קורס רכזות אם לאם

נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

זהו פרויקט שאני מאד גאה להיות בין היוזמות וההוגות שלו. הפרויקט עוסק בתמיכה של אימהות באימהות והקורס הזה מיועד לרכזות אזוריות של התוכנית.
אני מעתיקה כאן מתוך הפרוספקט:
...תוכנית אם לאם היא פרויקט קהילתי, שבמסגרתו אמהות ותיקות עוברות הכשרה, שמאפשרת להן לתמוך באמהות, במהלך השנה הראשונה לחיי התינוק.
...המטרה העיקרית של התכונית היא לאפשר מרחב התפתחות והכרה במקומה של האם כחלק בלתי נפרד מהקהילה והחברה.
.. המטרה העיקרית של קורס הרכזות היא להכשיר נשים לתפקיד רכזות של מתנדבות במסגרת תכונית אם לאם, כך לגבש קבוצת יזמות נשית שתפתח בשיתוף עם הגורמים מקומיים מרכזי אם לאם ברחבי הארץ.
הלימודים יתקיימו בשדמות אורנים. שדמות הינה מרכז לפיתוח מנהיגות בקהילה אשר הוקם במטרה להוות זרוע של המכללה האקדמאית לחינוך - אורנים...
התוכנית מבוססת על לימודי חובה בארבעה סימסטרים הכוללים הרצאות, התנסויות וסדנאות קבוצתיות. בשנה הראשונה כל סמסטר הוא בן 14 שבועות, 6 שעות לימוד פעם בשבוע. בשנה השנייה מפגשי הדרכה פעם בחודש
רכזת הקרוס - דפנה נוימן, רכזת אם לאם במשגב, מנחת קבוצות, מדריכה להכנה ללידה, מורה בשיטת אלכסנדר
רכזת אקדמאית: גליה טיאנו רונן - פסיכולוגית קלינית מומחית בגיל הרך, יועצת ארגונית בגישה פסיכואנליטית מערכתית
סגל ההוראה יכלול את רכזות הקורס ומרצים נוספים.
שכר הלימוד לשנתיים - 7000 ש"ח, לא כולל דמי הרשמה בסך 160 ש"ח
לפרטים דפנה - 04-6463121
גליה טיאנו רונן - 04-9534131
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי ארני_ש* »

על איזה יום בשבוע מדובר ?
האם יש אחר כך באמת גורמים ברחבי הארץ שאיתם אפשר לתקשר או שעלי ללכת ולחפש לי אמהות אותן אוכל לחנוך . מאוד מעניין ואני גם פנוייה יומיים בשבוע כך שאשמח לקבל עוד פרטים .
נועה_ברקת*

קורס רכזות אם לאם

לא יודעת איזה יום, אבל אפשר להתקשר לדפנה ולשאול. הרעיון הכללי הוא שהפרוייקט עובד דרך הרשויות, בשיתוף עם טיפת חלב האזורית (ככה זה עובד במשגב), זה דורש יזמות מהבחינה של יצירת הקשר עם הרשות, אבל גם שדמות וגם דפנה מדריכים כיצד לעשות זאת (שדמות מפעילה מספר פרויקטים בתוך רשויות מקומיות שהם התנדבותיים באופיים), הרכזת כמובן מרוויחה על עבודתה.
אני מציעה שתתקשרי לדפנה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מהכתוב פה אני מבינה ש"אם לאם" פעיל רק במספר קטן של מקומות בארץ.
אם אכן כך הדבר - אני מנסה למצוא אמא מלווה לבחורה צעירה שגרה בגבעתיים (סביבות גבעת רמבם).
אני לא מכירה אותה אישית, היא חברה של אחותי, היא לבד בארץ (מבחינת משפחה. יש לה חבר לחיים) והיא לא מבוססת כלכלית.
היא תהיה טרף קל לאחיות טיפת חלב שיכולות להיות הרסניות לאמהות ללא תמיכה (אני לא צריכה לספר לכן איזה שטויות יש להן לפעמים בראש...).
עתידה ללדת באמצע פברואר, לידה ראשונה.
אני מחפשת מישהי שתהיה אוזן קשבת,שתסביר לה כבר מעכשיו למה כדאי לה לנסות להניק ולהתעקש גם כשלא הולך, ותהיה גורם מאזן ומרגיע בשבועות הראשונים.
כאמור היא לא חברה שלי והחלק שלי בעניין הוא רק ציוד ראשוני שהעברנו אליה ו"הדרכת תינוכיס" שאני מתכוונת לתת לה באופן אישי אחרי הלידה כי זה מאוד חשוב בעיני.
אני מנסה לשים את עצמי במקומה ונעשה לי קר ועצוב.

רצוי שהמתנדבת תדבר גם רוסית אבל יותר מזה רצוי שתהיה בכלל מתנדבת...
"צרו קשר" [email protected] בבקשה. תודה @}
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי דקל_נור* »

נועה ברקת , האם קיים פרוייקט כזה עדיין? זה מקסים.
שמעתן על קישורי אימהות ? לא החלטתי עדיין מה דעתי על זה.
נועה_ברקת*

קורס רכזות אם לאם

בוודאי שקיים
זה עתה סיימו הרכזות שנה ראשונה ללימודים והן מתחילות להפעיל קבוצות של מתנדבות באזור מגוריהן, מקווה שנתחיל לשמוע על הפרוייקטים שלהם בקרוב.
זה מאד שונה מקשיורי אימהות ששם מדובר על שיתוף פעולה בין אימהות בנושא שמירה על ילדים. וגם מפרויקט די דומה בשם אמהל'ה אמהל'ה שגם הוא סביב התנדבות אך ללא הכשרה מחוץ לרצון טוב.
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי דקל_נור* »

קישורי אימהות לא כזה התנדבותי. משלמות מנוי שנתי והרכזות קבוצות הן בשכר, אמנם אימהות בפני עצמן ושותפות לקישורים, אבל בשכר.
יפעת*
הצטרפות: 28 יוני 2001, 04:05

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי יפעת* »

ממש טעות!!! בקישורי אימהות יש דמי חברות סימליים והם ממש על מנת שהצוות המפעיל יוכל לעשות עבודתו נאמנה- כי למעשה זו העבודה שלנו במשרה הרבה יותר ממלאה-ואם כבר מעלים את נושא השכר אז ה"משכורת" ממש לא מה שכל אחת מבנות הצוות הייתה מרוויחה במקום אחר-הרווח הוא ממש בעשיה ובתרומה שלנו- בגדול לכל אמא ואני מקווה שהחותם-אולי קצת יומרני -יהיה על יצירת מעין חזרה למשהו שאבד-שיתוף פעולה,חברותה,עזרה ותמיכה הדדית והרבה העשרה-רק שהפעם זה נעשה בצורה מושכלת ומיקצועית)קשורי אימהות עכשיו על צומת רצינית שתקבע את עתיד המיזם הזה וההתלבטות היא בין מלכ"ר לבין נותני חסות וההכרעה לכאן או לכאן תשפיע על ציביון פרוייקט זה. רכזות לא מקבלות שכר וכך לא המנחים. הפעילות כולה נעשית בהתנדבות והיא כוללת: "חילופי אימהות" כתחליף למטפלת,מעון,גן או שילוב ילד חינוך ביתי בחברת בני גילו כולל הקמת גנים הוריים!! מעבר לכך יש מיפגשים שבועיים של אימהות וילדים בבוקר ואחה"צ כשהדגש הוא על זמן איכות ופעילות משותפת של האמא והילד. קבוצות של אימהות לעתיד שיוצרות קבוצה עוד לפני שצריך את ה"תמיכה" ועוברות את ההתרגשות שליפני והקשיים שאחרי...ממש ביחד וזה מדהים (פרוייקט זה נעשה בליווי מדריכים,מרכזים ויועצים שמתמחים בתחום ההריון והלידה מאספקטים שונים שלו)
והדובדבן הוא מעגלי אימהות והורים פעם בחודש בשעה 21:30 בהם הקבוצה מחליטה מה התוכן שנוצק למיפגשים אלו: החל מרפואה אלטרנטיבית,יוגה,סוגי דינמיקות קבוצתיות שונות, מודעות ומודעות נשית, חינוך וסוגיות בחינוך,ועוד ועוד...
הפרוייקט הזה נולד מתוך נתינה. הפרוייקט הזה לדעתי לוקח את האידיאל הזה של לנסות להסתדר באופן טיבעי והכי אנושי שיכול להיות להיות הורים ואנשים שיכולים לתת ולקבל ובכך ליצור איכות שלא ניתן למצוא במקומות אחרים-אלא אם משלמים הרבה מאד כסף -בעצם לקחנו כל מיני דברים שהיו קיימים בצורה מאד בסיסית פעם והיו טבועים ממש בחברה אך הפעם אנו עושים אותו הדבר אבל קצת יותר טוב לכיוון יותר מושכל- והרעיון הזה מתבסס על כך שאם כל אחד וכל אחת יתנו קצת מעצמו נוכל ליצור גוף חברתי שמסוגל להזיז כמעט הכל. ובפרוייקט כזה- בחמשת חודשי קיומו- כבר נוכחנו שהשמים הם הגבול. ובנימה קצת אישית זו אסיים.
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

שלום נועה ברקת, האם יש לך אפשרות לספר קצת יותר על ההכשרה?
מה בעצם לומדים?
איפה זה אורנים?
ממי בעצם מקבלת הרכזת את משכורתה?
נשמע מאוד רציני ומעניין.
תודה
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי פלוני* »

נועה_ברקת*

קורס רכזות אם לאם

אני לא מכירה לפרטי פרטים את תוכנית ההכשרה, אבל אני יודעת שהיא מאד רצינית. דרך אגב, השנה לא נפתח קורס, כי עדיין הקורס הראשון לומד את השנה השנייה.
הרכזות אמורות לחזור לשטח ולהתחיל לבנות קבוצות של מתנדבות. הרעיון הוא לעשות זאת בשיתוף פעולה מהרשות המקומית ועל ידי כך להרוויח כסף. כמובן שלא מדובר על עסק מסחרי או מאד רווחי וגם צריך כישורי יזמות.
המחזור הראשון עושה עכשיו את צעדיו המעשיים הראשונים בשטח ובמהלך השנה הזאת הן אמורות להתחיל רשת תמיכה עצמאית.
שקמה*
הצטרפות: 27 יולי 2004, 09:55

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי שקמה* »

שמחתי למצוא דף קיים העוסק בפרויקט אם לאם, אני אחת מהבנות שעוברות את ההכשרה באורנים , כל אחת מאיתנו מתחילה בימים אלו את צעדיה בהקמת פרויקט אם לאם באזור מגוריה. אני שותפה לפרויקט אם לאם של אצבע הגליל. בחודש פברואר 05 אנו פותחות קורס הכשרה למתנדבות שיפעלו באזור קרית שמונה וישובי אצבע הגליל.
במידה ומשהיא מעונינת בפרטים נוספים, אשמח ליידע. פלא - 7474887 - 050 .
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי רותם* »

איך זה פועל בדיוק? אני גרה בת"א ובעוד חודשיים בעזרת השם אהפוך לאמא.
אשמח אם תסבירו לי איך הולכת ה"חניכה" ואיך עוברים את הקורס .
תודה
נועה_ברקת*

קורס רכזות אם לאם

רותם שלום
קורס הרכזות של "אם לאם" מיועד לנשים שמעוניינות לרכז קבוצת מתנדבות באזור מגוריהן. המתנדבות עצמן מקבלות הכשרה בקורס שמעבירה הרכזת ואחר כך פעילות בשטח מול אמא צעירה.
קורס ההכשרה ייפתח ככל הנראה בשנה הבאה למחזור שני.
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי רותם* »

אשמח אם תיידעי בפורום...
תודה
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

מה עושים אם רוצים שיהיה "אם לאם" בשכונה?
נועה_ברקת*

קורס רכזות אם לאם

מה עושים אם רוצים שיהיה "אם לאם" בשכונה?
בעיקרון התהליך הוא כזה: רכזת מקימה קבוצת מתנדבות. היא יכולה דרך אגב להקים כמה קבוצות. לכן, בשביל שתהיה אם לאם בשכונה צריך למצוא רכזת שתקיח זאת על עצמה. אולי שקמה תוכל להגיד מהיכן הרכזות ולחבר בינך לבינן.
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

אנחנו בדרום ירושלים.
הייתי שמחה ללכת לקורס רכזות אבל אין לי שום אפשרות לעשות את זה כרגע.
אורן_מלברגר_לה''ב*
הצטרפות: 29 מרץ 2005, 09:21

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי אורן_מלברגר_לה''ב* »

שלום חברות.
אני זקוק לעזרה קטנה.
אני יו"ר עמותת לה"ב- למען הפגים בישראל. אחת מהפעילויות שאנו מעונינים לבצע הינה תמיכה מעבר לגבולות האינטרנט, בין אם פנים אל פנים ובין אם טלפוני. הדרך עוד ארוכה, אבל ישנן מספר סוגיות מענינות:
  1. האם יש לחלק ממרכזי התמיכה הנ"ל חוברת תמיכה והסבר להורה התומך? (לא לנתמך)
  2. האם יש למי מכן חוברת כזו שאוכל להעזר בעותק שלה?
  3. האם מי מכן מכירה אישית מישהי שיזמה קורס כזה או הקמת מערך כזה על מנת שנוכל להתיעץ איתה?
בכל אופן ובכל מקרה תודה, ואתן מוזמנות להעיף מבט באתרינו
http://www.pagim.net
תודה,
אורן ([email protected])
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אורן יקר,
נראה לי שכדאי שתטלפן לאחד ממספרי הטלפון שלמעלה.
נדמה לי שדפנה וגליה לא גולשות פה, ואפילו שקמה מסתובבת פה לעיתים רחוקות בלבד.
בהצלחה! {@
תאנה*
הצטרפות: 23 אפריל 2005, 01:33

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי תאנה* »

שלום, אני מחפשת מתנדבת תומכת לאמא צעירה באיזור ראשון לציון.
היכן ניתן למצוא מספרי טלפון של אם לאם או ארגון דומה?
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי עירית_לוי »

היכן ניתן למצוא מספרי טלפון של אם לאם או ארגון דומה?
יש פרוייקט חדש יחסית שנקרא "אמא'לה אמא'לה". בדף תמיכה באמהות טריות יש פרטים ומספרי טלפון ליצירת קשר.

{@
שקמה*
הצטרפות: 27 יולי 2004, 09:55

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי שקמה* »

לכל המתענינים - בימים אלו עומד להסתיים קורס הכשרה למתנדבות "אם לאם - אצבע הגליל", הקורס הכשיר 20 מתנדבות מישובי הסביבה(גם מהמגזר הערבי), לתמיכה באם בתקופה שלאחר הלידה, התמיכה מיועדת לכל אישה כמוני- כמוך , מתוך הבנה של הקשיים השוניים וההתמודדויות היומיומיות הקיימים בתקופה זו. המעונינות בפרטים נוספים, ניתן להתקשר לטל. 050-7474887 .
חנה_אלון*
הצטרפות: 02 יולי 2005, 23:47

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי חנה_אלון* »

בנות יקרות , אני מאוד שמחתי למצוא פרסום על אם לאם , גם אני כמו שקמה היקרה אחת מבוגרות הקורס הראשון ואני שמחה לספר , שאני ועוד שותפה שגם סיימה את הקורס - שמה כרמלה , בשלבים סופיים של הקמת הפרוייקט ביוקנעם עלית
אם מישהי מתענינת , וגרה ביוקנעם או בסביבה הקרובה .
ניתן לקבל פרטים נוספים בפלפון - 052-4829780

שיהיה בהצלחה לכולן . חנה .
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חנה אלון היקרה שמעתי עלייך פעם
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

קורס רכזות אם לאם

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

אולי יהיה אפשר לפתוח קורס באזור ירושלים?
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות מין”