כסאות בטיחות לרכב

bi_cycle*
הצטרפות: 28 יולי 2008, 20:03

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

זה בוסטר בלי גב. בוסטר עם גב לא יכנס לנו ברכב. אנחנו פעוטה בכסא תינוק + שני בוסטרים.

מה הרוחב של המושב האחורי? יש בוסטרים וכסאות צרים יותר מאחרים. כסא התינוק זה סל קל או 5-נקודות? עם כיוון התנועה או נגד?
כמעט תמיד אפשר למצוא פתרון סביר שיהיה בטיחותי לכולם . מה גילאי הילדים , גובה ומשקלם? יש חגורת אגן-כתף באמצע?
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי במבי_ק* »

הילדים:

בת 8 וחצי, בן עוד-מעט-7, ובת שנתיים וחצי. הרוחב - אני לא יודעת, אבל לקחתי רנו פלואנס, שזה רכב רחב מאוד. יש שם קטע מעצבן שאחת החגורות מאחור נחגרת רק בזוית מאוד מסויימת, כך שהילדים לא מצליחים לחגור בעצמם וגם אנחנו בקושי. אבל בלי קשר לעצבים - גם ככה, כסא 5-נקודות + שני בוסטרים בלי גב, בקושי נכנסים.
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

הרוחב - אני לא יודעת, אבל לקחתי רנו פלואנס, שזה רכב רחב מאוד.
זה לא אומר שהמושב האחורי רחב.

בת 8 וחצי, בן עוד-מעט-7, ובת שנתיים וחצי

בהנחה שהם ילדים בגובה ומשקל ממוצע
הקטנה בכסא צר יחסית כמו Cosco Scenera זה כסא פשוט שנמכר בישראל (בהנחה שאתם בישראל? )
הגדולה כנראה יכולה לשבת בבוסטר ללא גב , והאמצעי בבוסטר גב צר כמו של Graco
אין לי מושג מה יש בארץ, אבל הדגם הזה נחשב צר
http://www.amazon.com/Graco-High-Back-T ... ref=[po]sr 1 1[/po]?ie=UTF8&qid=1292203325&sr=8-1

יש לGraco דגמים דומים שנמכרים ללא הגב
אפשר גם לשחק עם סידור הכסאות, אבל אני בטוחה שכבר ניסיתם את זה... עקרונית יש יותר סיכוי שיתפנה מקום אם הכסא של הקטנה נמצא באחד הצדדים ולא באמצע.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי בשמת_א* »

_הרוחב - אני לא יודעת, אבל לקחתי רנו פלואנס, שזה רכב רחב מאוד.

זה לא אומר שהמושב האחורי רחב._
זה נכון.
מה שצריך זה לבחור מכונית שמרווחת בפנים. אין כמעט שום משמעות למידות החיצוניות. הכל עניין של הנדסת אנוש פנימית.
אחת המכוניות הכי מרווחות שנסעתי בהן אי פעם: פיאט אונו... כן כן, הקטנה.
פיאט בכלל אלופים ביצירת מכוניות שקטנות מבחוץ ומרווחות מאוד מבפנים.
עוד סוג של מכונית שיש בה מקום לשלושה כסאות בטיחות שלמים: מכונית שהמושב האחורי שלה מורכב משלושה כסאות ולא ממושב אחד. כגון רנו סניק, או סיטרואן קסארה פיקאסו.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

עוד סוג של מכונית שיש בה מקום לשלושה כסאות בטיחות שלמים: מכונית שהמושב האחורי שלה מורכב משלושה כסאות ולא ממושב אחד. כגון רנו סניק, או סיטרואן קסארה פיקאסו.
או שברולט ויואנט (רק שהבטיחות הכללית שלה לא מציאה)
שרית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 20:18

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי שרית* »

יש למישהו נסיון עם סל קל peg perego viaggio?
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

סל קל פרימו ויאגו- יקר אבל אחד הטובים והמומלצים.
אסתי_מורן*
הצטרפות: 24 פברואר 2011, 06:52

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אסתי_מורן* »

אני רוצה לקנות כסא בטיחות לנכדה שלי בת ה 3
האם מומלץ כסא רגיל או כסא-בוסטר? האם נכון שמגיל 3 או 4 חובה לעבור לכסא-בוסטר?
בשילב הציעו לי כסא-בוסטר (כסא שבהמשך אפשר להפכו לבוסטר) אבל אין אפשרות לזווית שכיבה!!!
תודה
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אסתי שלום,

זה תלוי בעיקר במשקל ובגובה של נכדתך.
מצוידת בנתונים אלה תוכלי לבדוק בטבלות והמלצות עבור מתי לעבור מכסא-בטיחות לבוסטר.
קודם כל מבחינת הבטיחות עדיף "למשוך" את הכסא עד כמה שניתן במגבלות המשקל או הגובה. הוא מגן יותר, "מחבק יותר". 5 נק' עיגון מחלקות את המכה טוב יותר, לא מאפשרות "לנזול" החוצה מחגורת הבטיחות.
אבל במוקדם או במאוחר מגיע הזמן להעביר לבוסטר. בתחילה עם גב. בגב יש מקום שמחזיק את החגורה במקום האופטימלי על הכתף.
החלק הנמוך של החגורה אמור לעבור על הירכיים, אגב, לא על הבטן ! ! ! הורים שימו לב !
ובקשר למה שהמליצו בשילב, עדיף לעשות המחקר באינטרנט ולא לסמוך על מוכרנים שלהמליץ זו פרנסתם (-: .
בדרך כלל עדיף משהו שתכנונו ממוקד במטרה ספציפית על איזה "אולר רב תכליתי" שאמור להיות התרופה לכל חולי. הסלקל שהופך לכסא שהופך לבוסטר שהופך בלחיצת כפתור לחישוק הקסמים של מה-שמו מ"אצבעוני" (?) .
סטיתי.
אם היא אוטוטו חורגת מתחום הכסא, תמצאי לה בוסטר מומלץ (הפורום של אבי ורון בתפוז מכיל מידע ולינקים).
חשוב ללמוד איך חוגרים נכון. שכל נהג ידע להקטין ולהגדיל רצועות - יום עם מעיל, יום עם בגד גוף לחוג מחול...

צוויל
אסתי_מורן*
הצטרפות: 24 פברואר 2011, 06:52

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אסתי_מורן* »

המוכרנית בשילב אכן הייתה לוחמנית אגרסיבית ומאוד עצבנה אותי ולכן המחקרון הזה.
אז היום קניתי מושב-בוסטר סיגמא ב"מבצע" 400 שח בשילב שעונה על הדרישות נראה לי אם כי אני לא סגורה עליו עדיין.
קניה כה פשוטה לכאורה הופכת למחקר אקדמי וכשהכסא נקנה מגלים תמיד כמעט איזה פק (פגם) כמו למשל קבל קצר מדי או קושי רב בנעילת החגורות וכמובן התכונה המעצבנת של משפחת הבוסטרים שהם לא ניתנים להטיה למצב שכיבה כדי שהפעוטה תוכל לנמנם מעט ואנו ה"מבוגרים" נוכל לנוח ממנה קצת.
מדוע הכסא-בוסטר עם המשענת והחגורות אינו ניתן להטיה? כדי להוזיל את הוצאות היצור לדעתי.
מדוע החגורה קצרה מידי? בגלל טפשותו של המהנדס הסיני או האירופאי ששלח את הסקיצה לסין לייצור אבל לא בדק את המוצר לפני אישורו.
אסתי
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אסתי, תנחומי (-: .
אכן כן, מתסכלת דרכו של הצרכן הישראלי.
קחי חזרה לשילב. או שיראו לך איך מאריכים, או, אם אי אפשר, שיאכלו בעצמם את הבוסטר - מה זה, בוסטר עם אופציה לקשירה?
שיהיה לך בכיף הויכוח על ההחזר - בכסף, או בזיכוי? (-:
טיפ: קחי נשק אוטומטי.

צוויל
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

אם הפעוט שלי עבר את גיל שנה, אבל שוקל פחות מ- 9 ק"ג - האם אני חייבת להעביר אותו מהסלקל לכסא בטיחות?
קשה לי להפרד מהסלקל כי זה מאוד נוח שהוא נרדם בו בנסיעות...
האם התשובה תלויה גם בגובה של הילדון?
מי יודע??? אשמח לעצה @}
שני_צו*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שני_צו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי שני_צו* »

עבר את גיל שנה, אבל שוקל פחות מ- 9 ק"ג

ההמלצה של בטרם היא מעל גיל שנה ושוקל יותר מ9 ק"ג. אז לא. חכי שיעבור את ה9 ק"ג.
אגב, סלקלים חדשים מתאימים לפעמים עד 13 ק"ג.
דף*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2008, 22:48

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי דף* »

הסלקל נחשב יותר בטיחותי מאשר כיסא הבטיחות שאליו מעבירים אחרי גיל שנה ולכן עדיף להשאירו בסלקל.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי חוט_השני* »

אסתר גוקהלה דיברה על הבעייתיות של הכסאות ובעיקר הסלקלים בכך שהם מעגלים את גב התינוק ו״מלמדים״ אותו לשבת כפוף. כדאי לבחור כסא כמה שפחות מערסל ומעוגל. מקווה שלא עיקמתי את דבריה.
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

קצת סדר בדברים
גיל שנה ו 9 ק"ג זה המינימום של המינימום (2 התנאים חייבים להתקיים)
כיום ה-AAP ובטרם (בעצם משנת 2002) ממליץ להושיב נגד הכיוון עד גיל שנתיים לפחות, שזה הגיל שבו חוליות הצוואר רק מתחילות להתחזק מספיק.
http://www.beterem.org/pages/%D7%A0%D7% ... 7%95%D7%9F[/u]%D7%94%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%94.aspx

האם התשובה תלויה גם בגובה של הילדון?
בהחלט! הראש של הילד צריך להיות 2.5 ס"מ מתחת לגובה הכיסא

סלקלים חדשים מתאימים לפעמים עד 13 ק"ג.
רוב הילדים יעברו את מגבלת הגובה הרבה לפני משקל!

קשה לי להפרד מהסלקל כי זה מאוד נוח שהוא נרדם בו בנסיעות...
קונים כסא בטיחות מתאים לגובה ומשקל הילד (לאוונפלו למשל בארץ כסאות שיתאימו לרוב הילדים עד גיל 2.5-3 לפחות נגד הכיוון, ועד גיל 5-6 עם הכיוון. שוב , תלוי בגובה ומשקל הילד יותר מאשר גיל)
הסלקל נחשב יותר בטיחותי מאשר כיסא הבטיחות שאליו מעבירים אחרי גיל שנה ולכן עדיף להשאירו בסלקל.
לא נכון. שניהם בטיחותיים אם הם מותקנים כראוי (לא זז יותר מ-2.5 ס"מ לצדדים ומתאים לרכב) ומתאימים לילד מבחינת גובה ומשקל, רצועות הכתפיים מהודקות ועוברות מתחת לגובה הכתפיים נגד הכיוון או מעל גובה הכתפיים עם הכיוון.
http://www.beterem.org/pages/%D7%A2%D7% ... 7%95%D7%9F[/u]%D7%94%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%94.aspx

ורק עוד מילה על בוסטרים, ילדים בני 4 קטנים מדי לבוסטר . רובם פיזית, ו99% מנטלית, מכיוון שילד בן 4 לא מסוגל לשבת 100% מהזמן כמו שצריך בלי לזוז ולהתפתל בחגורת הבטיחות של הרכב.
http://www.beterem.org/pages/%D7%9E%D7% ... 7%99%D7%94[/u]%D7%91%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8.aspx
ההולכת_בדרכים*

כסאות בטיחות לרכב

תודה לכל העונות @}

ממה שכתבתן אני מבינה שעלינו לחזור לסלקל, אלא אם כן הראש של הילדון כבר לא 2.5 ס"מ מתחת לגובה הכיסא?
ואם אגלה שהוא הילד ארוך מדי - להושיב בכסא שמתאים למשקלו הנמוך?
האם בהקשר של הגובה יש התייחסות גם לנושא של הרגליים? (כי הרגליים שלו בטוח כבר ארוכות מאוד ויוצאות מגבולות הסלקל...)
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

אני מבינה שעלינו לחזור לסלקל, אלא אם כן הראש של הילדון כבר לא 2.5 ס"מ מתחת לגובה הכיסא?
אם הוא לא עבר את מגבלת המשקל והגובה הוא יכול להמשיך להשתמש בסל קל
http://www.car-seat.org/showthread.php?t=30201

ואם אגלה שהוא הילד ארוך מדי - להושיב בכסא שמתאים למשקלו הנמוך?
כן, נגד הכיוון. יש הרבה כסאות כאלה

האם בהקשר של הגובה יש התייחסות גם לנושא של הרגליים? (כי הרגליים שלו בטוח כבר ארוכות מאוד ויוצאות מגבולות הסלקל...)
לא רלוונטי. אין שום מגבלה על אורך רגליים, וגם אין שום רקורד של רגליים שנשברו בתאונה כשחגורים נגד כיוון התנועה (וגם אם היתה בעיה כזו נניח אז עדיף על חוליות שבורות, לא?)
איך עושים את זה?
ככה:
http://www.cpsafety.com/articles/RFAlbum.aspx
ההולכת_בדרכים*

כסאות בטיחות לרכב

תודה! @}
בדקתי והוא אכן גבוה מדי... כנראה שאין ברירה ונצטרך להפרד לשלום משנות צהריים מתוקות שהתחילו באוטו :-P
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

bi cycle
LIKE כזה |Y|

צוויל
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי רותי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש לנו רכב כמו משאית ויש רק שלושה מקומום קדימה הילד שלי עוד כמה ימים בן שנה האם אפשר לקנות כיסא ולשים אותו בכיון הנסיעה?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

• 1'
פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

1
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אז נתקלתי באביזר קטן שנועד להדק כסא בטיחות לרכב.
לאחר שבע שנות מאבקים בהכנסה והוצאה של כסאות בטיחות אני מרגיש אדיוט גמור שלא ידעתי עליו.
(תוקם ועדת חקירה פרלמנטרית שתמסמס את הנושא ותעביר המלצות לוועדה נוספת שתוקם עוד שמונה שנים בערך)
מדובר בראצ'ט שמותח בקלות את חגורת הבטיחות ומהדק את הכסא אל מושב הרכב - ומשתחרר בקלות כשעולה הרצון.
הנה זה .
מישו מכיר? משתמש? מכור?

צוויל
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נאוה* »

יותר מדי מידע, ואני לא מצליחה להבין מה הכי כדאי לנו:

חמודי בן שנתיים וחצי
לנו אין רכב, אבל בשביל הפעם ב- אנחנו נוסעים ברכב של סבא.
יש שם כיסא בטיחות לא הכי מוצלח: לא יציב ולא נח.

אני מחפשת משהו לטווח ארוך\ ואם אפשר שישמש גם כסלקל לילד הבא (כבע"ה יהיה רלוונטי) מה טוב.
כיסא שניתן להשתמש נגד כיוון התנועה ואיתה.

או שפשוט ניגש לשילב וניקנה מה שימליצו שם?
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

או שפשוט ניגש לשילב וניקנה מה שימליצו שם?
בזזזזזזז!! בזזזזזז!! בזזזזזזז!!
לא. הם ימליצו לך על מה שטוב להם , נקודה (.) .
סה"כ, המושבים שם כולם חייבים שיהיה להם אישור מכון התקנים (שמאשר אוטומטית מה שמאושר ע"י מכונים מאירופה'צ' אמריקה), כמו כל המושבים המיובאים.
אז הם ינסו למכור לך כמו אנשי מכירות, לא נאשים אותם.

את צריכה לברר מה מומלץ ומתאים, באינטרנט, בחנויות, אצל חברים, ואז למצוא את מה שבחרת במחיר הכי זול.

לגבי מושב שיתאים לחמודי,
א. יש מושבים עד משקל 30 ויש עד 18 ק"ג ועוד ועוד. יש מושבים בסגנון האבנפלו סימפוני או אבנפלו דיסקברי שמתאימים מ-0 עד 4, עם ריפוד ובהטיה עמוקה כסלקל, אח"כ מושב פונה אחורה, מושב פונה קדימה, הופך לבוסטר, ובסוף כמו בסיום הפתיח של היֹה היה, זה הופך לחללית וממריא. זה גם יקר.
ב. לקחת בחשבון שאולי כדאי לקנות בזול יד 2 כי מעל 18 ק"ג אפשר לשקול כבר בוסטר.
אבל לזכור שמושב בטיחות מגן יותר טוב מבוסטר ואם אפשר למשוך עוד קצת במושב, יופי.
ג. רצוי להרכיב את המושב באוטו לפני הקניה כדי לראות איך הוא מתאים. האם יהיהו עוד נוסעים מאחור? אם הרכב קטן אולי לא יכנסו כולם. מושבי בטיחות נוטים לתפוס הרבה רוחב.
ד. הוזלה: חנויות באיזורים חרדיים, קניה ברשת, התמקחות בחנות פרטית, וכמובן כאמור, יד שניה. כמובא בדיון במעלה הדף (הלכות מושבין, שער דרדקין, מסכת פיקוח נפש י"א, ג'), למושבי בטיחות יש פג תוקף המצוין על המושב ע"י היצרן. הסיבה הכי טובה לכך שאני מצאתי היא כדי לעודד החלפת מושבים במתקדמים יותר, המיישמים המצאות ופיתוחים שמוסיפים להגנה שנותן המושב.

ואם תגשי לשילב ותצאי עם מושב תוך 10 דקות אני לא אכהה בך, אני נודניק חסר תקנה ויש לקחת את דברי בעירבון מוגבל (-:

צוויל
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נאוה* »

צוויל , תודה רבה

נתת לי פיתרון מעולה, אצל החרדים (אנחנו ירושלמים) יש את נסיכונת ועד היום המחירים שם באמת היה יותר זול, וההמלצות היו נכונות.

וכן אני רוצה להשקיע במשהו בטוח ולא לצאת ידי חובה. אחרת יש לנו את הכיסא הנוכחי בשביל הפעם ב. (ובפסח הוא ממש שימש אותנו אבל אני החזקתי אותו במקום בנוסף לחגורה).
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אם כבר הדף הזה עלה-
כשהילדים כבר יותר גדולים ומשתמשים כבר בחגורה של האוטו -
עברתי לכריות כאלה של כיסאות אוכל (שקונים בהום סנטר או בסופר), שתיים כאלה (או אפילו אולי אחת) מספיקות כדי להגביה את הילד לרמה שהחגורה לא תעבור לו על הצוואר והילד יכול לשבת על כרית נוחה ורכה ולהישען על הספה של האוטו.
אני לא מסתדרת עם הבוסטרים האלה. זולים, יקרים - הם כולם מאוד קשים, גם כשהם נראים רכים...
זה ממש לא מרגיש לי נוח לנסוע על מושב קשה.
פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

יש לי סלקל דיסקסרי של אוונפלו ואני לא יודעת אם אפשר לשים אותו מקדימה(אין לנו כרית אויר שם)?, והאם אפשר לשים אותו מאחור באמצע כאשר יש לנו רק חגורת מותן שם?
בכלל יש לי הרגשה שהסלקל לא לגמרי מחובר טוב הוא מתנועע ובעצם מחובר רק למטה בבסיס ולא בכל הסלקל.
למי יש ויודע?
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

סלקל יכול לשבת מקדימה. ואם אין כרית אוויר אז אין צורך לנטרל אותה... שזה גם לא סיפור.
בגיל סלקל הילד יושב עם הפנים אחורה. ככה במקרה הצורך המכה מתחלקת על כל הגוף ולא רק על החגורות.
כך גם אמא בקשר עין איתו.
המושב האחורי באמצע הוא הכי בטוח לילד - רחוק מחבטות צד במקרה תאונה. אין שום בעיה לעגן סלקל עם חגורת מותן.
חייבים ללמוד איך לעגן את הסלקל כמו שצריך! רופף ומתנדנד זה רע, זה לא מגן באמת.
יש סרטוני הדרכה, איורים, מדיטציות, אפשר ללמוד.
טיפ מהמותן - אחרי שקשרת את הסלקל עם חגורת המותן, נדחקים מעליו ועם הברך מעניקים לו את כל המשקל ומהדקים את החגורה
(אני מניח שחגורת מותן כזאת, אולד פאשן, היא ללא מותחן וצריך ממש להדק במשיכה את הסרח).
ועדיף להזמין את הגולדשטיק LH]הזה DefaultDomain 0[/po]&hash=item338a1cb109 בכ-120 ש"ח כולל משלוח ואולי, לא יודע, יש את זה בארץ.
ושוב - לקרוא את ההוראות של הסלקל, להבין את האיורים, אחרת חבל על ההשקעה...

צוויל
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

אני הבנתי שהכי בטיחותי לחבר למושב האחורי באלכסון מהנהג.
כך שהמושב הקדמי בולם גם הוא ומקבע את הכסא למקום.
בנוסף הבנתי שלא מומלץ למקם את הילד ליד הנהג, כי אז הנהג עסוק רוב הזמן בלהסתכל על הילד ולא בנהיגה...
פינה*
הצטרפות: 02 פברואר 2014, 23:31

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי פינה* »

מאיזה גיל מותר לשים ילד מקדימה על בוסטר או על כסא בטיחות?
מה החוק בעניין?
אם אין כרית אויר/אם יש כרית אויר? משנה?
(אני רוצה לדעת כשאני אוספת ילדים של חברים ואין מקום מאחור)
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

מקדימה הכי פחות בטוח. פור דה רקורד.
אבל, שלא כמו פעם, אפשר מקדימה בכל גיל, כל עוד הילד מרוסן בהתאם לגילו/משקלו/גובהו. סלקל/מושב/בוסטר בהתאם, קשור כמו שצריך (המושב לאוטו והילד למושב).
כרית אוויר - צריך לבטל פעולתה כשיש תינוק/ילד במושב הקדמי.
זה מה כתוב. גיל לא מצוין. שוב: הכי בטוח מאחורה.

צוויל
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי איילת* »

התינוקת שלי ממש לא אוהבת לשבת בסל קל, לדעתי כי היא לא אוהבת להישען אחורה אלא לשבת רגיל.
היא שוקלת 9 קילו, אבל עדיין לא בת שנה.
האם אפשר כבר להעביר אותה לכיסא רגיל עם כיוון הנסיעה?
פשוט יש לנו כבר אחד כזה.
או שצריך לקנות עכשיו בשביל כמה חודשים כסא רגיל שמתאים גם לנגד כיוון הנסיעה?
פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

היא חייבת להיות גם 9 קילו וגם בת שנה כדי לנסוע עם כיוון הנסיעה.
אני מבינה אותך,גם אצלי בזמנו הילדה לא אהבה את ההטיה הזו.
אם יש עוד מעט זמן הייתי מושכת עד גיל שנה, אם לא-אין ברירה אלא כסא אחר נגד כיוון הנסיעה.
בת כמה היא?
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי איילת* »

9 חודשים.
היא בחיים לא תירדם בנסיעה, ואחרי 10 דקות גג מתחילה לקטר.
אנחנו בקושי יוצאים מהבית מתוך רחמים.
באסה...
הכסאות האלה יקרים כל כך!

זה רק בגלל החוק או בגלל איזשהוא עניין בטיחותי?
שוטר ממש בודק בת כמה היא?

כל כך הרבה פחות בטיחותי ליסוע עם תינוקת צורחת בכביש מהיר...
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

יש כסא אחד שהוא גם בטיחותי וגם לא נורא יקר, בסביבות ה400 שח. קוראים לו קוסקו סנרה.
ממש ממש לא כדאי להפוך לפני הזמן. כל בלימת חירום הכי קטנה יכולה לגרום לנזק, מה שאצל מבוגרים גורם למה שנקרא צליפת השוט אצל תינוק קטן עלול לגרום נזק נורא. בכלל ממליצים למשוך הפוך כמה שיותר, ואחרי שנכנסו בנו מאחורה ברמזור (תאונה לא רצינית בהגדרה) מאאאד שמחתי שלא הפכתי את הכסא.
גם הבת שלי סבלה בנסיעות. היא ישבה לידי, זה הקל. בגיל תשעה חודשים הפגזתי אותה בצעצועים ואוכל. גם היו שעות יותר נוחות לנסיעה וכאלה שגרמו לבכי (למשל בערב) אז השתדלתי לנסוע לפני החושך. אחרי זה היא עברה לשבת ליד האחים הגדולים והמצב השתפר.
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ליאת* »

בתי בת כמעט שנה וחצי .
מעולם לא הסכימה לשבת בסלקל בזמן נסיעות ואני לא מדברת על סתם קיטורים אלא צרחות מקפיאות דם ממש
ניסיתי הכל : להניק תוך כדי ישיבה בסלקל- מסרבת, צעצועים מסוגים שונים , אוכל ולאחרונה אפילו סרטונים לפעוטות מיוטיוב מה שאני לא עושה בשום הזדמנות אחרת ...
וכלום כלום כלום לא עוזר .
לאחרונה עברנו לכיסא עם הפנים קדימה - ושום דבר לא השתנה
עד עכשיו נסענו בתוך העיר במוניות או אופניים , מחוץ לעיר ברכבות - מה שמגביל מאוד את האפשרות לשאת מטען (לא נח לסחוב ציוד קמפינג ואוכל לכמה ימים ברכבת ...)
אז אנחנו מוותרים על חופשות ונסיעות מחוץ לעיר . כמה מבאס
למישהו יש עצה ?
מתי זה יעבור לה ? ?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

האם סבלה מדלקות אוזניים ?
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

הי,
מניסיוני - שאלה:
האם שני ההורים עומדים מאחורי הצורך במושב בטיחות, על כל הטירחה וכו' וכו' שבזה?
או שיש איזה רמז מצד אחד ההורים ש"חבל על כל הטררם" או משו כזה?

והצעה: ניסיתם לנסוע עם ילד/ים אחרים שיושבים להם באושר במושב הבטיחות שלהם כפירסומת חיה ליתרונות הבידוריים הרבים מספור של המיתקן....?
אולי כמו שכתוב, על פי רבים...

צוויל
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ליאת* »

רסיסים - מעולם לא היו דלקות אוזניים , אבל מעניין - איך זה קשור לכסא בטיחות ברכב ? בגלל תנוחה של חצי שכיבה ?
צוויליך - קלעת בול ללב העניין ...
הרבה פעמים אני מוותרת לה ומוציאה אותה מהכיסא כשהצרחות קשות מנשוא אבל לרוב פשוט נמנעת מנסיעות .
לפעמים גם מתווכחת בפניה עם בעלי שאין לי כח לצרחות והפעם נוותר על הנסיון לחגור אותה מראש שזו כנראה ממש טעות כי ברור שהיא מבינה הכל .
אבל זה באמת ממש ממש קשה ולנהוג בצרחות כאלו מסוכן גם כן .
מפחיד אפילו עוד יותר לעצור בשוליים של כביש מהיר כדי להרגיע אותה .
היא נסעה פעמים ספורות עם ילדים חגורים ברכב אבל זה לא גרם לה להסכים שיחגרו גם אותה .
אולי הם לא נראו מספיק מאושרים ?
תודה
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אולי הם לא נראו מספיק מאושרים ?
ילדים לא בסדר! (-:

ובאמת, לא צריך להרחיב יותר מדי, נכון?
אני הייתי מהצד של בעלך.
לפעמים יותר קל להיות מהצד "הרך", "המוותר" ו"המבין", מתוך תחושה שלהכריח זה אכזרי ונוקשה וכד'.
הילדה למדה שכאן היא שולטת בעולמה ומפעילה את אמא. אין לה עדיין היכולת להבין מעבר. היא רוצה אמא ולא מושב, ברור.

אצלנו השיעור החזק היה עם קסדה באופניים, נפילה שהסתיימה בקסדה שבורה וראש שלם.
באוטו היו לנו כמה נסיונות קלים בהם החגירה מנעה ילד על הדשבורד, במהירות "נמוכה" שיכולה להסתיים רע.

תעשי חשבון.

כשהילדה תרגיש שאת החלטת היא תוכל להשלים עם הרעיון בעצמה, בלי דרמות. הצרחות נמשכות כל עוד הן ישיגו את מטרתן...

ואת הנקודה של להתווכח בפניה עם בעלך, את ההרסנות של זה ליחסים בפנוך המשפחה, את זה נשאיר לדף אחר. טוב זה לא משיג אף פעם.

שבת שלום!

צוויל
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אני חשבתי שהצרחות שלה באות אולי על רקע פיזי אבל הנה בא צוויליך ודייק את העניין... שיהיה בהצלחה ושבת שלום !
ימית*
הצטרפות: 28 דצמבר 2005, 21:31

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ימית* »

שמעתי הרבה דברים טובים על סייפטי פרסט, איפה משיגים?
שליחת תגובה

חזור אל “הצעות לשיפור האתר”