רעיונות לאוכל בריא בגן

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

רעיונות לאוכל בריא בגן

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אם יש לך בעיה עם. אוכל בגן פשוט שלחי אוכל מהבית תספגי את הכאבי ראש אבל לפחות יאכל בריא
פלוני_אלמונית*

רעיונות לאוכל בריא בגן

שלום. אני אמא לבת שנתיים. לאחרונה היא התחילה ללכת לגן שאני מאוד מאוד אוהבת ומרוצה ממנו. הבעיה עם הגן זה שהיא אוכלת שם דברים שאני חא רוצה שהיא תאכל- בעיקר מפריע לי שזה בבוקר קמח לבן עם חומוס תעשייתי או גבינה. ממש מפריע לי ומרגיש לי שאני לא דואגת לה בכך ששלחתי אותה לשם. בצהריים גם אוכלים הכל לבן אבל זה פחות צורם ומפריע לי משום מה.. חשבתי להציע להביא לה אוכל וגם ניסיתי בהתחלה להביא לה סננדוויץ אבל זה היה לא לעניין כזה.. למרות שהגננת אמרה שאין בעיה.
מה אתן הייתן עושות?
להציע להביא לחם מלא וטחינה ולבקש שייתנו לה רק את זה? זה נראה לכן מציק?
( אשמח גם אם בשמת תוכלי לענות כי רציתי לשאול אותך בדף שלך אבל ביקשת שם לשאול בדפים הרלוונטיים ואני מאוד מאוד מעריכה את דעתך (-:)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

רעיונות לאוכל בריא בגן

שליחה על ידי בשמת_א* »

ניסיתי בהתחלה להביא לה סנדוויץ אבל זה היה לא לעניין כזה.. למרות שהגננת אמרה שאין בעיה
מה זה אומר, "היה לא לעניין כזה"?
למה את מתכוונת?
את מתכוונת שהיא לא רצתה לאכול את מה שנתת לה?
את מתכוונת שהגננת רק אמרה שאין בעיה אבל בפועל היתה בעיה?
מה?

להציע להביא לחם מלא וטחינה ולבקש שייתנו לה רק את זה? זה נראה לכן מציק?
בכלל לא, אם הצוות משתף פעולה בלי בעייה זה נראה לי מעולה.
את יכולה לשלוח לחם מלא, טחינה ביתית, ואפילו ירקות ופירות (לבית הספר היינו לוקחים תפוח, בננה, מלפפון שלם, פירות וירקות שקל לאכול מחוץ לבית). למה לא?
בהרבה גנים יש ילדים שאוכלים מה שהביאו מהבית, מכל מיני סיבות (בגן של בתי היה ילד שהביא מהבית כי הוא לא אהב את מה שנתנו בגן - לא חומוס, לא גבינה ולא זוכרת מה היה הדבר השלישי שהציעו).

איך שאני רואה את זה, אלה הבעיות העיקריות שיכולות לצוץ:
  1. אולי הילדה לא תרצה לאכול את מה שהביאה מהבית, ותרצה "מה שכולם"? (זה תלוי בילדה שלך, רק את מכירה אותה)
  2. אולי הגננת אומרת שאין בעיה אבל את תגלי ששוכחים לתת לה את מה ששלחת (בכל זאת, היא תינוקת, היא תדע בעצמה להוציא לעצמה את האוכל מתיק האוכל שלה?).
אם נראה לך שבשני הסעיפים אין שום בעיה (התינוקת שלך תשמח לאכול את מה שאמא הכינה עבורה, והגננת תשמח לתת לה את האוכל מאמא כי ככה יש לילדים האחרים יותר), אז אני רואה רק טוב.
פלוני_אלמונית*

רעיונות לאוכל בריא בגן

מסכימה עם בשמת ומוסיפה, שבעיה אפשרית שלישית היא שהגננת לא תרצה לתת לה אוכל מהבית בכל מיני תירוצים- שלא תהיה שונה מהילדים, כי זה יוצר יותר לכלוך ןעבודה עבור הגננת, כי זה יוצר אי שוויון בין הילדים, כי ילדים אחרים יבקשו אוכל כמו שלה ואין כזה בן, מסיבות של הגייהה ומסיבות של כשרות.
אף אחת מהסיבות האלה לא צריכה להוות מניעה, אבל אני בהחלט רואה בעיני רוחי גננות שישתמשו בהן.
פלוני_אלמונית*

רעיונות לאוכל בריא בגן

היי בשמת תודה.
דיברתי איתה על לחם..אני עכשיו צריכה להגיד לה על זה שאני לא רוצה חומוס וגבינה ואני מסודרת (-:
תודה תודה שענית לי (-:
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

רעיונות לאוכל בריא בגן

שליחה על ידי בשמת_א* »

בהצלחה (-:
אנחנו איתך {@
תמי_בטאט_גן_ילדים_ירושלים*
הצטרפות: 27 יוני 2016, 14:28

רעיונות לאוכל בריא בגן

שליחה על ידי תמי_בטאט_גן_ילדים_ירושלים* »