בעיות ראיה ופזילה אצל פעוטות

אמא_גמדים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 23:32
דף אישי: הדף האישי של אמא_גמדים*

שליחה על ידי אמא_גמדים* »

ביתי בת השנה וחצי פיתחה פזילה בהדרגה החל מגיל שנה וחודשיים, בבדיקה הסתבר שהיא לא רואה טוב (רוחק ראיה) והפזילה היא בשתי העיניים לסרוגין.
אין לנו ספק שיש פה גורם נפשי חזק הייתי בסוף הריון כשזה התחיל והיא גם נשארה עם בביבי סיטר בפעמים הראשונות בחייה במשך כשבועיים יום יום באותה התקופה (שש שעות כל יום!!!) יש שאומרים שהיא לא רוצה לראות את המצב המשפחתי החדש (פתאום יש לה אחות קטנה והרבה פחות גוף של אמא) בכל מקרה המצב הוא שאיכות וטווח הראיה של במרחב לרויים מאוד מה שמוריד את איכות החיים שלה וגם מפריע קמ\צת בתחום החברתי (ילדים גדולים יותר פשוט צוחקים עליה). לפני שאנחנו פונים לטיפול הקונבציונלי שמציע לנו ניתוח ומשקפיים לכל החיים אנחנו מנסים אלטרנטיבות. מאחורינו טיפול כירופרקטי של עבד ועכשיו טיפול סיני (דיקור וצמחים) וקרניאל סקרל במקביל, זה מזיז משהו כמו שהכירופרקטיקה עשתה אבל השיפור הוא לא יציב. למישהו יש רעיון אחר לטיפול? ומה לגבי ניתוח ומשקפיים בגיל כזה? למישהו יש נסיון כזה?
חגית_ו*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 15:26
דף אישי: הדף האישי של חגית_ו*

שליחה על ידי חגית_ו* »

לנו יש נסיון.
ליובל יש משקפיים. גילו לנו פזילה בערך בגיל שנה.
גילו (כמו אצלכם) שהפזילה נובעת מרחק ראיה.
גם אצל יובל הפזילה היתה בשתי העיניים לסרוגין. וזה עדיף על פני פזילה בעין אחת!
מיד הזמנו משקפיים והם סדרו חצי מהפזילה.
אח"כ יובל טופל ברטיות כ9 חודשים והם סדרו עוד מעט מהפזילה.
ואז לא היה מנוס מנתוח וגם אותו יובל עבר.
ומאז הוא רק מרכיב משקפיים. המספר השתנה מעט בעקבות הנתוח ומאז הוא נשאר יציב.

לנו אמרו שהזמן דוחק. חייבים לעשות את הנתוח עד גיל שנתיים.
כי אחרת הפזילה לא ניתנת לתיקון.
אז תקחו בחשבון עוד זמן שבו מזמינים את המשקפיים, מתרגלים אליהם (לא פשוט בכלל!)
ועוד זמן לרטיות.
ובנתוח צריך שהילד יהיה בבריאות מלאה ושהמנתח יהיה זמין (אם זה פרטי... לנו למשל דחו את הנתוח...)

אנחנו לא ניסינו טיפול אלטרנטיבי. לקראת הנתוח הציעו לנו להעזר ברפלקסולוגיה אבל כאמור, הזמן דחק...

אם רוצה המלצה על רופא עינים מעולה במרכז, על חנות משקפיים לילדים, על רטיות טובות, או כל דבר אחר - בבקשה!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ממליצה להתייעץ עם סימה מיכאלי, 03-6959174
אני מקווה שהטלפון עדיין מעודכן.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

אמא גמדים,
אני לא יודעת ספציפית על התקבעות הפזילה, אני רק יודעת שלמאיר שניידר היתה תעודת "עיוור לצמיתות" של מדינת ישראל והיום יש לו רשיון נהיגה של מדינת קליפורניה, ולא בגלל ששם מותר לעיוורים לנהוג, אלא בגלל שמאיר שניידר החזיר לעצמו את ראייתו באופן מלא. (הוא כתב כמה ספרים על רפוי עצמי תוך תירגול תרגילים מסוימים ובמגע). מכיוון שפזילה נשמעת לי כבעייה של חולשת שרירי העין, אני מאמינה שזה ניתן לשיפור בחיזוק שרירי העין, או שרירי הנפש הקשורים אל העין.

זה אולי לא יהיה קל לשמוע, אבל בעיות של הילדים שלנו הם הרבה פעמים שלוחות ושיקופים של בעיות שלנו. אם את כבר בעניין של לחפש את הפתולוגיה הנפשית שמאחורי הפזילה, אולי כדאי לנסות לחפש אם מסתתר איפה שהוא חוסר מוכנות לראות גם אצל ההורים ולא רק אצל הילדה.
אמא_גמדים*

תודה לכולכן ,
חגית ו הייתי שמחה לדבר איתך בטלפון אם תוכלי להשאיר פה מספר או להתקשר אלינו - 5345580-02 .
ענת, "שרירי הנפש הקשורים לעין"? את יכולה לפרט? איו לי ספק שזה קשור אלינו, גם במובן הפשוט של שינויים במשפחה וגם בעומק של הדברים - היה בי הרבה פחד לפני הלידה לגבי טיפול בשתי תינוקות ביחד ובזמן שהשארנו אותה לראשונה עם מטפלת הייתי לא לגמרי שלמה עם זה. אני פשוט לא יודעת איך לגשת לזה, גם בתוכי וגם כריפוי למצב הפיזי שלה.
מעניין שבזמן האחרון גם אני וגם בן זוגי שמנו לב שהראייה שלנו מתדרדרת... אבל זה כאילו בא מהעבר - משהו שהיה אז ועכשיו נתקענו איתו או שאם זה עדיין נוכח בתוכנו באופן לא מודע אני לא יודעת איך לעבוד עם זה ולרפא את זה...
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

אמא יקרה
"שרירי הנפש" הקשורים אל העין, חלקם קולקטיביים וחלקם אישיים. קשה להבחין בינהם ולאתר אותם.
כיוון שלתת מודע שלנו דרכים משלו להצפין אינפורמוציה נפשית בגוף, כדאי להעזר בעין חיצונית של מטפל טוב שיודע לעזור לאתר ולפענח אותם. כי מרגע שהם מתפענחים הם לרוב מתחילים להרפא מעצמם. בהצלחה!
חגית_ו*

שליחה על ידי חגית_ו* »

אמא גמדים,
ניסיתי להתקשר אתמול והיתה ממתינה והיום - לא היתה תשובה.
עד איזו שעה אפשר להתקשר? ובצהריים?
אמא_גמדים*

חגית,
בכל שעה אפשר אם אנחנו ישנים אן באמצע התעסקות קרוטות עם התינוקות (החלפה וכיו"צ) אנחנו פשוט לא עונים.
בכל מקרה - יש מזכירה תוכלי להשאיר מספר ולהגיד מתי נוח להחזיר לך צלצול.
ענת, את צודקת, אפילו רק התודעה עוזרת וכך גם המרפא האוסטיופת אומר (הוא גם מרפא בצמחי באך ומאוד קשוב לילדה ולמצב אנחנו כנראה עדיין לא מספיק שם וזה מתבטא במצב העניים. בכל מקרה בימים האחרונים החלטנו לשלב את התהליך שאנחנו עושים עם התהליך הקונבציונלי ואחרי פגישה נוספת בשבוע הבא עם "הפרופסור" אנחנו כנראה נשים משקפיים.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

לא!!
לבן שלנו יש בעיות ראייה של תסמונת הנקראת דואן וגם פולנד.
הלקות שלו היא עיצבית ולא שירירית. הוא סובל מהטיית ראש כתוצאה מכך.
לנו אמרו שניתוח עשוי לעזור לו באופן חלקי. ואשמח לקבל עוד רעיונות או מידע אם ניתן לסייע לו גם בטיפולים אלטרנטיבים.,
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

מכירים הורים שתינוקם מרכיב משקפיים?
מדובר במלאך בת שנה.
מחפשים בעלי ניסיון להיוועץ בם.
אמא_גמדים*

הבכורה שלנו התחילה להרכיב בגיל שנה וחצי, אשמח לעזור [email protected]
תמרהינדי*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 17:57

שליחה על ידי תמרהינדי* »

לקטנה שלנו, בת7 חודשים, יש פזילה עדינה, שאני העדפתי להתעלם ובן זוגי בכלל לא ראה... איזו הדחקה!!!
ההומיאופת שהיינו אצלו אתמול, בענין אחר, היה הראשון ששאל אם הפזילה תמיד היתה...זה פתח דיון ביניינו....ואיך אף אחד בסביבה הקרובה לא אמר דבר???
ועכשיו צריך ללכת לרופא לבדוק ולברר מה עושים.
אשמח לחוות דעת על רופא, על שיטות טיפול ובכלל...
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

יכולה להמליץ על רופא עיניים ברעננה שעובד עם מאוחדת ומכבי.
דר' ניסן. מקבל במרכז גירון. היינו אצלו והיינו מאוד מרוצים רק נהיה לנו רחוק מדי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

צריך עזרה!!
הקטנה שלנו בת 10 חודשים והיא פוזלת השרירים תפוסים - אני מחפש הצעות לטיפול אלטרנטיבי
תודה
מאמא_אפריקה*
הצטרפות: 06 מרץ 2008, 22:16
דף אישי: הדף האישי של מאמא_אפריקה*

שליחה על ידי מאמא_אפריקה* »

וואו,הנראה שהתינוקי הפוזל האחרון היה באתר ב2007, היום חזרנו מבדיקת ראיה בה התבשרנו שהגורה צריכה משקפיים, גם לה יש רוחק ראיה, בשתי העיניים, +4, אני לא ממש מבינה בזה עדיין. קיבלה מרשם ל+2.5 במשקפיים.

דרך אגב היינו אצל רופאה שעובדת עם מכבי ובודאי קופות חולים אחרות ויש לה אחלה קליניקה לילדים, ממש ג'מבורי, והיא מצליחה איכשהו לעשות את הבדיקה, שמה ורדה לנדאו, מקבלת ברח' תל חי 7,טל-03-6203065 . הייתי בטוחה שהיא תגיד שהכל יהיה בסדר, (למרות שאני רואה שלפעמים העין בורחת ), כך שמה רבה היתה ההפתעה, צריך משקפיים!??!?!
נו שויין, יכול להיות יותר גרוע, הענין הוא שיש לנו גורה עם אופי...זה יהיה מאוד קשה לגרום לה להתרגל למשקפים ככה פתאום.
היא התחילה מאוד לכעוס ולהיות מתוסכלת, מה שגם מצביע לפי הרפואה הסינית על חוסר סדירות באנרגיה של הכבד, כמו בעיות העיניים...
אני כבר הרבה זמן רוצה לטפל בה בדיקור, נראה איך זה יעבוד ואם יש לנו זמן לעבוד עם זה לפני שנעשה משקפיים או לא. אני אשאל את ורדה הנ''ל מחר.
דרך אגב, אני רואה קשר ברור למה שקורה איתנו, ההורים שלה, לבין המצב. כל הכעס המודחק שלי, התסכול וחוסר היכולת לראות נוכחה את מה שקורה. מלחיץ מאוד לחשוב שאצל היקרה מכול שלי זה כבר בא לידי ביטוי. אולי זה מה שיתן לי כוח להזיז את הטוסיק ולפתוח כבר את העיניים!!!!!
לי_צ'י*
הצטרפות: 28 יולי 2009, 16:10
דף אישי: הדף האישי של לי_צ'י*

שליחה על ידי לי_צ'י* »

מנסה להחיות את הדף
אצל הקטנה התחילה פזילה בגיל שנה וקצת, לא קבועה אלא כזו שאחת העיניים הולכת לטייל מדי פעם החוצה,
היינו אצל רופא שטען שאין ברירה אלא לנתח אותה
זו לא פזילה שנובעת מבעיות ראייה ואין צורך במשקפיים
למישהו יש נסיון או מידע אחר?
חגית_ו*

שליחה על ידי חגית_ו* »

מי הרופא?
לכו לקבל חוות דעת שניה לפני שמנתחים!
לי_צ'י*

שליחה על ידי לי_צ'י* »

חגית
יש לך נסיון אישי בתחום? אכפת לך לפרט קצת?
אחנו לא ממהרים לנתח..
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

לי צ'י, למעלה בדף יש הפניה למטפלת בשם סימה (הומלצה על ידי בשמת). אני לא יודעת כמה זה רלוונטי אבל אולי שווה לבדוק.
אם זו בעייה עצבית אני באופן אישי ממליצה על קרניו-סקראל. אם תרצי הפנייה למטפלת אמסור לך באופן אישי.
ההיפו*
הצטרפות: 20 ינואר 2006, 18:41

שליחה על ידי ההיפו* »

יכולה לשתף קצת מניסיון אישי אולי זה יעזור. לי עצמי גילו פזילה בשתי העיניים בגיל שנה וחצי (פזילה פנימה לדעתי). נותחתי בשתי העיינים וכל ילדותי הייתי במעקב כולל תרגילים בשרירי העיינים. כיום, וגם בילדותי אינני פוזלת, הניתוח הצליח בכ-97% נותרה פזילה קלה כאשר מעלה את העיניים למעלה באופן חד או שחולה מאוד עם חום גבוה. אינני מרכיבה משקפיים.
שהיה בני כבן עשרה חודשים איתר רופא הילדים פזילה קלה. נשלחנו לרופאת עיניים לילדים (מקצועית מאוד ונחמדה). היא מצאה פזילה קלה בעין אחת החוצה. אמרה שלרוב זה נוטה להסתדר מעצמו ואין צורך בהתערבות. היינו במעקב כל חצי שנה. השבוע היינו במעקב נוסף והפזילה נעלמה לחלוטין, בני כיום בן שלוש וחצי.
המלצתי היא ראשית למצוא רופא/ה שסומכים עליו. להבנתי, יש פער גדול בין רופאי עיניים לרופאי עיניים לילדים המתמחים בפזילות. לכן חשוב להקפיד שזה הרופא שרואים. להתייעץ עם יותר מרופא אחד.
אינני יודעת על טיפול טבעי לכך אך כאדם בוגר היום אני מודה להורי מעומק ליבי שלקחו את ההחלטה הנכונה וניתחו אותי.
אם רוצים הממלצה על רופאה בצפון אשמח לתת. בהצלחה
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

שליחה על ידי מיטל* »

לגב' ההיפוהי אני צריכה המלצה לרופא בצפון
אמא_של_ספיידרמןן*
הצטרפות: 02 מאי 2012, 01:12

שליחה על ידי אמא_של_ספיידרמןן* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לכולם,בני בן שלוש וחצי.מגיל 5 חודשים שמתי לב לפזילה החוצה של עין ימין.בבדיקה אצל רופא עיניים הוא טען שאינו רואה כלל וכלל פזילה וכל שיכנועיי לא הועילו. כיום הפזילה יותר דומיננטית למשך רוב שעות היום ונוסף לכך שבני מדי פעם תופס את העין עוצם אותה ואומר שהאורות מסנוורים אותו.הוא מאד מאד רגיש באיזור העיניים.מה עליי לעשות???? שמישהו יעזור לי.
לי_צ'י*

שליחה על ידי לי_צ'י* »

אמא של ספיידרמן,
גם לי זה קרה שרופא עיניים לא ראה
ואז הלכתי שוב, לרופא מומחה בפזילה של ילדים, עם ילדה עייפה מאוד, ובשעה שיש אור בחוץ (רלוונטי אם יש אור טבעי במרפאה), אז אצלינו הפזילה הייתה בתדירות גבוהה.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

הלכתי שוב, לרופא מומחה בפזילה של ילדים
רופאים טועים, תסמכי על עצמך ותלכי לרופא אחר.
בהצלחה!

צוויל
בן_חודשיים*
הצטרפות: 22 יולי 2012, 07:52

שליחה על ידי בן_חודשיים* »

לתינוקי בן החודשיים עין אחת שקועה מעט ביחס לאחרת ועל כן נראת קטנה יותר. יש לנו תור לרופא בעוד יומים אבל ביינתיים אני תוהה עם משהו ראה או מכיר תופעה כזאת? זה כמעט לא מורגש אבל אני לא יכולה שלא לראות רק את זה כל הזמן ומאד לחוצה
באינטרנט קראתי שעובר מעצמו (אמן ואמן) שתי העינים ממוקדות נעות יחד היטב ולעיתים גם נראות שוות בגודלן, ובכל זאת אשמח אם מישהו שעבר משהו דומה ומוכן לשתף יכתוב..
אבא_אחד*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 23:58

שליחה על ידי אבא_אחד* »

שלום,
לילדנו בן שש יש פזילה קלה, שנובעת משריר אלכסוני חלש (מנוון), כנראה מלידה.
היה קשה להבחין בזה, אבל מסתבר שזה מפריע לראייה, ולהטיית ראש שגורמת עם הזמן לבעיות בצוואר ואף ביציבה.
הוא הופנה לניתוח, כדי להחליש את השריר האלכסוני הנגדי, ולהגיע לאיזון.
אשמח לשמוע אם מישהו מכיר אלטרנטיבות לניתוח במצב כזה.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אפשר לנסות שיטת בייטס, שמבוססת על תרגילים שונים לחיזוק שרירי העיניים.
אפשר להגיע לתוצאות עם התמדה, אבל לא לגמרי בטוחה שהשיטה מתאימה לילדים - צריך הרבה תרגול כדי לראות שינוי.
לא מכירה אנשים שעוסקים בזה - היחידה שהכרתי פעם כבר פרשה.
עמית*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2001, 23:47

שליחה על ידי עמית* »

נולד לנו ילד ובגיל שלוש ימים גילינו פזילה בעין ימין העין פשוט תקועה בצידה הפנימי ולא יוצאת משם קראנו קצת על הנושא והבננו שמדובר בשריר רפוי או מתוח יותר מדי.היום גילינו שבעצם הוא נולד ללא פזילה ובכל התמונות וההסרטות מהלידה רואים בבירור את העין נעה בחופשיות לכל צד .שאלתנו היא האם ייתכן שבאופן פתאומי העין תתקע ותפסיק לנו או שקרה משהו ביום יומיים הראשונים לחייו שגרם לפזילה .נשמח לקבל רעיונות וכיוונים לפשר הבעיה ולדרכי טיפול בה.
פלוני_אלמונית*

קראתי לא מסמן את הספר של מאיר שניידר החיים כתנועה. מתאר את המסע האישי שלו מעיוורון לראיה
מרגש ומעודד. אפשר לנסו ת לדבר אתו בטלפון. מתגורר ומנהל מכון בסאן פגנסיסקו אם אני לא טועה. בארץ מובילת הגישה היא ורד ונונו. אפשר למצוא פרטים בגוגל.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

עמית, הלכתם לרופא מומחה בעיניים ילדים?

צוויל
פלוני_אלמונית*

הי יש לי תינוק בן 5 חודשים שפוזל עדיין התחיל לו בערך בגיל חודשים ועוד לא עבר בטיפת חלב בהתחלה היא אמרה לי ששה נורמלי עד גיל 4 5 חודשים כרגע בן חמישה חודשים ועדיין פוזל מה עושים
פלוני_אלמונית*

שלום
לתינוק שלנויש קטארקט מולד, האם יש משהו לעשות חוץ מניתוח? הסבירו לנו שהשיקום ארוך והאמת אנחנו מיואשים
תודה
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”