לטייל בקרוואן

מטיילת*
הצטרפות: 15 ינואר 2011, 01:53

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי מטיילת* »

לילה שלישי שאנחנו קוראים ואוספים מידע שיעזור לנו לתכנן טיול בקנדה.
כמעט חודשיים יהיו לנו. יולי בטורונטו וסביבותיה ולאחר מכן רוצים להגיע לרוקיס הקנדיים. כמעט עד סוף אוגוסט.
מרגש. המון שאלות. הרבה לא ידוע ורצון לצאת להרפתקה אבל גם חששות מהלא נודע ומהדברים שיתכן שעד שלא נהיה שם לא נדע איך יהיו.

בשל גיל הילדים - 5 ו1.5 כמה זמן מתאים לטייל איתם בקרוואן? האזור מדהים ביופיו, לפי התיאורים והתמונות
(דוגמה אחת מיני רבות למילים ותמונות מתוך בלוג של מישהי שטיילה ברוקיס http://www.lametayel.co.il/%D7%94%D7%A8 ... 99%D7%9D+0 )
מתעוררים אצלי ספקות לגבי יכולתם להישאר כ"כ הרבה זמן בטיול בחיק הטבע. האם זה יעניין אותם מספיק? יהנה? האם אין זה ארוך מידי עבור ילדים כ"כ צעירים , במיוחד בן ה 5 שלא יפגוש את חבריו ויתנתק ממראות העיר המורגל אליהם?

המרחקים שם גדולים. בן השנה לא מסתדר כרגע עם להיות חגור במכונית, אפילו חצי שעה היא בעייתית. האם חוגרים לנסיעות של 3-4 שעות בקרוואן?
לא ברור לי ממה שקראתי עד כה מה מקובל. קראתי על משפחות שנסעו בזמן שהילדים ישנים ומן הסתם לא היו חגורים, אבל ראיתי בתמונות כסאות בטיחות בקרוואן.

התזונה חשובה לנו ואני רואה בטיול בקרוואן אפשרות טובה לשמור , פחות או יותר, על התזונה שאנו מורגלים אליה ושואפים להתמיד בה.
אני לא רואה בבישול עול, במיוחד לא תוך כדי טיול שאנחנו יכולים לקבוע את הקצב שלו. זו נראית לי אפשרות להנות מתשומת הלב להכנת אוכל פשוט ומזין, אף יותר מאשר בשגרה כשממהרים למיפגשים ועסוקים בהרבה עיניינים יומיומיים טורדים.

מה מטריד אותי?
הרבה דברים. הערב חשבתי פתאום על מצב אפשרי בו נהיה מול נופים נפלאים ועוצרי נשימה. נרצה להתבונן, לשתוק, להיות. הבנים ישתוללו, יצעקו, מישהו יבכה ואחר ידרוש תשומת לב יתרה דווקא בגלל שאנחנו מרוכזים בנוף... הם לא בגיל שיעסיקו את עצמם עם תשבצים/כתיבת מיילים לחברים.
רגע, למה אני נבהלת ? הרי ברור שזה יקרה. קודם לספק את תשומת הלב הנדרשת ואז לנוף שלא בורח לשום מקום.
מזכירה לעצמי שזה טיול עם ילדים וכל מה שאני משתדלת לספק להם כאן, יהיה איתנו שם. אולי מטרידה אותי המחשבה שתהיינה שם דרישות שאני לא צופה
ולא יודעת לצפות בגלל היציאה מהשגרה ומהמוכר.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בקיץ האחרון הסתובבנו מראשית יוני ועד סוף אוגוסט ברחבי קולומביה הבריטית והרוקיז עם שלוש ילדות (בנות 3,5,7).
אשמח לחלוק איתך מנסיוני.
תרימי אימייל [email protected]

(בקיץ הבא מתכננים חודש באי-נקובר)
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי לירי_יער* »

חזרנו ביולי ממסע של שנה + בטריילר בארה"ב
עם שלשה ילדים . כשיצאנו הם היו-
בן 6.5
בן 3
בת חצי שנה
יכולה ליצור איתי קשר בכיף
[email protected]
לירי
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי טלי_מא* »

מטיילת,
איזה יופי!!

אנחנו טיילנו בלי ילדים ובוואן (לא קרוואן) אז אין לי תשובות. אבל מאוד מסקרן.
מעניינות אותי העלויות של טיול כזה.
הדס*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 18:28

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי הדס* »

הי מטיילת. איזה כיף לך..
אנחנו טיילנו במזרח ארה"ב ב2007 עם ילדה בת 4 וחצי וילד בן 2.
היה מדהים. זה בדיוק הטיול שמתאים לקטנטנים. לא צריך כל הזמן לשנות את ה"בית" כמו שעושים כשמחליפים מלונות.
אני ממליצה לעשות טיולים במרחקים קצרים. לא לנסוע המון שעות, גם לא בלילה כשהילדים ישנים (והם חגורים, כי הם ישנים בכיסאות שלהם).
לוקח בערך שבוע להתרגל לקראוון - לחיבורים ולגודל, ולכן צריך לפחות חודש כדי להנות ממנו.
אנחנו עשינו טעות שבכל יום נסענו כ150 עד 200 ק"מ. לא נהנינו מהאתרים של הקראוונים כי הגענו מאוד מאוחר והרגשנו שאנחנו במרוץ נגד הזמן.
אנחנו היינו 4 שבועות בקראוון, ועשינו את כל מזרח ארה"ב, בזיגזגים (רצינו להספיק ה-כ-ל).
שנתיים אחר כך, עשינו קראוון בהולנד - עם שלושה ילדים הפעם. עשינו הכל הרבה יותר באיזי. אטרקציה אחת ביום, בלי לחץ, קמים ומתארגנים בנחת ונוסעים מקסימום חצי שעה עד שעה ממקום החניה.
הקראוונים בארה"ב הרבה יותר גדולים ונוחים, וגם האתרים של הקראוונים. אנחנו לא היינו בהיי סיזן, אז לא היינו צריכים להזמין מקומות מראש. תבררי איך זה ביולי אוגוסט.
האמת - מה זה בא לי עוד פעם... אפשר להצטרף? :-)
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי אני* »

לירי ועוגיה, תוכלו לכתוב גם פה בכל זאת, אפילו רק קצת?
נראה לי שיש עוד פה שישמחו לשמוע עצות מנסיונכם, מלבד פותחת הדף
ה_עוגיה*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אנחנו הסתובבנו עם טנט-טריילר שזה נגרר שנסגר לעגלה קומפקטית וקלה, יחסית.
זאת היתה הבחירה שלנו כי קנינו ולא שכרנו וזה איפשר לנו לגרור עם מיני ואן (שישמש אותנו בהמשך כרכב משפחתי רגיל) ולא עם רכב מפלצת.
מי שעושה טיול של חודש - עדיף לו שישכור מוטור-הום. כזה שבא בחתיכה אחת, בלי גרירות ובלי פתיחות. יש לזה המון יתרונות לדעתי.
יש כמה חברות גדולות שמשכירות. יכול להיות שעדיף לשכור בארה"ב. יותר זול.

טיול ברוקיז:
מי שמסתובב שם צריך שיהיה לו פאס. יש יומי, שבועי ושנתי (אם זכרוני אינו מטעני). מי שמסתובב שם יותר משמונה ימים - עדיף לו לקנות שנתי. משהו כמו 160$ למשפחה (המספרים מהזיכרון. לא לתפוס אותי).
אפשר לקנות במקום, לא צריך להיערך מראש. בהזדמנות הראשונה קונים (באתרי הקמפינג וכד').

מאוד מסודר שם.
אפשר לקבל חוברת שמפרטת את כל הפארקים (יוהו, באנף והחבר'ה), בכל אחד אילו אתרי קמפינג יש, מה גודלו של כל אתר, מה השירותים, כמה עולה וכו'. הכל ברור מאוד.
יש מעט אתרי קמפינג שאפשר להזמין בהם מקומות מראש. אבל לא חייבים, אף אחד לא ישן בצד הכביש, מקסימום מגיעים לאתר שפחות רציתם. ותמיד יש חניון עודפים.

עמוס שם מאוד.
המון אנשים, רעש, בליל שפות וכל היתר.
לי זה לא היה נעים. אחרי כמה ימים ביקשתי לחתוך משם לאזורים פחות מתוירים (וחייבת לציין שהרוקיז לא עשו לי איזה וואו לעומת יתר קולומביה הבריטית. הכל היה יפה מאוד).

מזון: אלך לבדוק ברישומים שלי איפה יש מקומות להצטיידות סבירה ואיפה אפשר לעשות החלפות עגבניות תמורת משקלן בזהב.

זה ככה בריצה.
אבדוק ואחזור עם עוד.
ה_עוגיה*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

להבהרה: הפאס זה בשביל להסתובב שם עם רכב.
לאתרי הקמפינג משלמים בנפרד לפי שימוש. 15-35$ ללילה ליחידה. המחיר תלוי ברמת השירותים.

יש לי עוד. מלא. אבל תיכף יש פה יומולדת אז בהזדמנות אחרת :-)
מטיילת*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי מטיילת* »

תודה לכולכן ויומולדת שמח :-)
אצור קשר דרך המייל עם מי שהציעו לי ואשמח גם להמשיך כאן בדף, גם עבור מי שרוצות לקבל השראה לטיול עתידי.

מצרפת לינק לדברים שכתב איש אשר לו ניסיון רב בטיול בקרוואן. כתב בפירוט על טיוליו ובלינק הזה על עצם הטיול בקרוואן ועל היתרונות הרבים שבו
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.a ... 079028&r=1
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.a ... 116644&r=1

לא הצלחנו להתקדם בתכנון הטיול בסופ"ש. אנחנו צריכים למהר על מנת להזמין את הקרוואן מראש, זה מוזיל עלויות. נהוג להזמין אפילו שנה מראש ולנו נותרה פחות מחצי שנה.
מתלבטים לכמה זמן ולאן. ה עוגיה אשמח לשמוע יותר על האכזבה מהרוקיס. יש לנו עדיין אפשרות לשנות ולבחור ביעדים אחרים. הכל פתוח :-)
הדבר היחיד שסגור הוא הגעתנו לטורונטו , שהיה בה למשך כחודש ימים(אולי 3 שבועות, אם נרצה למהר ולהמשיך לטייל בקרוואן ולאזורים אחרים בקנדה) וטיולים בה ובסביבותיה ביולי. אוגוסט פתוח וצריכים להחליט, לפחות על כיוון כללי. טיול בקרוואן מאפשר ספונטניות רבה לעומת לינה בכל מקום אחר שצריך למצוא ולהזמין לעיתים מראש.

למזלנו הרב אנחנו מוזמנים לקרובי משפחה ולמעשה אנחנו משלבים "עבודה" וטיול. זו הזדמנות שנפלה בחיקנו להיות שמרטפים של ילדי הקרובים, למשך 10 ימים. הם מציעים לנו להתארח אצלם ביולי ומשלמים עבור שנינו את כרטיסי הטיסה. אלמלא הצעתם הנדיבה לא היינו יכולים לצאת לטיול הזה. ועדיין - הסכום שיידרש מאיתנו עבור המשך הטיול יהיה מכובד וגדול עלינו...אבל החלטנו ללכת על זה ואם כבר נוסעים אז לכל הקייץ, גם במחיר הלוואה גדולה. צריכים לתכנן היטב כדי לא לגלוש מעבר לסכום שנוכל לארגן עד אז.

אני מניחה שיהיה מה לעשות ולראות בטורונטו .הצעות וסיפורים על דברים שווים יתקבלו בברכה.
אנחנו אוהבים להכיר אנשים ועשייה שמדברת אל ליבנו. ראיתי כאן באתר שמישהי סיפרה על קהילה אקולוגית שגרה בטורונטו. אני לא יודעת אם היא ומשפחתה עדיין שם, ננסה לברר עד אז על הקהילה הזו http://beavercreek.coop/our-vision-statement

כבר כתבתי על חששותי שהילדים ישתעממו מיותר מידי טבע. ונראה לי שכתבתי על עצמי. שנינו אוהבים טבע וערים מסעירות אותנו :-)
נזדקק לשילוב של הללו. לכן חשבנו על לסיים את הטיול ברוקיס בונקובר. לא קראתי על זה יותר מידי. ממש בריפרוף. גם כאן נשמח להצעות.

יש לנו התלבטות לגבי הטיסה לקנדה, אם עדיף לנו ישירה או עם עצירה ולכמה זמן. בטח יהיה לא פשוט עם הילדים(ואני לא אוהבת טיסות). איך מחזיקים בן שנה וחצי פעלתן בטיסה כזו?
המחירים גבוהים מאוד. כרגע מצאו בקנדה בכ 1200 דולר לאחד. אולי אמצא בארץ בפחות? יש לכם סוכן/ת אהודים עליכם שיעזרו לנו?
ה_עוגיה*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מטיילת, מציעה לפתוח אטלס ולקבל מושג לגבי המרחקים. קנדה ענקית!
טורונטו נמצאת משהו כמו 6 שעות טיסה מונקובר.
עד קלגרי (העיר הגדולה הקרובה לרוקיז, לדעתי) זה בטח סביב 5 שעות מטורנטו. במטוס.
זה לא מרחק נסיעה (בדקי בגוגל מפות ותקבלי הערכה).

וונקובר היא בקצה המערבי של בריטיש קולומביה, הרוקיז הם בקצה המזרחי של אותה פרובינציה. (הרוקיז נמצאים בחלקם בב"ק וחלקם באלברטה, הפרובינציה השכנה). בין ונקובר לרוקיז יש משהו כמו... 13 שעות נסיעה?

אם להסתובב בקנדה באזור יפה (הכי יפה, לפי מה שכולם אומרים) אז ב"ק. ולהגיע לכאן בטיסה.
הרוקיז גבוהים ויפים (וכל העולם שם, ואשתו) והכל אבל נגיד, הקוטניז (שזה המחוז שלנו) מאממים. ולא רק אני אומרת את זה (חדשה ומתפעלת). שכנה שלי שגרה כאן 40 שנה עדיין מתפעלת.

אפשרות זולה יותר, עם קצת פחות מים אבל גם שווה מאוד:
לחתוך דרומה לניו-אינגלנד, ארה"ב. קצת ניו יורק והרבה מכל היתר. או להיפך (תלוי בכם. העיר היחידה בעולם שאני אוהבת זאת קיוטו ;-) ). אפשר לבלות שם חודש בכיף. ויצא לכם יותר זול מקנדה, וזה לפני שהכנסנו לחשבון את הטיסה הפנימית (טורונטו-קלגרי).

נסיעות עם ילדים: זה הכל עניין של תזמון. וזה תלוי בילדים שלך.
אפשר לתזמן את זה לזמן שינה, לזמן נמנום, לזמן אכילה. מניחה שהתינוק הוא "החוליה החלשה". כנראה שהוא יקבע את זמני הנסיעה.
ה_עוגיה*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לאכול בריא בטיול זאת לא בעיה. מצטיידים אחת לכמה ימים (תלוי במקום האחסון שיש לכם. המקררים בבתים-נוסעים לא גדולים אבל בהרבה מקומות הקיץ לא כלכך חם אז אפשר להסתדר). מבשלים במטבחון. מסתדרים יופי (אנחנו הסתדרנו אפילו עם אפיית לחם טרי בכל בוקר. בלי שהיה לנו תנור אפיה). ממש אין מה לדאוג בעניין אוכל. בטח עם מוטורהום בו אפשר לעצור בחניון מתאים ולהתקין את האוכל במקום.
פלונית_עכשיו*
הצטרפות: 08 ינואר 2008, 14:57

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי פלונית_עכשיו* »

אנחנו טיילנו עם שתי ילדות כמעט חודש בארה"ב. על פי החוק יש לשבת חגורים בזמן הנסיעה. לא יכולה להגיד שעשינו זאת. זה כל הכיף והיתרון של הקרוואן - נסענו כשהילדות ישנו, שכבנו במיטות וקראנו ספרים תוך כדי נסיעה (חוץ מהנהג, כמובן...). אכלנו תוך כדי. ראינו סרטים. זה ניצול מרבי ומטבי של הזמן וזה מה שאפשר לנו גם לגמוע מרחקים גדולים כמעט בלי שום תסכול.
אנחנו ניסינו להכין תוכנית מגוונת ככל האפשר שכללה גם הרבה טבע, גם ערים, גם פארקים של ילדים, גם אוכל בהכנה עצמית וגם אוכל בחוץ. ככה כל אחד קיבל את מה שהוא אוהב.
הילדים שלכם קטנים יותר וזה נותן לכם יתרון. לדעתי דווקא הקטנצ'יק הוא לא "החוליה החלשה" - הוא יהיה מרוצה כל עוד יוכל לישון, לאכול ולהיות עם המשפחה, ואת כל זה קל מאוד לספק כשמטיילים בקרוואן. הבן הגדול, לדעתי, יהיה מרוצה כל עוד תקפידו לתת זמנים של תנועה. הקטנה שלנו הייתה בת שש כשנסענו ומה שהחזיק אותה מאושרת היה שהקפדנו להגיע מדי פעם לקמפינגים מוקדם יותר ולאפשר לה להתרוצץ/ללכת לבריכה/לשחק בגן שעשועים. אם יש מספיק צבעים/משחקים/ספרים, גם הנסיעות עוברות בכיף.
אני מקנאה בכם מאוד. זו התרגשות עצומה.
תיכנסי אחר כך לספר לנו איך היה.
יער_נורווגי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 08:01
דף אישי: הדף האישי של יער_נורווגי*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי יער_נורווגי* »

טיילנו 3 חודשים בארה"ב וקנדה כולל ברוקיס הקנדיים בקרוואן עם שני בני 4. קודם כל - בחירה מעולה!!!!!!! אתם הולכים להנות. הקיץ ניסע שוב ואפילו נהיה באיזור טורונטו כנראה בתחילת יולי - מי יודע, אולי נשתה קפה יחד... תראי, כמו שבבית יש רעש עם ילדים, גם בטבע יש רעש. ומצד שני, מדהים כמה קל לילדים למצוא תעסוקה כשיש מסביב כל מיני עלים מיוחדים, חתיכות עצים, צדפים, אפשר לכבס את הבגדים (שמחכים גם ככה למכבסה) במי האגם שלידו עצרתם, לשפשף אותם בחול - אצלנו מאד אהבו לעשות את זה (בזמן הזה אני שתיתי קפה בכסא נח, שלא תטעי), מספרים להם המון ספורים תוך כדי ריצה, ממציאים דמויות, מדמיינים, מחפשים סנאים - יש כ"כ הרבה מה לעשות. אצלנו גם מאד עזר עם הבן שחפשנו מפלים, וזה עזר לו ללכת - "תיכף נגיע למפל!" ובכל מקום עם מפל, אפילו מפלונצ'יק, עצרנו והסתכלנו וליד כל נחל עצרנו, עשינו פיקניק קטן ובנתיים הוא בנה סכרים עם אבנים. זה כ"כ העסיק אותו שלפעמים היה צריך לנג'ס לו שנמשיך כבר ללכת. גם כשנפל למים זה לא הפריע לו... בנוסף, למדנו לחלק את הזמן בינינו. לפעמים בעלי היה יוצא איתם להסתובב קצת בחוץ (לראות נהר, סוסים, אילות - מה שיש) ואני נחתי לבד בשקט, ובעלי דוקא אהב את שעות הערב להעביר בחוץ ליד המדורה ואני השכבתי אותם לישון. אז כל אחד מצא את הנישות שלו. כמובן שאחרי כמה זמן כולם כבר נכנסים לאיזה שאנטי....אנחנו נסענו עם הילדים חגורים והשתדלנו לנסוע בעיקר כשעות הצהרים, כשהילדים ישנו באוטו, ואז יכולנו להרביץ נסיעות ארוכות. אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות!
יער_נורווגי*

לטייל בקרוואן

אה, ואני לגמרי בעד הרוקיס לעומת הצד המזרחי (למרות שאסע אליו בקיץ הזה... אבל זה גם בגלל אילוצים משפחתיים). מקסים שם שזו לא מילה. נכון, מתויר. אז מה. אז יש מקומות שאת מהר מאד בורחת מהם ויש מקומות אחרים שאת בקושי רואה אנשים. היו ימים שראינו אולי עשרה איש במסלול והיו מקומות, כמו לייק לואיז, שממש נגעלנו מהאנשים. עוד דבר טוב הוא לנסות לישון כמה שיותר בחניונים ללא חיבורים. רוב התיירים מעדיפים את הנוחות המקסימלית ולכן ילכו לחניון עם חשמל ומים זורמים.אם את ישנה בחניונים ללא חשמל ומים (יש לך גנרטור ומים את ממלאה בטנק המתאים לכך, זו לא בעיה) את ישנה ממש בטבע, והרבה פחות עמוס שם.
הדס*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 18:28

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי הדס* »

אני רוצה רוצה להגיד, שכדאי מאוד לחגור. למרות שזה מפתה להשכיב אותם במיטה ולנסוע, מה קורה בעצירת חירום? מישהו יכול לעוף מהמיטה, וזה ממש לא נעים.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

איזה כיף לקרוא את הסיפורים |Y| :-)
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

הי, טיילנו לפני כשנתיים וחצי עם ילדה בת שנה למשך חודש ברוקיס הקנדיים, והיה מעולה!
נסענו עם רכב רגיל ואוהל. נסענו לא מעט, והיה בסדר גמור (והילדה שלי לא סובלת נסיעות ארוכות), בערך כל שלושה ימים קיפלנו את האוהל והמשכנו הלאה.
טיילנו איתה במנשא והיא מאד נהנתה.
נראה לי שאין לך מה לחשוש מתעסוקה, ילדים אוהבים טבע, ויכולים לשחק שעות עם עלים, מים ומקלות... מסכימה עם כל מילה של יער נורווגי מעלי בהקשר הזה.
נשמח לחלוק את ידיעותינו והשגותינו... ואני חושבת שעוד יש לנו את הספרים והמפות.
ובנתיים, כאן יש כמה תמונות :-)
יער_נורווגי*

לטייל בקרוואן

ואני התאפקתי לא להעלות תמונות.... אבל יש מלא בפייסבוק שלי, אם את יודעת את השם שלי...
יער_נורווגי*

לטייל בקרוואן

השארתי לך בדפבית שלי. תמחקי אח"כ. תודה
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

עוד כמה דברים שנזכרתי:
  • זו "מדינת דובים" ולכן מקפידים מאד על השארת אוכל במיכלים סגורים. אנחנו לא אכלנו באוהל והשארנו את כל האוכל בבגאז' של המכונית. כדאי להצטייד בכל מיני ציידניות ושקיות זבל לצורך הזה. [יצא לנו לראות שני דובים בטיול :) אחד מהם מתועד בטשטוש בתמונות, הוא טייל ליד האוהל שלנו!]. את חלק מהמסלולים בחרנו לפי כמות האנשים במסלול. אם היה מסלול עם מעט אנשים העדפנו לא לקחת אותו מחשש לדובים (הם לא ניגשים אם הם שומעים הרבה רעש), שווה גם לחשוב על האספקט הזה (כל אחד וההרגשה שלו, אותנו זה קצת הפחיד..).
  • יש המון יתושים, זו ממש מכה. שווה לדעתי להשקיע ולקנות רשת גדולה שתכסה לכם את ה"מרפסת" של הקראוון, כך תוכלו לאכול בחוץ בכיף עם פחות עקיצות. אולי שווה לקנות את ציוד הטיולים בקנדה כי שם זה הרבה יותר זול.
אם אזכר בעוד דברים אז אכתוב.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עכשיו גיליתי את הדף, אז אין לי הרבה מה לחדש על מה שכבר נכתב ובכל זאת כמה נקודות לטובת הסטטיסטיקה:
  • היינו שבועיים ברוקיז עם מוטורהום לפני שנה וחצי, עם (אז) בנות 5,2 ומאד נהננו.
  • את הקראוון הזמנו כחדשיים וחצי לפני. לטעמי ,לטיול של כמה שבועות עדיין שווה להזמין מהארץ באחת מ-2,3 הסוכנויות שמתמחות בזה.
  • אני עד עכשיו לא מבין איך ה עוגיה וכנופייתה שרדו בטריילר "רך". לנו (לבחורות, לא לגברים המסוקסים) היה קר למדי גם בתחילת יולי עם קירות קשיחים
  • התחלנו באמצע-סוף יוני שזה שנייה שלפני שהופך מעמוס לעמוס רצח.
  • בישול בקראוון זה סטארטאפ!
  • את הנהיגות הארוכות יחסית השתדלנו לתזמן לאחרי ארוחת צהריים כדי לקבל שלאף שטונדה באותו כרטיס.
  • השתדלנו לא לגמוא מרחקים יום אחר יום ברציפות, ולהישאר באותו אתר לפחות יומיים שלשה.
  • כסאות בטיחות לקחנו מהבית. המוטורהום לא ממש בנוי לזה אז כך שנעזרנו בקשירות וחיזוקים שלא היו מביישים את באדן פאוול בכבודו ובעצמו
  • מ-א-ד לקחנו את הזמן, ובהתאם למדד הקווטץ' שינינו תכניות על בסיס יומי.
  • טושים דפים ומדבקות תמיד טוב שיש
  • לקלף מדבקות מרצפת הלינולאום של המוטורהום רגע לפני הזיכויים - לא כיף.
  • בלינה באתרי הקראוונים הגדולים ברוקיז יש אלמנט רולטה. אין לי העדפה גורפת בין הדוקטורינה הספונטנית או זו המזמינה מראש. סטטיסטית, להגיע לאתרים ספונטנית באיזור 11 בבוקר, בד"כ עשה עבורנו את העבודה, בהתבסס על המקומות שהם שומרים למגיעים ספונטנית ולא ניתנים להזמנה מראש. שוב - לא היינו בשיא העונה.
יוחנן
ה_עוגיה*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

יוחנן, מה אתה חושב, שבטריילרים רכים אין חימום? ושצרעות לא אוהבות לבנות קינים בחימומים?
ושלא קיטרתי שקר לי?
ושזה לא עבר לי אחרי שהתלבשתי בהתאם לטמפרטורות?

בכל מקרה, טריילר רך זה למי שקונה ויש לו שיקולים של סוג הרכב שישאר לו אחר כך. מי ששוכר - מוטורהום. בלי התלבטות.
עצם_מעצמי*
הצטרפות: 08 נובמבר 2010, 04:02
דף אישי: הדף האישי של עצם_מעצמי*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי עצם_מעצמי* »

מישהוא יודע משהו על להשכיר קראוון למסע בארץ?
מטיילת*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי מטיילת* »

מעדכנת:
לאחר קריאה מרובה באינטרנט על מסלולים ברוקיס, כולל שיתוף הגדול בקרחונים שיראה באוגוסט... הבנו שלא לקחנו בחשבון את ההגעה לשם (ותודה ל ה עוגיה). מטורונטו, מקום שהותנו ביולי,נזדקק לטיסה של כ 6 שעות על מנת להגיע לנק' השכרת הקרוואן והיציאה לטיול. מחירי הטיסה או 3 ימים ברכבת שממילא אינם ריאליים עם שני קטנים, לא מתאימים לתקציב שלנו.
היינו במבוכה כמה ימים. כמו גנבו לנו את המסלול ככה פתאום. התעשתנו והבנו שהרוקיס יחכו לנו לפעם אחרת (לדעתי זו תחילתה של ידידות נפלאה שלנו ושל המוטורהום ומקוה שאחשוב כך גם לאחר הטיול)
החלטנו לטייל במסלול מעגלי מטורונטו, מזרחה ובחזרה אליה.
יכולה גם לראות יתרונות בבחירה החדשה : המסלול יהיה מאוד מגוון ויכלול, מלבד טבע (כנראה פחות מפעים מהרוקיס אבל נתחיל מהקל אל הכבד ) גם ערים גדולות (מונטריאול, קוויבק) ועיירות וכפרים. גני שעשועים ופארקים יותר עירוניים ו"שווים" עבור הילדים. גם בית קפה טוב ישמח לבב. אני מניחה שכרגע אני לא מבינה לקראת מה אנחנו באמת הולכים, אבל מרגישה שזו הולכת להיות חוויה נפלאה, ובמיוחד לאור השינוי במסלול.
שוב מחפשים מידע וטיפים וקוראים מחוויות של אחרים כמו כאן http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.a ... ok=yes&r=1
לא יודעים כמה מזרחה נגיע, אבל מקוה כן להגיע לאזור המוזכר בלינק כי כנראה שמקסים שם.
בין היתרונות של היציאה מטורונטו היא העובדה שהמשפחה פשוט תקפיץ אותנו לקרוואן , וממנה ניקח ציוד כמו כלי מטבח, תבלינים, כלי מיטה, צעצועים ומשחקים לילדים, ועוד כל מיני דברים שאחרת היו דורשים הוצאת כסף נוסף וגם סחיבה מיותרת.
מוזר, אבל לאחר שהתבאסתי מעט , רווח לי. כנראה שהטיול המעט יותר עירוני ובכלל מגוון באפשרויות שלו, מדבר אלי כרגע יותר.

אני עדיין מתכוונת לצור קשר עם מי שהציעו טיפים. יש לנו בדיוק 5 חודשים עד הטיסה. אה,אתמול קנינו כרטיסי טיסה ושכרנו קרוואן לחודש שלם.
קוריוז: פנינו לשלוש החברות שמציעות שירותן להשכרת קרוואן מהארץ . אחת מהן, שהעדפנו שלא לשכור דרכה, הציעה הצעה נמוכה יותר ב 300 דולר. פנינו לחברה האחרת והבענו אכזבתנו מכך. ביקשו לראות את ההצעה המתחרה ושלחנו אליהם. בתגובה הציעו לנו "הנחה מיוחדת" של 400 דולר על הצעתם הראשונית. כולל חבילה משופרת של הקילומטרז'. לא ייאמן. לקחנו.
שחף_אהובי*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 18:16
דף אישי: הדף האישי של שחף_אהובי*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי שחף_אהובי* »

אוה, זה המגרש הביתי שלי, אז ככה:
א. צדיך לקחת בחשבון שמזג האויר יכול להיות שבוע שלם של גשם. אנחנו בדרל כלל מכינים כמה מסלולים אלטרנטיביים ומאלתרים לפי "איפה יש יותר שמש".

ב. קוייבק-סיטי הכי שווה, הרבה יותר ממונטריאול. יש בה גם כמה כיכרות של מופעי רחוב מושקעים : מ 16:00 עד 22:00 כל ערב בקיץ. חוץ מזה, הפסטיבל האהוב עלי ביותר : festival]ניו-פרנס 1403244[/po].html , בתחילת אוגוסט.

ג. אלטרנטיבה לנובה-סקוטיה: חצי האי גספה.

ד. הכי כיף עם ילדים: http://www.visitwhitemountains.com
white mountains בניו המפשייר. זה מסלול של בערך 200 קמ עם 16 "אטרקציות".

ה. אפילו הכנתי מפה
עם שני מסלולים: טורונטו - גספה וטורונטו -נובה סקוטיה.

אני אכתוב עוד יותר מאוחר...
פלוני_אלמונית*

לטייל בקרוואן

מתכננים טיול עם קראוון בחוף המערבי של ארה"ב+גיחה לרוקיס הקנדים. חודש וחצי ביולי אוגוסט. כבר ניקנו כרטיסים והוזמן קראוון. נחיתה בלוס אנג'לס והמראה חזרה מסיאטל. משפחה עם 3 ילדים (14, 11, 7).
נשמח לעצות וטיפים מבעלי נסיון
יער_נורווגי*

לטייל בקרוואן

מציעה שוב עזרה בשמחה. בדפבית.
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי לירי_יער* »

גם אני מציעה שוב עזרה בשמחה
מעדיפה בפרטי
[email protected]
שחף_אהובי*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 18:16
דף אישי: הדף האישי של שחף_אהובי*

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי שחף_אהובי* »

ו. יש שני סוגי קמפיגים - ציבורי ופרטי. בפרטיים בדרך כלל יש ברכה, הוט-טאב, מגרש משחקים ופעילות לילדים. לעומת זאת הקראוונים עומדים בשורות ואין הרבה פרטיות.
הציבוריים הם בפארקים -נשיונל, פרובנציאל, או מוניציפיאל. בדרך כלל יש קיאקים/קאנו להשכרה ואת הפעילות הרגילה של הפארק, אם יש. אין ברכה וג'קוזי אבל המקומות לקראוונים הם לרוב ממש בטבע ועם הרבה יותר מרחב ופרטיות מאשר פארקים פרטיים.

בשני המקרים המקומות הכי שוים הם הרבה פעמים המקומות של האוהלים, כלומר בלי חיבורים למיים/חשמל/ביוב, או עם חיבור חשמל וברז מיים אבל בלי מקום לקראוון גדול.
בשני המקרים קשה להשיג מקומות בקיץ אבל יותר קל למצוא מקום לאוהל.
מסקנה: לפעמים כדאי לוותר על מקום רשמי של RV. אם בקמפינג אומרים שאין מקום, צריך לשאול במפורש אם יש מקומות עם חיבור חלקי או מקומות לקמפינג, כי אין מצב שיציעו לכם סתם ככה.
אנחנו לא אוהבים להזמין מקומות הרבה זמן מראש אבל כדאי לפחות לדעת כל יום איפה תהיו למחרת ולהזמין.

ז. תקשורת: יש wi-fi חינם בכל מקדונלד, סטארבק, סכנד-כאפ, בהרבה קמפינגים לפחות בבנין המרכזי. ב גוגל אפשר לעשות טלפונים חינם לכל קנדה וארצות הברית, וב 2 סנט לדקה לישראל.
פלוני_אלמונית*

לטייל בקרוואן

תודה לעונות הזריזות. אני אגיע אליכן בשמחה לדף בית/אי מייל להמשך תיחקור
ארז_המטייל*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2012, 08:51

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי ארז_המטייל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אנחנו כרגע בטיול מדהים ברוקיס אם מוטרהום מסוג אוטובוס שכור ל3 שבועות ויש בליבנו מחשבה לרכוש קראוון מסוג טריילר ,נשמח לקבל המלצות מאנשים שרכשו לגבי סוג האם נגרר רגיל או 5 גלגלים ? איפו משכרים טנדר שגורר את הקראוון ? בקיצור למי שייש ניסיון אשמח לדבר איתו
מלאה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2013, 12:25

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי מלאה* »

יוצאים לסקנדינביה לשבועיים וחצי, פעם ראשונה עם הילדים בחו"ל, פעם ראשונה בקרוואן. הם כבר די גדולים 10-16.
אשמח לעצות פרקטיות, למשל לגבי סידורי לינה ורחצה, בישול ללא תנור, איחסון אוכל, הדברים הקטנים שכדאי להביא מהארץ (אתמול ראינו המלצה להביא כפפות חד פעמיות לטיפול בשפכים).
וגם לעצות בנוגע לטלפונים הניידים ומחשב נייד- הטענה, חבילות גלישה וכו'.
אליאל*
הצטרפות: 20 ינואר 2008, 11:57

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי אליאל* »

מלאה,
אנחנו היינו בקיץ שעבר בטיול קרוואנים באנגליה וסקוטלנד. האם שכרתם כבר קרוואן? בקרוואן שלנו היה מטבחון עם כיריים, תנור ומקרר קטן. אם אתם לנים בחניוני קרוואנים יש בהם מקלחות ושירותים, ובדרך כלל גם מכןנות כביסה על מטבעות.
מלאה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2013, 12:25

לטייל בקרוואן

שליחה על ידי מלאה* »

יש בקרוואן מטבחון עם כיריים ומקרר. אני לא יודעת אם יש פריזר. אין תנור. יש מקלחת ושירותים אבל הבנתי שעדיף להשתמש באלו של החניונים. אני לא יודעת כמה שטחי אחסון יש, ומה עושים למשל עם סיר מרק שנשאר מארוחה כדי שלא יישפך במהלך הנסיעה. או ביצים טריות.
ממש אשמח לשמוע עוד מנסיוכם, המטיילים. האם טיגנתם בקרוואן? היה קל לאוורר אחר כך ולהפטר מריח השניצלים?
האם היו לכם דברים שממש הצטערתם שלא הבאתם מהבית, כי לא השגתם או כי היה חבל לקנות? דברים קטנים או גדולים כמו גומיות או קליפסים לסגירת שקיות, מסננת לפסטה, טוסטר...?
שליחת תגובה

חזור אל “חינוך ביתי בחו"ל”