שומרי הגן

נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

סופה"ש (חמישישבת)היינו במחנה של שומרי הגן שהתקיים ביער באזור הכרמל.
הרעיון של מחנה משפחות בלב הטבע, מאד מוצלח לדעתי.הילדים נהנו מאד מאד.יש משהו ברוגע שבנוכחות בלב הטבע לכמה ימים,יחד. ההיכרות דרך החוויה המשותפת,יוצרת קירבה ותחושת אחווה משפחתית/שבטית משהו.
בודקים אפשרות לגבש קבוצה של משפחות חינוך ביתי ,למפגשים קבועים,אחת ל...(פעמיים-שלוש-ארבע בשנה)
נשמח להכיר עוד משפחות עם ילדים בגילאי 2-9 שיהיו מעוניינים להצטרף,ולארגן "מחנה"כזה,כל פעם באזור אחר בארץ ובעונה שונה של השנה

מתוך מודעת הפרסום של המחנה:
"...נפגוש את היער,את העצים והאבנים דרך תרגילים,משחקים וסיפורים
נתנסה ב:הדלקת אש ללא גפרורים,ליקוט צמחי בר,הכנת כלים,חבלים ומחצלות,בניית מחסה,בישול על מדורה,תקשורת והמרת רגשות,תרגילי התבוננות,הקשבה ושיתוף פעולה,חיבור לאיכויות ולסגולות של כל אחד מאיתנו"

נעמה
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

שומרי הגן

שליחה על ידי אור* »

אנחנו נשמח, תלוי בעלויות....
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

נעמה, אני חושבת ששווה שתפרסמי גם בככר השוק. או שתשפי בעוד חוויות כדי שאנשים יבינו במה מדובר. ובכלל שמחתי להכיר אותך ואת הילדים המקסימים שלך. הסנדלים של הקטנה נשארו ביער אני מקווה שהגיעו כבר אליכם או שהם בדרך. אני אישית מאוד אשמח אם תתארגן קבוצה כזו.
ענבר*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 17:04

שומרי הגן

שליחה על ידי ענבר* »

אני אינני חברה ממש באתר שללכם אבל בעיקר קוראת סמויה. נכנסת מידי פעם ומתענינת ומתעדכנת. שאלה: האם אתם מעונינם לקבוצת מפגשי היער רק במשפחות בחינוך ביתי? אנחנו אינינו משפחה כזו. יש לנו 3 ילדים מקסימים בני 10 וחצי ובת שש שניהם בחינוך רגיל ובת שנה שהיתה עד עתה בבית ותכנס לגן בשנה הבאה, אולם אנו שוחרי ואוהבי טבע ומטילים המון. היינו מאד שמחים להצטרך למחנה כזה. למעשה אם הייתי יודעת על המחנה שהיה זה עתה היינו מצטרפים (היינו בעבר בהצגה שמציגים תאטרון שומרי היער).
עדכנו אותי. תודה מראש
ענבר
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

שומרי הגן

שליחה על ידי רויטל* »

היי נעמה
אנחנו פספסנו את המחנה האחרון, ומעוניינים להצטרף למחנה הבא.
שתפי קצת בחוויות.
את האמת - אני חוששת מעודף רוחניות באירועים כאלה.
אנחנו מגיעים בעיקר בשביל החוויה לילדים, וכדי להתקרב לטבע.

בקיצור - ספרי
תודה
לא_הבנתי*
הצטרפות: 21 יולי 2006, 06:41

שומרי הגן

שליחה על ידי לא_הבנתי* »

ענבר
יש קבוצות רבות של שומרי הגן, שנערכות כמו חוג, כלומר מפגשים של פעם בשבוע. אני לא יודעת באיזה אזור את, אבל לשומרי הגן יש אתר, ובטח יש בו מידע על קבוצות כאלה.
חגית_נובק*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 17:25
דף אישי: הדף האישי של חגית_נובק*

שומרי הגן

שליחה על ידי חגית_נובק* »

נעמה, אנחנו נשמח להצטרף לקבוצת משפחות שתתכנס למפגשים של כמה ימים בטבע. יש לי שלושה ילדים בגילאי 3.5-10.5. מעניין אותי לדעת האם הפעילות במפגשים מאורגנת על-ידי המשתתפים עצמם או על-ידי מדריכים של שומרי הגן? וכמה עולה מחנה כזה?

איך ניתן ליצור איתך קשר? תוכלי אולי לחזור אלי במייל? הדוא"ל שלי הוא [email protected]
ענבר*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 17:04

שומרי הגן

שליחה על ידי ענבר* »

לא הבנתי? למה את מפנה אותי לקבוצות אחרות כשאני שואלת אם אנחנו יכולים להצטרף לקבוצה שנעמה מקימה. אנחנו לא מעונינים במפגשים שבועיים אלה במפגשים כאלה של סוף שבוע כפי שתוארו כאן.
בקיצור נעמה אנחנו נשמח להצטרף אם זה בסדר.
תודה
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

היי מיכלולה,
היה נחמד להכיר את הפנים מאחורי הדמות הוירטואלית.בכלל,היה נחמד ביער...יש לך מושג מי לקח את הסנדלים של איילת ?

לגבי הקבוצה שמתגבשת: זה יהיה מעיין חוג משפחות כזה של חובבי טבע,ו-כן,זה מיועד למשפחות חינוך ביתי.יש לנו צורך להפגיש את ילדינו עם עוד ילדים שחווים אורח חיים דומה,ליצור קבוצה שתיתן להם מענה חברתי במקום זה שילדי ביה"ס נחשפים אליו.אם יש משהו שהיה חסר לנו במחנה שהיינו בו-זה זה.מכאן עלה הרצון לארגן קבוצה שבה רוב/כל המשתתפים בחינוך ביתי.

ענבר-אם את רואה עצמך שייכת/רוצה להשתייך לקבוצה המתגבשת-מוזמנת בחפץ לב
אני אינני "סלקטורית". לכשיוודעו כל הפרטים תוכלי להרשם ישירות מול צוות "שומרי הגן"

לגבי המחנה שהיה בכרמל:
המיקום-בלב יער היה מאד מוצלח ומרענן (עבורנו,כמי שבאים מהערבה...)היער זימן הרבה אפשרויות לגלות,לחוות,לחוש,לשמוע,לראות,לנסות,להכיר,ללמוד,לנוח...
ההזדמנות להתבונן-בעצמך פנימה,בהתרחשויות בטבע,בסביבה האנושית -היוו עבורי זמן איכות נהדר.
ההזדמנות להרפות מעומס משימות חיי היום יום שלנו,לאפשר לאחרים לדאוג לארוחת הערב או לילדיי להעסיק עצמם סביב חברה שאיננה אני-בין אם חברת הילדים ובין אם המבוגרים-אנשי הצוות של שומרי הגן שהיו זמינים כל הזמן לתת תשומת לב,להדריך וללוות (בטיול/עשייה)
או סתם מבוגרים אחרים-אבות ואימהות,כמוני . המפגש הבין אישי היה לא רק נחמד אלא חשוב עבורי כאמא בחינוך ביתי המעוניינת לזמן לילדיה כמה שיותר חשיפה למגוון אנושי שממנו יוכלו ללמוד ולהתפתח.
לרוב המשתתפים היו יותר ממכנה משותף אחד,וגם זה תרם לאווירה נוחה בין כולם:האהבה לטבע,התזונה הטבעית והאורגנית,היכולת להתנתק מהבלי העולם המודרני ולחוש בנוח משך 3 ימים ללא עומס הגירויים ה"רגיל" (למי שרגיל לחיות כך...לא אנחנו,תודה לאל...)
פשוט לחיות ביער,לישון באוהל,לבשל במדורה,לעסוק במלאכות שונות כמו שזירת חוטים/חבלים מקליפת גזע הבננות,להשחיז ענפים לחניתות/חצים,לגדוע גזעים עם גרזן,לשייף ערכה להדלקת אש ללא גפרורים ולנסות ולנסות ולנסות עד שמצליח (או שלא...)
לבנות מחסה מענפים,לטייל טיול לילי יחפים וללא פנסים,לחסוך במים,למחזר,לקמפסט,ללקט צמחי בר למאכל,ועוד...
בקיצור-פשוט להיות .להתבונן.
היו גם כמה פעילויות יותר מובנות סביב נושא מסויים,תרגילים נחמדים של התבוננות והכירות -עם עצמנו ועם סביבתנו,מעגל מיוחד רק לנשים/גברים/ילדים -כל אחד עם קבוצת הגיל שלו,בנושא המרת רגשות או משהו דומה. הונחה בצורה טובה אבל לצערי לא השתתפתי בחלק העיקרי של הפעילות הזו כך שאני לא יודעת בדיוק. לדעתי לא משהו "רוחני"מדי אלא יותר בכוון של חיבור בין רוח וחומר,בין אדם לאדמה,בין העולם של מעלה עם העולם של מטה,עם זה שבתוכנו פנימה ועםזה שבטבע סביבנו..
לפני כל ארוחה אומרים כמה מילות תודה לטבע על השפע שזכינו לו,ובאמת היה שפע אוכל,והכל אורגני וטבעי ובריא. גם סוגי המזון בתפריט התאימו לנו לאורח חיים התזונתי שלנו (פירות בבוקר,ירקות טריים בצהריים וירקות מבושלים בערב,ן... כמובן גם דגנים מכל מני סוגים וקטניות ונבטים ואגוזים וכ"ו...)
למרות שהוצעו מגוון פעילויות לילדים ולמבוגרים,לא היה שום לחץ/הכרח להשתתף בהם והיום זרם בנינוחות ורוגע,לפחות לדידי.
אני חוויתי בעיקר את הכייף שבלהרפות ולשחרר ולכן הייתי עסוקה יותר בלהיות ופחות בלעשות.אבל כל אחד חווה את זה אחרת כמובן...

הרעיון לגבש קבוצה סביב היוזמה של "שומרי הגן" נובע מתוך צורך שלי (שאני מאמינה שעוד אימהות בחינוך ביתי יוכלו להזדהות איתו)
של לחוות את המפגש בטבע כהזדמנות גם עבורנו ההורים לנוח ולהרגע,להרפות,להתחלק באחריות עם עוד דמות מבוגרת
אם זו היתה התארגנות עצמאית שלנו כמשפחות,אזי עומס המשימות לארגן ולקחת אחריות היו משבשים את תחושת החופש-נופש שחייתי ושמאד נהניתי ממנה. בסה"כ,כולנו הרי יוצאים לקמפינג בעצמנו,פה ושם,לבד או עם חברים,ותמיד ה"עול" נופל עלינו-ההורים (אפילו שאנחנו חווים את המשימות בדר"כ שמשהו חיובי וטוב ולא כעול),עדיין,נעים ונוח לפעמים לדעת שיש עוד דמות (במחנה הזה היו 4 דמויות כאלו)שעושה ויוזמת ולוקחת אחריות-להעסיק את הילדים במגוון פעילויות שקשורות לחיים בטבע,לאסוף עצים למדורה,לארגן את האוכל ולבשל את הארוחות,להכיר מראש את מסלולי הטיול ולהכין עושר של סיפורים ורעיונות להתנסויות מעניינות גם עבורנו המבוגרים,לדאוג לאספקת מים וציוד ייחודי,וכ"ו.
בקיצור-אני מעדיפה לשלם יותר כסף ולדעת שצוות מדריכי "שומרי הגן"( שמאד מקצועיים בתחומם ואנשים באמת חביבים)יהיו שם כדי לשאת בחלק העיקרי מנטל האחריות על האירגון ו...גם להנות מהערך המוסף של מה שיש להם להציע
(מי שרצה אגב,עזר והשתתף יותר ממני,והיו הרבה כאלו וזה היה נהדר,שחוץ מהצוות היו עוד מבוגרים שתרמו מכישוריהם וממרצם)

עלות המחנה שהיינו בו היתה 950 ש"ח,כולל הכל,(ואוכל אורגני ל 3 ימים מלאים הוא לא זול עבור כזו כמות של אנשים,ובאמת היה שפע כל הזמן ואפשרות לנשנש/לתת לילדים הקטנים גם בין הארוחות...)

מה שעוד אהבתי במחנה שהיינו בו,זה מספר המשפחות המצומצם יחסית. היינו 6-7 משפחות וזה היה בדיוק טוב. לא מעט מדי-כדי לזמן לנו מפגש אנושי מגוון ולא הרבה מדי,כך שהיתה תחושת אינטימיות וקירבה בין המשתתפים.

ל"שומרי הגן"יש מגוון פעילויות במקומות שונים בארץ.רובם מכוונים או לילדים (חוגים שבועיים קבועים)או למבוגרים (סדנאות הכשרה למיניהם). מה שאני התחברתי אליו הוא הרעיון של מחנה משפחות כזה,שמתאים לנו בדיוק לאורח החיים ,שכל המשפחה שותפה לחוויה
וכולם לומדים מכולם,עם כולם.
הצוות של המדריכים שליוו את המחנה היו כולם בעלי אוריאנטציה כזו ולכן זה זרם כל כך טוב ונעים.היתה להם מודעות לצרכים "משפחתיים"
וזה מאד עזר לתחושה הנינוחה.

בקיצור,משפחות בחינוך ביתי שזה מעניין אותם ,להצטרף לקבוצה כזו שמתארגנת,למפגש/מחנה בטבע,אחת ל.. (לא יודעת,כמה שנרצה...)
מוזמנות ליצור עמי קשר
אם למישהו/היא יש רעיונות נוספים לקידום/פיתוח היוזמה, יתקבלו בשמחה

נעמה...
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שומרי הגן

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

נעמה, אנחנו בעניין, ואולי תבואו לפארק הירדן?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

תודה לוטם על ההזמנה האישית,אבל
  1. זה רחוק לנו מדי
  2. נועם יהיה עסוק עד הדקה האחרונה.מספטמבר מתחילה רשמית עונת הנדידה והציפורים לא שואלות אותנו מתי מתאים לנו לצאת לטיול. להן יש את המסלול שלהן ואנחנו זוכים רק לקבל את פניהם בדרכם הארוכה מארצות הקור אל אפריקה. אילת היא הנקודה האחרונה לאכול בה לפני המדבר...
  3. אני לא מחבבת ארועים המוניים. מתאים לי מפגש סולידי של כמה משפחות אבל פארק הירדן נשמע לי יותר מדי
את יכולה לוטם לפרט קצת את גילאי הילדים,מאין אתם בארץ וכאלו?אולי יש לך רעיונות למקומות טובים למחנה הראשון שיתארגן?
יכולה לשלוח לי במייל
weiss.naama#gmail.com (במקום ה # תעשי שטרודל...)
לוטם_מרווני*

שומרי הגן

נעמה, ילדיי בני שנתיים וארבע וכן יש לי שפע רעיונות כתוצאה מעברי הלא רחוק כמדריכת טיולים...
אתם בנדידת ציפורים? אפשר לבוא לראות?
אנחנו מכפר תבור. האיש עובד ואני הומסקולרית:-]
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

כן לוטם,אנחנו בעניני ציפורים. נועם עובד בפארק הצפרות באילת-צפר,מדריך,מטבע,חוקר,מלמד...
מוזמנים לבקר,בשמחה. בדיוק הבוקר פרסמתי בככר השוק שאנחנו נשמח לארח משפחות בחינוך ביתי בערב ראש השנה
לגבי רעיונות למחנה בטבע -אשמח לשמוע,כתבי לי למייל (אגב,גם אני בעברי,הרחוק מאד,הייתי מדריכת טיולים)
נעמה
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

חגית נובק
ניסיתי לשלוח לך מייל פעמיים וזה לא יצא לי,אז כנראה שכך זה צריך להיות...
את יכולה להתקשר אליי 077-7575848

מופיע לי מרגיעון:"החסרונות הן יתרונות",אז אולי נרוויח משהו מלשמוע אחת את השניה עם קול אנושי ולא רק וירטואלי..
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

שומרי הגן

שליחה על ידי גלי* »

גם אותנו זה עשוי לעניין. האם מתחייבים לכל המפגשים?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

גלי
בשלב זה אינך צריכה להתחייב לשום דבר.כשיפורסמו כל פרטי המחנה,תוכלי להחליט אם מתאים/לא מתאים לך . ההרשמה ממילא תעשה דרך צוות מדריכי "שומרי הגן"
בכל מקרה,תוכלי להחליט על כל מחנה בנפרד ובוודאי אף אחד לא מצפה שתתחייבי מראש לכל המפגשים
הרעיון של "חוג משפחות" הוא שיש אפשרות להמשכיות בקשר עם אותה קבוצה חברתית,אבל זה בטח לא מחייב מראש לשום דבר.זו רק הזדמנות שתוכלי להחליט בבוא העת אם לנצל אותה או לאו.
תדירות ה"מחנות" לא תהיה מאד גבוהה. משהו כמו אחד בכל עונה (קיץ/חורף/סתיו/אביב)
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

לגבי העלות של מחנה כזה,950 ש"ח זהו סכום אכן גבוה,גם עבורנו. לקח לי הרבה זמן להחליט שאני מוציאה כל כך הרבה כסף על בילוי
אבל האמת היא שיחסית לנופש משפחתי אחר, בכל קנה מידה,זה שווה לאללה. אנחנו הרי לא הולכים לבתי מלון ומסעדות יוקרה,לא טסים לחו"ל ולא יוצאים לדיסקוטקים. זהו סוג הבילוי שאנחנו אוהבים ומקבלים תמורה מלאה עבור הכסף-גם הפעילויות,ההדרכה המקצועית,גם האירגון,ובעיקר-האוכל הטבעי והאורגני שממילא לא היה זול,גם אם אנחנו היינו קונים אותו לבד. כל צימר בלי שום תוספות היה עולה פי שניים לפחות (ל-3 ימים עבור כל המשפחה)
חוצמזה,אני מניחה שהתארגנות שלנו כקבוצה תוכל,אולי, להוזיל עלויות
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

שומרי הגן

שליחה על ידי אמא_בבית* »

הי, אנחנו כאן, מתעניינים בשקט. לא שאלתי את הילדים אם זה מעניין אותם ומי יודע לעוד חצי שנה אבל אולי נבוא גם.
המייל שלי: ta li5@walla.com
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שומרי הגן

שליחה על ידי ארני_ש* »

גם אנחנו נשמח
arni haggai@walla.com
חגית_נובק*

שומרי הגן

נעמה, קלטתי שאנחנו מכירות וכבר דיברנו בטלפון יותר מפעם אחת... (רמז: אילה אלישע.... זוכרת?), בקיצור אני מתחנכת בבית יחד עם שלושת המופלאים שלי (בת 10.5, בת 8.5 ובן 3.5). היוזמה שלך נפלאה בעיני ונשמח להצטרף. יש כבר תאריך ומקום למפגש הבא?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

כן חגית,אנחנו מכירות,קצת,דרך איילה,זה מה שניסיתי לכתוב לך במייל...רציתי לומר לך תודה על הנכונות להיות שם עבורנו,למרות שלא הסתדר בסוף...
לגבי המחנה:תודה על הפידבק המפרגן. אני בשלב איתור מדריכים מתאימים כאנשי צוות של שומרי הגן,כדי ללוות את הקבוצה,לאורך זמן.
מתי שתהייה לי תמונה יותר ברורה של מה ואיך ומי ומתי-אעדכן גם אותך
יום נעים
נעמה
זוטא_לבנה*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2004, 10:05
דף אישי: הדף האישי של זוטא_לבנה*

שומרי הגן

שליחה על ידי זוטא_לבנה* »

הי נעמה, אני הבת זוג של ששי הצפר. נשמע לנו מעניין סוג המפגשים הזה ונשמח לנסות. נשמח גם להכיר אתכם סוף סוף. להת, טלי
מיכל_אמא_של_ליאור*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2003, 12:14
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אמא_של_ליאור*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכל_אמא_של_ליאור* »

נעמה שלום,

אני מתעניינת , נמצאת בדף הבית שלי.

מיכל
שונמי_ת*
הצטרפות: 17 אפריל 2005, 20:52

שומרי הגן

שליחה על ידי שונמי_ת* »

גמנחנו רוצים!
> אם הגדולה הולכת, מספר שעות בשבוע, לחברים, בתשלום, אנחנו עדיין יכולים להשתייך לפה, נכון? ;-) <
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

כל מי שרואה עצמו חלק מקבוצת השייכות הזו,או שמעוניין להכיר,להתקרב ולהצטרף-מוזמן
אומה_לי*
הצטרפות: 29 מאי 2006, 21:37

שומרי הגן

שליחה על ידי אומה_לי* »

מישהו יודע איפה יש חוג לגן טרום חובה של שומרי הגן,
באיזור פרדס חנה- זכרון ?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

צוות המדריכים(שלושה) שליווה את המחנה שהיינו בו נרגש ונלהב לקראת מימוש היוזמה שלנו.מאמינים ברעיון של חוג משפחות קבוע וגם מתחברים מאד לתפיסת העולם ה"באופנית"של משפחות החינוך הביתי
סגרנו על סופ"ש של ה 25-27/10 למפגש המחנה הראשון בסדרה,שיתקיים באזור הדרום
יותר פרטים יינתנו בהמשך אבל אפשר כבר לשריין את התאריך
(קיום המחנה מותנה במינימום משתתפים של לא פחות מ- 8 משפחות ולא יותר מ-12 )
רישום רשמי יתבצע אצל מדריכי "שומרי הגן" (לכשיסגרו גם הפרטים הקטנים)אבל רצוי להודיע כאן בדף ,למי שיש כוונות רציניות להגיע
כדאי לרשום גם את גיל הילדים

אם למישהו יש רעיונות לאתר קמפינג מדהים עבור המחנה להתקיים בו- פתוחים להצעות
לוטם_מרווני*

שומרי הגן

יופי!
25-27 לאוקטובר, בדרום. אנחנו מקווים להגיע.מה זה דרום? (אם מדובר בהרי אילת אז- הולך ובשמחה!)
ילדיי בני שנתיים וארבע וחצי, בן ובת. הורים בגיל המתאים כמובן:-]
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

שומרי הגן

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

אנחנו נשמח גם להצטרף שני מבוגרים+4 ילדים.
המייל שלנו : THORNֲ017.NET.IL
שונמי_ת*
הצטרפות: 17 אפריל 2005, 20:52

שומרי הגן

שליחה על ידי שונמי_ת* »

נשמח להצטרף. איש, אישה, בת שנתיים ותשע, ובת תשעה חודשים. avishagko ב gmail
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני רוצה לספר שבסוכות יתקיים מחנה שבטי נוסף של שומרי הגן שמתאים למשפחות מכל הסוגים והגילאים. כך שלכל מי שרוצה ולא מתאים לו להצטרף לקבוצה שנעמה מארגנת יש אופציה נוספת. הנה עוד פרטים, http://www.local-blog.co.il/home/?p=1325. אני כמובן ממליצה בחום.
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

חוג המשפחות יוצא לדרך

מדובר על סדרה של כמה מפגשים בשנה,כל פעם באזור אחר בארץ ובעונה שונה של השנה.
סופ"ש של מחנה בחיק הטבע,אותו ילוו וידריכו צוות מדריכי "שומרי הגן".

המטרה היא ליצור לעצמנו הזדמנות להיכרות לטווח ארוך,עם המשכיות ממחנה למחנה,
הזדמנות למשפחות בחינוך הביתי לקשור קשרים חברתיים משמעותיים,בסביבה שאנו מרגישים בה נוח-בטבע!

תאריך המחנה הראשון הוקדם(בשל אילוצים שונים,עמכם הסליחה...) ויתקיים ב- 18-19-20/10
המחנה יתקיים בלב שמורת טבע נידחת בדרום הארץ ושמה- "חניון בארות עדה",בנחל פארן
בגלל שהשמורה כל כך נידחת,היא מהווה בית גידול מצויין לשפע של חיי בר פעילים -צבאים,יעלים,פראים,ראמים,ציפורים מעניינות (לילית מדבר-ינשוף לילי נדיר בסכנת הכחדה)ועוד מגוון יצורים המזינים זה את זה...
נלמד ונתנסה במיומנויות חיים של בני תרבויות האדמה בשלושת המעגלים- אדמה, אדם ורוח ונכיר צורת חיים שבטית שמחוברת לקצב של אמא אדמה. דרך ההכרות עם תרבות כזו ועם המדבר, יש לנו הזדמנות להכיר מזוית חדשה את העולם, את המשפחה שלנו ואת עצמנו.
נפגוש את המדבר דרך תרגילים,משחקים,סיפורים ודרך החיים שלנו בתוכו,כשאנו בלינת שטח ושותפים לחיי הבר בטבע

אפשר להרשם ולקבל את כל הפרטים אצל המדריכים:
בארי-050-3535686
טל- 077-7101005

אפשר גם לשאול אותי שאלות, אנחנו עשינו סיור מקדים כדי לבדוק את המקום.
נעמה- 077-7575848

קיום המחנה (במתכונתו הנוכחית,עם צוות של 3 אנשי צוות של "שומרי הגן" ), מותנה בהצטרפותן של 10 משפחות

מקווה שהיוזמה תניב פרי ובאמת תיצור אפשרות עבורנו לפגוש ולהפגש,לא רק וירטואלית...
אפשרות להיות ולהנות יחד, במדבר...
ילדיי שלי כבר מחכים בקוצר רוח (אגב:בת 8 וחצי,בן 6 וחצי ובת שנתיים...)

להתראות
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

שומרי הגן

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

נעמה אנחנו לא נוכל להצטרף לתאריכים האלו. נשמח לדעת על תאריכים נוספים. יוזמה מבורכת.
שנה טובה.
יהודית שפמן
לוטם_מרווני*

שומרי הגן

נעמה- מה קורה אם מזג האויר הופך גשום?
באיזו שעה מתחילים ביום חמישי ובאיזו מסיימים בשבת?
עקרונית אנחנו נגיע.
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

איך מאייתים את המילה הזו? "ג...ש...ם"? כבר שכחתי פשוט....
השנה ירד באילת גשם אולי פעמיים,5 דקות של טיפטופים כל פעם,והרבה אחרי אמצע אוקטובר
אז פארן זה אמנם שעה צפונית,ובאמת זהו נחל המנקז את כל סיני ובשנה שעברה ראינו שם שיטפון,אבל-בסוף האביב!
אמנם זה תלוי בהוא מלמעלה,אבל בעיקרון, הסיכוי לגשם נראה לי אפסי בתאריך הזה.

לגבי מתי מגיעים/מסיימים:
היות ומקום המחנה נמצא בטווח אזור שטח אש של חיל האוויר,נצטרך לבקש אישור מיוחד מהצבא להתארגן כבר מיום חמישי בצהריים. אם לא יסתדר-אז זה יצטרך להיות יום שישי בבוקר.

אחלה שתגיעו. נשמח להפגש!
חגית_נובק*

שומרי הגן

נעמה, הי

לתאריך הזה לא נוכל להגיע, אבל נשמח להמשיך ולהתעדכן לגבי המפגשים הבאים.

המון תודה על האירגון, ובהצלחה במפגש ובכלל.
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

למרות ההתעניינות והרצון להיות יחד בסוג כזה של פעילות, לא נרשמו בינתיים מספיק משפחות כדי לאפשר לצוות מדריכי "שומרי הגן" לכסות עלויות.
אבל...
אנחנו יוצאים בכל מקרה!
הילדים כבר מחכים בכליון עיניים והאמת שגם אנחנו,(במיוחד אחרי שהיינו במקום).
יש עוד משפחה-שתיים שכנראה יצטרפו,ונארגן את המחנה לעצמנו,(ללא כל תשלום)
כל מי שבא לו להצטרף-מוזמן בשמחה!
כדי לחסוך עניינים של תיאום עם הצבא (היות והאזור מוגדר כשטח אש,כאמור...) החלטנו להגיע יום שישי בבוקר.
יש מצב שאחד ממדריכי "שומרי הגן" יגיע למרות הכל,כי גם אותם מעניין לבדוק את המקום

מאמינה שיש מספיק משפחות שרוצות לקחת חלק במפגשים המשכיים מעין אלו שתוארו, ויימצא הזמן והמקום הנכון לקיימו,בנוסח המקורי שלו.
בינתיים,אין סיבה שלא נתחיל לארגן לעצמנו גרעין ראשוני של משפחות ונהנה מהביחד ומהטבע

יום נעים
נעמה
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

קול קורא במדבר?!...
קר_שינדו*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 03:41
דף אישי: הדף האישי של קר_שינדו*

שומרי הגן

שליחה על ידי קר_שינדו* »

צילום של המקום
תמונה
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

וואי,תודה!

בגבעה שרואים,מעל החניון , מקננת לה לילית המדבר הנדירה שנועם חוקר .
מצד ימין של התמונה, שלא רואים, יש "דיונה"של חרסית (לא של חול,אבל גם שווה...)-אפשר ללוש את החימר וליצור כלי חרס נהדרים,או סתם להתפלש בדרדרת...

אני כבר רואה את הבן שלנו מקפץ תוך שניות לראש הגבעה שללא ספק תיקרא על ידו-"צוק התקווה" (מהסרט "מלך האריות",למי שיש חסך ולא מכיר...)
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

שומרי הגן

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

וואו, עושה חשק מ-ט-ו-ר-ף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אני אברר מה האפשרות שלנו להגיע.
מדובר על אותם תאריכים?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

כן, 19-20/10,שישבת
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

מקפיצה ל _מה חדש

אנחנו נהיה בסוף השבוע של ה-19-20/10 בחניון עדה,יחד עם עוד כמה משפחות
חוזרת ומזמינה אתכם להצטרף לגרעין מתגבש כדי שלמחנה הבא נוכל להגיע עם סף התחלה יותר גבוה של משתתפים

לפרטים:נעמה 077-7575848
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

שומרי הגן

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

אם ככה, להתחיל ביום שישי הרבה יותר אפשרי לנו כי חמישי קצת בעייתי. אנחנו באים!!!
יובל אומר שגם אם מגיעים ביום שישי צריך לתאם עם הצבא כי לפעמים מתאמנים גם בסופ"שים. פשוט להרים טלפון- 08-9902927
נעמה, אכפת לך אם יהיה קישור לדף בסימניה שמשמאל תחת הכותרת מפגשים קרובים?
אני לא יודעת איך לעשות את זה, אבל אם תגידי כן בטח תימצא פה נשמה טובה עוברת אורח שתשמח לעזור....אני חושבת שזה יכול רק לעזור להרחיב את המעגל....
בלה_שנדמה_לה*

שומרי הגן

אה, ועוד דבר - אתם מתכוונים לטייל או לרבוץ במחנה? מה בתוכנית?
כי אם לטייל, כדאי לחשוב על שכירת שומר למכוניות שחונות בתחילת המסלול או בסופו כדי למצוא אותן שלמות כשחוזרים....
אני מוכנה לחפש שומר אם תגידי שזה נחוץ והולם את התוכניות שלכם.
לילה טוב {@
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

אחלה,נשמח לראותכם!

לגבי לטייל-בטח שנטייל (קניון עדה במרחק הליכה מהחניון,ועוד...)

לגבי שומר- לא יודעת... לא הייתי מעלה את זה בדעתי,אבל אולי את צודקת שעשויה להיות בעיה עם הרכבים. האזור הזה די נטוש,גם לא מאוכלס בכלל ע"י בדואים,אבל עלי להודות שבביקור האחרון שלנו שם ראינו שני בדואים ברכב חשוד שלא הבנו מה הם עושים שם... (אולי הברחות?)

אולי פשוט מישהו מאיתנו יישאר לשמור? לא יודעת... אחשוב על זה עם נועם.

תודי ליובל בשמי עבור מספר הטלפון לתיאום עם הצבא. אתקשר לוודא שזה בסדר,ליתר בטחון.

לגבי "מה בתוכנית" - יש לי כל מני רעיונות לשילוב של כל מני פעילויות שישתלבו בסדר היום של הארוחות וזמני השינה וכאלו
אשמח לשתף/להתייעץ עמך.(לא יודעת אם יש צורך לפרט פה בפרטי פרטים. עדיף להשאיר מקום להפתעות,לא?) באופן כללי,נראה לי שפשוט נזרום עם מה שיתאים לנו. מי שירצה לרבוץ-סבבה,(יוכל לשמור לנו על המחנה,להכין את הארוחות...)ומי שירצה לטייל-גם סבבה.
נועם בטח יעשה סיור לילה כדי לצפות בלילית,בתקווה שהיא עוד שם... ובכלל-נווט בחושך והתמצאות בשטח,שימוש בחושים ומעקב אחרי עוד חיות בר ליליות.

שבוע לפני נהיה בקשר טלפוני,כדי לתאם בין כל המשפחות שמגיעות מי מביא מה,שנוכל לחסוך התארגנויות כפולות
(אנחנו למשל נביא את הפוייקע והסא'ג,אבל לגבי שאר הההתארגנות עם האוכל/ציוד/מים-תיאום יכול רק להועיל...

נשמח לכל רעיון/יוזמה לפעילות מיוחדת לילדים/מבוגרים/ביום/בלילה/וכ"ו...

ביי בינתיים
(אגב,לא יודעת איפה שמרתי את מספר הטלפון שלך,אז תתקשרי את)
בלה_שנדמה_לה*

שומרי הגן

האזור הזה די נטוש,גם לא מאוכלס בכלל ע"י בדואים,
זה בדיוק מה שאמרתי ליובל, אבל הוא אמר שהם מגיעים לכל מקום. נכווינו כבר מספיק פעמים (אומנם באזורים צפוניים יותר....) כדי להיות זהירים. /-:

שבוע לפני נהיה בקשר טלפוני,כדי לתאם בין כל המשפחות שמגיעות מי מביא מה,שנוכל לחסוך התארגנויות כפולות
רעיון מצוין. (אנחנו - 077-9610376)

נראה לי שפשוט נזרום עם מה שיתאים לנו.
נשמע טוב.

שבת שלום,
להרתאות {@
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

היי לכולם

הגיע שבוע לפניי...
מוזמנים להתקשר אליי אם בא לכם לתאם מה מביאים,כך נוכל לחסוך בהתארגנות כפולות

מי מכם שעדיין לא שקל/החליט- מוזמן להחליט ולהצטרף.

יום נעים
נעמה 077-7575848
בלה_שנדמה_לה*

שומרי הגן

אנחנו באים!!
נדבר בקרוב.
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

תזכורת , לספונטנים שבכם: מחר בבוקר נהיה בחניון בארות עדה,נחל פארן, לסופ"ש

מוזמנים בכייף...
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שומרי הגן

שליחה על ידי יעלי_לה »

איך היה?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

גם אנחנו נהננו מאד.
עבורנו החידוש הוא בחוויה המשותפת עם עוד משפחות,כי בדר"כ אנחנו מטיילים לבד במדבר
העובדה שהילדים היו כולם בגילאים קרובים(5-9) ובחינוך ביתי-מאד עזרה לחיבור ול"להרגיש בבית" כפי שאמרה שרון
לא הרגשתי שהתעסקנו הרבה עם "נושא החינוך הביתי",אבל הוא היה נוכח בכל בחירה,בכל חוויה משותפת...
היה משהו באינטימיות של הקבוצה(רק 3 משפחות) שגם עזר לי באופן אישי,כי בארועים המוניים אני נסגרת
בלה ושרון: שמחתי להכיר מקרוב. גם הפתיחות שלי להתחבר ולתקשר היא חידוש,כי בשנה האחרונה מאד התכנסתי בתוך עצמי ובתוך ביתי ומשפחתי . אחרי שסגרתי כמה דלתות וקשרים עם "החיים הקודמים " שלנו,אני מרגישה כעת יותר בטוחה לפתוח דלתות חדשות שמתאימות לי יותר ל"חיים החדשים במדבר".
מקווה שעוד משפחות יבחרו להצטרף ונוכל להרחיב קצת את המעגל

הטיול-מחנה היה מאד שונה מכל מה שחשבתי עליו,כשהצעתי את היוזמה. יכול להיות שהטוב שהיה,נועד לחזק אותנו בידיעה הפנימית שלנו,שאנחנו יודעים איך לייצר את הטוב שמתאים לנו,ואולי ההדרכה של "שומרי הגן" פחות נחוצה.
מאידך,אולי כדאי לנסות גם את האופציה הזו,ולהחליט מה יותר מתאים לנו...עבור הילדים זה עשוי להיות יותר מעשיר ועבורנו-יותר כמו נופש מאשר כמו טיול-מחנה "אמיתי",כמו שאנחנו רגילים.לפעמים כייף לשהשתחרר מהמשימות הקיומיות ורק לנוח/להרגיש/להתמסר לשקט של הטבע ולהקשיב-פנימה והחוצה.

בין כך ובין כך-לחיים בטבע יש את העוצמה והיכולת לגרום לנו להרגיש טוב עם עצמנו ועם הסביבה שלנו.

תודה על ההזדמנות
לחוות ולהיות
יחד
בחיק הטבע

אשמח לשמוע אם יש למישהו רעיונות למפגש/מחנה הבא
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שומרי הגן

שליחה על ידי יעלי_לה »

מסקרן אותי מה היה ההבדל בין מה שציפית ובין מה שהיה. בא לך לספר?
בלה_שנדמה_לה*

שומרי הגן

היה באמת טוב.
מאוד נינוח וזורם. הילדים התחברו תוך דקות כאילו הם מכירים מימים ימימה... האמת שזה קורה לעתים קרובות, ובכל זאת מדהים אותי מחדש.... טוב, האמת היא שגם אנחנו התחברנו בקלות. (-:
כמעט שכחתי שהיתה תוכנית להתחבר עם שומרי הגן....אני לא שוללת את זה לגמרי, אבל חייבת להודות שאני מאוד אוהבת את החופש הזה, גם בשביל הילדים. אתם חיים הרבה יותר קרוב לטבע מאיתנו, העירוניים, כך שזה לא מיוחד עבורכם. אני מרגישה שהייתי רוצה לאפשר לילדים שלי לשהות במדבר בלי הנחיה, בלי הדרכה... בקצב האישי שלהם, לבחור מה שבא להם מתוך ההיצע של האנשים והסביבה - לטפס על ההר, לשכב בסוטול על המחצלת, לשחק משחק, להקשיב לפרשת השבוע..... אבל אולי אני טועה. ואני בכלל לא מכירה את שומרי הגן ואת הקצב שלהם, ואולי בסופש שהם מארגנים יש גם מזה וגם מזה..... טוב, השתכנעתי - אני מוכנה לנסות. ;-)
איתי שואל כל הזמן למה אנחנו תמיד נוסעים לקמפינג במדבר רק ללילה אחד ולא ליותר....

תודה שהייתם, {@ תודה שבאתם {@ תודה על הכל (())
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

בלה, גם אני מצטרפת לשאלה של איתי. אולי ניישם את התשובה בטיול הבא...

יעלי לה, כנראה לא הבהרתי עצמי כהלכה,ובכן:
הטיול הזה היה נהדר כי כל המשתתפים בו חשו נח ונעים ביחד וכשיש אנרגיה חיובית-אז הכל זורם בדיוק כפי שזה צריך להיות. לא היו לי ציפיות מיוחדות ולא התאכזבתי כלל!
מה שהתכוונתי לומר היה שזה מאד שונה ממה שחשבתי עליו כשיזמתי את הרעיון להתגבש סביב "שומרי הגן". במחנה שלהם היתה לנו יותר אווירת נופש מחופש. כי חופש יש לנו כל יום,כל דקה,ונופש הוא מצרך נדיר במחוזותינו.ברגע שיש צוות מדריכים "מקצועי" בתחומי טבע/סביבה/השרדות...והם גם עם גישה לילדים וגם לוקחים אחריות על כל ארגון האוכל והציוד המיוחד,ובנוסף-גם מעבירים פעילויות נחמדות למבוגרים,אז זה הכי קרוב לנופש שאנחנו יכולים להנות ממנו. אנחנו לא יוצאים לבילויים במסעדות/מלונות וזהו סוג של נופש שמאפשר גם לנו ההורים להרפות קצת מלקיחת האחריות הבלעדית על ילדינו,וגם להם-ללמוד מדמות מבוגר אחרת,יצירתית ומעניינת.
יכול להיות שנתגבש סביב מודל של חוג משפחות חובבות טבע,בחינוך ביתי,ואולי פעם-פעמיים בשנה נתפנק לנו עם מחנה-נופש שכזה.(כי זה עולה לא מעט כסף...) נראה... אני פתוחה להכל. מה שיוצא-אני מרוצה. הכל לטובה הרי...
לוטם_מרווני*

שומרי הגן

נעמה, למרות שלא באנו אנחנו לגמרי בעניין, גם למחנה משפחות ללא הנחייה וגם למחנה שומרי הגן. מאחר ושומרי הגן די יקר, אני בעד שנתחיל באחד ונראה לאן הרוח נושבת...
בלה_שנדמה_לה*

שומרי הגן

נעמה, אני מרימה את הכפפה:
אני מציעה את סוף השבוע של 23-24 בנובמבר - זה יהיה לילה (או לילות, אם נתחיל מחמישי) עם ירח מלא כי שישי זה י"ג בכסליו, כלומר בערך שבוע וחצי לפני חנוכה.

לגבי המקום - קטונתי מלהציע.
אני חושבת שכדאי לבחור מקום לא גבוה מאוד (כלומר, חניון בארות או בורות לוץ למשל לא ממש מתאים) כי כבר קר (מאוד!) במדבר הגבוה בעונה זו של השנה. אולי לכיוון הערבה...?
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

בלה חמודה
אני שמחה שאת מתלהבת, אבל- לצערי הרב, עדיין לא נגמרה נדידת הסתיו,מה שאומר שנועם לא יוכל לפנות עוד 3 ימים מלאים לטיול נוסף העונה.
(מה לעשות...הציפורים מכתיבות לנו את לוח הזמנים ומועדי החופש שנועם יכול לקחת...). אבל עוד מעט יגיע החורף,ואז יש שפע זמן פנוי.

מה שכן,אם חשבת על הערבה,אז למה שלא פשוט תבואו אלינו ומפה נצא לגיחות,ואז נועם יוכל להצטרף מהצהריים/אחרה"צ?
הסוכה שלנו עדיין עומדת על תילה ותשמח לארח אתכם. לאיתי והילדים נוכל לסדר אהל בחצר...גם שבוע אם תרצו.

אגב,ב 22 לנובמבר יש לי יום הולדת

בכל מקרה-אחלה שהרמת את הכפפה. תמשיכי לנסות.
ביי ונשתמע
נעמה
נעמה...*

שומרי הגן

שליחה על ידי נעמה...* »

אתם יכולים להתארגן לטיול גם בלעדינו,ואולי להזמין משפחות אחרות נוספות...
חבל יהיה לנו להפסיד,אבל חבל גם שאתם תפסידו-אם מתאים לכם לטייל לעיתים יותר קרובות ממה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שומרי הגן

שליחה על ידי חני_תה* »

פעם מזמן היינו במחנה כזה של שומרי הגן, אז היינו לפני הילדים והיה נהדר. באמת נשמח להצטרף לכל מחנה שמתקיים וגם לטיולים אישיים המתארגנים...
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

שומרי הגן

שליחה על ידי שירה* »

שומרי הגן הוא ארגון העוסק בחינוך לחיבור האדם ל תפקידו ואחריותו כלפי אחיו בני האדם החיות והצמחים והעולם.זאת תוך התפתחות בשלושה מעגלים - מעגל האדם;האדמה והרוח.
אנו משתמשים במיומנויות חיים של לקטים ציידים היות ואנו מאמינים בכך שהם היו היחידים שידעו את חוקי החיים המאפשרים קיימות אמיתית...
להדיוטות זה עלול להראות כמו הישרדות אבל מדובר במיומנויות חיים עוצמתיות ומחברות שלכל אחת מהן ערך מוסף רוחני.
במשך 9 השנים האחרונות הכשרנו עשרות רבות של מדריכים הפועלים כיום ברחבי הארץ עם עשרות קבוצות ילדים ונוער.
השנה אנו מרחיבים את מתכונת ההכשרה שלנו לקורס דו- שנתי ששנתו השנייה תהיה פתוחה רק לאנשי חינוך או בעלי הכשרה בתחום,וזאת כדי לקדם פרויקטים ארוכי טווח בתחום החינוך

שומרי הגן באינטרנט
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שומרי הגן

שליחה על ידי צל_הימים* »

ראו גם שימי רף
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

איזה יופי שנפתח דף על שומרי הגן. כן גם אני חלק מזה. אמנם אני מסווה את עצמי טוב טוב, בתור אשה מתורבתת, אך נהנית עד מאוד לצאת לטבע ולהתנסות במיומנויות של תרבויות אדמה ונהנית עד מאוד להפגש עם ילדים ולפתוח את עינייהם לחיים מלאי משמעות בטבע.
אשמח לקרוא כאן על חוויות של מדריכים נוספים או של כל אדם שנפגש בפעילויות של שומרי או באופן ישיר או או כהורים לילדים שמשתתפים בקבוצות קבועות של שומרי הגן.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

שומרי הגן

שליחה על ידי שירה* »

בסדנת המבוא לומדים את דרכם של תרבויות האדמה החל מללכת, להקשיב ולראות. לומדים התגנבות, בניית מחסה, הדלקת אש ללא גפרורים, שימוש באש ליצירת כלים, גששות ועקרונות הישרדות. לומדים טכניקות מודעות עתיקות, שיאפשרו לנו להרגיש את כוח החיים הזורם בבריאה ולחוות את הקשר הישיר בין האדם לאדמה ולרוח. מקיימים שיחות על מהות האדם ותפקידו בעולם
עמוס*
הצטרפות: 17 נובמבר 2001, 20:22

שומרי הגן

שליחה על ידי עמוס* »

אתמול הלכתי עם בני לעץ החרוב הקרוב.עצי חרוב למרות היותם ירוקי עד מקיימים מצע אורגני סביבם ההופך לקומפוסט כהה ועשיר ברבות השנים .מצע זה מכיל עשרות זרעי חרוב חומים ומבריקים.
כך עשינו-
אספנו את זרעי החרוב ואת מצע האדמה הרקבובי סביבם המדיף ריח אדמת יער ,פיזרנו בחלק העליון של מיכל עמוק שהוכן לצורך כך עם קומפוסט ,פיזרנו סביב זרעי ירקות כתרד חסה ועוד,
כך נעשה-
בדעתנו לאפשר לירקות ולעצי החרוב לצמוח יחד,את עצי החרוב נעביר למיכלי פלסטיק חתוכים המיוצרים מבקבוקי מים מינרלים ממוחזרים,בהם הושמה אדמת קומפוסט לאחר שנתיים גידול,
העצים ישתלו במקומם,
ליד כל עץ יוכנס לאדמה גליל קרטון מחורר בעומק מטר.(מסוג הגלילים השומרים על פוסטרים וצילומי תוכניות בניה.)
השקייה של עצי החרוב צריכה להכיל פעולת השקיה בבקבוק את גלילי הקרטון המחדירים לאט את לחות המים לעומק האדמה ,
החרוב ממהר להעמיק את שורשיו ולהקלט באדמה,
קיטום של סיום ענפיו יעודד הורמוני השרשה ויגרום לעץ להוריד את כוחותיו האתריים על עומקי השורשים וכך במקביל לעידוד הלחות הנספגת מגלילי הקרטון העץ יעבור תהליך גמילה מהשקייה במשך שנה אחת,

קיטום חוזר של קצות הענפים יוצר צימוח מפוזר ועגול ומלא של צמרת העץ.צמרת זו יוצרת ענפי יסוד מפוצלים וחזקים ונוף ירוק ומלא,
במהלך השנה הראשונה אפשר להציע לחרוב תגבורי השקייה לפי היכולת,החרוב שורד בחרבה.
גידול של מאות חרובים על ידי כל אחד מאיתנו ואימוץ עצים אלה על ידי חבירת קהילות שימור יגרמו ליצירת מרחב ירוק עד ומזין בישראל.
החרוב יהיה אחד מן העצים שיברכו את בני האדם בצל ,בקומפוסט חרובים ובחרוביממתק והזנהבעתיד המתקרב מולנו במהירות.מבצע גידול חרובים בקבוקי מים ממוחזרים לאחר העברתם מעציץ ההנבטה הראשוני ראוי שיאומץ על ידי כל בתי הספר והגנים לנטיעת חורשות חרובים בכל ישוב,
ולצירוף מעטפת עצי החרוב לכל גינה בארץ.

ריבוי רימונים שקדיות,תאנים ,שיחי הר אציל,עצי שיזף, ראויים להעשות .
עלינו מוטלת האחריות להגיב באופן מעשי לתהליך התיבשות הפלנטה על ידי נטיעות עצים,גידולם העצמאי ,וטיפוחם עד לעמידתם העצמאית לבד .
כך נעצור את תהליך המידבור.נפחית את איי החום הנפלט מסביבה אורבנית.
ונתברך בשלום ובשקט המשרים עצים מקומיים עלינו ועל העולם.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שומרי הגן

שליחה על ידי צל_הימים* »

|Y|
_עלינו מוטלת האחריות להגיב באופן מעשי לתהליך התיבשות הפלנטה על ידי נטיעות עצים,גידולם העצמאי ,וטיפוחם עד לעמידתם העצמאית לבד .
כך נעצור את תהליך המידבור.נפחית את איי החום הנפלט מסביבה אורבנית.
ונתברך בשלום ובשקט המשרים עצים מקומיים עלינו ועל העולם._
אקטיביזם אקולוגי מעשי ואופטימי.
|עץ|
מיכל_הלב*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:25
דף אישי: הדף האישי של מיכל_הלב*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכל_הלב* »

סרטון על שומרי הגן ביוטיוב

הסרטון עדיין לא ערוך, אך מקסים ומעביר את המסר.... מומלץ לראות
שומרי_הגן*
הצטרפות: 30 יולי 2007, 22:26
דף אישי: הדף האישי של שומרי_הגן*

שומרי הגן

שליחה על ידי שומרי_הגן* »

שומרי הגן הוא ארגון העוסק בחינוך לחיבור האדם לתפקידו ואחריותו כלפי אחיו בני האדם החיות והצמחים והעולם
אנו משתמשים במיומנויות חיים של לקטים ציידים היות ואנו מאמינים שהם ידעו את חוקי החיים המאפשרים קיימות אמיתית.
בסדנת המבוא נעסוק במספר שיעורים ראשונים על
דרכם של תרבויות האדמה ללכת, להקשיב ולראות.
נלמד התגנבות, בניית מחסה, הדלקת אש ללא גפרורים, שימוש באש ליצירת כלים, גששות ועקרונות הישרדות.
נלמד טכניקות מודעות עתיקות, שיאפשרו לנו להרגיש את כוח החיים הזורם בבריאה ולחוות את הקשר הישיר בין האדם לאדמה ולרוח.
נקיים שיחות על מהות האדם ותפקידו בעולם.
נאווה*
הצטרפות: 09 יוני 2009, 22:58

שומרי הגן

שליחה על ידי נאווה* »

לאחר שסיימתי את מסלול הכשרת המדריכים של "שומרי הגן". הפרוייקט הראשון שלי היה להדליק אש ללא גפרורים (עם מקדח קשת). המפגש עם הטבע, באופן בלתי אמצעי ולימוד הדרך של תרבויות האדמה מאפשר מפגש מאד קרוב עם עצמך. וכך באמצע הלימודים באוניבסיטה לקחתי את עצמי לשלשה ימים ביער, במחסה שבנה עמית לקורס עם חניכי הקבוצה שלו, והתאמנתי על הדלקת אש. התחלתי להבין שאני צריכה לאמץ כאן נקודת מבט "משחקית" ולוותר על השאפתנות (רק מיני פרוייקט, לא פרוייקט חיים, צעד קטן) לבסוף יצא גחל והצלחתי להבעיר אש. הרגשתי שכל היער משתתף בשמחתי!
מאז מדריכים רבים סיימו את הכשרתם ב`"שומרי הגן", ומתקיימות עשרות קבוצות של ילדים ונוער שנפגשות אחת לשבוע במקומות שונים בטבע, ומתאפשרת לילדים חוויה של מפגש עם עצמם, הטבע וחברים, במסגרת מאד פתוחה ומאפשרת. הלימוד של הדברים נעשה מתוך צורך אמיתי (למשל- להדליק אש כדי לבשל עליה), יש המון מקום ורעיונות לדמיון המפותח של הילדים, לקצב ההתפתחות שלהם, ולכל מדריך להביא את מי שהוא באמת.
בתקופה האחרונה המגמה ב"שומרי הגן" היא להעמיק את העשייה החינוכית למסגרות יותר רחבות ממפגש שבועי, והכוונה היא להקים או להשתלב במסגרת חינוכית שדרך הלימוד של המפגש עם הטבע דרך הידע של תרבויות האדמה הופכת להיות דרך מרכזית. כיום המסלול המוצע הוא דו-שנתי ומאפשר גם חיבור אישי חזק מאד -לטבע, לעצמי, לאדם וגם כלים לעבודה חינוכית שמתאימים לעבודה הספציפית הזאת. מבחינתי שתי הדרכים שלמדתי - בחופ"ן, וב"שומרי הגן", הן דרכים משלימות שהביאו אותי להיות אשת החינוך שאני היום,
מקווה שנתראה בקרוב ביער,נאווה.
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

באוקטובר יפתח הקורס הדו-שנתי ה12 של שומרי הגן.
קורס זה יהיה מורכב משנה ראשונה מלאת חיבור וחוויה אינטנסיבית (הקורס השנתי) ושנה שנייה של מיומנויות הדרכה ומיומנויות טכניות נוספות.
הקורס לוקח אותנו עמוק יותר אל ההבנה והחוויה של שלושת המעגלים: אדם - אדמה - רוח.
העיסוק והלימוד של מיומנויות מתקדמות לאורך תקופה ארוכה מאפשרים מסע בו ננוע צעד צעד אל עבר ההבנה של מקומנו ותפקידנו בבריאה.
המגוון הרחב של הנושאים הנלמדים בקורס פותח את תודעתנו כלפי מצב העולם וכך גם אל מצבנו אנו.
אנו רואים בחינוך דרך חיים. כמו בכל דרך, גם בדרך זו דרושה בחירה אמיתית ומחויבות כדי להגיע אל המטרה.
אנו מעוניינים לאפשר למי שבחר בדרך המחנך לקבל הכשרה עמוקה ואמיתית. הכשרה זו תאפשר לו להתחבר ולאחר מכן לחבר אחרים למיומנויות האדמה.
הקורס יתפרס על פני 18 חודש במשך כשנתיים.
הקורס מיועד לאנשי חינוך ויוכר ע"י משרד החינוך לצורך גמול השתלמות.

מה לומדים?
שנה ראשונה – שנת חוויה וחיבור חדש אל עצמי ולעולם
בנייה ותכנון מחסה - סוגי מחסות שונים, מחסות מתקדמים.
הצתת ותחזוקת אש - מקדח אסקימואי, מקדח יד, סוגי מבנה מדורה, תפקיד האש בחיינו.
תנועה, התבוננות והקשבה - טכניקות תנועה ומודעות מתקדמות.
גששות ברמות מתקדמות. התפיסה ההוליסטית של החיבור לצמחים - מאכל- רפואה. שימוש בסיבים - שזירת חבלים, קליעת מחצלות וקליעת סלים. עבודה בעור - תפירת מוקסינים. בגדים. הכנת כלי צייד וכלים אחרים. כלי צור, מקלות זריקה, חניתות דייג, קשתות וחיצים, מלכודות, הצייד הרוחני. טכניקות הסוואה מתקדמות . השימוש ב Force ככלי לחיבור לטבע - שימוש במדיטציות שונות לחוויה בלתי אמצעית של הטבע וללימוד והכרת העולם. מפגש עם טבע האדם - עבודה רגשית, פיתוח תקשורת בין-אישית ופיתרון קונפליקטים.
שנה שנייה - טכניקות הוראה וחניכה של תרבויות האדמה ותוספות
חיבור והבנת הקונספט האקולוגי של שומרי הגן - איך לממש את החיבור והתובנות בחיים של היום. פרמקלצ'ר - תכנון מערכות חיים אקולוגיות, דרך חיים ברת קיימא.
עיסוק בתורת ההדרכה - שיטות לימוד אלטרנטיביות כמו שיטת ה- Coyote, סיפור סיפורים, טיפוח מנהיגות, טכניקות ניהול קבוצה טבעיות, יצירת תרבות וחינוך אלטרנטיביים . השלכות אל תחום ניהול משאבי אנוש. טכניקות לחיבור עמוק אל היעוד – משימת החיים האישית של כל משתתף.
  • ישנה אפשרות להצטרף רק לשנה הראשונה {הקורס השנתי- מיועד לכל מי שרוצה להעמיק את התכנים והמיומנויות של שומרי הגן} גם משתתפים בקורס השנתי יוכלו להמשיך לשנה השנייה אם יבחרו בכך וימצאו מתאימים.
"שומרי הגן"www.shomreihagan.org

%D7%95%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%91%D7%91/%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%99[/u]%D7%94%D7%92%D7%9F.aspx]קישור לסרטון קצר על מפגש לימוד של קורס ההכשרה הנוכחי
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

סרט מערוץ 2 על משפחת אשד שגרה בכליל, משפחת אשד חיה באופן לא שגרתי, עם הרבה חופש זרימה וקרבה לאדמה. ה"אני מאמין" של המשפחה: כבוד לעצמם ולסובב אותם, אמא אדמה וחשיבותה, אהבה, מגע, כנות, פשטות, צניעות, תקשורת ושלום.

investigating]בארי אשד מדריך בשומרי הגן reporting[/po]-no-place-like-home/VOD-927cfbff536c221004.htm
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

ולמי שרוצה להכיר עוד קצת את 'שומרי הגן' מוזמן לצפות בשיר ששוחרר השבוע לאינטרנט
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

חדש שומרי הגן ופרמהקלצ'ר התקבלו לאקדמיה.

אם עכשיו הייתי מחליטה לללמוד לימודים אקדמיים אין ספק שזה המסלול שהייתי בוחרת.
ניבה*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2004, 21:27

שומרי הגן

שליחה על ידי ניבה* »

שלום,
רוצה לשלוח את בני הצעיר לחוג שומרי הגן,
אנחנו מאוד טבעיים במהות ונראה לי שהוא יתחבר בקלות.
ילד טבע ולקט מטבעו ומשורשיו המשפחתיים. מכיר מצויין את החוץ הקרוב ויודע להנות בו.
אבל אנחנו דתיים, ויש לי חשש מאלמנטים של עבודת אלילים ודתות אחרות (הוא יהיה בן 6, וממש לא מתאים לי שיתפלל לשמש או לאדמה...)
מה דעתכם?
יהודית*
הצטרפות: 25 נובמבר 2003, 16:15

שומרי הגן

שליחה על ידי יהודית* »

ניבה שלום
אנחנו בחוג של שומר הגן מתחילים אוטוטו שנה שלישית.בחוג אצלנו יש משפחות דתיות ולדעתי אין כאן עבודת אלילים ודתות אחרות להפך. ילד שמגיע ממקום בטוח מהבית יידע לעבד את המידע ולקחת אותו למקום נכון ואני רואה את זה גם אצל הילדים בשומרי הגן.
אני בטוחה שהילד שלך יכול להפיק המון משומרי הגן יש להם הרבה מאוד מה לתת נמצאים שם מדריכים מעולים.
יהודית
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

קורס חדש למיומנויות חיים של שומרי הגן והכשרה למדריכים יוצא לדרך באוקטובר 2010.
הקורס פותח בפנינו חלונות לדרכים ולעולמות חדשים,הוא מזמן לנו מפגש עם קשת רחבה של מיומנויות חיים פיזיות רגשיות ורוחניות, ומאפשר לנו לבחור לחוות את חיינו בצורה אינטנסיבית ועמוקה יותר...
הקורס מתרחש בחיק הטבע בחיי מחנה, בתנאים פשוטים. מפגשי הלימוד בשטח מאפשרים לנו לחוות את עולם החי והצומח, את מזג האוויר והעונות, את מעגל השמש והירח. בסביבה זו נוכל להעמיק בהכרות את עצמנו ואת הבריאה כשאנו חופשיים מקירות המפרידים בינינו לבין החיים.
המתכונת: הקורס בן 46 יום הפרוסים על פני כשנה וחצי. יוצאים לדרך במפגש פותח בן 5 ימים רצופים ולאחריו מפגשים של סופי שבוע אחת לחודש.
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

שומרי הגן

שליחה על ידי רני_כשר* »

זה קצת דף פירסומי, מתאים? או דף למחיקה ?
נראה לי בסדר, כל עוד נשמר הכלל של העברת מידע ולא פרסום. נראה לי שעד כה זה עובר.
מצד שני, לא צריך לתת קישור לדף הבית של שומרי הגן יותר מפעם אחת...
<לא עורך קבוע - סתם מביע דיעה>
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שומרי הגן

שליחה על ידי טלי_מא* »

אני חושבת שטוב שיהיה דף על שומרי הגן באתר, זו פעילות מבורכת של אנשים מקסימים.
עם זאת, בשביל שזה יראה וירטואלית כמו שזה באמת - פעילות פשוטה עם הרבה שמחה - כדאי באמת לשמור שלא תהיה הצפה של דפים כמו שהיתה לאחרונה, וכן שמידע בעל אופי פירסומי יותר יגיע לככר השוק.
דליה_ב*
הצטרפות: 01 נובמבר 2010, 13:18

שומרי הגן

שליחה על ידי דליה_ב* »

שלום לכל מעגלי שומרי הגן, סדנת המבוא הקרובה של שומרי הגן תתקיים ב18-20.11.10
.לשומרי שבת ולמי שעובד בסופי שבוע סדנת מבוא מיוחדת בחנוכה 5-7.בדצמבר.
נלמד את עקרונות החיים בטבע לפי דרכן של תרבויות האדמה - להדליק אש ללא גפרורים, לבנות מחסה, לגשש ולהתגנב. מיומנויות אלה הן יותר מ"הישרדות", אלו כלים בעלי עצמה אשר לכל אחד מהם ערך רוחני, סביבתי וחברתי.
לפרטים נוספים תתקשרו אלי 0528133801 או במייל [email protected] ולמידע נוסף אפשר גם להיכנס לאתר
http://www.shomreihagan.org/IntroductionCourse.aspx
ימים טובים, דליה-שומרת-גן
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

שומרי הגן

שליחה על ידי אמא_בבית* »

מקומו של מידע על סדנאות מבוא של שומרי הגן, בדף שומרי הגן . ברגע שיש דף כזה, מין הסתם זה מה שיהיה כתוב בו. אני בעד גם לכתוב בכיכר השוק כדי להפנות אנשים לדף הזה. אפשר גם להרחיב את הדף לחוויות מפעילות שומרי הגן אבל בטח שכל מידע על פעילות צריך להיות כתוב כאן!
באופן כללי, אני רוצה שיהיה מידע נגיש וברור לכל מה שקשור לבאופן שלא נעלם תוך כמה שעות בין המודעות של ככר השוק.
לטעמי, שומרי הגן מאוד קשורים אלינו ואכן יש לארגון דף כאן כבר שנתיים.
העריכה האגרסיבית בזמן האחרון חוסמת הרבה מידע שראוי לו להיות כתוב לדעתי.
עננים_בקפה*
הצטרפות: 16 מאי 2009, 21:53
דף אישי: הדף האישי של עננים_בקפה*

שומרי הגן

שליחה על ידי עננים_בקפה* »

מחפשת מידע על פעילות ט"ו בשבט בכרם המהרל. מהאתר לא הצלחתי להבין מי נגד מי. אשמח לכל בדל אנפורמציה. תודה.
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

שומרי הגן

שליחה על ידי גילית_ט* »

_חשוב שיהיה מידע מרוכזת על כל הפעילויות של שומרי הגן
באתר של שומרי הגן או בככר השוק_
אחרת זה הופך לדף פירסומי שנוגד את מדיניות נאתר
אנא מחקי מלמעלה את הפעילויות ותעבירי מה שתרצי לככר תודה
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

שומרי הגן

שליחה על ידי גילית_ט* »

_דליה שימי לב מה רני כתב :
נראה לי בסדר, כל עוד נשמר הכלל של העברת מידע ולא פרסום. נראה לי שעד כה זה עובר.
מצד שני, לא צריך לתת קישור לדף הבית של שומרי הגן יותר מפעם אחת...__
כלומר המודעה של 31/1 צריכה להמחק מכאן ולעבור לככר בבקשה
אוריאום*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2011, 14:25

שומרי הגן

שליחה על ידי אוריאום* »

שלום לכולם, שמי אורי ואני מדריך וותיק ב"שומרי הגן". הדרכתי שנתיים קבוצה של ילדים מהחינוך הביתי ביער אשתאול. השנה אני ובת זוגתי- מירי, פותחים קבוצה לילדי החינוך הביתי ביער האלונים המקסים שליד גבעת עדה. הקבוצה תיפגש אחת לשבועיים בימי ראשון בשעות 8:30-12:30. ומיועדת לגילאי 7-12. מי שמעוניין להצטרף מוזמן לצור איתי קשר בטלפון: 052-3960711 077-7101005 או במייל [email protected]
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שומרי הגן

שליחה על ידי נועה* »

בדיוק היום הבנתי, שלא תמשיך איתנו בשנה הבאה והתעצבתי :-(

בהצלחה

<אמא של שירה>
מיכלול_ה*

שומרי הגן

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני מזמינה ילדים בני 5 פלוס להצטרף אליינו לחוג שומרי הגן באשתאול. נפגשים בימיי ב' פעמיים בחודש מ10:30-13:30 לפרטים אפשר לדבר איתי 05421845458.
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

שומרי הגן

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

נשמע מרתק, בטוח נרצה להצטרף...בעוד 2.5 (בני בן 2.7 עכשיו)
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”