עצירות אצל תינוקות

אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אהה, ועוד כמה דברים:
זה מפריע לה
בגיל הזה, יכולים ליהיות מיליון דברים שמפריעים לה, לאו דווקא הבטן

מרוב יאוש, פנינו כבר ללעזור לה עם מדחום
בבקשה לא, זה כל כך לא טוב... אתם עלולים לפגוע שם בעצבים רגישים, ןלעשות נזק.

רופא המליץ לאשתי להרבות בשתיה (התינוקת בהנקה מלאה)
שימו לב לאיזה רופא אתם הולכים- לא כולם מבינים בהנקה, וכבר שמענו כאן באתר סיפורים על עצות מרופא שמחרבות הנקה...
לשתות הרבה תמיד טוב :-)
אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

תזמורת- ג'ינס כפול :-)
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מצטרפת להפניה ל לגדל ילדים בלי חיתולים
התינוקות מצפים מאיתנו לשניקח אותם לעשות קקי, והם מתאפקים עד שהם לא יכולים יותר.
אני ראיתי שמה שפעם חשתי ל"מאמץ לעשות" הוא למעשה "מאמץ להתאפק" :( אבל אולי זה נכון רק לגבי הילדים שלי.
מציעה לך לחכות שהיא תקום משינה טובה, ואז להוריד לה את החיתול, לעמוד מעל לכיור כשהיא בתנוחת קקי נשענת עליך (עם הידיים שלך מתחת לרכיים שלה)ולחכות. תשתדל לא לזוז כדי לא להפריע לה ב"ריכוז" ;-) היא תעשה כמה שפריצים בתוך פחות מדקה, אם יש לה.
אני נגד להחדיר דברים לטוסיק. אם היא באמת מנסה להתאפק ומחכה לכם, תחשוב כמה זה עלול להיות מתסכל בשבילה.
אבא_של*
הצטרפות: 08 נובמבר 2005, 00:09
דף אישי: הדף האישי של אבא_של*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אבא_של* »

אוד ליה:
_ואחרון חביב- על תקופת הגזים שמעתם? אם לא- ברוכים הבאים blink
הילד צורח, מתפתל, סובל מכאבי בטן, ולא בגלל קקי אלא גזים._
את תקופת הגזים אני מכיר טוב מדי, מהראשונה.
זה לא גזים, בעיקר בגלל שכשיש יציאות, זה עוזר לה - אי הנוחות שלה הולכת ונבנית ככל שהיא לא עושה קקי, ואז כשסוף סוף המשיח מגיע והטיטול מתמלא - שקט ושלווה.
לנו עזר גליכול במקרי חירום
פרטי, נמקי והסבירי בליווי דוגמאות :-)
שימו לב לאיזה רופא אתם הולכים
זכינו והרופא שלנו הוא פאפא דוק - רופא תומך הנקה למהדרין.

טליה ואום אל קיצקיצ - נשקול...
אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

_לנו עזר גליכול במקרי חירום
פרטי, נמקי והסבירי בליווי דוגמאות_
יש בבית מרקחת גליכל, סמיקול, כל מיני כאלה נגד גאזים לתינוקות. אנחנו השתמשנו בגליכול, לרוב זה עזר. יש כאלה שאומרים שהסיבה היחידה שזה עוזר זה בגלל שזה ממותק. אני אומרת- בעייפות ותשישות הנפש של החודש- חודשיים ראשונים- העיקר שזה עוזר!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

זה לא גזים, בעיקר בגלל שכשיש יציאות, זה עוזר לה - אי הנוחות שלה הולכת ונבנית ככל שהיא לא עושה קקי, ואז כשסוף סוף המשיח מגיע והטיטול מתמלא - שקט ושלווה.
גם אצל ילדים ומבוגרים יש פעמים רבות גזים וכאב בטן לפני שעושים קקי.
זה נשמע ממש כמו גזים (נסיון של שניים). וגם אם לא גזים, ודאי שלא עצירות. פעמיים שלוש של קקי ביום זה סופר-נורמלי, וגם יום שלם או שבוע בלי קקי כשרק יונקים, זה לגמרי נורמלי כל זמן שהקקי לא קשה.
אם לא שקטים, הרופא יכול לבדוק את הבטן לוודא שהכל בסדר, שלנו אפילו "הקשיב" לגזים עם הסטטוסקופ. בשום אופן לא הייתי מנסה להחדיר מדחום.
אפשר לנסות שינוי בתזונת האם המניקה (למרות שיש שאומרים שלא באוכל האשם), לראות אם יש שיפור.
קקי_בהנקה*
הצטרפות: 24 נובמבר 2007, 19:10

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי קקי_בהנקה* »

יש בלבול גדול לגבי הקקי בהנקה. מנסה לעשות קצת סדר:
  • עד 5-6 שבועות, גם תינוק יונק מלא אמור לעשות לפחות 3-4 קקי ביממה.
  • אצל יותר גדולים - כל דבר בין 14 ביום ופעם ב-14 ימים זה תקין ובלבד שהתינוק עולה במשקל, מתפתח כצפוי והקקי יוצא רך ובקלות.
אם אין 3-4 קקי ביממה בגיל הצעיר (עד 5-6 שבועות) זה עדין לא אומר שיש בעיה זה רק אומר שצריך לבדוק עליה במשקל כדי לוודא שהתינוק מקבל די אוכל. כמובן שהקקי צריך לצאת בקלות ובמרקם רך.

מה אפשר לעשות בינתיים?
אמא יכולה לשתות תה קמומיל או שומר ולהימנע מה'עוצרים' למיניהם (בננות וכו'), עיסוי בטן עדין בכיוון השעון, כיפוף ברכיים לבטן וגלגול על הגב. לנו עזר ליטוף עדין בכפות הרגליים בעיגולים בכיוון השעון בין העקב לאמצע אבל לא יכולה ממש להמליץ כי צריך לדעת איך.
אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

קקי_ בהנקה
אני מכירה דעות אחרות. האם הדעות שלך מבוססות?
לפי מה שידוע לי, אין "אמור" בקקי של יונק חוץ מהימים הראשונים ממש... אולי התכוונת לומר 5-6 ימים? אצלי לא היו כאלו כמויות (למען האמת, חוץ מהימים הראשונים לא היה יום של יותר מ-2 יציאות, למעט מקרי שלשולים, והילדים שלי "באחוזונים הנכונים"...
חוץ מזה מסכימה עם השאר @}
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

גם לדעתי 1-3 פעמים קקי ביום זה סביר, אבל אם אתם מרגישים שיש בעיה הייתי מנסה לעבוד בכיוון של תזונת האם המניקה.
מה אמר פאפא דוק ?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני הייתי בודקת בכוון של אוכל של המיניקה.
לא ניתן לתת המלצות וירטואליות, כי זה שונה אצל כל תינוק ואצל כל אמא.
מנסיוני, שיטות איבחון "אנרגטיות" עושות עבודה לא רעה (מטוטלת, אייפק, קינסיולוגיה, מוח אחד וגו')
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

אצלנו זה היה קקי פעם בחמישה ימים! ב 3 שבועות ראשונים, התפתלויות, גזים מסריחים,סיוט.
אז הלכנו לאיילת שלו (איילת מטוטלת) ותוך 24 שעות היה מהפך מוחלט.
ממליצה בחום.
(חוט השני)
קקי_בהנקה*
הצטרפות: 24 נובמבר 2007, 19:10

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי קקי_בהנקה* »

אוד ליה
המידע שלי ממקור מוסמך.
שימי לב שכתבתי בפירוש שגם אם יש פחות קקי זו לא בהכרח בעיה אלא רק אות אזהרה לבדוק עלייה במשקל.
הפוך על הפוך - אם יש קקי אז יש מספיק אוכל אבל הפוך צריך לבדוק ולוודא שזה בסדר עבור התינוק הספציפי.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

קקי בהנקה
אני מכירה דעות אחרות. האם הדעות שלך מבוססות?_
קקי בהנקה צודקת, עד גיל 6 שבועות בהחלט מצפים להרבה קקי ביום. זה כתוב בהרבה דפים באתר.
אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

טוב לדעת @}
הכוונה לא הייתה לערער על הדברים אלא להיות בטוחה שהם ממקור אמין.
תודה.
אמא_של_פיצי*
הצטרפות: 27 אפריל 2005, 00:09
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_פיצי*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_פיצי* »

אני זוכרת במעומעם תרופת סבתא לעצירות אצל תינוקות - כמה טיפות של מיץ עגבניה (בלי הגרעינים, וכמובן שרצוי אורגנית - ובטח בגיל כזה) לפני האוכל. מוכר למישהו? אבל לא הייתי מנסה בלי לברר עוד ולשאול רופא אם מותר בכלל.
אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אנחנו ניסינו, אבל רק אחרי יותר מ-10 ימים בלי קקי.
עדיף על מדחום, למרות ששניהם לא משהו P-:
תזמורת_הים*

עצירות אצל תינוקות

תרופת סבתא לעצירות אצל תינוקות - כמה טיפות של מיץ עגבניה
מאד לא מומלץ- עגבניה חומצית וקשה לעיכול ומומלצת רק לקראת גיל שנה.
אני חושבת שלא טוב לעשות מניפולציות על גוף כל כך קטן, לא עם אוכל שמגרה את הקיבה (שלא אמורה לעכל כרגע כלום חוץ מחלב אם) ובטח לא עם חפצים בפי הטבעת.
אני עם תבשיל קדירה- צריך לבדוק אם שינוי תזונתי של האמא ישנה משהו, ובמקביל לנסות להחזיק אותה בלי חיתול בתנוחת פשפוש בכל פעם שהיא מתאמצת (את התינוקת, לא את האמא :-)).
ורד_טילן*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2005, 20:50
דף אישי: הדף האישי של ורד_טילן*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_טילן* »

מצטרפת לדעות בעניין
שלא טוב לעשות מניפולציות על גוף כל כך קטן(גם על גדול, אגב).
גם לי זה נשמע גזים, ולא עצירות. אולי תוכל לפרט איך נראה הקקי (צבע/מרקם/סמיכות).
על פי דברים ששמעתי מיועצות הנקה, תוספת מים אצל תינוק שניזון מהנקה בלבד היא מיותרת, ועלולה אף ליצור עומס על הכליות.
בכל אופן, אצל כ"כ קטנים קשיים כאלה ואחרים בעיכול הם על פי רוב תוצאה של תזונת האם. יש עוד הרבה מה לעשות חוץ מלהוריד מצליבים וכאלה.
אם האמא מוכנה לשינוי משמעותי, שלא לומר רדיקלי, בתזונתה, אשמח לתת רשימת מזונות "מועדים לפורענות".
תזמורת_הים*

עצירות אצל תינוקות

אשמח לתת רשימת מזונות "מועדים לפורענות
מאד בעייתי ללכת לפי רשימות כאלו, כי כל תינוק עם רגישויות רגיש למשהו אחר (וזה בהנחה שאכן יש פה רגישות למה שהאמא אוכלת, שזה מאד שנוי במחלוקת בקרב אנשי המקצוע). לא כדאי במיוחד לאמא מיניקה להוריד בבת אחת המון מזונות מהתפריט שלה בלי אינדיקציה ברורה שהם אכן בעייתיים. עדיף ללכת לשיטת אבחון כלשהי כמו שתבשיל קדירה המליצה ואז יש סיכוי גבוה יותר שהרשימה תהיה מותאמת אישית לתינוק ולאמא ולא אקראית.
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

גם לי זה נשמע גזים, ולא עצירות.
לבת ה 4 שלי, באותו גיל (ימים ספורים עד 6 שבועות), זה היה בפירוש משהו שיכולתי לתאר כ"עצירות".
רופאים לא קוראים לזה עצירות (כי זה לא קשה מדי, וכי זה בתדירות נסבלת), אבל אני ראיתי ילדה שרוצה קקי, מתאמצת, ולא יוצא לה, וראיתי ילדה שנעשת רגועה אחרי שהקקי כן יוצא, אז הרשיתי לעצמי לקרוא לזה עצירות.
אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

או.קיי. תבשיל קדרה... אז נקרא לזה עצירות (אם לוורד לא היו קוראים וורד... וגו' :-)) אבל האם היית דוחפת מדחום? איך טיפלת (אם בכלל?)
בהחלט ייתכן שכואבת הבטן לפני קקי. גם למבוגרים זה קורה אם מתאפקים. מכאן ועד לטפל כאשר יש כבר 1-3 יציאות ביום... יש הבדל, לא?
אמא_נחה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של אמא_נחה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_נחה* »

מחייה את הדף עם ביתי בת החודשיים וחצי. אחרי שהחודשיים הראשונים היו מאוד מאוד קשים (עבורה ועבורנו) - ניראה כי היא סופסוף השלימה עם העובדה שהיא נפרדה סופית מהרחם ושאין לה ברירה אלא להישאר איתנו כאן |אוף|
בקיצור - הגזים נרגעו (המטוטלת לא כ"כ עזרה לנו.... אלא רק הזמן...). אבל נראה שיש לה עצירות כלשהיא. כמו שתבשיל קדרה רשמה, זה אמנם קקי ביום (ולפעמים יותר מיום), ואמנם זה קקי רך (אפילו בחלקו קצת מוקצף....), אבל רואים שהיא ממש מנסה להוציא אותו אבל משום מה מתאפקת- וכמובן סובלת..... לי אישית נמאס לגמרי מעניין הקקי בכיור כי כל פעם שהיא מתפתלת אני לוקחת אותה וזה כבר קשה לי להחזיק אותה כ"כ הרבה... וחוץ מזה - לוגיסטית העניין לא נוח לי (לפעמים אנחנו נמצאות במקומות שזה ממש ממש סירבול להתחיל להפשיט אותה ולחפש מקום נורמלי לעשות, ואת כל זה עם בן שנתיים וחצי שובב ונמרץ ביותר....), ואם זה היה לשים מעל האסלה - הקקי/פיפי יוצא ושלום אז הייתי עושה את זה אבל לרוב זה לוקח זמן ולרוב זו "אזעקת שווא" ושום דבר לא יוצא (למרות שאני רואה בבירור שיש לה....).
בקיצור - למרות שאני יוצאת מזה די "פארשית" בא לי לגמול אותה מקקי בכיור ושתעשה קקי בקלות בחיתול.... (בבקשה אל תגרשו אותי מהאתר... (-: )

לתובנות/עצות/ביקורות - אני כאן
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_ללי* »

נדמה לי שקקי מוקצף יכול להעיד על אלרגיה או רגישות כלשהי, ואז אולי גם בגלל זה קשה לה לעשות? לי באופן אישי שיטת אייפק מאד עזרה עם כל מיני רגישויות, נדמה לי שיש על זה דף כאן.
ממה שאת מתארת נשמע לי שזה לא כל כך קשור לאיפה היא עושה קקי, פשוט קשה לה לעשות.
אור_טל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2008, 21:48

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אור_טל* »

פשוט תודה גדולה גדולה לכולכם - לרותי, לצפריר, לבשמת, ועוד - על ההסברים ההגיוניים והמרגיעים ל"עצירות" אצל יונקינו. עכשיו אני יודעת שכמה ימים בלי הצהוב העליז בחיתול (כן, חיתול) זה בסדר.
ליהי_פאי_תפוחים*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 08:36
דף אישי: הדף האישי של ליהי_פאי_תפוחים*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ליהי_פאי_תפוחים* »

נראה לי שצוציק סובל מעצירות ביומיים האחרונים.
יונק בלבד ויפה. ביום רגיל יש בממוצע 4 יציאות טובות.
היום עשה קקי רק עכשיו בצהריים וממש התאמץ להוציא.
הוא אמנם ללא חיתולים אבל אני מזהה מיד כשיש לו קקי אז הוא לא צריך להתאפק.
האם זה משהו שאני אוכלת? אין לו גזים. סתם יומיים קשים?
רוצה_לדעת*
הצטרפות: 29 ינואר 2006, 22:26

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי רוצה_לדעת* »

אחת ולתמיד מהמנוסות והמומחיות.
תינוק יונק בן שבוע ולא עושה קקי במשך כמה ימים- זה תקין?
פעם קראתי פה שאין מה לדאוג בנושא.
ולפי נסיוני עם שני ילדיי היונקים זה מה שקרה(הם לא היו עושים קקי שבוע שלם ועלו במשקל יפה)ונראה שהכל תקין, אבל בפורום הריון ולידה בווינט התחילו לתקוף ולטעון שזה ממש דורש פניה לרופא לבדיקה מדוע תינוק יונק לא עושה קקי כמה פעמים ביום.
ומי שטענה אחרת ואמרה שזה תקין התרעמו עליה ואמרו שהיא נותנת יעוץ מסוכן וזה לגמרי לא תקין. מה דעתכן? נסיונכן? צריך לפנות מיד לרופא? ומדובר בתינוק שעשה קקי מיד לאחר הלידה...
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

תינוק יונק בן שבוע ולא עושה קקי במשך כמה ימים- זה תקין?
זה יכול להיות תקין, ויכול להיות שלא.
זה עלול להיות סימן של לא מקבל מספיק חלב. אם היניקה תקינה - עולה במשקל, לא כואב להיניק, אמא מרגישה שד מתרוקן (מתרכך) בתום הנקה וכו' וכו' סממנים של הנקה תקינה, אין צורך לדאוג מימים בלי קקי.
עוד - אם ילד לא עשה קקי (מקוניום) בכלל-בכלל מאז הלידה (נדיר!), זה עלול להצביע על חסימת מעי, וזה חמור.
אישית, אני חושבת שכן כדאי לעזור לתינוק במצב כזה. הדרך שלי לעזור - לשנות את התזונה של עצמי.

לגבי תשובות באינטרנט -
אני מסכימה שתשובה "אל תדאגי, זה קרה לי, והכל בסדר" היא תשובה בלתי אחראית. עם זאת, התשובה "לא עשה קקי? רוצי לרופא!" מלחיצה לשוא.
כמו תמיד, התשובה "הנכונה" היא "התבונני בילד" + הצבעה על מה בדיוק כדאי להתבונן.
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

האם זה משהו שאני אוכלת? אין לו גזים. סתם יומיים קשים?
כמה זמן זה?
בן כמה הוא?
מה השתנה חוץ מהתזונה שלך?
כדורים שהתחלת לקחת? התחלת לתת ברזל לילד?
משהו התשנה בסדר יום? - יום חם? יום טרוד? יום של הרבה סידורים/נסיעות?
רוצה_לדעת*
הצטרפות: 29 ינואר 2006, 22:26

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי רוצה_לדעת* »

תבשיל קדרה- המון תודה!!
אמא_של_צ'וק_וצ'וקית*
הצטרפות: 06 ינואר 2010, 01:50

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_צ'וק_וצ'וקית* »

בתי בת 3.5 שבועות, יונקת מלא, עושה קקי פעם ביומיים שלושה. אם הבנתי נכון, אז זה נחשב בסדר, אבל העניין הוא שנראה שזה מפריע לה, כלומר היא מתאמצת וסובלת, ומאד מאד נרגעת אחרי שהקקי יוצא (בשפריץ חרדלי מטורף).
לא שקלתי אותה ממש אבל באינטואיציה וגם מכל מי שרואה אותה, היא נראית שהיא גודלת ועולה במשקל סבבה. לא כל כך בא לי להכנס לקטע של שקילות, וזה גם מרגיש לא רלוונטי כזה (אני מעלה את העניין ביחס לשאלה העולה בתוכי - האם היא יונקת מספיק?).
אני נעה בין להיות רגועה לגמרי לבין להטיל ספק ולחשוב אולי משהו לא בסדר...
מה דעתכן ?
אמא_של_צ'וק_וצ'וקית*
הצטרפות: 06 ינואר 2010, 01:50

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_צ'וק_וצ'וקית* »

טוב, מאז שכתבתי את ההודעה, היא עשתה קקי כל יום !
אבל עדיין, העניין עולה לה במאמץ רב, הכולל בכי, כשלא מצליחה.
האם כדאי לעשות משהו? ואם כן, מה ?

אשמח לתשובה... תודה
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

לא נעים לי תמיד "להטריד" עם אותה הצעה באופנית, אבל אולי להוריד חיתול? תינוק מעדיפים לעשות בלי וההחזקה בתנוחת רגליים מקופלות לבטן בלי חיתול מיד גורם להם להשתחרר ובכיף. העיתוי המתאים לנסות: בסוף ההנקה או ברגע שהיא עושה הפסקה יזומה בהנקה. ע"ע בלי חיתולים .
נסי ותהני...
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי גלית* »

הבן המקסים שלנו בן 8 חודשים ויונק. התחלנו גם מוצקים פעמיים ביום לפני כחודש וחצי. מזה כשבוע הוא כמעט ולא עושה קקי, מדי פעם אני מוצאת גוש קטן וקשה בין שני הישבנים ומעט כתמים (כתומים...) הוא לא נראה סובל, אבל מדי פעם נראה מתאמץ מאד ומתוסכל. מרגיש לי לא טוב לחשוב שיש פסולת בבטן שלו שלא מתפנה. יש רעיונות? ממה זה? איך אפשר לעזור לו?
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פלוניתה* »

מה הטיפול הנכון לעצירות שנובעת מסיבות פסיכלוגיות.לפעוט בן שנתיים?
רופא גסטרו ילדים אמר שאחרי כל קקי לתת נשיקה, חיבוק, מחיאות קפיים מדבקת סמיילי ולתת לו בחור מתנה אחת מתוך קופסת נעללים שקושתה ביחד עם הילד לקופסת הפתעות (כאלה של 3 ש")
אם יש כאן מישהי שמבינה בזה אשמח לשמוע דעה נוספת
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אפרת* »

אפשר לשקול מתן פרחי באך לטיפול בחסימה נפשית שגורמת לעצירות, יש גם הומיאופתיה.
אצלנו גם הייתה עצירות לילד בגיל הזה, אחרי חקירה ארוכה ותישאול של הילד (בעדינות ועם חיוכים) גילינו שאחת הסבתות אמרה לו שקקי זה מסריח.
הילד פשוט לא רצה לעשות משהו שקשור למילה מסריח.
נאלצנו לקחת את הסבתא לשיחת נזיפה ומאז אנחנו מדברים על יציאות בבית רק עם מילים חיוביות.
אני לא יודעת אם זה נחשב טיפול אבל אצלנו זה סיים את תקופת העצירות. והיופי הוא שהפיתרון היה אצל הילד כל הזמן.
אפרת*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אפרת* »

לפעמים הקטנה שלי היתה בתחילת הקקי נעצרת ואז הייתי ניגשת אליה שמה יד בעדינות ואומרת לה "יופי תעשי " או משהו כזה - להיות לידו ולתמוך בזמן העשייה - אצלנו עזר - לא כתבת מהן הסיבות שבגללן קשה לו לעשות (אם את יודעת) - יכול להיות משהו באמת ספציפי שאפשר לעזור לו בהתייחסות מותאמת לעניין.בהצלחה
אפרת*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אפרת* »

דרך אגב לא אותה אפרת בהודעה שמעלי - רק עכשיו שמתי לב לזה :-)
קרן_שמש_מאוחרת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_מאוחרת*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי קרן_שמש_מאוחרת* »

פלוניתה, יש לי חברה, פסיכולוגית התפתחותית שמטפלת בדיוק במקרים כאלה, בטיפול התנהגותי קוגנטיבי. למיטב ידיעתי, מאוד יעיל. היא מטפלת באזור הדרום. אני יודעת שיש גם בתל השומר מרפאה שמתמחה בשיטת הטיפול הזה בבעיות מהסוג הזה. אם הדרום רלוונטי לך, את יכולה לכתוב לי בדפבית ואשלח לך מייל אם הפרטים שלה. אם לא, פני לתל השומר. בהצלחה.
,
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

משחק בחימר עזר די טוב לילדה אחת שאני מכירה...
M_הלבנה*
הצטרפות: 16 אפריל 2010, 10:24

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי M_הלבנה* »

פעוטיניו בן ארבעה חודשים, הנקה מלאה, יונק יפה ואף הוסיף לעצמו סנטר שני.
ביומיים האחרונים לא יוצא לו קקי. הוא מנסה, מתאמץ, עושה קולות, בוכה מתסכול/כאב - אך נאדה. באיזשהו שלב הוא הכריז על שביתת פיפי במסגרתה התאפק, ורק כשפתחנו חיתול הוא השתין. בערב גם היתה לו אדמומיות, שעברה בינתיים, באזור פי הטבעת.
אתמול התחלנו לפשפש אותו קצת מעל הכיור, בתקווה שזה יעזור גם לקקי. זה החזיר לו חלק מהפיפי לחיתול (בהתחלה הוא רק הביט בי בעניין בזמן הפשפושים, אבל היום כבר עשה שניים - אחד כשהתעורר בבוקר ואחד אחר כך. היו גם שני חיתולים מלאים), אבל כמה שהוא לא התאמץ - והיו סימנים שהוא מנסה - קקי לא היה, מקסימום גזים.

אני יודעת שבגיל הזה יכולים לעבור מספר ימים בלי קקי, אבל אני מקבלת את הרושם שהוא כן צריך וכן מנסה לעשות, מה גם שעד כה הוא כן עשה קקי מספר פעמים ביום, כל יום. למה זה קורה ואיך עוזרים לו בלי להכאיב?
M_הלבנה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי M_הלבנה* »

וכמובן, עשיתי לו עיסוי בבטן ובכפות הרגליים והרבה תרגילי רגליים, אך בינתיים ללא הואיל.
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

קודם כל נסי לחשוב אם השתנה משהו בתזונה שלך שעלול לגרום לשינוי אצלו.
שנית אני נתתי בזמנו לבתי שגם סבלה ממיעטו יציאות פרוביוטיקה (אי בי סי דופולוס של סולגאר) וזה מאוד עזר.זה מותר מגיל אפס, ממיסים במעט מאוד מים או חלב שלך ונותנים בכפית. תבדקי בסולגאר מה המינון לגיל שלו.
אגב גם את יכולה לקחת פרוביוטיקה בעצמך וזה עשוי מאוד לעזור.
בהצלחה!
M_הלבנה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי M_הלבנה* »

תודה!
התזונה שלי לא השתנתה באופן מהותי. לא תמיד אני אוכלת בצורה מסודרת, אבל כן מגוונת ומקפידה לשתות הרבה.
אני לוקחת פרוביוטיקה, אם כי מאז הלידה זה לא בצורה רציפה אלא מדי פעם כשאני נזכרת.

אחפש לגבי פרוביוטיקה לתינוקות.
M_הלבנה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי M_הלבנה* »

רגע, עוד שאלה: למה ואיך, בעצם, יש קשר בין המזון של האם לעצירות אצל התינוק? אני יכולה להבין קשר לגזים או אלרגיות למזון, אבל עצירות לא כל כך מסתדר לי.
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

לא יודעת בדיוק להסביר איך זה עובד אבל בפועל אני גיליתי למשל שכשאני אוכלת הרבה בננות אז לקטן היונק יש יציאות מאוד סמיכות שכרוכות במאמץ רב כדי להוציא אותן...
אגב את נוטלת אולי איזה תוסף ברזל חדש? כי זכור לי שזה גם יכול להשפיע על היציאות של היונק
M_הלבנה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי M_הלבנה* »

הנה מה שעבד בסופו של דבר:
בכל פעם שפעוטיניו גנח, הרגעתי אותו שלא צריך להתאמץ ועוד מעט הקקי ייצא בקלות. אחר כך השכבתי אותו, השמעתי לו רחש גלים ברקע והזכרתי לו את הטיול שלו לים: איך השמש החמימה ליטפה לו את הפנים (השמטתי את החלק של רוח הפרצים שהוא לא אהב), את רחש הגלים המלטפים את החוף, וכמה כיף היה לו עד שלראשונה בתולדותיו, על מזרון בחוף, הוא נרדם בצהריים. כל אותו זמן ליטפתי אותו ליטופים קטנים כאלה, כשהאצבעות נוגעות-לא-נוגעות. מדי פעם הזכרתי לו שהנה, עוד מעט הקקי יחליק החוצה בקלות, ממש בלי מאמץ, יחליק בלי שהוא יצטרך להתאמץ בשביל זה ובלי שיכאב או יהיה לו מעצבן אפילו טיפה - ואת האמירות הללו ליוויתי בתנועות דגדוג והחלקה של הידיים ממרכז הבטן החוצה, תנועות שאומרות "עכשיו כיף, עכשיו קל".

זה אמנם לקח כמה דקות, אבל הקקי באמת יצא לו בלי בעיות. |H|
שרית.א*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 22:37

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי שרית.א* »

התינוקת שלי בת חצי שנה, התחילה לאכול מוצק לפני שבועיים. ביום הראשון נתתי לה בננה היא פיתחה עצירות למשך 3 ימים עד שאמא שלי אמרה לי לתת לה עגבניה מגורדת ואחרי 25 דקות הייתה יציאה ברוך השם. במשך 10 ימים הכל היה תקין עד ששוב החלטתי לתת לה מעט בננה ומאז שוב היא לא חירבנה, זה היום החמישי אחרי שניסיתי עגבנייה מגורדת, מיץ שזיפים מהול במים, מסג'ים, תרגילים, אמבטיה חמה והמון המון הנקות (היא יונקת באופן מלא), הרופאה שלה אמרה לי לתת לה נרות גליצרין, אני קצת מהססת ולא כ"כ יודעת מה לעשות. אשמח לשמוע הצעות ודעות.
תודה
שרית
הדר*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 05:01

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי הדר* »

אם היא התחילה לאכול מוצק רק לפני שבועיים אני הייתי חוזרת להנקה מלאה
עד שהמצב יתאזן בחזרה
ואז נמנעת מבננה לבנתיים...
שרית.א*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 22:37

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי שרית.א* »

תודה הדר,
אחרי שכתבתי את ההודעה היתה לה יציאה לאחר שעשיתי לה עיסוי בבטן ובכפות הרגליים עם התכוונות מלאה והרפייה מצידי וזה עבד מצוין, מאז כבר היתה לה יציאה כל יום.
נראה שאמשיך בעדינות עם טעימות בלבד ובעדינות(בסה"כ היא נראית נהנת מהסיפור) וההנקה המלאה וכמובן בלי בננות :)
יהודה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 22:25

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי יהודה* »

שלום לכולם, לפני 10 ימים נולד בני.
היציאות עד כה היו בסדר גמור (כ- פעמיים 3 ביום)
אך ביומיים האחרונים הוא ממש מתאמץ וניראה שהוא סובל מכאבים (רגליו מקופלות והוא מתאמץ) ואין קקי.
האם יש מקום לדאגה? יש לציין שהוא מניק בלבד ואישתי הייתה מניקה אותו אחד ל- 3-4 שעות אך בגלל החוסר רוגע שלו ביומיים האחרונים היא הניקה אותו אחת לשעה וחצי - שעתיים. וניראה שרק כך הוא יכול להירגע. האם החלב לא מספיק לו? ומדוע העצירות הזאת אם בכלל, תודה לכל העונים.
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

הצילו,אני צריכה עזרה דחופה.
הקטני שלי,בן 7.5 חודשים,סובל מעצירות כבר 3 ימים. למרות שהוא בנקה מלאה,הוא התחיל עם המוצקים לאחרונה וכנראה זה מהבננות שנתתי לו.
ניסיתי לתת לו מיץ שזיפים,עגבניה מגורדת, מי קמומיל ו..כלום. יוצאים לו גושים קשים והוא נורא סובל , מתאמץ ונמצא במצוקה.
אם יש לכם פתרונות טבעיים- מאוד אודה.@}
יסמין_ק*
הצטרפות: 14 דצמבר 2010, 16:15

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי יסמין_ק* »

בני בן 4 חודשים חודש וחצי סבל מי אצירות ליפנה 9 ימים איתשפז בבית חולים ביגלל וירום מי אז לא מפסיק לישלשל מי אורז לא אוזר חום אין ידים תמיד קרות ובלילה לא יושן טוב כול שעה מיטורר עומנם צוחק ומשחק
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי כי יש נסיכה בת 3 חודשים היא עם הנקה מלאה היום זה היום ה 13 שהיא עדיין לא עשתה קקי ! אנחנו אצל הרופא של יומיים והלכנו גם לטיפת חלב להישקל היא מאוד חייכנית נראה ששום דבר לא מפריעה לה היא אוכלת טוב ישנה טוב הבטן שטוחה. הרופא אמר שכל עוד היא ככה זה בסדר ואין שינוי בהתנהגות אז זה בסדר כי יש מקרים שחלב האם מתעכל ונספג כולו בגוף ופשוט אין מה להוציא ... בערב יש לה. כרגיל גזים קצת והיא מוציאה פלוצים מסריחים קצת . אני עושה לה עיסויים ברגליים בבטן , רגליים לחזה וכו אבל בינתיים יוצאים רק גזים כשאני עושה את זה . היא עלתה במשקל ונראה שהכל בסדר ! הרופא אמר שאפשר לנסות נר גליצרין מה אתן אומרות ???
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

עד שבועיים (14 יום) בלי קקי- זה בסדר.
לדעתי, אם היא נראית סבבה- אפשר גם קצת יותר.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

תנסי את שיטת הקסם.
לא מועיל - לא מזיק. טבעי לחלוטין.
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

היי אנחנו ביום ה 15 ועדיין ללא קקי! ניסיתי את שיטת הקסם עמדתי איתה בכיור אני והיא עירומות ברכיים לכיוון הבטן היא עשתה פעמיים פיפי ואז ראיתי אותה לוחצת ואת פי הטבעת נפתח וחשבתי שזהו היא עושה קקי אבל יצאו לה רק הרבה גזים !! נר עדיין לא ניסיתי אני אנסה מחר והרופא הביא לנו היום הפניה לרופא ילדים מומחה בבית חולים ליום ראשון אם היא לא תעשה עד אז ... הוא אומר שזה עדיין נראה לו שפשוט אין לה קקי ולכן היא לא עושה אבל בכל זאת הוא רוצה להתיעץ עם עוד רופא כי זה מתחיל להיות הרבה זמן ... מה אתן אומרות ? אם יגידו לי לעשות לן צילום רנטגן להסכים ??? זה נראה לי המון קרינה וממש מיותר !
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

היו לה בעבר מקרים כאלה של כמה ימים בלי קקי?

אני הייתי בודקת את התזונה שלך.
התחלת לקבל איזו תרופה? התחלת לתת לה טיפות ברזל או ויטמינים?
לא בשביל לפתור את עכשיו. בשביל להבין איך לא חוזרים על זה.
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

היי בעיקרון היא היתה עושה פעם ביום היו מספר פעמים שהיא לא עשתה 3 ימים ... לפני ראש השנה היא עשתה יום ראשון ואז עד חמישי לא עשתה ... בחמישי היא עשתה וזו הייתה הפעם האחרונה עד היום !! כן כן היום אחרי 16 ימים היא עשתה סוף סוף בשיטת הקסם שמישהי העלתה פה לינק !!! הקקי היה נוזלי חרדל כרגיל ... אז תודה על העצות ... לא עשיתי שינוי כלשהו בתזונה וגם לא התחלתי עדיין ברזל אי ויטמינים ...
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי מיכל* »

בס"ד

שלום בני בין חצי שנה וקצת..
בגיל חצי שנה עברנה למטרנה מספר 2 , ומאז יש לו מלא מלא גאזים
וזה ממש מחסיר לו שעות שינה רבות!
רציתי בבקשה לדעת האם יש קשר למעבר לשלב 2 לבין הגאזים...
ומה אפשר לעשות הוא כבר סובל 3 שבועות!

אשמח לקבל תשובה באופן דחוף!
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ליאת* »

הקטן שלי סבל מגזים קשים עד גיל 8 חודשים, ומה שבעיקר עזר זה עיסויים וטיפות של גרפווטר שמאוד הקלו עליו.
מיטלית*
הצטרפות: 18 ינואר 2012, 14:17

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי מיטלית* »

שלום, יש לי תינוק בן 7 חודשים שניזון מתמ"ל- אינפמיל.. וסובל מעצירויות. רופא הילדים ציין שבננה ותפוח גורמים לעצירות בגלל שלוקחים אינפמיל. אשמח לדעת אם עוד מישהי נתקלה בבעיה. ואם מישהו יודע איזה פירות כן מותר לתת?
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי סיהרא* »

תנסי שזיפים מיובשים. אני הוצאתי את הגלעינים,בישלתי במים וטחנתי בבלנדר. זה עובד מיידית בעצירות. תוך 12 שעות מקסימום את מקבלת טיטול יפה מלא בשזיפים ושאר ירקות...
שתי הבנות שלי סבלו מעצירות במעבר לאוכל מוצק והייתי מוסיפה כפית של מחית שזיפים מיובשים לכל מה שאכלו. נהדר!
אגב, לא בטוח שזה בגלל האינפמיל. בננה ותפוח בכלל עלולים לגרום לעצירות. אפשר בהתחלה לתת רק רבע בננה ולאט לאט להגדיל את הכמות, ואפשר לערבב עם פרות אחרים כמו אגס או...שזיפים מיובשים!
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דינה* »

למה שזיפים מיובשים שמלאים בסוכר ולא לבשל שזיף טרי?
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

היי,הבת שלי בת 2 עוברת גמילה מחיתולים וסובלת מעצירות...איך אני יכולה לעזור לה?
פרש_מאמא*
הצטרפות: 10 יוני 2012, 05:19

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פרש_מאמא* »

היי אנשים עם עצות טובות:-)
הבייבי שלי בת חודש וסובלת מעצירות נוראית!! היא בוכה המון לא מצליחה לעשות קקי כבר שבוע ויותר אני עוזרת לה בכך שאני מרימה לה את הרגליים ומגרה לה את הטוסיק עם מגבון או מדחום:-( אני יודעת שזה גרוע אך הלב שלי נקרע היא ממש סובלת ומתאמצת ומתקפלת מכאבים ושומעים בקול שלה כמה כואב לה.. אני חיה בחול אז קניתי לה טיפות בהמלצה של רופא כמובן וזה לא עוזר.. מה יכול לעזור בגיל כזה צעיר? אני מניקה מסביב לשעון אולי גם זה עושה לה כאבי בטן כי היא דוחפת אוכלת מבלי להוציא אך היא דורשת את זה וכשאני מנסה לתת לה מוצץ במקום ציצי היא מתחילה לבכות ולא רוצה מוצץ אז זה יוצא שהיא אוכלת מלא ולא עושה קקי לבד אלה רק עם עזרה. אשמח לעצות לגבי העצירות / גזים וגם לגביי העובדה שהיא רוצה רק ציצי כל היום
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פלונית* »

עצירות בגיל חודש נשמע מאד מפתיע, בגיל הז תינוקות עוד עושים קקי אחרי כל הנקה..
כמה זמן היא סובלת מזה? כדאי קודם כל כמובן שרופא יראה שוב, בכל זאת היא בת חודש לא הייתי מסתמכת על ייעוץ אינטרנטי..
בנתיים אולי תשאלי בדף עננים קוראת בקפה על רגישות למזון, אולי משהו שאת אוכלת גורם לה לעצירות
כדאי לברר גם על פרוביוטיקה שמתאימה לגיל הזה (בארץ יש את ABC דופולוס של סולגאר) צריך לבדוק מה הכמות המתאימה לגילה להמיס במעט חלב אם ולתת לה בכפית. אני יודעת שבהדסה נותנים את זה אפילו לפגים.
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

בנוסף, כמה חיתולים רטובים ביום? עלייה במשקל תקינה?
איך הייתה הלידה?
פרש_מאמא*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פרש_מאמא* »

כן הבייבי שלי אוכלת רק חלב אם הישר מהציצי או שכשאשוב מבקבוק והיא עולה יפה במשקל, ממש גדלה, כמו שכתבתי היא אוכלת מסביב לשעון רעבה כל הזמן ורוצה רק ציצי, אני מנסה לתת לה מוצץ והיא לא רוצה :-/
אז אתם אומרים שנשמע מוזר עצירות בגיל כזה? הייתי בטוחה שזה דיי נורמלי. מה ההבדל בין גזים לבין עצירות בהתנהגות שלהם? לתינוק שיש גזים יש גם קקי רגיל?
תודה רבה :-)
פרש_מאמא*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פרש_מאמא* »

התכוונתי לרשום היישר מהציצי או שאוב מבקבוק :-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פלונית* »

כשאומרים גזים מתכוונים להתקפי בכי שבהם הם נראים סובלים :-( אדומים, מתכווצים ולפעמים גם מצליח להם והם מפליצים...
זה ממש ממש לא עצירות.
לפי מה שאני זוכרת פחות או יותר עד 6 שבועות הם עדיין עושים קקי אחרי כל הנקה כולל בלילה..
בקיצור קקי מסביב לשעון..
שוב כדאי לנסות ובדוק אולי היא רגישה למשהו שאת אוכלת..
האם נטלת אנטיביוטיקה מאז שנולדה?
גן_עדן*
הצטרפות: 15 דצמבר 2011, 20:07

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי גן_עדן* »

כיוון אחר קצת, אבל אולי יפתח משהו....
איך היתה הלידה? תוכלי לספר קצת?
כהומאופתית אני יכולה לומר לך שבמקרים רבים של תינוקות כ"כ קטנים עם עצירות יש קשר ישיר ללידה.
בד"כ כמה מנות של רמדי נכונה פותרות את העניין.
גן_עדן*
הצטרפות: 15 דצמבר 2011, 20:07

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי גן_עדן* »

אהה וגם,
נסי לא להתשתמש בגירוי פי הטבעת בכדי שהיא תעשה קקי, זה יוצר תלות בגירוי ולטווח הארוך מחמיר את העצירות.
פרש_מאמא*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי פרש_מאמא* »

היי לכן תודה רבה על ההיענות:)) היינו אצל הרופאה היום והיא ביקשה ממני להפסיק את הגירוי ולתת לה לנסות לעשות קקי בעצמה, גם אם זה אומר שהיא בוכה ומתאמצת פשוט לתת לה לעשות לבד ואם אחרי שבוע עדיין אין קקי רק אז נוכל לטפל:-( זה אומר שאצטרך להיות ממש חזקה ולא להישבר מהצרחות של הקטנה שלי :-( מקווה שהיא תעשה קקי בהקדם בינתיים אני אנסה לאכול הרבה ירקות ופירות ולשתות המון מים מקווה שסה יעזור לה :-) תודה לכולכן
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

• 1'
פלוני_אלמונית*

עצירות אצל תינוקות

1
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אחת* »

הבנתי שפעמים רבות יש קשר בין עצירות לבין לשון קשורה. שווה לבדוק! (גם אם לקטנים אין בעיה ביניקה. מתברר שזה משפיע על תחומים רבים)
אמא_שואלת*
הצטרפות: 23 יולי 2004, 09:31

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_שואלת* »

בני בן שלושה שבועות, רק יונק. ילד שני, הלידה היתה טובה, טבעית וקצרה, ההריון פחות:
היה תקין, אך לצערי הרבה מאוד מתח ולחצים שלי במהלכו, ותקופות של תזונה לא מאוזנת.

למן ההתחלה, סובל באופן קיצוני מגזים וכאבי בטן איומים בכל שעות היום ובעיקר-
כל יציאה שלו מלווה במאמץ עצום, כאבים, התפתלויות, בכי קורע לב, האדמה וכו'.
מאחר שהוא מנסה להשתחרר אחרי כל הנקה, והוא יונק הרבה, כל היום אנחנו
סביב הרגעה שלו בזמן מאמץ לעשות קקי. נדמה שהוא עושה זאת בהמשכים,
כל פעם קצת, ושמאוד מאוד קשה לו. בסוף זה יוצא, אבל הקושי הוא איום עבורו,
ונראה לי מוגזם ומדאיג.

שיתפתי את הרופא, הוא אמר שכל עוד צבע הקקי תקין (לרב תקין, מידי פעם ירקרק)
ויש עליה במשקל (הוא עולה יפה בינתיים)- אין סיבה לדאגה.

ובכל זאת, אני לא רגועה. גם בתי הבכורה סבלה מגזים, אבל זה לא התקרב לסבל הזה.
אני עצמי לא סובלת או סבלתי מעצירויות. האם מישהי מכירה מצב דומה?
עצות? רעיונות? האם הומאופתיה תוכל לעזור והאם יש המלצות למטפל/ת בת"א?

תודה!
אמא_שואלת*
הצטרפות: 23 יולי 2004, 09:31

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_שואלת* »

וגם-
התייעצתי עם יועצת הנקה, שתיקנה את התפיסה ועזרה בכך מאוד,
אך הבעיה נשארה. הוצאתי מהתפריט מוצרי חלב, קפאין, קטניות,
מצליבים ואורז. מאז הלידה אוכלת בריא ומאוזן.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הוצאתי מהתפריט מוצרי חלב, קפאין, קטניות, מצליבים ואורז. מאז הלידה אוכלת בריא ומאוזן.
לא הבנתי.
האם הוצאת את כל אלה מהתפריט שלך כניסיון להקל על בנך, או עוד קודם?
אם זה כתגובה לקשיים שלו, אז יש לי כמה שאלות: מתי הורדתאותם? מה קרה מאז שהורדת את כל אלה? האם שמת לב לאיזה שיפור?
אם אין שום שיפור, נראה לי שאין טעם להמשיך לוותר עליהם (הבנתי מאנשים מסוימים שמוצרי חלב יכולים להיצור אפקט מושהה לכמה שבועות, ולכן שווה להמנע לכמה שבועות לפני שמעריכים אם יש שינוי, אבל לא נראה לי שזה המצב גם עם אורז, קטניות וירקות)
אם יש שיפור, אז אולי זה הזמן להתחיל להחזיר את הדברים האלה לתפריט, לאט לאט, פריט אחד כל פעם, ולבדוק למה יש השפעה לרעה על התינוק ולמה אין.

כי בלי קפאין אני בטוחה שתוכלי להסתדר ;-), אבל כל שאר המאכלים ביחד זה די הרבה, וחבל לוותר על מאכל מזין ואהוב שלא לצורך, בייחוד בתקופה הזאת עם הצרכים המוגברים באוכל טוב ונגיש. איך את מסתדרת עם כל ההורדות האלה? מצליחה לאכול טוב ומשביע?
אמא_של_ניר*
הצטרפות: 31 מאי 2005, 21:38
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_ניר*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_ניר* »

לניר היתה עצירות בערך בגיל 7-8 חודשים, ניסיתי להוריד מהתפריט של שתינו את המזונות הבעיתיים ולהוסיף מזונות מרככים, אבל לא ממש הצלחתי להקפיד.
במקביל גם טיפלנו בהומאופתיה ונראה לי שזה מה שטיפל בבעיה.

אולי יש גישות שונות בין מטפלים, אבל אני הבנתי שאצל תינוקות קטנים הבעיות בד"כ מגיעות מהאמא - לחצים, פחדים, טראומות של האמא שמשפיעות על התינוק.
אני ממש מקווה שאת לא נפגעת ממני, פשוט אצלנו זה גם היה מאוד ברור - קצת אחרי שלניר השתחררה העצירות שמתי לב שגם לי השתחררו המשקעים מהלידה :-)

בכל מקרה אם אתם בוחרים בהומאופתיה תוודאו שזו הומאופתיה קלאסית
דנדי*
הצטרפות: 26 מאי 2008, 10:34

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דנדי* »

בשמת הציעה כאן לא מזמן להצמיד את התינוק בצורה טובה יותר - נראה לי כאן למעלה, אז תנסי את זה.משהו עם המרפק על הטוסיק.
מה התזונה שלך כוללת? תרשמי בדיוק.
ניסית לפשפש אותו? זה יכול לעזור לו לשחרר את הקקי.
תנסי להוריד גם קמח (סתם ניסיון אישי).
לפי מה שאני ניסיתי שבועיים זה הזמן שלוקח לנקות כל דבר מהגוף לא רק חלב.
לדעתי תמתיני שהוא ירגיש יותר טוב ואז תתחילי להוסיף.
ממתי כואבת לו הבטן? מאז הלידה או אחרי?
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

מה עושים עם פא\עוטתי שמשום מה חזרה לימי נערותה (מה שהיה בגיל שלושה חודשים), ועוצרת ועוצרת...
בזמן האחרון כמעט כל הזמן אני צריכה לעסות לה את הבטן קלות (סיבובים בכיוון השעון) חצי דקה- דקה ואז היא משחררת.
ביומיים החארונים היא כמעט לא שחררה, והתעוררה באמצע הלילה צורחת ומתפתלת שזה היה נורא.
אחרי מלא עיסויים וקיפולי רגליים, והרדמה עם רגליים מקופלות אליה, היא נרדמה סופסוף, ובבקר....
כל הבגד ו...
היא שחררה בשביל שבוע לפחות. אני לא מגזימה.
מה עושים כדי להמנע מזה?

היא אוכלת לחם מקמח מלא, שותה המון מים, אוכלת טחינה, הוספנו לאחרונה קצת קטניות (אתמול בערב היו לה המון המון גזים. קשור לעצירות, או רק לקטניוות?) כמעט בכלל לא ירקות, טיפה עןף ודג, הרבה ביצים (לפחות פעם ביום- ביצה קשה או חביתה בגודל small)

תודה,
מיואשת קלות...
סנונית_הסיפורים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2012, 10:38
דף אישי: הדף האישי של סנונית_הסיפורים*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי סנונית_הסיפורים* »

לאמא צעירה
נסי לתת לה סלק או מיץ סלק ממותק
סנונית
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דנד_י* »

שמן זית, עגבניה, שזיפים מיובשים או את המיץ של ההשרייה שלהם ללילה, לא חייבים להמתיק את מיץ הסלק, אפשר פשוט לתת את מי הבישול של הסלק גם בלי המתקה - לי זה טעים.
אמא_צעירה*

עצירות אצל תינוקות

תודה יקרות :-)
בתקווה שהפעוטה תואיל לאכול מכל הנ"ל D-:
ננסה, ונעדכן..
אמא_צעירה*

עצירות אצל תינוקות

הצילו!!
היא מתעוררת לי מיוסרת וצורחת!!
עיסוי משחרר לה המון גזים, אבל לא יציאה לרפואה...
מה יהיה ?
עזרה ראשונה
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דנד_י* »

יש שמועות על דגדוג עם פטרוזיליה בפי הטבעת.
וגם מקל אוזניים טבול בשמן זית - להחדיר רק מ"מ, ממש קצת. לשמן שם.
שליחת תגובה

חזור אל “צרכים ויציאות”