נשים גברים ותקשורת האם אפשרי

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

דיון שהחל בדפבית של משה אלבאום מפתח h]שיטת אלבאום method[/po].htm
הדיון נסוב על יכולת הזרמת האנרגיה בין המינים, מה נשים רוצות....הצניעות שבקשר...והיד עוד נטויה
מוזמנים להצטרף
דיונים נוספים ברוח השיטה ניתן לקרוא
|#| הולצמן אלבאום |#| משה אלבאום (דף בית)

http://images.animationfactory.com/anim ... s/[po]male female[/po]/male female fighting/male female fighting sm wm.gif
משה אלבאום (2005-07-15T14:05:10)

לאחר בקשות חוזרות, מתארגנת סדנה לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי, בנושאים הבאים:

הקשר החושי והאנרגטי בין נשים וגברים - סדנה תיאורטית ומעשית

סדנה למטפלים בזוגות, למטפלים פרטניים או למטפלים בנושאים הקשורים למיניות.

הסדנה מיועדת לאנשי מקצוע טיפולי, שאינם מעורים בשפת האינטליגנציה האנרגטית, אך מרגישים קשר לנושא ומעוניינים להיחשף אליו.

בסדנה נחווה ונבין את האינטליגנציה האנרגטית והשלכותיה לתקשורת בין המינים ועם העצמי.
בסדנה נחווה ונדון בקשר בין תפקוד מערכת החושים לקשיים בזוגיות ולקשיי תקשורת בכלל.

הסדנה תתקיים ביום שבת 13/8/05 בין השעות 10.00 ל 18.00 בקיבוץ דגניה. הסדנא מוגבלת ל 20 משתתפים בלבד

עלות הסדנה 300 ש"ח.
על המעוניינים לשלוח פרטים לאימיל [email protected] עד ל 1/8/05.

פרטים נחוצים:
  1. מקצוע.
  2. שנות ניסיון.
  3. קשר לנושא.
  4. גבר - אישה.
  5. תחומי עניין קרובים.
  6. כתובת, טלפון + סלולארי, אימייל.
עשרים המתאימים הראשונים יקבלו תשובה דרך האימייל. (גם אלו שלא).

אשמח לחלוק, בכבוד ואהבה.
משה

מאיפה הכל התחיל-תקשורת אנרגתית מודעת

שואלת שאלה (2005-07-04T14:39:01):
ועכשיו לנושא המעניין. תקשורת אנרגטית מודעת
האספקט הנשי מדבר אלי מאוד. אומר לך כאישה, שלדעתי בעוד גבר יכול לעבור תהליך של "מודעות", אישה צריכה לעבור תהליך "מודעות" ובנוסף תהליך של "נשיות". זרימת האנרגיה מתהפכת כשאישה מתעוררת לעובדה שהיא אדם מסוג אישה. מתוך החוויה שלי אני חווה, שהחסימה בתקשורת אנרגטית מודעת, אצל נשים, נובעת מכך שאין להן מילים והגדרות, שמאפשרות לכל האספקטים שלהן להיות במודעות. כשאין מודעות יש בלבול, שגורם לחוסר ביטחון עצמי, שגורם לפחד. זה גורם להישענות, על מה שלימדו אותנו, ולא על מה שעיננו רואות, במובן המהותי ולא דוקא החיצוני. מה שלימדו אותנו הוא גם מה ששטפו לנו את המוח איתו, לגבי מהי נשיות, שזה בדרך כלל מהי נשיות מעיניים גבריות, שזהו רק חלק מהתמונה כולה. כך שנוצר מצב שלאישה יש חוסר בהגדרות שלמות ומקיפות לגבי המרכיבים של נפשה, ולעיתים ההגדרות שיש לה מטעות ומחבלות בה.

הרבה פעמים נשים שלא יכולות להיות בתקשורת מודעת עם גברים, כן מסוגלות לה עם נשים. אומר יותר מכך, התקשורת האנרגטית היא נשית ביסודה, ולכן נשים "שוחות" שם, בינן ובין עצמן מאז ומתמיד. אלמנט המודעות הוא כבר עניין אינדבידואלי.
מקווה שהצלחתי לתרום.

משה אלבאום

בנושא האינטליגנציה האנרגטית
נראה לי שלא כל כך הבנתי את אמירתך בנושא היפוך הזרימה. הרי זרימת האנרגיה של האישה זורמת בכיוון כניסה דרך אברי המין לתוך הרחם ומשם לשאר כל הגוף. רק כך האישה יכולה לחיות בזרימה תקינה עם נושא הרכות, אימהות, נשיות, קבלה והכלה.
הרי זהו יתרונה הגדול של האישה, היא בעלת רחם המאפשרת מודעות קליטה ישירה של האנרגיה בתוך גופה.
הגבר הרי הוא זין אנרגטי מהלך, ולא כל כך להבין את זה או לקבל את המשמעויות העמוקות של המצב. נכון שרוב הגברים לא כל כך יסכימו למה שכתבתי, ואולי יכעסו, אבל קל מאוד לבסס את הנושא, בעיקר עם שואלים נשים רגישות לאנרגיה למה כל כך קשה להן עם גברים (אתן מוזמנות לענות על כך בפירוט, זוהי הזדמנותכן להזיז משהו). למה אתן מרגישות כאילו כל גבר שני או יותר מעוניין לשכב איתכן (מעבר לעובדה שזה לרוב נכון) מה היא בעצם התחושה הגופנית או האנרגטית המובילה לכך???

מכיוון שלמזלי הרב, המודעות העיקרית בה אלוהים חנן אותי היא המודעות האנרגטית, שמימנה אני שואב את רוב הידע שרכשתי עד היום, הרי אני חייב לא להסכים שנושא התקשורת האנרגטית הינה נשית ביסודה.
התקשורת האנרגטית של שתי המינים כל כך שונה, שניתן להתבלבל בקלות ולחשוב שגברים אינם מודעים לתקשורת הזו. מודעים וגם מודעים, אבל באופן מאוד שונה מנשים.
אוסיף שהרוב המוחלט של הנשים שפגשתי שהינן בעלות מודעות אנרגטית גבוהה לדעתן, אינן בעלות מודעות אנרגטית מספיקה על מנת לעקוב אחר מגע אנרגטי מודע ורצוני כשמדובר על קשר בין שתי הנימים. בעיקר קורה שהן נסגרות באופן מיידי מתוך תחושה של חדירה ופולשנות לתחומן ולפרטיותן. מכיוון שהגבר יכול לתקשר אנרגטית רק דרך חווית החדירה אל האישה, הרי שהקושי של הנשים עם הנושא טמון בעיקר בחוסר יכולתן לזרום עם הטבע האנרגטי בקלות ובטבעיות.
האישה מקבלת והגבר נותן. זהו חוק הטבע. נישאר רק לקבלו ולזרום איתו ללא התנגדויות. כך לא תרגשנה נפלשות, והגברים לא ירגישו נשאבים ומתרוקנים מכל תוכן וחיים.
דבר ברור למתבונן הוא, כי ישנן נשים רבות ביותר בעלות כיוון זרימה הפוכה של האנרגיה ברחמן, הכיוון מהפנים החוצה. זהו מצב של הדיפה והימנעות, המופנה בעיקר לגברים, אבל לא רק.

מקווה שלא הגזמתי בהעברת אינפורמציה ללא פיקוח של סדנא בנושא, המאפשרת להבין לאשורו את הנושא.

שמחה שמצאתי (2005-07-05T00:12:36):
מה היא בעצם התחושה הגופנית או האנרגטית המובילה לכך???
..בעצם זו תחושה אנרגטית שמובילה לתחושה גופנית.. כמו דיגדוג שם למטה, כמו משב רוח עדין ורענן במעלה הבטן (התחתונה..).
אני אישית רואה את זה ככה: זה נעים עד מענג. זה מחמיא. זה פותח תיקשורת "בין-מינית" שאינה קשורה למין. לגלות סוד? נדמה לי שאם נותנים (בעצם נותנות) לזה להיות, זה עונה על אותו צורך של הגבר..איך לאמר זאת..בהכרה בגבריותו, ואז, אפשר להתמסר לתיקשורת הרגילה כי לא היה "קצר" מלכתחילה. האם הגיוני? ואז אף אחד לא חש מאויים או מתגונן או כל דבר אחר. זה כמו (להבדיל אלף הבדלות) שאמא שלי היתה אומרת (על אבא שלי), "כשהוא בא הביתה מיום עבודה, קודם שיאכל, ואז על בטן מלאה אפשר לדבר איתו.." - האם לזה אתה מתכוון, משה?

שואלת שאלה (2005-07-05T02:26:34):
תקשורת אנרגטית
קודם כל קבל את התנצלותי על השימוש הלא מדוייק ולא מבוסס במושג היפוך זרימת האנרגיה. התכוונתי לומר, שכשישנו שינוי, ביכולת להיות במצב של תקשורת אנרגטית מודעת, לעומת מצב של חסימה.
כשאמרתי שתקשורת הינה נשית ביסודה, הכוונה הייתה לכך שישנם איכויות בטבע שהן נקביות ולדעתי תקשורת היא אחת מהן, בתור גבר מאוד תקשורתי אתה כניראה נמצא באיזון בין האלמנטים הגבריים והנשיים בתוכך. איני מדברת ממקום של ידע אלא משחקת עם הידע ולכן אולי עדיף שאמשיך לדבר רק מתוך החוויה המאוד אישית שלי.

שאלת מדוע כל כך קשה לנו עם גברים?
מתוך החוויה שלי אני רואה שיש לי הרבה על מה לחשוב.
עד לפני כמה שנים לא יכולתי לתקשר עם גברים, אלא אם כן הייתי בתוך קשר זוגי איתם, שכלל בתוכו את הכל. לא הבנתי איך אפשר להיות חברה של גבר, כמו שאפשר להיות חברה של אישה. גם היום אני נוטה להיות חברה של נשים ולא של גברים, אך יש כמה גברים שהתיקשורת שלי איתם אמיתית פתוחה ונוחה. יש להם מכנה משותף, והוא שהם אינם מאיימים על המקום המיני. הם מודעים לכך שאני אישה, אך יכולים לראות אותי באופן לא מיני. לפחות זה מה שאני קולטת.

אני חושבת שהיו לי כמה מצבים של תיקשורת עם גברים שאני "חירבשתי", מתוך זה שלא ידעתי איך להכיל את המתח המיני. היו שני תסריטים. האחד, גם אני חוויתי מתח מיני, ולא רציתי לממש אותו, וזה בילבל את התקשורת. השנייה הייתה שלא חוויתי מיניות אך הרגשתי, שהצד השני כן חווה אותה ולא ידעתי איך להתמיר את האנרגיה לכיוון הרצוי לי.

במשך שנים לא הייתי ערה להתעוררות מינית אצלי. חייתי כאילו אני אדם אה - מיני, עד שנפרץ הסכר. זה התחיל כשהודתי בפני עצמי שאני לא מרגישה כלום, הודתי בפני עצמי שאני מזייפת, והסכמתי להתאבל על מר גורלי, על זה שאני איפה שאני. מתוך אומץ וכנות התחילו לבצבץ ניצני תחושה וקשב למיניות שלי. זה חיזק אותי וחיבר אותי לעצמי ולאמת שלי של גופי ושל ליבי.

אני רואה עצמי בתהליך של איזון, חיבור, ומודעות. אני כל כך שמחה לקבל כלים להמשיך. אני כבר נמצאת במקום מספק, אך יודעת שעוד יש לאן להגיע. היכולת לקבל, לסמוך, לבטוח לזרום ולחוש, נרפאים בקצב שלהם. אני יודעת שהמפתחות בי.

רוצה להחליף את השם של שואלת שאלה לגאיה.

גאיה (2005-07-05T05:25:03):
שואלת שאלה היא גאיה :-)

משה אלבאום (2005-07-05T22:54:10):
שמחה שמצאתי
אני מתכוון לכך בדיוק, מאוד אוהב את ההבנה והרגישות לנושא. כל הכבוד.

מקווה שנשים רבות ככל האפשר יהיו מסוגלות להבין ולאפשר את הזרימה. ככל שהיא תהיה פתוחה וזורמת, כך הנשים תרגשנה מאוימות פחות מגברים, וגברים לא ירגישו את הצורך להכניע את הנשים. הצורך להכניע יכול להגיע (אך אינו חייב) בגלל תחושת הדחייה המורגשת ברגע שהאישה סוגרת את אפשרות התקשורת האנרגטית עם הגבר (באמצעות היפוך הזרימה האנרגטית של הרחם), ולא כל כך חשוב מיהו. ברגע שהאנרגיה של האישה זורמת הפוך, חלק מהגברים מרגישים צורך להפוך את הזרימה של האישה בכוח. זה ברברי ולא מובן גם לגברים, אבל זה חלק מתהליך ההישרדות התקין, (נשים נוהגות לחשוב על כך גם כצורך בשליטה). מבחינת הגבר שהינו מעשי בעיקרו, מה שזורם הפוך צריך לנסות לתקן. מכיוון שחלק מהגברים אינם מסוגלים לתקשר אפילו עם עצמם, מה שיוצא מהם הוא ביטוי אגרסיבי מאוד לתסכול ולחוסר הקבלה והקשר.

שלום גאיה
תודה על השיתוף. מאחל לך הרבה קשרים זורמים עם גברים כידידים וככל שתחפצי.

ארצה להוסיף שהקשר האנרגטי בין גברים ונשים קיים כל הזמן, ללא קשר לגיל או קשרי דם. האנרגיה הגברית תמיד תחפש אנרגיה נשית על מנת להזרים את עצמה. אנרגיה נשית תמיד צריכה לחפש (להבדיל מהקיים) אנרגיה גברית, על מנת להזרים את עצמה (ללא קשר ליחסי מין).
מה שבאמת קורה בטבע הוא שהאנרגיה הנשית היא זאת האמורה להזרים את האנרגיה הגברית, להכיל אותה , לזקק אותה ולהזרימה באופן מעגלי מחדש אל הגבר, (מה שאינו יכול לקראת בקשר עם אישה). זהו בעצם הבסיס להפעלת יכולת הטנטרה.

שמעתי שבראיון עם הזמר סטינג, הוא שיתף שהוא מקיים שמונה שעות ביום טנטרה עם אשתו. מעבר לכך שהתמזל מזלו להיות מסוגל לאפשר לעצמו שמנה שעות פנויות כל יום לכך, הרי שהוא מספר ששלושת השעות הראשונות עוברות עליהם בהתבוננות עיניים בעיניים, כפי שתיארתי בפרקים קודמים. כל כך שמחתי למצוא את ההסבר הזה אצל מישהו. אני ידוע בדיוק על מה הוא מדבר ומה הוא מוביל עצמו להרגיש.
לא סתם עיניו נראות כעיני תינוק.
:-) :-) :-)

שמחה שמצאתי (2005-07-06T00:19:03):
ככל שהיא תהיה פתוחה וזורמת, כך הנשים תרגשנה מאוימות פחות מגברים, וגברים לא ירגישו את הצורך להכניע את הנשים.
בדיוק, כמובן שכל המערכת הזאת עובדת כל הזמן והרבה מידי אנשים ונשים כלל לא מודעים לה. (חבל). - ובכל מקרה, שיתוף הפעולה בין שני המינים כל כך פורה כשהכל זורם, שיתוף פעולה במובן של לתפקד ב-י-ח-ד. לא במאבקי כוחות (כמו הפמיניזם הקיצוני..), אלא מתוך הכרה ב"חוקי הטבע" והכלתם.
רק כך אפשר לגדול ביחד. באמת ביחד. אגב, נכון שזה אמור להיות הדדי, אבל נידמה לי שהאחריות על הזרימה התקינה חלה דווקא על הנשים. ודווקא להן קשה יותר "להשתחרר" לכיוון של קבלה והכלה, בעוד שהגברים "מבצעים את תפקידם" כמובן מאליו. מה דעתכם?

ל שמחה שמצאתי
נראה לי שאת צודקת לחלוטין. ממה שאני רואה, הגברים אינם יכולים להיות האחראיים על התהליך מכיוון שאין הם יכולים להזרים את האישה. האישה היא זו היכולה להזרים את הגבר, או לחסום אותו. אחריות ענקית לא?????

לצערנו הרב, זה לא המצב, ולא כך האנשים תופסים מערכות יחסים. הגברים אינם מבינים את תפקידם, והנשים אינן מאפשרות את ההכלה. איזה בלגן. נכון שישנם הרבה שמאפשרים ומאפשרות, אך לא הרוב.

נראה לי שצריך להשקיע המון בלנסות ללמד את הנושא עוד מהגילאים המוקדמים. כך ימנעו קשיים רבים. במידה ולא נלמד בילדות, צריך לעשות קורסים בבגרות. הרי חלק לא מבוטל מקשיי הזוגיות נובעים מהנושא הזה.

נשמח במידה ונשים וגברים רבים יכתבו כאן את דעתם בנושא}

{+שיחרור האישה לאן +ובלבול בין המהות האנרגטית של הזרימה לבין התפקוד החברתי שקיים כיום בין נשים וגברים

אחיטוהר לנצח (2005-07-06T00:47:21):

חלה דווקא על הנשים. ודווקא להן קשה יותר "להשתחרר" לכיוון של קבלה והכלה, בעוד שהגברים "מבצעים את תפקידם" כמובן מאליו. מה דעתכם?
שזה נכון וזה מבאס מאוד.

אני חושבת שאישה צריכה לעבור את -שיחרור האישה הפרטי שלה
ושאיש לא יכול להחליט או ליבחור עבורה מה אומר עבורה שיחרור אישה (שבתוכו מוכלת קבלה יכולת קבלה ממקום נשי ולא ממקום קורבני-כי צריך |>|...אז אני מקבלת מכילה |>| כי אני אישה|>| אז מצופה מימני)
,בטח לא גבר יכול להדריך או להבין,עם כל הכבוד,ויש...(מבטיחה)
לדעתי הוא יעשה את זה תמיד מתוך עינים גבריות ורצון למלא את הצורך הגברי שלו, דרכה.
האירו את עיני.

משה אלבאום (2005-07-06T01:42:10):
הי אחיטוהר לנצח
אני מסכים איתך.
אוסיף שיכולת ההכלה של האישה, הזרימה הקבלה והנשיות, אינם תלויים בכלל בהחלטות או רצונות, אלה בהקשבה אל הטבע המולד, לאחר שניקו את השפעות ההורים והסביבה בנושא, שנלמדו או נכפו בילדות המוקדמת .

לצערי איני מסכים עם הקביעה בנושא ההדרכה של גברים בנושא. לדעתי בכלל לא חשוב עם ההדרכה היא מגבר או אישה. מה שחשוב שהאדם המדריך יהיה נקי מכל עניין אישי בנושא, ויהיה מסוגל להקרין את האנרגיה מתוך ניקיון ולא מתוך מיניות.

למראת זאת, לא נראה לי שאישה יכולה לגרום לאישה להרגיש את היכולת להכיל גבר. ולא כל כך חשוב עד כמה האישה רגישה, מבינה ומפותחת. האנרגיה הגברית שלה אינה קיימת, גם אם היא הפוכה אנרגטית ומאוד גברית.

אישה לאישה יכולות להפעיל מינוס עם מינוס או פלוס עם פלוס, אך בשום אופן לא מינוס עם פלוס (לא חשוב מי הגבר או האישה מבחינת +-) איך זה יכול לעזור ללמוד להכיל את הזרימה הטבעית של גבר אישה???? שהיא הבסיס ליכולת ההככלה של האישה ויכולתה לקבל את אימהותה ונשיותה???

איני מבין כל כך מה הקשר לשחרור האישה. השחרור הוא בכל מקרה בינה לבין עצמה ואינו קשור בכלל לקשר שלה עם העולם אלה לאחר שהשחרור חל.

למה כיווני זרימת האנרגיה מבאסים מאוד?? הם הטבע, ולא נקבעו על ידינו. מה שצריך לדעתי לבאס היא העובדה שלא הצלחנו לשמור על האיזון של הטבע בגלל גורמים שאינם תלויים בנו.

מה דעתכם על העובדה שיש המון גברים שאין להם זרימת אנרגיה גברית כלל (וגם אם כן ללא מודעות כלשהי) אלה מתוך חרמנות, ולא תמיד בגלל שהאישה מתאימה להם בדרך כלשהי??

איני בטוח שהארתי את עיניך בדרך כלשהי :-)

אחיטוהר לנצח (2005-07-06T12:16:43):
איני מבין כל כך מה הקשר לשחרור האישה
אני שמחה שאתה לא מבין. כי זה ניראה לך כלכך ברור.
יש המוני נשים ששבויות בקונספציה אחרת.

למראת זאת, לא נראה לי שאישה יכולה לגרום לאישה להרגיש את היכולת להכיל גבר. ולא כל כך חשוב עד כמה האישה רגישה, מבינה ומפותחת. האנרגיה הגברית שלה אינה קיימת, גם אם היא הפוכה אנרגטית ומאוד גברית.

רגע...אבל בכל אחד מאיתנו יש אנרגיה נשית וגברית.-איך מתישב ה"אנרגיה גברית אינה קיימת"?

ללמוד להכיל את הזרימה הטבעית של גבר אישה???? האם יש צורך ביכלל שתיהה זרימה טיבעית בין גבר ואישה?

האם הגבר לא פה רק כדי לבצע פרו ורבו,ואחר כך שילך לדרכו.
כל ההכלה זה משהוא של ה כמה( כמה באמת?) שנים האחרונות לא? אני לא רואה איפה זה מתקשר עם טבע מולד.
נשים יכולות להמשיך ליזרום(די טוב) בלעדי הגברים. במה הם משרתים אותנו?
אשמח לתשובה מקורית ;-)

בטבע יש קבוצות כמו סוסים ופיליפם, שהנקבות הן המובילות והחלק הארי והזכרים בודדים.
אני לא משווה אותנו לחיות,זה רק לצורך העינין כרגע.

שמחה שמצאתי (2005-07-06T12:59:35):
אחי יקירתי,במה הם משרתים אותנו?
התשובה מן הסתם נמצאת בשאלה...(-;
אבל לא צריך לאמר את זה בקול כל כך רם. יתר מזו, זו בדיוק הזרימה הטבעית. ואהבתי את ההקבלה לעולם החי - זה די ככה. רק שה"התפלספות" בנושא מסבכת את הכל-כך פשוט ומתבקש, ואז יש התנגדויות ומאבקי כוחות.
תחשבי על זה.

משה אלבאום (2005-07-06T14:23:39):
ל אחיטוהר לנצח
WOWWWWWW כמה כעס על המצב והטבע. לו רק נתת לזרימה לחיות ללא שיפוטיות, נראה לי שלא כך היה המצב.

לצערי הרב, האנרגיה הגברית שזורמת מאברי המין הגבריים, והאנרגיה הנשית השואבת דרך איבר המין אל הרחם, אינן אותו הדבר, ואין למין אחד את היכולת להזרים את האנרגיה של המין השיני כי היא פשוט אינה קיימת בו.

אני שמח מאוד שאנחנו לא חיות, וכמו כן שמח על ההתפתחות הרוחנית של האדם שאינה קיימת אצל חיות. האדם יכול להגיע לשיאים תקשורתיים מודעים, שאף חיה אינה יכולה להגיע אליו. בעיקר כשמדובר ביכולת להפוך שניים לאחד. זוהי מתנה שהיוצר ברוב חוכמתו העניק לאדם, בתני שהוא מפותח מספיק ולא מפחד מעצמו או מעברו.

בנושא הזרימה הטבעית בין גבר לאישה ואישה לגבר. מכיוון שכך הטבע בנוי, נראה לי שניתן ליחות בלי זה, אך התחושה של הריקנות והבדידות לא תיגמר. תחושת המלאות שהאיזון הנובע מהזרימה בין שתי האנרגיות גורם, הוא מתנה לכל מי שמעוניין להשקיע בכך (לא חובה אלה זכות בלבד).

למזלי, איני חושב על קשר בין גברים לנשים כ קשר הבא לשרת אלה כ קשר הממלא את הישות והופך אותה לשלמה יותר ולכן לרגועה ומאושרת יותר.

בנושא שחרור האישה, לא ניראה לי שאישה בעלת ביטחון עצמי צריכה שחרור כלשהו (בנושא המדובר, ללא קשר לקיפוח בנושאי משכורת ותנאי עבודה) ואישה ללא ביטחון עצמי, צריכה עבודה על עצמה עד שתמצה את הסיבות לחוסר הביטחון ותשתחרר מהן.
נראה לי שאפשר להוסיף הארה

האם הגבר לא פה רק כדי לבצע פרו ורבו,ואחר כך שילך לדרכו.

ניתן להגיד על אותו המשקל "האם האישה אינה נמצאת על מנת להוליד ילדים ולא לבלבל את המוח."

ניראה לי שהתפלמסות מהסוג הזה, לא רק שאינו מועיל, אלה מזיק ביותר ואינו מאפשר פיתוח הרמוניה כלשהי בין העולמות.

בכל מקרה על מנת לקיים את הישות שנקראת אדם בשימחת חיים אמיתית, כדאי ללמוד להכיל האחד את השיני (אבל רק בתנאי שההתפתחות האנושית ככלל מעניינת את הפרט).

שמחה שמצאתי (2005-07-06T16:20:47):
אופס!
חששתי שנגיע לזה..
הקשר בין שני המינים, אינו קשר שבא לשרת... לא. לא במובן של "אדונים ומשרתים", כן במובן של אינטרס טבעי, של השאיפה ליגדול, להתפתח, לממש. השפה העברית היא נוראית. וגם מניפולציה נשית. אבל לא ניכנס לשם, נכון?

משה אלבאום (2005-07-06T17:15:02):
אני לא מתכוון להגיע לפולמוס אלה להבהרת הנושאים.

נכון שהגבר ברמה התקשורתית נחות במידת מה מהאישה. (למראת שרוב הנשים שהכרתי בחיי, גם המפותחות ביותר אינן מצליחות להגיע לרמת מודעות תקשורתית בסיסית) אך מבחינת הקשר, התחום של ההשלמה בין המינים צריך להיות רצוי ומקובל על שני הצדדים. נראה לי שמבחינה זו אין עדיף או נכון, אלה קשר למען הקשר.
גם אם אני צריך להתנצל בשם כל הגברים שאינם מבינים בכלל את גבולות האישה ואינם מכבדים, הרי שזה אינו אומר כלום על חוקיות הטבע ועל הצורך בהרמוניה, התלויה בזרימת האנרגיה בין המינים.
בודאי שזה אינו אומר כלום על היכולת להיות שמח ומאושר מהחיים, שהיא כן תלוית אמא וקשר תקין בין המינים לאחר מכן.

לא מוזר שאני כגבר נאבק על משהו (מודעות תקשורתית בין המינים), שאתן הנשים נשמעות (כנראה בטעות) כאילו והייתן מוכנות באמת להשתחרר ממנו ברגע זה??? מה זה אומר ברמת התקשורת??????
רמת התקשורת משמעו מבחינתי קשר גלובאלי אנרגטי בין הכל להכל.

הייתי מעוניין להוסיף זווית אישית כאבא שהוא גם גבר (מתאים נכון)

אני לא כל כך בטוח שהגבר האנושי, להבדיל מהזכרים של כל שאר החיות,(או רובן) מוכן רוצה או מעוניין לעזוב את צאצאיו או להפקירם לטבע או לאם. מניסיוני, רגשות חזקים מאוד של הצורך לגונן ולגדל את הצאצאים הוא מנת חלקם של רוב הגברים שאני מכיר. בעיקר אלו שנאלצו מסיבות שונות לעזוב את הבית, לא עזבו כי רצו להיפרד מהילדים שלהם אלה מהאישה, למראת כל הכאב שבאובדן הקשר לילדים.

מה זה אומר על הטבע של גבר האדם??? אני לא כל כך בטוח, אך שווה לדון בזאת קימעה.

שמחה שמצאתי (2005-07-06T20:57:12):
שנאלצו מסיבות שונות לעזוב את הבית, לא עזבו כי רצו להיפרד מהילדים שלהם אלה מהאישה, למראת כל הכאב שבאובדן הקשר לילדים.
בכל זאת עזבו.. כי הסיבות השונות גברו על הצורך לגונן ולגדל את הצאצאים ?
אולי הצורך הזה גם הוא תוצר של "חינוך".."סטנדרטים" חברתיים וכו'?
ולא ממש קשור לטבע הגברי?
אמשיך עוד מעט..

אחיטוהר לנצח (2005-07-06T21:24:08):

הכעס-ישנו כעס והוא על כך שאנו מדברים על שאיפה,שמלכתחילה היתה פעם ליפני המון זמן,דבר מובן מאילו,
ואפס, היום אנחנו צריכים לקלף מיתוכינו קליפות של התניות שקיבלנו בירושה כלל עולמית.
כדי להשיב את המצב על כנו.
אני חושבת שהעולם ניראה כך היום ביגלל עודף אנרגיה גברית ואנרגיה נשית מסורסת או אנרגיה נשית ששיחררה את עצמה לכיוון גברי!
מתסכל אבל מאתגר.

ניתן להגיד על אותו המשקל "האם האישה אינה נמצאת על מנת להוליד ילדים ולא לבלבל את המוח."
זו תשובה מתבקשת,אבל לא במקומה, כי לא באתי לומר שאין בכם צורך, באתי לתהות למה אם ביכלל יש צורך בהכלה גברית.עם גבר.למה אי אפשר לבד.
והאמת שזה היה טיפשי מצידי להביא את זה כי אחר כך הבנתי לבד...סילחו לי על כך שאני "יהדותית"אבל כל הבריאה בעצם נובעת מזיוגים וחיבורים בין זכר לנקבה כדי להגיע ל יחוד.
שמיים וארץ,ימין ושמאל ועוד ועוד .

_
כ קשר הממלא את הישות והופך אותה לשלמה יותר ולכן לרגועה ומאושרת יותר. |Y|

מה זה אומר על הטבע של גבר האדם??? אוי עומד לי על קצה הלשון לומר ..כי אתם צידים בנשמה!
ולעזוב כי צריך ,מכל סיבה שהיא יותר קלה עבורכם.
אישית זה מאוד ברור לי ולא מכעיס.הפרדה מהילדים זו בחירה שלכם איך תיגרמו לילד לחוש שהוא עדיין חשוב ושיך לכם בלי קשר איפה אתה גר.

לא מוזר שאני כגבר נאבק על משהו (מודעות תקשורתית בין המינים), שאתן הנשים נשמעות (כנראה בטעות) כאילו והייתן מוכנות באמת להשתחרר ממנו ברגע זה??? מה זה אומר ברמת התקשורת??????

לא לא מוזר.
אני חושבת שכמו כל יצור אנושי תיקשורת בין בני אדם ,דבר חשוב.
אני לא נילחמת כדי להשתחרר מהתיקשורת איתכם(הגברים)
אני רוצה להישתחרר מתקשורת,שאולי אתה לא לוקה בה...אבל העולם כן
וזו תיקשורת שרוצה שאני אתקשר איתה באופן גברי.
  • ליהיות יפה ולישתוק-זו תיקשורת גברית!! (במובן רחב)
  • לבקש מימני לצאת לעבוד באצתלה של מימוש עצמי-תיקשורת גברית!!
  • לחשוב שאני נישארת בבית כי זה תפקידי-תיקשורת גברית!!
<שירית לא יפה,לכן לא סותמת תפה>

שמחה שמצאתי (2005-07-06T22:13:48):
..ומה פתאום להשתחרר ממודעות תקשורתית בין מינית, לא יעלה על הדעת עולם "חד מיני", עובדה - ראו מה קורה מסביב, עולם חד-מיני, עולם של גברים, כבר מאות שנים הוא כזה, לצערי, ולכן התקשורת הבין מינית הטבעית כמעט נעלמה, נדמה לי, שהיא נשמרה דווקא בקרב אוכלוסיות "נחשלות"...בהן יש חלוקה מאד ברורה של תפקידים "בין מיניים".
בקיצור, האם זה לא ממש אבסורדי, שצריך "לעלות" לרמת מודעות כה גבוהה, כדי, בסופו של דבר "לרדת" לפשטות הטבעית??
ודרך אגב, תקשורת בין אישית כזאת, עם אישה, יכולה להיות "תיקון" מדהים ל"נזקי אמא" אצל גבר שהוא לא שמח ומאושר.(לא יודעת אם גם ההפך, נידמה לי שלא)

אחיטוהר לנצח (2005-07-06T22:28:48):
מילים כדורבנות -אישה!
<נא לקורא בטון גברי, ואז לירוק הצידה :-D>

שמחה שמצאתי (2005-07-07T00:26:15):
[-:
באמת, באמת לא כותבת מתוך התנשאות "נשית" כלשהי.. (מוכנה להודות שהיו תקופות בעבר הרחוק שנורא רציתי להיות בן..).
אך ורק מתוך הבנה עמוקה (אחרי התנגדויות ברמות שונות), ומתוך חוויית התענוג ש אני חווה בתקשורת הבין מינית. מה שמדהים אותי, זו ה"שליטה המודעת" בתקשורת הזאת, שמובילה אותי לתחושת האחריות.
כי לא תמיד ה"צד השני" מודע, וזה בקלות יכול להוביל לאי הבנות, שמתוכן נוצרות התנגדויות, שמולידות מאבק כוחות.
הזרימה הזאת, שבקלות יכולה להתפרש כמינית, צריך לנהוג בה באחריות אישית, כל אחד והגבולות שלו. (גבולות? מה זה גבולות? (-;)
אני מדגישה את זה, כי, אנחנו חיים בחברה שיש לה התייחסות קצת...מעוותת לכל מה שצריך מעט להעמיק בו, לתרגל, להפנים. הכל די אינסטנט מסביב, וזה מחרב את התמימות והאמון.
נו, לילה טוב בינתיים.

משה אלבאום (2005-07-07T09:07:29):
כשהנזירים ההודים עסקו בטנטרה, ניראה לכם שכל המלל ששפכנו כאן עיניין אותם ברמה כלשהי?? הם פתחו את הנושא על מנת להגיע להארה. כי ההארה היא תוצאה ישירה של השלמות הנוצרת בחיבור בין המינים. לא ניתן להגיע להארה במלחמת כוחות, כי בטבע איני בטוח שהיא אמורה להתקיים בכלל. נראה לי שקיים בלבול בין המהות האנרגטית של הזרימה לבין התפקוד החברתי שקיים כיום בין נשים וגברים.
האם איני מבין משהו?????

אחיטוהר לנצח (2005-07-07T10:12:32):
כשהנזירים ההודים עסקו בטנטרה, ניראה לכם שכל המלל ששפכנו כאן עיניין אותם ברמה כלשהי?? הנזירים הם נזירים
לא מענין אותם המלל כי הם חיים בבידוד.ולא ממש צריכים לתקשר עם נשים.לידאוג לילדים,לפרנסה וכד'
גם אני היתי נהנת לעשות טנטרה כל היום ולא להבין למה אנשים לא מיסתדרים.

נראה לי שקיים בלבול בין המהות האנרגטית של הזרימה לבין התפקוד החברתי שקיים כיום בין נשים וגברים.
יש עוד דרך לעשות ליפני הגעה לרמות אנרגתיות.וחשיבה על הארה.
אנשים מתגרשים כדבר שבשיגרה כי יש משהוא לקוי בתיקשורת הבסיסת שלהם עם עצמם,ואחר כך עם בן זוגם.(אולי נשלח אותם לפונה,בהודו?)
טנטרה?
אני מתוסכלת מכך שרוצים לקפוץ לתכנים רוחנים ויכולות טנטריות, בעוד העץ, שורשיו ביכלל לא ניקלטו ונאחזו בקרקע,איך יתפתח לשמיים...
קרי,רעיונותך היפים כלכך(יפים באמת בלי ציניות)
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

דרך הגב אחיטוהר
מה הקשר בין רוחניות, אינטליגנציה אנרגטית ושמיים. הקשר האנרגטי או שמתחיל בקרקע או שהוא מפונטז ללא אמינות או אמת (אכן יגיע לשמיים לאחר מכן).
רוחניות אינה באה מהרוח שנמצאת בשמיים אלה מרוח האדם (הנובע מתוך תודעת כדור הארץ). הרוח הזו אינה בשמיים בכלל אלה קשורה לקרקע בעבותות לבה ובזרימת המים. רק משם ניתן להתחבר נכון לאינטליגנציה האנרגטית. על מנת להפוך לרוחניות, צריך לחפור עמוק באדמה. המעניין בכך הוא שזה התהליך המקרקע ביותר שאני מכיר. במקרה הוא גם גורם לנינוחות ומלבה את יכולת הפשרה וההרמוניה הטבועה בכל אחד.
ניראה לי שזוגות המסוגלים לעסוק בטנטרה, לא ירצו להתגרש בעד שום הון ומשום סיבה. מה לעשות. החוויות החושיות מובילות לרוב את מצב הרוח של האדם. גם הקושי הזוגי נובע פעמים רבות מהחוויה החושית הנחוות מבן הזוג. אווירה או תקיעות יוצרות קודם כל חוויה חושית המשפיעה על המערכת כולה.
מסיבה זו אני בעד שיכלול החברות והיכולת הזוגית לפני התחיבות כלשהי בין בני הזוג. לאחר שהתחייבו, קשה ביותר לשנות את המערכות שלא התחייבנו להן מבראשית הקשר.
מוזר שרוב הזוגות המתגרשים, מתגרשים עקב הגורם שחיבר ביניהם וגרם לתחושת ההתאהבות???????????

נראה שהרחקתי לכת במקצת :-)
אחיטוהר_לנצח*
הצטרפות: 04 דצמבר 2004, 00:32
דף אישי: הדף האישי של אחיטוהר_לנצח*

שליחה על ידי אחיטוהר_לנצח* »

רוחניות אינה באה מהרוח שנמצאת בשמיים אלה מרוח האדם (הנובע מתוך תודעת כדור הארץ). הרוח הזו אינה בשמיים בכלל אלה קשורה לקרקע בעבותות לבה ובזרימת המים. רק משם ניתן להתחבר נכון לאינטליגנציה האנרגטית
זה מה שהתכונתי...
עכשו ת'רואה למה יש בעיות תיקשורת:-D...אני אמרתי ככה ואתה ככה (הככה שלך אולי יותר ברור, שלי יותר ציורי. בוא לא נתגרש בגלל זה ;-))

אין לי מה לומר אתה צודק.

האינטליגנציה האנרגטית קודמת לכל שאר התפיסות. המיבנה שלה הוא זה הגורם לתפיסות האחרות להתקיים.
טוב,אני לא הבנתי את זה כך.
עכשו כשאתה שם על זה פנס,כלומר ממקד את זה,אני מבינה שאכן.
אך הדרך הארוכה,-על מנת להפוך לרוחניות, צריך לחפור עמוק באדמה. מעט משכיחה, שיתכן ויצאנו מנק' אנרגטית רק לא הינו מודעים אלה,
ואחרי התקרקעות, שמקפלת בתוכה שיחרור מעבותות,וחיבור מחדש (כמו בסרט מטריקס-שהוא סרט אלבאום פר אקסלנס לטעמי)זה אכן יוצר שמיניה...אנחנו חוזרים לאותה הנק' רק ממקום אחר.

נראה שהרחקתי לכת במקצת.
שמחה_שמצאתי*
הצטרפות: 19 יוני 2005, 11:52

שליחה על ידי שמחה_שמצאתי* »

האינטליגנציה האנרגטית קודמת לכל שאר התפיסות.
ולכן גם הכי מכוסה בשכבות של... ג'יפה (?), ואז כל כך קשה לזהות אותה כי היא מתחפשת למה שמתחשק לה..
משה_אלבאום*

לו רק יכולנו כחברה לאפשר לילדינו להישאר מחוברים לאינטליגנציה האנרגטית כפי שהם, עד לרגע בו הם מחליטים שמסוכן מדי לדעת מה עובר על ההורים ומדוע אנחנו המבוגרים מתפקדים כפי שאנו אכן מתפקדים.
משה_אלבאום*

לא נראה לי שצריך לפגוע ביכולת על מנת למצא אותה מחדש. עדיף לשכלל אותה בלבד כל הזמן.
גאיה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 20:14

שליחה על ידי גאיה* »

הדיון הזה כל הזמן איתי. מבינה ולא מבינה.
התחלתי להסתכל במודעות דרך עיין שמאל. וואו!!! לא ידעתי שיש כזה הבדל.
אני רואה "דמויות מתחלפות" מאז שאני ילדה. הייתי מתבוננת שעות אל תוך עיניי מול המראה. הייתי ממש מצמידה את עיני להשתקפות של עיניי, ומתחילה לראות... זה באמת כיף.

מה הדבר הכי חשוב לגבר אצל אישה, שחייה איתו, שיש להם ילדים ביחד. מה היא יכולה לתת לו?
איך אפשר לא להפריע לזרימה ולעשייה שלו, אך גם לא להרגיש עייפה מההכלה, וכמעט מעדיפה שהוא יהיה נוכח כמה שפחות?
משה_אלבאום*

לכל הקוראים שמרגישים כאילו והם אינם מספיק ידענים או חכמים על מנת להשתתף בכתיבה של מחשבותיהם או דעותיכם. אנא כתבו ללא חשש. נראה שלא קיים מצב כזה שהכתיבה נכונה רק למי שמרגיש שהוא יודע להתבטא בכתב. אני לא יכולתי לכתוב בכלל עד לפני זמן קצר יחסית.
שבת שלום.
גאיה*

שליחה על ידי גאיה* »

שמחה שמצאיתי - את ממש מצליחה לעלות על הגל של מי שעומד מולך. אני מרגישה שיש הרבה מה ללמוד ממך. תודה.

אני חווה שינויים בקשר ביני ובין אהוב חיי - בעלי.
אני חושבת שעלנו לגלות מחדש מהם הצרכים שלנו. מדהים לגלות שעל אף שנידמה כי הצרכים הם רגשיים מופשטים, ניתן לענות להם באופן טכני. למשל אני יכולה לומר לבעלי, כשאתה נכנס הביתה אחרי העדרות של כך וכך זמן, אני צריכה שתסתכל לי בעיניים ותאמר לי, את מאוד יפה היום. נכון, שמכרו לנו, שאם זה לא נאמר מהלב ובספונטניות, זה לא שווה, בתחלס זה עושה את העבודה, זה לוחץ על הנקודה שמפרישה במוח את הכימיכל, שעושה לי להרגיש קלה ושמחה. זה נותן כח להמשיך הלאה, עושה חשק לחיות. חוץ מזה שרק הצחוק שזה גורם עושהה טוב על הלב.
האם זה מתחבר לתקשורת מודעת?

אני עדיין לא מבינה את עניין זרימת האנרגיה. שמחה שמצאתי, דיברת על דיגדוגים וריגושים, האם התכוות שאלו תחושות שיש לך, כשאת כבר מוצאת גבר שמתקשר איתך במודעות, או שזה איזשהו כלי ברומטרי, שעוזר לך לקלוט מי עומד מולך? או לא זה ולא זה. ספרי עוד בבקשה.

אחי - תודה גם לך.
שמחה_שמצאתי*

הי גאיה
כשאת כבר מוצאת גבר שמתקשר איתך במודעות, או שזה איזשהו כלי ברומטרי, שעוזר לך לקלוט מי עומד מולך?
...מממ...גם וגם, אבל יותר ובעיקר "כלי ברומטרי" (הגדרה גדולה..).
הדיגדוגים הם עצם המודעות, ברגע שאני מקשיבה דרך ה"כלי" הזה, או בשפה יותר מוכרה לי- ברגע שאני מגבירה את הווליום של הערוץ האנרגטי (בלווין התקשורת הפנימי..) באופן מודע - מופיעים הדגדוגים. יש להם שני תפקידים: א. לסרוק את השטח ולאתר. ב. לקחת ולתת.
האם זה מוכר למישהו/י? או שאני חיה בבועה?
מ_אוריאל*
הצטרפות: 09 יולי 2005, 17:17

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

ללא לימוד מעמיק של הנושא בפרק ההתבגרות של האדם בגילאים 0-18 סיכוי רב שתתפתח תקשורת לא תקינה שידרש מאמץ גדול מדי על מנת לתקנה.

לדעתי זו כבר אומנות שתלויה בשניים , יותר באשה (כישורים).

נכון , הכל מתחיל בילדות , אני תוהה עד כמה העניין גנטי ,הרי הגבר ביחסיו מומחה במאבקי כח , שליטה ,מלחמות וכו', וכך העולם נראה , נשים מומחיות יותר
בלהשיג מכנה משותף , אמפטיה , שותפות וכו' , (ברור שיש פה הכללות) , זה בהקשר של הכישורים באומנות היחסים גבר אשה, בכל הנוגע למאמץ התיקון
אני שואל עם אנחנו מתעסקים פה עם תוכנה גנטית, כלומר אנחנו , הגברים, מתוכנתים כך מההתחלה , למה, אולי כי ההישרדות קודמת לאיכות ביחסים , אולי
אנחנו מותנים ונלחמים מלחמות עבר שנגמרו מזמן ... אשמח כמוך לעוד דעות מגברים , ומנשים כמובן.
שמחה_שמצאתי*

נראה לי שמה שחסר היום לשני המינים באופן שווה - היא ה צניעות.
ארחיב בהמשך.
שמחה_שמצאתי*

...צניעות זה שמביטים כדי לראות ולא כדי להראות. צניעות זה לא לפחד. צניעות זה להבין, לזכור ולכבד את המושג "סובייקטיביות". צניעות זה להוביל את האחר בדרכו שלו. מה עוד?
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

ואם ניקח בחשבון את הנושא של רגישויות יתר - בהן יש ממילא העָצָמָה של כל מידע שניקלט מהסביבה, אז כמובן שהצורך בצבעים הוא השרדותי ממש.

יש לי הרגשה שנושא רגישויות היתר הופך ויהפוך לנושא חשוב ביותר בהמשך שהותנו במדור הגיהנום הנוכחי,
מהסיבה הפשוטה שאנשים שלא היו להם רגישויות מיוחדות (המצריכות טיפול) מפתחים אותן: בגלל ההתרחקות מהטבע, החשיפה לרעלים- בכל המובנים, אוכל, טלויזיה ,השפעות שליליות חיצוניות , וכו'.
כלומר המידע מהסביבה הוא זה שמועצם לרמות מטורפות ולאנשים עם מערכת עצבים תקינה אין ברירה לפעמים אלא לחסום ולהתגונן, ואולי אחד הקרבנות הראשונים הוא החוש האנרגטי,
"פשוט רגיש מדי" , זז הצידה , מחכה לזמנים טובים יותר.. אין כרגע תנאים ל... יכול להיות???

אז כן, כדאי לחזור לרמת מודעות שתאפשר לפחות הקשבה ללא פחד ברמה האנרגטית.
תרגיל נחמד : להקשיב בפתיחות לאנשים המדברים בשפה זרה , אין פחד, השכל לא מעורב ... האינט' האנרגטית קולטת את מה שמעבר למילים ,את המשמעות האמיתית .

כמה משקל יש לדעתכם למיקום הגיאוגרפי של האדם בהקשר של מצבו האנרגטי? .
משה_אלבאום*

ל מ אוריאל.

_כלומר המידע מהסביבה הוא זה שמועצם לרמות מטורפות ולאנשים עם מערכת עצבים תקינה אין ברירה לפעמים אלא לחסום ולהתגונן, ואולי אחד הקרבנות הראשונים הוא החוש האנרגטי,
"פשוט רגיש מדי" , זז הצידה , מחכה לזמנים טובים יותר.. אין כרגע תנאים ל... יכול להיות???_

האם אתה מתכוון שהרעלים וחוסר התפקוד הטבעי גורם לרגישויות להתעצם?? גישה מעניינת.
תמיד חשבתי שהרגישויות קיימות מהלידה, או מהמחזור ההתפתחותי השיני בגיל ההתבגרות, בו ההורמונים משגעים את כלל המערכת ומולידים רגישויות ייתר למי שהיה רגיש בלבד.
כמובן שישנן רגישויות רבות המתפתחות כמנגנון הגנה לאחר חווית טראומה כלשהי.
מעניין לנסות להבין את הגישה שהצגתה.

לדעתי רגישויות הייתר מהווה כבר היום מרכז התייחסותי חשוב ביותר, המהווה כ50% לפחות מהגורמים לקשיי תפקוד בחברה שלנו, מבלי שמישהו שם את הדגש על כך בפוקוס המתאים.
שמחה_שמצאתי*

כמה משקל יש לדעתכם למיקום הגיאוגרפי של האדם בהקשר של מצבו האנרגטי? .
הרבה משקל, לדעתי. יש המון הבדל ברמות האנרגיה בין אנשים שגדלו במיקום גיאוגרפי שמאפשר חוויות מרחביות (לא מוצאת הגדרה אחרת)...כמו לדלג, לרוץ, לנשום, לטפס, לראות רחוק (ממש בעיניים), ללכת יחף על אדמה יבשה/בוצית, זה גורם לאיזה מרחב פנימי שמתרגל את החושים ובעקבותיהם את המחשבה, רמת האנרגיה "תתפוס מקום" מאוזן יותר. ואילו מיקום גיאוגרפי צפוף, אורבני (כבישים,מכוניות,גגות,בניינים,קצב מהיר..) יצמצם את כמות החמצן הפנוי ויגרום מן הסתם לכיווץ והשקעת כוחות ב"לעמוד בקצב" - החושים יעסקו בלהנמיך את הגירויים, או שיתמסרו להם..בכל מקרה, רמת האנרגיה תהיה נמוכה, כי פשוט לא יהיה לה מקום.
מעבר לזה, לא מדובר רק במיקום גיאוגרפי, מדובר במנטליות, בתרבות, בגישה בסיסית לחיים, בחינוך. אבל לנוף הגיאוגרפי עדיין יש מקום של כבוד בהשפעתו על התפתחות האדם. (או שמא צריך לאמר, התאבדות האדם..)
ואולי אני סתם חושבת כך מתוך הצורך האישי שלי במרחבים.. אבל נראה לי הגיוני.
משה_אלבאום*

נראה לי שאני צריך לאכזב במקצת, פגשתי אנשים שגדלו בשכונות של ניויורק, בלב הכרך הצפוף והקשה. למראת זאת אנרגטיים ביותר ובעלי מודעות גבוהה לאנרגיה ולבני אדם. מה תגידו??
שמחה_שמצאתי*

הו, ניו-יורק..
לב הכרך הצפוף והקשה...בהחלט מקום בו הדרך היחידה כמעט "לברוח" מובילה פנימה...מתוך המצוקה, צומחת הרבה פעמים היצירתיות והצורך לשנות וזה כבר תלוי אישיות לחלוטין.
אני_נעמה*
הצטרפות: 10 יולי 2005, 15:54
דף אישי: הדף האישי של אני_נעמה*

שליחה על ידי אני_נעמה* »

"כאשר אתה פוגש אדם לראשונה, אתה יודע עליו הכל. בפגישות הבאות אתה מתעלם מן התבונה הראשונית שלך".

האם זוהי הפרשנות הפילוסופית ל"אהבה ממבט ראשון" של ניטשה ??? מי מאתנו מאמין באהבה שכזאת?
אני אישית לא !!! אני מאמינה בחיבור אנרגטי , ברצון לחיבור מעבר לכך... והמבין יבין... אבל - האם יש דבר כזה "אהבה ממבט ראשון" ??? אשמל לקבל תגובות.
לילה טוב
נעמה
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

כמובן שישנן רגישויות רבות המתפתחות כמנגנון הגנה לאחר חווית טראומה כלשהי._-_תמיד חשבתי שהרגישויות קיימות מהלידה, או מהמחזור ההתפתחותי השני בגיל ההתבגרות

זה נראה די מסובך לא?, לאבחן מאין הרגישות הגורמת לקושי תפקודי,- נאורולוגי,מולד/ ביוכימי,(גיל ההתבגרות ועוד)/ נרכש,סביבה טראומה/,
ואז להתאים טיפול הולם.

אגב מחזורים התפתחותיים , יש עוד לא??.. גיל 40 +- והלאה.. ואז האופציות נפתחות
גם לרגישויות חדשות במובן הבעייתי, אבל גם ליכולות ורגישויות הקשורות לנושא של אינט' אנרגטית.

בעניין הגיאוגרפי התכוונתי יותר להווה, אם יש מקומות פיזיים שמאפשרים התפתחות אנרגטית או לפחות לא מונעים אותה, אולי זה באמת תלוי כל
אישיות , כל אחד וצרכיו.
לילה טוב.
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

נורא מאוחר וקראתי בעיקר את תחילת הדיון, כתבתם מקסים ומסקרן, תודה @}
שני הגרוש שלי-
בספר "האישה" של נטלי איינג'ר יש פרקים מאירים עיניים בנוגע ל"טבע" הגברי והנשי. היא בוחנת את תקפות האמונה כי הטבע הגברי הוא לחפש כמה שיותר פרטנריות "להפיץ את זרעו" והטבע הנשי הוא לשמור על נאמנות לבן זוג אחד לאורך זמן.
מסתבר שלא בהכרח.
גברים מרוויחים הרבה מאוד מקשר מונוגמי ובמקרים רבים האינטרס לקיים מערכת יחסים מונגמית הוא של הגבר.
לאישה כמובן יש רווחים רבים גם כן.
רובם, כתוצאה מהתנייה תרבותית ושינוי מבנה החברה משבט למשפחות זוגיות, מהלך שקודם ונכפה על-ידי (ו"לטובת") הגברים כקבוצת כוח.
היא מתייחסת לתהליך מנקודת מבט חברתית ומשווה חברות אדם לחברות קופים קרובות לנו גנטית.

מרתק, נותן נקודת מבט חדשה על האמונות שלנו בנוגע לגברים ונשים.
הפרקים הרלוונטים מתחילים בעמוד 304 :-)
משה_אלבאום*

ל דליתוש ב תודה על ההפניה וההצטרפות.
לפני שקראתי את הספר, ארצה להעיר שנראה לי שכל אחד מחפש את האחד שיוכל להרגיש איתו את השלמות המאפשרת לנוח מחיפושים אחרים.
למראת זאת, מכיוון שהדיון כרגע הוא בעיקר על התחושה של חלק גדול מהנשים שהגברים פולשים לתוכן והן מפרשות זאת בטעות כרצונו של הגבר לשכב איתן, ונושא חוסר התקשורת האנרגטית המודעת המוביל לקשיים אמיתיים, הרי שאשמח לדעת את דעתך בנושא.

ל מ אוריאל
אתה צודק לחלוטין בנושא ריבוי המעברים והשינויים החלים בגופנו בכל שלב. אני מקבל ואוהב את גישתו של רודולף שטינר לנושא, שכל שבע שנים אנו משתנים לחלוטין, גופנית ונפשית. מכיוון שכך, הרי שכל המערכות משתנות במקצת או הרבה והן מתאימות עצמן למציאות החדשה. ברור שבכל אחד מהמעברים הרגישויות יכולות לצמוח ולהפוך לרגישויות ייתר, איתן גם הרגישות האנרגטית.

בהקשר למה שכתבתי בנושא מחזור התפתחות, הכוונה היא שבגיל ההתבגרות, מצאתי שילדים ונערים רבים הופכים לבעלי רגישות ייתר שלא הייתה לפני כן. הרגישות יכולה לעבור בסוף ההתבגרות, אך יכולה גם להישאר. במידה ונשארת היא תהווה בעיה תקשורתית בזוגיות ובכל הקשרים.

ל אני נעמה, עד כמה שזכור לי, כל מי שאני מכיר שסיפר על התאהבותו, טען שזה קרה לו ממבט ראשון, או מצליל ראשון, או מהרחה ראשונה של האחר. גם לי. ברור שלאחר מכן צריך לעבוד הרבה על מנה שיהפוך לאהבה, ואנו יודעים היטב מה קורה כשלא מצליחים לעבוד מספיק או נכון.
משה_אלבאום*

ל אני נעמה
הכוונה במשפט של ניטשה לדעתי היא, שברגע הראשון בו אנו רואים אדם כלשהו, החיבור האנרגטי שלנו מעביר אלינו את כל האינפורמציה הניתנת להעברה בכלל. מאותו הרגע אנו יודעים על האדם כל מה שניתן לדעת עליו. מסיבה זו ובמידה ואיננו מעוניינים לדעת חלק ממה שראינו והבנו, אנו עוסקים לאורך הזמן שלאחר מכן בניסיונות הסתרה מעצמנו את מה שלא נרצה לדעת עליו.
מכיוון שכל מי שהוא בעל רגישות אנרגטית נמוכה ומעלה מרגיש כך בני אדם, נראה שניטשה בהחלט צודק בנקודה הזו.
שמחה_שמצאתי*

ריבוי המעברים והשינויים החלים בגופנו בכל שלב...ומכיון שכך, זוגיות עשוייה לעבור טלטלות כי עקב השינויים, גם הצרכים משתנים. פעם חשבתי שהשינויים האלה מובילים פשוט ל"לעבור הלאה" לבןזוג הבא...כי לא יכול להיות שבןזוג אחד יענה על הצרכים המשתנים וההפך. היום אני יודעת שאפשר (קשה אבל אפשרי ואף מרתק..) להתמסר לשינויים האלה ביחד.
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

נראה שאחת ההופעות המרשימות של האינט' האנר' היא מצב ההתאהבות ממבט ראשון,כל החושים מתכיילים לרמה גבוהה ביותר והזוג המאושר שם פס על העולם ובטוח שזהו, הגענו למטרה, אבל זה לא כך נכון ?, עכשיו שאר האינט' אמורות להיכנס למשחק ולתפקד , ופה מתחילה הסמטוכה הגדולה , אולי הבלבול הגדול מתחיל באי הבנה (שכלית) שמדובר פה ביחסים(רגשית) של דרישה- (להקשבה,לויתור,לצניעות וכו') מול הבטחה- (אושר, עונג , הבנה מיידית לצרכים וכו').

דבר נוסף : נשאלת שאלה והיא איך הופכים את האינט' הטבעית הזו למכשיר לעבודה מודעת , להשתמש בה ולא להיסחף איתה,,, זה נשמע סותר את עניין ההתאהבות לא ? , או שאני מבלבל קצת את העניינים ...

"כאשר אתה פוגש אדם לראשונה, אתה יודע עליו הכל. בפגישות הבאות אתה מתעלם מן התבונה הראשונית שלך".

מסיבה זו, ובמידה ואיננו מעוניינים לדעת חלק ממה שראינו והבנו, אנו עוסקים לאורך הזמן שלאחר מכן בניסיונות הסתרה מעצמנו את מה שלא נרצה לדעת עליו.

למה איננו מעוניינים ,זה מעניין לא? , אולי כי " לאדם יש קשיים עם אחרים מפני שיש לו קשיים עם עצמו"

המשך הבלבול ... איפה כותבים על מה ?, יש הפרדה בדפים בין נושא האינט' האנרגטית כנושא בפני עצמו לנושא התקשורת בין המינים?.
משה_אלבאום*

לרוב הקושי נובע בעיקר בגלל קשיים עם עצמו בעקבות הסביבה בה גדל. נורמות הסתרה נקשרות בעבותות ברזל.

מה דעתכם על הסיפור הבא:
ילד בן 8 שגדל במשפחה (עשירה ביותר) מאוד צנועה ומאוד מסתירה כל מה שקורה בבית ובכלל, נוכח בטקס קבלת אות הצטיינות של אביו אצל נשיא המדינה. המשפחה מסיבות שאינן ברורות לו או לי, טענה בפני הילד לאורך שנים רבות, שהילד לא נכח בטקס. בנוסף אליו היתה הסבתא, האחות הבכורה והאם.
כעשר שנים לאחר מכן, האב זומן לנשיא המדינה לקבלת אות הוכרה על פועליו. לאחר הטכס הלכו כולם למלון לארוחת צהריים. בארוכה הוגשה לאב צלחת מזהב למזכרת מטעם אגודה מסויימת, כשלצלחת הוצמדה תמונה של האירוע בבית הנשיא, וגם תמונה של האירוע שקרה כעשר שנים לפני כן. הילד שהיה כבר בן 18, לא יכל שלא לזהות את עצמו. כששאל את משפחתו למה ניסו לשכנעו שלא היה בטכס הקודם, הם ענו לו "סתם כך ".
מה נראה לכם שאדם כזה יכול לאפשר לעצמו להרגיש במסגרת משפחתו ובכלל, כבשכל תקופת ילדותו ובגרותו, להשתייך למשפחה היסודית שווה להדחקה מוחלטת של מי שהוא??
לאחר מכן פלא שאינו יכול לקשור קשרים עם נשים או עם רעיון המשפחה בכלל.
שמחה_שמצאתי*

זה נשמע סותר את עניין ההתאהבות לא ?
לא, לא סותר. כשאתה מודע לאינט' האנרגטית ברמה של לעבוד איתה...אז במצב של התאהבות, אתה יכול להרשות לעצמך להתמסר להתאהבות ולזרום הלאה... ללא פחד מעצמך/בתזוגך/העתיד וכו'. כי בעצם המודעות לזרימת האנרגיה מאפשרת גם קלט וגם פלט ברמה האנרגטית, וכשזה קורה, זה נקי מ"חישובים" אחרים.
מזמינה אותך לדיון אצל מטפלת זקנה על מהי אהבה...(מזמן לא ביקרו שם..).
אמשיך אח"כ. (())
משה_אלבאום*

שיר שכתבתי ב שירים שיצאו מהמגרה עבור המדור הזה ובעקבות מה שנדון

אולי זוגיות

הלב המתרונן, המתמכר
מסרב להניח את תקוות החלום.
הלב הסוער, הפכפך משתטה
שמחה, עצב, גדלות וקטנות.

חיוך מבויש, מבט חולמני
מגע מרחף של עיני החולם
תקווה נדלקה, עוצמה שכבשה
מציאות שחלפה התעוררה לה

ואת שאותך אחדור
בישותי, תחושותיי, זרמתי
מדוע זה נסגרת
אל מול טבע פראי
שמחה_שמצאתי*

_מדוע זה נסגרת
אל מול טבע פראי_
אוף, בדיוק מסביר את כל הדיון הזה...מתחילתו ועד סופו.
<אוף, בגלל התסכול של השואל מדוע נסגרת. ואוף, בגלל התסכול של הנסגרת עצמה>
כן משה, מסתבר שלעיתים העוצמות של הטבע נחוות כפראיות מידי ואז הן מפחידות, לא את החווה אותן, אלא את זה (או זו) שחווה אותו.
משה_אלבאום*

שמחה שמצאתי
למה זה אמור להסביר את כל הקושי, הרי כך הטבע בנוי. מדוע זה הנשים כל כך לא מסוגלות לחוות את הזרימה הטבעית אלה בצורה של אונס או פולשנות שלא לשמה?? מדוע זאת חדירה לפרטיות, כאשר לרוב הגברים אין את המודעות בכלל לדעת שהנם פולשים לתוך תחושות גוף האישה??? לרוב רק האישה חווה את הפלישה, ללא קשר למה שהגבר חווה. הגבר לרוב מרגיש קשר או משיכה, אך בשום אופן אינו מודע לחדירתו לתוך תחום חווית הפלישה הגופנית שהוא עושה (לפחות כך נראה לי, וכך הייתי עד שפתחתי את המודעות האנרגטית).
משה_אלבאום*

בנוסף, לגבר אין כלים על מנת להיות מסוגל לחוות את הפלישה שהאישה מרגישה, אלה לאחר שפתח את המודעות האנרגטית, ומפעילה בכוונת תחילה. הבעיה העיקרית היא שמרגע שהגבר פתח את המודעות לכלי האנרגטי, ברגע שהוא משתמש בו והאישה אינה משתפת פעולה, הוא חווה התרוקנות כמעת מיידית של האנרגיות שלו. המצב יכול להוביל אותו לאפיסת כוחות מוחלטת, תסכול, אגרסיביות ייאוש וכל מיני צרות אחרות.
שמחה_שמצאתי*

נכון, כך הטבע בנוי. אין חולק על עובדה זו.
ועם זאת, נצא מנקודת הנחה שהאשה היא זו המכילה, זרימת האנרגיה הגברית מכווננת ישירות לתוכה, דרך הצ'אקרה האדומה, דרך הווגינה, במעלה הבטן...אל הרחם, אל הרחם!! - האם מישהו מעלה בדעתו את משמעות העניין? רק המחשבה על זה עלולה להכניס להיסטריה, נשים שמכל מיני סיבות התרחקו מעצמן, מנשיותן, מצרכיהן (הנשיים), נשים ש"מלאות" בזיכרון קולקטיבי (או אישי) כזה או אחר, בשיטות חינוך כאלה ואחרות, בדפוסים שדיכאו את סקרנותן המינית, היצירתית וכו' - נשים כאלה, אין להם מקום בתוך עצמן להכיל דבר. בטח לא אנרגיה גברית, כי זה יעורר (חלילה) את כל החסר שחוו כל חייהן. לעורר את החסר זה מאד כואב, פיזית כואב, וכאב כידוע מכווץ וסוגר. נקודה.
ולגבי הגברים שבחבורה...בוודאי שאין להם מושג (בד"כ) במה מדובר, נדמה לי שהם סבורים שמדובר בהם אישית. אז לא, בעיניי הגברים בנושא הזה פשוט מוציאים לפועל את הצורך הטבעי, והציפייה הטבעית שלהם היא "שיתוף פעולה" טבעי. ובבקשה תרגעו. זה בכלל לא קשור בכם. אין לכם שום חלק ב"סגירות" הנשית. רק לנשים עם עצמן. (בנות, קחו זמן לחשוב על זה לפני שתתנפלו עלי..).
אני לא יודעת איפה אתם גדלתם.. אני גדלתי בסביבה בה, נערה שמרשה לעצמה לחקור את מיניותה ביחד עם הבנים, נחשבה ל"נותנת" במקרה הטוב ול"שרמותה" במקרה הפחות טוב. יש בנות שרק זה סוגר אותן, שלא לדבר על גישת ההורים וכו'...
טוב, נראה לי שהרעיון מובן, לא?
שמחה_שמצאתי*

משה,
תודה על השלמת ההיבט הגברי. @}
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

הדיון נעשה מופשט משהו... אז אתלה באילן גבוה , נוסף ...

"אהב ועשה כרצונך"
אוגוסטינוס הקדוש

שמחה שמצאתי , אני אוהב את איך ומה שאת כותבת , תודה .

לילה טוב
שמחה_שמצאתי*

תודה לך מ-אוריאל,
והמילים של אוגוסטינוס, בסלע!! אין, אין על אהבה.
אחיטוהר_לנצח*

(בנות, קחו זמן לחשוב על זה לפני שתתנפלו עלי..). ספרתי עד 10

זה בכלל לא קשור בכם. אין לכם שום חלק ב"סגירות" הנשית. רק לנשים עם עצמן
אבל את כותבת ש במקום שגדלת ומן הסתם רובינו,דיכאו את היותינו נשים. פחדו מ היצר

גדלנו או גידלו אותנו(כי גם גידלו את הורינו) לצניעות מיתוך פריצות!
ולא לצניעות מתוך כבוד לגבולות הגוף גבולות האדם ,שמתחיל ונגמר איפה שהוא בגופו הפיזי,אך לחלוטין ממשיך עד אין סוף, ברוחו.
זה לא שעכשו אני אצה לשרוף חזיות בגלל מה שעשו לנו,אבל זה נישמע מדבריך שהגברים בכלל לא צריכים לקחת אחריות על התחושות הא?לה
ולגבי הגברים שבחבורה...בוודאי שאין להם מושג (בד"כ) במה מדובר, נדמה לי שהם סבורים שמדובר בהם אישית
אני חושבת שגם להם יש זיכרון קולקטיבי מודחק,והם מעדיפים לא להתמודד איתו.
גם אותם גידלו על החרב.כל חרב. כל כלי זין תרתי משמע.
סליחה על הבוטות.
אבל זה ניראה ששוב אנו מתבקשות לקחת אחריות על מצבינו-אף אחד לא יקח בשבילינו
והגברים...שבנקודת זמן מסוימת הזנו את יכולת ההכלה הנשית- ולימים נטבעו מילים כמו "נותנת",פרוצה,מיזרון,בטח יש עוד,אז עכשו
בעיניי הגברים בנושא הזה פשוט מוציאים לפועל את הצורך הטבעי, והציפייה הטבעית שלהם היא "שיתוף פעולה" טבעי.
אולי זו השעה המאוחרת שגורמת לי לפספס את העינין???
רחל_ה*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2004, 21:17
דף אישי: הדף האישי של רחל_ה*

שליחה על ידי רחל_ה* »

ככל שנרשה לעצמנו לאפשר לאפור (אי קבלת הידיעה, אין הכוונה לפשרות מודעות) להתקיים במערכות יחסים, כך אנחנו יכולים להקל על עצמנו בלא לקחת אחריות אמיתית על מה שאנחנו רואים ומרגישים, ועל ידי כך לנסות לא לדעת או להדחיק.

אוי, נורא נכון!

אני חושבת שיש היום בלבול ענק בשני הקצוות:
בין עבודה על עצמי, לקיחת אחריות על החלק שלי - ובין הבנה אמיתית מה יש ומה אין בתוך מערכת היחסים ושלא הכל שלי ובאחריותי. [הופך אנשים - בדרך כלל נשים - לקורבנות].
ומנגד - יש בלבול ענק בין לחשוב שאני כן מבין/ה מה כן יש ומה אין בתוך מערכת היחסים - ומכאן לצאת לחוסר עבודה מוחלט על עצמי ואי לקיחת אחריות על החלק שלי ביחסים. יענו - תחושת הבטן שלי אומרת כך וכך אז יללה, הופה היי - עוברים לבן/הזוג הבא/ה.
שמחה_שמצאתי*

אחי-טוהר,
אבל זה ניראה ששוב אנו מתבקשות לקחת אחריות על מצבינו-אף אחד לא יקח בשבילינו
זהו בדיוק.
וזה לא אומר שהגברים לא מתבקשים לקחת אחריות על מצבם. וגם שאפשר לבקש "עזרה" אחד מהשנייה (ולהפך).
זה מביא אותי למקום של - לגדול ביחד כזוג. נראה שכזוג צריך "לחנך" את עצמינו מחדש. (לא את בנזוגינו..).
משה_אלבאום*

ניתן להמשיל את הנושא לשכר בנהר (זרימת האנרגיה בכיוון פנימה או החוצה מהרחם). ברגע שהוא סגור (פנימה), לא יזרמו המים.
בידי האישה המנוע (מודעות אפשרית) שפותח את הסכר או סוגר אותו. למנוע הזה אני קורא מודעות אנרגטית.
יכולות להיות סיבות רבות וצודקות למה לסגור את הסכר. ברגע שעברנו את גיל ההתבגרות, במידה ורוצים שהשדות (קשרים תקינים) יחיו, חייבים לספק להם מים.
שמחה_שמצאתי*

הרבה מים.
<מעניין ש-מים = סימבוליקה לרגשות>
גאיה*

שליחה על ידי גאיה* »

אהבה ממבט ראשון
חוייתי זאת הרבה פעמים. דוקא את אהוב חיי לא אהבתי במבט ראשון, אך נראה לי שזה היה מכיוון שרמת המודעות שלי לעצמי לא איפשרה לי ל"זהות" אותו. ה"זיהוי" הזה הוא ההתאהבות. לפגוש משהו או משהי שמרגיש מוכר וקשור ובבית. משהו שמבין את השפה הפנימית, שמרגיש נוח עם הקצב והטמפו שלנו, ואנחנו עם שלו. אפשר להרחיב את יכולת האהבה עד אין סוף אך את ההתאהבות נדמה לי שיש לשמור רק לאלה שבאמת קשורים אלינו, כי תמיד יש את "הבוקר שלמחרת",
ואז הקשר רוצה "לפדות" את הרגש, ועדיף של"צ'ק יהיה כיסויי", זאת אומרת, שבאמת יהיה לנו חשק להמשיך לאהוב את זה שהתאהבנו בו. זה לא תמיד קורא, ולפעמים ההיי יורד, וכל אחד ממשיך לדרכו, אך לפעמים הוא לא יורד, רק גודל ומשתנה, ולומד ומתפתח.
אחיטוהר_לנצח*

אנחנו צריכות לדעת מה נשים רוצות
ולהעמיד את הרצון לא בתור גבול ,אלה בתור נק' ציון לדרך.
שמשם ניתן להמשיך הלאה.
כשיש גבול זה יותר בעיתי.
_
נראה שכזוג צריך "לחנך" את עצמינו מחדש_ אני אפרק את זה רגע, אנו צריכים לחנך את עצמנו,כל אחד את עצמו, להיות זוגי עם עצמיותו |>| ויתכן שרק אז כאשר יוכל להזרים אנרגיה מעלה מטה פנימה החוצה...יוכל לקיים זוגיות מחוץ לעצמו טובה יותר. ואגב בזוהר זה נקרא יחוד אתה יחיד ומיוחד=מתאחד וביחד יש יחוד וזה חייב לבוא מתוך צניעות כמו ש שמחה שמצאתי כתבה קודם.

שירית
רציתי להוסיף...שקראתי שוב הכל מההתחלה ואני לא יודעת אם להיות נבוכה בעצמי או...

סתם עבור עצמי אני רגע כותבת,שאכן היה בי כעס על הדיון שמנסה לקחת תיקשורת כזו בין המינים,שהיום מנסים (מקווה שללא הצלחה)לשדר לנו, שהתיקשורת היא כח,עי' מותגים פירסומות זולות ועוד.
ולהעלות אותה על פסים מאוד אנרגטיים טנטרים, וכד'
זה לרגע מאוד קוממם אותי כי חשתי שאולי יש עוד דרך לעשות,ליפני ההגעה למקומות כלכך מודעים.
שאולי יש צורך ללכת עקב בצד אגודל ליהיות תכילה קשוב לעצמך, לזכר נקבה שבך ואחר כך לחוץ.
אני חושבת שדיון כזה הוא נכון כל כך ולא משנה מאיפה מתחילים העיקר שהוא קיים,כי יתכן שישנם מי שקורא את הניכתב פה לא משתתף פעיל אך זה מחלחל
וזה התחלה של צעידה עקב בצד אגודל.
אמן.
גאיה*

שליחה על ידי גאיה* »

שאלה לגברים
אם אכן האנרגיה מרגישה פולשנית, מהירה ומאיימת, כי זה המקום שבו האישה נמצאת, כיצד עליה לבטא זאת, בכדי להמשיך משם, מבלי שהגבר יאבד כוח, ומבלי שהאישה תצטרך לדלג על מדרגה? וכך תוכל להרשות לעצמה להיות בקצב קליטה והכלה איטיים יותר, והגבר לא יתרוקן ויחווה דחיה, אלא יהיה בתקשורת סבלנית אך עדיין מהנה ומפרה.
שמחה_שמצאתי*

ולהעמיד את הרצון לא בתור גבול ,אלה בתור נק' ציון לדרך
יפה הגדרת, אחותי היקרה, וגם כל שאר דברייך. תודה.(())
שמחה_שמצאתי*

הדבר היחיד שחשוב מבחינת עמוד שדרה יציב הוא, שהוא מאפשר להשתמש ביכולת האנרגטית ללא פחד מהתמוטטות
זהו-זה.
משה_אלבאום*

כנראה שצריך להיות אישה על מנת להבין את צורת החוויה של הזרימה פנימה ועוצמותיה. אצל הגבר הזרימה תמיד עוברת דרך השליטה הקוגניטיבית קודם, (ברמת התקשורת בין המינים, החדירה של האנרגיה אל הגבר היא דרך צקרת הכתר והיציאה דרך אברי המין) כך שניתן לסנן בקלות גבוהה יותר (כך נראה לי כרגע) את כל הגירויים דרך השליטה המוחית. בעוד שהאישה צריכה לעסוק בסינון חומרים הפולשים אליה דרך אברי מינה אל רחמה שמשם נוצרת מודעותה אנרגטית (וגם אינטואיטיבית).
מעניין להבין האם זוהי בעצם הסיבה המרכזית לקשיי התקשורת בין המינים.
האישה חווה את הזרימה של הגבר כעוצמתית ופולשת, פראית ולא מבוקרת. בזמן שהיא חווה את כל הנכנס אליה ללא בקרה או שיליטה. על מנת להפעיל שליטה היא מחויבת לחסום ובעצם מתחילה כל הסמטוחה של חוסר תקשורת בעקבות כך.
הגבר לעומת זאת עוסק בשלח לחמך על פני המים, (זרימת האנרגיה באופן טבעי וספונטאני מאברי המין החוצה על מנת לתקשר) ללא אחריות ישירה (כשעדיין לא נולדה המודעות האנרגטית) וללא ידיעה או יכולת לקיחת אחריות על מה שבעצם הוא גורם לאישה.

אני מתנצל על כבדות התפיסה (()) :-)
שמחה_שמצאתי*

נכון משה, יִין ו-יָן. שחור-לבן. שני הפכים שמשלימים זה את זה. זה מה שכל כך יפה. ומרתק. וממגנט. ו...כו'. וזה גם מה שמסבך. (())
אחיטוהר_לנצח*

_הדבר היחיד שחשוב מבחינת עמוד שדרה יציב הוא, שהוא מאפשר להשתמש ביכולת האנרגטית ללא פחד מהתמוטטות
זהו-זה._
תם ונישלם טקס יום-הזיכרון.

אני היתי אדם שלפני שפגש בשיטה , היה מוצף תדיר עי אינטילגנציה אנרגטית .ואחרי שעיצבתי לי עמוד שידרה על כל המישתמע מיכך אני חיה את המשפט שכתבת.

מודה ש ,או , שאני לא ברמה כזו ,או, שכך הם פני הדברים, היום הכל הוא מארג בל ינתק מבחינתי.
זהו סוג של שלמות.
ששוב אני מצינת גם כאן ,השלמות הזו שהיא היא הזיווג האולטימטיבי של נישמתי
הביאה אותי לבסוף לשנות גם את שם מישפחתי ל-שלם
על כל גוניו.
אני חשה שה(אוי זה כה ויזואלי בראשי כעט)...הזרימה שלי אלי, למקור, ומישם לקצוות,בדרך בה אני מנהלת את חיי, היא כמעט חופשית בין הגונים.
אין יותר פחד משתק או בריחה לרגש(שמה הצבע שלו כחול?!) יש תמיד יכולת ל-אוובר וויו,הסתכלות מעל כמו מצלמת רחף.
אחיטוהר_לנצח*

אני חושבת שלא סתם נבראנו כך פיזית.
אתם הגברים מכוונים החוצה מיכם הגבר לעומת זאת עוסק בשלח לחמך על פני המים ,
כאילו (דגש על כאילו), אין אחריות פנימית ,האשכים ממוקמים בחוץ, כל האיבר שלוח החוצה.
ואצלינו הכל באחריות אישית לוחצת,בעוד אנו אמורות לעטוף אתכם ולהכיל אתכם פיזית.
כמו שומר בשער, בעוד שהאישה צריכה לעסוק בסינון חומרים הפולשים...

והשדיים מה נומר אליהם?
אנרגיה יוצאת? שואבת?
ברשותכם אביא דבר שאירית רושין כתבה
צריך לקרוא ב"גודל טקסט"-קטן
שמחה_שמצאתי*

אחי,
האם זו אני (בשעה כזו)??? או שהמאמר של רושין ערוך בצורה מבולבלת.
בכל אופן הרעיון עובר בהיגיון. ברור ששדי האשה הם אברי נתינה עם תפקיד מאד ברור. יפה איך שהיא מסבירה את מקור ה"תיסבוך" הנשי בכפל כיווני הזרימה - מה שמחזק את משמעות נקודת כוח הרצון שמחברת בין ה"עליונים" ל"תחתונים", אחרת, אם אין ביניהם קשר עלולה להיווצר היסטריה (נשית..). יופי. (())
אחיטוהר לנצח
או שהמאמר של רושין ערוך בצורה מבולבלת
אני מקווה שעכשו המאמר עולה ברור יותר.צריך לקרוא בגודל טקסט קטן...ואז כל שורה במקומה.
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

שמחה שמצאתי, תודה על ההזמנה ,
הדיון שלכם משכיל,ומהנה , ממש פאן, אני עדיין ביציע,
מהמהם לעצמי תובנות מעורפלות ,ונהנה .
ואני מגוייס כרגע לדיון הזה ! , (מה????, לעשות שני דברים במקביל!!!! הגזמת....)

בהקשר של הדיון הזה , לא סתם גייסתי את כבוד אוגוסטינוס הקדוש, חסר לי
ההקשר של האהבה לכל מה שמדברים פה, כי הכל מתחיל שם לא?לפחות ביחסי גבר אישה.

דבר נוסף , בדיון , להבנתי, מדברים על מודעות ,זו מילת המפתח , ומודעות זה לא
דבר טבעי,זה אפילו מנוגד לטבע (המכני),נראה כי מבחינת הטבע גברים ונשים נועדו להמשיך את הקיום נקודה.
לא מזיז לטבע אם יש אהבה,רגישות,מודעות או הבנה או רוב הדברים שעולים פה , ומודעות
זה או משהו שמקבלים לאחר מאמץ מודע כפי שאת ציינת או כמתנה מה' כפי שמשה ציין.
(וכל זה נושא עצום בפני עצמו ,לא? , עניין "הטבע", ומקומו של האדם בתוכו ומחוצה לו.)

מעניין להבין האם זוהי בעצם הסיבה המרכזית לקשיי התקשורת בין המינים.
נראה שבדיוק כך , הנושאים העולים פה אמורים להיות נושאי הלימוד מהגן והלאה לאורך
השנים,חינוך למודעות , בכל הרמות ,אחרית הימים ...
שמחה_שמצאתי*

..אכן, אחרית הימים, ואכן, "מותר האדם מן הבהמה..." במה? במודעות. (איזה תיק, הא?).
(מה????, לעשות שני דברים במקביל!!!! הגזמת....)- אופס.. (-;
טוב, נו.
ואהבה? הו, האהבה. - בואו נודה שזו רק...מילה. אצל כל אחד היא יושבת במקום אחר, שממילא משתנה מפעם לפעם.
משה_אלבאום*

מסכים עם שמחה בנושא האהבה.

אני מזמין את כל מי שיש לו ידע כלשהו, חלש, עמוק, שונה, אחר, לשתף את כולנו בחוויותיו בנושא. לא כל כך חשוב להיות צודק בנושאים הללו. חשוב שנוכל להתרשם מכמה שיותר גישות או חוויות על מנת להצליח לגבש גישות חדשות או לאמת את הקיים.
(()) (()) (()) :-) :-) :-)
משה_אלבאום*

..אכן, אחרית הימים, ואכן, "מותר האדם מן הבהמה..." במה? במודעות. (איזה תיק, הא?).

(()) :-) (()) :-)
משה_אלבאום*

ניראה שלאהבה כל כך הרבה פרושים, שלא כל כך ברור מה אגוטינוס רצה להגיד.

אהוב ועשה כרצונך

האם מי שאוהב לאנוס שייך לנושא???
האים מי שאובססיבי וחושב שהדרך היחידה לאהוב היא באמצעות דחיפה של האחר לכל שגיונותיו היא הדרך??
האים מי שמאמין שלתת מכות היא הדרך להגשמת האהבה זוהי הדרך??

ניתן להמשיך הלאה והלאה. זהירות רבה הייתי נוקט במשפט הזה .
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

שמחה שמצאתי,
נכון, המילה היא לא הדבר, פשוט עלתה לי תחושה, אי שם במעלה הדף, שהדיון נעשה טכני ומופשט לחילופין, חשבתי על שני בני זוג שיש להם אהבה במובן הפשוט, הרגיל, הבריא, (התכנים כבר נאמרו בדיון),יטפלו בקשייהם באופן שיאפשר להם לגדול יחד ואז אולי להגיע לרמות התודעה המתוארות בדיון, צעדים קטנים...

משה, צודק 100%
אוגוסטינוס היה קדוש נוצרי , כנראה שהוא התכוון לאהבת אלוהים במאמרו , ונכון ,אמירות כאלה גרמו ללא מעט זוועות בעולם.

אז מייד עץ אחר,"לעולם אל תאכל יותר ממה שאתה יכול להרים"
מיס פיגי.
שמחה_שמצאתי*

מיס פיגי....גדול D-:
גם כן אוהבת טוטאלית (מיס פיגי..את קרמיט)
אחיטוהר_לנצח*

אהוב ועשה כרצונך
נוצרי...אולי הא שיבש את "ואהבת לרעך כמוך"
<אוף זואתי עם הפרושי רשי' שלה...לכי דחפי איזה פתק באבן>

מ אוריאל
מדברים על מודעות ,זו מילת המפתח , ומודעות זה לא דבר טבעי,זה אפילו מנוגד לטבע (המכני),נראה כי מבחינת הטבע גברים ונשים נועדו להמשיך את הקיום נקודה.
שאלתי דבר דומה קודם,
האם לא נועדנו לפרו ורבו בילבד?,וכל עינין הלהכיל אחד תשני התחיל רק ,למשל,כשהחקלאות נוצרה.
והגבר, כבר לא יצא לצוד אלה ישב בביתו הקבוע,כבר פחות נע ונד...והיה לו מה שניקרא -תרבות פנאי.
וזה ביכלל תלוי תרבות כל הרצון להכלה.....ו
אולי הזרימה שהיתה כל כך מובנת מאליה ופשוטה בהסגתה אך מדהימה בעוצמתה בכל פעם שהאנשים ניפגשו ,הגברים חזרו מציד של המון זמן, התפרקו אחד עם השני,בלי לערב מחשבה ועודף רגש אלא פשוט היו.
בלי לשפוט את עצמם כל כך .

אגב אוריאל-נעים ליקרוא אותך.
שירית
משה_אלבאום*

תגיד, מיס פיגי יכולה להרים הרבה?? :-)
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

שירית תודה ,
הקשרים מהמסורת מוסיפים לדעתי , יש עוד , בהמשך .

בלי לערב מחשבה ועודף רגש אלא פשוט היו.
נשמע נכון , מחשבות ורגשות, יותר בהתאמה למציאות טבעית ולא כתגובות לעולם המלאכותי שיצרנו,
אבל צריך אולי להיזהר מאידאליזציה של העבר , בכל זאת מצב האישה היום יותר טוב מבעבר ,
לפחות בחברות חופשיות ,לא? (וכפועל יוצא גם מצב הגבר),מה דעתכם?.

הדיון פה עוזר לי לנסח את עצמי לעצמי ,ועוזר לי גם בטיפולים ,
זה קורה לעוד מהמשתתפים?? ,יש לי תחושה שיש הרבה משתתפים בדיון
שלא כותבים ,,, כרגע ,, נו,,,
גאיה*

שליחה על ידי גאיה* »

לא עניתם לי על שאלתי הקודמת. לא נורא. אני פשוט מרגישה שתקשורת אנרגטית מודעת הופכת להיות תקשורת הומוריסטית משעשעת, מה שמשאיר אותי בתחושה שאני לעולם לא אבין על מה אתם מדברים ולמה אתם מתכוונים. לא נורא, זה לא חובה. (הפולניות יוצאת ממני, לפחות לזה אני מודעת).
אני יכולה להמשיך לשתף:
שאני קיבלתי את הרושם, אולי המוטעה, שתקשורת אנרגטית מודעת, בדיון זה, היא איזשהי קליקה, שהתכונות הנדרשות לה הן קודם כל ביטחון עצמי, שנית, חוש הומור, ושלישית, חופש מיני.
אני נוטה לביישנות, חוש ההומר שלי לא מצחיק אף אחד ואני נשואה ולא רואה עצמי כחופשיה מינית, חוץ מבמסגרת היחסים שלי עם בעלי.
בקיצור, דברו ברור, למה אתם מתכוונים. למשל אני מבינה דברים דרך דוגמאות. האם אתם יכולים לתת דוגמא לסיטואציה שבה התקשורת האנרגטית היא מודעת.
אני אסביר את עצמי הכי פשוט, אני מנסה להבין האם אני מתקשרת תקשורת אנרגטית מודעת או לא? אם כן, אז יופי. אם לא, אני עדיין לא מבינה במה זה שונה. אני לא מבינה אם אני מתקשרת עם גבר ואני קולטת שכל מה שמעניין אותו זה לשכב איתי (במובן החיובי של המילה), מה אני עושה? או . קי אני לא חוסמת, מה אז? לא מבינה. משהו פה לא יושב לי.
אחיטוהר_לנצח*

אבל צריך אולי להיזהר מאידאליזציה של העבר , בכל זאת מצב האישה היום יותר טוב מבעבר מסכימה לא לעשות אידאליזציה.
אני חושבת ש לפחות בחברות חופשיות ,לא? שאנו חיים באשליה אופטית חריפה בקשר להיותינו חופשיים , אנחנו נולדנו עם בחירה חופשית,
אך עדין לא נולדנו לתוכה

אנחנו כה מפחדים מעצמינו!! מפחדים מחופש,חופש מחשבתי,ריגשי,אנרגתי.
אנו מפחדים לטעות, להכשל,לא לעמוד באיזה שהם סטנדרטים והתניות שמישהוא החליט בעבורינו.

גאיה שהתכונות הנדרשות לה הן קודם כל ביטחון עצמי, שנית, חוש הומור, ושלישית, חופש מיני. :-D
זה נשמע כמו כל האלה שמחפשים דייט בתוכניות טלביזיה,

חוש ההומר שלי לא מצחיק אף אחד ואני נשואה ולא רואה עצמי כחופשיה מינית מה את מדברת יש לך הומור היסטרי
את נשואה ולכן אין לך חופש מיני?????
חופש מיני זה בראש ולא עם כמה את מחליפה נוזלי גוף.
את יכולה ליהיות סופר חופשיה עם הבנזוג שלך, לא כי עשיתם את זה בשרותים של בר,
אלה כי את היית חופשיה ממחשבות מעקבות.
(אל תעלבי מהציניותשלי,סתם צורת התבטאות;-))
לשאלתך אמנם הופנתה לגברים אבל נו...אני אנסה את כוחי הדל,
זהירות אני נוטה להתפלספות יתר!
כיצד עליה לבטא זאת, בכדי להמשיך משם, מבלי שהגבר יאבד כוח, ומבלי שהאישה תצטרך לדלג על מדרגה? וכך תוכל להרשות לעצמה להיות בקצב קליטה והכלה איטיים יותר, והגבר לא יתרוקן ויחווה דחיה, אלא יהיה בתקשורת סבלנית אך עדיין מהנה ומפרה.
כשאנו מתעוררים לחויה מינית,מגלים שאנו נהנים ,הנאה אמיתית,אנו מתעוררים לחיים.
עקב כך-ההתניות זועקות בראשינו ש -מין זה אסור,ושאנו לוקים בפריצות וכד'.

אולי אם האישה
  • תבטא עצמה לא ממקום של חשש שהיא לוקה בפריצות(?) ולא ממקום קורבני - להרשות לעצמה להיות בקצב קליטה והכלה איטיים יותר אולי במקום "להרשות לעצמה", תבין -שהיא חופשיה לחיות את חייה וזה לא שאלה של מותר\אסור??!
  • פשוט תגיד את אשר על ליבה, ממקום של כבוד לעצמה|>|לבנזוגה?
  • האישה לא תסרס את הגבר שלה עי' חמלת יתר ואפילו עי הכלת יתר-אלא תיסמוך עליו, בחיים, ביכלל.
אזי הגבר לא יאבד כח,אנרגיה אינה אינה מתבזבזת,היא רק משנה צורה.

אחרי קריאה נוספת אני חושבת שלא עניתי לך ואולי אפילו לא היתי קרובה(?)...חשבתי ששאלת דבר אחר....

בקשר לאנרגיה,להבנתי,והיא צנועה מאוד-,אני לא מנסה להבין,
זה ברמת התחושה,ההבנה באה מעצמה,
אחרי שפשוט נותנים לתחושה ליהיות...הרצון להבין,לדעתי, חוסם את מה שרוצה להתבטא,כך אני מבינה.
אני משוכנעת שיסבירו לך אחרי, הרבה יותר טוב.
שמחה_שמצאתי*

האישה לא תסרס את הגבר שלה עי' חמלת יתר ואפילו עי הכלת יתר-אלא תיסמוך עליו, בחיים, ביכלל- ואני מוסיפה - האישה לא תסרס שום גבר בו היא פוגשת.
גאיה - אני כל כך מבינה את האי-בהירות, בדיוק מחשבות כאלה עברו לי (אפילו מתועדות...אבל לא אלאה כאן..) כשניסיתי להבין איך, לעזזל, אני אמורה לא להגביל את התקשורת האנרגטית שלי "מול" גברים שהם אינם בעלי...
מה אני עושה? או . קי אני לא חוסמת, מה אז? לא מבינה.- אז זהו, רק לא חוסמת, זה כבר המון, גיליתי שאם אני "מיתמסרת" למסרים האנרגטיים הראשוניים עם כל גבר שהוא, למשל, ניקח לדוגמא את האיש (הזר לגמרי..) שמוכר בחנות אליה ניכנסתי, או הבחור שממלא דלק באוטו, ובכן, גיליתי שתמיד תהיה קודם כל סריקה אנרגטית - ובחרתי לאהוב את הדבר הזה כי זה מעלה לי חיוך, והחיוך הזה שלי מעלה גם על פניו של ההוא חיוך, וברור לשנינו שזה לא הולך לשום מקום, ולא מוביל לשום תיקשורת מסוג אחר, זה פשוט נישאר כמו בשיר הזה מ"פיטר פן" - "זה עושה לי בגוף הרגשה של קסמים נעימים נעימים"...וכנ"ל עם גברים שהם סתם חברים לעבודה, או מכרים כאלה ואחרים. ואין שום מחשבה או נסיון לפרש וכו', זה פשוט זורם.
ונכון, צריך להרגיש נינוחה עם עצמך (מה שאת קוראת ביטחון עצמי) ובקשר להומור, כן, אני בעד הומור באופן כללי, זה בהחלט מקליל כל סוג של תיקשורת.
לי נראה שאת מודעת מאד לתיקשורת האנרגטית, אבל...חוששת מהעוצמות, עליהן דיברנו למעלה.
ודרך אגב - אולי כדאי להגדיר מיניות, לטעמי היא לא מסתכמת במין.
משה_אלבאום*

אני מסכים עם שמחה שמצאתי, התקשורת האנרגטית אינה אמורה להוביל לקשר מיני כלשהו, אלה לחוויה של תקשורת מהנה בלבד. הקשר יכול להתפתח, אבל רק במידה ושני הצדדים מעוניינים. ברגע שישנה תקשורת אנרגטית זורמת, הגבר אינו מנסה לכפות את עצמו בכוחניות, מכיוון שהכוחניות אינה נדרשת.
מכיוון שהגבר רגיל להכריח את הסביבה לקבל אותו כמנסה לשלוט (תכונה גנטית), הרי שברור שבאופן תת הכרתי, בסריקה האנרגטית הראשונה, ברגע שאין זרימה הגבר מקבל זאת כהתנגדות ומתפתחת דחיפה טבעית לנסות להיות רצוי ומקובל. ברגע הזה מתחילה מלחמת המינים.

אני מעוניין להבדיל את נושא הקשר המיני מהקשר האנרגטי. איני חושב שצריך או חייב להיות קשר כלשהו בין הנושאים. לא כל מה שמרגש מיני, לא כל מה שמקשר מיני, לא כל מה שחודר או מתחבר מיני.

מה לעשות והקשר האנרגטי בין נשים לגברים קיים במסלול הבא:

הגבר מעביר אנרגיה מאברי המין אל אברי המין של האישה, האישה מזרימה את האנרגיה דרך כל מרכז גופה, האנרגיה יוצאת מהקודקוד, נכנסת לקודקוד של הגבר וזורמת דרך מרכז גופו אל אברי המין וחוזר חלילה
בצורה הזו מתקיים מעגל זרימה שלם. שתפקידו להזרים את אנרגיות הקיום. נכון שהתחושה יכולה להיות מהנה או דוחה, תלוי במבנה הפנימי של בני האדם שחווים את הקשר.

הקושי יכול לנבוע מחינוך הגורם לתחושות אשמה בכל מה שמהנה, או שמחנך לכך שמין זה משהו מלוכלך, או כל עיוות אחר בתהליך החינוך.

מניסיוני בהדרכת נשים רבות בנושא, חוויתן בזמן חדירת האנרגיה, (ואי חשיבות עם האנרגיה היא של גבר או של כדור הארץ) היא של אבר מין החודר לתוכן.

עד כמה שידוע לי, לא קיים גבר המסוגל להזרים אישה כחוויה שהיא יכולה לחוות, מזרימת האנרגיה של כדור הארץ דרכה.
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

גאיה הי
בקיצור, דברו ברור,

זה ברמת התחושה,ההבנה באה מעצמה,אחרי שפשוט נותנים לתחושה להיות.

אז זהו, רק לא חוסמת, זה כבר המון,

ברגע שישנה תקשורת אנרגטית זורמת...

אבל זו כל הבעיה לא? , הרי אם יכולנו לא לחסום ,או לתת לתחושה להיות , או הייתה
זרימה אנרגטית, לא היו לנו בעיות ,כמעט.

הלוואי והיה אפשרי לכתוב ברור , הנושא, לי לפחות, מאוד בעייתי ולא ברור , לא זכיתי
לחוות את מה שמשה מתאר , וקצת כן את מה ששמחה שמצאתי מתארת , ניצוצות פה ושם כן אבל לא כמכשיר מודע ,רחוק מזה,
מה לעשות , לפעמים נראה שמנסים פה לעשות משהו כתיאור טעמו של התפוח , אפשר? ברור שלא ,קחי ביס.

ובכל זאת ...
החוויה של מפגש עם גבר או אישה או כל יצור חי, וגם עצים , ברמה האנרגטית ,היא הכיף בהתגלמותו , יש שמחה ילדותית ,
ערנות ובטחון טוטאלי ביצור הזה שמולך ,שמחייך אליך, שלפני כמה שניות לא הכרת , אבל זה דבר שקורה , מין נס קטן .

שירית , לא הבנתי.
אנחנו נולדנו עם בחירה חופשית, אך עדיין לא נולדנו לתוכה
אחיטוהר_לנצח*

בבקשה, אני רוצה רגע עוד לא להסביר...אני יודעת שאני לוקחת סיכון והמישפט יעלם בתוך ים של מילים חדשות.
ניסיתי להסביר...אבל אני לא מספיק ברורה ומאוד מטאפורית.
עוד רגע....
@}
גאיה*

שליחה על ידי גאיה* »

תודה!!!!!!
עכשיו אני הולכת לקרוא שוב.
מ אוריאל - מעניין שנתת דוקא את התפוח כדוגמא, הרי זה מה שחוה נתנה לאדם בגןן עדן, ביס מתפוח...

אחיטוהר - נדמה לי שמאוד ענית לי, אני מקבלת את מה שאמרת.

שמחה - תודה על הפשטות, הפתיחות, והכנות שלך. האם יש לך טיפ עבורי, בכדי לעשות צעד נוסף לקראת השתחררות מהפחד מהעוצמות, כפי שכתבת?

משה - אני שמחה על ההבהרות, אך אני עדיין מוצאת שיש קשר בין מיניות וקשר אנרגטי. אני מתחילה לחשוב, שיכול להיות, שעבור נשים, היכולת להנות ממניות, היא המפתח ליכולת לתקשר אנרגטית. (שיתכוננו הסקסולוגים להחליף את הפסיכולוגים. בדיחה! יצאה לי בדיחה, את רואה אחיטוהר, שזה לא מצחיק אף אחד, אמרתי לך, זהו עכשיו אני כולי מסמיקה, וממך אולי הצלחתי להוציא חיוך קטן, נו מילא, גם זה משהו...)
משה_אלבאום*

גאיה
מכיוון שהמיניות של האדם מונעת על ידי כוח ההישרדות שהינו הכוח החזק ביותר שקיים לאדם, הרי שכל מה שקורה לגוף, עובר גם דרך המיניות.
נראה שלמי שישנן עקבות בנושא המיני, יכול בהחלט לפחד מתקשורת אנרגטית, כי היא מאוד מרגשת והוא הרי מפחד מהמיניות שלו לכן ינסה לעצור את התקשורת.
רק ברגע שהמיניות אינה נושא בפני עצמו אלה חלק אינטגראלי וזורם באדם, הוא יכול להשתחרר מלעסוק בה כנושא מרכזי.

מכיוון שקיימות נשים בעלות אינטליגנציה אנרגטית חזקה, שלא קושרות את הנושא למיניות, איני בטוח שבכל המקרים היחס למיניות הוא המפתח.
הקושי יכול לנבוע מהפחד לאבד שליטה, מהפחד לקחת אחריות על הידע, מהפחד ליהנות בחיים הנובע מסיבות רבות.
פחד להשתגע יכול להוות סיבה מרכזית לקושי. את הפחד הזה, פגשתי יחסית פעמים רבות יותר מפחדים אחרים בקושי להיפתח למרחב.
נראה לי שהמיניות היא רק חלק מהנושא.
משה_אלבאום*

מ אוריאל
הרעיון שגבר נותן לאישה תפוח מוצא חן בעיני, למראת שנראה שלא כל כך ימצא חן בעיני הנשים :-) (בדיחה) :-)
אחיטוהר_לנצח*

הרעיון שגבר נותן לאישה תפוח מוצא חן בעיני, למראת שנראה שלא כל כך ימצא חן בעיני הנשים
למה ,שלא ימצא חן?

לא ביכדי,הסיפור הזה בא בדרך מרומזת לומר, שאנו הנשים, מוציאות מהכח אל הפועל
הזכר נותן לנו|>|הוא נותן לנו מיזרעו|>|הנשים,נותנות לזה חיים-מוציאות מהכח אל הפועל-אגב, הפוך* מימה שצווה באם נאכל את התפוח|>|מות נמות.
הבאת חיים ,ילד,לרוב עוזרת לנו בשיקוף עצמינו,ובהעלאת מודעות.וזה מאוד הפוך ממוות.

ובראיה נוספת,הגבר יודע את יכולותיה, ומשום כך מזמין אותה לעזור לו-ליהיות עזר כנגדו = ולגלות יחד את האמת*.

האמת - שנאכל מהתפוח ונדע.
ניחיה בתודעה. במודעות אמיתית. ולא באפלה של חוסר ידע.
אישית אני מרגישה שזו תמצית הביחד.
כשאנו מוכנים לימחול על האגו,וכמו ש שמחה שמצאתי צינה, לבוא ממקום צנוע לקבל את התפוח בצינעה ולא מתוך -תן לי אני כבר אדע מה לעשות איתו....
ויחד לאכול מימנו.
http://images.animationfactory.com/anim ... /[po]apple worm look[/po]/apple worm look sm wm.gif
בתאבון
משה_אלבאום*

מאוד אוהב תפוחים, מידי אישה טעימים יותר.
אחי, זאת דעתך על התפוח שלנו?? :-)
אחיטוהר_לנצח*

http://images.animationfactory.com/anim ... /[po]apple walking[/po]/apple walking sm wm.gif

הינה ..תפוח חופשי שהולך לחפשתעצמו.
השאיר תתולעת בבית, שתשב ליקרוא אותנו קצת,תחכים....
טובי_י*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 06:09

שליחה על ידי טובי_י* »

_יש לי ציטוט מ"ניטשה", שמסביר..
"כאשר אתה פוגש אדם לראשונה, אתה יודע עליו הכל. בפגישות הבאות אתה מתעלם מן התבונה הראשונית שלך"._

נכון נכון ונכון. זה נכון לי בערך מהגיל שהייתי מודעת לעצמי מבחינת כל אדם, קורס, חפץ וכדומה. יודעת הכל במפגש הראשון ואחר כך מנסה להסתיר מעצמי/ לדחוק/ לייפות/ לכער/ וכדומה את כל מה שלא מסתדר עם הרצונות/הפחדים/ התשוקות (וכו') שלי בנוגע לאותו אדם/ חפץ.

חוץ מסייג אחד. קרה והופתעתי פעמים אחדות בלבד בכל חיי לגבי אותה הכרות ראשוניתוידע ראשוני לגבי אנשים בעיקר. קרה והופתעתי, לא בצורה קיצונית, אבל הופתעתי וראיתי דברים אחרת לאחר היכרות שהיא יותר ממושכת מאותה הבנה ראשונית.

מלבד זה הדף מאוד מעניין, רק שעם רוב הדברים אינני מזדהה ואינני מרגיש ה "נכון" ממבט ראשון :-) . בעיקר עם החלק הראשון של הדיון, שמדבר על האחריות ש ל האישה כמקבלת וומכאן הגבר כנותן. זה פשוט לא מסתדר לי. ואם דיברת משה - בהקשר קצת אחר - על הצורך לראות דברים באפור אז אכן מה שלא מסתדר לי זו בעיקר הדיכוטומיה (ולא רק). לא מרגישה כאישה שאני אמורה באופן טבעי לקבל והגבר בשל גבריותו לתת. מרגישה ניואנסים שבהם רוצה לתת ושבאחרים לקבל ולרוב לא לתת ולא לקבל, פשוט להיות. כך גם רואה את הגבר.

מעבר לעובדה שבאקט הקבלה של האישה כביכול יש הרבה נתינה וההיפך. בקיצור מרגישה הרבה יותר אפור ופחות דיכוטומי. בגלל זה כל הכאוס במערכות יחסים והבלבול, שבעיניי הוא לא רע בכלל כל עוד יש אהבה מעניין לגשר על כל הבלבול. הבעיה מתחילה כשאין אהבה ומתחילים לתלות את זה באופן אופנתי ב "גברים ונשים שונים" ב" רק ללמוד כלים לתקשר והכל ייפתר" וכדומה. לפעמים צריך ללמוד לתקשר את כל גווני הביניים בכדי להכיל את האהבה ולעיתים ללמוד לזהות מתי אין אהבה ואיך לתקשר על מנת לסיים את הקשר.

>טובי בכלל חושבת שלגוון האפור יצא שם רע למרות המשמעות הענקית שלו כמטבע לשון בנוגע לדיכוטומיות, אפש רלדבר על ורוד למשל, שהוא גוון ביניין בין הלבן הניטרלי לאדום הדומיננטי >
משה_אלבאום*

ל טובי י
אנסה להסביר את הנושא של הקשר האנרגטי והשחור והלבן.
בגלל חדות ההבנה של האינטליגנציה האנרגטית, הרי שהתחושה הראשונית המתקבלת בכל פעם שאנחנו פוגשים אדם, גם כשאנחנו חיים איתו, היא התחושה האנרגטית. כל שינוי ולו הקטן ביותר, אנו מעבירים בתחושה הראשונה. לכן ומסיבה זו, חיי הזוג (או קשרים אחרים) יכולים להיות קשים מאוד ברגע שאין תקשורת אנרגטית זורמת.
ברור שבחיים יש המון אפור, השאלה היא האם הוא כתוצאה מחוסר ברירה או בגלל הבנה וקבלה.
ברור שלאהוב זה לקבל את הטוב והרע, הנעים והקשה, החכם והטיפש של האחר. ולו בגלל זה בלבד הרי שהרוב יכול להיחשב לאפור.

חלק גדול מהחסמים מתחילים בחוסר התקשורת האנרגטית, ונהפכים לחשיבתיים או רגשיים. חלק הם רגשיים או חשיבתיים ונהפכים לאנרגטיים. כולם משפיעים על הגוף.

מבחינת הזרימה בין גברים ונשים
הנתינה והקבלה, חדירה הכלה, הם מושגים שבאים להסביר במילים, את הזרימה האנרגטית, ולא כפי שנהוג לחשוב מושג חשיבתי או רגשי התנהגותי
הזרימה האנרגטית בין המינים היא הבסיס המאפשר את כל השאר. האישה יכולה לקבל ולתת והגבר יכול לתת ולקבל. המינון שיתאפשר ביניהם תלוי בגורמים נפשיים רבים ושונים ולא רק בזרימת האנרגיה.

אני חושב שנושא האהבה תלוי הרבה יותר באפור מכל דבר אחר (בתנאי שלא עסוקים בהלקאה עצמית) אך הקשר הזורם בין בני הזוג יישאר תמיד אנרגטי קודם ובסיס טוב או רע לאהבה.
קשה מאוד לקבל או להשלים או להמשיך לאהוב, כשהתחושה הראשונית היא של חסימת הקשר ברמה האנרגטית. הצרה עם זה היא שלרוב החסימה הזו אינה מודעת או מובנת ולכן לא מטופלת.

וורוד, איזה כיף
מזה כעשרים שנה בערך תלמידי בתקופות שונות מתרגלים מדיטציה ששמה הבועה הוורודה. היא נעשית באמצעות הזרמת האנרגיה האדומה מהאדמה, והאנרגיה הלבנה מהרקיע. כשהן מתחברות בעמוד השדרה, היא נהפכת לוורודה. כשמאפשרים לה למלא את כל הגוף ולאחר מכן להפוך לבועה מחוצה לו, הרי שהיא הופכת לאנרגיה הטבעית של האהבה האוניברסאלית שהיא וורודה.
המדיטציה הזו, שינתה לטובה את חייהם המשפחתיים של רבים. מסתבר שכשהוורוד הופך לחלק מהחיים, היכולת לקבל, להשלים, להתפשר, להתרכך, לתקשר ועוד, גדלה. גם לאדם שמבצע אותה וגם לאנשים הנמצאים איתו במגע.

דבר קצר נוסף בנושא האפור. האפור הוא הצבע היחידי המרגיע את מערכת העצבים כשהיא מגורה ייתר על המידה. אם נחבר את העובדה הזו לעובדה שהאפור מכיל בתוכו את כל הצבעים, ואת העובדה שרוב המוח אפור או לבן דהוי, הרי ניתן להגיע לקשר כל שהו הקיים בין הנושאים.
טובי_י*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 06:09

שליחה על ידי טובי_י* »

תודה על ההסבר.
אני אשמח אם תבהיר, כשאתה מדבר על
הנתינה והקבלה, חדירה הכלה, הם מושגים שבאים להסביר במילים, את הזרימה האנרגטית, ולא כפי שנהוג לחשוב מושג חשיבתי או רגשי התנהגותי למה את המתכוון?
אני מתכוונת להבנה הדדית של מה שקורה לי ברגע מסויים ומה קורה לו ופועלת בהתאם לפעמים בלי מודעות בכלל. למשל על פי שפת הגוף, האינטונציה, סתם הנוכחות שלו וכדומה. לפעמים יש קצרים (מלשון קצר חשמלי) בהבנה. אבל לפעמים יש הבנה מושלמת ולמרות זאת קצרים בגלל מה שאני בוחרת לעשות מהבנת הפרשנות.
ופה זה כבר ההיבט ההתנהגותי של מה אני יכולה לעשות עם הפרשנות ומה הוא יכול על מנת שלא ניצור בעיה איפה שהיא לא קיימת. פה באמת אני לא רואה מקום לחשוב שאני אמרוה לקבל והו אלתת וכאלה. כלומר אמרת שאתה מסכים עם כך שיש הרבה אפור אבל לשים טייטל שהאישה מקבלת (אגב לי זה לא מרגיש לקבל) והגבר לתת זה בעצם לומר: זו הנחת היסוד שלך (כאישה) כך את צריכה להתנהג ואז זו דיכוטומיה.עם מה שאני כן מזדהה זה העניין שכל סיטואציה מורכבת מהרבה יותר דברים מרק קוד התנהגות אחד שנדרש בה.

אני מקווה שאני ברורה, כי בגלל שכל הנושא מופשט גם המילים מופשטות...
משה_אלבאום*

אני מתכוונת להבנה הדדית של מה שקורה לי ברגע מסוים ומה קורה לו ופועלת בהתאם לפעמים בלי מודעות בכלל. למשל על פי שפת הגוף, האינטונציה, סתם הנוכחות שלו וכדומה. לפעמים יש קצרים (מלשון קצר חשמלי) בהבנה. אבל לפעמים יש הבנה מושלמת ולמרות זאת קצרים בגלל מה שאני בוחרת לעשות מהבנת הפרשנות.

זאת הסיבה שצריך לפתח את האינטליגנציה האנרגטית. כדי שיהיה ברור ומובן לגמרה מה האחר רוצה או התכוון ללא פירושים מוטעים, או אינטרפרטציות שאינן קשורות למה שהשיני התכוון. לאחר שהכוונה ברורה, ניתן להגיע למסכנות או לעשייה שאינה קשורה לכוונה (אבל במודעות מלאה). נראה לי שככל שהכוונה של האחר ברורה ומובנת יותר, כך ניתן להכיל אותה ולהסביר אותה במילים ברורות ומדויקות יותר לעצמנו ולאחר מכן לאחר. ככל שהאינטליגנציה האנרגטית היא אינטליגנציה, כך היא נהפכת למדויקת יותר ברמה המילולית. הבהירות של שני אנשים המרגישים את אותה החוויה, היא באותה הרמה והדיוק.

נראה לי שתקשורת טובה צריכה להתקיים בכל ארבע האינטליגנציות.
שפת הגוף ברורה לשני הצדדים.
שפת הרגש ברורה לשני הצדדים.
המחשבות ברורות.
החוויה האנרגטית של הנוכחות ההדדית מובנת לשני הצדדים.

נראה לי שתקשורת כזו, עמוקה יותר ומאפשרת הבנות ברמה אחרת. נראה לי ששווה לנסות להשקיע בפיתוח של תקשורת מעין זו על מנת שלכולנו יהיה ברור יותר מה הכוונה של האחר לפני הסקת המסכנות.
עדיין יישאר לנו המקום בו נוכל להחליט לבצע ללא קשר למה שהאחר התכוון. הרי אנחנו בני אדם, לא??

נכון שכיום זה די אוטופי, אבל נראה לי ששווה להתחיל מתי שהוא להעמיק את הנושא.
רחל_ה*

שליחה על ידי רחל_ה* »

אני כותבת את הדברי ם בעלגות מסוימת, הנובעת ממחסור במונחים רהוטים הקשורים ב"שפה" של האנרגיות, אז פשוט אתאר את החויה תוך סיכון לפרשנות מוטעית.
נא שאלו!
כאשר אני בחברת גברים - והתנאי הוא שהם יהיו אנשים נעימים ולא בסגנון ערסי/מצ'ואיסטי/שוביניסטי - אני מיד מתחברת אליהם בעדינות, מחייכת מאד, מחפשת את חברתם, נהנית לשבת לידם, לשוחח עמם.
יש משהו ב.. אנרגיה הגברית הנעימה הזו שמושך אותי מאד ואיכשהו ממלא אותי באנרגיה.
אין המדובר במשהו מיני ואף לא ב"להתחיל" איתם, אלא מין ... תקשורת כזו נעימה, מין... קבלת אנרגיה מהם במובן הנעים של המלה.
כאשר אני רק בחברת נשים - וסביבת העבודה שלי עתירת נשים - אני חשה חוסר מסוים. אני מסתדרת איתן יפה מאד, קרובה אליהן רגשית וכו', אבל רק בחברת גברים אני "נטענת" באנרגיה המסוימת הזו.

האם לזה הכוונה???
שמחה_שמצאתי*

רחל,
נראה שכן, אבל..
והתנאי הוא שהם יהיו אנשים נעימים ולא בסגנון ערסי/מצ'ואיסטי/שוביניסטי
למה התנאים? התקשורת האנרגטית זורמת לפני ההגדרות עם כל אדם (מסוג זכר) באשר הוא.
דווקא הכי קטעים לתקשר אנרגיות עם אלה, הם נותנים הרבה כבוד לנשים אנרגטיות. (-;
רחל_ה*

שליחה על ידי רחל_ה* »

שמחה,
אני לא שמה את התנאים מראש, אבל איכשהו נרתעת אוטומטית מכאלה. הם מפחידים אותי.
כאילו, אם "אתקשר" איתם - אנרגטית או אחרת :-) - זה עלול להתפתח לכיוונים לא רצויים.

ואני לא בטוחה שאני אשכרה מתקשרת אנרגטית על פי הדרכים המסוימות המוזכרות פה, זה משהו אינטואיטיבי ולא מתורגל ומיומן....
שמחה_שמצאתי*

אינטואיטבי-קוגניטיבי-התנהגותי...ילדה טובה.
<שמחה שמצאתי לעיתים לא סותמת..>
הייתי אומרת שכדאי לך לבדוק במודע את ה"טעינה" הזאת שאת חשה בחברת גברים וחסרה אותה עם הנשים. למשל איפה את מרגישה אותה בגוף.
רחל_ה*

שליחה על ידי רחל_ה* »

אינטואיטבי-קוגניטיבי-התנהגותי...ילדה טובה.
סורי, לא הבנתי....

איפה זה מרגיש בגוף? רגע, אני הולכת למצוא גבר ומייד אדווח... :-)

אוריאל,
פעם, מזמן, זה קרה לי באמת עם מישהו כל כך רחוק ממני, כהגדרתך, אבל אז זה התגלגל להצעת נשואין אחרי 5 ימים [מצידו], הסכמה נלהבת דבילית [מצידי], חוסר התאמה מוחלט כמעט [של שנינו זה לזה] וביטול ה"אירוסין" לאחר כשלושה חודשים, ביום שבו היו הוריו אמורים לפגוש את שלי! ואמו עוד הלכה למספרה!
וואי וואי וואי, האנרגיות האלה...
אחיטוהר_לנצח*

איפה זה מרגיש בגוף? רגע, אני הולכת למצוא גבר ומייד אדווח...
רחל,היתי מציעה לך כשאת נחה...פשוט תזמיני את הסיטואציה ותני לה לרחף לך על העורף כתפיים וכן הלאה.
סתם בלי לישפוט אותה,תני לה לטייל עליך כמו...נוצה
איך מרגיש?
(())
שירית.
משה_אלבאום*

עד כמה לדעתכם שיפור הקישורים והחיבורים בין ההמיספרות במוח הנעשים בעבודה הגופנית (כולל מדיטציות) משפיעה על יכולות ואיכות התקשורת בין המינים?

נראה שכל מה שמשפר את הקשר עם האני (תרגול של טכניקות גופניות, רגשיות, חשיבתיות, אנרגטיות), יכול לתרום לקשר בין המינים. למראת זאת, נראה שהצורה בה גדלנו וההדפסים התת הכרתיים של היחס אותו ספגנו מהווה את המקור המרכזי לנושא היכולת לקיים תקשורת כזו או אחרת. לפחות עד שנשנה את ההדפס בדרך מודעת (מתורגלת) :-).

דווקא איתם זה כל כך חזק כשזה קורה, אז מה שיש זו האינט' האנרגטית נטו, החוויה ,בלי כל השאר.

נראה שחוויה בלי כל השאר, אינה בדיוק אינטליגנציה. האם החוויה בשליטה, האם החוויה בתהליך מודע של גורמיה? אלו סימנים לאינטליגנציה, ולא רק היכולת לחוות. כמו שאינטליגנציה גופנית ללא שליטה בקורדינציה, אינה נחשבת שאינטליגנציה שבשליטה או מודעת.
שמחה_שמצאתי*

דווקא הכי קטעים לתקשר אנרגיות עם אלה, הם נותנים הרבה כבוד לנשים
התכוונתי לתקשורת אנרגטית מודעת חד צדדית (מצידי..). (-; שמובילה אצלהם לקצת בלבול, ואז הם כחומר ביד היוצר.
ובקשר לתרגול הקישורים בין ההמיספרות, אני רואה את זה כמקום שמביא איתו נקודת בסיס שווה לשני המינים, ממנה אפשר להתחיל תקשורת מודעת.
רחל_ה*

שליחה על ידי רחל_ה* »

שמחה,
לא חשה בנוח עם "כחומר ביד היוצר" ולא כצדקנות גרידא, אלא... לא יודעת, גם נראה לי לא הוגן וגם, מלכתחילה, בעצם בשביל מה???

אואירל,
אכן - אופס!!!

לענין החוויה נטו - לא ברור לי מה זה "חוויה נטו". כי הרי החוויה כוללת גם איזה שהם חילופי אנרגיה, שיחה, חיוך, הומור וכל אלה לא יתכנו מבחינתי, או יתכנו בצמצום גדול עם מישהו העונה להגדרת ערס/מאצ'ו וכיוב' מרעין בישין.
זה כמו להגיד "לעשות סקס נטו". אבל אין באמת, מבחינתי, כזה דבר, סקס "נטו".
אחיטוהר_לנצח*

לענין החוויה נטו - לא ברור לי מה זה "חוויה נטו".
רחל ה
סליחה שאני מתעקשת על סמנטיקה...
אני מאמינה שסמנטיקה באה מיתוך חוית החיים שלנו אנחנו לא אומרים סתם....
אציע לך שאלות להירהור:-)
  • למה כל כך חשוב לך להבין חויה.להבין במחשבה?
ורק עד שנבין לפירטי פרטים,רק אז נכריז על זה
אה'...עכשו הבנו,עכשו בסדר,לקחנו-אנחנו בשליטה(!)
ומיכאן:
כאילו, אם "אתקשר" איתם - אנרגטית או אחרת :-) - זה עלול להתפתח לכיוונים לא רצויים -למה זה עלול להיתפתח לכיונים בילתי רצויים? דברים לא מתפתחים מעצמם....
כי אולי (דגש על אולי) תלכי עם תחושתך =בלי להבין ולסנן את זה דרך פילטרים של איסורים והגנות (שלגבי ערסים , זה אפילו גובל בסטיגמה או התניה ש"הזהירו אותנו" לגביה |>| אנחנו הנשים חלשות ולא מסוגלות להתמודד ולא ראוי גם שניתמודד עם אנשים כאלה,
תאבדי שליטה,ואפילו תהני??
עכשו ראיתי שגם אוראיל כתב דומה.

אם הובנתי שלא כהלכה -אז להסר ספק,אנלא מתכונת שתישכבי את עצמך לדעת עם כל אדם,אלא רק ,להבין דרך חשיבה מסוימת,לגיטימית,אבל לתחושתי-חוסמת.
מ_אוריאל*

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

קצת טרמינולוגיה\סמנטיקה
נראה שחוויה בלי כל השאר, אינה בדיוק אינטליגנציה.
אינטליגנציה :=: משכל, כשרון המחשבה,ההכרה,השיפוט והתפיסה,
התינוק כדוגמת אב טיפוס לבעל יכולות אנרגטיות,להבנתי ,חסר תכונות מסוג זה, הוא אינטליגנטי בצורה אחרת לגמרי לא?
האם השימוש שלנו במילה אינטלגנציה מדויק,?.

הי שמחה,
איך תקשורת וחד צדדי מסתדרים?

רחל-ה
היום בדיעבד,איך החוויה נראית? היית מוותרת ?
רחל_ה*

שליחה על ידי רחל_ה* »

אחיטוהר,
לענין הסמנטיקה: הרי כל מה שעושים, לדעתי, בדף זה זה להבין דרך השכל מה שחוויתם באופן אחר, חושי או אנרגטי [וסליחה על שמוש עילג במונחים].
אני לא חושבת שעסקתי בסמנטיקה, אלא בשאלה המהותית - האם תתכן חוויה נטו.
כלומר - מה, רק חשים?
הרי כל תחושה עוברת עיבוד כלשהו מעצם היותנו לא-תינוקות ומעצם היותנו בעלי מוח ולא "צמח" שאולי פיזית חש ואולי אפילו אנרגטית חש אבל אינו עושה שום עיבוד לכלל תחושה מלאה.
לזה התכוונתי כשאמרתי "לא ברור לי מהי חוויה נטו".
האם אין זה מה שמשה התכוון אליו גם כן, רק במלים של מומחה?

לענין השני, של מעצורים ועכבות וככה- אני בהחלט מקבלת את זה שיש אצלי חששות שמא אינני יודעת היכן לשים גבולות או שבאיזה שהוא אופן אהיה חשופה לאיזו סכנה שהחלטתי שקיימת מתוקף סטיגמות חברתיות על ערסים וכו'.

אוריאל,
לא, לא הייתי מוותרת על החויה. היתה שם זרימה נהדרת והרבה אהבה .
מה שכן הייתי עושה זה לעצור איפה שבאמת נכון היה לעצור.

חוץ מזה, זה הפך לסיפור, למיתוס יפה מאד...

ואולי זה מתחבר לדברים של אחיטוהר - ליהנות ולדעת מה כן לעשות ומה לא לעשות.....
שליחת תגובה

חזור אל “אימוץ ואומנה”