טקס קבורה חילוני

יפעת*
הצטרפות: 28 יוני 2001, 04:05

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי יפעת* »

בעקבות לוויה בה נכחתי השבוע
של חבר קרוב חילוני גמור ועוד שלל מאפיינים
תהיתי על הפער התהומי בין חייו לטקס קבורתו
ואני חושבת שלא היה אחד בקהל שלא שמע אותו אומר: "נו באמת..."
על מהלך הטקס.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לפני כמעט שנה בערך, נפטרה מישהי חילונית לחלוטין ונקברה כאן בקיבוץ, בהלוויה אזרחית. ידידה שלי שהגיעה מבית מסורתי, אמרה באמצע "ממש חבל לי בשביל המנוחה שלא מקריאים קדיש". שאלתי אותה אם היא חושבת שזה מה שהמנוחה היתה רוצה.
בדיונים שלי עם עצמי, ברור לי שאני לא רוצה שיקריאו קדיש, מכיוון שזה לא אומר לי כלום. אני רוצה שאנשים ידברו מהלב. אני גם לא רוצה כל מיני ברכות ועניינים דתיים. אני מרוחקת מזה כל כך, אז מה קרה פתאום?
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

ה אני מאמין שלי על קבורתי
אני בכלל לא רוצה קבר, לא רוצה שיהיה למישהו תירוץ ללכת לבקר איזו אבן. הייתי שמחה אילו שרפו את גופתי ויפזרו את אפרי באדמה שמגדלים בה מזון: צמחי תבלין, צמחי מרפא או סתם ירקות
רוצה שישבו שבעה עם הרבה מוסיקה שאני אוהבת, עם טלביזיה ובעיקר עם סיפורים
רוצה שישבו יחד ויספרו על המפגש שלהם איתי, על חוויות מיוחדות שהיו להם איתי, על דברים שאהבו בי ועל דברים שהקפיצו להם את הפיוזים, על דברים מצחיקים שהיו ועל צער הפרידה, אם קיים

ואני רוצה שיעשו חגיגה גם של אוכל, שכל אחד יביא משהו לשולחן האוכל והם ישתתפו בהנאות גסטרונומיות גם.
בקיצור, רוצה שייפרדו ממני בחגיגה
ואז...
שכל אחד יחזור לחייו עם נאוה שנמצאת בתוכו ושתהיה שם תמיד
ומתי שירצו לזכור - יזכרו
ומתי שיצטרכו את מה שקיבלו ממני - הזיכרון יעלה שוב, אולי עם סיפור מחבק או סיפור שמעלה חיוך או כזה שמרמז על תשובה אפשרית
ואם ירצו מפגש ל- 30 בסדר
ואם ירצו מפגש ל- 11 חודש או קיי
וזהו. בזה זה נגמר מבחינתי (ביהדות יש איסור על אבל מעבר לשנה)
וזה בסדר, אני יודעת שהיהדות נגד שריפת גופות
ועם זאת אין לי בעיה שיאמרו עלי קדיש

האם אצליח? ימים |H| (ואולי לילות ZZZ) יגידו 8-)
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי רועי_שרון* »

לי לא אכפת מה יעשו אחרי מותי. ממילא הכל חומר ואין רוח. כשאני מת, אני מת. לא מרגיש, לא מודע, לא כלום, רק חומר דומם שבמקרה עשוי מריכוז גבוה במיוחד של מולקולות אורגניות. הזדמנות נהדרת לעשות את כל סתימות השיניים שעוד לא עשיתי, להתחיל דיאטה ארוכה, לתת את הכתובת לכל מי שבמקרה חושב שאני חייב לו התנצלות או כסף, ללמוד לנגן לידי בכינור, להראות לי סרטים בשחור/לבן, לספר אותי פנקיסטי, לעשות לי Piercing. (בסדר, בסדר, תרגעו, זה רק אני מדחיק באופן אינפנטילי את הפחד מפני המוות, או את הפחד מפני הנשמות החיות של אנשים מתים.)
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי נעה_גל* »

אני רק רוצה להגיד ל אביב חדש שלוויה היא בשביל קרובי משפחה ולא בשביל המת.
ולכן, הייתי שמחה אם משפחתי היתה עושה לי לוויה בדרך שהיתה מייצגת הכי טוב את התחושות שלה לגבי הפרידה הזו.
לי זה במילא לא ישנה כלום.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי אביב_חדש* »

נעה, את צודקת, זה בשביל הקרובים. אבל באופן היפוטטי, אני הייתי רוצה שיגידו דברים שהיו אומרים לי משהו בעודי בחיים. לכן קדיש לא רלוונטי לי, אלא דברים מהלב.
זור*
הצטרפות: 28 מרץ 2004, 00:19

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי זור* »

אני מקווה שיכבדו את רצוני לתרום אבריים בתור חבר באדי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עלי שלכת הינה בית לוויות מודרני העוסק בקבורה אזרחית, שריפה, טקסי לוויה ואזכרה, מפעלי הנצחה, אדמיניסטרציה וטיפול בירוקרטי, יעוץ בתחומים שונים ושירותים נלווים נוספים. אנו מטפלים בכל הנושאים, קטנים כגדולים כאחד ועד הפרט האחרון, תוך שימת דגש על התאמה אישית לרצון האדם ולאורח חייו.

עלי שלכת מספקים שירותים כוללים (חבילות) בתחום הקבורה, השריפה, הלוויה והאזכרה, אותם הם מתאימים אישית לנפטר וליקיריו.

http://www.aleyshalechet.co.il/
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

טקס קבורה חילוני

שליחה על ידי פלונית* »

וואו!! איזה שירות...
אין לכם מושג כמה זה משמח אותי לגלות שיש מי שיעשה עבורי את הדברים האלה תודה תודה תודה
שליחת תגובה

חזור אל “התמודדות וטקסים”