אמא ל 5

מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

תודה על המידע, כתבתי על המחלה של פיצקית בדף אמא רגועה מדי, אודה אם תציצי בדף
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

אמא ל 5

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

רק רציתי לעדכן:
האדון הקטן עלה 200 גרם מאז שבוע שעבר.
הרופאה אמרה שנראה לה שאולי התיישב עליו איזה וירוס שמחריף את הריפלוקס ולכן ריבוי ההקאות והאי שקט המוגבר.
המליצה לעקוב..
לעשות בדיקת צואה..
ולחזור לגסטרו למעקב אולי כדאי לשקול בדיקות מעמיקות יותר..
מיכלול_ה*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

שלום אמא ל 5 האם תוכלי לענות על שאלתי האם אסידופולוס עובר בחלב?, פיצקית עם דלת ריאות, לוקחת אנטיביוטיקה חזקה היא בת חצי שנה, כרגע היא כמעט רק יונקת (היום אכלה פעמיים בטטה) ולא ממש הצלחתי לתת לה אסידופולוס, ניסיתי לערבב קצת אבקה בחלב שלי ולתת לה בבקבוק, בכפית, במזרק, והיא ירקה את זה, ניסתי גם למרוח אסידופולוס על הפטמה ולא ממש הצלחתי. האם להתעקש לתת לה או לסמוך על כך שמקבלת מהחלב?
מיכלול_ה*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

תודה מקרב לב על התשובה
1_אילת_2*
הצטרפות: 10 דצמבר 2005, 23:09
דף אישי: הדף האישי של 1_אילת_2*

אמא ל 5

שליחה על ידי 1_אילת_2* »

על בקשה לעזרה מהורים טריים
(לא בטוחה איך לנסח).
נסיונך לעזור להם היה נוגע ללב. תגובתם פגעה (גם) בי.
הודעתך האחרונה שם כתובה יפה ומבהירה את הדברים (הייתי מתנסחת בצורה בוטה יותר, אבל זו אני.
בקיצור, את צודקת.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

אמא ל 5

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

סליחה על ההתערבות אבל האצידופילוס הם חיידקים ואילו חלב האם סטרילי תודה לאל כך שאין אפשרות למיטב ידיעתי שחיידקים יעברו בחלב אלא אם כן האם חולה (האם אני צודקת?)
ההולכת_באתרים*

אמא ל 5

לאמא ל-5 ישר כח. אני מתפעלת מתגובתך לשושו ושחר, יש לך לב רחב והמון סבלנות. מצטרפת ל-1-אילת-2
אלודאה_בלבן*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 00:47
דף אישי: הדף האישי של אלודאה_בלבן*

אמא ל 5

שליחה על ידי אלודאה_בלבן* »

מזכירה לך שאמרנו שנדבר מתישהו....
אם יש לך זמן - אשמח לדבר איתך.
ממני.
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

נסיונך לעזור להם היה נוגע ללב.
אני מתפעלת מתגובתך לשושו ושחר, יש לך לב רחב והמון סבלנות
באתי להגיד את זה, אבל ניסחו את הדברים היטב כבר לפני @}.
מיטל_פ*
הצטרפות: 18 יולי 2005, 15:52

אמא ל 5

שליחה על ידי מיטל_פ* »

שוב מוצאת את עצמי כותבת רק כדי להביע את התפעלותי מהאופן בו התנהלת בדף של שושו ושחר
אני, בכל אופן, הפקתי המון ממה שכתבת שם
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

אחרי שקראתי איך הם הגיבו לך, כבר ניסחתי תגובה ורק ברגע האחרון החלטתי לא לשלוח, כדי לא להיכנס למלחמות עם משהו כזה. פשוט נדהמתי מעוצמת ה-@ וה-# וה-&^%$#.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

תודה לכולכן! :-]
אוריה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 13:35

אמא ל 5

שליחה על ידי אוריה* »

מצטרפת. היה מרגש ומרחיב את הלב לקרוא אותך שם. נמנעתי מכתיבה בדף המדובר כדי לא להכנס לסחרחרה שהתחוללה בו, אבל באתי כדי לקרוא ולהקשיב והיית לי מקור מידע והשראה. תודה.
מירי_של_שקד*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 14:32
דף אישי: הדף האישי של מירי_של_שקד*

אמא ל 5

שליחה על ידי מירי_של_שקד* »

אמא ל-5, קראתי את דבריך לשושו ושחר ב- בקשה לעזרה מהורים טריים, והתפעלתי מאוד מהאופן הסבלני, הקשוב והמותאם בו הם הובעו. נראה לי שהיית יכולה להיות אשת חינוך יוצאת דופן! כיף לילדיך המתבגרים שיש להם אמא כמוך!
ההולכת_באתרים*

אמא ל 5

מצטרפת לכל המחמאות :)
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אמא ל 5

שליחה על ידי ורד_לב* »

נדמה לי שעשינו, כי עשינו בסופו של דבר את הרוב.
בכ"ז נסענו ל- 1/2 שנה וזה ממש שונה משבועיים- שלושה.
בתכלס, מה שחשוב בעיניי זה איך אתם מרגישים בעניין ואם מתאים לכם או לא לעשות....
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

אמא ל 5

שליחה על ידי מנג_בין* »

שלום אמא ל 5 ,
אני מעוניינת להתעייץ איתך בנושא שילשול (?!) מתמשך.
היונקת שלי (בת חצי שנה, שוקלת 6.700 ק"ג, גובה 65 ס"מ) עושה קקי בממוצע 4 פעמים ביום.
היציאות תמיד נוזליות וכמעט ללא מרקם.
שאלתי -
האם יציאות כאלו נחשבות לשילשול. אם כן - מה את ממליצה לעשות בעניין.
תודה.
אם_אן_אני_לי_מי_לי*
הצטרפות: 19 יוני 2005, 16:36

אמא ל 5

שליחה על ידי אם_אן_אני_לי_מי_לי* »

שלום לאמא ל 5
אני רק אמא לשניים ולבכור בן החמש וחצי היו המון בעיות רפואיות בשלוש שנותיו הראשונות מה שגרם לעיכוב התפתחותי קל. היום הוא משלים באופן מעורר התפעלות את כל מה שהחמיץ אבל עדיין אנחנו מחפשים עבורו מסגרת של גן שתהיה מכילה ותומכת. אנו גרים במרכז ומתכננים לעבור לאיזור אבן יהודה אני יודעת שאת גרה באיזור אודים ולכן פונה אליך שמכירה היטב את ההיצע באיזור: האם את במקרה מכירה גני ילדים באיזור השרון (לא אכפת לי להסיע) שעונים על הקריטריונים האלו ועדיין מתאימים לגיל 5?
אשמח לקבל את תשובתך במייל [email protected]
או בטלפון 054-5900038
תודה רבה.
אמא_ל_5*

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אם אן אני לי מי לי?
האימייל מוטעה ולכן אענה כאן.
ילדי הגדולים גדלו באזור אחר וביתי הצעירה בגן כאן במושב. הוא מלא בילדים מקומיים, וגם איני בטוחה שיתאים לכם. לא ידוע לי על גנים אחרים מתאימים.
מצטערת שאיני יכולה לעזור.
אמא_ל_5*

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

האם יציאות כאלו נחשבות לשילשול
אם היא יונקת - כנראה שלא. אם כל היתר תקין - לא נראה לי צורך בהתייחסות מיוחדת.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

אמא ל 5

שליחה על ידי מנג_בין* »

אם היא יונקת
היא רק יונקת, השבוע התחלנו עם מוצקים (בטטה).

אם כל היתר תקין
האם את מתכוונת לעלייה במשקל?
בחודש שעבר היא עלתה 270 גרם כאשר היה לה גם וירוס של הקאות באותו הזמן.
ומבחינה התפתחותית -
היא כבר זוחלת על שש ויושבת.
אמא_לא_בטוחה*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 14:49

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_לא_בטוחה* »

שלום לך אמא ל-5
אני אמא ל-1 בונבון פיצפון
כתבתי דילמה שיש לי "בבלוג ללמוד להניק ולינוק"
אשמח מאוד אם תוכלי לקרוא ולייעץ.
עד כה ממה שקראתי, אני מעריכה את עצותייך.
מקווה שתוכלי לעזור גם הפעם.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכל* »

שלום אמא ל 5
רציתי לשאול בעצתך לגבי תינוק שנולד לפני חודש במשקל 3.700 ורק עכשיו חזר למשקל הלידה.
מדובר באחיין שלי, ואני ממש ממש מודאגת - הוא יונק בלבד, והאם טוענת שהוא יונק טוב (אך זהו תינוק ראשון, ואין לה ניסיון בהנקה). נתתי להם את הטלפון של המרפאה שלך, אך הם טוענים שאין שום בעיה, ומתכוונים רק בעוד כמה ימים ללכת לרופאת ילדים, למרות שאני מנסה לשכנע אותם שחשוב לראות יועצת הנקה ובהקדם.
האם לדעתך ניתן לחשוש שיש בעיה בהנקה רק עפ"י העליה הקטנה כ"כ במשקל?
אודה מאוד לתשובתך, אני מקווה שנתתי מספיק פרטים. אני ממש מודאגת ולא יודעת איך לשכנע אותם לפגוש יועצת הנקה. הם די שאננים ומסתפקים בכך שבבי"ח אחרי הלידה יועצת הנקה אמרה שהכל בסדר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אמא ל 5

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כאן אמא ל 5 ממחשב אחר - המחשב שלי מת בסופת הברקים האחרונה, ולכן אני מנותקת בימים הקרובים (מי ידוע כמה זמן יקח לתקן, או שאולי בכלל הוא מת סופית...). מי שמחפש אותי יכול להתקשר למרפאה.
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאלה עקרונית, כשיחזור לך המחשב:
שאלו אותי אם יש כדור להגברת החלב, שמדמה את פעולת ההורמון אוקסיטוצין.
שמעת על דבר כזה בכלל?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אמא ל 5

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מיכל, את מוזמנת לשלוח לי אימייל ולתת לאחותך את מספר הטלפון שלי. עברתי משהו דומה, אולי היא תרצה לדבר איתי.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

אמא ל 5

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

מיכל,אני כותבת לך כאן רק משום שאני מבינה שלבעלת הדף נפל המחשב ואת באמת נשמעת מודאגת
ייתכן שיש בעיה במצב שתארת ובאמת כדאי שיפגשו עם יועצת. יש דברים שיכולים להשתבש גם אם החיבור לשד בימים הראשונים היה מצוין.
נסי לברר מדוע הם משדרים שאננות-האם הם פוחדים שיתערבו להם יותר מדי וינסו להטות אותם מדרכם,למשל?
ואם כן אולי תמצאי בכל זאת דרך לדבר על ליבם או להפנותם לקריאת דפים פה באתר בנושא המשקל,כדי שיחשבו על זה מחדש.

בשמת,האם אוקסיטוצין לא קשור לשחרור החלב?כלומר אותו כדור מטפל בשחרור ולא בייצור?מעניין...

אמא לא בטוחה-אני שמה פה קישור לדף בלוג לומדים להניק ולינוק.

שבת שלום לכולם @}
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

אמא ל 5

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לא אמא ל 5, אבל:
מיכל - האם את יודעת מה היה משקל התינוק בשתי שקילות רצופות אחרונות על אותו משקל? בין משקלים שונים, אפילו אם הם נראים אותו דבר, יכולים להיות הבדלים משמעותיים - תמיד אני מספרת שעם התינוק הפרטי שלי ראיתי הבדל של 300 גרם בין המשקל למוקד לבין המשקל בט"ח באותו יום. בנוסף, איך החיתולים? האם ב-24 שעות יש 5-6 חיתולים רטובים ושתיים-שלוש יציאות?

בשמת - אם אני זוכרת נכון מה שהייל כותב, שוּמר לא מגביר חלב אלא עוזר בשחרור שלו (כשהוא לא פועל נגד הייצור בגלל התכונות האסטרוגניות שלו :-)
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

שוּמר לא מגביר חלב אלא עוזר בשחרור שלו
למה שומר קשור לזה? פספסתי משהו?

האם אוקסיטוצין לא קשור לשחרור החלב?כלומר אותו כדור מטפל בשחרור ולא בייצור?
כן, האוקסיטוצין "קשור" לשיחרור החלב וגם לייצורו. אני לא דיברתי על שיחרור חלב, ולא דיברתי על ייצור חלב, דיברתי על הגברת ייצור החלב.
זה לא אותו דבר.
מה ששאלו אותי יותר ספציפי:
האם יש תרופה ספציפית, שמטרתה הגברת כמות החלב (לא, לא חילבה, לא כמוסות חילבה, לא שומר, ולפי מה שאני מבינה גם אין הכוונה לפראמין, כי במקור זה כדור נגד בחילות ואני לא חושבת שיש לו איזשהו קשר לאוקסיטוצין), והכדור הזה, התרופה הזאת, מדמה את פעולתו של הורמון האוקסיטוצין .
זאת השאלה המדוייקת ששאלו אותי, וזה מה שאני שואלת את אמא ל-5, כי לי אישית לא ידוע על שום כדור ש"מדמה את פעולת האוקסיטוצין" בכלל, ובוודאי לא על כדור שמיועד להגברת החלב ומדמה את פעולת האוקסיטוצין.
אילו זו היתה הפעולה הספציפית והישירה של האוקסיטוצין, אז בכלל מי צריך "כדור שמדמה את פעולתו" - אפשר לתת אוקסיטוצין.

אבל בדיוק - בלי קשר לשאלה שנשאלתי, כנראה - מישל אודן הסביר שכאשר הזריקו לנשים אוקסיטוצין בלידה, לוריד, זה בכלל לא פעל, ואפילו נגד את פעולתו של ההורמון הטבעי. מתברר, שהגוף מזהה את האוקסיטוצין ומושפע ממנו (סליחה על הניסוח הלא מדייק) אך ורק אם הוא נמצא במוח האשה. כמו כן, האוקסיטוצין משתחרר בפולסים. לכן רק האוקסיטוצין שהפריש מוחה של האשה בעצמה השפיע בלידה ובהנקה, וכל מה שהוזרק לא עבד.
כשעשו בחולדות ניסויים עם אוקסיטוצין, זה עבד כי הזריקו להן את ההורמון ישירות למוח. ואז התגלה, שכשהזריקו לחולדות בתולות או לזכרים של חולדות אוקסיטוצין למוח, הם תיכף התחילו להתנהג התנהגות אימהית מטפלת בגורי חולדות (לא שלהם בכלל). וכשהוציאו מגופן של חולדות אמהות את האוקסיטוצין (כרתו את מה שמפריש אוקסיטוצין במוח? שכחתי איך עשו את זה) - הן תיכף ומייד הגיבו בהזנחה טוטאלית של הגורים שלהן. כך הבינו, שאצל חולדות האוקסיטוצין הוא שקובע את ההתנהגות האימהית. אצל בני אדם זה קצת יותר מורכב...
(וכמובן לא אמרתי אף מלה על הזוועות שעוללו לחולדות מסכנות למען המדע).

אז לסיכום, יש כדור כזה? שגם נועד להגביר חלב וגם עושה את זה על ידי הדמיית אוקסיטוצין? אם כן, אני מאוד אתפלא, כי מכל הבחינות לא נשמע לי הגיוני שימציאו כדור כזה.
אבל אולי אני טועה. מחכה לתשובת המומחית.
ההולכת_בדרכים*

אמא ל 5

אותי מעניין איך עובד הפראמין/מוטיליום-מה המנגנון עליו הוא משפיע בעצם.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

אמא ל 5

שליחה על ידי עדי_יותם* »

למה שומר קשור לזה? פספסתי משהו?
התכוונתי לומר: לא ידוע לי על כדור כזה, אבל כתה - לשומר יש תכונות דומות.
אני יודעת שבעבר היו נותנים לאמהות תרסיס של אוקסיטוצין סינתטי, (לשאיפה דרך האף אאל"ט) כדי לשחרר את החלב.
מיכל*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכל* »

תבשיל קדרה, ההולכת בדרכים ועדי יותם - תודה רבה על תגובותיכן.
בינתיים הם היו אצל רופאת ילדים שאמנם לא שקלה את התינוק אבל אמרה שהוא נראה בסדר ומתפתח בצורה תקינה. הם לא רוצים ללכת ליועצת הנקה כי הם חושבים שהכל בסדר ולא רוצים להיות היסטריים ולרוץ למומחים ורופאים על כל דבר. אני ניסיתי לשכנע אותם ככל יכולתי, וגם הפניתי אותם לקרוא כאן דפים רלוונטים (אמא רגועה מדי ו תינוק שלא גדל). אמרתי להם שגם אם הרופאה מאשרת שהוא בגבולות התקין עדיין הוא רזה וקטן, ויועצת הנקה תוכל אולי לעזור לשפר את המצב.
התינוק אמנם נראה לי קטן ונראה לי כמעט אותו דבר כמו כשהוא נולד (למרות שאני רגילה מבנותי, שהן ממש לא גדולות, שחודש אחרי הלידה הן נראו כבר אחרת לגמרי מאשר בשבוע הראשון, ועלו קרוב לק"ג בחודש הראשון - שתיהן נולדו במשקל של כ 3 ק"ג והן לא היו מעולם באחוזונים מעבר לחמישים... התינוקת שלי כרגע באחוזון 13 בערך...), אבל היום הייתי אצלם במשך שעה והתינוק היה די רגוע -הוא ינק לפני שהגעתי.
בכל מקרה - הם הלכו היום לשקול אותו, ונראה מה יהיו התוצאות.
אז שוב תודה!
(אמא ל5 - ניסיתי להתקשר למרפאה ביום שישי אך לא ענו שם. מכיוון שהם כבר היו אצל רופאה קצת נרגעתי אז לא ניסיתי שוב. תודה לך בכל מקרה)
ההולכת_בדרכים*

אמא ל 5

מיכל,אני מבינה שהם לא רוצים להיות היסטריים.בצדק בסה"כ,הרי עולמנו מלא בהורים שרצים למומחים במקום להיות קשובים לתינוק ולהשתמש בתחושת הבטן שלהם.
אבל אם הם רואים שאין עלייה במשקל,זה לא מטריד אותם אפילו קצת? יש להם ידע אובייקטיבי על התפתחות תקינה של תינוקות?
בדף בקשה לעזרה מהורים טריים כתבה אמא ל 5 ל שושו ושחר תגובה ארוכה בנושא לפותחי הדף ויש שם די הרבה אינפורמציה לגבי מדדים שונים.
אולי תנסי לבדוק איתם אם מדדים אלה לפחות מתקיימים?
מיכל*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכל* »

בינתיים חלה תפנית לא ממש משמחת, כך שהנושא כרגע ירד מהפרק (לפחות לעת עתה). מה שקרה הוא שהאמא אושפזה בבי"ח (דלקת בלבלב), ותצטרך לעבור גם ניתוח - בקיצור, ממש לא נעים. היא כל הזמן שואבת לתינוק, ולפעמים במשך היום מביאים לה אותו להנקות (היא יוצאת לאוטו להניק). ממש ממש מבאס.
אז בינתיים נושא יועצת ההנקה לא רלוונטי (ממילא הוא כרגע ניזון מחלב שאוב מבקבוק ברוב הפעמים). אני ממש מקווה שהיא תבריא בקרוב, אבל זה עניין של לפחות כמה ימים, ועד אז - אני לא אטריד אותם לגבי התינוק, כל עוד הוא במצב סביר, ונראה שהוא בסדר.
פלוני_אלמונית*

אמא ל 5

תוכלי בבקשה לעזור בדף הנקה כל שעה? תודות.
ההולכת_בדרכים*

אמא ל 5

אוי מיכל,נשמע נורא!
<אמא ל 5 מצטערת שהשתלטנו לך על הדף.את מוזמנת למחוק או לערוך כמובן :-] >
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

אמא ל 5

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

שלום,
אשמח אם תוכלי להציץ בשאלתי בדף שאלה דחופה בענייני הנקה

תודה!
אדמה_טובה*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 13:14
דף אישי: הדף האישי של אדמה_טובה*

אמא ל 5

שליחה על ידי אדמה_טובה* »

שלום לך!
אולי את יכולה להציץ בשאלה שלי כאן על תתרנות אחרי לידה
אולי את יודעת משהו?
תודה
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

אמא ל 5

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

רק רציתי להגיד תודה...
הרגעת אותנו...
יפעת_ו*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2005, 20:29
דף אישי: הדף האישי של יפעת_ו*

אמא ל 5

שליחה על ידי יפעת_ו* »

היי לך אמא
מקווה שתוכלי לייעץ לי קצת. בני בן 4.5 חודשים. יונק. אוהב לינוק ואני אוהבת להניק עד מאוד. בכלל נראה לי שארצה להמשיך את הכיף הזה להמון זמן. איך לדעתך אפשר להרגיל תינוק לבקבוק? בסך הכל הייתי רוצה שידע שיש כזה דבר בקבוק ושניתן לאכול ממנו אם אמא לא נמצאת (אני מפנטזת על בית קפה עם חברות עד השעות הקטנות של הלילה...נו, טוב, עד 11 בלילה גם מספיק (-: ). בכל מקרה הקטן מתנגד. ניסיתי כל מיני בקבוקים ופטמות והוא פשוט לא יודע מה עושים עם זה ומיירט את הפטמה החוצה. ליבי יוצא אליו ולצעקותיו ומייד אני שולפת ציצי שכבר דולף חלב כמו שהעיניים שלי דולפות בדמעות ...
מה לעשות? יש לי כל מיני בקבוקים ופטמות ואת כולן ניסיתי בעצמי (!!) וזה למען האמת לא מלהיב. אני יכולה להבין את ההתנגדות שלו. אמא שלי טיפוס קשוח והיא הצליחה פעם אחת לתת לו בקבוק. לקרוא לה לסדרת חינוך "שיצרח עד שיישבר ויאכל?" האבא גם הוא כמוני עדין נפש ומתחנן שאתן ציצי בכל פעם שאנחנו מנסים. לתת לו לבכות ולהמשיך לנסות? כל יום לנסות אם אותו בקבוק? יש לך המלצות? או אולי את מכירה דרך איך אפשר לחיות קצת ולהתאוורר עם תינוקי שלא רוצה בקבוק?
סליחה על האורך של השאלה והתיסבוך, פשוט אני אמא חדשה ורוב חברותי לא מניקות אז הן לא מכירות בכלל את המושג "לא רוצה בקבוק".
ערב טוב שיהיה לך
תודה
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

אמא ל 5

שליחה על ידי סמדר_נ* »

שאלה -- אם זה בסדר מצדך לענות כאן.
בני -- בקרוב בן שנה -- שובר עקומות כלפי מטה מאז גיל חצי שנה, כשהתחילו המוצקים ובמקביל התחילה פעילות מוטורית מואצת (נולד 3205, הכפיל משקל לידה בגיל 4 חודשים, כיום שוקל כ-8 ק"ג).
נשללו אנמיה, צליאק ובעיות ספיגה אחרות. היו חוסרים קלים בברזל ובחלבון, והמסקנה היתה שהוא פשוט צריך לאכול יותר.
הוא, אכן, לא מרבה באכילה. הוא מגלה עניין רב בסביבה, ואם הוא מחליט להשחיל טבעות/ לגרור רהיטים/ לדפדף בספרים שלו -- קשה מאד לשכנע אותו לעשות משהו אחר. הוא יונק יניקות ארוכות כשהוא מתעורר וכשהוא הולך לישון, ובמשך היום לוקח "שלוקים", שנמשכים ממספר שניות עד שתי דקות בערך (אם אני מתעקשת). אני מעריכה שזה מגיע סה"כ לכדי רבע שעה ביום טוב. מלבד זאת הוא אוכל מזון מגוון -- עוף, דג, קטניות, דגנים, ביצים, ירקות ופירות -- רק בכמויות קטנות.
המלצת הרופא היתה להיניק בבוקר ובערב בלבד, ולוותר על ההנקה במשך היום, וכך לגרום לו לאכול יותר.
מאד נוגד את האינטואיציה שלי, אבל -- היש דברים בגו?
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

סמדר, אמא ל-5 לא תהיה זמינה במחשב עד יום שני כנראה.
מתשובות קודמות שלה בנושא, בינתיים, עד שתגיע לענות לך:

המלצת הרופא אינה מבוססת על שום ידע מעשי או תיאורטי או על שום מחקר בהנקה או ברפואה (אם אני לא טועה, דווקא יש מחקרים שהוכיחו שההיפך הוא הנכון, ובוודאי ניסיון קליני עשיר הוכיח שההצעה שלו לא מביאה לתוצאות המקוות).

לגבי החוסרים ה"קלים" בברזל ובחלבון - מה נבדק? ברזל, פריטין, טרנספרין, או רק המוגלובין?
מה את יכולה להגיד לגבי החוסרים בברזל?
האם מקבל טיפול לברזל?
זה יכול להיות רלבנטי.
אלרגיה יכולה להיות רלבנטית (אלרגיה סמויה, שביטויה הוא רק בסימפטומים הקלים האלה).

ולא בטוח שיש בעיה:
8 קילו ועוד לא בן שנה - בהחלט יותר טוב הן מהילדים שלי והן מ(לפחות חלק מה)ילדים של אמא ל-5 בגילו...
תבשיל_קדרה*

אמא ל 5

לרקורד:
כן נתקלתי באמא (לפעוטה גדולה יותר - אולי שנה וחצי-שנתיים) שצמצום של יניקות ביום כן הביא לאכילה רצינית יותר של מוצקים ואיתה לעליה במשקל.
עצה מופרכת, מרגיזה, אבל לפעמים עובדת.

פינת ההרגעה:
נולד 3205, הכפיל משקל לידה בגיל 4 חודשים, כיום שוקל כ-8 ק"ג
נדמה לי שמי שמכפיל משקל לידה כ"כ מוקדם מצופה לשבור עקומות כלפי מטה. תינוקות כאלה, כשהם מאיטים, הם ממשיכים לגבוה, והופכים בהדרגה מתינוקות עגלגלים לילדים ארוכים.

>סליחה על ההתערבות.<
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

שצמצום של יניקות ביום כן הביא לאכילה רצינית יותר של מוצקים ואיתה לעליה במשקל.
בהחלט יכול להיות, אבל הפוך - כלומר, יש ילדים שתוכנית משולבת שתציע להם הרבה אוכל עתיר קלוריות ומזין לפני שהם מבקשים לינוק, או מצבים שבהם האמא מצליחה להחליף הנקות מסוימות באוכל מוצק, עוזרות.

זה לא אותו הדבר כמו להכריח תינוק בן שנה לא לינוק בציפייה שבגלל זה הוא יתחיל לאכול .
זה לא דומה בכלל למה שהרופא אמר.

כמו כן, יש משמעות להבדל בגיל.
סמדר_נ*

אמא ל 5

שליחה על ידי סמדר_נ* »

תודה בשמת ותבשיל (רועדות לי האצבעות מלקרוא לך תבשיל, אבל שוין).
לגבי החוסרים -- ההמוגלובין נבדק והוא תקין, הברזל מעט נמוך. הרופא שלנו לא מתלהב מתוספי ברזל, וגם אני לא (לאחר בדיקה בגיל חצי שנה, שהיתה תקינה, החלטנו לא לתת תוסף). וגם עכשיו הוא מאמין שהחוסר אינו דרמטי ואפשר לפתור אותו במזון בלבד, ללא צורך בתוסף. המספרים של הברזל פריטין טרנספרין לא עלי.
לגבי נטיותיו הטבעיות -- גם אני שקלתי בערך כך כשהייתי בגילו. נולדתי 3620, ואני לא יודעת מתי שילשתי משקל לידה, אבל זה לא היה בגיל שנה. המדידה האחרונה בכרטיס שלי היא מגיל שנתיים, והיה חסר לי עוד חצי ק"ג לשילוש הקדוש. מצד שני, אני מאחלת לו גובה סופי קצת יותר מרשים משלי (היש קשר בין הדברים? אישי היקר מתנשא לגובה מרשים, אבל גם הוא לא היה ענק בינקות ובילדות).
בינתיים דיברתי עם יועצת ההנקה שלי, שאמרה לי שאני יכולה להיניק כמה שאני רוצה, להמשיך להציע מוצקים מספר רב של פעמים ביום, ומעבר לזה לכבד את הקצב שלו ולרדת לו מהגב. בערך שעה אחרי שדיברנו, הילדון בלס כמויות שמעולם לא ראיתי אותו אוכל. הכמות שאכל באותו יום כבר יכולה להיחשב כארוחה אחת של מבוגר, ואפילו יותר, אם המבוגר הזה הוא אני. מה שמעניין הוא, שבנוסף לכך הוא גם ינק הרבה יותר. פתאום לא היה הדפוס המעצבן של שלוק-ואני-הולך-לעשות-משהו-יותר-חשוב, אלא היו יניקות יסודיות וארוכות (של 6-7 דקות כל אחת).
היום היה לו יום מרובה הרפתקאות והתנסויות -- ולכן הוא שוב היה בשלוקים ובכמויות מזון ציפוריות למדי. אני מנסה לחשוב אם כדאי להוריד כמות גירויים, ואיך לעשות את זה (הרי הכל מעניין אותו). מאז שדיברתי עם היועצת שלי, אני שמה לב שהיחס בין כמות היניקה לכמות המזון המוצק הוא יחס ישר, ולא הפוך. כשהוא אוכל יותר הוא גם יונק יותר, ולהיפך.
אמא ל-5, כשתקראי, אשמח להתייחסותך. לרופא שלנו ראש פתוח והוא מוכן ללמוד, אבל צריך להראות לו משהו כתוב, מבוסס ומלומד, ובעיקר -- מדבר בשפת הרפואה.
והכי חשוב -- אני רוצה להרגיש בטוחה ככל האפשר במה שאני עושה.
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאני יכולה להיניק כמה שאני רוצה, להמשיך להציע מוצקים מספר רב של פעמים ביום, ומעבר לזה לכבד את הקצב שלו ולרדת לו מהגב.
|Y|

צריך להראות לו משהו כתוב, מבוסס ומלומד
למה את צריכה לשכנע את הרופא? הרי הילד אצלך, לא אצלו.
זה לא הוא שצריך לשכנע אותך?
ההצעה שאני מציעה בדרך כלל כשרופא ממליץ המלצה שאינה מבוססת על ידע רפואי או מחקרי - היא לבקש מהרופא להביא לך מחקרים שיוכיחו שהמלצתו תקפה רפואית.
סמדר_נ*

אמא ל 5

שליחה על ידי סמדר_נ* »

למה את צריכה לשכנע את הרופא?
זה כמובן לא ישפיע על מה שאני אעשה בפועל, אבל מאחר שזה רופא שיש איתו דיאלוג, ואפילו דיאלוג מוצלח -- חשוב לי שזה יישאר כך. ובעיני, לשתף אותו בחומר שאני מכירה והוא כנראה לא, זה חלק מזה. הרי הוא לא נמצא שם כדי להתנשא מעלי ולנגח אותי, והוא אכן אינו עושה כך. אין סיבה שאני אעשה את זה.

ודבר נוסף, לא פחות חשוב -- כדי שהאם הבאה שתבוא אליו עם בעיה דומה תקבל המלצה אחרת.
נראה לי שאנחנו מבצעות ל אמא ל 5 השתלטות-זוטא על הדף...
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

אמא ל 5

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

אמא ל 5
לילה טוב!
שאלה דחופה לי אלייך
האם ידוע לך משהו על דבר יעילותו של חלב אם לחולי סרטן?
אנא השיבי אם אפשר בדף הבית שלי
מודה
מרווה
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

אין סיבה שאני אעשה את זה.
בהחלט מסכימה. אבל הוא בעל המקצוע, לא את. לכן אני חוזרת ומציעה: לבקש ממנו להביא לך אסמכתא להצעתו.
מירי_של_שקד*

אמא ל 5

אמא ל 5 שלום וברכה
שאלה לי אליך
גיסתי ילדה לפני 5 ימים תינוק במשקל 2.5 ק"ג לאחר הריון עם סכרת מאוזנת, בלידה רגילה. ההנקה החלה נהדר, אך ביום השלישי גילו ירידה חדה בטסיות דם, התינוק הפך אפאטי והועבר לפגיה. הוא מאושפז בפגיה, לא ברור מה מצבו. כנראה נשלל עניין של דימום מוחי אך כעת עולה חשש לכך שהיה CMV בחודשים האחרונים של ההריון. האמא במצב נוראי, ההנקה הולכת ודועכת. בבית החולים החליטו על צום לתינוק ביום הרביעי לחייו, היא לא הניקה ולא שאבה. אני מנסה מאוד לעזור, היא לא מוכנה לקבל עזרה של אף אחד מקצועי. היות והמצב כאוטי אני מנסה לעזור לה בעדינות רבה. רציתי לשאול האם יש אפשרות לתרום חלב לתינוק- אני מניקה (תודות לעזרתך) תינוקת בת שנה ושמונה חודשים ויש לי הרבה חלב. האם יש אפשרות לתרום לה? האם תרומה מעין זו חשובה או עשויה להיות מועילה באופן כלשהו? אילו בדיקות אני צריכה לעשות כדי לתרום והאם שווה לחכות עד להגעת תוצאות כאלו כדי לתרום? אני בעקרון בריאה, אף פעם לא חליתי במחלות זיהומיות כגון צהבת, לפני בערך חצי שנה עשיתי בדיקות כלליות (כולל צהבת לסוגיה) והכל היה תקין. שאלה אחרונה - האם לדעתך יסכימו בפגייה של שניידר לתרומת חלב מעין זו, ואם לא, ובמידה והחלב עשוי להיות משמעותי עבורו-כיצד ניתן להתגבר על התנגדות בבית החולים? אשמח מאוד לשמוע את חוות דעתך
תודה
מירי
מיכלול_ה*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אמא ל5 גם לי יש שאלה אליך. הבת שלי בת תשעה חודשים, יונקת מלא עם תוספות של טעימות מוצקים. בחודשיים האחרונים היו לי המון חסימות של צינוריות חלב בשני השדיים (בכל שד במקום קבוע). ניפגשתי עם יועצת הנקה ואני יודעת איך להתמודד עם צינורית סתומה אך הבעיה היא שזה כל הזמן חוזר. בשבוע האחרון היו כבר שתי חסימות מכל צד, כלומר כמעט כל הזמן יש שד שכואב מאוד. העניין הוא שגם אין גודש לפני, למרות שהיא יונקת המון ופתאום אני מרגישה חסימה וכעבור כמה שעות הכאב מתגבר מאוד. אני צריכה עצה איך לטפל בעצמי כדי למנוע חזרה של החסימות. האם רופא יכול לעזור? לאיזה רופא לפנות? האם את מכירה שיטה אחרת שיכולה לסייע?

אודה על תגובתך, מיכל
מירי_של_שקד*

אמא ל 5

אמא ל-5, כתבתי לך שאלה ובינתיים השתנו הנסיבות. התינוק שוחרר היום מבית החולים, לאחר שכל הבדיקות שנעשו הניבו ממצאים שליליים-כלומר אין לו הרפס, CMV, דימום מוחי ודברים אחרים שיכלו להסביר את הטסיות הנמוכות. אבל-לאחר ארבעה ימים בבידוד, במצב שבקושי הרשו לאימו לגעת בו או להניק אותו, כמעט ואין לה חלב. למעשה הוא כבר ניזוק באופן כמעט מלא מתחליף חלב. היא אינה מעונינת כרגע להתייעץ עם איש מקצוע-היא תשושה נפשית ופיסית מכל הסיפור הטראומטי שהיה. למיטב הבנתי רק שאיבות אינטנסיביות יכולות להציל את ההנקה כרגע. האם יש משהו נוסף שאפשר לעשות?
אמא_טריה*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_טריה*

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_טריה* »

אמא ל5 שלום.חמודתי כבר בת שנה( עוד שבוע... ) ואנחנו מאד רוצים שיהיה לה אח קטן.. היא אוכלת מוצקים יפה. לפני שלושה שבועות הפסיקה לינוק בלילה אבל המחזור שלי עוד לא חזר. נראה לך סביר? ניתן לעשות משהו או פשוט לחכות? אשמח מאד אם תוכלי לענות.
אסנת_אמא*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 14:06
דף אישי: הדף האישי של אסנת_אמא*

אמא ל 5

שליחה על ידי אסנת_אמא* »

שלום אמא ל 5. אני רואה שכבר כמה ימים את לא עונה לפניות אליך ואני תוהה אם תראי את השאלה שלי בזמן... אני אנסה. הקטן שלי צריך לעבור ניתוח ביום חמישי (23.3(, בהרדמה מלאה, לכן הוא צריך להיות בצום, לפי דברי המנתח, 4 שעות ממוצקים, כולל הנקה, ושעתיים ממים. הייתי מעוניינת לשמוע את דעתך, האם אוכל בכל זאת להניק אותו יותר, עד סמוך לניתוח?
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

אמא ל 5

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

שלום אמא ל 5

מנסה לתפוס אותך בערב חג, אולי יהיה לי מזל...
למעשה שואלת בשם אחותי שאין לה חיבור לאינטרנט כרגע.

יש לה תינוקת בת 10 שבועות שנולדה במשקל 3.800 (בערך). היא מניקה הנקה מלאה ולפני שבוע נאמר לה בטיפת חלב שהתינוקת לא עולה מספיק ושתיתן לה תחליף. היא לא הסכימה וניסתה להגביר יצור חלב בהנקה במשך שבוע (להאכיל את התינוקת לעיתים תכופות). ואכן התינוקת אוכלת יותר, עושה קקי בהתאם...,ובאופן כללי נראית מאושרת, רגועה וישנה טוב (7 שעות בלילה - לא מוכנה לינוק בלילה) .
אתמול נשקלה התינוקת ולהפתעה של אחותי התינוקת עלתה רק 20 גרם במשך שבוע - נאמר לה שזה לא מספיק ועלול לפגוע בהתפתחות התינוקת בהמשך.

מאוד חשוב לה להמשיך להניק.
היא השאירה לך הודעה בקליניקה הבוקר (יום רביעי, ערב פסח), והיתה רוצה לבוא ולהתייעץ . האם את עובדת בחול המועד?
היא תוהה מה לעשות בנתיים?

תודה!
פאולה_גיב*
הצטרפות: 01 מאי 2006, 16:29
דף אישי: הדף האישי של פאולה_גיב*

אמא ל 5

שליחה על ידי פאולה_גיב* »

שלום אמא ל-5
יעצו לי לאחר שכתבתי הערה בדף על תחליפי חלב טבעיים לקרוא לך....
אשמח אם תוכלי לעזור
תודה
שולה_חתולה*
הצטרפות: 17 יולי 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של שולה_חתולה*

אמא ל 5

שליחה על ידי שולה_חתולה* »

אמא ל-5,
קראתי שוב את הדף "איך כותבים ספר" ותהיתי האם התקדמת בנושא? האם התחלת לכתוב, או לאסוף חומר? סתם סקרנית... בתור אחת שעדיין מנסה לכתוב ספר (על כלבים :-) ) אשמח לשמוע ממך.
אם יוצא לך ויש לך רגע זמן, אשמח אם תצרי איתי קשר בדואל- הכתובת בדף הבית שלי...
שלום והצלחה בכל!
נילי_קו*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 13:45
דף אישי: הדף האישי של נילי_קו*

אמא ל 5

שליחה על ידי נילי_קו* »

שלום אמא ל-5,
קראתי בדף תוספת ברזל לתינוק יונק את מה שכתבת (לפני שנתיים+):
בעבר האבולוציוני שלנו תינוקות החלו לזחול על הרצפה בגיל כ- 6 חודשים, ובין היתר להכניס לפה אדמה, אבנים וכד' - ובזה היה ברזל. כיום כמובן שהם זוחלים רק על שמיכות צבעוניות ורצפות שטופות, ומכניסים לפה צעצועי פלסטיק נקיים. בכל אלה תכולת ברזל נמוכה מאד. מאגרי הברזל של התינוק מההריון, יחד עם הברזל הנספג מאד טוב מחלב אם, מספיקים בערך עד גיל חצי שנה.

אז רציתי לשאול אותך - בני בן שבעה חודשים דווקא זוחל המון על האדמה, ואוכל הרבה בוץ ואבנים. את אומרת שיש סיכוי שהוא לא יזדקק לתוספת ברזל בגלל זה? (בכל אופן אני מתכננת בדיקת דם בתשעה חודשים, אבל מאד סקרנית לדעת)
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

אמא ל 5

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

הי אמא ל-5....
קראתי את המשפט בגריין על מישהי שאת מכירה שהיא אמא ל12, עם תאומות בדרך, שילדה רק בבית ומחנכת בבית..... סקרנית לשמוע עוד פרטים, ואם היא באתר- האם את מוכנה להזמינה לדיון ב- עקרון הרצף ודת ? -גם את מוזמנת כמובן @} !
@}
אנונימי

אמא ל 5

שליחה על ידי אנונימי »

תודה על השיחה אתמול בבוקר. סידרת לי בראש תמונה טובה ומלאה יותר של המצב.
עירית*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 11:43

אמא ל 5

שליחה על ידי עירית* »

שלום אמא ל-5, האם את גרה באזור ירושלים?
תודה, עירית
תבשיל_קדרה*

אמא ל 5

פ"א,
אמנם זה שקוף, אבל אאוטינג לא כ"כ מקובל.

עירית ,
התשובה היא לא.
תמרהינדי*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 17:57

אמא ל 5

שליחה על ידי תמרהינדי* »

אשמח לחוות דעתך בדף שילשול דמי אצל תינוק יונק
האם יש תוצאות למחקר על התרופה לפירוק חלבונים?
תודה
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

אמא ל 5

שליחה על ידי או_רורה* »

שלום אמא ל- 5.
קוראת אותך הרבה ומתרשמת.
שאלה קצת לא קשורה, לנושא שמעסיק אותי הרבה בזמן האחרון:
איך שילבת מקצוע קשה כמו רפואה עם ילודה, הנקה מלאה וגידול של קטנטנים? (אני מדברת עד גילאי 5)?
מתי מצאת זמן לחיות? להתקדם מקצועית? להשקיע ולהכיר את ילדייך?

(אורורה שואלת את עצמה כי יש לה תינוק בן שנה וחודשיים ובקרוב עוד אחד, והיא לא חזרה לעבוד עדיין...)
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

נתתי אתמול את הטלפון שלך לרונית, שהיתה חברה שלך בביה"ס. היא נשואה למישהו שהיה איתי בביה"ס שלי ... (-:
איילת_שואלת*
הצטרפות: 07 ינואר 2003, 06:33

אמא ל 5

שליחה על ידי איילת_שואלת* »

הי
אני מקווה שאולי את תדעי לענות לי , כי איני מצליחה למצוא לבד תשובה .
כמה בדיקות אולטראסאונד ממליץ אירגון הבריאות העולמי לעשות במהלך הריון תקין ?
אין לי דף בית ואני אשמח לקבל תשובה כאן .
תודה
מיכל*

אמא ל 5

שליחה על ידי מיכל* »

אמא ל-5 יקרה,
אני רוצה ללדת בבית, ורוצה לשאול אותך על בדיקת רופאה שאחרי הלידה.
אודה לך אם תחזרי אלי או תצרי קשר -
[email protected]
077-3430022
אמא_מא*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 22:43
דף אישי: הדף האישי של אמא_מא*

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_מא* »

שלום אמא ל 5
ראיתי שהיית לאחרונה ברשת ואשמח מאד להתייחסות שלך (בדף הבית) גם אם יהיה זה בעוד הרבה זמן:
בתי בת 9 חודשים יונקת ופה ושם אוכלת, משקלה בגיל 8 חודשים 6.260, עשינו בדיקת דם (8 חודשים) והתוצאות הן: המוגלובין 11.2, MCV- 77.6
האם לדעתך יש צורך בתוספת ברזל? בהתחשב בכך שהיא קטנה או אם בכלל?
בני בן שנתיים ושמונה חודשים, משקלו 10-11 ק"ג, ההמוגלובין שלו 9.4, MCV-85.4
(בגיל שנתיים ההמוגלובין היה 11.6 וה-MCV היה 80.6)
האם לדעתך יש צורך בתוספת ברזל עבורו? היתה לו ירידה משמעותית ב-8 חודשים...
רק אוסיף ואומר שיש לנו רופא ילדים שרואה את השניים, אך דעתו גורפת בכל מקרה - בכל אופן אני מעריכה מאד את דעתך ואשמח לתשובה|Y|:-)
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

אמא ל 5

שליחה על ידי אורלי* »

תודה
אמא_ל_3*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2005, 13:38

אמא ל 5

שליחה על ידי אמא_ל_3* »

שלום,

האם נטילת טבלית דיפלוקן פעם בשבוע למשך שבועיים בטוחה בהנקה, כפי שטוענת הרופאה שלי?
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

אמא ל 5

שליחה על ידי עינת* »

שלום ,
אני מקווה שתוכלי לענות לי.
בן 8.5 חודשים , נולד בלידה רגילה (בבית) , יונק יפה , איתי בבית.
שומר על אחוזון הגובה (25) ועד לא מזמן גם על המשקל (ירד מ-50 ל-25).
לפני חודשיים היה חולה זמן ממושך וסבל מאוד משלשולים קשים - ריריים ודמיים.
זה נמשך כמעט חודש ועבר אחרי אנטיביוטיקה למרות שהתרבית חזרה שלילית.

יש חשד לאלרגיות (יש רקע במשפחה אצל אחיו הגדול) אבל אנחנו לא בטוחים למה , לא מקבל כלל מוצרי חלב. זה התבטא בשלשולים ריריים דמיים או פריחה.

בזמן המחלה , ההמוגלובין היה 9.5 ומאז מקבל ברזל , 15 טיפות ביום. לפני שבועיים עשינו שוב בדיקת דם והפעם התוצאה 10.
אני מודאגת מאוד , אני רואה שיש שינוי לרעה אצלו - הוא יותר עייף , ההתפתחות שלו נעצרה מעט (הוא כבר התחיל ללכת לצד רהיטים וזה נעצר לגמרי). הוא אוכל מוצקים אבל לעומת אחיו בגילו זה לא רציני בעיני (אם כי נחשב יפה לגילו).
הוא חולה הרבה לאחרונה , השיניים יוצאות (יצאו 3 רק בשבועיים האחרונים) ויש לו חום לעיתים קרובות.

הברזל שמקבל הוא טיפטיפות פריפל 3 כי הוא לא הסכים בשום פנים לבלוע את הברזל הטבעי (גם איתו עושה בעיות).
מה כדאי לעשות?

תודה,
עינת
בשמת_א*

אמא ל 5

שליחה על ידי בשמת_א* »

עינת, קחי בחשבון שאמא ל-5 תחזור רק עוד כשבוע.
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

אמא ל 5

שליחה על ידי עינת* »

הי,
אמנם לא ענית אבל רציתי לעדכן בכל זאת שהכול בסדר.
תודה בכל מקרה.
פלוני_אלמונית*

אמא ל 5

שלום רב,
האם ניתן לקחת ציפרלקס 10 מ"ג בהנקה של תינוקת בת שנה?
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

אמא ל 5

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

פרסמתי שאלה רפואית בפורום "אומנות הלידה". אודה לך מאוד אם תוכלי להציץ!
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

אמא ל 5

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

טוב, הסתדרנו ב"ה. תודה בכל אופן!
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”