בשמת א

בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואו וואו שוב ריגשת אותי עד דמעות, אין לי מלים |L|
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

בשמת א

שליחה על ידי יולי_קו »

דו כיפת,
את נתת לבשמת ויטמינים שאי אפשר לקנות באף חנות.
תבורכי!
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

בשמת א

שליחה על ידי יעלי* »

וואו, את יכולה לספר עוד קצת על זה? היית פעם בהרצאה שלה? אני מבינה שזו הרצאה חד פעמית? יש גם שיחה עם התלמידים אחרי ההרצאה?

סליחה, פספסתי את זה...
הייתי רק בהרצאה הראשונה-ראשונית, לפני שהתחילה להרצות לבני נוער (זה היה מעין פיילוט כזה שהיא עשתה ביישוב לקהל הרחב, לתרגל את האומץ בפתיחת הסיפור האישי מול זרים. זה היה מאוד בוסרי מטבע הדברים, ומרגש לגמרי)
זו אכן הרצאה חד פעמית. ברוווווור שיש שיחה עם התלמידים אחרי ההרצאה, ההרצאה היא בעצם מבוא לשיחה... וגם משאירה (לפחות בשאיפה) זמן לדבר אתה אחכ אישית.
יעלי*

בשמת א

שליחה על ידי יעלי* »

מדהים אותי לקרוא כמה הקשיים היומיומיים והצרכים שלנו דומים.
הלוואי שהיינו גרות קרוב, אני משתדלת להוציא את עצמי לטבע הרבה ואין לי בעיה לנהוג (כשהילדים לא אתי).
בסוכות אהיה קצת בתל אביב, אשמח לבוא לבקר (לקחת אותך לים, להכין לך מה שתרצי לאכול וכולי. בבתים של אחרים זה דורש ממני עשירית האנרגיה שנדרשת בבית).
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

לגבי עזרה, אולי שווה גם לפרסם בפורום כלשהו של סטודנטים. בפייסבוק או דרך אגודת הסטודנטים לבקש שיפרסמו בקשה שלך, אולי יש גם דרכם פרויקטים התנדבותיים שאת יכולה להיעזר בהם וישדכו לך מתנדבים
לא בשמת, אבל רוצה להרחיב לגבי זה.
כשבנאדם בדרגת זקיקות +++ ומעלה, עצם החיפוש אחר עזרה הוא מתיש.
לפעמים לעשות שיחת טלפון אחת זה יותר מדי, ודורש התגייסות של יומיים.
(ועוד יומיים-שלושה מנוחה והתאוששות אחר כך)
אז מההיכרות שלי עם המצב - לא שווה לפרסם מודעה כזאת.
כי מודעה כזאת, פירושה מי יודע כמה טלפונים ומסרים ממועמדים פוטנציאליים.
מי יענה על כל הטלפונים האלה?
מי יסנן אותם?
מי יקבע זמן להיפגש עם המועמדים האולי-קצת-יותר-מתאימים? מי יראיין אותם? מי יבדוק אם הם באמת מתאימים או לא? ומי יאפשר להם פגישת ניסיון והיכרות?
התהליך הזה הוא מתיש, דורש הרבה זמן, הרבה דיבורים עם זרים (בדיוק מה שנחוץ עכשיו לאדם סופר-פגיע וחלש - לנהל משא ומתן עם זרים!) ודורש המון אנרגיות שאין. פשוט אין.

אז לי יש הצעה אחרת:
אם מישהי מהקוראות פה מכירה מישהי / מישהו אמין, נעים, חייכן, דייקן, קשוב ובעל רצון לעזור, שלדעתכן מתאים לתפקיד - אנא הציעו לשתף את בשמת ולקשר אותה עם אדם כזה.
כל אדם זר, שלא עבר סינון איכותני כלשהו על ידי אנשים שאוהבים ומכירים את בשמת - לא רלוונטי. ההשקעה גדולה בהרבה מהתשואה. והיא לא יכולה להרשות לעצמה השקעה כזאת.
אנשים לא מתאימים - גורמים נזק. נקודה.

אני כמעט בטוחה שביטוח לאומי אמור להקצות שעות עזרה
ואני בטוחה שאחרי חמש או כמה שנים של סרטן מאובחן, בשמת כבר מכירה את ביטוח לאומי לפני ולפנים. האופציה הזאת בטח נבדקה ממזמן.
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בשמת, הייתי שמחה לבוא אלייך ולעזור לך קצת בבית, עם ארגון אוכל / קניות /שטיפת כלים וכדומה , מבחינת רכב אני לא יכולה לעזור לך לצערי. אם זה עוזר במשהו אכתוב לך בווטסאפ.
אלמונית, "אכתוב לך בווטסאפ" פירושו שאת כבר יודעת את הווטסאפ של בשמת או שאת צריכה לקבל ממנה את המספר?
(מנסה להבין)
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשמת כבר מכירה את ביטוח לאומי לפני ולפנים
כן.
אמרו לי שאני לא זכאית. הם משלמים לפי הטיפול, לא לפי המצב P-: כלומר, הם נותנים עזרה תמורת טיפולים קונבנציונאליים קשים (כימו למשל). מצד שני, הם כן אמורים לתת קצת עזרה אם את במצב סיעודי מוחלט (לא מסוגלת להתלבש לבד, זקוקה להחלפת חיתולים, לא מסוגלת להתרחץ בלי עזרה במקלחת... ).
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הם נותנים עזרה תמורת טיפולים קונבנציונאליים קשים (כימו למשל)
אלוהים ישמור.
התעלו על עצמם, אלה.
וגם, תפרו את החבילה בדיוק כך שאת נופלת בין הכסאות :-(
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

כבר יודעת את הווטסאפ של בשמת

כתבתי כאן את המספר שלי ביחד עם הבקשה לעזרה (-: חוץ מזה תתפלאי, תמרוש רוש, לכמה אנשים יש אותו מקודם (-:
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בשמת א

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

זו אני שהצעתי.. רק שזה כמעט לא ישים כי אני גרה במרחק גדול מאד ולא ניידת... אם הייתי בחופש מהעבודה הייתי באה בשמחה אבל זה ממש מסובך להפקה. אבל רצון דווקא יש לי. : (
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

זו הזדמנות לומר תודה גדולה לכל אלה שמאוד היו רוצות לעזור {@ אבל פשוט, לא גרות באיזור, לא ניידות, וכמובן - לרוב אמהות לילדים. כתבו לי כבר כמה כאלה |L| גם הרצון הטוב מחמם את לבי, מאוד.
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

תמרוש לא הבנתי את תגובתך להצעות שלי כלללא בתוכן ולא בסגנון המתחכם.
סטודנטים הם קהל מצוין פנוי צעיר וקרוב גיאוגרפית ואין לי ספק מניסיוני המר שלרוב עזרה ניתנת ליישום כשהיא מגיעה ממי שגר/ עובד קרוב.

אני קיבלתי עזרה ממקומות לא צפויים כלל ודווקא מהצפויים כלל לא (כולל האתר הזה שבאמת רווי אמהות לילדים קטנים).
נטע_ק*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2009, 19:45
דף אישי: הדף האישי של נטע_ק*

בשמת א

שליחה על ידי נטע_ק* »

הי בשמת, ראיתי רק עכשיו. לא יודעת אם זה רלוונטי אבל בשלישי ( יום בחירות) יכולה להקדיש קצת זמן ולבוא עזור בבית, אם רלוונטי. ואם לא רלוונטי בשלישי יכולה לפנות כשעה, אולי קצת יותר בערב ( שש- שבע). אם רלוונטי תני סימן. אני בתל אביב ואם אני לא טועה גם את. ובכל מקרה חיבוקים מחזקים.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

בלבוסטה. אני אסביר כי ברור לי שלא הבנת בכלל על מה תמרוש רוש הגיבה, לפי מה שכתבת בתגובה שלך.
את צודקת שהסטודנטים הם קהל מצויין.
את צודקת שזה ממש לידי.
את צודקת בכל מלה שכתבת במשפט הזה.
עד כדי כך צודקת, שזה בדיוק מה שעשיתי כשפניתי לקבל עזרה בהריון השני שלי. השגתי סטודנטית צעירה.
הכל נכון.

אבל לא פה הבעיה. הבעיה במקום אחר: הסטודנטיות הצעירות, הנחמדות והמתאימות לעזור לי לא יופיעו לבד בדלת שלי.
בין הרעיון המוצלח לבין הביצוע - (כתבתי ומחקתי) מישהו צריך לעשות תהליך סינון.
תהליך הסינון הזה - הוא מאמץ כביר. בוודאי למישהי במצב כל כך קשה כמוני עכשיו (דמייני אדם בטיפול נמרץ מחובר לצינורות - האם נראה לך הגיוני שהוא יתעסק גם בבחירת האחות הפרטית שתבוא לשמור עליו בלילה???? הוא יתקשר לסוכנויות, יראיין, יברר מי הכי מתאימה, יבחר אחות וגם יבצע מעקב לבדוק איך היא מתפקדת???? נראה לך?).

נטע ק, איזה מותק.
רלבנטי בשלישי אבל בחלק מהשעות לוקחים אותי לסידורים (וכמובן נלך לבחור מתישהו באמצע היום, כשהקלפי יחסית ריק).
תיכף אכתוב את המספר שלי שנוכל לתאם בווטסאפ (-:
אני_מליה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2018, 22:21
דף אישי: הדף האישי של אני_מליה*

בשמת א

שליחה על ידי אני_מליה* »

בלי רישיון, עם תינוק קטן וכמובן, בכלל לא בארץ, אני כנראה חסרת תועלת מכולן :(
מאחלת לך למצוא את כל העזרה שאת רוצה. לי ולבן שלי הועלת כבר המון, ובמשך הרבה מאוד שנים
יולי_קו

בשמת א

שליחה על ידי יולי_קו »

אני מליה יקרה,
את דוקא כן מביאה תועלת!
אולי לא בהסעות והבישולים, אבל במילים החמות שלך את משקפת למישהי (שלפעמים קשה לה לראות כמה היא נפלאה) להרגיש שהמאמצים שלה וההשתדלות שלה לאחרים אכן משמעותיים.
זה מאוד חשוב!
תודה שכתבת!
בלבוסטה*

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

אני מבינה.
מקווה שתהיה לך כמה שיותר עזרה יקירה.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

הלוואי {@
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני צריכה תנועה למען הבריאות שלי.
ממש אוספת את עצמי כדי לתרגל אפילו 5 דקות, כי אני כבר יודעת מנסיון העבר שתירגול צ'י קונג עקבי (אפילו של חמש דקות בלבד) מחולל פלאים. הכוחות מתחילים להתאסף.
הלוואי שיכולתי ללמד את תירגול "פתיחת 12 המרידיאנים בשכיבה" דרך באופן... אולי אשכנע את המורה שלי אלי לשים את הסרטון של התירגול הכי קצר של זה (10 דקות על השעון) ביוטיוב. תירגול בשכיבה, בלי לקום מהמיטה! בקצב שלך ולפי היכולת שלך.

את יודעת מה? תנסי את זה: תירגול של פחות מ-4 דקות,
https://www.youtube.com/watch?v=ndRaMxflc9Q
שבעצם עובד על כל הגוף. הוא אמנם כותב שזה ל"כאבים בשורש כף היד וכאבי גב" אבל בפועל, זה תרגיל עבור כל הגוף (לא אסביר, אולי יולי קו תרצה להסביר (-: ).
את עושה אותו בישיבה מול המחשב או אם את רוצה, אפילו בשכיבה. תעשי את השלוש-ומשהו דקות האלה כל יום, ותראי שינוי תוך כמה ימים. ואולי גם הילדים ישמחו לעשות את התירגול ביחד איתך, רווח כפול ומשולש. ואני מזכירה שוב: מותר להתבלבל וזה לא צריך להיראות מושלם, העיקר שאת מתרגלת, העיקר שמנסה. משתפרים לאט לאט.
יולי_קו

בשמת א

שליחה על ידי יולי_קו »

מאיך שאני מבינה את זה (וכן מעניין אותי מה יש לך או לאלי לומר):

קודם כל ההתמקדות בתחושה הגופנית ובתנועה בכף היד מעביר את המיקוד פנימה, לגוף, להבדיל מהמיקוד החוצה, למחשב בפרט, או באופן כללי החוצה, שקורה הרבה בתרבות שלנו, ומסיט אותנו ממודעות לעצמנו. זה פועל טוב במיוחד אם התרגיל לא פשוט לביצוע (חדש/ מסובך/ המתרגל צעיר בתרגול- מתרגלים ותיקים מגיעים ליכולת התמקדות בתרגילים המוכרים, וכך הם מגיעים לתובנות עמוקות).

בכף היד מסתיימים לפי הר׳ הסינית 6 מרידיאנים, אבל לפי השיאצו של מסונגה (שהוא עיסוי לחיצות ומתיחות יפני- כלי ריפויי מדהים) כל המרידיאנים עוברים גם בכף היד, ככה שבעצם התעמלות כפות הידיים יוצרת תנועה של חיות (ויטאליות, צ׳י) שזורמת בכל הגוף, ומשפיעה לעומק גם על האיברים הפנימיים.

בנוסף- אחד מסממני הנעורים הוא הרצון ללמוד, להרחיב אופקים (מה שמאפיין זיקנה זה צמצום האופקים- עניין, טווח תנועה, מרחב גאוגרפי). פה יש תרגיל שהוא לא בהכרח קל לביצוע. עצם הרצון להתמודד עם תרגיל כזה, ללמוד לבצע אותו, בהתחלה בצורה בינונית, ולהשתפר בביצוע בהדרגה עם התרגול, זה תהליך שיוצר קשרים חדשים במח, כלומר גורם לתהליך הפוך מהזדקנות. מבחינה זו גם לימוד שפות, הצטרפות לקורסי העשרה, לימוד של ריקוד/ תנועה- כל אלו יעשו עבודה טובה בהגברת / שמירת הרעננות והחיות.

וחוץ מזה- ממבחינה מכאנית יש פה הפעלה של כף היד וחלקיה השונים בכיוונים מגוונים- מה שמסכך ו׳משמן׳ את מפרקי כף היד, ועוזר לה לשמור על טווח תנועה מעבר להחזקת העכבר רגילה.

זה מה שקופץ לי בשלוף.

מקווה שלא דיברתי פה יותר מידי ב׳סינית׳.אפשר לשאול אם לא ברור.
יולי_קו

בשמת א

שליחה על ידי יולי_קו »

שמחה שהיה ברור.

מוסיפה עוד משהו- בשיטות טיפול רבות עיקרון חשוב הוא עיקרון ההשתקפות: הגוף ׳משתקף׳ בחלק אחד שלו. למשל ברפלקסולוגיה (=השתקפות) מטפלים בכף הרגל, ודרכה משפיעים על איזורי מרוחקים בגוף. באותו אופן עיסוי ודיקור האוזן משפיע על הגוף כולו. גם טיפול בכף היד פועל על הגוף באופן דומה.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה תודה יולי קו על ההסברים המפורטים, ותודה שנזכרת גם בעקרון ההשתקפות (שאצלי היה הראשון שחשבתי עליו, אבל זה מפני שבעברי עברתי הכשרה בסיסית בשיטת אבי גרינברג וברפלקסולוגיה הוליסטית).
לכן, בלבוסטה, ממש שווה.
אתמול תירגלתי עם הסרטון בעצמי וראיתי שהתירגול עצמו פחות משלוש דקות...
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

טיזר יומולדת:
Det har ar Mini :-)
Mini ar en mikroorganism.
Hon ar liten. Valdigt liten

המשך יבוא @}
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

(את רואה? אמרתי לך. מה יש לי לעשות עם דבר כזה אצלי בבית. החוצה לבשמת)
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

הו הו, הרשמת אותי בשבדית שלך! (-: וסיקרנת לא פחות D-:
אויש איזה טיזר! D-:
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני כותבת לך פה כי נוח לי עם הפורמט, אבל אם לא מתאים - תמחקי.

את מכירה את העקרונות של טיפול סנסורי כתמיכה בפוסט טראומה ושיקום מערכת העצבים.
השאלה: את חושבת שזה ישים גם לגבי אנשים במצב טראומה אקוטי? אני מתכוונת, כשהטראומה עדיין מתרחשת, הגורמים המאיימים בועטים וכל הבלגן (רגשי, פיזי, כלכלי) עדיין מתרחש בלייב? האם שווה לשקול יישום של העקרונות האלה ככלי לתחזוקה והתמודדות? כשיש צורך בהתמודדות מתמשכת?
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

קודם כל כן, דבר שני כל מקרה לגופו (תרתי משמע). אבל הכלים האלה מצויינים, עדינים ועובדים ישירות על הרגעת מערכת העצבים. למה לא להתחיל איתם בהקדם? תני לי סיבה אחת טובה לא לעשות את זה?
זה לא מספיק, אבל זו התחלה.
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

למה לא? אולי כי במצב אקוטי כמו מה שאני חושבת עליו האדם עסוק במיליון פעולות שרידה, בקושי מצליח להתמודד עם מה שצריך לעשות עד סוף היום, ולהנחית עליו עוד "פעילויות סנסוריות" תהיה הכבדה בלתי רצויה.

מצד שני, הרציונל שלי היה שאם הבנאדם ממילא צריך לתפקד, וממילא נמצא במוד הישרדותי-מאוים מטורף (שמן הסתם מקשה עליו מאוד לתפקד) אז להציע לו (בעדינות, מתוך הקשבה וכו') כמה אסטרטגיות סנסוריות פשוטות שיעזרו לו לצאת (זמנית) מה- FFF המטורף התמידי כדי להצליח לעשות את הפעולות הנדרשות בראש צלול - יכול להתקבל בברכה.

(פשוט, יש פה סיטואציה שמזמינה אותי להתנדב בה. אבל זה סיפור מאוד מאוד מאוד מאוד קשה ורב-כיווני, מעורבים כמה אנשים בכמה גילאים, אז אני רוצה להיות בטוחה שאני מוכנה ויכולה ושיש לי מושג ברור מה אני יכולה להציע, לפני שאני מציעה את עצמי)
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

וגם יש את העניין של לשמור על עצמי :-\ זה עלול להיות תובעני מאוד.
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

בשמת א

שליחה על ידי קור_את* »

תמרוש, אם את נכנסת לזה באופן מקצועי, זאת יכולה להיות התמחות מעולה ומבוקשת.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולהנחית עליו עוד "פעילויות סנסוריות" תהיה הכבדה בלתי רצויה
אני לא הבנתי את זה ככה. אני הבנתי את זה בתור "הוא יקבל עזרה שתעשה לו פעילויות סנסוריות".
אם את מתכוונת לזה שהאדם עצמו יצטרך להוסיף תשומת לב נוספת למשהו שהוא לא רגיל להבחין בו, או לעשות בעצמו פעולות טיפוליות כלפי עצמו, אז זה בהחלט יכול להיות עומס.
אבל אם באה אחת כמוך ועוזרת בזה X זמן ביום? אז ברור שזה מבורך. וברור שאת צריכה לחשוב טוב טוב קודם, מה בדיוק את מציעה, מה בדיוק יתאים לאדם הזה ברגע הזה (יש לך כמה וכמה אפשרויות, סביר שאצל כל אדם יש משהו שיהיה עדיף על האחרות ברגע נתון, וכדאי להתחיל בו), ואיך להגן על עצמך (רכיסה אנרגטית יומיומית וכל פעם לפני שאת באה במגע איתו? וכל פעם שעוזבת?)
אני_מליה*

בשמת א

שליחה על ידי אני_מליה* »

מה שלומך בשמת? חושבת עלייך הרבה
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

משתפרת אט-אט, אני חושבת (-: תודה {@
דו_כיפת*
הצטרפות: 14 דצמבר 2018, 01:03

בשמת א

שליחה על ידי דו_כיפת* »

גמאני חושבת עלייך הרבה
שולחת לך (()) וכוחות
אני_מליה*

בשמת א

שליחה על ידי אני_מליה* »

מעולה, כל כך טוב לשמוע!
יולי_קו

בשמת א

שליחה על ידי יולי_קו »

בוקר טוב בשמת,
יתאים לך להכנס לדף הנקה זה כמו אורגזמה ?
יש שם שאלה על הנקה.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

טרול.
קור_את*

בשמת א

שליחה על ידי קור_את* »

לגמרי טרול
יולי_קו

בשמת א

שליחה על ידי יולי_קו »

אופס...
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

אל תתבאסי. הכל טוב.
בלבוסטה*

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

בשמת, לגבי ההודעה שלך לבקשת תמיכה.

אני רוצה להאיר משהו מהנסיון שלי שנגעת בו בעקיפין, כתבת משהו על זה שאת מנסה לטפל בעצמך ועדיין להישאר בבית.

כשהייתי בהריון מדאיג וקשה ובסיכון. והגעתי למצב של אפיסת כוחות פיזית ומנטלי וכלכלית ולמצב שלא יכולתי לזרוק זבל מבלי לבקש מאחרים, שחזרתי ממיון פעם אחר פעם לבית ריק מאוכל וחרדתי מלאכול בחוץ מחשש לפגיעה בהריון, שעברתי לאכול כריכים כי לא היה לי כח לעמוד ולהכין סיר וככה גם היה פחות זבל. שנאלצתי למסור חתולות לחברה כי לא הייתי מסוגלת לטפל בהן והפרידה לוותה בטלטלה קשה עבורי, שביקרתי במרפאות מוקדים ומיונים כמה פעמים בשבוע. והכל בחולשה קיצונית לעיתים בנסיעה במונית רק עד קצה הרחוב.

וברקע כן היתה משפחה שפעם קפצה וניקתה וקצת התארחתי פה ושם, וכמה פעמים ליוו אותי לבדיקות וכמה פעמים קנו לי והסיעו אותי וכן היו מי שדאגו וכן שילמתי על נקיון ומצאתי או ניסיתי לפחות למצוא פתרונות.

אבל זה הרגיש כמו טיפה בים.
כאילו שאני תמיד מנסה לצוף ולא לשקוע עד הביקור/עזרה של המישהו הבא.
ןאנשים השתדלו.
מאוד.
ובכל זאת טיפה בים.

והיתה לי מנקה שהבריזה לי ואחרת שהיתה נהדרת, והיה הבית. שהרי אין כמו הבית.

אבל זה לא נכון.

כי ביום שאושפזתי, למרות.שבכיתי וסירבתי ונחרדתי שלא להידבק במשהו בבית.חולים שיסכן את ההריון היה מפליא לגלות שכבר יומיים אחרי היום ההוא, הוקל לי. אפילו מיטת בית החולים היתה לי נוחה יותר מכל דבר אחר, ןאפילו שותפות מתחלפות בחדר שהעבירו אותי שבעה מדורי גיהנום לא מיסמסו את ההקלה.

ההקלה שנקי, ואני לא צריכה לדאוג לזה.
שיש ארוחות חמות. תמיד. שיש תמיד מה לאכול. תמיד. בלי לדאוג לקניות לבישול, להכנה.
שכל בעיה רפואית ניתן לברר בטווח מיידי או של שעות ולא צריך להיכנס ללופ של האם עכשיו או אחכ ולאן ולהזמין מוניות וכן להרגיש נורא כשזה נהג מגעיל שגם עוצר לי במעלה הרחוב כשאני לא נושמת וכו.
שהכל קרוב.
גם לצאת לשמש לא כרוך בטרחה גדולה.

יש רוגע ויש הקלה. וזה למרות שאני שונאת.מוסדות.בכלל ובפרט רפואיים אבל דווקא במקום ההוא מצאתי ש ק ט מכל המסביב כך שיכולתי לבקש ממישהו שבא לבקר לגלגל אותי בכסא גלגלים לקנות בגדים מהקניון הסמוך או לאכול גלידה או סתם.

אני רק אומרת שאם יש אופציה בתקופות קשות פיזית לבחור באשפוז זה יכול להקל למרות החסרונות.
וכן לאפשר למי שכן עוזר להתפנות ללכת איתך לים או כאלה במקום להסיע לבדיקות למשל.

יש המון סייגים לאשפוז, אני יודעת, והריון ומחלה ממושכת זה לא אותו דבר, אבל הגילוי המרעיש שלי שאפשר לשלב, כי אושפזתי כמה פעמים באותו חודש ואני שלטתי על זה. כלומר כשהבנתי שזה מקל עליי אושפזתי וכשהרגשתי שדי הביתה, כי עלה לי עד כאן שותפה ערסית או שרציתי שקט, אז שוחררתי.

אני יודעת שהיית מאושפזת, אני לא יודעת.לכמה זמן ומה נשאר לך מזה. אבל אשפוז לפעמים מקל דווקא כשהמצב הרפואי בשליטה אבל כל המסביב מכביד עליו.

מאז החוויה שלי אני יודעת להסתכל על בתי חולים אחרת, אחרי הלידה אגב אושפזתי לעוד שבוע וחצי כשרובו נבע מצורך בתמיכה פיזית ופחות רפואית. ההתאוששות שלי היתה כל כך קשה שלמרות הגעגועים לפינה שלי רציתי את ההקלה הזו שאני מנסה להעביר במילים כרגע, ההקלה מלתחזק את הצרכים הבסיסיים של עצמי.
בלבוסטה*

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

ואת השורה התחתונה לא הספקתי לכתוב.
הסיטואציות שונות רק אומרת שלעולם לא הייתי חושבת שבית חולים ועוד אשפוז הם תומכים. אולי מייצבים רפואית וכו אבל תומכים?! אבל כן אפשר, כשזה ליותר מיום יומיים של הסתגלות זו הקלה.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

מבינה מה שאת אומרת. אני הפוכה. אני מתה בבית חולים S-: כל אישפוז (בהריון בסיכון, כשהצילו את חיי אחרי הפלה שבה איבדתי כמעט את כל הדם בגוף, לפני כמה חודשים...) אני מכבה את כל המערכות עד שנותנים לי להשתחרר הביתה. לא יכולה להיות שם, לא מסוגלת לאכול שם, הריח הורג אותי, החשמל, התדר בבניין...

כן ערכתי נסיונות בנסיעה לצורך שהות במקום אחר לצורך טיפולים והבראה. מצד אחד המחיר גבוה מאוד, מצד שני כרגע דורש עוד יותר עזרה (כשנסעתי לדולומיטים היתה לי קפיצה אדירה בהבראה, אבל לא נסעתי לבד. מישהו אחר טיפל בנסיעה, הזמין כרטיסים, אוטו, צימר, מסלול, הסיעו אותי, הביאו אותי, הקפיצו אותי לסופר וחזרה, סחבו לי חבילות... לבד אין לי אפילו אפשרות פיזית לנסוע לאיזה מקום בצפון הארץ שמציע מעין "בית החלמה", ולא נדבר על 600 ש"ח ליום, כן?
דו_כיפת*

בשמת א

שליחה על ידי דו_כיפת* »

למה אני לא קמה ונוסעת איתך לדולמיטים, למה?!
מקווה בשבילך לכל העזרה והטוב, לפחות כמו זה הרגשי שאת מיטיבה פה @}
קור_את*

בשמת א

שליחה על ידי קור_את* »

יום הולדת שמח, בשמת המופלאה!!!!!!!!!!!!!!!!
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

בשמת א

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

@} |עוגה| @}
מזל טוב!!!
<בדיוק חגגתי אתמול! בעברי.>
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה, איזה כיף! (-:
דו_כיפת*

בשמת א

שליחה על ידי דו_כיפת* »

היי יקרה,
מאחלת שכל משאלתיך ימלאו לטובה
שפע של כוחות וברכות
|תמר| |גזר| |עוגה|
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

תוכלי בבקשה להזכיר לי אילו נעלי יחפנות יש לך? נראה לי שאני צריכה לשדרג את כל מערך הנעליים שלי... שלא לדבר על זה של הילדים :-\
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

ספציפית על שלי כתוב VIBRAM ואלה נעליים של MERRELL וגם כתוב BAREFOOT.
מה שקניתי הוא דוגמית. כלומר, מסתבר שכל שנה החברה שולחת דוגמיות במידה מסוימת (7 אמריקאית, 37.5 אירופאית) לחנויות, בשלל צבעים. הזוגות האלה נמכרים בהנחה, ולפי ההצלחה של הדגמים החברה תייצר בשנה הקרובה רק את הצבעים שהכי הצליחו במכירות.
למזלי, המידה של הדוגמיות היא בדיוק המידה שלי, ולכן קניתי את הנעליים במחיר מדהים ובצבעים יפהפיים שלא היו זמינים לנעליים בדגמים ה"רגילים".
פרח_בית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2015, 23:07
דף אישי: הדף האישי של פרח_בית*

בשמת א

שליחה על ידי פרח_בית* »

בשמת, יש לך רעיון לסרטון תרגול צי קונג לשחרור מפרק הלסת?
חיפשתי ולא ממש מצאתי.
אני מחזיקה שיניים בלילה וממש סובלת מכאבים, וקצת אבודה באיך לטפל בזה...
(יש לי סד ואני לא סובלת להשתמש בו...)
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

תודה
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

פרח בית, למען האמת כל תירגול צ'י קונג יוצר זרימה ופתיחת חסימות בכל הגוף. כך שלאחת זה ישחרר את מפרק הלסת (כי שם יש חסימה ופתיחת הסתימות תלך לשם), לאחרת את מפרק הירך, ולשלישית כאבי ראש.

יש תירגולים שישפיעו יותר חזק ויש כאלה שפחות חזק. זה מאוד אינדיבידואלי.

בואי נתחיל מהשאלה: כמה דקות ביום יש לך לתרגל? כי אם אתן לך תירגול נהדר אבל לא תעשי אותו, לא יקרה כלום...

יש לי שלוש הצעות. השתיים הראשונות בעברית עם המורה שלי אלי "הדרקון" כהן, השלישית עם מאסטר מינגטונג גו:
https://www.youtube.com/watch?v=ndRaMxflc9Q
זה תירגול האצבעות, שכאמור עובד על כל הגוף. שלוש וחצי דקות נטו. הייתי אומרת, תעשי את זה ביום שאת עוד שנייה הולכת לישון ולא הגעת לתרגל כלום. אפשר תוך כדי הנקה, בישיבה, בשכיבה, בכל מצב.

https://www.youtube.com/watch?v=CrTYPSn76EE&t=497s
תירגול "כובע הקסמים". תירגול קטנטן מבחינת התנועה, אדיר וחזק מבחינת ההשפעה על הגוף. הוא מיישר את הגוף, מחזיר הכל למקום, משחרר מתח, ובמיוחד מכל איזור הראש.

https://www.youtube.com/watch?v=Oj0ewBvr6zM
תירגול של כמעט 20 דקות, כל כך חזק אנרגטית שאצלי הוא מסלק כאבים של סרטן, מאפשר לישון ועוד ועוד.
התירגול מורכב מכמה חלקים, אז אם קשה לך או שאין לך זמן, את יכולה להפסיק אחרי הראשון (סיבובי האגן) או השני (השכמות מתנשקות) או השלישי (פיתולים ימינה ושמאלה). אם מפסיקים לפני סוף התירגול אז לנער היטב את הגוף כדי לשחרר.
אני_מליה*

בשמת א

שליחה על ידי אני_מליה* »

קראתי עכשיו מה שכתבת לתפילה, ורציתי לומר לך שאת מדהימה, שהכתיבה שלך באתר זה ממש מפעל חיים, ושאני מקווה בכל לבי שאת מקבלת עזרה, ומתחזקת, כי זה פשוט הדבר הנכון שיקרה. אין לי אלא להגדיל ולומר שבלי להכירך כמעט בחיים האמיתיים אני פשוט אוהבת אותך, באמת וממש.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזה חמודה! ממש התחייכתי כאן והסמקתי [-:
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

בשמת א

שליחה על ידי סלט_פירות* »

@}
גם אני פה מקשיבה ונעזרת המון מהדיון הזה. ומצטרפת לכל מילה של מליה.
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה, ערכתי (-:
פרח_בית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2015, 23:07
דף אישי: הדף האישי של פרח_בית*

בשמת א

שליחה על ידי פרח_בית* »

בשמת תודה על התשובה המפורטת!
אין לי המון זמן לתרגל, אבל אנסה להכניס תרגולים קצרים.

את התרגול של האצבעות שלחת לי בעבר ועשיתי קצת והפסקתי. מנסה בימים האחרונים לחזור לזה. אם לא מספיקה (כי לולו לא מפנה לי את הידיים...) מנסה לפחות לדמיין את זה לפני השינה.

מקווה להגיע גם לאחרים לאט לאט.
גשם*
הצטרפות: 14 יוני 2005, 04:17

בשמת א

שליחה על ידי גשם* »

מה שלומך, בשמת? שוב תודה על הסרטונים. עשיתי את השלישי ומרגישה שיפור אבל לא ברמה שתארת. את חושבת שאצלך האפקט יותר משמעותי בגלל שאת עושה הרבה פעמים? כל כמה זמן את עושה את התרגול הארוך? האם יש קשר לזה שאני לא תמיד מתחברת לתרגולים השונים? לדוגמא: אהבתי את האצבעות והארוך אבל אין לי סבלנות לכובע. מה את חושבת?
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

האם יש קשר לזה שאני לא תמיד מתחברת לתרגולים השונים?
לדעתי זה משפט מפתח.

על אצבע אחת:
יש אלפי סוגים של של תנועה מיטיבה ופעילות גופנית מיטיבה, ובתוך אלה - מיליוני פעילויות ווריאציות של פעילויות ספציפיות.
אז צריך לבחור :-)
ככל שהקשב שלך לגוף גבוה יותר, ואת בוחרת את מה שמתאים לך באופן כללי, ואחר כך, בפילוח קשוב, את איך זה מתאים (באיזה פורמט), מתי זה מתאים, ומה בתכלס יתאים לך ברגע נתון -
כך הפעילות הגופנית והתנועה תהיינה מיטיבות יותר.
בלבוסטה*

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

בשמת איך את?

רציתי להגיד משהו על משפט שכתבת לפני חודשים.
שהגעת למסקנה שלא הצלחת לארגן סביבה תומכת להחלמה בבית.

המשפט שלך מלווה אותי כל פעם שאני נכנסת לבאופן. כל פעם כבר חודשים.
זה שורט.
לא כי הופתעתי.
אלא כי כל מי שאי פעם הגיע לחוסר אונים וחולשה פ י ז י ת ולעיתים נפשית יודע את ההרגשה.

אז רציתי רק לתקן שלא נראה שלא הצלחת. אולי באידיאל חשבת שיהיה אחרת כמו כל מי שעבר תקופה כזו. ובפועל זה לא מספיק.
אלו שעוזרים, זה לא מספיק.
ולא קל.
ולא מדוייק.
אבל כן הצלחת מה שניתן בנסיבות.

בעיניי זה לכשעצמו שיעור.
שכשיוצאים ממנו כאילו גדלנו בתקופת חיים שלמה.

שאין אידיאל. שבטוח שרובינו בעלי משפחות אוהבות ותומכות. וחברים. ובסופו של יום כל אחת והתיקים שלה וכשצריך זה לא מספיק.
אצלי יש סוג של עדנה בידיעה שזה בסדר.
שזה נורמלי שאין לי מספיק עזרה ותמיכה בתקופות קצה. כי ככה זה. יש אידיאל ויש מציאות.
זה נותן שקט.

ויש גם רומנטיזציה לגבי העבר, שפעם היו ערכים אחרים והיה כבוד לערכים ותמיכה ופחות ניכור.
אני חושבת שזה בולשיט.
בכל הספרים שמתארים חיים לפני דורות, ועוד מתוארים החלשים בחברה לבד.
מה שכן כסף והרבה תמיד עוזר. תמיד. אבל גם עד גבול מסויים.
בלבוסטה*

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

בשמת, מה שלומך יקרה?
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

בשמת א

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

גם אני דורשת בשלומך ומאחלת לך הרבה ברכה.
קור_את*

בשמת א

שליחה על ידי קור_את* »

גם אני דורשת בשלומך ומאחלת לך הרבה ברכה.

גם
יעלי*

בשמת א

שליחה על ידי יעלי* »

גם |L|
זהבית*
הצטרפות: 21 מאי 2004, 09:03

בשמת א

שליחה על ידי זהבית* »

גם אני
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

בשמת א

שליחה על ידי תמרול_ה* »

בשמת יקרה ואהובה, מצטרפת לכל השואלות לשלומך.
אופיר*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 15:29

בשמת א

שליחה על ידי אופיר* »

גם אני
מילי*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 22:25

בשמת א

שליחה על ידי מילי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

גם (())
פלוני_אלמונית*

בשמת א

מתגעגעת לקרוא אותך, בשמת אהובה.
אמא_של_מוש*
הצטרפות: 15 יוני 2017, 21:53
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מוש*

בשמת א

שליחה על ידי אמא_של_מוש* »

גם אני (())
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

לפעמים, כשאני קוראת פה הודעות לבשמת בנושא "איפה את ומה קורה אתך", בא לי להגיד: תעזבו את הילדה בשקט, יש לה סרטן להחלים ממנו.

אז איחולים זה אחלה @} וברכות תמיד תתקבלנה בברכה (())

אבל שאלות... שאלות, מעצם מהותן יוצרות בקשה ותביעה לתשובה.
ומכאן קצרה הדרך ל"חובה", "מטלה" ול"עול".
שאלו אותי לשלומי! טוב, אז אני חייבת לענות, לא נעים להשאיר אותם ככה. הרי באמת אכפת להם.
אבל גם צריך להחליט מה לכתוב ואיך. ועם סרטן ותת-תמיכה, "מה שלומך" זו שאלה מעמתת, מלאת קושי, מרה ולפעמים מפחידה עד העצמות.
אז חושבים מה לכתוב, כותבים מה שאפשר, והופס, לפתע הלכה לה חצי שעה יקרת ערך, ונגמר הכוח המועט שהיה מיועד להכנת ארוחת הצהריים.
גמרנו. אין יותר.

קול החובה, קול ה"צריך", למשל הקול של מחויבויות חברתיות וציפיות של הזולת, זה בדיוק הקול שבשמת משתדלת לנטרל (כפי שכתבה פה כמה פעמים בעבר), כי הוא מזין את הסרטן שלה, כי הוא בא על חשבון קול הצרכים והרצונות שלה, ובתכלס גורם לה להזנחה עצמית.

אני כבר מזמן הפסקתי לשאול את בשמת מה שלומה - אלא אם כן יש לי סיבה טובה להניח שאוכל לעשות משהו מועיל עם התשובה.
ולכן מלכתחילה השאלה שלי, אם היא נשאלת, הרבה יותר ממוקדת.
"לאיזו תמיכה את זקוקה בימים אלה", נניח. או "איך הולך הטיפול המסוים ההוא?" או "יש לי פה המלצה על סייעת אישי. נראה לך שווה לבדוק אותה?"

רוצים לעזור? אז כבר מזמן היינו צריכות להתגייס כקהילה ולהשיב לה כגמולה על שנים של מסירות.
רוצות לעזור אבל אי אפשר או קשה מדי לעזור ממשית באופן פיזי? אז אפשר להשאיר לה פרח, חיוך טוב, מילים של הערכה, סיגנלים של אהבה - ובלבד שלא תהיה תלויה בדבר.
בלי לשאול ולחכות לתשובה.
בלי לצפות שהיא תענה תוך יומיים או תענה בכלל.
בלי לרצות אותה פה בחזרה בתפקיד הכותבת הנבונה, המתנדבת הבלתי נלאית, שעוזרת לכולן לשפר את חייהן, ויותר מדי פעמים על חשבון עצמה.

כרגע בשמת חשובה לבשמת הרבה יותר מ"באופן".
במינימום, בואו נתמוך בה ונעזור לה לשמור על סדר העדיפויות הבריא הזה.
(())
פלוני_אלמונית*

בשמת א

אני בטוחה שהאנשים שמתעניינים בשלומה של בשמת ומביעים דאגה, געגועים ואהבה הם לא רק מטרד עבור בשמת אלא גם מחממים את ליבה ומזכירים לה כמה היא אהובה. חבל שהברחת את האנשים האלה, תמרושרוש. עכשיו הם יחששו לכתוב לה :(
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בשמת א

שליחה על ידי יונת_שרון* »

תמרוש, יפה כתבת.
עדיין אפשר להתעניין ולהביע אכפתיות, פשוט לא צריך לכתוב בצורה שדורשת/מצפה לתגובה.
זהבית*
הצטרפות: 21 מאי 2004, 09:03

בשמת א

שליחה על ידי זהבית* »

תמרושרוש, תהיי בטוחה שאף אחת פה לא כותבת לבשמת מרוע אלא מאכפתיות ודאגה אמיתית וכנה.
כמו שבשמת תמיד מגיבה באכפתיות ומפנה מזמנה למרות שזה כ"כ קשה לה, האנשים פה מרגישים שזה הזמן לדאוג גם לה.
ה' ישלח לבשמת היקרה שלנו רפואה שלימה וישועה במהרה!!
אוהבים אותך, בשמת!
קינואה*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2003, 20:26

בשמת א

שליחה על ידי קינואה* »

רבאק, די כבר עם משטרת המחשבות ומשטרת השאלות והטפות המוסר הצדקניות הבלתי פוסקות. כמה מעייף. כמה יומרני ולא מועיל.
בשמת היקרה, מקווה שאת בטוב עד כמה שאפשר. את בלבי ובמחשבותיי.
פלוני_אלמונית2*
הצטרפות: 23 יוני 2008, 18:00
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית2*

בשמת א

שליחה על ידי פלוני_אלמונית2* »

אני בטוחה שהאנשים שמתעניינים בשלומה של בשמת ומביעים דאגה, געגועים ואהבה הם לא רק מטרד עבור בשמת אלא גם מחממים את ליבה ומזכירים לה כמה היא אהובה
מאיפה הבטחון? את מכירה אותה אישית?
בלבוסטה*

בשמת א

שליחה על ידי בלבוסטה* »

קינואה כל מילה!
מאחלת לכולנו ולבשמת בפרט שנהיה באור ובבריאות. חג אורים שמח.
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

בשמת א

שליחה על ידי סלט_פירות* »

בשמת היקרה, מקווה שאת בטוב עד כמה שאפשר. את בלבי ובמחשבותיי.
@}
בשמת_א*

בשמת א

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה לכל הדורשות בשלומי ושולחות אהבה, לתמרוש רוש על כל מלה שלה, וליונת על התמיכה המדוייקת.
אלה שחשבו שתמרוש רוש ייחסה רוע למישהו, או שהיא "משטרת צדקנות", לא קראו אותה. תקראו שוב בבקשה. המסר שלה מדוייק וחשוב. גם לי היה חשוב לקרוא.

אני נשאבת בקלות לעזור לאנשים. זה הטבע שלי. צודקת.
אבל כרגע, אין לי כוחות.
אז אני לא בבאופן.
מאוד מחמם את לבי לקרוא דברי אהבה אלי, מלים חמות, תמיכה בי, תפילות להחלמתי, פרחים וחיוכים, מלות געגועים, הערכה, תודות, הבעת רצון טוב.
מחליש אותי לקרוא מלים רעות, במיוחד כלפי מישהי שאוהבת אותי בכל לבה ומבקשת להפנות תשומת לב לדרך הטובה ביותר לתמוך בי (רמז: מלים אוהבות וחמות, או הצעות קונקרטיות לעזרה פיזית, ללא שאלות או בקשות ממני).
אשמח לקרוא מלים תומכות ומחממות, כשאכנס פה ושם לבדוק בדף הבית שלי. אני אכן זקוקה לתמיכה ולחום כרגע.
דו_כיפת*

בשמת א

שליחה על ידי דו_כיפת* »

הי יקרה
שולחת תפילות לשפע של כוחות
שכל משאלותיך ימלאו לטובה
@} @} @}

כמות הפעמים שמילים טובות שלך עשו לי טוב ועזרו לי לבחור בטוב, בשבילי או לאחרים רבה מספור.
אני ממש משתדלת בכל פעם שכזו, לכוון ולהתכוונן שהטוב הזה יחזור אליך בכפל כפליים
ואני כבר ממש קצרת רוח להוציא רישיון כדי שתהיה לי הזכות להביא אותך לחוף הים, אבל לצערי מתקדמת בינתיים לאט לאט...
(())
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יונת, תודה @}

הכי כיף: בעקבות ההודעה הקודמת שלי כאן התקשרה אלי אשה יקרה אחת @}@} שהבינה בדיוק על מה אני מדברת, ושאלה אותי איך אפשר לעזור לבשמת מרחוק, כי מקרוב לא מסתייע לה.
כיוונתי אותה למקומות הנכונים.
והופס, התרחש שינוי חיובי בעולם.
ועוד שינויים נוספים עשויים לבוא |יש|

אז מבחינתי, תגובה אחת כזאת שווה חמש תגובות |אוף|
מי שרוצה לתרום ולסייע באופן ממשי (מעבר למילים חמות ומחזקות, שגם הן חשובות מאוד) מוזמנת להתקשר ישירות אלי או אל בשמת.

יש הרבה דברים שאפשר לעשות, הן מקרוב והן מרחוק. הזמן קצר והמלאכה מרובה (())
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

בשמת א

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

שולחת לבשמת חיבוקים וחיזוקים (()) (()) (())
ואשמח מאוד לעזור מרחוק, במה שיתאפשר.
(תמרוש רוש, אשמח ליצור קשר)
תמרוש_רוש

בשמת א

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

זרח, כתבתי את המייל בדף הבית שלי.
גם פה: tamarush rush (תתעלמי מסימן השאלה של צ'יק צ'ק) ביאהו נקודה קום.
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

בשמת א

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

תודה, מצאתי את הדרך לקשר איתה {@ {@
פלוני_אלמונית*

בשמת א

שולחת לבשמת חיבוקים וחיזוקים