בלנדרים ומעבדי מזון

אנונימי

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור טבעונאות

ממחה זה בלנדר בעברית דרך אגב.

בלנדרים מומלצים

vitamix
אני ממליץ בחום על בלנדר מסוג ויטמיקס vitamix.com - זה לא זול....ממליץ לקנות עם המיכל היבש והרטוב - היבש זה אכלא בשביל לטחון פשתן שומשום וכו והרטוב זה לרסק ירוק. אם יש מכונה חשמלית אחת שאני ממליץ עליה - זה זה. זה עושה אחלא גלידות - זה אפילו עושה לחם ומבשל מרק.. זה בא עם 7 שנים אחריות... אפשר לסחוט מיצים עם הויטמיקס - אח שלי משתמש בויטמיקס כל יום להכנת מיץ עשב חיטה.... הויטמיקס כל כך עוצמתי שהוא חותך את המזון דק דק ומכין מה שקוראים total juice ...טוחנים בבלנדר את העשב חיטה עם קצת קרח (כדי לשמור על זה קר) לעיסה ירוקה וזוהרת ואז שופכים לתוך השקית וחולבים.. (אופק)

המחיר ישירות מהיצרן בארה"ב למודל 5000 משופצר הוא 369$ כולל המיכל עם הסכינים "הרטובים" - המיכל היבש עולה עוד 80 דולר...כל המחירים האלו הם למודל של 110V אז בארץ תצטרכי ממיר של כ-800W. ה-220V עולה 50$ יותר...ב-Ebay ובאתרים אחרים מוכרים מודלים מסחריים חדשים של ויטמיקס שטובים לא פחות (בד"כ רק קצת חסר הכפתור ששולט על המהירות ויש רק כפתור HI ו LOW) בפחות מ-$300 כולל דמי משלוח. (אופק)

אצל "קירוסקאי" www.kiroskay.co.il , היושבים באזור, ויטמיקס עולה כרגע משהו כמו 2600 שקל 'מחיר מבצע'. נשמע לא רע למי שחיפש ויטהמיקס.... קירוסקאי נותנים רק שנה אחריות על הויטמיקס, מה שלדעתי הופך את הקניה למאוד לא משתלמת. (אורי)

אוסטר oster
לתמי מעץ בעיר יש בלנדר של אוסטר (oster), הכנתי אצלה איזה רסק והייתי ממש מבסוט. הוא גם לא יקר כמו הבלנדר שלי (עולה איזה 450 שקל אם אני זוכר נכון). (אורי)
השתמשתי אז בבלנדרים של oster שהם עמידים וחזקים יחסית לרוב הפוּשטים. הייתי מוצא אותם בחינם ובשני דולר במהלך השנה ב-garage sales וחנויות יד שנייה.. ועשיתי אוסף כדי שיהיו חלקים. מנוע לא שרפתי אף פעם אבל הסכינים מתכהים עם הזמן אז כדאי להשחיז ולהחליף מדי פעם. (אופק)

JTC
גיליתי אתמול בלנדר מסוג שלא הכרתי - מוכרים אותו חדש בארץ ב-1700 שקל. החברה הטאיוואנית היא JTC ובארץ מוכרים רק מודל אחד שנראה כמעט זהה לחלוטין לויטהמיקס שלי. אין לי נסיון עם המכשיר הזה - אבל המחיר מעיד משהו על רציניותו - זה מכשיר מסחרי - והספציפקציות דומות ליטמיקס. בניגון לויטהמיקס שם מקבלים 7 או 10 שנים אחריות, כאן מקבלים רק שנה אחריות. אבל היתרון הוא שלא צריך לעשות יבוא אישי - הוא זול יותר - מותאם ל-220V ואפשר לקבל כאן שירות. והחדשות הכי טובות זה שאפשר להשיג אותו משומש! (אופק)

בלנדר של JTC עולה 1800 ש"ח אם זכרוני אינו מטעה אותי, אבל מקבלים עליו רק שנה אחת אחריות. מצד שני הבנתי שהיבואן שלהם רציני ועובד הרבה שנים בתחום, ככה שהוא לא הולך לברוח או לפשוט רגל מחר (מה שאומר שיהיה אפשר לתקן בתשלום אם יקרה משהו לבלנדר). המוכר בחנות אמר לי שזה אכן חיקוי סיני זול לויטמיקס, אבל המוצר טוב.(אורי)
עשיתי סיבוב ברח' בית-אשל ליד שוק הפשפשים כדי לקנות בלנדר לאחי. זה רחוב של חנויות למכירת מקררים ומכונות-מזון למסעדות.
מצאתי ש- כל ציוד, מוטי את אלי מוכרים את הבלנדר של JTC ממש בזול - 1350 ש[url=http://www.hamiltonbeach.com"]ח לסוג המשוכלל עם 10 מהירויות. (אורי)

Hamilton Beach
מביקור בדוכן מיצים שאני מיודד איתו, הבנתי שכל הדוכנים בתל אביב משתמשים בבלנדר של Hamilton Beach[/url] . נא לא להתבלבל עם Hemilton, חיקוי עלוב וחוצפן. הסתובבתי בדרום תל אביב איפה שהחנויות שמוכרות ציוד מקצועי למטבחים - אפשר לקנות את הבלנדר הזה במשהו כמו 900 ש"ח (כולל הנחה על מזומן) ברחוב ברזילי (אורי)

לא מומלצים

מרפי ריצ'רדס
מסתבר שיש חלק קטן בבלנדרים של מרפי ריצ'רדס שנשחק די מהר. הבלנדר עצמו מאוד חזק, אבל המגשר (זה מה שמחבר בין המנוע לבין הסכינים) נשחק.
שוב התקלקל לי הבלנדר, שוב באותו חלק (פעם שלישית). ושוב יתקנו לי אותו במסגרת האחריות, אבל נמאס לי. (אורי)

איך לבחור בלנדר?

• תמיד צריך להסתכל על cost performance. בשביל שהמחיר השערורייתי של ויטמיקס יצדיק את עצמו, הוא צריך לתפקד כמעט יומיומית ככמה מכשירי חשמל שונים שאותם את צריכה, אין לך, ולכן לא תקני. מה שנקרא "to name a few": מעבד מזון, מכונת גלידה, מטחנת קפה, מטחנת דגנים, מיקסר, ובטח שכחתי כמה... אם זה לא המצב, אז את לא צריכה ויטמיקס.
אני לא חושבת שזה מה שאת אומרת, אבל לטובת קוראים אחרים: לשקול להוציא כ2000 שקלים כדי שהרסק יהיה יותר חלק, זה בזבוז משווע של כסף.
עוד משהו שכדאי לזכור זה שלויטמיקס יש מיכל מאד גדול, ולא מאד נוח לעשות איתו כמויות קטנות, אז זה לא יפתור לך את הבעיה. יש לו מיכל קטן יותר שעולה עוד 150$. והוא נורא רועש. (ניצן)

האם כל בלנדר עם הספק של מעל 500 וואט יעשה רסק ירוק דק דק ומושלם או שזה יותר קשור בזווית של הסכינים שלו? (אמאדמה)

זה קשור בסכינים, בצורה של הקנקן שלו, וכו'. פשוט בהאם זה בלנדר טוב.
בלנדר ביתי של 700W זה סבבה לגמרי. בלנדרים מקצועיים (שנועדו לבתי עסק) הם פשוט חזקים יותר, ואז גם פחות מ700W זה סבבה.
אגב, לדעתי כל בלנדר יעשה אחלה רסק אם תפעילי אותו למספיק זמן (הבלנדר שבמיקסר הישן של אמא שלי עשה לי אחלה חלב שקדים, אבל הפעלתי אותו איזה 3 דקות בשביל זה). (אורי)

מנסיון, לא נכון.
אני כבר נתקלתי פה בשני בלנדרים כל כך מחורבנים וירודים שהמנוע שלהם התחמם עוד לפני שהכנסתי ירוקים בכלל, והתחיל להריח מפלסטיק נמס אחרי דקה של עבודה. אז כן כדאי לקנות משהו איכותי. (ניצן)
  • הבלנדרים - יש דברים במבנה שלהם שעושה את זה.
ויטמיקס למשל בכלל לא עם סכינים חדים, ועובד בעיקר על מהירות ומבנה הקנקן. להמילטון ביץ' יש מבנה קנקן אחר עם פטנט (הרבה וואו פרסומי, אבל אולי יש בזה גם אמת). (אורי)
  • הקרח לא מדגדג את הבלנדרים החזקים.
דוקא דברים כמו פירות יבשים או ברוקולי יותר בעייתיים מקרח, אבל גם הם ממש לא עושים רושם על הויטמיקס שלי. להזכירך, אני טוחן בו חרובים לאבקה, קרטונים (לקימפוסט), ועוד דברים כאלה...

איפה קונים?

מבחר גדול, כולל משומשים יש בחנויות הציוד למטבחים בשוק הפשפשים ביפו.

איך להתמודד עם כיסי אוויר בעת השימוש בבלנדר

• אפשר לקנות אבל ממש פשוט להכין לבד "דחסן": מקל רחב מספיק אבל לא מדי, כך שיוכל להיכנס בחור שבמכסה ולדחוס.
צריך לשים לו איזשהו מעצור שימנע ממנו להגיע עד הסכינים:
  • צריך למצוא חתיכה של עץ קשה יחסית (לא אורן למשל כי זה יספוג את הרטיבות ויסריח) - החתיכה צריכה להיות ישרה וארוכה יותר מהבלנדר - לגלף אותה לקוטר של החור. אפשר ללכת לנגרייה הקרובה ולבדוק מה יש שם. עכשיו צריך עוד חתיכה של עץ או במבוק שתעבור דרך החתיכה שהכנו. לקדוח חור בגובה הנכון שלא יפגע בסכינים ושיהיה נוח להחזיק ובקוטר קצת יותר קטן ולהעביר את החתיכה השנייה בכוח דרך.. (with passion) <תמונה במורד הדף>
  • שלשום הסתובבתי בעיר, ומצאתי ליד שאריות מל"ג בעומר מוט עץ בקוטר 4 ס"מ בערך. במבט ראשון זה היה נראה לי מתאים מאוד להיות הבסיס לדחפן הבא שלי.
הגעתי הביתה ובדקתי אם הוא מתאים בקוטר, ושמחתי לגלות שהקוטר של המוט מתאים בול - המוט נכנס לתוך הבלנדר, עם חופש תנועה מסויים, ויש הפרש של קצת יותר מחצי ס"מ בין הקוטר של הכניסה (החור במכסה הבלנדר) לקוטרו של המוט.
ניסרתי אותו לאורך מתאים, ניקיתי אותו קצת,
ואז לקחתי רצועת בד וכרכתי אותה סביב המוט ליצירת טבעת בעובי ס"מ. את הטבעת הזאת הידקתי עם 8 מסמרים קטנים. הטבעת משמשת כמחסום שמונע מהדחפן להיכנס עד הסוף ולהפריע לסכינים (אורי) <ויש שרטוט במורד הדף>

בלנדר, מעבד מזון ומה שביניהם

מה עדיף, בלנדר ומעבד מזון בשני מכשירים נפרדים? או מכשיר משולב?

אני מאד ממליץ להתרחק מהמשולבים - הם מסורבלים ואם אחד מתקלקל אז את תקועה איתו עד סוף הימים.. כמו מערכת סטריאו - עדיף לקנות כל דבר לחוד. (אופק)

מה בלנדר יכול לעשות שמג'ימיקס לא יכול? כדאי את שניהם או שאחד מהם מספיק?
בלנדר יטחון זרעים קטנים כמו פשתן ושומשום ומעבד מזון (מג'ימיקס) לא
בלנדר עושה שייקים עדינים ורסק ירוק ומעבר מזון עושה יותר גס כמו חומוס.
אם את רוצה לבחור אחד - הייתי הולך על בלנדר עוצמתי - זה יותר ורסטילי ממעבד מזון ועושה את רב מה שמעבד מזון עושה (במיוחד עם מכינים "דחפן"). (אופק)
  • מעבד המזון של מג'ימיקס נותן מענה לממרחים, לגלידה נאה, לפסטו (לא משהו) בכמות מסחרית; לא לרסק ירוק (זה יותר קיצוץ ירוק) ובטחינה של זרעים ובהכנת מוצרים מבוססי אגוזים למיניהם רק בכמויות גדולות. אבל יש אחריות של 12 שנים ושרות טוב וזמין.
אז הממחה צריך לתת מענה לרסק ירוק משובח ולכל השאר שלא מסתדר עם מעבד המזון. (מירב)

טיפים לשימוש בבלנדר

• טחינת קמחים : למרות שאם הכוונה לאפות אותם אחר כך זה לא כל כך משנה (למרות שסיפרו לי שכן, מבחינת הטעם לפחות), אם שמים יותר מדי גרגירים יבשים (חיטה, פשתן, שומשום) - הויטמיקס מחמם אותם מאד, ממליץ לשים רק עד פי שתיים גובה הלהבים (ולא להפעיל יותר מכמה שניות כל פעם).
  • הכנת חלב ומוצרי חלב : להוסיף רק קצת מים בתחילה, זה עוזר בטחינה הראשונית, ואז להוסיף את שאר המים במתכון לאט. גילינו שיגורט נא פשוט לא יוצא טוב אם זה לא טחון כמו שצריך. אם לא מוסיפים מים בכלל בהתחלה, אז חמאת האגוזים הנוצרת נדבקת לכלי ויותר זמן לנקות אחר כך..
  • הכנת טחינה משומשום : לא לצפות לטעם הטחינה שאתם רגילים אליו.. זה מוצר אחר לגמרי מזרעים קלויים ללא קליפה.. זה כן יזכיר טחינה, אבל לא אותו דבר והרבה פחות ממכר. הבעייה העיקרית זה טעם מריר שקיים בשומשום - אבל אפשר לאזן אותו בקלות עם מספיק מהטעמים האחרים. אז לשים מספיק מלח ו\או אצות, לימון, תמרים ופלפל חריף..
  • חומוס נא: עדיף עם מעבד מזון, אבל אין בעייה עם ויטמיקס. כדי שלא יתחמם החומוס יתר על המידה - כדאי לעשות את החומוס (בכמויות במתכון ששמתי) בשתי נגלות.
  • כל מה שנשאר במקרר: אפשר לטחון עם פשתן ללאפות שמש או פת שמש, אפשר גם קימצ'י.
  • גלידה נאה.. שאנחנו עושים כמעט כל יום עם הויטמיקס.. גם כאן לא למלא יותר מחצי (זה ירד לשליש לאחר הטחינה) (ניצן, אופק)
  • בקשר לחימום, הטענה שלהם היא שהויטמיקס מכין מרק מהביל מחומרים טריים לא מחוממים אם נותנים לו לרוץ 4-6 דקות. אז צריך בכל מקרה להיות מאד תכלסיים איתו. (ניצן)

תרמו: with passion , אורי יורמן , ניצן אמ , מירב ב , אמא אדמה

{==דיון==}
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אהלן אופק,
בטלפון סיפרת לי פעם על פומפה נחמדה שמשתמשים בה בשביל למעוך את מה שיש בבלנדר בלי לגעת בסכינים.
יש לך מושג איפה אפשר להשיג כזה דבר, או אולי לתאר לי את זה באופן קצת יותר מפורט כדי (אשמח לשירטוט) כדי שאני אכין אחת לעצמי?

יש לי בעיה רצינית של "כיסי אוויר" בבלנדר כשאני מכין רסקים למיניהם.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

אה, הנה, מצאתי איך קוראים לזה
vitamix tamper

טוב, אני רואה שזה ממש לא על עיקרון של פומפה אלה פשוט מקל בצורה כזאת שמונעת ממך להגיע לסכינים.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי with_passion* »

בוא נקרא לזה "מקל דחיסה" או "דחסן" או משהו כזה. הדחסן של הויטמיקס מתאים בדיוק לגודל של הויטמיקס (64 אונקיות שזה מאד גדול יחסית). יש לך ויטמקיס? אם אין - אז בחצי שעה אתה מכין דחפן משלך שמתאים בדיוק לבלנדר שלך. התנאי - שכמו רוב הבלנדרים - למכסה יש חור באמצע. עכשיו צריך למצוא חתיכה של עץ קשה יחסית (לא אורן למשל כי זה יספוג את הרטיבות ויסריח) - החתיכה צריכה להיות ישרה וארוכה יותר מהבלנדר - לגלף אותה לקוטר של החור. אפשר ללכת לנגרייה הקרובה ולבדוק מה יש שם. עכשיו צריך עוד חתיכה של עץ או במבוק שתעבור דרך החתיכה שהכנו. לקדוח חור בגובה הנכון שלא יפגע בסכינים ושיהיה נוח להחזיק ובקוטר קצת יותר קטן ולהעביר את החתיכה השנייה בכוח דרך..
יש לי תמונה של האב טיפוס הראשון בו למדתי לא להשתמש באורן ולהעביר במבוק דרך חור במקום ברגים...:

+

התמונה מהיום הולדת של מומו לפני שנתיים בו הכנתי רסק ירוק מ-דוריאן (הכול על פירות העונה) וסרפדים ל-30 איש. השתמשתי אז בבלנדרים של oster שהם עמידים וחזקים יחסית לרוב הפוּשטים. הייתי מוצא אותם בחינם ובשני דולר במהלך השנה ב-garage sales וחנויות יד שנייה.. ועשיתי אוסף כדי שיהיו חלקים. מנוע לא שרפתי אף פעם אבל הסכינים מתכהים עם הזמן אז כדאי להשחיז ולהחליף מדי פעם.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

חשבתי אולי להשתמש בדחפן קצת אחר
משהו שייצור לחץ מלמעלה, כמו גגון קטן, משהו כזה:
pompa]+ for blender[/po].gif

אופק, בתור א. בלנדרים של הקהילה - נתקלת פעם בכזה אבזר לבלנדר?
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי נעמה...* »

היי אופק
אחי בא לביקור מולדת מאמריקה [...] עד עכשיו לא מצאתי מטחנה שטוחנת את השומשום ונבט החיטה.(האמת שרציתי לשאול למה בעצם חייבים לטחון אותם ולא לאכול שלם?) בקיצור,אם העליית ממצאים מהתחקירים שלך בתחום המטחנות-אשמח להמלצה לחנות בארה"ב (טקסס או ניו יורק) [...]
תודה מראש ואחלה יום שיהיה - ביי - נעמה
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

ניסיתי להשתמש במתקן כמו שהצעת (לא ממש הכנתי אחד כזה, אבל עשיתי סימולציה של זה בעזרת אחיזה נכונה) וזה בהחלט עושה את העבודה. תודה!
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

סליחה אורי לא ראיתי את האיור היפה עד עכשיו.. נראה לי גם זה יכול לעבוד יופי.. כל עוד יש מקום לאוויר לצאת מהצדדים כלפי מעלה.
אשמח עם תשים כאן תמונות של מה שבנית כולל מה שאכלת! (תשלח לי אותם בדוא"ל אם אתה לא יודע איך ואני אשים).
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

נעמה - מכיוון שאת עדיין משתמשת בחשמל - אני ממליץ בחום על בלנדר מסוג ויטמיקס vitamix.com - זה לא זול אבל שם זה הכי זול - יענו ביררתי לגבי למכור כאלה בארץ - לי זה היה עולה כ-800 דולר.. ואז למכור אם הייתי מנייק כמו כולם אז ב 1200 דולר לפחות.. אז ככה - בארה"ב את קונה חדש בכ-400 דולר. משופצר (כזה שעבר שיפוץ) עם אותה אחריות בדיוק בקצת פחות. הגירסה של ה-220V עולה עוד 50 דולר. ממליץ לקנות עם המיכל היבש והרטוב - היבש זה אכלא בשביל לטחון פשתן שומשום וכו והרטוב זה לרסק ירוק. אם יש מכונה חשמלית אחת שאני ממליץ עליה - זה זה. זה עושה אחלא גלידות - זה אפילו עושה לחם ומבשל מרק.. זה בא עם 7 שנים אחריות. אין שום דבר אחר שמשתווה לזה בשוק. את יכולה לחסוך קצת כסף ונזק סביבתי בזה שתקני משופצר או אפשר לקנות משומש ב-ebay למרות שההבדל במחיר הוא קטן כי זה מכשיר טוב.
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

אופק - הבלנדר שהמלצת עליו גם סוחט מיצים? ומה עם עשב חיטה? (הכוונה לויטמיקס)
תודה
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

• כן אפשר לסחוט מיצים עם הויטמיקס - אח שלי משתמש בויטמיקס כל יום להכנת מיץ עשב חיטה. אני בד"כ לא שותה מיצים כי אני לא אוהב שאנו מעבדים את המזון וזורקים חלק כל כך חשוב - הוא הסיבים התזונתיים. הויטמיקס כל כך עוצמתי שהוא חותך את המזון דק דק ומכין מה שקוראים total juice .. אבל עם רוצים להכין מיץ ללא סיבים (שזה בד"כ חלק מההגדרה..) אז פשוט להשתמש בשקית גאזה או לרכוז משהו כזה - שקית חלב אגוזים:
BLOG]+ 060212114539 BUMBL[/po]/Image/2006/February/Nut Milk/20060214 IMG 8062.jpg

טוחנים בבלנדר את העשב חיטה עם קצת קרח (כדי לשמור על זה קר) לעיסה ירוקה וזוהרת ואז שופכים לתוך השקית וחולבים.. זה די כיף. כדאי לקנות את השקית בכל מקרה כי זה טוב להכנת חלב אגוזים ונבטים..
אוסיף ואמליץ על המסחטות מיץ הידניות מנירוסטה שנמכרות בארה"ב ב-60 עד 80 דולר.. אני פשוט מאד אוהב מכשירים לא חשמליים במטבח.
טליה_טקאוקה*

בלנדרים ומעבדי מזון

אופק-
בישראל היה לנו בלנדר ובנוסף חלק אחר שמחברים לאותו גוף כדי לסחוט מיץ למשל של תפוח. אם הבנתי נכון בויטמיקס הבלנדר עושה את כל העבודה?? אפשר להכין מיץ תפוח למשל או גזר ברמה שילדים אוהבים?? לי אין בעיה עם הסיבים אבל בבלנדר רגיל זה לא טוחן מספיק .
בדקתי באתר שלהם וזה עולה מעל 500 דולר.. נראה אם קיים בכלל אצלנו..בטח כאן יעלה פי 4..
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

הויטמיקס לא מכין מיץ הוא מכין רסק עדין מאד כך שהסיבים פחות דומיננטיים - מיץ ללא סיבים זה יצור אחר לגמרי - ואפשר לעשות אותו גם עם הויטמיקס - אבל אז צריך את השקית שתיארתי למעלה בשביל לסנן את הסיבים החוצה. זה 2 שלבים בקיצור - אבל כיף.

המחיר ישירות מהיצרן בארה"ב למודל 5000 משופצר הוא 369$ כולל המיכל עם הסכינים "הרטובים" - המיכל היבש עולה עוד 80 דולר - הוא לא חובה - אפשר לטחון זרעים יופי עם הרטוב. הסכין קצת שונה ביבש ואפשר לטחון כמויות קטנות בקלות יותר - זה גם נוח שיש מיכל שאני כמעט לא שוטף, ולכן הוא נשאר יבש רב הזמן ואז אני יכול לטחון בו דברים באותו הרגע (קשה לטחון זרעים טוב עם המיכל לא יבש לחלוטין). כל המחירים האלו הם למודל של 110V אז בארץ תצטרכי ממיר של כ-800W. ה-220V עולה 50$ יותר אבל צריך לראות אם יש להם כאלה משופצרים. אני ממליץ לקנות משופצר גם כי זה זול וגם כי זה קרוב יותר לקנייה "יד שנייה" למרות שכאן את מקבלת 7 שנים אחריות כמו החדשים.

ב-Ebay ובאתרים אחרים מוכרים מודלים מסחריים חדשים של ויטמיקס שטובים לא פחות (בד"כ רק קצת חסר הכפתור ששולט על המהירות ויש רק כפתור HI ו LOW) בפחות מ-$300 כולל דמי משלוח. ואם את רואה משומש טוב MACHINE]כמו זה למשל W0QQitemZ270119262639QQihZ017QQcategoryZ20668QQrdZ1QQcmdZViewItem[/po] אז בכלל "אקולוגי" ויעלה פחות מ-300 ויש לך את כל הכפתורים. אני ממליץ על אופציה זו רק מה צריך ממיר.

יש כאן חברה מטיוואן שמוכרת ויטמיקסים.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי חוט_השני* »

אופק, בתור א. בלנדרים של הקהילה :-) יש המלצה לבלנדר מסויים?
יש המלצה לכלים נוספים שמקלים על ההכנות (מג'ימיקס קולפנים מיוחדים...)?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

חוט השני - ממליץ בחום על יבוא אישי של הויטמיקס. כלים נוספים - מעבד מזון - פומפייה מיוחדת שעושה ספגטי מירקות - סכין גדול וחד - קרש חיתוך טבעי וגדול מבמבוק שלא סופג טעמים יותר מדי - עלי ומכתש - נייר טפלקס לא דביק להכנת מזונות מיובשים - מצלמה טובה להעלאת תמונות מגרות לאתר...
חוט_השני*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי חוט_השני* »

יבוא אישי של הויטמיקס
ארהב? אירופה?
את שאר הכלים ניתן להשיג בארץ?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

ארה"ב יותר זול - משופצר או חדש מאתר החברה (לבקש גירסה של 220 וולט).
את הספירולי (זה עושה ספגטי) לא ראיתי בארץ - יש ברשת כל מיני מודלים. קרשים מבמבוק גם ראיתי פה ושם בשווקים כאן... נייר טפלקס עוד לא ראיתי - אבל עוד לא הייתי בחנות לציוד מטבחי מסחרי..
חוט_השני*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי חוט_השני* »

תודה אופק{@, נתחיל לחפש.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יבוא אישי של הויטמיקס
לא קיים בארץ?
מה כן אפשר לקנות כאן?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

קיים ויטמיקס בארץ - רק יקר יותר (נראה לי הכי טוב למצוא דוכן מיצים שפושט את הרגל ולקנות מהם ויטמיקס משומש). אופציה ב זה לקנות בלנדר מסחרי יחסית.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

אני מחפש אלטרנטיבות טובות לויטמיקס שזמינות יותר מקומית - גם מקומות להשיג חדש ואיזה וגם מקומות עם משומשים.
אורי יורמן הפנה אותי לעמוד הזה שבהחלט נותן פירוט ומחירים למודלים שונים בחנות די רצינית. יש שם כמה מודלים של מעל 500W שמענינים במיוחד שעולים פחות מאלף שקל (וגם כאלה ב-90 שקל..) - האם למישהו יש את אחד הבלנדרים שם ויועיל בטובו לכתוב קצת על איך זה מתפקד ב-רסק-ירוק גלידה מפירות ומאגוזים, מוצרי חלב מאגוזים ומזרעים וטחינת זרעים ל- מאפים נאים או הכנת חלבה ??
לשים תמונה - תאור - וואטים - ביצועים - מחיר ומקום אחד או יותר איפה לקנות.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

הכה את הממחה
D-:
למישהי הייתה פליטת מקלדת בדף על אוכל אורגני ופשטות מרצון - היא כתבה "אוכל ארוגני". מייד חשבתי עליך (-: .
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

הבלנדר שלי התקלקל - הוא היה מדגם morphy richards 48936
המנוע עדיין עובד, אבל החלק שמחבר בין המנוע לבין הסכינים (מעיין גלגל שיניים כזה אבל לא בדיוק) פשוט נשחק ונשחק עד שהגיע למצב שהוא לא "נוגע" יותר והבלנדר עובד על ניוטרל...

הלכתי לחנות שמהם קניתי ועשיתי upgrade (הם זיכו אותי על כל הסכום) לדגם המקצועי של אותה חברה - 48953
יותר מסיבי, סכינים יותר מוצלחים, יותר יציב, יותר חזק (800W), שנתיים אחריות, 800 ש"ח. (עלה לי 600 כאמור כי החזרתי את המקולקל).
החיבור של המיכל והסכינים למנוע הוא ישיר ולא דרך כל מני רצועות, מה שאמור גם לעשות אותו חזק יותר (?).

מחר אני אכין איתו חלב שקדים ואדווח אם הוא סוס עבודה או לא.
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי שיריק* »

לנו יש את הכרומקס bl550 ואנחנו סופר מרוצים ממנו. אמנם לא התנסינו במעדנים שלך אבל קרח הוא כותש מעולה ואנחנו עושים איתו שייקים חלומיים, אז לרסק ירוק הוא בטח טוב. יש שלו גם ראש לטחינת תבלינים, ואנחנו משתמשים בו לפעמים, אם כי לרוב מעדיפים את המכתש ועלי הישן והטוב (פשוט כי לא צריך כמות שמצדיקה שימוש במטחנה)
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

מה עדיף- בלנדר ומעבד מזון בשני מכשירים נפרדים? או מכשיר משולב?
אני רוצה מכשיר או מכשירים שיאפשרו לי את הפונקציות הבאות-
  • בלנדר לשייקים, רסק ירוק....
  • קיצוץ (להכנת פסטו, פת שמש...).
  • מטחנת תבלינים (לטחינת פשתן וכדומה).
  • פומפיה (לגירוד מהיר של גזר וכאלה).
כיום יש לי מעבד מזון משולב עם בלנדר של מרפי ריצ'רדס. הוא זקוק לתיקון וגם לא כל כך חזק, אז חשבתי לשדרג אותו, אשמח לקבל המלצות.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

תזמורת - אני מאד ממליץ להתרחק מהמשולבים - הם מסורבלים ואם אחד מתקלקל אז את תקועה איתו עד סוף הימים.. כמו מערכת סטריאו - עדיף לקנות כל דבר לחוד.
כל בלנדר בנתיים שראיתי - גם הכי פושטי - טוחן תבלינים (למלא רק עד מעל הסכינים) ופשתן - עושה רסק ירוק (החלשים עושים רסק גס יותר) וגם קוצץ. לגירוד מהיר יש לא מעט בלנדרים שאם מדליקים אותם על הכי מהר ועל ריק - ואז מפילים על הסכינים דרך החור של המכסה גזר אחד - זה קוצץ את זה בשניות. אני ממליץ על פומפיה איכותית - זה יעלה הרבה פחות ממעבד מזון - והרבה יותר קל לשטוף והאוכל יוצא יותר טעים.. זה מדהים ההבדל בין פומפיות, אחת מזיעים, והשניה הגזר מתגרד כמו מרגרינה. אם עדיין את רוצה מכונה - אז לקנות יד שנייה מאנשים או דרך אתר יד2 מעבד שנראה סולידי. אלא אם את מתכוונת להכין הרבה חומוס נא או עוגות נאות ויש לך עודף כסף - אז אפשר להשקיע במעבד של 1000W של cuisineart...
תזמורת_הים*

בלנדרים ומעבדי מזון

בינתיים הסתכלתי בעמוד שקשרת אליו בתחילת הדף, וראיתי שם את הבלנדר של לנקו דגם LBL 3382. נראה לי שהוא די עונה על הצרכים שלי. אבל מה זה אומר שהוא דיגיטלי?
ואפרופו חומוס- אני בהחלט רוצה לנסות להכין חומוס נא. זה אפשרי עם בלנדר?
<יש לי עוד שאלות על החומוס, מזכירה לעצמי לשאול בדף המתאים>
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

בהחלט אפשרי עם בלנדר - לא למלא יותר מחצי מיכל (אפשר לעשות בכמה נגלות) - נוזלים יעזרו אבל גם יעשו מרקם נוזלי יותר - כדאי להשתמש בדחפן כפי שתואר בעמוד טבעונאות שאלות ותשובות.
דיגיטלי אומר שיש שם מעגלים דיגיטליים - הכפתורים שם הם לא מכאניים למשל - הם "דיגיטלים". אני דווקא מעדיף כמה שיותר פשוט - כמה שפחות כפתורים - כפתורים גדולים ומכאניים ומנוע כמה שיותר חזק - כמו טרקטור בקיצור.
תזמורת_הים*

בלנדרים ומעבדי מזון

אז בעצם כל בלנדר מספיק חזק יהיה טוב באותה מידה?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

אני אומר שאני מעדיף לקנות מוצרים פשוטים ועמידים.. כמה שיותר כוח, כמה שפחות פלסטיק, כמה שפחות דברים שיכולים להתקלקל.. הויטמיקס הוא בהחלט קרוב.
תזמורת_הים*

בלנדרים ומעבדי מזון

ומה לגבי ההספק- האם שווה להשקיע בהספק גבוה יותר, או שכל בלנדר מעל 500W יעשה את העבודה בצורה מספיק טובה?
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

מחפשת המלצה על ממחה/בלנדר שהקנקן עשוי זכוכית, ועוצמתו בין 600W-800W, בעיקר לצורך הכנת רסק ירוק ושייקים. (חומוס, גרעינים, פשתן אני טוחנת במעבד מזון מג'ימיקס).
חוט_השני*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי חוט_השני* »

מה בלנדר יכול לעשות שמג'ימיקס לא יכול?
כדאי את שניהם או שאחד מהם מספיק?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

בלנדר עושה שייקים עדינים ורסק ירוק ומעבר מזון עושה יותר גס כמו חומוס.

אם את רוצה לבחור אחד - הייתי הולך על בלנדר עוצמתי - זה יותר ורסטילי ממעבד מזון ועושה את רב מה שמעבד מזון עושה (במיוחד עם מכינים "דחפן").
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

אני חושבת שאני מצליחה "לטחון" זרעי פשתן במעבד המזון שלי. איך המרקם של זרעי הפשתן נראה אחרי טחינה בבלנדר?
ובכל זאת, אני עדיין מעוניינת לקנות בלנדר עוצמתי. מישהו מכיר סוג שהקנקן שלו עשוי זכוכית?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

אפילו בבלנדר הכי פושטי אני הצלחתי לטחון פשתן לאבקה כמו מטחנת קפה. ניסיתי בכמה מעבדי מזון - וזה רק חתך אותם קצת.. לא ממש טחן - אבל אולי יש לך מעבד מזון מהיר יותר.
ל-אורי יורמן יש אחד עם קנקן זכוכית שנראה לי הוא די מבסוט ממנו.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

עדכון: הבלנדר שלי התקלקל פעם אחת (היתה לי אחריות אז הם תיקנו)
מסתבר שיש חלק קטן בבלנדרים של מרפי ריצ'רדס שנשחק די מהר. הבלנדר עצמו מאוד חזק, אבל המגשר (זה מה שמחבר בין המנוע לבין הסכינים) נשחק.
לתמי מעץ בעיר יש בלנדר של אוסטר (oster), הכנתי אצלה איזה רסק והייתי ממש מבסוט. הוא גם לא יקר כמו הבלנדר שלי (עולה איזה 450 שקל אם אני זוכר נכון).
חוט_השני*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי חוט_השני* »

מה לגבי קיצוץ/חיתוך ירקות? (נשברה לי כבר היד מהפומפיה)
תזמורת_הים*

בלנדרים ומעבדי מזון

אני קניתי בלנדר של מורפי ריצ'רדס, עם קנקן זכוכית גדול והספק 700W, במחיר 300 ש'.
בינתיים הוא עושה רושם מצוין (הכנתי רק שייקים רגילים, לא אתגרתי אותו עדיין עם פשתן וכדומה). נקווה שלא תופיע הבעיה שאורי הזכיר :-|.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

תזמורת,
אני מאחל לך גם כן, וגם לעוד מישהי שאני מכיר שקנתה את הדגם שאת קנית.
הבעיה שלי איתם (מורפי ריצ'ארדס) זה שכבר בשני דגמים שונים שלהם (זה של ה500W וזה של ה800W) היתה לי בדיוק אותה בעיה.

ייאמר לזכותם (ולזכותך) ש700W ב300 שקל זה אחלה מחיר
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

לאור הנאמר לעיל, לא נראה לי שאלך על המורפי ריצ'ארדס. מכירים עוד סוג עם קנקן זכוכית?
ניסיתי בכמה מעבדי מזון - וזה רק חתך אותם קצת.. לא ממש טחן - אבל אולי יש לך מעבד מזון מהיר יותר.
מעבד המזון שלי אכן מהיר (מג'ימיקס), אבל לא הגעתי לרמה של אבקה עם הפשתן כיוון שעצרתי את פעולתו קצת לפני כן. אנסה שוב ואדווח. למרות שבכל מקרה אני מעוניינת לרכוש בלנדר.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

גיליתי אתמול בלנדר מסוג שלא הכרתי - מוכרים אותו חדש בארץ ב-1700 שקל. החברה הטאיוואנית היא JTC ובארץ מוכרים רק מודל אחד שנראה כמעט זהה לחלוטין לויטהמיקס שלי. אין לי נסיון עם המכשיר הזה - אבל המחיר מעיד משהו על רציניותו - זה מכשיר מסחרי - והספציפקציות דומות ליטמיקס. בניגון לויטהמיקס שם מקבלים 7 או 10 שנים אחריות, כאן מקבלים רק שנה אחריות. אבל היתרון הוא שלא צריך לעשות יבוא אישי - הוא זול יותר - מותאם ל-220V ואפשר לקבל כאן שירות.

והחדשות הכי טובות זה שאפשר להשיג אותו משומש! - באתר יד2 כרגע יש שניים למכירה - רק ב-700-800 שקל.. האם מישהו מקוראי האתר שמחפש בלנדר מוכן להיות שפן נסיונות ולקנות את הבלנדר ולדווח (אני אשמח לקפוץ לביקור ולבדוק בעצמי איך זה עושה גלידה).
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

אצל "קירוסקאי" www.kiroskay.co.il , היושבים באזור, ויטמיקס עולה כרגע משהו כמו 2600 שקל 'מחיר מבצע'. נשמע לא רע למי שחיפש ויטהמיקס.

קצת על הרפתקאות אורי בארץ המורפי-ריצ'ארדס: שוב התקלקל לי הבלנדר, שוב באותו חלק (פעם שלישית). ושוב יתקנו לי אותו במסגרת האחריות, אבל נמאס לי. נראה לי שאני אתלונן על החברה במועצה להגנת הצרכן או משהו כזה, ובמקביל אני קונה בלנדר של חברה אחרת.

עשיתי סיבוב ברחבי כל תל אביב במטרה להחליט איזה בלנדר לקנות, ולהלן המסקנות:
  • מביקור בדוכן מיצים שאני מיודד איתו, הבנתי שכל הדוכנים בתל אביב משתמשים בבלנדר של Hamilton Beach
  • נא לא להתבלבל עם Hemilton, חיקוי עלוב וחוצפן (מותג שקרה לעצמו באותו שם רק עם האות e במקום a.
  • הסתובבתי בדרום תל אביב איפה שהחנויות שמוכרות ציוד מקצועי למטבחים - אפשר לקנות את הבלנדר הזה במשהו כמו 900 ש"ח (כולל הנחה על מזומן) ברחוב ברזילי.
  • בלנדר של JTC עולה 1800 ש"ח אם זכרוני אינו מטעה אותי, אבל מקבלים עליו רק שנה אחת אחריות. מצד שני הבנתי שהיבואן שלהם רציני ועובד הרבה שנים בתחום, ככה שהוא לא הולך לברוח או לפשוט רגל מחר (מה שאומר שיהיה אפשר לתקן בתשלום אם יקרה משהו לבלנדר). המוכר בחנות אמר לי שזה אכן חיקוי סיני זול לויטמיקס, אבל המוצר טוב.
  • קירוסקאי נותנים רק שנה אחריות על הויטמיקס, מה שלדעתי הופך את הקניה למאוד לא משתלמת.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

אורי - תודה רבה על המידע! החדשות לגבי קירוסקאי שנותנים רק שנה אחת מחזקות את ה-JTC עוד יותר. ראית שמוכרים אותו משומש כרגע באתר יד2 נכון? התקשרתי לשניהם (ב-700 ו-800 ש"ח) - הם אמרו שהם שניהם קנו את זה חדש לפני פחות משנה - ושניהם מוכרים כי העסק נסגר. הם לא מבינים גדולים בבלנדרים אבל הם אמרו לי ש"בתעשייה" אמרו להם שזה הבלנדר הכי טוב.. הם לא שמעו על הויטמיקס. בכל מקרה אני מאד אשמח אם מישהו כמוך יקנה JTC אחד וידווח.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

מצד שני גם על ה- JTC יש רק שנה אחריות
לא בא לי להוציא יותר מ1000 שקל על בלנדר שיש עליו רק שנה אחריות.
בעיקרון הייתי קונה אותו משומש, אבל אני לא מצליח לתפוס בטלפון את האנשים שפירסמו את המודעות.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

הצלחתי לתפוס את שניהם בנסיון הראשון לפני כמה שבועות.. אני חושב שזה היה בצהריים. חוצמזה תשאיר הודעה מה..
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

טוב. בשעה טובה ואחרי הרבה מחקר ולבטים, רכשנו ויטמיקס. עכשיו אני יושבת ומחכה לו בכליון עיניים... :-)

במעבר לארה"ב נפטרנו מכל מכשירי החשמל, ועם שינוי התזונה שלנו, והעובדה שהויטמיקס מאד מאד רב-שימושי, מקווים שהרכישה היקרה תצדיק את עצמה מהר.
בינתיים בתכנית:
  • טחינת קמחים (למרות שאנחנו צורכים הרבה פחות עמילנים, אני מעדיפה שהמעט שצורכים יהיה בעיבוד אישי)
  • הכנת חלב ומוצרי חלב מגרעינים ומאגוזים שונים
  • הכנת טחינה משומשום מלא נא ואורגני (אני חולמת על זה כבר חודשים, זה פחות או יותר המוצר המעובד האחרון שאני עוד צורכת ורוכשת באופן תדיר)
  • חומוס נא, ממרחי קטניות מונבטות אחרים.
  • הכנת מיונז (יש מתכון בלי ביצה?)
  • רסק ירוק (אין לי בלנדר כבר שבוע ואני בקריז... בינתיים קנינו מוצר מוכן ב WHOLE FOODS MARKET אבל הוא נורא מתוק וממש לא בליגה של התוצר הביתי)
  • כל מה שנשאר במקרר. סקרנים. מה אפשר לעשות...
בשבועות האחרונים חרשנו על הממחים שהיו בסביבותינו עד שהתפתחה לה הבדיחה המשפחתית "במילא בסוף הכל מתערבב בבלנדר" :-)
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

תתדחשו! תמונות של ביטוי היצירתיות שלכם יוערכו על ידי הכותב...

טיפים ממשתמש ותיק:
טחינת קמחים : למרות שאם הכוונה לאפות אותם אחר כך זה לא כל כך משנה (למרות שסיפרו לי שכן, מבחינת הטעם לפחות), אם שמים יותר מדי גרגירים יבשים (חיטה, פשתן, שומשום) - הויטמיקס מחמם אותם מאד, ממליץ לשים רק עד פי שתיים גובה הלהבים (ולא להפעיל יותר מכמה שניות כל פעם).
הכנת חלב ומוצרי חלב : להוסיף רק קצת מים בתחילה, זה עוזר בטחינה הראשונית, ואז להוסיף את שאר המים במתכון לאט. גילינו שיגורט נא פשוט לא יוצא טוב אם זה לא טחון כמו שצריך. אם לא מוסיפים מים בכלל בהתחלה, אז חמאת האגוזים הנוצרת נדבקת לכלי ויותר זמן לנקות אחר כך..
הכנת טחינה משומשום : לא לצפות לטעם הטחינה שאתם רגילים אליו.. זה מוצר אחר לגמרי מזרעים קלויים ללא קליפה.. זה כן יזכיר טחינה, אבל לא אותו דבר והרבה פחות ממכר. הבעייה העיקרית זה טעם מריר שקיים בשומשום - אבל אפשר לאזן אותו בקלות עם מספיק מהטעמים האחרים. אז לשים מספיק מלח ו\או אצות, לימון, תמרים ופלפל חריף..
חומוס נא: עדיף עם מעבד מזון, אבל אין בעייה עם ויטמיקס. כדי שלא יתחמם החומוס יתר על המידה - כדאי לעשות את החומוס (בכמויות במתכון ששמתי) בשתי נגלות.
כל מה שנשאר במקרר: אפשר לטחון עם פשתן ל- מאפים נאים, אפשר גם קימצ'י.

שכחת לציין גלידה נאה.. שאנחנו עושים כמעט כל יום עם הויטמיקס.. גם כאן לא למלא יותר מחצי (זה ירד לשליש לאחר הטחינה).
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אופק תודה על הטיפים! לא שכחתי בכלל, פשוט כתבתי את זה בהודעה נוספת ושכחתי לשלוח :-) הנה מה שכתבתי:
_וכמובן,
  • גלידה.
מתכון לגלידה (יחסית) ידידותית לסביבה: שמים בננות ותמרים בגראז' ומחכים שיקפאו. :-D
מכניסים לויטמיקס לשלושים שניות ET VOILA.
רק למביני עניין - אחרי הכנת הגלידה, מערבבים ידנית פנימה גושי חמאת בוטנים (ברור שמבוטנים נאים ולא מומלחים)_

תמרים בטחינה? מעניין.
התכנית שלי היא לא להכין חמאת שומשום לאחסון אלא מראש לייצר את המוצר המוגמר משומשום. מה דעתך?
בקשר לחימום, הטענה שלהם היא שהויטמיקס מכין מרק מהביל מחומרים טריים לא מחוממים אם נותנים לו לרוץ 4-6 דקות. אז צריך בכל מקרה להיות מאד תכלסיים איתו.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

כן גם אני התכוונתי למוצר המוגמר. את לא תרגישי את התמר (רק אחד..) בפנים, זה רק לאיזון המרירות.
בשביל לשמור על המזון אני פשוט משתמש בקוביות קרח במקום מים במתכונים - ואז זה גם יוצא קר (רסק ירוק טעים יותר קר) וגם לא מתחמם יותר מדי.
חוט_השני*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי חוט_השני* »

(ברור שמבוטנים נאים ולא מומלחים)
דווקא לא ברור.
אני למדתי שבוטנים , בניגוד לשאר "פיצוחים", יש לאכול קלויים אחרת אינם בריאים (משהו על איזו רעילות, אברר יותר).
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

ראיתי היום מכתש ועלי משיש, למישהו יש ניסיון בשימוש במכתש ועלי?
כמו כן אני מעוניינת במידע על הממחה של קיצ'ן-אייד. היש למישהו ניסיון עמו?
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יצא לי להשתמש בממחה של קיצ'ן-אייד. הכל תלוי לשם מה את זקוקה לו.
אם זה בשביל לעשות רסק ירוק על בסיס יומי, אז הוא יותר ממספיק. הוא יותר טוב מהממחים הרגילים שיש פה, ופה מאד מקובל שיהיה ממחה על כל שיש.
הסיבה שאני החלטתי ללכת על הויטמיקס אחרי תקופה של כחודש עם ממחים אחרים היא שאני רוצה לעשות איתו הרבה יותר מאשר רסק ירוק, למשל חמאות אגוזים, חלבי אגוזים, טחינה וקמחים. גם חשוב לי המרקם הסופי. בממחה מזופת המרקם יוצא גושי וסיבי, בקיצ'ן-אייד הוא יוצא קצת יותר נוזלי וחלק שזה סבבה, אבל יכול להיות יותר מגניב אם היה יותר חלק.
עוד נקודה למחשבה זה התסכול שבאתחול. ר"ל, עם ממחה מזופת הנשמה יוצאת עד שהוא מתחיל לטחון ממש, צריך מה שנקרא TAMPER או הרבה הרבה נוזלים (מה שיכול לבעס את הרסק) עם הממחה של קיצ'ן אייד הלך הרבה הרבה יותר קל וטוב, אבל שוב, אני רוצה יותר טוב.
אם לסכם, הוא בהחלט ממחה טוב ומספיק לרב הצרכים, אבל פחות מתאים לדרישות יותר "מקצועיות".
יתרון גדול פה לפחות, זה שיש לו שירות טוב וניתן למצוא אותו בכל חנות שמוכרת מוצרי חשמל.

ממליצה לקרוא חוות דעת ב http://www.epinions.com

ראיתי היום מכתש ועלי גדולים מאד מגרניט מחוספס, יפהפה ומתאים להרבה שימושים (נגיד, לסלט פפאיה ירוקה... יאמי...) רעדו לי הידיים, אבל לא קניתי. (שלושים דולר!)
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אה, שכחתי.
מילא לאתחל רסק ירוק, מוסיפים קצת מים... נסי לאתחל פסטו בבלנדר. סיוט!
טוב שיש לך מעבד מזון.
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

ניצן,
מעבד המזון של מג'ימיקס נותן מענה לממרחים, לגלידה נאה, לפסטו (לא משהו) בכמות מסחרית; לא לרסק ירוק (זה יותר קיצוץ ירוק) ובטחינה של זרעים ובהכנת מוצרים מבוססי אגוזים למיניהם רק בכמויות גדולות. אבל יש אחריות של 12 שנים ושרות טוב וזמין.
אז הממחה צריך לתת מענה לרסק ירוק ולכל השאר שלא מסתדר עם מעבד המזון.
לאור מה שכתבת, אני עוד יותר מתלבטת. שרות ואחריות ארוכים לויטמיקס ותואמיו אין ממש בארץ (כמו שאורי ציין לעיל).
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם פה מתלוננים על השירות של ויטמיקס ("רק" 7 שנים :-P אמריקאים מפונקים.. :-))
לפי מה שאת מתארת, קיצ'ן אייד ממש מספיק. למה את יותר מתלבטת? בהיבט של איכות התוצר, קיצ'ן אייד נותן לך איכות טובה בהחלט.
תמיד צריך להסתכל על cost performance. בשביל שהמחיר השערורייתי של ויטמיקס יצדיק את עצמו, הוא צריך לתפקד כמעט יומיומית ככמה מכשירי חשמל שונים שאותם את צריכה, אין לך, ולכן לא תקני. מה שנקרא "to name a few": מעבד מזון, מכונת גלידה, מטחנת קפה, מטחנת דגנים, מיקסר, ובטח שכחתי כמה... אם זה לא המצב, אז את לא צריכה ויטמיקס.
אני לא חושבת שזה מה שאת אומרת, אבל לטובת קוראים אחרים: לשקול להוציא כ2000 שקלים כדי שהרסק יהיה יותר חלק, זה בזבוז משווע של כסף.
עוד משהו שכדאי לזכור זה שלויטמיקס יש מיכל מאד גדול, ולא מאד נוח לעשות איתו כמויות קטנות, אז זה לא יפתור לך את הבעיה. יש לו מיכל קטן יותר שעולה עוד 150$. והוא נורא רועש :-) (אבל לזה אני עדיין לא הייתי עדה בגוף ראשון.)
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

האם כל בלנדר עם הספק של מעל 500 וואט יעשה רסק ירוק דק דק ומושלם או שזה יותר קשור בזווית של הסכינים שלו?
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

עוד קצת על בלנדרים:
לחברת Hamilton Beach שהזכרתי כבר, יש שני דגמים: beverage]91555 prep[/po]/blenders/91555.html ו- beverage]908 prep[/po]/blenders/908.html.
ה- 908 עולה 900 ש"ח, הוא הדגם היותר זול, ומרבית דוכני המיצים בתל אביב משתמשים בו.
הדגם היקר יותר, עולה למעלה מ2000 ש"ח, ועד כמה שאני הצלחתי להבין הוא לא נופל מהויטה מיקס בשום פרמטר. בישראל גם מקבלים עליו יותר שנות אחריות.
על ה- 908 Small]יש גם ביקורת מאוד מחמיאה באתר epinions Appliances[/po]-All-Hamilton Beach Commercial Blender With 44oz Polycarbonate Container 908/display_~reviews
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי סאלוש* »

אמנם לא בלנדר אלא "מיקסר*, אבל בכ"ז רציתי לחלוק את המידע, שתמיד אומרים שבשביל ללוש בצק צריך מיקסר חזק, ולא ידני. אז לי יש כזה שהוא אומנם ידני, אבל יש לו קערה מסתובבת (יעני יכול להתנתק), וממש לא 1500 ואט כמו קיצ'נאייד אלא 350 ואט (קצת מעל למיקסר יד שהוא בד"כ 150 ואט), ובהתאם הוא עלה לי אז בערך 300 ש"ח, והוא עושה עבודה מעולה עם בצקים. וכמובן הקצפות. אז זה ממש טוב. פעם חלמתי על קיצ'נאייד והיום אני שמחה שלא קניתי, כי אין צורך. סתם יקר וכבד.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

זה קשור בסכינים, בצורה של הקנקן שלו, וכו'. פשוט בהאם זה בלנדר טוב.
בלנדר ביתי של 700W זה סבבה לגמרי. בלנדרים מקצועיים (שנועדו לבתי עסק) הם פשוט חזקים יותר, ואז גם פחות מ700W זה סבבה.

אגב, לדעתי כל בלנדר יעשה אחלה רסק אם תפעילי אותו למספיק זמן (הבלנדר שבמיקסר הישן של אמא שלי עשה לי אחלה חלב שקדים, אבל הפעלתי אותו איזה 3 דקות בשביל זה).
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

טוב, ההחלטה נפלה - אני קונה ויטמיקס
יש מישהו בתל אביב שמוכר משומש ב1500 ש"ח, אני מקווה שעדיין אקטואלי.
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לדעתי כל בלנדר יעשה אחלה רסק אם תפעילי אותו למספיק זמן
מנסיון, לא נכון. (מצטערת, אורי :-) (()))
אני כבר נתקלתי פה בשני בלנדרים כל כך מחורבנים וירודים שהמנוע שלהם התחמם עוד לפני שהכנסתי ירוקים בכלל, והתחיל להריח מפלסטיק נמס אחרי דקה של עבודה. אז כן כדאי לקנות משהו איכותי.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

כן, יש כמובן את הבעיה שבלנדרים ממש גרועים נוטים להתקלקל אם מפעילים אותם על עוצמה מקסימלית ליותר מ20 שניות (חחח ראיתי בלנדר שכתוב בהוראות הפעלה בפירוש לא לעשות את זה)
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

אורי - התוכל לפרט את החלטתך.. פשוט מאד אשמח אם מישהו כבר יקנה JTC ויבדוק אותו.. (וזה עלה רק 800 שקל משומש!) אם הוא עובד טוב אז ויטמיקס יכולים ללכת @#$#@.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

יש גם המילטון ביץ' במחיר דומה לויטמיקס שכנראה לא נופל ממנו.
פשוט האנשים שפירסמו את המודעות על JTC לא עונים, ואני לא מצליח למצוא המילטון ביץ' משומש, אבל ויטמיקס משומש אני מוצא.
זה 1500 שקל (המון כסף) אבל מצד שני אני מניח שזה לא יתקלקל ב5+ השנים הקרובות, אולי אחליף סכינים אבל לא יותר מזה.
יש החלטות הרבה יותר יקרות שאני עושה לגבי המזון שלי (למשל ההחלטה לקנות פירות אורגניים ופחות קטניות עולה לי לפעמים כמה מאות שקלים בחודש, שזה הרבה יותר מ1500 שקל בפריסה ל5 שנים)
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

אתה קונה משומש מסיבות אקולוגיות? פשוט הבנתי שהJTC זה 1700 חדש עם שנה אחריות.. חוץ מזה אם הJTC יותר פופולרי אז הייתי בודק בחנויות נוספות של ציוד מטבח יד שנייה ולא רק באתר yad2
מזכיר לך שאתה מוכר את הבלנדר אחרי כמה שנים ואז ההוצעה הרבה פחות מ-1500 או 1700 או whatever - מה שאי אפשר לעשות עם הפירות האורגניים לאחר האכילה... (אבל זוהי כן השקעה לחיים טובים יותר ולזה אין מחיר..).
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

המשומש מסיבות אקולוגיות/צרכניות.
וכן, העניין של המחיר שאפשר אח"כ למכור אותו הלאה נלקח בחשבון (לטובת ציוד משומש), וככה יוצא שכהחלטה אני קונה רק יד שניה.
לגבי חנויות יד שניה של ציוד מטבח, אני אבדוק את זה, בהחלט רעיון.
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

אורי, גם אני מתעניינת בממחה איכותי יד שניה. אין לי זמן לברר, אבל אם תאתר חנויות יד שניה של ציוד מטבחים, אשמח לעדכון.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

מירב, ראיתי בעיקר ויטה מיקס
  1. בירושליים, יד שניה, 2000 ש"ח
  2. בתל אביב, יד שניה, 1500 ש"ח (אני מחכה שיחזור אלי, מקווה שעדיין אקטואלי)
  3. ביפו (ליד שוק הפשפשים), מתצוגה, 2000 ש"ח
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

טוב, אז הייתי היום בכמה חנויות לברר על בלנדרים.

בחנות אחת אמרה לי המוכרת (האמינה, יש לציין) שהיום לא מייצרים בלנדרים איכותיים כמו פעם (זה שיש לי והתקלקל הוא בן 30 בערך והיה מעולה!) . שבהרבה מהבלנדרים שהיא מוכרת ולא משנה כמה וואט הם - אנשים מחזירים לה כי תמיד נשארים גושים שלא מתבלנדרים.. רק מרק ירקות רך לתינוקות זה מועך טוב ...

שהיא מכרה איזה בנלדר כמעט תעשייתי של קנווד לחנות מיצים ואחרי חודשיים החזירו לה ואין מה לעשות כי אין חלקי חילוף ואי אפשר לתקן...

בקיצור , אני מה זה מיואשת.. עוד מעט חורף , וסרפדים וחובזות ומה יהיה עם הסמוזי שלי?? :-(

יקר לי הויטמיקס...
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

אמא אדמה,
תראי, המילטון ביץ' זה תעשייתי/מסחרי, ויש להם אחד ב900 שקל (קצת יקר). יש את הבלנדר של אוסטר שעולה 500 ש"ח והוא די בסדר, אני מכיר מישהי שיש לה כזה כבר כמה שנים והיא חיה רק על מזון חי, כך שהיא משתמשת בו המון (חלב שקדים/קשיו ועוד כל מני מתכונים).
אם נשארים דברים שלא מתערבבים - תמיד אפשר לערבב עוד זמן (לפחות דקה לדעתי).
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לא שפה זה ממש זול, אבל המחירים בארץ מזעזעים ממש! :-0
כשחושבים על זה שיש משלוח, ושמי שמוכר שם גם רוצה לעשות מזה רווח, ושמראש הממחים המקצועיים יקרים, ושממירים ל220V גם הם יקרים בהספקים כאלה, אז באמת לא פלא שהמחירים בשחקים... לא נעים...
הייתי מחפשת מישהו שנוסע לארה"ב ומבקשת שיביא לי. או מחפשת בeBay משומש במצב טוב וסופגת את המשלוח.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

גם אני ממליץ להפסיק לפחד מייבוא אישי כשמדובר במוצרים שמיובאים גם ככה. הסיבה שהויטמיקס יותר יקר בארץ (וגם באירופה) היא סיבה בעיקר שיווקית - החלטה של ויטמיקס (כנראה יש פחות תחרות באירופה ובארץ) למכור אותו במחיר יותר גבוה לשווקים אלו. אני ביררתי בזמנו עם ויטמיקס לגבי להיות ספק שלהם בארץ והמחיר הסיטונאי היה גבוה מהמחיר בחנות בארה"ב. בארה"ב יש יותר תחרות (במיוחד עם חברה בשם blendtec) אז המחיר זול יותר.

כמו שניצן אמרה - אפשר לקנות ויטמיקס משומש בפחות מ-300 דולר על ebay כמו זה - ולרכוש שנאי מ-220 ל-110 עם הספק של 850W ומעלה כמו זה ב-40$ ואתם מסודרים.
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

מבינה שהמתח שונה בין ישראל לארה"ב למשל, אך לא כל כך מה השנאי אמור לעשות. מישהו יכול להסביר בפירוט להדיוטה בענייני חשמל?
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

שנאי מן הסוג האמור - הוא שנאי מתח - השנאי שסיפקתי בלינק לעיל עושה גם step down וגם step up בין 220 וולט ל-110 וולט. כאשר ההספק הוא עד 1000W.
אם תרכשי שנאי כזה - תוכלי לחבר אותו לקיר שלך, ואת הויטמיקס (או כל מכונה אחרת שעובדת על 110V) לחבר לשנאי.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

בשעה טובה, קניתי ויטמיקס בשוק הפשפשים (באיזור של הציוד המקצועי למטבחים שם, יש הרבה חנויות טובות), "מתצוגה", ב2000 ש"ח, פלוס כוס ויטמיקס משומשת שהיתה לו, כך שיש לי שתי כוסות (כוס ויטמיקס זה סיפור יקר).
2000 ש"ח זה הרבה כסף, אבל מצד שני אני יודע שהערך שלו לא יורד הרבה ובבוא היום אני אוכל למכור אותו הלאה.

טוב, אז למבחן האמיתי - להכין רסק ירוק בכמות קטנה ומחומרים קשים. תוצאת המבחן - עשה רסק קטנטן (400 מ"ל) בקלי קלות, מה שהבלנדרים הקודמים לא הצליחו.
גם מתנקה בקלות.

עד כאן הדיווח
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

היו להם עוד ב"תצוגה"?

<המרגיעון: לפעמים הדרך לנצח היא להכנע>
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

לא, אבל היה שם בחנות אחרת בלנדר מעולה אחר, וגם היו של בלנדרים של JTC. קיצר, לא חסר.
רוצה לעשות שם מתישהו סיבוב?
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

כן בשמחה, אבל כנראה רק אחרי שנחזור מהצפון.
ומזל טוב על הויטמיקס.
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

וואלה אורי יא שאקל.. שיחקת אותה. חכה חכה תראה איזה גלידות זה מכין.. וחלבה.. וחומוס..
אתה זוכר שהלכנו גם לשוק ולא ראינו שום בלנדרים טובים.. איך זה שפתאום מצאת גם ויטמיקס וגם JTC מה זה "העונה" של הבלנדרים המשומשים?
ניצן_אמ*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אורי, מאחלת לך שנים רבות של רסקים ירוקים ומלאי כל טוב :-) |L|
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

אופק, יש שם גם מלא hamilton beachים, בעיקר חדשים, פשוט לא ידענו לזהות אותם אז.
וכן, זאת כנראה העונה ;)

תודה על האיחולים, מקווה לגלידה, חומוס וכו' נאים ירוקים ומלאי כלורופיל
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

אולי אני אלך בסוף על JTC או HAMILTON BEACH
p-:
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

גיליתי את האתר הזה שנותן כתובת ולכן אפשרות לקנות דברים בארה"ב, הם אורזים את הכל ליחידה אחת (אם יש יותר מדבר אחד) ושולחים אליכם. המחירים מסודרים לפי טווח משקל - למשל עד-10 קילו עולה 100$. עד 25 קילו $185. אז שווה לקנות כמה דברים ולצרף. יש סיכוי שתצטרכו לשלם מע"מ או מכס תלוי במוצר.
טליה_טקאוקה*

בלנדרים ומעבדי מזון

היום לראשונה ראיתי ויטמיקס ומאד התאכזבתי לגלות שהוא עשוי מפלסטיק ולא זכוכית!!p-:
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

טוב, עכשיו כשיום הולדתי מתקרב, החלטתי שזו סיבה טובה להעניק לעצמי מכשיר שייתן מענה לכל ההכנות שמעבד המזון לא נותן להם תשובה.
אני אשמח למכשיר שיכול לטחון היטב כמויות קטנות של זרעים וגרעינים. המכל של מעבד המזון ענק, ואני נאלצת למשל להשתמש בכמויות גדולות של שומשום כדי להכין טחינה, שחלקה מן הסתם נזרקת בסופו של דבר (וחבל). יש לי מכל קטן נוסף למעבד המזון, אבל הוא לא חזק דיו בטחינה ובקיצוץ.
האמת, שאולי אני זקוקה לשני מכשירים, ואת מעבד המזון אני אמכור. גם ממחה טוב גדול לרסקים משובחים, ואיזה מכשיר קטן לטחינה של זרעים.
רעיונות יתקבלו בברכה.
אורי_יורמן*

בלנדרים ומעבדי מזון

את מוזמנת לקפוץ לבקר ולבחון את גודל המיכל של הממחה שלי - אני מסוגל לטחון בו כמות די קטנה של שומשום, יחסית למעבד מזון. אם יהיה לטעמך אז לא תצטרכי שני מכשירים.
מירב_ב*

בלנדרים ומעבדי מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

אורי,
תודה על ההזמנה. אני מניחה שכאשר אתפנה בקרוב, אממש את הזמנתך.
אולי אף נבקר בחנות התבלינים הקבועה שלך.

ועדיין, היום אני די מגובשת על הצרכים שלי...
ברור שאני זקוקה לממחה טוב וחזק - לא יודעת אם אשיג 'ויטמיקס' כמוך, אבל משהו בסגנון שלו זה בטוח.
מעבר לזה, אני זקוקה למכשיר ידני או חשמלי לטחינת זרעים.
פתוחה עדיין להמלצות/לעצות...
with_passion*

בלנדרים ומעבדי מזון

יש כעת ויטמיקס למכירה באתר יד2 ב-2000..
את המטחנת זרעים מהסוג שיש לי אפשר לקנות כאן:
http://www.ekitchengadgets.com/350-15-3001.html
זה של פורקט - מצ'כיה - אולי יש בארץ יבואן של פורקט שיכול לעשות לנו הזמנה מיוחדת.
טליה_טקאוקה*

בלנדרים ומעבדי מזון

אופק
מה אתה טוחן בזה שלא בויטמיקס??
זה יכול להתחבר בלי ההברגה? ראיתי בתמונה שיש הברגה ואצלנו במטבח למשל אין משהו שמאפשר חיבור כזה. (בכלל בית יפני הוא לא כל כך יציב...נראה לי שאם אני מחברת כזה דבר כל הבית נופל עלי...(-:
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”