עיצות לטיפוח טבעי

עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

אפשר לנקות עם צמר גפן רטוב וסחוט שעליו קצת שמן צמחי או תערובת שמנים צמחיים כלשהם.
לגיל ההתבגרות - רק טיפת שמן אתרי לבנדר על צמר גפן
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

חמאת קוקוס טובה להכל - לשיער לפנים וכחמאת גוף. רק צריך לבחור 4]חמאת קוקוס בכבישה קרה 13[/po], עם ריח של קוקוס. אלה שבאות בלי הריח, עברו חימום, שגרם לכל הויטמינים להתאבד.
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

אהבת עולם כתבה ב ככר השוק
_שוס שגיליתי - דאודורנט טבעי נוסף: שמן קוקוס !!!
היה לי בבית שמן קוקוס אורגני בכבישה קרה, שקניתי לשיער (בהמלצת פרח הלימון).
ופעם אחת בשנה שעברה אחרי שגילחתי בבית השחי, החלטתי לשים את השמן כדי שלא יהיה בעור גירוי מהגילוח.

באותו יום לא שמתי שום דבר כדיאודורנט (בד"כ סודה לשתייה) ושמתי לב בסוף היום שאין ריח בכלל. חשבתי שאולי מקרה, אז המשכתי להשתמש - וראיתי כי טוב. עכשיו המלצתי ל-פרח הלימון לנסות, וגם היא הופתעה לטובה.

את ההמשך אני כותבת בדף דאודורנט נטול אלומיניום, כדי לא להכביד פה.
אתם מוזמנים לקרוא שם, וגם לנסות, ולהביע את התרשמותכם._
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

גבר ניסיתי היום ואתמול. אכן שוס
מאמינה_בשפע*
הצטרפות: 08 ינואר 2009, 15:42
דף אישי: הדף האישי של מאמינה_בשפע*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מאמינה_בשפע* »

לעפרה עדין
אילו שמנים ארומטיים הוספת לשמן הקוקוס , אם אפשר לשאול ?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מזמינה אתכן ל פורום קוסמטיקה טבעית באסימון שם התחלתי לנתח מוצרי קוסמטיקה הטוענים לטבעיותם. אתן מוזמנות לשלוח תמונות או סריקות של תוויות רכיבים.
קרן_שמש_מאוחרת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_מאוחרת*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי קרן_שמש_מאוחרת* »

הי עפרה! שאלה קצרה - קניתי לפני מספר שנים כבר מסתבר מתנה לחברה שילדה - קרם גוף של חברת LAVIDO. איכשהו לא יצא לי לתת לה אותו. פתחתי את העטיפה עכשיו וראיתי שרשום עלי תאריך תפוגה ב16.10.09. עבר זמנו, בטל קורבנו או שיש מה לעשות איתו?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

היי קרן ,
אם זמנו עבר- כדאי לזרוק אותו. קרם טבעי לחלוטין שעבר זמנו מתחמצן ומייצר רדיקלים חופשיים. בקרם לא טבעי ישנם כימיקלים שנעשים חדירים יותר לעור ככל שעובר זמן.
בקרם של לבידו יש גם חומרים טבעיים וגם כימיקלים סינתטיים שחלקם עלולים לגרום נזק. באתר אסימון ניתחתי לבקשת אחת השואלות את קרם הגוף של לבידו. מעניין הוא שבנוסף לשאר הכימיקלים שיש בו, יש גם מסנן קרינה כימיקלי ומזיק. לא כתוב על האריזה שהקרם אמור לסנן קרינה.

הנה הפירוט של המרכיבים הלא טבעיים שבקרם. יש בקרם גם חמאת שיאה ושמנים נוספים במינון לא ידוע.

STEARIC ACID
Fragrance Ingredient; Surfactant - Cleansing Agent; Surfactant - Emulsifying AgentSurfactant-Cleansing Agent is included as a function for the soap form of Stearic Acid.; EMULSION STABILISING; MASKING; REFATTING נזק 2 מתוך 10
CETYL ALCOHOL
Emulsion Stabilizer; Fragrance Ingredient; Opacifying Agent; Surfactant - Emulsifying Agent;Surfactant - Foam Booster; Viscosity Increasing Agent - Aqueous; Viscosity Increasing Agent -Nonaqueous; EMOLLIENT; EMULSION STABILISING; FOAM BOOSTING; MASKING; VISCOSITY CONTROLLING נזק 1 מתוך 10
OCTYL METHOXYCINNAMATE= OCTINOXATE - מסנן קרינה
UV ABSORBER; UV FILTER נזק 6 מתוך 10
CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE
Fragrance Ingredient; Skin-Conditioning Agent - Occlusive נזק 1 מתוך 10
נראה שיש טעות- כתבו acrylic במקום caprilic
DIMETHICONE
Antifoaming Agent; Skin-Conditioning Agent - Occlusive; Skin Protectant; EMOLLIENT; SKIN CONDITIONING; SKIN PROTECTING נזק 2 מתוך 10
CETYL PALMITATE
Fragrance Ingredient; Skin-Conditioning Agent - Occlusive; EMOLLIENT; MASKING; SKIN CONDITIONING נזק 1 מתוך 10
UREA
Buffering Agent; Humectant; Skin-Conditioning Agent - Humectant; ANTISTATIC; SKIN CONDITIONING נזק 4 מתוך 10
ALLANTOIN
Skin-Conditioning Agent - Miscellaneous; Skin Protectant; SKIN CONDITIONING; SKIN PROTECTING; SOOTHING אין נזק
PHENOXYETHANOL
Fragrance Ingredient; Preservative אלכוהול ארומתי , חומר משמר. נזק 4 מוך 10
RETINYL PALMITATE VITAMIN A PALMITATE
Skin-Conditioning Agent - Miscellaneous; SKIN CONDITIONING נזק 5 מתוך 10
DISODIUM EDTA
Chelating Agent; VISCOSITY CONTROLLING נזק 3 מתוך 10
FRAGRANCE
DEODORANT; MASKING; PERFUMING נזק 8 מתוך 10
קרן_שמש_מאוחרת*

עיצות לטיפוח טבעי

תודה על התשובה המהירה והמפורטת!! שבת שלום.
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

היי עפרהל'ה,

לא ידעתי שהכימיקלים נעשים חדירים יותר לעור ככל שהקרם מתיישן. למה זה קורה???
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

החומרים שאציין בהמשך הם כימיקלים (אמינים משניים) שנמצאים בהרבה ממוצרי הקוסמטיקה. הם יוצרים תרכובת רעילה עם תוצרי חנקן (ניטריטים), וכך נוצרים ניטרוזאמינים המסוגלים להספג במהירות בעור. כאשר נוצר ניטרוזאמין משמפו או מקצף אמבטיה כדוגמה, הוא יכול להכנס לזרם הדם. ככל שהתכשיר עומד זמן רב יותר על המדף ובטמפ' גבוהה (במיוחד בארץ החמה שלנו), הניטריטים ממשיכים להיווצר בצורה מואצת יותר בגלל התפרקות של כימיקלים אחרים בתכשיר. אין בארץ איסור על השימוש באמינים המשניים או על השימוש בכימיקלים יוצרי תוצרי חנקן, והתקנות אינן מציינות במפורש, אילו חומרים אסור להכניס יחד כדי להימנע מיצירת התרכובת המסרטנת. התוצאה: החומרים עדיין מצויים במגוון עצום של מוצרי קוסמטיקה, בחלק גדול מהם בצוותא, והאירוניה היא שלפעמים אפשר ללמוד על כך מהתווית עצמה.

חשיפה ממושכת לחמרים אלו עלולה לשנות את תפקודי הכבד והכליות ואף לגרום לסרטן

הכימיקלים הבאים יכולים ליצור זיהום בניטרוזאמין שהוא חומר מסרטן. נמצאים בשימוש נרחב במוצרים קוסמטיים.

2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol

Cocoyl Sarcosine

DEA compounds

Imidazolidinyl Urea

Formaldehyde

Hydrolysed Animal Protein

Lauryl Sarcosine

MEA compounds

Quaternium-7, 15, 31, 60, etc

Sodium Lauryl Sulfate

Ammonium Lauryl Sulfate

Sodium Laureth Sulfate

Ammonium Laureth Sulfate

Sodium Methyl Cocoyl Taurate

TEA compounds
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי גילית_ט* »

מה דעתך על POTASSIUM HYDROXIDE בשמפו?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

לגבי דאודורנט טבעי. פתרתי את הבעיה סופית !!! זהו, אני מנסה כבר חודש ולא שמה שום דבר אחר.
אפשר להגיד תודה ל אהבת עולם שגילתה את שני הרכיבים,.פשוט היה צריך לחבר ביניהם כדי להגיע לתוצאה המושלמת...
מחזיק מעמד יום שלם כלומר יותר טוב מכל דבר אחר ובזכות שמן הקוקוס גם לא מגרה כמו סודה לשתייה לבדה.
הנה המתכון:
מצרכים:

צנצנת קרם פנים ריקה, יבשה ונקיה
1 כף סודה לשתיה

30-50 גר שמן קוקוס טבעי מכבישה קרה (עם ריח קוקוס)
הכנה: לערבב ולהכניס למקרר לשעה. לאחר ששמן הקוקוס מתקשה, לערבב שוב היטב ולהכניס למקרר לכמה שעות.
שימוש: לקחת מעט חומר ולמרוח על בתי השחי הנקיים.
בחורף אפשר לשמור בחוץ. בקיץ עדיף במקרר כיוון שהשמן הופך לנוזלי ואז הסודה לשתיה שוקעת.
מעיין*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 14:28

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מעיין* »

אין לסודה לשתיה שום אפקט שלילי או לא בריא על העור?
מעיין*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מעיין* »

אשמח לשמוע מה את חושב על המוצרים של עומר הגליל, הרכיב הראשון למשל בשמפו הוא מים...
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

להלן ניתוח הרכיבים הלא טבעיים בשמפו (לפי תמונה תמונה ששלחה אלי שואלת באתר אסימון)

COCAMIDOPROPYL BETAINE-CAPB
הוא אחד הגורמים האלרגניים השכיחים בתעשיית הקוסמטיקה. במחקר שנערך נמצא ש 66% מהסובלים מאלרגיה של מגע (קונטקט דרמטיטס) רגישים לחומר זה.
נזק 5 מתוך 10 לפי skindeep.
DECYL GLUCOSIDE
חומר משטח. לא מזיק
PANTHENOL
מרכך. נזק 2 מתוך 10 לפי skindeep
סה"כ- השמפו יכול לעורר אלרגיה. הוא לא טבעי לחלוטין כמובן, אם כי הוכנסו אליו כמה רכיבים טבעיים.
האם הוא מאושר ע"י משרד הבריאות? משום מה נראה לי שחסרים בו רכיבים. אני לא רואה חומר משמר כל שהוא וזה לא הגיוני כיוון שיש בו מים וחמרים צמחיים ולכן יכול להתקלקל ללא משמרים.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אום_שלום* »

הי עפרה, אני יודעת שכבר שאלתי אותך וענית לי פעם אבל אני לא מוצאת את התכתובת ההיא.
על איזה שמן בסיס היית ממליצה לעור יבש. אני מרגישה ששמן שקדים למשל ממש לא מספיק לי.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

עור יבש: חמאת שיאה, חוחובה, קוקוס, שמן רימונים (מאור יקר)
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי קואלה* »

בשבועים האחרונים התחילו לצאת לי פצעים גדולים וכואבים, לא מוגלתים (ללא ראשים לבנים/שחורים) בעיקר בקו הלסת
למה זה קורה ומה ניתן לעשות כדי לטפל בהם ולמנוע יצאת חדשים?
מעיין*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מעיין* »

תודה על התשובה בקשר לעומר הגליל.

אין לסודה לשתיה שום אפקט שלילי או לא בריא על העור?
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי דינה* »

לא יודעת מה לעשות
הפסקתי לקחת גלולות לפני כחצי שנה, אחרי כמה שנים שלקחתי, ומאז אני מחוצ'קנת. בגיל ההתבגרות לא הייתי מחוצ'קנת במיוחד.
בהתחלה לא הרבה, אחד פה אחד שם.
בחודש האחרון המצב ממש החמיר, אין יום שלא יוצאים כמה חצ'קונים חדשים, חלק מוגלתיים, חלק מתחת לפני העור כואבים מאוד מאוד וגדולים- לפעמים אחרי כמה ימים הם יוצאים על העור ולפעמים לא.
אני ממש אובדת עצות, אני מרגישה שזה מתחיל לפגוע לי באורח החיים.
בהתחלה הנחתי שזה אקנה הורמונלי בגלל שזה היה מופיע בעיקר סביב המחוזר, עכשיו זה כל החודש.
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

לי קרה בדיוק אותו הדבר עם הפסקת הגלולות לפני שלוש שנים. אצלי לקח לזה כמה חודשים להירגע ולהעלם. מאוד קשה, אני יודעת. אפשר ללכת לקוסמטיקאית טבעית ועדינה, לנקות עם חומרים לעור מגורה ובעייתי. גם ממליצה על חומרים טבעיים ועדינים כמו של וולדה ולוידו. אבל יותר מהכל, לנסות לנשום ולתרגל קבלה של עצמי גם ככה. הכל עובר. אומרת ומאחלת שתצליחי לא להילחם וגם באמת יודעת כמה שזה לא פשוט..
stav*
הצטרפות: 05 ינואר 2011, 18:51

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי stav* »

דינה, איך את מטפלת באקנה שלך בינתיים ? מה ניסית ?
stav*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי stav* »

אום שלום , ליובש תשתמשי בשמן זית. זה מעולה. למרוח שמן זית מיד אחרי המקלחת.
בנוסף, אם את משתמשת בסבונים תעשייתיים, תחליפי אותם בסבונים מוצקים טבעיים על בסיס שמן זית. סבון טבעי טוב, אינו מייבש.
stav*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי stav* »

איך מומלץ לטפל בורידים בולטים ברגליים ?
דינה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי דינה* »

לא יותר מדי, משתמשת בסבון יחסית טבעי, נוזלי, ועל הפצעים שמה חומרים מייבשים קונבנציונלים. משתדלת להשתמש בקרם פנים, כי אני יודעת שיובש יחמיר את המצב. מצד שני זה קרם רגיל.
חשבתי על זה ואני לא יודעת אם זה הורמונלי או לא, האם זה שזה לא סביב המחזור זו אינדקציה?
דינה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי דינה* »

למישהו יש רעיון איך לשפר את המצב ולו בקצת?
אבולה*
הצטרפות: 17 דצמבר 2010, 00:24

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אבולה* »

למישהו יש עיצה לגבי קרטוזיס פילאריס? מה באמת עוזר? משחהת חומץ תפוחים, תזונה, לייזר להורדת השיערות, כלום, זיקנה.....
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי שקדי_ה* »

דינה-
אני ממש לא אשת מקצוע, אבל יש כמה דברים מהדף כאן שלי עזרו מאוד.
ברמה החיצונית, לעבור לסבון טבעי לגמרי, שמומלץ למצבי אקנה, או- וזה לדעתי הכי טוב- להפסיק עם סבון בכלל, ופשוט לנקות את הפנים עם מגבת קטנה רכה ונקייה שהרטבת במים חמימים. וגם להפסיק מיד להשתמש ב חומרים מייבשים קונבנציונלים . סבון וחומרים מייבשים מורידים את השומן הטבעי של העור וזה גורם לייצור יתר של חלב.
אם את משתמשת בקרם פנים רגיל אז גם אותו להפסיק מיד, ולעבור לקרם או נוזל טבעי על בסיס שמנים בלבד שאת מערבבת עם מים לפני המריחה, ורצוי כזה שהותאם לך אישית ויכלול את מה שמתאים למצב העור שלך מבחינת חיטוי ושיקום במקביל להזנה (כאן באתר יש לפחות שלוש נשים שיכולות לעזור לך בזה: ניבה שקד , ענבל נתן בר ו עפרה עדין ). מסיכת יוגורט על בסיס יומיומי גם מאוד עוזרת.
ברמה הפנימית לבדוק תזונה, ואולי להיעזר בטיפול תזונתי או בדיקור. וגם כפי שכבר נאמר לחכות בסבלנות- למערכת ההורמונלית לוקח זמן לחזור לעצמה אחרי נטילת גלולות.
אם קוסמטיקאית אז רק בעיני אך ורק טבעית באמת כמו עפרה עדין , ואם זה ממש בלתי אפשרי להגיע אליה מבחינתך אז ללכת למישהי אך ורק לניקוי, לא לתת לה למרוח עלייך תכשירים משום סוג, ולוודא שהיא מנקה את הפנים אחרי טיפול באדים ולא בעזרת ג'ל התפחה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולוודא שהיא מנקה את הפנים אחרי טיפול באדים ולא בעזרת ג'ל התפחה
את יכולה להסביר מה זה ג'ל התפחה ולמה חשוב אחרי טיפול באדים ולא בג'ל הזה?
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי שקדי_ה* »

בטוחה שעפרה תסביר טוב ממני ובצורה מקצועית יותר, אבל הנה מה שאני יודעת מביקורים רבים מספור אצל מגוון קוסמטיקאיות:
לפני שקוסמטיקאית מנקה את הפנים ומרוקנת נקבוביות סתומות היא צריכה לפתוח את הנקבוביות כדי להקל על הניקוי. שיטה אחת היא בעזרת אדי מים (כמו שאחרי מקלחת חמה הנקבוביות נפתחות). בהנחה שכבר מנקים את הנקבוביות זו נראית לי שיטה טבעית שלא כרוכה במגע של חומרים לא טבעיים עם העור, וזה קריטי במיוחד במקרים של אקנה.
שיטה שנייה היא בעזרת ג'ל התפחה- חומר במרקם ג'ל שפוער את הנקבוביות ויוצר אפקט חימום (ממש מרגישים חום בפנים כשמורחים אותו). אין לי מושג מה בדיוק יש בזה אבל טבעי זה ממש לא נראה לי, מכיוון שזה במרקם של ג'ל אז ממה שלמדתי כאן בדף זה בטוח מכיל חומרים משמרים, וכשהנקבוביות פעורות אז מגע עם חומרים כאלה הוא בעיני אפילו עוד יותר מסוכן.
בשמת_א*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה! הבנתי יותר.
דינה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי דינה* »

תודה רבה על העצות!
עכשיו אני אעבור לדף דחיינות כרונית כדי לקבוע תור לקוסמטיקאית...
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית* »

שלום למומחיות הקוסמטיקה הטבעית,
יש לי שאלה בתחום העור שאולי היא לא אמורה להיות מופנית לכאן..אבל אני כותבת כאן בתקוה שכן.
ממש צריכה עזרה..
יש לי בעיה של מורסות / גולה כהה מתחת לעור באזור המפשעה, משחה שחורה קצת עוזרת לנקז
מוגלה אבל אחרי יום יומיים או אפילו כמה שעות זה שוב הופך לגולה כואבת.
האם יש משהו טבעי לעשות בנידון? אני ממש פוחדת ללכת עם זה למרפאה...
הם עוד יתנו לי אנטיביוטיקה ועוד כל מיני דברים (למרות שמגעיל יותר מהמשחה השחורה אין..
זה נפט גולמי לא? ככה לפחות זה נראה ומריח..)
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

הייתי מציע , כפררה , שתבררי קודם כל מה גורם למורסות הללו...רופא עור יועיל לך מאוד.
העור הוא מראה של התהליכים הפנימיים המתרחשים בגוף...כבר אמרנו לא?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

איזו פעילות הייתה כאן בזמן של נכחתי...תודה ל שקדי ה שעזרה בתשובות נהדרות
פלונית-
יש לי בעיה של מורסות / גולה כהה מתחת לעור באזור המפשעה, משחה שחורה קצת עוזרת לנקז

זו בעיה כרונית וחוזרת על עצמה. הדרך היחידה לפתור זאת לתמיד היא להסיר את השיער באופן תמידי באזור (טכנולוגיית IPL בשילוב עם שיטת EPIL FREE )
יש הרבה קוסמטיקאיות שעושות את זה.
פלונית*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית* »

עפרה תודה על תשובתך, יש לי שיער כהה והרבה ועור בהיר, האם ipl באמת עדיף? האם צריך לגלח לפני הטיפול?
ובכללי - האם את מכירה אולי את הטכנולוגיות הביתיות ויכולה לומר עליהן משהו (me שנמכר בסופרפארם למשל)
אחרי שאני מסירה בשעווה יש לי המון פצעים (אחרי יומיים) ולכן הפסקתי להסיר ואני פשוט לא חושפת רגלים ולא הולכת לים בריכה וכו
זה מבאס מאד ואשמח למצוא פתרונות לשיעור היתר ולפצעים גם יחד..
תודה!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

למישהו יש משהו לספר על הסבונים של ד"ר ברונר?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

יש לי שיער כהה והרבה ועור בהיר, האם ipl באמת עדיף? האם צריך לגלח לפני הטיפול?
אני באמת מציעה לך לעבור הסרת שיער לתמיד אצל אחת הקוסמטיקאיות (תשאלי מסביבך, מישהי בוודאי תוכל להמליץ לך).
מהכרות עם משהי שסבלה גם היא ממורסות באזור המשפעה, רק הסרת שיער (IPL תהיה טובה לך) עוזרת מאוד כיוון שהמורסות נוצרות מהיתקעות של שיער מתחת לעור.
צריך לגלח יום לפני הטיפול אבל אפשר גם רק לגזור נדמה לי.
זכרו_נות*
הצטרפות: 11 אפריל 2011, 08:17

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי זכרו_נות* »

הי עפרה
לפני כשבועיים המצח שלי התחיל מתהדר, מקדימה ובצדדים (בעיקר קרוב לקו השיער אבל לא רק), בפצעונים קטנים יותר ופחות, רובם אדומים עם חלב, כאלה שמפתה "לפוצץ" (אני יודעת שעדיף לא לעשות את זה), מלווים בתחושת שומניות במצח.
בהתחלה חשבתי שמדובר ברגישות לשמפו או לחומר לשיער, אבל בשמפו הזה אני משתמשת כבר כמה חודשים, והחומר לשיער הוא שמן קוקוס של ג'מוקה.
ניסיתי שטיפות במים חמים ומסיכות יוגורט, ואין שיפור, ואפילו החמרה.
הרגלי טיפוח: שטיפת פנים במים חמים בערב ומים קרים בבוקר בלבד.
תזונה: בלי שינויים.
סוג עור: מעורב. באופן כללי לא בעייתי בכלל, אף פעם לא סבלתי מבעיות עור פנים מיוחדות, ואפילו להיפך (גנים טובים).
מציינת שבימים אלה יצאו פצעים דומים גם בגב, אבל הרבה הרבה פחות.
יכול להיות קשור בסוג של אלרגיה עונתית? אם כי בשנים קודמות זה לא קרה.

אין לי שום ספק שהמקור הוא נפשי (פעם אחת ויחידה קרה לי בדיוק אותו דבר, לפני כשש שנים, עבר מעצמו אחרי כחודש), ובכ"ז תוהה אם יש לך רעיונות איך להקל על המצב בינתיים.
תודה ויום נעים {@
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

לפעמים מתפתחת אלרגיה מאוחרת. כלומר: אנחנו משתמשים או צורכים מוצר כל שהוא הרבה זמן, ללא תופעות (כמו שמן קוקוס) ופתאום מתפתחת אלרגיה. אז כדאי גם לנסות לעצור שימוש בשמן לחודש ולראות האם יש הטבה. השמפו נשטף לכן פחות סביר שיעורר אלרגיה.

יכול מאוד להיות שהסיבה היא נפשית ואז קשה מאוד לפתור את הבעיה. אפשר למתן את הדלקתיות בצורה חיצונית ע"י מריחת האזור עם 2 טיפות שמן אתרי לבנדר או עץ התה פעם- פעמיים ביום. ייבוש הפצעים ע"י מריחת חימר ירוק (קנייה בחנות טבע, הוראות הכנה על האריזה).
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

רציתי לשאול, יש חלופה להבהרת שער בפנים מלבד ג'ולן שנראה רווי בחומרים חריפים ??? תודה !
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

מישהי עם עור פנים מדהים אמרה לי שפעם בשבועיים היא מנקה את הפנים עם צמר גפן רטוב סחוט טבול באלכוהול 2%. זה יכול לגרום נזק לעור?
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

הייתי אומרת שזה שעור הפנים שלה מדהים זה למרות השימוש באלכוהול וממש לא בגללו (-:
למה את רוצה לנקות את הפנים באלכוהול? את סובלת מאקנה?
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

הי, שאלה דחופה -
אחרי שכבר נשרפנו (אני ובן ה3) בשמש: חמאת שיאה+לבנדר זה טוב?
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אחרי שכבר נשרפנו (אני ובן ה3) בשמש: חמאת שיאה+לבנדר זה טוב?

כן. חמאת שיאה ולבנדר זה מצויין. שניהם מרפאים כוויות, בעיקר אם מורחים אותם מיד לאחר אירוע הכוויה (או השהות המוגזמת בשמש). רק חשוב ששניהם יהיו באיכות טובה ממקור אמין!
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

טוב, אני משרדגת את התשובה אחרי שחטפתי כווייה קטנה בעצמי:
שלב א': לשטוף במים קרים. בנוסף, להספיג פד גזה בחלבון ביצה ולעטוף את כל שטח הכווייה. (כך שהפלסטר ייגע רק בגזה עם החלבון ולא בעור).
שלב ב': לאחר שהחלבון מתייבש, לשטוף במים ולמרוח חמאת שיאה עם לבנדר ולהשאיר מאוורר.

אבל להישרפות רגילה בשמש על שטח עור גדול ללא כווייה עם שלפוחיות, אין צורך בשלב א' עם החלבון, ואפשר להתחיל מיד עם חמאת השיאה.
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי שלולית_י* »

עכשיו מצאתי כימאית שמכינה לי קרם הגנה משמנים בלבד ומקדמי הגנה מינרלים- ללא מים. אף חברה מסחרית לא עושה את זה, כנראה משיקולי עלות (יותר זול לשים מים, במילא אף אחד לא מבין..).
מדובר על קרם הגנה נגד שמש? לפנים?
אם כן, תוכלי בבקשה לפרט אם חברתך מעונינת למכור גם לאחרים, ומהן העלויות?
קרן_שמש_מאוחרת*

עיצות לטיפוח טבעי

שאלה - אני מניקה ומעוניינת להפסיק לכסוס ציפורניים. הדרך היחידה שאני מצליחה להזכיר לעצמי לא לכסוס היא אם אני שמה לק. כרגע אני משתמשת במחזק של חברת תפוח ם (שמה שכבה חדשה כל יום בתקווה שזה אכן יחזק את הציפורניים החלשות שלי) החל אבל מטריד אותי ההשפעה שעשויה להיות לזה על היונקת (שאיפת הריח או החומר עצמו אם נספג בעור שלי ועובר אליה בהנקה). מישהי כאן יודעת האם יש בסיס לחשש הזה? הייתי רוצה גם פעם בחודש לעשות מניקור כדי לעודד אותי להמשיך עם המבצע ולאז אולי לשים לק ממש. מה דעתכן? למיטב ידיעתי אין פיתרון אחר טיבעי לנושא אבל אם יש, אשמח לשמוע.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

קודם כל, בטח אל תמרחי כשהיא בסביבה ותני ללק להתייבש היטב היטב לפני שאת מתקרבת אליה. תמרחי באוויר הצח כך שלא תנשמי את האדים בעצמך. מעבר לזה לא יודעת כמה זה נספג דרך הציפורניים לעור, או לדם- מצד אחד בטוח שיש איזשהי השפעה, ומצד שני היא נראית לי זניחה לעומת כל הרעלים האחרים שאנחנו נושמים וסופגים. אבל אני לא מומחית, אז לשיקולך (-:

<אני הפסקתי למרוח לקים בשנים האחרונות, גם בגלל הריח, גם בגלל שאחר כך צריך להוריד באצטון וזה ממש נוראי, וגם בגלל שאיכשהו זה מרגיש לי חוסם את כל התחושתיות בציפורניים. ואני הייתי מאלה שלא זזות מטר בלי לק>
קרן_שמש_מאוחרת*

עיצות לטיפוח טבעי

גברת פלפלת תודה על התשובה. אני כמובן מורחת כשהיא לא בסביבה ועושה את זה באמת באוויר הפתוח. גם אני לא מתכוונת למרוח לקים לאורך זמן אבל רוצה רק לעשות את זה עד שאגמל מהכסיסה.
פלונית_זמנית*
הצטרפות: 18 דצמבר 2005, 15:46
דף אישי: הדף האישי של פלונית_זמנית*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית_זמנית* »

הקיץ מתקרב ועמו הקושי הגדול לחשוף את הגוף.. התברכתי בהרבה שיער
ועור לבן לבן וגם פצעים כשאני כבר מנסה להסיר, בקיצור נמאס לי, אני רוצה קיץ אחר ומשוחרר
אולי יש למישהי נסיון בהסרת שיער לצמיתות עם המלצות
נכון שזה מאד לא טבעי אבל אולי בכל זאת..
ויותר מזה, אולי יש למישהי נסיון עם המכשיר me החדש שנמכר בסופרפארם?
זה יהיה כל כך משמח אם הוא באמת עובד..
אשמח מאד מאד לעצות!
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי שני* »

שלום לכולן,

רציתי לשאול מה מומלץ למרוח על עור הפנים מיד לאחר הסרת שיער בשעווה, על מנת לטפל בעור שנותר אדום ולצמצם את זמן האדמומיות.
חשבתי על מסיכת שיבולת שועל או אולי חמאת שיאה כמו שהומלץ לכוויות שמש, אבל הייתי שמחה לשמוע דעה של מביני דבר ;)

תודה רבה,
שני
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שני שלום
אחרי שעווה (במיוחד במקומות רגישים ו לכאלו שמאדימות בקלות),
אני מורחת משחת אבץ וקלנדולה שאני מכינה. הלקוחות שלי טוענות שזה עובד כמו קסם.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

הסרת שיער לתמיד
גם אני החלטתי אחרי התלבטויות רבת שנים (עדיין לא יודעים את ההשלכות ארוכות הטווח, כי הטיפול לא קיים כל כך הרבה שנים)
...לעבור הסרת שיער בבתי השחי , אצל קוסמטיקאית בסביבתי, שעובדת עם שיטת IPL. כבר מהטיפול הראשון ראיתי האטה משמעותית בצמיחה.
כדאי לעשות את הטיפול אצל קוסמטיקאית שגם משלבת עוד שיטות כמו "אפיל פרי" כדי להגיע לתוצאות טובות יותר.
"אפיל פרי" זה חומר שנמרח לאחר שעווה ומדכא משהו כמו 60% מהצמיחה. גם כאן יש צורך לעבור מספר טיפולים. מצוין לשערות בהירות שמכשירי האור הממוקד (לייזר, IPL, SHR) לא קולטים.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

אני מצרפת כאן קישור למאמר שכתבתי אודות פילינגים למיניהם ולמה חשוב לא לעבור אותם על בסיס יומיומי. למה כן חשוב לשמור על התאים המתים עד לקילופם באופן טבעי ומה תפקידים על העור (כן..יש להם תפקיד!)
הנה הקישור למאמר
פלונית_ביישנית*
הצטרפות: 22 ינואר 2006, 14:53

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית_ביישנית* »

הפסקתי לקחת גלולות וחזרו לי פצעונים באיזור החזה, וגם המון בגב. איך אפשר לאזן את העניין הזה באופן טבעי? זה עובר באיזשהו גיל? (אני כבר לא נערה מתבגרת...) יש לציין שהתזונה שלי כמעט לא כוללת מזון מעובד, חוץ מחטאים של חטיפי שוקולד פעם בכמה ימים...
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

חזרתי אחרי חופשה ארוכה...
במקרה של פצעונים כואבים ומוגלתיים - כדאי לשים טיפת שמן עץ התה או לבנדר (טהורים) על מקום הפצע כבר כשהוא מתחיל לכאוב, וללוות אותו מידי יום.
הרבה פעמים הפצעון אפילו נמנע מלצאת.
מבחינה פנימית - מציעה לך ללכת למרפא/ה סיני/ת טוב/ה
נורלי*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2011, 01:10

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי נורלי* »

שלום!

יש לי שאלה לגבי קרמי הגנה מהשמש. כמובן, עדיף לא להיחשף, ואני גם יודעת שלשמן שומשום, חוחובה וחמאת שיאה יש מקדם הגנה קטן, משהו באיזור 5.

אבל לפעמים צריך דברים רציניים...:)

של אילו חברות היית ממליצה, עפרה? מה הכי פחות מזיק? Avene למשל?

תודה!
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

כן Avene בסדר יחסית
נורלי*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי נורלי* »

תודה!

יותר טוב מדר' האושקה או וולדה?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

הייתי בוחרת בהאושקה. וולדה משתמשים אפילו בשמנים אתריים לא אמיתיים
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

הכשרתי 3 קוסמטיקאיות נוספות לטיפולים קוסמטיים טבעיים לחלוטין. באזור הצפון (עמק יזרעאל/ תענכים), באזור השרון ועוד אחת בגדרה חוץ ממני.
אני מעוניינת להעביר הרצאה על קוסמטיקה ואיפור טבעיים באזור הצפון ובאזור השרון ,יחד עם הקוסמטיקאית באותו אזור.
למעוניינות- ניתן לפנות במייל - [email protected]

למי שמכירה קוסמטיקאיות ממש ממש טובות, ישרות, נקיות בעיקר באזור תל אביב וירושלים (גם באזורים אחרים) - אשמח לשמוע עליהן. אני מכשירה אותן לעבוד בשיטה הטבעית ללקוחות שמעוניינות בכך.
נורלי*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי נורלי* »

תודה עפרה!

וואו, לא ידעתי שוולדה כאלה גרועים! איך ככה?

למה לדעתך האושקה יותר טוב מ Avene?

פשוט חברות שלי לא יוצאות מהבית בלי לשים קרם נגד שיזוף על הפנים, ואני נמנעת בגלל הכימיקלים, או שמה שמנים טבעיים (שומשום, חמאת שיאה, חוחובה), אך זה הרי לא מספיק....

אוף...
Lemongras*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2011, 17:14

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי Lemongras* »

לעפרה שלום!
רציתי לדעת מהיכן קיבלת את המידע על כך שחברת וולדה משתמשים בשמנים אתרים לא אמיתיים?
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

הי עפרה,
לשני הילדים שלי (6, 3.5) יש פצעים מגרדים בקרקפת. ניסיתי למרוח שמן קוקוס עם לבנדר - לא נראה שעוזר. לא ברור לי ממה זה נובע (אולי קשור לקיץ ולהזעה?). את מכירה את התופעה?
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

.
לעפרה שלום!
אני בחורה בת 22 שהתחלתי להשתמש בתכשירים לפנים ,אך כל תכשיר שאני משתמשת בו בין טבעי ובין שלא טבעי אני מקבלת תוצאה שאני לא מרוצה ממנה ואפילו אני מרגישה שהרסתי את הפנים .הייתי מאוד רוצה ושמחה שתאמרי לי כיצד כדאי לי לטפח ולשמור על עור הפני שלי. יש לי עור רגיל הנוטה ליבש ואני בעלת עור כהה.תודה.
שקד*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2002, 22:20

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי שקד* »

איזה שמן מומלץ יותר לטיפוח השיער- חוחובה או קוקוס? (לשיער דק וחלק וקרקפת שומנית)
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

איזה שמן מומלץ יותר לטיפוח השיער- חוחובה או קוקוס? (לשיער דק וחלק וקרקפת שומנית)

ניסיתי את שניהם ושמן הקוקוס יותר מתאים. הוא מונע חשמל סטאטי ומעניק לכל סוגי השיער מראה מסודר וזוהר. (מורחים על שיער רטוב ומסתרקים. כשהוא מתייבש, השיער נראה ממש בריא ויפה).
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

ניסיתי את שניהם ושמן הקוקוס יותר מתאים. הוא מונע חשמל סטאטי ומעניק לכל סוגי השיער מראה מסודר וזוהר. (מורחים על שיער רטוב ומסתרקים. כשהוא מתייבש, השיער נראה ממש בריא ויפה).
יש על העניין דיון בדף שמן קוקוס לא זוכרת _בדיוק מה... ואני כנראה מהבודדות ששמן הקוקוס לא עשה טוב לשיערי. אבל אולי הסתרקתי ורק אחר כך מרחתי שמן קוקוס, אז אנסה שוב.
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

בדיוק. הסירוק מפזר את הקוקוס באופן שווה על השיער ואז זה נראה טוב. גם לא צריך לשם כמות גדולה. אחר כמה ימים זה כבר נעשה שומני מיד ואז צריך לחפוף ולהתחיל מחזור חדש של קוקוס על שיער רטוב ואחר כך להסתרק.
תשובה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2007, 09:13

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי תשובה* »

הדבר היחידי שמונע אקנה מכל סוג ולתמיד הוא הימנעות מוחלטת מסוכר ומוצרים המכילים סוכר על כל סוגיו ואפילו פירות יבשים.
האקנה היאא חיידקים. חיידקנים ניזונים מסוכר.
אין עודף סוכר בגוף = אין לחיידקים על מה לחיות - אין אקנה.
שום תכשיר חיצוני לא יפתור את הבעיה. האקנה נקראת לפעמים ברפואה - סכרת של העור.
פלונית_ביישנית*

עיצות לטיפוח טבעי

יש לך קישורים בנושא? ולאיזה סוכר הכוונה, רק למעובד או גם לסוכר פירות?
תשובה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי תשובה* »

אין לי קישורים, יש לי ניסויים בבני-אדם (אני).
זה נכון שלאקנה מעגל הורמונלי שקשור למחזור, ושיש כאלה שמתחצ'קנות בהריון או כאלה שדוקא בהריון יש להן עור חלק לשם שינוי, אבל החיידק צריך בסיס לחיות עליו, ואם אין לו, הוא לא מתרבה.

למרבה הצער מדובר בכל סוכר, גם פירות. לדוגמה אם אני אוכלת המון אבטיח, או תמרים, ההשפעה דומה לחתיכת עוגה - חצ'קונים למחרת.
הגמילה מסוכר קשה בהתחלה, אבל זה נהיה קל יותר אחריו חודש בערך.
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_למרבה הצער מדובר בכל סוכר, גם פירות. לדוגמה אם אני אוכלת המון אבטיח, או תמרים, ההשפעה דומה לחתיכת עוגה - חצ'קונים למחרת.
הגמילה מסוכר קשה בהתחלה, אבל זה נהיה קל יותר אחריו חודש בערך._

אבל הגוף חייב סוכר ובמיוחד פירות טריים. חיידקים יש תמיד בכל מקום והרעיון הוא להרוג אותם בעזרת מערכת חיסון טובה ולא להפסיק לאכול פירות. אני אוכלת טונות של פירות ויוצא לי פצעון קטן רק פעם בשנה בערך. חייב להיות פיתרון אחר חוץ מלהפסיק לאכול פירות! זה שעוד לא מצאו אותו לא אומר שצריך להיצמד לפתרונות שמזיקים לנו בטווח הארוך...
תשובה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי תשובה* »

חשבתי שהכוונה היא סוכר פירות, כמו זה שבא בקופסה, שנתנו לנו כתינוקות.
כמובן, פירות זה טוב.
חצי אבטיח, או חמש כפות סילאן - זה סוכר לוריד. לא משהו. יש גם עניין של מתינות.
לאקנה לא יעזור לשים מולסה בתה במקום סוכר לבן, וגם לא יעזור לשים דבש בעוגה. כי אלה סוכרים כמעט טהורים.
פירות כן. ריבת פירות 100% לא. יש הבדל בין שני הדברים.
ה שעוד לא מצאו אותו לא אומר שצריך להיצמד לפתרונות שמזיקים לנו בטווח הארוך...
ומחוץ לנושא, קשה להאמין שאי אכילת פירות מזיקה לטווח ארוך. יש מספיק ויטמינים וסוכר גם בירקות.
פלונית_ביישנית*

עיצות לטיפוח טבעי

תודה. ניסיתי לקרוא קצת ברשת ויש טענה כי גם הסוכר וגם ההורמונים רק מחמירים את הבעיה המקורית שהיא רעלים בגוף שבגללם יוצאים הפצעונים. בזה הרבה יותר מורכב לטפל :(
פלונית_ביישנית_אחרת*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2011, 22:10

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית_ביישנית_אחרת* »

שלום,
יש לי הרבה פצעונים על הפנים, לא יודעת אם לקרוא לזה אקנה, הם נראים כמו פריחה, ונמצאים בלחיים ומתחת לעצמות הלחיים, לפעמים בולטים יותר ולפעמים פחות.
אני בת 32, וזה התחיל בשנתיים שלוש האחרונות אני חושבת. לא מגרד או מוגלתי. בד"כ גם לא מפריע לי, למרות שזה לא יפה.
האם קשור למה שנכתב למעלה בקשר לאכילת סוכר?
או בכלל מזון לא אורגני/ לא בריא?
אני אוכלת גם דברים לא בריאים, אבל סה"כ יחסית לקרובים שלי אוכלת בריא, ורק לי יש פצעונים...
תודה
פלונית_ביישנית*

עיצות לטיפוח טבעי

את משתמשת במגבונים לחים על הפנים? כי זה יכול לגרום לזה...
בשמת_א*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

וגם לא יעזור לשים דבש בעוגה. כי אלה סוכרים כמעט טהורים
דבש אורגני לא מחומם - לא בעייתי. להיפך, מחטא ומעודד חיידקים טובים.
דבש בעוגה - מחומם. הופך לסוכר טהור. זבל.

ומחוץ לנושא, קשה להאמין שאי אכילת פירות מזיקה לטווח ארוך. יש מספיק ויטמינים וסוכר גם בירקות.
זה פשוט לא הגיוני לאדם בריא. הבעיה של האקנה היא הבעיה של התזונה המערבית: מזון מעובד, יותר מדי סוכר, מזונות ריקים כמו קמח לבן, אורז לבן.

העובדה היא שאקנה לא מוכרת בחברות שניזונות אך ורק מהתזונה המסורתית הטבעית שלהן (לרוב שילוב של בעלי חיים + צמחים, הכל מקומי). אז פירות בוודאי שיש שם. מה שאין שם אלה דברים באריזות...
תשובה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי תשובה* »

דבש אורגני לא מחומם - לא בעייתי. להיפך, מחטא ומעודד חיידקים טובים.
סוכר טהור. התכונות האנטי דלקתיות שלו לא מספיקות כדי לכסות על כך שהוא קרקע פורייה לחיידקים.

אני חושבת שכבר היה שיח על פירות בדף אחר - שפע הפירות שיש לנו עכשיו מעולם לא היה קיים בפני האדם הקדמון או חברות שבטיות כיום - הם אכלו פירות לעיתים רחוקות ובגיוון מוגבל.
היום התפוחים מהונדסים להיות מתוקים בטירוף, האגסים גם כן.

אין לי הרבה להוסיף - שכל אחת תעשה ניסוי על עצמה.
שרית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 20:18

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי שרית* »

יש לי הרבה פצעונים על הפנים, לא יודעת אם לקרוא לזה אקנה
אולי סוג של אלרגיה?
חלמונית*
הצטרפות: 08 מרץ 2010, 22:03

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי חלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום אני בת 19 ואני סובךת משער על הפנים כמו זקן כזה רציתי לדעת איזה משחות או דרכים טבעיות יש להורדת השער הזה כי זה מגעיל אותי בבקשה תעזרי לי
פלונית_ביישנית*

עיצות לטיפוח טבעי

אני חייבת לעדכן שחצ'קונים וחזרה לעולם הדייטים זו אחלה דרך להגמל מממתקים...
(וזו עוד תוצאה חיובית ל אני הפסקתי עם הגלולות במקום לטשטש בעיות פנימיות בהתערבות הורמונלית..)
דינה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי דינה* »

מה אפשר לשים על חצקון גדול וכואב שעדיין לא יצא החוצה?
בעיקר כדי להקל על הכאב...
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

כדי להקל על כאב חצ'קון אפשר למרוח מעט חמאה (כן מהמקרר). כדי לנסות לדכא אותו כדאי לשים עליו טיפה של שמן עץ התה (אמיתי). בהצלחה
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

גילית שלעשות אינלציה של כורכום עוזר. עשיתי בשביל הגרון ועל הדרך עזר גם ליבוש חצ'קון וניקוי הפנים משחורים. שמים כוכרום במחבת ומאדים. כשיש אדים סוגרים את האש ומכסים כמו שמלה עם מגבת בין הראש למחבת ונושמים את האדים
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מעניין...האם הפנים נוקו משחורים אחרי האינלציה?
פלונית*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית* »

עפרה, כתבת בעבר שלא טוב לעשות הרבה פילינג לעור כי ההתחדשות שלו מוגבלת. אני הרבה זמן תוהה לגבי השפעת הסרת שפם בשעווה על העור באיזור זה. נראה לי שגם השעווה מסירה תאי עור ובשנתיים האחרונות אני רואה קמטים שהולכים ומעמיקים מעל השפה העליונה (בשאר הפנים אין לי קמטים). האם לדעתך ההתקמטות יכולה להיות כתוצאה מהשעווה ואיזה דרך אחרת להסרת השפם מומלצת לדעתך? ידוע לי על השיטה בעזרת חוט אך איני יודעת כיצד לעשות זאת וגם הבנתי שלא תמיד השערות נתלשות מהשורש.
שליחת תגובה

חזור אל “מה כדאי לדעת לפני שעורכים”