עישון עשבים בלידה

אנונימי

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אנונימי »

דיון שהתחיל בדף לידה ללא מיילדת
מישהי, בעילום שם, כתבה על חווית לידה תחת עישון. לא ברור מה היא עישנה, אבל משם התחיל הויכוח הבא:
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

בתור מישהי שעישנה בעברה ולא מעט...אני לא בטוחה שזה כזה "שוס" גדול לעשן בלידה.לי זה דווקא נראה כמו התנתקות ובריחה במקום להתחבר לאנרגיות הכי גבוהות ומקודשות של הלידה. ואני לא נכנסת בכלל למה שזה עושה אנרגטית ופיזית לעובר.
זו דעתי.
מזל טוב {@
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי מיכל_בר* »

זה מעניין, ההשפעה של עישון עשבים על הלידה...
עוד מישהי רוצה לשתף מניסיונה?
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

ולך בעילום שם, אני חושבת שלעשן זה לא טוב אם את מדברת על רמות גבוהות ותקישור זה לא קורה כשמעשנים. אולי תקראי על זה. בתור מי שכן הגיעה לרמות מאוד גבוהות בלידה, ללא כל אמצעים, אני מברכת את ההחלטה שלך לקחת את מה שלקחת. חשבת על ההשפעה של זה על התינוק? ואם את מדברת על חוית לידה אז בעיני חויות לידה היא להיות נוכח, להיות כאן ועכשיו ולהיות קשוב למה שקורה לך לא לברוח למעלה. אם הבחירה עשתה לך טוב - אשריך.
תמשיכי להנות.
יהודית שפמן
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אז אולי לפני שאת קופצת כאן ומתחילה לבקר אנשים אחרים
זו לא ביקורת,זו דעה שלי על עישון בכלל, ובלידה בפרט. חבל שאת לוקחת את זה למקום מתנצח ומתגונן. אפשר, וכדאי אפילו, להיות רוחני גם בלי עזרים חיצוניים. במיוחד כשזה מוכח בצורה מוחלטת שמריחואנה וחשיש עוברים לחלב האם ברמות גבוהות מאד, ואני לא מדברת על הדברים שאי אפשר להוכיח במספרים. (ותעשי לי טובה,אל תקראי לי יקרה ואל תאחלי לי שבוע טוב ומלא אנרגיות בזמן שאת גם כועסת ומתקיפה. לפחות תהיי עיקבית).
היולדות האינדיאניות לא משתמשות בעשבים הלוזינטריים בזמן הלידה. השאמנים משתמשים בהם בזמן טקסים מאד מסויימים (בדרך כלל טקסי ריפוי, והלידה היא לא מחלה, אז למה בכלל לערב שמחה בשמחה) ולמטרות מאד ממוקדות.
מכיוון שהדף הזה הוא דף פתוח לכל , ואת הבעת דיעה שעלולה להשפיע, אולי, על החלטה של יולדת אחרת או להציג לידה ללא מיילדת באור מאד מסויים, אני ראיתי לנכון להביע דיעה אחרת.
ככה בשביל האיזון.
שבוע רגוע.
יסמין*
הצטרפות: 01 פברואר 2004, 23:08

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי יסמין* »

בתרים |Y|
זו לא ביקורת,זו דעה שלי

ראיתי לנכון להביע דיעה אחרת

כל מילה.
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

בקיצור את נגד משהו שאת לא יודעת מה הוא ושאת לא התנסית בו בעצמך, ואת לא יודעת גם באיזה כמויות מדובר
אם הייתי רוצה לומר דברים ביקורתיים ולא סובלניים (והאמת היא שנכון, יש לי ביקורת כלפי ההתנהלות שלך אבל אני לא אמא שלך וגם לא אחותך הגדולה) הייתי נשמעת אחרת לגמרי. התאפקתי מלומר אותם כי אני באמת לא רוצה להפוך את הדיון לדיון אישי סביב בעילום שם.

עישון נתפס אצלי כבריחה, וזה לא משנה אם זה קורה בלידה או בכל סיטואציה אחרת בחיים. הבריחה היא אנרגטית - אנחנו משנים את ההילה שלנו באופן מלאכותי, וזה פוגע בנו בסופו של דבר. ברור שזה מרגיש נהדר ונפלא, ואני לא מתכוונת להתנתקות/בריחה כמו שאנשים שלא מעשנים בכלל מתארים, כאילו המעשן שוכב מסומם ולא יודע מה נעשה איתו. או אמא שמעשנת ולא תהיה מסוגלת לתפקד אם התינוק שלה יבכה. זה בולשיט. אני מדברת על התנתקות אחרת. סמויה יותר.
אני מרגישה שדווקא בתור מישהי שיש לה ידע והתנסות מגוונת במיני עשבי עישון אקזוטיים יותר או פחות, יש לי את הזכות המוסרית (ולא ממקום של הטפה אלא ממקום של ידע) להביע דיעה כללית בנושא עישון בלידה. בתור מדריכת הנקה מתלמדת גם יש לי את הידע הקונקרטי לגבי השפעות העישון על העובר והתינוק.

עכשיו אני נזכרת שפעם המיילדת אילנה שמש כתבה שאם כבר יולדת רוצה שיכוך כאבים/טשטוש אז עדיף שתעשן (היא דברה על מריחואנה אבל כל חלק מהקנביס תופס - חשיש וגראס) - כשיהיה לי זמן אחפש את הרפרנס. בכל אופן,היא עדיין הזכירה את זה כ אמצעי לטשטוש הכאב. בשורה התחתונה-טשטוש.
כמו שיהודית כתבה,אני לא שופטת את מי שבוחרת בטשטוש שכזה. כמו שאני לא שופטת מי שבוחרת באפידורל וכד'. רק חשוב לציין את הסיכונים והתוצאות האפשריות.
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי רחל* »

המיילדת שלי גם המליצה לי לעשן (מריחואנה) בלידה. כמשכך כאבים זה עובד בטוח (יודעת מכאבי מחזור). אבל בלידה לא ניסיתי (בין השאר כי לא היה) בכל אופן, הצלחתי להבין מסיפורך שבכלל לא עישנת מריחואנה בלידה, אלא משהו אחר. לא ברור למה העבירו את הסיפור שלך לכאן.
בכל אופן, רק בריאות ואושר והרבה מזל טוב.
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

רק כדי להבהיר-לא אני ערכתי את הדיון אל מחוץ לדף המקורי.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

סליחה על ההתפרצות, אבל האם הייתן נכנסות גם במי שביקשה אפידורל בלידה? מה רע בטישטוש? אני מסתכן וחושב שעישון ג'וינט בלידה יכול דווקא להועיל בהרפיה ליולדת ש'תקועה'. ייתכן וגם כמה שאכטות עדיפות על זריקה אפידורלית. (מה עוד שמנקודת מבט מסויימת בתי החולים הם קרטל הסמים החזק והמסוכן בעולם).
לפני מספר חודשים פרסמה פה אישה נחמדה סיפור לידה מקסים ומצחיק שבמהלכו היא שתתה מעט וודקה. מה יש להגיד לה?

(לברוח אגב, זה תיאור חזק מדי. לברוח זה לעזוב את הילדים שלך. לברוח זה לא לעשן ג'וינט. אפשר גם לטעון שיש נשים שנכנסות להריון ורוצות לחוות לידה ללא משככי כאבים כדי לברוח מהחיים המשעממים שלהן החסרי סערות. זה היה נשמע בולשיט ומתנשא לא? אז למה זה רוחני וזה לא? האם למישהו יש את המילון העדכני לרוחניות ויכול לבדוק עבורי מה התחדש בערך "התמודדות רוחנית"?)

>אל דנטה חושב שרוחניות זה עבור מי שלא יכול להתמודד עם אבסורד<
שתי_רגליים_באוויר*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2005, 02:24

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי שתי_רגליים_באוויר* »

אני עישנתי (דווקא כן) מריחואנה בלידה הראשונה, בלידה השניה לא היה זמן... אבל ההמלצה שאני קיבלתי היא להכין 'שמן' מריחואנה, בשביל לנטרל את הניקוטין. זה נשמע טוב, ואפילו קיבלתי מתכון, אני עצלנית וסובלות מ-דחינות כרונית.
וגם אני טוענת שזאת לא בריחה, ההפך, זה מחדד את הקשב.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ולכולנו שנמשיך ללדת איך שאנחנו רוצות!!! ולעבור חויות מלאות!!
נראה לי שקודם כל צריך לסיים עם החוויות המתקנות מכיתה ג'.
מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי מרב* »

נו!
בבקשה הגענה כבר לפואנטת : האם הועילה המריחואנה בלידה?
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי עדי_ל* »

לפני מספר חודשים פרסמה פה אישה נחמדה סיפור לידה מקסים ומצחיק שבמהלכו היא שתתה מעט וודקה

זה לא מעט שונה? (תוהה)
בכולופן זה היה סיפור הלידה המרגש של לוטם מרווני
אל_דנטה*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

למה שונה? זה לא שאת מעשנת בלידה ואז נכנסת לסרט שבו המצלמה זזה קדימה ואחורה ואת רוקדת לצלילי הגרייטפול דד בבגדי שנות השישים, ושוכחת מהלידה, ורק מעוניינת בסקס ובבחורים מהקולג' הסמוך, ומפנטזת על מסע אופנועים מהחרמון לאילת ;-)

אף אחד לא העלה בדעתו לומר ללוטם 'אח, פה פיספסת את הלידה! אם לא היית שותה, וחווה את הכאבים ללא עזרה ותיווך, אז היית חווה לידה רוחנית'. ולא שחלילה יש לי משהו נגד וודקה.

ושוב, מבחינת הסיכונים - לי נשמע שהכי מסוכן זה לקבל תוך כדי צירים זריקה משתקת לעמוד השדרה. יותר מכוסית או ג'וינט בלידה.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי עדי_ל* »

זה לא שאת מעשנת בלידה ואז נכנסת לסרט שבו המצלמה זזה קדימה ואחורה, ואת רוקדת לצלילי הגרייטפול דד בבגדי שנות השישים, ושוכחת מהלידה, ורק מעוניינת בסקס ובבחורים מהקולג' הסמוך, ומפנטזת על מסע אופנועים מהחרמון לאילת
:-)
מממממממממממממממממממ... נשמע טעים
מה, לא? בניתי על זה... :-)
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

_הגראס פוגע בהתפתחות המוח, פוגע בהתפתחות הגופנית, ברמות חמורות.
הריכוזים שלו בחלב גבוהים בהרבה מהריכוזים שלו בדם האם (כמו אלכוהול ורעלים אחרים), והוא גם נשאר בגוף התינוק הרבה לאחר העישון של האם (לא יוצא מהמערכת שלו מהר, מצטבר במוח).
.... עישון גראס מהווה קונטרה-אינדיקציה להנקה. חזרתי וביררתי את זה גם במרכז הטרטולוגי באסף הרופא.
... זו תרופה שעוברת לתינוק בריכוזים הרבה יותר גבוהים מאשר הריכוזים אצלה, ומסכנת אותו לטווח קצר וארוך_

צוטט מ עישון מריחואנה בהנקה, ההדגשות שלי.

ג'וינט בלידה לא יפגע באמא, אבל בתינוק כן. גם במהלך הלידה, כשהחומר הפעיל יגיע אליו דרך השליה, וגם מיד לאחר מכן כשיינק חלב שמכיל ריכוזים גבוהים ביותר של החומר הפעיל.
אלכוהול לעומת זאת פחות מסוכן לתינוק. ע"פ ד"ר ליבוביץ' באתר אמנות הלידה: אלכוהול חודר לחלב בכמות משמעותית, אך בשימוש בכמויות קטנות מידי פעם זה לא נחשב כמזיק לתינוק.
אין ספק שגם לאפידורל ושאר טשטושים רפואיים יש סכנות והשלכות שליליות על העובר והאם אבל הנזקים של מריחואנה לתינוק ממש לא יותר קטנים. זה שמריחואנה לא משווקת ע"י הממסד הרפואי עדיין לא הופך אותה לבריאה ובטוחה לשימוש.
אגב, אני מניחה שתינוק שנולד מטושטש בעקבות גו'ינט שאמא שלו לקחה בלידה עלול לא להצליח לינוק היטב, בדיוק כמו תינוק שאמא שלו קבלה פטידין - עוד סיבה לחשוב היטב האם כדאי לבחור דווקא במריחואנה כמשכך כאבים.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי שרון_ג* »

שתינוק שנולד מטושטש בעקבות גו'ינט שאמא שלו לקחה בלידה עלול לא להצליח לינוק היטב
או עלול לא לנשום בכלל (כמו שקורה לעיתים עם פטידין. לא עם אפידורל, אגב) מה שהופך את כל העניין למסוכן במיוחד בלידת בית, ועל אחת כמה וכמה ללא איש מקצוע בסביבה.
ואח"כ הוא עלול לעבור תופעות גמילה מגוונות.
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אבל האם הייתן נכנסות גם במי שביקשה אפידורל בלידה? מה רע בטישטוש?
דבר ראשון "נכנסות" זה קצת מוקצן. שנית, לא הועברה כאן ביקורת על הצורך בטישטוש, אלא על ההתייחסות לטישטוש עצמו ("לא זוכרת הרבה") כאל משהו מאגניב (חחחחחח). כן, יש לי דיעה משלי לגבי ניתוק ממה שקורה עם הגוף בלידה בגלל הרדמה אפידורלית, ויש לי דיעה לגבי ניתוק ממה שקורה אנרגטית לנו ולעובר בגלל עישון עשבים. ואגב, for the record, עברתי את זה ועברתי גם את זה. אמנם לא בלידה, אבל כאמא לתינוק ראשון. ומנסיון ישיר שלי - שניהם על הפנים. אז יש כאן נשים שעבורן זה עובד והן חושבות שזה מחדד את הקשב. אוקיי - אז אנא הביעו את דעתכן. אבל אני חושבת אחרת, ועדיין מותר לי להביע דיעה, גם אם לא פופלארית אצל חלקיכם.
}וגם אני טוענת שזאת לא בריחה, ההפך, זה מחדד את הקשב
אז תחליטו,זה מטשטש או מחדד את הקשב?
רחל*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי רחל* »

אז תחליטו, מטשטש או מחדד את הקשב?
לא בהכרח סתירה. דמייני מצב של ישיבה בחדר הומה אדם, ואת, תחת השפעת מריחואנה, מצליחה להתרכז וליהנות מצלילים עדינים של כלי נגינה ברקע, כי הודות לטישטוש מהרעש הכללי התחדד לך הקשב. (מצב רצוי בלידה, לפעמים.)
ואח"כ הוא עלול לעבור תופעות גמילה מגוונות.
ממריחואנה? האם נצפו מקרים כאלה ברפואה, שעובר או תינוק פיתחו התמכרות למריחואנה עקב שימוש של האם?

אבל אני,חושבת אחרת
זה לא קצת כמו להתווכח על טעם וריח?

מרב, לשאלתך, האם הועילה מריחואנה בלידה: אני לא בטוחה שיש תשובה. כמו בכל טיפול אלטרנטיבי אחר, אף פעם לא יודעים מה בדיוק הבריא את החולה או הנמיך את הכאב, או מה שזה לא יהיה. לפעמים השימוש בעשב מרפא כזה או אחר נותן תמיכה לא ישירה, אי אפשר אף פעם לשים את האצבע על מידת היעילות המדוייקת אם בכלל.

נראה לי לא מתאים להתחיל לראשונה עם מריחואנה דווקא בלידה, כי כל אחד מגיב לזה אחרת והלידה זה (לטעמי) לא זמן לעשות נסיונות...אם כבר יש לך נסיון בעישון מריחואנה, את ודאי מכירה את התחושות שלך בזמן עישון אז הכי טוב להחליט לבד אם זה מה שבא לך. את גם לא חייבת להחליט מראש. ובכל מקרה הייתי מבררת אם באמת יש סיכוי לנזק לעובר או שזו רק חרדה כי מדובר ב סמים ...
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי דקל_נור* »

לא הבנתי מה רופא שיניים יכול היה לעשות שם במקרה הצורך
שרון_ג*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי שרון_ג* »

האם נצפו מקרים כאלה ברפואה, שעובר או תינוק פיתחו התמכרות למריחואנה עקב שימוש של האם?
list]כאן uids[/po]=6981780&query hl=5 הראו שתינוקות לאמהות שעישנו מריחואנה יותר מחמש פעמים בשבוע הראו תסמיני גמילה בגיל יומיים עד ארבעה ימים: רעידות משמעותיות, startle (שהן קפיצות כמו של בהלה), ופגיעה בראיה.
list]בילודים לאמהות שהשתמשו במריחואנה נצפו יותר ארועים של מים מקוניאליים uids[/po]=6981779&query hl=5 - מעיד על מצוקה עוברית.
list]מריחואנה משפיעה על שריר הרחם - עלולה לגרום לפגיעה באספקת חמצן/מזון uids[/po]=6139311&query hl=5
list]אמהות שהשתמשו במריחואנה חוו יותר ארועים של לידה לא פונקציונלית ומים מקוניאליים uids[/po]=6617473&query hl=5

Human studies have demonstrated that the consumption of marijuana by women during pregnancy affects the neurobehavioural development of their children. list]והאבסטרקט uids[/po]=16148439&query hl=3

ואין לי כוח לחפש יותר. מי שרוצה להשתמש בסמים בלידה שלה, צריכה להיות מספיק אחראית כדי לברר את הנושא קודם. יש לה לפחות חצי שנה לשם כך.

יש עו"ס בקהל??? פקידת סעד? משהו?

לא הבנתי מה רופא שיניים יכול היה לעשות שם במקרה הצורך
להתקשר 101
רחל*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי רחל* »

שרון תודה על הקישורים. מידע חשוב לדעתי.
מי שרוצה להשתמש בסמים בלידה שלה, צריכה להיות מספיק אחראית כדי לברר את הנושא קודם.
(-: אכן...ואני ממליצה על נוכחות פקידת סעד בכל מקרה של יולדת בארץ שמתערבים לה בלידה עם סמים או התערבויות מסוכנות אחרות...זה בטח יפתור פה את בעיית האבטלה :-D
שרון_ג*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי שרון_ג* »

שמתערבים לה בלידה עם סמים או התערבויות מסוכנות אחרות
זה לגמרי אחרת כשיש בסביבה גם צוות רפואי מיומן שיודע לפתור בעיות במידה שמתעוררות.
אני לא אומרת שלידה בשימוש סמים רפואיים היא לא מסוכנת, אלא שזו בד"כ מתרחשת בקרבת מקום למחלקות טיפול נמרץ ליולדת ולילוד. מה שאי אפשר לומר על לידה שבה יש יולדת מסוממת (סליחה על הבוטות), אולי בעלה, אולי אמא שלה, אולי חברה - אף אחד עם הכשרה בתחום המיילדות, ורופא שיניים בסטנד-ביי.
הביקורת הובעה כאן בעיקר על דרך קבלת ההחלטות, ולאור הדרך - קריאתי לרשויות הרווחה, מתוך דאגה לרווחתו של הרך הנולד.
אמא_חדשה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 17:49

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אמא_חדשה* »

בת ההרים ו-שרון ג |Y|
מסכימה עם כל מילה...
רחל*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי רחל* »

שרון, עכשיו תורי להתנצל על הבוטות:
אם היה באמת אדם (פקידת סעד?) שתפקידו, באמת ובתמים, להשגיח על רווחת היולדת והנולד, הוא היה מגן על האזרח מפני לידה בתנאים מלחיצים של אינספור בדיקות לצד חדר טיפול נמרץ, כאילו הוא אסון מתקרב. תנאים כאלה מגבירים אפשרות של מצוקה נפשית ומשם מצוקה פיזית (נדמה לי שזה כבר מוכח: ריבוי בדיקות במהלך הלידה מעלה את הצורך בהתערבויות, ריבוי אנשי צוות זרים מגביר את הלחץ הנפשי של היולדת, מעכב לידה, מביא לסיבוכים ומעלה את מספר ההתערבויות.)
אני כלל לא בטוחה שהנוכחות של כל מה שציינת שנמצא בסביבת הלידה בבית חולים בשעת סימום היא פחות מסוכנת מסבתא מסוממת ורופא שיניים.

סליחה שכתבתי בצורה מכלילה וגורפת שאולי נראית לא אחראית. כתבתי כך על מנת לחדד נקודה, ולא כהמלצה ללדת בלי תמיכה מקצועית בתוך מסיבת אסיד.
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

רחל, את מתעכבת על היולדת אבל אני שואלת באמת ובתמים-מה עם העובר? איפה האחריות שלנו כאימהות שנושאות אותו בריחמנו? איפה היכולת שלנו להבדיל בין הצרכים שלנו(במקרה הזה בשאכטה או אפילו כוסית וודקה לצורך העניין)לבין מה שנכון עבורו? לבין מה שעלול פגוע בו(ואני מדברת על פגיע הוליסטית לא רק ברובד הגופני). כל כך הרבה מדברים כאן על אייפק,גלגולים,עובר זוכר לידה וכ'ו. מה קורה עם העובר כישות-מישהו שואל אותו אם בא לו להוולד עם איזו "שאכטה"? מישהו מתעניין אם העשבים עושים לו את אותו אפקט כמו שיש על האמא?
יש כאן שאלה/סוגייה פילוסופית משהו.
שרון_ג*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי שרון_ג* »

כהמלצה ללדת בלי תמיכה מקצועית בתוך מסיבת אסיד
גדול!!
אהבתי עד מאד :-D

לידה בתנאים מלחיצים של אינספור בדיקות לצד חדר טיפול נמרץ, כאילו הוא אסון מתקרב
אני לא רוצה להכנס כאן לויכוח של הייתרונות והחסרונות בלידה בבי"ח. זה לא הנושא לדעתי.
אבל אני חייבת הערה קטנה - כיום משתדלים כמה שפחות להתערב בלידה (לפחות במקומות שאני מכירה) מעבר לאלחוש לפי בקשת היולדת. יש בתי חולים בהם כמעט אך ורק המיילדות נמצאות בחדר הלידה. אך אין ספק שבסביבה יש ריבוי אנשי צוות זרים . ואין ספק שיש מצבים בהם מתערבים יותר מדי.
לגבי חדר ט"נ - הוא לא נמצא ליד, אבל הוא שם. רשת בטחון. דברים יכולים להתחרבש בכל לידה, גם הכי טבעית שבעולם, וחדר ט"נ יכול להציל חיים, פשוטו כמשמעו. אני חושבת שרוב הנשים לא חושבות עליו כשהן באות ללדת, אך אני, כרופאה, שמחה שיש לי אותו בסמוך, על כל צרה שלא תבוא.

<בלידה השניה ביקשה שרונגימל מהמיילדת שבחדר לא יהיה יותר מרופא אחד...>
אל_דנטה*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

שרון, אז הכי טוב זה לעשן גראס בבית חולים? ;-)

(הולך לקרוא את הלינקים המצורפים)
אל_דנטה*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

בת ההרים, כל מה שאת עושה משפיע על ילדייך. ייתכן והחשמל הזורם בביתך 24 שעות בתוך קירות דופק אותם יותר משאכטות בעברך.

(ולא שיש לי בעיה להשתכנע שגראס הוא לא לעניין בהריון בלידה ובהנקה)
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אל דנטה, עברו רק 6 שבועות מאז שהילד נולד:-D וכבר זה נהיה מספר חודשים:-9
הוודקה אכן עזרה אך לא לשיכוך הכאב אלא להרפיית המוח כשולט בתהליך, וככה התאפשר לי להיות חיה יולדת. אך בחמש השעות האחרונות של הלידה בהם הייתי בבית חולים, ללא משכך כאבים, כבר הייתי בתוך התהליך לגמרי ולמדתי את תורת ההתחברות לעצמי.
לתחילת תהליך הלידה, נראה לי שעישון עשביה יעיל (בתנאי שהוא עוזר להתנתק מהשכל). לחלק האחרון עדיף לדעתי להיות נקייה וצלולה.
אל_דנטה*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני מתנצל.

>חוזר לקריאת הלינקים של שרון. ידעתם אגב, אפרופו מחקרים, שקופים יותר מוסריים מבני אדם?<
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי יעלי_לה »

_לתחילת תהליך הלידה נראה לי שעישון עשביה יעיל (בתנאי שהוא עוזר להתנתק מהשכל)

במצבים מסוימים, לקחת משהו בלידה כדי להתנתק מהשכל כשולט יכול להיות קריטי. אני, למשל, קיבלתי בלידה אופיום הומיאופתי לצורך הזה. בכל מקרה נראה לי עדיף לעשות את זה על-פי הנחיה של סמכות מקצועית (מיילדת, רופא-הומאופת, מטפל אלטרנטיבי, שמאן, או אפילו רופא קונבנציונלי) מאשר סתם על דעת עצמי. אלא אם כן למדתי את הנושא מאוד לעומק. במקרה של בעילום שם אם הבנתי נכון, זה כן היה עם הכוונה של גורם מלומד כלשהו, ועדיין אני סקרנית לדעת מה היא עישנה ואם זה עזר.
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אבל אני חייבת הערה קטנה - כיום משתדלים כמה שפחות להתערב בלידה (לפחות במקומות שאני מכירה) מעבר לאלחוש לפי בקשת היולדת

האלחוש, (אפידורל, אלכוהול או מריחואנה) הוא העניין, לא?

האם אפשר באמת לדעת למי יש השפעות פחות מזיקות אנרגטית ופיסית לתינוק ולאמא?
אולי זה משתנה?
(בין אמא לאמא, תינוק לתינוק, מינונים, וכד')
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

_האם אפשר באמת לדעת למי יש השפעות פחות מזיקות אנרגטית ופיסית לתינוק ולאמא?
אולי זה משתנה?
(בין אמא לאמא, תינוק לתינוק, מינונים, וכד')_
אני יכולה לענות רק כאישה שעישנה וה----רבה מגיל 17 ועד גיל 28. כשהריתי את בני השני עדיין עישנתי ג'וינט ביום. לשמחתי הייתי מספיק קשובה בשלב הזה כדי להבין שהעובר ממש סובל.
אני מתארת לעצמי שזה משתנה.
יהללוך_מלאכים*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2005, 14:07
דף אישי: הדף האישי של יהללוך_מלאכים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי יהללוך_מלאכים* »

דיון מעניין, מעניין למה זה מעורר כל כך הרבה כעס? (זה לא עקיצה באמת הרהור). אני עישנתי לפני שנכנסתי להריון, וכשנכנסתי להריון כל יום אמרתי שזהו אני לא סוחבת שאכטות יותר, ואז הייתי עסוקה בזה כל הזמן כן שאכטה לא שאכטה וכו', כמעט כל ההריון התעסקתי בזה ומנגד עשיתי יוגה, מדיטצייה , שחייה ומה לא. בסוף החלטתי שאני מסיימת עם הדיסוננס הזה ואני הולכת אחרי מה שאני מרגישה ובאמת הרגשתי שאני לא מעשנת הרבה, ולא פוגעת בעוברית שלי. החלטתי ללכת אחרי תחושות הבטן שלי. את הלידה עברתי בלי משככי כאבים, בלידה טבעית מופלאה, וכשעלתה השאלה של בעלי האם יהיה אפשר שאכטה בכאבים ,המיילדת אמרה שכן. בפועל לא רציתי. רציתי להיות בשליטה, רציתי להרגיש כל ציר וציר, והרגשתי שאם אני יעשן זה ילחיץ אותי. ומי רוצה לעשות ניסיונות בלידה ראשונה? בכל מקרה אחר כך הדיון שוב הועלה לגבי הנקה, ואז הייתי ממש בסרטים. מה אני עושה לילדה שלי? ובמה אני פוגעת? וכו', אז הבנתי שכשאני מעשנת אני בכלל לא מצליחה להינות מזה, כי אני כל הזמן בסרטים. אז למה?? וסיפור קטן על חברה שעישנה המון, ועישנה מיד אחרי הלידה - חטפה דיכאון אחרי לידה די קשה.....
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

שעישנה המון, ועישנה מיד אחרי הלידה - חטפה דיכאון אחרי לידה די קשה
לא יודעת אם יש לזה סימוכין מדעיים, אבל ממה שראיתי סביבי, מריחואנה מכניסה את המשתמש התמידי לדיכאון קל (גם כן תמידי).
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי יעלי_לה »

ממה שראיתי סביבי, מריחואנה מכניסה את המשתמש התמידי לדיכאון קל (גם כן תמידי)

זה בעצם לא כ"כ הדף לדיון כה ספציפי, אבל ממה שאני ראיתי, ממש לא :-)
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

ואולי הדיכאון הוא משום הלידה ולא משום העשבים ? גם אם הדיכאון הוא משום העשבים, אי אפשר להוכיח זאת - אי אפשר להפריד בין השפעות הלידה להשפעות העשבים. תופעה של דיכאון לאחר לידה, לעומת זאת, מוכחת, כמדומני, לפחות בתרבות שלנו.
בת_ההרים*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מעניין למה זה מעורר כל כך הרבה כעס?
איפה ראית כעס? נוגע בנקודה רגישה - בהחלט.אני לא חושבת שזו חוכמה גדולה לעשן עשבים בשביל שניים. אני אוהבת קאנביס לסוגיו השונים, ואני בטוחה שאקח עוד כמה שאכטות הגונות בעתיד. אבל לא כשאני בהריון או מיניקה. עברתי הריון והנקה אחת עם עישון ברקע, ולמרות שלא נרשם נזק קטסטרופלי - הנזק קיים ברובדים עמוקים יותר. נכון שזה לא סוף העולם, ויש גרוע מזה, אבל זו דעתי ומצאתי לנכון להביע אותה. בלי כעס.

לא יודעת אם יש לזה סימוכין מדעיים, אבל ממה שראיתי סביבי, מריחואנה מכניסה את המשתמש התמידי לדיכאון קל (גם כן תמידי)
מי שמאוזן עם עצמו לא צריך מריחואנה או אלכוהול או כל דבר אחר שלא שייך לאנרגיות שלו עצמו,על בסיס תמידי.
פ_רח*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 12:00
דף אישי: הדף האישי של פ_רח*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי פ_רח* »

מי שמאוזן עם עצמו לא צריך מריחואנה או אלכוהול או כל דבר אחר שלא שייך לאנרגיות שלו עצמו,על בסיס תמידי.
וואלה? מה לגבי מזון? זה לא דבר אחר שלא שייך לאנרגיות שלו עצמו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מישהי/מישהו יודעים לומר אם אפשר לקבל אפידורל בלידה בזמן שעישנת מריחואנה?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הריתי בהריון "יקר" במרפאת פריון (אלף עד טף). יקר בשל הגיל וכי לקח 3 שנים וטיפולים וכו'. בתחילת ההריון הרופא ישב איתי והסביר מה אסור ומה מותר ומה מומלץ. ושאלתי וקנביס ללא טבק? הוא אמר: אין בעיה, לא יותר מאחת לשבוע
ובכן נחה דעתי. מאז לא התאים לי לעשן. אבל חשבתי אולי בלידה סוג נכון של חומר וכמות עדינה תסייע לשאת את הכאב ולתמוך בלידה ללא התערבויות. באמת תוהה על מה הקצף.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עישון עשבים בלידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

ברגע שמעורב עובר בעניין, אז כדאי שתדעי שלא יודעים בדיוק מה תוצאת ההשפעה של הקנאביס על מוח העובר, אבל בלידה הוא יקבל את החומר ישירות לדם ולמוח דרך חבל הטבור וגם דרך הנשימה ברגע שייצא לנשום את נשימתו הראשונה. כלומר בדרך כפולה.
אצל תינוקות זה מצטבר בעיקר במוח, בריכוזים גבוהים בהרבה מאשר בדם האם המעשנת, ולמשך זמן הרבה יותר ארוך (לפחות שלושה שבועות נשאר במוח ובדם). יש מקרים של איבוד הכרה והפסקת נשימה בתינוקות כתוצאה מעישון קנאביס של האם.
אני אישית, על סמך הידע שרכשתי בנושא (מצד אחד כמדריכת הנקה ומצד שני כמי שקיבלה קנאביס רפואי לטיפול בסרטן שלה), הייתי ממש חוששת לסכן את העובר שלי בדיוק בלידה.
זה ממש הימור, ברגע די מסוכן.
גם אפידורל גורם לסימום התינוק למשך כחודש וכתוצאה משימוש באפידורל יש לא מעט בעיות בהנקה בחודש הראשון לאחר הלידה (לא ברור בדיוק איך אבל זה משפיע על ההיצמדות לשד, על יכולת היניקה ועוד גורמים, ייתכן שגורם לטונוס שרירים שמקשה על ההנקה).
עדיין, ריכוזי החומר בקנאביס גבוהים בהרבה בדם התינוק ובמוח התינוק מהריכוזים בדם האם. לעומת אפידורל, וגם לעומת גז צחוק, שלדעתי לא משפיע עד כדי כך על העובר (לגבי גז צחוק כדאי לברר).

אגב, לפי מה הרופא שלך קבע שאין בעיה עם קנאביס בהריון (פעם בשבוע)? עד כמה שידוע לי ממש אין מספיק מחקר בנושא, חוץ מהמידע הכימי שפירטתי (לגבי הריכוזים אצל האם לעומת התינוק, ההצטברות במוח וההישארות לזמן ארוך יותר בדם ובמוח התינוק). אני הייתי נזהרת מכל תרופה בהריון (וקנאביס הוא בהחלט תרופה), כי הוא מהמר על התפתחות העובר בתקופה הכי קריטית בחייו. אין אף אחד שיכול לחתום לך שזה בטוח לעוברים וגם לא לתינוקות יונקים.
כשמדובר באם שחולה במחלה שהטיפול המיטבי לה הוא קנאביס רפואי, יש פה דילמה עם המון נעלמים.
אבל אם סתם מדובר על הקלה בלידה, אולי עדיף לבחור משהו בטיחותי לעובר/תינוק.
שליחת תגובה

חזור אל “שונות”