תל אביב עיר לכולנו

חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי חני_תה* »

עיר לכולנו
להחזיר את תל אביב-יפו לתושביה - לעשות מקום שטוב לחיות בו
תל אביב-יפו היא הלב הפועם של ישראל – שילוב מגוון של עבר ועתיד, חומר ורוח, מזרח ומערב. מקום שרבים ושונים חשים בו בבית.
דורות קיימו בעיר חיי עבודה, מסחר ופנאי. גדלו בה, גידלו בה ילדים, היו בה לגימלאים. אך בשנים האחרונות מנשבות בעיר רוחות רעות המאיצות מיסחור ומעבירות בהתמדה את המרחב הציבורי לרשות ידיים פרטיות. העיר הופכת לסדרה של מגדלי יוקרה. שכונות משגשגות הולכות ומסתגרות מאחורי חומות בטון. המוקד עובר מהרחוב אל הקניון, וחלקים רבים בעיר הופכים חסרי נשמה ונטולי ייחוד.
המדיניות האנטי-חברתית של העירייה הולידה מכבסת מילים: לגירוש תושבי יפו וכפר-שלם לטובת פרויקטי נדל"ן יוקרתיים קוראים "תנופת בנייה"; למחירי שכירות משתוללים קוראים "צמיחה"; להפקעת השדרות והכיכרות לטובת גופים מסחריים קוראים "תרבות". בינתיים, תל אביב-יפו הופכת מ"עיר כל תושביה" ל"עיר כל עשיריה".
סדר העדיפויות המעוות של העירייה ניכר בתחום הדיור. בהיעדר פיקוח על שכר-הדירה, ולנוכח ההתמסרות לבניה לעשירים, תל אביב-יפו הולכת והופכת לעיר שאין בה עוד מקום לסטודנטים, לזוגות צעירים, לגימלאים ולמעוטי יכולת. המסר של העיר הולך ומתבהר: אם אינך עשיר, אין לך מקום בינינו.
ההפרטה דוחקת ומעלימה ומצמצמת את החינוך הציבורי, והורים צעירים נאלצים לשלם אלפי שקלים כדי לרשום את ילדיהם לגנים ולחוגים פרטיים. ההתמסרות העיוורת לעשיית רווח כספי מסבה נזק חמור גם לחינוך הלא פורמאלי.
פעילות העירייה מתאפיינת לאחרונה בהיעדר שקיפות. רבות מן ההחלטות – בעיקר אלו שמעוררות מחלוקת ציבורית – מתקבלות בלא שיתוף התושבים.
גם בתחום התחבורה מציבה העירייה סדר עדיפויות עקום. המגמה העכשווית בערים מתוקנות בעולם היא הרחקה של כלי רכב פרטיים מריכוזי אוכלוסייה והשקעה בתחבורה ציבורית זולה ונגישה. בתל אביב-יפו המגמה היא הפוכה. העירייה מעודדת תוספת כבישים מהירים ומסלולים להזנת תנועה ללב העיר, אפילו על חשבון שטחים מפארק הירקון. היא שוקדת על הקמתם של עוד חניונים, ומגלה העדפה לא מאוזנת לתחבורה בכלי רכב פרטיים. נראה שמבחינת קברניטי העיר הכנסה קבועה של מיליוני שקלים מגביית דו"חות חנייה ומשימוש בחניונים חשובה יותר מבריאות התושבים. כשכל אלה באים במקום השקעה בתחבורה ציבורית זולה ונגישה, התוצאה היא אבסורד המנוגד לכל היגיון תכנוני.
התנערות העירייה מאחריותה כלפי כל תושבי העיר צריכה להיפסק. עלינו לקרוא בקול צלול: גירוש של אנשים מבתיהם – באופן ממשי ובאופן מטאפורי - לא יעבור!
אנו מציעים חזון אחר לתל אביב-יפו. חזון שבו כולם זכאים לדיור הולם, למים ראויים, לחוף רחצה נאות ולאוויר בריא לנשימה. אנו רוצים סדר יום עירוני שבו התושב במרכז, לא היזם.
לשם כך התארגנו, תל אביבים ויפואים מקבוצות אוכלוסייה מגוונות, למסגרת חדשה: עיר לכולנו. אנו עובדים ביחד כרשת פעילים ופעילות ומטרתנו להשפיע על הרכב העירייה, מדיניותה ודפוסי התנהלותה. איננו עושים זאת כדי לקדם עצמנו. איננו לוטשים עיניים לתפקידים או משכורות. אנו יוצאים עם היזמה הזו בגלל רצוננו לחיות כאן גם מחר ומחרתיים ועוד עשורים רבים.
אנו קוראים לכל מי שהעיר הזו יקרה לו להצטרף אלינו לבניית תנועה שתתמודד, למימוש הערכים האלה, בבחירות לעירייה ולראשות העירייה. "עיר לכולנו" נוסדה ותתנהל כתנועה על-מפלגתית השואפת לשותפויות מגוונות, עם מפלגות, תנועות והתארגנויות אזרחיות אשר חולקות עימנו את ערכי היסוד שלנו. כתנועה בהתהוות אנו מציעים לכל חבר מקום והזדמנות להשמיע דעות ועמדות ולהשפיע על עתיד המאבק על תל אביב-יפו.

עיר לכולנו משמעותה:

בית לכולנו
בכל רחבי העיר אנחנו עדים לתהליך גובר של דחיקת תושבים מבתיהם. לעתים בא הדבר בצווי הריסה ופינוי, לעתים ביוזמות נדל"ן שנערכות מאחורי גב התושבים, ולעתים פשוט בעלייה דרמאטית ביוקר המחייה ושכר הדירה. צעירים וסטודנטים, אוכלוסיות ותיקות – מהקהילה הערבית ביפו ועד שכונות הדרום - ואפילו שכבות הביניים במרכז ובצפון הולכים ונדחקים החוצה מן העיר.
עיר לכולנו משמעותה הבטחת הזכות של כל אחד ואחת מאיתנו לדיור נאות כבר היום, ולא פחות מכך גם ביטחון שנוכל לשכון בבתינו גם ביום המחר. האמצעים לכך מגוונים וכוללים חיזוק של הדיור הציבורי, התייצבות העירייה לצידנו במאבק נגד מהלכי הריסות הבתים ומבצעי הפינוי ביפו ובשכונות הדרום, הקצאת דירות לדיור בר השגה בכל פרויקטי הבנייה בעיר ופיקוח על גובה שכירות הדירות.
הצעדים האלה צריכים לבוא כחלק ממדיניות תכנונית עירונית כוללת שבמרכזה עומדים תושבי העיר וזכויותיהם לדיור, ולא אינטרסים נדל"ניים ושיקולי ארנונה צרים.

רחוב לכולנו
הרחוב משמש את כולנו כדי לנוע בעיר – אם ברכב פרטי, אם בתחבורה ציבורית, אם באופניים ואם ברגל. משום כך, השאלה כמה נתיבים יוקדשו לכל אחד מסוגי התחבורה האלה היא אולי המבחן המדויק ביותר לסדרי עדיפויות עירוניים. בבחינת רוב רחובות העיר, ובמיוחד בחדשים, אנחנו מגלים מציאות עגומה: את עיקר הרחוב תופסים מסלולי הרכב, ולא ניתן בהם כל יתרון לתחבורה הציבורית. בשולי הדרכים נאבקים אלה באלה הולכי הרגל ורוכבי האופניים על שטח המדרכות המועט שנותר ואשר משמש גם כחנית אופנועים, אופניים, פחי הזבל, שילוט דרכים, תחנות האוטובוס ומעט הספסלים שעדיין נמצאים אי פה אי שם. סדר העדיפות התעבורתי הזה מבטא בראש ובראשנה סדר עדיפות חברתי: הרחובות שלנו, מתוכננים כך שיזמינו בעלי רכב פרטי שמחוץ לעיר, להיכנס אליה בנוחות, לחנות בה, ולצאת ממנה בתום יום העבודה. אותנו משאירה העירייה עם זיהום האוויר, הרעש, והצפיפות ברחוב. למעשה, הרחובות שלנו, כבר מזמן אינם שלנו.
עיר לכולנו תהפוך את המדיניות התעבורתית הזו על פניה. אין צורך לחכות ל-2025 בשביל להבטיח נתיבים מהירים לתחבורה הציבורית בעיר. אין גם צורך לחכות עד אז כדי להגביל את כניסת כלי הרכב הפרטיים אליה, וגם לא כדי להרחיב את שטחי המדרכה ונתיבי האופניים. אפשר להתחיל כבר היום בפינוי הרחובות ממטרדים, עמודים ושילוט מיותר, יש להוסיף ספסלים מוצלים ומקורים, להתאים את הרחובות לבעלי מוגבלויות, להולכי הרגל, לעגלו ילדים, לרוכבי אופניים ולגימלאים. מדובר בצעדי מדיניות פשוטים, אחראיים, אבל כאלה שתלויים, פעם נוספת, בשינוי סדרי העדיפויות העירוניים: במקום נדל"ן ושיקולי ארנונה צרים, תושבי העיר הם אלה שצריכים לעמוד במרכזו של תכנון העיר ורחובותיה.

שכונה וקהילה לכולנו
העיקרון של שכונות אשר במרכזן מרכזים קהילתיים ושטחים ציבוריים שכונתיים, הולך ונזנח היום לטובת שתי חלופות גרועות במידה דומה. הראשונה, חלופה של פירוק השכונות; השנייה – הסתגרות שלהן.
הזנחת השכונות והמתחמים הציבוריים הביאו רבים להתייאש מהיכולת של העירייה לתחזק את המרכזים השכונתיים האלה. מתוך היאוש הזה, מוצע לנו לוותר על חלום השכונה הקהילתית, למכור את המרכזים השכונתיים לכל המרבה במחיר, ובמרחבים הציבוריים מוצע להקים בנייני משרדים וחניונים. תושבי השכונות "המתחדשות" נדרשים כל העת להרחיק יותר ויותר מבתיהם כדי להנות מגנים ציבוריים, כדי להגיע למוסדות החינוך, כדי לערוך את קניותיהם, וכדי לבלות, לראות סרטים ולהינות משירותי תרבות.
במקביל, צצות, במבצעי נדל"ן שערורייתיים, השכונות הסגורות: חומות בצורות, בפתחיהן שומרים חמושים ומאחוריהן דירות ובתי יוקרה. שכונות אלה אינן מאפשרות חיים קהילתיים – כל כולן מבוססות על התנשאות וניכור, על הפרדה על בסיס כלכלי בין תושבי העיר, ועל מסירה של שטחים עירוניים למעטים.
העקרון המרכזי המנחה את פעילות עיר לכולנו הוא שיש להבטיח לכולנו את הזכות לחיים קהילתיים בעלי משמעות. יש לחזור ולשקם את השכונות ואת הקהילות המקומיות; יש להפכן למרכיבים בעלי חיוניות ומשמעות בחיינו; יש לאפשר מרחב התפתחות לקהילה הערבית ביפו; יש להבטיח ולהגדיל את השטחים הציבוריים בשכונות; יש לחזק את מוסדות החינוך השכונתיים, את מרכזי הספורט ואת מקומות התרבות; יש להעביר תקציבים לפרוייקטים קהילתיים בשכונות; יש לחזק את ועדי השכונות ולהעניק לשכונות יכולת השפעה אמתית על החלטות העירייה. כנגד הייאוש מהדגם השכונתי יש להציב את חיי הקהילה בשכונות, כעקרון המארגן את העיר. כנגד ההסתגרות והניכור יש לבנות את השכונות כקהילות פתוחות, שיוויוניות וצודקות.

סביבה בריאה לכולנו
זיהום האוויר בעיר הוא לא בעיה שולית כלל ועיקר. הוא גורם לתמותה עודפת של מאות רבות של תושבים מידי שנה, ומגביר את שכיחותן של האסטמה, מחלות הסרטן ומחלות נוספות. כמוהו, גם זיהום מקורות המים של העיר, החופים, והקרקעות, מהווים סכנה ממשית ומדאיגה על בריאותנו ובעיקר על בריאות ילדי העיר וקשישיה. והנה, על אף שהדברים ידועים, עירייה כמנהגה נוהגת, ולא ננקט ולו צעד מדיניות משמעותי אחד לצימצום היקפם של הזיהומים האלה. נהפוך הוא – ככל שחולפות השנים רק גובר העידוד העירוני לכניסת כלי רכב מזהמים לעיר, מוקמים גורדי שחקים וחניונים במרכז העיר ומתמשכת הזנחת התחבורה הציבורית. כאשר ערים אחרות בעולם נרתמות למאמץ העולמי לצמצום פליטת גזי החממה והזיהום, הנהגת העיר שלנו רק ממשיכה להעמיק את הפגיעות בסביבה.
מדיניות העירייה הופכת מרחבים ציבוריים וחופי ים לשטחי נדל"ן ומעבירה נכסים של כולנו לידי בעלי הון.
אחריות לבריאותם של תושבי העיר מחייבת הצבת השאלות הסביבתיות והבריאותיות במרכז העשייה העירונית. תל אביב-יפו יכולה להפוך למקום בטוח בריאותית, להפוך לעיר הסביבתית המובילה בישראל, לעיר מתקדמת ועכשווית באמת.

עיר לכולנו
אנחנו יודעים שאנחנו מציעים שינויים עמוקים ומשמעותיים בהתנהלות העיר. אנחנו גם יודעים שהשינויים האלה יתאפשרו רק אם יירתמו להם תושבי העיר בכללותם, רק אם נדע להקים מסגרות הידברות בין כל תושבי העיר וביניהם לבין מוסדות העירייה.
יותר מידי שנים התנהלה העיר בחדרי חדרים, בלי היוועצות עם התושבים, בלי חובת דיווח להם, בלי דמוקרטיה אמיתית, בלי שיתוף אמיתי של השכונות. בעסקאות שמתחת לשולחן ובחדרי החקירות של המשטרה.
תהליכים חברתיים שעברו על החברה הישראלית כולה גם העמיקו פערים בין התושבים: בין יהודים לערבים, בין עשירים לעניים, בין גברים לנשים, בין אזרחים לבין חסרי מעמד משפטי. צורות האפלייה השונות, על רקע השתייכות לאומית, על רקע דת, מין, גיל, נטייה מינית, ומגבלות פיזיות ונפשיות, רווחות במדינה כולה, ובכלל זה גם בתל אביב-יפו. הן חמורות כשלעצמן, ומהוות מכשול בדרך לכינונה של העיר כמקום שטוב לחיות בו. האפליה והפערים החברתיים באים לידי ביטוי בכל מישורי החיים העירוניים: בסיכויים למצוא בה פרנסה, לשכור בה דירה, לחוש ביטחון אישי ברחובותיה, לקיים בה חיים קהילתיים עצמאיים וגאים, ולהינות מנגישות לשירותי חינוך, תרבות ורווחה.
לצד השינוי העמוק והמשמעותי שאנחנו מציעים בסדרי העדיפויות העירוניים, אנחנו גם מציעים צורת התנהלות אחרת של העירייה עצמה. אנחנו מציעים להעמיד את האדם במרכז, לא רק בהחלטות התכנוניות העירוניות, אלא גם באופן קבלתן. שירותי העירייה מוכרחים להיות נגישים לבני כל הקבוצות החברתיות בעיר. הם צריכים להינתן בעברית ובערבית, אך במידת הצורך גם ברוסית, באמהרית ובשפות מהגרי העבודה. חייבת להיות מתכונה אחרת לחלוטין לעבודת העירייה: שקיפות, דמוקרטיה אמיתית המאפשרת לאנשים ולקהילות לקבוע בעניינים המשמעותיים בחייהם, אחריות של נבחרי הציבור כלפי הבוחרים. אנחנו מציעים התנהלות צנועה וישרה, בגובה העיניים, בלי ספינים ובלי תקשורת חסרת כיסוי. אנחנו מציעים להשתית את התנהלות העירייה על רוח של שליחות ציבורית ומסירות לתושביה.
אנחנו מציעים לתבוע מחדש את חלקנו בתל אביב-יפו, אנחנו מציעים להפכה, באמת, לעיר לכולנו.
חני_תה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי חני_תה* »

תנועה חדשה בתל אביב
קחו זמן להפנמה

תנועות דומות קמות בערים אחרות בארץ. גם בירושלים ראו ירושלים לכולנו.
חני_תה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי חני_תה* »

עיר לכולנו
כללים ארגוניים
  1. עיר לכולנו היא תנועה עירונית סביבתית-חברתית על-מפלגתית המתעתדת להתמודד בבחירות לעיריית תל אביב-יפו.
  2. חברות בעיר לכולנו מבוססת על הסכמה לעקרונות היסוד של התנועה ועל השתתפות פעילה באחד הפורומים שלה.
לפיכך חבר/ה בעיר לכולנו הוא/היא מי ש:
  • נמנה/תה על חברי הקבוצה המייסדת של עיר לכולנו.
  • כל תושב/ת העיר המסכים/ה לעקרונות היסוד של התנועה ואשר השתתף/ה בפועל בלפחות חמישה מפגשים של פורומים בתנועה
עד יום 1.6.2008 .
  1. התנועה פועלת באמצעות פורומים נושאיים ואזוריים:
  • פורומים נושאיים:
  • סביבה-תחבורה-בריאות.
  • דיור.
  • חינוך.
  • עבודה ורווחה.
  • דמוקרטיה
  • תרבות.
  • להט"ב.
• פורומים אזוריים:
  • יפו.
  • שכונות הדרום והמזרח.
  • לב העיר.
  • צפון ישן.
  • עבר הירקון.
  1. המוסד העליון של התנועה הוא האסיפה הכללית. היא קובעת את מדיניות התנועה ומקבלת החלטות לגבי דרכה. אסיפה תכונס אחת
לחודשיים ולא פחות מאשר אחת לשלושה חודשים. ועדת התיאום, או שליש מחברי התנועה – במסמך חתום על ידם – מוסמכים לכנס את
האסיפה.
  1. האסיפה הכללית מקימה את הפורומים ומוסמכת לבטל או לאחד פורומים קיימים.
  2. הפורומים עצמאיים לקבל החלטות בתחומי פעילותם, במסגרת עקרונות היסוד של התנועה.
  3. כל חבר וחברה בתנועה זכאים לערער על החלטה של פורום או צוות בפני האסיפה.
  4. האסיפה הכללית מוסמכת לשנות את הכללים הארגוניים ובתנאי שהנושא יעמוד על סדר יומה מראש ויפורסם בהזמנות שיוצאו לקראתה
לפחות עשרה ימים לפני מועד כינוסה.
  1. מרכזי הפורומים הם ועדת התיאום של התנועה. אסיפה כללית רשאית לבחור לועדת התיאום עד חמישה חברים נוספים. ועדת התיאום
מחזיקה בסמכויות האסיפה הכללית בזמן שבין האסיפות, למעט הסמכות שבכלל מס' 8 שלעיל. ועדת התיאום מכנסת את האסיפה
הכללית, מציעה יו"ר וסדר יום לאסיפה.
  1. ועדת התיאום ממנה צוותים משימתיים:
  • צוות תקשורת.
  • צוות פרסום וכנסים.
  • צוות להידברות עם גופים פוליטיים וקבוצות חיצוניות.
  • צוות כספים.
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

ולאוהבים את תל אביב אני תורמת את הלינק הבא: תל אביב שלי

תיהנו!!
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

הרבה מאוהבי העיר ודייריהנפלטו ממנה בשנתיים- שלוש האחרונות, אז חבל שזה פתוח רק לתושבי העיר.
שנית - כתבת הרבה וזה מפספס את המטרה כי לא היתה לי סבלנות לקרוא הכל. מה גם שמה בתכלס'- מה היו ההשגים עד כה? מה הן דרכי הפעולה ברמה המעשית והמיידית (מלבד ריצה לבחירות, ישיבות והצהרות וכאלה)?
חני_תה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי חני_תה* »

הי ג'ינג'ית,
כן כתבתי הרבה. אבל בעצם לא כתבתי אלא "העברתי הלאה".
אנחנו גרים בירושלים ומעורבים בתהליך המקביל שקורה בירושלים.
האם את גרה בעיר? גם אם לא, את יכולה להתחיל דבר כזה במקום מגורייך ולהעזר במה שלמדו בתהליך התל אביבי, אשר הוא כנראה בשלבים המתקדמים ביותר.

אם את באמת מעוניינת לפעול, או סתם באמת מעוניינת, אז כדאי שתפני ליוני לבנה, העוזר של דב חנין (חבר הכנסת), ופעיל מאד בתנועה של תל אביב.
0506230249
עדיף שתדברו ישירות. או בררי לגבי הפגישה הבאה ותגיעי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רק אתמול בארץ נהדרת 'לכלכו' שוב על ירושלים (זה אפילו לא היה מצחיק, סתם משעמם).
לכן אני מתעצבנת לראות עוד התייחסות במרחב הציבורי לת"א כאל העיר היחידה בארץ, עם העניין היחיד בארץ, ועם התהליכים המסחריים-הדורסניים/הזרים היחידים בארץ. די. יש לי כבר פריחה מזה. מבאופן אני מצפה ליותר, ולכן אני מציעה לשנות את שם הדף למשהו כמו איך הופקעו הערים הגדולות מתושביהן בגלל אינטרסים זרים ואיך להחיות אותן שוב
חניתה, אם את חיה בי-ם את ודאי מבינה מאיפה הדברים נאמרים (תרתי משמע), ומבינה שאני לא מתכוונת לפגוע אלא להגן.
כל עירוני הבאופן, התאחדו, או משו כזה.

<שוכנת>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

רק אתמול בארץ נהדרת 'לכלכו' שוב על ירושלים (זה אפילו לא היה מצחיק, סתם משעמם).
באמת? אני ראיתי שם רק מערכון על המחירים והתנאים הבלתי אפשריים בשכירות בת"א..
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

באמת? אני ראיתי שם רק מערכון על המחירים והתנאים הבלתי אפשריים בשכירות בת"א..
גם אני :-D
קצת OFF - גם לא עניינה אותי התוכנית יותר מדי. כל הזמן הוסחתי, כי היא לא ממש החזיקה. הכל מהוקצע ומלא כשרון - ובכל זאת לא מחזיק. יותר מדי הומור שגורם להתלהב מהשנינות אבל אל באמת לצחוק, אחרי כמה דקות זה כבר לא עובד.
ומה הקטע עם חיקוי תוכנית הישרדות הזו? רעיון שמתאים למערכון אחד- מתחו לחצי שעה (או משהו שנדמה כמו נצח?!).
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי אילה_א* »

שוכנת את ממשיכה להדהים אותי כל פעם שנפתח דף על תל אביב את נכנסת אליו ואומרת אבל מה עם ירושלים
איך היית מרגישה אם אני הייתי נכנסת לדף מידע ירושלמי ומעתיקה אליו מודעות מהעכבר ?
למה את לא פותחת לך דף ירושלמי ובא לציון גואל ?
חני_תה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי חני_תה* »

לכן אני מתעצבנת לראות עוד התייחסות במרחב הציבורי לת"א כאל העיר היחידה בארץ, עם העניין היחיד בארץ, ועם התהליכים המסחריים-הדורסניים/הזרים היחידים בארץ. די. יש לי כבר פריחה מזה. מבאופן אני מצפה ליותר, ולכן אני מציעה לשנות את שם הדף למשהו כמו איך הופקעו הערים הגדולות מתושביהן בגלל אינטרסים זרים ואיך להחיות אותן שוב?

שוכנת היקרה, אני מזמינה אותך למפגשים של התנועה ירושלים לכולנו בימי שלישי. אנחנו בתחילת הדרך וזקוקים לכל עזרה אפשרית.
הדף הזה נפתח כדי למשוך את התל אביבים להצטרף ולשנות, לכן אני חושבת ששמו מתאים. כן, מטרת הדף היא להביא רעיונות לשינוי ולא ביקורת וקנטרנות על המצב.
אם את מוצאת צורך להוצאת קיטור לגבי המצב החמור שגורם לך פריחה אז באמת מומלץ שתפתחי דף בשם שהצעת.

בכל אופן, יש דף מקביל לירושלים וכמו שאמרתי, תל אביב היא רק דוגמה למשהו שניתן לעשות בכל עיר, רק צריך לרצות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חניתה, תודה רבה. אשקול זאת בחיוב כי הנושא בדמי.

_שוכנת את ממשיכה להדהים אותי כל פעם שנפתח דף על תל אביב את נכנסת אליו ואומרת אבל מה עם ירושלים
איך היית מרגישה אם אני הייתי נכנסת לדף מידע ירושלמי ומעתיקה אליו מודעות מהעכבר ? למה את לא פותחת לך דף ירושלמי ובא לציון גואל ?_

אילה, ממש לא אהבתי את הנימה שלך :-( . את ואני תקשרנו ברוח טובה בעבר, וסיפרת לי משהו על הרקע של יחסך לירושלים. בכל אופן, שום דבר לא מצדיק את הפוגענות הזו. את לא מכירה אותי, ובאמת שאין לך זכות לפנות אליי כך. מבקשת לחדול. >:(
ואגב, עכבר העיר יש גם בירושלים ומן הסתם היה כאן קודם, כמו רוב הדברים.
וכן, זה הקטע שלי, לומר שהעיר עדיין לא נסגרה. יש כאן עדיין חיים, ויסלחו לי הדתיות שבאתר, אבל אפילו חיים חילוניים משגשגים (רק היום ראיתי כמה ביטויים מופלאים שלהם). חניתה מבינה על מה אני מדברת. ומי שמתעקש שלא להבין, שיבושם לו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

תל אביב עיר לכולנו

ר העיר יש גם בירושלים ומן הסתם היה כאן קודם, כמו רוב הדברים
היי! עד כאן! עיתון העיר התחיל בתל אביב (וגם גוסס בה) :-)

הדף הזה נפתח כדי למשוך את התל אביבים להצטרף ולשנות, לכן אני חושבת ששמו מתאים.
חני_תה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי חני_תה* »

במוצ"ש 19 ינואר בשעה 19:30 ישנו כנס פעילים של התנועה. וכולם מוזמנים.
בית הקיבוץ הארצי, רח' לאונרדו דה-וינצ'י 15, תל אביב.

והנה חלק מנוסח ההזמנה לכולם:

אנו מזמינים אותך להצטרף לתהליך, להשפיע על קבלת ההחלטות בתנועה וליטול חלק פעיל במוסדותיה.

בכנס הפעילים הקרוב נציג את החזון שלנו, נשתף את הציבור בדפוס הפעולה של התנועה, וניצור דיאלוג אמיתי עם כל מי ששותף לעקרונות היסוד שלנו.

רק באמצעות פעילות עממית משותפת נצליח להחזיר את תל אביב יפו לתושבים.
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ממ* »

_במוצ"ש 19 ינואר בשעה 19:30 ישנו כנס פעילים של התנועה. וכולם מוזמנים.
בית הקיבוץ הארצי, רח' לאונרדו דה-וינצ'י 15, תל אביב._
איך היה?
יוזמה ברוכה, כל הכבוד. אצטרף כשאחזור לישראל.
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

נכנסתי ל אתר של דב חנין וקראתי כמה מהעלונים האלקטרוניים. איזו עבודה פרלמנטרית מדהימה.
יהיה לי מאוד חבל לאבד אותו בתור חבר כנסת :-(.
אילה_א*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי אילה_א* »

אבל מצד שני לנו יהיה מאוד נעים לזכות בו בתור ראש עיר
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי רותי_קליין* »

זה לא חדש שת"א כמו שאר המדינה (אם לא העולם) חומקת מידנו. הכסף הוא המרכז במקום האנשים. התקווה שעיר לכולנו נותנת יכולה לתת תקווה גם ללא תל אביבים. ולמי שלא מכיר - עיר לכולנו היא תנועה שרצה לבחירות בת"א וקוראת להחזיר את העיר לתושבים. דב חנין מתמודד לרשות העיריה וברשימה למועצה יש מועמדים מרשימים ומגוונים בעמדותיהם הפוליטיות, מהמקום ממנו באו. בשמיניה הראשונה יש 4 נשים, 4 מדרום ת"א. מספר 1 ברשימה (אחרי דב חנין) הוא איש ליכוד מכפר שלם. אני מצרפת סרטון, וממליצה לראות גם את השאר.
אין לנו ממנים וספונסרים, אבל כמו שמישהי אצלנו אמרה - זה שאין כסף זה יתרון ולא חסרון כי זה מכריח אותנו ליצירתיות. הקמפיין שלנו הוא קמפיין שטח של פעילים שמחלקים פליירים, תושבים שתולים כרזות מהמרפסות. אני קוראת לכל התלאביבים להצטרף לפעילות, במקום לשבת בבית ולקטר על מחירי הדירות, זיהום האוויר, גני המשחקים - אפשר לקום ולעשות.
ומשהו בשביל קהילת הבאופן - אני אמנם לא מתמודדת למועצה אבל התנועה היא תנועה של פעילים שהאנשים במועצה הם נציגים שלה (ומכיוון שאפשר להצטרף לתנועהב כל רגע, הם נציגים של כולנו). אני מתכוונת לפעול לשיפור זכויותינו - ממבנה ועד תקציבים לחומרי יצירה. מה שאנחנו לא יכולים לחלום על לשנות ברמת המדינה, אפשר לשנות כאן. וגם שינויים שקשורים לכל בעלי המשפחות - מתנ"ס נוסף בלב העיר, שיפור הגינות הציבוריות ועוד.

את הסרטון אפשר לראות ב - http://www.youtube.com/watch?v=lq-uwOYhjOc
וגם להכנס לאתר של התנועה http://www.city4all.org.il/
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי רותי_קליין* »

שלום חברים יקרים
כבר כמה חודשים אני פעילה בעיר לכולנו. עד עכשיו לא "הצקתי" לרובכם בעניין, אבל עכשיו - שבועיים לפני הבחירות החלטתי שהגיע הזמן לפנות לכולם.
כי יש אפשרות והזדמנות לשנות את איך שהעיר שלנו נראית. יש הזדמנות שהעיר תחזור להיות שלנו.
רובנו ניסינו לעשות דברים בעיר, ליזום - מסיבות רחוב, שוק החלפות, פעילות לחינוך ביתי וכו' וכל מי שניסה ליזום נתקל במדיניות הנוכחית של עירית תל אביב - להקשות, לשים מכשולים ליוזמות ואם אפשר גם למנוע אותן.
ראינו את זה בצורה בוטה כששוק ההחלפות שלנו בגינת דובנוב זכה לביקור של פקח שאיים עלינו בדו"חות אם לא נתקפל, בטענה שאסורה רוכלות בשטחים ציבוריים (ולא עזרו טענותינו שההחלפות אינן בתשלום).
כשאנחנו, עיר לכולנו נהיה בעירייה, וכשדב חנין יהיה ראש העיר, לא רק שלא נשים מכשולים ליוזמות של תושבים (בכל התחומים) אלא נעודד אותם וניצור מצב שבו העירייה תומכת ונותנת ממשאביה לטובת יוזמות.
נוכל לקדם זכויות של חינוך ביתי (כמו בית לקהילה בסבסוד העירייה, כניסות למוזיאונים וכו'), זכויות של אמהות שבוחרות להשאר עם תינוקותיהם בבית (מקומות מפגש נעימים ובחינם), זכויות של עצמאיים והקלות בארנונה למי שמתחיל עסק חדש (יש דוגמאות כאלה בערים אחרות בארץ) ועוד.
אז זה הזמן - גם להכנס לאתר של התנועה http://city4all.org.il/ ולשוב ולהכנס בימים הקרובים, הוא עתיד להתעדכן ולהציג לעומק את הרשימה המורחבת של התנועה, וגם להצטרף לפעילות!
אני מתכננת בשבועיים הקרובים (אח"כ כבר יהיה מאוחר מידי...) לארגן חלוקות פליירים במשך הבקרים.
כל האמהות הביתיות והאמהות לתינוקות שבבית מוזמנות להצטרף! טיול בשכונה בחולצות של התנועה ביחד יהיה כיף וגם ממש חשוב
בניגוד לשאר המתמודדים, לנו אין סכומי עתק להוציא על פרסומות אבל יש לנו את הכוח של האנשים, ועכשיו המאמץ שלנו הוא להיות נראים ברחוב.
אז גם אם אתן יכולות לבוא לבוקר אחד, לשעה או לשעתיים להליכה משותפת (אפשר גם עם עצירה נחמדה בגינה) - תפנו אלי!

אני בחרתי שלא להתמודד להיות ברשימה של התנועה, והסיבה היא שאני אוכל לפעול ולשנות את מה שחשוב לי לשנות בעיר, גם בלי להיות במועצה.
התנועה הזאת פועלת בצורה חדשה. יש אנשים מיוחדים ומלאי התלהבות וישרים וכנים שבאמת טובת העיר עומדת לנגד עיניהם ולא בצע שלטון.

באתר יש רשימה של חוגי בית עם דב חנין (בחלק של מפגשים). מומלץ לבוא ולשמוע.

והעיקר - 11.11 ללכת ולהצביע!!
חיבוקים לכולם
רותי
נ.ב. אתם מוזמנים להעביר את המייל הזה לכל חבריכם
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

(לא תל-אביבית, אבל מתעניינת:) האתר מרשים והחזון יפה, אבל איפה מוזכר חינוך ביתי או חינוך אלטרנטיבי בכלל?
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ממ* »

גם אני בעד חנין. הלוואי!
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ירח_לבן* »

מאמר ביקורת מעניין לדעתי, על 'עיר לכולנו':
פה

מה דעתכם?
אלטר_אגו*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

לדעתי זה לא לגמרי רציני. אני לא יודעת בקשר למה שהיא כותבת על חולדאי - כאמור, אני לא תל-אביבית. אבל בקשר לחנין - בראיונות איתו שאני קראתי הוא מתייחס בצורה מאד עקבית ומושכלת לעניין הבנייה לגובה, ובכלל לא התרשמתי שהוא חותר להפוך את תל אביב ל"יישוב קהילתי". הוא מדבר על איפה צריכים הבניינים להיות ומה צריך להיות בהם (דיור זול ולא דירות יוקרה).
שלא יהיו מגדלים, אבל שיהיו המון דירות, שתהיה תחבורה ציבורית אבל שלא יקנסו על חנייה, ובעיקר - שגם ל"כולנו" יהיו דירות יפות, כמו לעשירים. כלומר - "כולנו" רוצים חלק באותו שלל שהם מגנים בכל פה
זאת בעיני עקיצה קצת לא יפה, כי זה בפירוש לא מה שהוא אומר. ואם יקראו מה אבירמה גולן אומרת שדב חנין אומר, ולא את מה שדב חנין אכן אומר... אולי חבל.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי צל_הימים* »

האם דב חנין יהיה מסוגל לעצור מגמות כלכליות גלובליות?
m1]מנהטן כבר הפכה לגטו של עשירים. האם תל אביב הולכת בעקבותיה? 2000[/po]/mag23102008 445983.xml&layer=maghome
ה_מכבס*
הצטרפות: 15 מאי 2008, 15:07

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ה_מכבס* »

איזה שברון לב. עבדנו כל כך קשה והתקווה היתה גדולה.
החצי המלא של הכוס: בתקציב נמוך ובפעילות שרובה התנדבות עוררנו את מערכת הבחירות, גרמנו להמון אזרחים רדומים להשתתף ולקוות ועוררנו דיון ציבורי סוער.
החצי הריק: ספינים, הסתות, מסרים שאורכם לא עולה על משפט באורך ארבע מילים, לאומנות, גזענות, מקארתיזם, מחסור ביכולת חשיבה ביקורתית, כסף גדול שקונה קולות - כולם נוכחים בתהליך הבחירות הדמוקרטיות בישראל.
אלטר_אגו*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

עוד משהו לחצי המלא: יהיה בעד מי להצביע בבחירות הכלליות.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

החצי הריק: ספינים, הסתות, מסרים שאורכם לא עולה על משפט באורך ארבע מילים, לאומנות, גזענות, מקארתיזם, מחסור ביכולת חשיבה ביקורתית, כסף גדול שקונה קולות - כולם נוכחים בתהליך הבחירות הדמוקרטיות בישראל.
די כבר עם ההתנשאות הזאת.
לא כל מי שמצביע אחרת ממך הוא לאומן, גזען, מקארתיסט וחסר יכולת לחשיבה ביקורתית.
ה_מכבס*
הצטרפות: 15 מאי 2008, 15:07

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ה_מכבס* »

תודה אלטר.
עוד משהו לחצי המלא: במניין הקולות, אנחנו הסיעה הגדולה ביותר המועצה. אפילו יותר מסיעת ראש העריה הנבחר! במניין זה יוצא 5 נציגי מועצה, זהה לכמות של חולדאי. המועמד שלנו זכה לקולותיהם של 44,677 מצביעים (מתוך 130,189 קולות כשרים) - כ 34% לעומת 50% של ראש העריה המכהן זה עשר שנים- שלו היה מה שלנו אין: מנגנון העיריה, תמיכה של מפלגה גדולה (קדימה והעבודה), תקציב בחירות של (כנראה) מליונים, פרסום חוצות ופרסום בעיתונים, פעילי שטח שכירים.
אילה_א*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי אילה_א* »

קרוטונית_מהמרק_הגדול*

תל אביב עיר לכולנו

אני רק חושבת - אם יוסי שריד היה כן מסכים לרוץ (ביקשו והוא סירב), ייתכן שהתוצאות היו אחרות.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי סמדר_נ* »

חבל שאתם מרגישים כך. מכאן בחיפה נראה שמה שעשיתם הוא מרשים בכל קנה מידה. חולדאי יצטרך לספור אתכם בקדנציה הבאה שלו, ועוד איך. ואם תהיו פעילים מאד במועצה, תכינו את הקרקע היטב לבחירות הבאות.
עוד משהו לחצי המלא: יהיה בעד מי להצביע בבחירות הכלליות.
אכן כך.
עירונית*
הצטרפות: 24 מרץ 2004, 20:09

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי עירונית* »

_די כבר עם ההתנשאות הזאת.
לא כל מי שמצביע אחרת ממך הוא לאומן, גזען, מקארתיסט וחסר יכולת לחשיבה ביקורתית._

נכון, יתכן שמי שהצביע לדעם אינו לאומן, גזען, מקטרתיסט ...

מי שמתעלם מחלק נכבד מתושבי העיר הזו (ערבים) או שבעצם לא מתעלם אלא מנשלם מבתיהם , מתעלם מעוד חלק נכבד מתושבי העיר (צעירים יהודים וערבים שאינם בעלי הון) ,
אינו פועל לצמצום משמעותי בנושא הזיהום, פקקים, חניה...ולמען שטחים ירוקים, ולשיתוף תושבים (שאינם נדל"ניסטים) בקבלת החלטות,
מהו?
איך בדיוק הוא אינו עונה על התארים הלא מכובדים שנכתבו?
בההההההההההההההההההההההההההה. חולדאי מייצג בכבוד אותם ועוד כמה וכמה.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

תל אביב עיר לכולנו

שליחה על ידי ירח_לבן* »

עירונית, סתם שאלה, באמת מעניין אותי,
את ילידת תל אביב?
את זוכרת את רוני מילוא?
שליחת תגובה

חזור אל “מוסר ואתיקה”