חיפוי הגינה בעיתונים

עינת_ש*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 17:02

חיפוי הגינה בעיתונים

שליחה על ידי עינת_ש* »

סליחה על השאלה,
אני יודעת שלמשל בתחום בניית רהיטים מקרטון, לא ממליצים להשתמש בנייר עיתון לציפוי סופי של הרהיט, כיוון שהדיו מתפרק (או משהו כזה) ומשחרר גזים של רעל? חשבתי שדיו זה תוצרי נפט (צבעי אזו) או שאני טועה?
יכול להיות שההמלצה נגד עיתונים ברהיטי קרטון קשורה לערבוב של הדיו עם צבע?
או שבאמת הדיו כן רעיל?
אותי דווקא די מרתיע להשתמש בנייר עיתון, למרות המחזור המקורי והתמונות היפיפיות של טרה רוסה
אני אנסה לייבש גזם של דשא מהשכן, ואז לחפות,
ואשמח לתובנות עם העיתונים
עינת
לייבל_בילי*
הצטרפות: 07 אפריל 2015, 02:01

חיפוי הגינה בעיתונים

שליחה על ידי לייבל_בילי* »

אז ככה:
נייר, מכל סוג שהוא, עשוי מחומר הנקרא תאית. את התאית מפיקים מצמחים, בעיקר מעצים!
כך יוצא שהנייר דווקא מאוד מועיל לערבוב עם אדמה או כחיפוי זמני, וזאת למרות המאוד פשוטה שהוא מתפק מאוד לאט, בדיוק כמו כל עץ!
היתרון הנוסף בנייר, הוא אוגר מים הצורה נהדרת! גשם בחורף וטל בקיץ. בדר״כ, לשורשי הצמחים יש נטיה להשתרש הנייר דווקא מסיבה זאת! לכן, רצוי מאוד לחפות בנייר רק לאחר התבססות הצמחים באדמה.
לגבי דיו, רוב בבתי דפוס בארץ משתמשים בדיו ירוק, ז״א, מיוצר מחומרים לא רעילים לאדם ולסביבה, בדר״כ אורגניים!
לגבי נייר כרומו: נייר כרומו לא מכיל שום מתכות! לא רעילות ולא לא רעילות! הבעיה בנייר כרומו זה שהוא מצופה דווקא במחצבים רעלים, כגון סיד, אבל לא במתכות! וסיד אכן מסוכן לא רק לצמחים, אלא גם מאוד רעיל כאשר הוא נשרף!
העצה שלי, תגרסו את הנייר שיש לכם בכל צורותיו, גם קרטון זה נייר! רק תשתדלו לא להשתמש בנייר מצופה!
את הנייר הגרוס אפשר לערבב עם האדמה על מנת להעשיר אותה או כחיפוי (בצורת עיסת נייר)... ויותר קל להשתמש בנייר גרוס מבחינת עיצוב החיפוי, מאשר בפיסת נייר שלמה :)
לייבל_בילי*
הצטרפות: 07 אפריל 2015, 02:01

חיפוי הגינה בעיתונים

שליחה על ידי לייבל_בילי* »

שכחתי להוסיף...
אם במקרה וכן השתמשתם בנייר כרומו, או אתם לא יודעים אם הצבע רעיל או לא, תמיד ישנה את האפשרות לשתול חמניות (מנקות רעלים מהקרקע), לאחר מכן קטניות (קושרות חנקן), ולבסוף תשאר לכם קרקע פוריה, נקיה ופחות דאגות להתעסק איתן :)
מלבד לכך שחמניות הן גם יפות, וגם ישארו לכם גרעינים לפיצוח או להפקת שמן חמניות מזין (להבדיל משמן החמניות שמוכרים בשווקים) :)
שליחת תגובה

חזור אל “בלוגים”