לא עולה במשקל

שיר_שלי*
הצטרפות: 03 מרץ 2010, 13:02
דף אישי: הדף האישי של שיר_שלי*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי שיר_שלי* »

אני מחליפה לה 6-8 טיטולים עפ פיפי ביום ו3-6 פעמים קקי.בערך.עכשו אתחיל לבדוק יותר.בהתחלה הכל היה לפי הספר,גם היציאות.
ילדתי בעין כרם הנקתי כבר בחדר לידה .ההנקה הלכה מצוין לפחות ככה זה היה נראה לי.היה לה סיפור אחר של מאמץ נשימה והצוות דרש שתהיה בהשגחה צמודה בתינוקיה.
הייתי צמודה אליה שם והנקתי רגיל אבל לא נחתי כמעט בכלל.
כרגע היא שברה למטה וירדה מתחת לאחוזונים.
יחי_המלך_המשיח*
הצטרפות: 24 מרץ 2015, 20:32

לא עולה במשקל

שליחה על ידי יחי_המלך_המשיח* »

שלום ביתי נולדה במשקל 2,640 ביציאה מהבית רפואה שקלה 2,580 והיום לאחר שבוע וחצי היא ירדה במשקל ל 2,470 בטיפת חלב אמרו שצריך תחליף בדחיפות
חברה אמרה שעדיף לנסות לשאוב ולראות א, את כמות החלב ב, כמה היא אוכלת
מה לעשות ?
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

לא עולה במשקל

שליחה על ידי ללו* »

מזל טוב! מקווה שאת בטוב - נחה, אוכלת, שותה, מתאוששת, ושיש לך תמיכה מסביב.
המצב אכן מצריך התייחסות, אבל העצות שקיבלת - גם בטיפת חלב וגם מהחברה - בעייתיות. אני מניחה שבשלב שאת נמצאת כרגע, את מן הסתם לא בעניין של הסברים ארוכים, אז אמנע מכך.
הטוב ביותר כרגע יהיה לפנות ליועצת הנקה מוסמכת (כאן תוכלי למצוא אחת באזורך), שתעזור לאבחן את הבעיה, ולגבש איתך תוכנית להגברת החלב על פי המצב ועל פי האפשרויות שלך.
אל יירך לבבך. הרבה מניקות נתקלות בקשיים בהתחלה. זו תקופה מאתגרת, אבל אתן תצלחו אותה ותגיעו בע"ה להנקה זורמת וכיפית @}
שוב מזל טוב, ורוב נחת מהקטנה.
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

לא עולה במשקל

שליחה על ידי ללו* »

ועד שתגיעו ליועצת, תעקבי כמה חיתולים היא ממלאת ביום (גם יציאות וגם הרטבות), שתוכלי להגיע אליה עם המידע הזה. זה חשוב מאוד.
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי רק_מה* »

היא לא אמורה לרדת מתחת למשקל הלידה בכל מקרה. בגיל כזה הייתי קודם כל נותנת תוספת אחר כך בודקת הכל אצל יועצת רצינית
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בהחלט צריך לראות יועצת הנקה.
עד שמגיעים אליה, צריך שהתינוקת תאכל.
כדאי להמשיך להניק כדי לגרות את השדיים ולשמור על ייצור החלב, ולהוסיף בסוף כל הנקה תמ"ל.
את יכולה לתת לה את התמ"ל בכוסית קטנה כדי למנוע אפשרות של בלבול פטמות.
בהצלחה!
אמא_דובה*
הצטרפות: 10 ינואר 2006, 23:24

לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא_דובה* »

שלום! בני בן השלושה חודשים נולד במשקל 3.480 ויצא מהבי"ח במשקל 3.250. אני מניקה מההתחלה אבל בגלל עלייה איטית במשקל הוא קיבל בקבוק אחד של תמ"ל כל ערב בשבועיים הראשונים לחייו. כעת הוא רק יונק ואני משתדלת לשאוב פעם ביום. העלייה עדיין איטית והוא שוקל 4.750. לפי יועצת ההנקה נראה כי התפיסה שלו טובה. אני מודאגת שאני לא מייצרת מספיק חלב, לעיתים נראה כי בערב יש הרגשה שהציצי לא מלא בחלב, תחושה של גודש הרגשתי מעט מאוד פעמים (רק כאשר התחיל לישון יותר שעות בלילה). המלצות?
ברכה*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2002, 00:36

לא עולה במשקל

שליחה על ידי ברכה* »

עד שיגיעו מבינות, בואי תשלימי לנו מידע: מרטיב חיתולים? את חושבת שיש לפחות שישה ביום רטובים היטב?

לעיתים נראה כי בערב יש הרגשה שהציצי לא מלא בחלב
זה כל מניקה תגיד לך, זה לא אומר כלום.

תחושה של גודש הרגשתי מעט מאוד פעמים
וגם זה לא. החיתולים והמשקל הם העיקר, ובהם צריך להתמקד.
ברכה*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2002, 00:36

לא עולה במשקל

שליחה על ידי ברכה* »

אגב, ניסית לבדוק אותו בעצמך על העקומות? כדאי לבדוק: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 372&type=1
אמא_דובה*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא_דובה* »

לפי העקומות הוא מחוץ לטווח. כל חיתול שלו רטוב מפיפי וקקי יש פעם-פעמיים ביום.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

בגיל שלושה חודשים לרוב אין תחושה של גודש.
כמה פעמים ביום את מניקה? כמה חיתולים את מחליפה ביום? איך נראה הקקי (סליחה על השאלה הקצת הזוייה, זה עשוי להיות חשוב).
האם את מניקה בלילה?
כתבת שאת שואבת. האם את גם נותנת לו את הבקבוק?
אמא_דובה*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא_דובה* »

היי תפוח אדמה, אני מניקה כל שעתיים, לפעמים גם כל שעה (כשהוא ער). בלילה יש שגרת לילה שלפניה הוא יונק בסביבות שבע וחצי, אחר כך מתעורר בשתיים ואוכל שוב, ושוב בארבע, עד שבשש הוא מתעורר סופית. במהלך היום אני מחליפה כשבע חיתולים כולם תמיד עם פיפי. הקקי מאוד נוזלי ובצבע חרדלי. אני שואבת אחרי הנקה בשביל להגדיל לי את הכמות של החלב, את החלב שומרת לפעמים שאני יוצאת בלעדיו.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

זה נשמע סטנדרטי לחלוטין, למעט העלייה במשקל.
האם את מניקה משני הצדדים, או לפחות מציעה את שניהם? לפעמים אם יונקים מצד אחד בלבד כל הנקה זה לא מספיק. זה מצויין שהוא יונק הרבה פעמים במהלך היום.
האם הבקבוקים זה עניין קבוע או שפעם ב?
מודאגת_מאוד*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2014, 20:40

לא עולה במשקל

שליחה על ידי מודאגת_מאוד* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הי בנות...
אתמול ביקרנו בטיפת חלב הילד בן שנה וחצי. יצאתי כמעט עם דמעות. קודם היתה בדיקה של רופא התפתחות שבדק בידיים קרות בלי להתיחס לפחד ולצרחות של בני. החזיק אןתו ממש בכוח ואלימות שלא יזוז בזמן המדידות וגם הדף אותי הצידה כשניסיתי להרגיע....
הוא קרא לאחות ואמר לה שיש בעיה רצינית עם העליה במשקל והגדילה - ירד מאחוזון 5 ל 2. למען האמת כבר קרה שהוא ירד באחוזונים אבל היו פעמים שגם עלה. האחות ממש נזפה בי על כך בביקורתיות ואמרה שכזה ילד רזה סומך על ההנקה ולכן לא אוכל. הסברתי שאני מניקה מספר מועט מאוד כל יום וזה בעיקר בזמן שנה אבל היא הסבירה שהיא כבר ראתה שילדים יונקים עד כזה גיל לא מספיק עולים במשקל. כמו כן הפנו אןתי לעשות לילדון ספירת דם.
אני מנסה לגמול מהנקה אבל זה קשה מאוד הוא דורש ציצי....איך אוכל להקל עליו את המהלך?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי בשמת_א* »

מודאגת מאוד, למה בעצם את רוצה לגמול מהנקה?
מקווה שזה לא בגלל השטויות שאמרו לך בטיפת חלב )-:

שכזה ילד רזה סומך על ההנקה ולכן לא אוכל.
איזה שטויות במיץ עגבניות.

הסברתי שאני מניקה מספר מועט מאוד כל יום וזה בעיקר בזמן שנה
בעקבות העצות של ד"ר ג'ק ניומן, רופא הנקה מהבכירים בעולם, העצה הראשונה שיש לי לתת לך: לנסות להניק אותו יותר במשך היום. לא רק בזמן השינה. יש סיכוי שהגברת ההנקה גם תגביר את התיאבון שלו.

כמו כן הפנו אןתי לעשות לילדון ספירת דם
זה מוצדק לחלוטין אבל לפני שדוקרים אותו, תוודאי שביקשו לא רק המוגלובין אלא גם מאגרי ברזל (IRON), פריטין וטרנספרין. אלה המדדים האמיתיים למצב הברזל בגוף. המקרה הנפוץ הוא שהגורם העיקרי לחוסר תיאבון הוא אנמיה, חוסר ברזל.

בין הגורמים לאנמיה: לא אוכל מספיק בשר (בבקר ובהודו יש הרבה יותר ברזל מאשר בעוף), אוכל מוצרי חלב מסחריים במרחק של פחות משעתיים מאכילת מזון עשיר בברזל (שאז הם מפריעים לספיגת הברזל), לפעמים רגישות לגלוטן או למזונות נוספים גורמת לאנמיה. יש עוד גורמים, אלה העיקריים.
הטיפ של ד"ר ניומן למצבים של פעוט רזה בין גיל שנה לשנתיים שלא עולה במשקל:
  • להגביר את ההנקות גם במשך היום
  • אחרי כל הנקה לתת גם אוכל מוצק, אוכל אמיתי, עם דגש על ברזל (בחלב אם יש מעט מאוד ברזל. אמנם כולו נספג אבל בגיל כזה הוא אמור לקבל ברזל מאוכל מוצק, אין מספיק בחלב האם לצרכיו)
  • לזכור שפירות וירקות הם מזון "דיאטתי"
  • ברזל מן הצומח לא ממש נספג S-:
  • חשוב למצוא אוכל שטעים לו (אבל לא על חשבון איכות המזון, כך שזה צריך להיות אוכל אמיתי כדי שיעזור לגדילה ולבריאות שלו).
לזכור שהתפיסה של הרופא והאחות, שאולי נשמעת כמו "שכל ישר", אינה מגובה במחקרים כלל. למעשה נמצא במחקרים, כי כאשר גומלים מהנקה במצב של פעוט רזה שלא אוכל, הוא אוכל עוד פחות.
יש סיבה לחוסר התיאבון למזון מוצק, והיא לא ההנקה.
ההנקה היא כרגע הדבר היחיד ששומר על בריאותו במצב שבו הוא אוכל פחות מדי מזון מוצק.

בהצלחה!
מודאגת_מאוד*

לא עולה במשקל

תודה רבה לך בשמת על התשובה המפורטת. הרגשתי כבר ממש אשמה כלפי ילדי שהנקתי אותו.....
הסיבה שאני רוצב לגמול זה כמו שאמרה האחות זה יכול לשפר לו את התאבון וגם כי אני בהריון ולא רוצה להגיע למצב של הנקת שני ילדים.
דוקא הוא אוהב מאוד עוף- מבושל, אפוי, על האש, הודו איננו קונים כי אני לא רואה את זה בסופר אצלינו.
יום ראשון נלך לעשות לו בדיקת דם ואז נדע מה עם הברזל.
איך הגברת ההנקה יכולה לעודד לאכול יותר? הרי הבטן תפןסה כבר בחלב שלא מספיק מזין ילד בגילו ואז הוא כבר שבע ולא אוכל?
בשמת_א*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרי הבטן תפןסה כבר בחלב שלא מספיק מזין ילד בגילו ואז הוא כבר שבע ולא אוכל?
בעינינו "הנקה" היא אוכל אבל בעיני הפעוט - אין שום קשר. "הנקה" זה אמא ואהבה וחמימות וביטחון והגנה, ואוכל זה אוכל... אם תורידי את כמויות האהבה שהוא מקבל, מה הסיכוי שיגדל לו התיאבון?

אם לא הודו אז בקר. אין בעיה להמשיך לתת לו עוף, פשוט ייתכן שיש בעיית ברזל.

בדיקת דם ואז נדע מה עם הברזל
נכון. רק תוודאי שרשמו את כל הדברים לבדוק - חבל שיצטרכו לדקור אותו שוב רק מפני שהרופא לא הקפיד לבקש את כל הבדיקות S-:

איך הגברת ההנקה יכולה לעודד לאכול יותר?
כתבת שאת מיניקה רק בלילה.
אם זו תמונה נכונה, אז הוא לא מקבל שום הנקה במשך היום.
מה שג'ק ניומן אומר, זה שיכול להיות שחלה ירידה בתיאבון בין היתר מפני שהוא מקבל פחות מדי חלב.
אם את בהריון זה מחשיד עוד יותר, שלמעשה אין לך כמעט חלב.
במצב של הריון ההורמונים מגבילים את כמויות החלב שאת יכולה לייצר, אבל אם את מיניקה הרבה פחות ביממה אז יכול להיות שירדו הכמויות דווקא בגלל זה.

אני לא זוכרת את כל ההסבר של ניומן, רק שהוא מצא באופן עקבי שהירידה בתיאבון של הפעוט קשורה לירידה בכמויות החלב שהוא יונק. הגברת החלב עודדה גם את התיאבון למזון מוצק.
בכל מקרה, האחות טועה.
זה פשוט לא נכון, מה שהיא אמרה.

אז:
  1. דבר ראשון תנסי את הטריק. להניק מתי שרק אפשר ביום ובלילה. בלי לחשוב על העתיד - גם אם את אמורה ללדת בחודש הקרוב יש אפשרויות תימרון.
  1. דבר שני, אחרי שהוא רגוע ומרוצה - להציע עוד מזון מוצק.
המטרה שלך מורכבת: להגביר מזון מוצק, לשפר לו את התיאבון, להגביר ברזל, ולהרחיב את נפח הקיבה. לכן טריק מקובל הוא להציע אוכל אחרי הנקה. קודם שיהיה מרוצה ורגוע, ואחרי זה שיאכל עוד משהו. תעקבי אחרי הכמויות לוודא שאוכל טיפה יותר כל יום. לוודא שהאוכל טעים לו ושהוא נהנה (-:

יכול להיות שלא תהיה אפשרות להגביר את החלב, עקב ההריון. בכל מקרה את יכולה להציע הנקה, ואחריה לעניין אותו במזון מוצק, נוסף על הארוחות שהוא אוכל כרגע. אם הטריק יצליח, הוא יתחיל לאכול יותר ואז תוכלי להרחיב את הדגש על האוכל ולהפסיק להציע הנקות (לא לסרב אם הוא מבקש אבל לא להציע). זאת בגדול התוכנית, שיכולה לקחת שבועיים או יותר.
בהצלחה!
מודאגת_מאוד*

לא עולה במשקל

תודה על התגןבה המהירה והמפורטת.
למען האמת קצת יהיה לי קשה להגביר את ההנקות עכשיו כשהפטמות ניהיו רגישות... ולפעמים מהכאב אני עןצרת אותו כמה פעמים באמצא.... מה שכן החלטנו שבזמן שאנו בחדר השינה אפשר לינוק כמה שרוצים. ואכן הוא יונק די הרבה.... וגם קם בלילה כדי לינוק. לא יודעת אם ההריון כבר משפיע על החלב אני בשבוע 7 + והאחות בטיפת חלב אמרה שכדאי לגמול כי גם ככה ישתנה הטעם של החלב למר והילד לא ירצה כבר.
בשמת_א*

לא עולה במשקל

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוי האחות בטיפת חלב שלכם... S-:

הטעם של החלב לפעמים משתנה, הפעוט היונק לפעמים גומל את עצמו, ולפעמים לא... בין אם יש חלב ובין אם אין.
ברגע שכואב לך, זה רעיון טוב לעצור באמצע, ולהגיד בגלוי שכואב כרגע, בצורה שתבהיר שזה לא קשור אליו ולא בגללו.
תלכי לפי מה שאת מרגישה, זה תמיד רעיון טוב.
תאפשרי כשאת מרגישה טוב ותעצרי כשכואב לך.
{@
תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היי מודאגת,
בשמת ענתה לך כבר תשובות מעולות, אבל רציתי להצטרף עם תמיכה.

קודם כל: סליחה על הבוטות, אבל אחות טיפת חלב שלך בורה בנוגע להנקה.
המידע שלה מפגר אחרי המציאות, לא מעודכן, והעצות שלה פשוט לא אחראיות.
כל מה שהיא אומרת - תקחי בעירבון מוגבל, ותצליבי עם מקורות אמינים יותר. בשום אופן לא להאמין לה על עיוור - יכול להיות שהיא תצדק לפעמים, אבל גם יכול להיות שלא.

האחות בטיפת חלב אמרה שכדאי לגמול כי גם ככה ישתנה הטעם של החלב למר והילד לא ירצה כבר.
קשקוש. מר זה אף פעם לא, פשוט הוא שונה. וכמו שבשמת אמרה - אולי הוא יגמול את עצמו, אולי לא.

איך הגברת ההנקה יכולה לעודד לאכול יותר?
בין השאר, חלב אם עוזר לעיכול של מזון מוצק.
אם, מסיבה כלשהי קשה לתינוק שלך לעכל אוכל באופן מיטבי, או אם יש קושי לספוג ברזל, אז הנוכחות של חלב אם בקיבה, עם כל האנזימים שהוא מכיל והחומרים שמזינים את חיידקי העיכול הטובים של התינוק, עשויה לסייע בתהליכים האלה.

הרי הבטן תפוסה כבר בחלב שלא מספיק מזין ילד בגילו
עוד שקר נפוץ. נכון שהחלב כבר לא מספיק כמזון בלעדי, צריך גם דברים אחרים, אבל עדיין החלב כשלעצמו מלא ומפוצץ חומרים מזינים (פרט לברזל, שיש ממנו מעט), מלא שומנים שחיוניים למערכת העצבים, עשיר, חשוב ובעל ערך, והערך התזונתי שלו פר מיליליטרים רק הולך וגדל עם הזמן, כי החלב מסמיך בהדרגה ונהיה דחוס יותר.

האחות ממש נזפה בי על כך בביקורתיות ואמרה שכזה ילד רזה סומך על ההנקה ולכן לא אוכל.
עוד מיתוס. כמו שבשמת אמרה, יש לו בעיה, וזו לא ההנקה. ההנקה כרגע היא חבל הצלה.
וסליחה, איך היא מעזה לנזוף בך על זה??? לילד יש קושי אובייקטיבי, את מנסה לעשות מה שאפשר כדי לעזור לו, והיא מבקרת אותך???
לא שמעה זאתי בתפקידה של אחות טיפת חלב הוא לתמוך בהורים??
קישטה.

עכשיו לעניין בדיקת הרופא.... תשמעי, קראתי ונחרדתי.
אין לי מילים. פשוט אין לי מילים כמה שזה נורא.
אני מכירה בדיוק את ההרגשה, כמה נורא זה להיות נוכחת בדבר כזה, כאמא, כי היה לי מקרה דומה: אולטרסאונד של פעוט בן שנה וחצי, שנעשה בדיוק ככה: בכוח, באלימות, תוך כדי צרחות אימים, בלי שום הבנה של איך לעבוד עם ילדים, בלי להתייעץ אתי, בלי להניח לי לעזור עם הבדיקה שתלך חלק, רק להנחית עלי הוראות מטומטמות ולדחוף לי ליד צעצועים בשבילו שלא עזרו בכלום.
רק כשהם גילו שהשלפוחית שלו מלאה ו"הרשו" לי לקחת אותו לשירותים (הרשו!! באמת תודה רבה על החסד והנדיבות!), רק אז חזרו אלי העשתונות והצלחתי להגיד להם "עצור", ולנהל את שארית הבדיקה באופן הנכון.

אז אל תרגישי רע על זה שעמדת מהצד ונתת לזה לקרות ((-)). זה קשה. ממש מצב קשה המצב שהייתם בו, מצב של התעללות רפואית. סליחה על הבוטות, אבל זה ככה. התאכזרות מיותרת במסווה של טיפול רפואי שאין לערער עליו (כביכול).
ה"מה" שנעשה היה נכון ונחוץ - בדיקה התפתחותית - אבל ה"איך" שעשו את זה היה הכי גרוע, נלוז ושפל שיכול להיות.
((-))
מודאגת_מאוד*

לא עולה במשקל

תודה רבה לכן בשמת ותמרוש על התמיכה, אהיתי מאוד מאוד זקוקה לה.
תמרוש, את צודקת בזה שהרגשתי רע והאשמתי את עצמי שנתתי לרופא הזה להתיחס בכזו אלימות עם התינןק שלי. הרי גם רופאת המשפחה הנחמדה שלנו בודקת אותו כל מיני בדיקות כשהיה חולה, אבל זה נעשה מתוך כבוד למטופל ואהבה והבנה לילדים. בעלי אמר לי כשסיפרתי לו על היחס המזעזע של הרופא אמר לי מייד שזהו, אם כך לא הולכים לטיפת חלב יותר. אבל אני חןשבת שבדיקות ההתפתחות חשובות , הם גילו לדוגמא בעיה מסוימת כשהיה תינוק קטן וטיפלנו בה כך שהיום זה כבר לא קיים כמעט.
עצוב לשמוע שגם לך תמרוש קרה מקרה דומה... חבל שאני לא מספיק אסרטיבית ולא עצרתי את הרופא הזה באמצע. אבל, איך להסביר..... אני אמא צעירה ולא בטוחה בעצמה, והוא רופא ילדים מומחה... גם החינוך שלי מנע ממני מלהעיר לו על כך..
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

לא עולה במשקל

שליחה על ידי אישה_במסע* »

אז אל תרגישי רע על זה שעמדת מהצד ונתת לזה לקרות hug-sad. זה קשה. ממש מצב קשה המצב שהייתם בו, מצב של התעללות רפואית. סליחה על הבוטות, אבל זה ככה. התאכזרות מיותרת במסווה של טיפול רפואי שאין לערער עליו (כביכול).
תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יקירה,
קודם כל, עוד (())

דבר שני:
חבל שאני לא מספיק אסרטיבית ולא עצרתי את הרופא הזה באמצע.
זה נקרא להאשים את הקרבן. בבקשה תשתדלי לא לחשוב ככה. "לא מספיק אסרטיבית" - נו, באמת! זה כמו להגיד למישהו "חבל שלא היית מספיק מיומן בשביל למנוע תאונת דרכים שהתרחשה מול עיניך". באמת. הציפיה הזאת, שנוכל לעשות משהו בזמן אמת כנגד דמות סמכותית שיש לה הרשאה חברתית לעשות דברים מדברים שונים, ושמנצלת את הכוח שלה באופן נלוז, ושלוקחת פיקוד על הסיטואציה, ושעובדת לפי תכנית שיש לה בראש ושאת לא יודעת מה קורה ומה הולך לקרות וצריכה להגיב למצב חדש ומפתיע לגמרי באפס זמן - זה לצפות מעצמך לרמות תפקוד על-אנושיות.
די. את חכמה וטובה ויודעת מה טוב ומה נכון לתינוק שלך.
עובדה: זיהית שהמצב הזה הוא חרפה ובושה.
ונהדר שבעלך מסכים על זה. הוא צודק: אין שום סיבה להשלים עם התנהגות כזאת.

אבל אני חושבת שבדיקות ההתפתחות חשובות
מסכימה אתך.
ואני לא הולכת להגיד לך מה לעשות, כי יש לא מעט אפשרויות במצב שלך, אבל אין שום בעיה שתקחי את הסיטואציה הזאת כהזדמנות ללמידה וצמיחה, ותחזרי לשם, עם הכנה עצמית מראש, והפעם במגמה להוציא מהם את היחס שאת ראויה לו.
אפשר. נשים אחרות עשו זאת (תשאלי את קרן שמש צהובה, לאחרונה היא עשתה דברים ממש יפים בתחום הזה) ועושות זאת.
אני קצרה בזמן ולא אוכל להרחיב כרגע, אני גם לא יודעת לאיזה כיוון בדיוק לקחת את זה כדי שיתאים לצרכים שלך, אבל אם בא לך להמשיך את הדיון - בכיף :-) @}
מודאגת_מאוד*

לא עולה במשקל

כמה שאת צודקת תמרוש.... קראתי את הבלוג של קרן אכן מעורר השראה. בהחלט אהיתי רוצה להמשיך את הדיון אבל נירא לי שזה לא נושא הדף....
ועוד משהו. .... דיברתי עם אמא שלי בנושא הטענות על האחוזונים וההנקה והיא בטלה את הדברים ואמרה שכל הילדים במשפחה שלנו היו באחוזונים נמוכים, אכלו קצת מאוד , חלק ינקו וחלק ניזונו ממטרנה כך שזה לא ניראה לה קשור בכלל. אמא שלי אמרה שגם אותה ממש היו מאשימים כמעט בהזנחה והרעבה בטיפת חלב.... בלי להתחשב בכלל שזה כניראה הטבע של המשפחה שלנו. בסוף תוך כמה שנים הילדים מדביקים את הקצב אם כי עדיין די רזים. אני עצמי רזה ודי נמוכה ויתכן שהילד הולך בדרכי מי יודע.....
תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יקירה, בואי נפתח את הדיון כי זה מה שאת זקוקה לו. אם לא נוח לך בדף הזה, הנה הדף בדיקות התפתחות והיחס לילד. אנחנו יכולות לעבור לשם.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

לא עולה במשקל

שליחה על ידי אישה_במסע* »

בלי להתחשב בכלל שזה כניראה הטבע של המשפחה שלנו
לו רק היית יודעת לכמה משפחות שונות אמרו את זה...
כל כך הרבה, שלי אישית זה גרם מראש לא לרכוש אמון לטיפת חלב ולקחת את כל מה שנאמר שם בערבון מוגבל מאוד.
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

לא עולה במשקל

שליחה על ידי מודאגת* »

הי , רציתי לעדכן שתוצאות בדיקת הדם מראות דוקא שהברזל בסדר וגם עלה מפעם קודמת.
הילדון עדיין אוכל כמו ציפור, ואני הפסקתי להניק למעט הנקות לילה, בגלל שקשה לי מאוד פיזית ונפשית להניק אותו עכשיו בהריון,כשאני חלושה כל כך וגם נפשית.
מה אפשר לעשות... הוא אוהב רק מעדנים ובמבה.....
תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היי מודאגת,
טוב לשמוע ממך :-) כבר תהיתי מה קורה.

אני הפסקתי להניק למעט הנקות לילה, בגלל שקשה לי מאוד פיזית ונפשית להניק אותו עכשיו בהריון,כשאני חלושה כל כך וגם נפשית.
בסדר. את עושה מה שאפשר (()) אבל ככלל, הייתי מפנה קצת זמן לחשוב עלייך, איך את יכולה לחזק ולרפד את עצמך עכשיו.
למשל: איך התזונה שלך? האם היא עשירה ומזינה מספיק? האם את יכולה לשדרג אותה קצת, בפינה או שתיים, לתת עדיפות למאכלים יותר מזינים, עשירים, מרווים, טעימים, מלאים?
מאוד חשוב לחשוב על עצמך, כי להיות בהריון עם תינוק זה לא קל, זה דורש הרבה משאבים, ואחר כך לגדל תינוק ופעוט ביחד זו חתיכת משימה. את חשובה מאוד בימים אלה, את עובדת במקסימום קיבולת מבחינה פיזיולוגית, וחשוב מאוד מאוד מאוד לתמוך בך ולזהות את הצרכים שלך.
את נורא נורא נורא חשובה (())

מה אפשר לעשות... הוא אוהב רק מעדנים ובמבה
אה, זה פשוט ;-)
להעיף את כל הממתקים מהבית.
(פשוט, אה? :-P כן, אנ ייודעת שזה לא תמיד פשוט. זה נורא פשוט טכנית, ועשוי להיות מאוד מאוד מורכב מבחינה תרבותית ותפיסתית)

אז אחרי שעבר ההלם הראשוני, בואי נדבר על זה.
מאכלים מתוקים ומעובדים הורסים את מנגנון הרעב והשובע, ומייצרים תשוקה למתוק ודחייה למאכלים מזינים ומאוזנים יותר.

אני אומרת את הדברים האלה גם מידע כללי, פיזיולוגי, וגם מניסיון אישי חזק מאוד: הייתי שם. אני יודעת בדיוק איך זה להשתוקק למתוק, רק מתוק של מאכלים שתיספו אותם בסוכר, ולא להיות מסוגלת לרצות לאכול שום דבר אחר.

"מעדנים" ובמבה מתכנתים את חוש הטעם שלו, ומקשים עליו לטעום, לרצות ולפתח חיבה לדברים אחרים.

באידיאל, הם לא צריכים להיות בטווח הראייה שלו.
וכיוון שהוא תינוק שלומד מהתבוננות וחיקוי, זה אומר שהוא גם לא יראה אתכם (=אנשים משמעותיים בחייו) אוכלים את זה.
לנסות למנוע ממנו את הדברים האלה, או להגביל אותם, ובו זמנית לאכול אותם בעצמך - יעזור כמו כוסות רוח למת. חסר תועלת. זה רק יעורר קונפליקט.

אז אם משק הבית שלך מוכן לעשות צעד למען התינוק הזה, ולהוציא מהבית שלך, נניח לששת החודשים הבאים, את כל המתוקים, את כל המעובדים, את כל העוגיות התעשייתיות ומוצרי החלב הממותקים והחטיפים הלא-מתוקים (במבה, ביסלי וכאלה), כדי לעזור לו לפתח בסיס יציב ובריא לחוש הטעם שלו - זה מאוד מאוד יועיל.
בשלב ב', אחרי שהשוק עובר ;-) לבקש מקרובי משפחה ואנשים אחרים משמעותיים לעשות דבר פשוט: לא להציע לו ממתקים ומזון מעובד כזה, בכלל.

(כשאני עשיתי את השלבים האחרונים של גמילה מסוכר, והיינו הולכים לחברים להתארח, היינו מתנדבים להביא את הקינוח ותמיד מביאים פירות. פירות שווים, ובשפע. ולא אמרנו מילה בנושא, כי לא רציתי להעיק על אנשים עם הרצאות והסברים. תוך פחות משנה כל החברים שלי הבינו את המסר מעצמם והפסיקו להביא לי עוגות כשבאו להתארח אצלי. היה יפהפה לראות)

איך זה נשמע לך?
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

לא עולה במשקל

שליחה על ידי מודאגת* »

תודה רבה תמרוש!!
נשמע מאוד פשוט מצד אחד ומצד שני קשה מאוד...... במיוחד עכשיו שאני תשושה וחלושה כל כך ו הרבה יותר נוח וזמין להוציא מעדן או במבה.... ועד שמגיע אוכל אמיתי אין לו תאבון.... אבל מובן שצריך לעשות את המאמץ הזה למענו. עכשיו צריך למצוא תחליפים לדברים שהתרגלנו. ....
תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הרבה יותר נוח וזמין להוציא מעדן או במבה
לגמרי :-)
ולכן, נסי לחשוב על מאכלים פשוטים ואמיתיים שאפשר להחזיק קרוב, בסלסלה על שולחן המטבח, או בדלת המקרר, ולשלוף אותם ככה ישר כשהוא צריך לאכול משהו.
יוגורט פשוט? פירות וירקות שכבר רחצת מיד אחרי הקנייה? אבוקדו, כמו שהוא, חתוך חפיף לקוביות עקומות? טחינה בכפית? חמאת בטנים / אגוזים בכפית או על לחם? גבינה צהובה מאיכות טובה? ביצים חצי קשות שאת מבשלת בנגלה אחת ואחר כך יש לך במקרר לכמה ימים?
בטח תמצאי עוד דברים כאלה שמתאימים לך :-)
המאמץ הוא יותר בחשיבה הראשונית. אחרי שתזהי את מה שעובד לך, גם פשוט גם זמין וגם מזין, היישום יהיה יותר קל ממה שאת חושבת.
אמא_של_נגה*
הצטרפות: 01 דצמבר 2018, 10:37

לא עולה במשקל

שליחה על ידי אמא_של_נגה* »

הי
רציתי לשאול את המבינות כאן :)
הילדה שלי בת 5 חודשים.
נולדה 2.75 עלתה בהתחלה יפה מאד. באיזהשהו שלב הפסקתי לשקול.
לפני חודש בערך )4 חודשים) שקלתי אותה (עלי במשקל ביתי) והייתה בערך 5.7
היום הלכנו לקליניקה (וגם שקלתי שוב באותו משקל בבית -5.7

זה אומר שלפחות בחודש האחרון לא עלתה אפילו גרם:(
הבגדים כן קטנו עליה והיא מאד עירנית ומתפתחת אפילו מוקדם לגיל (כבר שתי שיניים, מתחילה להתנועע על 6 וכו)
אהל מה אם המשקל?
בחודש חודשיים האחרונים היא באמת יונקת פחות ביום מרוב סקרנות של כל מה שמסביבה אבל הרבה יותר בלילות אז חשבתי שמתאזן... מסתבר שלא. האם מדאיג? מה לעשות?

אמורים להתחיל מוצקים עוד 3 שבועות ב 6 חודשים...
עיצות? דעות?
תודה!
אמא_של_נגה*

לא עולה במשקל

אה וגם שכחתי להוסיף שירדה באחוזון הגובה, עלתה בראש, וירדה קצת באחוזון משקל
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

לא עולה במשקל

שליחה על ידי נינה* »

הי! שולחת לך חיבוק תומך, למקרה שאת צריכה אחד.
נשמע שקשה לדעת מה בדיוק קורה אצלכן כי הרבה זמן לא שקלת אותה ויש רק נקודות רחוקות בזמן. אבל בכל מקרה שווה להיות מעכשיו יותר עם היד על הדופק ולעקוב אחרי מספר הנקות, תדירות יציאות, צבע הפיפי, ובעיקר להסתכל על הילדה ולראות מה שלומה.

אני רוצה לשאול כמה שאלות כדי לנסות לייעץ לך, אבל בשום אופן לא כדי לגרום לך ייסורי מצפון, לא משנה מהן התשובות:
את מניקה אותה לפי דרישה? הנקה בלעדית? משתמשת במוצץ? את עובדת או שאת איתה כל היום?

לגבי המוצקים זה לא כל כך משנה לדעתי, כל עוד מדובר רק בטעימות ממילא לוקח הרבה זמן עד שהאוכל הופך לחלק משמעותי מהתזונה, וממש אין מה למהר אם היא לא בעניין, ואם כן אז לתת לה להתנסות בלי "להחליף" הנקות ברסקים (המלצה שלעתים אנשי מקצוע דוחפים אליה, בלי סיבה מבוססת מחקרית).
אמא_של_נגה*

לא עולה במשקל

הי נינה! תודה על המענה
אין בעיה תשאלו כמה שתרצו כל עוד זה יכול לעזור:)
אז ככה, הנקה בלעדית, לפי דרישה, גם בלילות.
אם כי בזמן האחרון א גם הימים היו מטורפים (לא עובדת אבל חינוך ביתי הילדים בבית) ו ב מרוב סקרנות בסביבה היא יונקת פחות ביום (לא בהכרח פעמים אבל כן באורך ההנקה) אבל הרבה יותר בלילות אז חשבתי שהתאזן.

בכללית היא ילדה 'טובה' (לא כל כך סובלת את ההגדרה אבל את מבינהאת הרעיון) מתפתחת מאד יפה אפילו 'מוקדם' לגילה. סקרנית וערנית.
כאילו הכל טוב חוץ מזה שהיא הפסיקה לעלות במשקל

תודה
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

לא עולה במשקל

שליחה על ידי נינה* »

כמה הצעות שעולות לי:
  • זה לא קל עם עוד ילדים בבית אבל הייתי מנסה להניק ביום בחדר נפרד, שקט וקצת חשוך, לתת לה הזדמנויות נטולות גירויים במהלך היום.
  • להציע את השד השני תמיד אחרי צד אחד, כמו ממש בהתחלה.
  • אם אפשר לעשות אמבטיה משותפת איתה, זה מאד מעודד יניקה, אפילו אצל הסקרנים.
  • לסמוך עליה ועלייך בשבועות הקרובים, לא לשקול כל יום, לתת לכן זמן להכנס למקצב חדש שמתאים לכן ולהחליט מראש על תאריך שבו את שוקלת אותה ומרגיש לך אחראי ולא רחוק מדי.
חיבוק ואשמח לשמוע איך הולך לכן, מקווה שגם יגיעו לכאן הותיקות שבשבט, לתת מנסיונן וחכמתן.
תמרוש_רוש

לא עולה במשקל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אין לי הרבה מה להוסיף, רק זה:
א. לבדוק אם הגרף בקליניקה מתאים לתינוקות יונקים.
ב. להמשיך לעקוב אחרי פיפי וקקי. אם הם בסדר, אז סביר להניח שהכל בסדר.
ג. כרגע הכל נשמע בסדר סך הכל, ולא מעורר דאגה. האטה בעלייה במשקל בגיל הזה היא נפוצה, בייחוד אצל הסקרנים והפעילים.
ג. עדיין, שווה להמשיך להיות במעקב.
אם אי העלייה במשקל נמשכת, ובייחוד אם יש סימנים מדאיגים נוספים, אז יגיע הזמן לבירור רפואי וחיפוש סיבות אפשריות.
@}
אמא_של_נגה*

לא עולה במשקל

אוקי תודה נעקוב ונראה
באמת אם נכנסת איתה לחדר למיטה יש יותר זמן הנקה רק לא תמיד אפשרי אבל בהחלט משתדלת לעשות את זה ונראה
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”