סכרת נעורים

חוששת*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2005, 01:55

סכרת נעורים

שליחה על ידי חוששת* »

שלום לכם
בני בן 2.5. לאחרונה שמתי לב שיש ימים שהוא עושה פיפי המון. וצמא מאוד. הוא יכול לעשות פיפי שלוש פעמים בהפרש של 10 דקות. והכמות היא כאילו הוא לא עשה פיפי הרבה זמן. ואני חושבת שזה בא די זמן קצר אחרי שהוא אוכל משהו עם הרבה סוכר. אני עוד צריכה לחקור את זה.
ממה שידוע לי. דברים כאלה מסמנים על סכרת.
מקריאה באינטרנט עלה : הסימפטומים של סוכרת רבים ומגוונים וכוללים: צמא מוגבר, מתן שתן רב, איבוד משקל, עליה בתאבון, ועייפות. מקרים רבים של סוכרת נעורים מתגלים בעקבות אירוע חריף של עליה חדה ברמת הסוכר בדם שנקרא היפרגליקמיה. בהתקף של היפרגליקמיה ישנה רמה גבוהה מאוד של סוכר בדם שגורמת להרגשת צמא עזה, מתן שתן רב, ראיה מטושטשת, עייפות ובחילות.

אני מאמינה שסכרת מתגלה לפני האירועים החריפים הללו. כמו כל מחלה, אני מאמינה שזה נבנה. ואפשר למנוע הדרדרות.
האם יש כאן אנשים שילדיהם חולים במחלה? מה הם הסימנים המקדימים לסימנים המקימים שכתוב כאן?
אני אשמח לכל פיסת מידע. ואני ממש מקווה שאני טועה.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי אילה_א* »

בסוכרת נעורים נולדים ללא לבלב או לבלב לא מתפקד (אני לא זוכרת )
אז אי אפשר למנוע אותה
אבל אפשר לאזן אותה על ידי תזונה נכונה שמותאמת לחולי סוכרת
בכל מקרה לא הייתי מתמהמהת והולכת לבדוק
חוששת*

סכרת נעורים

שליחה על ידי חוששת* »

לבלב לא מתפקד.
מסיבה שאינה ברורה דיה, ישנם מקרים בהם בעיה במערכת החיסון, גורמת להשמדת תאי הבטא שבלבלב, ולכן אין יצור אינסולין לאפשר את כניסת הגלוקוז לתאים.
מים_צלולים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 17:49
דף אישי: הדף האישי של מים_צלולים*

סכרת נעורים

שליחה על ידי מים_צלולים* »

עובר שנולד ללא לבלב לא שורד...הבעיה נוצרת בהדרגה לאחר הלידה כתוצאה מתזונה גרועה שמתישה את הלבלב. לצערי, זה משהו שהופך לשכיח יותר ויותר בקרב ילדים כל כך צעירים. הסימנים שתארת יכולים להיות סימפטומים של סכרת אבל לא רק, אז הכי טוב שתבדקי את זה. זאת בדיקה פשוטה...חבל שתהיה באי וודאות. בינתיים כדאי להימנע מכל החטיפים והממתקים (מה שיכול להועיל בכל מקרה).
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

סכרת נעורים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

חוששת,

בן זוגי חי עם סכרת נעורים שנים רבות. שאלתי לעצתו עבורך. הוא מוסר שיש ללכת לרופא (מיידי...).
צריך בדיקת דם ושתן ושיהיו תשובות 'במקום'.

מקווה שהכל בסדר ואם יהיו לך שאלות נוספות את מוזמנת לכתוב .
חוששת*

סכרת נעורים

שליחה על ידי חוששת* »

תודה.
מה עליי לצפות במידה שכן מוצאים סכרת? האים זה מחייב אינסולין? או שיש אפשרות לאזן את זה תזונתית לפני ש"הורגים" את הלבלב עם אינסולין?
אין לו תופעות קשות כמו שקראתי. חוץ מהשתנה מרובה מדי פעם שעורר את חשדי.
אילה_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי אילה_א* »

מה עליי לצפות במידה שכן מוצאים סכרת?_ תלוי באיזו רמה היא האים זה מחייב אינסולין? או שיש אפשרות לאזן את זה תזונתית לפני ש"הורגים" את הלבלב עם אינסולין? אינסולין הוא הורמון טבעי שנמצא בגוף בריא באופן טבעי למה את חושבת שהוא הורג?
בכל מקרה ינסו קודם לאזן תזונתית אלא אם המצב ממש גרוע
או עם כדורים
כחולת סוכרת אני אומרת לך אל תמתיני כל יום יכול להיות משמעותי
האם יש לו ריח של אציטון מהפה?
חוששת*

סכרת נעורים

שליחה על ידי חוששת* »

האם יש לו ריח של אציטון מהפה?
לא. יש לו ריח מתוק מהפה (-:

הבנתי שברגע שנותנים אינסולין. תלויים בו כל החיים, ואי אפשר לתפקד בלעדיו.
אני רוצה לבוא מוכנה עם ניסיון של אנשים, כי כשנכנסים לבית חולים מתחילה סחרחרת והמון מילים שאני לא מבינה, ואני רוצה להיות בשליטה ולעשות החלטות נכונות.
כי התנסתי בעבר עם ילד שלי שהיתה לו בעיה שרצו לתת לו תרופה לאורך זמן (של שנים) ואני החלטתי אחרת ובסופו של דבר אחרי מחקרים מעמיקים ראיתי שצדקתי. אבל ההחלטה היתה מהבטן. אני רוצה לעשות החלטה גם מהראש. כי הבטן שלי אומרת לי שזה לא יתכן.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

סכרת נעורים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

כי הבטן שלי אומרת לי שזה לא יתכן
ומה בדיקת הדם אומרת?
לא צריך ללכת לבית חולים כדי לערוך בדיקה וכדי לראות את התוצאות שלה, ואפילו להתייעץ עם כמה רופאים ולהחליט.

לא ידוע לי על דרך טבעית לטיפול בסוכרת, מלבד הקפדה על תזונה, שהיא מניעתית.
חוששת*

סכרת נעורים

שליחה על ידי חוששת* »

ומה בדיקת הדם אומרת?
עוד לא עשיתי. מה שהתכוונתי שזה לא יתכן שיש רק אפשרות אחת לטיפול. אני בטוחה שגם ברפואה הקונבנציונאלית יש עוד אפשרויות.
אני יודעת שזה נשמע נאיבי. אבל יש לי תחושה שעם תזונה אפשר גם לטפל.
אילה_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי אילה_א* »

הבנתי שברגע שנותנים אינסולין. תלויים בו כל החיים, ואי אפשר לתפקד בלעדיו
הבנת לא נכון
ואין לי שום יכולת להרחיב כרגע
אבל את האיבחון חייבים לעשות כי יתכן שממש בשניות אלה נגרם לו נזק בלתי הפיך
חוששת*

סכרת נעורים

שליחה על ידי חוששת* »

_הבנת לא נכון
ואין לי שום יכולת להרחיב כרגע_
אז תוכלי להפנות אותי לחומר קריאה על זה?
תודה
פלונית_אלמונית*

סכרת נעורים

חוששת,

בסכרת נעורים מטפלים באינסולין. פעם, כשעוד נסינו כל מיני, אמר לנו אדם רחב אופקים, שרפלקסולוגיה עשויה לחזק את הלבלב (תלוי מה מצבו). לא נראה שכדאי להגיע למצב של תופעות קשות כדי לאבחן. בכל מקרה, נראה לי שבמקביל למחשבות על טיפול חלופי וכו, חיוני ביותר לאבחן את מצבו.

עלה בראשי שמה של דבורי גיתי יוסף לגבי תזונה. ממה שאני זוכרת היא אדם מאוד רציני ואחראי. אולי יהיה לה דבר מה מעניין לעדכן. משום מה אני מתארת לעצמי שאם לא יהיו לה תשובות היא תנסה לברר. אולי לדר' קרת דני יש מה להגיד .

הנה כמה קישורים לאתרים שונים:

http://www.metukim.co.il/
http://www.sukeret.co.il/
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=il

תראי מה ראיתי עכשיו מהפורום של מתוקים :

"יש מחקרים לעצירת הסכרת רוצי לפרופסור איתמר רז מבית חולים הדסה אולי יוכל לעזור.
דבר שני,בבית חולים שניידר מתבצע ניסוי בחזירים לישום של לבלב מלאכותי מסתבר שהתוצאות טובות מהמצופה. "

ואינפורמציה נוספת מאותו פורום:

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=il
פלונית_אלמונית*

סכרת נעורים

והכי חשוב, קחי אוויר, ברור שיותר נוח לחיות ללא סוכרת, ומקווה שאצלכם הכל בסדר, עם זאת כדאי לדעת שניתן לחיות חיים מלאים עם סכרת נעורים !
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

סכרת נעורים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יש מחקרים לעצירת הסכרת רוצי לפרופסור איתמר רז מבית חולים הדסה אולי יוכל לעזור
מוגזם לגמרי. נכון שעושים שם מחקרים וניסויים בתרופות חדשות, בין היתר על ילדים. אבל פרופ' איתמר רז לא רושם אותן. לכל היותר מנהל את הניסוי. צריך לזכור שכאשר מצטרפים לניסוי כזה, יש גם 50% סיכוי להיות בקבוצת הביקורת... (בלי לדעת מזה כמובן עד תום הניסוי).
בקיצור, ה"רוצי" הזה קצת הקפיץ אותי.
ואגב, המחקר שקושר אליו רלוונטי מגיל 16.
אילה_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי אילה_א* »

אכן מי שאובחן כחולה סוכרת כדאי לו להיפגש עם פרופסור רז
אבל רק בגלל שהוא נחמד ונעים והנכד של
(מזל שלא היה אולטראסאונד כשאמו הרתה אותו היו מפילים אותו בגלל שפה שסועה)
מים_צלולים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 17:49
דף אישי: הדף האישי של מים_צלולים*

סכרת נעורים

שליחה על ידי מים_צלולים* »

_הבנתי שברגע שנותנים אינסולין. תלויים בו כל החיים, ואי אפשר לתפקד בלעדיו
הבנת לא נכון
ואין לי שום יכולת להרחיב כרגע_
הנזק שנגרם מאינסולין הוא בהחלט בלתי הפיך, התלות היא כבר לנצח אחרי תקופה לא ארוכה במיוחד

ולגבי המניעה, בהחלט ניתן למנוע סכרת אבל אם הסימפטומים ש"חוששת" מתארת אכן קשורות לסכרת, אז במצב כזה כבר מדובר על טיפול ולא מניעה...וטיפול נכון בהחלט מונע הגעה לאינסולין.
הכי חשוב זה לא לקבל מחלה כגזרה ומשהו בלתי תלוי במעשים שלנו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

סכרת נעורים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני חושבת שעשב חיטה מאוד טוב לסכרת וכן לסכרת נעורים! אז אפשר לנסות ושיהיה בהצלחה
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

סכרת נעורים

שליחה על ידי א* »

הבת שלי לא בת תשע וחצי לא קיבלה חיסונים מעולם. ינקה עד גיל שנתיים וחצי ואוכלת אוכל שהוא ברובו אורגני ועדיין לפני חדשיים התפרצה סכרת נעורים. סכרת נעורים לא קשורה לתזונה וחבל שיש כאן אנשים שמטעים. זה נוצר כתוצאה מסטרס או מוירוס.
ספציפית ארבעה חדשים לפני שגילינו את הסכרת נעורים הבת שלי חלתה בסטרופטוקוס ואולי זה הגורם אבל לעולם לא נדע. ילד או מבוגר שאובחן עם סכרת נעוריםחייב לקבל אינסולין ושלא יאמרו לך אחרת. אפשר להיעזר בדיקור , הומאופתיה וכו כדי להאריך את תקופת " ירח הדבש" , תקופה שבה עדיין הלבלב פעיל במקצת אבל לא ניתן לרפא סכרת נעורים. ונא להבדיל בין סכרת נעורים לסכרת רגילה. תזונתית וטיפול בכדורים מטפלים בסכרת מבוגרים לא בסכרת נעורים . וההטעייה בעניין הזה היא בגדר דיני נפשות
פלוניתית*
הצטרפות: 19 מרץ 2002, 12:51

סכרת נעורים

שליחה על ידי פלוניתית* »

מזמן לא נכתב כאן. אנחנו מחפשים בנרות מידע לגבי מניעת סכרת נעורים בשלב של טרום סכרת. נשמח לכל מידע.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

סכרת נעורים

שליחה על ידי אישה_במסע* »

אני ממליצה על הפוסט הזה טרום סכרת - לא מה שחשבתם בבלוג דל פחמימות, ועל כל הבלוג.
פלוניתית*

סכרת נעורים

שליחה על ידי פלוניתית* »

תודה רבה לך !
זו תזכורת טובה לחזור ולקרוא בבלוג הזה.
אם אני לא טועה לא דובר שם על מניעה אלא על דחיה ( גם זה משהו. ..). אנחנו ממש מקווים למצוא דרך למנוע
אישה_במסע*

סכרת נעורים

אם אני לא טועה לא דובר שם על מניעה אלא על דחיה
אממממ, לא זה ולא זה.

בעיקרון הם לא ממש מאמינים שם בהגדרה המקובלת לסכרת, ולדעתי הם צודקים ממש. סוכרת היא מצב בו מרוב עודף סוכר היכולת של הגוף להתמודד איתו נפגעת, עד שהיא אובדת כליל. מניעה של מה? איזו נקודה בהדרדרות הדרגתית של היכולת להתמודד מול פחמימות נחשבת מחלה?

אם הכוונה לפגיעה הבלתי הפיכה ואובדן היכולת ליצר אינסולין בכלל, אז אפשר למנוע. בטח שאפשר למנוע בשלב של טרום סכרת. אם הכוונה ליכולת בלתי מוגבלת של הגוך להתמודד מול פחמימות - אז לאף אחד אין את זה. יש רק רמות שונות של יכולת להתמודד מול כמויות שונות וסוגים שונים של פחמימות, שבאות מעיקר מגנטיקה וחשיפה סביבתית...

אז לדעתי, בשלב של טרום סכרת אפשר למנוע. כלומר, להבין שטרום סכרת אומר שהטרום-חולה העמיס על הגוף שלו יותר פחמימות וסוכרים משהוא יכול להתמודד איתם (או מהסוגים הלא נכונים). שאורח החיים הנוכחי שלו לא בר קיימא. והוא יכול לשנות ולמצוא אורח חיים אחר שיהיה בר קיימא. שיכלול כנראה פחות פחמימות-סוכרים. והוא יצטרך להמשיך ככה כל החיים.

אבל, הוא לא יסבול מאף אחת מהבעיות שתוארות בפוסט. כולל סיכויים מוגברים להמון בעיות שיש להמון אנשים שלא מוגדרים כחולי סכרת. בעיניי זו מניעה. ומניעה של הרבה יותר מסכרת.
(רשמתי "אורח חיים" כי זה כולל גם דברים כמו פעילות גופנית ורמות סטרס ושעות שינה, ולא רק אוכל שבדרך כלל מחשיבים כשחושבים על סכרת)

<באופן כללי, אני מוצאת שההגדרה של "חולה" מוגבל ומגבילה את היכולת לתאר מצבים גופניים שונים. החיים יותר מסובכים מזה>
אישה_במסע*

סכרת נעורים

בעצם, אין לי שמץ של מושג מה זה סכרת נעורים בשלב של טרום סכרת. טרום סכרת זה לסכרת סוג 2, וסכרת נעורים זה בעיה גנטית שאין לה טרום. או לפחות, זה הידע הדל מאוד שלי בנושא.
כך שהידע הדל שלי בנושא והשאלה הגיעו לסתירה, ולכן אין לי שום תשובה לוגית.

למה הכוונה בטרום סכרת נעורים?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

סכרת נעורים

שליחה על ידי מיכל* »

האם את מתכוונת לירח דבש? מציעה לך להתייעץ בקבוצת פייסבוק של הבלוג הנל.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי בשמת_א* »

מניעת סכרת נעורים בשלב של טרום סכרת
ד"ר ברקת קרן שיף אמרה לי באופן אישי, שבשלב של טרום סכרת, אם לוקחים קנאביס רפואי (צריך לשאול אותה באיזו צורה, היא התייחסה במפורש לילדים) לפני שכל תאי הלבלב נהרסו - הקנאביס מסייע לגוף לשקם את עצמו ומונע את הסכרת. כלומר היא רברסיבילית ב"טרום" וגם ממש בהתחלה כל עוד יש מה להציל.

כמו כן:
למניעה במשך כל החיים:
  1. תנועה, פעילות גופנית, ובמיוחד חיזוק שרירי הרגליים. הסימן הראשון לסכרת הוא חולשה בשרירי הירכיים (לא יודעת למה אבל ככה זה).
  2. הגבלה של הסוכרים (קמחים וכל סוגי הסוכר המוסף = סוכרים. כלומר: לחם, פסטה, אורז לבן, סוכר לבן, סוכר חום, דבש, מולאסה, סילאן, תחליפי סוכר, סירופ מייפל, וכמובן עוגות, עוגיות וכדומה).
  3. צום לסירוגין (הכי פשוט: לא לאכול מ-6-7 בערב עד למחרת בבוקר, אם יש ממש עודף משקל, אז אחת השיטות לנרמל את משק האינסולין בגוף ולהרגיע את המערכת היא אכילה במחזורים של 8-16. כלומר, לאכול את כל הקצובה היומית במהלך 8 שעות ביום (ארוחת בוקר+צהריים+ערב כמו שצריך, מאוכל אמיתי עם מספיק חלבונים ושומנים אבל כמובן להמעיט מאוד בסוכרים) ואחרי זה לא לאכול 16 שעות.
הולכת_והרוח_בפניי*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2014, 21:23
דף אישי: הדף האישי של הולכת_והרוח_בפניי*

סכרת נעורים

שליחה על ידי הולכת_והרוח_בפניי* »

סוכרת נעורים היא לא בעיה גנטית - היא אוטואימונית (שלא ממקור תורשתי, להבדיל מסוג 2) , והטריגר לה לא ברור (ברוב המקרים. לפעמים הוא כן ידוע - למשל כסיבוך של טיפול תרופתי, מישהיבמקרה הזה חלתה בסכרת נעורים בגיל 57 - לא היתה התדרדרות הדרגתית של יכולת פירוד הפחמימות, או של התנגודת לאינסולין, אלא פירוק של התאים הפעילים מייצרי האינסולין.)
בשנים האחרונות היה שינוי של כל הגדרות ה"סוג 1" "סוג 2", כשפעם זה היה יותר קשור לגיל או סיבת המחלה, והיום יותר לדרך הטיפול, עד כמה שזכור לי (כי הרי יש גם חולי סוג 2 שמקבלים אינסולין)

בשמת - יש מידע על טיפול בחולי סוכרת נעורים (כלומר לא בשלב הטרום) בקנביס? לאיזון ערכי סוכר, שיכוך תופעות לוואי?
אישה_במסע*

סכרת נעורים

היא לא בעיה גנטית - היא אוטואימונית
תודה על המידע. כאמור, הידע שלי בנושא דל מאוד...
הולכת_והרוח_בפניי*

סכרת נעורים

:)
שלי קצת מדולדל עקב כמה שנים של חוסר מעקב אחרי מחקרים, וקצת מתוחזק עם שניים במשפחה (אבל כאמור הקשר הוא לא גנטי. לא רק שהוא לא גנטי, אלא שהאמא חלתה שנים רבות אחרי הבן, כסיבוך של טיפול רפואי). וגם אני שמעתי שזו מחלה שיכולה להופיע כתוצאה מסטרס או מחלה אחרת - סטרפ, שנית, וכו', אבל לא מכירה מחקר חד משמעי בנושא.
שקופה_א*
הצטרפות: 23 אפריל 2017, 14:15
דף אישי: הדף האישי של שקופה_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי שקופה_א* »

סוכרת נעורים היא לא בעיה גנטית - היא אוטואימונית (שלא ממקור תורשתי, להבדיל מסוג 2)
בשונה מסכרת סוג 2, בסוג 1 למרכיב התורשתי יש רק 50% של השפעה לעומת 100% בסכרת מסוג 2
אישה_במסע*

סכרת נעורים

וגם אני שמעתי שזו מחלה שיכולה להופיע כתוצאה מסטרס או מחלה אחרת
לא לזה התכוונתי. התכוונתי לאיזון הסוכר בדם. הסוכר בדם מושפע ממה שאוכלים, זו ההשפעה הכי ישירה וברורה וחד משמעית. אבל גם פעילות גופנית משפיעה בצורה ברורה, יש לזה לא מעט מודעות רפואית. מה שיש אליו פחות מודעות, זה שסטרס ושעות שינה גם כן משפיעים על הנושא. נו, זה כמו שעכשיו מתחילים לגלות שמחסור בשינה גורם להשמנה. ובקיצור, הכל קשור.
זו אחת הסיבות שאני לא אוהבת את המילה "מחלה". הגוף הוא מערכת מורכבת שאפשר לשבש בהמון דרכים שונות ומגוונות, והבינאריות של חולה-בריא לא מתארת היטב את המורכבות הזו. וגם מעודדת התבוננות בדרך הביטוי של השיבוש ולא בשיבוש עצמו. כמו שמחסור בפעילות גופנית מעלה את הסיכוי להמון המון מחלות. ואז מישהו חולה ומתייחסים למחלה כאילו היא העיקר ואומרים משהו בסגנון - פעילות גופנית מאומצת של 30 דקות שלוש פעמים בשבוע מקטינה ב-40% את הסיכוי למחלה ומגדילה את סיכויי ההחלמה ב-60%. זה במקרה הטוב, שאומרים את זה, בנוסף לתיאור המחלה האמיתית והסימפטומים והתרופות והטיפול... בזמן שאני הייתי אומרת - מחסור בפעילות גופנית שיבש את האיזון בגוף, מה שבא לידי ביטוי בצורה כזו-וכזו. כדי לא לצאת מאיזון צריך לעשות פעילות גופנית. וגם, כדי להשיב את האיזון אחרי היציאה ממנו כדאי לעשות ככה-וככה.

ולכן, התפרצות הסכרת סוג 2 (אני לא באמת מכירה סכרת סוג 1, ומחלות אוטואימוניות זה נושא שונה לחלוטין. תמי גלילי כתבה עליו לא מעט) אחרי איזשהו טריגר, נראית לי בעיקר מעידה על זה שהיה מלכתחילה חוסר איזון כלשהו שכדאי לטפל בו. כלומר, לטפל בשלב הטרום-סכרת (שגם הוא, כפי שמראים בפוסט שקישרתי אליו, מגדיל את הסיכויים להמון מחלות שונות. אז זו מחלה או לא? למי אכפת.)

שלא ממקור תורשתי, להבדיל מסוג 2
או קיי, פה בלבלת אותי. למיטב ידיעתי, סכרת סוג 2 מופיעה כתוצאה מהעמסה של יותר מידי סוכר על הגוף. לא?
הולכת_והרוח_בפניי*

סכרת נעורים

שקופה - עד כמה שידוע לי עד 25%, אבל יכול להיות שאני טועה (אשמח לדעת אם יש לך מקור)
אישה - הנטיה של הגוף להגיב בצורת סימפטומים שקוראים להם "סכרת סוג 2" היא תורשתית. כלומר מי שיש לו נטיה משפחתית לסבול מתנגודת גבוה יותר לאינסולין\פחות רצפטורים על התאים\ שחיקה מוגברת של המנגנון כתוצאה מחשיפה מוגברת לסוכרים - כדאי לו שיקח את עצמו בידיים שעה אחת קודם. עד כמה שידוע לי, אין הקשר כזה לסוכרת סוג 1, שמתפרצת, עד כמה שידוע לי בלי קשר לתזונה (למרות שיש כאלו שמקשרים אותה לצריכה של חלב שאינו חלב אם בגיל הינקות, שאחד החלבונים בו דומה לפקטור גדילה מסויים שגורם לגוף לתגובה האוטואימונית...אבל נגעתי בזה בפעם האחרונה לפני זמן. בספר "שוטי החלב" אני חושבת שהוא מתיחס לזה)
פלוניתית*

סכרת נעורים

שליחה על ידי פלוניתית* »

תודה רבה על ההתייחסויות. אשוב ואקרא בשנית את המידע.
אנחנו ממשיכים לברר , להתייעץ. כאשר יהיה מידע נוסף משמעותי אכתוב.
אם תהיה אינפורמציה נוספת לגבי מניעה, אשמח.
אישה_במסע*

סכרת נעורים

מי שיש לו נטיה משפחתית לסבול מתנגודת גבוה יותר לאינסולין
אה, כן. מבינה את ההיגיון. עדיין קשה לי לחשוב על זה בתור הסיבה.

(למרות שיש כאלו שמקשרים אותה לצריכה של חלב שאינו חלב אם
אני נתקלתי בקישור של מחלות אוטואימוניות שנפוצות להפליא בימינו בעיקר לזיהום סביבתי מכל הסוגים הרבים השונים והמגוונים שאנחנו מפיצים מסביב (פלסטיק למיניו, זיהום מי התהום, והאוויר, וכל הכימיקלים שיש ברהיטים וכל שאר הדברים שיש בבתים שלנו. הרשימה ארוכה).
אני לא חושבת שיש אפשרות ממשית לבודד משתנים, אבל זה משהו לחשוב עליו, בעיניי. השערה שיש לה זכות קיום.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשמת - יש מידע על טיפול בחולי סוכרת נעורים (כלומר לא בשלב הטרום) בקנביס? לאיזון ערכי סוכר, שיכוך תופעות לוואי?
כתבתי מה שאני יודעת. מציעה לפנות לד"ר ברקת שיף קרן, תל אביב (עולה בגוגל בקלות).

לעומת 100% בסכרת מסוג 2
ההקשר הגנטי בסכרת מסוג 2 מיותר, כי היא נובעת מ-100% אורח חיים וגם ניתנת לריפוי אפילו תוך שבועיים-שלושה אם נוקטים פרוטוקול רפואי הגיוני . כלומר, זו לא חייבת להיות "מחלה" כלל, אלא סתם שיבוש באיזון שאם מבינים מה גרם לו אפשר גם לצאת ממנו די בקלות ובמהירות.
שקופה_א*
הצטרפות: 23 אפריל 2017, 14:15
דף אישי: הדף האישי של שקופה_א*

סכרת נעורים

שליחה על ידי שקופה_א* »

שקופה - עד כמה שידוע לי עד 25%, אבל יכול להיות שאני טועה (אשמח לדעת אם יש לך מקור)
ככה קראתי פה
אבל עכשיו בדקתי בויקירפואה, ולפי הכתוב שם זה בין 15-35 אחוזים , מסתמא מדויק יותר
%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%[po]92]כאן 1 [/po]-_Type 1 diabetes#.D7.94.D7.92.D7.95.D7.A8.D7.9D[/u].D7.94.D7.92.D7.A0.D7.98.D7.99
שליחת תגובה

חזור אל “קהילות פנימיות והתפקדויות”