שאלות על חיסונים

אנונימי

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אנונימי »

מכיון שהבלגן חוגג בדפי החיסונים, נפתח דף זה כדי להיות נקודת פתיחה לשאלות על חיסונים.
אתם מוזמנים לשאול (ולענות) כאן, ועם התמקדות הדיון (או התבדרותו) להעביר לדף מתאים.

ראה גם מדור בלי חיסונים.

מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מיה_גל* »

שרון,
כתבת: עד כמה שאני יודעת נותנים קודם את החיסון בזריקה (נקרא גם סאלק או IPV) ורק אחרי חודשיים נותנים את החיסון האוראלי (החי - סייבין או OPV) במשולב עם הזריקה כי אז הסיכוי לפגיעה הופך נמוך מאד.

הבת שלי (1.4) חוסנה בחיסון המומת של פוליו (זריקה) לפני כשבועיים, והאחות בטיפת חלב קבעה לנו תור לטיפות לחודש אחר כך, לא חודשיים.
האם כדאי לדחות בחודש, כלומר לחכות חודשיים בין המומת למוחלש?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

כרמית, ברגע שתוכחד מחלת האבעבועות (כשאף אחד לא יחלה כי כל הילדים יהיו מחוסנים והמבוגרים ברובם כבר חלו בעבר) לא יהיה מאגר של הנגיף באוכלוסיה ולא נצטרך לחסן כל 10 שנים. כרגע גם מבוגרים סובלים מנזקים מאוחרים של המחלה - הרפס זוסטר.

לגבי למה שעלת עד גיל 6, וההפרש הנחוץ בין החיסונים של פוליו - אני אבדוק ואחזור לכאן.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

שרון אני רואה שאת מבינה בחיסונים אז אני מפנה ישירות אליך את השאלה ששאלתי ולא נענתה
הבת שלי בכתה א' חוסנה כתינוקת בmmr והגיבה מאוד קשה למרכיב האדמת (לפי הרופא שלה) השנה הם קיבלו חיסון חוזר בביה"ס וכרגע העדפתי לא לחסן אותה ולברר קודם.
אז מה שרציתי לשאול זה מה הסיכון באי מתן המנה השניה של החיסון הזה, בעיקר מדאיגה אותי החצבת כי לאדמת תמיד היא תוכל להתחסן באופן מבוקר לפני שתחליט להכנס להריון. ואם את מכירה במקרה איך אפשר לתת רק את החצבת או חצבת +חזרת ולהמנע ממתן האדמת בשלב זה.
תודה
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

גלית,
קיבלתי.
אבדוק.
:-)
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

גלית, תוכלי לפרט מה היתה תופעת הלוואי, ולמה הרופא שלך חושב שזו האדמת?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אז מה שהעליתי בחכתי עד כה:
חיסון שעלת אין לי מושג עד מתי חיוני לחסן. ברור שעד גיל שנתיים זה חשוב יותר מאשר נניח גיל 8 (שאז אחוז הסיבוכים הקשים יורד).

לא ידוע לי על תופעות לוואי קשות לחיסון האדמת. דווקא החצבת עושה יותר בעיות, והוא גם המסוכן מבין השלושה. לא כל תופעת לוואי שמופיעה בינקות תופיע גם בגיל 6. אין חיסון של חצבת בנפרד. חזרת יש אך לא בבית ספרנו (לא בארץ). אדמת יש לחוד.

פוליו: בין חיסון IPV לבין החיסון הבא (שצריך להכיל IPV+OPV) צריכים להפריד 6 שבועות.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שרון - יש לך מושג כמה זמן אפשר לסמוך על IPV שהוא פעיל? האם חיסון בגיל 4 ח', עדיין "תופס" בגיל שנה ורבע, נניח? או שעדיף לחסן בנפרד (האמת, זה נראה לי יותר טוב בכל מקרה, לתת IPV ורק 6 שבועות אח"כ את ה-OPV הצמוד לו).
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

נותנים אותם ביחד! את שניהם!
אחיות טיפת חלב יודעות את החוקים כי יש להן את הפרוטוקול של משרד הבריאות. אני מניחה שמה שהן אומרות מבוסס. ואם את דואגת את יכולה לשאול גם בסניף של משרד הבריאות שאליו את שייכת (בסביבה שלי יש ברמלה, ברחובות...)
בכל מקרה אם ילד קיבל את החיסון של גיל חודשיים וגיל ארבעה חודשים, ובגיל שנה ורבע את ה- IPV, אין מניעה שיקבל את ה- OPV תוך זמן קצר.
השאלות האלה יותר מדי ספציפיות. צריך לשאול את משרד הבריאות.

רגע!
יש לי רעיון!
פורום משרד הבריאות של YNET . תשאלי שם (בטח יותר מוסמכים ממני לענות). ותתני את כל הפרטים על ההתחלה ולא בתשלומים כמו כאן ;-)
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

ולמה לא נתתי את הכתובת???
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-2455-16385,00.html
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מיה_גל* »

{@ תודה שרון
אדחה בשבועיים את החיסון השני.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

שרון
תודה על ההתיחסות המהירה, כשהגענו לרופא אז עם חום גבוה ופריחה הוא בדק ואמר שהיא חטפה את מחלת האדמת באופן מוחלש ואין הרבה מה לעשות פרט להוריד את החום ושזה קרוב לוודאי כתוצאה מהחיסון, ואז הוא אמר גם שאם היא היתה חוטפת את המחלה ללא החיסון היא היתה מגיבה הרבה יותר גרוע, בזמנו הייתי משוכנעת שהוא צודק , היום אחרי שקראתי הרבה על הנושא אני לא ממש בטוחה, אבל בכל מקרה האבחנה היתה חד משמעית - מחלת אדמת קלה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה לגבי החיסון המשולש?
אני רוצה לחסן את ילדיי נגד חצבת אבל למה להכניס להם גם אדמת וחזרת (ועוד באותו חיסון)?
MMR לא גורם לאוטיזם. אבל אצל ילדים רגישים (רגישות מסוימת) החיסון גורם לנסיגה אדירה. הן בגיל שנה והן בגיל שש.
>א.ילת מהמחשב של גילה<
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אדמת רוצים למגר, כי גם חשיפה של אם מחוסנת לילד חולה עלולה להסתיים בכי רע.
לגבי חזרת אני אנסה לבדוק, שאלה טובה.
גאמה*
הצטרפות: 02 יוני 2004, 14:08

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי גאמה* »

הי שרון,
אדמת רוצים למגר, כי גם חשיפה של אם מחוסנת לילד חולה עלולה להסתיים בכי רע.
תוכלי להסביר למה, לאור העובדה שהאם מחוסנת?
תודה :-)
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש דבר שנקרא reinfection שזה בגדול זיהום חוזר, קל יותר לאמא, אך טומן בחובו נזק אפשרי לעובר.
יש מחלות שאפשר לחלות בהן יותר מפעם אחת. במיוחד בהריון בו המצב החיסוני אינו כרגיל.
אני אחפש מידע יות ר מפורט.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t&[po]list uids[/po]=11256312
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t&[po]list uids[/po]=11023770
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t&[po]list uids[/po]=9200039
הנה שלושה מקרים מהשנים האחרונות. שניים מישראל. באחד העובר יצא ללא פגע.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t&[po]list uids[/po]=12867830
מאמר לגבי חזרת:
בין השנים 1999-2000 פרצה מגפת חזרת בצפון דבלין. מקום בו שיעור החיסון היה נמוך מאד (מתחת ל 70%). 355 חלו, 111 ילדים הגיעו לבית חולים.
מתוכם 13 נזקקו לאשפוז בטיפול נמרץ. 7 הונשמו הנשמה מלאכותית. 3 מתו.
או כמו שכתוב במקור:
Three children died as a result of a vaccine-preventable illness
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

זה פשוט מוזר, אני לא מבינה איך באף הריון, למרות שאני מחוסנת ובתחילת ההריון נלקחת בדיקת דם לגילוי רמת הנוגדנים בגופי, אף אחד (=רופא/ת הנשים) לא אומר שעדיף בכל זאת להימנע ממגע ולהתרחק מילדים חולי אדמת?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

וגם מחולי אבעבועות למיטב ידיעתי.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

ומחלת הנשיקה.
(אני טיפלתי באחד כזה בהריון. ושיקשקתי)
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אל_דנטה* »

שרון, כתבת "..טוב, לגבי צהבת B אם האמא לא נשאית ו(עדיף)מחוסנת - הילד יכול לא לקבל את החיסון."

זה די אנדרסטייטמנט. הרי זו שערוריה שתינוק ביומו הראשון מקבל את החיסון הזה כשבאין ספור בדיקות קודומות לאימו במהלך ההריון אפשר לגלות אם היא נשאית וצריך לחסן את התינוק או לא.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

זה הוכנס לשגרה משום שרוב האמהות אינן מחוסנות להפטיטיס B. ובדיקת דם מתחילת ההריון אינה תקפה לסופו, אלא אם האם מחוסנת.
יש גם פרק זמן שבו אין למצוא נוגדנים בדם, למיטב זכרוני (תקופת החלון או משהו בסגנון).
ובכלל, כנראה שהוחלט שיעילות חיסון הילדים עולה על יעילות מעקב האמהות. איננו יכולים לחייב אמהות למעקב הריון, וקל לנו לשלוט על חיסון ילודים.
וזה מה שאני יודעת. אבל אני אנסה לבדוק פרטים נוספים.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

איך באף הריון, למרות שאני מחוסנת ובתחילת ההריון נלקחת בדיקת דם לגילוי רמת הנוגדנים בגופי, אף אחד (=רופא/ת הנשים) לא אומר שעדיף בכל זאת להימנע ממגע ולהתרחק מילדים חולי אדמת?
מתי בפעם האחרונה ראית ילד חולה באדמת?
אגב, בתי חוסנה נגד אדמת כתינוקת, אבל עכשיו בכיתה א' סירבתי לתת לה את חיסון הדחף. כמה ימים (אחד? שלושה?) אחרי שבני כיתתה קיבלו אותו, הופיעו לה נקודות אדומות בכל מיני מקומות בגוף, בעיקר בטן/גב. מקרה?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

מקרה?
כן. דגירה של אדמת הרבה יותר ארוכה.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נועה* »

הדף הזה הגיע בזמן.
אני רוצה לחסן את יונתן (שנה וחצי) בטטנוס+דיפטריה ופוליו. מישהו יודע כמה זמן מומלץ לחכות בין השניים?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

איזה שניים?
זה אותו חיסון.
אלא אם את מתכוונת לחיסון האוראלי של פוליו.
מבחינה רפואית אין כל בעיה לתת את כל הנ"ל באותו היום.
א_ילת*
הצטרפות: 20 מרץ 2003, 22:23

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי א_ילת* »

• בסטארמד כתוב משהו על חזרת. זה תואם את הממצאים מדבלין?
  • אפשר למגר חזרת? זו לא מחלה חוזרת?
  • אם כל הילדים בני השנה יקבלו חיסון לאדמת המחלה לא תופיעה יותר? (לא ממש, נכון? הרי גם מי שחוסנה בגיל 12 צריכה לוודא שיש לה נוגדים כאשר היא נכנסת להריון)
  • ולמה החיסון חוזר בגיל שש?
  • גם זו כתבה מעניינת.
  • ועוד דבר: "ד"ר רוזנטל גורס שיש לחכות עד שמערכת העצבים תהיה בשלה כדי לתת חיסונים (אם בכלל) מאנשים הלומדים את התחום שמעתי שלהיפך- כמה שיותר צעיר יותר טוב כי מערכת העצבים/התאים (משהו כזה, לא בטוחה) מתחסנים טוב יותר לפני שהם מפותחים.
סליחה על השפה העילגת, גם אני לא הבנתי שום דבר. מה כן? מה לא?
  • האמנם אין משמעות לגיל הילד ולמשקלו בזמן החיסון? דין ילד בכיתה א' במשקל 25 ק"ג כדין ילד בגיל שנה, במשקל 8 ק"ג בקבלת חיסון הMMR?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אם כל הילדים בני השנה יקבלו חיסון לאדמת המחלה לא תופיעה יותר?
כשכל האוכלוסיה תהיה מחוסנת - יש סיכוי שכן. אישה הרה צריכה לבדוק נוגדנים כי לא כל האוכלוסיה מחוסנת.
עובדה, למשל, שאנחנו לא רואים זיהומים עם המופילוס (חיסון דלקת קרום המוח) מאז החיסון.
אין אבעבועות שחורות.
אם לחלק תהיה חיסוניות נמוכה אבל כל האוכלוסיה תהיה מחוסנת - לא יהיה להם מהיכן להדבק. ככל שיותר אנשים יחוסנו שכיחות המחלה באוכלוסיה תרד עד שהסיכוי הסטטיסטי שחולה יפגוש מחוסן עם תגובתיות נמוכה יהיה אפסי. אבל זו רק השערה שלי. אני לא זיהומולוגית. יש תיאוריות שלמות בנושא, וחישובים שאני לא מכירה.
ל
גבי מה שכתוב בסטארמד - נו, זה אתר לכל האוכלוסיה. הם מספרים דברים בעדינות. לא רוצים להפחיד.

לא ידוע לי על אפשרות לחלות פעמיים בחזרת. אפשר לחלות פעמיים באדמת (הפעם השניה קלה, ובנשים עם דרגת חיסוניות נמוכה) וב- CMV.
אפשא לחלות פעמיים באדמדמת - כי יש שני וירוסים שעושים את המחלה הזו.

למיטב ידיעתי עדיף לחסן קצת יותר מאוחר כי אז מתפתחת תגובה חיסונית טובה יותר. עובדה היא שמי שחולה באבעבועות מתחת לגיל שנה אינו נחשב מחוסן.
בעבר היו מחסנים MMR בגיל שנה וחצי, אבל הקדימו את החיסון כי ראו שילדים חולים לפני כן במחלות הנ"ל, ולמעשה כל האפקט החיסוני הולך לאיבוד.
נותנים בוסטר בגיל 6 - מנת דחף - ייתכן שלכן אין חשיבות לכך שהילד כבר גדול יותר.
עדי_יותם*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כן. דגירה של אדמת הרבה יותר ארוכה.
אה, אבל שכחתי - כיתות אחרות חוסנו כמה שבועות קודם. אני יודעת על חיסונים אחרים שיכולים לגרום לתופעות קלות של מחלה אצל המחוסנים והסובבים אותם, אבל האם אדמת ביניהם?
(שרון, תעצרי אותנו כשמבול השאלות יתחיל להעיק עלייך...)
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

בסביבות 10-14 יום הדגירה. תראי אם מתאים.
אני לא יודעת על הדבקה מחיסון.

השאלות לא מעיקות.
אבל אני ... ללכת... (פיהוק)...לישון...עכשיו.
אין כוח לפתוח ספר.
ותודה לכם שבגללכם פתחתי ספרים יותר מכרגיל בימים האחרונים.
אממא*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 22:37

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אממא* »

שרון - שאלתי אותך בדף הזה תמיכה לאמהות בדרך לחיסון סלקטיבי (מקווה שזה יעבוד) תודה מראש.
אממא*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 22:37

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אממא* »

ותלכי לישון - זה באמת לא דחוף.
אנונימי

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אנונימי »

שרון,
גם אני הלכתי לישון, אבל חזרתי רק לרגע (לפני שעה...), ומצאתי את הדף הזה, אז עוד שאלות:
שוּני (בן כמעט 4 חודשים) חוסן נגד טטנוס לפני חודש (בגלל זה לא פגשתי אותך!) - פאסיבי ואקטיבי, אחד אחר השני.
בדיעבד, נראה לי שזה היה מיותר, בפרט האקטיבי, אבל כבר נעשה וזהו.
הסבירו לי שאנחנו צריכים להמשיך פעמיים נוספות, האחת בעוד חודש.
את יכולה להסביר למה? מה יקרה אם נמשיך רק בעוד שנה נניח?
ובעצם, למה לא נותנים מלכתחילה רק את הפאסיבי כשיש צורך בחיסון? למה צריך את כל החבילה כולל בוסטר במקרה של סכנת חשיפה?

תודה {@
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אם אני מבינה נכון מה שקיבל: בפאסיבי יש סכנה מכיוון אחר -
כל מוצר שמכיל נוגדנים הוא למעשה מבחינת סיכון כמו מתן הרבה מנות דם, כי זה מיצוי נוגדנים מתורמי פלסמה מרובים.
מה גם, שהיות שזה מוצר מן האדם שתלוי ברצונם הטוב של אנשים לתרום פלסמה, הוא מן הסתם הרבה יותר יקר - לאו דווקא מבחינת המחיר כמו מבחינת יכולת אספקה.
כמו מנות דם.
תחשבי שיהיו הורים שבמקום לתת ברזל לילדים יחליטו שהם מעדיפים לתת להם מנת דם בשעת הצורך. אני יודעת שההשוואה מופרכת, אבל רק לצורך הדוגמה. אין להשוות את "מחיר" מנת הדם למחיר הברזל. לא רק בכסף. אלא בבחינת כמה קשה להשיג מנת דם. שלא לדבר על מחיר ההדבקות ממנה מזוהמת.

אני לא חושבת שיקרה משהו אם תחסנו לטטנוס יותר מאוחר. נדמה לי שההפרש צריך להיות לפחות חודש, ולא יקרה כלום אם תחכו קצת. אבל אלה באמת שאלות מאד ספציפיות שקשה לי לענות עליהן בוודאות. למרות שבוודאות אתם יכולים לחכות יותר מחודש. לא יודעת אם שנה...
יושי*
הצטרפות: 13 אפריל 2003, 11:45

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי יושי* »

שלום שרון, גם לי יש שאלה: הקטנה בת חצי שנה ולא חוסנה בזמן הלידה בחיסון נגד צהבת. בגיל לשוה חודשים התחלנו המחומש, ומאז היא קיבלה מנה שנייה. בעוד חודש בערך יש את המנה השלישית. מתי לדעתך כדאי להתחיל עם הצהבת והאם יש חשיבות לסמיכות למחומש (האם זה בעייתי?)?.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

את יכולה לתת צהבת ומחומש באותו יום (צהבת B, כן?)
היות שאף אחד מהנ"ל, למעט פוליו שניתן בפה, אינו חיסון חי מוחלש, אין שום עניין של הפרש זמנים שנחוץ.
חוצמיזה, אחיות טיפ"ח שולטות במידע הזה לפחות טוב כמוני, אם לא יותר.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אלמונית* »

חוצמיזה, אחיות טיפ"ח שולטות במידע הזה לפחות טוב כמוני, אם לא יותר.

יש המון מידע חשוב שאפשר לקבל בטיפת חלב. לא מוכרחים להסכים עם הכל.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

בעניני הפרשי זמנים הן שולטות לא רע.
אפשר לתת להן את הקרדיט.
לאמשנה שחלקן באמת, נו, איך לומר, לא מאור הגולה.
א_ילת*
הצטרפות: 20 מרץ 2003, 22:23

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי א_ילת* »

ראיתי פעם בקישור של משרד הבריאות (שאני לא מצליחה למצוא שוב) שמקרי החצבת ירדו כמעט לגמרי אחרי שהוסף חיסון הדחף למנה הראשונה שניתנת בגיל שנה. איך זה?
ואם לא נתתי את הMMR בגיל שנה אבל אני מעוניינת לחסן את ילדיי בשלב מאוחר יותר (נניח, גיל שש) איזו מנה הם צריכים לקבל? או שהם חייסים לקבל גם מנה רגילה וגם מנת דחף.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אני לא יודעת אם דיברו על זה באחד הדפים פה ..
מה בנוגע לחיסון נגד אבעבועות רוח שמדברים עליו כל כך הרבה לאחרונה? באמת נחוץ?
מצרפים למחלה כל כך הרבה סיכונים ואני חשבתי שזו סתם מחלה לא נעימה ומגרדת.
הרי כולנו עברנו אותה גם בלי חיסון..
אמא_של_גילי*
הצטרפות: 09 יוני 2004, 13:34

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אמא_של_גילי* »

שלום, אולי מישהו יכול לענות
הילדה בת 11 חודשים, לא חוסנה. לאור הידיעות על גילוי הפוליו בגוש דן (אנחנו גרים בתל אביב) - האם יש טעם לרוץ ולחסן אותה (הרי הנגיף שנמצא הוא מוטציה)?
אודה על תשובה מהירה, אני קצת בהיסטריה
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

הרי הנגיף שנמצא הוא מוטציה
ולכן חושדים שהוא אלים יותר מהרגיל.
הוא מוטציה של הנגיף המחסן, שאינו אלים.
אמא_חגית*
הצטרפות: 09 יוני 2004, 23:02

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אמא_חגית* »

הילד שלי בן שנה ו-3 חודשים אנחנו החלטנו לא לחסן אותו חוץ מזה שחיסנו אותו בחיסון טטנוס בלבד (לא המשולש) חוסן בחלק הראשון בלבד ועכשיו אני מעונינת לדעת האם חייבים להמשיך את חלק ב' האם זה חובה להשפעת החיסון או לא???
אנחנו מתלבטים האם לתת לילד חיסון פוליו טיפות הילד לא נמצא בגן אלא איתי בבית אם תוכלי לענות לנו בתודה חגית דרור
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אם את מתכוונת שקיבל רק פעם אחת טטנוס - אז זה לא מספיק.
לגבי פוליו - יש ויכוח גדול בדפים רופאים כותבים על חיסונים, חיסון פוליו, מחלת פוליו ועוד. תעשי חיפוש תחת המילים חיסון ופוליו ותראי מה תקבלי. אם עדיין המידע לא יספיק - תשאלי.
מיכל_שרייבר*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2003, 09:24
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שרייבר*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי מיכל_שרייבר* »

שרון _ג, אולי את (או אתה) הגאולה לשאלות ששאלתי בעבר ולא נענו?
הילדה שלי קיבלה 3 מנות מהחיסונים הסטנדרטיים (כבר שכחתי מה בדיוק זה כולל, הכוונה כל מה שנותנים עד גיל שנה, לא כולל משולשת). את גיל שנה, כלומר מנה רביעית, היא לא קיבלה והיום היא כבר מעל שנתיים. אנחנו מתלבטים בשאלה האם חשוב לתת את המנה הרביעית או שבהתחשב בכך שקיבלה 3 והיא כבר לא כל כך קטנה, אפשר לעזוב את זה כך ולראות אותה כמחוסנת.
ועוד לגבי היסטריית הפוליו - אז דעתך היא לחסן עכשיו?
תודה!
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

לא ברור לי מה כוללים ה"חיסונים הסטנדרטיים לא כולל משולשת". את צריכה להיות יותר ספציפית. בכל אופן - השלמת החיסון חשובה לכיסוי מקסימלי בכל גיל. אם היא עדיין לא השלימה אז היא מחוסנת, אך פחות מבן גילה שקיבל את כל המנות.

לגבי פוליו קשה לי להתייחס. אני חושבת שזו מחלה שצריך לחסן בפניה בלי קשר להיסטריה הנוכחית, אבל יש גם דעות מנוגדות. אני לא מסכימה איתן, אבל הן קיימות.
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אולי את (או אתה)
אני "את" כמו שבוודאי הבנת מדבריי בהודעה הקודמת.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שרון - רק להבהיר, אני גם חושבת שכדאי לחסן נגד פוליו. רק לא חושבת שמשהו מהותי השתנה מאז הגילוי החדש של הנגיף, ולכן הסיבה שהיתה לי לא לחסן עד כה (הילד לא לגמרי בריא, גם כשהוא לא ממש חולה), ממשיכה לתפוס. אנחנו עובדים על חיזוק, ואני מקווה שבקרוב נוכל לתת את החיסונים שרצינו.
עדי_יותם*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

_ולכן חושדים שהוא אלים יותר מהרגיל.
הוא מוטציה של הנגיף המחסן, שאינו אלים._
למה הכוונה "אלים"?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אלים יותר מהזן המוחלש הניתן בחיסון.
לעניות דעתי לא אלים יותר מהזן הטבעי הגורם למחלה.
וזה מתיישב טוב עם דבריה של כרמית :
לא חושבת שמשהו מהותי השתנה מאז הגילוי החדש של הנגיף
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

ולכן הסיבה שהיתה לי לא לחסן עד כה (הילד לא לגמרי בריא, גם כשהוא לא ממש חולה), ממשיכה לתפוס
כרמית, תשובה כמו שלך אני בהחלט יכולה להבין ולקבל.

ואני מקווה שבקרוב נוכל לתת את החיסונים שרצינו
גמני.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

http://www.health.gov.il/Download/pages/45
משרד הבריאות והמצגת על החיסונים
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

הלינק לא עובד
פשוט_אני*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 13:32
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אני*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פשוט_אני* »

לגבי חיסון הטטנוס- להורים שמעוניינים לחסן, חיסון הטטנוס הניתן בטיפת חלב וכן החיסון הניתן בבי"ח אחרי פציעה הינו חיסון טטנוס ודיפטריה יחד, כך שגם אם הילד נפצע ואתם חוששים ופונים לבי"ח הוא יקבל גם דיפטריה. (מתוך חיסון טטנוס)
למישהו יש מידע על זה? הייתכן?

יש לי שאלה נוספת: אני לא מבינה, למה בעצם כדאי לי לחסן נגד טטנוס, אם אפשר לחסן אחרי הפציעה? מה הסיכוי שהוא ייפצע מברזל חלוד בשנים הקרובות? (שאלה לאימהות של בנים. הוא עכשיו בן שנה וחמש).
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אם אפשר לחסן אחרי הפציעה
זה מוסבר כאן פעמים רבות. החיסון שניתן אחרי הפציעה לאדם שאינו מחוסן הינו חיסון סביל שמכיל נוגדנים של אנשים אחרים. חיסון זה מסוכן כמו מתן מנות דם רבות, משום שהמיצוי מגיע מתרומות של אנשים רבים, עם כל מה שמשתמע מכך..

הייתכן?
כן.
שירלי*
הצטרפות: 06 ינואר 2002, 12:22

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שירלי* »

הבת שלי בעוד חודש בת שנה מאלו חיסונים אני יכולה להמנע בכלל או לתת אפשרות אחרת לחסן את שרשרת החיסונים בהבדלים של כמה שבועות אחד השניה?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

בהבדלים של כמה שבועות אחד השניה
הבעיה היחידה היא לגבי החיים המוחלשים - פוליו, MMR, אבעבועות רוח יש לתת במקביל או לפחות חודש הפרש.
נבט*
הצטרפות: 15 נובמבר 2004, 12:25

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נבט* »

החלטנו לחסן בנפרד - פוליו וDT. מהו המירווח הרצוי בין חיסון לחיסון? האם יש לתת את הפוליו כל חודשיים כפי שממליצים בטיפת חלב או שכדאי להגדיל את המירווח? כמה זמן כדאי לחכות בין DT לבין פוליו?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אילו חיסונים מקבלים בבקו"ם ביום הגיוס לצה"ל?
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

לגבי חיסון הפוליו,למה צריך בכלל לחכות בין חיסון לחיסון.
מדוע אי אפשר לתת את הכל בבת אחת?
שמש*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 09:37

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שמש* »

אני מקווה שאני בדף המתאים לשאלה.....
יש לי בן בן 3 חודשים עדיין לא מחוסן ויש התלבטות גדולה עקב כך שגם ילדים מחוסנים נדבקים במחלות (מיקרי שעלת עכשיו שהיו בצפון שהילדים היו מחוסנים) ויש כל כך הרבה תופעות לוואי...
אם כמעט כל הילדים מחוסנים יש סכנה שלא ניתן להידבק במחלות ילדות (כמו אדמת למשל) מוקדם ולהידבק מאוחר זה כרוך בסיבוכים אז למה מחסנים בכלל למחלות כאלה שפעם עברנו אותם בעצמנו והמערכת חוסנה בצורה טבעית?
מהם החיסונים ההכרחיים באמת?
גאמה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי גאמה* »

שמש |H|,
נראה כי עבר זמן מאז שאלתך, ובכל זאת אני אנסה לענות:
אין תשובות מוחלטות בנושא הזה. כל אחד מאיתנו (למיטב הבנתי) קורא את החומר הרלוונטי ומחליט את החלטותיו. ויש יותר מדרך אחת להתמודד עם הנושא, אם על ידי דחיית חיסונים, הפרדת חיסונים ועוד.
אני יכולה לספר לך מה בחרתי אני לאחר שקראתי חומר בנושא, ולהפנות אותך לעוד דפים בנושא.
אני בחרתי שלא לחסן את בתי כלל בשנה הראשונה לחייה. יחד עם זאת, אחת לשישה שבועות אני נותנת לה חיסון הומיאופתי לשעלת, פוליו ודלקת קרום המוח. את החיסון קניתי ב- "טיפה מן הטבע", מרפאתו של ד"ר חיים רוזנטל, שם קיימנו פגישת התייעצות בנושא עם ד"ר נעה פרנקל. לאחר גיל שנה, אנו נקיים פגישה נוספת שבה נשקול אם ואיזה חיסון לתת ומתי.
עוד מידע, אני ממליצה לקרוא בקישורים שכבר ציינתי כאן למעלה ובדף - חיסונים מבחירה. ייתכן שתמצאי גם עניין בדפים הספציפיים למחלות השונות, אותן ניתן למצוא ב- מדור בלי חיסונים.
בהצלחה.
@}
סיג_סיג*
הצטרפות: 08 מרץ 2004, 10:40
דף אישי: הדף האישי של סיג_סיג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי סיג_סיג* »

הבן של חברה שלי (שנה וחצי) חוסן במחומש ברגל, וכבר שבוע הוא צורח מכאבים כל פעם שמרימים אותו או מחליפים לו חיתול. הוא לא מתהפך, לא מתישב. הרופא אמר שאולי האחות הזריקה לתוך עצב. מישהו שמע על זה? מה אפשר לעשות?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נועה_בר* »

הוא לא מתהפך, לא מתישב. ???
מה אומר הרופא לעשות?
קודם כן ישב?
לא נשמע טוב בכלל.
גאמה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי גאמה* »

אני חושבת שד"ר רוזנטל (רופא בהשכלתו, הומיאופת בעיסוקו) מטפל בילדים עם בעיות לאחר חיסונים במרפאתו טיפה מן הטבע. אולי כדאי להתייעץ איתו.

ד"ר חיים רוזנטל מ טיפה מן הטבע 09-7602979 ברעננה, וגם ב- 056-357507 לקביעת תור [email protected].
נועה_בר*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נועה_בר* »

גם כדי להתייעץ עם הומאופת כדאי שתהיה אבחנה אם יש בעיה ( כמו פגיעה בעצב ).
סיג_סיג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי סיג_סיג* »

היא הלכה לבית החולים, ועשו לו כל מיני בדיקות. בנתיים מצאו לו רק דלקת ריאות (?!?), ונותנים לו אנטיביוטיקה בוריד. אומרים שאולי זו דלקת של השריר. ממש מלחיץ. הרופא ממקודם עדין איתן בדעתו שזה רק העצב שנתפס, ושזה יעבור.
שמש*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 09:37

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שמש* »

גאמה...תודה על התשובה, קראתי את הספר של רוזנטל ועוד חומר בנושא בני כבר בן 4 וחצי חודשים והחלטנו לדחות את החיסונים הכרחיים לדעתנו כמו טטנוס ופוליו כמה שאפשר.
האם אפשר להשיג חיסונים הומאופטיים בכל מקום או רק אצל ד"ר רוזנטל?
סיג_סיג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי סיג_סיג* »

זה היה די צפוי... בבית החולים אמרו שיש לו איזה וירוס, שבכלל לא קשור לחיסון כמובן (אז מה אם הוא נדבק בו ממש למחרת, והוא פגע בדיוק ברגל שהזריקו לו), והוא צריך אנטיביוטיקה כל 6 שעות :-(
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

האם זה נכון שאתמול מתה ילדה מחזרת?
מישהו שמע על המקרה ויכול לתת פרטים?
גאמה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי גאמה* »

האם אפשר להשיג חיסונים הומאופטיים בכל מקום או רק אצל ד"ר רוזנטל?

שמש,
ראיתי את שאלתך רק עכשיו. האמת היא שאין לי ממש מושג. אם מדובר בבעיה של מרחק, אז הם גם שולחים בדואר. כדאי לדבר עם המרפאה שם.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

פלוני, הנה הדיווח: http://news.walla.co.il/?w=/18/681966
"הילדה היתה חולה בחזרת, אולם, ככל הנראה, מותה לא נגרם כתוצאה מן המחלה."
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מדהים (אך לא מפתיע) איך בתגוובת לכזה דיווח מתיחסים לחיסונים.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

גם חשיפה של אם מחוסנת לילד חולה עלולה להסתיים בכי רע.
שרון - האם את יודעת אם בשלושת המקרים שתארת האם היתה מחוסנת מפני שחלתה באדמת בעבר, או שהיתה מחוסנת בחיסון?
פלוני_אלמוני_אורח*
הצטרפות: 10 מרץ 2005, 11:32

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני_אורח* »

לשרון ג,
שלוםת אנחנו לא מכירות, התרשמתי מאוד מההענות שלך לשאלות ולכן אנסה לשאול - שמעתי לגבי החיסון המשולש של גיל 6 חודשים ושנה שהוא מכיל כספית ויכול לגרום לאוטיזם זיהומי. אני מעוניינת לחסן את בני בן החצי שנה (ויסלחו באתר זה - אני מודאגת מכל יום שעובר והוא אינו מחוסן..), לא מצאתי בשום מקום אינפורמציה שתומכת בכך. ידוע לך על כך משהו? תודה
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

את יכולה למצוא מידע בדף הקשר בין חיסונים ואוטיזם. אני לא יודעת בדיוק מה כתוב שם. בכל מקרה, אם אני לא טועה נמצא לאחרונה שאין קשר (ואני גם חושבת ששינו את סוג החומרים שמשתמשים בהם לשימור החיסונים, אז אולי כבר אין בהם כספית - אבל בזה אני ממש-ממש לא בטוחה, אל אל תתפסי אותי במילה).
<אני לא רופאה או משהו כזה. שרון כן.>
פלוני_אלמוני_אורח*
הצטרפות: 10 מרץ 2005, 11:32

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני_אורח* »

לטרה-רוסה תודה, הדף וההפניות שבו עזרו לי מאוד
איל*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 03:10

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי איל* »

היי,
אמיתי שלנו בן 3 חודשים ובנתיים לא מחוסן.
אנחנו שוקלים לחסן פוליו בגלל עניין הברכה. (אני כבר ממש רוצה לקחת אותו לשיעורים בברכה)
השאלה (וחיפשתי פה באתר קודם) היא, מה עושים עם תינוקות מחוסנים שבסביבתו ?
יש לו בנות ובני דודים בגילו שמתחסנים, אני (או זוגתי) מחזיקים אותם לפעמים.
לפעמים (כמובן) התינוקות באותו חדר.
האם יש חשש הדבקה לאמיתי ?

תודה
צחי*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 12:47

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי צחי* »

האם יש מידע מסודר לגבי סיכונים של כל חיסון עם ההסתברות שלו לגבי האוכלוסיה בישראל ב10 שנים האחרונות?
פלוני_אלמונית*

שאלות על חיסונים

בקר טוב
בעוד כשעה יש לבני בן ה-3 חודשים תור לטיפת חלב. עדיין לא חיסנו אותו כלל. הוא נולד פג בשבוע 36 ויש לו אגן כילייה מורחב וכניראה יצתרך לעבור ניתוח בעוד חודש וחצי. אנחנו מתלבטים אם לחסן היום בצהבת. אני מאוד חוששת!!!
בעלי מעדיף לחסן וכל הרופאים האחיות והסובבים אותנו ממליצים לחסן אך אני עדין לא שלמה עם החלטה זו. צריכה עזרה מקצועית אם אפשר בהקדם... תודה
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

טוב, אז חיסנתי היום - מחומשת - והוא בכה כמו שלא בכה בחייו :-(
אני מניחה שהדקירה הזו מאוד כואבת...
לפעם הבאה - האם אי אפשר להשתמש קודם במשחה מאלחשת (אמלה) באזור הדקירה, כדי להקל על הכאב?
שרון_ג*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אפשר, אבל משום שהזריקה היא תוך-שרירית זה מקל רק חלקית.
נועה_בר*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי נועה_בר* »

והוא בכה כמו שלא בכה בחייו
רסקיו רמדי, מכירה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאלות על חיסונים

רסקיו רמדי, מכירה?

כן, במ-ז-ל לקחתי קצת אתמול והיום בבוקר, בכלל בגלל משהו אחר. עכשיו שנזכרתי בזה לקחתי שוב (וזה עובר אליו, כן?).
בינתיים התעורר, בכה בגרון ניחר עוד שתי דקות עד שנרגע. המון ציצי, עשינו אמבטיה שהוא אוהב, שיחק קצת, נרגע ונרדם שוב.

שהזריקה היא תוך-שרירית
בררר.... לא היה לי מושג.

די, זה ממש מכעיס אותי עכשיו. ):< למה לא נותנים שום הנחיות להקלה על הכאב? הנקתי אותו תוך כדי הזריקה, אבל זה לא ממש עזר (הוא גם לא היה רגוע מלכתחילה כי כבר הגיע זמן שנת הצהריים שלו).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאלות על חיסונים

לא היה לי מושג.
ובמחשבה שנייה, ברור שהיה צריך להיות לי מושג, מה יש בירך? שריר... רק שלא הייתי מודעת לעניין, וחשבתי על דקירה שדומה לבדיקת דם.
נחוץ פה, ואולי אפתח תיכף, דף אם כבר מחסנים , שבו אפשר לרכז טיפים שיפחיתו מרוע הגזירה.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי עירית_לוי »

_רסקיו רמדי, מכירה?
כן, במ-ז-ל לקחתי קצת אתמול והיום בבוקר, בכלל בגלל משהו אחר. עכשיו שנזכרתי בזה לקחתי שוב (וזה עובר אליו, כן?)._

הכי טוב זה גם לקחת בעצמך וגם לתת לו.
פרחי באך זה לא בדיוק משהו שעובר בתזונה, אלא יותר פועל באמצעות השראה אנרגטית.
נניח למשל שאת נבהלת מהבכי שלו ונלחצת. הוא הרגיש את זה ונבהל עוד יותר. בגלל שבשלב הזה אתם פחות או יותר מתפקדים כ"יחידה אחת" כדאי לתת את הטיפול לשניכם.
לגבי מינונים לתינוקות אני חושבת שיש מידע בדף רסקיו רמדי.

{@
יושי_י*
הצטרפות: 27 דצמבר 2004, 09:54
דף אישי: הדף האישי של יושי_י*

שאלות על חיסונים

שליחה על ידי יושי_י* »

הקטנה קיבלה את החיסון נגד צהבת בגיל 3 חודשים. מאחות טיפת חלב הבנו שצריך לתת את הדחף. מהו פרק הזמן המקסימלי שניתן להמתין בין הדחף לחיסון עצמו? זאת מאחר וכבר חמישה חודשים לא ביקרנו בטיפת חלב - אנחנו שונאים שאומרים לנו שיש לתת לה תוספים, שאוי ואבוי אם לא נחסן בזמן ושאנחנו חסרי אחריות....
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”