קרדית האבק

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קרדית האבק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בני משפחתי סובלים מאלרגיה לקרדית האבק. ממש פגיעה באיכות חיים... . יש כאן מושיעים ???
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

קרדית האבק

שליחה על ידי ליאת* »

לאחרונה נחשפתי למכשיר מסנן אוויר של חברת ניקן, והשבוע רכשתי אותו. לא זול, אבל אם מגיעים לסוכן נכון, אפשר ב3500 שח, ובהרבה תשלומים.
ישנתי אתו כמה ימים לנסיון, והיה נעים לנשום בחדר. לגבי הצלה אמיתית מאבק, ובמקרה שלנו גם ריח עשן מפחמות, רק ימים יגידו. תקראי על זה קצת, ואם יעניין אותך, השאירי לי מספר טלפון, או אימייל, ואכתוב לך את שם הסוכנת שדרכה קניתי. אגב, גם אני אלרגית לקרדית הבית...
פלוני_אלמונית*

קרדית האבק

בבקשה לא למחוק. אין לי יכולת וכוונות לרכוש כזה מסנן... . אבל אחי ואבי סובלים מאוד מהקרדית. אלרגיה למופת. מצידי אפשר למחוק את ההודעה שנרשמה לגבי המסנן, לא הייתי רוצה לפספס רעיונות אחרים. תודה !!!
זהירות_חרצולים*
הצטרפות: 13 מאי 2010, 01:58
דף אישי: הדף האישי של זהירות_חרצולים*

קרדית האבק

שליחה על ידי זהירות_חרצולים* »

את צריכה לקנות חומר נגד אקריות, האקריות הן ממערכת פרוקי הרגליים בדיוק כמו שחרקים גם הם מאותה מערכה רק שלחרקים הגוף מחולק לראש חזה ובטן ואילו לאקריות רק ראש פצפון ובטן. כמעט בכל מקום ביקום שלנו הן משגשגות, חלקן טורפות תולעים, אקריות אחרות, חרקים, חומר נרקב וצמחים. קרציית הכלב גם היא אקרית אבל ממש ממש גדולה ושמנה, את רוב האקריות קשה מאוד לראות בעיניים כי הן מאוד מאוד קטנות, הן כל כך קטנות שאת לא יכולה לראות שכמויות אדירות שלהם קימות על כל אחד מאיתנו והם ניזונות מהעור המת שלנו, הן בכל מקום. הגוף שלהם עשוי כיטין שזהו חומר קשיח, אין להם שלד פנימי כמונו אלא שלד חיצוני וזהו הכיטין - השלד החיצוני שלהם. כל תקופה מסוימת הן גדלות והשלד שלהם החיצוני הופך להיות קטן ואז הן משילות את השלד הקודם שלהם ומיצרות שלד חדש. את למעשה אלרגית לשלד החיצוני של האקריות העשוי כיטין (ככל הנראה)....
יש חומרים כגון הורמון הנשל שגורם לכל האקריות להתנשל בטרם נוצר להם הנשל החדש ואז הן מתות (אותו חומר נמצא ב k300) נגד ג'וקים.
אם היית מוצאת את הורמון הנשל של האקריות באופן כללי זה היה מאוד עוזר לך כי אוכלוסיית האקריות היתה מתה, היית שוטפת את הבית ובזה היה נגמר הסיפור.
אני אשתדל לברר לך את זה אצל אחד הפרופסורים שלימד אותי על אקריות, אחזור אליך עם תשובה בשבוע הקרוב :)

אה כן!!!! הכיי באופן טבעי שאפשר לבקש וגם לא מסוכן בכלל!!! יש לי פתרון נפלא השאלה אם הוא יהיה זמין... יש נמטודות שאלו בעצם תולעים זעירות מיקרוסקופיות שנכנסות לתוך גוף של חרקים ומתרבות בתוכו וקוטלות אותו, משתמשים בהם להדברת זחלים שנוברים בעצים ומשתמשים בהם באופן לא מסחרי נגד כינים!!!!! ונגד קרציות של כלבים ופרות. הן לא פוגעות בשום אופן בבני אדם רק בחרקים ספציפיים, זה לא מסחרי כי אי אפשר למכור את הנמטודות מבלי שהם ימותו כי הן צריכות טמ"פ ספציפית וצריך לשקשק אותם ולתת להן מזון אבל לבעלי יש סטוקים שלהם הבעיה היא האם יש לו נמטודות נגד האקריות שלך... ???? בעיתי.... אני אבדוק את זה ואולי יש מצב שפשוט תשתפי את הבית עם מי נמטודות ותעשי לכל הבגדים כביסה עם נמטודות... אמממממ ככול שאני כותבת יותר כך זה נשמע יותר מזעזע... לא זה לא יעבוד, תוך יומיים כל האקריות ששרדו ישגשגו שוב... נחזור לעיניין התרסיס... טוב אני אבדוק את זה ונראה אם יש משהו :)
יאללה חפראנוי
זהירות_חרצולים*
הצטרפות: 13 מאי 2010, 01:58
דף אישי: הדף האישי של זהירות_חרצולים*

קרדית האבק

שליחה על ידי זהירות_חרצולים* »

ולבינתיים היתי ממליצה לך לעשות כביסה בהרתחה ואת המזרון של המיטה לשים לאורור בשמש, לעשות שטיפה לרצפה עם אקונומיקה (זה יחסל את דרגות הזחל שניזונות מפירורים על הרצפה) ותנסי לרסס עם קוטל חרקים רגיל או כל מיני חומרי ניקוי שמיועדים לקטול אותה.

כך מצאתי בויקפדיה:
כדי להרוג את קרדית האבק ניתן לחשוף אותה לטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס במשך שעה או להקפיאה לטפרטורות נמוכות. כמו כן ניתן לחשוף את הקרדית לשמש ולקרינה. קרדית אבק הבית חיה באזורים ביתיים בלבד, בעלי אחוז לחות הגבוה מ-45% (לחות מיטבית של 75%) וטמפרטורה מיטבית של 35 מעלות צלזיוס, על גבי בגדים, ספרים, ריהוט (מזרנים בספות, מיטות וכדומה), מצבורי אבק וחפצים אחרים היכולים להמצא בבית. היא ניזונה בעיקר מקשקשי עור (תאים מתים).
ומסתבר שהגללים שלה הם אלו שגורמים לאלרגיה ולא מעטה הכיטין

את יכולה לשאוב טוב טוב אבק מהמיטה ומכל הבית ואולי לנסות לצלות אותם בעזרת פן!!!!!! איזה פטנט!!! איך לא חשבתי על זה קודם!!!! תצלי אותם בעזרת פן + שואב אבק +כביסה בהרתחה +לשים מזרן ושמיכות ליבוש וחימום בשמש.
פלוני_אלמונית*

קרדית האבק

חרצולים,

תודה רבה לך על שפע הכתיבה. אני מבינה יותר ויותר כמה הדבר בעייתי. אין סיכוי להתמודד מול הקרדית באסטרטגיות המפורות שהזכרת. מדובר בבית גדול, ואיך לומר בעדינות, הנקיון אינו הצד החזק בו... אולי יש לך רעיון, מה יכול לקחת מי שסובל מהאלרגיה ??
אייפקית*
הצטרפות: 21 מאי 2010, 14:23

קרדית האבק

שליחה על ידי אייפקית* »

אפשר לנקות מהגוף לתמיד את האלרגייה לקרדית אבק עם שיטה שקוראים לה אייפק. תראי כאן שיטת Ipec ותקראי גם דרך גוגל.
פלוני_אלמונית*

קרדית האבק

תודה לך 'אייפקית', יש לך המלצות למטפל/ת מצויינים וסבלניים באיזור חיפה ??
אייפקית*
הצטרפות: 21 מאי 2010, 14:23

קרדית האבק

שליחה על ידי אייפקית* »

ענבל_מזכרון_יעקב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2007, 12:46
דף אישי: הדף האישי של ענבל_מזכרון_יעקב*

קרדית האבק

שליחה על ידי ענבל_מזכרון_יעקב* »

אלרגיה לקרדית... מישהו יודע איך לטפל בזה!?
קראתי איפשהו את זה: כמה טיפות של שמן אקליפטוס בכביסת מצעים ובגדים וניקוי המזרון - יכולות למנוע אלרגיה מקרדית הבית.
הילה_גביש*
הצטרפות: 10 מרץ 2007, 21:04
דף אישי: הדף האישי של הילה_גביש*

קרדית האבק

שליחה על ידי הילה_גביש* »

תודה לך 'אייפקית', יש לך המלצות למטפל/ת מצויינים וסבלניים באיזור חיפה
יש את ליאור טל 052-3213863 שמעתי עליו דברים מצויינים מחבר שמתעסק גם בנושא.
חוצמיזה כרגע לתופעות של הגירוי ואם יש גם קוצר נשימה ממליצה בחום על חדר מלח. יש בחיפה.
הילה_גביש*
הצטרפות: 10 מרץ 2007, 21:04
דף אישי: הדף האישי של הילה_גביש*

קרדית האבק

שליחה על ידי הילה_גביש* »

אופס, לא שמתי לך שזה מ 2010..
פלוני_אלמונית*

קרדית האבק

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מי הצליחה להתמודד עם קרדית האבק
שרית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 20:18

קרדית האבק

שליחה על ידי שרית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תעזרו לי להתמודד עם קרדית האבק 0525306500 תודה שרית
סתם*
הצטרפות: 06 פברואר 2008, 16:44

קרדית האבק

שליחה על ידי סתם* »

תתני לו קרדיט
דידי*
הצטרפות: 28 אפריל 2004, 13:59

קרדית האבק

שליחה על ידי דידי* »

אין לי דרך להפטר ממנה לגמרי אבל ידוע שמי שאלרגי כדאי שלא יהיו לו בבית שטיחים, וילונות, וכל החפצים סופחי האבק כדאי להפטר מהם או להפחית מהם עד כמה שניתן. ספרים רצוי לאחסן בארונות סגורים ולא על מדפים פתוחים. לנקות אבק בתדירות סבירה עם מטלית ספוגה במים בלבד או לשאוב אבק ובמקומות שאין ברירה רצוי רק עם חומרים טבעיים ואקולוגיים בלבד ולהמנע עד כמה שניתן מרעלים וכימיקילים בסביבה. אני אישית לא ממליצה על שימוש בחומרים כימיים כמו קוטלי חרקים זעירים וחומרים שנמצאים בK300 וממליצה להמנע מכל שימוש בתרסיסים אלו ואחרים מהסיבה הפשוטה והמסתמכת על ניסיוני הפרטי בלבד, שככל הידוע לי מי שאלרגי גם רגיש מאוד לכימיקלים ורעלים הרבה יותר מהאדם הממוצע ולכן לא כדאי לחשוף אותו לשום דבר כזה, התוצאות עלולות גרועות לא פחות מהחשיפה לקרדית עצמה.
מעבר למזון טבעי בריא ואורגני והמנעות מכימיקלים ורעלים בתזונה ובסביבת המגורים עזר לי מאוד וצמצם משמעותית את תדירות ומשך ההתקפים אם כי לא פתר לי את הבעיה לגמרי, כי לצערי אני די חפיפניקית באופיי ולא הכי מקפידה אבל לפי ההיגיון והניסיון הזה שלי, אם מישהו אלרגי כמוני יקפיד יותר ממני הוא יגיע לתוצאות עוד יותר טובות.
אל_הלב*
הצטרפות: 05 מאי 2012, 11:14
דף אישי: הדף האישי של אל_הלב*

קרדית האבק

שליחה על ידי אל_הלב* »

בעלי מאוד סובל מאלרגיה לאבק.
למישהו יש כדורי אלרגיה מומלצים או טיפול אחר?
שליחת תגובה

חזור אל “שונות בינתיים”