מה לעשותב40אלף דולר

מתכננת*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 09:26

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי מתכננת* »

אנחנו זוג +2, בלי דירה ובלי חובות, וגם בלי חסכונות, וזכינו בסכום הנ"ל בירושה.
איך/מה כדאי לנו לעשות, ע"מ שישמור על כוחו וערכו, ואולי גם יגדל?
שנינו לא בכיוון של השקעת אנרגיה להכרת שוק המניות וכד'.
יש המלצות?

עורכים יקרים, אפשר להעביר את הדף לדף רלוונטי. תודה
הלואי_שהיו_לי*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 10:54

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הלואי_שהיו_לי* »

אפשר לקנות מגרש חקלאי שסיכויי ההפשרה שלו בעתיד הקרוב גדולים
אגב, זה בדולרים?
עוד_טיפה_לים_התגובות*
הצטרפות: 07 נובמבר 2004, 11:08

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי עוד_טיפה_לים_התגובות* »

אם כבר בחרתם היכן אתם רוצים לגור - קנו דירה למגורים.
את ההפרש בין הסכום שקיבלתם למחיר הדירה - קחו משכנתא. הריבית היום בבנקים נמוכה ביותר.
קחו משכנתא בריבית שיקלית קבועה.
עשו שוק (עברו בין הבנקים ובידקו מי מציע רבית נמוכה ביותר).
במקום לשלם שכ"ד - תשלום משכנתא.
תחושת הבית גם שוה שקט וכסף.
אל תיכנסו לשום השקעה לא סולידת !!!
כל הבטחה לרוח משמעותי בעתיד - כרוך בסיכון. אפילו שיסבירו לכם אלף פעמים למה "אין שום סיכון".
הלואי_שהיו_לי*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 10:54

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הלואי_שהיו_לי* »

אם כבר בחרתם היכן אתם רוצים לגור - קנו דירה למגורים.

לא בהכרח. אם הדירה / בית שאתם רוצים שווה הרבה, כלומר תצטרכו משכנתא גדולה, זה לא ישתלם לכם.
ראו לקנות או לשכור בית, שאלות על משכנתא
ייתכן שמבחינה כלכלית יהיה נכון יותר לקנות דירה להשכרה ולא למגורים -- כזאת שתצטרכו לקחת עליה משכנתא קטנה, וששכר הדירה שתגבו עליה יכסה את תשלומי המשכנתא וישאיר לכם עודף.

התקופה הנוכחית אכן טובה יותר ללווים מאשר למשקיעים (הריבית במשק כרגע היא הנמוכה בהיסטוריה של המדינה)
אבל יש לכם כסף ביד - למה להיכנס לחוב?
הדירה הכי מצ'וקמקת שתוכלו לקנות תעלה לכם לפחות כפול מה שיש לכם.

אם היה לי כסף הייתי קונה עכשיו חצי דונם חקלאי באזור פרדס חנה / בנימינה.
ההפרש פה בין מחיר קרקע לבנייה וקרקע חקלאית הוא מטורף, תוך כמה שנים יפשירו הכל.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

תוך כמה שנים יפשירו הכל.
הבעיה שאף אחד (שהוא לא איזה ראש ועדה איזורית) לא יודע מתי יפשירו.
יכול להיות בעוד 5 שנים וגם יכול להיות 20 שנים.
זה יכול להיות הימור גרוע מאוד למי שאין לו 40 אלף דולר מיותרים!
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

קניית דירה להשקעה באיזורים לא "סקסיים"
באו-עקיבא לדוג' אפשר לקנות דירה ב 40-50 אלף דולר ולהשכירה ב 1500 ש"ח בערך - תשואה של 7%~
גם בב"ש תשואות דומות אבל בה יש היצע דירות די גדול וסטודנטים (שוכרים עיקריים) הם קהל נודד (הרבה התעסקות עם שוכרים שמתחלפים).

קניית בית למגורים מומלץ שההלוואה תהיה עד 40% מערך הנכס במקרה שלכם כ 70אלף דולר, לא נראה לי שתמצאו מציאה במחיר הזה
הון חוזר*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 13:50

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון חוזר* »

אין ארוחות חינם. ונראה לי שזה מה שאתם מחפשים...
אתם מייצגים בדיוק את המצב של אנשים שקיבלו סכום גדול שלא עבדו עבורו: לא יודעים את החוקיות של הכסף.

שנינו לא בכיוון של השקעת אנרגיה להכרת שוק המניות וכד' : השקעה זו עבודה לכל דבר. כמו שאתם עובדים עבור השכר שאתם מקבלים, כך יש לעבוד תמורת הכנסה מתחום ההשקעות. דווקא שם, יש מספיק אנשים שיזהו את החולשה שלכם וישמחו לשחרר אתכם מהעול...
שזה כולל נדל"ן. שם הכרישים עם השיניים הכי חדות. ידחפו לכם נכס תקוע ומסובך בצרות...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אם אינכם זקוקים לכסף עכשיו ואורח חייכם ימשיך להיות בלי חובות אולי חצי חסכון לילדים וחלק לסגור לשנה-שנתיים ואז להחליט הלאה?
אני הייתי לוקחת מזה איזה 1000 דולר וממשת איזה חלום. מגיע לכם {@
מתכננת*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי מתכננת* »

תודה על התגובות.
עכשיו צריך לחשוב ולבדוק.
דרך אגב, לא מחפשים ארוחות חינם, רק ששוק ההון (מניות ושות') הם ארץ לא נודעת עבורנו, וגם חברה שזה המקצוע שלה מפסידה שם. אז אנחנו מתרחקים...
עלמו_נית*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:02
דף אישי: הדף האישי של עלמו_נית*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי עלמו_נית* »

ההגדרה שנתת זו לדעתי התחלה טובה
כתוב לי בציטוט כאן למעלה: "הכל - בעיני המתבונן"
_בלי דירה ובלי חובות, וגם בלי חסכונות, וזכינו בסכום הנ"ל בירושה.
איך/מה כדאי לנו לעשות, ע"מ שישמור על כוחו וערכו, ואולי גם יגדל?
שנינו לא בכיוון של השקעת אנרגיה_
אני מבינה שעשיתם חושבים ויש לכם כיוון אבל לדעתי צריך להעלות עוד שאלות ולחדד עוד כמה נקודות. למשל:
האם יש לכם בטחונות נוספים למקרה שתצטרכו?
באיזו מידת נזילות אתם בוחרים?
מתי לדעתכם תרצו לממש את הכסף? עבור מה?
כמה חשוב לכם לא להפסיד? מה הוא הפסד עבורכם?

מצטרפת לכיוון המחשבה של נדל"ן
מה שיפה בעסקאות כאלו הוא אכן המינוף המתאפשר באמצעות משכנתא + שוכרים אבל יש חסרונות אחרים (נזילות, אפשרויות מוגבלות בסכום הנתון, מידה של הימור)

ממליצה על הספר הדרך אל העו"שר של יוסי אש. יש גם כלמיני יועצים שיוכלו לעזור לכם לבנות תכנית שמתאימה לכם (ממליצה לא לבחור כאלו שהם דרך הבנק אלא אנשי מקצוע).

וחוצמזה כדאי לדעתי לא לשים את כל הביצים בסל אחד.
נס_דק*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 17:06

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי נס_דק* »

שלום רב,
אני יכול להבטיח לכם תשואה שנתית של כ5% ועוד בונוסים לפי מדרגות הרווח בשנה שזה הרבה יותר ממה שהבנק מציע. וזאת מבלי שתעבירו אלי אפילו שקל. איך זה עובד? אתם נותנים לי הרשאה לעשות פעולות בחשבון שיפתח על שמכם שזה אומר סה"כ מתן סיסמה ושם משתמש- אין צורך אפילו ביפוי כח, כלומר החשבון על שמכם ובבלעדיות. אין שום אפשרות להעביר כסף מהחשבון והוא נפתח בכל מקום שתבחרו אתם. כמובן שאת כל הפרטים ניתן לוודא במקום בו תפתחו את החשבון. כל רווח מעבר לחמשת האחוזים המדוברים, ינתן לי ואולם במצב שתארתי אתם מעבירים אלי את הכסף ולא אני אליכם, כך שאינכם צריכים לסמוך עלי. אם אעבור אחוז מסוים של רווח, אוסיף עוד בונוסים. אני מדגיש שהרווח שלכם מובטח, גם אם אפסיד. בכל רגע פרטי החשבון והפעולות שנעשו מונחים מולכם, ממש בזמן אמת ואתם יכולים להפסיק את הפעילות בו מתי שתרצו. כל זה כמובן יכול להיות מגובה בחוזה. זה רעיון שמתרוצץ לי בראש כמה זמן, והודעתכם קרצה לי. אולם עדין איני בטוח שאני מוכן להתחייב לכך. אולי כדאי להתחיל בסכום נמוך...
בכל מקרה שיהיה בהצלחה במה שלא תבחרו.
מר_ציפן*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 17:47

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי מר_ציפן* »

למרות שאינכם רוצים להשקיע אנרגיה בלימוד שוק ההון, תעיפו מבט באתר http://www.bursa4u.com . מיועד למתחילים שאינם רוצים יותר מדי כאב ראש וסוקר בצורה יפה חלק גדול מההשקעות המקובלות מהסולידי ועד לפחות סולידי. אולי תקבלו כמה רעיונות...
במקביל אפשר להציץ ב- http://www.bankrate.co.il שמספק השוואות בין כל מיני פקדונות ותוכניות חסכון.
אני באופן אישי לא מתלהב מהרעיון של להשקיע את כל הכסף בדירה ולהישאר ללא כסף ועם התחייבויות, אבל איש איש וטעמו.

בהצלחה!
רוקמת*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 19:12

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי רוקמת* »

סתם התחשק לי לצטט מספר שקראתי, שם נכתב על משפחה אחת שלא נענו להצעות של משקיעים שונים לכן הצליחו לשמור על כספם:-)
אני במקומכם הייתי משקיעה חלק בחשבון צמוד לדולר וחלק למשהו אחר. תיק השקעות סולידי שכזה.
פלוני_אלמונית*

מה לעשותב40אלף דולר

להתחיל עסק קטן בחלק מהסכום ואת השאר לחסוך
עלמו_נית*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:02
דף אישי: הדף האישי של עלמו_נית*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי עלמו_נית* »

לא מכירה את נס דק ואין לי שום דבר באופן אישי
אבל מאוד ממליצה להזהר
ההבטחה הזו: אני מדגיש שהרווח שלכם מובטח, גם אם אפסיד.
לא ברורה לי. איך זה מובטח?
אני באופן אישי די חוששת מכאלו שמצהירים שהם יודעים איך להרוויח כסף. נראה לי שאם היו כ"כ מוצלחים לא היו צריכים כסף מאחרים...
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

נראה לי שאם היו כ"כ מוצלחים לא היו צריכים כסף מאחרים
זו בדיוק הפואנטה הם לוקחים מאחרים ככה הם עושים כסף :-D
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

לא רוצה להכניס אנרגיות שליליות, אבל בכל זאת
הייתי ממליץ לשקול גם שיקולים אקולוגיים. למשל ההמלצה לקנות קרקע חקלאית להפשרה - האם זה מוסרי לגור בצמוד קרקע
נס_דק*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי נס_דק* »

אני באופן אישי די חוששת מכאלו שמצהירים שהם יודעים איך להרוויח כסף. נראה לי שאם היו כ"כ מוצלחים לא היו צריכים כסף מאחרים
חשבת פעם על נושא המימון? אני יודע לעשות כסף אבל אין לי מספיק קרן. לעומת זאת יש לי מספיק להחזיר את הקרן + רווח. אגב זה מה שעושה כל עסק... גם העסקים הגדולים בעולם נוטלים מימון. אף עסק לא יגדל בלי מימון.
להזהר זה תמיד מומלץ, אבל לפסול מבלי לבדוק זה טפשי (ואני יודע שלא זה מה שהמלצת, אבל אני מוצא את מה שכתבת כללי מדי ואם יש לך המלצות קונקרטיות הן יתקבלו בברכה). בכל מקרה הם אמורים לפתוח חשבון בכל חברה שהם ירצו או אפילו בבנק (עמלות מטורפות). כמו שאין לי דרך להוציא כספים מהחשבון שלך בבנק דרך פעולות האינטרנט כך אין לי דרך להוציא כסף מהחשבון שלהם.
קיימים אמצעי הגנה למקרה של הפסד כמו למשל הפסקת המסחר אם אגיע להפסד אותו לא אוכל לשלם (זה לא קרה לי מעולם אולם יכול לקרות). קרנות למיניהן לא מבטיחות שום רווח, ואף נופלות מדי פעם. מה גם שאת הכסף מעבירים אליהן, בעוד כאן הכסף נשאר אצל הלקוח ואני זה שצריך לסמוך על טוב ליבו כדי שיחזיר לי.
מצד שני כנראה שזה לא כל כך ריאלי.... אז אני אוותר בשלב זה על הרעיון. ואולם שמחתי לשמוע דעות וחששות.
מתכננת*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי מתכננת* »

תודה. חושבים.
אשמח לעוד כיוונים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי בשמת_א* »

כמו שאין לי דרך להוציא כספים מהחשבון שלך בבנק דרך פעולות האינטרנט
איך זה? אני עושה העברה מחשבון לחשבון דרך האינטרנט. זה כן להוציא כספים מהחשבון, לא?
דו*
הצטרפות: 06 יולי 2006, 13:12

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי דו* »

היה נחמד אם כל היועצים למיניהם היו מפרטים מאין הידע שלהם (ואם הם מסתמכים על אינטואיציות או השערות בלבד, שיציינו זאת). השקעה של סכום גדול צריכה להתבסס על ידע איתן ולא על רעיונות באוויר
אמא_טריה*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_טריה*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי אמא_טריה* »

לא תמיד ההזדמנות מגיעה בשעה שפנויים לה (לא כל שכן ירושות, שמטבען כרוכות גם באבל)
אם אין לכם כח להתעסק עם זה עכשיו, אפשר פשוט לשים בבנק ולחכות למתי שתוכלו להתפנות לזה.
לשם כך, או ששמים בבנק כך סתם בעובר ושב - שזה הכי פשוט ובטח שלא מבריק כלכלית, אבל לפחות הכסף שמור
או שעושים סבב עם יועצי השקעות בבנקים. כלומר - הולכים לכמה בנקים, מבקשים בכל אחד לשבת עם יועץ השקעות מטעמו, ומשווים בין ההצעות.
לפני סבב כזה, צריך לחשוב בעיקר על שני דברים -
  1. האם אתם מוכנים לסכן חלק מהכסף תמורת ייתכנות לתמורה גבוהה יותר (שהבנק ישקיע לכם במניות ומדדים עלומים, על פי הבנתו ועם אחוז להפרשתו), או שאתם רוצים תכנית בטוחה שברור וידוע מראש כמה כסף יהיה בעוד איקס זמן
  2. אם אתם נכנסים לתכנית חסכון, לכמה זמן אתם מוכנים שהכסף יהיה סגור בה, ומה יהיו התנאים להוציא את הכסף לפני הזמן, אם רוצים. (נהוג שהריבית גבוהה יותר ככל שהתכנית קשיחה יותר).
יכול להיות שעם הזמן יבוא לכם רעיון או הזדמנות להשקעה נבונה יותר, ואז תוכלו להעביר לשם.
בשמת_א*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי בשמת_א* »

לשם כך, או ששמים בבנק כך סתם בעובר ושב - שזה הכי פשוט ובטח שלא מבריק כלכלית, אבל לפחות הכסף שמור
לא שמור, כי האינפלציה מכה בו.
אם כבר שמים בבנק כך סתם, אז בפיקדון נושא ריבית לפחות.
הון_חוזר*
הצטרפות: 28 דצמבר 2007, 16:05

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

מעט הרחבה על האופציה הבורסאית:
שווה לדעתי לפרוץ את מחסום הפוביה שיש לכם מפני תחום ההשקעות, כי בתהליך למידה נכון, התחום הזה מתגמל בהחלט.
אתמצת מלל ארוך בעיקרון אחד פשוט: הרי הסכנה המרכזית בהשקעה בורסאית היא מפולת. והטענה המקובלת שלא ניתן לחזות כאלו, באותה מידה שלא ניתן לחזות את העתיד בכלל בכל תחום.
יש גישת ניתוח השוק שכן מזהה מפולות ומאפשרת לכם לצאת בזמן (וגם להכנס בזמן), מודל ניתוח שקיים כבר כמאה שנה ושלא מקבל הכרה אקדמית והוא בעצם ניתוח מגמות בשוק, שזה בעצם זיהוי מה האחרים עושים בשוק ולאן הם לוקחים אותו. גישה זו עבדה מצויין גם במפולת הנוכחית.

להלן האסטרטגיה הבסיסית:
  1. לסכן רק "מנה" של 10% מההון בכל אפיק.
  2. לקנות תעודת סל שעוקבת אחרי מדד המניות המוביל, מה שמגן עליכם מפני קריסה של מניה בודדת.
  3. מעקב שבועי אחרי הגרף של המדד, שניתן לראות באתרים הפיננסיים כגון גלובס, דה מרקר, ביזפורטל, במטרה לוודא שמגמת העלייה אכן ממשיכה. ברגע שהיא מסתיימת, מוכרים.
איך יודעים שנגמרה?
השוק, כלומר הנכסים השונים הנסחרים נעים בגלים, בזיג זג.
לעיתים הזיג זג הזה מתכנס אל תוך שני קווים מקבילים עולים - מגמה עולה. זיג למעלה - שיא, זג למטה - שפל.
תנאי השארות עם הנכס (פוזיציה) : השפל בין שני השיאים צריך להיות מקסימום 8 שבועות, ואז השיא החדש צריך להיות גבוה מקודמו. אם זה לא קורה, משמע סימני חולשה, וכנראה שהנכס גמר את הסוס. לצאת.
הכלל הזה יציל אתכם ב-95% מהמקרים.
זה עבד בובה'לה במפולת הנוכחית, בת"א ובוול סטריט. אני יכול רק להצטער שלא נכנסתי ב-2003 עד אוג' 2007 כדי לשלש את הכסף... אבל אהיה כאן בתום המפולת הנוכחית עד הבאה...
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי רוזמרין* »

ההצעה הכי בטוחה, באחריות, היא "מלווה קצר מועד" (מק"מ) של המדינה.
בקצרה- המלווה הוא לשנה, כשאת יודעת מראש כמה אחוז ריבית את מקבלת בסוף התקופה. מצד שני זה כסף נזיל.
זה אומר שאם את צריכה חלק מהכסף במהלך התקופה אז אין בעיה להוציא.

מק"מ טוב למצב שצריך את הכסף לתקופה הקרובה (עד חמש שנים מעכשיו, נניח) ושאין לך שום כוונה לסכן אותו.
עדיף לקנות את המק"מ דרך ברוקר ולא דרך הבנק כי העמלות אצלו קטנות פי כמה.

my]הסבר על השקעה ללא סיכון investment 5yr low risk 7[/po]
choose]איך לבחור ברוקר a broker[/po]

ובכלל, שווה להכנס לאתר הזה כי הוא כתוב בשפה שווה לכל נפש ואפשר גם להתייעץ ולקבל תשובות.
אתר חינמי לגמרי ומלא ברצון טוב.
בהצלחה
נס_דק*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי נס_דק* »

לבשמת א. בחשבונות שאני מכיר אין אפשרות וזה הגיוני כיון שמן המפורסמות היא, שלמחשב האישי בבית אין שום בעיה לפרוץ ובהנתן אפשרות להעביר כסף מחשבון לחשבון הבנקים לוקחים על עצמם סיכון גדול. לו אני במקומך הייתי משנה את ההרשאה הזו. לצורך הענין אין לי בעיה גם לתת את ההוראות בטלפון לקליינטים ישירות מבלי שתהיה לי כל נגיעה בחשבון או ידע כלשהו לגביו ואולם סביר להניח שגם בתנאים האלה אנשים יחשבו שיש כאן עוקץ וימשיכו לסגוד לאלוהי הממסד ולאכול את הפרורים שנשארו מסעודות הבנקים ובתי ההשקעות. הרבה יותר אנשים נופלים קורבן למרובעות מאשר קורבן ל"סיכונים" מחושבים. הבנקים למשל גונבים לאור יום וחבל שאנשים לא מבינים זאת. שאני אומר בנקים אני מתכוון רק לראש הפירמידה ולא לדודה שולה שעובדת בתור טלרית. אבל ממש לא בא לי להרחיב. אני אדם ישר בעיני עצמי ולא בא לי לשווק את עצמי או להתגונן. מי שחושב שאני נוכל שאורב לאנשי באופן טבעי ומשתמש בשיטות גסות ביותר כמו לנסות לפספס סעיפים או שאני נוכל רק בגלל שאני מנסה להרחיב את העסק תוך כדי עוד כמה הקלקות מחשב אז שיבושם לו. וכן, אני יודע שזה לא אישי אז אל תטרחו לספר לי על כך.
בשמת_א*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי בשמת_א* »

הבנקים למשל גונבים לאור יום וחבל שאנשים לא מבינים זאת
מבינים, מבינים... זה עדיין בדף בעיות כלכליות מלחיצות או בדפי ההמשך שלו?

נס דק, אתה מדבר על השקעות במניות, קרנות, מק"מים וכדומה, או על משהו אחר בכלל?
נס_דק*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי נס_דק* »

בשמת, אני מדבר על השקעות במניות, ואופציות ארוכות טווח (אני מזכיר את זה כיון שאנשים לא מודעים לכך שכאשר השוק יורד ניתן להרויח מאופציות "פוט"). אגב גם הלוואות מהמדינה זה לא הדבר הכי בטוח בעולם בניגוד למה שחושבים, בטח לא במחוזותינו. אבל חבל להם לבזבז זמן ודיבורים לא נראה לי שיש להם אפשרות אחרת אם הם לא רוצים להשקיע זמן ומחשבה. ותודה על הסבלנות כלפי העצבים שלי.
חלושס*
הצטרפות: 27 מרץ 2008, 16:04

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי חלושס* »

קחו את הכסף ותשקיעו בטיול מטריף סביב העולם.
אין השקעה טובה מזאת בשבילכם מבחינת הזוגיות מבחינת ההורות המשותפת ומבחינת החווייה עצמה כמשפחה.

אם לא מתאים - אפשר למחוק.
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

נס דק :
אתה מדבר על אסטרטגיות אופציות מעו"ף כגון שוקת ופרפרים?
אם אתה רוצה להשמע אמין, נראה לי סביר שתציג את המודל שלך.
מניות: ניתוח פונדמנטלי או טכני? איך אתה מאתר נק' כניסה, לקיחת רווח וסטופ לוס?
רק בת"א או גם וול סטריט, סחורות, אג"חים?
כשלקוח נותן את כספו לברוקר שינהל אותו הוא רוצה לשמוע מה האסטרטגיה. שמעת על הבחור החביב מ-"ברוקר טוב" שהוגשו נגדו כבר 2 תביעות?
אני לא מציע את עצמי לאנשים כאן לנהל את כספם, אלא שואף להראות דרך לנצל את המערכת.
נס_דק*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי נס_דק* »

הון חוזר,
אין לי שיטה וחוקים. כל מקרה לגופו. איני משתמש בניתוח טכני כלל וההשקעות שלי הן לטווח ארוך. אני לא נכנס לשוק בת"א אם אין לי סיבה ממש טובה, בין השאר מפני שהוא שוק קטן וקל למניפולציות. עד היום סחרתי בוול סטריט, באירופה וכן גם בסחורות.

שמעת על הבחור החביב מ-"ברוקר טוב" שהוגשו נגדו כבר 2 תביעות?
אכן שמעתי וזה בדיוק הדברים שהזוג פה חייב לדעת עליהם. לכאורה בית השקעות מוכר עם גב ומוניטין אבל מה שקרה שם הוא חלמאות במקרה הטוב...
כאמור אין לי "דרך" שאפשר להראות. אני משתדל לחשוב הרבה מעבר לקריאה אבל בכנות... בשורה התחתונה הכל מזל. מה שיש לי להראות זה את תיק ההשקעות שלי לאורך השנים. אני לא רוצה להשמע גס, אבל אין לי יותר מדי מוטיבציה לדבר על הבורסה באופן תאורטי. מי שמעונין להשקיע ברצינות, אשמח לשוחח איתו שיחה רצינית (שאני מניח שתהיה פילוסופית משהו) אבל לדעתי לא כאן המקום לעשות את זה.
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

בשכונת הדר/ הדר עליון בחיפה אפשר למצא דירת חדר וחצי- 2 בטווח מחירים של 35.000 דולר ל 60.000 ואז אפשר להשכיר.
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

מתכננת: ממליץ ללמוד על אג"ח ממשלתיות.
נס דק אתה Value Investor ?
דלעת_דקורטיבית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 17:06
דף אישי: הדף האישי של דלעת_דקורטיבית*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי דלעת_דקורטיבית* »

מצטרפת להמלצה ללמוד על אג"ח ממשלתיות, לפי מה שהבנתי (אנא הון חוזר תקנני אם אני טועה), התשואה מובטחת אם מוציאים את האגרות בתאריך נקוב (פעם בשנה), ומדובר על משהו כמו 5-6% לאחר מיסים.
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

אכן אג"ח ממשלתיות זה כמו פק"מ, קרן+ריבית מובטחים ביום הפדיון. אותה מחלקה יחד עם המק"מ (מלווה קצר מועד). זה מה שנקרא אפיק סולידי. מתאים למי ששמירה כל הקיים חשובה לו יותר מרווחי הון.

הנקודה שאני מנסה לקדם היא שלימוד כללי המשחק בשוק ההון משתלם. מסלול מוצע: להשקיע בספרות השקעות. הולכים לחנות ספרים, למחלקת "ניהול וכלכלה" ועוברים על הספרים. ויש גם אינטרנט.
הרעיון המרכזי שלי הוא הפלת המחיצה בין "עבודה", ו-"השקעה". בשני המקרים צריך לעבוד בשביל הכסף. ואת שני המקרים יש לבדוק לפי היחס בין עלות לבין תועלת, ופוטנציאל הגדלת התועלת. מה הוא צפי שיפור השכר שלכם ב-20 שנים הבאות, לעומת 25% שנתי בריבית דריבית? (שזה המודל הבסיסי של צ'ארלס דאו, אחד משני המייסדים של "דאו ג'ונס"):
מתחילים עם 100,000 ש"ח.
תום שנה 1: 125,000
תום שנה 2: 156,250
תום שנה 3: 195,312
תום שנה 4: 244,140
תום שנה 5: 305,175
הבנתם את העיקרון...

ולגבי השקעה בנדל"ן: הרווח העיקרי הוא לא מהשכירות אלא מעליית ערך הנכס.
יש עלויות שוטפות של אחזקה (במקרה יש לי יד גם בזה), ולפעמים נופלים פרויקטים כמו החלפת צנרת...
האם כל נכס ערכו עולה ומשתבח עם השנים? האם ניתן לחשב מה יהיה השווי בעוד כ-10, 20 שנה?
ויש את המיסים והאגרות בעת מכירה, ואז, במה משקיעים חזרה את הכסף?

לעומת זאת, כאשר למדתם את חוקיות שוק ההון, גם מפולות כבר לא מפחידות, כי גם להן יש חוקיות שניתן לנצל.
ומה שהכי יפה בזה, שאתם לא צריכים למסור את הכסף למישהו (לי למשל :-) ) אלא מנהלים אותו בעצמכם במו ידיכם, וצוברים תשואה נוספת, שהיא מיומנות ושליטה כלכלית שגם היא בריבית דריבית... עסקת חייכם.
בנצ100*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 09:06

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי בנצ100* »

קחו את הכסף ותשקיעו בטיול מטריף סביב העולם.

זה מה שאני עומדת לעשות בכסף שחסכנו (הירושה, טפו, עוד לא הגיעה...). לצבור חוויות ולא נכסים. השקעה לכל החיים... (סליחה על הבנאליות).

טיול קראוונים של 3-4 חודשים לארה"ב. הדולר ברצפה. זמן מצוין לטיול!
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בנצ, יש לכם איפה להחנות את הקרוואן כשאתם בצפון מזרח המדינה. מקווה שאת זוכרת :-)
הדולר ברצפה.
אל תזכירי לי... :-S
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

אם אני כבר בתנופה...
כשבוחנים השקעה, משווים את האפשרויות השונות לנקודות השוואה, Benchmark.
הבסיסית ביותר בתחתית הסולם היא ריבית הפק"ם, ריבית נטולת סיכון. סביב ה-3%, (אני לא ממש עוקב) ומזה תורידו עוד 20% מס.
לאחר מכן יש את המלוות למדינה ואגרות החוב של המדינה, עם הצמדה למדד, למטבע כלשהו..
אגרות חוב של חברות (אג"ח חברות, קונצרניות, "אג"ח זבל").

השלב הבא הוא תחום המניות.
שם נק' הייחוס היא המדדים המובילים: בת"א - ת"א 25, ניו יורק - S&P 500, Dow Jones, ובאירופה יש את מדדי לונדון, פריז וגרמניה.
אם אנחנו מנהלים תיק השקעות מנייתי (או שמסרנו אותו לניהול חיצוני), סביר לדרוש שהוא ישיג לפחות את תשואת אחד המדדים האלו. ומידה ולא, יש לנו טעות ומאוד כדאי לבדוק מהי, ואם זה גדול עלינו, אולי עדיף לקנות את אותם מדדים (תעודות סל).
בין מקדמי המודל הזה ניתן למצוא את מוטלי פול שמלמדים על כך כבר משנת 1995 .
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אל תיכנסו לשום השקעה לא סולידת !!!
למשל - קניית דירה.
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

תבשיל, תרחיבי את הטענה. אני כעקרון מסכים איתה, אך יש להציג את הטיעונים. אני עצמי מצוי בתהליך בחינת כדאיות אחזקת נכס מושכר...
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

הסבר קצר על אג"ח מדינה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1960875,00.html .
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

למה קנית דירה אינה השקעה סולידית?

כי אתה לא יודע האם ערכה יעלה או ירד.
כי אתה לא יודע מה השכ"ד שתקבל עליה.
כי אתה לא יודע כמה חודשים בממוצע בשנה אכן תקבל שכ"ד (האם יהיה דייר? האם הוא ישלם? האם בזמן? האם הוא יפנה את הבית?).
כי אתה לא יודע אילו הוצאות נוספות יהיו לך עליה (תיקוני אינסטלציה, שיפורים בבנין)
ואתה לא יודע האם כל התנאים האלה, אם הם לטובתך, ימשכו לאורך זמן.

זה לפני שדיברנו על כך שבמצב רגיל הריבית שמקבלים בבנק גבוה מהשכ"ד.
נניח - קח דירה של 200K$.
4% ריבית עליה הם 8000$
חלק את זה ב 12 חודשים (אופטימי), אתה רוצה לקבל על הדירה 670$, אחרי ניכוי הוצאות (זמן ונסיעות להראות את הדירה, נסיעות לגבית שכ"ד, תיקונים למיניהם).
יש מקומות/זמנים בהם זה אפשרי.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

זהירות מהצעות כמו של נס דק.
עכשיו שמעתי על זוג שאיבדו 400,000 ש"ח בגלל שנתנו את כספם למישהו שהבטיח שלא יוציא כספים מהחשבון רק ישתמש בחשבון ע"י ייפוי כוח לעשיית פעולות בבורסה. כל קניית ומכירת אופציות עולה עמלה.
ביצעו להם בחשבון עשרות אלפי פעולות, גמרו להם את הכסף- בלי להעביר ממנו כספים לחשבון אחר.
זהירות זהירות זהירות
כמובן שאני לא מכירה את נס דק ואין בדברי לרמוז שהוא מתכוון לעשות כאלה דברים...
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

את מתכוונת לזוג הקיבוצניקים שהפקיד את כספי הירושה בידי עידו סמואל מ-"ברוקר טוב"?
לפי הבנתי זה לא היה מקרה של הונאה או שימוש לרעה בהרשאות אלא מלכתחילה בבחירה של מסלול ספקולטיבי במיוחד. skira20080205]דיווח ב-דה מרקר 951223[/po] .
אין הבדל אם ממש נותנים את הכסף לברוקר, או רק הרשאה לחשבון. אם הוא מפשל, הכסף יימחק בכל מקרה. זה עניין של מדיניות השקעה. ולכן יש להבין בעת ההתחייבות מה היא האסטרטגיה ומה הם סיכוניה.
במקרה הנ"ל אני קצת תוהה לגבי התנהלות הזוג, מכיוון שאם בחוזה הייתה התחייבות להחזיר את כל הסכום, לא היה מקום למהומה.
לכן החשוב הוא החוזה שחותמים והגב שנותנת החברה: האם היא מסוגלת לעמוד בהתחייבויות שלה כלפי הלקוחות.

בכל מקרה זה מחזיר אותי לקו הטיעון שלי: לא לסמוך על אנשי מקצוע (הם אלו שיצרו את המפולת הנוכחית, ושוחקים את כספי הפנסיה שלנו) אלא לחתור להבנה בעצמנו. חשוב להבין שמנהל כספים מחויב יותר לעמלות שהוא מקבל מאשר לאינטרס הלקוח. כאשר השוק עולה, כולם מרוויחים, ואין צורך בהבנה. וכאשר הוא נופל, כולם מפסידים, ואז יש למנהל התיק תירוץ מצויין "הרי כל השוק נפל!!!".
קיים מספיק ידע זמין לגבי התנהלות נכונה יותר בשווקים, ובעיקר למשקיע הפרטי יש גמישות שאין למוסדי, שמוגבל ע"י רשת סבוכה של נהלים ואינטרסים סותרים.
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

ניתוח נוסף של הפרשה והחוזה, ותגובה של "הנאשם" שמסביר את אסטרטגית ההשקעה, מתוך קפה דה מרקר .
וכבונוס, הצצה ל- מה באמת קורה בחדרי מסחר: .
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
מה הייתם עושים עים 41 אלף דולר?
תחלס, 41 אלף דולר עכשיו אצלכם ביד, מה אתם עושים איתו?:-D
(חוץ מלהשקיע, :-P מוצה) ..
tube*
הצטרפות: 12 דצמבר 2005, 21:01

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי tube* »

41,000$ - דבר ראשון שאני עושה זה לקלף לעצמי את העור ולבדוק שהוא באמת שייך לי.
אחרי שאני גומר להתעלף ששים שבעים פעם, אני מתעורר חדש.
קונה כרטיסי טיסה. מעמיס את המשפחה על הבואינג. נוחת בניו יורק.
הולך ליריד מכונוית בג'רזי ביום שישי (אינלי מושג למה שישי, אינלי מושג למה ג'רזי. יש שם אני חושב, וזהו), קונה שם וואן (סטייל הטנק של חב"ד), או מיני וואן+נגרר. קונה אוכל לכמה ימים (אורגני, גיטריסטי, הכל), מעלה את המשפוחה, מעמיסים עוד כמה דברים שיהיה לקמפינג, ומתחיל את חלום חיי.
קוסט טו קוסט.
מניו יורק ועד לוס אנג'לס.
11 חודשים של גיבוש משפחתי.
ואחרי זה לוכפת לי למות מאושר לאיזה שלוש דקות.
ואם יישאר כמה ג'ובות בסוף (מניסיוני - אינמצב בכלל) אני ישר הולך לוול מארט הקרוב לקנות את מה שכתוב ב דברים ששווה לבקש שיביאו מארצות הברית

ובמחשבה שניה, אני אשקיע את זה באיז בית הרוס בדימונה, שעוד חמישים שנה שיבנו שם אוניברסיטה, הילדים שלי יוכלו לחלק אותה לשלו ולשכן שם סטודנטים לסדנת 'חוש את הקפקא שבך'.
תמר_מסיני*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 00:36
דף אישי: הדף האישי של תמר_מסיני*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי תמר_מסיני* »

בונה את בית חלומותי בסיני. מאבזרת ומרהטת אותו.
תם_תם*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2008, 16:29

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי תם_תם* »

הון חוזר,

_מתחילים עם 100,000 ש"ח.
תום שנה 1: 125,000_

בריבית דריבית, כפי שרשמת, אולי אפשר להגיע אחרי כמה שנים ל- 25% תשואה. לא מכיר אף מכשיר כלכלי עם כזו תוחלת תשואה בשנה. לשם השוואה במדד המניות מדברים על תשואה ממוצעת של כ- 10% בשנה. אישית, אני מרוצה מהשקעה בנדלן עם 7% בשנה.
הון_חוזר*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי הון_חוזר* »

לא מכיר אף מכשיר כלכלי עם כזו תוחלת תשואה בשנה

זהו, שזה לא מכשיר פיננסי. זו עבודה עצמית. אתה עם עצמך, ואפשר עם כמה חברים באותו ראש מנתחים בעצמכם את מהלכי השוק. אתה מנתח ומקבל החלטות. לא מטיל את האחריות על אף אחד. ניהול תיק השקעות כמו שמנהלים עסק. ראה "ניתוח טכני". והניתוח שלי אומר שהירידות בשוק עוד לפנינו. אנחנו לא קרובים לתחתית. וה-25% הם ממוצע של כ-110 שנים של יישום המודל של Charles Dow. והמודל הזה גם הוציא בזמן את המשקיעים מהסחורות שקרסו לאחרונה, מהפוזיציות נגד הדולר בשוק המט"ח, מאג"ח החברות, ומכל נכס שהופך מגמה או "מתקן" עמוק מדי.
ניקי_ניים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2008, 23:04
דף אישי: הדף האישי של ניקי_ניים*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי ניקי_ניים* »

תשמעו חברים....

לא שהייתי מתנגדת לסכום כזה (או אחר) אבל נראה לי שזה היה מכניס אותי לכזה מתח וחרדות שאולי, אולי, אולי, טוב שאין לי (כרגע)

אני כן יודעת שהייתי עושה תואר שני. וגם בעלי, ומשקיעה לעתיד הילדים. (אני בשנת 2011, עם 130 אלף ש"ח לא הייתי יכולה לקנות בלטה..)

טוב. זה נשמע כמו תכנית.

אז בעצם - גם אני רוצה!!!
פלוני_אלמונית*

מה לעשותב40אלף דולר

יש לי משהו כמו 50 אלף שקל בבנק וקצת מפחידים אותי הדיבורים על קריסת הבנקים בחצי שנה-שנה הקרובות.
מה דעתכם? מה כדאי לעשות? הדולר והאירו ברצפה עכשיו, כדאי להמיר בכל זאת?
טוהר_אהבה*
הצטרפות: 24 מרץ 2011, 05:51
דף אישי: הדף האישי של טוהר_אהבה*

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי טוהר_אהבה* »

הייתי ממליצה קודם כל להשקיע בהתפתחות אישית,ואם כבר יש לך כוון למשהו שבו תמצי את הפוטנציאל האישי שלך: לכי על זה. תממשי.אין למה לחכות
אני שוקלת לקנות שטח אדמה,אולי בשותפות עם עוד חברים לדרך
אחרי שאמצע את המקום שמדוייק לי (במהרה בימינו אמן...)
מצחיק*
הצטרפות: 08 פברואר 2008, 13:32

מה לעשותב40אלף דולר

שליחה על ידי מצחיק* »

מאוד מעניין לאן התגלגלתם אם הסכום הזה, ומה להיה ממנו עכשיו, מקווה עבורכם שרכשתם משהו ממשי, השכלה,קרקעות ולא בחרתם בבורסה.
שליחת תגובה

חזור אל “דברים שמעלים חיוך”