המלצה בארה''ב מילה לכל תינוק זכר

סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אוילי אעפס, לא?
קונדומים יותר זולים ופחות מסוכנים.
ונאמנות מינית עוד יותר זולה ועוד פחות מסוכנת.
>הבנים שלי נימולים אבל אני לא בונה על זה<
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

בעולם בו נשים כורתות לעצמן את השדיים "כריתת-מנע" בעקבות גן המגדיל את הסבירות לסרטן השד, יש גם מקום (אם הוא לא הגיע) לכרות את הרחם כדי למנוע סרטן-צוואר-הרחם (אפשר לכרות רק את הצוואר?), את האוזניים כדי למנוע דלקות אוזניים כרוניות, את השקדים כדי למנוע אנגינה, ואת המוח כדי למנוע חשיבת-יתר.

אבל מעניינת ההמלצה, בתוקף העובדה (הכתובה בכתבה עצמה) שבארה"ב שיעור הנימולים המבוגרים הוא כמעט 80%, ועדיין יש שם מגיפה של איידס.
קשה גם להתייחס למשפט "קיים יתרון ברור במילה, והיתרון עולה על הסיכונים שבה" אשר מופיע בצורה כה פסקנית, בעוד שאין אף מדינה בעולם שרשויות הבריאות בה חושבות אפילו דומה לדיעה הזאת (אפילו לא בישראל, אשר מעולם לא הוציאה המלצות רפואיות למילה).
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שליחה על ידי צל_הימים* »

ואת המוח כדי למנוע חשיבת-יתר.
את זה יש לחייב בחוק. אפשר אולי לתפוס טרמפ על חובת החיסונים שמביאה עלינו לטובה שפעת החזירים, ובאותו מעמד להעביר חוק שיחייב כל אזרח לעבור לובוטומיה. מי שיסרב, יכלא, ושם יעבור לובוטומיה, על חשבונו (כולל עלות "האשפוז" באותו כלא... שהופרט בינתיים :-)). ובמקום אותה אונה שתוסר, ניתן יהיה להשתיל שבב שידווח על כל מחשבה ומעשה ישירות למאגר הביומטרי. אני חושב שבאמת אנו עומדים בפני הזדמנות נדירה וחד פעמית להשיג קפיצה ענקית קדימה, אל עבר הקידמה המשחררת. וזו ההזדמנות לתת מכה ניצחת לכל אותם נטורליסטים רגרסיביים שרוצים להחזיר אותנו לחיות על העצים ולפלות כינים אחד מפרוות אחיו לעץ.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

יש גם מקום (אם הוא לא הגיע) לכרות את הרחם.
הגיע, הגיע.
רופאה של חברה שלי הציעה לה אוברול (שדיים רחם שחלות) במידה ויתגלה אצלה הגן המדובר:-P
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

ואת המוח כדי למנוע חשיבת-יתר. :-D
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

בעולם בו נשים כורתות לעצמן את השדיים "כריתת-מנע" בעקבות גן המגדיל את הסבירות לסרטן השד, יש גם מקום (אם הוא לא הגיע) לכרות את הרחם כדי למנוע סרטן-צוואר-הרחם (אפשר לכרות רק את הצוואר?), את האוזניים כדי למנוע דלקות אוזניים כרוניות, את השקדים כדי למנוע אנגינה, ואת המוח כדי למנוע חשיבת-יתר.

זה ממש מטורף, מה שאנשים מוכנים לעשות לגוף המושלם שלהם, רק כי זה מקובל או כי מישהו שיכנע אותם עם איזו סטטיסטיקה. הבת שלי כבר הרגיעה אותי, שאפילו חורים באוזניים לעגילים היא לא תעשה אף פעם, כי היא רוצה להישאר מושלמת...
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בעולם בו נשים כורתות לעצמן את השדיים "כריתת-מנע" בעקבות גן המגדיל את הסבירות לסרטן השד
זו הצגה לא הוגנת של הדברים.
תאר לך מקרה של אשה שאמא שלה מתה מסרטן השד, וסבתא שלה מתה מסרטן השד, ואחותה חולה כרגע ומקבלת טיפולים.
ויש לה אפשרות לעבור כריתה ולפטור את עצמה לא רק מהסיכוי למחלה עצמה, אלא גם מהפחד הנורא הזה, מדי יום, שמא היא תגיע.
אני לא יודעת מה אני הייתי עושה אילו, אבל אני בהחלט רואה במצב כזה את תקפות הנימוק בעד כריתה. ואני בהחלט מכבדת אותו.

(זה לא שאני בעד. אני גם לא נגד. אין לי דעה עקרונית בנושא. רק רצון להבין ולאהוד נשים אחרות)
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

_לובוטומיה,
מה זה ?_

לובטומיה (מיוונית: lobo: אונה; tomos : חיתוך ) היא פרוצדורה פסיכוכירורגית בה מבודד הקורטקס הפרה-פרונטלי מיתר המוח, על ידי חיתוך והרס הנתיבים המקשרים אליו וממנו. הקורטקס הפרה-פרונטלי מעורב במה שמכונה 'תהליכי הניהול' במוח- כלומר תהליכים כגון בקרה, קבלת החלטות, פתרון בעיות וכדומה. הרציונל שעמד מאחורי הלובוטומיה היה שניתוק הקורטקס הפרה-פרונטלי ממרכזי הרגש במוח יוביל לשיכוך הסימפטומים הפסיכיאטריים במחלות כמו סכיזופרניה ודיכאון.

זה לא היה מוצלח במיוחד, רבים מתו במהלך הנתוח, רבים אחרים נפגעו פיזית ומנטלית, רבים לא שרדו שנים רבות אחרי, היום כמעט ולא מבצעים אותם בכלל.
ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_תאר לך מקרה של אשה שאמא שלה מתה מסרטן השד, וסבתא שלה מתה מסרטן השד, ואחותה חולה כרגע ומקבלת טיפולים.
ויש לה אפשרות לעבור כריתה ולפטור את עצמה לא רק מהסיכוי למחלה עצמה, אלא גם מהפחד הנורא הזה, מדי יום, שמא היא תגיע.
אני לא יודעת מה אני הייתי עושה אילו, אבל אני בהחלט רואה במצב כזה את תקפות הנימוק בעד כריתה. ואני בהחלט מכבדת אותו._

הבעיה היא שיש הצגה לא הוגנת של הדברים. רופאים מסבירים לאישה שיש לה גנים לסרטן השד, אבל שוכחים לספר לה שהם יכולים להיות חבויים ולא לבוא לידי ביטוי בפועל. היום למדו שגנטיקה זה הרבה יותר מורכב ממה שחשבו פעם ופרויקט הגנום האנושי זאת רק התחלה. יש עוד אלף דברים שמשפיעים על התבטאות הגנים, אבל לזה כבר צריך לפתוח דף נפרד.

כנ"ל גם עם הברית. לבגוד באמון של הילדים שלנו, שנשמור ונגן עליהם, ולתת למישהו לחתוך אותם רק בגלל הפחד של מה שיקרה אחר כך? אם זה מפחיד הורים, שידאגו שיהיו בבית קונדומים זמינים. זה הרבה יותר בטיחותי, מאשר להסתמך על ברית, שאולי תוריד את סיכויי ההידבקות, אבל לא באחוזים גבוהים כמו קונדומים.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לא מבינה את הקשר בין הפסקאות במאמר, מה גם שמאמריו הקודמים של הד"ר לא העידו על העמקה או אי-נקיטת-עמדה.
לא שהבנתי מה הוא מנסה להגיד אבל לא לוקחת את זה כהוכחה לשומדבר.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הבעיה היא שיש הצגה לא הוגנת של הדברים. רופאים מסבירים לאישה שיש לה גנים לסרטן השד, אבל שוכחים לספר לה שהם יכולים להיות חבויים ולא לבוא לידי ביטוי בפועל.

ואני, למשל, לא יודעת עד כמה ובאיזו מידה הגנים האלה משפיעים על הסיכוי לסרטן השד.
אם הם מגדילים את הסיכוי בכמה אחוזים זה עניין אחד. (אני זוכרת את הרעש שהיה סביב "התגלה הגן לאלימות!" ואז מישהו עם קצת שכל הרים טלפון לגנטיקאי חבר שלו, ושאל אותו באיזו מידה הגן משפיע על נטייה לאלימות. והגנטיקאי עננה "בערך ב- 5%"....!!!). אבל, אם הם מגדילים את הסיכוי שתחטפי סרטן ל, נניח, 50%, זה כבר סיפור אחר לגמרי.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

לבגוד באמון של הילדים שלנו
לבגוד באמון של הילדים שלך.(ז"א דברי בשם עצמך ומשפחתך) נראה שרוב מי שעושה ברית מילה לא מרגיש שהוא בוגד באמון ילדיו....
בהמשך גידולם של הילדים יהיו עוד(ככל הנראה)"בגידות באמון" ברמה כזו או אחרת.
נימול*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2009, 11:31

שליחה על ידי נימול* »

נראה שרוב מי שעושה ברית מילה לא מרגיש שהוא בוגד באמון ילדיו....
אני בטוח שאני עושה להם טובה גדולה ואינני בוגד באמון שלהם אלא להפך .

ובכל זאת אני מתנגד להמלצות טוטאליות כאלה .(אשר אופייניות לארה"ב ה'דמוקרטית' ) מאחוריהן יש תמיד גורמים כלכליים שגורפים את שללם בבוא העת.הרצון שכולם יהיו אותו דבר , יעשו אותו דבר, יחשבו וינהגו אותו דבר הוא הפאשיזם בהתהוותו והתגלמותו.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

סרטן השד - מדובר במשהו כמו 80% סיכוי לחלות, לנושאות גן מסוים. סיכוי מאוד מאוד גבוה. לא כל חולות סרטן נושאות את הגן המסוים הזה, שהיה הראשון שגילו בשושלות שרבות מהנשים בו נפטרו מסרטן השד. אולי היום יש כמה גנים ידועים, גם עם פחות מ-80% סיכוי לחלות. אני לא מתמצאת.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

עם סרטן השד במשפחה, ברור לי שאני צריכה להיות יותר עירנית. לא רואה טעם בבדיקה הגנטית - מה יעזור לי לדעת שיש לי 80% לחלות, או רק 20% (קצת יותר מאשר באוכלוסיה הכללית)? אפילו האחוז באוכלוסיה הכללית הוא מספיק גבוה בשביל להיות עירנית, ולעשות בדיקות ידניות סדירות (עם בונוס של להכיר את הגוף שלי יותר טוב).
אני מקווה, שאם המחלה תתחיל, אצליח לגלות אותה בשלב מספיק מוקדם, ואולי אפילו לא אצטרך כריתה. אני אהיה מוכנה לשקול כריתה, אם אחלה (כשלא בטוח שאחלה, ולא בטוח שכריתה תהיה חלק מהטיפול המוצע), אבל מראש???? התחלחלתי כשהציעו לי (סתם אנשים, בעקבות מותה של אחותי + תכנית שהיתה בטלויזיה).

ולגבי נושא הדף: אם הכריתה לא מונעת את הצורך בקונדום, וקונדום מונע את ה"צורך" בכריתה, וגם הרבה יותר זול, פשוט ונטול סיבוכים, לא ברור שהמערכת תמליץ על כריתת איברים? P-:
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

אם הכריתה לא מונעת את הצורך בקונדום, וקונדום מונע את ה"צורך" בכריתה, וגם הרבה יותר זול,
הרבה יתר זול למי?
אני מניחה שכל פרוצדורה רפואית שנעשית, אחוז מסויים מהתשלום עליה מגיע למערכת. אם הסכום הזה גדול יותר ממה שהמערכת מקבלת על מכירת קונדומים, ברור שהמערכת תמליץ על כריתת איברים.

[זאת בהנחה שאנחנו מסתכלים רק על כסף, ולא על איזה עקרון מוסרי שבד"כ נלקח בחשבון בהחלטות אלו אך נראה שקצת נזנח בשנים האחרונות]
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בשנים האחרונות, התשלום על מילה בארה"ב הפסיק להיות חלק מרוב ביטוחי הבריאות - ועבר להורים.

מאד יתכן, שאחת המטרות, היא להחזיר את שיהיה חלק מהביטוח.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

בשנים האחרונות, התשלום על מילה בארה"ב הפסיק להיות חלק מרוב ביטוחי הבריאות - ועבר להורים.
איפה אפשר לקרוא על זה עוד?
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

באנגליה, ב-1949, לאחר שרופא ידוע (גיירדנר - Gairdner) כתב נגד ברית מילה מסיבות רפואיות, ולאחר מכן גם חברות הביטוח הסירו את הפרוצדורה מהביטוח הרגיל, ירד שיעור הנימולים מ-90% לאחוזים בודדים בלבד.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שליחה על ידי פלוני* »

כלומר רק בשטן הגדול והשטן הקטן מבצעים מילה ?
ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני בטוח שאני עושה להם טובה גדולה ואינני בוגד באמון שלהם אלא להפך .

בישראל זה נכון ברוב המקומות. יש מעט מקומות שבהם אפשר לגדל ילדים לא נימולים שלא יהיו יוצאי דופן. בכל שאר המקומות בארץ אני מניחה שהילדים יעדיפו להיות נימולים, כדי להיות כמו כולם. אבל בארה"ב? לעשות ברית רק מסיבות בריאותיות זה ממש כמו לכרות את האוזניים כדי למנוע דלקת אוזניים.
'_'*
הצטרפות: 30 ינואר 2009, 02:17
דף אישי: הדף האישי של '_'*

שליחה על ידי '_'* »

אידיאל נעלה :"לא להיות יוצא דופן"
אבל זה לא רק לגבי איבר המין שממילא הוא מוצנע.

לא להיות יפה מדי
לא להיות חכם מדי
לא לבלוט
לא להרים את הראש,
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אידיאל נעלה :"לא להיות יוצא דופן"
לילדים זה חשוב. למרות שאם זה ילד שכולם אוהבים, אז הוא יכול להיות יוצא דופן כמה שמתחשק לו בלי שזה יפריע לו חברתית.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

י י ,

יוצא דופן = שיצא מדופן בטן אימו, דהיינו שנולד לידה קיסרית.

ברור לנו, במיוחד באי האתר, שהשאיפה אינה להיות יוצא דופן. מדוע לחתוך את האם, בטנה, רחמה?
רחמה ליצלן.
אשרי היולדות לידה נרתיקית, טבעית, פעילה, אלא אם אכן נדרשת התערבות ניתוחית מפני סכנת חיים ממשית, ואז מודים על הרפואה המערבית המאפשרת זאת.

אולי צ"ל

אידיאל נעלה :"לא להיות שונה"
(-:
שהילד שלי יהיה שונה, זה מפחיד. זה יעשה אותי שונה.

אגב, ההמלצה של רני כשר , ממעלה הדף, להסרת המוח למניעת חשיבת יתר, מיותרת, לרובנו אין צורך בפרוצדורה. אנו מפעילים כברירת מחדל (הידד העברית!) חסמים סוציו-נוירולוגיים שזה מהמפורסמים בהם:

"אל תהיה שונה" .

צוויל
ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

מכתבה שקראתי פעם נכתב ע"י רונית מק.ה.ל
צוחקים על ילד חלש. לא על שונה.
כל כך נכון.
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שליחה על ידי רוני.של.4* »

ורדה - מאוד נכון בעיניי. זה ככה לא רק אצל ילדים, אלא גם אצל מבוגרים. וסליחה על ההשואה המאוד לא באופנית, אבל ב"האח הגדול" יש בחור גמד שהוא הכי לא קורבן והכי לא חלש והכי לא שונה שאפשר - זה נכון שהוא סובל מתסמונת שגורמת לו להיראות שונה, ושזה משפיע על היכולות הפיזיות שלו, אבל הוא מעיד על עצמו שהוא תמיד היה חלק מכולם, חזק חברתית, מקובל, הלך לו טוב עם בנות, והוא ידוע ומוכר ואהוב בקרב הבראנז'ה הבליינית בת"א.

ואגב לגבי שם הדף - לפי פורום מוותרים על ברית מילה בתפוז, אחוזי המילה בארה"ב מידרדרים והולכים. הסטטיסטיקה העדכנית האחרונה שקראתי היתה של סביב ה-30 אחוזים בלבד של מילת תינוקות בארה"ב, ירידה חדה ותלולה מ-60 אחוזים לערך לפני שנים ספורות בלבד. מסתבר שהאמריקאים לא כל כך טפשים אחרי הכל...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מסתבר שהאמריקאים לא כל כך טפשים אחרי הכל...
בואי לא נקפוץ למסקנות חפוזות רק על סמך משהו אחד שהם עושים כמו שצריך!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

באמריקה ממליצים להיות נוצרים. אתם מצטרפים?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

ג. יפית ממליצה על אמריקה. וואו!!

צוויל
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

שליחה על ידי תמר* »

הגעתי בעקבות הגריין, הגן המגדיל את הסבירות לסרטן השד מגדיל גם את הסיכוי לסרטן שחלות, בניגוד לסרטן השד סיכויי ההחלמה קטנים מאד. אני נשאית וחולה יש לי שני ילדים קטנים, כריתת השחלות שעברתי היתה כבר מאוחרת מדי, הלוואי הלוואי שהייתי עושה את הכריתה קודם. "כריתת מנע" יכולה להציל חיים אין שום מקום להשוואה עם ברית מילה.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שליחה על ידי פלוני* »

כיום אחוזי המילה בתינוקות בארה"ב , עומדת על 84 אחוז בקרב הלבנים

ו-35% בקרב השחורים וההיספנים שנמצאים בד"כ במעמד סוציו אקונומי נמוך חברתית וכלכלית.

הפער מוסבר בזה כי פעם, הביטוח הרפואי היה מכסה את עלות המילה
וכיום אין כיסוי ביטוחי לתהליך ולכן העניים שוב נדפקים ולא יכולים להרשות לעצמם למול את ילדיהם וזאת בגלל מצוקה כלכלית .
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

שליחה על ידי שמנדובה* »

בקהילה הלטינית בארה״ב לא נוהגים למול את הבנים מכיוון שזה משהו שגם לא נהוג במדינות המוצא שלהם. כך גם אצל האסיאתיים.

לגבי אחוזי המילה בארה״ב, אני דווקא קראתי סטטיסטיקות אחרות, אבל מכיוון שאינני זוכרת בדיוק וגם אין לי מראי מקום בשלוף, אני לא רוצה סתם לזרוק מספרים כדי להטעות.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”