אקנה באמצע החיים

אנונימי

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אנונימי »

• לבדוק האם שינית משהו באורח חייך? הפסקת עם גלולות? שינית הרגלי אכילה? את בהריון? משהו במחזור השתנה? חומרי ניקוי / כביסה חדשים? אולי טכניקות הרגעה והרפייה, שחרור מתחים, מסג'ים, טיפולים אלטרנטיביים למיניהם, פסיכולוג וכו'... ממליצה על שילוב עם טיפול תזונתי מנקה.
(ורד לב)
  • מצטרפת לורד: אכילה "לא טובה" בצירוף לחץ וגם שינויים הורמונליים (לפעמים לגוף לוקח זמן בלהגיב להפסקת הגלולות). אז אין ממש תרופות פלא, רק שינוי של כמה הרגלים בסיסיים, וטכניקות וטיפולים כמו שהמליצה ורד ( חגית פ )
אפשר לטפל באקנה באמצעות הקרנה במנורות בצבע כחול* . אפשר לקרוא על השיטה באתר CURELIGHT
במרפאה בירושלים מטפלים במנורות כאלה. מחיר טיפול 100 ש"ח והוא אורך 15 דקות. בד"כ מספיקים 8 טיפולים. טיפול כל שבוע. אם אין הצלחה לא משלמים כלום. בדיקת רופא חינם.
אתר המרפאה http://uvclinic.8m.com
טלפון המרפאה 02-6235555
אין לשימוש בשיטה כל תופעות לוואי ולא מדובר במנורות אולטרה סגולות. אחוזי ההצלחה הם 90 אחוז. אצל 10 אחוז הבעיה היא לא בגלל החיידק אלא הורמנולית ולכן השיטה הזאת לא מצליחה. ( גיל טבע )

אני הייתי מנסה הומיאופטיה* . יש לנו ידיד שהיו לו פצעים מזעזעים, ואחרי שתחקרתי אותו הוא סיפר שהכל התחיל כשקיבל איזו זריקת הורמונים, כי איחר בהתפתחות. המלצתי לו ללכת להומאופטית והיא הכינה לו תרופה מיוחדת שתטפל בעניין זה של הזריקה שקיבל.
דבר נוסף שמאוד עזר לו הוא שטיפה של הפנים עם סבון שמן עץ התה (יש בבתי טבע). התכונות האנטיספטיות של הסבון מסייעות להפחית את הזיהום המשני שנוצר לעתים קרובות. ( טרה רוסה )

נסי למרוח חומץ תפוחי עץ* כמו מי-פנים כשאת לא צריכה לצאת מהבית, מדי כמה ימים או לפני השינה. נורא מסריח אבל אצלי לפחות ממש יעיל. (אביטל1)
  • גם אני ממליצה, את השמן עץ התה ישירות על העור. פשוט להניח על כל פצע. ריח די מזעזע אבל שווה כי באמת מרפא. כל זה טיפול מקומי, עד שתמצאי טיפול עמוק יותר. יש עוד שמנים ארומתיים - אפשר גם ללכת בכיוון של ארומתרפיה אולי. ( שמנים אתריים אחרים אסורים ישירות על העור) (נועה ברוך)

יש משחה משמן עץ התה והיא אנטיספטית ועבדה מדהים בשילוב עם דיקור על יבלות ויראליות אצל הילדים. (אביב חדש*)

אני משתמשת ב סבון של סבתא ג'מילה ולא יאומן איך שזה עובד. (אלי*)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כמעט בת שלושים. חצי שנה אחרי לידה. מניקה. כנראה לפני קבלת ה מחזור. ופתאום מלאה חצ'קונים כמו בגיל 16.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

מתחילה טיפול בדיקור לשם מלחמה באסתמה, אלרגיה ועייפות כרונית. ציינתי בפני הרופא שיש לי אקנה וגם זה די מציק לי, מן הסתם, והוא אמר שהדיקור יכול לטפל גם בזה. זה נכון? מדובר באקנה הנובע מחוסר איזון הורמונלי, משום שרוב הפצעים מתרכזים באזור החיבור בין הלחיים והצוואר ובמצח.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אנני בחורה כבר כמעט בת 20, בגילאי 16 ,17, 18 היו לי קצת פצעים אבל לא משהו רציני פתאום 'באמצע החיים' התחילו לצאת לי מלא פצעים בפנים- פצעים שהם כמו מלא נקודות אדומות בלחיים ובמצח בצורה מאוד מכוערת שאפילו כבר כולם מעירים לי 'שאף פעם לא היה לי דבר כזה' אשמח לקבל ייעוץ כיצד לטפל בדבר הזה.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אמממ... גם לי הייתה אקנה ממש רצינית, ואימא שלי ואני הלכנו לרופא עור, והוא נתן לנו מרשם וזה עבר בתוך יום-יומיים. ואם זה חוזר, את יכולה לשים שוב. זו לא בעיה וזה מאוד פשוט, כי יש שתי משחות, אחת ללילה ואחת ליום, שהיא שקופה, אז לא רואים אותה. בהצלחה.
אלי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2002, 22:31

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אלי* »

גם אני סבלתי שנים. מזדהה.
לפחות בתקופת ההריונות הייתה לי הפסקה, ואז העור היה חלק לגמרי.
בכל מקרה כרגע אני משתמשת בסבון של סבתא ג'מילה ולא יאומן איך שזה עובד.
גם אחותי הקטנה שהתחילו לה פתאום פצעים משתמשת וגם לה הכל עבר.
ממליצה בחום.
(בהצלחה)
מרטי*
הצטרפות: 15 מרץ 2005, 18:52

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי מרטי* »

אפשר לקבל קצת פירוט על הסבון של סבתא ג'מילה?
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

גילי הוא 24 ויש לי עור בעייתי, רגיש באזורים מסויימים , כמו למשל באזור האגן וסביבתו מופיעים פצעים שנראים כמו פצעי אקנה.
אני בנאדם נקי, לא מזיע הרבה וסבונים מייבשים עדיין לא פותרים את הבעיה המביכה הזו. אשמח מאוד לעצות...
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

הבעיה המביכה הזו
אכן, לא נעים, מצד שני לפחות שם זה מוסתר :-)
אולי לקחת ליפה ובמקלחת לשפשף את העור ( יכול לעזור לחידוש העור, כך שעוזר להוריד את השאריות שאולי סותמות את זקיק השערה )
כל יבוש לא יעזור, שאלת רופא עור? מעניין מה יגידו על זה ( לדעתי, זה לא אקנה ).
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

ניסיתי גם עם ליפה, לא עזר. משום מה לא נעים לי לדבר עלזה עם רופא עור
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

יש פורומים של רופאים, אולי ב- YNET לא ממש זוכרת. תחפש ותשאל.
חבל להתבייש, רופא זה תפקידו. הוא מסתכל על הפצעים ( ולא שופט אותך עליהם :-) ), כדאי להתגבר. מקסימום יראה לך תתחת, לכולם יש!
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

מזה זמן רב שיש לי בפנים "פעילות". זה לא ממש חצ'קונים (אם כי גם אלה צצים לפעמים), אלא מין שחורים כאלה או גבשושיות
קטנות. זה למרות שאני מטופלת כבר זמן רב בדיקו וצמחים סיניים (לאוו דווקא בפנים, אלא יותר במעגל הפריון)
העניין הוא שאני נוטה ל"אפל" בעצמי בגבשושיות ולהוציא מהן את השומן, כי זה ממש מציק לי
לאחרונה חשבתי שאולי דווקא ההתעסקות עם זה היא שמעודדת את העור לפעילות.
מה דעתכם?
יש קשר?
מלי_פעם_ראשונה_כותבת_כאן*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 02:25

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי מלי_פעם_ראשונה_כותבת_כאן* »

מהנסיון שלי אסור לקחת תרופות כמו שאני לקחתי כמו רטין A וממשפחת הטטרציקלינים .זה עוזר בתחילה ואחרי זה מחריף
גם אני מתחרטת שהשתמשתי עם מסכה של רונית רפאל לפני עשר שנים קניתי אותה ב150 שח.
גם לא להקשיב למוכרות בסופר פארם שדוחפות ולא יודעות מהחיים שלהם...זה עשה לי רק נזקים.
מה שכן כדאי זה להשתמש יום יום במוצרים טבעיים כמו וולדה וכו...להתעמל ולשמר ממזונות תעשייתים ומגושמים.
עוד טיפ מאוד מוצלח זה אחרי המקלחת לעטוף את הפנים במגבת כמה דקות כדי שאדי המים ישארו כמה שיותר זמן איתך והפנים לא מתייבשות ,זה הרבה יותר טוב מקרם לחות!
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי נגה* »

אני מאוד מזדהה. וכל הפצעים נעלמו לי ברגע שהוצאתי סוכר מהתפריט. ממש תוך שבוע. עם תפריט של ירקות ופירות טריים והמנעות מכל מה שיצא מהמפעל הבעיה נפתרת. פצעים זה הדרך של הגוף להוציא פסולת החוצה, ואם לא תאכלי פסולת, הגוף לא יצטרך להוציא אותה.

בהצלחה.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי טלי* »

לנגה, ומה בקשר לאנשים שאוכלים כמות גדולה של סוכר ולא מופיע להם פצעים או בעיות אחרות בעור, יש קשר גנטי גם לפצעים. אני וכל האחיות שלי שום דבר לא עוזר לנו ולכולנו יש אותה אקנה. התחלתי לפני 3 שבועות לסחוט מיץ עשב חיטה, זה החמיר לי את הבעיה ויצא עוד ועוד פצעים ללא הפסקה, אולי זה טוב למערכת הניקוי הכללי לגוף אבל אני פוחדת שהניקוי הזה ימשיך הרבה זמן! מה דעתכם!
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי נגה* »

תמיד יש את אלה שלא משנה כמה פיצה-קולה-טעמי יאכלו תמיד יהיה להם עור של חרסינה והיקף מותניים של ברבי. ככה זה.הרבה פעמים ברגע שמתחילים תהליך של ניקוי הגוף מרעלים יש החמרה בסימפטומים. אני לא ניסיתי עשב חיטה, אז קשה לי להגיד. הפסקת סוכרים ומוצרים מעובדים (כולל מוצרים מהחי)?
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אלמונית* »

בתור אחת שסובלת מאקנה המלצה שלי להפסיק לאכול פחממות מכל סוג (כולל פחממות מקמח מלא) והתוצאות ייראו תוך שלושה חודשים.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אני בחודש השלישי להריוני הראשון, ומאז החודש הראשון בערך אני יותר ויותר "מלבלבת" - יותר ויותר פצעונים הולכים ומופיעים על הפנים, בעיקר בסנטר ובמצח. ברור לי שזה קשור להורמונים, מה גם שהפסקתי לקחת גלולות אחרי חמש עשרה שנה (!) ויש לגוף הרבה מה לנקות... ובכל זאת - זה גורם לי מצוקה קשה (ורצון כללי להתחבא). אני לא רוצה לפנות לרפואה הקונוונציונלית, בגלל ההריון. רעיונות? הסבון של סבתא ג'מילה שווה נסיון? אשמח לעזרה.
רוח_סתיו*
הצטרפות: 14 נובמבר 2005, 23:24

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי רוח_סתיו* »

שלום. אני מחפשת כבר כמה זמן קוסמטיקאית טובה שמשתמשת במוצרים טבעיים,
(עדיף שהיא מכינה בעצמה) באיזור המרכז. אם למישהי יש המלצה אשמח לדעת. תודה
גורמיץ_ג*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 14:11
דף אישי: הדף האישי של גורמיץ_ג*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי גורמיץ_ג* »

אני גם אשמח להמלצה על
קוסמטיקאית טובה שמשתמשת במוצרים טבעיים,
אבל מאיזור בית שמש.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אני בת 23 וחצי ויש לי פצעים בפנים ואם אני מחטטת נותרים לי כתמים וגם אם לא האם יש פיתרון לכתמי עור ולצלקות אקנה חוץ מפילינג כימי אשמח לקבל תשובה בהקדם
מתבגרת*
הצטרפות: 17 נובמבר 2003, 11:01

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי מתבגרת* »

הפסקתי לקחת גלולות לפני 4 חודשים ומאז הפנים שלי התמלאו בפצעים, שחורים וגבשושיות לבנות אפילו על הצוואר! לא יודעת מה לעשות... חושבת לקנות את הסבון של סבתא של ג'מילה שהמליצו פה, אבל איפה ניתן לרכוש אותו??? או כל דבר אחר שיעזור
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

to the "growing up"
I wanted to share with you - one year ago I also stoped with the peels , and my face looked worse than ever .
I belive that this is part of the cleanbg proses our body is going through .
after some month the body is balenced again
during my growing up , I tried all kind of kosmetics.. hundreds of shekels (!!) , I finaly think I found the answer -here among this pages - The Natrel Way . today is my first time I am bumping into this ideas so I haven`t tried it myself ... but it makes more sence to me than anything else until nowl
so , I just wanted to tell you , that this is "normal" and hopfully we both find a selatiuon !
ננה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 19:27

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי ננה* »

יש למישהוא פתרון לפצעונים על הגב???
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

פתרון שעזר לי אישית בייעוץ של יועצת יופי שהיא במקרה גם חברה טובה:
סבון GENESIS
של ד"ר פישר - ג'ל מקציף לניקוי יסודי- לעור שמן ומעורב -בצבע ירוק.
(במקרה השבוע נמכר בסופר פארם ב 40% הנחה)

עור הפנים שלי שמן מאוד ואני רוחצת איתו את הפנים לפחות ארבע פעמים ביום באופן קבוע כבר כמה חודשים.
מאז, עור הפנים שלי חלק ולא מופיעים פצעונים.
מומלץ
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

היו פה מזמן בקשות להמלצה על קוסמטיקאית טבעית אז אני ממליצה בחום על אנה מחיפה. היא עדינה, לא מכאיבה, מפנקת מאוד, תענוג... ולא מנסה לדחוף לך לקנות מלא מוצרים. היע עובדת עם מוצרים של שלוס וגם מכינה קרמים וכאלה בעצמה. 04-8102322
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי קרן* »

האם ניתן להשתמש בשמן עץ התה בהריון?
ששאלתי בבית המרקחת אמרו לי שאין להשתמש בשמנים אתרים בהריון.
זה נשמע לי קצת מרחיק לכת, מאחר ואני יודעת ששמן לוונדר למשל,
בטוח לחלוטין.
אם למישהו ידע בנושא, מאד אודה לתגובה @}
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אני* »

שלום רב!
אשמח לשמוע את דעתכם על סבון של סבתא ג'מילה..האם הוא טוב רק בגלל שעשוי ממרכיבים טבעיים, ומנקה טוב, או שיכול להקל גם במצב של אקנה קל, למשל? פשוט כתוב למרוח אותו כמשחה, מרחתי ואני מרגישה כאילו העור של נמתח-התייבש....ההרגשה הזו נורמלית כשהסבון מרוח כמשחה? הוא לא מייבש את העור?
ועוד שאלה קטנה...קניתי סבון שמן זית, עשבי מרפא ולבנדר...הצבע של הסבון קצת משונה...כאילו יש עליו כתמים בצבע כתום-חלודה...אני מתארת שזה בגלל הצמחים, אבל רוצה לשאול ליתר בטחון אם זה בסדר :-)

תודה רבה!

יום טוב! :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

של הסבון קצת משונה...כאילו יש עליו כתמים בצבע כתום-חלודה...אני מתארת שזה בגלל הצמחים
נשמע ככה.
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

האם ניתן להשתמש בשמן עץ התה בהריון?

תנסי לחפש תשובה / לשאול ב ארומתרפיה ושמנים
פרחיה*
הצטרפות: 16 מרץ 2008, 13:20

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי פרחיה* »

שלום, רציתי לשאול אם מישהו יודע אם יכול להיות קשר בין נטילת אנטיביוטיקה להופעת אקנה (התפרצות מטורפת של אקנה, יותר נכון...).
אני כבר בסבב השלישי של אנטיביוטיקה החורף בגלל סטרפ שמסרב למות (ואף נדד לגרון שם יצר אבצס... סיפור ארוך...) ופניי פורחות כמו האביב שבחוץ.
בנוסף הפסקתי לאחרונה לחלוטין לאכול מוצרי חלב וגם מאד הפחתתי ביצים, שזה אמור למיטב ידיעתי להפחית פצעים ולא לגרום להם...
אשמח מאד מאד לתגובות ורעיונות
תודה!
אני_צ'ה*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2007, 20:48
דף אישי: הדף האישי של אני_צ'ה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אני_צ'ה* »

פרחיה -- האם את אוכלת הרבה מוצרי סויה? יש אנשים שככה מגיבים לסויה, כי יש בה אסטרוגן צמחי. אם כן נסי להוריד לחודשיים ולראות אם יש הבדל. בהצלחה! הכל עובר ! (-:
פרחיה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי פרחיה* »

לא ממש הרבה, בעיקר קיקומן לתיבולים פה ושם... בינתיים מדפדוף באתר הגעתי למסקנה שאולי זה קשור לשמפו חדש. מסובך, מסובך להיפטר מהחומרים הרעילים שאנחנו ספוגים בהם מכל הכיוונים.
תודה על העזרה! :)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אילה_א* »

אולי את צריכה ויטמין A אפשר למרוח אותו במשחה (אם את לא בהריון או מניקה או מתכננת הריון ) או לקחת אותו בכדורים
בכל מקרה רק עם מרשם רופא השמות שלו הם רטאוויט וראוקטן
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

רטאוויט וראוקטן
עוזר זמנית, אח"כ הכל חוזר. ואסור בתכלית להיכנס להריון בזמן השימוש, ויש סיכון לפגיעה בכבד. זה אומר דרשני. אבל מנסיון אישי - לא עוזר לנצח, אלא רק לתקופת השימוש.
פרחיה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי פרחיה* »

מעדיפה להימנע מוויטמין A אם אפשר
אני מאמצת את ה"הכל עובר" + החלפת שמפו + קרצוף נמרץ עם ליפה...
הדאגה שלי הייתה בעיקר בעניין האנטיביוטיקה אבל לא נראה לי שיש קשר.
תודה!
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

מה עושים עם אקנה תורשתי (להורי יש מגיל בגרות ועד גיל 50 עדין אקנה)?
מיםשקטים*
הצטרפות: 25 אפריל 2008, 08:00

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי מיםשקטים* »

דיברו על זה בדף אחר - ניתן למרוח שתן על הפנים זה עוזר מניסיון.
ומה שעוד עוזר למרוח את דם המחזור. זה הופך את העור לגמיש.

מניסיון. זה לא בדיחה.
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי שרה* »

פיטריה יוגית או אקולוגיה אנושית (בגוגל). לכל הסובלים מאקנה , פצעונים, כויות וכו". מריחת היוגורט באזור הנגוע מחוללת פלאים. מועברת ללא תשלום מיד ליד.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

לקחתי רואקוטן התנקיתי פלאים לשנה ועכשיו המצב קשה מה לעשות עזרו לי בת 29
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי גלי* »

הכי חשוב לשתות המון המון מים ולאכול המון ירקות בעיקר עלים.
spring*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2010, 17:48

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי spring* »

שמן עץ התה לטיפול נקודתי מאוד עוזר עם פצעונים. לאחר ניקוי הפנים יש לשים טיפה על הפצעונים. אסור למרוח על שטח גדול (זה לא קרם ! ), אלא לשים רק על הנקודות בהן יש פצעון.
שימי לב שיש לבדוק רגישות לפני השימוש. אם אין רגישות, ניתן להשתמש ואז יש להקפיד לשים נקודתית בלבד.
שמן עץ התה הוא שמן חזק היכול לגרם לכוויה בשימוש לא נכון.
יהודית*
הצטרפות: 25 נובמבר 2003, 16:15

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי יהודית* »

אנשים יקרים, הענין המדובר קרוב לליבי.
לפני כשנה צץ לי משום מקום שטח פצעים דלקתיים באיזור הלחיים,.. זה נראה רע, וכאב, והרחיק מגע ואהבה מהפנים... אולי שיעור שהייתי צריכה ללמוד, על אהבה עצמית ומציאת ניצוץ היופי הפנימי- שחי בנו תמיד..
בכל מקרה- ניסיתי המון טיפולים וכאובת ניסיון- הבנתי שהטיפולים הקונבנציונלים לא היו מסוגלים ללוות אותי לשורש העיניין, ופניתי לטיפול טבעי. אורח חיים בריא, תזונה נכונה ועשירה בכל טוב- עדיף אורני, שימוש בחומרי ניקוי טבעיים:
חברת ולדה מעולה לזה, יש להם סבון קשה קלנדולה ועוד נוזלי ניקוי וטיפול.
וכן סבונים של שמן עץ התה, גם הסבון "מדימקס" ההודי מעולה.
חימר ירוק סופג את המקומות המודלקים- לעשות מסיכה בלילה.
שמן לוונדר מעשיר את העור. אלוורה- מרגיע. שמן אובליפיכה ומשחת קלנדולה של ולדה- טובים לצלקות.(למרוח ולעסות את הפנים באהבה)
והעיקר לא להתעסק ולנבור. המטרה היא להרגיע את האיזור ולתת לרעלים לצאת בזמנם. לכל דבר בחיים יש את הזמן המדויק שלו- ואם ננסה לזרז את התהליך- תקרה פעולה הפוכה - הדלקת תתפשט מתחת לעור ויפיעו באיזור זה עוד פצעים... זה קשה אבל חייבים להתאפק.
היום, זה לא חלף לחלוטין, ומידי חודש בזמן המחזור בא גל חדש של מספר פצעים, אך זה ממש לא כמו שהיה פעם.. והתאים מתחלפים והעור מבריא.
וניצוץ היופי זוהר בתפארה בכל רגע - אצל כל מי ומה שקיים..
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לכולם:אני בת 29 וסובלת באבצס בפנים(מורסה) נמאס לי לעשות כל הזמן ניקוז בבתי חולים,האם יש להם דרך כל שהיא לעזור לי?
אמא_ל_2*
הצטרפות: 23 דצמבר 2003, 20:57

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אמא_ל_2* »

הגענו לגיל! פצעון ראשון על הפנים המהממים עם העיניים הכחולות :-(
מה עושים?...
הילדה אוכלת יחסית מאוד בריא, ממש מעט ג'אנק (פה ושם סבתא דוחפת איזה עוגיה או שוקולד קטנצ'יק), קרוב לאפס מוצרי חלב, גם מעט בשר, אוכלת פירות וירקות ואפילו לפעמים כמה שלוקים מהשייק הירוק שלי.
אז מה המדיניות שלנו כאן באתר לפצעונים? לא שמעתי שום דבר על זה כאן... האם להתחיל ניקוי פנים? שזה הגישה הסטנדרטית. האם יש איזה צמחי מרפא שעוזרים? מתוך כל הדף מה שמצאתי זה למרוח שמן עץ התה ישירות על הפצעון. ינוסה מיידית כי זה גם השמן העיקרי שאני משתמשת לכל מיני בעיות.
משהו נוסף? אתם מנקים את הפנים של המתבגרות? לא מנקים? משחות? צמחים? מסיכות? כל כך לא רוצה להתחיל עם כל הבית מרקחת על הפנים, ומצד שני לי היו המון פצעונים...
מחכה מאוד לעזרה, תודה.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

שלום רב.היתי מישתמשת בגלולות ןלפני 4 חודשים הפסקתי ומאז יצאו לי פיצועונים שהם דלקתיים מאוד.פניתי לרופא עור והוא הציע לי לקחת רוקיטאן
השצמשתי בו תקופה וחזרו הפיצעונים פיי שניים.האם יש למישהו עצה לתת לי אשמח
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

התייעצות לגבי מוצרי ד"ר האושקה (וקרמי לחות בכלל):

ניסיתי מגוון ע-צ-ו-ם של מוצרים (דרמו קוסמטיקה, טבעיים, אורגניים וכו').
השאלה שלי היא האם מישהי ניסתה קרם לחות טבעי (כרגע אני מתלבטת לגבי ד"ר האושקה- השמן המאזן) שלא גרם לה לקומדונים בכלל?
כי העור שלי מלא בכאלו...
וספציפית לגבי הקרם של ד"ר האושקה- האם יכול לעזור או שבכלל לא שווה לנסות? כי הוא יקר משמעותית מרוב המוצרים שאני מנסה, וחבל לי סתם לנסות ולזרוק אחרי שבוע...
תודה*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2004, 22:14

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי תודה* »

למה את זקוקה לקרם? כי אלא אם כן מדובר בקרם הגנה, גיליתי על עצמי שאני לא צריכה קרם לחות, אלא רק ביובש קיצוני וגם אז שמן זית מספיק.
אני מסירה איפר עם שמן זית, אח"כ מתקלחת ושוטפת עם מים ומנגבת טוב. והעור נשאר לח ומצד שני לא שמנוני.
תודה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי תודה* »

דרך אגב זה לא מתוך קיצוניות באופן טבעי, אלא מניסוי וטעייה של שנים ארוכות.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

זקוקה באמת גם להגנה בקיץ, אבל גם כי כן קיים אצלי יובש מסוים בעור (אני שוטפת את הפנים עם סבון, וזה מייבש, ולא יכולה להימנע מההרגל של שטיפת פנים, כי אז הוא נהיה שומני ומגעיל, וכאמור יש לי פצעונים...)
תודה*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי תודה* »

שטיפת הפנים עם מים ומגבת שכובסה בלי מרכך משאירה את העור נקי. פעם בשבוע אני עושה פילינג מלח עם שמן כדי להסיר את התאים היבשים.
תראי, יש פה סוג של מעגל - אומרים שכדי שיהיה נקי צריך סבון ואז אומרים שכדי שלא יהיה יבש אחרי הסבון צריך קרם לחות ואז אומרים שכדי שלא יצמחו פצעים מהקרם צריך -- ואז יש פשוט כניסה למערבולת התערבויות מיותרות.
כדי להבין מה גורם לפצעים כדאי להתחיל מחדש ולבחון את תהליך הטיפוח. בלי קשר לתהליך הטיפוח, אצלי גלוטן וסוכר עושים חצ'קונים והקרמים מחמירים.
אז אני נמנעת מגלוטן וסוכר ונמנעת מקרמים, חוץ מקרם הגנה יחסית טבעי. ואני מתאפרת, מייקאפ פודרה ומסקרה.. הכל יורד עם שמן זית או שמן שקדים ונייר טואלט.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אקנה היא תופעה הקשורה לחוסר איזון הורמונלי.
חוסר איזון הורמונלי יכול לנבוע ממגוון רחב של גורמים בינהם:
לחץ
מחסור בשינה
שינה בשעות היום במקום בשעות הלילה החשוך.
אכילת מזונות עשירים בהורמונים: חלב ומוצריו (עשיר בהורמון הריון של פרה).
אכילה מופרזת של מוצרים מהחי המועשרים בהורמוני גדילה
אכילה מופרזת של מוצרים ממותקים בסוכר ותחליפיו

כדי להביא את מצב האקנה תחת שליטה (ואפילו להעלים אותם לגמרי) יש לאזן את כל הגורמים שפירטתי (וגורמים אחרים שלא פירטתי)
איזון יכול להתבצע בקלות יתרה כאשר הוא מגיע ממקום פנימי של דיוק ושלווה.
מאד קשה ואפילו בלתי אפשרי לכפות איזון כאשר כל ההתנהלות אינה מדוייקת.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

הקרמים של דר האושקה לא כאלה מוצלחים אני קניתי ב 500 שקלים וזה לא הלהיב וחוץ מזה התכולה מאוד קטנה ויקר
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

ניסיתי הכל אבץ,סבונים בכל מיני צבעים הכל מהכל פשוט אנטביוטיקה מינוציקלין קוסמטיקאיות ביצה על הפנים,שמירי בירה,חימר ירוק מסכה , שמן עץ התה , סבון עץ התה, פיליניג,קיום יחסי מין בתדירות כפולה, איי קיום יחסי מין למשך תקופה,משחה רטוויט,דואק גל,בנזימצין טופיקל גל,מסכות של ים המלח, ולא מצאתי פיתרון הכל התחיל לי בגיל 20 היום אני כמעט 11 חודש עם האקנה ולא מצליח להפטר ממנה ...מה אתם אומרים כדי להתחיל ראוקטן ?זה נראה לי הפתרון היחיד שנשאר לי
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

בוקר טוב...ראוקוטן בהחלט יכול לפתור את הבעיה.
לא כתבת שניסית שינוי תזונה. הורדת: סוכרים (גם פירות להוריד לפרי - שניים ביום), מרגרינות, שמנים תעשייתיים, גלוטן, קטניות (רק מותססות או מונבטות).
לעבור לאכול מזון עדין כמו של זקנים לתקופה של כמה חודשים.
עפרה_עדין*

אקנה באמצע החיים

תוכלי לפרט איך נראים הפצעונים והיכן ממוקמים?
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי פלוני* »

פלונית, לקחתי רואקוטאן פעמיים וזה חזר. סבלתי מאוד מהתופעות לוואי הרבה יותר מהאקנה.
איך העיכול שלך? תעשי קצת גוגל על Paleo diet ומה יש לChris Kresser לומר על אקנה/הקשר בין המעי לעור.
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

מאוד מציעה לבשל כמה גבעולי רוזמרין במים למשך לפחות 10 דקות, ולנקות את הפנים בוקר וערב..... ממש מרגישים שיפור!
דבש?*
הצטרפות: 19 נובמבר 2014, 08:39

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי דבש?* »

מסכימה, הגבעולי רוזמרין ממש עוזרים.... וגם למרוח יוגורט על הפנים פעם ביום ולחכות לספיגה, מאוד מומלץ! מלבד זאת, לאחרונה התחלתי למרוח שמן אתרי לבנדר, עד עכשיו- עוזר....
ליהי*
הצטרפות: 05 מאי 2006, 21:06

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי ליהי* »

היי... אני בת 29 , ובשנה ומשהו האחרונה אני סובלת מפצעים באזור עצמות הלסת ומידי פעם בלחיים או במצח. בקושי מוגלתיים אבל מאוד אדומים, כואבים, גדולים ומידי פעם מגרדים
הרופא הגדיר את זה כהתפרצות של אקנה... והמליץ לי על רואקוטן.... נבהלתי ממשך הטיפול ושלא נדבר איזה שינוי זה גובה באורח החיים בזמן נטילת התרופה !! שמתי לב שכולכן כאן לא ממליצות על התרופה הזו. אז מה כן??????
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

לקחת רואקוטן!!!! אני עכשיו מסיימת 6 חודשים. התופעות לא כל כך נוראיות ובהחלט שוות. שום דבר אחר לא עוזר. אני בת 35 ועד עכשיו עם אקנה.
עפרה_עדין*

אקנה באמצע החיים

הי ליהי...לפני הרואקוטן (שיש לו לעיתים תופעות מאוד לא נעימות), כדאי לנסות לשנות כמה דברים.
יש לי ניסיון רב בטיפול באקנה בצידי הפנים והסנטר...זה אכן אקנה קשה מאוד "להדברה" כי הוא פנימי/ הורמונלי. ההורמונים מושפעים ממתח ותזונה.
תזונה: מאכלים בעלי ערך גליקמי גבוה מעודדים אקנה.
מתח- גורם משמעותי לאקנה הורמונלי. צריך לטפל בו באמצעים שמתאימים לך.

מבחינה חיצונית- מריחה נקודתית של משחה אנטיביוטית מהרופא מחוללת פלאים. לפחות מזרזת החלמה.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

מסכימה לגמרי עם עפרה. לבדוק מה הגורם לאקנה: הורמונלי? תזונתי? סטרס? ולטפל בהתאם בגורם הפנימי לאקנה במקבל לטיפול החיצוני.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי יעל* »

שלום. אני בת 24 עם אקנה שלא נגמר .אני שומרת על תזונה טובה. אוכלת הרבה ירקות ועלים ירוקים וכבר 3 חודשים בטיפול אצל נטורופט והאקנה לא עוברת. מה לעשות??
אובדת_עצות*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 23:32

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אובדת_עצות* »

היי, אני בחורה בת 30. לא סבלת בכלל !! מפצעים.
בזמן האחרון החלו לצאת פצעים שאני מצליחה להסתדר איתם. לפני יומיים יצא לי פצע קטנטן כזה בין הגבות וברגיל שהתעסקתי איתו, אני כותבת לכן עכשיו שחצי מהעין שלי סגורה מהנפיחות של הפצע. הכל אדום, נפוח וכואב. ברור שאני לא יוצאת מהבית ככה אבל אני לא יכולה להיסגר בבית ימים.
מישהי יכולה לעזור לי בבקשההההה ???
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אפשר להשתמש במסכת ניקוי שעשויה מחימר ירוק שסופח את הלכלוך מהעור. מאד פשוט - אפשר למצוא חימר ירוק בכל חנות טבע (בערך 30 ש"ח לקופסה די גדולה). מערבבים מים וחימר ביחס שווה (כף מים מינרליים + כף חימר) אפשר גם להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי (לימון, לבנדר, עץ התה). נותנים לתערובת לנוח בערך שעה ואחר כך מורחים על פנים חוץ מאשר באיזור העיניים. כשהמסכה מתייבשת שוטפים עם מים פושרים. מנקה את העור בצורה מדהימה! ואפשר גם לשים נקודתית על פצעים במהלך הלילה...
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

הייי אקנה זה דבר מגעיל השתמשתי בכל מיני דברים סבונים,אנטיביוטיקה גלולות משחה ,פילינג,משחות ,לא עזר אדום אדום עם ראש לבן .
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי חן* »

אשמח אם מה שארשום יעזור: אני מגיל 13 עד היום גיל 25 במשך 12 שנה סובלת מפצעי אקנה בכל הפנים, גב, ירכיים, חזה וידיים, ניסיתי הכל אבל הכל רפואה קונבנציונלית ואלטרנטיבית חוץ מרואקוטן בגלל כל התופעות לוואי והסכנות שבו ( אפשר להוריד מהאינטרנט את העלון לעיין בו ולראות מי מעז לקחת אחרי שקוראים אותו)
שיניתי תזונה, שתיתי כוס מיץ גזר 3 חודשים, הלכתי לאומאופטיים וכלום לא עזר. המליצו לי לקחת קמוסות של סופרב "דרמה קליר "- לרפוי פצעי בגרות ו"שיח אברהם" של סוברב- לאיזון הורמונלי אמרו לי שתוך חצי שנה הפצעים יעברו, אני חודש וחצי לוקחת ואני רואה שיפור משמעותי, כשאסיים את הטיפול אעדכן אבל אני ממליצה לנסות, אני לא יודעת אם אחד מהם עוזר או השילוב של שנהם אבל זה אחד הדברים היחידים שראיתי שיפור, אם משהי לקחה את זה וזה עזר לה לחלוטין אשמח לשמוע
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

לגמרי מבינה אותך ...
אני בת 23 ומאז שהשתחררתי מהצבא בגיל 20 התחילו להיות לי פצעים בפנים בעיקר מסביב לפה ובסנטר.. כל מה שניסיתי עד עכשיו לא עבד ... שינוי תזונתי , קוסמטיקאית, משחות למיניהם ... :(
פשוט מיואשת ...
אשמח לשמוע המלצות ודרכי טיפול אצל בנות שניסו דברים וזה עבד עליהן .. ❤
אריאלה*
הצטרפות: 11 דצמבר 2001, 19:48

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אריאלה* »

בתי בת 27 סובלת מאקנה שנים. אמרו לה ששימוש בשיח אברהם יכול לסייע אבל גם ששימוש בו נוגד גלולות נגד הריון כנ"ל לגבי קוהוש שחור.
יש למישהו ידע בנושא
אריאלה*
הצטרפות: 11 דצמבר 2001, 19:48

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי אריאלה* »

מסתבר ששימוש בשיח אברהם בצירוף של גלולות למניעת הריון מאד לא מומלץ כנ"ל לגבי קוהוש שחור
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

רק רוצה לשתף בקשר לרואוקוטן:

התחלתי לסבול מאקנה בערך בגיל 11/12

כשהגעתי לגיל 19 החלטתי להעז ולקחת רואוקוטן למרות החששות והסיכונים ותופעות הלוואי...
לקחתי במשך חצי שנה רצופה, 2 כדורים ביום, מבלי לפספס...
סבלתי מיובש נוראי, שפתיים מבוקעות מרוב יובש ודימומים מהאף...
אבל במקביל, בהדרגה, כל העור נהיה חלק ממש!!
אבל מהר מאוד ההתלהבות שלי התפוגגה :(
כי בערך חצי שנה- שנה לאחר תום הטיפול.... האקנה התחילה לחזור בהדרגה...

כיום, בת 29 ועדיין מחוצ'קנת מאוד :(

כתבתי כאן רק כדי לשתף את אלו שמתלבטים אם לקחת רואוקוטן, בדיעבד- מתחרטת שלקחתי. סתם העמסתי על עצמי סיכון מיותר שעזר למספר חודשים בקושי....
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

אקנה באמצע החיים

שליחה על ידי שירה* »

פצעים בקו הביקיני...מה לעשות?
כן, אני מגלחת, אבל בצורה עדינה. והפצעים מופיעים גם זמן מה אחרי(שיערות מתחת לעור?). מישהי יודעת איך אפשר לגלח שם למטה ולשמור על עור חלק/לא מחוצ'קן?
עפרה_עדין*

אקנה באמצע החיים

כתבתי הודעה חשובה שיכולה לעניין את כל מי שסובלת מאקנה: בדף עיצות לטיפוח טבעי
פלוני_אלמונית*

אקנה באמצע החיים

אני כן ממליצה מאד על ראקוטן
היתה לי התפרצות חמורה של אקנה לאחר לידה לפני 14 שנים. ראקוטן כמה חודשים והפנים נהיו חלקות ולא חזר אף פעם.
זה כ"כ שווה את זה. מרפא את הפנים והנפש. האושר של להביט במראה ולראות את פנייך חלקות ללא מורסות מגעילות.
התפרץ שוב אחרי לידה נוספת לפני 6 שנים- לקחתי שוב ראקוטן
עכשיו אני שוב לאחר לידה ושוב יש התפרצות חמורה. הפנים בוערות ומגרדות ואני סגורה בבית. אני מתלבטת אם לפנות שוב לראקוטן או לחכות...
שליחת תגובה

חזור אל “קהילות פנימיות והתפקדויות”