ויטמין ad

אנונימי

ויטמין ad

שליחה על ידי אנונימי »

ויטמין D:
  • חוסר בוויטמין D עלול לגרום לרככת (עיוותים בעצמות).
  • ויטמין D נוצר בגוף באופן עצמאי בעקבות חשיפה לשמש. בארצות הצפון, בעיקר בחורף, עלול להיווצר מחסור בויטמין D. בישראל עוצמת הקרינה חזק מספיק כך שהבעיה כנראה נדירה.
  • משרד הבריאות ממליץ על מתן ויטמין D לכל תינוק (יונק ושאינו יונק) מגיל חודש ועד גיל שנה. anaka]ההסבר ashpaut vitaminD[/po].htm קשור לחוסר אפשרי בויטמין D אצל האם, בעיקר באוכלוסיות מסורתיות שהחשיפה לשמש אצלן מועטה.
ויטמין A:
  • ויטמין A מופיע במזונות מהחי: חלמון ביצה, חמאה, שמנת, כבד (רצוי כבד עוף אורגני, כי כבד הוא האיבר שמנקז את כל הרעלים בגוף, וכבד לא אורגני עמוס רעלים, שאת ממש לא תרצי בגופך).
  • בטא קרוטן: הצורה "הצמחית" שלו. בעצם בגוף הופך ויטמין זה ל- A. הוא מצוי בכל הירקות והפירות הכתומים (מנגו, משמשים, גזר, בטטה ...), צהובים ובכל העלים הירוקים הכהים (ארוגולה, כוסברה, פטרוזיליה - בכמויות, נניח - 100 גרם), גם בנבטים.
בבטא קרוטן אין סכנה של הרעלה, כי הוא אינו מצטבר בכבד. לעתים, כאשר אדם אוכל המון מזונות העשירים בבטא קרוטן הוא ייראה צהוב. בעיקר אזורי כפות הידיים, כפות הרגליים, ציפורניים, לבן העין. אין כל חשש במצב הזה, הוא אינו בעייתי. הפחתה בצריכה של אותם המזונות תשנה את המצב במהרה.
  • בד"כ אין בעיה עם מחסור של ויטמין A מהמזון, מאחר והוא מופיע במגוון גדול כ"כ של מזונות. כמובן שיש לוודא שאכן מופיעים המזונות הללו בתפריט המשפחתי הקבוע.
  • קוסמטיקאית אמרה (ל-עוף החול) שחלק מהבעיות בעור מקורן בחוסר בויטמין A ושכדאי לצרוך יותר בתקופה הקרובה.
A+D
  • התכשירים שקיימים בארץ מכילים ויטמין A וויטמין D יחד.
  • אין כנראה סיכון של עודף בוויטמינים אלה, כל עוד לא נותנים מינון גבוה בהרבה מהמומלץ ("30 טיפות מידי יום במשך חודש רצוף").
תרמו: עדי רן, ורד לב, בשמת א
דף זה אוחד עם הדף ויטמינים לתינוקות
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

ויטמין ad

שליחה על ידי ענת_גביש* »

הכוונה לויטמין A פלוס D, משום מה לא נכנס כאן הפלוס.
מה דעתכם? נחוץ? מזיק? נתתם לתינוק שלכם?
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

ויטמין ad

שליחה על ידי אביב_חדש* »

האם התינוק יונק/לא יונק? גר בסקנדינביה או בישראל?
יפעת_גת*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2001, 12:42
דף אישי: הדף האישי של יפעת_גת*

ויטמין ad

שליחה על ידי יפעת_גת* »

נדמה לי שזה אמור להאיץ את תהליך סגירת המרפסים (החורים) בגולגולת של התינוק
אני לא נתתי, רק קצת בילדה הראשונה ,
אני מנחשת שהקצב הטבעי של סגירת הגולגולת יש לו סיבות משלו
ויש אף שטוענים שחור בגולגולת הוא מצב נהדר (היתה בערוץ 8 תכנית על אנשים שחוזרים לבהירות המחשבה של ילד ע"י קדוח עצם הגולגולת...)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

ויטמין ad

שליחה על ידי בשמת_א* »

יפעת, ממש לא. סגירה מהירה מדי של המרפסים היא מצב פתולוגי שעלול להעיד על פיגור או לגרום לו. הם אמורים להיסגר לאט, כדי לאפשר את גדילתו האופטימלית והמירבית של המוח.
זה נועד נגד סכנת הרככת ועוד.
בארץ שלנו מספיקה הליכה מהבית לאוטו, בערך, כדי לספוג את כמות השמש שהתינוק צריך ביום (טוב, 3-5 דקות שמש ביום, ולא בצהריים), ותינוק יונק לא אמור לסבול משום חסרים.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

ויטמין ad

שליחה על ידי אם_פי_3* »

זה שארית מהמנדט הבריטי ומהסגריריות הבריטית הידועה...
במקרה הזה, תינוקות פורמולה גם לא סובלים מחסרים, כי בפורמולות יש תוספת ויטמין D באופן מספק. נתנו בהתחלה, ואחר כך הפסקנו.
ענת_גביש*

ויטמין ad

שליחה על ידי ענת_גביש* »

חשדתי שמדובר בשארית מאובקת ששכחו אחריהם לבנבנים ממדינות קרות...אבל מה,רק אנחנו כאן באתר הזה יודעים את זה ,עם השמש וכל זה?
ה"איום" בפי אחות טיפת חלב היה כה מוחשי! רכככככככתתת ראו הוזהרתם! לפני ההנחייה לתת לכולם היה לפחות מקרה אחד בכל גן,כך אמרה לי,וחשבתי שלפני שאני מתפעלת עמוקות מהנתון הזה,אני אתייעץ כאן.אני מבינה שויטמין d "בא" מהשמש (או שמא נספג בנוכחות שמש?), ומשמן דגים (ראה היסטריית שמן קיק בתקופת הצנע,לא?)
.וויטמין a? למה הם ניתנים ביחד?מה המקורות לויטמין a?
ובאמת,אם התינוק הוא ישראלי יונק בחורף שטוף שמש,אז מה הענין?
אביב_חדש*

ויטמין ad

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בקשר לסגירת מרפסים, בשמת ויפעת: לעתים יש תינוקות שנולדים עם מרפסים קטנים מאוד או כלל לא, אבל עם רווח בין עצמות הגולגולת שמאפשר את גדילת המוח בשווה לגדילתו כשיש מרפסים. אחות טיפת חלב שלנו (עם מור) נלחצה שהמרפס היה קטן מדי, ובבדיקה אצל הרופא הורגענו וקיבלנו את המידע הזה. המרפסים אמורים להיסגר סופית אחרי גיל שנה.
אם_פי_3*

ויטמין ad

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ענת, האיום מאד מעניין לאור העובדה שבוודאות כבר כשאני הייתי תינוקת קיבלתי את התוספת הנ"ל, וכנראה שגם שנים רבות קודם לכן. בזמנו קראתי שעומדים לבטל את ההמלצה אבל כנראה שכמו כל דבר פה גם זה יקרה עוד 30 שנה.
לגבי ויטמין A אני לא זוכרת את הפרטים המדויקים ולכן לא אפרט קטעי זכרון, אבל אני חושבת שגם כאן ממש אין מה לדאוג.
אביב_חדש*

ויטמין ad

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ויטמין A קיים בכמות קטנה בחלב, אבל קיים! הוא נספג באופן כמעט מלא בגוף התינוק.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

ויטמין ad

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יש המלצות חדשות לתזונת תינוקות שהוציא משרד הבריאות הישראלי, ומומלצות מאוד לקריאה - לא להאמין לאיזה מצב של קדמה וידע הגענו. ואני רצינית, בלי שום ציניות. קראתי את זה וכמעט שמעתי פעמי משיח. בין השורות בעצם הם כותבים שההנחיות לתת לכולם הן בגלל אוכלוסיות ישראליות שלבושות כך שכל הגוף מכוסה.
נכון שהיו הרבה מקרים של רככת. זה היה בתקופת הצנע, כשהתזונה הייתה על הפנים. ההורים שלי היו מקלפים תפוח לילדים (יש לי אח ואחות שמתקרבים לגיל חמישים) ואוכלים בעצמם רק את הקליפות.
ענת_גביש*

ויטמין ad

שליחה על ידי ענת_גביש* »

איפה אפשר לקרוא המלצות חדשות אלו?
אם_פי_3*

ויטמין ad

שליחה על ידי אם_פי_3* »

הנחיות משרד הבריאות בנושא תזונת תינוקות
הנושא של ויטמין D מופיע בתת פרק הנקה
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

ויטמין ad

שליחה על ידי נעה_גל* »

אני לא נותנת ויטמינים וברזל.
תינוק/פעוט בריא שאוכל כמו שצריך (בין אם זו הנקה/פורמולה או אוכל מוצק) לא זקוק, לדעתי, לתוספות.
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

ויטמין ad

שליחה על ידי נעה_גל* »

ולאחות טיפת חלב ששואלת אם את נותנת ויטמנים ומביטה בך במבט מאשים, אפשר פשוט להגיד "כן".
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

ויטמין ad

שליחה על ידי גילה* »

בתנאי שלא באים לשם עם האח הגדול ששואל אח"כ שאלות (-:
יפעת_גת*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2001, 12:42
דף אישי: הדף האישי של יפעת_גת*

ויטמין ad

שליחה על ידי יפעת_גת* »

תודה על כל האינפורמציה
ועוד שאלה: אני מכירה רככת אצל כלבים, מה זה בתנוקות?

בנוגע לשיטה שמוזכרת בדף של משרד הבריאות "מאחר ולא ידוע לנו שזה מזיק אז נותנים לכולם"
כששאלתי את שיין המיילדת שלי על ויטמין K (זריקה שרצו לעשות למיכאל כשבאנו לבקורת אחרי לידת בית)
היא אמרה לי שהיא מאמינה ש:

מה שלא נשבר, לא צריך לתקן
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

ויטמין ad

שליחה על ידי גילה* »

העברתי חלק מתשובתך לדף ויטמין k
אביב_חדש*

ויטמין ad

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לפני כמה ימים בביקורי בקופ"ח במעבדה, לשם לקיחת דם לחלבון עוברי, האחות המליצה לאמא טרייה (תינוק בן 4 ימים, תארו לכם כמה בלבול) למרוח ויטמין A+D על הפטמות כדי למנוע ולטפל בפצעים בפטמות. חוץ מהעניין שכדי לטפל בפצעים וסדקים בפטמות, צריך לטפל בתנוחה ובאחיזה, יש סכנה במתן ויטמינים מסוג המסיסים בשומן (ADEK) לפני הגיל המומלץ (גיל חודש) ויותר מהמינון המומלץ (שתי טיפות ביום). עודף יכול לגרום לכל מיני תופעות.
כשהערתי לאחות, היא התפלאה בכלל על מה שאמרתי (כל מה שכתבתי למעלה), ושלחה אותי לרופא הילדים שיגיד לי שזה בסדר לתת את הויטמינים האלו גם לתינוק בן 4 ימים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

ויטמין ad

שליחה על ידי יונת_שרון* »

את השמן (לטעמי עדיף שמן-נבט חיטה אגב) שמים על הפטמות אחרי ההנקה, ותוך כמה זמן הוא נספג (או נמרח על הפדים...). לא אמור להגיע מזה שום דבר לתינוק.
ענת_גביש*

ויטמין ad

שליחה על ידי ענת_גביש* »

או משחת רפאל שהריח שלה יותר עדין, והיא נספגת יותר מהר ונמרחת פחות.(ועשויה מחומרים טבעיים) נדמה לי גם שהשמן היקשה טיפה על תפיסת הפיטמה והמשחה לא.
אם פי 3 תודה על הקישור להנחיות.אז אנחנו לא שייכים לאף אחת מהקבוצות הנמנעות משמש,ובכל זאת אני תוהה-
הרי אנחנו לא נחשפות מדי יום באופן מבוקר, יש ימים שכל היום בבית, יש ימים שמעונן. יש טעם לשים לב לזה? ברור שברוב הימים יש חשיפה בת כמה דקות ויותר לי בטח, לתינוקת פחות. האם יש גם "במצטבר"? עכשיו שאני חושבת על זה, בשלושת הימים האחרונים נועם בטוח לא נחשפה לשמש.
אביב_חדש*

ויטמין ad

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הרבה אמהות עקב כאבים בלתי נסבלים בפטמות (התנוחה, יקירותיי) מורחות לפני ההנקה כדי שלא יכאב להן בזמן ההנקה הקרובה. ככה בוודאי לא ניתן לשלוט בכמות שמגיעה לתינוק.
שמן נבט חיטה עלול להוות בעיה אצל תינוקות הרגישים למוצרים המכילים גלוטן. מומלץ לא למרוח.
והכי טוב Lansinoh או PureLan שניתן להשיג ברוב חנויות סופר פארם ואצל בפקס (משווקי מדלה).
ענת_גביש*

ויטמין ad

שליחה על ידי ענת_גביש* »

התנוחה באמת יותר קריטית ממה שנדמה, מנסיוני עם כאבים כשלא הקפדתי. ואפרופו ,תנוחות בהנקה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ויטמין ad

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רופא הילדים שלנו טוען שעדיין יש מקרי רככת אצל תינוקות חורף, ולכן יש לתת A +D לתינוקות אלו.
אתי_אורן*
הצטרפות: 05 אפריל 2002, 00:14

ויטמין ad

שליחה על ידי אתי_אורן* »

התינוקי שלי שבוע הבא בן חמישה חודשים, הוא לא קיבל אף פעם את ה AD והוא תינוק חורף. יש צורך להתחיל להילחץ?
ותיסלחו לי על הבורות אבל מה זאת רככת?
יונת_שרון*

ויטמין ad

רככת זה מה שקורה כשאין מספיק ויטמין D, ואז העצמות נהיות רכות מדי ועלולות להתעקם.
המניעה פשוטה - צאו כל יום קצת לשמש (קצת!) והגוף ייצר ויטמין D. אם הילד שלך לא כהה-עור במיוחד, אז ממש לא סביר שתהיה לו רככת. אם אתם אתיופים או שהוא מאומץ מניגריה או משהו כזה, אפשר להפשיט אותו קצת וכך להגביר את החשיפה לשמש.
ענת_גביש*

ויטמין ad

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אשאל שוב ,עכשיו אולי תהיה למישהו תשובה.אם לא יוצאים כל יום,אלא אחת לכמה ימים כשיש סוף סוף שמש? זה מצטבר איכשהוא? ומה הנזק שבלקיחת הטיפות של טיפת חלב?
יונת_שרון*

ויטמין ad

בטיפות של טיפת חלב יש גם ויטמין A, שעודף ממנו הוא לא בריא (לא זוכרת למה בדיוק, אבל אפשר לחפש אם זה נורא חשוב). חוץ מזה הן מגעילות. P-:
לגבי השפעה מצטברת - אני לא יודעת, אבל נראה לי סביר שיש כי מה שחשוב זה ספיגת הסידן, ואת זה לא חייבים לעשות כל יום. אבל שמש יש אצלנו בארץ כל יום, גם כשיש עננים בשמיים, אז זו לא נראית לי בעיה גדולה.
אביב_חדש*

ויטמין ad

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עודפים של כל אחד מהויטמינים המסיסים בשומן ADEK אינו בריא.
אתי_אורן*
הצטרפות: 05 אפריל 2002, 00:14

ויטמין ad

שליחה על ידי אתי_אורן* »

יונת
תודה בעד האינפורמציה, זה הרגיע אותי. מה גם שהילד שלי בהיר, כך שעכשיו אני יכולה להמשיך באי מתן הויטמנים בלב הרבה יותר שקט.
מרב_סגל*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2002, 19:57
דף אישי: הדף האישי של מרב_סגל*

ויטמין ad

שליחה על ידי מרב_סגל* »

הרופאה ממש לוחצת שניתן לעומר (שנה וחודש) ויטמינים. לא ברור לי אם זה אכן נחוץ, והויטמינים לתינוקות שנמצאים בשוק מכילים כל מיני חומרים מזיקים. מה דעתכם? מה אתם עושים? אגב, הוא יונק לפי דרישה וגם אוכל מוצקים (אבל הוא אלרגי אז בעיקר ירקות, פירות, אורז וכד').
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

ויטמין ad

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

עוד לא ביררתי את הנושא אבל לפני שאני יודעת משהו אני יכולה לספר לך מה ענתה לי נטורופטית אחת שהמליצה לי (לפני שבכלל בררה מה הבעיות שלי) לקחת מולטי ויטמין ועוד כלמיני תוספים
שאלתי אותה למה אני לא יכולה לקבל את כל מה שאני צריכה דרך אוכל
אז היא ענתה שזה היה אפשרי אם הייתי אוכלת תפריט מאוד מאוזן, שכל הרכיבים בו היו אורגניים, הייתי ישנה טוב, נחה הרבה וחיה באיזי בלי דאגות, וכל זה במקום נידח עם אויר נקי במיוחד.
ר"ל - התרחקנו מאוד מחיים טבעיים, סביבתנו מזוהמת, אנחנו חיים במתח מתמיד - כל אלה מחייבים חיזוק.
(אז נכון שלתינוקות אין בעיות של אוברדראפט ואפאחד לא מגביל את שעות השינה שלהם אבל הם נושמים את אותו אויר שאנחנו נושמים, והחלב של אמא שלהם גם הוא סובל מאותן צרות שציינתי קודם)
יונת_שרון*

ויטמין ad

איזה ויטמינים? A ו-D?
מרב_סגל*

ויטמין ad

שליחה על ידי מרב_סגל* »

לא רק A ו-D - זה מולטיויטמין שהרופאים בארה"ב רושמים באופן סדיר לתינוקות החל מגיל 6 חודשים ואני עד כה סירבתי בעקביות לתת לו. יש בזה גם ויטמינים אחרים, סידן, ברזל... האם בארץ בני שנה לוקחים ויטמינים?
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

ויטמין ad

שליחה על ידי עירית_ל* »

ממש לא, לפחות לא זו ההמלצה של משרד הבריאות. להפך - בגיל שנה מפסיקים עם טיפות הברזל וה A&D כי התזונה מתגוונת.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

ויטמין ad

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הנה תשובה שקיבלתי עכשיו מרופא ילדים לשאלה איזה תוספות יש לתת, מתי ולמה:

_מגיל חודש עד שנה ויט A+D הבעיה היא בעיקר ויט D המיוצר באמצעות חשיפה לשמש שלא מומלצת כ"כ בארצנו היוקדת

מגיל 4 חודשים (לתינוקות שאינם יונקים) תוספת ברזל שכנראה בתחליפי חלב אם זמינותו נמוכה וספיגתו לקויה משהו. ביונקים רק מגיל חצי שנה - שאז יורדת ההנקה משמעותית והתחליפים עניים בברזל או מכילים ברזל בעל זמינות נמוכה משהו.
אפשר לבדוק לפני מתן אבל זה טיפול מונע שניתן למי שרמת הברזל תקינה כדי למנוע חוסר בעתיד ולכן כדאי לבדוק למי שבאמת חושבים שסובל מחוסר דם ואז כמויות הברזל הנדרשות לתיקון גדולות יותר. ורמת ברזל תקינה לא תמנע טיפול מונע.
לא בהכרח שברזל גורם לעצירות זה יכול לקרות אבל אצל הרוב אין תופעות לוואי, בכלל._

לגבי תינוקות בני שנה ויותר שתזונתם מתבססת בעיקרה על הנקה ולא קיבלו ברזל:
_צריך לקבל טיפול מונע מגיל חצי שנה. לכן אם לא קיבל עד עכשיו שווה בדיקה אם אין לו אנמיה ואם כלכלתו בריאה עם בשר אדום יכול להמשיך ללא תוספות
חוץ מזה בגיל שנה זה לא טוב שרוב הכלכלה מבוססת על הנקה זה ממש לא מספיק

נושא הפלואור מצוי מעט במחלוקת. אבל כדאי להוסיף לתינוקות שאינם יונקים במקומות שהמים עניים ( באזור ת"א- מוכנס על ידי הרשויות ישירות למים).אצל היונקים לאם. או למי שמשתמש במים ("חסרי מינראליים" ) שלא מכילים פלואור. בעיקר למי שיש עששת במשפחה.
פלואור נוטלים עד גיל 12-14 זמן סוף בקיעת השיניים הקבועות

שאר הויטמינים (והמתכות הדרושות)נמצאים בעיקר במזון מגוון או בתחליפי חלב אם ואין אתם בעיה המחייבת תוספת. למעט אהבה, אהבה, כל הזמן_
מרב_סגל*

ויטמין ad

שליחה על ידי מרב_סגל* »

עוגיה, תודה על העתקת התשובה, אם כי אני לא בטוחה, על סמך מה שקראתי, ש
חוץ מזה בגיל שנה זה לא טוב שרוב הכלכלה מבוססת על הנקה זה ממש לא מספיק
יונת_שרון*

ויטמין ad

לגבי ויטמין D, כדאי לוודא שאתם נחשפים מספיק לשמש אם אתם כהי אור, חרדים, או גרים באלסקה.
לגבי ברזל, כדאי לשים לב אם הילד ישן הרבה, עייף, עצוב -- סימנים של מחסור בברזל.
סידן הוא מקבל מהחלב, למיטב ידיעתי.
ויטמין A יש בכתומים למיניהם, אבל אני חושבת שחוסר בזה הוא נדיר.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

ויטמין ad

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

לגבי ויטמין D:
קראתי פעם ספר שכתב רופא שעבד שנים רבות בקרב הבדואים בסיני, ובו פירט בין השאר מה הן המחלות הנפוצות אצלם. המחלה הנפוצה בין הנשים היתה - לא תאמינו - רככת, מחלה שנגרמת ממחסור בויטמין D!
בין הבדואים בסיני, שחיים כל הזמן בשמש!
איך זה קרה, ולמה דווקא נשים? פשוט. הן היו לבושות בשחור מכף-רגל ועד ראש, ושום קרן-שמש לא חדרה את הלבוש הזה. גם הגברים היו מכוסים, אבל הם לבשו יותר לבן, וכך כן ספגו קרני שמש.
ואשר לחשיפה לשמש בארצנו היוקדת - אין צורך לחשוף במיוחד, או לעשות "אמבטיות שמש" כפי שאנחנו נהגנו לעשות לתינוקות בזמנו. אנחנו סופגים מספיק קרני שמש גם אם אנחנו לבושים היטב ומשתדלים להיות בצל (פרט כמובן לחרדים, לנזירים ולבדואיות).
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

ויטמין ad

שליחה על ידי ורד_לב* »

בדיוק בגלל אוכלוסיות כאלו, אגב, יש המלצה גורפת לתת A+D, כדי "לכסות" את כל האוכלוסייה.
אז גם כאן, כמובן יש מקום לבחור (כמו בתחומים אחרים).
A יש ממקורות מהחי למיניהם (בשר, דגים, ביצים, מעט במוצרי חלב), או בצורתו הצמחית: בטא- קרוטן (הופך בגוף ל-A). בטא קרוטן יש בכל הכתומים למיניהם (ירקות ופירות), צהובים ועלים ירוקים למיניהם!
בשמת_א*

ויטמין ad

שליחה על ידי בשמת_א* »

בגיל שנה זה לא טוב שרוב הכלכלה מבוססת על הנקה זה ממש לא מספיק
אולי עדיף להקשיב לרופאים שיודעים משהו על הנקה, במקום זה?

לגבי הויטמינים והברזל ד"ר מירה ליבוביץ, מומחית לרפואת המשפחה ויועצת הנקה מוסמכת, בעלת מרפאת ההנקה באודים, ענתה הרבה פעמים בפורום אמנות הלידה וגם בפורום שלה
תשובות מלאות ומצוינות בעניינים אלה וגם לגבי הנקה בלעדית מעל שנה.
בשמת_א*

ויטמין ad

שליחה על ידי בשמת_א* »

תקציר:
A+D ממש לא נחוץ בארץ.
ברזל נחוץ רק למי שבבדיקת דם בגיל 9 ח' או שנה התברר שיש חסר.
המוגלובין 11 תקין בתינוקות.
שמש לא ישירה כחמש דקות ביום.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

ויטמין ad

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

שמש לא ישירה כחמש דקות ביום.
למה דווקא חמש דקות?
אם_פי_3*

ויטמין ad

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מוסיפה דברים שכתבה ד"ר ליבוביץ (מהזכרון, אז יתכנו שיבושים): חמש דקות ביום, כשהילד ערום (או עם חיתול), כעשרים דקות, כשהוא לבוש - וזה "מכסה" גם ימים מעוננים וחורפיים. ויטמין A ניתן לא בגלל חסר, אלא פשוט כי הוא תוצר לוואי של יצור ויטמין D.
בשמת_א*

ויטמין ad

שליחה על ידי בשמת_א* »

אמא של יונת: זה המינימום, זה כל מה שדרוש, לאלה שחושבים שצריך המון שמש לייצר ויטמין די.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

ויטמין ad

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שימו לב להודעה הבאה
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

ויטמין ad

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

נועה, לא כל כך הבנתי מה מטרתך? האם את רוצה לומר כי אין צורך בויטמינים? אם כך הרשי לי לחלוק. אם את רוצה להביע את תרעומתך על הדרכים בהן מתנהלים דברים הקשורים לבריאות ילדינו, אני תומכת במאה אחוזים...
בת_ההרים*

ויטמין ad

שליחה על ידי בת_ההרים* »

זה נורא פשוט. מטרתי היא להפנות למידע שנראה לי, לפחות, חשוב.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

ויטמין ad

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

מה כל כך נורא?
בגלל עודף של טיפה אחת?
נראה לי שזו סתם הגזמה פראית. 3 במקום 2?
אני נותנת ככה וככה, מרוקנת את הטפטפת לפה של ה|תינוק|בלי לספור. (לא כל יום, רק כשהיא מסכימה לפתוח פה).
בת_ההרים*

ויטמין ad

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ענבל-לטווח הארוך העודף הזה מצטבר ויוצר נזקים.
ורד*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2001, 16:56

ויטמין ad

שליחה על ידי ורד* »

שלום לכולם, רציתי לדעת אם משנה לתת לתינוק ויטמין a+dלפני האוכל או אחרי וכן בשעה קבועה.
אודה לכם מאוד אם תתיחסו לשאלתי.
רופא_ילדים*
הצטרפות: 11 אפריל 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רופא_ילדים*

ויטמין ad

שליחה על ידי רופא_ילדים* »

לטווח הארוך העודף הזה מצטבר ויוצר נזקים.
כדי שיווצר נזק מעודף ויטמין A צריך היה לקחת 30 טיפות מידי יום במשך חודש רצוף. אין כול נזק במתן הויטמינים כפי שענבל עושה, ואני מודה ומתוודה שכך עשינו גם עם ילדי הפרטיים, לא חושב שיש צריך טובה לוודא שאכן זה שתי טיפות ולא יותר במיוחד בתכשיר של ד"ר פישר שאינו כולל טפטפת.
אין זה משנה מתי התינוק מקבל את הויטמינים, אך למען יצירת הרגל, רצוי ליצור שעה קבועה וטקס קבוע של המתן, כך הילד מסכים ביתר קלות לקחת את הויטמינים והברזל.
באופן אישי נהגנו לתת בכפית בעת האמבטיה, כך זה גם טקס קבוע וגם מונע ליכלוכים.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

ויטמין ad

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

האם אתה יכול להסביר את האמור בכתבה שנועה הדרומית קישרה פה למעלה?
רופא_ילדים*
הצטרפות: 11 אפריל 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רופא_ילדים*

ויטמין ad

שליחה על ידי רופא_ילדים* »

גילה, מה שבאמת קרה היה שרקח שינו את הרכב הויטמינים ואת ההמלצה על האריזה, מבלי לבקש אישורים מתאימים ממשרד הבריאות ובניגוד לתקן הישראלי.
לאור פרשת רמדיה, משרד הבריאות וקופת חולים כללית (בצדק לדעתי) הורו להוריד את המוצר מהמדפים. הטעם הפשוט שכאשר משנים הרכב של מוצר בלי פיקוח הרי שאין דרך לדעת מה הוא באמת מכיל.
אולם התדריך שאנחנו קיבלנו ביום בו יצאה הודעה, נמסר לנו ההרכב המדויק של הויטמינים בתכשיר, ובהתחשב בעובדה שהתכשיר היה על המדף 6 שבועות בלבד, לא היתה סכנה ממשים לילדים שקיבלו את התכשיר.
אולם למען הסדר הטוב, שינוי מוצר ללא אישור הינו דבר פסול. ולאור נסיון העבר נראה כי רצוי להורידו מהמדף ולא לתת אישור בדיעבד, גם אם התכשיר הינו טוב ויעיל באותה מידה כמו התכשיר הישן.
בת_ההרים*

ויטמין ad

שליחה על ידי בת_ההרים* »

עם כל הכבוד וההערכה לרופאים באשר הם
  • יש לי בעיה עם מישהו שמזדהה כ"רופא ילדים" ונותן עיצות תחת מעטה אלמוניות מקצועית.
  • יש לי בעיה עם רופאים(ילדים). אתם נורא בירוקרטים.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

ויטמין ad

שליחה על ידי שרון_ג* »

אתם נורא בירוקרטים
????
שרון_ג*

ויטמין ad

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש לי בעיה עם מישהו שמזדהה כ"רופא ילדים" ונותן עיצות תחת מעטה אלמוניות מקצועית.
אם זה עוזר במשהו, אני אישית מכירה את "רופא ילדים" ויודעת שהוא אכן מי שהוא מצהיר.
מה זה משנה אם הוא קורא לעצמו כך או אחרת. אם היה כתוב דר' כהן זה היה עדיף?
גם אצלי אף אחד לא בדק תעודות, ולאף אחד לא הפריע שהזדהיתי כרופאת ילדים.
אף אחד לא חייב לקבל את מה שאני או רופא ילדים כותבים.
אנחנו עונים היכן שנראה שיש לנו את הידע לענות לגבי גישתה של הרפואה הקונבנציונלית לענינים מסויימים.
יונת_שרון*

ויטמין ad

לי אישית אין בעיה לא עם השימוש בניקים ולא עם השיתוף בידע מקצועי. Just for the record.
(וגם הרופאה שלנו בכלל לא בירוקרטית)
בת_ההרים*

ויטמין ad

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נו טוב. אז איזה כיף זה שלכל אחד יש את הבעיות שלו (-;
<נועה ממש לא מתכוונת להעליב את הרופאים באשר הם. כל אחד והשריטה שלו>
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

ויטמין ad

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

האם אפשר לאחד עם ויטמינים לתינוקות ?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

ויטמין ad

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לטעמי לא. אלה שני דיונים שונים, אם אני זוכרת נכון.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

ויטמין ad

שליחה על ידי שרון* »

מסתובבת שמועה כי משרד הבריאות הפסיק להורות לתת לתינוקות ויטמין A+D. מישהו יודע אם זה נכון, ואם כן מדוע?
שרון_ג*

ויטמין ad

שליחה על ידי שרון_ג* »

הפסיק להורות
או "הורה להפסיק"?
היה לאחרונה סיפור עם תכשיר מסויים של A+D שהורד מהמדפים. אבל המלצה גורפת לא לתת אני לא שמעתי עדיין.
שרון*

ויטמין ad

שליחה על ידי שרון* »

_הפסיק להורות
או "הורה להפסיק"?_
מה שאני שמעתי זה שהפסיקו לתת את ההנחיה לתת ויטמין A+D. אולי הסיפור עם התכשיר המסויים התגלגל לו לשמועה כזו...
אם_פי_3*

ויטמין ad

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שאלה עבור חברה: חשיפה לשמש למטרות ויטמין D, זה כולל גם דרך זכוכית?
לפי מה שקראתי אני חושבת שכן (כתוב שמה שמייצר את הויטמין זה הקרניים האולטראסגוליות, ולמיטב ידיעתי הן חודרות זכוכית רגילה, שאין לה הגנה מיוחדת מפניהן), אבל רוצה אישור...
מירב*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2002, 14:22

ויטמין ad

שליחה על ידי מירב* »

שלום !
בתי בת חודשיים, וכצפוי, הומלץ לי בטיפת חלב להתחיל מתן של הויטמינים הנ"ל. הייתי מעדיפה לא לתת, אבל אני מעדיפה לא להתחכם לפני התעמקות מינימלית בשיקולים לכאן ולכאן.
האם מישהו מכיר מקורות מידע רציניים בנושא?
תודה ושבוע טוב
מירב
אורלי_בובוק*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 11:03

ויטמין ad

שליחה על ידי אורלי_בובוק* »

שלום. לגבי ויטמינים A ו-D, השאלה שלי היא למה בעצם לא לתת - האם הם יכולים להזיק? לגבי תינוק יונק - האם התינוק או האם צריכים להיות חשופים לשמש?
אבו_אורי*
הצטרפות: 15 פברואר 2005, 13:04

ויטמין ad

שליחה על ידי אבו_אורי* »

תודה אורלי! אנחנו קראנו את כל הדף, ובסוף היתה לנו אותה שאלה מרכזית: למה לא לתת? אני נוטה לדעה שלא כדאי לתת תוספות לתינוק יונק אם אין צורך, אך בכ"ז אשמח לשמוע אם יש סיכונים או בעיות ידועים.
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

ויטמין ad

שליחה על ידי לולי* »

התינוקת שלי בת חודשיים וחצי, והיא ניזונה מתמ"ל. ראיתי שהתחליף עצמו מכיל ויטמינים A ו-D.
החלטתי לא לתת את הטיפות. גם קראתי באיזה ספר שלתינוקות שניזונים מתחליף אין צורך לתת.
פשוט לא נראה לי הגיוני שיש המלצה גורפת לתת תוספי ויטמינים.
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

ויטמין ad

שליחה על ידי אילת* »

השאלה - למה לא לתת עלתה כבר לפני כמה שנים, אבל אם זה עדיין מעניין מישהו, בקריאת המרכיבים של התכשיר של דר' פישר, מסתבר שהוא מכיל ממתיק מלאכותי. נראה לי שעדיף להמנע מלתת ממתיק מלאכותי לתינוק אם אפשר. בן זוגי קנה בבית טבע תכשיר לויטמין D ללא ממתיק, אבל עולה פי 10. בעיני גם הוא מיותר בארצינו שטופת השמש ועוד עם החורף שלא מגיע. אגב, מהם תינוקות חורף? ביתנו נולדה בספטמבר, אז היא תינוקת חורף?
g_a_n_i*
הצטרפות: 20 מאי 2006, 12:34

ויטמין ad

שליחה על ידי g_a_n_i* »

לדעתי תינוקת ספטמבר (גמלנו יש אחת) אינה תינוקת חורף. אם הבנתי נכון, מדובר על תינוקות שנולדו בעומק החורף ושלא נמצאים כמעט בחוץ (או שיוצאים עטופים לחלוטין) עד גיל מס' חודשים.
אנחנו הפסקנו לתת לבן הקטן ולגורה החדשה כלל לא התחלנו. אפילו בטיפ"ח לא נרשמה התמרמרות. עם זאת, לגבי ויטמין D בחלב אם, יש מאמר נחמד - אולי של דר' ניומן? - שכותרתו but god forgot the vitamin D. נדמה לי שכמותו בחלבם מזערית. מזל שאנחנו גרים בארץ שטופת שמש...

הערה קטנה לגבי מינון: בקליניקה בטיפ"ח נתקלתי במקרה בו אמא לא הבינה את הוראות האחות ונתנה לבתה שתי טפטפות מלאות, במקום שתי טיפות, על בסיס יומי. בביקור הבא, כשביקשה חידוש "מרשם" לביהמ"ק (הפתקית עם שם הויטמין) האחות תשאלה אותה כדי להבין איך נגמר לה הבקבוק כ"כ מהר (מזל שזה צף!) ודי נחרדה. במעקב בחודשים הבאים נצפתה סגירה מוקדמת של המרפס והתחיל מחול שדים של מעקבים ודאגות. לא שם יותר ומקווה שנגמר בטוב.
זו דוגמא קיצונית מבחינת הכמויות, אבל לקחת בחשבון אם כבר נותנים.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

ויטמין ad

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

הקטנצ'יק בן חודשיים וחצי, עד לא מזמן כמעט שלא נחשף לשמש (בגלל הקור העז) ובימים הנפלאים האחרונים אנחנו יוצאים כל יום לגינה לבראנץ' חלב (-: לאיזה חצי שעה, כשהוא לבוש והפנים בצל.
א. האם זה מספיק כרגע כדי לייצר ויטמין D?
ב. האם יש סיבה לדאגה עקב חוסר החשיפה שהיה עד עכשיו? (האם יתכן נזק מצטבר או שעכשיו הוא ידביק את הפער, אם יש?)
ג. האם זה נכון שבחלב אם אין בכלל ויטמין D, כדברי אחות טיפת חלב?

הוא יונק הנקה בלעדית.. ואנחנו לא אפריקאים (-:
סימנים_בדרך*
הצטרפות: 18 אפריל 2007, 10:52
דף אישי: הדף האישי של סימנים_בדרך*

ויטמין ad

שליחה על ידי סימנים_בדרך* »

אנחנו יוצאים כל יום לגינה לבראנץ' חלב :-D
אולי כדאי לחשוף את הקרקפת לשמש ולהצל על העיניים, כדי שלא יסתנוור.. לקרקפת שטח פנים גדול יחסית וכך יש אפשרות לקלוט יותר קרני שמש, במעט זמן.
לגבי שאר השאלות אין לי תשובות ברורות, עדיף שמנוסות ממני יענו לך. יום טוב!
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

ויטמין ad

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אבל זה לא מסוכן, לחשוף את הראש לשמש? (מכת שמש) חוצמזה יש לו הרבה שיער כהה.
סימנים_בדרך*
הצטרפות: 18 אפריל 2007, 10:52
דף אישי: הדף האישי של סימנים_בדרך*

ויטמין ad

שליחה על ידי סימנים_בדרך* »

לעניות דעתי, בשביל מכת שמש צריך הרבה יותר..
כמובן שזה נתון לשיקולך ותלוי בעוצמת השמש ובאיזו שעה במשך היום מדובר. אבל אפשר לשבת במשך כמה דק' בשמש ולעובר לצל..אולי אפשר לצאת איתו בשעה שהשמש לא חזקה ולשהות איתו לזמן קצר - כך עשיתי עם הקטנה שלי מגיל יום ועד היום. ( אגב, בהוראת המיילדת היינו חושפים אותה לשמש כמה דק', פעמיים ביום, בשבוע שאחרי הלידה. לא היה חשש ממכת שמש כל עוד זה מבוקר.)
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

ויטמין ad

שליחה על ידי טאו_להורות* »

לאחרונה יצא מאמר במדסקייפ (אוכלוסיית המחקר ארה"ב) בחשיבות מתן ויטמין D לילודים. עם הדגש לילודים יונקים בלבד. הם מדברים על 400 יחידות ליום , מנה כפולה להמלצת משרד הבריאות שלנו.
מה דעתכם?
בריא_לעד*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2008, 22:09
דף אישי: הדף האישי של בריא_לעד*

ויטמין ad

שליחה על ידי בריא_לעד* »

כבד הוא האיבר שמנקז את כל הרעלים בגוף, וכבד לא אורגני עמוס רעלים
גם בכבד אורגני יש רעלים. אפילו לטבעונאים אורגניים יש רעלים בגוף. אחרת הם לא היו מחרבנים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ויטמין ad

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ביתי בת חדש וחצי והראת משרד הבריאות עכשיו לתת רק ויטמין די, אני בעצמי לוקחת כמוסות סידן שמכילות גם ויטמין די (סולגר) בגלל בעיות בשיניים בהריון, האם זה עובר אליה? (הנקה מלאה) , האם ישנם מזונות המכילים ויטמין די? האם יכול להיות נזק בנתינת הטיפות? מלבד הממתיק, עצם תהליך היצור הוא סינטטי מן הסתם?
קלייר*
הצטרפות: 12 יולי 2008, 00:15

ויטמין ad

שליחה על ידי קלייר* »

שלום!
מישהי שאלה בכיכר לגבי מחסור בויטמין די. אני בהריון ולאחרונה עשיתי בדיקות דם. נמצא שחסר לי ויטמין די. רופא המשפחה אמר שלאחרונה מגלים שלרוב האוכלוסיה במערב חסר מהדי, אפילו במדינות "שמשיות" כמו ישראל. הוא אמר שאין מספיק מחקר בנושא ולכן אינו ממליץ לצרוך שום תוסף. לטענתו, הדי הוא האומגה 3 החדש, מבחינת הוייב הציבורי סביב משהו שיעילותו כלל אינה מוכחת. הוא כן המליץ לאכול פטריות...
סבתא_מתנות*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2003, 14:46
דף אישי: הדף האישי של סבתא_מתנות*

ויטמין ad

שליחה על ידי סבתא_מתנות* »

לדברי הרופאה, ויטמין D מסייע לספיגת הסידן בגוף. יש כמוסות המכילות סידן + ויטמין D , אלא שהן מכילות צבע מאכל (למה צריך צבע מאכל בתרופה?!?). יש כמוסות המכילות רק סידן. אם רוצים קליטה טובה של הסידן, מומלץ להוסיף ויטמין D בטיפות כמו שנותנים לתינוקות (3-6 טיפות ביום). יש לזה טעם נורא. האם מישהו יודע על תכשיר טבעי שמכיל ויטמין D?
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

ויטמין ad

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

היום היינו אצל רופא הילדים בפעם הראשונה (הקטנה בת 5 חודשים וקצת).
הוא אומר שבגלל שמאז הלידה היא גדלה מהר כל כך (היא התחילה 2.330 והיום היא 7.5 ק"ג. רק יונקת) - עשויים להתפתח חוסרים בויטמין D ובברזל.
הוא המליץ לתת לה תוספת בטיפות.
מה דעתכם? האם יש צורך?
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

ויטמין ad

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

אה. אולי כדאי גם לציין שהיא נולדה בשבוע 38.
בשמת_א*

ויטמין ad

שליחה על ידי בשמת_א* »

על פניו - כן.
מאגרי הברזל נגמרים בערך כעבור חצי שנה מהלידה והגיוני מה שהוא אמר.
ויטמין D גם, וחשובה השמש.
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

ויטמין ad

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3879273,00.html
80% מהחולים בהשמנה,סוכרת,ולחץ דם סובלים ממחסור בויטמין די
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

ויטמין ad

שליחה על ידי חגית_ל* »

רק לבכורתי נתתי את זה. הבאות בתור לא קיבלו בכלל.
לא יודעת אם טוב או לא, הן נהדרות.
אביטל*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 11:53

ויטמין ad

שליחה על ידי אביטל* »

למסירה ויטמין D טיפטיפות, אריזה חדשה לא נפתחה. בתוקף עד דצמבר 2012. 0523553176
אני ביקנעם.
שרון*

ויטמין ad

שליחה על ידי שרון* »

יש לי מחסור בויטמין d כנראה מכמה חודשים של עבודה במשך כל שעות היום ללא שמש.
יש לי 15 ng\ml, אמור להיות בין 30-100 לפי קופת חולים.
יש לי התכווצויות שרירים נוראייות בגלל זה
קניתי תוסף בטיפות d400, ניסיתי להבין מכמה אתרים כמה לקחת, אבל אני לא מבינה.
מישהו יודע?
אמיר*
הצטרפות: 01 ינואר 2005, 17:36

ויטמין ad

שליחה על ידי אמיר* »

שרון, יש את אתר vitamind.co.il יש שם את כל המידע לגבי הויטמין ומה הכמות המומלצת - ממליץ בחום. גם אצלי הויטמין די נמוך כמו אצלך ואני לוקח יחידות 5000 (כדור אחד ביום עם אוכל שומני), אני ממליץ על ויטמין די של 5000ui מצחוני שמוכרים בבתי טבע ובאנטרנט. רופאת המשפחה שלי רשמה לי את הדי 400 שכל הרופאים נותנים. אבל אני מעדיף מקור די עם רכיבים טבעיים יותר, ולא תוספים מלכותיים וכו' (עדיף גם ללא שמן סויה אם את מדקדקת). חוץ מזה, אני לא חושב שחוסר כלכך גדול בויטמין די נגרם מכמה חודשים ללא שמש גם אם זה כל שעות היום, לא נשמע כלכך הגיוני. יותר הגיוני אי חשיפה לשמש במשך תקופה ארוכה הרבה יותר, וכו'.. את בדיקות הדם הבאות שלי לדי אעשה עוד חצי שנה לפחות. אבל אני מאמין שהם יהיו בסדר להבא ומקוה שגם אצלך :-)
רותם_סנדק*
הצטרפות: 27 יולי 2010, 15:17
דף אישי: הדף האישי של רותם_סנדק*

ויטמין ad

שליחה על ידי רותם_סנדק* »

שלום,
בבדיקות דם שנערכו היום לבני, בן שלוש וחצי, נמצא חוסר בויטמין D. רמות הסידן שלו תקינות, והוא נחשף לשמש, ככל הילדים בני גילו.
מישהו יודע מה יכולות להיות הסיבות לכך? ומה אפשר לעשות? (אנחנו ממעיטים במוצרי חלב שגורמים לו לליחה ולבעיות בדרכי הנשימה, אך כפי שציינתי, הסידן בסדר).
תודה רבה.
מישהי_מפה*
הצטרפות: 02 יוני 2011, 17:08

ויטמין ad

שליחה על ידי מישהי_מפה* »

בבדיקות דם גיליתי שיש לי מחסור רציני בויטמין D . (אני בת קרוב ל-50 וכבר בתקופת המעבר)
  1. 1 כשהנורמה 30-100 .
לפני שאני פונה לויטמין מהרופאה, איך אפשר לקבל ויטמין D בצורה יותר "טבעית"

אני צמחונית (פחות או יותר- פשוט לא כל כך טעים לי) ולא אוכלת גם דגים .

מי יודע על שמן דגים, האם זה יכול להיות פתרון טוב?

או דרך אחרת?

תודה
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות הולכות-חוזרות”