מחשבת הגוף

ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ורד_לב* »

ברוח הדפים החדשים שנפתחו כאן לאחרונה החלטתי סופסוף לשבת ולכתוב קצת דברי שבח והלל על שיטת תנועה מדהימה ואלוהית. עוד התמכרות שלי:-]
שיטת מחשבת הגוף פותחה ע"י יוספה מיכאלי שהייתה פיזיוטרפיסטית, לימדה תנועה בוינגייט וליוותה את משה פלדנקרייז.
מתוך כל אלה (ואינני מתעתדת לשרטט את קווי חייה במדוייק, רק בערך) היא פיתחה את השיטה.
אפשר למצוא פירוט ב "אתר" www.blogic.co.il

הצד הפרקטי הוא שיעורי תנועה שמשכם 45 דקות והם מועברים ע"י מורה (בד"כ ממין נקבה למרות שישנם כמה מורים זכריים בודדים. דודו הוא אחד מהם לפי הכשרה, אבל בפועל אינו עוסק בזה בשלב זה של חייו, מי יודע...אולי פעם...). בד"כ אין הדגמות, אלא רק הסבר בע"פ כאשר כל מתעמל מצוי בינו לבין עצמו (מומלץ לעצום עיניים, טריפ מדיטטיבי מעולה!).
בד"כ הקבוצות אינן גדולות ויש יחס אישי ותשומת לב לכל אחד.
קצב השיעור מאד איטי ורגוע ומכוון למודעות גופנית רבה.
אין הזעות והתאמצויות, אבל התירגול יורד מאד מאד לעומק הגוף.

השיטה מיועדת לכל, אבל מטבע הדברים (לצערי) יש יותר נשים מבוגרות. איכשהו נדמה לי שהצעירים תמיד עסוקים בלרוץ ולהתאמץ וכך גם הפעילויות הגופניות שהם בוחרים לעצמם.

ולחווייה ולהמלצה האישית:
אני הכרתי את השיטה דרך חברה שהיא גם המורה שלנו בפרדס חנה- כרכור. בעיניי מורה מדהימה (וראיתי עוד כמה כבר). אני מתעמלת כבר כמעט 5 שנים בשיטה הזו ומאוהבת לחלוטין.
אין שיעור אחד דומה לאחר וכבר היו מצבים בהם היא הצליחה להפתיע אותי עם תרגילים חדשים וזה כייף לא נורמלי. כל הזמן שמים דגש על דברים אחרים ולומדים עוד ועוד.
מבחינתי השיטה מכוונת לחלוטין ליומיום והגוף שלי ממש למד לעשות דברים בצורה הנכונה ביותר בשבילו, בדרך שפחות תאמץ אותו ותעיק עליו. יש ממש מקרים בהם אני מרגישה ששינויים חלו וכבר עוקפים את המוח המודע והחושב ונעשו כבר built in בגוף וזו הצלחה גדולה בעיניי!
יש לי נטייה לכאבי גב דיי ספציפיים ומחשבת הגוף (מ.ג.) ממש פתרה לי את זה עד כדי כך שבהריון לא היו לי בכלל כאבי גב מה שהדהים אותי לחלוטין! הייתי קלילה לכל אורך ההריון (למרות שהעלתי יותר מ- 1/3 ממשקלי) ואפילו בלילה שלפני הלידה רקדתי בחתונה!
אני לא כותבת בקטע פרסומי, אלא כי זה באמת הדהים אותי ולא מפסיק להדהים.
על החזרה ליכולות הגופניות שלי אחרי הלידה, על המזור לכאבי הגוף עם נשיאת תינוקת הולכת וגדלה (8.5 ק"ג עכשיו), כתפיים, גב, רגליים, שרירי ידיים וכו' אפשר לדבר המון. אבל אני בעיקר רוצה להמליץ לכל מי שרוצה לעשות לגופו ולנפשו טוב טוב טוב!
אז מי שגר בפרדס חנה- כרכור, יש את נוגה סיני המדהימה ובשאר הארץ, יש רשימה באתר (נדמה לי).
שווה! מומלץ! וכייף!
ורד_לב*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ורד_לב* »

ביום ג' הקרוב 13/3 ייערך ערב אונליין בנושא תנועה בשיטת מחשבת הגוף עם נוגה סיני- מורה מוסמכת לשיטה.
הערב יתחיל בשעה 20:45 ויתארח בפורום "נטורופתיה למשפחה" www.blabla4u.com/nature אותו אני מנהלת.
אפשר יהיה לשמוע מנוגה על שיטת תנועה יחודית זו- על הריון, שיקום הגוף אחרי הלידה, חזרה לפעילות אחרי תקופה ארוכה של חוסר פעילות, גיל המעבר, חיזוק הגוף ומבנהו.
לצעירים יותר ופחות, לגברים ולנשים.
מקווה לראותכם (יש להירשם לפורום בהליך פשוט כדי להשתתף).
אמבט_ים*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 00:27
דף אישי: הדף האישי של אמבט_ים*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי אמבט_ים* »

ורד, הקישור לא עובד, נשמע טוב, איפה עוד אפשר לנוע חוץ מפרדס חנה?
אפרוח*
הצטרפות: 11 יולי 2004, 22:10

מחשבת הגוף

שליחה על ידי אפרוח* »

בכפר סבא ותל אביב (לפחות על אלה אני יודעת)
ורד_לב*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ורד_לב* »

וואללה, אולי הם הורידו את האתר.
תזכירי לי מאיזה אזור את ואנסה לברר. יש בהרבה מקומות, בעיקר במרכז הארץ.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

מחשבת הגוף

שליחה על ידי עירית_לוי »

ורד, אם תדעי, אני אשמח לקבל פרטים על שיעורים באזור ת"א, רצוי בגבעתיים או קרוב לה. תודה!
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

מחשבת הגוף

שליחה על ידי נועה* »

הי גם אני רוצה. באזור גבעתיים.
היום אני עושה פילאטיס, אבל החוג כנראה יופסק בספט' מחוסר דרישה. אני חייבת אלטרנטיבה אחרת.

<נועה שונאת קפיצות, ריצות ויתר הזעות>
ורד_לב*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ורד_לב* »

מזמינה אתכם להיכנס לערב בנושא שקורה עכשיו "פה" www.blabla4u.com/nature
לגבי גבעתיים, אברר לכן. יש לי חברה שמתעמלת בשיטה בגבעתיים/ ת"א, אבדוק איתה.
ורד_לב*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ורד_לב* »

בקורב אצרף דרך להתקשר עם הארגון למציאת מורים באזורי הארץ השונים {@
מוזמנים לקרוא את הדיון שהיה בערב אונליין, גם למי שלא השתתף. הדברים נשארים שם |*|
ורד_לב*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ורד_לב* »

מעולה, נורית.
אז הם כנראה שינו כתובת (ושם באנגלית)
עירית_לוי

מחשבת הגוף

שליחה על ידי עירית_לוי »

נורית, תודה!
חן_השלום*
הצטרפות: 20 ינואר 2005, 23:38

מחשבת הגוף

שליחה על ידי חן_השלום* »

גם אני ב"מועדון" מחשבת הגוף כבר 5 שנים. זה שינה לי את החיים. אני סובלת מעקמת חמורה ובזכות מחשבת הגוף התישרתי !
אף אני עברתי הריון ללא כאבים, ובכלל - החיים עם מחשבת הגוף הרבה יותר טובים!
ממליצה בכל לב.
אביעד*
הצטרפות: 23 יולי 2004, 17:33

מחשבת הגוף

שליחה על ידי אביעד* »

שלום לכולם!
זה נראה כמו מקום טוב להוסיף את השאלה שלי...
אני בן 22, חייל, סובל מפריצת דיסק L5-S1, כאבי תופת, הקרנות גם לישבן ולרגליים... לא נעים.
כמו שמן הסתם ידוע לכם, אין מה לחפש פתרונות רפואיים מכיוון הצבא, במיוחד לאור העובדה שהם "מאמינים" רק ברפואה מערבית שבה הפתרון הכי נפוץ הוא ניתוח או שאר אופציות מאיימות. מכיון שאין לי מושג כל כך בסוגי הטיפול השונים (אלכסנדר, פלדנקרייז, גרינברג ועוד דברים שאני מכיר רק בשם...) והייתי שמח להתחיל איזשהו טיפול, אשמח אם מישהו יוכל לפרוט בפניי את מגוון הטיפולים השונים ואולי איזשהו טיפ לגבי מה באמת יכול לעזור למקרה שלי. בתודה מראש.
עירית_לוי

מחשבת הגוף

שליחה על ידי עירית_לוי »

אביעד שלום,
ממליצה לך להציץ בדף כאבי גב.
לא מזמן היה שם דיון בדיוק על זה.
ראה החל מהשאלה של תמר ס ב- 7.7.05.

תרגיש טוב {@
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי במבי_ק* »

אביעד - אתה נמצא בדף הנכון. מחשבת הגוף זה ה-דבר לכאבי גב, כולל שינויים קליניים אחרי טיפול/ תרגול (אני ראיתי בעצמי צילומי רנטגן של פריצת דיסק ועוד תופעות גב, של לפני ואחרי והשינויים מדהימים). מאיפה אתה בארץ?
במבי_ק*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי במבי_ק* »

http://www.bodyco.co.il/intro.asp

זה האתר. אבל את תתנו לוידאו להטעות אתכם. אותי זה היה מרתיע אם הייתי רואה את הוידאו ולא נוכחת בעצמי בשיעורים של מחשבת הגוף - לכן חשוב לי לספר שלא מדובר במשהו שדומה לשיעור ריקוד (הוידאו מתעד הופעת מחול על פי השיטה). זה הרבה יותר דומה לשיעורי פלדנקרייז. מה שבאמת מדהים בשיעורים האלה זה שבמהלכם מגלים ניסים ונפלאות על הגוף, וממש נוכחים איך הגוף לומד לייצר תנועה נכונה. אפשר לעבוד שיעור שלם לקראת בניה נכונה של צעד, או הרמת יד. זה נשמע משעמם, ואולי יש כאלה שעבורם זה באמת משעמם (בעיקר אנשים שצריכים "אקשן" וגם אני קצת כזאת), אבל זה הכי רחוק ממשעמם. זה תהליך נפלא ומלמד וכמו שנכתב כאן קודם, אין כמעט שיעור שחוזר על עצמו.
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

במבי, יש לך המלצה על מורה בת"א?
במבי_ק*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי במבי_ק* »

אני חושבת שיוספה עצמה מלמדת בתל אביב. אני למדתי אצל הבן שלה (שאני לא זוכרת כרגע איך קוראים לו, אבל זה ברחוב דוד ילין). אני חושבת שבאתר יש רשימת מורים, וגם יוספה וגם הבן שלה מלמדים בתל אביב (נכון ללפני כמה שנים).

וקראתי גם שאתם רוצים לעבור לפרדס חנה, אז בראש העמוד הזה ורד לב מספרת על מורה מעולה בפרדס חנה :-)
במבי_ק*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי במבי_ק* »

טוב, ראיתי באתר שיוספה לא מלמדת כבר. בכל מקרה שם הבן שלה: פלד. אבל יש שם עוד מורים מתל אביב.
אביעד*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי אביעד* »

פרח בר - תמר היא אחותי :-)
במבי - מירושלים, יש שיעורים באיזור?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום רב,
שמי יעל ואני מתעניניית במחשבת הגוף. ראיתי את האתר וניסיתי לצלצל למורים בגבעתיים רמת גן אך הן לא חוזרות אלי.
האם ידוע על מורים נוספים באזורי
תודה
עירית_לוי

מחשבת הגוף

שליחה על ידי עירית_לוי »

תמר היא אחותי
אה :-D

הנה רשימת המורים מהאתר של מחשבת הגוף. לא ראיתי שם מישהו מירושלים.

באתר יש גם דוא"ל. שווה לכתוב להם ולשאול אם יש מורים נוספים שלא מופיעים ברשימה.
במבי_ק*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי במבי_ק* »

ראיתי באמת שאין בירושלים. שווה אולי לכתוב מייל ולשאול. אתה מחפש פעילות שוטפת או טיפולים פרטיים?
יעל_גבעתיים*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2005, 22:00

מחשבת הגוף

שליחה על ידי יעל_גבעתיים* »

הי,
נכנסתי למייל שבאתר ובקשתי לקבל שמות נוספים של מורים אך המייל אינו מתפקד, הוא חזר אלי
יש לכם אולי אפשרויות או רעיונות נוספים?
אביעד*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי אביעד* »

פרח בר - תודה :-)
במבי - נראה לי ששניהם. שווה לנסות הכל כי כרגע אני בצבא והדבר היחיד שהם "מאמינים" בו זה שיטות מערביות שמאיימות לחדור לי לעמוד שדרה...
במבי_ק*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי במבי_ק* »

אני יודעת על מטפל מ-ד-ה-י-ם שמטפל באופן פרטי בפלדנקרייז (אבל זה בתל אביב). אולי בשביל פעם בשבוע (והרבה כסף) שווה לך לנסוע. נסה למצוא בירושלים פלדנקרייז, נראה לי שזה יכול להיות נכון וטוב לכאבי גב, אם כי מחשבת הגוף זה האולטימטיבי. אפשר גם לקבל טיפולים פרטיים במחשבת הגוף, ואולי בשביל כמה פעמים כאלה שווה לך לנסוע לתל אביב, עד שתצא מהמצב האקוטי שבו אתה נמצא, ואז תוכל לעשות פלדנקרייז בירושלים שיתחזק אותך.

אם אתה שוחה טוב, אז גם שחיה יכולה להיות טובה לכאבי גב. אבל לא במצב אקוטי (לדעתי). קודם צריך לצאת מזה, ואז להיכנס לפעילות גופנית שוטפת. יש גם איינגר יוגה בירושלים, וגם זה יכול להיות טוב כפעילות שוטפת.

יעל - נסי ליצור קשר טלפוני עם אחד המורים בתל אביב, ולשאול אותו/ ה פרטים על קולגות בגבעתיים.
רונית.*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2004, 10:18

מחשבת הגוף

שליחה על ידי רונית.* »

שלום לך ורד בר.
אני גם היתי רוצה לנסות את השיעורים של - מחשבות לגוף, אך אני גרה ברמת-גן, והיתי מעונינת לדעת היכן יש אפילו גם בתל-אביב זה בסדר.אם תוכלי לכתוב לי תשובה לגבי מיקום המיפגשים וגם לגבי המחיר .יש לי אחות תאומה שהיא סובלת
מגיבנת רצינית בגב. רציתי לדעת אם צריך לתרגל בבית תרגילים אלה מכיון שהיא ממש גרועה בתירגולים שנותנים בבית, ולכן אני רוצה לדעת אם יש טעם בכלל שהיא תגיע לשיטה זו, או שרק מתרגלים בשיעור עצמו וזה מספיק ,תודה לך ושיהיה לך יום מקסים. רונית.
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

מחשבת הגוף

שליחה על ידי דפנה* »

תמי הרושובסקי מורה למחשבת הגוף בגבעתיים - 03-6121885.
ליאורה_טל*
הצטרפות: 24 פברואר 2008, 12:00

מחשבת הגוף

שליחה על ידי ליאורה_טל* »

שלום,
למעוניינים נפתחה קבוצת מחשבת הגוף בירושלים,
ובגבעת ישעיהו (עמק האלה).
כל הפרטים - ליאורה 052-8957423
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מחשבת הגוף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הי
אני מתעניינת במחשבת הגוף ורציתי לבקש המלצה למורה בפתח תקוה והסביבה שמלמדת. האם מישהו שמע ומכיר?
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות מין”