחיד אותך , רק שצריך להיות מציאותיים .תפרגני לזוגיות שלכם ותהני.גבר נורמאלי דווקא יודע להנות מהחמוקים ההריוניים ולא שוכח לציין את זה.

אל תאכלי שום דבר עם סוכר.
שום דבר עם קמח לבן ולא אורז לבן ולא תפו"א.
זירקי את כל הנ"ל לפח . אל תקני ואל תרשי שזה יכנס הביתה.

את צריכה רק דגנים מלאים.
הרבה ירקות וירוקים.אם את מחפשת נישנושים- לכי על שקדים, אגוזים ויש פה באתר מספיק דפים על אוכל .

תשחי ותלכי ברגל.
יש גם תרגילי התעמלות במים - שמזה נראה לי את הולכת ממש להנות.קחי שיעור אחד פרטי ,אם זה קונספט שחדש לך.
לכי להתעמולות בהריון.
העיקר תהיי בכושר טוב . זה גם חשוב ללידה.

תדברי עם אנשים.תדברי ותשבי עם אמהות.אוי אלוהים. נראה לי שזה הדבר שאני כותבת עליו בכל דף.
אנשים צריכים אנשים.
שבי עם הבן זוג שלך.
לא בעצם, עדיף שתצאו כל ערב לצעדה.
(מזכיר לי שככה אנחנו עשינו בהריון ה1 .
תארי לעצמך ששמנו לב שכל פעם כשהגענו לאזור של איזו חנות , התחיל גשם ..)
כל הצעדה הזו היינו מדברים ומדברים .היינו בוכים (אני בדרך כלל) וצוחקים.

תדברי איתי,תמשיכי לכתוב.אל תהיי לבד בבאסה.
לכי לשכנה שלך,מישהי מהשכונה שלך שאת חושבת שאפשר לדבר איתה ,לכי למישהו לדבר איתו תמורת כסף,לא משנה .

דג_חתול*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2010, 00:28
דף אישי: הדף האישי של דג_חתול*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי דג_חתול* »

איילה, מה שכתבת צריך להיכנס לכל דף שבו מישהי אי פעם שאלה משהו.
פשוט מצויין, תודה רבה. אני מנסה לחשוב איך לעשות שיקראו אותו הרבה נשים עם וגם ממש בלי קשר להריון .
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלוניתה* »

אני בחודש שישי, ובנתיים לא עליתי במשקל (נשארתי באותו משקל של תחילת ההריון, שהוא מעט עודף).
אני מקפידה על דיאטה של סכרתיים - תזונה ללא סוכרים, ללא מוצרי חלב ודלה בפחמימות, אני עושה גם ספורט באופן מתון (אני עם תנגודת אינסולין עוד לפני ההריון).
בגדול אני אוכלת מאד בריא... כ-3-4 פרוסות לחם קל מדגנים מלאים, מנת קינואה/אורז מלא/כוסמת, המון ירקות, ביצים, פירות ואגוזים (במשורה), טחינה משומשום מלא..
אני לא רוצה לעשות העמסת סוכר כי גם לפני ההריון יצאו לי תוצאות גבוהות בצום... אז למה להכביד על הגוף? אין לי חשק להיות "מסומנת" כסכרתית וכל היוצא מזה...
אתמול חברה העירה לי שהבטן נראית קטנה לחודש שישי... ואני חוששת שאולי אני עושה משהו לא נכון.
איך אני יכולה לברר אם הכל בסדר? הערכת משקל לעובר? אולי כן לעשות העמסת סוכר?
מתלבטת.
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי דינה* »

אם התחלת את ההריון עם עודף משקל קל, ונשארת באותו המשקל, נשמע שהגוף משתמש פשוט בעודפים שהיו, ולי זה דווקא נשמע תקין.
נשמע שאת אוכלת מצויין. ובאמת לבדיקת סוכר יש את התוצאות שכתבת עליהן.
למיטב זכרוני עוברים לאמהות סכרתיות הם גדולים יותר לא קטנים, ולכן לא נראה שיש בעיה.
אם את רוצה להשקיט את ליבך הייתי קובעת פגישה עם נטורופתית למשל, שאולי תוכל לתת איזו עצה.
ואולי עם מיילדת בית שתוכל לעשות לך הערכת משקל ידנית לעובר.
בהצלחה!
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלוניתה* »

תודה דינה. זה נשמע לי רעיון טוב להתייעץ עם מיילדת.
רגישה*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2008, 20:22

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי רגישה* »

כתבה מעולה ומקיפה על מנ מותר ואסו רלעשות, אסור לרזות כי הגוף עסוק בבנייה וזה לא נכון שהגוף צורך הכל לעובר מהמאגרים, כי הפירוק של המאגרים לא בריא.

וכן כתוב שם שאמורים להשמין בהריון ויש הסבר לפי משקלה של כל אישה כמה רצוי להשמין ומה לאכול -

http://health.walla.co.il/?w=/5004/1849489
ליאור*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 17:26

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי ליאור* »

אני בשבוע 25 התחלתי את ההריון עם עודף משקל קל, איך שגיליתי שאני בהריון נכנסתי לפאניקה כי את ההריון הראשון סיימתי עם עלייה של 25 קילו, הלכתי לדיאטנית ואני באמת שומרת אבל מרשה לעצמי קצת יותר לאכול בסופי שבוע, אתמול הייתי אצל הדיאטנית ועליתי 3 קילו בחודש שזה המון.. זה ממש ביאס אותי ואני לא יודעת איך למתן את העלייה במשקל. עד עכשיו עליתי 8 קילו, מה אני עושה כדי לרזות קצת?
נעליי
א
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי טלי* »

הליכות? שחיה?
ירקות? פירות?
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מישהי* »

ליאור -
תחתכי לך כמות של ירקות כל יום בקופסא ולכי איתה לכל מקום. אל תחשבני, תאכלי מהן כמה שאת רוצה ותגווני. יש פלפלים אדומים מתוקים שזה ממש כמו פרי, ראשי חסה פריכים כמו חטיף, עגבניות תמר מתוקות - פטריות טריות - הכל טעים עם מלח או בלי כלום.
אל תכניסי ממתקים הביתה, ולא עוגות.
פירות שלא כמו ירקות מאוד משמינים כי הם מלאים בסוכר. אם אפשר להכניס מעט מהם הביתה - תעשי את זה. פרי בינוני ביום זה מספיק, את כל הויטמינים שיש בפרי מקבלים מירק רק בלי כמויות של סוכר.
שימי בקבוק מים איתך ושתי בכל הזדמנות.
שתייה ממותקת תעיפי מהבית, זה רק מגביר חשקים לאוכל, מנסיון של הרבה דיאטות..
וגם מה שטלי כתבה - הליכות ושחייה.

ו- אם אין לך בעיות בריאותיות כגון סכרת וכדומה - עלייה של 8 קילו זה ממש לא נורא. בכל הריון אמורים לעלות 1-1.5 קילו בחודש. תלוי באישה, בהורמונים, בקושי של ההריון וכו'. את אמורה לעלות משהו כמו 9-12 קילו במילא, אז תהני גם מההריון, תגבירי את הפעילות הספורטיבית ותביני שהעלייה היא הכרחית מהיותך בהריון אז גם אל תצפי להישאר כמו שאת או לרזות, רק להקפיד לא להעלות מדי, לא יותר מ-4 קילו עד סוף ההריון מעבר למה שכבר העלית.
ליאור*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 17:26

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי ליאור* »

תודה על התמיכה, בהחלט אנסה את כל מה שהמלצתן
קרין*
הצטרפות: 27 ינואר 2005, 00:42

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי קרין* »

אני בשבוע 24 ועליתי עד כה 5קג לערך על פניו זה תקין לפי הספר אבל אני מרגישה כמו פיל מהלך לפני אני בחורה רזה עם גוף חטוב מאוד.בנות אם מתמודדים ומעלימים את ההרגשה העכורה שמשפיעה עליי מאוד.אגב בעלי מפרגן ואומר לי כל הזמן שגם אם יעלה 100 קג אני יפה ומושכת לא משפיע עליי ועדיין לא מסלק לי את ההרגשה הנוראית .אשמח מאוד לשמוע עצות מנשים שעברו את אותה חוויה מה אולי אני צריכה להתחיל דיאטה ? אני חרדתית בכל מה שקשור לתינוק רוצה לעשות צעד כמובן מבלי שייפגע חלילה האוצר שלי .ממתינה בדריכה לעצות
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אחת* »

קרין לא עושים דיאטה בהריון, תהליך ההרזייה משחרר רעלים לגוף וזה לא טוב לעובר.

מה כן עושים?
  1. משתדלים לא לעלות הרבה מדי. תראי את ההודעה של "מישהי" על איך עושים זאת.
  2. לגבי ההרגשה, את אמורה לעלות במשקל אם תרציאו לא. ילד גדל בתוכך! לכן העלייה כל עוד היא מתונה - עד 11 קילו בכל ההריון היא מבורכת, ואת צריכה לאתגר את עצמך ולשנות את התפיסה ולהבין שהעלייה היא לא שומן, אלא תינוק שגדל, שילייה, נוזלים - כל הדברים שהילד צריך.
תזכרי שהרבה מתחושת הפיל זה העובדה שיש לך עומס, משוה לוחץ לך על כל האיברים הפנימיים וזה מכביד ומעניק תחושה יותר עמוסה ממה שזה באמת. תעשי הליכות, תשתי הרבה ותהני מהתקופה המשונה הזו!
רימה*
הצטרפות: 25 יולי 2011, 22:35

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי רימה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ואייייי באמת הפחדתם אותי אני בשבוע 32 ואני שוקלת רק 66 משקל לפני היריון 60 האחות בטיפת חלב אומרת לי שאני לא אוכלת מספיק אבל אני אוכלת הרבה עשיתי בדיקות דם ויצא כולסטרול קצת גבוה ומיומין אני אוכלת רק לחם פרוס שחור עם שיבולת שועל וסלט ירקות ו 5% ירדתי בערך 2 קילו ביומים באמת לא יודעת מה לעשות להמשיך ככה או לאכול כמו קודם ואחרי הלידה אעשה דייטה?
פלונית_בתשיעי*
הצטרפות: 12 מרץ 2012, 09:39

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלונית_בתשיעי* »

אני אוכלת רק לחם פרוס שחור עם שיבולת שועל וסלט ירקות ו 5%
זה נקרא שאת אוכלת הרבה ???

ירדתי בערך 2 קילו ביומים
את מסכנת את עצמך ואת התינוק שלך.

לא יודעת מה לעשות להמשיך ככה או לאכול כמו קודם
את מתכוונת שאת אוכלת בכוונה פחות ממה שאכלת לפני ההריון?
את לא אמורה לאכול ככה ולא כמו קודם, אלא יותר.

ואחרי הלידה אעשה דייטה?
אחרי הלידה גשי לטפל בהפרעת האכילה שלך ((-))
פלונית_בתשיעי*
הצטרפות: 12 מרץ 2012, 09:39

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי פלונית_בתשיעי* »

את לא אמורה לאכול ככה ולא כמו קודם, אלא יותר
ויותר מגוון מאשר רק לחם, שיבולת שועל, ירקות וגבינה. זה לא מספק את כל החלבונים, הוויטמינים והמינרלים שאת צריכה. אם ככה אכלת בחודשים האחרונים, סביר שיש לך חוסרים רציניים (הרי העובר לוקח מהמאגרים שלך).
רימה*
הצטרפות: 25 יולי 2011, 22:35

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי רימה* »

מה שמרגיז אותי שיש לי חוסר ויטמין b וגם כולסטרול גבוה אז אני אחכה לאחרי הלידה
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

תאכלי בשר ירקות דגנים פחמימות מורכבות הרבה מים פרי ביום בלי ממתקים פרט לפעם בשבוע אוליי חטיף קטן ללא קולה או משקאות ממותקים
כמעט_ואני_אמאמממאאאא*
הצטרפות: 29 מאי 2012, 12:05

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי כמעט_ואני_אמאמממאאאא* »

אני למשל שומרת על דיאטה כי עליתי עד עכשיו 12 קילו שבוע 32...... וזה המוןןן ...בשבועות האחרונים כל שבוע אני יורדת 400 גרם ולא עולה כמו שכתוב שחייבים לעלות המוןןןןןן כי ברור שישלי עודפי שומן....
וזה כבד לי מאוד אז התחלתי הליכות וזה... כייףף.. ומרענן...
והתינוקי זז בועט ומפסוט.............
חופרת_באינטרנט*
הצטרפות: 16 יוני 2012, 17:58

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי חופרת_באינטרנט* »

בנות, אני גם מאוד רציתי להתחיל דיאטה ! אחרי שקראתי מה כתבתן ויתרתי. פשוט אתחיל תזונה נכונה. אני בשבוע עשר עם משקל עודף מלפני ההריון לצערי. עד עכשיט עליתי 2 קילו נוספים. בתקווה לעלות עוד 4 וזהו! :)
יצאה_בטן*
הצטרפות: 08 יולי 2012, 12:20

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי יצאה_בטן* »

אני בשבוע 10 הריון שלישי ברוך ה' אבל כבר מהשבוע השני קפצה לי הבטן החוצה אחרי ירידה של 13 ק"ג לפני ההריון, פתאום עליה של 5 והבטן נראית כמו שבוע 30 .
אמאלההה
משהי מכירה כזאת סיטואציה
הולכת כמעט כל יום אבל לא יכולה לאכול פחות....
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

היי בנות אני בשבוע 27 ועליתי כבר 16 קילו זה הריון שלישי שלי ואני מבואסת שאין דברים כאלה נוסף על זה שאני אוכלת הרבה ישל גם בלוטת הטריס שגורמת לעוד השמנה מה אני עושה??
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי לולי* »

חחח 25 ק"ג,16 ק"ג מקנאה כשאני שומע עליות כאלה אני עליתי בהריון הראשון 65 קילוגמים כולם היו המומים ממני במיוחד אני מעצמי.אפילו הרופאים היו נבהלים...אבל כשנה לאחר חצי שנה לאחר מכן כשקלתי 125 ק"ג בלידה הורדתי 35 ק"ג אחרי חודשיים שילדתי.עכשיו אני בהריון השני שלי כבר בשבוע 27 אני מרגישה שאעלה אפילו יותר מההריון הראשון אבל יש תיקווה עוד שלושה חודשים נרד הרבה והרבה יותר מפעם הראשונה אז בנות לא ליפול
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי אחת* »

היי בנות אני בשבוע 27 ועליתי כבר 16 קילו זה הריון שלישי שלי ואני מבואסת שאין דברים כאלה נוסף על זה שאני אוכלת הרבה ישל גם בלוטת הטריס שגורמת לעוד השמנה מה אני עושה??

את חייבת להיות מאוזנת בבלוטה - בשביל התינוק. ההשמנה חות דחופה כרגע, הבלוטה - ללכת דחוף לקרופאה שיעלו לך מינון או יתנו לך כדורים אם את עדיין לא לוקחת.
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

שלום לכולן, בתחילת ההריון שקלתי 55 ק״ג בשלושת החודשים הראשונים סבלתי מהמון הקאות ולכן ירדתי למשקל 53 היום שבוע 30 אני שוקלת 60 סוכרתית ובהריון תאומים!! ירדתי משהו כמו 400 גרם בשבוע האחרון האם אני מסכנת את העוברים שלי?
בת_29*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2012, 22:59

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי בת_29* »

בהריון ממוצע צריך לעלות בין 12-18 קילו למישהי רזה כמוך ולך עוד יש תאומים אבל עיקר העליה היא בתרימיסטר האחרון כך שלדעתי עוד תגדלי. אני מכירה מישהי שנכנסה להריון 50 קילו ובסופו הייתה 82 עם תאומים. מצד שני אני מכירה הרבה בנות שעלו 2-3 קילו ממשקל הראשון כי הן הקיאו המון בהריון ועדיין יש להם תינוקות בריאים ומהממים זה אינדיוידואלי לכל אחת אבל עדיין הייתי ממליצה בהצלחהללכת לדיאטנית לשיחת יעוץ
בת_29*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2012, 22:59

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי בת_29* »

אני בכל מקרה התחלתי הריון במשקל 95 קילו ואני כבר 97 ורק בתחילת חודש שני וכל יום אני אומרת לעצמי שאני לא אוכל וכל יום אני בוכה על המשקל. מה עושים??? אני מנסה לסתום את הפה מרבה לשתות רק מים אוכלת יותר פירות וירקות ועדיין עולה במשקל
נובה*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 02:51

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי נובה* »

הריון זה לא זמן לדיאטה ממש ממש לא
העובר בתקופה הזו בונה את כל האיברים שלו -וממה הוא יבנה אם לא תיתני לו את המצרכים שהוא צריך?
השאלה היא מה את אוכלת חוץ מפירות וירקות?
אם תוכלי לעשות יומן (3 ימים אחרונים) ולהעלות אותו על כל מה שנכנס לפה שלך אוכל לייעץ לך לגבי התפריט שאת זקוקה לו.
בעיקרון חשוב לאכול מזון מלא, חלבונים, שומנים (מצפים את מערכת העצבית של התתינוק), לשתות מים ולא משקאות מסוכרים, עלים ירוקים שמכילים ברזל וחומצה פולית, וקלוריות שיתנו לגוף שלך ושל התינוק אנרגיה.
תוכלי גם להכנס לאתר :My Pyramid Tracker שיתן לך להכניס נתונים וראות איפה את עומדת
בת_28*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2012, 16:54

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי בת_28* »

הריון שני (הריון ראשון הפלה לא יזומה).. שבוע עשרים העלתי חמש וחצי קילו עד כה ומרגישה כמו היפופוטם.. ממשקל של 65 קילו (על 1.7) הגעתי ל70.5 שזה השיא שלי בכל הזמנים..
הבטן שלי נפוחה מאוד מאוד (והכי מעצבן שאומרים לי אלה שלא מבינים כל כך איך אמורה להיות בטן הריונית שזאת בטן הריונית).. הקימורים היפים נעלמו לי והירכים נצמדות.. מזל שסוף הקיץ כי את הבקיני קברתי ממזמן..בכל אופן אהבתי מאוד את התגובות של הבנות כאן מאוד מאוד מעודדות!
אז תודה רבה לכולכן!
הריונית_בריבוע*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2012, 14:34

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי הריונית_בריבוע* »

שלום לכולן כתבתי פה פעם קודמת שירדתי 400 גרם בהריון תאומים. היום אני בשבוע 32 ומשום מה לא מצליחה לעלות במשקל אומנם לא יורדת אבל גם לא עולה מתחילת ההריון ועד היום עליתי 8 ק״ג בסה״כ מדאיג קצת אבל אני מאוד שומרת בגלל הסכרת הריון האם נעשה נזק לעוברים שלי? האם הם גם לא עולים במשקל? ואם אני מהיום יאכל יותר הם גם יעלו אוטומטית? אודה לתגובות אני בלחץ..
לילי*
הצטרפות: 03 מרץ 2004, 23:44

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי לילי* »

אני בשבוע 24 ועליתי כבר 16 קילו שקלתי 57 ואני בדיכאון אני לא יכולה להפסיק לאכול מה אני עושה
לילי*
הצטרפות: 03 מרץ 2004, 23:44

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי לילי* »

אני בשבוע 24 ועליתי כבר 16 קילו שקלתי 57 ואני בדיכאון אני לא יכולה להפסיק לאכול מה אני עושה אפשר לרדת קצת ברגליים במיוחד התרחבתי
נובה*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 02:51

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי נובה* »

יכול להיות שאת רעבה כי את לא מקבלת את החלבון והקלוריות הנכונים- אם את אוכלת גאנק םוד זה לא מזון. את צריכה לאכול ארוחות (6 ביום) שיש בהם חלבון ומספיק קלוריות מלאות. למשל. בוקר : דייסה, עם שקדים ופרוסת לחם מלא עם אבוקדו, ב10 עוד משהו קטן כמו פרי, בצהריים אורז מלא או דן מלא אחר עם עדשים וירקות דג או מנה אחרת של בשר אם את אוכלת או מנה צמחונית. אחר צהריים, יוגורט ופרי. ובערב מרק, סלט גדול, ושוב עוד משהו לקינוח בלילה. אכלי ארוחות קטנות עם פחמימות מלאות לא ריקות ותהיי יור שבעה ופחות נשאבת למתוק. הרצון לאכול מעיד על חוסרים תזונתיים שיש לך ולכן הרעב.
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי מורן* »

היי יש לי סוכרת ולא היתה לי ברירה אלא לשמור על תזונה מאוזנת. אני בשבוע 32 ירדתי 7 ק"ג מתחילת ההריון, ואני בריאה והעובר בריא ברוך השם. צריך ללאט לאט להוריד בכמויות לאכול כל שעתיים שלוש ולאכול כמה שפחות פחמימות, והכי חשוב לא להיות רעבות! שיהיה בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

שוקלת 97 הריון שני שבוע 4 מתחילה דיאטה מאוזנת עכשיו מקווה לרדת כמה שיותר הריון ראשון עליתי 30 קילו המשקל 97 זה מה שהגעתי לחדר לידה ועכשיו אני רק מתחילה איתו הריון עצובה משקל גבוהה במיוחדדדדדדדד
דנה :)*
הצטרפות: 31 מאי 2013, 12:13

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי דנה :)* »

היי אני כבר בשבוע 25 התחלתי את ההריון במשקל 55 ועכשיו כבר 64 כול יום אני עולה במשקל ! ואני לא אוכלת הרבה אולי פעמיים ביום אבל יש לי חשק נוראי לשוקולד לרפא יכולה לעצור את עצמי :) איך אני יורדת 3 קילו בהריון ... אומרים שאסור דיאטה אבל קראתי שיחודש 6 כבר עולים כול חודש 1-2 קילו :(( מה עושים
שני_מ*
הצטרפות: 11 פברואר 2013, 15:32
דף אישי: הדף האישי של שני_מ*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי שני_מ* »

מה שעזר לי לא לעלות הרבה בחודשים האחרונים היה שאמרו לי שהעובר גדול, לא רציתי לעשות העמסה אבל פחדתי מסכרת הריונית. הורדתי את כל הסוכרים ואת מעט הפחמימות הריקות שצרכתי ועברתי לאכול רק ירקות פירות (לא מבושלים), חלב ופחמימות מלאות. והמון המון אגוזים מסוגים שונים. עברתי גם במקום לאכול שתי ארוחות קבועות ביום לנשנש ולא לאכול ארוחות בכלל. כל פעם ירק אחד, חופן אגוזים, חצי קערה ספגטי כוסמין וכל פעם שהרעב הציק לקחתי משהו לסתום אותו עד שהתעורר מחדש. אחד העקרונות העיקריים בדיאטה היה לאכול כל דבר בנפרד. למשל: סוג אחד של פרי\ירק\אגוז, פסטה בלי רוטב, דיסת קוואקר בלי חלב וסוכר, תה בלי סוכר מסוג אחד של עלים וכו', ולא לאכול מזון מעובד בכלל. מינימום בישולים. הכל טרי ועם קליפות. מאד הקפדתי מצד שיני לא להיות רעבה בשום שלב, ולא הגבלתי את כמות האוכל. הדיאטה הזאת קשה מאד למי שאוהב מזון מורכב. כמעט לא עליתי במשקל מרגע התחלת הדיאטה וכל מה שעליתי מאותו שלב ירד בלידה
שני_מ*
הצטרפות: 11 פברואר 2013, 15:32
דף אישי: הדף האישי של שני_מ*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי שני_מ* »

אם את מאלו שאוהבות מתוקים אז להחליף את הסוכר בסטיביה יכול לעזור
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

לפני ההריון בעיקר בשביל ההרגשה והאנרגיה הפסקתי לאכול בערבים. בהריון מחשש לבחילות בגלל בטן ריקה אכלתי בערבים והרגשתי נורא ! מצד אחד הבחילות היו נסבלות יותר, אך מצד שני הכבדות וחוסר האנרגיה גרמו לי להרגיש רע ממש. אז חזרתי ל- לא לאכול בערבים. דבר ראשון, אני מרגישה הרבה יותר טוב! דבר שני, אני מרגישה שזה עזר לי להפסיק את ההעליה החדה במשקל שהרגשתי מתחילת ההריון. בנוסף אני עושה כל בוקר יוגה בשילוב התעמלות.... ואני מרגישה שההקפים מצרים. חוצמזה שיש לי בטן הריונית ממש! ואני רק בשבוע 11.... הריון רביעי, נו טוב...
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

גם אני בערך כמו שני מ.

ומצבי "גרוע" בהרבה משלך... להבדיל מהרבה נשים אחרות, אני, בשליש הראשון להריון כבר עליתי כמעט 10 קילו (מ 50 ל 59 ).
לא הרגשתי ולו בחילה אחת קטנה, אלא רצון עז לאכול הכל, כל הזמן.
בנוסף, לפני ההריון הייתי עושה כל יום פעילות גופנית יחסית מאומצת שהפסקתי (לא את הפעילות, אבל את המאמץ) ברגע שגיליתי שאני בהריון, או אפילו קצת לפני כי הכל היה מתוכנן.
בשבוע 25 זה כבר הגיע כמעט ל 15 קילו!
(שום סימן לסכרת, אגב).

מימדי גופי, כמו שלא הכרתי אותם לפני זה, קצת הבהילו אותי, אבל ממש לא נכנסתי ללחץ כי אני מאוד קשובה לגוף שלי, וגם באמת לא אכלתי ג'אנק או ממתקים, פשוט עליתי במשקל כי כך היה ואני מאמינה שהגוף שלי כנראה צריך את כל הקילויים האלה... (האבא של התינוקת הוא ע נ ק, ואני קטנה. אולי יש קשר...)
בקיצור, בחודש וחצי האחרונים ממש הורדתי בכמות הפחמימות והסוכרים, כי פשוט פתאום לא בא לי עליהם יותר, והתחלתי לאכול כמויות קטנות, בעיקר של פירות וירקות ולא ארוחות גדולות (בעיקר בגלל שאין לי מקום בבטן ואחרי ארוחה גדולה אני מרגישה רע).
עכשיו למשל אכלתי חצי מלון עם כמה שקדים ומקדמיה.

בקיצור (סליחה על הפוסט הארוך....), אני עכשיו בסוף שבוע 29, אתמול נשקלתי לאחר כחודש וגיליתי שעליתי פחות מחצי קילו (כך שמה שקראת על חודש שישי הוא כנראה לא מדויק לכל הנשים, כרגיל).
חשוב לי לציין שאני לא החלטתי מראש שאני עושה דיאטה, ואני אוכלת כל מה בא לי, מתי שבא לי.
זהו. אז ההמלצה שלי היא לאכול הרבה ארוחות קטנות ביום, לא הרבה סוכר, פחמימות ומוצרי חלב (אם כל כך בא לך שוקולד, אז אולי תאכלי למשל כמה קוביות בודדות בערב, וזהו? או אולי שוקולד מריר טוב?).

הריון נעים ובריאות לכולם!
פלונית_אלמונית*

איך מרזים בהריון

כל הנשים כאן שילדו, כל הנוזלים ועודפי המשקל אמורים לרדת בכל מקרה כתקופה לאחר ההריון פשוט עליכן לעזור לגופכן,
בין אם זה בחילוף החומרים (ע"י אכילת מזון כמו סיבים תזונתיים ומלאים ועוד)
ובין אם זה בשתיית נוזלים רבים.
לפניכן מאמר בנושא :-)
כיצד להשיל את המשקל העודף לאחר הלידה
שיהיה לכולנו יום טוב!
ליאל*
הצטרפות: 18 יוני 2013, 02:40

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי ליאל* »

היי בנות בהריון הראשון עליתי 32 קילו התחלתי אותו במשקל 45 ירדתי אחרי שלושה חודשים בערך את ההריון השני התחלתי במשקל 46 אני רק בתחילת שבוע שמיני וכבר עליתי שלוש קילו מה אני עושה כדי לא לעלות את כל המשקל הזה שוב דרך אגב גובה 1.62 הבעיה העיקרית שלי היא עם בחילות וריחות לכן הדברים היחידים שאני מצליחה לאכול הם רביולי לחם תפוחי אדמה ולשתות סודה אין סיכוי למים זה עושה לי בחילה כמובן שמידי פעם מתחשק לי עוף וכו אבל בדרכך כלל זהו התפריט הדל שלי
הרבה בידלה או קונפלקס ללא סוכר שמרגיע קצת את הבחילות
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

היי יש לי שאלה יש מצב לרדת במשקל בזמן הריון אם אני יתחיל תיאטה
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

היי אני בשבוע 25 ועליתי כבר 16 קילו ונורא מודאגת . החלטתי להתחיל דיאטה ! השאלה שלי האם זה אפשרי לרדת במשקל בזמן הריון?
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

היי אני בשבוע 31 והיום לראשונה נשקלתי, כל ההריון פחדתי פחד מוות להישקל ונמנעתי מזה בכל דרך, והנה זה הגיע ראיתי את המשקל המטורף שאליו הגעתי ואני לא יודעת מה לעשות,
אני בדיכאון!!!! התחלתי את ההריון עם עודף משקל אבל לא האמנתי שאחצה את ה-100 קילו..
מה לעשות? האם יש דרך להוריד לפחות מעט במשקל כבר מעכשיו?
פלוני_אלמונית*

איך מרזים בהריון

שלום, האמת שנבהלתי קצת מהרעלנים שכולן כתבו שמופרשים בזמן הירידה במשקל ופוגעים בעובר- מה שעתכן אבל על המקרה שלי, התחלץי אץ ההריון בעודף משקל גבוה , יחסית לעמי, שקלתי כמעט כמו סוף ההריון הקודם שליי כלומר עליתי אחרי הלידה 7-8 קילו) , ובוא נאמר שזה לא היה מפתיע - כי אכלתי מכל הבא ליד והפסקתי ספורט ויוגה שבעבר הייתי עושה קבוע. חודשיים שלושה לפני ההריון התחלתי לעשות ספורט באופן קבוע ולאכול מסודר ובריא- תזונה שמבוססת בעיקר על ירקות- חיים ומבושלים וגם פחמימות מלאות , וחלבונים (בשר בקר , עוף ביצים וקטניות קצת), אבל בכמויות הרבה יותר קטנות מבעבר ונמנעצ כמעט בכלל ממתוקם (מתפנקת בסופשים). ירדתי באופן מתון קילו בשבועיים , שלושה, עם עצירות, ולמעשה המשכתי בזה גם במהלך ההריון- וירדתי באופן מתון מאוד ובחודש האחרון פשוט לא עליתי (שבוע 22). אני שוקלת פחות או יותר כמו ששקלתי בהריון הקודם שלי בשלב זה, אבל למעשה כמה קילו פחות מאיך שהתחלתי את ההריון- זה נראה לכן בעייתי?
הרעלים מופרשים בכל מקרה? זה מסוכן?
אני לוקחת אומגה 3 מאיכות טובה ובי 12, ובמעקב אחרי הברזל והוא תקין. הדבר היחדי שאולי צריכה לאכול יותר פירות (סתם לא כל כך אוהבת..)
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

איך מרזים בהריון

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

זה נראה לכן בעייתי?
אני לא יודעת עד כמה ההתנהלות הקודמת שלך בעייתית, אבל אם בעצם עכשיו את שוקלת פחות או יותר כמו ששקלתי בהריון הקודם שלי בשלב זה , אז גם לך בעצם אין שאיפה לרדת במשקל עכשיו, נכון?
הייתי ממליצה לך להמשיך לעשות ספורט באופן קבוע ולאכול מסודר ובריא
ובכלל זה להרבות בירקות, בחלבונים ובשומנים מזינים (אבוקדו, טחינה, אגוזים). אני לא חושבת שאת צריכה להכריח את עצמך לאכול פרות יותר ממה שמתחשק לך, אם את מקבלת מגוון של ויטמינים מהירקות.
אבל כדאי לבדוק למה את סובלת מעצירות: האם את נוטלת ברזל? אולי כדאי להחליף את התכשיר? אולי לשתות יותר או לאכול יותר ירקות?

המשך הריון קל, נעים ובריא!
שליחת תגובה

חזור אל “תזונה והריון”