מה גיליתי ברשימת הרכיבים

יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

כבר הרבה זמן אני רוצה לפתוח את הדף הזה.

מאז שאני מקפידה לקרוא בעיון את הרכיבים של כל מוצר שנכנס אלי לגוף / לבית, אני מגלה כל מיני דברים מפתיעים. יש מוצרים שנראים נורא תמימים, אבל הם מלאים רעלים. ויש מוצרים שמשום מה נתפסו אצלי כלא טובים כל-כך, ופתאום גיליתי שהם דווקא בסדר. יש הבדלים מפתיעים בין מוצרים לכאורה זהים של חברות שונות (האחד מלא זבל והשני בסדר).
היו לי המון דוגמאות ששכחתי, ואני מקווה שיחזרו אלי לאט לאט. תיכף אשתף פה באלה שאני זוכרת.

בינתיים גם אתם מוזמנים לשתף בדברים מפתיעים - לטובה או לרעה - שגיליתם ברשימת הרכיבים.

(אפשר להדגיש את שם המוצר והרכיב המפתיע, וליד זה לסמן אם ההפתעה היא |Y| או |N|)
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

הדבר שגיליתי עכשיו שגרם לי לרוץ לפתוח את הדף הזה:

מים מינרליים של אקווה נובה. כתוב עליהם בלי בושה: "המים הנקיים ביותר - מכיל פלואור" 0-: (פלואוריד והפלרה) |N|
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

זה בגלל שאלה לא איזה מי מעיין אלה מי ברז שעברו סינון כלשהו.
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

קוטג'.

על הקוטג' של טרה יש רשימת רכיבים שכוללת 5-6 פריטים, כבר לא זוכרת מה, אבל לא הכי סימפטי בעולם. כשראיתי את זה לא הופתעתי, כי זכרתי שפעם עברתי על מקרר-מוצרי-חלב שלם בסופר, וגיליתי שמוצרי החלב היחידים שהיו שם ולא כללו חומר משמר היו יוגרוטים, לֶבֶּנים ושַׁמָנות.

אז מתי הופתעתי? כשגיליתי שב{{}}קוטג' של תנובה יש רק 2 דברים: חלב פרה מפוסטר, מלח. |Y|
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

זהו שגם אני שמעתי את זה, ואז מישהו שכנע אותי באותו ובמופתים שזה לא נכון (שכחתי את ההסבר). מה שכתוב על הבקבוק: "אקווה נובה חרטה על דגלה להביא לכם את המים המושלמים והטעימים ביותר - רמת הנתרן הנמוכה ביותר - מקור המים בבאר אקווה נובה המקבלת את מימימה מאקוויפר מישור החוף שבאזור השרון - המים הנקיים ביותר - מכיל פלואור"
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

חרטה על דגלה הייתי אומרת חרטא על דגלה
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

חרטא על דגלה D-:

ויש לנו חבר שאומר לילדים : כל מה שכתוב E אי אפשר לאכול !
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

משמשים מיובשים. יש בהם בד"כ גם חומר משמר כלשהו וצבע. בד"כ אני בודקת את המרכיבים על כל מה שאני קונה, אבל מי חושב לבדוק משמשים מיובשים?! (ותודה ל{{}}נסיכת השום שהסיבה את תשומת ליבי לעניין)
רחל_ברמן*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אקוויפר מישור החוף
נו, מי ברז. אפילו כתוב!
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

רק בקוטג' 9% -- וואללה!
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי טלי_מא* »

ויש לנו חבר שאומר לילדים : כל מה שכתוב E אי אפשר לאכול !
מעו-לה!!
אוּמץ מיידית.

ובאשר למים-
_אקוויפר מישור החוף
נו, מי ברז. אפילו כתוב!_
מה שהיא אמרה.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מומלץ מאד לקרוא את Fast Food Nation ספר מדהים וקשה על תעשיית המזון בארה"ב ועל הונאת הציבור הנלווית לכך, בגישה חברתית-רציונאלית, מגובה מחקרית.
בפרק שבו דיברו על חומרי טעם וריח, אחד הדברים המרתקים היה שטיפה אחת של חומר טעם פלפל מספיק כדי לתת טעם פלפל עז לחמש בריכות שחייה אולימפיות מלאות מים.
אז זה שזה בסוף רשימת הרכיבים, לא אומר שזה בסדר.

שיש חומרים חומרי טעם וריח טבעיים מסרטנים ורעילים שדווקא המוצר הסינתטי עדיף, אבל לא ישתמשו בו, בגלל גישת ה- אי-E שתוארה פה...
כלומר, יעדיפו את החומר הרעיל ולכתוב "חומרי טעם וריח טבעיים" מאשר לכתוב E-44444 (אין E44444 אז לא לחפש)
איך אני יודעת שאין E-44444? כי יש לי חוברת קטנה שקניתי לפני חמש שנים בניו זילנד ובה כתוב מה זה כל E. ואחד מהם הוא פשוט כורכום, אבל אחד אחר הוא MSG.
אז יצרן יעדיף דווקא לכתוב E-משו ולא לכתוב MSG כי יש פחד בציבור מMSG, אבל יכתוב כורכום במקום "צבע מאכל צהוב טבעי E-בלה בלה."
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

י יש לי חוברת קטנה שקניתי לפני חמש שנים בניו זילנד ובה כתוב מה זה כל E.
ואם ידוע על סכנה או מחקר שהראה שהE בעייתי כתוב שם.
"ידוע כקשור לעלייה בסרטן המעי הגס", "ידוע כקשור בעלייה של הפרעות קשב בילדים", "ידוע כאלרגן." וכו'
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

וואללה, עוד דבר שמעצבן אותי זה שכותבים "מכיל רכיבים טבעיים בלבד" וליד זה "מועשר בויטמינים ובמינרלים חיוניים". אה, אני מבינה שהויטמינים והמינרלים האלה לוקטו בטבע, או אולי גודלו בשדה / מטע של ויטמינים ומינרלים? כי אני חשבתי שהם סינטתיים...
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כשגיליתי שבקוטג' של תנובה יש רק 2 דברים: חלב פרה מפוסטר, מלח.
מתנובה הייתי הכי נזהרת.
יש יצרנים ומשווקים (דווקא בלי לנקוב בשמות...) שהם שקרנים בני שקרנים. או שהם פשוט מסתירים ולא כותבים את מה שבאמת יש במרכיבים, או שהם משתמשים ברמייה נוסח "בשר מיושן" אלא שמותר בתהליך היישון להוסיף תוספים! ובתהליך הפיסטור גם!
זהירות זהירות זהירות. (ובמילים אחרות, מי שנכווה ברותחין, נזהר בפושרין.)

אמון במשווק וביצרן הם קריטיים. אני באופן אישי פונה שוב ושוב למזון לא מעובד, גם זה מתוך ידיעה שגם המילה "אורגני" צופנת בחובה הרבה יותר.
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

שייך בדף הזה לעשות קישור לרשימת צבעי המאכל עם הסכנות הכרוכות בהם,
מישהו מכיר רשימה ידידותית למשתמש?עדיף בעברית.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי טלי_מא* »

מומלץ מאד לקרוא את Fast Food Nation
|Y| יש בעברית

אחד הדברים המרתקים היה שטיפה אחת של חומר טעם פלפל
זה לא היה הטעם "תות", מהמילקשייק של מק'D?

כי יש לי חוברת קטנה שקניתי לפני חמש שנים בניו זילנד
יש ספר מצוין בעברית: Item]לסלק את הקוץ Details[/po].aspx?Barcode=800-7501 של חיים סודובסקי.
לא רק מפרט את האיים, אלא את כל התוספים.
שמו המלא: "כדי לרפא את הפצע צריך קודם לסלק את הקוץ"

קישור לרשימת צבעי המאכל
הנה food]קישור article2[/po].htm לרשימה של ד"ר סודובסקי בנושא.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

ויש לנו חבר שאומר לילדים : כל מה שכתוב E אי אפשר לאכול
רגע... זה נכון ברוב המקרים אבל כבר גיליתי שלפעמים דברים שנשמעים ממש, אבל ממש מפחידים מסתברים בסוף אחרי בדיקה בספר שהם בכלל חומץ או צבע שמופק מסלק/גזר. החלק המבעס זה שהם (היצרנים) כותבים כל מני דברים שמטעים לקוחות במקום לכתוב בתמימות-חומץ ודי. למה בכלל לכתוב ססמאות Eאיות? למה לא לדבר בגובה העיניים של הצרכן? למה צריך ללכת לספרים? הבורות היא הברכה של היצרנים...
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם בספר שלי כל התוספים.
מה שנוח בו זה שקל לקחתותו בתיק לסופר...
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי נטע* »

סוטה לרגע מנושא הדף (כל הערה היא עלעל) - ממליצה על משמשים אורגניים. אחרי שטועמים, אי אפשר להבין איך התקרבנו לכתום הזרחני בעבר (כתוב בלשון רבים, אך מכוון אלי ואל בנזוגי בלבד).
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

ממליצה על משמשים אורגניים
גם אני התלהבתי מהטעם, אם כי פחות מהמחיר, אבל לא היה אכפת לי לשלם מדי פעם אלמלא קניתי פעמיים רצופות וגיליתי שאורגניים הם אולי כן, אבל צמחוניים - לא... כלומר, מה שלא מכיל רעל מכיל לפעמים כל מיני חברה שרוצים גם הם להשתתף בחגיגת הטעם והבריאות. ואני קצת מצטמררת מתולעים וביציהם באוכל שלי, לכן נגמלתי ממשמשים עד שיחזור לי האמון.
במקום לכתוב בתמימות-חומץ ודי אחרי שגיליתי ש"חומץ ודי" הוא מוצר סינטטי לחלוטין (נמדה לי שבשמת א כתבה ככה באיזשהו מקום) אני מסתפקת בו בתור מרכך כביסה. והנה מה שגיליתי ברשימת הרכיבים: חומץ מכוהל טבעי (מישהו יודע מה הפירוש?), חומר משמר (סודיום ביסולפיט) צבע מאכל (קרמל). האמת, אני לא איזה כימאית דגולה, אבל לא בא לי לאכול את זה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

בהחלט. היתה בדיקה מדעית פעם, של אחד העיתונים, ואקווה נובה כלל לא מגיעים לרמה מבחינת "דרישות" ממים מינרליים. זה כמובן גם מסביר את המחיר הזול יחסית.

כבר כתבתי באיזה דף באתר שתקופה ארוכה נהגתי לקנות לחם עינן, שהוא באמת מאוד טעים, כתוב עליו "מחיטה טרום נבוטה", עד שיום אחד עליתי על הרעיון הגאוני לקרוא מה הוא מכיל, והפסקתי לקנות. אחרי זה גיליתי שהמון לחמים יוקרתיים מכילים אותו הדבר - קמח סויה, למשל, ועוד חומרים לא נעימים ששכחתי. זה כולל בין היתר את הלחמים היקרים של אנג'ל (לחם זיתים, לחם צימוקים...) בעטיפות הנייר היפות.

הכי פשוט - לקנות לחם שאור משיפון, שמכיל אך ורק קמח, מים ומלח. אלה הלחמים העגולים הפרוסים. וכמובן הכי כייף להכין בבית, באופה לחם :-) חוסך גם את האריזה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש כמובן חומץ טבעי אורגני. חומץ בן יין או חומץ הדרים.
ה_עוגיה*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

קניתי פעמיים רצופות וגיליתי שאורגניים הם אולי כן, אבל צמחוניים - לא... כלומר, מה שלא מכיל רעל מכיל לפעמים כל מיני חברה שרוצים גם הם להשתתף בחגיגת הטעם והבריאות

תסתכלי על זה ככה - אם יש מוצר שחרקים לא מוכנים לאכול - גם את לא מוכנה לאכול.
את רוצה שלפירות מיובשים ללא תוספות יהיו גם חיי מדף ארוכים? זה הרבה לבקש, לא?
צריך לקנות טרי ככל שניתן ולשמור במקרר. (אני קניתי משמשים מיובשים אורגניים באריזת חצי קילו יותר מפעם אחת והיה מעולה)

מה שגיליתי ברשימת הרכיבים?: חומץ מכוהל טבעי (מישהו יודע מה הפירוש?), חומר משמר (סודיום ביסולפיט) צבע מאכל (קרמל)

אחרי שהמיץ הופך לאלכוהול הוא הופך לחומץ. את זה למדתי ב הכנת חומץ וסיידר תפוחים ואכן החומץ הטבעי הזה הקנוי לא כלכך טבעי. בגלל זה אני מעדיפה להשתמש לצרכי מטבח בחומץ תפוחים אמיתי (תוצרת חוץ. נדמה לי שזה המקומי מכיל גם הוא את התוספות הללו) או חומץ אורז או חומץ יין (מכינה לבד משאריות יין) ובחומץ הקנוי לצרכי הניקיון (כביסה, שטיפת רצפה, חפיפת ראש, טיפול בקרציות ופרעושים וכד').
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

יש לי חוברת קטנה שקניתי לפני חמש שנים בניו זילנד ובה כתוב מה זה כל E
ניצן, יש אפשרות להעתיק את זה לכאן, או שזה הרבה מדי? (בעצם, כמה E-ים יש בנמצא?)
אם לא, האם יש קישור בעברית שמכיל את המידע הזה באופן מסוכם וברור?

קמח סויה, למשל, ועוד חומרים לא נעימים ששכחתי
מה זה קמח סויה? ולמה זה חומר 'לא נעים'??
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

או חומץ יין (מכינה לבד משאריות יין)
אפשר לקבל מתכון?
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ניצן, יש אפשרות להעתיק את זה לכאן, או שזה הרבה מדי? (בעצם, כמה E-ים יש בנמצא?)
זה הרבה יותר מדי...
אפשר לחפש additives and preservatives בגוגל.
List]זה of food additives[/po] בשביל לקבל פרופורציה על הרשימה...
זו הרשימה של התוספים והמשמרים לפי קודים. הציצו בקישורים בצד שמאל.
אנונימי

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אנונימי »

הגיג שעלה בי בעקבות הדף שמפו טבעי, אבל נראה לי שמתאים יותר לכאן, במיוחד אחרי הקישור המצויין של פלונית (אחרי הדיונים על העצים, שיחים ועלעלים, אני חוששת להרכיב ענף של תפוז על עץ לימון).
לרובכם מאד חשוב שהמצרכים שאתם קונים יהיו טבעיים. עד כדי לא רכוש מוצר כי הוא חשוד בטבעיותו (כמו שנכתב שם). לפי מה אתם מחליטים מה טבעי ומה לא? ז"א אני קוראת פה באתר שסבון, שהשתמשו בהכנתו בסודה קאסטית, חומר כימי לחלוטין שיוצר בתנאי מעבדה בלבד, (ובכלל כל תהליך הסבוניפיקציה הוא תהלך כימי פרופר) הוא טבעי. ואילו מוצר שמכיל מונוסודיום גלוטמט, חומר שקיים בצורה די מרוכזת בחלב אם, ובכלל בכל תא חי (כולל תא צמחי), הוא מוצר לא טבעי.
באמת, לא מתריסה, מנסה להבין. ע"פ מה אתם מחליטים אם מוצר הוא "טבעי" או "לא טבעי". ולמה זה המדד שלכם לרכישת מוצר.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לצמחונים:
תשימו לב למוצרי חלב (יטבתה) שכותבים "מועשר באומגה 3" - ובמרכיבים תמצאו שמן דגים. כיוון שעל פי השכל הישר צמחוני לא מצפה למצוא במעדן חלב דגים, נראה לי שזו עילה לתביעה ייצוגית או משהו.
בשמת_א*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי בשמת_א* »

מאשלגן הידרוקסי
ולא סודה קאוסטית.

לגבי המונוסודיום גלוטמט - השאלה היא אם זה הרכיב הטבעי, או משהו מופק כימית ומעורב בכל מיני זבלים.
"סוכר", אם הוא ברשימת הרכיבים, איננו מרכיב טבעי.
זה עונה לך?
אנונימי

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אנונימי »

משתמשים בסודה קאוסטית לייצור. נשאר בסבון חומר בשם אשלגן הידרוקסי.
לא אמרתי שסודה קאוסטית זה רע (וד"א, למה אשלגן הידרוקסי כן טבעי? למה הוא עדיף על סודה קאסטית?).

"סוכר", אם הוא ברשימת הרכיבים, איננו מרכיב טבעי.
את לא מוסיפה סוכר למאכלים? המאכלים הופכים להיות לא טבעיים?
קרם פילינג לפנים עם גרגירי סוכר. קרם טבעי?
עוגיות קמח מלא אורגני, המכילות סוכר חום אורגני - מוצר טבעי?
רחל_ברמן*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

סוכר הוא לא טבעי?! אולי לא בריא, אבל לא טבעי?

מה שכן, אני לא מבינה את העניין עם הסבון. סבון מכינים כבר הרבה יותר זמן משיש מעבדות, אז בטוח אפשר להכין אותו בלי חומרים שאפשר להפיק רק במעבדה. מה שכן, זה תמיד עירב קצת כמיה, אז לא הייתי קוראת לסבון חומר טבעי.

וכמו ש{{}}ניצן אמ אומרת, יש חומרים חומרי טעם וריח טבעיים מסרטנים ורעילים שדווקא המוצר הסינתטי עדיף, אבל לא ישתמשו בו, בגלל גישת ה- אי-E שתוארה פה...
וזו באמת בעיה. ובכלל, יש המון דברים טבעיים לגמרי שאת ממש לא רוצה שיגיעו לאוכל שלך. ציאניד, למשל p-: . מצד שני, בהתחשב באופן שבו החברה המערבית מאמצת לחיקה שימוש בתרכובות כימיות סינטטיות בלי לטרוח לבדוק מה ההשפעות שלהם, ובהתחשב בכמות התרכובות האלו שמתבררות כמזיקות כשכן בודקים, נראה לי שהגישה של המנעות מתוספים כאלו כשאין מידע נוסף זו גישה סבירה לגמרי.
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

הילה, לא כתבתי שום דבר בגנות MSG ואני סקפטית בקשר לקמפיין הקיצוני נגדו.
מספיק להכניס לי שוב ושוב מלים לפה, זה לא נעים לי. (לא את. מגמה כללית מתמשכת ומרגיזה.)
אנונימי

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אנונימי »

אני כתבתי שאת כתבת משהו נגד (או בעד) MSG?
איפה, מתי וממה אפשר להסיק את זה?
דווקא מאד התחברתי ל יש חומרים חומרי טעם וריח טבעיים מסרטנים ורעילים שדווקא המוצר הסינתטי עדיף, אבל לא ישתמשו בו, בגלל גישת ה- אי-E שתוארה פה...
שהולך ביחד עם ההגיג הזה שמציק לי בימים האחרונים.
ובכלל, השאלה שלי מאד כללית, ובאמת ללא כוונת התרסה (בך ובכל מישהו אחר).
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

ראשית כל אני חושבת שהכל מתחיל ונגמר במה נכנס לי לגוף ומה לא (אם כי אני לא ממש דוגמה מכיוון שאני מתקלחת עם אוכל... :-) ). יש דברים טבעיים שהם נהדרים כקוסמטיקה ואיומים כמזונות ולהפך. באופן אישי אני משתדלת כמו שכתבתי בסוגריים למעלה לא להשתמש בדברים שהם לא טבעיים-טבעיים גם לשימוש חיצוני בגוף ומחמירה בכך פי כמה כשמדובר בילדה שלי. מה זה אומר? אם אני כבר שוטפת לה את השיער במשהו שהוא לא מים אז זה חליטת רוזמרין שהכנתי. אם אני כבר סוטה ושוטפת לה את הידים עם סבון אז זה סבון משמן קוקוס בלבד (ולא כל מני חומצות או סודות או אלוהים יודע מה). הנה עכשיו אני בבעיה, כל הראש שלה מלא רסטות. היא רוצה להבריש את השיער אבל זה כואב. הפתרון הכי יעיל ומהיר זה קונדישינר אבל אני לא מוכנה שיגע לה דבר כזה בראש מרוב ג'יפה שזה מכיל. אז מה נשאר? להסתפר? לא רוצה... בעיה.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קט_קטית* »

ובחומץ הקנוי לצרכי הניקיון (כביסה, שטיפת רצפה, חפיפת ראש, טיפול בקרציות ופרעושים וכד')

אולי אפשר גם לטפל איתו בתולעים שבמשמשים האורגניים P-:

כל הכבוד על פתיחת דף חשוב זה,
חלמתי לפתוח אחד כזה כבר מזמן,
כי לגמרי לגמרי הולכת לאיבוד ברשימת הרכיבים.
ואני באה ממשפחה ברוכת כימאים.
גם הם לא יודעים מה יש ברשימה ומה זה עושה לגוף.
היום אם אין לך תואר בהנדסת מזון - אין לך בעצם מושג מה את מכניסה לגוף,
עד שאת לא רואה מאמרים, נחרדת ומפסיקה לאכול.
רשימת רכיבים של לחמית של אסם
(באריזה הירוקה, שלפי פרסומת היצרן מעידה על כך שהמוצר מומלץ במיוחד מבחינה בריאותית)
ארוכה ומסורבלת כמו חוזה של ביטוח חיים.
אחרי 7 רכיבים ראשונים הלכתי לאיבוד.
מה שכן הוסיפו למוצר סובין.
לפחות יהיה קל לח*בן אותו.
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

הממ... צודקת.
תודה.

פשוט בינתיים רק אני התייחסתי לMSG ולטבעיות, והשתמשת ב"אתם" אז חשבתי שהטענה מופנית אליי (לא על MSG, הטענה היותר כללית)
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

ילדת טבע{{}}, אני באותה דילמה. כרגע הפתרון שלי הוא מרכך. ניסיתי שמן וכאלה, חומץ תפוחים מדולל שהולך נהדר עם השיער הקצר שלי אבל לא עשה כלום לרעמה המפוארת של ביתי, אבל שום דבר לא היה פתרון בינתיים.
באופן כללי, נהנית מאד מהדיון בדף הזה. תודה לכולכן.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

היום אם אין לך תואר בהנדסת מזון - אין לך בעצם מושג מה את מכניסה לגוף
אוי, איזה יופי! פעם ראשונה שאנחנו מוצאים איזה שימוש לתואר בטכנולוגיה של מזון של הבנזוג.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

בקשר לדיון על החומץ: אנחנו שונאים חומץ באוכל אבל רוצים שיהיה לנו בבית חומץ למקרה שנרצה להיעזר בו להורדת חום. שהיה. היות ואנחנו כבר יודעים שחומץ רגיל מהסופר הוא סינטטי חיפשנו חומץ תפוחים. עשו לנו אפילו הזמנה מיוחדת במכולת המקומית. הבנזוג הביא הביתה אחר כבוד והדר, בקבוק שכתוב עליו באותיות של קידוש לבנה: חומץ תפוחים. ומה מגלה הצצה במרכיבים? ציטוט: מים, חומץ, תמצית תפוחים, חומר משמר. קלטתם? זה אפילו לא חומץ תפוחים! אין גבול לחוצפה. מזל שיש לו שימוש: מרכך לכביסה. ות'אמת, אני חושדת שהוא זה שגורם לכביסה להסריח.
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אום, בביו סנטר יש חומץ תפוחים טבעי אורגני.
כמו כל מיץ מפירות בארץ הוא חייב להיות מפוסטר.
קט_קטית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קט_קטית* »

אני מנקה אבנית עם חומץ :-)
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

ע"פ מה אתם מחליטים אם מוצר הוא "טבעי" או "לא טבעי". ולמה זה המדד שלכם לרכישת מוצר.
נראה לי ש"טבעי" משמש כאן תרגום ל"שימוש בחומרים בלתי רעילים לאדם".
אולי תרגום ל "לא טבעי לאדם להשתמש בחומרים רעילים במזון על בסיס שגרתי יומיומי ולצפות לתחושת נינוחות בריאות וחיוניות"
אני חושבת שהמדד "טבעי" בגדול מתאר מטבע עם שני צדדים דומיננטים:
תשומת לב לחומרים מזיקים, תשומת לב למזון. או לחפצים, במקרה של חומרי ניקוי..

נראה לי שהמדד הוא לא לרכישת מוצר, הרכישה היא פעולה שמתרחשת תוך כדי התהליך של בירור מדדים למה בעיני כרגע מרגיש טבעי לי לעשות.

בעניין רשימות מרכיבים על אריזות מוצרים, מצד אחד טבעי לי שכרגע כדי שאני אוכל לגבש דעה אמינה בעיני בנושא, אני צריכה לחקור ולשאול ולחפש ויש לזה המון גישות והסברים ורובן מתימרות שהן הנכונות והמתאימות ביותר למציאות.
מצד שני, אני חושבת שבעניין הזה הכי טבעי זה שאנשים מכירים היטב את מקורות המזון שלהם ואת אופן הכנתם ואת העיבוד שעושים להם ואין לי ממש מושג איך טבעי לאנשים לנהוג במצב בו הם מנותקים בהכרח לא רק ממידע אמין, אלא מ הכרות אמינה עם מקורות המזון.
קשה עד בלתי אפשרי לעקוב אחר מקורות המזון באורח החיים הישראלי הנפוץ.
אבל שווה בהחלט בעיני לעקוב אחרי מה שאפשר, כמה שאפשר. הבחירה באיזה פרטים להתעמק ובאיזה לא (ולהמשיך כרגיל, כהרגל) היא אישית ומשתנה, לפעמים נורא מהר (אצלי זה יכול לקרות בין ארוחת ירקות אורגניים לקרמבו לקינוח, לדוגמא).
לצערי אני רואה הרבה עדויות לנוכחות גישה שאפשר לפרש ממנה ש"זה הכל ממשהו או כלום מאותו משהו, כל הזמן" אבל בחוויה שלי מדובר פשוט "על מה שמתאים לי באותו רגע".
אני שמחה לגלות שלאנשים מתאים כרגע לספר על מה הם יודעים על מה שכתוב על אריזות של מוצרים, כי לי מתאים לקרוא את זה :-)
ה_עוגיה*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אחר כבוד והדר, בקבוק שכתוב עליו באותיות של קידוש לבנה: חומץ תפוחים. ומה מגלה הצצה במרכיבים? ציטוט: מים, חומץ, תמצית תפוחים, חומר משמר. קלטתם?

זה חומץ תפוחים מתוצרת הארץ. יש מתוצרת חוץ (בקבוק זכוכית) בלי כל אלה, רק חומץ ומים.

_או חומץ יין (מכינה לבד משאריות יין)
אפשר לקבל מתכון?_

סתם הנחתי אותו לעמוד עם כיסוי המאפשר נשימה. מתכוונת ללמוד עכשיו את הנושא, בטח בקרוב אדע יותר...
בשמת_א*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי בשמת_א* »

את לא מוסיפה סוכר למאכלים? המאכלים הופכים להיות לא טבעיים?
א. לא.
ב. תלוי איזה מאכלים. חשבתי שאנחנו מדברים על משהו שקונים בחנות באריזה ומסתכלים על רשימת המרכיבים? אם זה משהו מהחנות, ויש בו סוכר, זה לא רכיב טבעי.
ג. סוכר לבן איננו טבעי. לגבי סוכר חום - הממ, תלוי ביותר. אבל סוכר לבן הוא משהו מעובד ביותר. גם מלח שאיננו מלח ים אמיתי (כזה שהופק ממי ים מיובשים, ויש כאלה מעטים ברחבי העולם).

קרם פילינג לפנים עם גרגירי סוכר. קרם טבעי?
אני לא יודעת. מה שאר המרכיבים? בכל אופן, בקרם פילינג זה לא יפריע לי אם זה יהיה המרכיב המעובד היחיד, כי זה לא נכנס לפה.

עוגיות קמח מלא אורגני, המכילות סוכר חום אורגני - מוצר טבעי?
לא ממש... עוגיות הן מוצר מעובד, איך שלא תסתכלי על זה. פה השאלה אם זה "מוצר טבעי" באמת תלויה בתשובה. בשבילי זה "מוצר מעובד" ביותר.
זה באמת מעלה את השאלה: טבעי ביחס למה? טבעי מול כימי? או טבעי מול מעובד? או או?
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי נועה* »

לא ממש... עוגיות הן מוצר מעובד
מה ההבדל בין עוגיות ללחם? (לא בציניות בכלל) למעט הסוכר ובהנחה שמשתמשים בשמן איכותי.
אם מכינים בבית עוגיות תמרים עם אגוזים. הן אמנם מוצר מעובד, אבל גם לחם הוא מעובד.
כך ששניהם לא מציאה פרועה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הנה עכשיו אני בבעיה, כל הראש שלה מלא רסטות. היא רוצה להבריש את השיער אבל זה כואב. הפתרון הכי יעיל ומהיר זה
שמן ארגן, מופק מהאגוז המרוקאי. פתר אצלינו את כל הבעיות לי ולילדה
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

מה זה קמח סויה? ולמה זה חומר 'לא נעים'??
קמח סויה
אנונימי

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אנונימי »

ואם לתרום לנושא המקורי של הדף:
אני רואה בעיקר במוצרים מהמזרח, ברשימת הרכיבים "חומצות אמיניות, מלח" שזה אומר מונוסודיום גלוטמט. אז אם אתם מאלו שנזהרים ממנוסודיום גלוטמט, הזהרו גם כשכתוב "חומצות אמיניות".
בת_חווה*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2007, 10:22
דף אישי: הדף האישי של בת_חווה*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי בת_חווה* »

אני גיליתי כבר די מזמן שאני רגישה (או אפשר להגיד שיש לי "אי סבילות") לחומר שנקרא קרגינן. כמובן שגיליתי את זה בדרך הקשה (אחרי שעות מרובות בשירותים).
בכל אופן, אחרי מחקר לא מעמיק במיוחד גיליתי שמדובר במייצב שעשוי מאצות (מה שבצורה מאוד לא ברורה מצדיק את השימוש בו גם במוצרים אורגניים מסויימים!). הוא נמצא בשמנת מתוקה, גלידה ומעדני חלב ואפילו בהרבה סוגים של חלב סויה! (אני גיליתי אותו בזכות חיבתי הרבה לשוקו בשקית)
בארצות הברית השימוש בו אפילו יותר נפוץ מכאן, אבל לפחות שם הם כותבים את השם המפורש ברשימת הרכיבים... פה מכנים אותו בשם החיבה E407. כמובן שגם את זה גיליתי בדרך הקשה (אמרתי יפה שלום לחולשה שלי למילקי קפוצ'ינו)

בקיצור - אין כמובן שום מחקר שמוכיח באופן חד משמעי שהדבר הזה מזיק לשאר האוכלוסיה, אבל כן ראיתי שיש חשדות לזה.

אותי בעיקר הטרידה העובדה שהוא משמש גם כאנטי-פריז בדלק מטוסים!!!
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

לכל מהנדסי המזון פה בטח, מה זה אומר "חומרי טעם וריח"? זה בגדר הדבר הכי חשוד בעיני כי הם כוללים שם לדעתי את כל מה שהשתיקה באמת יפה לו.
בשמת_א*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי בשמת_א* »

_אם מכינים בבית עוגיות תמרים עם אגוזים. הן אמנם מוצר מעובד, אבל גם לחם הוא מעובד.
כך ששניהם לא מציאה פרועה._
אכן.
מה זה עוגיות תמרים עם אגוזים? מועכים תמרים ללא הגלעין עם אגוזים? או אופים בתנור קמח עם תמרים ואגוזים? יש הבדל גדול...
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

גיליתי במקרה בשיטוט בסופר
שב- חרדל באריזת פלסטיק לחיצה יש מלא מלא מלא E ובנוסף גם טרטזין (שידוע כצבע מזיק) |N|
לעומת זאת צמוד לו על המדף מונחים להם סוגי חרדל אחרים רבים בצנצנות זכוכית המכילים רק גרגרי חרדל, מים, חומץ ומשמר E124 (שעדיף על רשימת ה-E הארוכה שבאחר).
עולם_קטן*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

פעם שלחו לי באימייל רשימה של E למיניהם ולידם פירוט האם מזיק/לא מזיק/מסוכן/מסרטן/בעיות בעיכול וכו'.
תלויה לי על המקרר ולפעמים גם מצטרפת אלי לקניות.
האם מישהו מכיר רשימה שכזו, אולי יותר מפורטת, כי בזו ששלחו לי אין את כל ה-E, וגם אין פירוט מה זה כל E, שכמו שמישהי כתבה כאן E מסויים יכול להיות פשוט כורכום או משהו כזה (שברור שלא מזיק)...
אם_המנזר*
הצטרפות: 16 ספטמבר 2007, 20:33
דף אישי: הדף האישי של אם_המנזר*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אם_המנזר* »

ברשמית המרכיבים של קורנפלקס של חברת "קוואקר" - squares (אמריקאי) שנחשב אלק בריאותי,
גיליתי טרטרזין ! ועוד כתוב עליו שהוא לשיווק רק
מחוץ לארה"ב (ועכשיו ברור למה)..
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

שב- חרדל של היינץ באריזת פלסטיק לחיצה יש מלא מלא מלא E ובנוסף גם טרטזין
עולם קטן, תרשי לי לחלוק עליך. הנה, יש לי פה אריזה חביבה של חרדל היינץ שלאחר שבדקנו את רשימת הרכיבים מלבד האורגני הוא השני הכי סביר והרשימה היא כדלהלן (או איך שלא כותבים את זה): חומץ יין, מים, זרעי חרדל, מלח, סובין חרדל, כורכום, פפריקה ותבלינים (זה הרכיב המוזר היחידי, כאילו, מה כל זה היה עד עכשיו?). זהו, באס, סה-טו, אין יותר מזה שום E שום טרטזין, נאדה... ואני דווקא מאוד אוהבת כורכום (גם בבחילות ההריון הכי קשות זה עשה לי תאבון).
עמנוא_ל*
הצטרפות: 01 יוני 2007, 10:08
דף אישי: הדף האישי של עמנוא_ל*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

זה מה שגיליתי בנקניק "סלמי גליל מעושן" מתוצרת "טירת צבי". חומרים משמרים:
E-250 E-261 E-326
בדקתי את המרכיבים ונראה לי סביר. הניטריט יחומצן אצלי במעיים ככה שלא תיווצר בעייה בכמויות קטנות.

מה דעתכם/ן?
עולם_קטן*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ילדת טבע,
חשבתי שאני בטוחה בשם החברה, אך יתכן וטעיתי.
מחר הולכת לקניות שוב, אסתכל ואעדכן כאן את השם הנכון, בינתיים מחקתי את שם החברה ע"מ שלא להכפיש.
תודה על התיקון.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

כל הראש שלה מלא רסטות. היא רוצה להבריש את השיער אבל זה כואב. הפתרון הכי יעיל ומהיר זה קונדישינר אבל אני לא מוכנה שיגע לה דבר כזה בראש מרוב ג'יפה שזה מכיל. אז מה נשאר? להסתפר? לא רוצה... בעיה.

בתור אחת שהתייאשה מהקוסמטיקה הקיימת והתחילה לייצר קוסמטיקה טבעית בעצמה, אני מודה שבעניין הקונדישינר הרמתי ידיים. שום דבר לא משתווה ביעילותו לקונדישינר סינטטי. אני שומרת על כמה כללים:

א. משתמשים בקונדישינר רק במקלחת ולא באמבטיה.
ב. חופפים איתו רק את חלק השיער שלא צמוד לקרקפת.
ג. שוטפים עם הרבה מים.

אחר כך אפשר לסרק את השיער הארוך בסבבה, תוך שניות. מה לעשות? לפעמים אין תחליפים טובים לרעלים... מה הסיפור עם האגוזים שפלונית הציעה? איך זה אמור להחליף את הקונדישינר?
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אני קוראת תכולת מוצרים כפייתית. מודה באשמה. ברבות הימים, איבדתי אמון גם ברשימות האלה. גם כי כותבים הכל בסינית כך לא נבין, וגם לא יודעת אם כל מה שכותבים אכן יש..ומה עם מה שלא כותבים?? מי בודק אותם? כמה פיקוח יש בנושא?
ומה עם סיפור תנובה והסיליקון?? ומה עם הזיתים בקופסאות שימורים שקונים וחושבים, נו מה יכול כבר להיות פה, ואז מגלים שאת הזיתים שוטפים בסודה קרבונאט למען ריכוך מהיר (ואת זה הם לא כותבים...) ומה עם כל האוכל סויה שנמכר באריזות ומסתבר שהוא עובר איזו שטיפה כימית? ומה עם השומשום בחלבה ובטחינה שכדי לקלוף אותו שמים אותו באמבטיית כימיקלים? ואם כך כל הקילופים הם כימיקליים? ומה עם הפירות היבשים ששמים בהם חומר מונע עובש? ועוד ועוד ועוד ומי מדווח על זה? שלא לדבר על התאריכים של פג תוקף שעכשיו יצאו עם כמה תוכניות בטלוויזיה על זה..כמה רמאות מכוערת..כמה בצע..
ומה עם כל תהליכי הטחינה של מוצרים? הרי לרוב הם נטחנים בחום ובעצם גומרים את כל מה שהמוצר הכיל.
ומה עם החתולים שעכשיו מסתבר מסתובבים בכל מקום על פסי הייצור בלילות, משתינים ומחרבנים לנו איפה שאח"כ מניחים את המוצרים לאפיה?
ובואו נחשוב על למשל רכז רימונים. ככה כשפותחים רימונים על כל רימון טוב יש שניים שלושה עם תולעים או חבר'ה אחרים...אז מה כשסוחטים את הרימונים מישהו דואג שאשתה רימון נקי?? חה חה !! ואז נמשיך אל רסק העגבניות...וכך הלאה!!
בקיצור מי שיכול לעשות מה שאופק עושה ייטב לו. ללכת ללקט את האוכל לבד.
אני יודעת, לרוב זה לא בר יישום. אז אולי לנסות לעבור לאוכל כמה שפחות תעשייתי ולנסות לעשות הכל בבית.
זו המגמה שלי רק מאוד מאוד רחוקה מהיעד...
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

ככה כשפותחים רימונים על כל רימון טוב יש שניים שלושה עם תולעים או חבר'ה אחרים... מי שיכול לעשות מה שאופק עושה ייטב לו :-) סתם הצחיק אותי. גם אופק (לפי מה שהוא כותב) לא ממש אכפת לו אם יש שם תולעים או אין...
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

גם אופק (לפי מה שהוא כותב) לא ממש אכפת לו אם יש שם תולעים או אין... D-:
אבל ברצינות- לגבי שאר החומרים והכימיקלים שיש באוכל קנוי- ממש מפחיד. אני אמנם לא מלקטת אבל קונה בעיקר מוצרי בסיס- ומשתדלת להכין הרב בבית עוד מלפני שהכרתי את האתר (טחינה עדיין לא למדתי לעשות אבל אולי גם לזה נגיע...) - וכשאני חושבת על זה- גם אמא שלי- והיא מאוד מיינסטרימית...
אנונימי

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אנונימי »

הניטריט יחומצן אצלי במעיים
ניטריט מחומצן רק ע"י חיידקים מאד ספציפיים שיודעים לעשות את זה ()nitrobacter והם לא קיימים במעיים.

לא תיווצר בעייה בכמויות קטנות.
ניטריט הוא חומר מסוכן מאד גם בכמויות קטנות. הניטריטים חודרים למחזור הדם הופכים את כדוריות הדם האדומות, ההמוגלובין לפיגמנטים בצבע חום כהה – מתאמוגלובין. הומוגלובין הוא האחראי לנשיאת חמצן מהריאות לשאר רקמות הגוף, חמצן לא יכול לעבור בגוף בעל החיים באמצעות המתאמוגלובין. כאשר כ – 50% מההמוגלובין הינו בצורת מתאמוגלובין, מתחילים להראות סימני מצוקה, המעידים על קוצר נשימה, מעל רמה זו עלול להיגרם מוות. הבעיה היא שהחיבור שלהם לכדויריות הוא לא הפיך. ז"א הם מתחרים טובים יותר מהחמצן, והכדורית הזאת "מתה" מבחינת התפקוד שלה.
אני מניחה שבכמויות קטנות לא יגרם מוות. אבל אספקת חמצן רעה לגוף יכולה לגררור חוסר פעילות (טובה) של מערכות רבות. בין השאר, ידוע שניטריט הוא אחד המקורות למחלת הסרטן.
אצל תינוקות המצב כמובן רגיש ביותר, כי יש להם מעט דם. וזה הגורם העיקרי למחלת הכחל ()Blue baby syndrome (מכיוון שהם משבשים את אספקת החמצן לרקמות.

ובכלל, אם יש לך מינימום של מודעות למזון, עזוב אותך מנקניקים...
נקניקים זה משהו שאוכלים רק אם נורא נורא נורא אוהבים ולא מצליחים להתאפק אפילו שיודעים כמה זה רע.
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

בארוע משפחתי דיברנו על אוכל אורגני, ואני אמרתי שאני מעדיפה לאכול לפעמים תולעת מאשר כל הזמן כימיקלים. כולם חשבו שזה מצחיק ומזעזע... (אולי כבר כתבתי את זה איפשהו? הזכרון לא משהו, ואני מספרת כל סיפור כמה וכמה פעמים, bear with me).
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מה רע בקצת חלבונים לעומת טונות כימיקלים... אבל גם על זה אופק אומר שאנחנו צורכים גם ככה עודף של חלבונים ברמות מסוכנות אז אני כבר באמת לא יודעת... טוב, אני חושבת שמספיק ללהג על כבודו... :-)
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שוקולד חרובים משום מה נתפס בעיני שוחרי בריאות כעדיף על שוקולד סתם
אף פעם לא הבנתי למה,
יש לו רשימת רכיבים דומה לזו של שוקולד ויש 10% שמן רווי (שמן דקלים?)

כן אני יודעת שאין בו קפאין מצד שני גם בקקאו יש כמה דברים טובים
הולכת_את_מעימי*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2006, 17:29

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי הולכת_את_מעימי* »

חמאת בוטנים טבעית (יש גם עם דבש) של B&D מכילה בוטנים קלויים בלבד. אז אני לא יודעת מה עובר עליהם בתהליך הקליה, אבל לפחות אין מרגרינה וסוכר כמו בסקיפי ודומיו.
וגם אני
קוראת תכולת מוצרים כפייתית
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

יש 10% שמן רווי (שמן דקלים?)

או, טוב שהזכרת לי.
רציתי להעלות את הנושא הזה של שמנים צמחיים (אפילו בלי הנושא של מוקשים לגמרי או חלקית).
בעיקרון כל מה שרשום עליו "שמן צמחי", אני משתדלת לא להכניס הביתה.
אילו זה היה שמן איכותי (כלומר שמן זית) היו כותבים את זה. גם אילו זה היה סתם שמן אכיל - למשל חמניות - היו כותבים "שמן חמניות". אם כותבים "שמן צמחי" סימן שזה שמן דקלים / כותנה / סויה וכד', כלומר לא ממש ראוי למאכל - זה שומן רויי בטירוף.
הכי נורא זה בפסח. מכיוון שיותר מחצי מהאוכלוסייה (אשכנזים) אמורים לא לאכול קטניות, בכל המוצרים הכשרים לפסח מחליפים את השמן המעאפן הרגיל בשמן דקלים או כותנה. זוועות.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

אתמול הייתי בהרצאה של אדג'ל (שיווק רב שכבתי) וניסו לשכנע אותי שהנוזל שנמצא בשקיות הקטנות שהם מוכרים הוא אכיל ובריא וטבעי. מישהו מכיר או יודע ממה באמת זה מורכב?
שיבולת*
הצטרפות: 28 נובמבר 2002, 21:39

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי שיבולת* »

נעמי - קיבלתי דוגמית גם אני. מאחר שלא כתוב שם כלום ברשימת המרכיבים החלטתי לא לטעום. לא אוכלת משהו שבא בשקית ולא רשום מה הוא מכיל. חוץ מזה שזה שיווק רשתי.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי אמא_בבית* »

חמאת בוטנים טבעית (יש גם עם דבש) של B&D
החמאת בוטנים הטבעית באמת מכילה רק בוטנים קלויים. לעומת זאת, החמאת בוטנים עם הדבש, מכילה גם מוקשים מהצומח.
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אתמול הייתי בהרצאה של אדג'ל
הדייר שלנו לשעבר היה בעניין של האיכס הזה. קיבלנו ממנו גם חוברת וכאלה הוא התעקש שבגלל שאנחנו ב"קטע טבעי" זה ידבר אלינו, אנחנו מבחינתנו גם לא נוגעים בדברים חסרי זהות שכאלה. החזרנו לו את החוברת והדוגמית כמו שהם. אבל זה אכן איכס מרוכז. בכלל לא הייתי עוצרת יותר מרגע אחרי השלילה של זה כדי לתמוה על קנקנו.
קט_קטית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קט_קטית* »

ככה כשפותחים רימונים על כל רימון טוב יש שניים שלושה עם תולעים או חבר'ה אחרים...

כל עוד התולעים בריאים לא צופה שום בעיה בלטחון 2 תולעים על כל רימון

או כמו שסבתא רבא שלי הייתה אומרת -
לא זאת התולעת שאתה אוכל,
אלא זאת שאוכלת אותך
(באוקראינית זה נשמע יותר טוב)
<אהה והכוונה כמובן לתולעת שאוכלת מתים :-)>
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

מעדיפה לא לחוות את דעתי על האיכס הזה , אני מנסה לברר בשביל חברה טובה שהיא חלק מהארגון.
גם אני לא מעיזה לטעום.
קט_קטית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קט_קטית* »

ממרח חלבה עם דבש של B&D:
50% שומשום, סוכר קנים, דבש, שומן צמחי מוקשה ללא טראנס - 3% בלבד

"עובר" מבחינתי...
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

נקודות, מסכימה איתך כמובן. בגלל זה אני חשדנית כשכל סטייק של חברה מסויימת תמיד תמיד יוצא רך וטעים. ואז אני מסתכלת וכתוב "בשר מיושן" וזהו. ממש אידיליה.
או כמו שנאמר פה "קלויים". מה זה קלויים בדיוק? אולי הם קלויים על טפלון? ואולי משמנים את המשטח עם שמן מכונות? (אנחנו? משמנים? לא... לא... מה פתאום בשביל לטגן? רק שלא יידבק. זה לא נחשב אוכל, זה לא ברשימת הרכיבים...)
עכשיו, אני לא אומרת שצריך לחיות בחרדות, רק שבהחלט צריך לקרוא את רשימת הרכיבים ולהבין אותה, וצריך לדעת איפה אפשר לרמות אתכם (תבלינים "טבעיים", חומרי שימור "טבעיים", טעם תות, ובקיצור כל אמירה כללית ולא מדוייקת לגמרי. ממליצה שוב לקרוא את Fast Food Nation בהקשר הזה. ממש ספר חשוב.) וצריך לסמוך על היצרן ולהכיר אותו. (לא על המשווק)

אבל החלק הכי חשוב מבחינתי היה ללמוד להכין בעצמי את מה שאני אוהבת.
ככה למדתי להכין יוגורט (גם מחלב וגם מאגוזים) לטחון חיטה לקמח בעצמי, להכין חמאת בוטנים הכי טעימה בעולם, להכין טחינה משומשום, להכין מיונז הכי טעים בעולם, להכין שאור, להחמיץ ירקות, להנביט, לייבש מזון, ועוד המון. בשביל הכיף. זה משהו שאפשר מדי פעם לעשות בקטנה עם הילדים. זה נורא כיף לכולם ליצור יש מאין.
בכלל בחיים אני מאמינה ללכת לבסיס ולעשות בעצמי. (התחלתי ללמוד טווית חוטים מצמר כבשים גולמי!!) ככה יש הרבה יותר אחריות אישית.

רק כדי לא לרפות ידיים - אני מתוודה שיוגורט מחלב פרה עשיתי בדיוק פעם אחת (יצא מעולה, אבל אנחנו גם לא משתגעים על יוגורט וגם לא אוכלים חלב) מיונז פעמיים (לוקח זמן עד שגומרים צנצנת), PB אני עושה כל הזמן. זה נורא קל ונורא טעים! מנביטה מדי פעם, בעיקר עדשים ולפעמים חומוס, וכך הלאה.

בקיצור, שלא תדמיינו אותי עם צמות, מטפחת וסינר מחזיקה צנצנת שעליה כובע אמבטיה עם משבצות אדומות! :-D
יעלי_לה

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי יעלי_לה »

_ממרח חלבה עם דבש של B&D:
50% שומשום, סוכר קנים, דבש, שומן צמחי מוקשה ללא טראנס - 3% בלבד

"עובר" מבחינתי..._

למה לך? הכי קל בעולם לערבב חמאת שומשום עם דבש...
עמנוא_ל*
הצטרפות: 01 יוני 2007, 10:08
דף אישי: הדף האישי של עמנוא_ל*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

נקניקים זה משהו שאוכלים רק אם נורא נורא נורא אוהבים ולא מצליחים להתאפק אפילו שיודעים כמה זה רע.

קיבלתי והפנמתי. תודה.
קט_קטית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי קט_קטית* »

למה לך? הכי קל בעולם לערבב חמאת שומשום עם דבש...

מערבבת חמאת שומשום מלא טרום נבוט עם ריבה
טעים
אבל לא מזכיר בטעמו חלבה...
ילדת_טבע*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

להכין חמאת בוטנים הכי טעימה בעולם
ניצן... אני רוצה מתכון בדיוק לזה! אפשר בדף בית שלי אבל אולי חבל לא לחלוק את הדבר הפלאי הזה עם שאר היקום (אמרה ילדת טבע שמכורה לחמאת בוטנים ולא נוגעת בזה כבר כמה שנים בגלל... נו בגלל כל מה שכתוב על האריזה וכמה שזה חשוד, אלא מה). תודה, תודה, תודה רבה.
הולכת_את_מעימי*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2006, 17:29

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי הולכת_את_מעימי* »

_להכין חמאת בוטנים הכי טעימה בעולם
ניצן... אני רוצה מתכון בדיוק לזה! אפשר בדף בית שלי אבל אולי חבל לא לחלוק את הדבר הפלאי הזה עם שאר היקום (אמרה ילדת טבע שמכורה לחמאת בוטנים_
גמני גמני
ניצן_אמ*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כתבתי בדף הבית שלי. אני מופתעת שזה לא ברור מאליו...
המצרכים:
אחד מעבד מזון
כמות משמחת של בטנים. (רצוי אורגניים לא קלויים וללא שום תוספות ציפויים ושאר מרעין בישין)
אופן ההכנה
לוקחים בוטנים, כן?
שמים במעבד מזון.
מפעילים.
מחכים.
זהו.

טוב, טוב, קצת הערות מהנסיון האישי...
לא כדאי לשים יותר מדי בטנים על ההתחלה
לא להתייאש גם אם זה נראה פירורי או לא אחיד. אפשר לערבב מדי פעם כדי שיתאחד.
דווחו על התוצאות. :-)
פלוני_אלמונית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

ל ניבה שקד - שמן ארגן מורחים קצת על שיער לח אחרי חפיפה, מרכך מיידית ופותח קשרים, וגם מריח נפלא.
פלוני_אלמונית*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

ניצן אמ - האם בלנדר יעשה את העבודה או צריך ממש מין מג'ימיקס כזה?
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

מה גיליתי ברשימת הרכיבים

שליחה על ידי מודי_תאני* »

לי דווקא לא כל כך עבד עם הבוטנים - פשוט לא נדבק. אז הוספתי שתי טיפות שמן שוםשום
שליחת תגובה

חזור אל “התמודדויות יומיומיות קטנות”