שימוש בטיחותי במנשאים לתינוקות

ארגון_'בטרם'_לבטיחות_ילדים*
הצטרפות: 24 נובמבר 2004, 15:51

שליחה על ידי ארגון_'בטרם'_לבטיחות_ילדים* »

מנשאים משמשים לנשיאה של תינוקות כאשר הם קשורים לפלג הגוף העליון של הוריהם. מנשאים הנקשרים לפלג הגוף העליון הקדמי מתאימים לרוב מגיל לידה ועד 12 חודשים. לאחר גיל שנה מומלץ להשתמש במנשא הנקשר לגב.

במחקר שנערך באנגליה בין השנים 1997-1992 ב-18 בתי חולים נמצא כי נרשמו 18 מקרים של פגיעות כתוצאה ממנשא. פגיעות אלו לא היו קטלניות, אך שני תינוקות אושפזו עקב הפגיעות מהם סבל משבר בגולגולת.

במחקר שנערך בקנדה בין השנים 1995-1990, נאספו נתונים מ-10 מחלקות מיון ילדים בשישה בתי חולים. דווח על 105 פגיעות כתוצאה ממנשאים:
  • 44.8% מהנפגעים היו תינוקות עד גיל שישה חודשים.
  • שליש ממקרי הפגיעות כתוצאה משימוש במנשאים התרחש בבית ו-18.1% נוספים אירעו בדרך (בכביש, על המדרכה).
  • רוב הפגיעות (61%) היו בראש ובפנים, ו-10% נוספות היו שברים בגולגולת.
  • רק 9.6% מהנפגעים אושפזו, 30% טופלו במקום ונשלחו לביתם ו-51% נשלחו ללא צורך בטיפול כלשהו.
נסיבות הפגיעה:
  • כ-35.2% מהמקרים התרחשו בעת שהמבוגר שנשא את התינוק מעד או נפל.
  • ב-19% מהמקרים התינוק נפל החוצה מתוך המנשא שהיה בו, כאשר הוא היה על המבוגר.
  • ב-19% מהמקרים התינוק נפל החוצה מתוך המנשא כאשר התינוק היה בו, אך המנשא לא היה על המבוגר.
  • ב-5.7% מהמקרים התינוק נפגע כאשר המבוגר "הרכיב" או "פירק" את המנשא או בעת הוצאת / הכנסת התינוק למנשא.
בארה"ב לא נאספו נתונים על פגיעות ילדים כתוצאה ממנשאים. עם זאת, המועצה לצרכנות הוציאה מהשוק למעלה מ-300,000 מנשאים עקב דיווח על 13 מקרי היפגעות. במקרים אלו, תינוקות קטנים החליקו במנשא אל עבר קצהו ונפלו דרך הפתח המיועד לרגליים על הקרקע. רוב התינוקות שנפגעו היו בני פחות מחודשיים.

לסיכום:
פגיעות ממנשאים אינה פגיעה נפוצה, אך יש להתייחס לכללי הבטיחות על מנת למנוע פגיעה.

המלצות 'בטרם' בנשיאת תינוק במנשא:
  1. יש לבדוק שהמנשא מהודק לגוף התינוק וקיימת תמיכת ראש מספקת. במידה ויש רצועות חגירה – לחגור בהן את התינוק.
  2. מומלץ שהמבוגר הנושא את התינוק יכרוך את זרועו מסביב למנשא על-מנת להצמיד אליו את התינוק.
  3. מומלץ לנעול נעליים שטוחות (לא נעלי עקב או פלטפורמה) בעת נשיאת תינוק במנשא.
  4. אין לשתות משקה חם כאשר התינוק בתוך המנשא.

החומר מבוסס על ממצאי מחקר שפרטיו מצורפים להלן:
Brooks, J. & Finlay, F. (2000). Babysling related injuries: a case report and literature review. Injury Prevention 6(2):156-7

כתובת אתר ארגון 'בטרם' www.beterem.org
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

אני מוסיפה לאזהרות: אסור לבשל כאשר התינוק במנשא-צד או במנשא קדמי. (במנשא-גב מותר).
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

לאחר גיל שנה מומלץ להשתמש במנשא הנקשר לגב
מה הבעיה במנשא צד לאחר גיל שנה? לא הבנתי.
מנשא-גב, מותר מגיל שישה שבועות.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה הבעיה במנשא צד לאחר גיל שנה?
אני משערת, שאם מסתכלים על בטיחות/תאונות (זו העבודה של בטרם (-;), אז כשנופלים - עם הידיים קדימה - התינוק מוגן.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לאחר גיל שנה מומלץ להשתמש במנשא הנקשר לגב
הם לא מודעים כנראה למנשאים לגב שאינם "מנשאי טיולים קשיחים", שבאמת מתאימים לתינוקות שיושבים באופן יציב.

אגב, עם כל הכבוד לבטרם, ויש כבוד, אז יש משהו מאוד מצחיק בהוראות.
יש גם הוראות עם איזה בגדים ונעליים ללכת כשלוקחים תינוק על הידיים? יש סטאטיסטיקה כמה הורים נופלים או מועדים עם ילד על הידיים? אז למה לזה אין הוראות, ולענייני מנשא יש? (אני יודעת את התשובה, אני סתם מקטרת).
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

ההמלצות שלי:
נעליים שטוחות כשלוקחים תינוק על הידיים או במנשא. עכשיו בסדר? :-)

לגבי הבטן-גב: אני משערת שהם מדברים על מנשאים מסוג סנגלי לבטן, ועל מנשאים קשיחים לגב. זה מה שנפוץ במיינסטרים. לא ברור אם מנשאי צד, למשל, נכנסו בכלל לסטטיסטיקות.

< תוהה מה הסטטיסטיקות לגבי תאונות מנשאים באפריקה. אורית? >
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אחת הבעיות הבטיחותיות עם פעוט במנשא צד - הוא מגיע לדברים, שעלולים להיות מסוכנים, בלי שנשים לב (ואחרת היה לו קשה להגיע אליהם). לא נראה לי שלזה הם התכוונו, אבל זה דבר שכדאי להיות ערים אליו.

מוזר לי מאד שכחמישית מהתאונות קרו במנשא שלא היה על גוף המבוגר.

סוג תאונות שלא הוזכר, ואני בטוחה שקורה גם לאחרים (-; - תאונות שנובעות מכך שהמבוגר הנושא, לא לגמרי מודע ל"מטען החורג" שלו. העובדה שראש התינוק נמצא בצד הגוף שלי, מחוץ ל"מסגרת הגוף", גרמה למספר לא מבוטל של כמעט-תאונות או מכות קלות. אולי זה בגלל דפקט שלי, אבל נדמה לי שאני לא היחידה עם קושי בהתמצאות במרחב... (אגב, זה קורה לי גם ללא מנשא, כשהילד עלי).
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מוזר לי מאד שכחמישית מהתאונות קרו במנשא שלא היה על גוף המבוגר.
אולי במנשא-גב קשיח שהונח על הרצפה כשהילד בפנים?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אולי במנשא-גב קשיח שהונח על הרצפה כשהילד בפנים?
זה מה שגם אני חשבתי,
מה שמעיד באופן מובהק יותר על סוגי המנשאים אותם המחקר בדק. (אנחו משתמשים במנשא גב הרבה פחות מ 20% מזמן השימוש במנשא)
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

אולי זה בגלל דפקט שלי, אבל נדמה לי שאני לא היחידה עם קושי בהתמצאות במרחב...

באיקאה, ליד מדפי כוסות הזכוכית, אני מעיינת לי באיזה קנקן יפה והקטנה - עלי במנשא גב - אתם מנחשים את ההמשך, נכון?
שרונה*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2001, 23:27

שליחה על ידי שרונה* »

קראתי את הכתבה, לא מרגש אותי, תאונות קורות בכל דרך בחיים אז מה מפסיקים לחיות? יש הסקת מסקנות וזהו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אפחד לא אמר שצריך להתרגש, צריך רק להיות מודעים. טעויות קורות וגם תו תקן לא ממש היה משנה. אם היתה תקלה בתפירה שום תו תקן לא היה עוזר.
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

רק כדי לאזן את הרושם הרע העלול להווצר בעקבות הכתבה. אני כבר חודשיים עם סלגוזל, לא מחליפה אותו באף מנשא אחר. הבת שלי שוקלת בערך 10 קילו. אנחנו משתמשים בו כל יום, כמה פעמים ביום לפרקי זמן של שעה ויותר. שום דבר לא נפרם, אף אחד לא נופל, כולם מרגישים מצוין ונהנים מאוד מהמנשא!
שרון ישר כוחך, תמשיכי בעשיה, היא חשובה. טעויות קורות, אין מה לעשות נגד זה, אבל המנשא שלך מעולה ומשרת הרבה אנשים.
רק היום הסברתי לאישה בסופר איפה קונים אותו. אוהבים אותך וזקוקים למנשא שלך! אל תתיאשי!
שלך,
פיצה
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

שרון ישר כוחך, תמשיכי בעשיה, היא חשובה. טעיות קורות, אין מה לעשות נגד זה, אבל המנשא שלך מעולה ומשרת הרבה אנשים. @}
אמא_בן_אור*
הצטרפות: 17 נובמבר 2004, 15:36

שליחה על ידי אמא_בן_אור* »

מצטרפת לפיצה ולליזה.
המנשא של שרון משמש אותנו נאמנה.

שרון ,המנשא שלך מעולה ושכתבות כאלה לא ידכאו אותך@}
חנה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2003, 00:43

שליחה על ידי חנה* »

שלום
שאלות לגבי מנשארי. התינוק שלי בן חודש וחצי, קצת מחזיק את הראש אבל לא לגמרי. בינתיים נשאתי אותו במנשא רק פעם אחת בתנוחת ערסול. שתי שאלות למומחיות:
  1. בסרטון שמצורף למנשא התינוק מונח מאוד גבוה על האמא, הראש שלו מעל החזה שלה (בתנוחת ערסול) ואצלי הוא צ'יק צ'ק שקע למטה. זה בסדר או לא?
  2. בגיל חודש וחצי אני יכולה לשאת אותו בתנוחה עם הפנים אלי והרגליים מחוץ למנשא? ממתי אפשר? עוד לא ניסיתי אבל נראה לי שזה נוח יותר.
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

שליחה על ידי הילה_ב* »

חנה שלום
תנסי להדק את המנשא חזק יותר ואז הוא לא ישקע
לפי מה שאני יודעת התנוחה השניה היא לגיל קצת יותר גדול 3 חודשים עכשיו הכי טוב הערסול הכי בריא
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

לפני שנה וחצי בערך קיבלתי מחברה (שעוסקת בכל מיני מסאג'ים) מנשא צד שנראה כמו פאאוץ'. בטח אתן יודעות על מה אני מדברת.
היא שיווקה אותו ורצתה, מצד אחד לתת לי מתנה מצד שני שאני אהיה פרסומת מהלכת.
אז ככה.
יש לי קצת מסקנות שאני בוחרת לחלוק כאן.
זהו מנשא שעשוי מקלקר (בתוך פלאסטיק) התינוק יושב עליו, והקלקר גורם למשקל התינוק כאילו לא להיות שם.
א ב ל
בשבוע שעבר היו יומיים שהשתמשתי עם המנשא יותר מהרגיל והלכנו. התינוק (בן שלוש) לא היה לי מידיי כבד, בגלל המנשא, אבל אחרי יומיים התחלתי להרגיש את מפרק הברך. ואת מפרק הירך. מקומות שעד כה לא ידעתי שקיימים.
מאז עשיתי אחד ועוד אחד והגעתי למסקנה שהרי המשקל של התינוק לא משתנה כשהוא יושב על המנשא, אלא מופנה למקומות ,כביכול פחות רגישים בגוף.
וזו אשליה כי הרי כשאנחנו צועדים עם קטנטני, שכבר יכול ללכת ובאמצע הדרך מתעייף, או מתפנק, את עדיף להרים לרגע ולהוריד כי כבר, או לשבת על ספסל עד שכבר לא עייפים, ולא להרים משקל שלא נכון לגוף שלנו לשאתו.
הפלא_ופלא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 21:37
דף אישי: הדף האישי של הפלא_ופלא*

שליחה על ידי הפלא_ופלא* »

לא הייתי בטוחה איפה לכתוב את זה ונראה לי שזה הדף המדויק ביותר...

פלא כבר שוקל כמעט 14 קילו (בן שנה וחמש...) - אז כבד לי סתם על הידיים כשהוא רוצה או בהליכות קצרות/ארוכות.
מצאנו שיטה מגניבה שהיא ה"שקמח" של פעם. אני תופסת אותו בבתי השחי כשהוא עם הגב אלי, מניפה אותו באויר בסיבוב (נשמע קשה אבל לא) - ומעמיסה על הגב. הוא צוחק בטרוף ומתמקם.
הבעיה - הוא לא ממש מחזיק. ראיתי באיזה סרט ילד שהיה תלוי על אמא שלו כל הזמן ככה והחזיק והיא רק הניחה ידיים מתחת לטוסיק שלו וגם לא תמיד... - וכל פעם נראה לי שפלא הולך אחורה במשקל וגם קופץ ושר... ומגיבה בבהלה מיותרת...
חשבתי לקחת פס בד ארוך ארוך , להעביר מתחת לטוסיק ולקשור מקדימה (סטייל 'קובבה'). השאלה אם הוא לא ייפול אחרי כמה דקות מלמטה.
אולי יש למישהי איזה רעיון אחר?
ולא בא לי כל מיני מנשאים מסובכים. כמובן שבא לי על הפשוט והקל והזמין....
תודה על הרעיונות
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הפלא ופלא - יש לי רעיון! אוכף. הכלאה בין מנשא למושב. מחברים אותו לגוף הנושא על ידי חגורה שנסגרת בסקוטצ' חזק וקליפס אבטחה. הילד יושב על הפאוץ' הממולא בחומר קשיח. אפשר להצמיד למותן או לגב. הגדולה שלי (3.5) שעוד משתמשת במנשא אוהבת שאני סוחבת אותה כמו שק-קמח עם המנשא-אוכף הזה.
במקור קנינו אותו לבן זוגי אבל אני משתמשת בו גם מדי פעם.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

הכלאה בין מנשא למושב
ראי מנשא מותן
פס בד ארוך ארוך , להעביר מתחת לטוסיק ולקשור מקדימה
זה יהיה בדיוק כמו מנשא כנעני או מנשא קוריאני.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

האם מישהו יודע לאילו מנשאים בארץ יש תו תקן?
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

אין בארץ תו תקן למנשאים, כך לפי מכון התקנים.
יש מנשאים שנבדקו במכון התקנים ביוזמת יצרניהם, בכדי לקבל אישור על איכות הבד, חוזק התפרים ויכולת נשיאת משקל.
כל המנשאים שאני מייצרת עברו בדיקה כזו, ואני יודעת שיצרנים נוספים משלמים ומוסרים לבדיקה, אני לא יודעת לענות ספציפית יותר.
פלוני_אלמונית*

אשמח לשמוע על נסיעה בטיחותית באוטובוס עם תינוק, האם עם מנשא/סלקל/משהו אחר? תודה מראש. זה לצורך בדיקה רפואית שלא ניתן לעשות קרוב לבית.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

שליחה על ידי רק_טוב* »

אני חושבת שבאוטובוס הכי בטוח מנשא, סלקל ממש לא בטיחותי ברגע שהוא לא חגור למושב. מנשא גם הכי נוח במקרה של צפיפות באוטובוס. מה שכן הייתי ממליצה על מנשא שבו התינוק ממש צמוד לגופך ושתי ידיך פנויות.
נסיעה בטוחה :-)
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אני אישית עשיתי עם שלושה ילדים כשהקטנצ'יק במנשא. זה הרגיש לי הכי הכי בטוח, צמוד אליי וקשור אליי...
סלקל או עגלה מרגישים לי הרבה פחות בטוחים באוטובוס שממילא אין בו חגורות.
פלוני_אלמונית*

תודה לכן, גם לי זה היה נראה הכי מתאים, (אני עם לופי וקטנצ'יק בן חודש וחצי), רק רציתי לוודא שזה באמת בטיחותי. ושוב תודה.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

שליחה על ידי רק_טוב* »

הלופי הוא בהחלט מנשא טוב לנסיעות שכאלה, שומ את הקטנצ'יק צמוד אליך ומוגן,
שוב נסיעה בטוחה ורק בריאות @}
צ'ילי_ושמן_זית*
הצטרפות: 12 פברואר 2009, 21:20
דף אישי: הדף האישי של צ'ילי_ושמן_זית*

שליחה על ידי צ'ילי_ושמן_זית* »

לפני כמה חודשים עלה לחדשות עניין החנק בתנוחת עירסול במנשאים.זוכרים? לא זוכרת על איזה מנשא דיברו והמוצר נדמה לי ירד מהמדפים או משהו. לא ייחסתי לזה יותר מידי חשיבות אז כי לא היה לי זמן להתעסק עם זה וכי לא היה לי רלוונטי.
היום אני לפני בייבי נוסף ורכישת מנשא צד חדש. נזכרתי בעניין המטריד במיוחד אחרי שחברה סיפרה לי כיצד גילתה שתינוקה הסובל מריפלוקס סבל מעירסול במנשא, שכן זה לחץ לו כנראה על הקיבה או הושט וגם אם היה שקט ונרדם כשהתעורר סבל מאוד ובכה בלי סוף, לקח לה זמן עד שקישרה את הסבל מהריפלוקס לנשיאה במנשא אך כשגילתה זאת הפסיקה ואמרה שניתן היה לראות שיפור והקלה ברורים.
בעצם, יש לי כאן שתי שאלות:
  1. לגבי תנוחת עירסול במנשאים השונים (צד, בד ארוך וכו), האם נראה לכן שתתכן פגיעה לצוואר / לנשימה? אני זוכרת כי כאשר אני נשאתי בתנוחה זו אכן מידי פעם הזוית של הצוואר המקופל בתוך המנשא נראתה לי מטרידה. וקשה מאוד לשלוט לפעמים בזוית הזו למרות כל אפשרויות ההידוק למינהם במנשאים השונים.
  2. האם שמעתם על מקרים נוספים של פגיעה מריפלוקס כתוצאה משימוש בתנוחת עירסול (ואולי הדוקה מידי?) במנשא? החברה הנ"ל מאמינה שבאיזה שהוא אופן השימוש במנשא החמיר את מצבו כי יצר צרבות קשות שגרמו למן כיבים.
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

לגבי בטיחות בערסול את מוזמנת לקרוא באתר המנשא הנכון
לגבי הריפלוקס, אפשר להשתמש בתנוחת בטן לבטן במקום ערסול.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

שני התינוקות שלי היו עם ריפלוקס וסבלו מאד בתנוחת ערסול. אבל הם נהנו מאד בתנוחת בטן לבטן, ואני לא ראיתי סיבה לערסל אם לא טוב להם.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

לגבי הריפלוקס -
באופן כללי ממליצים לקחת את התינוק בצורה מאונכת ככה האפשר במקרים כאלו, ואז הגרביטציה עוזרת לשמור בקיבה את מה שצריך להשאר בה.
אין לזה קשר להידוק המנשא או למנשא בכלל, גם תינוק שישכב בעגלה או במיטה אחרי האוכל לא ירגיש טוב ויפלוט.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

האם שמעתם על מקרים נוספים של פגיעה מריפלוקס כתוצאה משימוש בתנוחת עירסול
הערסול פשוט גרם לעליית האוכל ולצרבת כתוצאה מכך שהתינוק לא היה בתנוחת אנכית, שזו ההמלצה לתינוקות ריפלוקס.
ממה שידוע לי תינוקות ריפלוקס נהנים מאד מנשיאה בתנוחות אנכיות שהן אפשריות כמעט בכל מנשא מערסל.

לגבי זוית הצואר בערסול- חשוב להקפיד שהראש לא יהיה מוטה מדי קדימה. מספיק לודא שיאפשר להכניס אצבע בין הסנטר של התינוק והחזה שלו. אינדיקציה נוספת היא צליל הנשימה, תינוק שנמצא בתנוחה לא נכונה ינשום בכבדות או "יחרוק", תינוק שנושם בשקט נשימה שקטה ורגועה נישא כנראה בצורה נכונה.
שמיכה*
הצטרפות: 12 פברואר 2014, 00:40

שליחה על ידי שמיכה* »

ומה על בטיחות במנשא צד
איך שומרים?
פלוני_אלמונית*

לתינוקי יש הרבה פעצים סימן של פס קטן אדום בפולקס. הוא עובר אבל עדיין מעלה לי שאלות. האם. זה טבעי שקורה או אני עושה משהו לא נכון? האם אני עושה לו נזק? כרגע משתמשת במנשא צד טבעות ובד ארוך. והקטנטן בין חמישה חודשים
תודה
אם.ילדה*
הצטרפות: 20 פברואר 2015, 17:48

שליחה על ידי אם.ילדה* »

מקפיצה את זה שוב למה חדש.

האם זה נורמלי שמופעים סימנים בעור בגלל המנשא?
זה לא חייב להיות סימן אדום, אלא חריצים לפעמים קצת עמוקים במפגש של העור עם הבד.
תודה
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

שליחה על ידי שמנדובה* »

כן, נורמלי. כל עוד זה לא כואב לו והסימן עובר מהר, וזה לא שטף דם או משהו כזה, זה נשמע לי נורמלי. מזכיר קצת שכשישנים על סדין שאינו מתוח לגמרי, קמים עם סימנים אדומים על הלחי...
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תודה שמנדובה.
הוא לא מתלונן בכלל, והם באמת עוברים מאוד מהר. פשוט לא זכרתי את זה מהבכורה.
שוב תודה
אמא_לתאומים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2006, 12:29
דף אישי: הדף האישי של אמא_לתאומים*

שליחה על ידי אמא_לתאומים* »

איך יודעים במנשא קשירה שהמנשא תומך בנו והמשקל לא נופל על גב התינוק?
ואיך יודעים אם הוא בוכה כי לחוץ מדי? יש בדיקה שניתן לבצע על הרווח או הלסטיות של המנשא ביחס אליו<
פרח_בית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2015, 23:07
דף אישי: הדף האישי של פרח_בית*

שליחה על ידי פרח_בית* »

אמא שלי התקשר אליי לפני כמה זמן בלחץ מהכתבה הזאת
https://www.10.tv/news/167107

"בעולם מתריעים כבר שנים משימוש במנשא לילדים בני 4-0 חודשים, אך בארץ המידע החשוב לא מוכר – דבר שהוביל לאירועים קטלניים. "תינוק מעורסל לא יוכל לבטא חנק" "

לי זה היה נשמע כללי וגורף מדי, איך זה שאין הבדל בין מנשאים ובין תנוחות נשיאה שונות?
אבל היא לחוצה ואומרת שלדעתה אין מה לקחת סיכון. (רק אציין שגם משפחתי המאוד לא באופנית השתמשה במנשא עם תינוקות קטנים וזה היה ברור מאליו, פשוט אז עוד לא הייתה הכתבה...)

מישהי נתקלה בכתבה? אשמח לדעות לכאן ולכאן
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

כמובן שצריך להיות מאוד קשובים לתינוק, וצריך להתאים את המנשא והתנוחה לגיל התינוק, אך מעולם לא שמעתי על תינוק שמת במנשא, אני שומעת רק על מוות בעריסה ולא יצאה אזהרה שלא להשתמש בעריסות עד גיל שנתיים.
חנה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2003, 00:43

שליחה על ידי חנה* »

הקישור ששלחתי - כללי זהירות לשימוש במנשא.
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”