אומנות הסמול טוק

הצופה*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 17:14

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי הצופה* »

שלום לכולם!
אני בן 25 ואני מרגיש שיש לי בעייה במציאת נושאים לשיחה.בכל פעם שאני נפגש בחברים אני חושב על מה לדבר איתם והרבה פעמים השיחות פשוט נתקעות אחרי 2-3 מילים.
כמובן שמצב זה מבאס אותי מאד מאחר שאני אדם משכיל בעל ידע רב אבל מרגיש שיש איזה מחסום בצורת ההתבטאות שלי וביכולת להוציא את הדברים החוצה כמו שצריך.
הייתי מעוניין בעיקר לדעת על מה מדברים ומה עושים כששיחה נתקעת ?
בתודה
מיק_רוני*
הצטרפות: 04 ינואר 2005, 03:00
דף אישי: הדף האישי של מיק_רוני*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי מיק_רוני* »

היי צופה,

גם אני נתקלתי ולפעמים נתקלת בקושי שכזה, לפעמים נראה לי שזה בא ממני ולפעמים משהו לא מתחבר עם האחר, אז אין זרימה.
היום בניגוד לפעם אני פשוט מאפשרת לעצמי לשתוק בלי להרגיש לא בנוח. לפעמים אני אומרת את האמת - שאין לי מה להגיד וזה שובר את השקט (או מסיים את השיחה ואת אי הנעימות). פעמים ספורות ניסיתי לתכנן על מה לדבר, אך אבוי - במבחן המציאות הקושי נשאר...
היום אני בידיעה, שאני פשוט לא אוהבת סמול טוק. לא מבינה את הטעם בזה. שיחה שמרתקת אותי יכולה להיות על נושא הכי שטותי בעולם אבל היא לא תהיה סמול טוק בעיניי, היא תהיה שיחה.
קומה_ג'_על_עמודים*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 21:57

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי קומה_ג'_על_עמודים* »

ואני מרגיש שיש לי בעייה במציאת נושאים לשיחה

לדעתי, אנשים לא רוצים לדבר על "נושאים לשיחה". הם אוהבים לדבר על עצמם. שאל אותם על עצמם, על העבודה, על התחביבים. הם ידברו איתך כל הערב :-)

צריך להיזהר רק:
  1. להקפיד שהשאלות לא יהיו חטטניות מדי (לגיטימי לשאול כמה שעות אדם עובד ואם הוא נהנה בעבודה, אבל לא כמה הוא מרוויח. סתם דוגמה).
  2. לא "לחלוב" יותר מדי בלי לתת חזרה. כלומר, מדי פעם גם כן להשחיל משהו על עצמך ("וואלה? גם אני לא מרוצה בעבודה, כי הבוס שלי נודניק. ממה אתה לא מרוצה?" וכולי).
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי רוני* »

סמול טוק מתעורר לחיים כשמפסיקים לתת תשובות לקוניות ומאריכים את המשפטים בצורה קצת מלאכותית, למשל,אם שואלים אותך אם ראית סרט כלשהו אל תגיד סתם לא, כי זה לא יכול להתפתח. תגיד- לא, לא ראיתי, אתה אהבת אותו? כדאי לי ללכת? על מה זה היה? מי שיחק? וכו וכו פתפותי ביצים מהסוג הזה. אבל לדעתי כשמדברים על נושאים שבהם יש למשוחחים ענין משותף השיחה יכולה לזרום ולא נתקעת. סמול טוק זה סתם משעמם. הכי חשוב בעיני זה לא להיות בישן ולשאול את בן שיחך דברים שבאמת מענינים אותך.
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

להלן כמה תוספות. קודם כל יש את ה'שילוש הקדוש'-
  • מזג האוויר
  • כדורגל/בורסה
  • מחלות
בנוספ-
  • הפקק האחרון שניתקעת בו (ומה נדפק בעקבות זה)
  • המכונית הכי שווה
  • בית קפה/פאב/מסעדה
  • גאדג'ט חדש שהרשים אותך
אני קצת ברוח שטות אבל אכנס שוב לדף ואראה אם אתה מעוניין במשהו רציני יותר
:-)
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי נועה_בר* »

גאדג'ט
שו-הא-דה???
ענת_ב_פ*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

_גאדג'ט
שו-הא-דה???_
זה משהו כמו פיצ'פקע או שמונצע שעושה משהו אבל שלא ממש חייבים אותו. קונים את זה הרבה למתנות והרבה פעמים זה דברים משרדיים. ויש אנשים שאוהבים לאבזר ת'צמם בכל מיני גאדג'טים. (בד"כ היי טֶקים)
דוגמאות-
  • מיני ארגז חול (10 על 15 ס"מ) שיש בתוכו אבנים קטנות ומגרפה. כן יש חיה כזאת! תחזירי ת'לסת למקום)
  • סביבון על בטריות שאת מסובבת והוא מונה את הסיבובים ואת אמורה לשבור ת'שיא של עצמך..
  • דג מפלסטיק על בטריות שאם את נותנת מכה או נוגעת בו (צר לי אני לא ממש זוכרת..) הוא מתחיל לפרפר ולשיר (אמרתי לך להרים תתת'לסת)
  • שלל אביזרים לטלפון הסלולארי. למשל- חבל שבקצהו האחד כלב קטן ובקצהו השני עצם (הכל עשוי בד) ומשחילים את זה על הטלפון.
> מיותר לציין שחלק מהדברים קניתי לאחרים במתנה.. (לא את הדג) <
> את עדיין מסכימה להיות חברה שלי?? <
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי עומר_ס* »

והרבה פעמים השיחות פשוט נתקעות אחרי 2-3 מילים
צופה יקר. הייתי במצבך שנים רבות, והייתי במצב גרוע מאוד, ותעיד תמר ס שהייתי קובר שיחות מעולה.
כשהייתי בגילך היא החליטה (אולי אפילו באופן לא מודע) ללמד אותי לשוחח כיאות. דבר זה בנוסף לעובדה שהתחלתי לעבוד במקומות קבועים (שנה בכל מקום) ועם אנשים טובים, הביא אותי למצב שאני יכול, אם אני רוצה, לשוחח אפילו על נושאים מורכבים ואנטילגנטיים, כמעט עם כל אחד.
להלן מסקנותיי (מהניסיון כאמור):
  1. הכי חשוב: החלט אם אתה רוצה להשקיע בשיחה עם האדם. במקרים רבים אין לי שום צורך בכך, ולא אכפת לי מה הוא יחשוב עלי (ואפילו אם יעלב) ואז אני קובר את השיחה במהירות מדהימה ונהנה מהשקט (ומהמבוכה של בן שיחי).
  2. שיטת הרובוט הרופא / פסיכולוג: ענה בשאלה שמורכבת מדבריו, ז"א כשהוא יאמר "אני לא רווה נחת ממצב פלוני" שאל אותו "מדוע אינך רווה נחת מפלוני מצב" ?
  3. ענה כפי ששאל אותך (מאוד שימושי): אם הוא שואל אותך "איך העבודה שלך", תשאל אותו בחזרה "ואיך העבודה שלך". אסור להפריז בכך. ניתן לשים פער של כמה משפטים בין שאלתו לשאלתך וכך להראות מקוריות והתעניינות כנה.
  4. התעניין באמת: אם אתה שואל, תתעניין בתשובה. אנשים יודעים לזהות הקשבה אמיתית (אין לי מושג כיצד) ואם הם שמים לב שאתה מאזין טוב הם ידברו איתך שעות
  5. דבר על עצמו: אם תשאל שאלות אישיות על בן שיחך הוא ידבר שעות ולך יוותר רק להקשיב. חסרון משמעותי: יכולה להיפתח תיבת פנדורה שלא תוכל להפסיק, וייתכן שהוא יחשוב שאתה חברו הטוב לנצח. יש סיכונים בשיטה.
  6. חשוב ביותר: אל תפחד להעלות נושאים רצינים ועמוקים. שאל אותו: "מה דעתך על חינוך ביתי" ברוב הפעמים אם הוא לא רציני הוא יברח, ולא הפסדת כלום (עבור לדבר על מזג האוויר) ואם הוא יענה הרווחת נושא שבאמת יש לך מה לענות בו.
  7. מידע מוקדם: חפש נושאים משותפים מעניינים. תוך 10 משפטים ניתן למצוא נושא משותף מעניין ולדבר שעות (למשל על סדרת אנדר, המוסד, או על המוסר של רוברט היינליין)
אני יכול להעיד על עצמי שתוך 4 שנים אני יודע ויכול לנהל שיחות בצורה יעילה למדי ובלי שבן שיחי יחוש שמשהו לא בסדר. יותר מזה - זה נהיה לי לטבע שני ולפעמים אני עושה זאת באופן אמיתי ממש בלי שזו תהיה הצגה.

הערה לסיום: לי זה נראה מיותר לחלוטין ולמרות זאת הצלחתי, כך שאני חושב שלך יש סיכוי מצויין להצליח.
ענת_ב_פ*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

עומר ס
סחתיין! |Y|
@}
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי תמר_ס* »

_עומר ס
סחתיין!_
סליחה?? אני זאת שלימדה אותו :-P
ענת_ב_פ*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

תמר ס |Y| וגם סחתיין סחתיין
> באתי לברך קובר-שיחות-לשעבר ויצאתי משביתת שמחות והורסת משפחות.. <
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי נועה_בר* »

> את עדיין מסכימה להיות חברה שלי?? <
:-D
רק אם תבטיחי גם לי מתנה שכזו :-) או לפחות ללמד אותי את אומנות הסמול טוק :-)
רינ_צ'י*
הצטרפות: 31 מרץ 2003, 09:12
דף אישי: הדף האישי של רינ_צ'י*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

מיני ארגז חול (10 על 15 ס"מ) שיש בתוכו אבנים קטנות ומגרפה. כן יש חיה כזאת! תחזירי ת'לסת למקום)

ענת - אני עשיתי כזה למישהי!
וחשבתי שזה הרעיון הכי מקסים שיכול להיות - גינת זן פרטית שתוכל לטפח באמצע רמת גן. בחיים לא חשבתי שזה גאדג'ט שקונים!!

לקחתי מסגרת של תמונה, צדפים ואבנים שאספתי בסיני, חול ים שסיננתי מחוף תל אביב, מסרק עץ שהיה לי וניסרתי לגודל מתאים, הוספתי המון כוונה, ותראי איזה יופי יצא (הנה, כאן)
<רינ צ'י משתדלת לא להתבאס>
ענת_ב_פ*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

רינ צ'י מה פתאום להתבאס?
חו"ח!
הוספתי המון כוונה,
זה עושה את כל ההבדל!

ותראי איזה יופי
זה מקסים ואת מוכשרת!
> החול היחידי שיש לי בבית זה מהנעליים של הבן שלי של אחרי הגן <
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי עומר_ס* »

(המשך ...
עוד שיטות בדרך להיות "איש השיחה המושלם")
  1. יש לך מה ללמוד ממנו: כל אדם איתו אתה מדבר יש לך מה ללמוד ממנו, פשוט חפש את זה. זו יכולה להיות תובנה או שאלה גאונית של מסתכל מבחוץ. כל דבר, פשוט חפש את זה. זה יאתגר אותך ואותו להמשיך בשיחה. וזכור מה שאמר לינקולן: "אלוהים אוהב את האנשים הפשוטים, משום כך ברא כה רבים מהם"
  2. דע מתי להפסיק: האומנות הקשה ביותר (אני לא התגברתי עליה), היא לדעת מתי להפסיק. מתי להחליף נושא, מתי להפסיק לנבור ומתי לשתוק. אפשר להבריח בני שיחה גם בלהיטות יתר לדבר, ולכן יש להקפיד שזה לא יקרה.
קומה_ג'_על_עמודים*

אומנות הסמול טוק

בחיים לא חשבתי שזה גאדג'ט שקונים!!

מוכרים את זה גם בתוך שולחן (עם כיסוי זכוכית עליו, שאפשר להסיר ולשנות את העיצוב כל פעם).
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי תמר_ס* »

> באתי לברך קובר-שיחות-לשעבר ויצאתי משביתת שמחות והורסת משפחות.. < D-: לא כ"כ מהר הורסים אצלנו משפחות.

האומנות הקשה ביותר (אני לא התגברתי עליה), היא לדעת מתי להפסיק. אכן. לא התגברת על זה.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי רוני* »

מוכרים את זה גם בתוך שולחן (עם כיסוי זכוכית עליו, שאפשר להסיר ולשנות את העיצוב כל פעם). אוי לא, באמת? בדיוק רציתי להכין כזה לזוג חברים שמתחתן, בגודל של שולחן לסלון... אבל אני תכננתי מפרספקס. איפה ראית כזה דבר?!
רומי_וחלומי*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 12:31

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי רומי_וחלומי* »

אני בדיוק קיבלתי מחזיק מפתחות שלוחצים עליו והוא אומר את תפילת הדרך. זה גם סוג של גאג'ט, נכון?
קומה_ג'_על_עמודים*

אומנות הסמול טוק

איפה ראית כזה דבר?!

אמממ... בפינת העיצוב, בתוכנית של אודטה [-:
הצופה*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי הצופה* »

קודם כל תודה על כל התגובות נתתם לי המון חומר למחשבה וןאני בהחלט מתכוון לבדוק אותו בקרוב.
היות ובענייני פיטפוטים עסקינן רציתי להציג בפניכם את המקרה הבא ולקבל את חוות דעתכם/ביקורת וכו'.

בשבוע שעבר יצאתי לדייט עם בחורה בבית מלון והזמנתי שתייה לשנינו .
לאחר זמן לא רב הגיעה המלצרית וביקשה לשלם את החשבון תוך שהיא מוסיפה "לא אתם לא חייבים גם ללכת אתם יכולים להישאר".

אמרתי למלצרית"אה ,חשבתי כבר".

אחרי שהמלצרית הסתלקה אמרתי לבחורה :"...איזה רמז דק"..

מה דעתכם האם הייתי צריך לומר דבר כזה?
האם זה מראה על חכמה,ציניות או אולי טיפשות?

איך היא יכולה לקלוט את זה?
ואם זה ציני ,האם לדעתכם אפשר להיות קצת ציני בפגישות או שצריך לשחק את העדין והדיפלומט למרות שזה מכביד ולא אמיתי?

אתם יכולים לכתוב דוגרי את דעתכם-זה יועיל לי מאד.
רומי_וחלומי*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 12:31

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי רומי_וחלומי* »

תהיה נחמד אל עצמך......
מה שחשוב בעיני זה לא המילים אלא האנרגיה.
אם הבנאדם שמולך מרגיש שאתה לא שופט אותו הוא ירגיש בנוח, וגם אם אמר דבר טפשי (זה לא רמז דק...)
זה לא סוף העולם.
אבל אז אתה צריך להפסיק לשפוט גם את עצמך,
כי זה הולך ביחד.
מה דעתך?
הצופה*

אומנות הסמול טוק

שליחה על ידי הצופה* »

לא כל כך הבנתי .
לדעתך הכל תלוי הקבלה שלי את הדובר ממול ולהיפך
אבל אני שואל בצורה פרקטית וספיציפית האם נכון להשתמש באמירות כאלה והאם זה לא יכול להראות כגסות או טיפשות?
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”