מעבר לפריס

בינתיים_פלוני*
הצטרפות: 23 אפריל 2003, 20:52

מעבר לפריס

שליחה על ידי בינתיים_פלוני* »

באנגלית זה יותר ברור - Relocation
התקופה לשנתיים בערך.
נראה ששנינו נעבוד משלב די מוקדם. (יהיה בטח חודש שרק אני אעבוד בו ובינתיים פלונית לא.)
החשש הגדול הוא איך יסתדר הילד (שנה ותשע).
בינתיים פלוני כי עוד לא הודענו בעבודות. זה מעבר ארץ ועבודה גם יחד.
ומכאן שאלות.
אנחנו נצטרך למצוא שם דירה וגן. שני דברים שמאוד תלויים אחד בשני. הבנו שמאוד קשה למצוא שם מסגרת.
משתמע מכך נראה לנו שקודם צריך לחפש את הגן ואז דירה לידו.
איך מוצאים שם גן?
איך מבררים עליו?
ואיך יודעים אם האזור שלו הוא אזור טוב?
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

מעבר לפריס

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

לברר אצל מישהו שמיטיב להכיר את פאריס. אם תרצה אוכל לעזור בכך. אם תשאיר כתובת דוא"ל - אתן לך פרטים. אפשר גם לפנות אלי דרך יונת.
בינתיים_פלונית*
הצטרפות: 24 אפריל 2003, 07:57

מעבר לפריס

שליחה על ידי בינתיים_פלונית* »

תודה רבה אמא של יונת. ניתן לכתוב אלינו בדוא"ל [email protected]
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

מעבר לפריס

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אח של גיסי מסיים בקרוב תקופה של שנתיים בפריס (עבודה). הוא דתי, כך שהבחירות שלו במקום מגורים וגנים מושפעות מכך. אם יש לך שאלות ספציפיות, אני יכולה להעביר.
יער_נורווגי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 08:01
דף אישי: הדף האישי של יער_נורווגי*

מעבר לפריס

שליחה על ידי יער_נורווגי* »

למיטב ידיעתי רוב הגנים בפריז הם מגיל 3. בד"כ נהוג שהסבא והסבתא מטפלים בפעוט בעוד הוריו חוזרים לעבודה. בכל מקרה יש גנים/מטפלות של ישראלים. אני מכירה מישהי ששמה את שני ילדיה בגן כזה, באיזור לה-דפנס, אם כי אני לא יודעת בדיוק גילאים וכמה אנשי צוות וכד'. אנסה לברר לך אבל זה יקח לי כמה וכמה ימים.
בינתיים_פלונית*
הצטרפות: 24 אפריל 2003, 07:57

מעבר לפריס

שליחה על ידי בינתיים_פלונית* »

תודה על התשובות. מברורים ראשוניים מסתבר שיש מעונות לילדים עד גיל 3. עירוניים ופרטיים. אנחנו מרבים להתקל בגני מעורבות הורים, שנשמעים נהדר. גנים בהם כל הורה נמצא בגן חצי יום בשבוע. כניסת ילדים חדשים לגן מתבצעת אחד אחד, לכל ילד מוקדשת תקופת הסתגלות של שבועיים שבהם צמוד אליו מבוגר, ועוד ועוד.
אני מקווה שנמצא מקום בגן כזה.
עדיין, נשמח לכל מידע ועצה.
אביגיל_בו*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 12:33
דף אישי: הדף האישי של אביגיל_בו*

מעבר לפריס

שליחה על ידי אביגיל_בו* »

הודענו למקומות העבודה כך שהדיסקרטיות מאיתנו והלאה. בינתיים פלונית = אביגיל בו.
בכל מקרה אנחנו עדיין נאבקים במציאת גן ומציאת דירה - 2 מהמשאבים היקרים ביותר בפריז.
החששות הגדולים ביותר שלנו קשורים בהשתלבות של אביתר, שיהיה בן 1.10 כשניסע.
כמה שאלות על רכישת שפה שניה אצל פעוט, נשמח אם מישהו יענה מניסיונו.
אביתר כאמור בן 1.10 , בחודשים האחרונים החל לדבר (עברית) במשפטים קצרים. "אבא בוא פה", "אמא לא לישון" וכד'. אוצר המילים שלו גדול מידי יום. מבין כל מה שאומרים לו.
בעוד כחודשיים הוא יצטרף לגן צרפתי (אם נימצא אחד כזה אינשאאלה). אנחנו כמובן נלווה אותו בקליטה, כך שלפחות בהתחלה יהיה איתו מישהו דובר צרפתית שיתווך בינו לבין הילדים והצוות.
איך מתבצעת רכישת שפה שנייה בגיל כזה? האם צפויה עצירה/ רגרסיה בעברית? האם צפוי בלבול בין השפות (הד ואני נקפיד לדבר איתו בעברית)? האם זה עלול לגרום לו לקשיים נפשיים או שמדובר בגיל רך מספיק כדי לקחת את זה בקלות?
מה הדרך הטובה ביותר, אם בכלל, להערך לכך?
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

מעבר לפריס

שליחה על ידי רועי_שרון* »

אביגיל והד - חתיכת הרפתקה! אני מקווה בשבילכם שתהנו.

אם אפשר לשאול: מה הסיבה למעבר?
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

תודה רועי. הסיבה היא הצעת עבודה מפתה + ההרפתקאה שבעניין + אני משוגעת על פריז.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מעבר לפריס

שליחה על ידי עדי_יותם* »

_איך מתבצעת רכישת שפה שנייה בגיל כזה? האם צפויה עצירה/ רגרסיה בעברית? האם צפוי בלבול בין השפות (הד ואני נקפיד לדבר איתו בעברית)? האם זה עלול לגרום לו לקשיים נפשיים או שמדובר בגיל רך מספיק כדי לקחת את זה בקלות?
מה הדרך הטובה ביותר, אם בכלל, להערך לכך?_
קודם כל, איזה כיף לכם! בהצלחה!
אני הייתי מציעה כבר עכשיו להכניס את הצרפתית הביתה - לתקופת ביניים, גם אתם יכולים לדבר איתו בצרפתית או לשלב מילים. אפשר לקרוא ספרי תמונות פשוטים בצרפתית, לשיר לו שירי ילדים בצרפתית (אם יש לכם אפשרות להשיג קלטות/דיסקים/וידיאו - מצוין, וככה גם אפשר לשמור על ההפרדה בין שפת ההורים לשפת הסביבה), לבדוק אם יש תוכניות מתאימות בערוץ טלוויזיה דובר צרפתית, אם יש לכם כבלים, וכו'.
יש אתר טוב על דו-לשוניות - מזמן לא בדקתי אותו, אבל אולי תוכלו למצוא שם עוד חומר. ותעדכנו - זה נושא שקרוב ללבי...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לפריס

שליחה על ידי ורד_לב* »

יש לנו חברים שגרו בצרפת ומדמה לי שגם בנם נולד שם, או שהוא היה איתם זמן מה שם. אמנם לא בפריז, אבל בכ"ז... רוצים שאברר? שאנסה לקשר?
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

ורד תודה, אבל נדמה לי שאין צורך בינתיים. הרבה אנשים טובים סיפקו לנו קשרים לאנשים שגרו/גרים בפריז.
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

המסעדה, עברה חצי שנה ואפשר כבר לעדכן בנוגע לרכישת שפה שנייה. נכון לעכשיו אביתר מדבר צרפתית ועברית. צרפתית בגן ועברית בבית. למרות ההמלצות לא עשינו הכנות בסגנון שהצעת, גם בשל הזמן הקצר שהיה בין ההחלטה למעבר וגם בגלל שאין לנו טלויזיה. שבועיים אחרי המעבר אביתר התחיל ללכת למעון. ההתחלה הייתה לא קלה: ילד שעושה משפטים בעברית ומבין הכל, מגיע לסביבה זרה לו לחלוטין. למרבה המזל מדובר במעון (מעורבות הורים)רגיש ביותר. תקופת ההסתגלות (ליווי של אמא והשארה הדרגתית במעון) התבצעה במלוא ההתייחסות לצרכים שלו. במבט לאחור קשה לי לפרט, אם יש לך שאלות ספציפיות אנסה לענות. בכל מקרה, בשום שלב לא היתה רגרסיה בעברית או בלבול בין השפות. היום הוא מבין כל מה שנאמר בגן ועושה משפטים בצרפתית.
<אבא שלו הוא הראשון להודות שאביתר מדבר צרפתית טוב ממנו>
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מעבר לפריס

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תודה על העדכון ונשמע שטיפלתם במעבר בצורה נהדרת.
מעניין איך רוב הילדים קולטים מהר כ"כ איך לעשות את המעברים. בדיוק אתמול הייתי עם הקטנצ'יק אצל ילדה (3 וחצי) שמדברים איתה בבית רק רוסית, אבל נמצאת בגן 8 שעות ביום מגיל שנה בערך, והעברית שלה, בדיבור, עדיין ברמה הרבה פחות טובה מאשר הרוסית.
יוצא לכם לארח ילדים דוברי צרפתית בבית? האם אז אביתר פונה אליהם בצרפתית או בעברית? (רק אם בא לך לשתף, כמובן)
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

שנה אחרי המעבר (זה קצת כמו בלוג בשבילי, כי היום אני יודעת שאני לא זוכרת כלום. המוח נהיה מסננת אחריה הלידה).
אביתר מדבר צרפתית טוב כמו שהוא מדבר עברית. אם יורשה לי, אציין כאמא גאה שמדובר ברמה גבוהה מאוד. למעשה, הוא מדבר צרפתית טוב יותר מחלק מהילדים הצרפתים בני גילו שנמצאים באותו גן. מעניין, בגן שלו, מתוך 8 ילדים יש 4 ילדים דו-לשוניים. כל אחד שפה אחרת נוסף לצרפתית (הונגרית, ספרדית, גרמנית, עברית). זה בטח מקל.
בבית, הוא מדבר איתי הרבה בצרפתית. יש מילים שבורחות לו בעברית (ספרים הפכו ל-ליברים וכד'). יש לו מבטא מצויין בצרפתית, אבל אבוי המבטא גולש גם לעברית. יש לנו עוד שנה פה. אני סקרנית לראות לאן יתפתחו שתי השפות שהוא מכיר.
חיוך_ביתי*
הצטרפות: 29 אפריל 2004, 00:52
דף אישי: הדף האישי של חיוך_ביתי*

מעבר לפריס

שליחה על ידי חיוך_ביתי* »

אחחחח. לקנא (מותר?)
אנחנו פרנקופילים . במיוחד אני, מרת חיוך ביתי. אנחנו , בבית , כשמדברים על צרפת אומרים במקום המילה "צרפת" את המילה "המולדת". זה בצחוק כמובן כי נולדנו בארץ.

אז איך במולדת? ולמה לחזור בעוד שנה ?
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

נפלא פה. מותר בהחלט לקנא [-:
נחזור בתום השנתיים כי קשה למשפחות בהעדרנו (אביתר הוא הנכד היחיד משני הצדדים).
מסיבות מקצועיות.
ועוד שלל סיבות, שמפאת היותי אדם פרטי באופן קצת מוגזם, אני נמנעת מלפרט.

אחת הסיבות שכל כך נפלא פה היא שהגענו לזמן קצוב (שנתיים נראה לי זמן אידאלי, לא קצר מדי ולא ארוך מדי). אנחנו "טורפים" את העיר, ואת כל ההתנסויות החדשות. מצד שני, הדברים הרעים פה הם לא שלנו.

בכלל, חויה של רילוקיישן היא שונה מאוד מחויה של הגירה. היום, יותר מתמיד, אנחנו מבינים כמה קשה להיות מהגרים, וכמה לא היינו רוצים להתנסות בזה.

<Aller les Bleu>
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

מעבר לפריס

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

כיף לשמוע שנפלא לכם שם. תמשיכו להנות.
(אני רוב הזמן שומע רק את הקיטורים...)
אמא_של_יונת*

מעבר לפריס

אביגיל, Qui sont les Bleus? קבוצת כדורגל?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מעבר לפריס

שליחה על ידי פלונית* »

אביגיל, Qui sont les Bleus? קבוצת כדורגל?
סליחה על ההתערבות - הכוונה לנבחרת צרפת בכדורגל. המדים של הנבחרת כחולים.
אמא_של_יונת*

מעבר לפריס

איך זה כחולים? לא היו צריכים להיות כחול-לבן-אדום - הצבעים הלאומיים?
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

לא מבינה גדולה בכדורגל, אבל במסגרת משחקי היורו התוודע אביתר לקריאה העולצת הזאת, ואימץ אותה. הוא משתמש בה, בלי שום הפלייה, גם לעידוד אדומים, ירוקים, צהובים. וזהו בינתיים, כי אלו הצבעים שהוא מכיר.

בכל מקרה זה עידוד כלל צרפתי ולא רק לכדורגל, כי כשצפינו באליפות העולם באתלטיקה, שהתקיימה פה שנה שעברה, האיצטדיון כמעט עלה באש מצעקות Aller les Bleu (בעיקר במרוץ השליחים 400 גברים, שם הצרפתים היו קרובים קרובים לאמריקאים המוקצים).
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

מעבר לפריס

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

הי אביגיל.
אני נמצאת בניירובי-קניה קצת פחות משנה.
החוויה שלנו שונה לחלוטין כי קודם כל אפריקה זה לא פריז, ודבר שני אין לנו הגבלת זמן.
קראתי את מה שכתבת וחשבתי לעצמי כמה הרבה יותר קל היה לי אילו ידעתי שזה רק שנתיים.
לא היגרנו. אני "מתה" לחזור לארץ. אבל לא ברור בדיוק מתי זה יקרה.
כיף לקרוא שטוב לכם היום, לאחר כל החששות שהיו לפני... לגור במדינה לא שלך זו חוויה מעשירה ומעניינת.
המשיכו להנות.
רביד*
הצטרפות: 13 יוני 2005, 16:53

מעבר לפריס

שליחה על ידי רביד* »

אביגיל שלום, שמחתי לשמוע את חוויותיך מהמעבר לפריז. גם אנו אמורים לעבור בחודשים הקרובים, זוג עדיין ללא ילדים ובכל זאת נאבקים על מציאת מגורים הולמים עם אפשרות להריון ולידה בפריז. יש לך טיפים עבורי ?
אמא_של_עלמא*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2005, 02:26

מעבר לפריס

שליחה על ידי אמא_של_עלמא* »

היי אביגיל
לדעתי אתם כבר בחזרה בישראל. בכל מקרה, אנחנו בדרכנו לפאריז - זוג עם ילדה בת שנתיים ושבעה חודשים. היא אמנם כבר רשומה לגן דו לשוני, אבל הגנים עם מעורבות ההורים נשמעים מאד מפתים. האם את יכולה לתת לנו איזה קצה של חוט, שם או כתובת, מהם נוכל להמשיך על מנת להגיע לסוג זה של גנים. תודה
אביגיל_בו*

מעבר לפריס

היי אמא של עלמא, ציפור קטנה ומחפשת לחשה לי שמישהו כתב לי בדף הזה. אני אכן כבר נמצאת הרבה פחות באתר, אבל אשמח לסייע לך כמיטב יכולתי דרך האימייל. כתבי אלי ל:
[email protected] (השמיטי את הX).
בהצלחה.
אמא_של_עלמא*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2005, 02:26

מעבר לפריס

שליחה על ידי אמא_של_עלמא* »

תודה לרחלי ותודה לאביגיל. שלחתי הודעה לyahoo
שליחת תגובה

חזור אל “מה ללמד את ילדינו?”