גידול חתולים באופן טבעי

אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

גידול חתולים בכל אופן שהוא, הוא נושא שתמיד ראוי לדף משלו, לדעתי, ;-)...

מיכל מ העלתה בדף של בשמת א נושא שיכול לענין את רוב מגדלי החתולים.
מהי התזונה המתאימה ביותר לחתולי בית?
מזון חתולים מסחרי לסוגיו, או תפריט הקרוב ככל האפשר למזונם הטבעי של חתולים, קרי בשר נא?

תחילת הדיון (הועתק מ בשמת א):
מיכל_מ*
הצטרפות: 06 דצמבר 2001, 17:44
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מ*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכל_מ* »

הי בשמת, מה שלומך? ראיתי שאיפשהו כתבת על מזון שלא מתאים לחתולים. את יודעת מה כן מתאים להם? אני מגדלת חתולים שנים, והם מקבלים אוכל-של-חתולים וקצת שאריות. אבל אולי יש תפריט שמתאים להם יותר? (לפתוח דף גידול חתולים באופן טבעי? :-)) תודה @}
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

המזון שמתאים לחתולים:
בשר נא ועצמות נאות, שאפשר לבקש מהקצב. מים.
אסור לתת להם מוצרי חלב, ולא אוכל מבושל.
הם בעצמם צריכים לסדר לעצמם עשב לאכול (עוזר לעיכול).
מיכל_מ*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכל_מ* »

בשמת, תודה רבה. האם את יודעת אם האוכל המוכן שלהם (יבש או בקופסאות) מתאים לעניין כאוכל נא או אולי הוא בושל קודם?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

בקופסאות, נדמה לי שהוא מבושל.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

מיכל,
מזון חתולים מוכן, יבש או קופסאות, איננו מזון נא ואיננו המזון האידאלי בשבילם מכל מיני בחינות.
גם לי יש חתולים ואני מתלבטת האם להעביר אותם לתפריט בשר נא בלבד או לשלב גם וגם. נסיתי בשר נא לתקופה מסוימת ויש כל מיני בעיות עם זה. אין לי זמן לפרט כרגע- מבטיחה להמשיך יותר מאוחר.
תחפשי בגוגל raw feeding ותמצאי המון חומר על הנושא.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

תהיה: כיצד אפשר לוודא שהבשר הנא אינו נגוע בטוקסופלסמה? האם הבשר הנמכר בסופרמרקטים נבדק להמצאות הטפיל?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני לא מבינה משהו: החתולים לא חיים על השאריות שלנו כבר כמה אלפי שנים טובות? כולל אוכל מבושל? למה זה פתאום לא טוב להם?
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

יונת, לדעתי זה באמת לא כל כך פשוט.

תיאורטית, חתולים אמורים לחיות על בשר ציד- צפרים, מכרסמים ודגים. שזה אומר בשר נא, ושאריות של ירק שנמצאות בקיבה שלהם. זו אמורה להיות התזונה האידאלית שלהם. זו התזונה שהגוף שלהם בנוי לעכל בצורה הטובה ביותר.
מצד שני, חתולים אכן מבויתים מזה כמה אלפי שנים וגם חתולים לא מבויתים חיים לרוב בסביבה אנושית וניזונים משאריות מזון מבושל ובעצם כל דבר שהם מוצאים.
עוד דבר שחשוב לצין הוא שחלק מבעלי החיים שחתולים אמורים לצוד השתנה מבחינה אבולוציונית. היום חולדות ועכברים הרבה יותר גדולים מפעם וחתולים כבר לא יכולים לצוד אותם. שלא לדבר על זה שעכברושים ויונים שחיים בסביבה עירונית הם מזון מזוהם ביותר.

עם מזון חתולים מוכן יש כל מיני בעיות. צורת המזון היבש לא מותאמת למבנה הפה של החתול, ובעצם הם לא ממש לועסים אותו, קצת בולעים, קצת לועסים... והשימורים רכים ולא דורשים לעיסה בכלל. בעיה נוספת היא הרכב המזון- תסתכלו על רשימת המרכיבים של קופסאות השימורים. צבעי מאכל, חומרי טעם וריח...
מצד שני, מזון חתולים מוכן מכיל, תיאורטית, את מרכיבי התזונה החיוניים, כולל קצת הירק וכן מרכיבים כמו הטאורינה, חומר שנמצא בבשר נא ונעלם בבישול. בעצם מדובר בחיקוי של הרכב המזון שהם אמורים לאכול.
לא פשוט.

שאלתי שלושה וטרינרים מה הם אומרים על זה (ואני מתכוונת לשאול עוד).
וטרינר א' היה אדיש. אמר שאין לו דיעה לכאן או לכאן.
וטרינרית ב' היתה מאד נגד. טענה שחתולים כיום לא מסוגלים לצוד, שהחיות שהם אמורים לצוד כבר לא זמינות, ומזון חתולים הוא המזון המתאים ביותר.
וטרינר ג' היה יותר שקול. אמר שהוא לא בטוח שתפריט בשר נא הוא הטוב ביותר, אבל אפשר בהחלט לשלב בשר נא עם מזון מוכן. הוא אמר שמדובר ב "להיט" בארה"ב.
לגבי מוצרי חלב ושאר סוגי מזונות מוסכם שהם מיותרים ורק גורמים נזק.

ענין החידקים והטפילים בבשר- אני לא יודעת על הטפיל הספציפי ש אמא אינקובטור ציינה. ממה ששאלתי, גם בפורומים בנושא וגם את הוטרינרים, בשר טרי, המיועד למאכל אדם, לא צריך להיות מסוכן. צריך כמובן להזהר לא לתת לו להתקלקל (קירור נאות וכולי).

אני נסיתי למשך תקופה קצרה להאכיל בבשר נא. החתולים, כמובן, יצאו מגדרם מרוב אושר.
אבל:
  1. זה מאד יקר. משלש, פחות או יותר, את ההוצאה על מזון חתולים.
  2. גליתי מהר מאד שהם לא מסוגלים לרטש את הבשר בעצמם. בטח לא לפרק אותו מהעצמות. נסיתי לתת להם כנפי עוף שלמות- הסתכלו עלי ולא ידעו מה הם אמורים לעשות עם זה. צריך להגיש להם חתיכות בשר בגודל סביר שהם יכולים ללעוס, או לטחון את הבשר, כפי שמומלץ באתרי אינטרנט מסוימים. מה שאומר שכנפיים, שוקיים ושאר איברים המכילים עצמות יורדים מהפרק (נסיתם פעם לפרק את הבשר מעל כנף עוף לא מבושלת? אתגר לא פשוט בכלל). מהר מאד גליתי שהכי טוב לקנות חזה עוף או כבד, וזה מחזיר אותנו לבעית המחיר. עצמות- הם קצת מכרסמים אותן, אבל עוזבים אותן מהר מאד ומשאירים עליהן את רוב הבשר/גידים וכו'.
  3. זה דורש התארגנות ותכנון. צריך לקנות בשר כל יומיים, או לחילופין להקפיא. אם מקפיאים, אז צריך לחתוך את הבשר מראש למנות במשקל הרצוי, לזכור להפשיר כל יום את מנות הבשר של היום למחרת. אני הפשרתי הרבה פעמים במיקרוגל מחוסר ברירה, ואני בכלל לא בטוחה שזה תורם לאיכות של הבשר. צריך להקפיד לרחוץ היטב את הסכין ואת הקרש, שלא יווצרו עליהם מושבות חיידקים. בקיצור, התעסקות בלתי פוסקת. לא פשוט למי שעובד ונמצא הרבה מחוץ לבית. השבוע, למשל, החלטתי לצ'פר אותם בארוחת בשר ונכנסתי לסופר בדרך הביתה מהעבודה. מקרר העופות כבר היה ריק... אני, אגב, לא אוכלת בשר. אם הייתי קונה בשר לעצמי מן הסתם היה יותר פשוט להפריש להם קצת כל פעם.
  4. לא כל סוג של בשר אפשר לתת להם. נסיתי למשל לקנות קורקבני עוף- זול, בלי עצמות, נראה מזון אידאלי. לא נגעו בהם. נאלצתי לזרוק הכל. בקר לא נסיתי, אבל נראה לי חסר טעם לתת להם בשר של חיות שהם לא אמורים לצוד מלכתחילה. הלא כל הרעיון הוא לתת להם את התזונה הטבעית שלהם!
אני נותנת להם היום מזון יבש מסוג מיוחד (לאחד החתולים יש בעיית עיכול והוא לא אוכל מזון חתולים רגיל) והחלטתי לשלב ארוחות בשר נא מדי פעם. לא באופן קבוע. רצוי לציין, אגב, שאני גרה בדירה בעיר. אני משערת שיותר קל להאכיל בבשר נא חתולים שגרים באזור כפרי, או לחילופין באטליז/חנות דגים.

אם יש פה מישהו שמאכיל בבשר נא- אשמח לשמוע איך, למה, ואיך החתולים מגיבים- האם ניכר שינוי במצבם הבריאותי, למשל.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

יש לי הרבה מה לכתוב בנושא אבל בינתיים קבלו אתר מעולה:

www.pet-grub.com
מיכל_מ*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכל_מ* »

שאלתי פשוט כי לאחד החתולים יש בטן נפוחה ושילשולים כבר די הרבה זמן, וטיפול נגד תולעים לא עזר. לכן, לפני שאני מתחילה עם בדיקות המעבדה ששלחו אותי אליהן... אני רוצה לנסות לשנות את התזונה שלו.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

מיכל,
אצלנו בעיית שלשולים אצל כמה חתולים נפתרה בעזרת מזון חתולים מיוחד לחתולים משלשלים. אני מניחה שאת זה כבר נסיתם?
תחושת הבטן שלי היא שבשר נא יכול לעזור, למרות שהמזון המיוחד (במקרה שלי לפחות) פתר את הבעיה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לי יש שני חתולים עם קיבה מאוד רגישה. במשך השנים ניסיתי סוגים שונים של אוכל, והמסקנה שלי (מגובה בתצפיות של וטרינרית) הם שהמזונות הזולים ביותר (כן, כן, אלה שנחשבים לחתולי רחוב) הם אלה שלא גורמים להם שלשולים. הוטרינרית טוענת שהאיכות זבל מתאימה יותר לחתולי הזבל...
-- אין חתולי זבל, אבל יש אנשים שהם זבל...
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

יש לי חתולים שסבלו בעבר מסתימות חוזרות בדרכי השתן. כרגע הם ניזונים ממזון רפואי (c/d), הדואג להגביר את רמת החומציות בשתן, ע"מ למנוע הווצרות גבישים.
יש למישהי מושג האם לחתולים כאלה בשר נא יכול להתאים?
כיון שספק המזון הנ"ל הוא הוטרינר, אני מעדיפה לשאול קודם כאן...
טרה_רוסה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

נראה לי שאולי כן. כדאי לנסות. אני יכולה לספר לך שתקופה ארוכה השתמשתי במזון יבש רגיל מורטב במים + כדור של תוסף תזונה שנקרא NoFUS שעשוי מחומרים טבעיים (חמוציות) שמחמיצות את השתן. הייתה לי הרגשה שזה עובד. שתי חתולים נחסמו שבוע-שבועיים אחרי שהפסקתי עם הכדורים כי הם נגמרו לי. לא יודעת אם זה מקרי או לא.
בכל מקרה, הוטרינרים שלי טוענים שאחד הדברים המשמעותיים הוא כמות הנוזלים במזון ולכן אוכל יבש גורם ליותר חסימות מרטוב, לכן אולי בשר טרי יכול לעזור.
עוד טוען הוטרינר שהחסימות הן עניין עונתי. עכשיו העונה.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מ י כ ל! יש לי חצי שק c/d שנשאר אחרי שהחתולה הלכה לעולם שכולו טוב (בגיל 14 בערך). אם אתם עוברים במרכז, אשמח למסור אותו.

ולשאר - מה עם גרונות? העצמות שם לא רכות מספיק כדי שיאכלו אותן? הייתה תקופה שבה קניתי לחתולה הנ"ל גרונות ומבשלת, והיא אהבה מאוד.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

מסעדה, הרעיון הוא בשר לא מבושל...
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עוף_החול* »

מה לגבי שווארמה הודו? לא יקר ובלי עצמות.
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

בזמנו , נכנסתי לנושא ממש חזק. תחילה-הסיפור...
יש לנו 10 חתולים שאימצנו עם הזמן . בהתחלה נתנו רק לחתולי "הבית" אוכל קנוי ברמת פרימיום ולשאר אוכל זול של חתולי רחוב (שני שקים של 18 קילו במאתיים ש"ח).
לאט לאט הכנסנו אותם הבייתה ולא הוצאנו יותר אז גם הם אוכלים את האוכל הטוב יותר.
בנוסף, מגיל קטן אנחנו מפנקים אותם עם קצת אוכל רטוב מקופסת שימורים בערב וזה ממש שיא הג'אנק פוד..
באיזשהו שלב התחלתי להתעניין בכל הנושא של אוכל נא לחתולים וחרשתי על המון אתרים שמסבירים איך לעשות את זה.
בגדול, הם ממליצים לקנות בשר חי של כל מיני חיות (ברוטאציה במשך השבוע), לטחון את כולו כולל הכל חוץ מנוצות.
כולל עצמות, איברים פנימיים... ממש כאילו הם אוכלים את כל החיה שצדו.
ואז לערבב את זה עם המון סוגים של ירקות (שמתאימים לחתולים) ורשימה שלמה של תוספי מזון- ויטמינים , חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 , מולטי מינרל, סיבי פסיליום למניעת עצירות ועוד....

עברתי אצל כל כך הרבה קצבים שכבר התייאשתי.
אף אחד לא היה מוכן לטחון לי עוף שלם. רק בלי עצמות. הם מפחדים שזה יהרוס להם את הסכינים במטחנה, למרות שהעצמות כשהן לא מבושלות הן רכות .
הם מוכרים את כל האיברים הפנימיים בנפרד כדי לעשות הרבה כסף... (עוף שלם הוא יחסית זול. בערך 25 ש"ח).
למי שיש מטחנת בשר בבית זה יכול להיות ממש משתלם , כמובן בלי לדבר על כל היתרונות הבריאותיים של האכלה כזו.
אומרים שזה פותר את כל המחלות, מונע טפילים ומשפר מראה פרווה.

בקיצור,
אם לא הייתי צמחונית,
ואם היו מסכימים לטחון לי עוף שלם,
ו/או אם הייתה לי מטחנת בשר
ואם לא היו לי כל כך הרבה חתולים, מה שמייקר את העסק מאוד....

יכול להיות שהייתי הולכת על זה.
בינתיים, הם אוכלים אוכל יבש איכותי (ROYAL CANINE) והחלפתי להם את האוכל הרטוב השימורי בגרונות שאני קונה ב-3 ש"ח לקילו . את זה הם מקבלים כפינוק בערב ומתים על זה.
אני קונה כמות, מחלקת למנות (בעלי , כמובן) ומקפיאה.
כל יום מפשירה מנה ליום למחרת.

בינתיים החתולים מרוצים ואנחנו מרוצים.
,
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

איפה קונים גרונות בכזה מחיר??? ושל מה? בסופר ראיתי רק גרונות של הודו והם נראו ענקיים וממש, אבל ממש מגעילים... ולא זכור לי שהיו כאלה זולים.
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי ברונית_ב* »

אסור לתת להם מוצרי חלב
עוד סיבה לא להשאיר את החתול לשמור על השמנת D-:

> ברונית בכלל בעניין של כלבים <
מיכל_מ*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכל_מ* »

הנוסחא שלך, אמא אדמה, נשמעת לי שפויה. לדעתי אפשר לבקש ולקבל אצל הקצב בסופר שאריות בחינם. ואני ממש מתביישת להודות שאיכשהו, בגלל שאורזים לנו במיוחד וכו' וכו' (תרוצים) הם באמת אוכלים אוכל זול... נשדרג.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

מיכל, אני לא בטוחה לגבי שאריות. שאלתי אצל הקצב השכונתי והוא אמר שאין לו. אם את משיגה- אנא דווחי.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

אגב, כל נושא האוכל הנא רלוונטי גם לכלבים.

<בעצם צריך היה לקרוא לדף גידול חיות בית באופן טבעי, אבל ככה זה כשאוהבים חתולים- שוכחים שיש עוד חיות בעולם :-]>
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מסעדה, הרעיון הוא בשר לא מבושל...
הבנתי את זה, ראבק (-: רק שאני בזמנו לא היה לי מושג שעדיף נא; וכשבישלתי גרונות, הם יצאו מספיק רכים כך שהחתולה יכלה להתמודד איתם. העליתי שאלה ולא הצעה, כי אינני יודעת אם גם במצב נא העצמות מספיק רכות לאכילה.
בפעם הבאה אני בטח אמשיך לא לחשוב עד הסוף על ניסוחים בהירים. 'צטערת.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

איפה קונים גרונות בכזה מחיר??? ושל מה?
גרונות עוף, אפשר גם יחד עם הגב.
במחיר כזה - לא פגשתי. ב 4-5 ש"ח לקילו, כן.
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

היום חולדות ועכברים הרבה יותר גדולים מפעם וחתולים כבר לא יכולים לצוד אותם.

לא יודעת לכבי חתולים שגרים העיר....אבל החתולים שלנו צדים.

הם צדים עכבריםולא אוכלים אותם
  • חוץ מחושחש החתול הערס שלנו שהצלנו אחרי איזה ימיים שהיה בלי אמא ורעב. ולו יש "תסמונת אושוויץ" (מקווה שאני לא פוגעת הרגשות אף אחד...) הוא אוכל הכל: בטטה תפו"א חומוס וגם עכבר שהוא צד כשהעכבר עדיין חי והוא משאיר רק זנב.....
חוץ ממנו, לפי מה שהבנתי ,רק חתול מאוד רעב יאכל עכבר - הם פשוט לא טעימים להם. זאת גם הסיבה שהם הפסיקו לישון איתנו - הם היו מביאים לנו מנחה - עכברים מתים למיטה. היה אחד שגילינו רק אחרי כמה ימים....ואז הם הוגלו מהמיטה.

הם כן צדים ואוכלים ציפורים קטנות וחרקים גדולים.....
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

איפה קונים גרונות בכזה מחיר???

בירכא. שם הכל בזול.
ואפילו לא 3 ש"ח אלא 2 ש"ח, רק מה , אני מבקשת ממנו לחתוך קטן קטן שיהיה לנו כמה שפחות התעסקות ועל זה הוא לוקח עוד שקל...
מיכל_מ*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכל_מ* »

אורית, אני באמת אבדוק את עניין השאריות. ותודה לך על הדף.

תמונה
טרה_רוסה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

החתולים אצל ההורים שלי במושב, שהם חתולי בחוץ, צדים גם הרבה לטאות ואפילו עטלפים, וגם (לצערה של אמי) תירסים ומלונים מהגינה.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

אז יש עוד חתולים שאוהבים מלון!
מה הסיפור עם החתולים חובבי הירקות והפירות? אני רואה שזה די נפוץ... אצלי בבית יש יללות שבר כשאוכלים בטטה, מהסוג ששומעים בדרך כלל כשפותחים קופסת טונה.
תיארתי לעצמי שחתולי כפר יותר פעילים מבחינת צייד. חתולי בית עירוניים עסוקים בעיקר בלאתר את הנקודה הטובה ביותר בבית לתפוס בה איזה חרופ. פעם החתולה תפסה איזה ג'וק, וזה היה בערך שיא הקריירה שלה כציידת.

אמא אדמה- מה זה, או איפה זה ירכא? זה יישוב? חנות?
בסופר רגיל יש גרונות עוף בדרך כלל?
טרה_רוסה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הרבה חתולים אוהבים אבוקדו. לי יש חתול אחד מוזר שאוהב עגבניות מרוסקות מקופסה, קוקוס טרי, אגוזים וגם רוטב סויה.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אתן רציניות? ניסיתי היום את ענין הבשר הטרי. חתול אחד ריחרח וליקק (לא בלע חלילה). האחר הביט בי במבט של 'מה-בדיוק-את-רוצה-שאני-אעשה-עם-זה-ואיפה-בכלל-הביסלי?'
אולי אי אפשר ללמד חתול זקן טריקים חדשים?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאריות בחינם
אכן, זה הרעיון המקורי.

עכשיו, האמת שהחתולים שלא יודעים מה לעשות עם בשר נא הם חתולים מנוונים תוצר של כמה דורות של ניוון, כך שזו באמת בעיה קשה מה לעשות איתם.
האוכל המבושל גורם להם לתהליכים ניוונים, למחלות, ולהולדת הדורות הבאים עם ניוון בכל מיני רמות.
אני בעבודה לזמן קצרצר אז אין לי זמן לפרט, אבל אולי יעזור לחפש pottenger וגם cats במנוע חיפוש ולמצוא את המחקר שעשה הרופא הזה שהביא אותו למסקנות.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

רציתי לציין משהו שנראה לי לא ברור בהסבר שלי קודם.
הבנתי שבשר מבושל מאבד בתהליך הבישול חמרים מסוימים שחיוניים לחתול. אחד מהם הוא הטאורינה.
במזון חתולים מוכן מוסיפים את הטאורינה (ואני מניחה שגם עוד חמרים) באופן מלאכותי.
מזון מבושל ביתי לא מכיל אותם ולכן הרבה פחות בריא ממזון חתולים.

נתקלתי באינטרנט בסיפורים על חתולים שלא רוצים לאכול בשר נא. הבנתי שאפשר להרגיל אותם בהדרגה. עוד סיבה שהם לא רוצים בשר נא יכולה להיות הטעם החזק של מזון חתולים שמכיל חומרי טעם וריח למיניהם. הטעם של בשר נא מן הסתם יותר עדין, ופחות מפתה.
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

לא לגמרי שייך לדף....אולי ל גידול ילדים באופן טבעי ;-)?
המזון האהוב על בני הקטן והאהוב הוא: מזון החתולים, כן, כן זה המכונה אצל חתוליה של מ י כ ל ביסלי.
הוא תמיד עובר בכלים שלהם ובודק אם השאירו לו משהו.....אולי לא כדי לנו לעבור לבשר נא :-)
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אף אחד לא ניסה ערמונים על החתול שלו? :-)
אינדירה נהיית סהרורית ולא מרפה עד שחולקים איתה ערמונים כשיש כאלה באזור.
תירס ואפונה גם כן מתקבלים בברכה.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

אצלי כל מרקי הירקות עוברים טעימה בצלחות החתולים...
אני לא אוכלת בשר, אז בלית ברירה הם מציקים לי כשאני אוכלת אוכל צמחוני...
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי שרה_ק* »

מה עם לקחת שאריות בשר שהקצב זורק במילא?
גיל_מלמוד*
הצטרפות: 05 יולי 2001, 23:15

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי גיל_מלמוד* »

מה עם חתולה שכבר מזמן לא ראתה עשב?? (וגם אין סיכוי שתראה, היא עירונית לחלוטין.....)
איך מספקים לה את הצורך הזה???
טרה_רוסה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה הבעיה לקטוף צרור עשב ולתת לה?
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

מישהו יודע למה חתולות אחרי ההמלטה אוכלות את השיליה? כלומר, זה רק עניין של "ניקיון כפייתי" שאופייני לחתולים, או של החזרת דם האבוד לגוף, או שהן פשוט רעבות אחרי ההמלטה?
מיכלי*
הצטרפות: 23 ינואר 2002, 18:47

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכלי* »

חתולות אוכלות את השליה מכיוון שיש בה חומרים מזינים,יש גם קרמים לפנים שמכילים שליות של בע"ח, ויש טרנד של נשים שמבשלות את השליה ואוכלות (בתאבון...)
אגב, לפני כשבוע החתול שלי שתה מיץ אבטיח, ובכלל, חתול זו ליה שמאוד מחקה את הבעלים, גם באוכל
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

חתולות אוכלות את השליה מכיוון שיש בה חומרים מזינים וגם שבאינסטינקטים שלהן, הן צריכות לנקות כל שארית שבטבע תביא טורפים בגלל הריח. זה לא משנה שהן ממליטות בבית, מתחת למגרה הכל-כך בטוחה. זה בטבע שלהן.
גם כלבות עושות את זה.

יש גם קרמים לפנים שמכילים שליות של בע"ח
אאל"ט, כבר לא, בגלל האיידס.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ל* »

עברתי עכשיו על דף החתולים...קראתי על חתול שהלך לעולמו בגיל 14 ! זה עצוב ומתחבר לחששות שלי . אני כותבת כי החתולה שאיתנו בת 15 ואין סימן לזקנתה, אבל בימים האחרונים , שלא כהרגלה, לא מבקשת לצאת החוצה (אנחנו בעיר - יש לה שירותי חצץ בבית, אבל אוהבת לרדת לגינה ולרבוץ מתחת לשיח...).
פעם שמעתי שחתולים פשוט הולכים...למות. מישהו שמע על התופעה הזו? לא יודעת אם להתייחס לגילה כמשהו שכבר קרוב לכך. קשה לי לדמיין... ! .עד היום, היא מעולם לא נזקקה לטיפולו של וטרינר (טפו, טפו, טפו)
האם חתולים "נותנים סימן" ? אם הם מבוגרים, אבל לא חולים או ירודים - האם זה יכול לקרות בכל רגע, ככה פתאום?
האם כחתולת בית היא נחשבת לזקנה? זו החתולה הראשונה והיחידה שגידלתי, מצאתי אותה לפני 15 שנים, ומאז אנחנו ביחד, עוברות ערים ודירות...ומאושרות.
אוהב_מדבר*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 07:48
דף אישי: הדף האישי של אוהב_מדבר*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אוהב_מדבר* »

שלום לכם
אני שמח לראות שיש פה דף גם בנושא חתולים כי יש לי שאלה שקשורה לחתולה שלי דינה.
אבל לפני ראיתי פה דיון בנושא מזון ושואלים אותי הרבה על נושא מזון בכלבים וזה תקף לחתולים.
זה נכון שחתולים חיו שנים על טרף והם יכולים ואפילו שמחים לאכול בשר נא.אבל כאשר הם הם אכלו בטבע טרף הם אכלו אותו על כל חלקיו(כולל חלקים פנימיים שיש בהם הרבה ויטמינים),בעוד שאנחנו מאכילים בבשר נא אנחנו נותנים רק חלק מהחיה מה שלא מספק תזונה מלאה.
מי שרוצה להאכיל במזון שלא מסחרי רצוי שיתן תזונה נכונה ומאוזנת מה שקשה לביצוע.הדבר הטוב במזון מיסחרי שהוא מספק תזונה מאוזנת וכוללת את כל המרכיבים הדרושים.
גם מי שמאכיל חתול(או כלב) במזון מסחרי רצוי שידע לקנות נכון:
לא להיתפתה למבצעים ומזון שלא מוכר.מזון כזה נמצא היום על המדפים ומחר לא וזה לא בריא להחליף מזון.(גורם לשילשולים).
מזון מאיכות נמוכה המרכיב הראשון שלו הוא תירס מה שגורם לחתול לאכול הרבה כדי להיות שבע ולהוציא הרבה צואה.(לקרוא את התוית באנגלית)
להיזהר גם בפחיות כי זה בשר מאיכות נמוכה רצוי להשקיע קצת יותר כסף בפחית איכותית.

חשוב לדעת שחיות ביתיות חיות היום יותר שנים וחלק מזה בגלל היתפתחות והמודעות לנושא מזון(גם רפואה יותר מודרנית).
חתול רחוב חי כ-5 עד 6 שנים בעוד שחתול בית חי מספר שנים נוסף ולמזון יש חלק בזה.
לא הייתי ממליץ לחתול עם בעיות רפואיות (כמו שראיתי פה בדף)להאכיל אותו במזון חי אלא במזון רפואי.זה לא שווה את הסיכון.הבעיות נוצרו בעיקר בגלל בעיות גנטיות של שמירה על הגזע או ריבוי בתוך המשפחה.הרביה נכונה של הכנסת דם חדש שומרת מפני הבעיות האילו.
בכלבים אפשר לראות בעיות רפואיות קשות בגלל שמירה על הגזע וריבוי לא מיקצועי ומסחרי.(אפשר לראות את זה גם במשפחות חרדיות להבדיל)
חתולים פרסיים סובלים גם מהבעיה הזאת ורובם סובלים מבעיות בדרכי השתן.

רציתי לשאול משהו לגבי החתולה שלי דינה,היא אצלי כחודש והיא חתולת רחוב.
לחתולה יש נטיה לעשות את הצרכים שלה בכל מיני מקומות מוזרים(מיקלחת והריצפה ליד הארגז).יש לציין שהחול שלה נקי והיא לא משלשלת פשוט יש לה נטיה לעשות את הצרכים במקומות מוזרים.
אם יש למישהו מושג אשמח לקבל עזרה
אוהב מידבר
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

עדי,
חתולים בני 15 אכן נחשבים לזקנים, אם כי חתולי בית מטופחים יכולים לחיות עוד שנים ארוכות. אצל הורי יש כיום ארבעה חתולים מגיל 14 וחצי ועד 16 וחצי, ורובם מתחילים להראות סימני זקנה. הם בהחלט לא "הולכים" ככה פתאום מהיום למחר; חתול שלא מראה שום סימן מדאיג הוא חתול בריא. אם החתולה שלך הפסיקה לצאת החוצה, זה יכול להיות סימן לזקנה או עייפות, אבל אם זה הסימן היחיד שאת רואה, אל תתחילי לבכות אותה... היא מתחילה להזקין, וכמו אצל בן אדם, זה יהיה תהליך איטי. במה זה יכול להתבטא: פסיביות, יותר שעות שינה, פחות שעות פעילות, מפלס הגובה של הקפיצות ירד, הפרווה תאבד ברק, הזוית של הזנב תרד לאט לאט, אבוד משקל, כיפוף רגליים....
שלושה חתולים זקנים הלכו לעולמם אצלנו: הראשון בגיל 14, ממחלת כליות שגרמה לו סבל רב. הוא הורדם כדי למנוע ממנו ייסורים מיותרים לאחר שהוטרינר השתכנע כי אין סיכוי להצילו. חתולה נוספת, גם היא בת 14, גלתה סימני עיפות וחוסר תיאבון במשך כמה שבועות, והתברר שיש בבטנה שני גידולים ענקיים. גם היא הורדמה כדי לחסוך ממנה ומאיתנו סבל מיותר. שניהם מתו ממחלה ולא מזקנה, ואצל שניהם היו סימפטומים שבשרו על כך לפני כן. החתול השלישי, לעומת זאת, מת מזקנה. הוא היה בן 20 וחצי. הוא הלך והזדקן לאטו במשך שנים. אני לא זוכרת מתי בדיוק הסימנים הפכו ברורים- אני חושבת שלקראת גיל 17 או 18. הוא הפסיק לזנק למקומות גבוהים; בשנה האחרונה לחייו הפסיק ללקק את עצמו- תחילה רק בגב, איפה שקשה להגיע, אחר כך בכל הגוף (כשהבחנו בכך היה מאוחר מדי- הוא הפך לחתול ראסטה... נאלצנו לגלח אותו, ואחרי שהפרווה שלו צמחה מחדש הקפדנו לרחוץ אותה בעדינות מדי יום בצמר גפן לח); בחודשים האחרונים לחייו הבחנו שהוא אבד את חוש הראייה, ובשבועות האחרונים התנהג בצורה מוזרה- הלך במעגלים וכדומה- כך שתיארנו לעצמנו שהסוף קרוב. ביום האחרון הוא פשוט לא יכול לזוז יותר ואבד את הכרתו. זה היה תהליך מאד איטי והדרגתי. הוא היה החתול הראשון שלי, כך שיש לי מושג מה את מרגישה לגבי החתולה שלך... אני מאמינה שיש לך עוד שנים רבות לבלות במחיצתה (שמעתי גם על חתולים בני 25, אם כי החתול בן ה 20 שלנו נחשב בעצמו לחריג ביותר- הוטרינר שלנו מעולם לא טפל בחתול בגילו לפני כן...) אבל חשוב שתכיני את עצמך לפרידה ממנה.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

אוהב מדבר,
יש חתולים שמשום מה מעדיפים לעשות את צרכיהם מחוץ לארגז. למה? ככה. לחתולים יש חוקים משלהם. אצלנו יש שני חתולים שהיו עושים את צרכיהם על הרצפה ליד הארגז- אחד מהם הוא זה שמת בגיל 20, והשני עדיין חי וממשיך את המסורת...
קשה לי להציע לך פתרונות. אולי לנסות סוג אחר של חול, אולי לשנות את מיקום הארגז. בסוף פשוט מתרגלים לנקות אחריהם...
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ל* »

תודה אורית, זלגה לי דמעה כשקראתי...פתאום אני בוחנת את כל סעיפי "סימני ההזדקנות" שמנית, ומקווה כי טוב, בינתיים : אוכלת, שותה, קופצת, משחקת כל יום איתנו ב"תופסת חוטים"(חוט שמחובר לענף - חבר שלי רץ איתו בכל רחבי הבית, והיא אחריו, בדהרות...כל יום !)
מנקה את עצמה, חוץ מהחלק האחורי יותר, שם מתרכזים גושי שיער שאנחנו מנסים לסרק...והיא שונאת את זה.
ערנית וערה , בודאי פחות מפעם, אבל נדמה לי שעדיין סביר.
נדמה לי שהיא יפה כמו פעם...אולי מעט פחות ברק...אבל לא ירדה במישקל ולא כבדת תנועה.
אני מאמינה שיש לך עוד שנים רבות לבלות במחיצתה
אני לא יכולה להאמין אחרת...
אני יודעת שאת מבינה אותי.
תודה...
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

ודאי שאני מבינה...
נשמע לי שהחתולה שלך בסדר גמור. להפך, אני בטוחה שאם תקחי אותה לוטרינר הוא יתפלא לשמוע שגילה כל כך מופלג... ואגב, במקומך הייתי שוקלת בכל זאת ביקור אצל הוטרינר כדי לודא שאין משהו שנסתר מעיניך (הם מסוגלים לזהות בבדיקה ידנית קצרה הרבה דברים שאנחנו לא רואים, כמו כליות מוקטנות, בעיות נשימה ועוד כל מיני) או לחילופין לקבל אישוש לתחושתך שהכל בסדר.
אוהב_מדבר*

גידול חתולים באופן טבעי

החתולה שלי מתיישבת על העכבר כל פעם שאני גולש באינטרנט.
האם בגלל שמדובר בעכבר?
מה היא מנסה לרמוז במנהג המפריע הזה?
אני מנסה לגשת להוסף לדף וקצת קשה לי
מ.שלווה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 10:15

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מ.שלווה* »

רק על העכבר ? שלי מתישבים על כל דבר שאני קוראת , או על המעקה כשאני תולה כביסה ,או בגינה כשאני עובדת ועוד דוגמאות רבות לכך ...
נשיקת אף לאף ליטוף חיבוק והסבר אוהב שעכשיו זה לא הזמן לעוד .

ואז הם מחכים במיטה ...אבל מי יכול עליהם ,
חיבוק ליטוף גשוש נשוק -לא רק לנשים בהריון!!:-)
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

החתולה שלי מתיישבת על העכבר כל פעם שאני גולש באינטרנט.
שלי מתישבת על המקלדת ולוחצת על הכפתור שפותח את התא של הסידירום. יש לי לפטופ, אז האפשרויות שלה יותר מוגבלות...
מנסיוני אין מה לעשות. בסוף, אחרי שהיא מכבדת אותי בכמה נשיכות טובות כשאני מנסה להזיז אותה בכמה מילימטרים שאוכל להקליד, אנחנו מוצאות איזה סטטוס קוו. היא נותנת לי לדחוף אצבעות מתחתיה כשצריך ללחוץ על אנטר ואני מלטפת אותה פעם בחצי דקה למען הסדר הטוב.

מה היא מנסה לרמוז
נו באמת. מה פה לא ברור? שתעזוב הכל ותתעסק בה. כאילו, יש לך חתולה על העכבר, מה עוד אתה צריך?
:-)

<ממהרת ללחוץ על הוסף לדף לפני שהחתולה תנחת על המחשב>
אורה_גבריאלי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2004, 08:36
דף אישי: הדף האישי של אורה_גבריאלי*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אורה_גבריאלי* »

מלבד החתולה המופלאה שחולקת את חייה איתנו (איתי כבר כ-12 שנים ועם בן זוגי 5) אני עוסקת בתצפיות ומיודדת עם לא מעט חתולים בסביבה. אני נדהמת כבר כמה שנים לראות המון התנהגויות "לא לפי הספר" לכאורה. מה שמטיל עוד צללים על רבות מהתיאוריות הסדורות בעולם המדע בכלל.
תמיד אמרו שחתולים הם חיות מתבודדות, שהם לא נקשרים לבני אדם אלא רק לטריטוריה (שטויות במיץ עגבניות) ושהם לא ידידותיים זה לזה בדרך כלל.

והנה אצל הורי בחצר 4 חתולים. קותי ויפה (אח ואחות), אריאלה א' ואריאלה ב' שיתכן שהן אם ובת. התבלבלנו. קותי משוטט במרחקים ומגיע רק לפעמים אבל 3 הבנות מתנשקות, מתלקקות ובעיקר - וזה כל כך יפה - משלבות זנבות ללא הרף.

לפני שעוקרה, אחת האריאלות גידלה גור זכר. כשהיה בן חצי שנה בערך (?) ועדיין לא בגודל מלא, נולד לה גור נוסף. כולם נמרים אפרפרים, דא"ג.
אריאלה נהגה לישון עם הגור הגדול והגור הקטן כשכולם כרוכים זה בזה בתוך מעין קן - בור מלא בענפים שהיה בגינה. לפעמים, כשאריאלה הלכה לסידורים, הגור הגדול נשאר בקן לעשות בייבי סיטר לקטן.

בתקופה אחרת ליפה ולאחת האריאלות היו 2 גורים בערך בני אותו גיל. לעיתים קרובות ראינו את אחת האמהות מיניקה את שני הגורים כשהשנייה ישנה בעציץ או הלכה לענייניה.
אוהב_מדבר*

גידול חתולים באופן טבעי

זה מעניין מאוד,האמת קראתי עשרות ספרים על כלבים ואני מת להתחיל גם לקרוא על חתולים.
אם למישהו יש המלצה על ספר בתחום אשמח לשמוע.
מ.שלווה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מ.שלווה* »

נראה לי שבנגוד לכלבים שאפשר ללמוד המון עליהם ועל גידולם מספרים ,אצל חתולים העקר זה הנסיון וההכרות האישית עם חתולך . אחרי הכל אין שני חתולים זהים לכל אחד אופי משלו .
לגיימס הריוט יש ספר קטן כולו סיפורי חתולים . הוא לא מדעי אבל מקסים .

אני אתמצת לך סיפור על הבדל בין חתולים לכלבים . מוסר ההשכל של הספור אומר כך ,
הכלב חושב שבעליו הם השליטים בבית ,החתול לעומתו בטוח שאנחנו המשרתים שלו .
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

גיל מלמוד
בחנויות לבעלי-חיים בת"א היו מוכרים פעם (בטח גם היום) כלי אלומניום כזה שיש בו זרעי דשא עם מצע. משקים, מגדלים ונותנים לחתול לכרסם. חתולים אוהבים את זה, וזה אמור להיות עשב שמתאים להם.
זה מחזיק מעמד 2-4 חודשים, זה בטח צריך די הרבה אור, השקייה רגישה, (לא יותר מדי ולא פחות מדי) לא בטוח אם שמש.
העשב חשוב במיוחד לבעלי פרווה ארוכה - כי השיער שהם מלקקים נתקע להם בקיבה וככה הם מקיאים אותו.
לחתולים יש גם אוכל מיוחד שכולל חומר שאמור להחליק להם את זה למעיים ומשם החוצה.

שמעתי על חתול בן 18 שגר בלונדון. קראתי שחתולים יכולים לחיות גם עד 30!
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

הכלב חושב שבעליו הם השליטים בבית ,החתול לעומתו בטוח שאנחנו המשרתים שלו
ואני מכירה את הגירסה הזו:
מה ההבדל בין כלב לחתול?
הכלב חושב (על הבעלים שלו) : האיש הזה נותן לי אוכל, מטפל בי, מטפח אותי, וכו'. מסקנה: הוא אלוהים.
לעומת זאת
החתול חושב: האיש הזה נותן לי אוכל, מטפל בי, מטפח אותי, וכו'. מסקנה: אני אלוהים! (-:
אוהב_מדבר*

גידול חתולים באופן טבעי

השבוע שמתי מברשת בדלת כי נכנסו ז'וקים מהחצר.אומנם דינה החתולה שלי קיבלה אותם בזרועות פתוחות אבל לי נמאס לראות את החתולה שאני מנשק מסתובבת איתם בכל הבית.
חזרתי היום בערב והיא פרקה את המברשת.עכשיו היא רובצת ליד הדלת ומחכה לאורחים....
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אור* »

מישהו יודע מה עושים בענייני תולעי מעיים אצל חתולים- לילדים יש כל הזמן ונאמר לי שזה מדבק מחתולים- באיזה כדורים משתמשים וכל כמה זמן, אני כבר שוקלת להוציא אותם שיהיו בחצר
מ.שלווה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מ.שלווה* »

אור אני מציעה לך להתייעץ עם וטירנר , יש כדור שפותר את הבעיה בקלות אבל נתן לקנות אותו עם מרשם בלבד .
בדיוק כמו שלא תתני לילדיך כדור סתם כי שמעת שזה כדאי כך לא כדאי לעשות עם החתולים .
ועוד עצה , לרוב יש קשר בין פרעושים לתולעים כך שכדאי גם לנקות את הפרעושים .
בהצלחה .
אבא_של_אוסקר*
הצטרפות: 19 מרץ 2005, 02:54

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אבא_של_אוסקר* »

העשב שהחתולים אוהבים נקרא CATNIP או בעברית אם אינני טועה 'ניפית החתולים'.
קניתי שקית זרעים (משתלות) והם נבטו בסוף וצמחו לתפארה.
רק מה,
החתולים, הריחו, כרסמו פעם אחת,
אמרו "המממ"
ולא יספו.
חשבתי, אולי לקצוץ ולערבב להם באוכל בלי להגיד להם?

חוצמזה האם מישהו יודע על

איך לסדר מאורת/מחילת/מגירת המלטה לחתולה?

גודל פתח, גובה שפת הפתח, עם/בלי גג, וכו'.
קטנה-קטנה לא מוכנה לבדוק (!) אפילו את הקומבינציות שבנינו לה.
והיא כבר ניסתה לזחול אל כל חריץ בבית, כולל אל המרווח ביני לתינוקת בסשן גרעפסים ומתחת לכיסוי הספה.
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

נפית החתולים, עד כמה שאני יודעת, היא לא בשביל שהם יאכלו אותה.
הם יותר נגנבים מהריח של זה ומשתוללים ומשחקים עם זה...

בקשר ל
מאורת/מחילת/מגירת המלטה לחתולה
נראה לי שהיא כבר תחליט לבד איפה היא ממליטה. גם אם תכין לה מקום שלדעתך הוא מקום מצוין היא יכולה לא לאהוב אותו...
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

מכירים את התופעה אצל חתולים לא צעירים כל כך
שהחלק האחורי מתנוון קצת?
יש לזה טיפול אלטרנטיבי?
נניח עיסוי או פיזיוטרפיה חתולית. שמעתם על משהו כזה?
פעמון_רוח*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2005, 03:56
דף אישי: הדף האישי של פעמון_רוח*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי פעמון_רוח* »

מישהו יודע על ההיסטוריה גם של ארגזי חול לחתולים? את שלושת השמנדריקים שלנו אני מגדלת בלי! מאיפה בא המנהג הזה שחתול צריך להגביל את עצמו למקום אחד בבית? וגם שבחול שמוכרים בחנויות יש כל מני חמרים כימיים להגביר הספיגה שממש מסוכנים כמו רעל.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

את שלושת השמנדריקים שלנו אני מגדלת בלי
איך בדיוק? (האם יש להם מקומות מוסכמים להפרשות?)
פעמון_רוח*

גידול חתולים באופן טבעי

לא בדיוק מקומות מוסכמים, יותר איפה שבא להם.
הטריקולורית הגאונה שלי למדה להשתמש באסלה ויודעת גם לפתוח את הדלת לבד אבל היא לא מורידה את הניאגרה.
החנון הולך לעשות בחוץ לפעמים גם על השטיח כניסה של השכנים.
הם לא כועסים כבר כי אמרנו להם שככה זה יותר פשוט בסך הכל לנקות רק שופכים לאסלה וזה הכל.
התינוקת גם כן יוצאת החוצה או לפעמים גם בבית.
אתה הכי קשה לפעמים כי היא לפעמים עושה גם בצעצועים שהם בקופסה באחסון.
זה גם משתנה לפי העוצמה של הצבעים של הצ'אקרות. אם משהו מפריע לי אני מכוונת אותם ברייקי.
כדי לטהר את הבית יש לי הרבה מפזרי אנרגיה בכניסה ובנקודות.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

הם לא כועסים כבר כי אמרנו להם שככה זה יותר פשוט בסך הכל לנקות רק שופכים לאסלה וזה הכל
???
שופכים לאסלה? איך בדיוק את שופכת לאסלה שתן חתול שנספג בשטיח ??? מנסיוני אין תקנה לשטיח שחתול השתין עליו אלא לזרוק אותו לזבל. ולגבי שכנים לא כועסים- צריך לשים את השכנים שלך במוזיאון... אני עוד לא נתקלתי בכאלה שכנים נחמדים...
למרבה הצער לא כל חתול יודע לעשות באסלה או במקלחת, ולא כל חתול יוצא מהבית, אז הברירה היחידה למי שלא מעונין לנקות יום יום הפרשות בכל חלקי הבית (עניין מאד מסריח ולא הגייני) היא ארגז חול.
בשעתו נסינו לשים בארגז חול מהגינה או חתיכות נייר עיתון, והתוצאה היתה גרועה ומסריחה. אז החול הקנוי הוא הרע במיעוטו.
אגב עצם העובדה שרוב החתולים בוחרים להשתמש בארגז החול מעידה על כך שהוא מתאים להם. כידוע אי אפשר לאלף או להכריח חתולים...

והערת עריכה- הדיון הזה לא שייך לכאן. הוא צריך לעבור ל גידול חתולים באופן טבעי.
פעמון_רוח*

גידול חתולים באופן טבעי

תודה תזמורת הים שאת כל כך מבינה ללבי זה לא פשוט. גם בבקשה תעבירי מה שצריך לדף המתאים.
נכון זה מדיף ריח.
אבל ככה זה בית של חתול ומי שרוצה לגדל חתול להיות עם להרגיש בלי לא בבית ספרי.
האני מאמין שלי זה שאנחנו צריכים גם להתאים את עצמנו לחתול וזה בסך הכל ריח שהם נהנים ממנו אחרת לא היו עושים את זה בהאביטט שלהם.
שופכים לאסלה גללים. שתן לא. ברור.
גם לשכנים יש חיות ואם אני לא אומרת כלום על זה שנחשים ועכברים מסתובבים לי בחצר הם לא אומרים כלום על קצת קיבה של חתול.
אגב עצם העובדה שרוב החתולים בוחרים להשתמש בארגז החול מעידה על כך שהוא מתאים להם
אם זה היה נכון לא היה לנו באופן טבעי כי כאן יש אנשים שדווקא בוחרים אחרת אז למה חתולים לא. החתולים שלי גם לא ביקשו לעולם ארגז.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

מנסיוני, עם הרבה חתולים, כששמים להם ארגז, הם עצמם בוחרים להשתמש בו, ולא להשתין סתם על הרצפה, למשל. אף פעם לא הכרחתי או אלפתי חתול להשתמש בארגז, זה תמיד בא מהם. לכן כתבתי שזה כנראה מתאים להם באופן טבעי.
גם שמתי לב, כשחתול לא רוצה להשתמש בארגז כי הוא מלוכלך מדי לטעמו (קורה כשיש הרבה חתולים בבית אחד) הוא יעשה את צרכיו ליד הארגז ותמיד באותו מקום. כלומר בהחלט יש להם העדפה לעשות את הצרכים במקום קבוע.
אם לא ישימו להם ארגז ברור שהם ימצאו לעצמם פתרון אחר. אם יש להם אפשרות לצאת החוצה- ברור ומובן שהם ינצלו את זה (בחוץ יש אדמה שאפשר לחפור בה ולקבור בה את ההפרשות). גם האסלה היא פתרון, אבל למיטב ידיעתי רק מעט חתולים עולים עליו. אם אין להם לא זה ולא זה- לתת להם להשתין סתם בתוך הבית זה לא בעייתי רק מבחינת בני האדם שגרים שם, אלא גם עבורם. כידוע חתולים נוהגים להסתיר את ההפרשות שלהם באופן אינסטינקטיבי ע"י קבורה בחול (אלא אם כן מדובר בסימון טריטוריה ע"י זכרים, או בפעולת מחאה כלשהי) ולכן רצפה או שטיח הם לא פתרון טוב עבורם. חשוף מדי. אבל כמובן שאם אין להם ברירה זה מה שהם יעשו.

האני מאמין שלי זה שאנחנו צריכים גם להתאים את עצמנו לחתול וזה בסך הכל ריח שהם נהנים ממנו אחרת לא היו עושים את זה בהאביטט שלהם.
גם אני מאמינה שאנחנו צריכים להתאים את עצמנו לחתול, אבל אני לא מסכימה שזה ריח שהם נהנים ממנו משום שכאמור הם נוהגים להסוות ולהסתיר את ההפרשות שלהם (וגם זה לא מטעמי "איחס" אלא מטעמי בטחון, כדי להסתיר את עקבותיהם, מאותה סיבה שהם מתלקקים מיד לאחר הארוחה כדי לסלק שאריות מזון מהפנים שלהם).

אישית, אני משתמשת בארגז רק משום שהחתולים שלי לא יכולים לצאת החוצה מתי שהם רוצים. כשהם בחוץ הם עושים בחוץֿ, אבל כשהם בבית גם הם וגם אני מעדיפים שישתמשו בארגז. הייתי שמחה למצוא חומר יותר ידידותי לסביבה לשים בארגז אז אם יש למישהו רעיונות אשמח לשמוע.
פעמון_רוח*

גידול חתולים באופן טבעי

בקשר לריח הוא לא יותר מידי מוגזם כי יש שעווניות בלוא הכי על הספה אז רק מעבירים סמרטוט עם חומץ ומים והשטיחים שיש לי מתכבסים יופי. הפופים זה קצת בעייה.

חתולים נוהגים להסתיר את ההפרשות שלהם זה נכון בגלל זה הבעייה בצעצועים בקופסה שלפעמים יש שם דברים שלא נדע.

אבל אצלי בבית לא נכנס ארגז חול נקודה.

גם ארגז חול זה הוצאה שוטפת בחנות חיות ואני גם לא מוכנה בכסף שאני יוציא בחנות של חיות שהנוולות האלו ירוויחו ויקנו עוד דגים טרופיים לחיים של סבל בקופסת זכוכית קטנה!! ושהם ידונו למוות עוד ארנבות ואוגרים!

אני לא רוצה להיות חלק מתעשיית הרשע הזאת של חנויות בעלי חיים!!!

כואב הלב!!!

אני גם לא קונה שם שום אוכל לחתולים!!!

בגלל זה!

אין שום סיבה להמשיך לישפוך כסף לחנויות של חיות גם לא בשביל אוכל!

המזון שמתאים לחתולים: בשר נא ועצמות נאות, שאפשר לבקש מהקצב. מים. אני מסכימה! בגחח שאני ניגעלת לגעת בבשר בעצמי זה ישר מהשקית של השאריות של הקצב לצלחות של המפונפנקים שלי!!
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

המזון שמתאים לחתולים: בשר נא ועצמות נאות, שאפשר לבקש מהקצב.
אני שאלתי את הקצב השכונתי אם אני יכולה לקבל שאריות בשר לחתולים והוא אמר שאין לו. וזה מאד לא פשוט. לא כל בשר נא הם אוכלים, הם לא יודעים להוריד את הבשר מהעצמות, אז אי אפשר לתת להם כנפי עוף, והם לא אוהבים כל סוג של בשר, נסיתי לקנות להם קורקבני עוף, שזה יחסית זול, והם סרבו לגעת בהם. הם כן מוכנים לזלול בשמחה חזה עוף טרי שעולה 30 ש"ח לקילו... שוב, כל זה שונה מחתול לחתול- יש חתולים שיאכלו מצוין כל סוג של בשר נא ויש כאלה שיסרבו לגעת בכל דבר שהוא לא מזון תעשייתי.
אני מסכימה שבשר נא הוא המזון הכי מתאים עבורם (אם כי אני חייבת לציין שלא כל וטרינר יסכים עם זה, ושאלתי כמה) אבל נסיתי וראיתי שעבורי לפחות זה לא מעשי, ולא רק מבחינה כלכלית. כתבתי על זה איפשהו בדף הזה פעם.

לא חייבים לקנות את החול בחנות שמוכרת גם בעלי חיים. יש חנויות שמוכרות רק ציוד ואוכל לבע"ח, כמו חיש חי.
פעמון_רוח*

גידול חתולים באופן טבעי

בכבוד לחתולים שלך!!!

עוד יותר שמנדריקים משלי!!!

שלי אוהבים שאני מביאה להם שאריות שומן ועור מבשר וגם גרונות מהקצב!!

אני גם מפנקת אותם בעוד דברים!

אבל הם אוכלים גם אוכל חתולים. בעלי עושה שוק בחצי חינם פעם בחודש ומביא להם. בשר נא זה יותר פינוקים בשבילהם!
לוונדר_סגול*

גידול חתולים באופן טבעי

פעמון רוח
אני מציעה שתבדקי שוב את הנושא של ארגז חול לחתולים, עם עצמך...
את רוצה שיהיה להם הכי טוב, נכון?
חתולים אוהבים לחפור בחול לפני שהם עושים את הצרכים שלהם, הם חיות נקיות שנמנעות מלהראות את ההפרשות שלהם לזולת.
כמו שכבר כתבו כאן - כשיש ארגז חול - הם מבחירתם החופשית עושים בו את צרכיהם
וגם אצלך, הם הולכים לארגז הצעצועים מתוך המצוקה - שאין להם ארגז חול בשביל עצמם.
כמו שכתבת -
האני מאמין שלי זה שאנחנו צריכים גם להתאים את עצמנו לחתול
אז כמו שאת מתאימה את עצמך ומתעסקת עם בשר שמגעיל אותך (את אולי אפילו צמחונית בעצמך אבל דואגת שלחתולים יהיה בשר)
אז אני חושבת שאת צריכה גם לדאוג לזה שתהיה להם הפינה שלהם בה יוכלו לעשות את צרכיהם בנוחות ובאינטימיות לה הם זקוקים.
האמירה הנחרצת הזאת -
אבל אצלי בבית לא נכנס ארגז חול נקודה.
מעציבה אותי. נראה שבגלל הכעס הגדול והמוצדק שלך על החנויות שמתעללות בבעלי החיים, את בעצם מענישה את החתולים המתוקים והיקרים שלך.
לא חייבים לקנות את החול בחנות שמוכרת גם בעלי חיים. יש חנויות שמוכרות רק ציוד ואוכל לבע"ח, כמו חיש חי.
לוונדר_סגול*

גידול חתולים באופן טבעי

בקשר לשאלה ששאלתי למעלה, על טיפול אלטרנטיבי להתקשות בשרירי הרגליים של חתולים לא צעירים,
אז פשוט התחלתי לעסות אותה והיא חזרה לזוז בגמישות.
|יש|
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

החתולים שלי, שמנדריקים? בטח, חבל לך על הזמן... :-D מה שאני אוהבת בחתולים זה שהם יודעים למצות את המיטב מהחיים. לא דוחים סיפוקים, לא מתפשרים על הנאות, לא מתביישים להתפנק כמה ומתי שבא להם. יש לנו הרבה מה ללמוד מהם...
פעמון_רוח*

גידול חתולים באופן טבעי

מה שאני אוהבת בחתולים זה שהם יודעים למצות את המיטב מהחיים. לא דוחים סיפוקים, לא מתפשרים על הנאות, לא מתביישים להתפנק כמה ומתי שבא להם. יש לנו הרבה מה ללמוד מהם
מה זה נכון.
את בעצם מענישה את החתולים המתוקים והיקרים שלך
איזה דברים מעליבים! למה את חושבת שאני מענישה את החתולים שלי?
אם הם עושים בבית זה לא בכוונה ואני לא מענישה אותם חס וחלילה!
אני ביכלל נגד עונשים בעיקרון לא לחתולים ולא לילדים.
לונדר סגול תקשיבי אני הבנאדם שהכי בודק את עצמו שיש!
בטח ובטח בקשר לחתולים.
החתולים שלי הם חתולים מאושרים הלוואי על כל החתולים בעולם כזה יחס ואני לא סתם אומרת!
אני בניגוד לך לא שופטת אנשים שרוצים לשים בבית ארגז חול כל אחד ומה שטוב לו אבל החתולים שלי לא סובלים שאין להם! להפך! רק אני לא יכולה להשתתף בתקצוב של תעשיית רשע של חנויות חיות וגם רשתות אחרות שיש להן קשר. החתולים מוצאים דרכים אחרות כמו שאמרתי.
אפשר לחשוב שחתולי רחוב עושים בארגז ושחתולים בטבע. גם החתולים שלי יוצאים החוצה לעשות תקראי מה שכתבתי! בבית זה רק לפעמים כשהם לא יוצאים.
לוונדר_סגול*

גידול חתולים באופן טבעי

פעמון רוח, אני מתנצלת שפגעתי בך, לא התכוונתי!
ברור שאת לא מענישה את החתולים שלך בכוונה, זה היה סוג של דימוי. אני מבינה מכל מה שכתבת שהחתולים שלך מקבלים טיפול מסור ואוהב ומפנק, זה ברור ולא מוטל בספק.
ההתייחסות שלי היתה אך ורק בנוגע לעניין ההפרשות שלהם, ואני אנסה להסביר את עצמי יותר טוב.

הסיבה שאת לא משתמשת בארגז חול היא:
אני לא יכולה להשתתף בתקצוב של תעשיית רשע של חנויות חיות וגם רשתות אחרות שיש להן קשר.
ובגלל זה נוצר מצב ש:
החתולים עושים צרכים במקומות שהם לא יכולים לחפור בהם ולהסתיר את ההפרשות שלהם (כן, אני מבינה שזה רק בזמן שהם לא יכולים לצאת, אבל עדיין – יש את הזמן הזה).
הם מחפשים מקום מסתור - למשל קופסת הצעצועים.
הריח של ההפרשות שלהם נישא באויר עד שמגיע מישהו לנקות את זה, ועדיין - יש ריח.
הם נאלצים לעשות צרכים במקומות גלויים וחלקים כמו שעוונית.
כל הדברים האלה לא נעימים לחתול, זאת עובדה אובייקטיבית. זה לא הטבע שלהם,
שלא לדבר על בני האדם שצריכים לחיות עם שגרת חיים שכוללת ניקוי שתן וצואת חתולים, התמודדות עם ריחות לא נעימים כמו שציינת נכון זה מדיף ריח. וגם יצירת אי נעימות לשכנים הנחמדים מאד שלך.

אם נניח היתה לך אפשרות לייצר לבד ובאופן יעיל ואורגני ארגז עם חול לחתולים,
אני משערת שהיית שמה לך אחד כזה בבית כדי להמנע מכל אי הנוחות ואי הנעימות הנ"ל.
אבל את לא שמה – לא כי זה לא נוח ארגז עם חול לחתולים, אלא בגלל הכעס שלך על חנויות החיות.
ז"א – מצד אחד - הכעס שלך הוא על החנות
ומצד שני – מי שנפגע מהתגובה שלך לכעס הזה זה החתולים והאנשים שסביבם.
לזה התכוונתי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_הסיבה שאת לא משתמשת בארגז חול היא:
אני לא יכולה להשתתף בתקצוב של תעשיית רשע של חנויות חיות וגם רשתות אחרות שיש להן קשר._

האם זו הסיבה? איזו מין סיבה זו? הלא אפשר להביא להם גם חול אמיתי, מאתרי בנייה סמוכים (אפילו לבקש, בסך הכל מדובר בשקית-שתיים לשבוע) או מחוף הים.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

מנסיוני, חול אמיתי זה גם בעייתי. קודם כל זה נורא מסריח. שנית, בגלל שאין בו את הכימיקלים שסופגים את השתן והופכים אותו לגושים שאפשר להוציא חייבים להחליף את כל הארגז לעתים קרובות כי מצטבר בתחתית חול ספוג שתן וזה נהיה בלתי נסבל אחרי כמה ימים. זה אומר לזרוק את כל החול+לנקות היטב את הארגז לפני ששמים חול חדש (להבדיל מהחול התעשייתי שמספיק לשלות ממנו את גושי השתן והצואה כל כמה זמן, ושאר החול נשאר פחות או יותר נקי, כך שבעצם הוא יותר חסכוני כי זורקים אך ורק את החול שספג את הצרכים). שלישית- עלולים להיות בו שרידי הפרשות או ריחות של חתולים וכלבים זרים וזה לא מוצא חן בעיני חתולי בית אנינים ועלול לגרום להם להחרים את הארגז. בקיצור- זה לא פתרון אידאלי. אם כי בהחלט יותר זול ואקולוגי ולא מפרנס שום חנות בעלי חיים.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

מי יודע: איך מטפלים בפרעושים ותולעים אצל גור חתולים, באופן טבעי? שמעתי שכדאי להוסיף שום לאוכל. ???
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

עדיין לא הצלחתי לטפל באופן טבעי בפרעושים ותולעים..
אם תצליחי לשכנע אותו לאכול שום (לא הרבה!) - אומרים שזה באמת עוזר..
אמא_לביאה*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 09:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_לביאה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_לביאה* »

אנ'לא'כולה יותר לסבול ת'חתול שלי!!!!
איך מחנכים אותו לא לעלות על השיש???
ולא לחטוף אוכל לקטנה מהיד?
ולא להתפרץ הביתה בדיוק כשרוצים לצאת?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

מישהו יודע מניסיון משהו על טיפול בשום בתולעים לחתולים?
אני מנסה עכשיו עם החתולה שלי (בת 5) - שמה לה שן שום קטנה, קצוצה היטב, בטונה. התחלתי היום.
אעדכן כשיהיו תוצאות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תודה, רק היום ראיתי את הודעתך...
כנראה שזה לא רעל כל כך נוראי, החתולה קיבלה בינתיים שן שום קטנה ביום אחד וחצי ביום אחר, בהפרש של יומיים, וחיה היטב.
אבל אני לא חושבת שהתולעים נעלמו בינתיים. אני חושבת שאמשיך עוד פעם פעמיים.
אשמח לעוד תגובות
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי גלי* »

תזונה טבעית לחתולים
http://www.pet-grub.com/
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיה_גל* »

למישהו יש הארה בנוגע לחיסונים?
את החתולים הבוגרים חיסנתי כשהיו קטנים והפסקתי כשהיו כבר בוגרים וגם אחרי שהפכתי לאמא והחלטתי שלא לחסן את בתי.
עכשיו יש לנו בית שלושה חתלתולים שאמא שלהם נדרסה. הם בני כמעט חודשיים, בינתיים לא יוצאים מהבית, אבל יצאו כרצונם כשיהיו בוגרים מספיק כדי לברוח מהכלבים ומהנחשים השכונתיים.
פתאום אני עומדת בפני הדילמה של כן-או-לא לחסן אותם.
יש למישהו ניסיון עם לא לחסן? הארות לכאן או לכאן?
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיה_גל* »

לפני שנים היתה לי חתולה שעוקרה כך שהוציאו לה רק את הרחם והשאירו את השחלות, מה שגרם לכך שהיא היתה מתייחמת כל אביב...
זה היה סיוט, עבור שתינו.
נדמה לי שהיום כבר לא עושים עיקורים כאלו, אבל אולי שווה לברר מה היא עברה ואם יש מקום לתיקון.
גחלי_לית*
הצטרפות: 18 נובמבר 2004, 12:33
דף אישי: הדף האישי של גחלי_לית*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי גחלי_לית* »

מיה גל
_פתאום אני עומדת בפני הדילמה של כן-או-לא לחסן אותם.
יש למישהו ניסיון עם לא לחסן? הארות לכאן או לכאן?_
את מדברת על חיסוני חתלתלת או כלבת?
אני לא מקפידה על חיסוני כלבת, כי הוסבר לי שהסיכוי שחתול יידבק בכלבת הוא כ"כ נמוך והחיסון טוב לשנתיים.
הווטרינר בעצמו אמר לי שאפשר בשקט לחסן כל שנתיים ואפילו שלוש, כך שאנחנו מרווחים את החיסונים של הכלבת מאוד.
במקרה ננשכתי בשנה שעברה מהחתול שלי, נשיכה שהצריכה אישפוז, בשקט בלי להתבלבל ולהתפתל אמרתי שהוא מחוסן למרות שעברה מעל שנה.

לגבי חתלתלת ממש לא מזמן שמעתי על חתולים שנדבקו ומתו (מוות ביסורים) לי אין שום פיקפוק בנושא.
הם נדבקים מזה ממש בקלות, גם אם הם לא יוצאים מהבית (את מהווה נשאית מבחינתם) והתוצאות קטלניות ומהירות בדר"כ.
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”