סיפור לידה

כל_עולמי*
הצטרפות: 03 מרץ 2010, 12:18

סיפור לידה

שליחה על ידי כל_עולמי* »

אני גרה בפרדס חנה,אמא לשלוש בנות קסומות שמדי יום בגדילתן ממחישות לי איך אפשר לגעת בזמן באצבעות.

דף בית אישי זה נפתח בייחוד כדי שאוכל לספר סיפור לידה של ביתי השלישית שנולדה ב לידה נרתיקית לאחר 2 ניתוחים קיסרים. VBAC 2
אני מקוה לעודד נשים לחשוב על הלידה שהן רוצות ולא לפעול באופן אוטומטי לפי הנחיות הרופאים. אך גם לא להתנגד לדעתם באופן עיוור.
אני רוצה לפתוח חלון לחשיבה על מה נכון ליולדת בהתאם לאופיה אישיותה עברה המיילדותי ומצבה הרפואי והרגשי.
אני אתאר כאן בקצרה את לידתה של ביתי השלישית והמתוקה, לכבוד יום הולדתה , בדיוק ב 3 בנובמבר 2008.
לכבודה ולמען כל הנשים הזקוקות למחשבה ולעידוד בחיפוש הדרך הנכונה להן ללדת.
בהריון השלישי, הייתי כבר אחרי 2 ניתוחים. ידעתי שאני מאוד רוצה לנסות ולבצע לידה נרתיקית, הרגשתי שאני זקוקה לחוויה זו למען עצמי בעיקר.

בירורים ממושכים ועיקשים הבהירו לי שישנו סיכון והמערכת הרפואית לא סתם, לא מעודדת, היא ממש מתנגדת לאפשר לי לידה נרתיקית.
הלידהשלי היתה מופלאה! ילדתי בבית החולים של מעיני הישועה, בבני ברק ולא אני לא אישה דתית!
היחס היה נהדר מפרגן ומפנק!
ללידה הגעתי עם דולה מופלאה בשם ליאת כץ מנתניה. ליאת ליוותה אותי טלפונית וברגע שהגיעה לחד הלידה ידיה לא ירדו ממני ועזרו לי בכאבים הקשיםלארך שעות!
בבית היולדת ליוו וניהלו את הלידה שלי מיילדת נהדרת בשם מרגלית ורופא קוסם בשם ד"ר ביז'אווי!
3 המופלאים איפשרו לי לידה וגינלית ללא אפידורל ומסממים אחרים, תוך עידוד פירגון ורצון עז לאפשר לי להצליח בלידה המוגדרת בסיכון.
הלידה היתה יחסית מהירה, הגעתי לבית החולים ב 22:00 ומייד קיבלתי ידיים לאזור הגב מהאחות בחדר הקבלה!
קרוב לאחת בלילה ביתי כבר היתה שכובה עלי כשאני רועדת מהתרגשות והתפעלות.
על פי חוקי בית החולים הלידה היתה מפוקחת במוניטור, כך שהתקימה על המיטה ויכולת התזוזה שלי היתה מוגבלת. המיילדת והדולה שלי, לאורך שעות הלידההניעו ועיסו את הגוף שלי ובפיקוח של הרופא המיומן הזיזו אותי לתנוחות שונות על המיטה כדי לקדם את המעבר של ביתי בתעלת הלידה ולהקל על כאב הצירים.
אני כל כך רציתי בלידה הזו ויכלתי לה. ועם זאת אחרי פעמיים שהלידות שלי הסתיימו בניתוחים הייתי כמובן מלאת ספקות שאכן אצליח הפעם. הלידה זרמה והתקיימה מעל ומעבר למשאלותי גם בזכות הנחישות והכנה הפנימית שהתכוננתי ובזכות המסירות והפירגון של האנשים שהיו לצידי, בהם כמובן גם בן זוגי שתמך בי וברצונותי.
הלידה היתה במקום ציבורי , ושילמתי רק לדולה שלי כמו בכל לידה המלווה בדולה. אני מציינת את הדבר כי בחיפושי אחר האפשרות ללדת עברתי תחנות שונות בהן הבהירו לי שזה אפשרי רק כלידה פרטית עם רופא בעלויות שמעל עשרת אלפים שקלים.
הלידה התאפשרה אחרי שראש המחלקה, ד"ר בני חן, קרא את דוחות שני הניתוחים שעברתי ובדק אותי בדיקה פנימית לוודא שלא היו סיבוכים סביב ההצטלקות ברחם.לברר את הסיבות שגרמו לניתוחים. את האישור קיבלתי כמובן מראש לא במקום כשהגעתי ללידה.
הדבר אפשרי!!! יש בו סיכון, אני מרגישה שלקחתי סיכון מחושב שהתאים לי ולמשפחתי. הענקתי לעצמי לבן זוגי ולביתי חוויה עצומה, מתקנת, מעצימה, חוויה של פעם בחיים.
אתן מוזמנות ליצור איתי קשר ולדבר איתי על התלבטויות וחיפושים איך ללדת אחרי 2 ניתוחים.

[email protected]
בוחרת_באהבה*
הצטרפות: 03 דצמבר 2006, 02:15
דף אישי: הדף האישי של בוחרת_באהבה*

סיפור לידה

שליחה על ידי בוחרת_באהבה* »

גם כאן!
מזל טוב
(()) העוצמה, האמונה, הצלילות
בהמשך וודאי ארצה לשמוע ממך יותר, בינתיים מזל טוב
ותודה- רגשת ושמחת אותי כשהייתי זקוקה מאוד
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

סיפור לידה

שליחה על ידי טאו_להורות* »

הנכונות שלך לשתף וללמד את כולנו ,שאפשר וגם כדאי היא נפלאה.
מזל טוב
את גדולה !!!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

סיפור לידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

סיפור מרגש ביותר מאחלת לעצמי לידה כזו... אני צריכה ללדת בעוד כמה חודשים לידה שלישית לאחר 2 קיסריים ואני פשוט נלחצת מהאפשרות של עוד ניתוח. אני לא מוכנה להשלים עם זה הסביבה שלי ממש לא תומכת בלקיחת סיכון בלידה טבעית אך אני בטוחה שאני חייבת חוויה מתקנת לעצמי זה אוכל אותי מבפנים ... חשבתי ללדת במעיני הישוע אך מבדיקה שערכתי הבנתי שהבית חולים איננו מומלץ בעיקר אם חס וחלילה אצטרך להגיע לניתוח. ובקשר לאילן הלוי שמעתי שאחוזי ההצלחה אינם גבוהים ... מבולבלת, מותשת ולחוצה... אשמח לקבל כל עצה והמלצה ...
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”