הכנסת החליטה קנס להורים סרבני חיסון

אריק*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 15:57

שליחה על ידי אריק* »

כרגע יש דיון והצבעה של ה"עם" ב ynet האם לשלול/להעניש את הלא מחסנים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3762076,00.html
נושא הכתבה:
"הכנסת החליטה: קנס להורים סרבני חיסון. מוצדק?"
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

מה נראה לכם? זה ynet ועכשיו אוגוסט. 70% מהתגובות יקראו לשרוף את מתנגדי החיסונים על המוקד ועכשיו :-(
הכתבה הזאת הכניסה אותי לדיכאון, אני עוד צריכה לעבד את זה.
סה"כ שלילת קצבת ילדים, ובכל זאת... מפריע לי ה-x פקטור הנסתר מהעין. קצת פחות חופש בחירה לאנשים. לאט לאט אבל בטוח.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תיכנסו, תצביעו נגד. אנחנו 50-50. כל כך חוצפנים.

ענבל נתן בר ממחשב אחר
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

שליחה על ידי אוד_ליה* »

כשקראתי (מתוך הכתבה) את זה:
"ההחלטה האמריקאית לאסור על ילדים לא מחוסנים להיכנס לגנים או לבתי ספר, [...] הוועדה [בישראל] סברה שאם יימצא שרושם זה אכן נכון, הרי אחת הדרכים לשמור על רשת ביטחון של שיעור גבוה של כיסוי חיסוני היא הפעולה המקובלת בכל מדינות ארה"ב ובמדינות אחרות בעולם: הכללת הצגת אישור על קבלת חיסוני השגרה של גיל הילדות כאחד התנאים לקבלת תלמיד למערכת החינוך."

חשבתי:
זה אומר שלא צריך אישור לחינוך ביתי? |יש|
2 ציפורים במכה D-:

אבל אחרי כמה שורות...
"לבסוף המליצה הוועדה לא לנקוט בצעד זה בישראל בשלב זה. [...] עוד קבעה הוועדה כי גם אם יימצא שקיים צורך להעלות את שיעור כיסוי החיסון בילדים, יש למצות דרכים אחרות, פחות מגבילות, לפני שפונים לחקיקה..."

:-( אוף P-:
אוד_ליה*

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לא הבנתי דבר אחד- למה ההורים שמחסנים מודאגים מכך שיהיו ילדים לא מחוסנים בגן של ילדיהם? הם מחוסנים הרי, לא? :-O
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

שליחה על ידי מנטרה* »

הם חוששים מכך שזה מצביע על אפשרות נוספת, אותה הם לא שקלו. ואז, איזה מן הורים הם???
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

מה עם איסור כניסה לקניונים לילדים נטולי חיסון?

ויפה שעה אחת קודם.

צוויל
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

"לבסוף המליצה הוועדה לא לנקוט בצעד זה בישראל בשלב זה. [...] עוד קבעה הוועדה כי גם אם יימצא שקיים צורך להעלות את שיעור כיסוי החיסון בילדים, יש למצות דרכים אחרות, פחות מגבילות, לפני שפונים לחקיקה..."

לא בדיוק ברור לי מה זה, מלבד היתר לא לחסן תוך כדי נסיון לצאת בסדר בפני גורם אחר כלשהו.
לא יודעת מי נגד מי, אבל אם היו רוצים באמת להכריח את האוכלוסיה לחסן היו משתמשים בתותחים הכי כבדים שיש. אם באמת היו חושבים שכלל האוכלוסיה צריכה לחסן את ילדיה ושזה עניין חשוב זה בהחלט היה מגיע לחקיקה.
הרי אף אחד לא אומר על רוצחים שאולי לפני שמחוקקים שרצח זה לא בסדר ננסה לגרום להם לשלם יותר ביטוח לאומי, אולי זה ירתיע אותם.

במילים אחרות מה שנאמר ע"י הכנסת הוא 'לא באמת אכפת לנו, רק קצת קשה לנו שלא כולם הולכים בדרך אחידה כלשהי אז נעשה את זה פחות משתלם כלכלית'.

קצת עצוב שאני צריכה לשלם כדי לקנות את הילד שלי מהמדינה אבל היי, זה לא ממש עניין חדש. כבר מזמן הפסקתי להתווכח על עצם העניין (לא שהתחלתי להסכים איתו, פשוט אין לי את הכלים לעשות משהו פרודקטיבי) ועברתי להתקטנן על גובה הסכום.
אוד_ליה*

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לא בדיוק ברור לי מה זה,
בהקשר של הפסקה הקודמת- למנוע מילדים לא מחוסנים להיכנס לגנים ובתי ספר...

בישראל בחיים זה לא יקרה כי האוכלוסיה שלא מחסנת די חופפת ל- (או לפחות נמצאת בתוך ה-) אוכלוסיה שלא שולחת לבי"ס, והם לא רוצים לעשות לנו את החיים כל כך קלים...
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

בישראל בחיים זה לא יקרה כי האוכלוסיה שלא מחסנת די חופפת ל- (או לפחות נמצאת בתוך ה-) אוכלוסיה שלא שולחת לבי"ס
על סמך מה את קובעת את זה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

קצת עצוב שאני צריכה לשלם כדי לקנות את הילד שלי מהמדינה אבל היי, זה לא ממש עניין חדש. כבר מזמן הפסקתי להתווכח על עצם העניין (לא שהתחלתי להסכים איתו, פשוט אין לי את הכלים לעשות משהו פרודקטיבי) ועברתי להתקטנן על גובה הסכום.
אכן.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שליחה על ידי צל_הימים* »

לא הבנתי דבר אחד- למה ההורים שמחסנים מודאגים מכך שיהיו ילדים לא מחוסנים בגן של ילדיהם? הם מחוסנים הרי, לא?

|>| אחת הדרכים לשמור על רשת ביטחון של שיעור גבוה של כיסוי חיסוני

זה מה שמכונה חיסון או הגנה סביבתיים: זו התפיסה שלפיה ככל שיותר ילדים יהיו מחוסנים, כך גדל הסיכוי שהמחלה תעלם מעל פני האדמה.
המרכז לבקרת מחלות בארה"ב (CDC) מצהיר לפי עקרון זה שמחלת הפוליו המקורית נמחתה מעל פני האדמה:
The wild polio virus has been eradicated
מי שמעוניין בציטוט המקורי יכול לגגל.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אני מהמחסנים. באיחור מכוון.
מכיוון שכך, אולי קל לי לדבר, אבל:
בגישה האמריקאית נראה שיש הרבה יותר היגיון פנימי, לפי מערכת ההנחות שלה עצמה. אם מניחים שילד לא מחוסן מסכן את סביבתו, כי אז הגיוני להגביל את גישתו לסביבה. שיטת התוצאות הטבעיות. לעומת זאת, קנס על קצבת הילדים נראה מוזר ולא רלוונטי מבחינת המסר לציבור. אם זה כל כך מסוכן, למה הילדים מסתובבים חופשיים? אה, זה לא עד כדי כך מסוכן? אז למה הקנס (בפרט שנראה שמי שבוחר לא לחסן לא יירתע מ 100 ש"ח בחודש)? זה נראה כמו נקמנות לשמה.
>תוהה מה דינם של מאחרים-בכוונה בחיסון. האם יקבלו רטרואקטיבית את קצבת הילדים השלולה ברגע שיציגו פנקס חיסונים מדוגם?<
>אני בכלל בארה"ב<
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

עברתי עכשיו על המאמר שקושר ב-Ynet, ומצאתי שם כמה תשובות לשאלות שעלו כאן:

הרציונל העומד מאחורי ההחלטה, שאותה ממלאים רוב האמריקאים, היא שילדים שאינם מחוסנים אינם מסכנים רק את עצמם אלא גם את הילדים עימם הם באים במגע. [...] שיעור קטן מהילדים המחוסנים עלול ללקות, לרוב בצורה קלה, באחת המחלות. מגע עם ילד שאינו מחוסן ונגוע בחיידק או בווירוס, יעביר אותו בקלות לילד אחר שעלול להידבק ולחלות. הכוונה כאן לילד אחר שלא חוסן. אחרת, סתירה של עצם התועלת שבחיסון :-).

זה הטיעון של תפיסת ההגנה הסביבתית, ומכאן הדרישה לחסן את כל האוכלוסיה, שמתבססת על הטענה הזו:
החיסונים הם את ההישג הרפואי החשוב ביותר לאנושות. הם הביאו להכחדתן של מחלות כמו אבעבועות שחורות והמופילוס אינפלואנזה B והפחיתו בעשרות אחוזים את התחלואה במחלות רבות שדור הרופאים הצעירים כבר אינו רואה אלא בתמונות ארכאיות בספרי הרפואה.

ולמה פתאום התעוררו שם למעלה במסדרונות השלטון?
התחושה שקיימת ירידה בשיעור כיסוי חיסוני השגרה של גיל הילדות.

ולמה בכל זאת ירדו מהעץ?
לבסוף המליצה הוועדה לא לנקוט בצעד זה בישראל בשלב זה, בעיקר משום שעל פי נתוני משרד הבריאות אין ירידה משמעותית בשיעור קבלת החיסונים בשנים האחרונות – כ־93% מהילדים בישראל מחוסנים. עוד קבעה הוועדה כי גם אם יימצא שקיים צורך להעלות את שיעור כיסוי החיסון בילדים, יש למצות דרכים אחרות, פחות מגבילות, לפני שפונים לחקיקה, כמו העלאת המודעות לחשיבות החיסונים ובטיחותם.

בנוסף, עמדה לפני הוועדה הבעיה החוקתית: מחד, קיים חוק חינוך חובה, ומאידך צפוי שחקיקת חוק בנושא הזה לא תהיה יעילה ולא תעלה את שיעור כיסוי החיסון בשל הקושי לאכוף אותו וריבוי פטורים מחיסון שיקבלו הורי הילדים המתנגדים לחיסונים.

אך הסכנה לא חלפה:
למרות הסטטוס־קוו שעליו החליט משרד הבריאות לשמור, הכנסת דווקא ראתה חשיבות בנקיטת צעדים נגד הורים סרבני חיסון. כאמור, בחודש שעבר עבר בכנסת חוק ההסדרים שקבע כי קצבת הילדים שאינם מחוסנים תופחת, אם ההורים עמדו בסירובם לאחר אזכורים והתראות חוזרות.

עמדה של אחת האימהות:
לא ייתכן שילד שאינו מחוסן ייכנס לגן. הורים שאינם מחסנים את הילד שלהם מסכנים את הילדים האחרים.

ומי שמעוניין בפרטי הוויכוח בעד או נגד חיסונים, ימצא את תמציתו בהמשך המאמר.

בגישה האמריקאית נראה שיש הרבה יותר היגיון פנימי, לפי מערכת ההנחות שלה עצמה. אם מניחים שילד לא מחוסן מסכן את סביבתו, כי אז הגיוני להגביל את גישתו לסביבה. שיטת התוצאות הטבעיות. לעומת זאת, קנס על קצבת הילדים נראה מוזר ולא רלוונטי מבחינת המסר לציבור. אם זה כל כך מסוכן, למה הילדים מסתובבים חופשיים? אה, זה לא עד כדי כך מסוכן? אז למה הקנס (בפרט שנראה שמי שבוחר לא לחסן לא יירתע מ 100 ש"ח בחודש)? זה נראה כמו נקמנות לשמה.
זו הפשרה בין הראוי למצוי. אך לא הייתי בונה על כך שהסטטוס קוו הזה ישרוד הרבה זמן. אותה מכונת יח"ץ שהתניעו עם שפעת החזירים תמשיך הלאה ותדרוס כל מה שזז. ואת פנקס החיסונים יתעדו במאגר הביומטרי.
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

אגב, נכון לעכשיו יש בוויינט רוב למתנגדים לקנס.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

זה מצחיק. מה עם הורים שמחסנים חלקית? מה עם גנים בהם רוב הילדים לא מחוסנים או מחוסנים חלקית (הגן של הבת שלי למשל)? אולי זה יהיה 100 ש"ח על כל חיסון שלא נותנים ואולי אם נתת נגיד רק פוליו אז תהיה פטור מהכל? בקיצור, אני לא מבינה איך הם רוצים בכלל לאכוף את זה אבל בעצם זה ידוע שבישראל יש חוקים אבל אין אכיפה, אז הכל טוב.
<רוקדת מתכוונת פעם לתת טטנוס, רק שהזמן עובר, אז אולי כבר נחכה לבת מיצוה. ומכיון שרעיון לחוק כזה מעצבן אז אולי לא נעשה בכלל, רק בשביל הדווקא>
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

אולי זה יהיה 100 ש"ח על כל חיסון שלא נותנים ואולי אם נתת נגיד רק פוליו אז תהיה פטור מהכל?
דווקא לאור ההיכרות עם אותן מערכות נראה לי פשוט: אותו גורם מחסן מדווח לרשות הרלוונטית, שמשווה עם מה שאמור להיות. על כל סטייה, קאט!! חותכים הכסף. לא תראי את הכסף עד לעמידה בתנאים. למוסד לביטוח לאומי יש מנגנון אכיפה לא רע בכלל. אם הם יכולים לשלוח חוקר כל חצי שנה אל קיטע רגליים כדי לוודא שהן לא צמחו בינתיים [מתוך ראיון עם מנכ"לית המוסד בדה-מרקר], אז המוסד יעמוד גם בזה. ברור שיהיו תביעות על חיסונים חלקיים, איחורים... מנגד, כל המהומה הזו עשויה גם לתדלק את תחום התביעות של הורים לילדים שנפגעו מחיסונים, ובעקבות זאת גם כאן יקימו את מנגנון דיווח תופעות לוואי כמו זה .
אב*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 00:26

שליחה על ידי אב* »

_זה מה שמכונה חיסון או הגנה סביבתיים: זו התפיסה שלפיה ככל שיותר ילדים יהיו מחוסנים, כך גדל הסיכוי שהמחלה תעלם מעל פני האדמה.
המרכז לבקרת מחלות בארה"ב (CDC) מצהיר לפי עקרון זה שמחלת הפוליו המקורית נמחתה מעל פני האדמה:_
רגע, אם היא נמחתה מעל פני האדמה אז כבר אין צורך לחסן נגדה נכון?
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

OFF לגבי ביטוח לאומי ואכיפה צל הימים
נכון הוא שלעיתים יש לביטוח לאומי "יציאות" מפגרות מכעיסות ובירוקרטיות, שאותן העיתונות אוהבת להדגיש.
אבל האכיפה נגד רמאים היא חיונית, חשובה וטובה לכלל הציבור.
כל הרמאים שמקבלים כסף לא בצדק או הנחות שלא בצדק פוגעים ביכולת לשלם למי שכן זכאים. (וגם מאלצים את המערכת להערים קשיים על מי שמבקש כדי לוודא שאינו רמאי)
הם מאלצים את המערכת להוציא הרבה כסף על אכיפה וגילוי שלהם (שוב הוצאת כסף שלא מועילה לנזקקים, כמובן שהוצאה זו "כדאית" כי בכ"ז חוסכת חלק מהכספים)
ככל שתהה יותר הרתעה ופחות רמאות ככה יהיה יותר כסף לתת למי שזקוקים לו .
נכון גם לגבי מי שמעלימים הכנסות או לא משלמים מע"מ ומס הכנסה אבל זה כבר OFF של OFF

ובלי קשר הנסיון שלי עם המערכות הללו הוא של חוסר יעילות קיצוני שאני לא מודאגת :-)

מה שיותר מדאיג אותי זה חוק ההסדרים הזה שהולך ונהיה החוק היחיד במדינת ישראל - מכניסים אליו עוד ועוד ועוד ענינים ככה בלי שנשים לב והופ יש לנו ענייין חדש. - מאוד מטריד.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

זה מצחיק. מה עם הורים שמחסנים חלקית?
לדעתי, זה בכלל לא קשור להורים שמחסנים חלקית.
למעשה, ההורים הבאופנים הם פרומיל מאלה שלא מחסנים.
שלילת הקצבאות מיועדת נגד מי שאינם מחסנים כלל, יש להם הרבה מאוד ילדים והם לא משתמשים במערכות החינוך הציבוריות. (חרדים... חלק מהאוכלוסיה הערבית...)
_*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2007, 00:52
דף אישי: הדף האישי של _*

שליחה על ידי _* »

אם אנחנו בסל אחד עם החרדים- הסתדרנו.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני ל מבינה איך אפשר יהיה לאכוף את זה. כיון לא רשום בשום מקום אם ילד מחוסן או לא מחוסן. פנק החיסונים הוא העדות היחידה לכך. הבירוקרטיה של טיפות חלב+רופאי הילדים+קוות החולים+משרד הבריאות היא קלאסית למקרים של נפילה בין הכאות ורוב אנשי המקצוע בתחום לא יכולים לוודא אף פעם ולהוכיח אם היה חיסון או לא. הכל תלוי בפנקס החיסון (שזה נייר, מתכלה, מתבלה וחד פעמי) ובעדות ההורים.
מצב קלסאי ל"הכלב אכל לנו את פנקס החיסונים".

עניין נוסף - אמא באה לחסן בטיפת חלב, כי קבעו לה תור. כשהיא באה היא אומרת: אבל היה לתינוקת בלילה חום. האחות לא תחסן. אז דוחים את החיסון וחוזר חלילה. זכאים לקצבה, או לא?

ובכלל בעיני קצבת הילדים, שלא מכסה אפילו חוג אחד(כן מכסה סל אורגני שבועי, אך לא מלא עבור כל המשפחה), היא כסף שמדינה נותנת לי מתנה, ואם אני אפסיק לקבל את המתנה הזו, אני לא אעלב. חבל, אבל לא ארגיש שמשהו נלקח ממני (מבחינתי זה לא עונש).
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

היא כסף שמדינה נותנת לי מתנה, ואם אני אפסיק לקבל את המתנה הזו, אני לא אעלב. חבל, אבל לא ארגיש שמשהו נלקח ממני (מבחינתי זה לא עונש).
והמיסים שאת נותנת למדינה גם הם מתנה?
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

מה שעצוב בכתבה הזו שמדובר רק על הצד ההוא.
הייתה כתבה בטלוויזיה לפני זמן מה , על ילדים אוטיסטים או ילדים שנפגעו במוח אחרי חיסון שקיבלו ו...נחשו מה?
המדינה לא מכירה בקשר בין החיסון לפגיעה!! ולכן גם לא מפצה. (קשה מאוד להוכיח את הקשר, אבל להורים זה ברור שזה מאז החיסון).
אז כשזה לא מוכח זה נהדר, זה לטובת קופת המדינה וכשזה הפוך, המדינה לא טורחת להוכיח לנו כלום:
צריך לחסן וזהו. אם הרציונאל מוכח או לא ...פה זה כבר לא משנה
אמא_נמרה*

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

והמיסים שאת נותנת למדינה גם הם מתנה?
לא. הם חובה.

והיחסים בין המדינה לביני אינם דו-סטריים, אני לא משלמת מיסים כדי לקבל קצבת ילדים. כבר כתבתי בעבר-מספיק לי תברואה, משטרה (סדר חברתי) ושמירה על הגבולות. לא מצפה מהמדינה לעשות יותר מזה בכסף שאני משלמת.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

המדינה לא מכירה בקשר בין החיסון לפגיעה!! ולכן גם לא מפצה. (קשה מאוד להוכיח את הקשר, אבל להורים זה ברור שזה מאז החיסון).

המדינה גם לא הכירה בקשר בין הסרטן לצלילה בקישון של לוחמי השייטת. סתם בשביל לעשות סדר בבלגאן, החומרים בקישון הם בדיוק אותם חומרים שחלקם נמצאים גם בחיסונים וגם במים המופלרים (מתכות כבדות וכו'). העיקר שבסוף מוצאים את החומרים האלה ברשימת החומרים המסוכנים באתרי האינטרנט של המשרדים הממשלתיים... (כלומר בינתיים. בסוף בטח יוציאו אותם מהרשימה, כמו שהוציאו מאתר הלמ"ס את העובדה שבאזורים המופלרים יש יותר מקרי עששת, ועכשו אפשר למצוא את זה רק בארכיון...)
ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

היום שמעתי שיחה בבית המרקחת בין הרוקח ללקוחה. היא אמרה לו שעוד מעט כל המדינה תיקח ריטלין בעקבות הכתבה שעשו עליו בטלויזיה (לא ראיתי. מישהו יכול לשלוח קישור?) והרוקח אמר שזה ממש נורא שכולם לוקחים ריטלין. אז חשבתי שאולי יש קשר בין החיוב לחסן, לבין הפצת הריטלין כתרופת פלא להפרעות הקשב והריכוז שנגרמות בגלל הכספית שבחיסונים...

אני ממש לא נוטה להאמין בתאוריות קונספירציה, אבל לא הצלחתי למחוק את הרעיון הזה מהראש. כי אם אין למישהו רווח כספי מזה, אז בשביל מה לחסן? במילא הילדים המחוסנים הרבה יותר חולים.
נקודות_ורודות_אגדיות*

ניבה,
גם אני לא מהממהרים להתמסר לתאוריות קונספירציה, ולאט לאט מתפקחת. ההנחה שלי שהעולם יותר מידי כאוטי בשביל קונספיריות, אבל אולי זה קורה בצורות פחות מסודרות, כמו למשל להשתיק את התקשורת על ידי כסף וכולי.(למרות שזוהי קונספירציה לא?)

מי למען השם, יכול להסביר לי איך?? איך אין אף עיתונאי אחד, שמסקר את בעיית ההפלרה בכל רשתות הטלויזיה שלנו? לא תמוה??
הם רואים עצמם כשוטר של הממשל הרי, אני בטוחה שכל עיתונאי היה שמח להתפרסם על ברכי הסיפור הזה, אבל איך לא צץ כבר אחד? מה קורה פה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

כיון לא רשום בשום מקום אם ילד מחוסן או לא מחוסן. פנק החיסונים הוא העדות היחידה לכך.
בטיפת חלב יש מחשבים! ומשתמשים בהם. לפחות אצלנו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

כי אם אין למישהו רווח כספי מזה, אז בשביל מה לחסן?
הממ. גם ב"צד השני" יש אנשים שעושים דברים מתוך אמונה ולא מתוך ציניות. ובהחלט, בנושא החיסונים, יש אנשים שמאמינים שחיסון הוא הצעד הכי יעיל ברמת הפרט וברמת החברה.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

טיפת חלב יש מחשבים! ומשתמשים בהם. לפחות אצלנו.

גם אצלנו. יש הגדרה כזו, סרבן חיסונים. הפרדוקס הוא שמרבית הסרבנים לא מגיעים לטיפת חלב.
ברגע שאתה לא מצהיר על סרבנות עקרונית, יש הגדרות אחרות לפיצול, ריווח, דחייה וכו'.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

הלידה הסתבכה ועברנו לביה"ח
וואי איזה מזל שנזכרתי לחתום על כך שאני מסרבת שיתנו לו חיסון נגד צהבת...

בטופס שיחרור כתוב "ההורים סירבו לתת חיסון נגד צהבת b"

אני מאושרת שנזכרתי
ואם זה אומר שבזכות אחריותי והבדיקה המעמיקה שעוד לא נגמרה ובעצם רק התחילה,לא אקבל קצבת ילדים so be it
כל עוד מדובר בכסף אני משחררת [וזה לא שיש לנו...]

אני נלחצת רק מלחשוב שיש שם איזה חבורת אגו טריפים שיושבים ומנסים לשלוט לנו בחיים
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

מנגד, כל המהומה הזו עשויה גם לתדלק את תחום התביעות של הורים לילדים שנפגעו מחיסונים, ובעקבות זאת גם כאן יקימו את מנגנון דיווח תופעות לוואי כמו זה .
ואם לא נפגעו לטווח ארוך? אצלי הילדה במנה שלישית ואחרונה של חיסון ש"אין לו תופעות לוואי" שניתן לה שנה פלוס אחרי הזמן, התעלפה 8 שעות לאחר מתן החיסון. בטיפת חלב נפנפו אותי עם "זה לא מופיע ברשימת תופעות הלוואי" ובזה זה נגמר. אין מה לתבוע , ותופעות הלוואי לא יופיעו ברשימה לעולם כי אף אחד לא רשם אותן כשהתלוננתי עליהן...
אבל הלוואי, הלוואי שיתחילו תביעות ורישומים , הגיע הזמן להפסיק לשתוק להם. רק מה, נראה לי שכמו עם הקנסות על זיהום גם כאן יותר ישתלם להם לשלם על תביעות פה ושם.
אמא_נמרה*

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

טיפת חלב יש מחשבים! ומשתמשים בהם. לפחות אצלנו.
אצלנו אין.
ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הממ. גם ב"צד השני" יש אנשים שעושים דברים מתוך אמונה ולא מתוך ציניות. ובהחלט, בנושא החיסונים, יש אנשים שמאמינים שחיסון הוא הצעד הכי יעיל ברמת הפרט וברמת החברה.

אני מאמינה שבטיפת חלב הם באמת מאמינים בזה, אבל מי שיושב קצת יותר למעלה ומחליט להוציא כל כך הרבה כסף מתקציב המדינה, בטח עשה מחקר קצת יותר מקיף. ואולי זה סתם הכי זול בשבילם, כי לתקן מערכות ביוב שנשפכות למי השתייה, או לדאוג לחיזוק מערכת החיסון באופן מערכתי זה יותר יקר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

במקום לכתוב פה את הטענות תעשו מעשה תכתבו לשרי כנסת, תכתבו לעיתונאים תעשו רעש על האפלייה מכאן לא תגיע הישועה. נחמה אולי חצי...
אני באופן אישי כתבתי.
ככל שיותר אנשים יכתב הלחץ הציבורי יגדל ולמי שיש קשרים עם רופאים הומיאופטים וכו.. תצרפו אותם.
איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

_הכנסת החליטה
כבר אמר מבקר המדינה:
הון קונה שילטון
כלומר מספיק כבר עם השקר הזה האגדה האורבנית הזאת אולי מספיק כבר?
לא אין הכוונה לדברי יונה יהב על הון שילטון
אלה על השטות הזאת שהכנסת מחליטה נו באמת...
הם קנויים!
מה לא הבנו?
הכנסת לא מחליטה כמעט כלום
זה ההון שקנה אותה מחליט
ותחשבו על זה...
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בדיוק קראתי כתבה, על מחשוב מערכת החיסונים. אבל זה תהליך שיקח זמן, ומן הסתם, בהתחלה לפחות, יהיו בו הרבה חוסרים ומידע לא שלם.
למעשה, בכלל לא ברור לי איך ישלימו הסטוריה. מה, ידרשו מכל תושבי המדינה להביא את פנקס החיסונים שלהם? רוב האנשים לא יודעים איפה שלהם (במקרה קיבלתי את שלי, יחד עם בדיקות שמיעה מגיל שבע, ממרפאת הקיבוץ שבו נולדתי, לפני כשנה).

וכמובן, קיימת בעייה ישומית: מה קורה עם מי שמחסן חלקית? מה קורה עם מי שדוחה חיסונים, בחודש (כי הילד היה חולה) או בשנה? מה קורה עם מי שיש סיבה רפואית לאי מתן החיסון? מה עם מי שדחה חיסון עד גיל שבו הוא לא רלוונטי (למשל - חיסון HIB לדלקת קרום המוח (מקווה שלא מבלבלת), אם לא ניתן עד גיל 5, אין צורך לתת, לפי ה-CDC)? מה קורה במשפחה שיש בה ילדים שמחוסנים, וילדים שלא? מה קורה עם מי שקיבל חיסון חליפי (למשל - בגלל פיצול חיסונים, או שהות ממושכת בחו"ל)? מה עם מי שקיבל רק חלק מהמנות של חיסון מסוים? או שסתם עוד לא הגיע לגיל שבו נותנים את כל המנות?

האמנם בביטוח לאומי כל כך משועממים, שצריך לספק להם כל כך הרבה עבודה למעקב אחרי דיווחים ומקרים חריגים?

הרציונל העומד מאחורי ההחלטה, שאותה ממלאים רוב האמריקאים, היא שילדים שאינם מחוסנים אינם מסכנים רק את עצמם אלא גם את הילדים עימם הם באים במגע. [...] שיעור קטן מהילדים המחוסנים עלול ללקות, לרוב בצורה קלה, באחת המחלות. מגע עם ילד שאינו מחוסן ונגוע בחיידק או בווירוס, יעביר אותו בקלות לילד אחר שעלול להידבק ולחלות. הכוונה כאן לילד אחר שלא חוסן. אחרת, סתירה של עצם התועלת שבחיסון .
לאו דווקא. העניין הוא שגם כשנותנים לילד חיסון, שיעור מסוים של ילדים לא רוכשים את החיסוניות (גם בנתונים הרשמיים). הרעיון הוא שאם כל האוכלוסיה מחוסנת, אז לאותם ילדים יש סבירות קטנה יותר להתקל במחלה. גם בנתונים הרשמיים, יודעים שאין דבר כזה 100% יעילות של חיסון.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

ממרפאת הקיבוץ שבו נולדתי, לפני כשנה
אין, אין, מדהימים הילדים באתר הזה :-]
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

:-D כן, מאד מפותחים לגילם.
ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

טיפת חלב יש מחשבים! ומשתמשים בהם. לפחות אצלנו
גם אצלנו אין, לפחות לא היו כשהלכתי לשם לפני ארבע שנים. לבן אין בכלל פנקס חיסונים ומעולם לא ביקר בטיפת חלב. אז מה? איך הם יכולים לדעת בכלל מלבד להסיק שככה זה וזהו זה?
ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אני מניחה שגם אם זה יצא לפועל זה יהיה עתידי ולא רטרואקטיבי. יותר מידי עבודה בשביל מי שבין כה וכה לא ממש רגיל לעבוד.
נקודות_ורודות_אגדיות*

יופי, אז זה לטובתנו זמנית.
מה יהיה אחרי שהם כבר יהיו ממוחשבים ועל כל אזרח, תהיה גם טביעת האצבע?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

_ממרפאת הקיבוץ שבו נולדתי, לפני כשנה
אין, אין, מדהימים הילדים באתר הזה_
:-D
ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מה יהיה אחרי שהם כבר יהיו ממוחשבים ועל כל אזרח, תהיה גם טביעת האצבע
בשביל זה צריך להפסיק לעשות תעודות זהות מנייר ולהתחיל לעשות אותן מגנטיות... אני לא חושבת שזה מהווה איום ממשי ;-)
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

בשביל זה צריך להפסיק לעשות תעודות זהות מנייר ולהתחיל לעשות אותן מגנטיות... אני לא חושבת שזה מהווה איום ממשי
ראו איך עוצרים את החוק הביומטרי.
<ממלא את תפקיד הטרחן שמסביר בדיחות>
<אבל לפעמים צריך אותו, כי מדי פעם יש איזה אחד או שניים שלא קראו בין השיטין, שכחו את המשקפיים>

אבל הלוואי, הלוואי שיתחילו תביעות ורישומים , הגיע הזמן להפסיק לשתוק להם. רק מה, נראה לי שכמו עם הקנסות על זיהום גם כאן יותר ישתלם להם לשלם על תביעות פה ושם.
זה הכל עניין של מסה קריטית: ככל שיותר אנשים יהיו בתמונה, כך הלחץ על הרשויות יהיה אפקטיבי יותר. לכן חשוב שנדבר על זה כמה שיותר.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

Tenpenny]סיכום של מצגת בנושא חיסונים HTML 1024[/po]/img59.html

איש באמונתו יחיה אבל כדאי לו לבדוק שלא באמונתו של האחר יחיה.
ממליץ לעבור על המצגת מההתחלה, אני מתכוון לשגר אותה לאבי הרופא (שהפתיע למען האמת בפתיחות אבל ביקש עובדות שיוכל לזהות כמוצקות)

מה שכן,
אני בעד לקנוס אנשים שמסרבים לחשוב ומתגאים בזה.

צוויל
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

שליחה על ידי קן_לציפור* »

אני נתקלתי ב זה בזמנו.
עיתונאים אמיצים, חלקית.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

צוויליך -קישור מעולה למצגת
תודה
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

קן לציפור

לא הצלחתי להפעיל את הסרטון בדף שבקישור - תמיד אני חושב אם זה במקרה.
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

שליחה על ידי צפרדע_ית »

"ההחלטה האמריקאית לאסור על ילדים לא מחוסנים להיכנס לגנים או לבתי ספר, [...] הוועדה [בישראל] סברה שאם יימצא שרושם זה אכן נכון, הרי אחת הדרכים לשמור על רשת ביטחון של שיעור גבוה של כיסוי חיסוני היא הפעולה המקובלת בכל מדינות ארה"ב ובמדינות אחרות בעולם: הכללת הצגת אישור על קבלת חיסוני השגרה של גיל הילדות כאחד התנאים לקבלת תלמיד למערכת החינוך."
כלל לא נכון
אולי יש כזאת החלטה -אך אם מודיעים בכתב שהילד אינו מחוסן מסיבות דתיות, הוא יכנס לבי"ס באבו אבוהה.
ץ
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

שליחה על ידי קן_לציפור* »

לא הצלחתי להפעיל את הסרטון בדף שבקישור - תמיד אני חושב אם זה במקרה.
אז פשוט תכנס לאתר של ערוץ 10 (nana10) תחפש שם את תוכניות ה"דוקו" ושם תחפש את התוכנית שנקראת: "מה שיהרוג אותנו".
בהצלחה
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

אולי יש כזאת החלטה -אך אם מודיעים בכתב שהילד אינו מחוסן מסיבות דתיות, הוא יכנס לבי"ס באבו אבוהה.
לא מפתיע. בארה"ב כל דבר שקשור לדת, בייחוד של אחרים, זוכה לכבוד תמוה ואסור לצייץ על זה. יש קבוצות נוצריות שהגישו לבית המשפט העליון שם תביעה לאפשר להם להטריד, להציק ואולי גם לרצוח (במקרה ש"מצדיק" את זה...) הומוסקסואלים כיוון שזו חלק מהדת שלהם. ולוקחים אותם ברצינות. :-(
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

מדובר בארץ או בארה"ב? ואיזה סיבות דתיות עשויות להיות נגד מתן חיסון?

ארה"ב אני יודעת על למשל על הדת הזו שלא לוקחים תרופות. לכך הכוונה ב'סיבות דתיות'? או שיש סיבות דתיות אחרות?
גם בארץ יש 'סיבות דתיות' נגד חיסון?
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

חופש הדת והפולחן מעוגן בחוקה האמריקאית, עד לכדי אבסורד, כפי שציינה ש י ר י:
יש קבוצות נוצריות שהגישו לבית המשפט העליון שם תביעה לאפשר להם להטריד, להציק ואולי גם לרצוח (במקרה ש"מצדיק" את זה...) הומוסקסואלים כיוון שזו חלק מהדת שלהם. ולוקחים אותם ברצינות
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אני בעד לקנוס אנשים שמסרבים לחשוב ומתגאים בזה

בול!!!
אריק*

שליחה על ידי אריק* »

אולי מישהו יודע?

אני מאוד מעוניין להשיג חומר הכולל מידע הקשור לנזקי חיסונים שכולל הפניות רציניות לעיתונים מדעיים המקובלים בעולם המדע.

אשמח גם להשיג מידע מסוג זה מתוך אתרים רשמיים (כמו אתר של ממשלת ארצות הברית ודומיהם).
אריק*

שליחה על ידי אריק* »

כשפרסמתי כאן את הלינק לא תארתי שיהיהו כל כך הרבה תגובות.
נכון לאתמול עדיין היו טוק-בקים בכתבה ב ויי-נט..
ומתנגדי החיסונים מובילים בהצבעה.

לי אישית (כפי שציינתי בטוקבקים) נראה הגיוני שיש סיכון בחיסון אך הייתי מעוניין להניח ידי על מאמרים מדעים "מקובלים" המוכיחים זאת.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

אני מאוד מעוניין להשיג חומר הכולל מידע הקשור לנזקי חיסונים שכולל הפניות רציניות לעיתונים מדעיים המקובלים בעולם המדע.
אחד ממונחי המפתח לחפש הוא vaccine adverse reaction. משם האינטרנט מסתעף עד אינסוף...
אחד מאתרי הביקורת: http://thinktwice.com/
וזה גוף של הממשל האמריקאי לדיווח תופעות לוואי: http://vaers.hhs.gov/default.htm
ועוד מטעם הממשל - המרכז לבקרת מחלות בארה"ב: http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/00046738.htm
אריק*

שליחה על ידי אריק* »

תודה רבה לך
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

אריק
תודה על פתיחת הדף, ךפעמים צריך לזכור ולהזכיר...

תסתכל, אגב, בחלק מהתגובות בסוף הכתבה שהבאת יש קישורים למחקרים ופרסומים, בד"כ ע"י אחד מור סגמון מסתייף שם בעיקשות וסיבולת לב-ריאה מרשימה מול גדודים של מיסנוגדים.

צוויל
נעמה_סלע*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2003, 21:06
דף אישי: הדף האישי של נעמה_סלע*

שליחה על ידי נעמה_סלע* »

המדינה מנסה להעביר חוק שישלול חלק מקצבת הילדים למי שלא יחסן את ילדיו לפי תוכנית החיסונים.
אפשר להצטרף למאבק בחוק ולתרום למאבק משפטי.
http://www.hisunim.com/[po]Hasson Bagatz Call[/po].htm
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

_המדינה מנסה להעביר חוק שישלול חלק מקצבת הילדים למי שלא יחסן את ילדיו לפי תוכנית החיסונים.
אפשר להצטרף למאבק בחוק ולתרום למאבק משפטי._
אני שלחתי מייל לנבחרים שלי בכנסת. כשכותבים לחברי כנסת כדאי לכתוב קצר ותמציתי (ולהזכיר שבחרתם בהם, כמובן...).
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

שליחה על ידי טאו_להורות* »

אני מצרפת מכתב שקיבלתי באימייל . מבקשת לברר אם מישהוא יודע פרטים עדכניים על החוק המוזר הזה?

"מתגייסים להגן על קיצבאות הילדים
מתגייסים להגן על חופש הבחירה שלנו
הידעת?
בימים אלו ייכנס לתוקפו חוק לפיו קיצבאות הילדים המשולמות ע"י המוסד לביטוח לאומי למשפחות שבחרו לחסן את ילדם שלא לפי תכנית החיסונים המומלצת ע"י משרד הבריאות – יקוצצו

שיעור הקיצוץ ינוע בין מאה לשלוש מאות ש"ח בכל חודש, בהתאם למספר הילדים במשפחה

תכנית החיסונים בישראל היא מהמחמירות בעולם (30 מנות עד גיל שנה). התכנית המומלצת במרבית מדינות אירופה ויפן קטנה כדי מחצית מהתכנית המומלצת בישראל

החוק לא עבר את הליך החקיקה הדמוקרטי המקובל ולכן לא זכה לדיון ציבורי נאות. תחת זאת, הוא הוכנס לחוק ההסדרים, 2009, לאחר פניה של מנכ"ל משרד הבריאות למשרד האוצר

החוק מאפשר למשרד הבריאות לקבוע, היום ובעתיד, למי תקוצץ קיצבת הילדים בהתאם לתכנית החיסונים המשתנה, הכוללת חיסונים למחלות קשות וקלות כאחת, מתוך שיקולים כלכליים ולוגיסטיים ולא רק משיקולים רפואיים

נפגעי החיסונים בישראל לא זוכים לסעד רפואי או משפטי ע"י משרד הבריאות או קופות החולים ונותרים לבדם עם הנטל הנפשי והכלכלי ועם תחושת דחיה ובגידה של מערכת שבה נתנו אמונם

מה עושים?
חסון – עמותה למתן מידע על חיסונים, בעזרתה של עו"ד אורנית נווה, נערכים להגיש עתירה לבג"ץ בדרישה מיידית לצו הקפאת מימוש החוק ובירורו בבית המשפט
איך את/ה יכול/ה לעזור?
עתירה לבג"ץ כרוכה בהוצאות כספיות וסיכון כלכלי לא מבוטל, התלוי בחלקו בפסיקת בג"ץ

אנו זקוקים לתמיכתך במאבק חשוב זה לשמירה על חופש הבחירה שלנו ועל קיצבאות הילדים שלנו!

לתרומה אנא צור/צרי קשר עם מתן קורן, טל. 050-6906703 או באימייל: [email protected]

אנא שלח/י הודעה זו לאנשים נוספים - מצורפת גירסה נוחה להדפסה

כל שקל חשוב, כל תרומה תתקבל בברכה!

קריאת הפניה של חסון למשרד הבריאות, משרד האוצר, היועמ"ש והכנסת - מהדף הזה

תודה וברכה,
מור סגמון, יו"ר חסון – עמותה למתן מידע על חיסונים"
תמר_איל*
הצטרפות: 28 יולי 2005, 15:23
דף אישי: הדף האישי של תמר_איל*

שליחה על ידי תמר_איל* »

מידע בנושא חיסונים
רכזתי קישורים בהם מידע מעניין בנושא חיסונים
לא מתאים לאנשים רגישים במיוחד
חיסונים | ריכוז קישורים למקורות מידע
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

המדינה מנסה להעביר חוק שישלול חלק מקצבת הילדים למי שלא יחסן את ילדיו לפי תוכנית החיסונים.
זה אפילו לא חוק ממש, זה כלול בחוק ההסדרים, כלומר לא זוכה לדיון אמיתי בכנסת. וגם - הכל משיקולים כלכליים, וללא קשר לשיקולים רפואיים.
הצטרפו למאבק: http://www.hisunim.com/[po]Hasson Bagatz Call[/po].htm
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שליחה על ידי '_'* »

אחרי הפיאסקו של הפניה לבג"צ לפני שנתיים, האם לא הבשילה לה איזה הבנה שלפעמים עדיף פשוט לא להרים את שני האגרופים ולריב? פשוט לשבת בשקט ולהתבונן גם בכלבים וגם בשיירה ?
אם זה לא יהיה מאבק, זה הרי יפול לתהום הנשיה הביורוקרטית,
איך יאכפו את זה ?
האם יש מעקב ממוחשב אחרי החיסונים ?
האם הוא מתעדכן עם כל חיסון ?
האם הוא מקושר לביטוח הלאומי באיזשהי דרך ?
וחשוב מכל
האם החרדים מתחסנים ?

אם כולם ישבו בשקט, זה לא ישפיע על אף אחד.

לי זה נראה יותר כמו יחסי ציבור של ארגון
שהוקם עד כמה שהצלחתי להבין על ידי רופא, שמתנגד לשיטות ההפחדה של חברות התרופות. שמנסות למכור חיסונים ב100 שקל תוך הפחדה שהילדים שלכם יחלו אם לא
בעוד הוא משווק "חיסונים הומאופטים" ב 1000 שקלים תוך הפחדה שהילדים שלכם יחלו אם לא
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בעיקרון מסכימה עם |_|
אבל טיפות החלב מתמחשבות, אז יכול להיות שכן יוכלו לעקוב.
יעל_נוי*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 09:16
דף אישי: הדף האישי של יעל_נוי*

שליחה על ידי יעל_נוי* »

בדרך כלל לא אוהבת תאוריות קונספירציה.
אבל מה שכותב י י נשמע לי מצוין.
מסדר לי את התחושות לגבי למה מיד מחקתי את המייל הזה איך שהגיע ולמה זה ממש לא מזיז לי כל הסיפור הזה.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

בעיקרון מסכימה עם ||
אבל טיפות החלב מתמחשבות, אז יכול להיות שכן יוכלו לעקוב._
מסכימה גם
ונורא קל להתחמק מחיסון ולדחות - הרי תמיד אומרים שאם הילד לא הרגיש טוב באותו שבוע... או שמישהו בסביבה הקרובה עם דיכוי חיסוני... וכו'. איך יבדקו את זה?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

לגבי החיסונים ואנ יודעת שזה לא המקום לא מכירה דפים תעבירו אחר כך יש מגמה למחשב את כל המערכת ואז יהיה פיקוח. את רוצה להתעורר אחרי שיורידו לך כסף בבקשה תסתכלי על חוק הסטודנטים. לאט לאט אוכלים אותנו כאן.
עודד_המחפש*

תסתכל, אגב, בחלק מהתגובות בסוף הכתבה שהבאת יש קישורים למחקרים ופרסומים, בד"כ ע"י אחד מור סגמון מסתייף שם בעיקשות וסיבולת לב-ריאה מרשימה מול גדודים של מיסנוגדים.
זהו מור סגמון, יו"ר ארגון חסון
נילי_קו*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 13:45
דף אישי: הדף האישי של נילי_קו*

שליחה על ידי נילי_קו* »

ל י י , לגבי הערתך על חיסונים:
יכול להיות שיש משהו בהערתך הראשונה, אך לגבי הערתך השנייה אתה טועה ומטעה!
אין קשר בין הרופא ההוא לבין ארגון חסון, שמופעל כולו על ידי מתנדבים אכפתיים ביותר.
במקרה, אחד מהן הוא בן הזוג שלי, אז אני יכולה לומר בוודאות - אין כאן רווח אישי.
להיפך, הוא מקדיש כל כך הרבה זמן ממרצו וזמנו להפיץ את המידע, ללא שום תמורה.

[מחר (חמישי), למשל, הוא יעביר בהתנדבות הרצאה בגן-נר, ליד עפולה. אם מישהו מתעניין, אפשר למצוא פרטים באתר או אצל לילך: 054-5640597].
עודד_המחפש*

אין קשר בין הרופא ההוא לבין ארגון חסון, שמופעל כולו על ידי מתנדבים אכפתיים ביותר.
גם אני מכיר את היו"ר ויודע לומר שהוא אדם הגון, איכפתי, ואידיאליסט אמיתי. הוא פועל לטובת הכלל, ולא רק בנושא הזה.
אין כאן רווח אישי.
מור_סגמון*
הצטרפות: 08 דצמבר 2008, 14:53
דף אישי: הדף האישי של מור_סגמון*

שליחה על ידי מור_סגמון* »

_לי זה נראה יותר כמו יחסי ציבור של ארגון
שהוקם עד כמה שהצלחתי להבין על ידי רופא, שמתנגד לשיטות ההפחדה של חברות התרופות. שמנסות למכור חיסונים ב100 שקל תוך הפחדה שהילדים שלכם יחלו אם לא
בעוד הוא משווק "חיסונים הומאופטים" ב 1000 שקלים תוך הפחדה שהילדים שלכם יחלו אם לא_

טוב, אז ממש יפה שכתבת "עד כמה שהצלחתי להבין...". יש לך עכשיו הזדמנות נוספת:
חסון - עמותה למתן מידע על חיסונים, הינו ארגון התנדבותי לחלוטין ואינו קשור לאף שיטה, אמונה, מטפל או כל גורם אחר שאיננו מיועד לקדם את מטרות העמותה: מתן מידע על חיסונים בישראל.

באשר לשאלותיך על חוק הקיצוץ בקיצבאות הילדים, כדאי שתלמד מה נעשה בתחום. תתחיל מהאתר שלנו, למשל: http://www.hisunim.com
תעיין בפרוטוקול ועדת הכספים שדנה והכניסה את החוק הזה דרך חוק ההסדרים עוקף דמוקרטיה: http://www.knesset.gov.il/protocols/dat ... 24-04.html
תתעדכן על מה שעשה משרד הבריאות בינתיים: http://www.pc.co.il/?p=43994
ותצפה הערב במהדורת החדשות של ערוץ 2.

מור סגמון, יו"ר חסון - עמותה למתן מידע על חיסונים
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שליחה על ידי '_'* »

לוקח בחזרה את הקישור לרופא ההוא (רוזנטל?) מרמת אביב שיודע להסביר את הסכנות בחיסונים ומוכר "חיסונים הומאופטים"
ומפרסם כאן את התנצלותי על הקישור השגוי (והפוגע), סליחה.

אבל לגבי הפעילות הציבורית של קצבאות הילדים אני יכול רק לאחוז במצח ולהגיד "אוי לא"
האפשרות הטכנית ש
  1. תוקם מערכת ממוחשבת שתקשר את טיפות החלב עם קופות החולים, (עם המערכת שקיימת בבתי הספר) (ושהאחיות יפעילו אותה כמו שצריך)
  2. מערכת זו תהיה מקושרת למערכת של ביטוח לאומי
  3. והקשר יהיה חם ויתעדכן עם כל חיסון או עם כל תאריך חיסון שעבר ללא חיסון.
  4. וזה ישפיע על הקצבאות
נראית לי בדיונית כמעט כמו הסצינה שג'ף גולדבלום מעלה וירוס לספינת האם של החיזרים
אלא אם כן מישהו ירים דגל אדום לנפנף מול המערכת ויקרא עליה תיגר.
דרך אגב אם כבר דגל אז אתה מרים את הדגל הלא נכון,
כל המטרה של הסיפור הזה היא למנוע קצבאות מילדי הבדואים, אז אם כבר מישהו רוצה להאבק....

הדיון בכנסת הוא מלפני שנה וחצי ואז הוא עורר סערה בנושא החינוך הביתי ונמוג כלעומת שבא.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

תכנית החיסונים בישראל היא מהמחמירות בעולם (30 מנות עד גיל שנה). התכנית המומלצת במרבית מדינות אירופה ויפן קטנה כדי מחצית מהתכנית המומלצת בישראל
תוכנית החיסונים נקבעת על פי עלות מול תועלת. ישראל זכתה בפרס עולמי על תוכנית החיסונים. בכל מדינה יש את המחלות הבעייתיות יותר בה. ביפן ילדים יוצאים מהבית לגן רק בגיל שלוש. הבדל גדול לעומת ישראל.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

ביפן ילדים יוצאים מהבית לגן רק בגיל שלוש. הבדל גדול לעומת ישראל.
נכון, אבל את בדיוק מדגימה את זה שהחלטה מערכתית, אפילו תהיה נכונה ברמת המערכת, לא בהכרח מתאימה לכל אינדיבידואל באשר הוא. באתר הזה יש הרבה ילדים שגם בגיל שלוש לא הולכים לגן. אולי להם המדיניות היפנית יותר רלבנטית?
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

שליחה על ידי אמא_ללי* »

שאלתי קרובת משפחה שעובדת בביטוח לאומי, היא ענתה לי שהפרטים לגבי החוק נכונים, והוא אכן לא אושר בצורה דמוקרטית. עם זאת, בשלב הנוכחי זה לא ישים כי משרד הבריאות לא ערוך להעביר את הנתונים הללו לביטוח לאומי.
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

העברתי לכאן את הדיון שהיה ב-ככר השוק.
נקודות_ורודות_אגדיות*

חלמאות של מערכת.
במקום להפסיק את הקיצבאות למי שיש לו מעל כך וכך ילדים, מחפשים כל מיני סיבות מטופשות ולא קשורות.
לא_הולך_בתלם*
הצטרפות: 17 נובמבר 2010, 13:41

שליחה על ידי לא_הולך_בתלם* »

• בימים אלו ייכנס לתוקפו חוק לפיו קיצבאות הילדים המשולמות ע"י המוסד לביטוח לאומי למשפחות שבחרו לחסן את ילדם שלא לפי תכנית החיסונים המומלצת ע"י משרד הבריאות – יקוצצו
• שיעור הקיצוץ ינוע בין מאה לשלוש מאות ש"ח בכל חודש, בהתאם למספר הילדים במשפחה
• תכנית החיסונים בישראל היא מהמחמירות בעולם (30 מנות עד גיל שנה). התכנית המומלצת במרבית מדינות אירופה ויפן קטנה כדי מחצית מהתכנית המומלצת בישראל
• החוק לא עבר את הליך החקיקה הדמוקרטי המקובל ולכן לא זכה לדיון ציבורי נאות. תחת זאת, הוא הוכנס לחוק ההסדרים, 2009, לאחר פניה של מנכ"ל משרד הבריאות למשרד האוצר
• החוק מאפשר למשרד הבריאות לקבוע, היום ובעתיד, למי תקוצץ קיצבת הילדים בהתאם לתכנית החיסונים המשתנה, הכוללת חיסונים למחלות קשות וקלות כאחת, מתוך שיקולים כלכליים
ולוגיסטיים ולא רק משיקולים רפואיים
• נפגעי החיסונים בישראל לא זוכים לסעד רפואי או משפטי ע"י משרד הבריאות או קופות החולים ונותרים לבדם עם הנטל הנפשי והכלכלי ועם תחושת דחיה ובגידה של מערכת שבה נתנו אמונם

מה עושים?
חסון – עמותה למתן מידע על חיסונים, בעזרתה של עו"ד אורנית נווה, נערכים להגיש עתירה לבג"ץ בדרישה מיידית לצו הקפאת מימוש החוק ובירורו בבית המשפט
איך את/ה יכול/ה לעזור?
עתירה לבג"ץ כרוכה בהוצאות כספיות וסיכון כלכלי לא מבוטל, התלוי בחלקו בפסיקת בג"ץ
אנו זקוקים לתמיכתך במאבק חשוב זה לשמירה על חופש הבחירה שלנו ועל קיצבאות הילדים שלנו!
לתרומה אנא צור/צרי קשר עם מתן קורן, טל. 050-6906703 או באימייל: [email protected]

קישורים נוספים למתעניינים:

קריאת הפניה של חסון למשרד הבריאות, משרד האוצר, היועמ"ש והכנסת - מהדף הזה: http://www.hisunim.com/[po]Hasson Bagatz Call[/po].htm

מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2 , 10/11/2010 - כתבה בנושא: http://www.mako.co.il/news-channel2/Cha ... c21004.htm

תודה לכולכם
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

שליחה על ידי אני* »

אותו החוק מדבר גם על שלילת קצבאות הילדים לילדים שלא הולכים לבית ספר. כך שהלא-מחסנים ואנשי החינוך הביתי נמצאים יחדיו בסירה אחת.
נורית_מאור_שביט*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2005, 12:57
דף אישי: הדף האישי של נורית_מאור_שביט*

שליחה על ידי נורית_מאור_שביט* »

אז מי שגם לא מחסן וגם מחנך ילדיו בבית יקצצו לו פעמיים?
או אולי בכלל צריך לשלם למדינה במקום שזו תשלם לו?....
עודד_המחפש*

או אולי בכלל צריך לשלם למדינה במקום שזו תשלם לו?....
אנחנו כבר משלמים מספיק, לא?
שליחת תגובה

חזור אל “פה, שיניים וחניכיים - טבעי”