דלקת בדרכי השתן

אנונימי

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות

טיפול אלטרנטיבי:
  • חמוציות + ויטמין C + אצידופולוס
  • דיקור סיני
  • טיפול הומיאופתי
  • חליטת ענבי הדוב. לחלוט כפית בכוס מים רותחים מספר דקות, ולשתות שלוש פעמים ביום
  • מיץ מפטרוזילה שמנקה את השתן.
הוראות:
לשטוף ולקצוץ זר פטרוזילה,גם את הגבעולים,
לשים בסיר עים מים מורתחים ,
בערך ליטר ,ליטר וחצי
להרתיח,ולצנן לסנן ולהעביר לכלי (בקבוק).
לשתות על הבוקר דבר ראשון לפני כול דבר כוס מהמיץ.(בכדי לחמם להוסיף טיפה מים רותחים)
ובמשך היום לשתות לפחות ליטר וחצי מים מינרליים.
תוך יומיים הקלה.
ניתן גם בתור טיפול מונע.אפשר גם להוסיף סוכר או דבש כדי להמתיק.
הטעם לא משהו אבל מתרגלים:-)
  • יש אבן שנקראת סיטרין - והיא מדהימה בריפוי דלקות שתן-
אפשר להכין ממנה טיפול לשתיה: משרים בכוס מים לאחר שטוהרה כמובן (טיהור: הנחת האבן המים שמכסים אותה כלי זכוכית או קרמיקה למשך יממה בחוץ על שפת החלון למשל) משרים את האבן למשך הלילה ואפשר לשתות את המים
דרך אחרת היא להניח את האבן באזור המדובר - למשל לשים בתחתונים ועליהם עוד זוג תחתונים שיחזיקו אותה - מספיק סיטרין קטנטנה
וגם אפשר להניח שן סיטרין ליד הפעוטה בזמן שהיא ישנה למשך הלילה, שלמי שלא עובד עם קריסטלים זו בטח נשמעת ההצעה השפויה יותר...
בכל דרך יש לדאוג לטהר את האבן לפני הטיפול ואם מרגישים צורך אז שוב אחרי ולהמשיך כמה ימים
מנסיון שלי ושל הכלבה - שווה!
בנוסף - כמויות נדיבות של שתית מים מקלות מאוד על הסבל.

טיפול קונבנציונלי:
אנטיביוטיקה
(כדאי לקחת בחשבון שהרבה פעמים הדלקת חוזרת בטיפול כזה)

מניעה:
הגברת השיתון
כדורי חמוציות (+ויטמין C חומצי)
מיץ חמוציות
שתיה של לפחות 3 ליטר מים ביום
חליטת פטרוזליה / שורש פטרוזיליה
תה מזקן תירס
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי נעה_גל* »

אני סובלת שנים מדלקות בשלפוחית השתן, עם התקפות חוזרות לאורך תקופות (כלומר, יכולות להיות לי 3 שנים בלי ופתאום שנה עם כל חודש דלקת). לא ראיתי שיש קשר ישיר לצינון וכו'. בכלל אני לא יודעת מה מעורר את זה.
אבל כל חיי השתמשתי באנטיביוטיקה, ולפני 8 חודשים מישהי המליצה לי על כדורי חמוציות (+ויטמין C חומצי) ולקחתי. בהתחלה לקחתי בגלל שהיתה לי דלקת במינון מוגבר, אחרי שהתגברתי על הדלקת המשכתי לקחת כמניעה עוד כחודש. מאז לא ראיתי ולא שמעתי על הדלקת. אני ממליצה בחום!
בעיקרון אפשר גם לשתות מיץ חמוציות אבל הכמויות שצריך לשתות בשביל שזה יהיה אפקטיבי הן היסטריות.
מניעה יומיומית יכולה להעשות ע"י שתיה של לפחות 3 ליטר מים ביום. זה עובד הכי טוב.
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי נעה_גל* »

ולמי שמעונין לדעת איך זה עובד: החמוציות והויטמין C לא מאפשרים לחיידקים להתיישב בכיליה ולפתח את הדלקת. לכן, חשוב לקחת אותם ממש בתחילת הדלקת ולא כשהיא חמורה. אז האפקטיביות שלהם היא קטנה מאוד.
אביה_נו*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2001, 09:03

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אביה_נו* »

חתולות נקבות נוטות גם הן, כמו נקבת האדם, לדלקות בדרכי השתן, בגלל הקרבה של פתחי ההפרשה. והוטרינר שלי אמר מזמן לתת לחתולה ויטמין C. ויטמין C הוא מהדברים שהגוף מפריש עודפים מיותרים (ולא צובר), ואז השתן הופך חומצי - מה שמבאס את החידקים. לי גם יש נטיה לדלקות וגם אני גיליתי שהדבר הכי טוב זה פשוט לשתות הרבה, כולל מיץ חמצוציות (שם חיבה) שאני קונה בתרכיז כי למי יש כח לסחוב ליטרים על גבי ליטרים. ושמעתי על הרבה שהחמצצוציות (אכן אפשר גם בכמוסות) פתרו להם בעיות כרוניות של שנים.
האלמונית*
הצטרפות: 13 מרץ 2003, 00:27

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי האלמונית* »

אני סובלת מדלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן, עברתי טיפולי אנטיביוטיקה רבים לאורך שנים, גם במהלך ההריון :-(
כבר מס' ימים אני עם תחושת צריבה במתן שתן, אני מניקה, ורוצה להמנע מאנטיביוטיקה.
אודה לעזרה דחופה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני לא יודעת לגבי המנעות מאנטיביוטיקה, אבל מיץ חמוציות, או כדורים, מועילים ומשפרים את התחושה.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

הרבה מיץ חמוציות חשוב לשים לב שהמיץ לא מכיל סוכרים. ויטמין סי, המון המון המון מים חליטת פטרוזליה.לי עזר גם דיקור. ההמלצה הכי חכמה ששמעתי הייתה תקפידי לשתות ספל מים כל שעה גם אם את מתעוררת בלילה.
רפואה שלמה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

Nettles tea (Sirpad) is also good (and is good for Preg and breastfeeding in general, there is also a page on it but since I don't have Hebrew, I can't link it...)
also eat BIO yogurt, maybe even put it in the vagina, but you should consult before doing this.
Carmit M
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יהודית - את מכירה מיץ חמוציות ללא סוכר? (או - עם מעט סוכר) איפה קונים?
היחיד שראיתי היה מיץ מתוק בצורה מבחילה.

> גילה זוכרת בנוסטלגיה את מיץ החמוציות שסחטו לה מחמוציות שנקטפו זה עתה, לכבוד איזה צינון <
אממ''פ*
הצטרפות: 12 מרץ 2003, 14:51

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אממ''פ* »

לי הייתה דלקת "כרונית" בשתן כאשר עבדתי מספר שנים ,כנראה בגלל השימוש בשירותים הציבוריים,
ולא הצלחתי להיפטר ממנה עד שהפסקתי לעבוד.
בכול מקרה מה שעזר לי מאוד היה מיץ שרקחתי מפטרוזילה שמנקה את השתן או משהוא.
הוראות:
לשטוף ולקצוץ זר פטרוזילה,גם את הגבעולים,
לשים בסיר עים מים מורתחים ,
בערך ליטר ,ליטר וחצי
להרתיח,ולצנן לסנן ולהעביר לכלי(בקבוק).
לשתות על הבוקר דבר ראשון לפני כול דבר כוס מהמיץ.(בכדי לחמם להוסיף טיפה מים רותחים)
ובמשך היום לשתות לפחות ליטר וחצי מים מינרליים.
תוך יומיים הקלה.
ניתן גם בתור טיפול מונע.אפשר גם להוסיף סוכר או דבש כדי להמתיק.
הטעם לא משהוא אבל מתרגלים:)
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ורד_לב* »

ישנם כדורים של חמוציות שהם הרבה יותר אפקטיביים מהמיץ, במיוחד כשכבר יש דלקת פעילה.
לשתות המון, גם חמוציות.
הרבה עלים ירוקים. פטרוזיליה טובה כי היא משתנת, אבל גם מוציאה מינרלים מהגוף. אז לא להגזים. זקן תירס- צמח מרפא, לתה. גם משתן.
דיקור זה נפלא, גם הומיאופטיה, רפלקסולוגיה (אחלה פינוק גם ;-) ) וכו'.
בהצלחה.
צפי_ג*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 11:32

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי צפי_ג* »

פגשתי בשוק אשה, שאספה ממוכר התירס את השערות. לשאלתי מה היא עושה עם השערות, היא לחשה לי, שחליטה שלהם נהדרת לדלקת שלפוחית השתן.

איך זה משפיע על הנקה, קטונתי.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

שנים סבלתי מדלקת כרונית בשלפוחית השתן. בשלב מסוים השתנה בי משהו והכרוניות נפסקה. לפני כמה חודשים פתאום שוב צצה לה דלקת, ואז טיפלתי בה בעזרת המלצותיה של לואיז היי והדלקת עברה מיד.
פתחתי דף על לואיז היי יש שם תיאור של דרך הטיפול.
רינת*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2001, 15:14

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי רינת* »

ואם כבר מכינים חליטת פטרוזיליה, שווה להשקיע בפטרוזיליה אורגנית (או מהגינה, לחקלאים שבסביבה), אחרת זה יוצא יותר 'חליטת זרחן-אורגני' או מה שלא יהיה בריסוסים הרבים שסופגים עשבי התיבול כסטנדרט (ותודה לרופא המשפחה שלנו על המידע!).
ולגילה חורש: מיץ חמוציות מרוכז ללא סוכר אפשר למצוא בבתי טבע בדרך כלל. בסופר יש רק ממותקים למיניהם.
סימונה_ואבנר*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 09:32
דף אישי: הדף האישי של סימונה_ואבנר*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי סימונה_ואבנר* »

רינת, לא מזמן גווע לו עמוד לקלף או לא לקלף בו שיווענו למידע מבוסס על ריסוסים, כך שם יש לך או לרופא שלך מה לתרום, תבורכו!
רינת*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2001, 15:14

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי רינת* »

אני לא יודעת הרבה, אבל אשתדל לזכור כשייצא לי להיות אצל הרופא בפעם הבאה. מה שאני כן יודעת מגידול הירקות בקיבוצי-לשעבר, הוא שהירקות מושקים במי-ביוב מטוהרים - עקרונית זה לא נורא, כי המנגנונים שלהם אמורים להיות מסוגלים להתמודד עם הג'יפה שבמים, אבל הבעיה היא שתקנים של משרד החקלאות או הבריאות או מי שלא יהיה קובעים שכשמשקים במים כאלו, חייבים להוסיף כלור בכמות ניכרת (לא יודעת מספרים) למים. איכשהו הכלור נראה לי פחות מוצלח, ולא יודעת כמה ממנו חודר.
מה שטוב, יחסית, הוא שמדובר בהשקיה בטפטוף, כך שהמים מגיעים ישר לשורשים ועוברים את כל מסלול הטיהור בדרך לירק עצמו. בהשקייה בהמטרה למעשה שוטפים את הירק במים הלא-מדהימים האלו - מילא בירקות שיש להם קליפה, אבל בירקות עלים זה ממש לא לעניין (איך מקלפים חסה?).
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי פלונית* »

אני סובלת מדלקות כבר שנים ומה שהציל אותי הן החמוציות. מנסיוני כדורי החמוציות של סולגר הם הטובים ביותר, ממש עושים נפלאות.
יש גם אבקה שמכינים ממנה משקה שנקראת אורוקל, לא מרפאה, אבל מקלה מאוד על הסימפטומים עד שמתרפאים (הופכת את השתן מחומצי לבסיסי אם אני לא טועה).
וגם סדורל שאינו אנטיביוטיקה (אבל אני לא בטוחה על השפעתו על הנקה) ומקל מאוד.
ענת_ג*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2001, 16:57
דף אישי: הדף האישי של ענת_ג*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ענת_ג* »

גילה , מיץ החמוציות הטהור האורגני ללא תוספת מים וסוכר , הוא לא רע. (חשבתי שיהיה לו טעם מזעזע אבל לא.).
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי עירית_ל* »

אתמול בסופר אמרה לי עובדת (שהדגישה שהיא ממולדבה - ארץ ירקות נודעת) שעדיף שורש פטרוזיליה על פני העלים כמשתן.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני שמעתי שתה מזקן התירס עוזר מאוד. אפשר לקנות בחנויות טבע ולחלוט מזה תה.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי מים_שקטים* »

מישהו יודע האם ניתן להשתמש בשיטת הפטרוזיליה או שערות התירס גם לילדה בת שנה וחודשיים שאובחן אצלה דלקת בדרכי השתן?
ורד_לב*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ורד_לב* »

הכל תלוי במינונים. ילדה בגיל כזה יכולה לצאת יותר נפסדת מאשר מורווחת משיטה זו בגלל חוסרי מינרלים בגוף. כדאי להיזהר ואולי לתת במינונים ממש קטנים ולראות איך זה משפיע. חמוציות יכול ללכת יותר טוב... אולי.
ורד_לב*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ורד_לב* »

אגב, מה עם רפלקסולוגיה?
א.ילת*
הצטרפות: 02 אפריל 2002, 23:24

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי א.ילת* »

הייתי אצל רופא המשפחה, הייתי אצל גניקולוג, נותר לי רק האורולוג.
כאבים בבטן תחתונה, גב תחתון ואגן. תכיפות במתן שתן, צמא לעיתים. מישהו מבין בזה משהו או שהפתולוגיה שלי מיותרת?
קיבלתי מרשם לסדורל, בינתים אני מתעלמת. מחר בדיקת שתן. איך אפשר להגביר שתיה? גם כך אני מתעוררת שלוש פעמים בלילה להשתין ובמהלך היום פעם בשעה. הצילו!
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שרהלה* »

זה כבר נאמר, אז אני רק מצרפת את נסיוני המוצלח- ארבעה ימים של כדורי חמוציות +ויטמין C + כדורי אצידופולוס, והכל עבר. נס רפואי.
הסימפטומים קצת מעורבבים. הצימאון לא נראה שייך לכל השאר. אבל אולי את לא שותה מספיק? לא יודעת . סדורל גורם להקלה מסויימת בכאב, הוא לא מטפל בענין עצמו, אבל הוא נהדר בצביעת השתן בכתום.
לואיז היי מקשרת את הדלקת לכעס על בן הזוג. אצלי זה היה נכון, ויכול להיות שהטיפול בזה (מכות.....) גם עזר.
תהיי בריאה.
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי עין_הסערה* »

א.ילת - אם במקרה ישללו דלקת בדרכי השתן - אני ממליצה לנסות רפואה סינית. היתה תקופה שהרגשתי כך, בליווי חולשה כללית חזקה, גם ללא דלקת. ודיקור וצמחי מרפא עזרו.
יפעת*
הצטרפות: 28 יוני 2001, 04:05

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי יפעת* »

יש לי כמה שאלות לנוגעים בדבר...{@
האם הטיפול נכון גם לתינוקת בת 9ח' ? (היא סובלת מריפלוקס שתן)
איזה מינון של פיטרוזיליה יכול להיות נכון לגיל הזה?
תה מזקן תירס חליטה עם עוד משהו או שלבד זה מספיק?
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי מים_שקטים* »

אני מצטטת מהדף - הערה של ורד לב.
הכל תלוי במינונים. ילדה בגיל כזה יכולה לצאת יותר נפסדת מאשר מורווחת משיטה זו בגלל חוסרי מינרלים בגוף. כדאי להיזהר ואולי לתת במינונים ממש קטנים ולראות איך זה משפיע. חמוציות יכול ללכת יותר טוב... אולי.
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

מה בנוגע לטיפול הומאופטי לצמיתות?
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

לגבי שתיית חמוציות וויטמין סי חומצי. שמעתי שזה אכן עוזר. רק שרצוי לשתות את הנ"ל על קיבה מלאה . כי אולי החומציות הזו טובה לשתן אבל פחות טובה לקיבה.
מי שלא רגישים מדי יכולים לשתות את זה על קיבה מלאה ולהימנע מנזקים עתידיים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מניקה ולכן לא מוכנה לקחת אנטיביוטיקה.
גאמה, רק הערה קטנה להקדמה: אין שום סיבה להמנע מאנטיביוטיקה בגלל ההנקה. באמת, כל האנטיביוטיקות בטוחות בהנקה, ואפילו אלה שפחות מומלצות.
עם דלקת שלפוחית, הסיבה להימנע מאנטיביוטיקה היא, מפני שהיא בסך הכל מחזקת את החיידק )-: . אבל לא בגלל ההנקה.
לגבי האייפק: אני מטופלת בגלל האלרגיות שלי. אני לא יודעת אם הם מטפלים באנשים לא אלרגיים בגלל דלקת.
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

שלום לכולם רציתי לדעת מהם הכדורים הנ"ל כדורי אצידופולוס, שצויינו ע"י שרהלה,מכיוון שקיבלתי לראשונה דלקת לפני כחודש והאנטיביוטיקה שניתנה לי לא עזרה בכלל (היום ניתנה לי אנטיביוטיקה אחרת, ואני מנסה לשמור על אופטימיות לגבי השפעתה), כמו כן יש לי עוד שתי שאלות:
  1. לגבי עניין החתולות... יש לי שתי חתולות, וקצת קשה לערבב להם ויטמינים מכיוון שהן אוכלות אוכל יבש בעיקר בגלל החתולה הבוגרת שסובלץ מבעיות כרוניות בעיכול, מישהו יודע מה ניתן לעשות?
  2. הרופאה אמרה לי להימנע מקיום יחסי מין, דבר שנראה לי קצת מיותר מכיוון שאני לא סובלת מכאבים אלא רק מצריבה אחת לכמה שבועות, וכמו כן מכיוון שזו בעיה מתמשכת איני רוצה לפגוע בחיי המין שלי ושל בן זוגי לתקופה ארוכה- האם האיסור על יחסי מין נראה לכם הכרחי?
גאמה*
הצטרפות: 02 יוני 2004, 14:08

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי גאמה* »

אין שום סיבה להמנע מאנטיביוטיקה בגלל ההנקה. באמת, כל האנטיביוטיקות בטוחות בהנקה, ואפילו אלה שפחות מומלצות.
אני מבינה קטנה מאוד בנושא, אז אשמח להבהרה:
לי היה נדמה שכל אנטיביוטיקה עוברת בחלב וכך התינוק נחשף אליה. מה שכן, הבנתי שהאנטיביוטיקות המומלצות לשימוש בהנקה - יש להן השפעות יותר מינוריות על התינוק או בכלל לא, על פי מה שידוע כיום. לפי הבנה זו, אני מעדיפה לא לחשוף את בתי כלל לחומרים האלה. אבל משתמע מתשובתך כאילו הבנתי לוקה, האם כך?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אם_פי_3* »

גאמה, לגבי אנטיביוטיקה: ברור שעדיף בלי אנטיביוטיקה אם אפשר (גם אם לא מיניקים...) אבל כשצריך אנטיביוטיקה, הנקה היא לא סיבה לא לקחת, ובעיקר זו לא סיבה להפסיק להניק - כפי שיש רופאים שעדיין דורשים. החומרים שעוברים לתינוק במשך תקופת הטיפול מזיקים פחות מהפסקת הנקה.
צריך לשקול האם לקיחת האנטיביוטיקה נחוצה ומועילה במקרה המסוים, אבל ההנקה היא שיקול קטן מאד בתוך זה. אם את סובלת/בסכנה, ואנטיביוטיקה היא מה שיעזור (ולא תמיד כך הוא), אז כדאי לקחת גם אם את מיניקה.
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי טל_טיבי* »

אצידופילוס ביפידוס הוא אחד מחיידקי הפלורה - המצע החיידקי ה"טוב" של המעיים. כאשר אנו בריאים יש איזון בין חיידקים אלו לחיידקים אחרים במעיים מחוללי מחלות. והאצידופילוס דואגים שהאחרים לא יתרבו. כאשר אנו לוקחים אנטיביוטיקה - לאנטיביוטיקה לא איכפת עם החיידקים טובים או רעים והורגת את כולם, ולכן לאחר נטילת אנטיביוטיקה יש לתסף את תזונתנו באצידופילוס - כדי לשקם את הפלורה (מהמילה פלור - רצפה) הבריאה של המעיים כך שתוכל לתפקד כיאות.
כנטורופתית אני יכולה לומר ששתיית מיץ חמוציות עושה פלאים במהירות די גדולה (תלוי מקרה כמובן), וכן אמבטיות עם שמן ארז (Cedar). ומין הסתם לא יזיק לחזק בכלל את מערכת החיסון.
לגבי יחסי מין...... דלקת בדרכי השתן נקראה גם "המחלה של הכלות" בימים בהם אשה קיימה יחסי מין בפעם הראשונה בליל כלולותיה.... ויכולות להיות הרבה סיבות שזה נכון - ולו רק לתת לאיזור מנוחה. אבל יש גם עוד סיבות, ואני הייתי נמנעת מיחסי מין בעת דלקת בדרכי השתן.
רפואה שלמה.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שרון_ג* »

הרופאה אמרה לי להימנע מקיום יחסי מין,
ש היא לא תקיים יחסי מין...
את יכולה להשתמש בחמוציות. כדאי להשתין מיד לאחר האקט כ"ניקוי" של השופכה. אם את משתמשת בקונדומים - נסי להחליף סוג.
יש אפשרות גם ללקיחת כדור אנטיביוטי מיד לאחר האקט, אבל זה קצת בעייתי אם את פעילה מאד...
נסי לשאול את שוחרי האלטרנטיבית - בטח יידעו.
יש תערובת צמחים שנקראת "אילוחית שתן" ויש גם כזאת שהיא "פורטה". נמכרת באיזה מקום ברמת אביב (הם גם שולחים בדואר), אם את רוצה אני יכולה לנסות לברר איך קוראים למקום ואיך משתמשים.

כדי לשקם את הפלורה (מהמילה פלור - רצפה)
אני די משוכנעת שמקור המילה אינו ב"רצפה"
דומני שהמדובר בפלורה במשמעות של פרח, דהיינו "החי והצומח" (אצלנו זה רק החי בלי הצומח...)

"המחלה של הכלות" בימים בהם אשה קיימה יחסי מין בפעם הראשונה בליל כלולותיה
נקרא honeymoon cystitis
גאמה*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי גאמה* »

אבל כשצריך אנטיביוטיקה, הנקה היא לא סיבה לא לקחת, ובעיקר זו לא סיבה להפסיק להניק - כפי שיש רופאים שעדיין דורשים.
תודה אם פי 3 @},
הפסקת ההנקה היא לא אופציה מבחינתי :-).
אני פשוט שוקלת אמצעי טיפול אחרים לפני אנטיביוטיקה. אם שום דבר לא יעזור - אז אאלץ להשתמש בה.
טל_טיבי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי טל_טיבי* »

תודה שרון.
(-:

יתכן ואת צודקת לגבי הפרחים, ובכל זאת אנו אומרים "מצע" - כמו רצפה. ובכל זאת - את בוודאי צודקת.....
שרון_ג*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שרון_ג* »

fauna and flora זה לדעתי "החי והצומח". נו, איפה כל המתרגמים החכמים?
תבשיל_קדרה*

דלקת בדרכי השתן

fauna and flora זה לדעתי "החי והצומח"
אכן: פלורה - "כלל אוכלוסית הצמחים (באיזור מסוים)", פאונה - בע"ח.

וגם - למיטב ידיעתי, כשמתיחסים לפלורה של מע' העיכול, לא מתיחסים רק ל"טובים", אלא לכל מי ששם. כשבריאים, יש די "טובים" לאזן את ה"רעים" (כמו שכתבת).
טל_טיבי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי טל_טיבי* »

טוב, עכשיו איתגרת את המתרגמת שבי.....
Fauna = עולם החי
Flora = עולם הצומח

על-פי אלקלעי. מניחה שהוא מקור מספיק מוסמך.....

ו... אני לא רופאה, "רק" נטורופתית, אבל האם אין cystitis = דלקת בשלפוחית השתן, או דרכי השתן? למדיני ואחכימה. אני לא כל-כך זוכרת את השמות המיקצועיים של כל המחלות..... (כן, למדתי, אבל לא משתמשת בזה כל-כך.....)

תודה (-:
טל_טיבי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי טל_טיבי* »

גילה -

את צודקת. עליתי למעלה לראות מה כתבתי - וכתבתי את זה לא נכון - ואת צודקת. התכוונתי לכך שהאצידופילוס הוא מהטובים, וקיצרתי.... ויצא הפוך על הפוך.....
תודה על התיקון
בשמת_א*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי בשמת_א* »

מסכימה עם אם פי 3 במאה אחוז.
גאמה, לא כדאי "להיאלץ" להשתמש בה במקרה של דלקת השלפוחית. זו תרופה שלה חלק נכבד בהפיכת המחלה לכרונית. יש ויש מה לעשות, החל ממיץ חמוציות טבעי (לא הסוג עם הסוכר), והמשך בטיפולים אלטרנטיביים, וגם לא יזיק לשאול את שרון קוצר . ביררת באייפק?
שרון_ג*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שרון_ג* »

cystitis = דלקת בשלפוחית השתן
כן

או דרכי השתן?
UTI=urinary tract infection
ציסטיטיס היא רק אחד מזיהומי מע' השתן.
גאמה*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי גאמה* »

החמוציות לא מצליחות לסלק את הדלקת. לקחתי חמוציות + ויטמין C + אצידופולוס ולא עזר. 3 טיפולי שיאצו לא עזרו. 4.5 ליטר מים יום אחד לא עזר. רמדי הומיאופתי ראשון לא עזר. מחר לוקחת שני ומקווה לטוב.
מטפלת אייפק אמרה כי יש להם ניסיון טוב עם דלקות בדרכי השתן. אולם התרשמתי כי ייתכן שמדובר בלא מעט טיפולים 8-10 ואני מודה שכלכלית זה די גדול עלי... :-( (כמובן שיכול להיות שזה יעבור אחרי 2 טיפולים, אבל אין לדעת מראש...)
בקיצור - מקווים לטוב :-)
בשמת_א*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי בשמת_א* »

3 טיפולי שיאצו לא עזרו

רמדי הומיאופתי ראשון לא עזר

הוי, הוי, מתוקתי! אני נאלצת לבשר לך בצער שאין תרופות פלא.
לגוף לוקח בדרך כלל שלושה חודשים לחדש מערכת. 3 טיפולים? זה להכין את הקרקע לקבל את השינוי.
האנטיביוטיקה אולי נותנת אשליה שהיא "תפתור את הדלקת מייד" ולכן כביכול יותר זולה ומהירה.
זאת אשליה.
בפועל, היא מבטיחה שהדלקת הבאה תבוא די מהר, מבטיחה לך נזק לשלפוחית ונזק מערכתי לגוף כולו, שמצטבר עם כל טיפול כזה ומאריך את הזמן שצריך יהיה אחר כך להשקיע בניקוי הגוף שלך מכל זה.

אם הבעיה היא כספית וכל כך חמורה, הנה הצעותי לפתרון זול:
  • תבדקי איפה את חווה תיסכול (כלשהו), או לחילופין כעס מודחק ביחסים הזוגיים, ותתחילי להתבונן בזה. לא לעשות כלום, רק להתבונן, להרהר, להביא למודעות, לחשוב על זה.
  • אפשר להשיג הקלטה של מדיטציית ריפוי, ואם אין - כל מדיטציה מוקלטת שמדברת אלייך, ותעשי אותה כל יום.
  • יותר זול: תשבי עם עצמך (כולל אם בתך נרדמה עלייך בהנקה) חמש, עשר דקות, ותשדרי ליקום משפט שמתאים לך ושמדבר על טיהור השלפוחית שלך מהדלקת, הרגעה, שלווה, צבע כחול מקסים, אור לבן זוהר ממלא את כל גופך. כל יום כמה דקות. לפי הערכתי, אם תעשי את זה יום יום בקפדנות, תוך כמה שבועות תראי שינוי.
בהצלחה!
תבשיל_קדרה*

דלקת בדרכי השתן

תבדקי איפה את חווה תיסכול (כלשהו), או לחילופין כעס מודחק ביחסים הזוגיים, ותתחילי להתבונן בזה. לא לעשות כלום, רק להתבונן, להרהר, להביא למודעות, לחשוב על זה
נפטרתי כמעט ככה מבעיה אחרת עם התבוננות בתחום אחר. הפתיע אותי - לא התכונתי שהמחשבה שלי לבד תרפא, אלא רק התלבטתי בקול רק על צורות ריפוי אפשריות. והנה - פתאום נקי.
גאמה*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי גאמה* »

_תבדקי איפה את חווה תיסכול (כלשהו), או לחילופין כעס מודחק ביחסים הזוגיים, ותתחילי להתבונן בזה.
ותשדרי ליקום משפט שמתאים לך

נפטרתי כמעט ככה מבעיה אחרת עם התבוננות בתחום אחר. הפתיע אותי - לא התכונתי שהמחשבה שלי לבד תרפא, אלא רק התלבטתי בקול רק על צורות ריפוי אפשריות. והנה - פתאום נקי._

בשמת, גילה,
תודה! @}
נתתן לי השראה. :-)
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

אחלה תודה לכולם , בינתיים תדעו שלקחתי אנטיביוטיקה אבל הפסקתי יום לפני הסוף כי היא גרמה לי לבחילות, בינתיים גם ניסיתי פטרוזיליה וזה עזר.
אם_פי_3*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מאד מומלץ לא להפסיק לקיחת אנטיביוטיקה לפני הסוף (אלא אם כן הסתבר שאין חיידק), כי זה יוצר עמידות לאנטיביוטיקה. במיוחד אם מדובר על עוד יום אחד... (ואם יותר - מדברים עם הרופא, אולי יש רגישות וצריך להחליף סוג).
אם לא רוצים אנטיביוטיקה, צריך לעשות את זה מראש, לא תוך כדי.
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

לצערי התחלתי להקיא ביום הרביעי בגלל הבחילה הזאת כך שבכל מקרה אני חושבת שכבר הכדורים שלקחתי ביום הרביעי לא עזרו במילא אז העדפתי להפסיק, אני יוצאת מנקודת הנחה שאם הגוף שלי דוחה משהו אז כנראה שהוא לא טוב לי
אם_פי_3*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מה שהיה היה, אבל לפעמים הבאות - עדיף להחליף סוג. אנטיביוטיקה לא טוב לגוף, זה נכון (התגובה שלך חריפה מהרגיל, ויכול להיות שיש רגישות, או שסתם הצטרף וירוס) אבל לפעמים צריך אותה - ומאד לא כדאי שהחיידקים יהיו עמידים אליה. אם מתחילים סדרה ולא מסיימים, מגדילים את הסיכוי לחיידקים עמידים.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי דניאלה* »

נדמה לי שהבחילות זה מהסדורל...כי לקחתי אניטיביוטיקה חד פעמית אבל בחילות היו לי כבר מהסדורל הראשון (וגם רשום שם בחילות כתופעת לוואי)...בכל מקרה לא כדאי להפסיק אנטיביוטיקה
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי מיכל* »

מישהו מוכן להסביר לי למה מרגע שהיתה לי פעם ראשונה דלקת בשלפוחית השתן (לפני ארבע שנים) זה חוזר פתאום לפחות פעם בשנה אבל בלי שום חוקיות??? לא סביר בעיני שיש לי אוכלוסיית e.coli קבועה בשלפוחית השתן שמחליטה לצמוח לה פתאום מדי פעם....

וגם המלצה - לאכול יוגורט בתקופת השימוש באנטיביוטיקה כי בטח אתן לא רוצות פטרייה בדיוק איך שעברה לכן הדלקת....זה כבר ממש מבאס...

מה דעתכם על מי כסף לטיפול בדלקת בדרכי השתן?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

מיכל, נראה לי שהדלקות החוזרות שלך הן לא מאי קולי אלא מקנדידה. מי כסף מומלצים לטיפול בקנדידה. קנדידה יכולה להיות בנרתיק, בדרכי השתן, בשלפוחית, באזניים, וכו'.
עברי לדף טיפול בקנדידה .
נילי_לי*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2003, 07:24
דף אישי: הדף האישי של נילי_לי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי נילי_לי* »

מיכל, אני מחזקת דבריה של לוטם מרווני.
מתן אנטיביוטיקה לטיפול בדלקות חוזרות יכול להביא לקנדידה, ואז הדלקות והרגישות הכרונית יכולים לנבוע מהקנדידה עצמה ללא קשר לחיידק.
עירית*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 11:43

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי עירית* »

אנא עזרה
אני כרגע בתוך דלקת מתפתחת (נקווה שלא), עקב קיום יחסי מין (אצלי זה תמיד היה הטריגר) וכנראה לא שטפתי מספיק, לא שתיתי בימים שלאחר מכן ולא לקחתי מספיק חמוציות.
מה עושים עכשיו? כבר יש צריבה. אני יודעת מה צריך (חמוציות, מיים, זקן תירס וויטמין C) השאלה שלי באיזה מינון כל אחד מהם.
כל כמה זמן לקחת כדור חמוציות? כמה מיים לשתות? (קראתי שגם יותר מדי לשתות זה לא טוב ומחליש את הכליות), כמה ויטמין C?
אודה לעזרה בנושא מינונים. תודה
וכן, מה אתן יודעות על ג'ינג'יר (חלוט בתה)? טוב או מזיק? תודה
קפלן_ד*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2004, 16:58

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי קפלן_ד* »

הפטריה עוברת מהגבר לאשה (וליהפך) ביחסי מין. כדי להיפתר מהבעיה שניהם ביחד צריכים לטפל. ע"י: השתנה רבה לניקוי מע' השתן (לא להגזים),צמצום צריכת סוכר, אלכוהול, שמרים ושאריות מזון שעלולות להכיל עובש,מוצרי חלב (תחליפים לסוכר: פירות מתוקים, דבש וכו'), יצירת סביבה חומצית (מבריחה את הפטריה) ותקיפה במזון (במינון) וכל תרומה של רפלסולוגיה, דיקור סיני וכו'. טיפול ע"י: שטיפת ההמקום בתה ציפורני חתול, אמבטית ישיבה במים חמים + כף מלח, חימום איזור הכליות (ע"י בקבוק חם) מים חמים לשתיה (ללא ממותק), תה אכליאה אלף העלה, חליטת פטרוזיליה / עלי + גבעול צנון/זקן תירס, אכילת זקן תירס טרי,תוספי מזון פרוביוטיים, וויטמין C חומצי (עם הארוחה), חמוציות (גלולות/מיץ/תרכיז), יש מטפלים שממליצים על שימוש במזונות ותוספי מזון בעלי פעילות אנטי פטרייתית, כגון חומצה קפרילית, בטאין, שום טרי, תמצית זרעי ענבים, שמן אורגנו, מי כסף קולודיאליים, שמן זית, עשב ים וביוטין. כתבה מוממלצת ב: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2813378,00.html

{
דיון שהועבר מהדף בשמת א
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

מישהי יודעת מה עושים עם תינוקת בת 10 חודשים שיש לה דלקת בדרכי השתן ? היא לא לוקחת בקבוק (רק יונקת) ועכשיו כשהיא חולה היא גם לא מוכנה לאכול את המוצקים שהיא בד"כ כן מוכנה לאכול - ככה שכל הפתרונות של שורש פטרוזילה וכיוצ"ב לא רלוונטיים במקרה הזה. ביום ה' אקח אותה לדיקור אבל עד אז אני רוצה להקל עליה
תודה מראש לכולכם ולילה טוב
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי רונה_בראון* »

האמבטיות שמוזכרות למעלה מרגיעות ומקלות, הן על הצריבה והן על כאבים אחרים. גם חימום דרכי השתן והכליות. וחיזוק כללי כמובן. והרבה ציצי...
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אלמוני* »

יש לי דלקות חוזרות בדרכי השתן טיפלתי בזה 6 פעמים בתוך שנתיים ופעם אחרונה היתה לפני כשבוע ובכל פעם לקחתי סדורל ואנטיביוטיקה עכשיו אין כלום אבל אני מפחדת שזה יחזור עוד פעם, שמעתי על כדורי חמוציות וויטמין c ושמעתי שעוזרים מאוד אני רוצה לדעת איפה אפשר להשיג את הכדורים האלה? כמה זמן צריך לקחת את הכדורים האלה? כמה כדורים צריך ביום ? אודה לכם אם תעזרו לי.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אני* »

אני לא יודעת את כל הפרטים, אבל בעבר קניתי בחנות טבע. נראה לי שיש בכל חנות טבע. ושם כבר יסבירו לך את המינון, את משך הזמן והכול...
(אולי יש גם בבתי מרקחת - לא יודעת.)
רפואה שלמה !
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי תמר* »

אלמוני, אני רכשתי כדורי חמוציות בבית מרקחת של קופ"ח מאוחדת ובהנחה משמעותית לחברי מאוחדת עדיף (לעומת המחיר בסופרפארם)
שרון_ג*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שרון_ג* »

בזמן הדלקת עצמה צריך מינון גבוה של חמוציות. אפשר גם לשתות את המיץ.
במקביל כדאי לקחת גם אצידופילוס.
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אלמוני* »

תודה רבה על העזרה, אני שואלת איפה אפשר להשיג כי שאלתי כבר בבית מרקחת אבל הרוקח שם לא מכיר דבר כזה , אני אשאל בעוד בתי מרקחת אני מקווה שאמצא ומקווה שזה אכן יעזור לי ממש תודה רבה :-)
שרון_ג*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שרון_ג* »

אלמוני - בבתי טבע הסיכוי גדול יותר למצוא.
חמוציות באנגלית - cranberry.
יש גם מיץ חמוציות בסופר
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אז- יש לי דלקת בדרכי השתן וקצת קשה לי להחליט מה לעשות.
ראשית- היא די מתקדמת, כי לקח לי כמה ימים להבין שזה מה שזה. בהתחלה חשבתי שזה סתם עוד איזה סוג חדש של כאבים שנובעים מההריון. היא גם גיעה עם צינון שבינתיים די עבר לו.
שנית, אני בשבוע 35 להריון ורק היום קראתי בכמה מקומות שזיהום כזה בהחלט עשוי לגרום ללידה מוקדמת.
בינתיים: עשיתי חליטת פטרוזיליה ואחר כך אמרו לי שפטרוזיליה בכמויות בהריון זה לא טוב, שותה כמויות של מיץ חמוציות, יש לי אצידופולוס בבית וראיתי שממליצים פה אז אני אקח. אתמול גם אכלתי אספרגוס, לפי המלצה של לוטם מרווני.
בינתיים- כואב, לא נעים, מדאיג.ללכת ולעשות בדיקה? ואז מה- אנטיביוטיקה? לנסות לדבר עם שרון קוצר?
אף פעם לא כאבה לי ככה דלקת ובגלל ההריון היא מדאיגה אותי במיוחד, אחרת הייתי מנסה הכל לפני אנטיביוטיקה, אבל בסיטואציה הזו, אני באמת מתקשה להחליט.
ב_דחילו*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 10:05

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי ב_דחילו* »

ללכת ולעשות בדיקה?
זה מה שאני הייתי עושה.
עד שהבדיקה 'חוזרת' (וגם אחר-כך) את יכולה להיעזר ברפואה סינית, או אלטרנטיבית כלשהי (קראתי שגם רפלקסולוגיה עוזרת).
הבדיקה חשובה כדי לדעת עד כמה הדלקת חמורה ולהחליט בהתאם. יש לך חום?

תרגישי טוב (())
רוקדת_לאור_ירח*

דלקת בדרכי השתן

עידכון:
הלכתי כאן למוקד והרופאה עשתה לי בדיקה. אמרה שיש זיהום בדרכי השתן ורשמה לי אנטיביוטיקה, ונתנה לי אפילו כדור אחד לבינתיים, עד שאוכל בערב לקנות עם המרשם.
גימגמתי משהו על חמוציות אז היא אמרה "לא צריך תרופות של סבתא". עכשיו, כשיש לי כדור, זה ממש מפתה להשתמש בו או לקנות בערב עם המירשם ולקחת. היא לא אמרה עד כמה חמור (בדקה עם סטיק), אבל אמרה שיש.
זה כואב, כמו שאף דלקת בדרכי השתן (ולא היו לי המון, אבל היתה לי איזו סידרה לפני בערך שלוש שנים במשך כמה חודשים באו והלכו עד שעזבתי את החמוציות ונכנעתי לאנטיביוטיקה) לא כאבה אף פעם ואני לא יודעת אם זו חומרת הדלקת או זה שהקטנה לוחצת לי על האיזור.
אין לי חום, סתם כואב ובאסה. גם אם אני רוצה להתייעץ עם נניח, שרון קוצר, לא אצליח לדבר איתו לפני מחר בבוקר, וכנראה גם כל מטפל אחר.
מאד קשה לי עם הרעיון של אנטיביוטיקה. תמיד, ועכשיו בהריון במיוחד. לא סובלת את הרעיון. מצד שני, אחת לשלוש-ארבע-חמש שנים, יוצא לי לקחת.
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

היי.הבעיה שלי כל פעם אחרי קיום יחסי מין מתפתחת אצלי דלקת מה עושים?
לירון*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 16:20

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי לירון* »

היי.הבעיה שלי כל פעם אחרי קיום יחסי מין מתפתחת אצלי דלקת בשלפוחית השתן ,הוצע לי טיפול מונע לקיחת אנטיביוטיקה
אני כבר מיואשת,מה ניתן לעשות חוץ מלהיות מכורה לאנטיביוטיקה??.
רוקדת_לאור_ירח*

דלקת בדרכי השתן

דרכי מניעה לדלקת בדרכי השתן כתובות בראש הדף הזה.
אם זה מופיע קבוע בהקשר של יחסי מין, הייתי בודקת גם את הקטע הרגשי בהקשר של יחסי המין. לא ציינת האם את עם פרטנר קבוע או לא, אבל כדאי לבדוק את רגשותייך כלפי מין וזוגיות ולראות אם יש כעס שאת מדחיקה בנושא.
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי חיפושית* »

_היי.הבעיה שלי כל פעם אחרי קיום יחסי מין מתפתחת אצלי דלקת בשלפוחית השתן ,הוצע לי טיפול מונע לקיחת אנטיביוטיקה
אני כבר מיואשת,מה ניתן לעשות חוץ מלהיות מכורה לאנטיביוטיקה??._
זה בדיוק מה שאני עברתי לפני כ- 6 שנים!!!!! ואז התוודעתי אחרי שתלוננתי באוזני חברה לגבי מיץ חמוציות וגם מה שרוקדת לאור ירח מציינת לא קראתי את כל הדף אלא רק את הפנייה שלך ושל רוקדת- ואני משכימה לחלוטין עם התחושה של שלא מתאים לך להיות על הנטיביוטיקה - כי באמת אין הכרח כזה!!!
לירון*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 16:20

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי לירון* »

תשובה לרוקדת לאור ירח,,, מלירון . אני מקיימת יחסי מין עם פרטנר קבוע יש לציין שהוא הריאשון שלי,אני איתו כבר זמן רב ..ניסיתי את כדורי החמוציות אך ללא הועיל...אין לי כעס בנושא אך נושא זה חדש לי...האם כדאי להתיעץ עם עוד רופאים או שפשוט להתמכר לעוד אנטיביוטיקה??..
רוקדת_לאור_ירח*

דלקת בדרכי השתן

לא, לא להתמכר לעוד אנטיביוטיקה.
כשאין דלקת, לא לחכות שתגיע: תוך כדי הדלקת לקחת את החמוציות, או לשתות, וגם את כל שאר הדברים שכתובים למעלה. להמשיך גם כשאין דלקת!!!
חוץ מזה, מיד לאחר יחסי מין ללכת להשתין.
דבר נוסף הוא לבדוק עם עצמך אם יש משהו בזוגיות/ביחסים שמפריע לך ולטפל בזה.
בנוסף, כדאי לחזק את המערכת ההרוסה מאנטיביוטיקה על ידי לקיחת אצידופולוס- פרוביוטיקה. אם את מגיעה שוב למצב של אנטיביוטיקה לפחות תקפידי לשקם את המערכת עם אצידופולוס כמה פעמים ביום, ברווח של שעתיים מאנטיביוטיקה.
היתה כאן גם עצה לאכול אספרגוס, לי זה לא עזר, אבל אני מאמינה שזה יכול לעזור, אז כדאי לנסות.
אם זה דבר כרוני שממשיך לחזור הייתי הולכת למטפל- דיקור, הומיאופתיה, או כל שיטה אחרת שנראית לך, כדי לחזק את המערכת החיסונית.
NorthStar*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 14:26

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי NorthStar* »

I had problems for 15 years with bladder infections, and treated with antibiotics everytime which usually also led to yeast infection. A few years ago it got so bad that after every time I had sex, I got a bladder infection. After seeing several naturopaths and homeopaths and bathing in parsley, overdosing on cranberries and blueberries and trying almost everything I found a great classic homeopath who found me my remedy.

It took a while to kick in and once she prescribed be an acute remedy just to rid of the bladder infection but now I have gone over a year and a half passing in between bladder infections. For me that is a miracle. When I occasionally get a bladder infection I call her up and take my remedy. I go to sleep for an hour and wake up and it is gone.

I will be happy to recommend her , she is very intuitive and good and charges very reasonably, very reasonably.

If you want a reccommendation just email me rena erez@hotmail.com
אניני*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 15:47

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אניני* »

לדקת בדרכי השתן- נפטרתי מדלקות שתן כשזה קרה.. די בקלות, ובלי טיפת אנטיביוטיקה.
עצות ותרופות טבעיות:
  • אכן לשתות ולשתות ולשתות כמה שיותר- מים. לא להתפשר על העניין הזה.
  • להוציא מהתפריט : קפה, קולה, שוקולד, מיץ תפוזים, חלב נוזלי.
  • חמוציות- בכדורים או בנוזל- והרבה. אחרי שהדלקת תעבור ממשיכים כטיפול מונע.
  • חיידקים פרו ביוטיים, והרבה
  • מה שאותי הציל- תרופה מדהימה- מהרפואה הסינית: DIANTHUS פורמולה טבעית מצמחים, "ZEN צמחים" מייבאים אותה ואפשר להשיג בחלק מחנויות הטבע. אני מצאתי בקלות. מוהלים במים3 מזלפים מהנוזל, ושותים 3 פעמים ביום -לפי ההוראות על הבקבוק. פשוט בריא וגאוני.
  • צמחים שיכולים לעזור:
זקן תירס אכן עוזר
טויה
בוכו
קלנדולה בטיפות
את כל הצמחים עדיף להשיג במיצוי עם אלכוהול (=טינקטורה) כי זה חזק יותר ונספג מהר במערכת..

**הערה לגבי אנטיביוטיקה לדלקת שתן -למרות שכולם יגידו לכם שזה הפתרון היחיד האמיתי ---מאוד לא מומלץ לקחת אנטיביוטיקה לדלקות שתן. כי היא יכולה לגרום למצב כרוני, חוץ מכל שאר הבעיות שהיא גורמת- היא בעצם מחלישה מאוד את המערכת, וגם פוגעת בחומציות מערכת העיכול המין והשתן (כי היא הורגת את החיידקים "הטובים"..) ואז למרות שהדלקת עברה- הסיכויים לדלקת שתן חוזרת גדלים מאוד.

נ.ב עוד עצה למניעה- לא יודעת אם מישהי כבר כתבה על זה או לא- להשתין כמה שיותר מהר אחרי הסקס! זה מנקה את דרכי השתן מזיהומים שאולי נכנסו, שוטף אותם החוצה לפני שיתחילו לעשות בעיות.

בהצלחה ותרגישו טוב.
מישהי_מהצפון*
הצטרפות: 15 אפריל 2005, 06:36

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי מישהי_מהצפון* »

היי אני בת 18.5 ואני סובלת כבר מגיל 15 בערך מדלקות בשתן והפרשות זה ממש כואב זורב מעיק מעצבן וכו... כיום הדלקת ממשיכה למרות שהיתי פעמיים אצל רופא נים והוא נתן לי אגיסטן אגיסטן ועוד אגיסטן מי שלא יודע אגיסטן הם כמו נרות המוחדרות לנרתיק וזה ממש לא עזר מה עושים?
שיפון_1*
הצטרפות: 22 פברואר 2005, 14:31

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שיפון_1* »

אני לא רופאה, אבל דלקות בשלפוחית ליוו אותי שנים ארוכות אגיסטן עד כמה שידוע לי קשורה בדלקת בנרתיק ולא בשלפוחית.אם חפצה נפשך בכיוון הקונבנציונלי רצוי ללכת לרופא לשם קבלת אנטיביוטיקה(לפני כמה וכמה שנים זה היה רספרין). אבל אני מאוד ממליצה לך ללכת בקוו הלא קונבנציונלי המתואר בהרחבה למעלה. בכל מקרה על תזניחי הסיפור הזה עלול להגיע לכליות ואז זה לא נעים בכלל.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שני* »

היו לי דלקות בדרכי השתן במשך שנים.. עד שהפסקתי לאכול סוכר. לא המתקתי כלום. כבר שנתיים אין לי דלקות, וגם בעיית האקנה שהיתה לי נעלמה. וזה הגיוני: אקנה ודלקת בדרכי השתן נגרמים מהתרבות יתר של חיידקים, וחיידקים חיים על סוכר. אם אין סוכר, אין להם על מה להתרבות.
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

שמעתי שנשים שלובשות תחתוני חוטיני נוטות לקבל הרבה פעמים דלקת בשתן.
מה הקשר? אין לי מושג.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שני* »

חיידקים מהרקטום עוברים לדרכי השתן. בגלל שחוטיני נטוע עמוק בתחת. המצאה מזעזעת. עדיף כבר בלי תחתונים.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

עכשיו תורי להתלבט. נראה לי שהסכין שיש לי מתחת לצלעות ימין זו דלקת בדרכי השתן. בינתיים גם עלה לי החום. האם ללכת למוקד?או שמה יש פיתרון קסמים? יש לי בבית מיץ חמוציות ,אבל לא נראה שהוא עוזר........
פלוני_אלמונית*

דלקת בדרכי השתן

חליטת פטרוזיליה בליטרים...
המון המון וקריינברי.קודם לשטוף את כל המערכת ואז לראו מה שלום הכאב הדוקר...
בהצלחה ובריאות שלמה.
שיפון_1*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שיפון_1* »

צריך להזהר מאוד מהסיפור הזה, הסכנה היא מעבר של הדלקת לכליות. תבדקי מה עומד מאחורי הכאב ואז תחליטי אם לקחת תרופות או לא.
בהצלחה.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

תבדקי מה עומד מאחורי הכאב
מזתומרת?
שיפון_1*

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שיפון_1* »

שהסכין שיש לי מתחת לצלעות ימין
כוונתי היא תערכי בירור רפואי מעמיק, מה פשר התופעות הפיזיות עליהן את מצביעה,
אולטראסאונד מנסיוני יכול לתת מענה סביר- ללא חשיפה לקרינה.
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי לולי* »

התינוקת שלי סובלת מרפלוקס ולכן ניתן לה מיום הלידה טיפול אנטיביוטי מונע. כיום היא בת חודשיים וחצי ונאמר לנו שנצתרך להמשיך בטיפול עד גיל שנה לפחות.
אני ממש חייבת למצוא אלטרנטיבה ושמעתי על טיפול מונע בחמוציות. השאלה היא מאיזה גיל זה אפשרי ואיך?
אם מישהו יודע משהו בנידון אשמח לשמוע. אני לא מפסיקה לחשוב על מה שאני מכניסה לה לגוף ואיזה נזק נגרם מזה.
כמובן שהרופאים לא ממש נותנים אופציות אלא רק אומרים שצריך.
ועוד משהו-האם יש איזשהו טיפול פרוביוטי שתינוקות יכולים לקחת במקביל לאנטיביוטיקה?
רמת_גן*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2005, 17:10

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי רמת_גן* »

העיקר לטפל בדלקת כמה שאפשר מוקדם,רק כשהיא מתחילה. לא משנה באיזו דרך. אני פעם אחת הגעתי עם זה לחדר מיון ואושפזתי עם דלקת בכליה כבר ולא בדרכי השתן! כי לא התייחסתי מספיק ברצינות לצריבות בשתן שהייתה לי, פניתי מאוחר מידיי לרופא. אז רק כשאתן מתחילות להרגיש שקצת כואב לכן להשתין ... מייד תפנו לרופא.
שלום*
הצטרפות: 26 נובמבר 2002, 22:55

דלקת בדרכי השתן

שליחה על ידי שלום* »

מוזמנים לבקר באתרינו החדש נוני פרוט וללמוד על פלאי הנוני
http://www.nonifruit.area.co.il
הרבה בריאות
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות מין”